مشاوره خانواده ، ازدواج، كودك و نوجوان
مشاوره خانواده ، ازدواج، كودك و نوجوان ۰۲۱۸۸۴۱۹۸۳۲
برج هاي تاريخي استانبول : شايد برج هاي تاريخي شهر استانبول، تعداد انگشت شماري باشند اما به خاطر تاريخ خاص و فوق العاده اي كه دارند، بسياري از توريست ها و گردشگران تور استانبول از آن ها ديدن مي كنند. برج هاي تاريخي استانبول، هركدام افسانه ها، روايات و سرگذشته هاي جالبي دارند كه آن را جذابتر كرده است. در ادامه اين برج هاي تاريخي را به شما معرفي كرده و افسانه هركدام از آن ها را براي شما بازگو خواهيم كرد. همراه لست تورز بمانيد.

برج بيازيت استانبول
اين برج استانبول كه بسياري از مردم و توريست ها آن را به برج سيراسكير مي شناسند، زماني وزارت جنگ عثماني بوده. اين برج 85 متر ارتفاع داشته و درواقع براي ديده باني آتش، در حياط پرديس دانشگاه استانبول ساخته شده بود. وزارت جنگ عثماني نيز در آن زمان در ميدان بيازيت قرار داشت. در حقيقت برج اصلي بيازيت كه چوبي بوده در سال 1749 ساخته شده بود و در يك حادثه آتش سوزي سوخت و از بين رفت اما برجي كه امروزه ميبينيد، به دستور سلطان محمد دوم بين سال هاي 1808 تا 1839 ميلادي، بر بلنداي كوه و به سبك معماري رومي ساخته شده است. اين برج اينبار از جنس سنگ ساخته شد اما داراي راه پله هاي چوبي مي باشد. معماري برج بيازيت توسط سنكريم باليان انجام شده. توريست ها و گردشگران ميتوانند با استفاده از مترو و اتوبوس خود را به ايستگاه بايزيد برسانند و بعد از پياده روي كوتاهي، به اين برج برسند.

alasttours.net_up_uploads_1547036199.jpg

برج گالاتا استانبول
برج گالاتا يكي از معروف ترين برج هاي قديمي در دنيا بوده كه در قسمت گالاتاي استانبول قرار دارد. برج گالاتا سمبل استانبول بوده در سال 528 و قرون وسطي ساخته شده است. از بالاي اين برج جذاب و قديمي ميتوان چشم انداز وسيع و زيبايي به سمت شبه جزيره ياريم آدا داشت. اين برج سال 1348 بوسيله جنوئز با سنگ بازسازي شده و بعد از آن به نام برج عيسي مسيح شناخته شد. چند سال بعد از اين بازسازي، از برج گالاتا به عنوان زندان و سپس برج ديده باني استفاده كردند، تا اينكه در سال 1461، جئونزها از امپراطور اجازه گرفتند تا برجي در كنار همين برج، به اسم امپراطور مراد دوم بسازند. چندي بعد، از اين برج به عنوان رصدخانه استفاده شد كه منجم تقي الدين در آن مشغول به فعاليت بود اما در سال 1579، اين رصدخانه نيز بسته شد. برج گالاتا نه طبقه داشته و از بالاي آن ميتوان شهر استانبول را ديد. امروزه هدف بسياري از توريست ها و گردشگران تور لحظه آخري استانبول در بازديد از اين برج، كافه و رستوراني است كه در آن قرار دارد. اين برج در بالاترين طبقه خود رستوراني داشته كه انواع و اقسام غذاهاي تركي خوشمزه و لذيذ سرو مي كند. همينطور سبك معماري و دكوراسيون رستوران نيز نشان دهنده فرهنگ تركي مي باشد. هرچند اين رستوران، رستوراني لوكس در استانبول نيست اما غذاهاي خوشمزه، به خصوص كباب هاي فوق العاده اي داشته كه پيشنهاد مي كنيم حتما آن را امتحان كنيد. برج گالاتا بين ميدان تقسيم و خيابان استقلال قرار داشته و اگر در اين مناطق استانبول اقامت داشته باشيد، به راحتي ميتوانيد با كمي پياده روي به آن برسيد. هزينه بازديد از اين برج براي توريست ها و گردشگران بزرگسال 25 لير و براي كودكان دوازده لير مي باشد. برج گالاتا هر روز هفته از ساعت نه صبح تا هشت شب باز مي باشد.

alasttours.net_up_uploads_1546962361.jpg

برج دختر استانبول
برج دختر در استانبول كه بسياري آن را به برج كيز كالسي مي شناسند، يكي از آثار تاريخي برجسته در كشور تركيه مي باشد. اين برج امروزه سمبل و نمادي از شهر استانبول بوده و كه در زمان امپراتوري روم باستاني از آن به عنوان كنترل بازرگاني و برج فانوس دريايي استفاده مي شد. برج دختر در كنار تنگه بسفر و قسمت آسيايي ساحل استانبول قرار دارد. تاريخ ساخت اين برج به قرن پنجم ميلادي برميگردد، زماني كه حاكم يوناني منطقه براي كنترل كردن كشتي هايي كه از تنگه بسفر عبور مي كردند و همينطور جمع كردن ماليات و عوارض عبور دست به ساخت اين برج زد. اينكار حتي بعد از رومي ها، در دوران حكومت بيزانس ادامه پيدا كرد. اما در دوران امپراتوري عثماني تغيير كاربري داده و از آن به عنوان برج فانوس دريايي استفاده شد. از بالاي اين برج تماشاي مرغ هاي دريايي بسيار سرگرم كننده خواهد بود. البته افسانه اي عاشقانه هم درباره اين برج هست. نويسنده ترك اين برج را به گل نيلوفري كه پژمرده نخواهد شد، ياد كرده است. داستان معروف اين برج درباره پسري جوان به اسم لاندروس بوده كه براي ديدن دختر مورد علاقه اش، هر شب تا برج شنا مي كرد. اما در يكي از همين شب ها كه هوا طوفاني شده بود، فانوس دختر خاموش شد و لاندروس راه خود را گم كرد و در آب غرق شد. اين افسانه از ورد زبان سياحان غربي در قرن هفدهم گفته شده بود. اما افسانه معروف ديگر درباره اين جاذبه استانبول درباره پادشاه و دخترش است. دختر پادشاه كه موهاي بلند و چشمان آبي داشت و آنقدر زيبا بود كه پدرش او را از همه پنهان مي كرد. اما يك روز پيشگويي به پادشاه گفت كه دختر زيباي او بر اثر نيش ماري خواهد مرد. به همين خاطر پادشاه دستور ساخت اين برح را داد تا از دخترش مراقبت كند اما روزي كه براي دختر سبد انگور فرستاده شده بود، ماري از داخل سبد بيرون آمده و دختر را نيش زد. به همين خاطر به برج دختر معروف شده است. خيلي از نقاشان داخلي و خارجي، نويسندگان و شاعران از اين برج الهام گرفته اند. امروزه در اين برج يك كافه رستوران با انواع و اقسام غذاهاي سنتي تركي و بين المللي قرار داشته كه البته منوي چندان گراني هم ندارد. در كنار اين كافه رستوران يك موزه نيز قرار داشته كه بازديد از آن براي عموم رايگان مي باشد.

alasttours.net_up_uploads_1546989295.jpg

كانال آب بز دغان استانبول
در زمان بيزانس، امپراطوري روم شرقي و عثماني ها از اين كانال آب كه بز دغان نام دارد، براي تامين كردن آب داخل كاخ ها و قصرها استفاده مي كردند. اما امروزه بعضي از قسمت هاي طاق هاي به رديف قرار گرفته آن از بزرگراه اصلي عبور مي كند. اين بزرگراه در قسمت قديمي شهر استانبول قرار دارد. كانال آب بز دغان در زمان امپراتوري تئود و سيوس دوم، در قرن پنجم و در سال 368 ميلادي ساخته شده است. امروزه تعداد بسيار كمي از توريست ها و گردشگران تور ارزان استانبول اين كانال آب را مي شناسند. ديوارهاي كانال هفت متر طول داشته و در راستاي درياي مرمره قرار مي باشد. اين ديوارهاي سنگي و محكم در سالهاي اخير مورد بازسازي قرار گرفته اند. همچنين به عنوان ميراث فرهنگي شهر استانبول نيز به ثبت رسيده است.

alasttours.net_up_uploads_1546998660.jpg
 

موضوعات مشابه

امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۱ دى ۱۳۹۷ ] [ ۰۵:۰۵:۵۳ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]
[ ]
.: Weblog Themes By tibablog :.

درباره وبلاگ

آموزش از طريق مشاوره پيش از ازدواج تا زوج درماني و مشاوره خانواده. راهنمايي و مشاوره تلفني ازدواج و خانواده مركز تهران و جنوب ۰۲۱۸۸۴۱۹۸۳۲ مركز مشاوره شمال و شرق ۰۲۱۲۲۲۴۷۱۰۰ شمال و غرب تهران ۰۲۱۲۲۳۵۴۲۸۲ مشاوره ازدواج و خانواده شامل آموزش مهارت هاي رفتار با همسر آينده خانواده همسر زوج درماني شناسايي فرد مناسب و از همه مهمتر اطمينان پيش از ازدواج از يك انتخاب درست است! عوامل زيادي در اين امر دخيل هستند كه بايد مورد بررسي و دقت نظر هنگام همسريابي و يا حتي دوست يابي قبل ازدواج به آن توجه كرد. رفع دعواي زن و شوهر و فرزندان اعتياد و مشاوره فردي
نويسندگان
لینک دوستان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 4037
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب