مشاوره خانواده ، ازدواج، كودك و نوجوان
مشاوره خانواده ، ازدواج، كودك و نوجوان ۰۲۱۸۸۴۱۹۸۳۲

                    مركز مشاوره زنان


مشاوره فردي و امور مربوط به آنبهترين سايت مشاورخانوادهسال 1391. 4.6

اعتماد به نفس مرد
زن زماني را كه مرد اعتماد به نفس دارد، حس مي‌كند و خود به خود به آرامش مي‌رسد و مطمئن مي‌شود كه به آن‌چه نياز داشته، رسيده است. زن از عدم اعتماد به نفس مرد ناراحت شده و در فضايي وحشت‌زا قرار مي‌گيرد. زماني كه مرد احساس اطمينان و اعتماد به نفس نمي‌كند، زن نگران است. حس زنانه‌اش كه آرامش مي‌خواهد، در فضايي آرامش‌زا قرار مي‌گيرد و حس مردانه‌اش براي دفاع برانگيخته مي‌شود و به او تلقين مي‌كند كه خود باد به آن‌چه مي‌خواهد، برسد. اعتماد به نفس در مرد، زن را آرام مي‌كند و او را به حمايتي كه مرد قرار است به او بدهد، مي‌رساند.
اعتماد به نفس به اين معنا نيست كه مرد بايد فرد كاملي باشد يا تمام جواب‌ها را بداند. اعتماد به نفس به معناي اين است كه انسان كاري را كه از دستش برمي‌آيد، انجام دهد. براي مرد مهم نيست چه اتفاقي افتاده، هميشه راه‌حلي وجود دارد. حتي اگر او جواب را نداند، اعتماد دارد كه مي‌تواند راه را پيدا كند. رفتاري همراه با اعتماد به نفس، زن را مطمئن مي‌كند كه همه چيز به خوبي پايان خواهد يافت.
دفاع از خود بر اساس احساسات
براي گوش كردن به حرف زن بايد غرايز يك جنگجو را در ميدان جنگ داشت. براي پيروزي، مرد بايد ياد بگيرد جا خالي بدهد و خود را پس بكشد. لازمه جاخالي دادن و پس كشيدن، داشتن نقشه‌هاي ذهني جديد براي ترجمه و تفسير صحيح از شرايط است، به جاي سرزنش و انتقاد كردن، مرد مي‌تواند ياد بگيرد از كلمات همسرش پيامي عاشقانه دريافت كند و به روش‌هايي پاسخ دهد كه اصطكاك و تضاد را از ميان ببرد. جا خالي دادن و پس كشيدن به مرد اجازه مي‌دهد كه به آرامش برسد و به نياز زن براي داشتن ارتباطي محترمانه پاسخ دهد.
زماني كه مرد بدون جا خالي دادن و پس كشيدن به زن گوش مي‌دهد، مدام به وسيله كلمات همسرش مورد حمله قرار مي‌گيرد و احساس سرزنش، انتقاد، تكذيب، سوءتفاهم، عدم پذيرش، عدم اعتماد به نفس يا قدرنشناسي مي‌كند. مهم نيست كه تا چه حد زن را دوست دارد، بعد از حدود سه ضربه مستقيم، ديگر توانايي شنيدن را به عنوان حمايت‌كننده، از دست مي‌دهد و جنگ آغاز مي‌شود.
زماني كه مردي جا خالي ندهد و خود را پس نكشد، آن‌چه رخ مي‌دهد حمله است و مرد ديگر توانايي خود را براي پاسخ به عنوان حمايت‌كننده از دست مي‌دهد. زماني كه مردي مورد اصابت كلمات زن قرار مي‌گيرد، براي او مهار و جلوگيري از تمايلات جنگجويانه قديمي، براي تهديد و هشدار يا انتقام، مشكل‌تر مي‌شود. زماني كه اين پاسخ‌هاي دفاعي شروع مي‌شوند، مرد تلاش خواهد كرد كه با مشاجره نظر همسرش را تغيير دهد يا از او در برابر واكنش‌هاي خشن خود به وسيله عقب‌نشيني دفاع كند.
براي رهايي موفقيت‌آميز از انتقاد، مرد لازم است به خاطر آورد كه تمام احساسات دائمي نيستند. با گوش كردن به هيجانات منفي زن، او اين فرصت را به همسرش مي‌دهد تا احساسات مثبت خود را كشف كند. در عوض زن نيز مي‌تواند در جا خالي دادن و پس كشيدن به مرد كمك نمايد. در حالي كه مردان جا خالي دادن و پس كشيدن را ياد مي‌گيرند، زنان مي‌تواند درنگ كردن و آماده شدن براي فرصت‌هاي بعدي را ياد بگيرند.
قبل يا حتي در حال سهيم كردن احساسات، ممكن است اينگونه به نظر برسد كه مرد سرزنش مي‌كند يا قصد حمله دارد. در اين موقعيت، زن مي‌تواند درنگ كند و مرد را با گفتن اين كه «مي‌دانم كه ممكن است صحبت‌هايم به نظر سرزنش‌آ‌ميز بيايد. از تو مي‌خواهم بداني كه تقصير تو نيست و واقعا از اين‌كه به احساساتم گوش مي‌دهي، متشكرم» آماده كند.
اگر زن متوجه عصبانيت مرد شود، مي‌تواند بعد از كمي درنگ بگويد: «احساس مي‌كنم كه با اين حرف‌ها خسته و نااميد شده‌اي. با اين وجود مي‌خواهم بداني كه بازگوكردن اين احساسات كمك زيادي به من مي‌كند.» اين كلمات رفتار مرد را تاييد كرده و او را آرام مي‌نمايد.                                                          مشاور خانواده

امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ ] [ ۰۱:۳۱:۰۱ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]
[ ]
.: Weblog Themes By tibablog :.

درباره وبلاگ

آموزش از طريق مشاوره پيش از ازدواج تا زوج درماني و مشاوره خانواده. راهنمايي و مشاوره تلفني ازدواج و خانواده مركز تهران و جنوب ۰۲۱۸۸۴۱۹۸۳۲ مركز مشاوره شمال و شرق ۰۲۱۲۲۲۴۷۱۰۰ شمال و غرب تهران ۰۲۱۲۲۳۵۴۲۸۲ مشاوره ازدواج و خانواده شامل آموزش مهارت هاي رفتار با همسر آينده خانواده همسر زوج درماني شناسايي فرد مناسب و از همه مهمتر اطمينان پيش از ازدواج از يك انتخاب درست است! عوامل زيادي در اين امر دخيل هستند كه بايد مورد بررسي و دقت نظر هنگام همسريابي و يا حتي دوست يابي قبل ازدواج به آن توجه كرد. رفع دعواي زن و شوهر و فرزندان اعتياد و مشاوره فردي
نويسندگان
لینک دوستان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 2
همه : 4037
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب