مشاوره خانواده ، ازدواج، كودك و نوجوان
مشاوره خانواده ، ازدواج، كودك و نوجوان ۰۲۱۸۸۴۱۹۸۳۲

مسائل مربوط به بالارفتن لود سرور در ارتباط با هاست شما

 

شروع موضوع توسط ehsannasr در ‏10 آوريل 2018 در انجمن سيستم هاي مديريت محتوا

 

 

آيا تا به حال ايميل يا تماسي از شركت هاستينگ خود داشته ايد مبني بر اينكه هاست شما بيش از حد مجاز مصرف cpu دارد و هاست شما باعث اختلال بر روي سرور شده است .
زماني كه چنين گزارشي به شما داده ميشود ممكن است در ابتدا صحبت هاي ارائه شده را باورنكنيد و با خود بگوييد سايت من تعداد بازديد كنندگان بالايي ندارد در حالي كه فقط بازديد كننده نيست كه مي تواند مصرف منابع سرور را بالا ببرد موارد ديگري هم وجود دارد ، بايد بدانيد هاست شما (خريد هاست) به تنهايي مي تواند باعث لود بالا در سرور شود و سرور را دچار اختلال كند .يا حتي ممكن است در اين گونه مواقع شما اطلاع نداشته باشيد چه مواردي را بايد بررسي كنيد.
بالا و پايين رفتن عدد cpu روي كارايي سرور خيلي مهم و تاثير گذار است .
همانطور كه مي دانيد در سرور هاي اشتراكي منابع بين هاست هاي ايجاد شده بر روي سرور مشترك است و هر اقدامي كه باعث اختلال بر روي سرور شود بر روي تمام هاست ها تاثير گذار خواهد بود و باعث اختلال در كار ساير كاربران مي شود، بنابراين در سرور هاي اشتراكي هر كاربري موظف است اقدامات لازم را براي جلوگيري از مواردي من جمله لود بالا بر روي سرور انجام دهد.
در هاست هاي اشتراكي هر شركتي يك حداكثر استفاده اي را براي هر هاست براي منابع سرور مشخص ميكند ، پوياسازان براي هر هاست اشتراكي براي cpu حداكثر ۱۰ درصد در بازه زماني ۱ دقيقه و حداكثر رم ۱۰۰ مگابايت را در نظر گرفته است (سرور مجازي).
ملاك تشخيص استفاده از منابع براي هر هاست اشتراكي هم نرم افزار هاي كنترلي و واحد فني شركت هاستينگ خواهد بود.
ما در اين مقاله مي خواهيم مواردي كه باعث مي شود هاست شما لود سرور را بالا ببرد را بررسي كنيم:

عدم بهينه سازي ديتابيس
طراحي مناسب ديتابيس و برنامه هاي تحت وب تاثير زيادي در كارايي آنها دارد.براي بهينه سازي ديتابيس بايد مراحل مختلفي را پشت سر بگذاريد كه هر كدام از اين مراحل نقش زيادي در سبك شدن ديتابيس و نظم بخشيدن به آن دارد . در بسياري از مواقع ديتابيس هاي مورد استفاده بي نظم و تكه تكه مي شوند كه اين موضوع بار اضافي را به سرور ارجاع ميدهد يا حالتي duplicate بر روي ديتابيس ايجاد مي شود يعني اطلاعات در چند جاي مختلف ذخيره مي شود در حالي كه ذخيره ي اطلاعات در يك جدول كافي ميباشد.
يكي از راههاي بهينه سازي استفاده از دستورات معادل يا اولويت گذاري در ديتابيس مي باشد .
بهينه سازي ديتابيس يك مبحث كاملا تخصصي ميباشد و پيرامون اين مورد بهتر است از يك برنامه نويس كمك بخواهيد.

عدم بروزرساني سي ام اس و پلاگين ها
اين مورد از اهميت بالايي برخوردار است و در بيشتر مقالات كه در ارتباط با امنيت و سي ام اس ها است اين مورد را توضيح داده ايم.
بروزرساني سي ام اس ها و تمام پلاگين ها و قالب ها به اخرين نسخه علاوه بر اينكه از لود بالا در سرور جلوگيري مي كند باعث امنيت سايت و هاست شما هم مي شود.
وقتي شما هميشه آپديت باشيد در واقع مسيرهاي نفوذ براي هكرها بسته مي ماند و تا وقتي كه آنها بتوانند روشهاي جديد هك را پيدا كنند , آپديت بعدي از راه مي رسد و مجددا راه هاي نفوذ آنها بسته مي شود.
زماني كه سي ام اس آپديت نباشد علاوه بر هك شدن سايت (ثبت دامنه) مي تواند حتي منجر به مشكلات ديگري به عنوان مثال اسپمينگ و در نتيجه لود بالا شود و مشكلاتي را براي شما ايجاد كند.

عدم بهينه سازي سي ام اس
با استفاده از مواردي كه در زير ذكر شده است قادر خواهيد بود قدرت و سرعت وب سايت خود را كه با سي ام اس نوشته شده است را افزايش داده و از طرفي از فشار به سرور تا حدودي جلوگيري كنيد:
• حذف پلاگين هاي آمارگير
• استفاده از آخرين ورزن و بروزرساني مداوم پلاگين ها نصب شده
• حذف پلاگين هاي بي استفاده (استفاده از پلاگين هاي زياد و غير استفاده مصرف بيشتر منابع را به همراه خواهد داشت)
• استفاده از پلاگين هاي استاندارد
• فشرده كردن و minify كردن كدها
• و …..

استفاده از افزونه ها و پلاگين هاي غير ضروري
هر چه تعداد پلاگين هاي مورد استفاده بيشتر باشد مقدار مصرف شما از cpu سرور نيز بيشتر خواهد شد.
همچنين ممكن است برخي از افزونه ها با يكديگر سازگاري كامل نداشته باشند يا به درستي بهينه سازي نشده اند و بيش از حد معمول از منابع سرور استفاده مي كنند ، با حذف اين افزونه ها مي توان مصرف cpu را تا حد قابل توجهي كاهش داد.

بهينه نبودن كدهاي شما
برخي از كاربران بدون اينكه اطلاع داشته باشند از قالبهاي غير استاندارد و يا خيلي قديمي استفاده مي كنند يا از ماژول هاي كرك شده استفاده مي كنند . كه استفاده از اين موارد باعث بروز مشكلاتي بر روي سرور مي شود.
براي حل اين گونه مشكلات اگر از جوملا و يا وردپرس و… استفاده مي كنيد بهتر است نسخه سي ام اس را هميشه به اخرين نسخه بروز رساني كنيد . مي توانيد با يك طراح در اين زمينه مشورت كنيد كه سايت شما و ديتابيس هاي شما را بهينه سازي كنند اين امر علاوه بر كاهش شديد مصرف باعث افزايش سرعت لود شما مي گردد.
و در صورتي كه اسكريپت هاي شركتي را خريداري كرده ايد بهتر است در زمينه بهينه سازي سايت خود با شركت پشتيبان مشورت كنيد

تعداد بازديد كنندگان بالا
زماني كه تعداد بازديد كنندگان شما بالا باشد تعداد درخواست ها به سرور نيز زياد است و باعث مي شود هاست شما بيش از حد از منابع سرور استفاده كند و باعث لود بالا در سرور ميشود .
زماني كه تعداد بازديد كنندگان شما خيلي بالا باشد و به منابع بيشتري نياز داشته باشيد و سرور هاي اشتراكي قادر به پاسخگويي آن نباشند بهتر است سرور مجازي خريداري كنيد.

لوپ در سايت
Loop در لغت به معناي حلقه و به عبارت ديگر حلقه ي تكرار است حتي در برنامه نويسي و اسكريپت نويسي هم با واژه ي لوپ زياد سر و كار داريم و وقتي يك لوپ مي سازيم يعني عملي در يك حلقه ي تكرار دور ميزنه و تكرار ميشه.
زماني كه اين تكرار براي زمان طولاني و تعداد طولاني انجام شود ممكن است اجراي مداوم آن باعث بالارفتن لود سرور شود .

استفاده از منابع سنگين بر روي هاست
استفاده از تصاوير سنگين و يا فايل هاي دانلود زياد يا عمليات اجرايي زياد باعث بالارفتن لود سرور مي شود. البته زماني مي تواند اين مورد باعث بالا رفتن لود سرور شود كه درخواست هاي ارسال شده براي سرور و تصاوير و فايل هاي شما به صورتي باشد كه از منابع سرور بيش از حد مجاز استفاده شده باشد.

عدم مسدود كردن لينك هاي دانلود
توصيه ميشود از hotlink protection استفاده كنيد كه باعث جلوگيري از استفاده غير مجاز ساير سايت ها از لينكهاي دانلود و تصاوير شما مي گردد . كه انجام اين مورد نه تنها باعث ميشود ساير افراد از سايت هاي ديگر از پهناي باند شما استفاده نكنند بلكه به لود بالا در سرور نيز جلوگيري مي شود.

حمله ي DDOS
يكي از علت هاي ديگر مورد حمله قرار گرفتن وب سايت است ، در اين نوع حملات با ايجاد ترافيك بي مورد باعث استفاده بيش ار حد از منابع سرور مي شود، اين مورد ممكن است به صورت نادر اتفاق افتد.
در اين حالت شما مي توانيد با برداشتن دي ان اس دامين و سايت را غير فعال كنيد تا زماني كه حمله متوقف شود و از سمت ما موارد لازم مانند نال شدن اي پي و موارد حفاظتي انجام مي شود ولي در صورتي كه بيش از حد حمله ادامه داشته باشد مجبور به بستن هاست تا زمان قطع شدن يا كم شدن حمله هستيم.

وجود ويروس در كامپيوتر شما
زماني كه سيستم شما ويروسي باشد اين ويروس به ميزباني وب شما نيز نفوذ مي كند و ممكن است باعث بروز مشكلاتي من جمله حمله به سرور شود.
از عدم وجود ويروس در كامپيوتر خود اطمينان حاصل كنيد، و يك internet security بر روي كامپيوتر خود نصب كنيد.

اسپمينگ
در ارسال اسپم ، حجم زيادي ايميل در مدت زمان كوتاه ارسال مي شود كه اين مورد علاوه بر اينكه باعث بلاك شدن IP شما مي شود باعث لود بالا در سرور هم مي شود . از ارسال اسپم خودداري كنيد.
بنابر اين در صورتي كه چنين گزارشي را شركت هاستينگ به شما داد كه هاست شما لود سرور را بالا برده است توصيه مي كنيم موارد ذكر شده در اين مقاله را هم بر روي هاست خود بررسي كنيد.
البته در بيشتر مواقع با بررسي هايي كه تيم فني شركت هاستينگ انجام مي دهد گزارشي از پروسس هايي كه باعث بالا رفتن لود سرور شده است را براي شما ارسال ميكنند ولي در نهايت بررسي مورد به وجود آمده بايد توسط خود شما انجام شود.
دقت داشته باشيد شركت هاستينگ در صورت تجاوز منابع سرور از حدود تعيين شده ، حق قطع سرويس بدون اخطار قبلي تا تعيين وضعيت را خواهد داشت. البته ما در بيشتر مواقع اين موضوع را با اخطار قبلي انجام مي دهيم تا وب سايت كاربر متوقف نگردد اما در مواردي كه اين موضوع باعث اختلال در سرور و يا كاهش كيفيت و يا سرعت سرويس كاربران ديگر كه بر روي اين سرور هستند شود بدون اخطار قبلي سرويس كاربر را متوقف خواهيم نمود و اخطار خواهيم داد تا كاربر در زمان مناسب بتواند مورد را بررسي كند و نسبت به رفع مشكل وب سايت خود اقدام كند.

امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳۰ فروردين ۱۳۹۷ ] [ ۰۶:۰۶:۰۳ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]
[ ]
.: Weblog Themes By tibablog :.

درباره وبلاگ

آموزش از طريق مشاوره پيش از ازدواج تا زوج درماني و مشاوره خانواده. راهنمايي و مشاوره تلفني ازدواج و خانواده مركز تهران و جنوب ۰۲۱۸۸۴۱۹۸۳۲ مركز مشاوره شمال و شرق ۰۲۱۲۲۲۴۷۱۰۰ شمال و غرب تهران ۰۲۱۲۲۳۵۴۲۸۲ مشاوره ازدواج و خانواده شامل آموزش مهارت هاي رفتار با همسر آينده خانواده همسر زوج درماني شناسايي فرد مناسب و از همه مهمتر اطمينان پيش از ازدواج از يك انتخاب درست است! عوامل زيادي در اين امر دخيل هستند كه بايد مورد بررسي و دقت نظر هنگام همسريابي و يا حتي دوست يابي قبل ازدواج به آن توجه كرد. رفع دعواي زن و شوهر و فرزندان اعتياد و مشاوره فردي
نويسندگان
لینک دوستان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 58
دیروز : 96
افراد آنلاین : 1
همه : 3980
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب