مشاوره خانواده ، ازدواج، كودك و نوجوان
مشاوره خانواده ، ازدواج، كودك و نوجوان ۰۲۱۸۸۴۱۹۸۳۲

خودارضايي با اختلالات و افزايش سطح آنتي ژن هاي پروستات، بدتر شدن عملكرد پروستات،كم شدن حجم مايع مني،بدترشدن كيفيت اسپرم،حذف نشدن مواد زائد(در مني) رابطه مستقيم دارد

چرا بعد از خود ارضايي احساس شرم و پشيماني به انسان دست مي دهد؟

 زن و مرد ندارد، اين كلمه براي همه يك تابو شده است. معمولاً از به زبان آوردن اين كلمه بخاطر محرمانه بودن و طبيعتي كه دارد خودداري مي‌شود. وقتي درمورد اين موضوع در جمع صحبت شود، بخاطر حالت خصوصي بودني كه دارد احساس شرم به شما دست مي‌دهد.

نمي‌توانيم انكار كنيم كه براي همه ما همين‌طور است.

اشتهايي سيري‌ناپذير

بدن ما طوري ساخته شده است كه اشتها و تمايلات خاصي دارد – كه همه آنها براي بقاي ما لازم‌اند. وقتي گرسنه مي‌شويم، دلمان غذا مي‌خواهد. اين يك ميل سالم است چون براي داشتن انرژي و زنده ماندن نياز به غذا داريم. وقتي حوصله‌مان سر مي‌رود، دلمان تفريح مي‌خواهد. اين هم ميلي سالم است زيرا بايد اين انرژي را براي ورزش دادن جسم و ذهنمان تنظيم كنيم. به اين دليل به رابطه‌جنسي و صميميت جسمي تمايل داريم كه خداوند به منظور بقاي نسل و همچنين لذت بردن از صميميت آن اين نيرو را در ما قرار داده است.

اين تمايلات بسيار خوب هستند و براي سلامت ما ضروري مي‌باشند. اما توسط شيطان براي تخريب ما تحريف شده‌اند. بايد درك كنيد كه زمانيكه اجازه دهيد اين تمايلات بر شما غالب شوند، به خداي شما تبديل خواهند شد.

همه چيز از ذهن شما شروع مي‌شود

اشتها و ميل در ذهن تحريك مي‌شود و البته كنترل نفس نيز دقيقاً در فكر ما تحريك مي‌شود. اما فقط يكي از آنها مي‌تواند در اين كارزار برنده باشد. كنترل نفس با يك انتخاب شروع مي‌شود. انتخاب «نه» گفتن به همه تمايلات شيطاني و «بله» گفتن به وعده‌هاي الهي و زندگي كه ما را به آن هدايت كرده است.

بدنتان فقط براي مدت كوتاهي ارضا خواهد شد

بله صحيح است كه درست بعد از خودارضايي بدنتان احساس رضايت و آسودگي خواهد كرد اما اين آرامش موقتي است. اما چرا اين احساس اينقدر تهي و زودگذر است؟ زيرا لذت فقط به منظور لذت، بي‌معناست. و در عمل خودارضايي، روح شما شديداً شرمسار عمل شماست.

وقتي روح و جسمتان با هم اختلاف داشته باشند، تحريفي در درون شما ايجاد مي‌شود. شما احساسش مي‌كنيد و اين تحريف خود را به شكل احساسات نشان مي‌دهد و بعد سعي خواهد كرد وارد مغزتان شده و افكارتان را به سمت پاسخ به «چرا؟» بكشاند.

بين روح و جسم شما پيوندي وجود دارد كه شما قادر به توضيح آن نيستيد. اين همان پيوند است كه باعث مي‌شود فكر كنيد كه دنيايي پس از مرگ وجود دارد و همين ارتباط است كه باعث مي‌شود تصور كنيد كه در پس همه سوالات زندگي و ناممكن‌هاي جهان، آفريدگاري وجود دارد.

اين پيوند حقيقي است.

چرا اين احساس شرم بعد از خودارضايي تا اين حد واقعي و قابل حس كردن است؟

دليل آن اين است كه اين گناهي است كه دقيقاً با جسم شما در ارتباط است. به همين دليل  مستقيماً به روحتان متصل مي‌شود. درست به روح و احساساتتان برمي‌گردد.

تنها سوالي كه بايد صادقانه از خودتان بپرسيد اين است كه احساسش مي‌كنيد يا نه؟

فقط كافي است كمي به آن فكر كنيد.

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳ خرداد ۱۳۹۷ ] [ ۰۶:۵۲:۵۸ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

مركز مشاوره سوهانك

محله سوهانك در قسمت شمال شرقي تهران در كنار محله هاي از گل و دارآباد واقع شده است.

و همينطور در يك كيلومتري شمال بزرگراه لشگرك .

در دامنه جنوبي كوه البرز قرار دارد.

موقعيت محله سوهانك

ارتفاع اين محله نسبت به سطح دريا ۱۷۸۵ متر مي باشد.

 • محدوده جغرافيايي در اين محله:
 • به صورت دقيق از سمت شمال به ارتفاعات سوهانك .
 • در قسمت شرق به تعاوني بهشتي و شهرك لاله .
 • همين‌طور از قسمت غرب در بلوار قائم  واقع مي باشد.

ساكنان محله سوهانك

 • اولين اشخاصي كه به اين محله مهاجرت كردن اقوامي مي‌باشند .
 • كه در زمان قاجار از قسمت شمال به اينجا آمدند.
 • و بعد از اين كه در اين محل ساكن شدند .
 • فاميلي خود را به سوهاني تغيير دادند.
 • شيوه زندگي كردن مردم در اين محله  حالت سنتي خود را به حفظ كردن پرداخته است.

در اين محل زمين هاي فراوان نيز موجود مي باشد .

كه  ساكنان در اين محل اين زمين‌ها را براي امام خميني وقف كردند.

مركز مشاوره سوهانك1

قدمت محله مركز مشاوره سوهانك 

و نكته جالب اينجا مي باشد كه يك حمام و يك آب انبار قديمي در اين منطقه موجود مي باشد.

كه اين آب انبار در حال حاضر يك منبع اصلي در آب سوهانك محسوب مي شود.

اين منطقه داراي  مسجدي به نام حسينيه و يك حمام قديمي مي باشد .

كه داراي قدمت بيش از ۱۰۰۰ سال دارد.

درخت چنار داخل حياط مسجد جامع واقع مي باشد كه بيش از ۹۰۰ سال مي باشد.

 • منطقه سوهانك در زمان گذشته به دليل داشتن آب و هواي خنك در تابستان.
 • و دارا بودن باغهاي زياد مورد توجه حاكمان قرار گرفته بود. 

 

مركز مشاوره محله سوهانك

 • سوهانك  يك خيابان اصلي از آغاز آن تا  انتها آن را به يكديگر اتصال مي كند .
 • كه در زمان قديم اين خيابان آريا نام گرفته بود .
 • و بعد از آن به خيابان سليمان تغيير يافت.
 • اهالي اين محل از لحاظ مالي فقير هستند. 
 • در نزديكي اين منطقه مركز مشاوره خوبي واقع مي باشد.
 

برچسب ها: مراكز مشاوره خانواده ,مركز مشاوره جنسي سوهانك ,مركز مشاوره روانشناسي ,مركز مشاوره سوهانك ,


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳ خرداد ۱۳۹۷ ] [ ۰۶:۴۹:۵۴ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

مهمترين دليل پربيننده بودن برنامه ماه عسل چيست؟
مهمترين علتي كه هم قبل از افطار پاي برنامه ماه عسل قفل هستن به نظر شما چيه؟
يكي از علت ها رو ميگن خود احسان عليخانيه كه هنو ازدواج نكرده و خيلي از طرفدارها رو قشر دختر جامعه تشكيل ميده و بقول نظر خيلي ها ميگن عليخاني اگه ازدواج كنه كلي از طرفدار هاش رو از دست ميده و برنامه ماه عسل هم احتمالا جذابيت سابقش رو از دست ميده.
حالا بنظر شما دليل پر بازديد بودن برنامه ماه عسل، جذابيت خود برنامه ها كه معمولا يه آدم از توي دل جامعه مياد و معمولا هم داره از مشقت هاي زندگيش ميگه نيست؟ شايد اون آدما و داستانشون كه اكثرا دل مردم رو به رنج ميارن دليل ميخكوب شدن مردم پاي اين برنامه باشه.
يا اينكه نه فقط احسان عليخاني دليل اين موضوعه؟
آخه مگه اولا غليخاني با چن نفر ميتونه ازدواج كنه، يا اينكه اصلا ميدونه چه كساني پشت تلوزيون دارن نگاش ميكنن و دلباخته و سرگردان اين بنده خدا شدن خخخ
و اما دليل اصلي پربيننده بودن برنامه ماه عسل كه به تازگي كشف شده رو از زبان يكي از مجري هاي كشورمون ببينيم.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳ خرداد ۱۳۹۷ ] [ ۰۶:۴۷:۱۲ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

گذشته همسرتان را رها كنيد

اين فقط شما نيستيد كه چنين احساساتي داريد. تقريباً بيشتر آدم‌ها نسبت به گذشته كسي كه با او در يك رابطه عاطفي و فعال قرار دارند حساس هستند و اين برايشان مسأله‌اي نگران‌كننده و استرس زا است.


آيا به گذشته همسرتان و روابطش خيلي فكر مي‌كنيد؟ آيا اين مسأله كه در گذشته شريك زندگي‌تان چه گذشته است بيش از حد برايتان مهم است؟ آيا اينكه او قبلاً كسي را دوست داشته يا در يك رابطه ديگري بوده است برايتان مثل يك تهديد است؟ ممكن است دچار وسواس فكري شده باشيد؟ آيا درست است كه در گذشته او كنكاش كنيد و از او بخواهيد كه برايتان درباره روابط گذشته‌اش توضيح بدهد؟ اين فقط شما نيستيد كه چنين احساساتي داريد. تقريباً بيشتر آدم‌ها نسبت به گذشته كسي كه با او در يك رابطه عاطفي و فعال قرار دارند حساس هستند و اين برايشان مسأله‌اي نگران‌كننده و استرس زا است.

رهايي از فكر آنچه در گذشته اتفاق افتاده است خيلي سخت و دشوار نيست. كافي است هر زمان كه چنين افكاري به سراغتان مي‌‌آيد فكرتان را به سمت موضوع ديگري هدايت كنيد. شما حتي مي‌توانيد با فكر كردن به ليست خريد روزانه از اين فكر بيرون بياييد. در واقع با پرت كردن حواس خودتان مانع از اين مي‌شويد كه در اين افكار غوطه بخوريد و مدام به زواياي پنهان ماجرا بپردازيد؛فكر بد به سراغتان مي‌آيد؟ نفس عميق بكشيد پاها را دراز كنيد، اجازه بدهيد به جاي افكار منفي آرامش به سراغتان بيايد.

اين مشكل شماست كه نمي‌توانيد از فكر گذشته همسرتان رها شويد. به‌خاطر اين مشكل نمي‌توانيد همسرتان را بازخواست كنيد. او گذشته خودش را داشته و اين چيزي است كه واقعاً ربط زيادي به شما ندارد. كنكاش زياد در گذشته او به شما حال خوبي نمي‌دهد و در واقع رابطه را هم تحت تأثير قرار مي‌دهد. يعني دقيقاً همان اتفاقي مي‌افتد كه شما به‌خاطر آن نگران هستيد. علاوه بر اين پرس و جوي زياد از همسرتان درباره گذشته‌اش اين معني را مي‌دهد كه شما اثر وجود خودتان را كمتر از ديگران مي‌دانيد.

روي افكارتان كار كنيد. وقتي دائماً خود را مشغول ديگري مي‌كنيد اعتماد به نفس و آرامش‌تان را از دست مي‌دهيد. شايد لازم باشد روي باورهايتان كار كنيد. در بسياري موارد اين تلاش براي كنكاش در گذشته ديگري برآمده از اين ديدگاه است كه دو نفر آدم بالغ بايد با هم صادق باشند و همه چيز را بدانند.

به فكر رابطه خودتان باشيد. واقعيت را قبول كنيد شما به آنچه در گذشته اتفاق افتاده و تجربه‌هاي شريك زندگي‌تان حسادت مي‌كنيد. بهترين راه براي رهايي از اين نوع حسادت‌ها و افكار وسواسي روي رابطه خودتان كار كنيد. تجربه‌هاي متفاوت خودتان را داشته باشيد.


گذشته چيزي است كه ما را مي‌سازد مگر اينكه ما همين ديشب به دنيا آمده باشيم. فقط كمي به گذشته خودتان فكر كنيد. چه چيزهايي در آن وجود داشته؟ آيا جز اين است كه مهم‌ترين اثر آن اين بوده كه شخصيت كنوني شما را ساخته است؟ هر آدمي داستاني در گذشته‌اش داشته و مجبور به پاسخگويي درباره آنها نيست. كمي عميق‌تر و معنادارتر فكر كنيد اين مسيري است كه بايد طي مي‌شد تا امروز شكل بگيرد. يك آدم چرا بايد به‌خاطر تجربه‌هاي گذشته‌اش؛ خوب يا بد، پاسخگوي ديگران باشد؟

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳ خرداد ۱۳۹۷ ] [ ۰۶:۴۵:۰۱ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

سلام روز بخير يك دختر ۶ ساله دارم كه خيلي باهوشه ولي مشكلي كه باهاش داريم از زماني كه از پوشك گرفتيمش با دستشوئي رفتن به صورت خودكار مشكل داره و لحظه آخر يا با اجبار ميره. الانم كه پيش دبستاني ميره همين مشكل داره و تو مدرسه توالت نمي ره و تا خونه خودشو نگه مي داره و بعضي وقتا متاسفانه تو راه برگشت لباسشو كثيف مي كنه. لطفا راهنمايي فرمائيد سپاس

توسط hrr5631 دركودكان و تربيت فرزندان · پاسخ 236 روز 6 ساعت 18 دقيقه قبل

سوال: 1 پذيرفته شده: 0 ( 0% ) | امتياز: 0

 

پاسخ (3)

 1. 0 votes

  بايد توجه داشته باشيد استرس، شايع‌ترين دليل نگه‌ داشتن ادرار در كودكان است. كودك سعي مي‌كند با استرس مقابله كند ولي نمي‌تواند به درستي بر استرس خود غلبه كند.

  با توجه به شرايط كودك، نوع استرس نيز متفاوت است و مهمترين اقدام براي رفع آن، شناسايي عامل استرس‌زا در كودكان است.

  هر چه كودك پخته‌تر باشد بهتر مي‌تواند با اين استرس مقابله كند، و گاهي استرس به دليل مشكلات خانوادگي است، تغييرات در مدرسه، خشونت خانوادگي، نمرات درس‌ها و تمسخر هم‌كلاسي‌ها نيز در ايجاد استرس در كودكان دخيل هستند.

  نگه‌داشتن ادرار يكي از علايم وجود استرس در كودكان است كه مي‌تواند بر سلامت جسمي و رواني كودك آثار منفي داشته باشد.

  خانواده‌ها براي مقابله با مشكل نگه‌داشتن ادرار كودك، بايد آ‌رامش خود را حفظ كنند زيرا واكنش انفجاري و بيش از حد، مي‌تواند استرس كودك را افزايش دهد.

  كودك بايد احساسات و عواطف خود را شناسايي كند و والدين نيز بايد براي حل مشكل كودك، شنونده خوبي باشند و احساسات او را به تمسخر نگيرند و در ضمن با او همدردي كنند.

  در برخي بيماري‌هاي اختلال نافذ رشدي مانند اوتيسم نيز نگه‌داشتن ادرار مشاهده مي‌شود، برخي كودكان نيز به دليل لجبازي ادرار خود را نگه‌مي‌دارند كه با صحبت و مشاوره رفع مي‌شود.
  در اين مورد ميتونيد با متخصصين كانون مشاوران ايران، مشاوره تلفني/تخصصي داشته باشيد
  021-22354282

  توسط مديريت سايت · 212 روز 34 دقيقه قبل

  اطلاعاتي در دسترس نيست

 2. 0 votes

  مشكل دستشويي رفتن كودكHeading, level 2 مشكلي است كه اكثر خونواده ها بهش دچار هستن ولي خوب مساله اي نيست كه قابل حل نباشه
  شما بايد اول بدونيد اين مساله و مشكل به چه علتي رخ داده، ممكنه يه مساله تنش زا و استرس آفرين اون رو تحت تاثير قرار داده اگه نتونستين مشكل رو پيدا كنيد سراغ تمرينات و تغيير توي رفتار خودتون توي تمرينات بدين
  يكي از كارهايي كه شما بايد حتما انجام بدين اينكه كه هميشه زماني كه از كودكتون ميخواييد بره به دستشويي اين كار رو با لحن آروم بهش بگيد ولي در عين حال خيلي محكم باشيد. ولي اگه كودكتون باز هم اين كار رو انجام نداد كمي بهش زمان بدين ولي دوباره با آرامش بهش ياد آوري كنيد.
  كار بعدي كه شما بايد حتما انجام بدين اينه كه حتما و حتما بايد كودك خودتون رو وقتي كار درستي رو به تنهايي انجام ميده مورد تشويق قرار بدين تا حس استقلال بهش دست بده و اين باعث ميشه كار هايي همچون دستشويي رفتن رو براحتي ياد بگيره و خودش به تنهايي انجام بده.
  و نكته آخر اينكه وقتي كودكتون خودش رو توي دستشويي ميشوره به هيچ وجه حساسيت زيادي از خودتون نشون ندين چرا كه اين حساسيت باعث ميشه كودك فكر كنه خودش نميتونه اين كار رو به درستي انجام بده.
  موفق باشيد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳ خرداد ۱۳۹۷ ] [ ۰۶:۴۳:۰۳ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]
سلام

مادر من حرفي زده كه همسرم به اشتباه دچار سوتفاهم شده و فكركرده حرفش به او و خانواده اش توهين بوده از ان زمان حدود 2ماه ميگذردهمسرم با خانوده ام قطع رابطه كرده در صورتي كه خانواده ام براي رفتم به مسافرت با او تماس گرفته اند تا با گذشتن مسائل هم خداحافظي كنند هم مسائل حل شود اما جوابي از او دريافت نكردند من جهت حل اين موضوع چه كنم ايا با مادرش اين موضوع را مطرح كنم
 
 
 
1 پاسخ
پاسخ داده شده 3 روز قبل توسط دكتر روانشناس حرفه اي (47,400 امتياز)
ويرايش شده 2 روز قبل توسط دكتر روانشناس
با سلام
دوست گرامي
ببينيد ايشون دچار سو تفاهم شدند و تماس خانواده شما هم كارساز نبوده درسته ؟؟ابتدا خودتون بايد با ايشون صحبت كنيد و بفرماييد كه   به هر حال مساله رو بهتره يك جانبه در نظر نگيرند و بفر  ماييد كه اگر سو تفاهم شده باشد مادر شما به عنوان بزرگتر براي رفعش  تماس گ فتند و ايشون پاسخگو نبودند ..
به هر حال  در نظر داشته باشيد كه با توجه به شرايط خانوادگي ايشون اگر فكر مي كنيد كه  صحبت با مادر ايشون از بار سو تفاهمات مي كاهد و به حل مساله كمك مي كند بهتره اين اقدام رو داشته باشيد ...و خب براي رفع مساله با ايشون صحبت كنيدو در ميان بگذاريد
و حتي شايد بهتر باشد مادر خودتون براي  رفع سو تفاهم با مادرشون تماس بگيرند چون .اين طوري كه يك بزرگتر اقدام كنه اگر خبري هم به گوش مادر همسرتون رسيده باشه متوجه ميشه كه اشتباه بوده و سعي مي كنه اون رو اصلاح كنه  
به هر حال اميدوارم  اين مساله به درستي مديريت شود ولي يك مهماني غافلگيرانه در مكاني كه حشور داشته باشند همه هم مي تواند بسيار موثر باشد و به رفع مساله كمك كند
البته اينكه چقدر اين مساله سنگين بوده كه همسر شما حتي راضي به صحبت هم نشدند بايد صحبت كرد و تصميم درست گرفت چون ممكنه از ديد همسر شما اين قضيه خيلي سخت بوده باشد و نتونستند هنوز هضمش كنند يعتي واقعا مساله اي بوده منتهي اكنون كه خانواده شما متوجه شدتد اشتباه كردند ايشون ديگه براش قابل پذيرش نيست مي تواند حساسيت بيش از حد همسر شما باشد
در هر صورت موفق باشيد .

در اين مورد ميتونيد با متخصصين كانون مشاوران ايران، مشاوره تلفني/تخصصي داشته باشيد

02122689558

موفق باشيد

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳ خرداد ۱۳۹۷ ] [ ۰۶:۳۹:۰۴ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

مهارت حرف زدن در جمع:صحبت كردن در جمع و ارتباط برقرار كردن با ديگران حتي در مهماني هاي خودماني

و دوستانه براي بعضي از اشخاص مشكل دائمي باشد. اگر توانايي صحبت كردن در جمع را در خودتان تقويت كنيد

مطمئن باشيد رابطه اجتماعي موفق  خواهيد داشت و ميان دوستان داراي محبوبيت و جذابيت خواهيد شد.

 

شيوه هاي تقويت توانايي حرف زدن در جمع

 1. نگاه خود را نسبت به صحبت كردن عوض كنيد

پر اهميت ترين مسئله اي كه درباره صحبت كردن در جمع بايد آن را مورد توجه قرار داد اين مي باشد كه

نگاه خود را به حرف زدن عوض كنيد. برخلاف آن چيزي كه به ما آموزش داده شده است ،  اين كه شنونده

بودن بهتر است گوينده بودند نيست.  براي حرف زدن ارزش قائل شويد و تلاش كنيد اين مهارت را در خود

بيشتر كنيد. نگاه منفي به صحبت كردن موجب مي‌شود تا هنگامي كه اعتماد به نفس لازم براي نظر دادن

نداريم يا هنگامي كه حوصله نداريم در بعضي از مباحث شركت كنيم ،  خود را اينگونه توجيه كنيم:  كم

گوي و گزيده گوي چون در….!  و اين روش فراري مي‌باشد تا همچنان در گفت و گو كردن و نظر دادن

ناتوان بمانيم.

 1. عجله نكنيد.

زمان حرف زدن در جمع عجله نكنيد. به خودتان اجازه دهيد تا كلمات مطلوب‌تري پيدا كنيد و با آرام بودن

آن چيزي كه در ذهن خود داريد را بازگو كنيد. نگران به انتها رساندن كلمات خود نباشيد. وقتي كه افراد در

مورد آن چه مي گويند مطمئن نيستند و عصبي مي باشند ،  مايل هستند به سرعت صحبت كنند.  شمرده

صحبت كردند نه تنها موجب مي شود كه شنوندگان درك مطلوب تري از صحبت هاي شما داشته

باشند ، بلكه نشانه اعتماد به نفس و خويشتن داري در لحن شما آشكار مي شود.

۳٫صحبت كردن يك هنر و امتياز محسوب مي شود

بلند صحبت كردن و كلمه ها را صحيح و كامل از كردند نه تنها مشكلي ندارد بلكه يك عامل مهم در

برقراري ارتباط مي باشد. اين كه ما توانايي در جمع حرف زدن را داشته باشيم و ديگران را هم وادار به حرف

زدن كنيم مي‌تواند به روابط اجتماعي ما كمك كرده و ما را ميان اطرافيانمان  محبوب تر كنند. هنگامي كه

وارد يك جمع مي شويد وظيفه خودتان را بفهميد كه با صحبت كردن در جمع و جمع را بشكنيد. اين

موجب مي شود آنها بيشتر به شما علاقه داشته باشند.

۴٫توانايي برقراري رابطه را آموزش ببينيد

تلاش كنيد توانايي ارتباطي را آموزش ببينيد و آن را خودتان تقويت كنيد از جمله اين مهارت ها شامل:

۱٫خودتان را با آهنگ صدا و حالت بدن شخص مقابل متناسب كنيد.

 1. در برابر ديگران حالت دفاعي نگيريد.
 2. خوب گوش كنيد و مهارت درك منظور ديگران را در خودتان تقويت كنيد.
 3. توانايي‌هاي لازم براي بيشتر شدن هوش هيجاني را ياد بگيريد.

۵٫در موقع صحبت كردن سوال هايي به پرسيد كه كوتاه پاسخ نباشند و بتوان با آن به گفت و گو پرداخت.

 1. خودتان نيز به سوال ها جواب هاي طولاني دهيد.

با تمرين و تكرار مي توانيد اين عوامل را به عادت و روش زندگي خود تبديل كنيد.

 1. با كلمات رفيق شويد

آموزش ببينيد كه فكر و احساستان را به كلمه تبديل كنيد. براي كلمات اهميت قائل شويم. اجازه ندهيد

كلمات در ذهن شما كمرنگ شود. از نظر علمي ثابت شده است كه هرچه بيشتر گفت و گو كنيد احتمال

اينكه دچار الزايمر شويد كم مي باشد. در مورد كلمات ،  مترادف و متضاد بيانديشيد. اگر موضوع جالبي

مطالعه كرده‌ايد آن را به خاطر بسپاريد تا براي ديگران هم انتقال دهيد. در حقيقت كوشش كنيد با كلمه ها

رابطه خوبي برقرار كنيد.

۶٫مغرور نباشيد

بعضي اوقات دليل حرف زدن ما در جمع مغرور بودن مي باشد. هميشه مي خواهيم همه چيز از بهترين‌ها

باشد. به همين خاطر در هنگام صحبت كردن در جمع شك مي كنيم تا مبادا مورد مسخره شدن ديگران

قرار بگيريم. در عوض مغرور بودن مي توانيد فلسفه حداقل گرايي را بررسي كنيد. يعني در عوض اين كه

هميشه دنبال بهترين ها باشيد به حداقل‌ها راضي باشيد. شايد در آغاز به نظر برسد كه اين تصور مانع

موفقيت ما مي شود اما هنگامي كه ما به دنبال بهترين هستيم مثلاً وقتي ميخواهيم صحبتي در جمع كنيم

كامل و بدون عيب باشد احتمال اينكه هيچ چيزي نگو اين افزايش مي‌يابد. ولي اگر به حداقل آن چيزي كه

امكان دارد انجام دهيم رضايت داشته باشيم جرات ما  براي اقدام كردند افزايش پيدا مي‌كنند. هنگامي براي

رسيدن به حداقل قدم بر مي داريد به خاطر احساس راضي بودن و آرامش در شما احتمالاً خيلي بيشتر از

آن هم به دست مي آوريد.

۷٫في البداهه حرف زدن را تمرين كنيد

موقعيت صحبت كردن در جمع درباره ي موضوعات متفاوت صحبت كنيد بدون اينكه از قبل در مورد آن

فكر كرده باشيد. شايد در آغاز چيزي به ذهن خود نرسد ولي پس از مدتي با تمرين در اين فعاليت موفق

خواهيد شد و ميتوانيد كه مطالب خيلي جالب و كاملي را بازگو كنيد. از دچار اشتباه شدن نهراسيد و اجازه

ندهيد قضاوت ديگران از حركت شما جلوگيري كنند.

 1. در تقويت اعتماد به نفس خود تلاش كنيد

داشتن اعتماد به نفس واقعي به اين معني ميباشد كه ما اطمينان داريم در هر مواردي همه سعي خود را مي

كنيم نه اينكه اطمينان داشته باشيم در فلان كار توانايي كامل را داريم. اعتماد به نفس در قدم برداشتن. اگر

قرار مي‌باشد كه صبوري كنيم تا اعتماد به نفس كافي براي مواجه شدن با نياز هاي مان را به دست بياوريم

بعد قدم برداريم احتمالاً بايد تا هميشه صبر كنيم.

اعتماد به نفس كم مانند خيلي ديگر از عادت هاي بد ترك آن دشوار مي باشد. ولي هميشه مي‌توان عوض

شد. با برداشتن اولين گام ها حركت را شروع كنيد. گام‌هاي كوچك شما را به هدفهاي بزرگ نزديكتر مي

كنند. در لحظه زندگي كنيد و به خداوند توكل كنيد تا اعتماد به نفس معنوي شما افزايش يابد. اعتماد به

نفس معنوي به اين معني ميباشد كه  اعتقاد به هر جايي كه هستيد همان جايي مي باشد كه بايد باشيد و

همان جايي است كه احتياج داريد كه باشيد.

 

 نكات مهم  درباره صحبت كردن در جمع

۱٫سرعت حرف زدن خود را با خواندن رشته طولاني از اعداد و نوشتن آنها در هوا آزمايش  كنيد. هر وقت

توانستيد همه اعدادي كه مي خوانيد را بنويسيد ،  سرعت شما در حد مناسبي قرار دارد.

 1. در موقع حرف زدن نفس عميقي از ناحيه شكم به كشيد. نفس عميق آرامش بخش مي توانند عمق

صدا شما را بهتر كنند و كمك كنند كه اعتماد به نفس شما در ذهنتان افزايش يابد.

 1. نشستن به صورت صاف نه تنها به شما اجازه مي دهد كه تنفس بهتري داشته باشيد، بلكه در اين

حالت ها صداي شما داراي قدرت و وضوح بهتري خواهد شد. اگر به اصطلاح قوز كنيد ،  مقدار زيادي از

قدرت صدا شما بريده مي‌شود.

 1. داد زدن زياد مانند در هنگام تحسين تيم مورد علاقه تان فشار زيادي به تارهاي صوتي شما وارد مي‌كنند

و گفت و گو كردن را براي شما دشوار مي كنند.

 1. آب بنوشيد. سلول هاي بدن اگر پر آب باشند مي توانند به كيفيت صداي شما كمك كنند.

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳ خرداد ۱۳۹۷ ] [ ۰۶:۳۷:۳۱ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

علم نشان مي دهد كه چرا بايد كودك خود را در تعطيلا ت به تفريح ببريد

بزرگسالان براي شارژ شدن مجدد جسمي و رواني و بازيابي انرژي براي تعطيلات لحظه‌ شماري مي‌كنند. اين تعطيلات براي كودكان نيز به طور قابل توجهي مي تواند مفيد باشد.  در تعطيلات تمركز والدين بر كار نيست و مي‌توانند در اين زمان با كودكان خود بازي كنند.

ماسه بازي،  بدمينتون و پريدن روي موج هاي ساحل از جمله بازي هايي است كه پدر و مادر مي‌توانند با كودك خود انجام دهند. به نظر مي رسد كه جالب باشد، ولي در كنار تفريح،  اين كارها مي‌تواند زمينه‌ي حياتي براي پيوند با كودك باشند.

نكات بيشتر براي تعطيلات و نوروز:

پيام نوروزي سايت كودك و نوجوان

اين نوع  بازي با بچه ها، با فرستادن پيام هايي نظير:  من به تو كاملا  توجه مي كنم – من با تو شاد هستم- بودن تو مرا خوشحال مي كند- عزت نفس آنان را نيز افزايش مي‌دهد.

رفتن به تفريح خانوادگي در تعطيلات در مقايسه با بودن در خانه اهميت بسيار بيشتري دارد.  بسياري از خانواده ها زندگي پر استرسي دارند.  در اينجا آمارهاي تامل برانگيزي آورده شده است:

دو سوم از صحبت هايي كه بين والدين و كودك مي‌شوند،  در مورد مسائل روزمره هستند.

۶۵ درصد از والدين مي‌گويند كه فقط در بعضي موقعيت هاي خاص با كودك خود بازي مي كنند.

يك ششم از پدرها مي‌گويند كه نمي‌دانند چطور بايد با كودك خود بازي كنند  و سه ششم از آن ها مي‌گويند كه اصلاً وقتي براي بازي با آن ها ندارند.

فقط يك چهارم از كودكان به اين موضوع اذعان داشتند كه بيش از يك بار در هفته در مورد مسائل مهم با والدين خود صحبت مي كنند.

ما در مورد سلامت فيزيكي خود نگران مي‌شويم و به آن توجه مي كنيم،  در صورتي كه ما به همان توجه براي سلامت روابط خانوادگي خود نياز داريم و البته تحقيقات نشان داده است كه اين سلامت روابط  براي سلامت فيزيكي نيز ضروري و مهم مي باشد.

بيشتر بخوانيد: بازي درماني در كودكان: تكنيك ها، سرگرمي ها و فعاليت ها

رشد مغز

آنچه كه ممكن است افراد كمي آن را بدانند اين است كه تفريح در تعطيلات مي تواند رشد مغز را  نيز در كودكان پيشرفت دهد. دليل آن اين است كه تفريحات خانوادگي كه در تعطيلات انجام مي‌دهيد، باعث مي‌شوند كه دو سيستم نهادينه شده در ناحيه ليمبيك مغز شما به طور عميقي به كار گرفته شوند كه در محيط خانه هيچ گاه به كار گرفته نمي شوند.

اين دو سيستم عبارتند از سيستم بازي و سيستم جستجو.

سيستم بازي مغز هر وقت كه شما پاهاي كودك خود را در ماسه ها فرو مي بريد و يا  او را در كناره هاي ساحل مي غلطانيد و يا وقتي آن ها را بر پشت خود سوار مي كنيد،  ورزيده تر مي شود.

سيستم جستجوي مغز  هر وقت  با كودك خود به كاوش جنگل،  ساحل و يا جستجو براي گنج پنهان در يك روستا مي‌رويد، ورزيده مي شود.

اين سيستم هاي مغز توسط پروفسور جك پنكسپ، كه عصب شناس برجسته ي جهان در دانشگاه ايالتي واشنگتن مي باشد، كشف شدند. هنگامي كه تفريح در تعطيلات با خانواده خود را تجربه كنيد، اين سيستم ها در مغز شما و مغز كودكان شما فعال مي شوند و مواد شيميايي مرتبط به اعصاب از جمله افيون ها، اكسي توسين و دوپامين كه حس خوشبختي را در خود دارند، ترشح مي شوند.

پنكسپ آن ها را “هديه طبيعت به ما” مي نامد. آن ها استرس را كاهش مي دهند و احساسات سخاوتمندانه و صميمي نسبت به يكديگر و احساس دوست داشتن را فعال مي كنند كه همه اين ها در جهان ما خوب هستند. در كنار تمامي جنبه هاي ضد استرس اين سيستم ها، آن ها باعث مي شود كه اعضاي خانواده احساس تجديد قوا نيز بكنند.

پنكسپ توضيح مي دهد: ما مي توانيم فعاليت هايي را كه  اكسي توسين ذخيره شده در جعبه داروي دروني ما را رها مي سازد، انتخاب كنيم… اين ماده شفابخش فوق العاده در درون ما وجود دارد و ما فقط نياز داريم كه راه هاي بسياري كه با آن بشود از آن بهره جويي كرد را ياد بگيريم.

نكته شگفت انگيز اين است كه اين سيستم ها مانند عضلات هستند، هرچه از آن ها بيشتر استفاده كنيد، بيشتر مي توانند جزيي از وجود شما شوند. و يا همان طور كه عصب شناس برجسته، بروس پري مي گويد:

“حالات هيجاني تبديل به ويژگي هاي شخصيتي مي شوند”.

بنابراين، هنگامي كه فرزند خود را در يك روز تعطيل به تفريح مي بريد، شما در حال حمايت از سيستم جستجو كودك كه يك منبع حياتي براي زندگي خوب مي باشد، و ظرفيت بازي (سيستم بازي) او هستيد. در دوران بلوغ، اين موضوع در مورد توانايي بازي با ايده ها مطرح است كه  به عنوان مثال براي تبديل شدن به يك كارآفرين موفق ضروري است.

با استفاده از سيستم بازي و سيستم جستجوي مغز به طور مناسب كه اغلب در تفريحات خانوادگي روزهاي تعطيل اتفاق مي افتد، رشد مغز و بلوغ در قسمت پيشاني مغز را به همراه خواهد داشت. اين بخش از مغز مربوط به عملكرد شناختي، هوش اجتماعي و توانايي تمركز و رفتارهاي معطوف به هدف است كه ممكن است در كل عمر پايدار شود (پنكسپ ۲۰۱۵، بورگدورف و همكاران، ۲۰۱۰).

ايجاد مهارت هاي تمركز

اما آنچه هنگام تفريح در تعطيلات در ظاهر مشهود مي شود چيست؟ پژوهش ها نشان دادند كه  سطح توجه و تمركز كودك پس از ۲۰ دقيقه در طبيعت بودن، بهبود پيدا مي كند.  مشخص شده است كه بازي هايي كه در طبيعت انجام مي شوند، به خوبي و يا بهتر از دارو براي كودكان مبتلا به بيماري كم توجهي-بيش فعالي عمل مي كنند. همچنين شواهدي وجود دارد كه  پياده روي با همديگر در فضاي سبز  بدن را آرام كرده و فشار خون و سطح هورمون استرس و حتي كلسترول را نيز كاهش مي دهد-  بنابراين پدر و مادر و پدربزرگ و مادربزرگ نيز مي توانند از قدم زدن در طبيعت فايده ببرند ( رويي و همكاران، ۲۰۱۳).

آيا رابطه اي بين تفريح در تعطيلات و هوش وجود دارد؟

يك  محيط زيست “غني” ، تجربه هاي جديدي كه از نظر اجتماعي، فيزيكي، شناختي و تعامل حسي موثر هستند را ارائه مي دهد (حنان ۲۰۱۴).

به اين موارد فكر كنيد: رفتن به استخر در كنار خانواده، راه رفتن در جنگل با هم، لمس كردن علف هاي  بلندي كه  باد آن ها را تكان مي دهد، سيب زميني آتيشي، وقت گذراندن با يكديگر در زير آفتاب گرم، احساس شن و ماسه بين انگشتان پا و….

نيچه مي گويد:”همه چيزهاي  خوب در خود مقداري تنبلي دارند، مانند گاوها در علف زار.”

محيط غني شده  “كودهاي مغز” كليدي را در قسمت پيشاني مغز فعال مي كند كه باعث  بهبود عملكرد هاي اجرايي از قبيل تنظيم استرس، توجه، تمركز، برنامه ريزي خوب و توانايي يادگيري و همچنين بهبود سلامت جسمي و رواني مي شوند. كود هاي مغز كه در محيط هاي غني وجود دارند  نيز با هوش بالاتر در كودكان در ارتباط هستند (گونل ۲۰۰۵). بنابراين، وقت خود را صرف كاوش با كودك خود در يك فضاي جديد كنيد تا باهوش تر شود.

سرمايه گذاري براي مغز كودكتان

بنابراين، اگر بين انتخاب براي خريد يك تبلت براي كودكان خود و يا بردن آن ها به يك گردش خانوادگي در تعطيلات مردد هستيد، با در نظر گرفتن اثرات عميقي كه تفريح خانوادگي بر پيوند شما با آن ها و رشد مغز آن ها دارد؛هيچ ترديدي باقي نمي ماند!


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳ خرداد ۱۳۹۷ ] [ ۰۶:۳۵:۴۱ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]
 

عدم علاقه دختر به ازدواج

باسلام
مجيد هستم 28 سالمه
من 6 ماه است كه با دختري آشنا شدم و در اين مدت چندباري باهم بيرون رفتيم و آشنايي نسبت به هم پيدا كرديم و در اين مدت من واقعا به اخلاق و ادب و رفتار و ظاهر ايشون علاقه مند شدم و واقعا واقعا واقعا عاشق ايشون شدم.
ولي نميدونم چند باري كه بهشون ابراز علاقه كردم و با اينكه گفتم اصلا دنبال دوستي دو روزه نيستم و هدفم آشنايي براي ازدواجه ولي ايشون هربار به من گفتن من چندبار فكر كردم ولي اصلا احساس همسري نسبت تو ندارم و تورو مثل برادر خودم ميدونم، كه اين واقعا براي من جاي سوال داره؟؟؟
چطور ممكنه پسر و دختر غريبه اصلا احساسي براي ازدواج نسبت به هم نداشته باشن(البته من خيلي علاقه مندم كه ايشون همسرم بشن ولي ايشون اين حس رو نداره) واقعا چرا ايشون همچين حسي نسبت به من دارن؟
واقعا ممنون ميشم اگه راهنماييم كنيد و يك راهكاري ارائه بديد كه من بتونم با ايشون ازدواج كنم.

خيلي واضح و روشنه ...

قدم اول در ازدواج به دل نشستنه و شما براي ايشون چنين حكمي رو نداريد

ايشون شما رو در حد يك دوست و يا به اصلاح يك برادر ميخواد و نه بيشتر و تا وقتي چنين حسي وجود داشته باشه انتظار شما هم بيمورده

تنها توصيه اي كه براي شما داريم كه البته خودتون در خط اول گفتيد ... قطع رابطه است چون شما دنبال روابط دو روزه نيستيد

پس وقتي حسي وجود نداره كات كنيد و از ايجاد وابستگي بيشتر دور بشيد

اينكه شما دنبال راهكار هستيد واقعا" نميشه كسي رو مجبور به ازدواج كرد چون بحث يك عمر زندگي مشترك مطرحه


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳ خرداد ۱۳۹۷ ] [ ۰۶:۳۴:۲۱ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]
مشاوره بارداري

مشاوره بارداري : حاملگي دوره بخصوصي مي باشد.

هنگامي كه خانومي حامله مي شود به همراه خود نشانه هايي را دارد.

آشكار ترين علائم آن تحول مي باشد.

مشاوره بارداري

آغاز حاملگي  بدين معني مي باشد كه مادر وارد فصل تازه از زندگي مي شود.

علاوه بر اين كه مسئوليت سالم بودن خود را دارد بايد مواظب سالم بودن جنين خود هم باشد.

با آغاز شدن دوران حاملگي تغييراتي در سيستم بدن مادر ايجاد مي شود.

و مواظبت هاي مخصوصي را به همراه دارد.

مشاوران حاملگي به مادران ياري مي دهند تا بتوانند نسبت به شرايطي كه در آن هستند با اطلاع باشند.

 

ارزش توجه كردن به مشاوره بارداري

كسب كردن اطلاعات ضروري ياري مي دهد تا مادر بتواند نسبت به موقعيت بحراني واكنش خوبي داشته باشد.

 • با موقعيت‌هاي سختي روبه‌رو مي‌شوند كه مشاوره بارداري مي‌توانند اين دشواري را براي آنها آسانتر كنند.
 • جنين در هر مقطعي عوض مي شود و در هر دورهاي به مواظبت هاي غذايي و برخورد مطلوب احتياج دارد.
 • با ياري مشاوره بارداري مادران مي توانند هفته به هفته با تحولات فرزند خود آشنايي پيدا كنند.
 • و در صورت آشكار شدن مشكل سريعاً اقدامات ضروري را در جهت جلوگيري از سقط جنين انجام دهند.

 

مشاوره بارداري

 

موثر بودن مشاوره بارداري در كنترل شرايط جنين

مشاوره بارداري موضوعات متفاوتي مانند جسمي ، روحي و رفتاري مادران حامله را شامل مي شود.

راهنمايي در مورد بارداري به مادران ياري مي دهد تا بتوانند از موقعيت خود و جنين شان با اطلاع شود.

و توانايي اين را داشته باشند كه به بهترين نحو ممكن از خود و جني در شكمشان مواظبت كنند.

با استفاده از مشاوره بارداري مي توانيد نسبت به موقعيت جسمي و روحي خود اطلاعات كافي به دست آوريد.

و با كمك تغذيه و  روانشناسي به مشكلات خود غلبه كنيد.

در مشاوره بارداري مسئله هاي جنسي و مشكلاتي كه امكان دارد در روابط زناشويي ايجاد شود، بازگو مي شود.

و روش هاي ضروري جهت جلب كردن توجه به همسر و رفت كردن احتياج هاي جنسي و ديگرمسائلي

كه امكان دارد در زندگي مشترك پديد آيد ارائه مي شود.

علاوه بر اين دوران بعد از بارداري هم موقعيت مخصوصي براي مادران ايجاد مي شود.

در بعضي از موارد شاهد افسرده شدن، بي حالي و خواب زياد و مشكلات روانشناسي ديگري براي والدين مي باشيم.

 

همه اين موارد تا حدودي مي توانند با استفاده از درمانگر خوب برطرف شود.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳ خرداد ۱۳۹۷ ] [ ۰۶:۳۳:۰۵ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

تشخيص بيماري اعتياد :اعتياد و مواد مخدر به عقل و سيستم عصبي انسان صدمه وارد مي كند

و عملكرد آن را دچار اختلال مي كند.

مشاوره درمان بيماري اعتياد

شخص معتاد دچار وضعيتي به نام وسواس مي شود كه با داشتن همه صدمه ها و عاقبت جسمي و روحي ،

فقط به استفاده دوباره آن مي انديشد، اينكه زندگي او فقط استفاده از مواد مي باشد.

پس از اينكه اين بيماري پيشرفت و ريشه دار شدن اين بيماري گمراهي زيادي در شيوه تفكر شخص به

وجود مي آيد. او ديگر نمي تواند درست و غلط را از هم تشخيص دهد.

مشاوره جلوگيري از گمراهي و كم شدن اثر اعتياد را به شما پيشنهاد مي كنيم.

رويكرد هاي تحريك آميز در اعتياد و معالجه آن

شخص بيمار از داخل دچار وسوسه شدن مي شود كه در حاليكه مواد مصرف مي كند اتفاق به خصوصي براي

او رخ نمي دهد و باز هم در برابر مخالفت و معترض شدن مبارزه ميكند كه اگر به مصرف مواد مخدر نپردازد

زندگي او مختل مي شود.

بنابراين براي مواجهه شدن با اين وسواس بايد رويكرد اين نوع وسواس شناخت داشته باشيد.

اولين مشاوره براي معالجه اعتياد

گام اول براي آغاز برطرف كردن اين پديده و وسواس فكري اعتياد ، قبول اعتياد و اعتراف شخص

مصرف كننده مي باشد.

هنگامي شخص قبول كند و بفهمد كه بيمار مي باشد و از لحاظ هاي متفاوت تفكر وسوسه كننده

و سقوط كننده خود به استفاده از مواد ، اطلاع داشته باشد قسمت مهمي از روند كمك به ترك اعتياد را

مي پيماييم.

متاسفانه والدين در بيشتر موارد به علت علاقه و شخص معتاد و محافظت از آبرو ، خود نيز مشغول

عدم پذيرفتن اين مسئله مي باشد.

در بيشتر موارد هم با پشتيباني هاي غير سالم و حتي داراي خطر ، موجب مي شود. شخص بيمار

به هيچ عنوان با آخرت وحشتناك استفاده از مواد مخدر آشنا نشود.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳ خرداد ۱۳۹۷ ] [ ۰۶:۳۱:۲۵ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

مشاوره ازدواج

سلام خسته نباشيد من دختري هستم 23 ساله خواستگاري دارم كه شاغل است و در يك شركت كار ميكنند و ما بعد چند بار صحبت كردن . اين اقا از من در خواست كردن كه چون هر دو شاغل هستيم يك حساب مشترك داشته باشيم و هر دو حقوقمان را در آن حساب بريزيم اما من از اين كار اصلا خوشم نمياد و مي گويم كه اصلا لزومي ندارد كه در مورد حقوق من حرفي بزند .و اين مخالفت من باعث شده كه خواستگاري بهم بخوره در صورتي كه من ابه اين اقا علاقه مند هستم .نميدونم چيكار كنم .من معلم هستم . لطفا من را راهنمايي كنيد.

توسط nafas22 درازدواج · پاسخ 469 روز 5 ساعت 55 دقيقه قبل

سوال: 1 پذيرفته شده: 0 ( 0% ) | امتياز: 0

 

پاسخ (1)

0 votes

حقوق شما ربطي به زندگي مشترك نداره و پرداخت نفقه كامل زندگي برعهده ايشونه
بهتره اين خواستگاريو فراموش كنيد چون با اين ديدگاه در آينده دچار مشكل خواهيد شد


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲ خرداد ۱۳۹۷ ] [ ۰۵:۵۰:۵۴ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]
استفاده زود هنگام از ماري جوآنا و هوش پايين

استفاده زود هنگام از ماري جوآنا و هوش پايين

در يك مطالعه جديد دانشمندان در اونتاريو لندن كشف كرده اند كه استفاده زودهنگام ماري جوانا ممكن است منجر به عملكرد غير عادي مغز و İQ پايين شود.

ماري جوانا شايعترين مواد غير قانوني استفاده شده در جهان است. مطالعات گذشته نشان ميدهند كه مصرف كنندگان دائمي ماري جوانا، مخصوصا آنهايي كه در سنين جواني شروع ميكنند، بيشتر در خطر اختلالات شناختي و بيماري هاي رواني چون افسردگي، اختلال دو قطبي و اسكيزوفرني هستند.

دكتراوسوچ كه در انستيتو سلامت در زمينه اضطراب و اختلالات خلقي كار مي كند، مي گويد: “بسياري از جوانان در برنامه ما به شدت ماري جوانا مصرف ميكنند و عليرغم مطالعات گذشته در اين زمينه، باور دارند كه شرايط رواني آنها را بهبود ميبخشد چون به آنها احساس لحظه اي خوبي مي‌دهد. به همين دليل، ما تصميم به مطالعه آثار ماري جوانا و افسردگي بر روي علائم رواني و علمكرد مغز و عملكرد شناختي گرفتيم”.

دكتر اوسوچ و تيم او جوانان را در چهار تيم قرار دادند: افراد افسرده اي كه ماري جوانا مصرف نمي‌كنند. افراد افسرده اي كه به طور مداوم ماري جوانا مصرف مي‌كردند. مصرف كنندگان دائمي ماري جوانا بدون افسردگي و افراد سالم كه ماري جوانا مصرف نمي‌كردند. علاوه بر اين شركت كنندگان سپس به دو گروه تقسيم شدند، كساني كه در سن ۱۷ سالگي شروع به مصرف ماري جوانا كرده اند و  كساني كه مصرف آنرا ديرتر شروع كرده اند يا كلا مصرف نكرده اند.

مقالات بيشتر در ارتباط با اعتياد و مصرف مواد بخوانيد:

چگونه مي تواند سيگار را ترك كرد

شركت كنندگان تحت آزمون روانپزشكي، خلقي، İQ قرار گرفتند و همچنين اسكن مغزي شدند. اين مطالعه دريافت كه هيچگونه شواهدي وجود ندارد كه استفاده از ماري جوانا علائم افسردگي را بهبود بخشد; تفاوتي بين علائم رواني افراد افسرده اي كه ماري جوانا مصرف كرده اند و افراد افسرده اي كه ماري جوانا مصرف نكرده اند وجود ندارد.

علاوه بر اين، نتايج تفاوتهايي را در عملكرد مغزي بين چهار گروه در بخش هاي از مغز كه در ارتباط با فرايند پاداش و كنترل حركتي است را نشان دادند. مصرف ماري جوانا اختلالات عملكرد مغزي افسردگي را تصحيح نكرد، و و در برخي قسمتها آنها را بدتر كرد.

علاوه بر اين، شركت كنندگاني كه از سنين جواني ماري جوانا مصرف كرده اند عملكرد مغزي غير عادي بالايي در بخش هايي كه در ارتباط با فرآيند ديداري-فضايي، حافظه، فعاليت خود-ارجاعي و فرآيند پاداش ميباشند داشتند. مطالعه دريافت كه مصرف زودهنگام ماري جوانان با امتيازهاي پايين در İQ همراه بود.

دكتر اوسوچ گفت: «اين يافته ها نشان مي‌دهند كه مصرف ماري جوانا اختلالات مغزي يا علائم افسردگي را تصحيح نميكند و مصرف آن از سنين پايين نه تنها يك تاثير غير عادي بر روي عملكرد مغز دارد بلكه بر روي İQ نيز دارد.»

اگر در مورد مصرف مواد در نوجوان خود نگران هستيد مقاله زير را مطالعه نماييد:

من فكر مي كنم فرزند نوجوانم مواد مخدر مصرف مي كند

با اشاره تحقيقات گذشته به يك نقش ژنتيكي بين مصرف ماري جوانا و افسردگي، دكتر اوسوچ و دستيارانش در موسسه تحقيقاتي روبارتز وسترن يونيورسيتي آزمايش ژنتيكي بر روي شركت كنندگان انجام دادند. انها كشف كردند كه يك تغيير ژنتيكي خاصي از ژني كه توليد كننده عامل نئوتروپيك مشتق شده مغزي (BDNF) مي‌باشد با نسبت بيشتري در جواناني كه ماري جوانا را از سنين پايين مصرف كرده اند پيدا شد. BDNF  درگير رشد مغزي و حافظه در ميان ديگر فرايند ها است.

دكتر اوسوچ گفت: « اين يك يافته بديع است و بيان كننده اينست كه اين تغيير ژنتيكي ممكن است باعث استفاده زود هنگام جوانان از ماري جوانا ‌شود.» با اين حال دكتر اوسوچ متذكر شد كه اين مطالعه تعداد كمي شركت كننده داشت. اين نتايج ژنتيكي تجربي هستند و بنابراين  بايد با يك مطالعه بزرگ با تعداد شركت كنندگان بيشتر تاييد شود.

فراهم شده توسط

موسسه تحقيقاتي سلامتي لاوسن (Lawson Health Research Institute)


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲ خرداد ۱۳۹۷ ] [ ۰۵:۴۹:۵۲ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

 كاردرماني كودكان

كاردرماني يكي از شاخه هاي علوم پزشكي محسوب مي شود .

كه هدف آن اين مي باشد كه به بازپروري شخص بپردازد.

به صورتي كه بتوانند  به طور مستقل به زندگي كردن بپردازد.

و  بتوانند از زندگي خود لذت كافي ببرند.

اهميت كاردرماني كودكان

 • شخصي كه طرف كار درماني مي باشد شخصي مي باشد .
 • كه به دليل بيماري ، تصادف كردن مهارت‌هاي معمولي .
 • خود را كه اشخاص ديگر دارند ، ندارند يا از بين رفته است.

بچه هايي كه به دليل مشكل مادرزادي مهارت هاي معمولي را ندارند.

اشخاصي كه به دليل بيشتر شدن سن و ضعيف بودن در رابطه با مراقبت كردن از خود داراي مشكل مي باشند.

اشخاصي كه به دليل صدمه ديدن به خاطر تصادف نمي توانند مثل قبل فعاليت هاي  كاري خود را انجام دهند.

و ديگر اشخاص مي توانند از يك درمانگر كمك بگيرند.كاردرماني ك

كاردرماني كودكانودكان 

آموزش كاردرماني كودكان

 • كاردرمانگر به شخص ضعيف آموزش مي دهد.
 • كه به چه صورت بتوانند از خود مواظبت كند.
 •  چگونه به كار كردن بپردازد و به چه صورت تفريح كند.
 • به او ياد مي دهد تا بتواند غذا بخورد.
 •  لباس خود را بپوشد.
 • به حمام برود.كاردرماني كودكان 
 • غذا بپزد و فعاليت هاي خانه .
 • و همينطور مدرسه و محل كار خود را انجام دهد.

نقش كاردرمانگر

كاردرمانگر هر چيزي كه براي انجام دادن فعاليت هاي معمولي فرد مانع شود را دچار تحول خواهد كرد.

در شرايط زندگي و كاراو تحولاتي انجام مي دهد تا بتواند بهتر به زندگي كردن بپردازد.

در نوع كار فرد تحولاتي انجام مي دهد تا بتواند وظيفه هاي خود را انجام دهد.

ابزارهاي به خصوصي به شخص خواهد داد .كاردرماني كودكان 

تا او با كمك آنها بتواند كارهاي خود را بهتر انجام دهد .

و توانايي‌هاي شخص را در انجام دادن فعاليتها بيشتر كند.

آموزشهاي كاردرماني

 • يك درمانگر آموزشهاي ضروري را ديده است.
 • تا با شخصي كه از نظر ذهني به كندي پيش مي‌رود.
 • و يا داراي مشكلات عاطفي مثل افسردگي يا اضطراب مي باشد.
 • با برخود مطلوبي از خود نشان مي دهد.
 • او را براي يك زندگي بهتر آماده كند.

 

 

برچسب ها: كاردرماني جسمي ,كاردرماني در منزل ,كاردرماني ذهني ,كاردرماني سكته مغزي ,كاردرماني كودكان ,


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲ خرداد ۱۳۹۷ ] [ ۰۵:۴۸:۴۳ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]
خريد لايسنس ويندوز 10 - فعالسازي ويندوز 10

سيستم عامل ويندوز 10 به عنوان آخرين نسخه ويندوز توسط مايكروسافت معرفي شد . مايكروسافت با ناديده گرفتن نسخه 9 از ويرايش ويندوز نام 10 را بر روي سيستم عامل خود گذاشته است . علت اين نامگذاري به گفته جف آتوود مدير تيم برنامه نويسي مايكروسافت تشابه اسمي است كه با ابتداي نام هاي ويندوز 95 و 98 بوجود آمده است . سخت افزار مورد نياز براي اجراي سيستم عامل ويندوز 10به گفته سازندگان تغييري نسبت به ويندوز 8.1 نداشته است و شما مي توانيد بدون نياز به ارتقا آن را نصب كنيد . تغييرات قابل توجهي در نسخه جديد سيستم عامل ويندوز 10 صورت گرفته از جمله مي توان به قابليت Multi Desktop يا چندين ميز كار اشاره نمود و يا استارت جديد كه تلفيقي از استارت ويندوز 7 و 8 مي باشد . همچنين تمامي اپ هاي موجود بر روي ويندوز مي توانند در پنجره اي جداگانه باز شوند و امكان جابجايي بين پنجره ها راحت تر شده است . امكان Task View كه به Taskbar ويندوز اضافه شده است.
با توجه به تغييرات اخير در سياست هاي مايكروسافت و بنا بر گفته مسئولان مايكروسافت كه ويندوز ۱۰ آخرين نسخه ويندوز خواهد بود و قرار است فقط به روز رساني شود، خريد لايسنس و نسخه هاي قانوني ويندوز در ايران هم گزينه مناسب و معقولي خواهد بود.
نمايندگي رسمي آي تي ريسرچز(شركت رايان نت سهامي خاص) در ايران به عنوان تنها تامين كننده رسمي لايسنس هاي اصلي محصولات مايكروسافت و به عنوان تنها همكار تجاري رسمي مايكروسافت در ايران (دفتر لندن اين شركت با برند Talee همكار رسمي مايكروسافت در انگلستان به شماره همكاري : 4560062) با سابقه فعاليت 4 ساله در واردات عمده محصولات اصلي مايكروسافت و ارايه خدمات به بسياري از سازمان هاي خصوصي و دولتي كشور و برخي كشور هاي همسايه و حضور در نمايشگاه هاي بين المللي مفتخر به ارايه تمامي محصولات نرم افزاري مايكروسافت به صورت مستقيم و بدون واسطه و با قيمت هاي استثنايي مي باشد
تمامي لايسنس هاي ارايه شده از سمت ما قابليت استعلام مستقيم از مايكروسافت را دارا بوده و برخلاف لايسنس هاي ارايه شده در ايران امكان فعالسازي مجدد بروي يك سخت افزار را به دفعات دارا بوده و مادام العمر قابل استفاده بوده و نيازي به تمديد سالانه ندارند و در صورت درخواست مشتري مستقيما توسط مايكروسافت به ايميل مشتري ارسال مي گردد. از جمله معضلاتي كه براي شركت‌هايي همچون مايكروسافت در ايران وجود دارد، مشكل نبود يك نمايندگي رسمي براي فروش محصولات آنها به شكل قانوني و رسمي است. اين امر موجب آن شده كه نه تنها بازار محصولات اين شركتها در ايران از دست برود، بلكه سالانه مبالغ بسيار زيادي را به جهت استفاده غيرقانوني از محصولاتشان متضرر شوند. اين موضوع فضا را براي سودجويي برخي شركت‌ها و افراد فراهم كرده تا با عرضه محصولات به ظاهر اصلي (و بعضا در جعبه و بسته بندي مشابه و حتي همراه با هولوگرام شركت توليد كننده) در بازار و سايت‌هاي اينترنتي اقدام به كلاه برداري و يا سوء استفاده از عدم اطلاع افرادي كنند كه قصد بهره‌مندي از مزاياي نسخه هاي اصلي را دارند، دليل اين مسئله عدم آشنايي خريداران سازماني و شخصي با نحوه استعلام لايسنس (نسخه اصلي) خريداري شده از شركت توليد كننده (و نه فروشنده) به طور مستقيم است.

MicrosoftPersia :

http://itresearches.ir/store/لايسنس-اورجينال-ويندوز-10-windows/

به جهت موجودي انبوه شركت ﺗﺤﻮﯾﻞ اين ﻣﺤﺼﻮل ﺑﻪ ﺻﻮرت فوري ﺑﻮده و شامل شرايط گارانتي و پشتيباني رايگان شركت جهت فعالسازي و استفاده از لايسنس مي باشد.
كارشناسان ما آماده ارائه مشاوره جهت انتخاب محصول متناسب با نيازهاي شما هستند. اين شركت كليه مراحل ارائه و فعال سازي نهايي لايسنس را در كمترين زمان ممكن ارائه خواهد كرد. تيم پشتيباني ما آماده ارائه در طي فرآيند راه اندازي لايسنس همواره در خدمت شما خواهد بود. لازم بذكر است، كليه لايسنس‌‌ها قانوني و از سايت شركت Microsoft قابل استناد و ثبت مي‌باشد.
تمامي لايسنس ها قابل استفاده و فعالسازي در تمامي نقاط دنيا بوده و به طور كلي لايسنس هاي اصلي ميبايستي قابل استفاده و فعالسازي در تمام دنيا باشند، لايسنس هايي كه در بازار به عنوان خاورميانه مطرح هستند از لحاظ اصالت مورد ترديد هستند.

چرا ويندوز اورجينال ؟
ويندوزهاي غيراصلي پر از ايرادها و نواقص هستند و توسط مايكروسافت به‌روزرساني نمي‌شوند. در صورت وقوع مشكل تنها راه‌حل نصب مجدد ويندوز و پذيرش خطر از دست دادن بخشي از فايل‌ها است.
داشتن امنيت در دنياي ديجيتالي مقوله‌اي بسيار پيچيده است. حفظ و صيانت از اسناد، عكس‌هاي شخصي و فايل‌هاي خصوصي براي افراد و همچنين محرمانه بودن اطلاعات، اسناد و داده‌هاي سازماني براي شركت‌ها و سازمان‌ها بسيار حائز اهميت است.
دسترسي به رمزهاي عبور مربوط به سايت‌هاي مختلف، اطلاعات حساس بانكي و پست الكترونيكي، عكس‌هاي شخصي و فايل‌هاي محرمانه يا خصوصي بخشي از خطري است كه هر رايانه ناامني را تهديد مي‌كند.


خريد لايسنس ويندوز 10 (ويندوز 10 اورجينال ) :

ارتباط با ما :
شماره تماس پشتيباني فروش لايسنس : 02128422– همه روزه (حتي روز هاي تعطيل) 8:30 صبح الي 8:30 شب

http://microsoftcorp.ir/
 

موضوعات مشابه


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲ خرداد ۱۳۹۷ ] [ ۰۵:۴۵:۱۵ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ]
.: Weblog Themes By tibablog :.

درباره وبلاگ

آموزش از طريق مشاوره پيش از ازدواج تا زوج درماني و مشاوره خانواده. راهنمايي و مشاوره تلفني ازدواج و خانواده مركز تهران و جنوب ۰۲۱۸۸۴۱۹۸۳۲ مركز مشاوره شمال و شرق ۰۲۱۲۲۲۴۷۱۰۰ شمال و غرب تهران ۰۲۱۲۲۳۵۴۲۸۲ مشاوره ازدواج و خانواده شامل آموزش مهارت هاي رفتار با همسر آينده خانواده همسر زوج درماني شناسايي فرد مناسب و از همه مهمتر اطمينان پيش از ازدواج از يك انتخاب درست است! عوامل زيادي در اين امر دخيل هستند كه بايد مورد بررسي و دقت نظر هنگام همسريابي و يا حتي دوست يابي قبل ازدواج به آن توجه كرد. رفع دعواي زن و شوهر و فرزندان اعتياد و مشاوره فردي
نويسندگان
لینک دوستان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 2
همه : 4037
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب