مشاوره خانواده ، ازدواج، كودك و نوجوان
مشاوره خانواده ، ازدواج، كودك و نوجوان ۰۲۱۸۸۴۱۹۸۳۲

علت خودارضايي در سنين مختلف

آيا مي‌دانيد علت خودارضايي در سنين مختلف چيست؟ مطمئنا اگر شما فردي هستيد كه به طور مرتب دست به خودارضايي مي‌زنيد و يا با وجود متاهل بودن همچنان خودارضايي را به رابطه جنسي ترجيح مي‌دهيد، اين مسئله بايد بررسي شود. به خاطر وجود عقايد مذهبي و باورهاي معروف درباره خودارضايي احساس گناه و نگراني شما بيشتر هم مي‌شود. حتي شايد متوجه خودارضايي فرزند نوجوان و يا كودك خود شده باشيد كه نمي‌دانيد با آن چه برخوردي داشته باشيد. خودارضايي در سنين مختلف دلايل و عوارض متنوعي دارد و بيش از آن كه خود مشكل اصلي باشد نشانه‌اي از ديگر مشكلات فرد است. به همين دليل كشف و حل و فصل مشكل اصلي اهميت بيشتري دارد. در اين مقاله به علل خودارضايي در سنين و موقعيت‌هاي گوناگون مي‌پردازيم.

علت خود ارضايي در كودكان

نوزاد انسان در همان سال اول زندگي با جستجو كردن اشيا اطراف با اعضاي بدن خود آشنا مي‌شود. معمولا نوزادان هنگامي كه توسط پدر و مادر تميز مي‌شوند با لمس تصادفي اين نام مجاز نمي باشد جنسي خود از حساسيت و لذت‌بخشي اين ناحيه آگاه مي‌شوند. پس از اين ممكن است اين رفتار را ادامه داده و از تحريك خودشان لذت ببرند. اين رفتار تا حدود 5 سالگي ممكن است ادامه داشته باشد. در سنين پيش‌دبستان كه كودك با مسئله خودمختاري خود بيشتر درگير است و مي‌خواهد توانايي ايجاد تغيير خود در محيط اطراف را ببيند معمولا با درخواست و تقاضاي بزرگترها مخالفت مي‌كند. همين مسئله باعث مي‌شود تا كودك با نوعي لجبازي با تقاضاي شما مبني بر متوقف كردن دستكاري خود خودداري كند. براي اطلاع بيشتر از خودارضايي كودكان كليك كنيد.
فشار رواني كودكان

در اين سنين هدف از تحريك و دستكاري خود لذت بردن و رفع احساسات ناخوشايند فشار رواني كودك است و ارضا به معني ارضاي جنسي بزرگسالي و لذت جنسي به آن شكل وجود ندارد. بنابر اين وجود رفتار دستكاري در كودك 2 تا 5 ساله تا حدي طبيعي است و جاي نگراني وجود ندارد. اما اگر متوجه شديد كه شدت زيادي پيدا كرده و يا پس از 5سالگي رو به كاهش نگذاشت احتمال وجود فشار رواني و اضطراب در فرزند شما وجود دارد و بهتر است براي كشف دليل اصلي اين رفتار به مشاوره كودك مراجعه كنيد.

علت خود ارضايي در نوجوانان

در نوجوانان تغييرات جسمي و رواني زيادي رخ مي‌دهد كه آن‌ها را آماده برقراري رابطه جنسي و انجام رفتار جنسي مي‌كند در حالي كه در جامعه امروزي معمولا نوجوانان تا سال‌ها پس از آغاز نوجواني شرايط مناسبي براي ازدواج و برقراري رابطه سالم و جامعه‌پذير ندارند.
تغييرات جسمي

تغييرات جسمي نوجوانان شامل تغييرات هورموني مي‌شود كه برانگيختگي جنسي و قدرت جسمي آن‌ها را افزايش داده و آن‌ها را در برابر محرك‌هاي جنسي حساس مي‌كند. به همراه اين تغييرات جسمي نوجوانان به دليل تمايل به جنس مخالف به خيال‌پردازي‌هاي جنسي پرداخته و با آن‌ها به خودارضايي مي‌پردازند. همچنين نوجوانان تمايل بيشتري به انجام كارهاي پرهيجان و خلاف هنجار دارند و اين روحيه طغيان‌گري باعث مي‌شود با استفاده از ***گرافي به صورت پنهاني هم از لذت جنسي اين كار بهره ببرند و هم از هيجان آن استفاده كنند.
محرك‌هاي محيطي

محرك‌هاي محيطي مانند جنس مخالفي كه در محيط زندگي نوجوان زندگي مي‌كند از لحاظ جنسي جذاب است و محصولات رسانه‌اي مانند فيلم‌هاي *** و يا حتي فيلم‌ها و سريال‌هاي عادي براي نوجواناني كه دچار تغييرات جسمي خاصي هستند بيشتر تحريك‌كننده باشند. وجود محرك محيطي زمينه‌اي فراهم مي‌كند تا نوجوان با خودارضايي به تخليه تنش جنسي خود بپردازد.
باز هم استرس

در نوجوانان نيز مانند كودكان خودارضايي نقش تخليه و تسكين فشار رواني را ايفا مي‌كند و ممكن است نشانه‌اي از آن باشد كه نوجوان يا در محيطي پرفشار زندگي مي‌كند و يا روش ديگري براي مديريت استرس و احساسات منفي خود نمي‌داند. در ضمن احساس گناه منتقل شده به نوجوان از طرف عقايد جامعه در پي اين رفتار باعث مي‌شود كه او پس از خودارضايي با احساس گناهي روبرو شود كه راهي به جز خودراضايي براي رفع آن نمي‌شناسد و اين منجر به يك چرخه معيوب مي‌شود. اين دليل در بزرگسالي نيز مي‌تواند ادامه داشته باشد.

علت خود ارضايي در بزرگسالان

معمولا خودارضايي عادتي است كه از دوره نوجواني باقي مانده و در بزرگسالي باقي مي‌ماند. اگر فرد علل ايجاد اين رفتار را رفع كرده باشد و يا به شكل اعتيادگونه‌اي با خودارضايي درگير نبوده باشد مي‌تواند پس از برقراري رابطه جنسي سالم با جنس مخالف از اين رفتار دست بكشد. علل ذكر شده در اين بخش مي‌تواند پيش از اين و از دوره نوجواني نيز وجود داشته باشند.
عدم حضور شريك جنسي

عدم حضور شريك جنسي مناسب زمينه‌اي است تا فرد ميل جنسي خود را به وسيله خودارضايي ارضا كند. اگر اين تنها علت خودارضايي فرد باشد و اين رفتار با اشكال اعتيادي و وسواسي خود را نشان ندهد، مي‌توان آن را نوعي رفتار سالم برشمرد كه به تعادل فرد كمك كند.
رابطه جنسي نارضايت‌بخش

در برخي موارد بزرگسالان متاهل خودارضايي را در كنار رابطه جنسي ادامه مي‌دهند و يا حتي آن را به رابطه با همسر ترجيح مي‌دهند. اين شرايط مي‌تواند ناشي از وجود اختلالي جنسي در فرد و يا عدم رابطه جنسي رضايت‌بخش باشد. در اين شرايط سعي كنيد تا درباره رابطه جنسي خود با همسرتان صحبت كنيد و اگر اين گفت و گو موفقيت‌آميز نبود از مشاوره زوجين كمك بگيريد.
احتمال وجود وسواس

در برخي افراد خودارضايي جنبه وسواسي به خود مي‌گيرد و ديگر فرد از آن احساس لذت نمي‌كند. فرد وسواسي براي رفتار خود احساس اجبار مي‌كند و با وجود تمايل به قطع اين رفتار باز هم توانايي آن را ندارد.
نشانه‌اي از يك اعتياد

اعتياد جنسي مانند اعتياد به ***گرافي و يا رابطه جنسي اينترنتي معمولا خود را با خودارضايي نشان مي‌دهند. اعتياد به خودارضايي به تنهايي و با خيال‌پردازي جنسي معمولا مشاهده نمي‌شود. توجه كنيد كه آيا خصوصيات يك اعتياد جنسي مانند اعتياد به ***گرافي در شما وجود دارد. اگر اين گونه باشد ترك اعتياد به محرك جنسي براي شما اولويت دارد و بايد در پي درمان آن باشيد.

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ ] [ ۰۷:۵۵:۱۰ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

سوال شده 4 ساعت قبل در مشاوره رايگان فردي توسط بي نام

سلام و خسته نباشيد‌.
من ترنس هستم ( زن به مرد ) و ۲۲ سالمه.پنج ساله با دختري در ارتباطم.
قصدم دارم كار هاي درمانم را پيگيري كنم و عمل تغيير جنسيت انجام بدم.
(البته هنوز به پزشك مراجعه نكردم و ترنس بودنم تاييد نشده اما خودم ميدونم كه روحيات پسرونه اي دارم كه با جسمم سازگار نيست )
مشكلي كه دارم اينه كه بسيار عصبي شدم.سر كوچكترين مسائل كه آدم هاي ديگه عصبي نميشن ، من به شدت عصبي ميشم و گاهي به برخورد فيزيكي هم ميرسه.بعدش زود پشيمون گاهي.اما فايدع اي نداره.
براي اعصابم چه كنم؟
با دختري هم كه در ارتباطم از آينده ميترسم چون هنوز كار هاي درمان شروع نكردم...محبت كردن هم بلد نيستم و عصبي ام.
براي رابطه ام چه كنم؟

ممنون از راهنمايي هاتون.

پاسخ داده شده 3 ساعت قبل توسط zahra.dehghan حرفه اي (5,660 امتياز)

با سلام خدمت شما دوست عزيز

ااگر از نظر پزشكي و روانشناسي ثابت شود كه شما ترنس هستيد مي توانيد با يك سري اقدامات قانوني روند جنسيتي خود را تغيير بدهيد اما دقت كنيد كه ممكن است اين تنها برداشت شما باشد و اين موضوع نياز به بررسي دقيق از همه جوانب دارد پس بهتر است اول به صورت حضوري با يك روانشاس مراجعه كنيد تا در روند اين موضوع قرار گيرد و بعد از آن تصميم گيري براي داشتن رابطه با يك دختر را داشته باشيد چون اين بلاتكليفي شما مي تواند در روند زندگي ايشان نيز تاثير گذارد . مشكلات عصبي شما نيز مي تواند بخاطر فشارهاي روحي و بلاتكليفي باشد كه در آن قرار داريد و اگر در صورتي كه به صورت خودسرانه هرمون تزريق كرده ايد به علت اين تزريقات رخ داده باشد براي بررسي دقيق به صورت حضوري به متخصص مراجعه كنيد.

درمسير مي توانيد با متخصصين كانون مشاوران ايران، مشاوره تلفني/تخصصي داشته باشيد
02122354783

شاد باشيد

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ ] [ ۰۷:۴۹:۲۰ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

افسردگي و احتمال خودكشي / چگونه از بروز خودكشي جلوگيري كنيم؟

مشاورانه-صدا-صوتي روانشناسي

افسردگي در جامعه اكنون از حدود پنج درصد به يازده درصد افزايش يافته است.

اگر ما اقدامات لازم را انجام ندهيم، در سال هاي آينده شاهد افزايش خودكشي خواهيم بود.

درصد زيادي از جمعيت در كشور داراي يك سندرم روانشناختي هستند و نود تا نود و پنج درصد علل خودكشي مشكلات رواني است.

مسائل اجتماعي مي تواند سبب مشكلات روحي در افراد شود و بر نياز به يك محيط اجتماعي با اميد، سرزندگي و تنوع براي كاهش ميزان خودكشي تأكيد كرد.

در همه جوامع عوامل خودكشي وجود دارد و نود تا نود و پنج درصد علت خودكشي يك مشكل روانشناختي است و شايعترين علت افسردگي عوامل روانشناختي است.

افسردگي و احتمال خودكشي چگونه از بروز خودكشي جلوگيري كنيم؟

احساس بي نظمي و نااميدي در فرد

دكتر نوربلا اختلالات شخصيتي و اسكيزوفرني را در ميان ديگر موارد خودكشي بيان كرد و گفت كه يكي از عوامل مهم ديگر، خودكشي، احساس بي نظمي و نااميدي در فرد است.

در حال حاضر بيست و سه و چهل و چهار درصد جمعيت اين كشور داراي يك سندرم روانشناسي هستند و افزودند كه افراد پانزده تا بيست و چهار ساله ها و حتي كساني كه بيش از شصت و پنج سال دارند بيشتر به خودكشي فكر مي كنند، در برخي موارد به دليل تنهايي و افراد بيكار در فكر از خودكشي هستند.

به پزشك براي ساير بيماري ها رايج است، اما با اشاره به بيماران مبتلا به اختلالات رواني كه به پزشك مربوط مي شود، مربوط به يكسان است.

اين باعث نمي شود كه بيمار دچار يك پزشك شود و در نهايت منجر به خودكشي شود.

وي تاكيد كرد كه مسائل اجتماعي مي تواند علت مشكلات رواني در افراد باشد، تاكيد بر نياز به يك محيط اجتماعي با اميد، سرزندگي و تنوع براي كاهش ميزان خودكشي مهم است.

بازتاب خودكشي در رسانه ها به عنوان يك نگراني براي حل آسيب است ، مشكل اصلي ما اين است كه دلايل و امكان دسترسي به شرايط زندگي سخت و شديد   را نمي دانيم.

 

افزايش فقر شهري و احتمال خودكشي

افزايش فقر شهري و افزايش نفوذ فقرا در دهه هاي اخير در كشور افزايش يافته است، اجاره در ايران موجب شده است كه شرايط جامعه بسيار دوقطبي باشد و اقليت غني افسانه اي و اكثريت محروم از تسهيلات در تجزيه و تحليل آسيب شناسي به خودكشي فكر كنند و بايد از حاشيه نشيني و سكونت غير رسمي تحليلي انجام شود.

اين آسيب اجتماعي در اين موارد رايج است، در حالي كه اضطراب، استرس و ناراحتي در جامعه رو به وخامت مي رود و خودكشي از اين مسائل خارج مي شود.

انتشار اين خبرها بايد همه مسائل را در نظر بگيرد و سلامت روان مردم را در نظر بگيرد، با اشاره به انتشار گسترده اي از خودكشي اخير در رسانه ها.

اخبار خودكشي هرگز نبايد با يك تيتر بزرگ منتشر شود و عكس از صحنه خودكشي در رسانه ها نبايد منتشر شود، به خصوص اگر خودكشي مربوط به افراد مشهور باشد، و افزود كه بايد در يك اپيدمي ايدئولوژي خودكشي را رسانه اي نكرد.

خودكشي يكي از مهمترين مسائل اجتماعي است، خودكشي علل مختلفي دارد و نمي توان گفت كه تنها افسردگي به آن منجر شده است، زيرا مسائل پيچيده مانند فقر، استرس اجتماعي، استرس و اضطراب همچنين مي تواند عوامل افسردگي منجر به خودكشي شود.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ ] [ ۰۷:۴۶:۴۱ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]
 
 
هنگام مشاجره با ديگران چگونه رفتار ميكنيد؟

 

 

۱٫ايا هنگام بحث و مشاجره به خوبي ميتوانيد خود را كنترل كنيد؟

بله                              خير

۲٫ .ايا هنگام مشاجره به كلام مخاطبتان كاملا گوش ميكنيد؟

بله                             خير

۳٫ ايا هنگامي كه سرزنش ميشويد ماندن را به فرار ترجيح ميدهيد؟

بله                             خير

۴٫اياميتوانيدبرخورد نامطلوب طرف مقابل را تحمل كنيد؟

بله                             خير

۵٫ ايا هنگام مشاجره و بحث هاي غيرمنطقي احساس نفرت ميكنيد؟

بله                             خير

۶٫اياگاهي براي اينكه ارامش خود را حفظ كنيد ساكت ميمانيد و سخن نمي گوييد؟

بله                             خير

۷٫ايا ان هنگامي كه مشاجره بسيار جدي شود صحنه را ترك ميكنيد؟

بله                             خير

۸٫ايافكر ميكنيد بهترين روش در مشاجره سكوت است؟

بله                             خير

۹٫ ايا هنگام مشاجره گاهي فكر ميكنيد كه چگونه مسائل كوچك به يك بحران تبديل ميشود؟

بله                             خير

۱۰٫ ايا هنگام مشاجره به منظور جلوگيري از عصبانيت بيشتر  طرف مقابل، خود را كنار مي كشيد و از  مواضع خود صرف نظر ميكنيد؟

بله                             خير

۱۱٫ايا از اينكه در يك مشاجره تسليم شويد احساس خوبي داريد؟

بله                             خير

۱۲٫اياترجيح ميدهيد در مشاجره از كلمات مودبانه استفاده كنيد؟

بله                             خير

۱۳٫ايا در اوج مشاجره ميتوانيد گاهي به زور لبخند بزنيد؟

بله                             خير

۱۴٫ ايا هنگام مشاجره ميتوانيد طرف مقابلتان را كه به شما توهين كرده ببخشيد؟

بله                             خير

۱۵٫ايا اساسا بحث كردن منطقي را به مشاجره ترجيح ميدهيد؟

بله                             خير

۱۶٫ايا درپايان مشاجره ميتوانيد اعتراف كنيدكه اشتباه كرده ايد؟

بله                             خير

۱۷٫ ايا هنگام مشاجره ميتوانيد دست هاي خودتان را ارام و ثابت نگه داريد؟

بله                             خير

۱۸٫ايابعد از پايان مشاجره ميتوانيد به ارامي بخوابيد؟

بله                             خير

۱۹٫ ايا هنگام مشاجره غالبا به چشم طرف مقابلتان نگاه ميكنيد؟

بله                             خير

۲۰٫ .ايا اساسا مشاجره كردن را يك عمل ابلهانه ميدانيد؟

بله                             خير

 

اكنون به هر جواب بله يك امتياز و به هر جواب خير صفر بدهيد.

*اگرجمع امتيازات شما از(۰تا۱۰) بشود:

شما غالبا در درون خود به ديگران و به خود اعلام جنگ ميكنيد و مسائل ساده اي را كه ميتوانيد با يك بحث ساده حل كنيد به يك مشاجره و بحران بزرگ تبديل ميكنيد.

 

*اگرجمع امتيازات شما از(۱۰تا۲۰) بشود:

شما امادگي لازم را جهت هرگونه گفت و گو و بحث داريد و سعي ميكنيد مشاجره را به يك بحث ارام تبديل كنيد.شما فردي اگاه و فهيم ميباشيد كه با درايت و شعور گره ي مشكلات را با دست باز ميكنيد نه با دندان.افرين به شما.

 

برگرفته از كتاب “لطفا گوسفند نباشيد” انتشارات نامن

مشاوره زنان مشاوره آنلاين مشاوره ازدواج مشاوره تلفني مشاوره خانواده 

براي تعيين وقت مشاوره اينجا كليك كنيد: مشاوره حضوري مشاوره تلفني


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ ] [ ۰۷:۴۳:۰۲ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

ايرانيان عزيزي كه در خارج از كشور زندگي ميكنند و با فرهنگي متفاوت خود را وفق ميدهند هرچه قدر هم كه در اين كار موفق باشند باز هم ممكن است بعضي اوقات به بن بست بخورند و نا اميد شوند. به طور مثال ممكن است در آنجا به فردي كه هم زبان خود نيست علاقه پيدا كنند و خواهان ازدواج با يكديگر شوند اما بر سر دوراهي شك و ترديد بمانند. ممكن است از اين كه انتخابشان درست است يا خير مطمئن نباشند و نياز به مشورت و مشاوره با كسي كه تجربه و يا اطلاعات بيشتري در اين زمينه دارد را پيدا كنند.

بحث ازدواج، در عين سادگي، مبحثي پيچيده است! پس نياز مشورت با يك مشاور با تجربه كاملاً حس مي شود. حال كه در كشور خارجي هستيد و با قوانين و فرهنگ آن كشور به خوبي آشنايي نداريد اين نياز تبديل به يك ضرورت مي شود. يكي از كشور هايي كه ايرانيان زيادي را در خود دارد، كشور مالزي است از اين رو اقدام به راه اندازي مشاوره ازدواج مالزي كرده ايم.

بدين ترتيب مشاوره ازدواج مالزي با داشتن نمايندگي هاي فعال مشاوره ازدواج جوهور، مشاوره ازدواج كداح، مشاوره ازدواج پاهانگ و مشاوره ازدواج پراك، با كادري مجرب و كار آزموده بر اين است تا بتواند رضايت خاطر خانواده هاي عزيز ايراني را كه قصد تشكيل خانواده دارند به دست بياورد.

براي خواندن مقاله هاي بيشتر در رابطه با اين موضوع به سايت ازدواج مراجعه كنيد

منبع:فارس پاتوق


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ ] [ ۰۷:۳۸:۲۳ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

سلام 6 سال و 5 ماه ست ازدواج كرديم ي دختر 3 ساله دارم از اول همه چيز رو با هم ساختيم من و شوهرم و شريك شوهرم يك جا كار ميكرديم من حسابدار و بقيه كارهاي ديگه كم كم نيرو اضافه شد مشكل من از جاي شروع شد كه چند تا نيرو خانوم آوردند يك روز به تنهايي باي كي از اين خانوم ها كه مطلق بود صحبت كرد و او از روز بعد ديگه نيومد هرچي هم پرسيدم گفت نميدونم چرا نيومد هر جاي باهاش بودم كار ما پخش لوازم جانبي موبايله ما به شهر هاي ديگه لوازم جانبي ميبريم من توي يكي از همين پخش ها ي بچه سقط كردم اما اون درك نداشت تا اينكه من باردار شدم و زايمان كردم كلا اومدم بيرون شوهرم ي كارگاه كيف دوزي كوچيك زد در ي گاراژ تعمير ماشين و من و بچه و خياط ها اونجا بوديم محيطش كوچيك و اصلا مناسب نبود من اونجا بخاطر كمك به خانواده م موندم اومد ي كارگاه بزرگ خريد و گفت بعد از عيد تو بچه. و كارگرها ميريد اونجا اما نشد چون داد به داداش منم چون محيط دور بود چيزي نگفتم اما معترض بودم كه داداشت كوچيكه نميتونه و من در شركتشون به عنوان تحصيلدار شروع بكار كردم در اين مدت چند تا خانم استخدام كردند اما از صميميت كه شوهرم با اونا برقرار ميكرد من ميترسيدم چندتا شون رو اخراج كردم چندتا هم موندند تا اينكه ي خانوم اومد سركار ازش خوشم نيومد از شوهرم خواستم بيرونش كنه گفت نميكنم تو اگه ناراحتي تونيا ي مدت نرفتم انا هرچي اصرار نميكردم اون مصرر تر ميشد و ميگفت اخراج نميكنم تا بالاخره با دعوا اخراج شد هر دفعه به من ميگفت تو حسودي به اين دختر حسوديت ميكنه و گفت ي دفتر ميزنم برات كه تو و دخترم راحت باشين چند تا بازارياب خانوم ميارم تو مديريتش كن خلاصه نزد تا اينكه خواهرش اومد شركت ما و مشغول بكار شدو قرار شد براي اون دفتر بزنه من از اينكه به من قول داده بود اما براي اون دفتر ميزد اعصابم خرد شده بود احساس ميكردم سرمو شيره ميمالد مثل بچه ها بهم قول ميده اون از كارگاه و اين از دفتر گريه ميكردم سكوت ميكردم اما اون فقط ي حرف ميزد تو حسودي حسود حالا بنظرتون من حسودم بايد چكار انجام بدم با تشكر

مشاور گفته:

با سلام خدمت شما دوست عزيز
احساسات شما قابل درك است اما عموما در محيط هاي كار به دليل اينكه هر دو جنس وجود دارند ممكن است صحبت هايي درو بدل شود و اگر همسر شما حدود خود را حفظ مي كنند و مشكلي در اين زمينه ندارند بهتر است حساسيت بالايي نشان ندهيد و از تمركز بر اين مضوع خوداري كنيد ممكن است اگر حساسيت هاي شما بي دليل باشد باعث شود ايشان به مرور زمان صحبت هاي شما را نشنيده بگيرند بهتر است بجاي قهر و دعوا در اين مواقع در آرامش و بدون توهين اگر همسرتان رفتار مناسبي ندارد با همكاران خانم با او صحبت كنيد سعي كنيد نشان بدهيد كه دوستش داريد و بخاطر زندگيتان و احساساتتان داريد با او صحبت مي كنيد و شكي در شما نسبت به ايشان وجود ندارد . احساسات شما براي ما قابل درك است كه از نزديك شدن كسي هرچند كم به شريك زندگي و شريك عاطفيتان ناراحت باشيد اما بهتر است به نوع واكنش هاي خود توجه كنيد . در مورد تصميمتاتي كه ايشان به شما قول داده اند اما عمل نكرده اند بهتر است با ايشان صحبت كنيد اما دقت كنيد صحبت در آرامش و بدون توهين و بدون آوردن اسمي از خواهر ايشان باشد تا بتوانيد نتايج بهتري از صحبت هاي خود بگيريد . براي بررسي بيشتر اين موضوع نياز است كه روابط شما و همسرتان مورد بررسي دقيق تري قرار گيرد تا بتوان در بهبود رابطه به شما كمك كرد بهتر است براي بررسي دقيق به صورت حضوري به روانشناس مراجعه كنيد.
درمسير مي توانيد با متخصصين كانون مشاوران ايران، مشاوره تلفني/تخصصي داشته باشيد
02122354783
شاد باشيد


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ ] [ ۰۷:۳۵:۱۷ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

صيغه ساعتي و زنا : بعضي از فرق هاي عقد موقت و زنا شامل موارد زير مي باشد.

صيغه موقت  يك نوع ازدواج  محسوب مي شود.

همان صورتي كه ازدواج دائم نوع ديگري از ازدواج مي باشد و هر دو موقعيت و احكام مخصوص به خود را دارا مي باشند.

مانند بيان كردن صيغه عقد، مهريه و مدت مي باشد. ولي زنا  بدون در نظر گرفتن اين موقعيت(مانند بيان نكردن صيغه عقد) كاري ارائه مي شود.

در ازدواج موقت نسبت به دختري كه باكره مي باشد، اذن پدر و يا جد پدري الزامي مي باشد.

صيغه ساعتي و زنا در نهايت اين كار با مطلع بودن خانواده و به دور از احساسات و پنهان كردن  انجام مي شود.

 

صيغه ساعتي و زنا

تكاليف در ازدواج موقت يا صيغه ساعتي

 • در ازدواج موقت،زن بايد پس از به پايان رسيدن زمان عقد، عده حفظ كنند.
 • زمان عده به موارد مخصوص بستگي دارد و حداقل از دو ماه كمتر نمي باشد.
 • يعني پس از هر صيغه موقت بايد زمان  تقريباً طولاني را از صيغه شدن دوري كنند اما در زنان اين قوانين موجود نمي باشد.
 • در ازدواج موقت، مرد مسئوليت را قبول مي كند و اطاعت كردن اين ارتباط را از لحاظ فرزند دار شدن قبول مي كنند.
 • در صورتي كه در عمل نامشروع اين امكان موجود نمي باشد.صيغه ساعتي و زنا

مطالب و مقالات سايت ” مشاوره خانواده” توسط تيم تخصصي مشاوران و روانشناسان تهيه و پشتيباني شده است.

رابطه جنسي در ازدواج موقت و زنا

در ازدواج موقت بر طبق ضوابط صورت مي گيرد و ارضا شدن جنسي داراي نظم و قانون جواب داده ميشود .

در صورتي كه در زنا  رابطه اي شرعي و قانوني موجود نمي باشد و غير قانوني محسوب مي شود.

كرامت انساني زن

معتبر بودن زن در زنا  از بين خواهد رفت و او به فردي بدون ارزش و قابل دسترس تبديل مي شود .

در صورتي كه ازدواج موقت موقعيت مخصوصي را دارد كه اين موقعيت باعث حفظ آبروي زن ميشود.

تولد در صيغه موقت و زنا

در زنا  فرزند نامشروع ايجاد مي شود اما در صيغه فرزند حلال محسوب مي شود.

اگر  در زنا فرزندي به دنيا آيد پدر و مادر مسئوليت تربيت كردن را عهده دار نمي باشد .

مگر آنكه او را وسيله‌اي باشد براي شهوت هاي تعبير خواب  تعيين كنند .صيغه ساعتي 

 • احتمال دارد فرزندي كه از زنا به وجود مي‌آيند داراي بيماري شود ولي در صيغه اينگونه نيست.

صيغه ساعتي و زنا2

گناه زنا

در زنا به دليل اينكه احساس گناه موجود مي باشد پرده هاي انسان و خداوند از بين خواهد رفت و انسان ميشود.

در صورتي كه در ازدواج موقت به دليل اين كه اين امر با قانون مطابقت دارد اين خطر موجود نمي باشد.

 اثرات مثبت صيغه موقت

صيغه به دليل داشتن محدوديت موجب پيشگيري از به هم ريختن خانواده مي شود در صورتي كه زنا موجب به متزلزل شدن بنيان خانواده مي‌شود.

 

صيغه ساعتي در اصفهان مشهد تهران يزد تبريز شيراز قزوين.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ ] [ ۰۷:۳۱:۴۲ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]


افرادي كه براي درمان وابستگي الكل به دنبال درمان هستند و هدفشان صرفا نوشيدن است، احتمال بيشتري براي رسيدن به اين هدف بيشتر مي شود، اگر آنها توسط يك متخصص مراقبت درمان مي شوند كه از استبداد كامل حمايت مي كند. كساني كه مي خواهند ياد بگيرند كه در حالت اعتدال نوشيدني نباشند، حتي هنگامي كه توسط يك ارائه كننده مراقبت كه با مصرف كنترل شده كار مي كند، موفق نيستند. اين نتايج يك مطالعه انجام شده در دانشگاه گوتنبورگ سوئد است. مدرسه كسب و كار لندن، Antai در دانشگاه شانگهاي جيائو تونگ و مدرسه كسب و كار كپنهاگ در ميان دارندگان.

ارائه دهندگان مراقبت هاي بهداشتي در سوئد نظرات مختلفي در مورد اينكه چگونه مشكالت الكل بايد درمان شود. برخي معتقدند افرادي كه داراي وابستگي به الكل هستند مي توانند براي كنترل نوشيدن خود ياد بگيرند، در حالي كه برخي ديگر معتقدند كه اين افراد بايستي به طور كامل خودداري كنند.

مشاوره خانواده

داستان هاي مربوطه

مطالعات قبلي نشان داده است كه عامل حياتي در موفقيت درمان اين است كه بيماران و ارائه دهندگان مراقبت از نظر مشابهي دارند و انتخاب روش درمان نقش ممتازي دارد. اما چگونگي انتخاب روش تأثيري بر نتايج نهايي درمان تاكنون مورد مطالعه قرار نگرفته است.

اين مطالعه به دنبال 201 بيمار بزرگسال 2.5 سال پس از شروع درمان بود. اين نشان داد كه ديدگاه مشترك بين بيمار و ارائه كننده مراقبت براي نتيجه درمان تعيين كننده نيست. "در عوض،" استاد كريستينا برگلند، وابسته به گروه روانشناسي، معتقد است كه بيماراني كه هدف اصلي آنها رعايت كامل هستند نسبت به افرادي كه انتخاب كرده اند براي كنترل نوشيدن خود موفق تر هستند. "

در حدود 90 درصد از بيماران كه در معرض تداوم مراقبت از مراقبت خود قرار داشتند، هنوز در پيگيري آرام بودند، در حالي كه تنها 50 درصد از كساني كه در مراقبت از مصرف خود در مراقبت از آنها موافق بودند، موفق به كنترل نوشيدن خود در زمان پيگيري شدند. بالا

به گفته پروفسور كريستينا برگلوند، "آسان است باور داشته باشيم كه ارائه دهنده مراقبت از بيمار و مراقبت كننده با هدف مشترك مهم ترين عامل در دستيابي به نتايج درمان خوب است، اما اين ساده نيست. مطالعه ما نشان مي دهد كه صرف نظر از توافق در مورد اهداف و روش ها، در نهايت دشوار است كه به نوشيدن كنترل شده بستگي داشته باشيم تا اينكه به طور كامل از بين برود. "

يافته هاي اين تحقيق مربوط به بحث در حال حاضر در مورد كل سكته مغزي در مقايسه با مصرف الكلي سالم و كنترل شده به عنوان اهداف درمان در موارد وابستگي به الكل است.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ ] [ ۰۷:۱۸:۴۵ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]


گروهي از محققان به رهبري ريچارد اسلاچر Ph.D.، استاد روانشناسي كالج هنر و علوم ليبرال دانشگاه ايالتي وين، 2.74 ميليون دلار از موسسه ملي قلب، ريه و خون موسسه ملي سلامت براي يك پروژه كه هدف آن بهبود مديريت آسم در جوانان است.

آسم در زندگي خانواده امروز (ALOFT) مسيرهاي رفتاري و بيولوژيكي را شناسايي مي كند كه از طريق آن محيط اجتماعي خانواده بر جوانان آسم تاثير مي گذارد - شايع ترين علت بستري شدن در جوانان در ايالات متحده به غير از عفونت ها. شهرهايي نظير ديترويت ميزان مرگ و مير آسم بسيار بالا است و اين مطالعه از مشاهدات طبيعت گرايانه براي شناسايي رفتارهاي خانواده روزمره استفاده مي كند كه يا باعث تشديد يا پاتوژنز آسم مي شود و پيشرفت قابل توجهي نسبت به ساير روش ها مانند پرسش ها، مصاحبه ها و تعاملات آزمايشگاهي را نشان مي دهد.

داستان هاي مربوطه

Slatcher گفت: "اين يك فرصت منحصر به فرد براي درك تاثيرات عملكرد خانواده در بيماري هاي دوران كودكي در طول زمان در نمونه هاي بزرگي از جوانا

مشاوره تلفني 

ن شهري است." "رويكرد جديد ما شامل ضبط الكترونيكي فعال، يك دستگاه ضبط آسان براي استفاده است كه ركوردي از رفتارهاي روزمره و همچنين نظرسنجي، روزنامه هاي روزانه، اندازه گيري هاي زيست شناختي و ارزيابي آسم باليني را فراهم مي كند."

اين پروژه بر روي كار قبلي Slatcher انجام مي شود و 100 شركت كننده جديد از ديترويت را نمونه مي گيرد.گروه جديد با شركت كنندگان قبلي مقايسه خواهد شد، به تيم تحقيقاتي اجازه مي دهد تا اثرات محيط اقتصادي در ديترويت را بر سلامت جوانان ببيند. همچنين به محققان اجازه مي دهد تا آزمايش كنند كه چگونه محيط هاي خانواده در اوايل نوجواني بروز بيماري هاي آسم و زيست شناسي مرتبط با سلامت در نوجواني را تحت تاثير قرار مي دهند و چگونه تغييرات در خانواده و همسايگان (همسالان، دوستان، شركاي عاشقانه) در طول زمان بر سلامت تاثير مي گذارد.

تيم تحقيقاتي همچنين از تكنيك هاي توالي ژنتيك نسل بعدي براي انجام تجزيه بيان ژن هاي ژني در مورد شركت كنندگان در مطالعه قبلي و همچنين نمونه جديد شركت كنندگان استفاده خواهد كرد.

Slatcher گفت: "اين تجزيه و تحليل هاي جديد ما را قادر خواهد ساخت تا درك ما از مسيرهاي مولكولي محيط هاي خانواده خانواده و تاثير آن بر سلامت جوانان مبتلا به آسم را پيش ببريم." "با جدا كردن فرآيندهاي زيست شناختي و روانشناختي خاص در خانواده هايي كه به طور بالقوه به بيماري يا آسم كمك مي كنند و يا بافر مي شوند، ما قادر خواهيم بود كه" يافته هاي كليدي اين پروژه را از طريق اين پروژه به "رونده" و "مداخلات درماني جديد" كاهش دهند تا آسم را كاهش دهند. مسموميت و اطلاع رساني و بهبود مداخلات خانوادگي. "

يافته هاي اين پروژه در نهايت مداخلات مبتني بر خانواده را براي بهبود مديريت آسم در جوانان و اطلاع رساني به نحوه دقيق برآورد تعاملات روزانه خانوادگي با تكنولوژي هاي جديد و نشانگرهاي زيست شناختي براي بهتر درك مكانيسم هاي تغيير رفتار معرفي مي كند.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ ] [ ۰۷:۱۶:۲۴ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]


اداره عدالت اداري اعلام كرده است كه جوايز اعطاي برنامه بيش از 700،000 دلار به دانشگاه ايالتي پورتلند (PSU) براي حمايت از چهار مجتمع مسكوني و پيشگيري از اعمال عدالت اجتماعي داده مي شود. اين جوايز، كارهاي هر دو اجراي قانون و دانشگاه ها را در ايجاد راه هاي جديد و نوآورانه براي اداره برنامه هاي عدالت در داخل و خارج از دانشگاه تشخيص مي دهند و از آن پشتيباني مي كنند.

برنامه هاي تأمين شده بر حسب اندازه، دامنه و موضوع متفاوت است. مبلغ 400000 دالر توسط وزارت خزانه داري ايالات متحده در خشونت عليه زنان (OVW) براي حمايت از مشاركت پژوهشي بين PSU، مركز نوآوري دادگاه، دادگاه خانواده خانواده مولتنما و شركاي اجتماعي ديگر اعطا شده است. هدف اين پروژه ايجاد شيوه هاي پاسخگو فرهنگي و سياست هاي مربوط به عدالت رويه براي بازماندگان خشونت خانگي است.

داستان هاي مربوطه

آنا راكيل، يكي از كارشناسان ارشد پژوهشي در دانشكده اجتماعي كاركنان PSU و يكي از پژوهشگران اصلي اين پروژه، گفت: "ما هيجان زده هستيم تا يكي از اولين پروژه هاي اعطا شده از سوي وزارت دادگستري اين نوع را در محيط دادگاه خانواده برگزار كنيم." "ما اميدواريم درك ما از نيازهاي گروه هاي مختلف اقليت هاي فرهنگي و زباني مختلف را عميق تر كنيم و اين ديدگاه ها را به روش هاي عملي و توصيه هاي سياسي تبديل كنيم."

اداره دادسراي جنايي، نظارت، تجديد نظر، ثبت نام و رديابي (SMART)، مبلغ 250،000 دالر را براي PSU براي گسترش ابتكارات با هدف كاهش خشونت جنسي در محوطه هاي دانشگاهي هزينه مي كند. جايزه اضافي يك قرارداد سه ساله 750،000 دلاري در سال 2015-2016 را به منظور ايجاد رويكرد پيشگيرانه مبتني بر موقعيتي براي مقابله با جرايم جنسي در محوطه دانشگاه افزايش خواهد داد.

در فاز اول اين پروژه، استاد كاليفرنيا كافمن، استاد رشته روانشناسي علوم و علوم رياضي PSU و سارا مكماهون، همكار تحقيقاتي دانشگاه راتگرز، رويكرد پيشگيرانه موقعيتي چهار مرحله اي كافمن را براي كمك به شناسايي و شناسايي عوامل خطر كه مي توانند منجر به تجاوز جنسي مي شود. سايت هاي فاز شامل PSU، Rutgers و كالج جامعه پورتلند هستند.

بحران هويت كم خوابي

در مرحله دوم، آنها از دستورالعمل اجرايي استفاده مي كنند تا پنج كمپني اضافي را از اين رويكرد راهنمايي كنند و بازخورد را جمع آوري كنند تا نهايي شدن آن براي انتشار ملي باشد. پنج فاز دو دانشگاه عبارتند از: دانشگاه ايالتي پن، دانشگاه كاتوليك، دانشگاه Fairleigh Dickinson، كالج جامعه شمالي ويرجينيا، و كالج Linfield. جايزه جديد و تكميلي اجازه مي دهد همه پنج كالج و دانشگاه در مرحله دوم بحراني فرآيند توسعه را شامل شود.

كافمن گفت: "داشتن شركت كنندگان بيشتر دانشگاه مي تواند به ما براي تقويت رويكرد پيشگيري از وضعيت پرديس كمك كند تا به طور كامل توانايي خود را براي مقابله با جرايم جنسي در محوطه دانشگاه به رسميت بشناسد."


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ ] [ ۰۷:۱۲:۰۲ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]


انجمن بين المللي و آمريكايي تحقيقات دندانپزشكي (IADR / AADR) مقاله اي تحت عنوان "توسعه و آزمايش يك منبع درمان رفتاري شناختي براي اضطراب دندان هاي كودكان" را در بخش Online First از JDR Clinical & Translational Research منتشر كرده است . در اين مطالعه جني پريت، گروه روانشناسي، جامعه شناسي و سياست، دانشگاه شفيلد هالم، انگلستان و ديگران، توصيف توسعه منابع درمان شناختي رفتاري (self-help) هدايت شده براي مديريت اضطراب دنداني كودكان و ارائه مقدماتي شواهدي براي امكان پذيري و پذيرش اين رويكرد با كودكان 9 تا 16 ساله.

CBT يك درمان مبتني بر شواهد براي اضطراب دندان است؛ با اين حال، دسترسي به درمان محدود است.اين مطالعه با استفاده از طراحي هاي تركيبي انجام شد كه در آن فاز اول، يك رويكرد مبتني بر "شخصيتي" كيفي، به توسعه منابع خودجوش CBT كمك كرد. دستورالعمل هايي براي توسعه و ارزيابي مداخلات پيچيده نيز استفاده شده است. در فاز دوم، كودكان 9 تا 16 ساله كه اضطراب دنداني خود را افزايش داده بودند و در يك مركز خدمات دندانپزشكي يا بيمارستان دندانپزشكي حضور داشتند، براي استفاده از منابع CBT دعوت شدند. اطفال تكميل پرسشنامه ها كردند كه ارزيابي اضطراب دنداني و كيفيت زندگي مرتبط با سلامت قبل و بعد از استفاده از منابع آنها را ارزيابي نمودند. نرخ استخدام و تكميل نيز ثبت شد.

داستان هاي مربوطه

پذيرش منابع CBT با استفاده از مصاحبه ها و گروه هاي تمركز با كودكان، والدين / مراقبين و متخصصين دندانپزشكي مورد بررسي قرار گرفت. در مجموع 85 كودك براي شركت در مطالعه امكان سنجي و محاكمه منابع CBT دعوت شدند. نرخ استخدام (نسبت فرزندان دعوت شده به شركت در مطالعه كه موافقت كرده بودند شركت كنند) و ميزان تكميل (نسبت كودكان كه موافقت كردند شركت كنند كه تكميل مطالعه را داشتند) 66 درصد و 86 درصد بود. در مجموع 48 نفر اين مطالعه را تكميل كردند.

افسردگي

در پايان مطالعه، نويسندگان دريافتند كه كاهش قابل ملاحظه اي در اضطراب دنداني و افزايش كيفيت زندگي مرتبط با سلامت پس از استفاده از منابع مراقبت هاي شناختي رفتاري هدايت شده خود كمك مي كند. نتايج حاصل از اين مطالعه، طراحي يك آزمايش قطعي را براي بررسي درمان و مقرون به صرفه بودن منابع براي كاهش اضطراب دندانپزشكي كودكان معرفي خواهد كرد.

"پس از راه اندازي اين سال، JDR خدمات باليني و ترجمه يك فرصت منحصر به فرد براي رهبران تحقيقات بهداشت دهان ارائه تحقيقات خود و به طور موثر ترجمه يافته يافته خود را به كساني كه نياز به اطلاعات براي ارائه مبتني بر شواهد مبتني بر پيشگيري و مراقبت از طرف انجمن بين المللي براي تحقيقات دندانپزشكي، من خوشحالم كه نويسندگان اين تحقيق تحقيقات خود را در اين نشريه انجام دادند، "جوكا مورمان، رئيس جمهور IADR، گفت.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ ] [ ۰۷:۰۹:۱۷ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]


با توجه به تحقيقات جديد دانشگاه Binghamton، دانشگاه ايالتي نيويورك، انشعاب دانش آموز در واكنش به چهره هاي هيجاني منفي، خطر ريسك افسردگي را پيش بيني مي كند.

محققان دانشگاه Binghamton، به رهبري دانشجوي دكترا آناستازا كوودينوا، به بررسي اينكه آيا واكنش فيزيولوژيكي به محرك هاي هيجاني، از طريق dilatation دانش آموزان ارزيابي شده است، به عنوان نشانگر بيولوژيك خطر ابتلا به افسردگي در افراد شناخته شده در معرض خطر بالاتر به علت داشتن سابقه قبلي افسردگي. شركت كنندگان 57 زن با سابقه اختلال افسردگي عمده (MDD) بودند. محققان تغيير در انعطاف پذيري دانش آموزان را در پاسخ به عصبانيت، شاد، غمگين و بي روح تغيير دادند. اين تيم متوجه شد كه واكنش پذيري ذهني زنان به منفي (چهره هاي غم انگيز يا عصباني)، اما محرك هاي مثبت، پيش بيني بازگشت عود MDD را پيش بيني نمي كنند.

داستان هاي مربوطه

كوادينوا گفت: "مطالعه بر تلاش براي شناسايي نشانگرهاي خاصي از خطر افسردگي با استفاده از اقداماتي كه به آساني قابل دسترسي، قابل اعتماد و ارزان هستند، متمركز است." "اين چيزي است كه ما مي توانيم در هر دفتر دكتر قرار دهيم كه به ما اندازه گيري سريع و آسان از خطر مي دهد."

علاوه بر اين، محققان دريافتند كه هر دو واكنش بالا و پايين به صورت عصبي پيش بيني خطر عود مجدد MDD را نشان مي دهند. اين يافته ها نشان مي دهد كه پاسخ فيزيولوژيكي مختل مي شود به محرك هاي منفي كه از طريق dilatation pupillary نشان داده مي شود، مي تواند به عنوان يك نشانگر فيزيولوژيك خطر MDD باشد، بنابراين پزشكان با روش مناسب و ارزان

مشاوره تحصيلي

براي پيش بيني اينكه بيشتر زنان مبتلا به ريسك احتمال بازگشت عود افسردگي را نشان مي دهند.

"اين كمي پيچيده است، زيرا الگوهاي مختلف يافته ها براي واكنش پذيري دانش آموزان به عصبانيت در برابر چهره هاي غم انگيز پيدا شده است. به طور خاص، كشش مستقيم و يا واقعا خفيف تاكيد به چهره هاي عصبي با افزايش خطر همراه بود، در حاليكه فقط گسترش خفيف تا چهره غم انگيز با خطر ( براندون گيبب، استاد روانشناسي دانشگاه بينگمونت و مدير موسسه اختلالات رفتاري و مركز تحقيقات عاطفي، گفت:


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ ] [ ۰۷:۰۴:۲۲ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]


مطالعه ي UBC نشان مي دهد كه استفاده از ماري جوانا مي تواند بعضي از افراد الكلي را كمك كند و افرادي كه معتاد به مواد مخدر هستند، عادت هاي خود را برطرف مي كنند.

محققان اين تحقيق، زك والش، استاد روانپزشكي دانشگاه UBC در دانشگاه Okanagan مي گويد: "تحقيقات نشان مي دهد كه افراد ممكن است از مواد مخدر استفاده كنند به عنوان يك داروي خروج براي كاهش استفاده از مواد بالقوه مضر مانند داروهاي ضد درد."

اين بررسي جامع سيستماتيك تحقيق در مورد مصرف مواد مخدر و سلامت روان نيز شواهدي را نشان مي دهد كه شاهدانه مي تواند با علائم افسردگي، PTSD و اضطراب اجتماعي موثر باشد. با اين حال، بررسي به اين نتيجه رسيد كه ممكن است استفاده از كانابيس براي شرايطي مثل اختلال دوقطبي و روان درماني توصيه نشود.

داستان هاي مربوطه

والش مي گويد: "در بررسي شواهد محدودي در رابطه با شاهدانه هاي پزشكي، به نظر مي رسد كه بيماران و ديگران كه براي مواد مخدر به عنوان يك ابزار براي كاهش آسيب و سلامت روان، از برخي نكات معتبر حمايت كرده اند."

مشاوره طلاق آنلاين

والش و تيم او به طور سيستماتيك تمام مطالعات مربوط به مواد مخدر و سلامت روان و همچنين بررسي هاي مربوط به مصرف مواد مخدر را بررسي مي كنند. اين بررسي يكي از جامع ترين گزارش ها تا كنون در مورد اثرات كانابيس پزشكي بر سلامت روان است.

با اين كه قانوني شدن ماري جوانا در سال آينده در كانادا امكان پذير است، مهم اين است كه شناسايي راه هايي براي كمك به حرفه اي بهداشت حرفه اي در جهت جلوگيري از آزار و اذيت، براي درك بهتر ريسك و منافع كانابيس به طور فزاينده اي مهم است.

والش مي گويد: "در حال حاضر هيچ راهنمايي روشن در مورد اينكه چگونه متخصصان بهداشت روان مي توانند با افرادي كه از مواد مخدر براي اهداف پزشكي استفاده مي كنند، بسيار مفيد باشد." "با پايان دادن به ممنوعيت، گفتن مردم به سادگي متوقف كردن استفاده ممكن است گزينه ديگري غير ممكن باشد. شناختن چگونگي در نظر گرفتن شاهدانه در معادله درمان ضروري خواهد بود."


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ ] [ ۰۶:۵۹:۴۳ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

زماني ك بحثي پيش مياد ناراحت ميشم قهر ميكنم و ممكنه قهرم چند رور طول بكشه حتي اگه شوهرمدرمورد كاري ك كرده توصبخ بده اما واقعا من حرفاشو قبول ندارمو نمتونم هضمش كنم براهمين تا جند روز ناراحتم و تقريباقهر و سرسنگين رفتار ميكنم باهاش بنظرتون كارم خوبه يا بد اگ بده بايد چيكار كنم؟؟؟ ووناسخ داده شده 3 ساعت قبل توسط zahra.dehghan حرفه اي (4,580 امتياز)

با سلام خدمت شما دوست عزيز

در بحث بين زن و شوهر ممكن است دلخوري به وجود آيد اما دقت كنيد كه قهر كردن هاي طولاني مدت مي تواند به مرور زمان باعث شود ديگر همسرتان حاضر به توضيح دادن موضوعات براي شما نباشد چون شما حاضر به پذيرش و گوش دادن نيستيد و اين موضوع مي تواند از سمت همسرتان به عنوان توهين محسوب شود . بهتر است در هنگام بحث سعي كنيد كمي به خودتان فرصت بدهيد تا آرام شويد و بعد در مورد مشكل مورد نظر صحبت كنيد و سعي كنيد به يك توافق دوطرفه برسيد در هنگام صحبت نيز بهتر است در يك محيط آرام و بدون توهين و مقصر جلوه دادن يكديگر حرف بزنيد . زماني كه شما به قهر روي مي آورد فرصت صحبت كردن و رفع مشكل را از هردويتان مي گيريد و اين قهر طولاني مدت باعث مي شود به ديگر روابطتتان نيز آسيب وارد شود در اين مدت و در آخر حتي اگر بخواهيد آشتي كنيد موضوع اصلي فراموش شده است و بيشتر تمركزتان بر قهر مي باشد تا رفع مشكل و ممكن است بر سر دلتنگي و.. آشتي كنيد اما موضوع اصلي حل نشده است . بهتر است راحل هاي حل مسئله بيشتري را آموزش ببينيد  در اين زمان مي توانيد از راحل هاي بيشتري براي رفع مشكلتان استفاده كنيد و با قهر وجه بدي به شخصيت خودتان در جلوي همسرتان ندهيد و همچنين خودتان نيز آرامش بيشتري داشته باشيد .

درمسير مي توانيد با متخصصين كانون مشاوران ايران، مشاوره تلفني/تخصصي داشته باشيد
02122354783

شاد باشيد

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۶ بهمن ۱۳۹۷ ] [ ۱۲:۴۸:۴۴ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

تكنيك هاي مانيدفولنس با بيشتر شدن دغدغه هاي زندگي انسان ها و موقعيت پيچيده زندگي .

آرامش فكري و رواني يكي از احتياج هاي اصلي انسان مي باشد.

كه توجه كردن به آن و توانايي هاي ضروري براي رسيدن به آن از جايگاه.

پر اهميتي در ميان مردم برخوردار مي باشد .

و اين احتياج يكي از احتياج هاي اصلي مردم محسوب مي شود.

تكنيك هاي ذهن آگاهي

ذهن آگاهي يكي از عوامل زير بناي پر اهميت براي رسيدن به رهايي محسوب مي شود.

به دليل اين كه شيوه اي موثر و داراي قدرت براي خاموش شدن .تكنيك هاي مانيدفولنس

و توقف فشارهاي دنيا و يا همينطور فشارهاي ذهني شخص به حساب مي‌آيد.

ذهن آگاهي شيوه اي مدرن براي فرار كردن از تخيلات و اقامت كردن در زمان حال مي باشد.

شايد بتوان كه معادل فارسي ديگر و همينطور بهتري را براي مايندفولنس در نظر گرفت.

اما شايد ذهن آگاهي ترجمه مطلوب تري براي آن باشد.

روش مانيدفولنس

 • مايندفولنس  اصطلاحي مي‌باشد كه در روانشناسي به معناي توجه كردن .
 • و تمركزي پذيرا و بدون انجام دادن قضاوت، هيجان ها .تكنيك هاي مانيدفولنس
 • و همينطور احساس ها در زمان حال مي باشد.

تكنيك هاي مانيدفولنس1

مرحله هاي مايندفولنس

 • آگاهي : 

اين جنبه از انسان بودن مي باشد كه موجب مي شود.

شما از تجربه هاي خود اطلاعات كسب كنيد.تكنيك هاي مانيدفولنس

و از آنها با خبر شويد بدون آگاهي هيچ چيزي براي شما موجود نمي باشد.

توجهمايندفولنس

توجه يعني آگاهي متمركز.

آموزش ديدن مايندفولنس ،  مهارت شما را براي حفظ كردن توجه بيشتر مي كند.

و مي توانيد هر جا و هر زماني كه اراده كنيد توجه خود را متمركز كنيد.

 به ياد آوردن مايندفولنس

 • اين جنبه از مايندفولنس  در رابطه با اين مسئله مي باشد .
 • كه به چه صورت ميتوان به طور دائم به ياد آوريد .

 

 • كه از لحظه به لحظه ديگر  به تجربه هاي خود اهميت دهيد.
 • اشخاص خيلي زود و  به راحتي مسائل را فراموش خواهند كرد.
 • كه به آن مايندفول مي گويند. تكنيك هاي مانيدفولنس
 • بنابراين به ياد آوردن به معني دوباره آگاه شدن از يك مسئله اي مي باشد.

منبع:مركزمشاوره.com

 

برچسب ها: تكنيك هاي تقويت جنسي ,تكنيك هاي تقويت حافظه ,تكنيك هاي رهايي از افسردگي ,تكنيك هاي مانيدفولنس ,روش كار با تكنيك هاي مانيدفولنس ,


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۶ بهمن ۱۳۹۷ ] [ ۱۲:۴۷:۰۸ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ]
.: Weblog Themes By tibablog :.

درباره وبلاگ

آموزش از طريق مشاوره پيش از ازدواج تا زوج درماني و مشاوره خانواده. راهنمايي و مشاوره تلفني ازدواج و خانواده مركز تهران و جنوب ۰۲۱۸۸۴۱۹۸۳۲ مركز مشاوره شمال و شرق ۰۲۱۲۲۲۴۷۱۰۰ شمال و غرب تهران ۰۲۱۲۲۳۵۴۲۸۲ مشاوره ازدواج و خانواده شامل آموزش مهارت هاي رفتار با همسر آينده خانواده همسر زوج درماني شناسايي فرد مناسب و از همه مهمتر اطمينان پيش از ازدواج از يك انتخاب درست است! عوامل زيادي در اين امر دخيل هستند كه بايد مورد بررسي و دقت نظر هنگام همسريابي و يا حتي دوست يابي قبل ازدواج به آن توجه كرد. رفع دعواي زن و شوهر و فرزندان اعتياد و مشاوره فردي
نويسندگان
لینک دوستان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 4037
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب