مشاوره خانواده ، ازدواج، كودك و نوجوان
مشاوره خانواده ، ازدواج، كودك و نوجوان ۰۲۱۸۸۴۱۹۸۳۲

تجربه در زندگي

صدا مي‌پيچيد. چون من وسط حمام بودم! البته با لباس، و اطرافم ستون‌هاي باعظمت. زير پايم سنگ‌هايي كه ۱۹۰۰سال قبل رومي‌ها ليف و سنگ پايشان(!) را آنجا مي‌گذاشتند. جلويم استخري بود كه بيا و ببين، البته فقط اجازه ديدنش را مي‌دادند و شناكردن در آن قدغن است. اگرچه محال است كه هوس شنا به سرت بزند، چون آبش اصلا شفاف و وسوسه‌انگيز نيست. البته در سال ۷۰ ميلادي بايد كمي جگر داشتي كه اين جور، از آب استخر ايراد بگيري. چرا كه آن سال‌ها اين تشكيلات زيارتگاه بود و آب استخر شفادهنده محسوب مي‌شد. اين زيارتگاه با چشمه و استخرش امروز حمام رومي‌ها نام دارد.
اين حمام يكي از زيباترين جلوه‌هاي معماري پرشكوه رومي‌ها در محلي است كه امروز جزو انگليس محسوب مي‌شود و درست وسط شهر بث است. (منصفانه‌اش اين است كه بگوييم شهر اطراف حمام رشد كرده.) مهم‌ترين قسمت اين حمام چشمه مقدس است. از هزاران سال پيش، روزانه آبي به حجم ۱۱۷۰۰۰۰ ليتر با دماي ۶۴ تا ۹۶ درجه سانتي‌گراد از اين قسمت مي‌جوشد و اين براي مردم روم باستان كافي بود تا آن را نشاني از تقدس بدانند. اولين معبدي كه در كنار اين چشمه ساخته شد، بين سال‌هاي ۶۰ تا ۷۰ بعد از ميلاد مسيح آماده و به رب‌النوع سوليس پيشكش شد. به همين دليل شهر به آكوا سوليس – آب‌هاي سوليس- تغيير نام داد، شهري كه الان نامش بث يا حمام است.
در فرهنگ روم باستان، حمام كردن جايگاه ويژه‌اي داشت. حمام گرفتن فعاليت دسته جمعي بود. بسياري از معاملات، رخدادهاي سياسي(!) و ملاقات‌هاي عاشقانه در اين حمام‌ها برگزار مي‌شد.
كمي بعد رومي‌ها براي خودشان سور و ساطي راه انداختند و سه قسمت درست كردند كه آنها كالدريوم (وان آب گرم)، تپي داريوم (وان آب داغ) و فريجيديوم (وان آب سرد) نام‌گذاري شدند. (همان جكوزي و وان آب سرد امروزه) گرمابه‌هاي رومي حتي اتاق‌هايي براي فروش كتاب و عطر و سالن تئاتر هم داشتند. پس از انحطاط امپراتوري روم، حمام رو به زوال رفت و به آرامي مدفون شد. حمام رومي در اواخر قرن ۱۸ ميلادي دوباره كشف شد و با حفاري و بازسازي جان گرفت و حالا به عنوان يكي از پربيننده‌ترين آثار باستاني در شهر بث و حتي انگلستان قد برافراشته است. ورودي اين حمام، هم‌سطح خيابان است، ولي چشمه مقدس، معبد رومي، حمام رومي و موزه آن از سطح زمين مقدار قابل توجهي پايين‌تر است.
در موزه اين حمام اشياي جالبي پيدا مي‌شود و آن ميان بيشتر پيشكش‌هايي است براي رب‌النوع سوليس كه مردم آن دوران داخل چشمه مي‌انداختند. خرت و پرت‌هاي با مزه‌اي كه حالا عتيقه شده‌اند، مانند بيش از ۱۲۰۰۰ سكه رومي يا طلسم‌هايي كه روي ورقه‌هاي سربي يا قلع حك شده و تا خورده و در چشمه انداخته شده‌اند. در برخي از طلسم‌هاي رمزگشايي شده به نفرين‌هايي برخورد مي‌كنيم كه به دزدهاي لباس حواله شده است. رومي بخت برگشته‌اي را تصور كنيد كه بدون رخت و لباس مانده، لنگ و قطيفه‌اش را برده‌اند!

بسياري از آدم‌ها فكر مي‌كنن كه دارن كار بزرگي مي‌كنن
بارها شده وقتي با دوستاني كه مدت‌ها نديديم روبه‌رو مي‌شويم، در پاسخ به اين سوال كه مشغول به چه كاري هستي، مي‌گويد: دارم كار بزرگي مي‌كنم، يك تجربه بي‌نظير. بعد از يك بي‌طاقتي كشنده وقتي محصول كار را مي‌بينيم، از آن همه طمطراق فقط يك تجربه خشك و خالي نصيبمان مي‌شود. آن دوست نه دست به كار بزرگي زده و نه تجربه‌اش بي‌نظير است. اصولا بر اين باوريم كه تجربه‌كردن، مجوزي است براي بي‌دقتي! كافي است هر كاري مي‌خواهي بكني و اسمش را بگذاري تجربه. كي به كيه؟ فقط پشت آن كلمه جادويي قايم شو و خودت را از پاسخ به هرچه كه فن و علم و هنر و قاعده است، خلاص كن. حالا مي‌گوييد از كجا مي‌گويي، ساده است. چون موقع خلق اين مزخرفات خودشان اشراف دارند كه بزرگ و بي‌نظير هستند.
همين براي كوچك‌بودنشان كافي است. اما از خدا پنهان نيست، از شما چه پنهان، وقتي قرار شد يادداشت بنويسم، گفتيم از كجا شروع كنيم؟ يكي گفت از آنجا كه يك كار بزرگ كرديم، يك تجربه بي‌نظير. لابد گمان مي‌كنيد كه خُل شديم و عقلمان پاره‌سنگ برمي‌دارد كه چيزي كه خودمان دست مي‌اندازيم، گريبان‌گير خودمان بكنيم، ولي اگر كمي صبر و حوصله كنيد، قطعا با ما هم‌عقيده مي‌شويد كه كار ما بزرگ بود و يك تجربه بي‌نظير.
ساختن يك كار از واقعه عاشورا واقعا حساسيت‌برانگيز بود و پرمسئوليت. خواننده اثر هم بدون شك بزرگ بود و حتما اركسترش هم از تعداد بچه‌هاي پشت صحنه ما بيشتر بود. البته به استثناي روزهايي كه ۲۰۰ نفر سياهي لشكر داشتيم. اولين چيزي كه مهم بود، اين‌كه فقط پنج روز وقت داشتيم و عجله مي‌كرديم، چون ممكن بود كارگردان را از دست بدهيم (به علت سكته قلبي). اولين چيزي كه به چشممان آمد، كوچكي خيمه‌ها بود كه راستش تا آخر متوجه نشديم كه ما براي خيمه‌ها خيلي بزرگ بوديم يا آنها خيلي كوچك بودند. شهرك دفاع مقدس خيلي بزرگ بود يا سياهي لشكرها خيلي كم. اما گفتيم سياهي لشكر، ياد اين افتاديم كه آنها از ما آدم‌هاي بزرگ‌تري بودند، چون زودتر از ساعت هشت سر صحنه حاضر نمي‌شدند. حتما زندگي براي آنها مهم‌تر بود تا كار. وقتي حساب كرديم، ديديم مجموع سن ما سه نفر مطمئنا به قرن نمي‌رسد، ولي ما بايد مي‌رفتيم به ۱۴۰۰ سال قبل و يك اتفاق بزرگ و ما حدود ۱۳ قرن كم داشتيم كه اين واقعا مشكل بزرگي بود.
سعي كرديم اين كمبودها را از طريق كتاب‌ها و معلومات فردي، جنسي و بصري و غيربصري و حدس و گمان و كلي هم چاشني جواني جبران كنيم. خوشبختانه از زماني كه چشم باز كرديم، در هر محلي علم و كتل و… بوده كه ما را با اين حس پيوند داده. راستش را بخواهيد، اين كار، يك جورايي زنجيرزني بود و مصيبت آن واقعه (عاشورا). مصيبتي كه خودمان دست به يقه‌اش بوديم، در موقع ساخت در حس بصري صحنه‌ها به ما كمك مي‌كرد.
فيلم‌برداري تمام شد؛ ما تصويرها را گرفته بوديم، ولي نمي‌دانستيم چطور به هم مربوط مي‌شود. وودي آلن هم اولش نمي‌دانست و همه چيز را به تدوين مي‌سپرد. باور نمي‌كنيد، مصاحبه‌اش را با برگمن بخوانيد. همين آدم‌هاي بزرگ بودند كه به ما قوت قلب مي‌دادند، حالا نگذاريد پاي اورسن ولز و ديگران را به ميان بكشيم كه نه براي او خوب است و نه ما.
ما هم براي خودمان شوكايي داريم (تدوين) كه كار بزرگمان را دست او سپرديم و علي هم خدا خيرش بدهد. سر صحنه كه بود، مي‌گفت: يا مقلب القلوب من با اينها چه خاكي به سرم بريزم. ديگر به ما چه ربطي داشت، ما كار بزرگمان را كرده بوديم. حالا با هم يك آيت‌الكرسي مي‌خوانيم و منتظر محصول نهايي مي‌شويم.


به مرز ۱۰۰ سالگي رسيدي، باز هم دانش بجوي
براي نويسنده‌شدن هيچ وقت دير نيست. مثال اين جمله كليشه‌اي يك نويسنده ۹۳ ساله آلماني – فرانسوي است. (اشتباه تايپي هم در كار نيست و ۳۹ را به جاي ۹۳ تايپ نكرده‌ايم.)
كتاب ۳۰ صفحه‌اي استفن هسل در صدر پرفروشترين كتاب‌هاي اين كشور قرار گرفت و اين نويسنده اثبات كرد كه براي موفقيت در چاپ و نشر هيچ سن و مرزي وجود ندارد و فروش خوب اثر او در دوران كريسمس كه خوانندگانش را به خشمگين‌شدن در برابر وضعيت دنياي امروز تشويق مي‌كند، با تعجب همگاني مواجه شده است.
هسل در كتاب خود با انتقاد از سياست‌هاي رئيس جمهور فرانسه نيكولا ساركوزي و تشديد نابرابري‌هاي اجتماعي، مردم را به مقاومت دعوت كرده است و خواستار آن شده كه همه شهروندان اعم از پير و جوان در قبال آن‌چه در پيرامونشان مي‌گذرد، مسئولانه عمل كنند. هسل در سال ۱۹۱۷ در برلين متولد شد و از هفت سالگي با خانواده به فرانسه مهاجرت كرد. در زمان اشغال فرانسه از سوي نازي‌ها وي به نهضت مقاومت پيوست، دستگير، شكنجه و به اردوگاه كار اجباري فرستاده شد.
كتاب كوچك مقالات هسل هم‌اكنون به قيمت سه يورو در ۶۰۰ هزار نسخه به فروش رسيده است و انتظار مي‌رود از مرز يك ميليون نسخه نيز بگذرد. همچنين براي ترجمه آن به زبان ايتاليايي و ديگر كشورهاي اروپايي درخواست‌هايي انجام شده است.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۹ تير ۱۳۹۷ ] [ ۰۱:۱۵:۴۳ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

تكيه انداختن به مادرشوهر:پيش داوري كردن منفي نسبت به خانواده شخص مقابل مخصوصا مادر شوهر يا مادر زن.

جزئي از فرهنگ ازدواج مي باشد مخصوصاً در كشورهاي شرقي كه خانواده ها .

به هم نزديك تر مي باشند و يك ازدواج يك پيوند خانوادگي محسوب مي‌شود.

و نه پيوند دو شخص كه اين طرز فكر امكان دارد همواره بر روي ارتباط تازه عروس و دامادها.

با خانواده ها به سايه انداختن بپردازد .

ولي با رعايت كردن چند نكته پر اهميت مي توانيد اين اختلاف‌ها را كنترل كنيد.

و مانع از تلخ شدن زندگي تان در بهترين روزهاي زندگي مشترك شويد.

تكيه انداختن به مادرشوهر

تكيه انداختن به مادرشوهر

الگوي قالبي يا به عبارتي بهتر تصوري كه يك مادر شوهر يا يك مادر زن در ايران موجود مي باشد .

موجودي قالب مي باشد كه شخص مقابل يعني داماد و بيشتر عروس را مطيع خود مي‌خواهند.

و از اينجا در ارتباط ميانه عروس يا داماد و همينطور مادرشوهر يا مادر زن شكلي از ارتباط ايجاد مي‌شود.

كه در نهايت به اختلاف ميان زن و شوهر كشيده خواهد شد كه دعوا و اختلاف هم از اينجا آغاز مي شود.

كه عروس و داماد در كلام يا برخورد مادر زن يا مادر شوهر را به نوعي دخالت در زندگي خود مي دانند.

و برخورد آنها را اهانت به خود تلقي خواهند كرد و از سمتي ديگر مادر زن يا مادر شوهر هم اين انتظار را دارند .

كه عضو تازه خانواده احترام آنها را به نگه داشتن بپردازد و جايگاه به خصوصي براي آنها در نظر داشته باشد.

مقالات سايت توسط تيم تخصصي مشاوران و روانشناسان “كانون مشاوران ايران “تهيه و پشتيباني شده است.

 درگيري هاي عاطفي 

به عقيده روانشناسان پسر براي مادر ثمره كوشش ها و درگيري هاي عاطفي او به حساب مي‌آيد .

و هنگامي كه مشاهده مي‌كند كه پسرش به طرف زن ديگري مي رود با خود تصور مي كند .

كه مبادا تأثيرش را بر فرزند خود از دست بدهد و او وجوه اين تاثير را در اطاعت قبلي فرزند از خود.

در مواظبتي كه فرزند از او انجام مي داده است و در احترامي كه به او مي گذاشته است مشاهده مي‌كند.

و به دليل اينكه احساس مي‌كند كه پسرش ديگر در حد گذشته به اطاعت كردن نمي‌پردازد.

و براي او احترام قائل نمي باشد يا به قدر كافي از او حمايت و مواظبت نخواهد كرد.

اين احساس را مي كند كه فرزندش ديگر از او تأثير نمي گيرد.

انتظارات تازه عروس

 •  از طرفي زن ديگري كه در اينجا عروس مي باشد هم نمي تواند قبول كند .
 • كه شوهرش احساس امنيتي را كه انتظار دارد از او دريغ كند.
 • و اين انتظار را دارد كه شوهرش صددرصد عشق و محبت خود را صرف  او كند.
 • و از اينجا مي باشد كه تعارض مادرشوهر و عروس آشكار خواهد شد.
 • و بررسي‌ها نشان گر اين مي باشد كه حتي اگر عروسي احترام زيادي.
 • را براي مادر شوهر خود قائل شود و ميان آنها كمترين حد تعارض و اختلاف موجود باشد .
 • باز هم از لحاظ روانشناختي به نوعي ميان آنها گسست به وجود خواهد آمد.

ذهنيت منفي در اختلافات

گاهي امكان دارد واقعاً خانواده شما به صورت ناخواسته برخوردي دارا باشند.

كه با ذهنيت منفي همسرتان داراي مطابقت باشد و از لحاظ او تبعيض آميز باشد.

و در اين گونه مواقع در عوض دفاع كردن به ناحق از آنها بايد تلاش كنيد.

به همسرتان اين توضيح را بدهيد كه بيشتر اشخاص اشتباه خواهند كرد.

و او مي‌تواند با بزرگواري از اشتباهات اطرافيان چشم پوشي كند.

در مواقعي هم كه دست از كوشش كردن براي متقاعد كردن همسر خود برداريد.

و در وقت ديگر و در صورتي كه تفكرات اشتباهي وجود داشت به او به تذكر دادن بپردازيد.

و با منطق و صبوري به عنوان ميانجي به عمل كردن بپردازيد .

تكيه انداختن به مادرشوهر1

رفتار صحيح با مادرشوهر

 • برخي اوقات حق را به همسر خود بدهيد تا احساس همدلي در او افزايش پيدا كند .
 • هيچ وقت تلاش نكنيد تمام كارهاي خانواده خود را به توجيه كردن بپردازيد .

به دليل اين كه اين امر موجب مي‌شود كه همسرتان شما را در جبهه مقابل خود مشاهده كنند.

و برخي اوقات الزامي مي باشد كه براي همسر خود  توضيح بدهيد كه موقعيت و روحيات اشخاص .

كاملاً با يكديگر داراي فرق مي‌باشد و روش تفكرات و رويكرد آنها قرار نمي باشد كه يكسان باشد .

 • پس بنابراين مقايسه كردن موجب از بين رفتن آرامش روحي از هر شخصي خواهد شد. 
 • گفتگو كردن به صورت منطقي و نهادينه كردن مثبت نگري در ذهن همسرتان هم الزامي مي باشد .

بدون شك و ترديد بيشتر حسادت ها و كينه ها در اثر منفي نگري و پيش داوري هاي غلط اشخاص ايجاد مي‌شود.

و اگر شما بتوانيد از راه صحبت كردن به صورت صميمي اعتماد همسر خود را ترميم .

و مثبت انديشي را در او به تقويت كردن بپردازيد بيشتر مشكلات برطرف خواهد شد.

حس پسر دوستي مادران

 •  بسياري از مادران علي رغم حس پسر دوستي كه دارا مي باشند .
 • اين عقيده دارند كه زحمت كشيدن براي پسرها كار بيهوده اي مي باشد .
 • به دليل اينكه به هر حال بعدها به آنها خيانت مي‌كنند .
 • و همه عواطف خود را خرج همسر خود خواهند كرد.
 • و چنين مادراني آمادگي كافي را دارا مي باشند.

هر نوع برخورد عروس شان را به پسر دزدي و هر نوع برخورد پسرشان را به بي وفايي تلقي كنند.

و اين ها هنگامي هم كه عروس مي گيرند خودشان به صورتي برخورد مي‌كند.

كه عملاً وفاداري و محبت كردن به ايشان كار دشواري بوده است.

هيچ وقت تحت تاثير صحبت‌هاي همسرتان از محبت كردن به مادرتان به دريغ كردن نپردازيد .

ولي تحت تاثير صحبت‌هاي مادرتان هم به همسر خود به ستم كردن نپردازيد.

و همواره صبور و ساكت كاري را انجام دهيد كه صحيح مي باشد.

همين‌طور هيچ وقت به دنبال مقصر نباشيد و تلاش نكنيد .

كه همسر خود را به محكوم كردن بپردازيد.

تا اين لحظه ها و جدل ها به زندگي شما صدمه وارد نكند.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۹ تير ۱۳۹۷ ] [ ۰۱:۱۲:۴۴ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

خيانت....لطفا كمكم كنيد.خيلي آشفته ام

سلام.خوشحالم كه با سايت خوبتون اتفاقي آشنا شدم.
من زني هستم ۲۹ ساله.همسرم ۴۰ سالشه.۱۲ سال پيش وقتي هفده سالم بود بطور سنتي ازدواج كردم.از اوايل ازدواج سردي همسرمو ميديدم و اينكه بهم خيانت ميكرد اما نميتونستم ثابت كنم. بعد ۲ سال از زندگي و رابطه جنسي خيلي خراب و يه هفته جدا خوابيدن و.... گفت من دوستت نداشتم و به اجبار خانواده باتو ازدواج كردم و....خلاصه من و برد خونه پدرم و بااونها هم صحبت كرد.به اصرار برادرش و اطرافيان رفتيم مشاوره. مشاور بهم گفت :همسرت كسي ديگه رو دوس داشته و چون اون خانم يه زني بود كه توي شهر كوچيك ما هرشب با يكي بود و همه ميشناختنش .خانواده همسرم كه خيلي سرشناس بودن اجازه ندادن با اون خانم ازدواج كنه و وادارش كردن با من ازدواج كنه. گفت تو از اون خانم هم خوشگلتري هم خوشتيپ تر ولي ايشون فقط با اون آروم ميشه .
حدودا ۸ ماه رفتيم مشاوره و بعدش هم همسرم به پيشنهاد مشاور رفت روانپزشك و دارو مصرف كرد و خيلي خيلي خوب شد. اما موقت ....
هميشه ميفهميدم خودارضايي ميكنه و اين موضوع شديدا رنجم ميداد.
زمان گذشت و گذشت. روزاي خيلي سخت و گذروندم .خيلي سخت .همسرم مرد خيلي خوبيه.مااصلا باهم‌دعوا نميكنيم،قهرنميكنيم،تمام سعي شو ميكنه توآسايش باشم ولي از لحاظ مالي.من فكر ميكنم تربيت عاطفي اصلا نشده.
الان حدودا دو سالي هست كه همسرم باهام خوب شده. از لحاظ عاطفي بهم وابسته شده، نه اينكه به زبون بياره ولي در عمل احساس ميكنم دوسم داره.ولي همچنان از لحاظ جنسي مشكل داريم. گاهي خوب ميشه و ما شايد هفته اي ۳بار يا بيشتر رابطه داريم ولي باز پيش ميومد كه از لحاظ رابطه جنسي ازم دور ميشد. خودارضايي هم ميدونم كه هرزمان خونه نباشم ميكنه. هميشه هم بهم ميگه من و تو نه تنها زن و شوهريم بلكه توبهترين دوستمي .
الان حدود ۶ يا ۷ ماهي هست كه رابطمون خيلي خرابه. ازم دوره. رابطه نداريم. بغلم نميكنه. هميشه بايد بگم‌ميشه لطفا يكم بغلم كني كه گاهي ردم ميكنه و دريغ از يه بغل، يه بوسه، يه رابطه خوب و عاشقانه. من تاحالا اين لذتها رو نچشيدم.
حدود دو ماه پيش پسر همسايه قبلمون كه هميشه احساس ميكردم برام يه آرزوي محاله رو ديدم و ارتباطمون باهم‌برقرار شد .خيلي دوسم داره ولي ۴سال ازم كوچكتره.بعد يه بار رابطه جنسي فهميدم نامزد داره ولي گفت اشكال نداره توباهام باش .من بدون تو ميميرم و.... منم كه تشنه اين حرفها و اين جور رابطه جنسي و كلا همه كمبودهامو برام جبران ميكنه . ولي واقعا الان ناراحتم دائم آشفته ام كه اگه يه وقت كسي بفهمه من نابودم.پدرم منو ميكشه. آبرومون ميره تو شهر كوچيك .از يه طرف حس كثيف بودن و يه آدم بي شرف و دارم و از يه طرف نميتونم ازش دل بكنم.توروخدا كمكم كنيد

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۹ تير ۱۳۹۷ ] [ ۰۱:۱۱:۴۰ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

مشكل نعوظ

با سلام…پسري 21 ساله هستم…چند وقتي هست كه دچار مشكل نعوظ شدم…به صورتي كه التم به نعوظ كامل نميرسه ولي به نوعي هم زود انزالي پيدا كرده ام…. من عادت به ورزش داشتم ولي حدود 8 ماه هست كه فعاليت بدنيم شديدا كم شده و وزنم هم چند كيلو افزايش داشته..ميخواستم ببينم مشكل از كجاست؟

 
 
 

با سلام
دوست عزيز ببنيد در اين موقع بايد حتما به اورولوژيست مراجعه داشته باشيد و متخصص اورولوزيست در مورد شما نظر بدهد چون طبيعتا بايد ديد كه مساله چيست شايد اناتوميك باشد البته شايد هم مساله مربوط به مساله ديگري باشد كه بايد دقيق بررسي شود ..به هر حال اگر دچار خودراضايي هستيد خب باعث زود انزالي مي شود و تاثير منفي بر نعوظ هم مي گذارد
در هر صورت جاي نگراني وجود ندارد اگر مشكل اناتوميك نباشد مساله مربوط به فعاليت بدني كمتر و خب افزايش وزن است ولي بهتره حتما حضورا بررسي دقيقي داشته باشيد
در اين مورد ميتونيد با متخصصين كانون مشاوران ايران، مشاوره تلفني/تخصصي داشته باشيد

982122354790
موفق باشيد


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۹ تير ۱۳۹۷ ] [ ۰۱:۰۹:۴۱ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

سلام رفتم خواستگاري يه نفر كه يه عقد ناموفق داشته امروز ازشون درخواست كردم كه آدرس و شماره تلفن پسره رو بهم بدن ولي امتناع كردن و گفتن ما گفتيم كه پسره معتاد بوده و يكي دو بار حرف هاي ضد و نقيض زدن نميدونم چيكار كنم لطفا راهنمايي كنيد پاسخ داده شده 22 ساعت قبل توسط دكتر روانشناس حرفه اي (51,840 امتياز)

با سلام
دوست عزيز  ببينيد طبيعيه كه حق شما اينه كه دررمورد اون فرد بدونيد و خب تحقيقات داشته باشيد .. ولي خب  اينكه نمي خواهند  اين مساله را قبول كنند و نمي خواهند به  شما ادرس و مشخصات بدهند خب اصلا درست و قابل قبول نيست به هر حال اگر در جريان عقد مقصر طرف مقابل بوده كه احازه بدهند تحقيقات داشته باشيد كه خيالتون راحت بشه و مساله اي ايجاد نشود

ولي اگر نمي خواهند  ادرس بدهند در حدي مي توان گفت با توجه به شناختي است كه نسبت به طرف مقابل دارند و  مي ترسند كه به خاطر به هم خوردن مساله قبل  دروغي بگويند و به هر حال از رفتار درست جلوگيري شود  مشكلات بسياري   اتفاق بيفتد ..
يعني اجازه ندهددكه شما تصميم درست رو بگيريد و خب در خوشبختي و زندگي اين فرد تاثير منفي خواهدگذاشت
در هر صورت اميدوارم خوشبخت باشيد

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۹ تير ۱۳۹۷ ] [ ۰۱:۰۷:۱۲ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

عده اي از نوجوانان و جوان مرتبا به مشاوران مي گويند كه رابطه ام با بابام خوب نيست و خيلي گير ميده بهم .

و بابام خيلي گير ميده و از اين دست مطالب كه بسيار هم مهم هستند.

 • رابطه پدر و دختر در بلوغ، رابطه دختر و پسر در دوران بلوغ.
 • قرار گرفتن در معرض رابطه صحيح والدين و نوجوانان و جوانان با اين نياز شديد در طول زمان بلوغ .
 • و ازدواج نقش مهمي در نهادينه كردن سلامت روان در افراد دارد، خانواده ها و در نهايت جامعه ايفا مي كند.

بابام خيلي گير ميده

و به رغم غفلت، بدرفتاري و گاهي اوقات نگرش هاي فكري يك گروه از والدين، برخي از دختران و پسران مجبور نيستند.

به اين نوع نياز به تسليم هيجاني برسند. اين گروه از دختران و پسران با ايجاد رابطه صميمي و مخفي با يكديگر.

توسط سرنوشت وحشتناك مورد استقبال قرار مي گيرند كه بعضي اوقات آنها را تحت تاثير وحشيانه زندگي آينده شان قرار مي دهد.

دختران از استانداردهاي اخلاقي رايج، بي شمار عوامل است.

 • يكي از مهم ترين عوامل نا آگاهي برخي از پدران از لذت و مسئوليت شناخت .
 • و تامين نيازهاي احساسي وعقلي دختران در سنين حساس نوجواني مي باشد.
 • نتايج برخي تحقيقات در اين زمينه نشان مي دهد.
 • كه بسياري از دختران بي گناه كه در روابط انحرافي به دام افتاده اند .
 • هميشه روابط سرد و ناسازگار با پدرانشان داشته اند .
 • نه تنها از سوي طرفين كه در قالب هاي مختلف و سرزنش.
 • مجازات و سختي افراطي يا تبعيض و بي تفاوتي بوده رابطه داشته اند.

مطالب و مقالات سايت ” مركز مشاوره ” توسط تيم تخصصي مشاوران و روانشناس  تهيه و پشتيباني شده است.

فشارهاي رفتاري والدين

براي درمان يا پيشگيري از پيامدهاي نامطلوب در زندگي دختران و خانواده ها، توصيه هاي كوتاه زير در زير آمده است:

اميد است والدين، به ويژه پدران ، اقداماتي را براي بهبود آموزش صحيح دختران و پسران انجام دهند.

و اعضاي جامعه بيشتر به اين موا د گوش كنند.

 • با او حرف بزنيد و اطمينان حاصل كنيد كه او از هر طريق ديگري بهتر از او به شما گوش مي دهد.
 • و مجبور است او را به فكر كردن، تصحيح نظرات او و اشنا كردن او به واقعيت هاي زندگي اش بسپارد.
 • نكات مهم در ارتباط بين پدر و دختر در دوران بلوغ در ادمه گفته شده است.

رابطه هدفمند و چارچوب مند داشته باشيد. در زمان بلوغ به دخترتان توضيح دهيد .

كه در همان زمان هشدار اوليه در جامعه را دريافت مي كند، اما اين لزوما منافع فرد را منعكس نمي كند.

بنابراين بهتر است كه اين موارد را زياد نكنيد.

 • در عين حال، اين نگرشها بعضي اوقات به آزار و اذيت منجر مي شود .
 • كه هر دختر بايد راه هاي مقابله با آن را ياد بگيرد.
 • اول و مهم تر از همه، به او راه هايي براي جلوگيري از آنها ياد بدهيد.

تعيين محدوديت رابطه با فرزندان

مانند تعيين محدوديت رابطه خود با پسران از اولين برخورد كه خيلي مهم است.

در مرحله بعد، راه هايي براي به حداقل رساندن آسيب را در صورت وقوع بگوييد.

و اطمينان حاصل كنيد كه اگر مادران و يا پدارن شما با مشكلات مواجه مي شوند.

اطمينان حاصل كنيد كه شما و مادرتان حامي فرزند هستيد.

 • اهميت اين نكته اين است كه دختران مسائل كوچك را از ترس برخورد هاي خشونت وار پنهان مي كنند .
 • و اين خودخواهي باعث سوء استفاده از سوي ديگران و مشكلات شديدتر مي شود.

با توجه به كاهش سن بلوغ در طول ساليان اخير، بهتر است اين مسائل را با دختر خود در ابتداي دوره به اشتراك بگذاريد.

يعني قبل از اينكه تجربيات ناخوشايندي براي او اتفاق بيفتد. دختر نوازش نياز دارد.

با توجه به رشد دوست دختري در رابطه با مسائل دوستي دختر و پسر در اين سن.

 • خطرات دوستي هاي ناسالم و اطلاعات خانواده را توضيح دهيد، اما به خاطر داشته باشيد .
 • كه نبايد تمايل جنسيتي مخالف را چنان طبيعي كنيد كه خود دختر اگر او تا به امروز توجه زيادي نكرده است.
 • فردا فرد بسيار متفاوتي از لحاظ روحي و رواني شود.

 

بابام خيلي گير ميده

تمايل جنسيتي مخالف

درباره باورهاي خود و همسرتان با او صحبت كنيد. شما نبايد با لحن تند و  از عبارات خشن استفاده كنيد.

زيرا در اين مرحله هدف اين است كه شما را از ايده هاي خود مطلع سازيد.

اين توضيح را دختر شما درك مي كند.

كه شما از او و تغييراتي كه به او رخ داده است اطلاع داريد.

اين اعتبار را نزد دختر افزايش مي دهد .

و به او اجازه مي دهد با شما يا همسر خود در آن زمان حبت كند.

در سال هاي آخر دوره دبيرستان يا دوره دانشجويي هدف از رابطه با جنس مخالف يافتن يك شوهر مناسب است .

و نه سرگرمي هاي مداوم و ميل جنسي كه اين مسئله بايد گوشزد شود.

 • در طول اين دوره، بايد شروع به صحبت با او در مورد معيار انتخاب همسر و درخواست نظر او داشته باشيم.
 • گوش دادن به او بيشتر شود، با او صحبت كنيد و اطمينان حاصل كنيد كه اين نوع گوش دادن باعث مي شود.
 • كه او بهتر از از هر راه ديگري فكر  مي كند، ايده هايش را اصلاح كنيد و او را با واقعيت هاي زندگي آشنا كنيد.

 محدوديت هاي خانوادگي

دختران از ترس از رويارويي هاي خشونت آميز مشكلات كوچك را پنهان مي كنند، و اين راز سوء استفاده از ديگران است.

و باعث مشكلات جدي تر مي شود. قوانين خانه را تعيين كنيد. در مورد تمايل دختر شما براي كمك به خود، بهتر است .

توضيح محدوديت هاي خانوادگي قبل از يك تفاوت يا يك مشكل وجود داشته باشد.

محدوديت هايي كه شما و همسرتان از او انتظار داريد.

البته من پيشنهاد مي كنم كه دختر خود را در سنين كودكي در فضاي آزاد به همان اندازه كه ممكن است قرار دهيد.

زيرا از ايمني روابط او در اينده مخصوصا در سن نوجواني، محافظت خواهد كرد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۹ تير ۱۳۹۷ ] [ ۰۱:۰۱:۵۵ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

همه شاهد هستيم كه كه چاقي چقدر براي مبتلايان مشكل ايجاد مي كند و سلامتي آن ها را به خطر مي اندازد. در پژوهش هاي اخيرمشخص مي كنند چاقي سبب ايجاد اختلال هايي همچون: ناراحتي قلبي، ناراحتي هاي گردش خون، ناراحتي هاي استخواني مي شود . رواج چاقي با عوامل مختلفي همچون: وضعيت اقتصادي و اجتماعي، جنسيت و سن ارتباط دارد. با در نظر نگرفتن ابعاد ديگر، مشخص است كه افرادي كه چاق هستند، استعداد چاقي بيشتري دارند. داشتن وزن زياد در دوران كودكي، با چاقي مراحل بعد زندگي ارتباط داشته و ميان نسبت هاي وزن با قد در پنج سالگي و بيست سالگي و دو سالگي، همبستگي بالايي وجود دارد.

شواهد مختلفي نشان مي دهد چاقي در دوران كودكي، با مسائل متعدد و پي آمدهاي اجتماعي و رواني همراه است. چاقي مي تواند از طريق عواملي همچون: زياده روي در خوردن مواد كالري زا و يا مصرف ناكافي كالري در فعاليت هاي روزانه به وجود بيايد. رفتارهاي خوردن در كودكان چاق با رفتارهاي هم سن و سالان غيرچاق خود تفاوت دارد. معمولا در افراد چاق ديده شده است كه هنگام خوردن كمتر مكث مي كنند. لقمه ي بيشتري را در يك فصله ي زماني مي بلعند و كمتر لقمه را مي جوند، در نهايت سرعت خوردن آن ها افزايش مي يابد.

براي مطالعه بيشتر:

چاقي و وزن مناسب در كودكان

كودك و تغذيه‌‌‌‌‌‌ي سالم

احتمال دارد كه روابط كودكان چاق با هم سالانشان، به طور غيرمستقيم آن ها را هم تحت تاثير چاقي قرار دهند. زيرا فعاليت كم و تحرك كم داشتن كه هميشه همرا با چاقي است، در شرايط مختلف سبب انزواي اجتماعي و طرد كودك چاق مي شود، از اين رو به نظر مي رسد كودك چاق با مشكلات رواني قابل توجهي دست به گريبان بشود.

بعضي از تحقيقات نشان مي دهد كه كودكان چاق در برخورد با مواد غذايي نسبت به كودكان با وزن متوسط ، كمتر خودداري مي كنند. به عبارتي ديگر؛ كودكاني كه چاق هستند، كمتر قادرند كه خواسته هاي شكمي خود را به تعويق اندازند يا حتي از آن بگذرند. امكان دارد كه خوردن با محرك هاي اجتماعي يا جسمي بشدت پيوند داشته باشد، زيرا در بعضي از موقعيت ها تقريبا به صورت خودكار درمي آيد، علاوه بر آن، بعضي از مردم ياد مي گيرند براي غلبه بر حالت هاي خستگي، اضطراب و… به خوردن پناه ببرند.

احتمالا نظريه ي يادگيري اجتماعي، پر نفوذترين نظريه ي رواني است، به تاثير عوامل زيستي توجه دارد اما يادگيري هاي اجتماعي را در اولويت قرار مي دهد. اين نظريه بر آن تاكيد مي كند كه مسائل خوردن و فعاليت نكردن نيز مانند هر رفتار ديگري، آموخته مي شود. كودكان با مشاهده چگونگي خوردن والدين و اطرافيان، آن ها را تقليد مي كنند و اين نوع خوردن كم كم در رفتار آن ها تقويت مي شود و همچنين خوردن با لذتي لحظه اي تقويت مي شود . در حالي كه پس از چندي، پيامدهاي منفي اضافه وزني حاصل مي شود. درمان چاقي به شيوه ي يادگيري اجتماعي ، مي كوشد تا الگوهاي آموخته شده بوسيله ي شخص چاق را از بين ببرد و الگوهايي با سازگاري بيشتر را جايگزين آن ها كند.

در تحقيقي كه بوسيله ي ” رز ” و ” ماير ” انجام گرفته بود ، مشخص شد كه نوزادان چاق در مقايسه با نوزادان عادي از نظر وزن، از تحرك و جنبش كمتري برخوردار هستند. به عبارتي ديگر؛ نوزادان معمولي از تحرك و حركت بيشتري نسبت به نوزادان داراي اضافه وزن برخوردار هستند.

در پيرامون فربهي؛ محققان مختلف، نظرات و توضيحاتي ارائه كرده اند. ازجمله مي توانيم به نمونه توضيح بسيار ارزشمند زيستي در مورد فربهي، نظريه هاي ” نقطه ثابت ” و ” وضع بافت ياخته هاي چربي ” اشاره كنيم.

نظريه ” نقطه ثابت ” طبق مشاهدات كلي بيان مي دارد موجودات زنده داراي ثبات و پايداري قابل توجهي در محيط هاي داخلي خود مي باشند. دلايلي وجود دارد كه وزن بدن انسان گرايش دارد در نقطه اي ثابت بماند و اگر نسبت به اين نقطه تمايل ، تغييري بوجد آيد، نتيجه ي آن تغييرات سوخت و سازي و رواني است كه به دليل دفاع و حفظ وزن دلخواه بدن ايجاد مي شود.

تصور بر اين است كه افراد چاق، داراي نقطه ثابت بالايي هستند ، اين نظريه با تحقيقات آزمايشگاهي دقبق انجام شده تاييد مي شود.

نظريه ديگر ” وضع بافت ياخته هاي چربي ” بر اين استوار است كه بافت چربي در وزن بدن نقش به سزايي دارد. از دو راه تغييرات بافت چربي بر وزن بدن تاثير مي گذارد: افزايش اندازه سلول يا شماره هاي سلول ها.

بر اساس اين نظريه، فرض بر اين مي باشد كه؛ تعداد سلول هاي چربي از اول زندگي فرد، ثابت باقي مي ماند، اما متناسب با جنسيت، سن، وضعيت تغذيه اي فرد، سلول هاي چربي هركسي تغيير مي يابد.

همچنين چاقي يا لاغري به اندازه سلول ها بستگي دارد تا شمارش آن ها و رژيم غذايي مي تواند از اندازه ي سلول هاي چربي كم كند، نه آن كه از شمارش آن ها كم كند.

نظريه ي زيستي ديگري وجود دارد كه از مطالعه ي ” دولوئيس ” ( ۱۹۸۰ ) و ديگران نتيجه گرفته مي شود . اينان ثابت كردند كه چگونه آنزيمي كه در سديم و پتاسيم به غشاي سلولي مؤثر است، در افراد فربه كمتر از افراد ديگر يافت مي شود. كمبود اين آنزيم باعث مي شود كه انرژي كمتري در سلول ها مصرف شود. از اين جهت در افراد چاق، ميزان كالري كمتري مصرف شده و نيز به صورت چربي ذخيره مي شود.

توضيحات رفتاري و زيستي درمورد علت هاي فربهي احتمالا از همه ي موارد بيشتر مورد تاييد قرار گرفته است. اساس برنامه هاي درمان رفتاري را ؛ يادگيري چگونه غذا خوردن و الگوهاي رفتاري تشكيل مي دهند. بررسي هاي تجربي، بيشتر از همه بر نگرشي تاكيد مي كنند كه تغيير دادن نوع غذاهاي مصرفي مخصوص سبك زندگي خاص را مورد اهميت و توجه قرار مي دهند. علارغم اينكه چند نظريه ي زيستي در مورد چاقي مورد تاييد قرار گرفته است، اما هنوزه بحث هاي زيادي در مورد علت هاي آن برپا است.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۹ تير ۱۳۹۷ ] [ ۱۲:۵۸:۳۱ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

منطقه يك شهر تهران يكي از مناطق مهم اين شهر است .

كه با وجود جمعيت فراوان نيازمند به استفاده از خدمات مشاوره و روان شناسي در تمامي ابعاد هستند.

مركز مشاوره منطقه يك شهر تهران با وجود استفاده از كارشناسان مشاوره .

و خبرگان در حوزه روان شناسي و علوم روان پزشكي مي تواند به عنوان گزينه اي مطلوب .

براي شهروندان تهراني ساكن منطقه يك براي برطرف نمودن .

تمامي نيازهاي آن ها به خدمات مشاوره و روان شناسي باشد.

يكي از حوزه هايي كه مشاوره و روان شناسي مي تواند براي خانواده ها بسيار موثر و سودمند باشد.

حوزه كودكان و مشاوره كودكان است.

 • كه اين روزها كودكان بسياري با مشكلات متعدد روحي و رواني دست و پنجه نرم مي كنند.
 • و تربيت ان ها براي والدين بسيار دشوارتر از گذشته هاي نه چندان دور شده است.
 • يكي از مشكلات زندگي مدرن امروز، داشتن يك كودك تنبل است.
 • كودكاني كه از اين بيكاري ناشي از عدم فعاليت و تكاپو و جنب وجوش رنج مي برند.
 • و والدين اين گروه از كودكان بايد يك راه حل موثر داشته باشند.

مركز مشاوره منطقه يك

مشكل تنبلي كودكان

امروزه با ظهور فناوري و تماشاي برنامه هاي تلويزيوني ديگر وقت كار براي كودك نيست.

و كودك بسيار تنبل شده و تجربه اي در كار ندارند و مطمئنا در زندگي كاري خود موفق نخواهند شد.

دكتر روت پترز، يك روانشناس، در اين زمينه شش راهبردي را معرفي كرده است .

كه در آن ما يك نسخه مناسب براي اين دسته از كودكان ارائه خواهيم داد.

و ترفندهايي براي حركت دادن كودك تنبل ارائه مي كند.

اگر فرزند شما تنبل و شما مي خواهيد او را حركت دهيد .

شش استراتژي هاي زير را براي حذف اين موارد در كودكان و تبديل فرزند به شخصي بسيار پر انرژي نياز داريد.

براي رسيدن به تناسب كودك خود، هيچ كاري انجام ندهيد.

من به ياد مي آورم زماني كه ما مي خواستيم چيزي را با خواهران و برادرانمان انجام دهيم.

يا چيزي بخوريم يا … ما تلاش زيادي براي كسب درآمد انجام مي داديم .

و مي توانستيم به خواسته هايمان برسيم و هزينه هاي مشابهي نداشتيم .

و هميشه براي خواسته هايمان تلاش مي كرديم.

با اين حال، امروز، چيزهاي ديگر كه ما انجام داديم، هيچ بچه اي مشابه ما نيست.

و همه چيز براي آنها آماده است و آنها هميشه با گوشي بازي مي كنند.

با كسي صحبت نمي كنند، هيچ كاري نمي كنند، و مهمتر از همه، آنها هيچ حركتي ندارند.

مطالب و مقالات سايت ” مشاوره خانواده” توسط تيم تخصصي مشاوران و روانشناسان تهيه و پشتيباني شده است.

عدم تحرك كودكان

و از صبح تا شب نشسته اند و تحرك و فعاليتي ندارند.

پس كمي كار سختي را انجام دهيد تا آنها را به حركت درآوريد.

نمونه و راه حل را براي ايجاد انگيزه كودك تنبل نشان دهيد.

اگر فرزند شما هيچ حركتي نداشته باشد، مي توانيد برخي از نمونه ها.

و استراتژي هاي او را نشان دهيد و آنها را در طول روز انجام دهيد.

به عنوان مثال، شما مي توانيد مثال را ببينيد:

 • مانند اينكه او شما را ببيند و همانند شما آن كار را انجام دهد.
 • بنابراين اگر فرزند شما اهل كار باشد، كه تنها مي تواند به خانه برود.
 • مي توانيد از او در انجام امور خانه مثل خريد و چيزهاي ديگر كمك بخواهيد .
 • و فرزند شما ممكن است در ابتدا در اولين حضور خودداري كند.
 • اما پس از گذشت زمان دستورات شما را اجرا مي كند.
 • اگر فرزند شما نيز با شما كار كند و به خوبي كار كند، كارهاي خانگي ساده تر و مرتب تر خواهد بود.
 • همچنين زمان هاي انجام وظايف خود را انجام دهيد و به يك شيوه زندگي سالم برسيد.

 

 

ترغيب كودك به فعاليت

انتظارات را از كودك تنبل خود در مسير فعاليت سوق دهيد.

مهم نيست شما بايد براي فرزندتان كاري تعيين كند.

براي مثال، اگر فرزند شما در مهد كودك است، مي توانيد از آنها بخواهيد.

تا اسباب بازي خود را در محل مناسب خود قرار دهند يا اتاق خود را مرتب نگه دارند.

مرتب سازي و غيره كه ابتدا بايد او را آموزش دهيد.

و در نهايت، با انجام اين كارهاي كوچك، فرزند شما ديگر تنبل و بي فعاليت و تحرك نيست.

اگر فرزند شما جوان است، مي توانيد از تمام قدرت خود براي حركت او استفاده كنيد .

و به عنوان مثال مي توانيد او را با نحوه كار با لباس هاي خود آموزش دهيد تا زماني كه شما در خانه نيستيد.

مي توانيد شغل شما را انجام دهد و او را براي اين كار آموزش دهيد.

او تحرك دارد و شما ديگر فرد تنبل را در خانه نخواهيد ديد اگر فرزند شما اين مسئوليت را قبول نداشته باشد.

مي توانيد به او هديه اي بدهيد و پاداش را به او بدهيد تا بتوانيد انرژي او را در انجام كارها زياد كنيد.

و پس از اتمام كار، از آنها بسيار تشكر كرده و از كار او سپاسگزار باشيد.

تحريك حس مسئوليت پذيري كودكان

 • از آشپزخانه خود استفاده كنيد، اين يك راه عالي براي درمان يك كودك تنبل است.
 • غذا يكي از چيزهايي است كه بسياري از خانوارها براي آن هزينه مي كنند.
 • اكثر غذاها گران هستند و نمي توانند به اشتباه دور ريخته شده و هدر روند.
 • اگر شما مي توانيد از آشپزخانه خود استفاده كنيد و آنها را به آشپزي آموزش دهيد.
 • وقتي كه در خانه نيستيد، مي توانيد براي خودشان غذا درست كنند و بخورند .

و غذاي ديگر را در خانه نگذاشته و اجازه استفاده از غذاهاي آماده و مضر را از آن ها سلب كنيد.

البته اين بسيار مهم است كه به آنها ياد دهيد تا بتوانند طوري از وسايل آشپزخانه استفاده كنند .

كه به آنها آسيب وارد نكند انتقال اين مسئوليت به فرزندان خود موجب مي شود آنها تحر ك يافته و تنبلي را رها كنند.

در صورت داشتن چنين فرزند هايي در خانه مي تواند با استفاده از خدمات مركز مشاوره منطقه يك در شهر تهران مشكلات خود را مرتفع نماييد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۹ تير ۱۳۹۷ ] [ ۱۲:۵۷:۳۱ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

ارتباط و دوستي هايي كه در خيابان صورت مي‌گيرد .

مي‌تواند داراي دردسر باشد.

مضرات ازدواج با دلسوزي

احساسات تا اندازه مي‌توانند افزايش پيدا كنند.

كه ديگر به صورت حكمران درآمده است.

و عقل را در انتخاب كردن و سنجيدن دخالت نمي دهد.

و كاملا به صورت احساساتي رفتار مي‌شود.

 • به همين خاطره عيب ها و مشكل هاي بزرگ شخص مقابل خود را ناديده خواهد گرفت .
 • و به ازدواج كردن مي پردازند و بعد از مدتي مشكلات تا حدودي پيش خواهد رفت.
 • و اختلاف ها تا حدي كه طلاق را راهكار خود تلقي خواهند كرد.

ازدواج از سر دلسوزي

يك ازدواج بد 

 • ازدواج كردن از سر دلسوزي به معني ناديده گرفتن بعضي از مشكلات است.
 • و عيب هاي شخصي مقابل مي باشد.

كه اين ها مي تواند از عومال متفاوتي مانند:

 • برخورد و گذشته ي خود شخص.
 • خانواده و شرايط اجتماعي.
 • بيماري و مشكلاتي از اين قبيل باشد.

ما بيان نمي‌كنيم كه اينگونه اشخاص نبايد هيچ وقت به ازدواج كردن بپردازند.

ولي مي توانند فردي را مثل خود و از طبقه خود به انتخاب كردن بپردازند.

و با شباهت هايي كه با يكديگر دارند به خوشبختي برسند.

مطالب و مقالات سايت “مشاوره ازدواج” توسط تيم تخصصي مشاوران و روانشناسان تهيه و پشتيباني شده است.

ازدواج كردن از سر دلسوزي

ولي نكته قابل اهميت اين باشد كه:

اگر شخصي به اينگونه ازدواج يعني ازدواج كردن از سر دلسوزي بپردازد.

ديگر نبايد در آينده به غر زدن برسد .

و  مشكلات شخص مقابل  را به روي او آورد .

به دليل اينكه اين گونه انتخاب كردن توسط خود شخص بوده است.

و با علم اين مسئله قدم برداشته است .

 • پس  پيشنهاد ما اين مي باشد كه:
 • از اين قبيل ازدواج ها مخصوصا ازدواج كردن از روي احساسات دوري كنيد.
 • و تلاش كنيد همواره به صورت عاقلانه به مسئله فكر كنيد.
 • و بعد به انتخاب كردن دست بزنيد.

ازدواج از سر دلسوزي1

نقش دلسوزي كردن براي ديگران 

 • دلسوزي كردن به اطرافيان و دارا بودن محبت.
 • به اشخاص متفاوت يك امر پسنديده مي‌باشد.
 • ولي اينكه بخواهيم با برانگيخته كردن اينگونه احساسات.
 • در اطرافيان به هدف هاي خود برسيد .

 

 • و از آنها به سوء استفاده كنيم كار پسنديده اي نمي باشد .
 • به دليل اينكه افرادي كه اين كار را عمداً انجام مي‌دهند .
 • مشخص نمي باشد كه در آينده روزي اين كار را در مسئله هاي ديگر.
 • و در قبال اشخاص ديگر انجام دهند.
 • پس سعي كنيد بهترين  شيوه انتخاب را با عقل و بعد از آن مشورت كردن.
 • در همه زمينه‌ها با يك شخص عاقل انجام دهيد.

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۹ تير ۱۳۹۷ ] [ ۱۲:۵۴:۵۱ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

مشاوره روانشناسي آنلاين رايگان

مشاوره روانشناسي آنلاين رايگان:معالجه كردن مشكلات رواني مثل مشكلات جسمي .

به راحتي قابل درمان نمي باشند و اين رويكرد بسيار داراي زمان و نفس‌گير مي باشد.

شخصي كه در طي چند سال عادت غلط و برخورد هاي غلط را با خود به همراه داشته است.

و با آنها به زندگي كردن پرداخته است.

هنگامي كه بخواهد يكباره تمام اين عادتها را به ترك كردن بپردازد با مشكل روبرو خواهد شد.

در كنار اين نمي‌توان اين انتظار را داشت كه معالجه در مورد اشخاصي كه دچار افسردگي شديد.

يا حالت هاي نزديك به جنون مي باشند به طور كامل و محسوس انجام شود.

مشاوره روانشناسي آنلاين رايگان

وظايف مشاور روانشناس آنلاين

با اين وجود در مورد بيشتر بيماريها روانشناسي و روانپزشك.

و ياري گرفتن از او به شدت احساس خواهد شد .

اگر دخالت در وقت معين و با شيوه صحيح و علمي انجام نشود .

بيماري به معالجه شدن نرسد نه تنها بيماري در وجود شخص رفع نخواهد شد.

بلكه به  رشد كردن  مي‌رسد و به بيماري‌هاي رواني شديد تبديل خواهد شد.

در كشورهاي پيشرفته اشخاص براي تصميم‌هاي پر اهميت زندگي مثل تصميم ازدواج.

يا مهاجرت كردن و يا انتخاب كردن شغل حتماً به مشاور رجوع خواهند كرد .

و اين كار يك امر ضروري تلقي مي شود.

بنابراين نمي توان بيان كرد كه زمان مشخص رجوع كردن به روانشناس .

يا روانپزشك مشكلات و مسئله هاي روحي و رواني در چه وقتي مي باشد.

به دليل اينكه در مورد اشخاص امروزي اين رجوع كردن هر زماني و با هر بهانه اي مي تواند صورت گيرد.

مشاوره روانشناسي پرخاشگري

به صورت كلي بايد بيان كرد كه مشاوره گرفتن و رجوع كردن به روانپزشك .

اقدامي پرفايده و مثبت مي‌باشد كه در بدبينانه ترين حالت اگر براي شخص بي فايده باشد.

بدون ضرر مي باشد و حتي پيشنهاد مي‌شود تمام اشخاص هر ساله علاوه بر چكاپ كردن جسمي.

چكاب كردن رواني هم استفاده كنند تا با مراجعه كردن به يك روانشناس.

و يا روانپزشك بتوانند از شرايط رواني خود اطلاعات كسب كنند.

مشكل هاي رواني هم مثل مشكل هاي جسمي اگر معالجه نشود.

و به حال خود بگذاريد  شديدتر شده و به شرايط وخيم تري تبديل خواهد شد.

اشخاصي كه بيماري هاي رواني شديد مثل انواع پرخاشگري هاي برخوردي دارا ميباشد.

يك روزه به صورت ناخودآگاه به اين اختلال دچار نشده‌اند.

بيماري هاي رواني كوچك

اشخاص مبتلا به بيماري هاي رواني كوچك مثل پرخاشگري هاي مقطعي .

يا افسردگي‌هاي معالجه نشده اين اختلال با مرور زمان مبتلا به اختلال حادتر خواهند شد.

كه گاهي اوقات معالجه براي آن موجود نمي باشد.

در رابطه با هرگونه تغيير حالتي احتياج به رجوع كردن به پزشك نمي باشد .

به دليل اين كه عوامل متعددي بر برخوردها و خلقيات اشخاص در طول روز امكان دارد تاثير بگذارد .

كه حتي در مورد اشخاصي كه داراي پختگي شخصيت هستند نيز اين اتفاق رخ مي‌دهد.

با اين وجود اگر اين احساس را داريم كه چند روزي مي باشد.

كه خلق افسرده ما به اذيت كردن مي‌پردازد يا تفكراتمان موجب افسردگي .

و تاثير بر رويكردمان مي‌گذارد بهتر مي باشد كه به يك متخصص در اين رابطه رجوع كنيم.

دارودرماني افسردگي

در بيشتر اوقات احتياج به مداخله دارويي نمي باشيم .

و مشاوره مي تواند با گفتگو كردن مشكل را رفع كند.

در صورتي كه در بيشتر مشكلات رواني تركيبي از مشاوره و دارو .

مي تواند داراي تاثير مي باشد‌.

بنابراين علاوه بر چكاپ كردن جسمي به چكاپ كردن رواني هم بپردازيد.

هنگامي كه برخوردهاي شخص نرمال با آن چيزي كه در جامعه رايج مي باشد.

و به تبعيت كردن از آن مي‌پردازند  داراي فرق باشد .

تقريباً همه متوجه اين فرق ‌ها خواهند شد به طور مثال شخصي كه :

داراي افسردگي يا پرخاشگري بيش از اندازه مي باشد.

و نمي تواند  خودش را مديريت كند.

براي هر فردي كه در پيرامونش موجود مي باشد.

برخوردهايي او خطرناك به حساب مي‌آيد.

مركز مشاوره روانشناسي رايگان

در كنار اين هنگامي كه خود شخص احساس اين را دارد كه خلق افسرده او برايش داراي مشكل مي باشد.

و تفكراتي در ذهنش موجود مي باشد كه به شدت منفي و خطرناك مي باشد.

اين شخص بايد خودش به سرعت به پزشك مراجعه كند.

به صورت كلي بايد بيان كرد كه هر چقدر زودتر براي معالجه مشكلات رواني رجوع كنيد.

و بيماري شخص زودتر شناسايي شود به همان نسبت بيماري زودتر معالجه خواهد شد.

و در مورد بعضي از بيماري هاي رواني اگر شخصي ديرتر رجوع كند.

بيماري عوارض طولاني مدتي بر جاي خواهد گذاشت .

و اين عوارض قابل معالجه نمي باشد.

كمك هايي كه يك متخصص براي برطرف كردن مشكلات رواني خواهد كرد .

بسيار صحيح و اصولي مي باشد و مي تواند خود شخص بيمار را به راهنمايي كردن بپردازد.

كه به چه فردي رجوع كند و چه خدماتي را كسب كند.

عبور از تجربه هاي منفي

 • اشخاصي هم موجود مي‌باشند كه اين احساس را دارند .
 • كه در زندگيشان توانايي هاي ضروري ارتباطي دارا نمي‌باشند .
 • و نمي‌توانند در ارتباط خود به صورت موفقيت آميز به ظاهر شدن برسند .
 • و همينطور اشخاصي كه تجربه هاي منفي فراواني از گذشته خود دارند .
 • و نمي‌توانند با يادآور شدن آنها به زندگي معمولي خود بپردازند .
 • و احتياج دارند كه با مداخله كردن يك روانپزشك اين مشكلات را رفع كنند.

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۹ تير ۱۳۹۷ ] [ ۱۲:۵۳:۲۷ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]
پاور بانك وايرلس MOMAX iPower Air Power Bank 10000mAh دستگاه بسيار كاربردي با طراحي زيبا و جذاب است كه نيازهاي شما را برآورده ميكند. اين پاور بانك 10 هزار ميلي‌آمپر ظرفيت دارد.

اگر گوشي شما از فناوري شارژ بيسيم Qi پشتيباني مي‌كند ديگر نيازي به حمل كابل نداريد كافيست گوشي را روي پاور بانك قرار دهيد. اگر از فناوري شارژ بيسيم پشتيباني نمي‌كند نگران نباشيد مي‌توانيد با اتصال كابل از اين دستگاه استفاده كنيد.

awww.hitel.ir_wp_content_uploads_2018_04_airpower_7.jpeg

امكان شارژ همزمان 3 دستگاه بصورت همزمان توسظ اين پاور بانك, يك دستگاه بصورت بي‌سيم و دو دستگاه ديگر بوسيله كابل وجود دارد. چراغ هاي LED تعبيه شده روي دستگاه ميزان شارژ پاور بانك را نمايش مي‌دهد.

2 پورت micro usb براي شارژ گوشي و يك پورت Type-C براي شارژ خود دستگاه پاوربانك تعبيه شده است. درگاه هاي هوشمند سرعت شارژ را متناسب با گوشي اندرويد يا ios تنظيم مي‌كند. تكنولوژي پيشرفته استفاده شده در پاور بانك وايرلس MOMAX iPower Air Power Bank 10000mAh از موبايل شما در برابر جريان بيش از حد ، اتصال كوتاه و ولتاژ بيش از حد محافظت مي‌كند.

پاور بانك Ipower Ip80 شركت Momax داراي 4 خروجي (دو خروجي usb براي شارژ دستگاه الكترونيكي شما و يك خروجي Micro usb و usb Type C جهت شارزخود پاوربانك) دارد. طراحي زيبا ، فناوري شارژ Qi با باتري قابل شارژ ، يك فرستنده شارژ بي سيم با قدرت بالا و باتري قابل شارژ 10000mAh اين امكان را به شما ميدهد كه از اين كالا به عنوان يك پد شارژر يا يك پاور بانك قدرتمند قابل حمل بهره ببريد و به طور همزمان 3 دستگاه را شارژ كنيد.

امكان شارژر وايرلس آيفون هاي X ، 8 ، 8 plus ، سري خانواده S و Note سامسونگ و به طور كلي گوشي هايي با فناوري شارژ بيسيم Qi را در اختيار شما قرار ميدهد . پس ديگري نيازي نيست شما كابلي را براي اتصال پاوربانك و گوشي موبايل خود همراه داشته باشيد .

اين پاوربانك داراي يك پورت ميكرو USB و يك پورت Type C براي شارژ خودكار با قابليت شارژ سريع خود پاوربانك است و همچنين دو پورت USB با قابليت تنظيم بهينه سرعت شارژ كه بطور خودكار براي دستگاه هاي Android يا iOS تا 2.1 A تشخيص مي دهند. از ويژگي هاي منحصربفرد اين دستگاه حفاظت از موبايل شما در مقابل جريان بيش از حد ، اتصال كوتاه و ولتاژ بيش از حد است.

ويژگي هاي محصول در يك نگاه:

قابليت شارژ بيسيم

شارژ سريع خود دستگاه پاور بانك

فناوري شارژ ايمن

شارژ 3 دستگاه بصورت همزمان

لينك خريد: پاور بانك وايرلس MOMAX iPower
 

موضوعات مشابه


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۷ تير ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۵۵:۲۸ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

ديالوگ متداول در حين رابطه جنسي 

براي شروع  رابطه جنسي، لازمه ي بكارگيري اين واژه ها، گذشت زمان است: پس از برقراري حس عاطفي و عاشقانه است كه به زبان آوردن آنها خوشايند است نه قبل آن! بنابراين بگذاريد چند صباحي بگذرد!!

و اما چطور بايد به موقع و درست از اين واژه ها استفاده كرد؟

 

۱- در واژه هاي  خود از عبارات مأنوس و جاري استفاده كنيد.

اگر بخواهيد دقيقا” همان كلماتي را كه در فيلم ها ديده ايم را به زبان بياوريم، خيلي مضحك به نظر مي رسد. شايد تصور شما بر اين است كه استفاده از اين واژه ها مهارت خاصي مي خواهد. ولي حقيقت اين است كه اين طرز صحبت، همان كلامي است كه خودمان نيز مي توانيم به راحتي به زبان بياوريم و خيلي خوب هم از عهده ي آن بر مي آييم! اين واژه ها دقيقا” از درون ما بر مي خيزند و خود ما با توجه به  وضعيت روحيمان بايد طريقه اداي  آن را انتخاب كنيم.

۲- ريتم آواي خود را بشناسيد.

هر كسي خود مي داند كه با چه لحني اين كلمات را به زبان بياورد، اين بستگي به خود شما دارد، مي توان با صدايي بم و  رومانتيك و برخي با تغيير در زير و بم تن صدا و در مواردي هم به آرامي و نجواكنان، اين كلمات را بكار برد. بسته به نوع شخصيت هر كس، در بعضي موارد، نحوه به زبان آوردن اين واژه ها همان انعكاس نوع گفتار روزمره آن شخص است و در برخي ديگر به كلي متفاوت است. شايد هم در حين كلام خود، از تمامي حالات تن صدا براي ايجاد هيجان بيشتر در اداي واژه ها استفاده كنيد تا نفر مقابل اصلا” نتواند حالت و واژه  بعدي شما را، حدس بزند و در نتيجه هميشه در حالتي هيجان زده منتظر كلمه بعدي شما خواهد ماند.

۳- تعداد اين واژه ها  را در حافظه ي  خود افزايش دهيد.

بيشتر ما سعي مي كنيم از بكارگيري دشنام و ناسزا جلوگيري كنيم. اما تغيير در نحوه ي كلام خود با همسرمان، فرصتي است تا خود را  در زمان مناسب از چهارچوب ادبي حرف زدن بيرون بياوريم. بايد اينقدر از نظر اين لغات قوي باشيم كه در حين اين نوع كلام از لغتهاي باليني استفاده نكنيم ( مثل آلات جنسي و كلمات مستهجن ديگر ). اگر فقر لغوي در اين زمينه داريد مي توانيد از طريق كتاب هاي آموزشي  و سايتهاي اينترنتي، و يا فيلم هايي در اين زمينه، اطلاعات خود را افزايش دهيد. ( اگرچه برداشت از اين فيلم ها خيلي موثر و موثق نيست)

۴- در تنهايي با خود تمرين كنيد.

كارول كوئين نويسنده كتاب “بروز احساسات شهواني ” در مطالب خود همواره توصيه كرده است كه در تنهايي با خود كلمات شهواني را تكرار كنيد تا در حين نزديكي با همسر خود نيز بتوانيد بر زبان خود جاري كنيد. تنها با تكرار اين واژه ها در ذهن خود، قادريد بعد ها آنها را با صداي بلند نيز بيان كنيد.

۵- قوانين خاصي را بين خود و همسرتان مقرر سازيد.

بعضي اوقات خيلي از افراد از ترس تمسخر نفر مقابل، اين واژه ها را به زبان نمي آورند. بنابراين قبل از شروع به برقراري آنها، بين خود و طرف مقابلتان قوانيني بگذاريد، بطور مثال، هيچ كدام از دو طرف نبايد در هنگام جاري ساختن اين كلمات به يكديگر بخندند يا ايراد بگيرند و تمسخر كنند. مادامي كه اين واژه ها از دهان بيرون مي آيد خيلي تحت اختيار نيستند و قابل اشتباه و در اين بين هر دو طرف بايد از اينكه مورد تمسخر ديگري قرار نميگيرند كاملا” مطمئن باشند.

۶- آهسته قدم بر داريد.

نگران نباشيد، بكارگيري اين كلمات حتما” نبايد پشت سر هم و بي ايراد باشد. يكي از منابع واژه ها، به زبان آوردن همان مراحل رابطه جنسي است كه دقيقا” در همان لحظات اتفاق مي افتد. هر عملي كه در اين بين، براي طرفين ارضاء بخش است بايد به زبان بيايد و با اين كار مي توانند احساس رضايت خود را از هر صحنه و حتي تقاضاي تكرار دوباره ي آن بيان كنند.

۷- تمرين به روي لحن صدا و سرعت آن

براي بكارگيري موثر اين واژه ها، بايد بر چگونگي لحن صداي خود و سرعت آن و يا وقفه هاي لازم بين كلمات تمرين كنيد. توازن در سرعت اداي اين كلمات بسيار مهم است، نبايد بصورت مسلسل وار از دهان خارج شوند، بلكه بايد متنوع بيان شوند، بطور مثال با لحن ملايم در صدا يا آهنگي نجواكنان و يا حتي گاهي اوقات بالابردن تن صدا همراه باشد. مي توانيد لحن صداي خود را بصورت دستوري يا خواهشانه تغيير دهيد  و خيلي حالات ديگر در اين بين.

۸- بگارگيري واژه ها توسط دو طرف

از آنجايي كه بيشتر شما معمولا” براي اداي اين كلمات يك ناامني و ترس در وجود خود احساس مي كنيد، اداي اين واژه ها را دو طرفه كنيد، شما به غير از به زبان آوردن آنها، نياز به شنيدن معادل آن از زبان همسر خود نيز داريد. همزمان با هم اين كلامات را جاري كنيد و سعي كنيد تقريبا” همزمان نيز به آنها خاتمه دهيد، حتي در اين بين ممكن است از دهان همسر خود واژه هايي جديد تر ياد بگيريد كه قبلا” نشنيده باشيد!

چطور مي توانيد در هنگام نزديكي با اداي اين واژه ها ، حس شهواني را بالا ببريد :

و حالا سوالي كه در ذهن شما نقش بسته است اين است كه چطور بايد از اين واژه ها جهت بالا بردن حس نزديكي استفاده كرد، در اينجا به چند نكته براي اين امر اشاره شده است كه با رعايت آنها، اداي آنها براي شما آسان تر مي شود. با بكارگيري صحيح و به موقع، متوجه تأثيرات مفيد و بسزاي آن در رابطه ي خود خواهيد شد و مي بينيد كه چطور حس عاطفي و تمايل نزديكي در هر دوي شما بالا مي رود.

شما نيز مي توانيد مانند خيلي از زوج هاي ديگر  از اين واژه ها براي بالا بردن حرارت جنسي خود استفاده كنيد. اجازه ندهيد كه ترس و خجالت، شما را از داشتن يك نزديكي گرم و لذت بخش محروم سازد.

اولين گام اين است كه در كمال آرامش، شما و همسرتان بنشينيد و در مورد اين كه تمايل داريد از كدام  واژه ها استفاه كنيد، به توافق برسيد. روراست باشيد و خجالت نكشيد. با اين كار حدود يكديگر را براي به زبان آوردن كلماتي مشخص مي كنيد كه شايد برخي از آنها از نظر يكي از طرفين خيلي قبيح باشد و در نتيجه نه تنها از آن حالت يخ بودن در مي آييد، بلكه از وقوع برخي از حالات و كلام ناخوشايند از نظر يكي از طرفين حين عمل نزديكي جلوگيري مي كنيد.

گام دوم: و حالا نوبت عملي كردن تمرين هاي كلامي است، به ياد داشته باشيد كه بايد آنقدر اين واژه ها را در آيينه با خود تمرين كرده باشيد كه براحتي به هنگام نزديكي به زبان بيايد. خجالت نكشيد مطمئن باشيد كه تمامي انسانها يك روي خبيث نيز دارند و حالا نوبت نمايش آن روي شما است.

گام سوم :  حتي مي توانيد بدون داشتن لغات در ذهن خود، با توصيف تك تك مراحل نزديكي از زبان خود و تعريف و تمجيد به نزديكي خود هيجان بيشتري ببخشيد. هر انساني از تعريف لذت مي برد و مايل است بداند كه شما در حين انجام مراحل نزديكي و صحنه هاي جديد و هيجان انگيز آن، چه احساسي داريد.

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۷ تير ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۵۳:۱۷ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

شوهرم گرم مزاجه:بسياري از افراد از اينكه شوهرشان گرم مزاج است اظهار كلافگي مي كنند.

و مي گويند شوهرم گرم مزاجه و نيازهاي جنسي زيادي داره.

در اين مقاله سعي مي كنيم ويژگي گرم مزاج ها و نيز دلايل آن را مورد برررسي قرار دهيم .

غذا مي تواند انرژي بدن و ذهن را تحت تأثير قرار دهد.

اگر غذا سالم و سازگار با خلق و خوي شما باشد.

تمام سلولهاي بدن را مي توان تغذيه كرد و به بدن انرژي داده مي شود.

شوهرم گرم مزاجه

شوهرم گرم مزاجه

 • از آنجا كه ويژگي هاي جسمي و جنسي افراد متفاوت از يكديگر هستند.
 • هر كس نمي تواند از يك غذاي خاص يا نوشيدني براي يك خلق و خوي سازگار استفاده كند.

به همين دليل، طبقات، طبق گرم مزاجي و سرد مزاجي، غذاها را به گروه هاي گرم، سرد و معتدل تقسيم مي كنند.

يك پزشك و عضو انجمن تحقيقات پزشكي سنتي ايران و عضو دانشكده دانشگاه علوم پزشكي تهران.

در گفتگو با ما گفت:

 • غذاهايي كه پس از ورود به بدن، دما را افزايش مي دهند غذاهاي گرم هستند.

و غذاهايي كه درجه حرارت بدن را پايين مي آورند و موجب سردي، آرامش، خواب آلودگي سنگين.

بي حالي شوند و غذاهاي معتدل مانند دماي مشابه با دماي بدن، خنثي هستند.

و تغييرات در گرما و سرماي مزاج در افراد بسيار متفاوت نيست.

مقالات سايت توسط تيم تخصصي مشاوران و روانشناسان “كانون مشاوران ايران “تهيه و پشتيباني شده است.

 

تشخيص گرم مزاجي و سردمزاجي

 • غذاهايي مانند حبوبات، خرما، موز، انجير، آجيل بدن شما را گرم مي كند و حرارت مي گيرد.
 • و صورت شما قرمز و قرمزتر خواهد شد و رنگ شما نيز قرمز تر خواهد كرد .
 • و كمي خلق و خوي عصبي و ميل شما به فعاليت هاي جنسي را افزايش مي دهند.
 • اين احتمال وجود دارد كه شما گرم مزاج داشته باشيد. البته، استثنائاتي نيز هستند.
 • فرد گرم مزاج خون گرمي دارد و ممكن است اين علائم را تجربه كند يا اينكه ممكن است .

فردي گرم و مبتلا به اين علائم به علت عادت خوردن غذاي كه طبيعت گرم دارد اين موارد را تجربه كرده يا نكند.

اما اگر غذاهاي سردي مثل خيار، برنج و غيره بخوريد، و كمتر احتمال دارد گرم مزاج  شويد.

و شما نياز به استراحت و خواب داريد، و شما مي دانيد.

علاوه بر اين، مصرف غذاهاي سرد مزاج شما را متعادل تر مي كند.

احتمال دارد كه خلق و خوي جنسي و فيزيكي شما سرد باشد.

و در اين مورد استثنائات وجود دارد.

شوهرم گرم مزاجه1

فعاليت جنسي و مزاج گرم

افرادي كه اضافه وزن دارند براي افزايش عملكرد جنسي نياز به غذاهاي گرم تردارند.

طب سنتي ايران مي گويد گرچه ممكن است گرما و خشكي در برخي موارد رخ دهد.

اما معمولا غذاهاي گرم و خشك، يك محرك است كه سبب ايجاد انرژي فيزيكي و جنسي مي شود.

مواد ترش مانند ترنج، آب ليمو، سركه و دارچين ميزان خشكي و سردي بدن را افزايش مي دهند.

و اسيدي بيشتر آن را بر سيستم تنفسي، توليد مثل و نوروپاتيك تاثير منفي مي گذارد .

و اين سبب كاهش انرژي جنسي مي شود.

 • مواد تلخ مانند برخي سبزيجات تيره، زيتون، چاي، جوانه ها نياز جنسي را تحريك مي كنند.
 • و بدن را گرم مي كنند، خون را رقيق مي كنند و سيستم گوارش را پاك مي كنند.

رژيم غذايي افراد گرم مزاج

مواد شيرين گرم و تازه هستند و انرژي زيادي دارند و پس از گوشت و نان توصيه مي شود.

 •  همه افرادي كه داراي خلق و خوي سرد و يا گرم هستند.
 • اما چرا اين گرما و سرما با گرماي خشك و تر است؟
 • از ديدگاه طب سنتي، تري، انعطاف پذيري و رطوبت فرد است.
 • معمولا يك فرد كه داراي خلق و خوي گرم و تر است.
 • موهاي نرم و ناخن نرم، كيفيت پوست خوب، استعداد چاقي.
 • و همچنين ذهني ظريف تر و غافلگير كننده دارد.
 • و اين نيز خلق و خوي برخي از غذاها و نوشيدني ها است.
 • آب، كاهو، مركبات، لبنيات، مواردي مانند هندوانه، نعناع.
 • و به طور كلي تمام غذاهايي كه داراي آب و رطوبت بيشتري هستند، معتدل ترند.
 •  اين امر موجب خواب آلودگي افراد مي شود، زيرا همه اين علائم در ظاهر نيستند.

 

رابطه جنسي شوهر گرم مزاج

همان فرد با همان شدت علائم را مي توان با مراجعه به متخصصان پزشكي سنتي درمان نموده و متعادل نمود.

به طور كلي غذاهاي سرد و تر سبب كاهش نيازهاي جنسي فرد مي شوند.

و براي افرادي كه از گرم مزاج بودن شوهرشان ناراضي هستند و مي خواهند.

نيازهاي جنسي او را كم كنند پيشنهاد مي شود كه مواد غذايي مثل هندوانه.

خيار، آب سرد، و مواد ترش مزه را در دستور كار قرار داده و مصرف كنند.

 • از طرف ديگر افراد  زيادي هم هستند كه از سرد مزاج بودن همسر خود گلايه دارند.
 • كه اين افراد بايد از مواد گرم بيشتر استفاده كنند و مواد غذايي مثل خرما، عسل.
 • موز و مواري مانند فلفل و ادويه جات بيشتري را در دستور مصرف غذايي خود قرار دهند.

كاهش نياز جنسي شوهر

اگر فردي را مي شناسيد كه از گرم مزاج بودن همسر خود گلايه دارد و مي گويد.

دوست داشتم شوهرم نياز جنسي كمتري داشته باشد و من در اين حالت خيلي اذيت مي شوم .

بهتر است او را به خواندن اين مقاله دعوت كنيد و مواد غذايي كه بايد به خوبي براي درمان او مصرف شود.

را به او معرفي نماييد، زيرا به طور كلي ثابت شده است كه مواد غذايي در كنار موارد ديگر ي مثل:

 • ورزش كردن و خواب كافي و به موقع و خلق و خوي افراد مي تواند تاثير به سزايي در ميزان.
 • نيازهاي جنسي آن ها داشته باشد و به نوعي آن ها را در دسته افراد گرم مزاج يا سرد مزاج قرار دهد.

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۷ تير ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۴۹:۴۱ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

آيا حامله شدن تو حموم يا دسشويي امكان داره،و انيكه دوست من حاملس،اصلا امكان داره،

سلام دوست من مدتيه كه هي ميكه پريود نميشم و خيليا از علايم هم نشون ميدن كه حاملس حتي از چند نفر پرسيده …دوست من تا حالا رابطه ي جنسي نداشته و ولي يه روز ميره كلاس تئاتر و بعد كه ميره دسشوي روي توالت فرنگي ميشينه اول اينكه آيا حامله شدن تو حموم و دسشويي امكان داره،؟و انيكه دوست من حاملس؟،اصلا امكان داره ؟،تمام علائم نشون دهنده همينن لطفا جواب بدين


توسط Jiji درحاملگي

با سلام
دوست عزيز ببينيد اگر ايشون تا به حال رابطه جنسي نداشتند و اكنون مشخص ترين عااما يعني تاخير در چريودي را دارند بله ممكن است بارداري اتفاق افتاده باشد فقط در صورتي كه مايه متي روي توالت ريخته شده باشه و ايشون با نشستن روي ان براي چند دقيقه به اين حالت رسيده باشند كه البته اين احتمال بسيار ضعيف است هم بر اساس نوع پرده هم اينكه مايع مني چگونه روي توالت ريخته چون توالت فرنگي هم واژن تماسي با سنگ توالت ندارد به هر حال اين مسائل بسيار حائز اهميت است كه بايد در نظر گرفته شود ..اگر واقعا اين شرايط نبوده و واقعا باردار باشند خب طبيعتا مساله ديگري مطرح است ضمن اينوه حتما زودتر با توجه به داشتن علائم به پزشك مراجعه داشته باشند و ازمايش خون بدهند كه اگر اين مساله وجود داشت زودتر پيگيري شود
اميدوادم مساله خاصي نباشد گاهي هم در حاملگي كاذب به صورت رواني علائم بارداري تقليد مي شود كه طبيعتا اصلا ربطي به باردار شدن ندارد .
موفق باشيد


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۷ تير ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۴۷:۴۵ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

داستان ترسناك با بازي بچه هاي مشاوره

سلام ميخوام يه داستان ترسناك بنويسم كه شخصيت هاي توي داستان بچه هاي مشاوره هستند نياز به 7 تا كاراكتر دارم كه بياين اعلام آمادگي كنيد اينم بگم داستان قرار نيست جايي منتشر بشه فقط تو همين تايپيك منتشر ميشه و بس بيشتر جنبه دور هم بودن و طنز داره

واسه نقش اول پريماه را انتخاب كردم

7 تا ديگه كاراكتر نيازه :

1.پريماه

2. ملكه شيشه اي

3.آناهيتا

4.ستاره

5. مسعود

6.باران

7. شقايق

8.عسل
====================

فصل اول :

داستان ترسناك با بازي بچه هاي مشاوره

فصل دوم :

داستان ترسناك با بازي بچه هاي مشاوره


فصل سوم :

داستان ترسناك با بازي بچه هاي مشاوره


فصل چهارم :

داستان ترسناك با بازي بچه هاي مشاوره

فصل پنجم :

داستان ترسناك با بازي بچه هاي مشاوره

فصل ششم :

داستان ترسناك با بازي بچه هاي مشاوره

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۷ تير ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۴۵:۳۶ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ][ ۱۲۹ ][ ۱۳۰ ][ ۱۳۱ ][ ۱۳۲ ]
.: Weblog Themes By tibablog :.

درباره وبلاگ

آموزش از طريق مشاوره پيش از ازدواج تا زوج درماني و مشاوره خانواده. راهنمايي و مشاوره تلفني ازدواج و خانواده مركز تهران و جنوب ۰۲۱۸۸۴۱۹۸۳۲ مركز مشاوره شمال و شرق ۰۲۱۲۲۲۴۷۱۰۰ شمال و غرب تهران ۰۲۱۲۲۳۵۴۲۸۲ مشاوره ازدواج و خانواده شامل آموزش مهارت هاي رفتار با همسر آينده خانواده همسر زوج درماني شناسايي فرد مناسب و از همه مهمتر اطمينان پيش از ازدواج از يك انتخاب درست است! عوامل زيادي در اين امر دخيل هستند كه بايد مورد بررسي و دقت نظر هنگام همسريابي و يا حتي دوست يابي قبل ازدواج به آن توجه كرد. رفع دعواي زن و شوهر و فرزندان اعتياد و مشاوره فردي
نويسندگان
لینک دوستان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 4037
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب

تخفیف لند