مشاوره خانواده ، ازدواج، كودك و نوجوان
مشاوره خانواده ، ازدواج، كودك و نوجوان ۰۲۱۸۸۴۱۹۸۳۲
پاور بانك وايرلس MOMAX iPower Air Power Bank 10000mAh دستگاه بسيار كاربردي با طراحي زيبا و جذاب است كه نيازهاي شما را برآورده ميكند. اين پاور بانك 10 هزار ميلي‌آمپر ظرفيت دارد.

اگر گوشي شما از فناوري شارژ بيسيم Qi پشتيباني مي‌كند ديگر نيازي به حمل كابل نداريد كافيست گوشي را روي پاور بانك قرار دهيد. اگر از فناوري شارژ بيسيم پشتيباني نمي‌كند نگران نباشيد مي‌توانيد با اتصال كابل از اين دستگاه استفاده كنيد.

awww.hitel.ir_wp_content_uploads_2018_04_airpower_7.jpeg

امكان شارژ همزمان 3 دستگاه بصورت همزمان توسظ اين پاور بانك, يك دستگاه بصورت بي‌سيم و دو دستگاه ديگر بوسيله كابل وجود دارد. چراغ هاي LED تعبيه شده روي دستگاه ميزان شارژ پاور بانك را نمايش مي‌دهد.

2 پورت micro usb براي شارژ گوشي و يك پورت Type-C براي شارژ خود دستگاه پاوربانك تعبيه شده است. درگاه هاي هوشمند سرعت شارژ را متناسب با گوشي اندرويد يا ios تنظيم مي‌كند. تكنولوژي پيشرفته استفاده شده در پاور بانك وايرلس MOMAX iPower Air Power Bank 10000mAh از موبايل شما در برابر جريان بيش از حد ، اتصال كوتاه و ولتاژ بيش از حد محافظت مي‌كند.

پاور بانك Ipower Ip80 شركت Momax داراي 4 خروجي (دو خروجي usb براي شارژ دستگاه الكترونيكي شما و يك خروجي Micro usb و usb Type C جهت شارزخود پاوربانك) دارد. طراحي زيبا ، فناوري شارژ Qi با باتري قابل شارژ ، يك فرستنده شارژ بي سيم با قدرت بالا و باتري قابل شارژ 10000mAh اين امكان را به شما ميدهد كه از اين كالا به عنوان يك پد شارژر يا يك پاور بانك قدرتمند قابل حمل بهره ببريد و به طور همزمان 3 دستگاه را شارژ كنيد.

امكان شارژر وايرلس آيفون هاي X ، 8 ، 8 plus ، سري خانواده S و Note سامسونگ و به طور كلي گوشي هايي با فناوري شارژ بيسيم Qi را در اختيار شما قرار ميدهد . پس ديگري نيازي نيست شما كابلي را براي اتصال پاوربانك و گوشي موبايل خود همراه داشته باشيد .

اين پاوربانك داراي يك پورت ميكرو USB و يك پورت Type C براي شارژ خودكار با قابليت شارژ سريع خود پاوربانك است و همچنين دو پورت USB با قابليت تنظيم بهينه سرعت شارژ كه بطور خودكار براي دستگاه هاي Android يا iOS تا 2.1 A تشخيص مي دهند. از ويژگي هاي منحصربفرد اين دستگاه حفاظت از موبايل شما در مقابل جريان بيش از حد ، اتصال كوتاه و ولتاژ بيش از حد است.

ويژگي هاي محصول در يك نگاه:

قابليت شارژ بيسيم

شارژ سريع خود دستگاه پاور بانك

فناوري شارژ ايمن

شارژ 3 دستگاه بصورت همزمان

لينك خريد: پاور بانك وايرلس MOMAX iPower
 

موضوعات مشابه


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۷ تير ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۵۵:۲۸ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

ديالوگ متداول در حين رابطه جنسي 

براي شروع  رابطه جنسي، لازمه ي بكارگيري اين واژه ها، گذشت زمان است: پس از برقراري حس عاطفي و عاشقانه است كه به زبان آوردن آنها خوشايند است نه قبل آن! بنابراين بگذاريد چند صباحي بگذرد!!

و اما چطور بايد به موقع و درست از اين واژه ها استفاده كرد؟

 

۱- در واژه هاي  خود از عبارات مأنوس و جاري استفاده كنيد.

اگر بخواهيد دقيقا” همان كلماتي را كه در فيلم ها ديده ايم را به زبان بياوريم، خيلي مضحك به نظر مي رسد. شايد تصور شما بر اين است كه استفاده از اين واژه ها مهارت خاصي مي خواهد. ولي حقيقت اين است كه اين طرز صحبت، همان كلامي است كه خودمان نيز مي توانيم به راحتي به زبان بياوريم و خيلي خوب هم از عهده ي آن بر مي آييم! اين واژه ها دقيقا” از درون ما بر مي خيزند و خود ما با توجه به  وضعيت روحيمان بايد طريقه اداي  آن را انتخاب كنيم.

۲- ريتم آواي خود را بشناسيد.

هر كسي خود مي داند كه با چه لحني اين كلمات را به زبان بياورد، اين بستگي به خود شما دارد، مي توان با صدايي بم و  رومانتيك و برخي با تغيير در زير و بم تن صدا و در مواردي هم به آرامي و نجواكنان، اين كلمات را بكار برد. بسته به نوع شخصيت هر كس، در بعضي موارد، نحوه به زبان آوردن اين واژه ها همان انعكاس نوع گفتار روزمره آن شخص است و در برخي ديگر به كلي متفاوت است. شايد هم در حين كلام خود، از تمامي حالات تن صدا براي ايجاد هيجان بيشتر در اداي واژه ها استفاده كنيد تا نفر مقابل اصلا” نتواند حالت و واژه  بعدي شما را، حدس بزند و در نتيجه هميشه در حالتي هيجان زده منتظر كلمه بعدي شما خواهد ماند.

۳- تعداد اين واژه ها  را در حافظه ي  خود افزايش دهيد.

بيشتر ما سعي مي كنيم از بكارگيري دشنام و ناسزا جلوگيري كنيم. اما تغيير در نحوه ي كلام خود با همسرمان، فرصتي است تا خود را  در زمان مناسب از چهارچوب ادبي حرف زدن بيرون بياوريم. بايد اينقدر از نظر اين لغات قوي باشيم كه در حين اين نوع كلام از لغتهاي باليني استفاده نكنيم ( مثل آلات جنسي و كلمات مستهجن ديگر ). اگر فقر لغوي در اين زمينه داريد مي توانيد از طريق كتاب هاي آموزشي  و سايتهاي اينترنتي، و يا فيلم هايي در اين زمينه، اطلاعات خود را افزايش دهيد. ( اگرچه برداشت از اين فيلم ها خيلي موثر و موثق نيست)

۴- در تنهايي با خود تمرين كنيد.

كارول كوئين نويسنده كتاب “بروز احساسات شهواني ” در مطالب خود همواره توصيه كرده است كه در تنهايي با خود كلمات شهواني را تكرار كنيد تا در حين نزديكي با همسر خود نيز بتوانيد بر زبان خود جاري كنيد. تنها با تكرار اين واژه ها در ذهن خود، قادريد بعد ها آنها را با صداي بلند نيز بيان كنيد.

۵- قوانين خاصي را بين خود و همسرتان مقرر سازيد.

بعضي اوقات خيلي از افراد از ترس تمسخر نفر مقابل، اين واژه ها را به زبان نمي آورند. بنابراين قبل از شروع به برقراري آنها، بين خود و طرف مقابلتان قوانيني بگذاريد، بطور مثال، هيچ كدام از دو طرف نبايد در هنگام جاري ساختن اين كلمات به يكديگر بخندند يا ايراد بگيرند و تمسخر كنند. مادامي كه اين واژه ها از دهان بيرون مي آيد خيلي تحت اختيار نيستند و قابل اشتباه و در اين بين هر دو طرف بايد از اينكه مورد تمسخر ديگري قرار نميگيرند كاملا” مطمئن باشند.

۶- آهسته قدم بر داريد.

نگران نباشيد، بكارگيري اين كلمات حتما” نبايد پشت سر هم و بي ايراد باشد. يكي از منابع واژه ها، به زبان آوردن همان مراحل رابطه جنسي است كه دقيقا” در همان لحظات اتفاق مي افتد. هر عملي كه در اين بين، براي طرفين ارضاء بخش است بايد به زبان بيايد و با اين كار مي توانند احساس رضايت خود را از هر صحنه و حتي تقاضاي تكرار دوباره ي آن بيان كنند.

۷- تمرين به روي لحن صدا و سرعت آن

براي بكارگيري موثر اين واژه ها، بايد بر چگونگي لحن صداي خود و سرعت آن و يا وقفه هاي لازم بين كلمات تمرين كنيد. توازن در سرعت اداي اين كلمات بسيار مهم است، نبايد بصورت مسلسل وار از دهان خارج شوند، بلكه بايد متنوع بيان شوند، بطور مثال با لحن ملايم در صدا يا آهنگي نجواكنان و يا حتي گاهي اوقات بالابردن تن صدا همراه باشد. مي توانيد لحن صداي خود را بصورت دستوري يا خواهشانه تغيير دهيد  و خيلي حالات ديگر در اين بين.

۸- بگارگيري واژه ها توسط دو طرف

از آنجايي كه بيشتر شما معمولا” براي اداي اين كلمات يك ناامني و ترس در وجود خود احساس مي كنيد، اداي اين واژه ها را دو طرفه كنيد، شما به غير از به زبان آوردن آنها، نياز به شنيدن معادل آن از زبان همسر خود نيز داريد. همزمان با هم اين كلامات را جاري كنيد و سعي كنيد تقريبا” همزمان نيز به آنها خاتمه دهيد، حتي در اين بين ممكن است از دهان همسر خود واژه هايي جديد تر ياد بگيريد كه قبلا” نشنيده باشيد!

چطور مي توانيد در هنگام نزديكي با اداي اين واژه ها ، حس شهواني را بالا ببريد :

و حالا سوالي كه در ذهن شما نقش بسته است اين است كه چطور بايد از اين واژه ها جهت بالا بردن حس نزديكي استفاده كرد، در اينجا به چند نكته براي اين امر اشاره شده است كه با رعايت آنها، اداي آنها براي شما آسان تر مي شود. با بكارگيري صحيح و به موقع، متوجه تأثيرات مفيد و بسزاي آن در رابطه ي خود خواهيد شد و مي بينيد كه چطور حس عاطفي و تمايل نزديكي در هر دوي شما بالا مي رود.

شما نيز مي توانيد مانند خيلي از زوج هاي ديگر  از اين واژه ها براي بالا بردن حرارت جنسي خود استفاده كنيد. اجازه ندهيد كه ترس و خجالت، شما را از داشتن يك نزديكي گرم و لذت بخش محروم سازد.

اولين گام اين است كه در كمال آرامش، شما و همسرتان بنشينيد و در مورد اين كه تمايل داريد از كدام  واژه ها استفاه كنيد، به توافق برسيد. روراست باشيد و خجالت نكشيد. با اين كار حدود يكديگر را براي به زبان آوردن كلماتي مشخص مي كنيد كه شايد برخي از آنها از نظر يكي از طرفين خيلي قبيح باشد و در نتيجه نه تنها از آن حالت يخ بودن در مي آييد، بلكه از وقوع برخي از حالات و كلام ناخوشايند از نظر يكي از طرفين حين عمل نزديكي جلوگيري مي كنيد.

گام دوم: و حالا نوبت عملي كردن تمرين هاي كلامي است، به ياد داشته باشيد كه بايد آنقدر اين واژه ها را در آيينه با خود تمرين كرده باشيد كه براحتي به هنگام نزديكي به زبان بيايد. خجالت نكشيد مطمئن باشيد كه تمامي انسانها يك روي خبيث نيز دارند و حالا نوبت نمايش آن روي شما است.

گام سوم :  حتي مي توانيد بدون داشتن لغات در ذهن خود، با توصيف تك تك مراحل نزديكي از زبان خود و تعريف و تمجيد به نزديكي خود هيجان بيشتري ببخشيد. هر انساني از تعريف لذت مي برد و مايل است بداند كه شما در حين انجام مراحل نزديكي و صحنه هاي جديد و هيجان انگيز آن، چه احساسي داريد.

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۷ تير ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۵۳:۱۷ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

شوهرم گرم مزاجه:بسياري از افراد از اينكه شوهرشان گرم مزاج است اظهار كلافگي مي كنند.

و مي گويند شوهرم گرم مزاجه و نيازهاي جنسي زيادي داره.

در اين مقاله سعي مي كنيم ويژگي گرم مزاج ها و نيز دلايل آن را مورد برررسي قرار دهيم .

غذا مي تواند انرژي بدن و ذهن را تحت تأثير قرار دهد.

اگر غذا سالم و سازگار با خلق و خوي شما باشد.

تمام سلولهاي بدن را مي توان تغذيه كرد و به بدن انرژي داده مي شود.

شوهرم گرم مزاجه

شوهرم گرم مزاجه

 • از آنجا كه ويژگي هاي جسمي و جنسي افراد متفاوت از يكديگر هستند.
 • هر كس نمي تواند از يك غذاي خاص يا نوشيدني براي يك خلق و خوي سازگار استفاده كند.

به همين دليل، طبقات، طبق گرم مزاجي و سرد مزاجي، غذاها را به گروه هاي گرم، سرد و معتدل تقسيم مي كنند.

يك پزشك و عضو انجمن تحقيقات پزشكي سنتي ايران و عضو دانشكده دانشگاه علوم پزشكي تهران.

در گفتگو با ما گفت:

 • غذاهايي كه پس از ورود به بدن، دما را افزايش مي دهند غذاهاي گرم هستند.

و غذاهايي كه درجه حرارت بدن را پايين مي آورند و موجب سردي، آرامش، خواب آلودگي سنگين.

بي حالي شوند و غذاهاي معتدل مانند دماي مشابه با دماي بدن، خنثي هستند.

و تغييرات در گرما و سرماي مزاج در افراد بسيار متفاوت نيست.

مقالات سايت توسط تيم تخصصي مشاوران و روانشناسان “كانون مشاوران ايران “تهيه و پشتيباني شده است.

 

تشخيص گرم مزاجي و سردمزاجي

 • غذاهايي مانند حبوبات، خرما، موز، انجير، آجيل بدن شما را گرم مي كند و حرارت مي گيرد.
 • و صورت شما قرمز و قرمزتر خواهد شد و رنگ شما نيز قرمز تر خواهد كرد .
 • و كمي خلق و خوي عصبي و ميل شما به فعاليت هاي جنسي را افزايش مي دهند.
 • اين احتمال وجود دارد كه شما گرم مزاج داشته باشيد. البته، استثنائاتي نيز هستند.
 • فرد گرم مزاج خون گرمي دارد و ممكن است اين علائم را تجربه كند يا اينكه ممكن است .

فردي گرم و مبتلا به اين علائم به علت عادت خوردن غذاي كه طبيعت گرم دارد اين موارد را تجربه كرده يا نكند.

اما اگر غذاهاي سردي مثل خيار، برنج و غيره بخوريد، و كمتر احتمال دارد گرم مزاج  شويد.

و شما نياز به استراحت و خواب داريد، و شما مي دانيد.

علاوه بر اين، مصرف غذاهاي سرد مزاج شما را متعادل تر مي كند.

احتمال دارد كه خلق و خوي جنسي و فيزيكي شما سرد باشد.

و در اين مورد استثنائات وجود دارد.

شوهرم گرم مزاجه1

فعاليت جنسي و مزاج گرم

افرادي كه اضافه وزن دارند براي افزايش عملكرد جنسي نياز به غذاهاي گرم تردارند.

طب سنتي ايران مي گويد گرچه ممكن است گرما و خشكي در برخي موارد رخ دهد.

اما معمولا غذاهاي گرم و خشك، يك محرك است كه سبب ايجاد انرژي فيزيكي و جنسي مي شود.

مواد ترش مانند ترنج، آب ليمو، سركه و دارچين ميزان خشكي و سردي بدن را افزايش مي دهند.

و اسيدي بيشتر آن را بر سيستم تنفسي، توليد مثل و نوروپاتيك تاثير منفي مي گذارد .

و اين سبب كاهش انرژي جنسي مي شود.

 • مواد تلخ مانند برخي سبزيجات تيره، زيتون، چاي، جوانه ها نياز جنسي را تحريك مي كنند.
 • و بدن را گرم مي كنند، خون را رقيق مي كنند و سيستم گوارش را پاك مي كنند.

رژيم غذايي افراد گرم مزاج

مواد شيرين گرم و تازه هستند و انرژي زيادي دارند و پس از گوشت و نان توصيه مي شود.

 •  همه افرادي كه داراي خلق و خوي سرد و يا گرم هستند.
 • اما چرا اين گرما و سرما با گرماي خشك و تر است؟
 • از ديدگاه طب سنتي، تري، انعطاف پذيري و رطوبت فرد است.
 • معمولا يك فرد كه داراي خلق و خوي گرم و تر است.
 • موهاي نرم و ناخن نرم، كيفيت پوست خوب، استعداد چاقي.
 • و همچنين ذهني ظريف تر و غافلگير كننده دارد.
 • و اين نيز خلق و خوي برخي از غذاها و نوشيدني ها است.
 • آب، كاهو، مركبات، لبنيات، مواردي مانند هندوانه، نعناع.
 • و به طور كلي تمام غذاهايي كه داراي آب و رطوبت بيشتري هستند، معتدل ترند.
 •  اين امر موجب خواب آلودگي افراد مي شود، زيرا همه اين علائم در ظاهر نيستند.

 

رابطه جنسي شوهر گرم مزاج

همان فرد با همان شدت علائم را مي توان با مراجعه به متخصصان پزشكي سنتي درمان نموده و متعادل نمود.

به طور كلي غذاهاي سرد و تر سبب كاهش نيازهاي جنسي فرد مي شوند.

و براي افرادي كه از گرم مزاج بودن شوهرشان ناراضي هستند و مي خواهند.

نيازهاي جنسي او را كم كنند پيشنهاد مي شود كه مواد غذايي مثل هندوانه.

خيار، آب سرد، و مواد ترش مزه را در دستور كار قرار داده و مصرف كنند.

 • از طرف ديگر افراد  زيادي هم هستند كه از سرد مزاج بودن همسر خود گلايه دارند.
 • كه اين افراد بايد از مواد گرم بيشتر استفاده كنند و مواد غذايي مثل خرما، عسل.
 • موز و مواري مانند فلفل و ادويه جات بيشتري را در دستور مصرف غذايي خود قرار دهند.

كاهش نياز جنسي شوهر

اگر فردي را مي شناسيد كه از گرم مزاج بودن همسر خود گلايه دارد و مي گويد.

دوست داشتم شوهرم نياز جنسي كمتري داشته باشد و من در اين حالت خيلي اذيت مي شوم .

بهتر است او را به خواندن اين مقاله دعوت كنيد و مواد غذايي كه بايد به خوبي براي درمان او مصرف شود.

را به او معرفي نماييد، زيرا به طور كلي ثابت شده است كه مواد غذايي در كنار موارد ديگر ي مثل:

 • ورزش كردن و خواب كافي و به موقع و خلق و خوي افراد مي تواند تاثير به سزايي در ميزان.
 • نيازهاي جنسي آن ها داشته باشد و به نوعي آن ها را در دسته افراد گرم مزاج يا سرد مزاج قرار دهد.

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۷ تير ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۴۹:۴۱ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

آيا حامله شدن تو حموم يا دسشويي امكان داره،و انيكه دوست من حاملس،اصلا امكان داره،

سلام دوست من مدتيه كه هي ميكه پريود نميشم و خيليا از علايم هم نشون ميدن كه حاملس حتي از چند نفر پرسيده …دوست من تا حالا رابطه ي جنسي نداشته و ولي يه روز ميره كلاس تئاتر و بعد كه ميره دسشوي روي توالت فرنگي ميشينه اول اينكه آيا حامله شدن تو حموم و دسشويي امكان داره،؟و انيكه دوست من حاملس؟،اصلا امكان داره ؟،تمام علائم نشون دهنده همينن لطفا جواب بدين


توسط Jiji درحاملگي

با سلام
دوست عزيز ببينيد اگر ايشون تا به حال رابطه جنسي نداشتند و اكنون مشخص ترين عااما يعني تاخير در چريودي را دارند بله ممكن است بارداري اتفاق افتاده باشد فقط در صورتي كه مايه متي روي توالت ريخته شده باشه و ايشون با نشستن روي ان براي چند دقيقه به اين حالت رسيده باشند كه البته اين احتمال بسيار ضعيف است هم بر اساس نوع پرده هم اينكه مايع مني چگونه روي توالت ريخته چون توالت فرنگي هم واژن تماسي با سنگ توالت ندارد به هر حال اين مسائل بسيار حائز اهميت است كه بايد در نظر گرفته شود ..اگر واقعا اين شرايط نبوده و واقعا باردار باشند خب طبيعتا مساله ديگري مطرح است ضمن اينوه حتما زودتر با توجه به داشتن علائم به پزشك مراجعه داشته باشند و ازمايش خون بدهند كه اگر اين مساله وجود داشت زودتر پيگيري شود
اميدوادم مساله خاصي نباشد گاهي هم در حاملگي كاذب به صورت رواني علائم بارداري تقليد مي شود كه طبيعتا اصلا ربطي به باردار شدن ندارد .
موفق باشيد


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۷ تير ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۴۷:۴۵ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

داستان ترسناك با بازي بچه هاي مشاوره

سلام ميخوام يه داستان ترسناك بنويسم كه شخصيت هاي توي داستان بچه هاي مشاوره هستند نياز به 7 تا كاراكتر دارم كه بياين اعلام آمادگي كنيد اينم بگم داستان قرار نيست جايي منتشر بشه فقط تو همين تايپيك منتشر ميشه و بس بيشتر جنبه دور هم بودن و طنز داره

واسه نقش اول پريماه را انتخاب كردم

7 تا ديگه كاراكتر نيازه :

1.پريماه

2. ملكه شيشه اي

3.آناهيتا

4.ستاره

5. مسعود

6.باران

7. شقايق

8.عسل
====================

فصل اول :

داستان ترسناك با بازي بچه هاي مشاوره

فصل دوم :

داستان ترسناك با بازي بچه هاي مشاوره


فصل سوم :

داستان ترسناك با بازي بچه هاي مشاوره


فصل چهارم :

داستان ترسناك با بازي بچه هاي مشاوره

فصل پنجم :

داستان ترسناك با بازي بچه هاي مشاوره

فصل ششم :

داستان ترسناك با بازي بچه هاي مشاوره

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۷ تير ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۴۵:۳۶ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

سوال شده 56 دقيقه قبل در مشاوره تحصيلي توسط ff

سلام. من يه دختر25ساله هستم و ليسانس مهندسي مكانيك دارم. ارشد شركت كردم و به احتمال بسيار زيادي دانشگاه علم و صنعت قبول ميشم. ولي مسئله اينه كه به رشته م علاقه ندارم. از محيط كارخونه ها و كارگاه ها واقعا بدم مياد. دوران كاراموزي واقعا برام عذاب آور بود. بخاطر همينم تصميم گرفتم ارشد رشته ي خودمو نخونم. و همه ي رشته هاي شبانه رو توي انتخاب رشته ارشدم زدم كه بتونم امسال نرم. حالا ميخوام تغيير رشته بدم. به هيچ رشته اي علاقه ندارم.كلي تست شخصيت شناسي و استعداديابي انجام دادم. بيشتر استعدادم توي مسائل مديريتي و اقتصاديه ولي علاقه اي به اين حوزه ندارم. تصميم گرفتم براي پزشكي بخونم. ولي فكر ميكنم خيلي ديره. ميشه بهم كمك كنيد؟. ازكسايي كه اين راهو تجربه كردن كمك ميخوام. لطفا از فضاي پزشكي بيشتر توضيح بدين

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۷ تير ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۴۳:۱۸ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

روان درماني بدن و ذهن (BMP) يك رهيافت درماني شناختي – بدني مي باشد .

و شامل عناصر فيزيولوژي، پيشرفت حركتي اوليه و تمركز بدن و ذهن مي باشد.

و به يك رهيافت درماني داراي برند تجاري تبديل شده  است. BMP با استفاده از مواردي از قبيل:

 • آگاهي، تجسم و آناتومي تجربي به افراد كمك مي كند تا با تجارب بدني خود ارتباط برقرار كنند.
 • و سلامتي كلي شان افزايش يابد. روان درماني بدن – ذهن مي تواند.
 • براي درمان افراد، زوج ها، خانواده ها و گروه ها به كار گرفته شود.

روان درماني بدن و ذهن

 • تاريخچه مربوط به روان درماني بدن – ذهن
 • نحوه كار روان درماني بدن – ذهن
 • در دوره هاي روان درماني بدن – ذهن چه اتفاقاتي صورت مي گيرد؟
 • معمولا چه نوع شرايط و مشكلاتي با استفاده از روان درماني بدن – ذهن درمان مي شود؟
 • آموزش و گواهي نامه هاي مربوط به روان درماني بدن – ذهن
 • انتقادات و محدوديت هاي مربوط به روش روان درماني بدن – ذهن

روش روان درماني بدن – ذهن توسط سوزان آپوشيان[۱] و مابين دهه هاي ۱۹۸۰ و ۱۹۹۰ معرفي شد.

در طول دهه ۱۹۷۰، آپوشيان يوگا، مديتيشن و رقص را مورد مطالعه  قرار داد.

وي همچنين رساله هاي فارغ التحصيلي خود را با موضوعات روان شناسي، بيو مكانيك.

و رقص درماني را به ترتيب در دانشگاه ويرجينيا، دانشگاه بوستون و دانشگاه نيويورك ارائه داد.

ولي آموزش تمركز بر بدن – مغز باعث شد كه دانش وي نسبت به شناخت كاربرد باليني.

مربوط به روش روان درماني بدن – ذهن بيشتر شود.

مطالب و مقالات سايت ” مركز مشاوره ” توسط تيم تخصصي مشاوران و روانشناس  تهيه و پشتيباني شده است.

روش درماني تمركز بر بدن و مغز

بر اساس وب سايت رسمي اين روش درماني، تمركز بر بدن و مغز يك مطالعه تجربي بوده .

و بر اساس تجسم و كاربرد اصول  آناتومي و كالبد شكافي، روانشناسي، سايكو فيزيكال.

(وابسته به علم روابط ما بين تن و روان) و توسعه اي مي باشد.

در اين روش از حركت، تماس، صدا و ذهن استفاده مي شود.

آپوشيان بعد از كامل كردن آموزش خود در زمينه تمركز بر بدن – ذهن .

و به همراه موسس اين روش، بوني بايندبرج كوهن[۲] در سال ۱۹۸۲٫

 • شروع به بكارگيري آموخته هاي خود در رابطه با افرادي كرد كه مشكلات سلامت رواني بي شماري داشتند.
 • اصول مربوط به تمركز بر بدن – ذهن، به عنوان مبناي توسعه روش درماني بدن – ذهن بكار گرفته شده است.

نحوه كار روان درماني بدن و ذهن

روش روان درماني بدن – ذهن بر مبناي اين ايده است كه افراد تمايل دارند تا از تجارب بدني خود دور شوند.

به دليل اينكه وجود و شخصيت انساني قادر به تفكر، ايجاد و اعمال كنترل بر محيط پيرامون خودش است.

آنها بر ذهن خود متمركز مي شوند و نسبت به بدنشان بي توجهي مي كنند.

پيدا كردن درمانگري كه قادر به استفاده از BMP باشد مي تواند به فرد كمك كند .

تا ذهن و بدن خود را آزاد بگذارد و به آنها اجازه دهد تا تجربه كنند و هماهنگ باشند.

براي كمك به افراد به منظور دسترسي به چنين يكپارچگي و هماهنگي مابين بدن و ذهن.

BMP چند عامل، اصول و تكنيك هاي كليدي را به كار مي گيرد.

اين موارد عبارتند از:

توسعه موارد مرزي:

 • اين عبارت بيانگر مفهوم مرز در جايي است كه توانايي (بالفعل) فرد تمام مي شود.
 • و توانايي بالقوه وي شروع مي شود. افرادي شروع به پيشرفت و توسعه مي كنند .
 • كه همواره در حال يادگيري، رشد و نمو كردن باشند. مرز بيانگر جايي است.
 • كه افراد از جايي كه قبلا در آن بوده اند شروع به حركت مي كنند.
 • و به مناسب بودن و “شدن” تبديل مي شوند.

تجسم:

 • تجسم يكي از مفاهيم اصلي در BMP مي باشد .
 • و بيانگر حركت و هُل دان افراد به سمت يك فضاي باز و ارتباط برقرار كردن با تجارب.
 • احساسات و همچنين بيان كردن وضعيت بدني خودشان مي باشد.
 • با اجازه دادن به بدن افراد براي برقراري ارتباط، اين افراد مي توانند.

آسيب هاي قبلي، الگوهاي منفي و ديگر مشكلات روان شناختي را كه به آنها ضربه مي زند را از بين ببرند.

پيشرفت و توسعه:

 • درمانگران BMP در روش هاي منحصر به فرد خود از معيارهاي توسعه اي استفاده مي كنند.
 • تا منجر به رشد عواطف و احساسات فرد شوند.

آناتومي تجربي:

 • BMP از روش تمركز بر بدن – مغز به دست آمده است.
 • و درمانگران BMP با استفاده از اين ابزار، در طي مراحل تجارب عاطفي.
 • و در يك سطح فيزيولوژيايي، از فرد حمايت مي كنند.

برنامه ريزي فعال:

 • اين تكنيك براي نشان دادن جريان انرژي در بدن استفاده مي شود.
 • و شامل جاهايي است كه انرژي فشرده و / يا تخليه مي شود.

چرخه بر هم كنش:

 • اين چرخه شامل مراحل چهار گانه اي است.
 • كه به پيشرفت فرد درمانجو كمك مي كند.
 • اين چرخه با تجسم شروع مي شود.
 • با شناسايي تمايلات فرد ادامه مي يابد .
 • و به سمت آگاهي نسبت به واكنش به اين تمايل، انتقال مي يابد.
 • و در نهايت منجر به واكنش مي شود و مراحل آن خاتمه مي يابد.

مكانيسم روان درماني بدن و ذهن

در دوره هاي روان درماني بدن و ذهن چه اتفاقاتي صورت مي گيرد؟

بر اساس عقايد موسس آن ، سوزان آپوشيان، “هر يك از دوره هاي BMP متفاوت از ساير دوره ها مي باشد.

يك دوره BMP با پيدا كردن هدف فرد از مراجعه به درمان شروع مي شود.

 • بر اساس اين هدف، ما با همكاري يكديگر نحوه حركت اين تمايل در بدن را از طريق مسير توسعه اي منحصر به فرد پيدا مي كنيم.
 • بر اساس اين مسير، ما بررسي مي كنيم كه فرد به چه نحوي مي خواهد از اين پيشرفت حمايت كند.

اين مرحله براي افراد مختلف داراي تنوع زياد مي باشد.

برخي از افراد قادر به تفكر و بحث در مورد راهي هستند كه مربوط به مرحله توسعه بعدي مي باشد.

برخي ديگر از افراد بيشتر تنفس مي كنند و از بينش بدني براي پيدا كردن مرحله توسعه بعدي استفاده مي كنند.

و در نهايت، برخي از افراد از حركت و صدا استفاه مي كنند”.

مشكلاتي روان درماني بدن و مغز

معمولا چه نوع شرايط و مشكلاتي با استفاده از روان درماني بدن و مغز درمان مي شود؟

بر اساس وب سايت رسمي روان درماني بدن و مغز، متخصصان به اين نتيجه رسيدند كه BMP در درمان مشكلات زير كاربرد دارد:

 • استرس بعد از آسيب
 • اوتيسم
 • مشكلات وسواسي – عقيده اي
 • تغيير حالات رواني
 • اعتياد
 • افسردگي
 • اضطراب
 • غصه و زيان
 • اختلالات مربوط به خوردن

 

روان درماني بدن و ذهن1

گواهي نامه مربوط به روان درماني بدن و ذهن

متخصصان داراي تاييديه BMP مي توانند درجات آموزش مختلف را پشت سر گذاشته باشند .

كه از سطح كارگاهي تا سطح گواهي نامه كامل متغير مي باشد.

دوره هاي آموزشي BMP به متخصصان رشته هاي مختلف از قبيل :

درمانگرها، پرستاران، روان شناسان، روان كاوان، روان پزشكان و ديگر رشته ها ارائه مي گردد.

دوره هاي آموزشي اين روش درماني شامل سه سطح عمومي مي باشند:

 • سطح پايه اي: در اين سطح اوليه آموزش، به متخصصان آموزش داده مي شود تا بر روي تجسم تمركز كنند.
 • آنها ياد مي گيرند تا چگونه خودشان را در يك سطح روان شناختي معرفي كنند و تمرينات بيشتري انجام دهند.
 • سطح متوسط يا ثانويه: مهارت هاي مشاهده كردن، كه براي شناسايي نياز متخصصان در حين درمان لازم است.
 • سطح نهايي: اين سطح از آموزش صرفا در مورد تسهيل كردن كار متخصصان مي باشد.
 • در اين سطح متخصصان ياد مي گيرند كه مواردي را كه ياد گرفته اند را اعمال كنند.
 • و با استفاده از روان شناسي عميق و فرايند هاي روان شناختي، در طول پيشرفت و بهبود درمانجوها به اين افراد كمك كنند.

محدوديت مربوط به روان درماني بدن و ذهن

 • دو انتقاد مهمي بر روش BMP وارد است كه يكي از آنها اطلاعات محدود در مورد تمرين مي باشد.
 • و انتقاد ديگر در رابطه با نبود تحقيقات تجربي در مورد تاثير گذاري اين روش در درمان مشكلات سلامت روان مي باشد.
 • هر چند كه روان درماني بدن – ذهن شبيه روش روان درماني بدن مي باشد.
 • ولي بر اساس يافته هاي تحقيقات صورت گرفته است.
 • ، روان درماني بدن ضرورتا قابل اعمال بر روي BMP نيست.
 • براي اينكه BMP به يك روش درماني موثر و كارا تبديل شود به تحقيقات بيشتري نياز است.
 • آپوشيان گفته است كه : “هر چند كه يك تحقيق مناسبي وجود ندارد.
 • تا به صورت مستقيم از BMP حمايت كند، ولي تمام مطالعات علمي صورت گرفته.
 • در مورد سيستم عصبي بدن در مورد مغز، بهبود از آسيب و درمان رابطه اي، از اصول مربوط به BMP حمايت مي كنند”.
 • همچنين آپوشيان متذكر مي شود در افرادي كه به درك صحيصح احساسات بدن خود، علاقه خاصي ندارند.
 • نمي توان بهبودي خاصي را با استفاده از روش روان درماني بدن – مغز را انتظار داشت.

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۷ تير ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۳۹:۵۶ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

فكر كردن به پدرشدن ممكن است ديد مردان را بهتر كند

مردان در روز پدر احساسات مثبت تري مي يابند.

در اكثر كشورها و فرهنگ ها روز غرورآفرين براي مرد به عنوان يك والد در نظر گرفته مي شود: سومين يكشنبه ماه ژوئن روز پدر دست كم در ايالات متحده و قسمت اعظمي از اروپا نامگذاري شده است و در سراسر دنيا روزهاي ديگري در ماه هاي مارس، سپتامپر يا نوامبر بدين منظور اختصاص داده شده است. اين روزها براي ابراز قدرداني از راهنمايي ها، حمايتها و مراقبت هايي است كه پيوند بين نسل ها را محكم تر مي كند و اين روز مي تواند روز ناپدري ها، پدربزرگ و پدرشوهر يا پدرزن ها نيز باشد. البته دست كشيدن از اين سنت به واسطه شكلي از بيان احساسات تحميلي يا به علت كمك به درآمدزايي شركت هاي تجاري فروشنده ظروف كباب پزي، ابزارآلات باغباني يا ابزار تعمير خانه؛ به عنوان كادوهاي استانداردي براي روز پدر؛ كاري راحت است. با اين حال  اين روز ممكن است با برگزاري جشن پدرشدن مردان فوايد مهمي به ارمغان آورد.

چرا اين روز مهم است؟

بسياري از پدران نمي توانند با مسئوليت هاي  واگذار شده به آنها سازگار شوند:  تأمين خانواده خود و مسافرت رفتن هاي مكرر، دور كردن آنها از جمع خانواده براي مدت هاي طولاني يا فهماندن آنكه آنها نمي توانند در همه رويدادهاي مهم خانواده حضور داشته باشند. بسياري از شركت ها مقررات خود را براي انعطاف پذيري يا كار نيمه وقت و يا مرخصي والدين به خاطر واقعيت هاي زيستي پيش روي مادران وفق مي دهند. با اين كار نياز پدران به داشتن خلوتي سواي از كار و تعديل برنامه خود براي مراقبت از فرزندان مورد غفلت قرار مي گيرد.

پدرها حتما بخوانند:

ده نكته براي پدر بهتري بودن

راز ابر قهرمان بودن هر پدر

اين كار رايج مي تواند گريزي بر رفتارهاي قالبي مردان بزند كه در آن از مردان بيشتر انتظار افرادي پويا و مدعي مي رود تا افرادي صميمي و دلسوز. اين ادعا اغلب ريشه در استعدادهاي زيستي مانند سطوح تستوسترون بالا ديده مي شود. با اين حال همه مردان مثل هم نيستند و مطالعات نشان مي دهند كه حوادث مهم زندگي مي تواند موجب تهييج تغييرات هورموني باشد. براي مثال، افزايش يكسان سطوح اُكسي توسين(هورمون مسئول محبت) در مردان و زنان پس از تولد و در دوره كودكي اوليه به اثبات رسيده است. شواهد بيشتر نشان مي دهد كه نقش اجتماعي مردان به عنوان  توليدكنندگان اقتصادي بر تنظيم هورموني، افكار، احساسات و انتخاب هاي زندگي اثر مي گذارد.

گرچه، دايره احساسات و جسارت مردان ممكن است در ابراز شايستگي و عملكرد كاري بهتر آنها مفيد باشد اما ممكن است نزديكي عاطفي و ارتباطات بين فردي مردان به دست فراموشي سپرده شود. رفتارهاي قالبي و انتظارات مردان در راستاي نقش هاي اجتماعي متناسب مي تواند مردان را از برعهده گرفتن نقش هاي مراقبت مأبانه در خانواده برحذر دارد و در نتيجه از ارزش پدران خانه نشين نيز كاسته شود. اين مي تواند كاربردهاي دور رسي براي مردان و همه سنين، نژادها و گرايش هاي جنسي داشته باشد همانطور كه همرنگي با انتظارات كليشه اي مردانگي مرتبط با كاركرد اجتماعي مختل و بهزيستي پايين تر دانسته شده است.

مردان در برابر پدران

مجموعه اي از مطالعات جديد در صدد بررسي اثر ديدگاه هاي كليشه اي مردان بر خلاف ديدگاه پدرانه آنها و چگونگي تطابق اين دو با هم برآمدند(پارك و بانچسفكي،۲۰۱۸). در مطالعه نخست زنان و مردان كارگران آمريكايي در رده هاي سني مختلف، وضعيت فرزندپروري و جهت گيري هاي سياسي خواسته شد تا خود را براساس ۱۴۵ ويژگي مرتب شده به صورت تصادفي در هر يك از گروه هاي “مردان”، “زنان”، “پدران” و “مادران” جاي دهند. نتايج نشان داد كه عليرغم همپوشاني چشمگير بين صفات تخصيص داده شده به زنان و مادران، صفات ديده شده در مردان به عنوان خصوصيت هاي مردان به وضوح از خصوصيت هاي مختص پدران متفاوت بود. بعلاوه، صفاتي كه مردان واجد آنها بودند آشكارا به طور منفي تري از صفات تعيين شده براي ديگر گروه ها از جمله پدران ارزيابي شد.

ديدگاه هاي مثبت پدران

يك مطالعه پيگير ميزان تأكيد بر نقش هاي اجتماعي مردان را بررسي كرد همانطور كه ممكن است در كل ديدگاه هاي مثبت تري از مردانگي را در ذهن پدران ايجاد كند. در يك شرايط اطلاعاتي در مورد تغيير نقش پدران به واسطه درگيري بيشتر در مراقبت از كودك در بسياري از خانواده هاي داراي دو سرپرست فراهم شد. اين وضع با شرايط نمونه ديگر با تأكيد بر اهميت آموزش مادام العمر و به روزكردن مهارت هاي مورد نياز براي حفظ مقام شخص در نيروي كار  مقايسه شد. در ادامه مطالعه شركت كنندگان مرد خود را به عنوان پدران تصور كردند، به جاي اينكه خود را به عنوان عضوي از نيروهاي كاري و در نتيجه اضافه كردن صفات مثبت تري به پروفايل هاي تعيين شده به عنوان شاخص مردان در نظر بگيرند. خواندن در مورد تمايلات پدرانگي به جاي روندهاي محيط كاري باعث شد مردان و زنان شركت كننده مردان را به طور چشمگيري قابل اعتمادتر، اميدوار، باوفا و بخشنده تر و به طور قابل توجهي در بين ديگر صفات كمتر مقتدر، خصومت آميز، خودخواه و غيرقابل اعتماد ارزيابي كنند.

جشن بزرگداشت پدر

تحقيق قبلي در مورد پدرانگي عمدتاً اثرات مثمر ثمر پدران دلسوز بر بهزيستي، جاه طلبي هاي موجود در مسير شغلي و انتخاب هاي زندگي كودكان را مستند كرد. فراست هاي موجود نيز نشان مي دهد كه سرمايه گذاري در نقش هاي پدران مي تواند در بهزيستي مردان سهيم باشد. علاوه بر اينكه اين تحقيق جديد نشان مي دهد كه تمركز بر پدرانگي مي تواند  ديدگاه هاي منفي مردان را كم كند و انتظارات ما از آنها را تغيير دهد. جشن سالانه روز پدر در آمريكا به دو واقعه تاريخي برمي گردد. يكي مراسم يادبود فاجعه معدن در سال ۱۹۸۰است كه در اثر آن ۲۵۰خانواده بدون سرپرست شدند. ديگري موعظه كليسايي در سال۱۹۱۰ است كه آن را وقف پدري كردند كه پس از ماهها درگذشت همسرش خودش به تنهايي شش فرزندش را به جاي سپردن آنها در پرورشگاه بزرگ كرد. هر دوي اين وقايع نقش مردان را به عنوان خدمت رسانان و قيم هاي خانواده بيشتر جا انداخت و اينها موجب دايركردن مؤسسه اي ملي شد كه دست كم سالي يكبار از كودكان براي ابراز صريح عواطف و قدرداني از پدران خود دعوت مي شود.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۷ تير ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۳۸:۲۶ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

شكاكيت در زندگي مشترك

شكاكيت در زندگي مشترك ريشه هاي مختلفي دارد.

اگر خود و يا همسرتان احساس مي كنيد شكاك هستيد.

و اطرافيانتان مي گويند كه دچار اختلال رواني شكاكيت شده ايد.

هيچ نگران نباشيد و با مطالعه اين مقاله مشكل شما به صورت كامل حل مي شود، سايت “مشاوره خانواده” همراه در كنار شماست.

شكاكيت در زندگي مشترك

ريشه هاي شكاكيت در زندگي مشترك

دلايل زيادي سبب مي شود كه شما به موضوعي شك داشته باشيد.

شكاكيت در زندگي زناشويي به اندازه اندك همواره لازم  است ولي بيش از اندازه سبب نابودي زندگي مي شود.

 • مي تواند دلايل اجتماعي و فرهنگي داشته باشد.
 • ريشه هاي خانوادگي داشته باشد.
 • فرافكني همسر به دليل خيانت
 • فرافكني به دليل عذاب وجدان
 • تنوع طلبي همسر
 • عدم رفتار صحيح زوج
 • تحريك از طرف خانواده همسر
 • كاهش تمايل جنسي در دوره خاص يا بلند مدت
 • تغيير وضعيت ظاهري
 • دانستن در مورد گذشته همسر
 • ارتباط با دوستاني كه پيش از ازدواج از برخي روابط دوستي و جنسي شما آگاهي داشته اند سبب شكاكيت همسر مي شود.

تمامي موارد بيان شده مي تواند دلايل شكاكيت باشد.

ولي دلايل ديگري نيز وجود دارد كه زياد مرسوم نيستند.

حال به معرفي تك تك اين گزينه ها مي پردازيم.

 

دلايل اجتماعي و فرهنگي شكاك بودن

در برخي فرهنگ ها شكاكيت قدرت بيشتري دارد.

مثلا در فراهنگ كشور ما زنان به اعتياد مردان و خيانت و يا گرفتن زن صيغه اي شك دارند.

مرداني كه به ماموريت مي روند مشكوك هستند.

و زناني كه برونگرا هستند و روابط اجتماعي زيادي دارند به خيانت محكوم مي شوند.

اين موارد مي تواند علائم خيانت باشد واي طرفي مي تواند يك شك غير واقعي باشد.

در كشور آلمان براي مثال در زمان جنگ جهاني دوم، مردان به زناني كه با غير آلماني ها در ارتباط بودند مشكوك بوده و مجازات زيادي در نظر مي گرفتند.

ژاپن جز كشورهايي است كه شكاكيت بسيار ضعيف بوده و بسترهاي فرهنگي و اجتماعي بر پايه اعتماد است.

دلايل اجتماعي و فرهنگي شكاك بودن

شكاكيت و ريشه هاي خانوادگي

شكاكيت و ريشه هاي خانوادگي در دوره كودكي شكل مي گيرد.

عدم اعتماد مادر و پدر به همديگر و يا رفتار شك برانگيز اعضاي خانواده سبب بروز شكاكيت در كودك مي شود.

مشكوك بوده به هر فرد خارج خانواده نيز مي تواند مشكلاتي همچون ضد اجتماع شدن را براي كودك و نوجوان پديد آورد.

 

فرافكني همسر به دليل خيانت

در برخي موارد مراجع بيان مي كند. كه شوهرش و زنش او را به خيانت متهم مي كند.

در صورتي كه او كاري نكرده است.

در اين مواقع فرد دارد فرافكني مي كند تا خيانت خود را بپوشاند.

براي مثال مرد مي گويد كه به زنش مشكوك است و او احتمال دارد خيانت كند.

اين رفتار مرد ممكن است ناشي از رفتار عجيبي در زن باشد كه منطقي استت.

ولي اگر رفتار زن ثابت است و مرد دليل منطقي ندارد. خاينت از طريق مرد صورت گرفته است.

 • با اين كار مرد محيط خانه را آشفته مي كند.
 • ذهن زن را از رفتار مرد دور مي كند.
 • سبب مي شود كه زن احساس كند مرد فرد مورد احتمالي است و موضوعات اخلاقي برايش مهم است.
 • كاهش روابط جنسي با همسرش و افزايش رابطه جنسي با فرد صيغه اي را با اين موضوع پنهان مي كند.
 • شكاكيت در زندگي مشترك را يك عامل قدرتمند براي پوشاندن خطاهاي خود استفاده مي كند.

 

پس مواظب چنين مردي بايد باشيد.

البته برخي اوقات زنان نيز  از اين روش استفاده مي كنند.

فرافكني همسر به دليل خيانت

فرافكني به دليل عذاب وجدان

فرافكني روشي است كه  همسرتان در قالب شكاكيت نشان ميدهد و افراد شكاك براي پوشاندن رفتار جنسي غير صحيح هود از ان بهره مي برند.

فرد به همسرش خيانت زناشويي كرده و متهم كردن همسر به همان رفتار را راهي براي كاهش عذاب وجدان خود مي داند.

در اين موارد، فرد سعي مي كند تا براي كاهش عذاب روحي و وجدانش زنش، مادرش، خواهرش، وحتي كل زنان جامعه را خائن بخواند.

زن نيز با ببان اينكه خيانت رفتاري است كه از عدم توجه هسمرش رخ داده، همسر را متهم كرده و يا او نيز خيانت در زندگي مشترك را عادي تلقي مي  كند.

تا از نظر روحي رواني دردش كم شود.

اين كار زندگي مشتكر فرد را نابود مي كند.

علاوه بر آن او را نسبت به تشكلي زندگي جديد دلزده مي كند.

اعتماد را از زندگيش دور ميكند.

همواره فكر مي كند كه ديگران مي خواهند به او خيانت كنند.

در مقياس تاريخي برخي پادشاهان نيز به خاطر قدرت اين حس را داشته و همه اطرافيان خود را سلاخي كرده و در پايان نايود شده اند.

حتي خيانت مالي در ازدواج مي تواند رخ دهد و هزينه اي كه بايد براي همسرش صرف شود خرج شهوت راني مي شود.

 

تنوع طلبي همسر

تنوع طلبي جنسي مي تواند دلايل و ريشه هاي مختلفي داشته باشد.

نبود كشش جنسي مناسب بعد از ازدواج و عدم آگاهي و آموزش زوجين پيش از ازدواج

ديدن فيلم ***گرافي و غير اخلاقي سبب مي شود فرد تمايل به رابطه جنسي در مدرسه، دانشكاه، بيمارستان، آشپزخانه همسايه و هر مكاني داشته باشد.

پس هر مكان را بستري براي بروز رابطه جنسي و زنا مي كند.

براي پيشگيري مقاله راه هاي مقابله با خيانت را مطالعه كنيد.

عامل ديگر تنوع طلبي داشتن رابطه جنسي زياد پيش از ازدواج است.

برخي افراد پيش از ازدواج رابطه و دخول دارند اين ممكن است مشكلي نداشته باشد.

اما اگر اين رابطه جنسي بيش از حد باشد سبب مي شود فرد بعد ازدواج نيز تنوع طلب باشد.

بعد ازدواج برخي دختران و پسران با ديدن زندگي فرد آرزوي زندگي همچون او را دارند.

اين امر متاسفانه اگر كتنرل نشود سبب تمايل جنسي ميان فرد مجرد و متاهل مي شود.

بعد از ازدواج بعد از چند سال رابطه ممكن است كسل كننده شود پس حتما

 1. آموزش هاي پوزيشن هاي جنسي كمك بگيريد.
 2. در نواحي مختلف خانه رابطه زناشويي داشته باشيد.
 3. روش هاي مختلف را امتخان كنيد و خلاق باشيد.
 4. حتي از بازي هاي جنسي نيز مي توانيد براي تقويت رابطه زناشوييتان استفاده كنيد.

 

عدم رفتار صحيح زوج

برخي رفتار زن و يا مرد سبب ايجاد شكاكيت مي شود.

سعي كنيد اين رفتارها را شناسايي و حل كنيد.

مثلا زن و يا مرد شب ساعت ۱۲ به خانه بر مي گردد و در يك مهماني دوستانه بوده است.

ممكن است در مهماني هيچ كاري نكرده باشد و حتي فقط جنس موافق حضور داشته است.

اما: همسرش در ذهن خود به او مشكوك خواهد بود.

اين رفتار تكرار مي شود در نهايت همسر ديگر كنترل خود را از دست داده و شكاكيت در زندگي مشترك رخ مي دهد.

در اين ميان عواطف ميان زن و مرد از بين رفته و سبب طلاق مي شود.

در اين مواقع مشاوره خانواده خوب مي تواند شما در شناسايي و حل اين رفتارها ياري كند.

عدم رفتار صحيح زوج

تحريك از طرف خانواده همسر

براي زندگي بهتر بخصوص در فرهنگ كشور ها بايد نحوه رفتار با مادر زن و مادرشوهر را ياد بگيريد.

از طرفي دعواي خود با خانواده همسر را به حداقل برسانيد.

برخي مواقع به خاطر حسادت و يا دعواي خانوادگي سبب مي شود كه يك خانواده، همسر شما را به مشكلات اخلاقي و جنسي متهم كند.

سريع به روانشناس خود مراجعه كنيد.

حل اين مموضوع نيازه به ارتباط با او با تمامي طرفين به عنوان فرد بي طرف دارد.

 

 

كاهش تمايل جنسي در دوره خاص

اگر همسرتان دچار كاهش نياز جنسي شد.

سه حالت دارد:

 1. با كس ديگري هم ارتباط جنسي دارد.
 2.  يا مشكلات افسردگي، اضطراب و يا مشكل مالي دارد.
 3. با تغير سن نياز جنسي افراد هم و زياد مي شود. حتي مي تواند اين تمايل فصلي باشد.

پس اگر نياز جنسي همسرتان كم شد دلايل بالا بررسي كنيد و با شكايت روي خيانت زن يا شوهر تكيه نكنيد.

مردها با افزايش سن نياز جنسيشان معمولا كم شده و زن ها به صورت تناوبي كم و زياد مي شود.

كاهش تمايل جنسي در دوره خاص

تغيير وضعيت ظاهري

شك يك هشدار براي پيشگري از يك واقعه فاجعه بار است.

شك مي تواند مثبت باشد.

همانطور كه گفته شد ضروري است.

شك به موقع سبب مشكل را بفهميد.

در اين مواقع بايد توجه داشته باشيد شك همچون زنگ خطر به شما كمك مي كند.

ولي نبايد ادامه دار باشد و بعد از شناسايي مشكل به متخصص آن همچون مركز مشاوره مراجعه كنيد.

شك بيش از حد نيز خود سبب نابودي زندگي شما مي شود.

ذهن شما را بيمار كرده و زندگيتان را سياه مي كند.

تغيير در وضعيت ظاهري همسرتان مي تواند مشكوك باشد.

شايد او با فرد ديگري است و مي خواهد در ابتدا رابطه نادرستي كه با او دارد خود را زيبا و جذاب نشان دهد.

اما مي تواند تغيير در نگرش اجتماعي او نيز باشد.

شايد او قصد دارد شيك پوش باشد تا شما بيشتر دوستش بداريد.

با مشاوره خود مشورت كنيد و اين زنگ خطر را با او مطرح كنيد.

 

دانستن در مورد گذشته همسر

دانستن در مورد گشته همسر مي تواند مثبت باشد.

اما گاهي دانستن در مورد روابط گدشته همسر و اينكه او همواره آن خاطرات را يادآوري مي كند اين منفي است.

به همسرتان بگوييد كه خاطرات با افراد ديگر را ترك كند و از زندگي  كنوني لذت ببرد.

برخي مواقع از گدشته و كارهايي كه كرده ايد، تعريف مي كنيد.

همين امر سبب ايجاد بي اعتمادي زوجتان مي شود.

او به صورت ذهني و عاطفي احساس خطر مي كند كه آن رخداد ها تكرار شود.

براي مثال زني از تولد دوستش و كف پارتي در دوران مجردي به كرات تعريف مي كرد.

شوهرش دچار شكاكيت در زندگي مشترك شده بود و به هر مهماني و تولدي كه او مي خواست برود عكس اعمل نشان مي داد.

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۷ تير ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۳۵:۵۷ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

مشاوره ازدواج توسط اشخاصي كه داراي تحصيلات روانشناسي مي باشند .

و هم اشخاصي كه  رشته مشاوره مطالعه كرده‌اند صورت مي‌گيرد .

اما براي انجام دادن مشاوره ازدواج روانشناس باليني داراي اولويت مي باشد .

به خاطر اينكه روانشناسان بهتر مي‌توانند مشكل هاي شخصيتي اشخاص .

و اختلالات رواني كه آنها مبتلا مي‌باشند را بهتر شناسايي كنند پيشنهاد مي‌شود.

كه براي انجام دادن اين گونه مشاوره‌ها يك روانشناس باليني كه داراي تخصص مشاوره ازدواج مي باشد رجوع كنيد.

 

مشاوره ازدواج رايگان

 ضرورت مشاوره ازدواج

تصميم گرفتن به ازدواج يكي از پر اهميت ترين اتفاق هايي مي باشد .

كه در زندگي هر فردي اتفاق خواهد افتاد و از آنجايي كه قصد و نيت ما از ازدواج كردن .

تشكيل دادن يك خانواده مي باشد و قرار مي باشد.

كه در زير سايه اين خانواده فرزندهايي متولد شوند و به رشد برسند .

بايد در انتخاب كردن فردي كه قرار مي باشد با او به تشكيل دادن زندگي بپردازيم .

بسيار دقيق و به صورت نكته سنجانه به عمل كردن بپردازيد.

بيشتر اشخاص به خاطر غالب شدن هيجان هايي كه در هنگام آشنايي پيدا مي كنند.

قادر به تصميم‌گيري به طور صحيح نمي باشند و بيشتر خطاها و ايرادهايي كه موجود مي‌باشد .

و بعد از آن امكان دارد در زندگي زناشويي مشكل‌ساز بشود مشاهده نمي كنند .

و مايل مي باشند كه از شخص مورد علاقه خود ايده‌آل بسازند .

و ياري گرفتن از مشاوره قبل از ازدواج اين خاصيت را دارا مي باشد.

عواملي را كه امكان دارد از زندگي آن دو شخص موجب به وجود آمدن بحران شود آن را شناسايي كند.

مطالب و مقالات سايت “مشاوره ازدواج” توسط تيم تخصصي مشاوران و روانشناسان تهيه و پشتيباني شده است.

 مشاوره قبل از ازدواج

مشاوره قبل از ازدواج در هنگام آشنايي دو شخص با يكديگر .

و هم پس از مرحله خواستگاري رخ مي دهد.

و به اين طريق مي باشد كه امكان دارد  قبل از انجام دادن مرحله هاي رسمي خواستگاري.

و به واسطه آشنايي كه با همديگر دارا مي‌باشند احساس كنند.

كه به يكديگر علاقمند مي باشد و تمايل دارند نزد مشاوره بروند .

و مقدار تناسب يكديگر را براي امر ازدواج كردن مورد ارزيابي قرار دهند.

يا اينكه پس از مراسم خواستگاري و تصميم گيري قطعي براي ازدواج كردن اين مشاوره صورت مي‌گيرد.

مشاوره در هر دو صورت با يكديگر فرقي ندارد و يك رويكرد معمولي در تمام اين مرحله ها رخ خواهد داد.

اتفاق‌هاي معمولي كه در اين جلسه ها رخ مي‌دهد.

يك رويكرد ۵ تا۱۰ جلسه‌اي را شامل خواهد شد كه حاضر شدن هر دو شخص .

در يك جلسه مشترك مشاوره قبل از ازدواج مي باشد.

اهميت آشنايي در ازدواج

در اين جلسه در ابتدا مقدار و زمان آشنايي دو شخص با همديگر .

و علت هايي كه براي ازدواج كردن مطرح مي‌شود شنيده خواهد شد .

و بعد از آن در جلسه هاي جداگانه هر شخص به صورت تنهايي مورد بررسي قرار خواهد گرفت.

اين بررسي مشاوره و مصاحبه هاي شخصي را شامل خواهد شد .

تا مقدار طرز فكر و شخصيت اشخاص تعيين شود و مشاور ذهنيتي از هر دو شخص را پيدا كند.

و مقدار همخواني آنها را مورد ارزيابي قرار دهد.

در كنار اين بررسي ها از آزمون هايي براي تكميل كردن شناخت دو شخص مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

و در آخر در يك جلسه مشترك تمام يافته‌هاي مشاوره از دو شخص و عقيده  او نسبت به ازدواج آنها  مورد بحث قرار خواهد گرفت.

 • بيشتر مواقع خود همين  جلسه هاي پاياني مشترك .
 • و واكنش هاي اشخاص نسبت به مواردي كه بيان شد.
 • ملاك بسيار ايده آلي براي ارزيابي يك زوج مي باشد .
 • به طور مثال شخصي كه يافته مشاوره مبني بر اينكه شخص شكاك‌ مي باشد.
 • را قبول مي كند و تلاش در اصلاح كردن خود را انجام مي دهد.
 • با شخص ديگري كه اين مشكل را نمي‌پذيرد و با پرخاشگري واكنش نشان خواهد داد .
 • در تصميم گيري در مورد اينكه او مي‌تواند شخص قابل متكي در زندگي باشد يا خير بسيار موثر مي باشد.

 مبناي مشاوره ازدواج

مبناي مشاوره ازدواج بر طبق حضور و گفتگوي دو شخص مي باشد .

كه قصد ازدواج كردن با همديگر را دارند اما برخي اوقات حضور پيدا كردن خانواده‌ها .

براي ارزيابي هاي بيشتر يا به دست آوردن علت مخالفت خانواده ها.

با ازدواج كردن فرزندشان و به دست آوردن فرق هاي فرهنگي ضروري مي باشد.

در اين صورت در يك جلسه به صورت جداگانه از آنها خواسته مي‌شود كه در اين جلسه ها حاضر شوند.

معمولاً آزمون‌هايي كه در اين جلسه هاي مشاوره مورد استفاده قرار مي‌گيرد .

آزمونهاي بررسي شخصيت و احتمال مبتلا بودن به اختلال‌هاي رواني مي‌باشد.

كه بيشتر مبناي تكميل شدن دارند. بيشترين بررسي كه در جلسه هاي مشاوره قبل از ازدواج .

بر طبق مصاحبه و مشاوره هاي چند جلسه اي مي باشد صورت مي گيرد.

خصوصيات مشاوره ازدواج

شخصي كه مشاور ازدواج مي‌باشد در چه صورتي به دو شخصي كه براي ازدواج كردن رجوع كرده‌اند .

 • بيان مي‌كنند كه شما مناسب يكديگر نمي باشيد .
 •  نمي‌توانيد با يكديگر به ازدواج كردن بپردازيد ؟
 • در حقيقت چه علائم هاي خطري در شخص مشاهده مي كند.
 • كه او را از ازدواج با شخص مقابل منع خواهد كرد؟

تصميم گرفتن نهايي براي انتخاب كردن يك شخص به عنوان يك همسر بر عهده دو شخصي مي باشد.

كه براي مشاوره قبل از ازدواج رجوع كرده اند و يك مشاوره قبل از ازدواج هرگز بله يا نه.

قطعي به دو شخص بيان نمي‌كند بلكه تلاش مي‌كند بررسي كند.

كه دوشخص تا چه اندازه مي‌توانند با همديگر يك زندگي ايده‌آل دارا باشند.

اما در اين ميان علائم هاي خطري هم موجود مي باشد كه بايد آن را جدي گرفت .

و حتماً در صورت ديده شدن به دو شخص تذكر مي‌دهد.

كه در صورت تداوم پيدا كردن همين مورد حتما به مشكل برخواهيد خورد.

به طور مثال اينكه دو شخص اهل صحبت كردن با همديگر نمي‌باشد .

در جلسه مشاوره با همديگر داراي اختلاف نظر مي باشد و به بحث و جدل مي پردازد .

به شخص مقابل خود بي اعتماد مي باشند و خاطره خوشي از برخورد او دارا نمي باشند.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۷ تير ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۳۴:۱۰ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

مراكز مشاوره اهواز:شهر اهواز در فاصله ۸۷۴ كيلومتري تهران قرار دارد و داراي آب و هواي گرم و مرطوب مي‌باشد.

اهواز بزرگترين شهر و همين‌طور مركز استان خوزستان به حساب مي آيد.

از آثار هاي پر اهميت طبيعي شهر اهواز مي توان به موارد زير اشاره كرد:

 • رودخانه كارون  و همينطور ساحل هاي كناري آن
 • پل معلق در اهواز

مراكز مشاوره اهواز1

مراكز مشاوره شهر اهواز

 • شهر اهواز  از نظر وسعت جزو دومين شهر بزرگ ايران بعد از تهران .
 • و همينطور جزو پنجمين شهر بزرگ ايران از لحاظ جمعيت مي‌باشد.
 • و شهر اهواز از لحاظ جغرافيايي در ۲۱ درجه و ۲۰ دقيقه در عرض شمالي .
 • و همين‌طور ۴۸ درجه و ۴۰ دقيقه در طول شرقي واقع مي باشد .
 • و در قسمت جلگه اي نسبت به سطح دريا داراي ارتفاع ۱۸ متر مي باشد.
 • اهواز امروزي شهري عظيم و پهناور به حساب مي‌آيد .
 • كه در دو طرف رود پر آب كارون قرار گرفته است.
 • كه در سمت غربي شهر محله هاي مسكوني پرجمعيتي مثل كيانپارس.
 • و همين‌طور كيان آباد و گلستان و غيره واقع مي باشد.
 • قسمت شرقي شهر بيشتر داراي بازار و مركز هاي اقتصادي مي باشد.
 • و همين طور محل هاي مشهور كوروش و شهرك نفت در اين قسمت از شهر قرار گرفته اند. 
 • شهر امروزي اهواز به خاطر دارا بودن دانشگاههاي عظيم و داراي اعتبار از نظر آموزش عالي.
 • در جايگاه بسيار متمايز در سطح شهر قرار گرفته است.

مشاوره و وظايف آن

بهتر مي باشد كه پيش از انجام دادن هر تصميمي در زندگي خود با مشاوره‌هاي با تجربه به مشورت كردن بپردازيم.

به دليل اينكه تمام ما احتياج داريم تا با معيارهاي ديگري در رابطه با مشكل هايمان  به آشنايي برسيم .

و عقيده آنها را هم بشنويم تا بتوانيم آن مسئله را به خوبي به تحليل كردن بپردازيم.

استفاده كردن از تجربه‌ها و آگاهي‌هاي اشخاص با تجربه به ما ياري مي دهد.

تا از رويكرد خود نتيجه هاي بهتري را به دست آوريم.

مشاوره در سه مرحله پر اهميت زندگي شامل موارد زير مي شود:

 • انتخاب كردن رشته تحصيلي.
 • همينطور اتمام تحصيلات و انتخاب كردن شغل.
 • تشكيل دادن خانواده
 • تربيت كردن فرزند.
 • همينطور ارتباط برقرار كردن با خانواده

مقالات سايت توسط تيم تخصصي مشاوران و روانشناسان “كانون مشاوران ايران “تهيه و پشتيباني شده است.

بيماري خوددرگيري

برخي اوقات ما در طول زندگي خود با فردي هيچ مشكلي نداريم و از فردي هم ناراحت نمي باشيم .

اما حال خوبي را در خود به احساس كردن نمي‌پردازيم اين به اين علت مي باشد .

كه با خودمان درگير مي باشيم و بهتر است كه بيان كنيم با خودمان قهر مي باشيم .

و از خودمان به خسته شدن رسيده ايم كه دليل آن چه مي باشد ؟

شما تصور مي‌كنيد كه در اين زمان بايد چه كاري انجام دهيد .

مخصوصاً زماني كه تصور مي كنيد خودتان موجب مشكلاتتان نمي باشيد .

و مقصر هم نمي باشيد و اگر شما داراي اينگونه مشكلات مي باشيد .

قابل برطرف شدن مي باشد و بهتر است كه هر چه زودتر با يك مشاوره به مشورت كردن بپردازيد.

دليل مراجعه به مشاوره‌هاي متخصص

به چه علت بيشتر مردم به مشاوره‌هاي متخصص رجوع نمي كنند؟

در كشور ما بيشتر مردم اين ترجيح را مي دهند كه مشكل هاي خود را خودشان به برطرف كردن بپردازند.

تا اينكه با مشاورين در ميان بگذارند و واقعاً به چه علت بيشتر مردم به استفاده كردن از مشاوران و روانشناسان .

و همينطور روانپزشكان هيچ گونه تمايلي دارا نمي باشد.

و اين مسئله به دليل هاي متفاوتي دارد كه شامل موارد زير خواهد شد:

 • بدون اطلاع بودن بعضي از مشاورين نسبت به حرفه خود .
 • و مطلع نبودن از وظايف به صورت صحيح براي يك مشاور با تجربه.

مركز مشاوره خانواده اهواز

 • در كشورهاي غربي نه تنها در رابطه با مسئله هاي خانوادگي و روانشناسي .
 • بلكه در ديگر موارد نيز براي برطرف كردن مشكل هاي خود به مشاور و متخصص رجوع مي‌كنند.
 • بر طبق تجربه هايي كه در ايران به دست آمده دليل اصلي بي ميل بودن مردم و مشاورين مي باشد.
 • بيشتر مردم تمايل فراواني دارند تا براي برطرف كردن مسئله هاي شان به مشاور رجوع كنند.

بارها ديده ايد كه فردي وارد اتوبوس يا تاكسي خواهد شد.

و با سرنشين ها به درد و دل كردن مي‌پردازد.

به دليل اينكه بسياري از مردم علاقه مند مي باشند .

كه مشكل هاي خود را به صورت صريح و روشن بازگو كنند.

و بيشتر مردم درد دل هاي خود را در سينه خود نگه نمي دارند.

و علاقه دارند كه با هر فردي به درد و دل كردن بپردازند.

و البته اين عملكرد صحيح نمي باشد بلكه آنها بايد آموزش ببينند .

كه حرف هاي خود را براي چه فردي بازگو كنند.

و براي اين كار و برطرف كردن مشكل هاي خود بهتر مي باشد كه يك مشاوره رجوع كند.

مراكز مشاوره اهواز

روانكاوي و تخليه هيجاني

مشاوران با بهره گرفتن از توانايي هاي گوناگون روانشناختي مثل روانكاوي تلاش مي‌كنن.

كه به رجوع كننده در جهت تخليه كردن هيجاني و همينطور غلبه كردن بر هيجان هاي منفي .

و سازگار شدن و انتخاب كردن راه حل براي مسئله ها كمك كند و مشاوران با استفاده كردن.

از توانايي هاي كلامي و روانشناختي خود از مسير كوشش در تقويت كردن عزت نفس .

و دارا بودن تفكر مثبت و احساس سلامتي روان به برطرف كردن مشكل هاي رجوع كننده.

توسط خود او و با توجه به فرق هاي فردي و موقعيت او ياري مي‌دهند.

ويژگي هاي روانشناسي 

مشاوره داراي وعده ها و انواع بسيار گسترده اي مي باشد كه به صورت عمومي مشاوره تخصصي.

از مهارت هاي زير مجموعه روانشناسي مي باشد كه بعضي از مشاوره رواني شامل:

 •   مشاوره تحصيلي، مشاوره خانواده، مشاوره شغلي و همينطور مشاوره توانبخشي .
 • و ژنتيك و غيره كه در اين بين مشاوره ژنتيك از زيرمجموعه علم روانشناسي نمي‌باشد.
 • وظيفه مشاور به عنوان فردي كه داراي توانايي هاي علمي مي باشد.
 • كمك كردن و ارائه دادن راه كار به رجوع كننده در مورد مشكلاتي مي باشد.
 • كه رجوع كننده در شغل و همينطور ارتباط و احساسها و ديگر امور خود بازگو مي‌كند.

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۷ تير ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۳۰:۲۲ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

سلام
دختري هستم 23 ساله دانشجوي دكترا كه 4 سال هست درگير رابطه عاطفي با اقايي كه به طور اينترنتي آشنا شدم هستم.
الان خواستگار هاي زيادي دارم اوايل وقتي به ايشون ميگفتم بهونه مياورد ولي الان ميگن دارن تلاششون رو ميكنن كه بيان خواستگاري.
من نميدونم بايد همچنان اين رابطه رو ادامه بدم و منتظر باشم ايشون بيان خواستگاري يا به يكي از خواستگارام با شرايط بهتر پاسخ مثبت بدم.
از قطع رابطه يا اين آقا نگرانم و نميتونم رفتارشون رو پيش‌بيني كنم.
در ضمن از نظر مذهبي بودن ايشون مطمئن نيستم خانواده ام ايشون رو به عنوان داماد خودشون قبول كنن…


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۷ تير ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۲۶:۰۳ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

اين در روانشناسي داخلي بسيار مهم است.

روانشناسان خود را به چند گروه تقسيم كرده اند:

اين يك اشتباه است وقتي ما خودمان را نادرست نشان مي دهيم.

يك خود خود ايده آل است يعني بهترين حالتي كه ما مي خواهيم خودمان را ببينيم.

خود حقيقي يعني آنچه ما واقعا هستيم.

تعريف خود واقعي 

خود واقعي يعني واقعي پذيري دروني از خودمان.

واقعيت پيوستن به خود واقعي ما از كشف و پرورش صفات ذاتي است كه ماهيت انسان را تعريف مي كنند.

شناخت طبيعت مناسب براي هر يك از ما در دسترس است، زيرا در داخل ماست.

با پيدا كردن و پاسخ دادن به خود واقعي ما، ما:

 • ما ماهيت هستي ما را كه با استعدادهاي ما مطابقت دارد و شخصيت ما را تقويت مي كند، درك مي كنيم.
 • ما در آرزوهاي مان تعادل برقرار مي دهيم، ارتباط مستقيمي با خودمان، ديگران و خدا برقرار مي كنيم.
 • ما با درك پيشرفت از طبيعت خود، با روش صحيح تر زندگي مي كنيم.

هماهنگي با خود واقعي

در حالي كه تفكر درباره ديدگاه ها و نظرات ديگران مهم است، ضروري است بدانيم.

كه ديگران از درون ما نمي دانند و نمي توانند رشد ما را تسهيل كنند.

ما بايد خودمان را در نظر بگيريم و از خودمان بپرسيم كه چه كسي هستيم.

و آيا زندگي ما در هماهنگي با خود واقعي ما است؟

يكي از ديدگاه هاي روانشناختي بر اهميت رشد روح و زندگي دروني براي يك زندگي شادتر تأكيد مي كند.

مركز “ مشاوره ستاره ايرانيان” تنها كلينيك شبانه روزي تخصصي و روانشناسي در ايران.

 • با داشتن روابط مناسب با ديگران، ما مي توانيم خودمان را تجربه كنيم.
 • و در نتيجه ما با آرزوها و غم و اندوه مان روبرو خواهيم شد.
 • در نتيجه، يكپارچگي در كار ما ظاهر مي شود و اعتماد به نفس ما افزايش مي يابد.
 • بسياري از سنت هاي مذهبي و متفكران بزرگ سعي كرده اند پاسخ دهند .
 • كه هدف ما اين است كه ما خود دروني خود را بشناسيم و با ديگران و خدا ارتباط برقرار كنيم.

برقراري ارتباط با خودمان

براي پيوستن به اين جريان، ابتدا بايد ويژگي هاي طبيعت را براي برقراري ارتباط با خودمان به رسميت شناخت.

واقعي دروني است و منبع دو حقيقت جهاني است:

اول، توانايي هاي داخلي ما همانند طبيعت انساني است كه ما را از حيوانات ديگر متمايز مي كند.

دوم، ارتباط حياتي ما با خودمان، ديگران و خداوند است. ويژگي هاي خاص انسان چيست؟

خودباوري: خود باوري يكي از توانايي هاي انساني است كه بدون تسليم شدن خود را نشان مي دهد.

نشانه اي از زندگي. بحث: اين استدلال منعكس كننده تفكر آزاد است.

خلاقيت: خلاقيت يك تعريف خاص از توانايي هاي ما است كه مي توانيم چيزهاي جديدي ايجاد كنيم.

توانايي خود واقعي

اختيار: اختيار، توانايي ما براي تصميم گيري است.

معنويت: معنويت يك رمز و راز است نه به اين دليل كه چيزي خارج از كنترل ما است.

بلكه به عنوان يادآوري موقعيت محدود ما به عنوان يك انسان است.

اما به اين دليل كه طبيعت را فيزيكي و جسمي مي كند، مهم نيست.

معنويت براي همه ما قابل دسترسي است.

بينش: بينش توانايي ما در تشخيص بين خوب و بد است، به عبارت ديگر، يك آگاهي اخلاقي است.

عشق: عشق توجه، احساس و فداكاري است كه روابط ما با ديگران را شخصي مي كند.

در مورد چگونگي رفتار در سفر زندگي فكر كنيد.

تا چه اندازه ديگران و خداوند در ارتباطات شما قرار گرفته اند؟ اگر شما قصد داشتيد.

اين روابط را مانند يك حلقه نشان دهيد، چقدر اين حلقه ها براي نشان دادن تأثير رفتار شما بر روي شما بود؟

ارتباط ما با خود واقعي ما در درك ما از خودمان و زندگي روزمره ما تاثير مي گذارد.

خود واقعي

درك واقعي از خود 

درك واقعي ما از خود ما را تشويق مي كند تا به عناصر سازنده شخصيت و استعداد بالقوه ما برسد.

دشوار است كه خود واقعي تان باشيد؟ آيا اعتقاد نداريد كه شما كسي هستيد.

كه در حال خواندن اين پست هستيد، و واقعا خود واقعي را پيدا كرده ايد؟

يكي از خلاق ترين سفرهايي است كه هر يك از ما مي تواند در خود پيدا كنيم.

اين است كه دقيقا ياد بگيريم كه چه كسي هستيم و چگونه زندگي مي كنيم، كه در واقع، اعتبار ماست.

اين هنري است كه ما آن را “هنر واقعي بودن” مي ناميم

. اين سفر احتمالا شروع مي شود زماني كه ما در درك مفهوم نيازهاي مان هستيم.

موفقيت خود واقعي

 • برخي افراد متفاوت هستند.
 • در حالي كه ديگران سعي مي كنند متفاوت باشند!
 • كساني كه واقعا و به ويژه تفكر هستند همانهايي هستند.
 • كه جامعه به خاطر ماهيت منحصر به فرد آنها احترام مي گذارد.
 • و زندگي آنها كاملا متفاوت از زندگي ديگر جمعيت است.
 • تفاوت اصلي اين است كه آنها به جاي پنهان كردن.
 • و مطابقت با منحصر به فردشان ارزش آن را ارزش گذاري كرده اند.
 • آنها سعي نكنند همه چيز را تغيير دهند.
 • آنها سعي مي كنند همانند يك معتبر تبديل شوند.
 • مورد پيشنهادي: چگونه منحصر به فرد و خاص باشيم؟
 • جالب است كه توجه داشته باشيد.
 • كه بسياري از افراد ديگر با اين ايده از «واقعييت» موافقند.
 • و دوست دارند، اما با كپي كردن افرادي كه چنين هستند.
 • سعي مي كنند متفاوت شوند.
 • آنها مي خواهند از ديگران متفاوت و ويژه باشند.

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۷ تير ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۲۳:۱۳ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

ايدز و مسائل جنسي

ايدز و مسائل جنسي:زنگ خطر به صدا درآمده است. سالها مسئولان ما زمان داشتند

تا روش هاي مبارزه با  زياد شدن ايدز را در جوامع امروزي به كار بگيرند.

ايدز و انقلاب جنسي

اما متاسفانه به خاطر كوتاهي آنها ويروس افزايش پيدا كرده است. انقلاب جنسي به معني اين است

كه در دهه ۱۹۶۰ آمريكا و با داخل شدن قرص هاي ضد بارداري و تغييراتي كه در نوع ارتباط جنسي اتفاق افتاده بود

امروزه عادي شده است.

اين تغيير زياد اجتماعي خطا درانقلاب ۱۹۶۸ در فرانسه و با شعارهاي دانشجويان خود را نمايان كرد.

با گذشت اين انقلاب مفاهيمي كه  تا قبل از آن باشد كه مواجهه بودند به عنوان  روش زندگي شناخته

شده اند.  اين عوض شدن طرز فكر را در كتاب روان پزشكان قسمت انحرافات جنسي مي توان مطالعه كرد.

تغييراتي كه در دو دهه اخير در ايران اتفاق افتاده است اين امكان را به وجود مي آورد كه اصلاح انقلاب

جنسي را  براي آن استفاده كنيم. در دهه ۱۳۶۰-۷۰ تبليغات  در ارتباط با مسايل جنسي  محدود

كتابهاي  دوران پهلوي مي‌باشد.

آموزش دادن در اينجور موارد صحبتي براي بازگو كردن نبود و برخي از والدين مي توانستند از گناه اين

موضوع بگذرند و مسائل را به طور واضح براي فرزند خود توضيح دهند.

در محيط هاي سختگيرانه و گوشه گير از جهان اقسام خرافات و عقيده‌ هاي خنده دار درباره ي

مسئله ي جنسي تشكيل شده بود كه بعضي از افراد دچار اضطراب و بعضي ديگر را از مسئله جنسي

دور كرده بود. مسئله ي اطلاعات در مورد مسائل جنسي را مي‌توان در موفقيت ازدواج مشاهده كرد. هنگامي

كه از  طرف مسئولان اعلام شد كه  درصد دليل جدا شدن زوج از هم به خاطر مسئله جنسي بوده است

واضح است كه اين بحران در نسل ۱۳۶۰-۷۰ تا چه حد افزايش داشته است. و به زبان واضح  مسئله جنسي

با اضطراب و بدون  رضايت انجام مي شد.

مربوط به چهار دهه گذشته مي باشد. بدن  در سال‌هاي انقلاب مورد توجه قرار نمي گرفته است. ساده بودن

در خوراك  لباس پوشيدن و آرايش كردن از طرف روايت رسمي ترويج مي شد.

به آساني در مقابل گلوله قرار مي گرفت از خود گذشتن در آن سال‌ها افزايش داشته است. اما با تغيير در

انقلاب ۱۳۵۷و عمده شدن شخص در مقابل جمع ،  توجه به بعد بيشتر شد.

بعد از محموله براي كشيدن بار در انقلاب نبود بدن  قسمتي از تولد و لذت بود حتي اگر اين نظر مخرب بود.

نسلي كه در زمان سيطره نئوليبراليسم ، اختلاف فردگرايي گزافه  بازار از يك طرف و مديريت حفاظت

حاكميت و مسئله جنسي را با خود حمل مي كرد.

اختلاف به سوي آزادي در امر جنسي عملكرد زير را كه مديريت حفاظت از كارانه از بالا، قانوني بودن و توان

خود را در خشنود بودن از حكومت از دست داده و در مقابل هژموني سينه سپر كرده بود. اين مقاوم بودن

شكننده را در آغاز در ممنوع بودن ويديو ها  ، وعده ها ماهواره و سپس محيط اينترنت مي توان مشاهده

كرد.

ممنوعيت ها دونه به دونه با شكست مواجه شدند و در مقابل امواج جهاني  اطلاعات تسليم شدند. بعداً

در زماني كه مالكيت خصوصي تشويق مي شد به مالكيت شخص درآمد  تا اين دفعه به عنوان سوژه

در اختيار بازار قرار بگيرد.  بدني كه ميشود با آن همه كاري صورت داد. امر جنسي نيز به شخص در

مفهوم كلي تر به بازار عرضه شد.

بر مسئله جنسي در كانتكست ناهماهنگي عملكرد دوران سازنده و نئوليبراليسم نيز نور بتابد. شايد به

وجود آوردن رابطه ي بين ناهماهنگي و ارتباط جنسي جاي تعجب باشد ،  اشخاصي كه  در زمان

دوره ي رشد آموزش مي بينند كه به اطرافيان اعتماد نكنند ،  رابطه را فرصت طلبانه و به صورت

خود خواهي در پيش گيرند و منبع هاي كمياب يا غير قابل پيش بيني فكر كنند امكان دارد بلوغ زيست

شناختي و فعاليت جنسي را زودتر از زمان موردنظر تجربه كنند و روابط داراي لغزش را ادامه دهند.

در واقع ميزان افزايش ناهماهنگي در يك جامعه تصويري بدون امنيت در ذهن اشخاص آن جامعه به

وجود مي آورد كه موجب مي شود به صورت ناگهاني رابطه طولاني مدت يعني سازمان رسمي يا

غيررسمي در شراكت جنسي  شكست بخورند مي توان گمان كرد تجربه ناهماهنگي فرايند اقتصادي و

اجتماعي در سي سال پس از جنگ، تصوري به اين صورت در جوانان ما رخ داده است: دم را غنيمت شمار

كه فردايي در كار نيست.

به صورت خلاصه بايد گفت آنچه را كه درباره ي انقلاب جنسي از آن صحبت شد امري است كه ادامه

دارد كنترل رابطه جنسي در نبود اتفاقات اجتماعي دنبال ترقي بودند و ياد دادن نظام مند  به صورت

تبعيت شخصي در كانتكست  ناهماهنگي و حاضر بودن در بازار عمل مي كند.

تعداد شريك هاي جنسي و نبود وفادار بودن زوج ها نسبت به يكديگر يكي از نتايج اين انقلاب پنهان

مي باشد.

شركت در شريك بودن اشخاص با يكديگر كه در رابطه زوجين به عنوان طلاق بازگو مي شود

اگرچه اگر در ذات خود نشاني از جامعه‌اي آسيب زده دارد،  ولي آنچه كه مسئله را مورد توجه و دقت

جامعه ‌شناسان و نه اخلاق گرايان مي كنند به وجود آمدن بيماري هاي  داراي انتقال از راه جنسي و از

همه پر اهميت تر ويروس اچ آي وي مي باشد.

آيا ميشود ميزان جرم ها را در جامعه از تعداد زندانيان آن تشخيص داد؟ رابطه مستقيم  ميان جرم و

جنايت در جامعه و تعداد افراد محكوم موجود نمي باشد،  هرچند كه ارتباط با معنا  شمارش ميان اين

دو موجود باشد.  تعداد زندانيان در يك جامعه به عملكرد پليس و نيروي انتظامي ،  بستگي به نوع

قوانين موجود در آن كشور و وقتي ماندن مجرمان در زندان دارد.

در حالي كه امكان دارد در حاشيه داغ آن گروه،  جرم هاي در حال اتفاق افتادن باشد كه پليس و

دستگاه قضايي بنا به درخواست دخالت در آن نباشند و به حاشيه كشاندن و به اصطلاح

” گتوئيزه ”  كردن آن گروه ها را دستور كارشناس بدهد.

به عنوان مثال گروه هاي حاشيه نشين شهرها امكان دارد در مواد مخدر و پرخاشگري تنفس كنند،  اما

نيروي انتظامي نتوانند در آن حاشيه هاي داغ اجتماعي دخالتي داشته باشند و به همين ترتيب اين اشخاص

به زندان نروند.

مجرمان و حتي جنايتكاران تا حد زيادي قرباني وضعيت اجتماعي و ناهماهنگي هاي موجود مي باشند

ولي  مقصود از مثال بالا نه به خاطر مجرمان با بيماران مبتلا به اچ آي وي ،  بلكه بررسي عملكرد

بود كه موجب اشتباهات شمارشي هاي بسياري مي شود و روش هاي غلط در مبارزه با به وجود آمدن

اين ويروس را به دنبال دارد.

به زباني روشن تر جستجوي مسئله شيوع و به وجود آمدن ويروس ايدز، از نظر تعداد مبتلايان به

بيماري AIDS  در بهترين حالت خود يك عملكرد ناقص مي باشد.

شماره هاي فعلي بر اساس نمونه گرفتن در زندان ها و بازداشت گاه ها ،  مركز هاي انتقال

خون،  يا پيدا كردن ناخودآگاه آن توسط بيماران و يا از همه بدتر در مرحله آخر بيماري و به دليل

آشكار شدن علامت AIDS مشخص مي شود.

بر طبق الگوريتم هاي رياضي موجود در اين شمارش  معين  يك ضريب معين ضرب صورت مي‌ گيرد

و ميزان افراد مبتلا به ويروس اچ آي وي تعيين مي شود.

با توجه به آنچه كه در بخش انقلاب جنسي گفته شد ،  ايران هم  در دنياي امروز گوشه گير مي باشد.

موج هاي اوليه شيوع بيماري كه از شيوه  انتقال خون و سرنگ‌هاي آلوده شده مخصوصاً در زندان

مي باشد و اين موج ها حداكثر خود عبور كرده اند و ميزان منتقل كردن ويروس از اين روش كمتر از

قبل مي باشد.

(علي رغم مقاومت هاي بدون اثر كه براي پخش رايگان سرنگ استريل و كاندوم وجود دارد). آنچه

كه در يك اجتماعي داراي خطر مي باشد،  افزايش رابطه ي جنسي بدون مهار كردن در عمق جامعه

مي باشد.

مردها و زنان جوان جامعه ما از روش هاي ياد گرفتن رسمي و در دوران بلوغ با طرح حفاظت از

خود يا شريك جنسي خود آشنايي ندارند. نه تنها در ياد گرفتن رسمي بلكه در رسانه هاي گروهي كه

زماني قرار بود، دانشگاه هاي اين جامعه محسوب شوند هم صحبت كردن درباره ي كاندوم ممنوع بود.

بي تعارف  بايد گفت كه كاندوم جزو سلاح هايي مي باشد كه ما براي جلوگيري از منتقل شدن

بيماري ها از شيوه تماس جنسي مي كنيم.

اگر در جوامع ما براي استفاده و كاربرد اين سلاح آموزشي داده نشود، و آن را در دسترس ديگران

قرار ندهيم و استفاده از آن را تحسين نكنيم، بايد انتظار بيماري ايدز را بكشيم.

تا قبل از پيدايش و افزايش شبكه هاي اجتماعي شايد اين جواهر قابل اعتماد بود كه يادگيري استفاده از

كاندوم به اطلاعات قبل از دوره ي نوجواني  صورت ميگيرد ولي در چند سال اخير موجهاي آگاهي

جامعه ما را آگاه كرده است و هرگونه فيلم ،  كتاب و يا تصوير به آساني در دسترس همه گروه‌هاي

سني قرار مي گيرد.

اگر امروزه مخالفتي براي يادگيري استفاده ازكاندوم  موجود مي باشد بهتر است به محققان حوزه هاي

اجتماعي اجازه داخل شدن به محيط مدرسه ها را بدهند تا ميزان اطلاعات جنسي و راه دست پيدا

كردن به اين آگهي در نوجوانان اين دوره مورد سنجش قرار بگيرد.

تقريباً و قبل از انجام اين سنجش مي‌توان همان كرد كه آگاهي هاي نوجوان ما در مورد امرجنسي به

هيچ عنوان كم نمي باشد ،  اگرچه با خرافات و اطلاعات نا مطلوب مي باشد ، كه اين موضوع رنج آور

مي باشد.

در دسترس بودن كاندوم  موضوع ديگري است. پس از عوض شدن سياست‌هاي مديريت فرزندان و

تحصيل به وجود آوردن فرزند ،  متاسفانه پخش شدن رايگان كاندوم و  قرص هاي ضد بارداري در

مركز هاي بهداشتي تعطيل شد. اين تعطيلي اولاً موجب شد كه باره جلوگيري از بارداري بر دوش

زنان بيافتد و مسئوليت مردان كمتر شود،  دوم موجب شود تنها منابعي كه زنان خانه‌دار و كساني كه

در روستا زندگي مي كنند و مي توانستند بدون دشواري كاندوم تهيه كنند ، از دسترس آنان خارج

شد.  بدون مسئله قيمت كدام زني در ايران توانايي اين را دارد كه به آساني در داخل داروخانه شود و

كاندوم بخرد؟  در واقع محيط هاي اجتماعي اعتراف كاندوم  آنقدر با ممنوعيت پيوند خورده كه تهيه

كردن آن از داروخانه نه تنها براي خانوم ها بلكه براي مردان هم دشوار مي باشد.

به عنوان يك توسعه ميتوان در دستشويي رستوران هايي كه محل جمع شدن جوان ها ميباشد

دستگا ه هايي  نصب كرد كه به صورت نقدي يا اعتباري توانايي تهيه كاندوم به وجود آيد و در آن

بروشورهاي براي طرز استفاده از آن قرار دهند.

اين بروشور ها توانايي اين را دارند كه بيماريهايي كه از طريق ارتباط جنسي انتقال داده مي‌شوند راهنمايي

كنند. بدون آنكه به ديگران اخلاق را آموزش بدهند، مسئوليت در برابر شريك جنسي را يادآوري مي‌كنند. با

اين طريق تهيه كردن كاندوم راحت تر مي شود. در اين صورت جوانان را مورد هدف قرار مي دهيم و تا

حدودي اطلاعات نظام‌مند را بيشتر مي كنيم. در مقاله هاي قبل به مسئله هايي مثل ترس و در مورد

بيماري ايدز خوانديد و درباره ي طريقه مبارزه با اين بيماري را ديديد.

اين راه پخش شده دارو، باعث مي‌شود كه اين بيماري در سطح جامعه كم شود و به خاطر نزديكي و قابل در

دسترس بودن پزشكان خانواده  شريك هاي جنسي ،  عوامل صدمه رسانده و طريقه پاسخ به معالجه

راحت تر شده و قابل جلوگيري مي باشد. اگر پزشكان خانواده ۲ روز فعاليت كنند و بيماران به آنها اعتماد

كنند احتمال دارد بتواند شريك هاي جنسي آنها را بهروش ياد داد و يا اطلاعات جنسي را پخش كرد و بيشتر شود.

از طرفي ديگر امكان معالجه  pep(pre/post exposure proohylaxis) به وجود مي‌آيد.  بدين

معنا كه اشخاصي كه در خطر قرار دارند(رابطه ي جنسي نا متناسب،  داخل شدن سوزن كثيف به دست،

جنين سلامت در رحم مادر مبتلا و…...) گرفتن روزه مخصوصي از داروها تا حد امكان از مبتلا به بيماري در امان مي‌مانيد.

اين عملكرد فقط در مواردي آسان مي شود كه پزشك تشخيص دقيق از سوژه  به دست بياورند  و  در

نزديك اشخاص قرار داده شود.  پزشك خانواده مي‌توانندبا بيماري ايدز باشد. عملكردي كه در مورد تحول

سالم بودند مورد غفلت قرار گرفته است. در پايان اينكه زنگ هاي خطر به صدا درآمده است.  بيماري كه در

اجتماع به وجود آمده است. سالها مسئولان زمان داشته اند تا شيوه هاي مبارزه با اين بيماري را در جامعه

به كار بگيرند ،اما متاسفانه كوتاهي اتفاق افتاده است و ويروس در حال داخل شدن به مرحله ي افزايش يافتن مي باشد.

زمان آن رسيده است كه محققان پيشرفت كنند و  اعلام كنند كه نه تنها بايد با ترس اين بيماري و امر

جنسي مبارزه كرد بلكه بايد عملكرد هاي اجتماعي مانند پخش رايگان كاندوم در عمل قرار بگيرند.  در امر

معالجه پزشك خانواده و عملكرد اجتماعي پخش دارو پر اهميت مي باشد و بايد از قبل گسترش يابد.

دولت در اين زمينه وظيفه سختي دارد و سه سازمان وزارت بهداشت و معالجه، آموزش و پرورش و صدا و

سيما بايد براي مبارزه با اين بيماري همكاري كنند بدون آنكه به عملكردهاي منفي اجازه اتفاق افتادن

بدهند. وقت طلايي مبارزه با بيشتر شدن بيماري تمام شده است ولي هنوز مي‌توان با همكاري در

مقابله با حمله ي اين بيماري كه در بستر ناهماهنگي اجتماعي و آگاه نبودن به گسترش خود ادامه مي

دهند مقابله كرد وقت را بايد دريافت كرد كه پايدار نيستيم و در مقابل آن پاسخگو هستيم.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۶ تير ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۳۶:۱۴ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

درمان افسردگي يك بيماري روحي است كه موجب احساس غم و اندوه و ناراحتي و بي حالي روحي در فرد مي شود.

اغلب مردم گاهي احساس ناراحتي، افسردگي و غم و غصه مي كنند.

احساس افسردگي و غم انگيز شدن براي واكنش طبيعي بدن به مشكلات زندگي.

و از دست دادن چيزها و كساني كه به آنها علاقه دارند.

 • اما زماني كه احساس مي كنيد اين غم و اندوه، زمان و پول خود را براي بيش از چند روز.
 • يا چند هفته هدر مي دهد، شما از افسردگي رنج مي بريد.

درمان افسردگي

درمان افسردگي

آمار در ايران نشان دهنده افزايش شيوع افسردگي در كشور است.

به گفته وزير بهداشت، بيش از دوازده درصد از ايرانيان افسرده هستند.

 • علائم افسردگي چيست و درمان افسردگي چگونه است؟

علائم افسردگي گرايش فرد ممكن است به مصرف الكل يا مواد مخدر باشد.

احساس درد و افسردگي به هم مربوط هستند.

درد مكرر مي تواند خطر افسردگي را افزايش دهد.

و خود افسردگي مي تواند احساس درد را ايجاد كند.

زيرا هر دو از اين شرايط بر مغز انتقال مي يابند.

 • احتمال ايجاد درد مداوم در افراد افسرده چند برابر بيشتر از ساير افراد است.
 • بسياري از ما افسردگي را نوعي بيماري روحي مي دانيم.

اما در اين اختلال، بدن نيز مي تواند در ذهن و احساسات ما دخالت كند.

و علامت هايي را نشان مي دهد كه معمولا براي فرد بسيار آزار دهنده است.

مقالات سايت توسط تيم تخصصي مشاوران و روانشناسان “كانون مشاوران ايران “تهيه و پشتيباني شده است.

 افزايش شيوع افسردگي

 • افسردگي و اختلالات خواب با هم در ارتباط هستند.
 • معمولا افراد مبتلا به افسردگي شديد خوب نمي خوابند.

يا خواب مي كم دارند.  افسردگي و درد هاي عضلاني و بي حالي با هم ارتباط دارند.

درد مي تواند نشانه اي از مشكلات قلبي، ريوي، هضم و ساير مشكلات باشد.

شما بايد در مورد علل احتمالي اين نوع درد با پزشك خود مشورت كنيد.

با اين حال، اگر علل رايج و خطرناكي از اين نوع درد در يك فرد بدون علت فيزيكي بررسي شود.

مي توان نتيجه گرفت كه چنين دردي مي تواند ريشه هاي روان رنجور و به ويژه افسردگي را داشته باشد.

افسردگي و خستگي و خستگي بيش از حد با هم در ارتباط هستند.

افسردگي و اختلالات خواب

 • اگر به رغم بقيه و خوابيدن خسته و آرام نباشيد .
 • و انرژي نداشته باشيد كه عادت روزانه خود را انجام دهيد.
 • ممكن است علائم افسردگي داشته باشيد.
 • با توجه به مطالعات انجام شدهاست.
 • افراد مبتلا به افسردگي چند برابر بيشتر از افرادي.
 • كه به طور طبيعي مبتلا به خستگي ناخواسته هستند.
 • با خستگي و بي حوصلگي سه برابر مواجه مي باشند.
 • افسردگي و درد عضلاني و مفصلي با هم ارتباط دارند.
 • احساس درد و افسردگي مربوط به هم هستند.
 • درد مكرر مي تواند خطر افسردگي را افزايش دهد.
 • و خود افسردگي مي تواند احساس درد را ايجاد كند.
 • زيرا هر دو از اين شرايط بر مغز انتقال مي يابند.
 • احتمال ايجاد درد مداوم در افراد افسرده سه  برابر.
 • بيشتر از كساني است كه مشكل افسردگي ندارند.

 افسردگي و مشكلات گوارشي

افسردگي و مشكلات گوارشي مغز و دستگاه گوارش ما به روش قدرتمند متصل هستند.

به همين دليل است كه بسياري از ما درد يا تهوع را در طول استرس و اضطراب تجربه مي كنيم.

افسردگي مي تواند علائمي نظير تهوع، سوء هاضمه، اسهال يا يبوست داشته باشد.

افسردگي و سردرد نيز  با هم مرتبط بوده و معمولا در افراد افسرده احتمال بيشتري در ابتلا به افسردگي وجود دارد.

كساني كه افسرده هستند اغلب از سردرد شكايت دارند.

 • در يك مطالعه، محققان دريافتند كه با افسردگي شديد، احتمال ابتلا به ميگرن.
 • و افرادي كه داراي ميگرن هستند، سه برابر بيشتر از احتمال افسردگي است.
 • افسردگي و تغيير در اشتها و وزن نيز مهم هستند.

مركز مشاوره درمان افسردگي

برخي از افراد مبتلا به افسردگي اشتهاي خوبي براي خوردن غذا دارند .

و در مقايسه با ديگران نمي توانند از خوردن غذا صرف نظر كنند .

و خوردن سبب كاهش تنش و نا اميدي در آن ها مي شود.

 • افسردگي با اختلالاتي نظير عصبي بودن، بي اشتهايي .
 • و هيپريدروزي همراه است و اين رابطه در زنان بيشتر است.
 • با وجود اين موارد، وزن بيماران ممكن است افزايش يا كاهش يابد.

افسردگي و اضطراب و نا آرامي ارتباط مستقيمي با هم دارند.

به علت مشكلات خواب يا ساير مشكلات افسردگي، ممكن است دچار تنفس و بي حسي شويم.

افسردگي تمايل فرد را نسبت به مصرف الكل يا مواد مخدر افزايش مي دهد .

و همچنين تحريك پذيري و نا آرامي در انسان را تحريك مي كند.

درمان افسردگي1

نحوه درمان افسردگي

 • براي درمان افسردگي بايد به  مراكز مشاوره مراجعه كرد.
 • و پيش از دارو درماني حتما مواردي مثل روان درماني توسز روان شناسبايد بر روي فرد صورت گيرد.
 • و در صورت نتيجه نگرفتن آن گاه فرد مي تواند براي درمان دارويي به روان پزشك مراجعه كند.

افسردگي و مشكلات جنسي نيز با هم مرتبط هستند.

در افراد افسرده، تمايل به داشتن رابطه جنسي معمولا كاهش مي يابد .

و افسردگي شديد، به ويژه، بر عمل جنسي يك فرد تاثير مي گذارد.

بعضي از داروهاي ضد افسردگي همچنين مي توانند بر عملكرد جنسي افراد تأثير بگذارند .

و ان را براي فرد سخت مي كنند.

افسردگي و تحرك و فعاليت با هم رابطه معكوس دارند.

ورزش و افسردگي

 • تحقيقات نشان مي دهد كه داشتن برنامه منظم فيزيكي نه تنها باعث مي شود.
 • كه بدن شما مناسب تر باشد، بلكه باعث انتقال مواد شيميايي در مغز مي شود.
 • كه باعث افزايش حساسيت و كاهش حس درد مي شوند.

اگرچه ورزش باعث رفع افسردگي نمي شود، اما مي تواند به بروز علائم در طول زمان كمك كند.

اگر شما از افسردگي رنج مي بريد، احتمالا انرژي و انگيزه اي براي ورزش و تمرين پيدا نكنيد.

اما به ياد داشته باشيد كه ورزش مي تواند انرژي شما را افزايش دهد.

احساس خستگي و بي حسي شما را كاهش دهد و به خواب شما كمك كند.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۶ تير ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۳۴:۴۲ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ]
.: Weblog Themes By tibablog :.

درباره وبلاگ

آموزش از طريق مشاوره پيش از ازدواج تا زوج درماني و مشاوره خانواده. راهنمايي و مشاوره تلفني ازدواج و خانواده مركز تهران و جنوب ۰۲۱۸۸۴۱۹۸۳۲ مركز مشاوره شمال و شرق ۰۲۱۲۲۲۴۷۱۰۰ شمال و غرب تهران ۰۲۱۲۲۳۵۴۲۸۲ مشاوره ازدواج و خانواده شامل آموزش مهارت هاي رفتار با همسر آينده خانواده همسر زوج درماني شناسايي فرد مناسب و از همه مهمتر اطمينان پيش از ازدواج از يك انتخاب درست است! عوامل زيادي در اين امر دخيل هستند كه بايد مورد بررسي و دقت نظر هنگام همسريابي و يا حتي دوست يابي قبل ازدواج به آن توجه كرد. رفع دعواي زن و شوهر و فرزندان اعتياد و مشاوره فردي
نويسندگان
لینک دوستان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 2
همه : 4037
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب