مشاوره خانواده ، ازدواج، كودك و نوجوان
مشاوره خانواده ، ازدواج، كودك و نوجوان ۰۲۱۸۸۴۱۹۸۳۲

داستان موسيقي فولكلور 

بازگشت به موسيقي فولكلور و الهام گرفتن از آن كه از ميانه‌هاي قرن بيستم آغاز شد، هنوز يك موج فراگير است. در گوشه و كنار آن‌قدر با تلفيق‌هاي غربي و شرقي گوناگون روبه‌رو مي‌شويم كه ديگر گويي شنيدن هيچ نواي بكري از سرزميني دور و دست‌نيافتني، آن‌قدرها كه بايد سر ذوقمان نمي‌آورد. اما آن زمان كه هنوز تب‌وتاب جست‌وجو در ميان آثار شرقي‌ها، براي موزيسين‌هاي غربي تبديل به امري رايج و همه‌گير نشده بود، شبه قاره هند مردي را به دنيا معرفي كرد كه نامش ديگر هرگز از دهان اهالي موسيقي نخواهد افتاد. مردي كه بيشتر عمر خود را صرف اين مقوله كرده و به خود مي‌بالد و خوشحال است از اين‌كه توانسته است تا حد بسيار زيادي در اين كار موفق باشد.

گرچه اين روزها ديگر او را دمي و بازدمي نيست و از ميان ما رفته. اما ميراثي كه او به جاي گذاشت، چه در حفظ و گسترش موسيقي گسترده هند و چه در معرفي آن به خارج از مرزهاي سرزمين افسانه‌ها، ارثيه‌اي نيست كه شامل گذر زمان شود و روزي از ياد برود.

راوي شانكار كه يازدهم دسامبر به دور از سرزمين مادري‌اش در كاليفرنياي ينگه دنيا، چشم از جهان فرو بست، يكي از مردان بزرگ قرن بود و موسيقي‌اش، نوايي كه گويي از آباء انسان در تكه زميني كهن‌سال سخن مي‌گفت. هر چند موسيقي بر خلاف آدمي مانا است و بهتر است از فعل «مي‌گويد» استفاده كنيم. چند كلامي درباره راوي شانكار بخوانيد.

تولد يك نخبه

شانكار متولد ۱۹۲۰ بود. فرصتي كه او در اختيار داشت، از همان ابتدا مسيري به زندگي‌اش بخشيد كه كمتر موسيقي‌داني از اهالي موسيقي فولكلور، در هر جغرافيايي، شانس به چنگ آوردنش را دارد. مادر او گروه موسيقي كوچكي داشت و در همان سال‌هايي كه شانكار نوجواني را پشت سر مي‌گذاشت، تورهاي موسيقي هند در اروپا و ايالات متحده برگزار مي‌كرد.

قبل از آن‌كه راوي به سن ۱۸ سالگي برسد، گروه مادرش را رها كرد تا موسيقي را به شكلي جدي‌تر دنبال كند. سيتار، اين ساز اسطوره‌اي، همان‌طور كه بسياري از نوازندگان هند و ممالك اطرافش را به خود مي‌كشاند، شانكار جوان را هم به خود جذب كرد. چند سالي طول مي‌كشيد تا قهرمان چندوچون نوازندگي را بياموزد و مسيري پيدا كند.

پس از اين دوره كوتاه، او به سرعت به آهنگ‌سازي روي آورد و راهي را رفت كه در بين موسيقي‌دانان موسيقي فولك، چندان مطرح نيست. گويي حال‌وهواي عرفان شرق، بسياري از نوازندگان در هر رشته سازي را، از خلق و ورود به دنياي حرفه‌اي بر حذر مي‌دارد. ساز، مونس دل است و براي اوقات فرو رفتن در بحر تنهايي. اما شانكار كه آن سوي مرزها را تجربه كرده بود و جايگاه موسيقي در غرب را شناخته بود، وسوسه‌اي ديگر در سر مي‌پروراند. از همين جهت آهنگ‌سازي را دنبال كرد و خيلي زود با بزرگان موسيقي هند نشست و برخاست كرد. ۲۶-۲۵ ساله بود كه به همراه ساتياجيت راي كارگردان شهره هند، در مجموعه‌اي به آهنگ‌سازي پرداخت و در يك ايستگاه راديويي در دهلي، به فعاليت پرداخت.

عبدالله خان نقش بسزايي در آموزش او داشت. استاد بي‌نظير سيتار، شاگرد را چنان زير بال و پر خود گرفت كه نشانه‌هاي نبوغ از همان سال‌هاي ابتدايي در او بروز كرد و وسوسه پرداختن به موسيقي، فارغ از محدوده‌ها و فرهنگ‌ها، ذهن او را به كلي به خود مشغول كرد. خود عبدالله خان جزو آن دسته‌اي بود كه نواختن در خفا و تنهايي را به كناري نهاده بود و در نشر موسيقي هند به ديگر سرزمين‌ها نقش فعالي بازي مي‌كرد.

پرداختن به موسيقي آن هم به شكلي كه به سمت حرفه‌اي شدن ميل مي‌كند، در سال‌هاي ابتداي جواني، براي شانكار كار راحتي نبود. جنگ دوم جهاني در گرفته بود و گرچه هند در بطن غوغا حضور نداشت، اما نيروهاي هندي به تبعيت يا اجبار نيروي‌هاي متفقين، خواه ناخواه در جنگ درگير بودند. اما ممارست و تواني كه شانكار را رو به جلو هدايت مي‌كرد، به همين آساني‌ها از حركت باز نمي‌ايستاد. او اولين اجراي زنده خود را در ۱۹۳۹ به روي صحنه برد و اين آغاز مسيري بود كه بلاانقطلاع تا ۲۰۱۲ كذايي كه مرگ او را رقم زد، ادامه داشت.

در سال پاياني جنگ، شانكار به «مجمع تئاتر خلق هند» وارد شد و شيوه ديگري را هم آزمود. او در آن دوران به آهنگ‌سازي براي باله پرداخت و بعدها خود شهادت داد كه اين تجربه، تاثير فراواني بر آهنگ‌سازي او گذاشت و به او آموخت كه چگونه از تصوير، براي ساخت موسيقي الهام بگيرد. درباره اين دوره از زندگي او، مي‌توان اين موضوع را هم متذكر شد كه سيتار، تنها دل‌مشغولي او نبود و تبلا و سوربهار (سورباهار) و بسياري ديگر از سازهاي فولك هندي، به تجربه‌هاي اين مرد كنجكاو وارد شدند. سوربهار چه به لحاظ فيزيكي و چه از منظر صدايي كه توليد مي‌كند، بسيار به سيتار نزديك است. سازي كه در عكس يك در دستان شانكار مي‌بينيد، سوربهار است.

ورود به دنياي شهرت

دوره دوم زندگي شانكار، مربوط مي‌شود به آشنايي با موسيقي‌دانان جوراجور از نقاط ديگر دنيا. موسيقي هند از ديرباز در كانون توجه موسيقي‌دانان غربي بود و مي‌شد ديد كه چگونه با ولع به سوي سرزمين ۷۲ ملت روانه مي‌شوند تا در ميراث موسيقايي آنان سركي بكشند.

اواسط دهه ۵۰ ميلادي، شانكار جوان‌ترين مرد بزرگ موسيقي هند محسوب مي‌شد و بارها آوازه‌اش در مجامع بين‌المللي پيچيده بود. بنابراين طبيعي بود كه مردان جوان اهل موسيقي اگر مي‌خواستند هم‌زباني پيدا كنند و از درياي موسيقي هند، قدحي پر كنند، سراغ او را مي‌گرفتند. شانكار در اولين گام به عنوان نماينده فرهنگي به روسيه شوروي فرستاده شد تا در آن‌جا كنسرت برگزار كند و پس از آن بود كه قرار شد به دعوت بنياد فورد در نيويورك، به ينگه دنيا برود و كنسرت برگزار كند. گرچه شانكار به دلايل شخصي و مواردي كه بعدها اشاره‌اي به آن نكرد، نتوانست سفر را سامان دهد و به جاي خود، علي اكبر خان، ديگر استاد موسيقي هند را به جاي خودش روانه آن سر دنيا كرد.

اما گويي همين اتفاق مشتاقان را تشنه‌تر از پيش كرد و سيل تقاضا بود كه بر سر شانكر مي‌ريخت. او خيلي زود توانست در انگلستان، آلمان و آمريكا تور موسيقي برگزار كند و موسيقي كلاسيك هند را به دنيا بشناساند. بخت او خوانده بود و در جشنواره موسيقي يونسكو در سال ۱۹۵۸ هم، او بود كه به نمايندگي از هند به پاريس فرستاده شد.

ديگر دور، دور شانكار بود و او به حق، به عنوان نماينده موسيقي هند شناخته مي‌شد. در سفرهايش به اروپا و آمريكا، كمپاني‌هاي ضبط و نشر موسيقي از جمله پاسفيك ركوردز، پيشنهادهاي درخوري به او مي‌دادند كه بيايد و اين ميراث موسيقي هند را به بهترين شكل به ثبت برساند. در همين اثنا، آشنايي او با چهره‌هاي جنجالي موسيقي، از سال‌هاي دهه ۶۰ آغاز شد. يكي از اولين چهره‌هايي كه به سمت او كشيده شد، جوانكي به نام جرج هريسون بود كه بعدها سروكله‌اش در گروه بيتلز پيدا شد.

همان مرد بي‌صدا و آرامي كه در سايه سنگين لنون و بعد از او مك‌كارتني محو شده بود. هريسون بعد از آن‌كه يك بار در همان كمپاني پاسفيك ركوردز، سانكار را ديد، قصد كرد سفري به هند تدارك ببيند. آن سفر را در ۱۹۶۶ رفت و براي شش هفته پاي درس سيتار شانكار نشست. دنياي شانكار، دنياي رسانه و بوق و كرنا نبود. بنابراين تاثير او بر موسيقي غرب، به شكل وارونه رخ‌نمايي كرد. هريسون كه در مقام شاگرد بود، گويي عامل شهره شدن شانكار شده بود كه در آن دوران، مرد جاافتاده و دنياديده‌اي بود كه نه‌تنها نوازنده چيره‌دستي بود، بلكه آهنگ‌ساز قدر و موسيقي پژوه خبره‌اي شده بود.

اما كار دنيا برعكس است ديگر. پيدا شدن او و هريسون روي يك استيج در جشنواره موسيقي مونتري در ۱۹۶۷ و برنده شدن او در مراسم بي‌سروته گرمي، باعث شد مخاطبان بيشتري پيدا كند. وود استاك ۶۹ هم صحنه‌اي بود كه شانكار در آن درخشيد. اما مسلما نه هريسون و نه آن‌گونه از مخاطبان ارزش كار شانكار را در نيافتند، بلكه همكاري شانكار و فيليپ گلس در آلبوم تاثيرگذار «پسيجز» بود كه اين مرواريد هندي را درخشان‌تر از قبل كرد.

در ۱۹۷۴ عكسي به ثبت رسيد كه نگاه غربي‌ها به شانكار را كاملا در خود نهفته دارد. در عكس بيلي پريسون حضور دارد و جرج هريسون و جرالد فورد رئيس جمهور وقت ايالات متحده و راوي شانكار. اما آن چه از شانكار پيداست، نيم‌چهره‌اي تيره و تار است. عكاس مطمئنا توجهي به شانكار نداشته و او را طوري از كادرش بيرون كرده كه به سختي ديده مي‌شود.

شانكار براي آن دوره از موسيقي پاپ آمريكا، چيزي جز يك ابزار اولدفشن و بكر براي دنيايي كه رنگ مي‌بازد و فرسودگي‌اش را از بدو تولد شاهد بوده، نبود. اين گلس بود كه مي‌دانست جايگاه شانكار در موسيقي پاپ نيست. بلكه او ميراث قرن‌ها تمدن و نوزايي است و آن‌گاه درخشنده‌تر خواهد بود كه به سان گنجينه‌اي با او مواجه شويم.

شانكار واقعي

آلبوم «پسيجز» كه در بالا هم از آن ياد كرديم، حاصل همكاري دو آهنگ‌ساز است؛ دو نابغه قرن. اين شانكارِ نوازنده نيست كه به دعوت كسي آمده باشد تا قطعه‌اي را همراهي كند و سيتارنوازي‌اش دهان مخاطب را از تعجب باز كند. اين شانكارِ آهنگ‌ساز است كه حاصل تجربه را به دوش مي‌كشد و به همكاري دعوت مي‌شود تا مجموعه‌اي را سامان دهد كه مي‌توان از آن به عنوان يكي از پرافتخارترين آلبوم‌هاي توليدشده در حيطه «موسيقي جدي» نام برد. البته كه بايد زمانه را هم در نظر قرار دهيم. اين آلبوم در ۱۹۹۰ روانه بازار شد.

زماني كه شانكار ديگر در اوج پختگي به سر مي‌برد و نه ديگر شهوت برايش جايگاهي داشت و نه اجراهاي زنده پرهياهو. تركيب كم‌نظير تم‌هاي تكرارشونده در موسيقي ميني‌مال خاص فيليپ گلس و شور فرازوفرودهاي موسيقي ملوديك شانكار، تركيبي رويايي بر جاي گذاشته كه آن‌قدر فراتر از مرزها حركت مي‌كند كه ديگر نمي‌توان آن را خاص جغرافيايي مشخص قلمداد كرد. اين موسيقي، همان زبان مبهم اما قابل فهم براي همه نوع بشر است.

شانكار و گلس در اين آلبوم نه توجهي به فولكلورها دارند و نه به ابداعات منسوب به موسيقي مدرن. آن‌ها نوايي خلق كرده‌اند كه بدون در نظر داشتن هر چهارچوبي، قابل فهم است و لذت و زيبايي مي‌آفريند.

اهميت كار شانكار در آن است كه نه به عنوان يك تك‌نواز عزلت‌نشين شرقي وارد ميدان موسيقي شد و نه به عنوان يك داناي كل در حيطه خود كه حاضر به اعمال هيچ گونه تغييري در موسيقي كلاسيك ديارش نباشد. او آزادانه هم موجب نشر موسيقي هند شد و هم تغييرات و ابداعات جديد در آن را به رسميت شناخت. پويايي موسيقي هند كه به شكل عمده در قرن بيستم شاهد آن بوديم، مديون امثال شانكار است.

جالب اين كه او موفق شد و توانست جويباري از موسيقي را به درياي بي‌پايان آن متصل كند و اين اتفاقي است كه مي‌بايست آن را محترم و ارزشمند شمريم. چه بسيار رگه‌هاي بكر و ناب موسيقي در سراسر دنيا كه به علت بي‌توجهي موسيقي‌دانان فولكلور و روحيه زاهدمسلكشان، به نابودي محض كشيده شد و هرگز به گوش جهانيان نرسيد. اين تمدن بشري است كه در نتيجه چنان خودخواهي بزرگي، رو به زوال و نابودي مي‌رود و از آن گذشته، كار پژوهشي براي پژوهشگران را به دشوارترين شكل ممكن درآورد.

شانكار نقش خود را به خوبي بازي كرد و در نهايت زمان حياتش به پايان رسيد. گرچه اين گفتار در برابر كار بزرگي كه او به انجام رسانيد، ناچيز است، اما مي‌توان از همين طريق يادش را گرامي داريم و بذر توجه به آثارش را در دل موسيقي دوستان بكاريم، دوستاني كه علاقه زيادي نسبت به او نشان مي‌دهند؛ كساني كه ميل و اشتياق زيادي نسبت به اين شخص از خود نشان مي‌دهند.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۷ تير ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۲۵:۰۵ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

شوهرم تحقيرم مي كنه:بسياري از افراد مي گويند كه “شوهرم تحقيرم مي كنه” و به دنبال راه حلي براي برون رفت از اين مشكل هستند.

هنگامي كه شما همسرتان را تحقير مي كنيد، بسياري از آسيب هاي رواني را وارد مي كنيد .

و اگر اين رفتار را بارها و بارها تكرار كنيد، كار شما ممكن است از هم جدا شود.

بنابراين شما بايد اين رفتار سوء رفتار را ترك كنيد.

شوهرم تحقيرم مي كنه1

شوهرم تحقيرم مي كنه

 • تحقير مداوم همسر زندگي مشترك يكي از نشانه هايي است كه رابطه افراد واقعا در وضعيت خوبي نيست.
 • هنگامي كه زوج رفتارهاي تحقير آميز خود را نشان مي دهند، در اين موقعيت ها يكديگر را ترك مي كنند.

يكديگر را مسخره مي كنند، به طرز وحشيانه صحبت مي كنند، و دائما سعي مي كنند طرف ديگر را در خلال نزاع تحقير كنند.

اكثر زوج ها نمي دانند كه اين رفتارها چيزي بيش از اعلام جنگ جنگ جدي و نااميد است و كاملا فراموش مي كنند كه ازدواج كرده اند.

ايستادن زوج ها مي تواند ضربات جبران ناپذير زندگي مشترك خود را ايجاد كند و زندگي آنها را غير ممكن سازد.

كارشناسان مي گويند كه رفتار تحقيرآميز زوج ها معمولا در مشكلات قديمي ريشه دارد.

مقالات سايت توسط تيم تخصصي مشاوران و روانشناسان “كانون مشاوران ايران “تهيه و پشتيباني شده است.

 ريشه رفتار تحقيرآميز زوجين

بعضي از افراد متاهل به دليل وقايع گذشته تلخي مانند:

خيانت، در برابر همسرانشان شورش مي كنند و او را در زندگي خود تحقير مي كنند.

البته تحقير مي تواند در برخي موارد علت روشن و واضح داشته باشد.

 • بنابراين اگر شما با همسرتان مشكل داريد، بايد بدانيد كه تحقير به هيچ وجه راه حل خوبي براي اين مشكل نيست.
 • در زير، ما در مورد تحقير همسر صحبت مي كنيم. تحقير همسر، نتيجه اي است كه ما به موارد زير اشاره مي كنيم.
 • و همه زوج ها بايد اين نكات را دنبال كنند. وقتي تفكر يك قدم بيشتر مي رود، آن را تحقير مي كند.
 • دقيقا زماني كه كسي به همسرش حمله مي كند به عنوان كسي كه هيچ سخني مثبت در مورد او ندارد.

اثرات منفي تحقير و توهين 

تحقير همراه با بي احترامي و توهين است، و هر كسي كه اين كار را انجام مي دهد.

خود به خودي در سطح بسيار بالايي از همسرش قرار مي گيرد.

بيان خوب را مي توان با چاشني صحبت ها و زبان بدن همراه كرد كه شخص را در موقعيت مزاحمت قرار ندهد.

براي رفع مشكل تحقير در زندگي خود، شما بايد منتظر باشيد و براي آن صبر كنيد.

البته اين به معناي ورود به اختلاف اساسي نيست!

در عوض، شما بايد با هم كار كنيد تا يك رابطه سالم تر و دوستانه تر با يكديگر برقرار كنيد.

رابطه اي كه با تحقير دائمي همراه است، به زوج ها كمك مي كند.

تا هر دو طرف به تغييرات مثبت در رابطه خود كمك كنند.

بروز حالت دفاعي زوجين 

 • حالت دفاعي در مقابل مشكلات يك سبك خوب براي داشتن يك همسر نيست.
 • پاسخ دادن به حمله حريف با دفاع و بازگرداندن حمله به طرف او چيزي نيست.
 • كه در زندگي مشترك موردي موثر باشد و تاثيري مناسب داشته باشد.
 • شما نبايد قرباني باشيد. بنابراين اگر يك مشكل وجود دارد، ابتدا به شكايت همسرتان گوش كنيد.
 • سپس با او همدردي كنيد و بخشي از مسئوليت مشكل را بپذيريد.
 • شما مي توانيد  به همسر خود حق بدهيد كه اين گونه رفتار مي كند.
 • اما پس از اينكه شما صادقانه با او همدردي كنيد. اين زماني است .
 • كه همسرتان احساس مي كند كه واقعا مي خواهيد رنجش را از بين ببريد.

چرا شوهرم تحقيرم ميكنه ؟ 

تحقير دائمي زوجين عليه يكديگر مي تواند اشتباهات غير قابل جبران را براي زندگي مشترك ان ها ايجاد كند و زندگي آن ها را غير ممكن سازد.

كاملا طبيعي است كه هيچ شوهر و همسري نمي توانند معناي يك رابطه سالم.

و دلسوز را در وضعيتي كه در آن يك نفر برتري و قدرت را احساس مي كند احساس كند.

و شريك زندگي خود را يك نگاه تحقير آميز مي بيند. اگر در اين موقعيت هستيد.

سعي كنيد رفتار خود و همسر خود را بهبود ببخشيد. وقتي زوج ها رفتارهاي تحقير آميز خود را نشان مي دهند.

آنها يكديگر را مورد بي احترامي قرار داده و  يكديگر را خجالت زده مي كنند، به طرز وحشيانه صحبت مي كنند.

و در طول مبارزه سعي مي كنند طرف ديگر را تحقير كنند، آنها نمي دانند .

كه اين رفتارها چيزي بيش از اعلام جنگ جدي و غير قابل برگشت و كاملا فراموش كردن دوران خوب ازدواج شان نيست.

شوهرم تحقيرم مي كنه

برخورد با رفتارهاي ناعادلانه همسر

چه مدت نقش قرباني را بازي مي كنيد؟

 • براي پايان دادن به رفتارهاي غير دوستانه همسر، بايد فرم قرباني بودن را رها كنيد.
 • و از حقوق خود دفاع كنيد و از حقوق خود به معناي خشم، تهديد، خشونت، انتقاد شديد و … دفاع كنيد.
 • اما بايد بتوانيد رفتارهاي ناعادلانه همسر شما، مقاومت در برابر او و مقابله با آن به طور مثبت را ياد بگيريد.

تا زماني كه درخواست هاي ناعادلانه دريافت مي كنيد، همسرتان اشتباه فكر مي كند .

كه شيوه زندگي او درست است و نيازي به تغيير ندارد. به دنبال دليل اصلي باشيد:

 • رفتارهاي آزار دهنده همسر خود را بنويسيد و آنها را بدون قضاوت بررسي كنيد.

واكنش صحيح در تحقير همسر 

 • شما بايد بدانيد كه چه چيزي باعث اين رفتارها مي شود، و در چه شرايطي يا احساسات و افكار.
 • احتمال ابتلا به آن افزايش مي يابد و واكنش شما چه رفتارهايي به دنبال دارد؟
 • ما پيشنهاد مي كنيم كه هر زمان كه بخواهيد با همسرتان صحبت كنيد.
 • و خود را در مورد علت رفتارش آگاه كنيد بپرسيد و سؤال كنيد كه چگونه به اين رفتارها پاسخ دهيد.
 • بدون شك مي توانيد تغييرات لازم را با دانستن و درك علت اصلي انجام دهيد.
 • مثلا اگر مي دانيد كه همسر شما را خشونت مجبور به بدرفتاري مي كند.
 • سعي مي كنيد او را به آرامش برسانيد يا اگر دليلي براي رفتار او مي دانيد.
 • مطمئنا سعي در توقف ان خواهيد داشت.

 

 

 

 • براي دريافت مشاوره هاي قبل ازدواج ميتوانيد با متخصصان و كارشناسان كانون مشاوران ايران تماس حاصل فرماييد .

           ۰۲۱-۸۸۴۲۲۴۹۵


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۷ تير ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۲۴:۰۷ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

چشم زخم

با سلام
چندين اتفاق برايم پيش امده كه نا خواسته وبدون هيچ نيت بدي باعث رخ دادن اتفاق نا خوشايند در اطرافم شده ام و احساس ميكنم نيرويي از ذهنم يا چشمم باعث بوجود امدن اين اتفاقها ميشود واحساس اضطراب و نگراني ميكنم كه براي عزيزانم مشكلي پيش نياورم
لطفا راهنماييم كنيد كه چه كاري بايد انجام بدم و واقعا چشم زخم واقعيت دارد ؟

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۷ تير ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۲۲:۵۸ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]
سلام آقا لطفا بهم كمك كنين من دختري 20 ساله هستم و دارم ليسانس ميخونم من در خانواده كاملا در عذاب هستم و نميتونم زندگي كه ميخواام رو داشته باشم و اصلا راحت نيستم و از اينكه در همچين خانواده اي بدنيا اومدم هر لحظه متفنر تر ميشم هم پدرم هم مادرم به شدت ادم سخت گيري هستن جوري كه من مثل يك زنداني هستم تو خونه و هيچجا نبايد برم هرموقع ميگم ميخوام با دوستم برم كافي شاپ اصن خودتون منو ببرين بيارين ميگن نه چه لزومي داره تو دانشگاه ميبينين همو ديگه لزوم نداره تو بري بيرون . من دارم كلافه ميشم ديگه از تو خونه موندن بيزارمم و اين شرايط روز به روز بدتر شده و رو من تاثير منفي ميزاره روزو شبم شده گريه و اونا اصلا حرف منو نميفهمن و اون چيزايي كه خودشون ميخوانو به من تحميل ميكنن منم حق اعتراض ندارم فقط يدونه دانشگاه ميرم و يه باشگاه كه تقريبا 2خونه با ما فاصله داره حتي من اجازه ي رفتن به سوپرماركتم ندارم در اين حد . بخدا دارم ميميرم من دختر فعالي هستم و بايد جنب و جوش كنم يجا بشينم انگار منو دارن ميكشن، اين حسو پيدا ميكنم ولي اونا اصن نميفهمن ميگم من كي ميتونم برم بيرون اخه ميگن وقتي شوهر كردي اخه اين چه زندگيه كوفتيه اخه من شايد اصن نميخوام شوهر كنم من ميخوام برا ادامه ي تحصيل به خارج از كشور برم يعني بايد برم شده بدون اجازه و مخفيانه چون ارزومه و پي علاقمم به اونا بگم اصن حرف كشور خارج بزنم سريع ميگن نه و السلام .... ولي من به مامانمم گفتم كه اين سختگيريا يه روز تموم ميشن من يروز ميرم از پيشتون و ديگم برنميگردم . اخه يه لحظه خودتونو جاي من بزارين دوستام همشون ميگن بيا بريم فلان جا بيا بعد دانشگاه بريم اين رستوران يا ميگن مثلا تولدمو تو خونه گرفتم بيا ، من چندبار بگم كار دارم چندبار بهونه بيارم به قران خسته شدم هيچوقتم نگفتم كه مامان بابام نميزارن چون نخواستم ابروي خودم بره. به خدا من خيلي ارزو دارم ميخوام زندگي كنم ميخوام پي علاقم كه حقوقه برم ميخوام برم المان ميخوام صاحب شغل شم ولي نميزارن و بابام ميگه نه بايد اينجا معلم شي برا دختر معلمي خوبه و ديگر هيچ. خب من بهمعلمي علاقه ندارم به كي بگم اونا گوش نميدن به خدا پوسيدم از تو خونه موندنننن ترو قران كمكم كنين من خودم كارامو ميكنم تا 2 سال ديگه برم المان اخرين بارم بشون ميگم اگه گزاشتن كه ايچ ننزاشتن من خودم ميرم ديگم پيششون برنميگردم ، به خدا بعضي موقع ها فشار رومه ميخوام بميرم ميخوام خودكشي كنم خلاص شم همين . كمكم كنين لطفا
 
 
 
1 پاسخ
پاسخ داده شده 10 ساعت قبل توسط دكتر روانشناس حرفه اي (53,280 امتياز)
با سلام
دوست عزير
ببينيد اينكه خانواده شما با شما مثل بچه ها رفتار كنندديا زنداني و هر اصطلاحي كه مي فرماييد و نمي توان قضاوتي داشت كاملا به خود شما هم بستگي دارد يعني كاملا به اين مساله بستگي دارد كه شما چه بخواهيد و چگونه رفتار كنيد
وقتي كه شما در ارتباط با  والدين مدام حس كنيد در حقتون اجحاف شده و نمي توانيد شرايط را بپذيريد و تحمل كنيد و هر مساله ديگري كه ممكنه وجود داشته باشد خب طببعتا مدام در ذهنتون درگيري ايجاد ميشه و مدام فكر مي كنيد چه خواهد شد و چه طور مي توانيد زندگي كنيد
به هر حال طبيعتا هر فردي در زندگي شخصي خود با مسائلي رو به رو مي شود شما هم مي خواهيد از ايران برويد به گفته 7ودتون ولي بايد ديد ايا همه جوانب را در نظر گرفتيد يا خير
اينكه صرفا بخواهيد از ايران برويد  حالا به  دليل اينكه اينجا فكر مي كنيد براي شما محدوديت قائل هستند درست نيست
بهتره جوانب و شرايط را به درستي در نظر بگيريد ..و نخواهيد يك باره تصميم بگيريد ..اينكه شما شايد حقوقي داريد كه خيلي هاي ديگر از ان محروم هستند ولي چون ان چيزي را كه دوست داريد محقق نشده  فكر مي كنيد كه  هيچ حقي د زندگي نداريد و چدرو مادر سخت گي داريد البته كه هم شما و هم والديت بايد به روانشناس مراجعه كنيد چون با اين شرايط شما از هم فاصله خواهيد گرفت و دورتر خواهيد شد ..
به هر حال كاملا صحبت هاي شما قابل دركه ولي فكر نكنيد كه نمي توانيد با خانوادتون به توافق برسيد و مساله اي حل نخواهد شد بلكه همه چيز دقيقا به خواست شما بستگي دارد
هر جاي اين دنيا برويد هيچ كس به اندازه خانواده شما دلسوز نخواهد بود ولي خب اكنون به دليل اختلاف نظرها ممكنه متوجه اين مساله نباشيدد
د هر صورت خوشبخت و موفق باشيد

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۷ تير ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۲۲:۰۷ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

 

خودارضايي مردان متاهل

جواني هستم 32 ساله ، متاهل كه از قبل از ازدواج هم اقدام به خود ارضايي مي كردم ولي پس از ازداواج يعني حدود پنج سال پيش اين اقدام خيلي كم رنگ شد مثلا سه ماه و يا شش ماه يكبار ولي در بازه هايي دوباره هفته اي و دو هفته اي يكبار اتفاق مي افتد البته هم اكنون همسر بنده باردار هست و رابطه خيلي خوبي با هم داريم و اين بارداري نيز يك بهانه اي شده كه بيشتر به اين سمت كشيده شوم و از اين اقدام بسيار ناراحت و احساس گناه مي كنم به طوري كه سعي مي كردم احساس آرامش كنم ولي….
تا جايي عذاب وجدان دارم و داشتم كه حتي با هواپيما هم ميخواستم مسافرتي بروم از عذاب و احساس گناه از كارهاي گذشته ميترسيدم اگر اتفاقي بيافتد ديگر نميتوانم جبران كنم حال از شما متخصص اين امر عاجزانه درخواست كمك دارم نميدانم اين اقدام و اين بازه ها چه تاثير دارد ؟ آيا نبايد اصلا اتفاق بيافتد؟ همسرم درجريان قرار ندارد ايشان متوجه بشود يا نه؟
البته نزد يك مشاور هم براي مسايل زندگي قبل از ازدواج تا كنون ميروم ولي اين موضوع را بدليل خجالت كشيدن تا كنون عنوان نكرده ام نمي دانم چكار كنم .
با توجه به دسترس بودن اينترنت وسوسه ميشوم فيلم هاي پورن را ببينم و يا دانود كنم و در موقعيت ساختگي خود اقدام به ديدن و به همراه آن خودارضايي كنم.
بعضي اوقات كه نيازي به اينترنت ندارم از آن استفاده نمي كنم و وسوسه هم نمي شوم ولي بمحض نياز به اينترنت جهت ارسال فايل و يا ايميل . فيلمهاي پورن را دانلود مي كنم و …. خواهش مي كنم كمكم كنيد


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۷ تير ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۲۱:۱۷ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

مركز مشاوره مدائن:مشاوره يك امر مهم در دنياي كنوني است.

و بسياري از افراد براي داشتن زندگي بهتر آن را انجام مي دهند.

مركز مشاوره مدائن يكي از مراكزي است كه در آن انواع مشاوره و روانشناسي ها صورت مي گيرد.

مركز مشاوره مدائن

يكي از مهم ترين و جذاب ترين موضوعات مشاوره در مركز مشاوره مدائن مشاوره در مورد رابطه با حساسيت هاي جنسي كودكان است.

بعضي از روانشناسان معتقدند كه جنسيت در هنگام تولد شروع مي شود.

و پستان مادر به عنوان يك تجربه جنسي است.

 • در برخي مطالعات، توانايي ارگاسم در پسران پنج ماهه و نوزادان چهار ماهه گزارش شده است.
 • اين تحقيق به اين واقعيت اشاره كرده است كه مراحل ارگاسم در نوزادان مرد دقيقا مانند مردان بالغ است.
 • به استثناي توانايي انزال رخ مي دهد.

در طول اين دوره، والدين و مراقبان كودك بايد به نكات اساسي زير توجه كنند.

از لمس كردن و  تحريك تناسلي نوزاد خودداري كنيد.

مطالب و مقالات سايت ” مركز مشاوره ” توسط تيم تخصصي مشاوران و روانشناس  تهيه و پشتيباني شده است.

فرآيند تجربه جنسي

 • هنگام تغيير پوشك يا شستشو آنها و حتي حمام كردن آنها را با اندام هاي تناسلي خود اشنا نكرده و آن را بپوشانيد.
 • از رابطه جنسي در ساعات بيداري كودك و نوزاد، كه در آموزه هاي ديني مخصوصا مورد توجه و تأكيد قرار گرفته است، اجتناب كنيد.
 • در دوران كودكي، تفاوت جنسي در كودكان بيشتر است و بيشتر احتمال دارد كه در پسران و دختران ديده مي شود.

با ظهور رشد ذهني و عقلاني، كودك نام قسمت هاي مختلف بدن خود را ياد مي گيرد كه در اين دوره ضروري است.

تا به درستي اسامي ارگان هاي توليد مثل توسط والدين به تنهايي و يا با كمك مشاوره ها، به جاي نام بد استفاده شود .

همانطور كه نوزاد رشد مي كند و از محيط اطراف آگاه مي شود و بخش هاي مختلف بدن خويش را تشخيص مي دهد.

برخي از قسمت هاي بدن را لمس مي كند.

تحريك جنسي در كودكان

 • بعضي از كودكان در اين دوره ممكن است همچنان به لمس كردن و جلسات خود ادامه دهند.
 • زماني كه حركات مانند خواب مكرر بر روي شكم و ماليدن خود به اشيا يا زمين، يا اسباب بازي ها.
 • و عروسك ها، به عنوان يك فرايند موقت در نظر گرفته مي شوند. توجه والدين به اين موارد .
 • و جدايي از موارد ديگر كه عوامل مختلفي از قبيل عفونت ادراري و مشكلات تناسلي .
 • و پوستي باعث تحريك سيستم توليد مثل كودكان مي شوند بسيار مهم هستند.
 • با اين حال، بسياري از سوالات در مورد علل رفتار اين كودك همچنان باقي است.
 • اما مطمئنا اين پديده در اين سن به طور موقت بوده و نيازي به اقدام خاصي ندارد.
 • با اين حال، لازم است كه زمينه هاي مذهبي و فرهنگي خانواده را مورد توجه قرار دهيم.
 • اما والدين بايد از رفتارهاي خشن و ترس در اين مورد اجتناب كنند.
 • زيرا ممكن است فرزند را به ديگر فعاليت هاي مضر سوق دهد.

مركز مشاوره جنسي كودكان

در زبان كودكانه، او بايد ياد بگيرد كه اين رفتار خوشايند نيست و نبايد تكرار شود.

اين بايد در محيط آرام و بي تنش به كودك منتقل شود.

دخالت كودك در فعاليت هاي ديگر و منحرف كردن حواس كودك از اين حالت ها.

و ايجاد زمينه هاي ساير فعاليت هاي خوب مي تواند در ترك عادت در كودكان موثر باشد.

متأسفانه بعضي از والدين برهنگي را با تمدن تر درك مي كنند و فكر مي كنند كه برهنه متمدن تر است.

 • در حضور پسران پسران و دختران آنها برهنه و نيمه برهنه مي شوند. برخي از آنها فكر مي كنند.
 • كه با انجام اين كار، حساسيت فرزندانشان كاهش مي يابد، و چشم هاي فرزندانشان به صحنه ها عادت مي كند.

 

مركز مشاوره مدائن1

سن بيداري جنسي

اگر سن سه تا چهار سال سن بيداري جنسي و شكل گيري خاطرات در ذهن كودكان باشد .

و در سن پنج تا هفت سالگي، كودكان وقتي كه با بدن برهنه والدين مواجه مي شوند.

درباره اينكه بدن آنها چه هستند، كنجكاو هستند. و آنها نمي دانند اين موارد خطرناك و نگران كننده است.

سن بيداري جنسي در كودك مي تواند كم باشد. در دوران كودكي، ديدن يا لمس كردن پستان مادر .

باعث ايجاد پاسخ هاي مكنده در كودك مي شود كه مي تواند توسط شيردهي به نوزاد رضايت بخش باشد.

اما در دوران كودكي، سه تا چهار سال بعد، ديدن يك والد برهنه، باعث تحريك و ميل جنسي كودك مي شود .

كه به هيچ وجه نمي تواند در زمينه كودكي برآورده شود.

تاثير آرايش و پوشش در خانواده 

 • آرايش و لباس برهنه دو بار در هفته كافي است، اما لباس بايد دائمي باشد.
 • در حال حاضر، اگر اين كودكان زير هفت سال باشند، اين نوع آرايش و پوشش مشكلي ايجاد نمي كند.
 • از آنجا كه  مطمنا در كودكان زير هفت سال غرايز جنسي وجود ندارد، اما اينطور نيست.
 •  هنگامي كه كودك وارد مدرسه مي شود، مادر بايد از او مراقبت كند زيرا او با غريزه به مدرسه مي رود.
 • هرچند كه جدي نيست، اما بايد پوشش را رعايت كنيد.

 

 • براي دريافت مشاوره هاي تخصصي ميتوانيد با متخصصان و كارشناسان كانون مشاوران ايران تماس حاصل فرماييد .

۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۷ تير ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۱۹:۵۴ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

تفاوت بين اختلال دوقطبي و بيش فعالي در كودكان و نوجوانان چيست؟

خيلي از اوقات والدين با شرايطي مواجه مي شوند كه كودك آنها از نوعي دغدغه سلامت رواني رنج مي برد. اين اختلال ممكن است توسط معلم، مشاور مدرسه يا حتي ديگر اعضاي خانواده يا پزشك خانوادگي كودك به آنها گفته شده باشد.

يكي از متداول ترين بيماري هاي تهديد كننده سلامت روان كودك اختلال نقص توجه يا در اصطلاح عام ADD  يا ADHD است. ملاك تشخيصي اختلال نقص توجه داشتن شش معيار يا بيشتر  از هجده (حداقل شش ملاك طبقه نخست يا حداقل شش ملاك طبقه دوم) ملاك زير است:

علائم بي توجهي

 • اغلب قادر به تخصيص توجه دقيق به جزئيات نيست يا دچار اشتباهات بي دقتي در كارهاي درسي، كار يا ديگر فعاليت ها مي شود.
 • غالبا نمي تواند توجه مداوم به تكاليف يا انجام فعاليت ها را حفظ كند.
 • اغلب به سخنان واضح گوش نمي دهد.
 • اغلب اوقات نمي تواند آموزش ها را پيگيري كند و تكاليف، كارهاي روزمره يا وظايف محول شده كاري در محل كار را به پايان برساند (به دليل رفتار مقابله اي يا ناتواني در درك آموزش ها نيست).
 • اغلب در سازمان دهي تكاليف يا فعاليت ها مشكل دارد
 • غالبا نسبت به درگيري در تكاليف نيازمند تلاش ذهني مداوم اجتناب، بيزار يا بي ميل است (مانند كارهاي درسي يا تكاليف)
 • اغلب چيزهاي ضروري براي تكاليف يا فعاليت ها را فراموش مي كند (از قبيل اسباب بازي ها، تكاليف مدرسه، مداد، كتاب يا مداد تراش).
 • اغلب به راحتي با يك محرك بيروني دچار حواسپرتي مي شود
 • اغلب در فعاليت هاي روزمره فراموشكار است

بيشتر بخوانيد:

درمان بيش فعالي و نقص توجه در نوجوانان

اختلال نقص توجه و بيش فعالي در نوجوانان

علائم بيش فعالي و تكانشگري

 • اغلب با دست و پاهاي خود ور مي رود يا سرجاي خود وول مي خورد
 • غالبا جاي خود در كلاس يا موقعيت هاي ديگر مستلزم نشستن را ترك مي كند.
 • غالب اوقات به طور افراطي در موقعيت هاي نامناسب مي دود يا بالا مي رود (در نوجوانان و بزرگسالان ممكن است مستعد احساسات ذهني يا بيقراري شود)
 • غالبا در بازي كردن يا درگيري در فعاليت هاي بي صدا مشكل دارد
 • اغلب يا در حركت است يا اغلب طوري رفتار مي كند مثل اينكه تحت يك نيروي محركه حركت مي كند
 • اغلب تندتند صحبت مي كند.
 • غالبا جواب ها را بدون تأمل قبل از كامل شدن سؤال پيش گويي مي كند.
 • اغلب نمي تواند منتظر نوبت بماند
 • اغلب اوقات وسط مكالمات يا بازي هاي ديگران مي پرند

اين علائم بايد حتماً طي شرايطي به مدت شش ماه يا بيشتر در مدرسه و خانه، بازي و تحصيل و امثالهم تداوم داشته باشند. اگر اين علائم كمتر از شش ماه بروز يايند يا اينكه ملاك ها در تنها يك شرايط (مثلاً فقط درمدرسه) نمايان شوند آنگاه نبايد تشخيص ADHD داده شود.

اما گاهي اوقات كودكان هنگامي كه با طبقه تشخيصي ديگري سازگارتر هستند به اشتباه به عنوان ADHDتشخيص داده مي شود. والدين و مراقبان سلامت تمايل دارند بي توجهي يا ناتواني كودك بر تمركز بر تكاليف را اغلب همبود با بيش فعاليو به طورخودبخود” “ADHD” فرض كنند. برخي متخصصان معتقدند كه برخي از كودكان با تشخيص ADHD تحت عنوان اختلال دوقطبي بهترتشخيص و درمان مي شوند.

ADHD و دوقطبي چه تفاوتي با هم دارند؟

در حالي كه ويژگي تشخيصي ADHD بي توجهي و اكثر اوقات بيش فعالي است، اختلال دوقطبي با نوسانات خلقي بين انرژي و فعاليت زياد (به اصطلاح مانيا ياجنون/شيدايي خفيف)و احساسات غمگيني يا ناراحتي (به اصطلاح افسردگي) مشخص مي شود. در حالي كه گاهي اوقات كودكان با ADHD ممكن است بدون هيچ دليلي احساس غمگيني كنند كودكان با اختلال دوقطبي ممكن است هفته هاي متوالي بدون هيچ علت تشخيص پذيري احساس غمگيني كنند. هر دوي احساسات مانيك و احساسات افسرده گر در كودك منجر به مشكلات چشمگيري براي او در تماماً هر جنبه از زندگي هاي آنها؛ مدرسه، بازي، دوستان، خانه و غيره شود. خلق دوقطبي يك كودك فراگير و  به سختي تغييرپذير است در حالي كه خلق ADHD كودك ممكن است به صورت دوره اي و گذرا ظاهر شوند اما در كل آنها افسردگي يا مانياي محض نباشند.

يك كودك در دوران اختلال افسردگي دوقطبي ممكن است به خاطر از دست دادن همه تمايلات و مداومت در تحقق آنها بي توجه باشند. يك كودك با ADHD به دليل صرفاً عدم توانايي تمركز بر هر چيزي در طي يك دوره زماني از خود بي توجهي نشان دهند.

يك كودك با ADHD معمولاً به شكل نرمال و قابل انتظاري به رويدادهاي زندگي خود واكنش نشان مي دهند. واكنش هاي يك كودك دوقطبي به رويدادهاي زندگي اغلب چيزي بيشتر از طولاني نبودن و بزرگ جلوه دادن رويداد خواهد بود.

يك كودك با ADHD در كل  هنگام قشقرق و بدخلقي از كارهايي كه انجام مي دهد آگاه است كه طي يك دوره زماني كوتاه و بدون آسيب رساندن به اموال رخ مي دهد. يك كودك دوقطبي ممكن است هنگام اوقات تلخي و قشقرق ارتباط خود را با واقعيت از دست دهد و دست به تخريب اموال بزند و خود قشقرق به پا كردن ساعت ها طول بكشد.

راه ديگر تفاوت بين اين دو نوع تشخيص در فرآيند درمان باشد. وقتي به يك كودك دوقطبي افسرده داروهاي ضدافسردگي داده مي شود به طور كلي خلق آنها پس از چند هفته بهبود مي يابد و توجه و انرژي آنها دوباره جان تازه اي مي گيرد. اگر  يك كودك دوقطبي رويداد مانيك را تجربه مي كند نوعي داروي ضد روانپريشي ممكن است تجويز شود كه در نهايت به كمتركردن سطوح انرژي كمك خواهد كرد. در مقابل؛ به كودك مواد محرك زا داده مي شود درماني كه معمولاً بسيار سريع تأثيرمي گذارد تا داروهاي ضدروانپريش يا ضدافسردگي. ظرف چندهفته يك كودك معمولاً مي تواند به تمركز حواس بهتر و پايين ترآمدن سطوح انرژي دست يابد مثل اينكه يك كليد را خاموش كرده اند.

درست انجامش دهيد

بهترين كار براي دقيق ترين تشخيص ملاقات با متخصص سلامت روان مانند روانشناس كودك متخصص ADHD و اختلال دوقطبي است. چنين متخصصاني در تشخيص گذاري بين اين دو اختلال  باتجربه و كاردان هستند و به درستي وجود اختلال دقيق كودك شما را شناسايي مي كنند.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۷ تير ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۱۷:۵۰ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

اگر به طور دائم با كودك خود در حال جنگ و دعوا مي باشيد از اين ايده هاي صلح مورد استفاده قرار دهيد.

و شايد آرامش به خانه شما برگردد به طور نمونه اگر كودك اتاق به هم ريخته اي دارا مي باشد.

و هميشه از بيرون يا مدرسه لباس ها و همينطور كيف هاي خود را بر روي زمين به پرت كردن مي‌پردازد.

ضروري نمي باشد كه به طور مداوم با او دعوا كنيد كه بايد اتاق خود را به جمع و جور كردن بپردازي.

و لباس هاي خود را از رخت آويزان كني و همينطور جوراب هاي خود داخل سبد بيندازي و غيره.

از پدرم بدم مياد1

 • اين بحث ها به طور دائم ميان مادر و فرزند موجود مي باشد و هيچ وقت هم به نتيجه نخواهد رسيد .
 • به دليل اينكه كودك در عوض اين كه حرف گوش بدهد بر روي شما خواهد ايستاد و بيان مي‌كند.
 • كه اين اتاق متعلق به من است و علاقه دارم كه به هم ريخته باشد .
 • و همين طور لباس هاي خود را بر روي زمين به پرت كردن بپردازم .
 • و از آنجا كه اصولاً واكنش هاي شايع والدين مانند فرياد كشيدن .
 • و همينطور تهديدهاي توخالي فقط موجب بدتر شدن شرايط خواهد شد .
 • و بهتر مي باشد كه از شيوه هاي هوشمندانه استفاده كنيم .

مطالب و مقالات سايت ” مشاوره خانواده” توسط تيم تخصصي مشاوران و روانشناسان تهيه و پشتيباني شده است.

شيوه هاي هوشمندانه برخورد 

كه اين شيوه ها شامل موارد زير مي شود:

واكنش شما:

 •   بزرگ جلوه دادن هر كار زشت كوچك

استراتژي به صورت هوشمندانه :

 • تشخيص دادن اينكه چه چيزي ارزش و اهميت دعوا دارد و بهترين.
 • و هوشمندانه ترين شيوه در برابر برخوردهاي بد كودك اين مي باشد .
 • كه اين تشخيص را بدهيد كه كدام برخورد او اهميت جنگ و دعوا دارا مي باشد.
 • و تلاش كنيد در رابطه با مسئله هاي كوچك زبان به دندان بگيريد.
 • و محيط خانه و رابطه خود با فرزندان خود را براي هيچ و پوچ ناآرام و همينطور خراب نكنيد.

تكنيك هاي پر فايده:

 • در طول يك روز تمام كارهاي فرزند هاي خود را كه باعث ناراحتي.
 • و همينطور غر زدن شما خواهد شد را به يادداشت كردن بپردازيد.
 • و سه تا از آنها را مورد انتخاب قرار دهيد و بر روي آنها به تمركز كردن بپردازيد.
 • اگر به كارهاي غلط فراواني او به گير دادن بپردازيد .
 • امكان دارد بر روي شما بايستد و هنگامي كه فقط روي سه مسئله تمركز داشته باشيد .
 • بسيار راحت‌تر مي‌توانيد براي برطرف كردن آنها راه حل پيدا كنيد.
 • به طور نمونه مي‌توان يك حلقه بسكتبال در اتاق كودك به نصب كردن بپردازيد.
 • و زير آن سبد بگذاريد تا لباسهاي كثيف خود را داخل آن به پرتاب كردن بپردازند.
 • به اين ترتيب  در صورت بازي تمام لباسهاي كثيف را بر داخل سبد لباسهاي چرك ها خواهد انداخت.

واكنش شما:

 • نشان دادن نتيجه‌هاي برخورد زشت

استراتژي به صورت هوشمندانه:

 •   هميشه سورپرايزي را به همراه خود باشيد.

كودكان و پيامد برخوردهاي زشت 

به صورت كلي والدين علاقه دارند كه فرزندان از پيامد برخوردهاي زشت خود به آگاهي برسند.

ولي اضافه كردن يك سورپرايز مي‌تواند به صورت خوشايندي براي اتمام دادن به بحث هاي بي پايان داراي تأثير باشد.

 • و در عوض اينكه براي هزارمين بار كيف مدرسه او را به جمع كردن بپردازيد.
 • و داخل كمد قرار دهيد و مدام هم اعتراض داشته باشيد.
 • اين بار كار متفاوتي را انجام دهيد كيف را داخل كمد خود به قايم كردن بپردازيد .
 • و هنگامي كه كودك به دنبال دفتر و كتاب خود مي گردد.
 • آن را پيدا نخواهد كرد و از شما سوال مي پرسد كه كيف من كجا مي باشد .
 • و خيلي خونسرد در جواب او بپرسيد كه كجا كيف خود را انداخته است؟

 

از پدرم بدم مياد

 برخورد زيركانه والدين 

 • اين شيوه براي والدين بسيار به صورت زيركانه مي باشد.
 • و وظيفه والدين آرام كردن محيط و درست كردن شرايط مي باشد .
 • ولي با اين كار به كودك اجازه خواهد داد تا كمي استرس و گيج شدن را به تجربه كردن بپردازد.
 • و چندين دقيقه او را در اين موقعيت باقي بگذاريد و بعد از آن براي او بيان كنيد.
 • كه تمام برخوردهاي ناشايست داراي عواقب بدي مي باشد .
 • و اگر دوباره كودك برخوردهاي زشت خود را به ادامه دادن پرداخت.
 • به طور مثال به مدت يك هفته او را از بازي‌هاي ويديويي يا همين‌طور كامپيوتري به محروم كردن بپردازيد.

 استراتژي هوشمندانه آتش بس

واكنش شما: به طور دائم و همه جا بحث كردن

استراتژي هوشمندانه:

 • اعلام كردن آتش بس

اين ذات آدم مي باشد و تمام ما علاقه داريم كه در لحظه به بحث كردن و آن را اتمام دهيم .

ولي بهترين شيوه اين مي باشد كه در همان لحظه عصباني شدن يا ناراحتي را به زبان نياوريم.

به طور نمونه مادري كه داراي سه فرزند كوچك مي‌باشد در انتهاي روز با خستگي.

و همينطور نااميدي فرياد مي‌زند كه اگر وسيله هاي خود را به جمع كردن نپردازي .

تمام آنها را در كيسه زباله خواهم انداخت و اين تهديد يك تهديد توخالي مي باشد.

و كودك هم اين را متوجه خواهد شد پس بهتر مي باشد كه اجازه دهيد چند روز بگذرد.

فرآيند آرام سازي بعد از دعوا 

هر دو شخص به آرام شدن برسند و فرزند خود را براي صرف شام با خود به بيرون ببريد .

و تلاش كنيد كه اگر امكان دارد موبايل خود را به همراه نبريد و هنگامي كه به مقصد مي‌رسيد.

براي او بازگو كنيد كه ما هر دو مي دانيم كه ميان ما مشكل هايي موجود مي باشد .

و اجازه دهيد كودك هم صحبت هاي خود را بازگو كند و براي صحبت هاي او اهميت قائل شويد.

و به او يادآور بشويد كه بحث و دعوا كردن سر مسئله هاي متفاوت شايستگي هيچ كدام از شما نمي باشد .

و به او توصيه كنيد كه باهم شيوه هايي را پيدا كنيد و مسئله ها را رفع كنيد.

و براي برنامه‌هاي خود نيز زمان مشخص كنيد و با هم دست بدهيد .

و پس از صرف كردن شام با خوشحالي و آرامش به خانه بازگرديد‌.

 • براي مشاوره هاي رفتاري  ميتوانيد با متخصصان و كارشناسان كانون مشاوران ايران تماس حاصل فرماييد .

۰۲۱-۸۸۴۷۲۸۶۴


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۷ تير ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۱۵:۴۴ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

مشكل هاي جنسي مي‌تواند به صورت شكل هاي متعددي اتفاق بيفتد .

و مشاوره هايي كه در اين حوزه رفتار شناسي جنسي انجام مي دهند.

داراي جنبه اطلاعاتي مي باشند و در واقع مسئله هاي جنسي قلمروي مي باشد.

كه تفكرات اشتباه و كارهاي غلط و اشتباه فراواني در آن موجود مي باشد.

و از اين رو هنگامي كه اين سوال به ذهن شما مي آيد.

كه آيا من در زندگي زناشويي خود و همينطور در ارتباط جنسي خود به طور طبيعي  عمل مي‌كنم.

يا خير حتما به يك روانشناس جنسي مراجعه كنيد.

و شما را از اين نگراني در خواهد آورد و متوجه اين موضوع خواهد شد .

كه آيا به طور حقيقي شما مشكلي براي برطرف شدن داريد يا خير.

مشاور جنسي آنلاين1

مشاوره هاي رفتار شناسي جنسي

مشاوره هاي رفتار شناسي جنسي در رابطه با مشكل هاي حاد و همينطور داراي ريشه انجام مي‌شود.

به طور مثال نبود تمايل داشتن جنسي در مردان و همينطور زنان،  مشكل داشتن در نعوظ و يا انزال زودرس.

يا همينطور ديررس،  خشك بودن مزمن واژن و نرسيدن به ارگاسم يا اوج رسيدن جنسي و غيره همگي.

از جمله مسئله هايي مي‌باشند كه با مشاوره علتش روشن خواهد شد.

 • بيماريهاي جسمي  از مشكل‌هاي جسمي سرچشمه خواهد گرفت كه حتما بايد معالجه بشود.
 • و بيماري‌هايي مانند بيماري‌هاي قلبي و همين‌طور عصبي و حتي ديابت و بيماريهاي زنان و تمام اينها مي توانند.
 • شروعي براي مشكل هاي جنسي باشد  نه تنها بيماري ها بلكه حتي روشهاي معالجه .
 • و دارويي هم در ارتباط با اين گونه بيماري امكان دارد تاثيرهاي منفي در تمايل هاي جنسي شخص دارا باشند.
 • و مشاوره با يك رفتارشناس جنسي مي‌تواند به اين شرايط پايان بدهد .

به صورتي كه او به كمك پزشك متخصص شيوه هايي را براي برطرف كردن اين مشكل پيدا مي كند.

مطالب و مقالات سايت ” مشاوره خانواده” توسط تيم تخصصي مشاوران و روانشناسان تهيه و پشتيباني شده است.

ريشه مشكلات جنسي

بيشتر مشكل هاي جنسي ريشه در تنش ها و همينطور اتفاق هايي دارد .

كه در زمان گذشته بين زوج ها اتفاق افتاده است .

كه رفتارشناسان جنسي بر روي ارتباط بين زوج ها به كار كردن مي‌پردازند .

و برخي از آنها حتي در حوزه روان درماني زوج  متخصص مي باشند.

دارا بودن سابقه تجاوز جنسي در كودكي يا همينطور در بزرگسالي .

و خشونت جنسي در دوران كودكي تمام اينها اتفاق هايي مي باشند.

كه منجر به ضربه هاي روحي دشواري خواهد شد .

و مي تواند پيامدهاي جنسي وخيمي را به همراه داشته باشد.

كه رفتار شناسان جنسي به شخصي كه از اين گونه ماجرا هاي دشوار در حال رنج مي باشند .

ياري مي دهد تا ضربه هاي روحي خود را بهتر كنند.

رفتارشناسي جنسي

 •  چه وقتي بايد به رفتارشناسي جنسي رجوع كرد؟
 •   در واقع برخي از مشكل‌هاي نعوظي و همينطور خشك شدن واژن و يا به طور مثال مشكل هايي در ميل جنسي امكان دارد.
 • به صورت موقتي صورت گيرد و به خاطر خستگي و يا تنش‌هاي عاطفي در يك زماني به خصوص اتفاق بيفتد .

ولي هنگامي كه مشكل به صورت دائمي باشد و هفته ها و همينطور ماه ها طول بكشد.

به صورتي كه شما نمي توانيد به تنهايي و يا حتي با كمك همسرتان به آن پايان بدهيد.

رجوع كردن به يك مشاوره جنسي امكان برطرف شدن حل مشكل .

و در آخر پيشگيري كردن مزمن شدن آن براي شما فراهم خواهد شد.

معالجه مشكلات جنسي

در هر سني از ۱۷ سالگي به اين متخصصان مي‌توان رجوع كرد ولي الزاماً احتياجي نمي باشد.

كه به دليل حل مشكل جزئي جنسي به نزد آنها رجوع كنيد كه با پزشك عمومي.

و همينطور پزشك متخصص زنان هم مي توانيد اين مشكلات را برطرف كنيد .

و تمام اين اشخاص اطلاعات ضروري و كافي براي معالجه مسئله هاي جنسي را براي شما ارائه خواهند داد .

و حتي اگر مشكل شما در رابطه با حوزه كاري آنها نباشد به شما يك مشاوره جنسي معرفي خواهند كرد.

مشاور جنسي آنلاين

 ارتباط جنسي و زناشوئي 

 •  ارتباط جنسي و مسائل در ارتباط با آن از ارزش بسيار به خصوصي در زندگي زناشوئي برخوردار مي باشد.
 • و اين مسئله موضوعي مي باشد كه در پيش از ازدواج كردن و در جلسه‌هاي خواستگاري.
 • و همينطور پس از ازدواج نيز كمتر به آن اهميت داده مي شود پس مي‌تواند داراي عواقب بسيار بدي باشد .
 • كه مركز مشاوره با هدف از ميان برداشتن اين گونه مشكلات اقدام به بازگشايي كرده  است.
 • كه قسمتي از آن به اسم مشاوره جنسي مي باشد تا زوج هايي كه قصد ازدواج كردن با يكديگر را دارند .
 • بتوانند در همه زمينه‌ها همسر خود به شناختند بپردازند.

 

ارتباط بهتر زناشويي

تحقيقات نشان گر اين مي باشد كه زن و شوهرهايي كه در ارتباط جنسي خود به صورت صحيح عمل مي كنند.

ارتباط بهتري را در زندگي زناشويي و مشترك خود دارا نمي باشد اين زوج ها داراي تجربه ها .

و همينطور آموزش هاي ضروري براي ارتباط جنسي خود مي‌باشند .

كه بعضي از اشخاص تمايل به خيانت داشته اند و ريشه آن نبود آگاه بودن همسر به شيوه هاي جنسي مي باشد .

كه بر اساس تحقيقات صورت گرفته نبود اطلاع زنان و شوهران يكي از علت‌هاي جدايي زوجين مي باشد.

ارتباط ميان زن و شوهر

 •  ارتباط جنسي به خاطر محكم شدن ارتباط ميان زن و شوهر مي‌باشند و مي‌تواند .
 • با تعامل پيدا كردن ميان آنها يك زندگي ايده آل را براي آنها به ارمغان بياورد.
 • كه در اين حوزه داراي مشكل مي باشند با رجوع كردن به مشاور جنسي مي‌توانند مشكل هاي خود را فراموش كنند.
 •  همسران و زوج ها بايد اين را در نظر بگيرند كه مزاج همسرشان با آنها داراي فرق مي باشد.
 • به دليل اينكه بيشتر مشكلاتي كه ديده شده در زندگي زناشويي و ارتباط جنسي اشخاص ناشي از فرق هاي موجود.
 • در طبع زوجين بوده است كه اگر طبع زوج‌ها به يكديگر نزديك باشد معمولا مشكل جدي براي آنها به وجود نمي‌آيد.
 • ولي در صورت نبود تطابق مزاج هاي زوج ها احتياج به مشاوره جنسي مي باشد.

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۶ تير ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۴۰:۲۴ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

جواب دادن به احتياج هاي جنسي يكي از علت‌هاي پر اهميت ازدواج است.

و اگر زوجين در ارتباط جنسي خود مبتلا به مشكل بشوند.

امكان دارد كه تمام زندگي زناشويي آنها به خطر بيفتد .

ارتباط جنسي در زندگي مشترك مثل سوخت براي حركت كردن ماشين مي ماند .

تا هنگامي كه سوخت ايجاد نشود حركت ماشين امكان پذير نمي باشد.

اما بايد به اين نكته توجه داشت كه براي حركت كردن سوخت به تنهايي كافي نمي باشد.

و اگر چه ارتباط جنسي مي‌تواند به حركت كردن و زنده ماندن در زندگي مشترك ياري بدهد.

ولي به تنهايي ضامن زنده ماندن ارتباط شما نمي باشد.

ولي واقعا مشكل هاي جنسي چه مي باشد .

شوهرم منو ارضا نمي كنه

Hختلالات جنسي چيست؟

 • اختلالات جنسي چيست و براي برطرف كردن آن ها بايد چه كاري انجام داد؟ 
 • در مرحله اول بايد مقدار سطح آگاهي خود را در رابطه با ارتباط جنسي مطلع شويد.
 •  در مرحله دوم مشكل هاي جنسي را بشناسيد.

و اين را به ياد داشته باشيد كه مشكل هاي جنسي و همينطور اختلالات جنسي دو حوزه جداگانه به حساب مي آيد .

و مشكل هاي جنسي از اختلال هاي جنسي خفيف تر مي باشد و در قدم سوم همانطور كه يك سرماخوردگي را قبول داريد.

بايد مشكلات يا اختلال جنسي خود را هم قبول داشته باشيد و به دنبال شيوه معالجه براي آن باشيد.

مقالات سايت توسط تيم تخصصي مشاوران و روانشناسان “كانون مشاوران ايران “تهيه و پشتيباني شده است.

 

 مشكل هاي جنسي

نبود رضايت داشتن از رابطه جنسي را نمي توان به آساني در بسته بندي هاي اختلال تحريك جنسي قرار داد.

و بيشتر همسر هايي كه براي راهنمايي كردن به درمانگاه هاي جنسي رجوع مي‌كنند.

رضايتي از ارتباط جنسي خود دارا نمي باشند و گروهي از اين همسران فقط از نبود لذت شكايت مي‌كنند.

و عوامل متعددي مي‌توانند مشكل هاي جنسي را ايجاد كند.

 • مثل مشكل داشتن در رابطه ميان همسران به صورت كلي از دست دادن جذاب بودن همسران براي همديگر.
 • و خسته شدن از فعاليت هاي جنسي ثابت و بنابراين اگر در رضايت جنسي مشكلي موجود باشد.
 • مشكل جنسي مطرح مي باشد نه اختلال.

امكان دارد مشكل هاي جنسي خودش را به طور افسردگي و همينطور بي خوابي يا شكايت هاي مربوط به پزشكي زنان.

و نازايي آشكار كند كه مشكل هاي جنسي احتياج به غني سازي ارتباط همسران دارا مي باشد .

و اگر ارتباط همسران و شرايط رواني هر يك بهتر باشد به طور معمول مشكل هاي جنسي هم از بين خواهد رفت‌.

 اختلال هاي جنسي در زنان

اختلال هاي جنسي وجود داشتن مشكل در مرحله هاي متعدد رابطه جنسي مي باشد .

كه احتياج به روان درماني دارا مي‌باشد و هر ارتباط جنسي از چند مرحله به تشكيل شدن رسيده است.

كه آغازش تحريك و پايان آن فرو نشستن تحريك مي باشد و در هر مرحله مشكل موجود باشد.

كه اختلال ايجاد مي شود كه  اختلال‌هاي خانمها شامل موارد زير خواهد شد.

اختلال نبود علاقه و تمايل داشتن به رابطه جنسي:

 •  در اين اختلال شخصيت به طور معمول علاقه‌اي به برقرار كردن ارتباط جنسي دارا نمي باشد .
 • و با اكراه به اين مسئله جواب خواهد داد.

اختلال در ارگاسم:

 •  در اين اختلال زن امكان دارد خيلي به تحريك شدن رسيده باشد.
 • ولي به ارگاسم يا اوج لذت جنسي دست پيدا نكند.

اختلال بازداري و نبود تحريك جنسي:

 •  در اين گونه اختلال شخص در تحريك شدن و جواب دادن جنسي دچار مشكل خواهد شد.
 • كه مي‌توان از علتهاي آن احساس كردن گناه و همينطور خصومت و تعارض دروني ميان ميل به انجام دادن عمل جنسي.
 • ترس داشتن ناخودآگاه از آن ، اضطراب داشتن ناشي از نبود دانش جنسي و يا انتظار هاي غير واقع بينانه از ارتباط جنسي.
 • پيامدهاي منفي والدين در مورد عملهاي جنسي،  دارا بودن تجربه هاي ناخوشايند در ارتباط جنسي.
 • و همينطور استفاده كردن از داروها و بيماري هايي كه بر رويكرد تستسترون و هيپوفيز داراي تاثير مي‌باشد را نام برد.

  اختلال در واژينيسم

اسپاسم خود به خود عضله هاي خارجي اندام تناسلي و منقبض شدن غير ارادي آن ها مي باشد.

كه ارتباط جنسي را غير ممكن خواهد كرد.

 اختلال هاي جنسي در مردها

اختلال هاي ارگاسم در مرد:

مردهايي كه به اوج لذت جنسي يا به اصطلاح انزال نخواهند رسيد از اين گونه اختلال در حال رنج مي باشند.

كه اين اختلال مي تواند به طور هميشگي باشد يعني از اولين ارتباط جنسي تا به امروز موجود باشد.

و يا به صورت اكتسابي مي باشد يعني از يك زماني به بعد موجود باشد ضمن اينكه اين اختلال مي تواند.

شرايطي يعني فقط در بعضي از موارد به خصوص رابطه جنسي يا فراگير يعني تمام ارتباط جنسي باشد .

كه اين بيماري مي‌تواند به صورت شديد يا متوسط ايجاد شود.

  اختلال در انزال زودرس

 •  انزال به صورت مكرر با تحريك جنسي دست كم پيش يا بلافاصله بعد از عمل جنسي مي باشد.
 • كه اين اختلال مي تواند شخص مقابل يا خانم ها را از كسب كردن اوج لذت به محروم كردن بپردازند.

نقص داشتن در آغاز كردن يا ادامه ي نعوظ در مرد ضعيف بودن پايدار يا به صورت مكرر در آغاز يا ماندگار بودن نعوظ .

تا كامل شدن فعاليت‌هاي جنسي كه اين اختلال هم مانند اختلال هاي قبل مي تواند.

به صورت هميشگي و يا به صورت اكتسابي ايجاد شود.

 شوهرم منو ارضا نمي كنه1

شيوه هاي معالجه اختلال هاي جنسي

معالجه هايي كه براي اختلال هاي جنسي موجود مي باشد بسيار وسيع مي باشند.

ولي قبل از آن شما بايد به يك متخصص رجوع كنيد .

كه اگر برطرف كردن اين مشكلات را به زمان بسپاريد با بدتر شدن آن مواجه خواهيد شد.

 معالجه نبود تحريك جنسي

به صورت كلي در مقايسه با مردان چرخه روابط جنسي در زنان با آهنگ كندتري پيش خواهد رفت.

و اين نكته قابل اهميت مي باشد كه زنان براي به وجود آوردن يك ارتباط جنسي داراي تاثير.

و رضايت‌بخش به آماده شدن ذهني و تحريك جنسي فراواني احتياج دارند.

 

 • براي مشاوره هاي جنسي ميتوانيد با متخصصان كانون مشاوران ايران تماس حاصل فرماييد .

    ۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲ خط ويژه

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۶ تير ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۰۳:۲۳ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

سلام من با همكارم به سينما رفتم ولي به شوهرم گفتم كه اضافه كاري دارم بعد از اينكه به خانه رفتم گوشي ام را نگاه كردند و متوجه شدن، الان براي اينكه اعتمادشان را بدست بياورم چكار كنم؟


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۶ تير ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۰۱:۵۹ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

مركز مشاوره هفت حوض افراد به راحتي به درمان مشكلات روحي و رواني خود مي پردازند.

در مركز مشاوره هفت حوض انواع و اقسام مشاوره براي افراد  مختلف با ديدگاه هاي مختلف.

و مشكلات متفاوت در سنين گوناگون ارائه مي شود.

يكي از اين مشكلات كه در مركز مشاوره هفت حوض مورد بررسي.

و مشاوره قرار مي گيرد نحوه درمان بي قراري است.

مركز مشاوره هفت حوض

 • تنش، اضطراب، بي قراري همه اين نشانه هاي يك وضعيت ذهني.
 • به نام بي ثباتي در شخص است.
 • و ما مي خواهيم در اين مقاله به آن اشاره كنيم.
 • از لحاظ بدني و فيزيولوژيك، در خيلي از بيماري هاي جسمي.
 • مانند بيماري هاي عفوني، تغذيه اي و مغزي.
 • اين مشكل روحي مي تواند به عنوان نشانه اي بروز نمايد.

حضور عفونت در هر جايي از بدن و برخي از مشكلات تغذيه اي مانند كمبود نمك و الكتروليت.

و همچنين سكته مغزي، خونريزي مغزي، تومور و آسيب مغزي مي تواند موجب بروز بي قراري در شخص شود.

نارسايي كبد و كليه و نيز تجمع سموم در بدن همچنين مي تواند باعث بي قراري به عنوان يكي از علائم اين بيماري ها شود.

مركز ” مشاوره ستاره ايرانيان” تنها كلينيك شبانه روزي تخصصي و روانشناسي در ايران.

اختلال اضطراب و بي قراري 

اگر يك بيماري جدي جسمي در يك فرد بي سر و صدا شناخته نشود.

ممكن است مصرف بعضي داروها يا مواد مضر و محركهاي مانند سيگار باعث بي قراري شود.

يا نگراني در اينكه يك بيماري ممكن است رخ دهد نيز مي تواند به نوعي سبب بروز بي قراري گردد.

 • از نظر روان شناختي، برخي از افراد به صورتي طبيعي نيز مي توانند علائم اضطراب.
 • كار زياد يا خستگي مزمن ناخوشايند را نشان دهند.

اما در افرادي كه داراي اختلالات رواني هستند.

بي قراري يك نشانه رايج است كه در ميان اين اختلالات.

و دغدغه ها مي تواند اضطراب، وسواس  اختلالات خلقي مانند بيش فعالي و بيش فعالي دوران كودكي باشد.

تشخيص بيقراري

 • اولين گام تشخيص بيقراري است، و اگر آن را به عنوان يك علت بي تحركي از بيماري هاي فيزيكي.
 • و تغذيه تشخيص داده شود، درمان اين بيماري ها مي تواند به برطرف شدن اين تنش در افراد كمك كند.
 • اما اگر اين بي قراري با علائم فشارخون قلبي و عدم وجود يك منبع جسمي مرتبط باشد.
 • بايد به درمانگاه و روانپزشك مراجعه كنيد. روانپزشك معتقد است كه دوره هاي خستگي .
 • كه با علامت ديگري همراه نيست، به نظر مي رسد ضعيف هستند، ممكن است نگران نباشيد.
 • و ممكن است به علت مشكلات ذهني ايجاد شده باشد. احساس خطر يا ناامني نيز مي تواند.
 • منجر به اضطراب و تنش شود. مهم ترين اقدام براي درمان اين اضطراب شناسايي عوامل استرس زا.
 • در زندگي بيمار است. ضروري است كه بيمار به طور كامل آگاه و كامل از اين عوامل در رفع سريع آنها.
 • آگاهي يابند و به بي ثباتي، خشم، تجاوز و اضطراب منجر نگردند.

شناسايي عوامل استرس زا

اضطراب به ميزان ترس و اضطراب اشاره دارد كه ارزش مشترك آن، مانند:

تست استرس ناشي از استرس براي افراد سودمند است.

اما اگر آن را به سطح كه باعث ناتواني دائمي و بيماري دائمي شده و مشكلات روزانه .

و فعاليت هاي شغلي را ايجاد مي كند آموزش و ارتباطات شخصي و اجتماعي.

 • بازديد از يك پزشك متخصص ضروري است.
 • اضطراب پاسخ طبيعي بدن به مشكلات خاص و رنج است.
 • كه مردم را براي غلبه بر مشكلات آماده مي كند.
 • بي قراري يك اختلال اضطراب رايج است.
 • كه در زنان شايع تر است و حداقل شش ماه .
 • از اضطراب مكرر رنج مي برد.
 •  تنش و ترس اضطراب همه افراد در طول زندگي خود
 • احساس خستگي و بيماري مي كنند.

اما افرادي كه افسرده و مضطرب هستند و تحت فشار و استرس قرار دارند بيشتر از ديگران در معرض خطر هستند.

 

مركز مشاوره خوب خانواده

عوامل اضطراب و بي قراري شامل ترس، خستگي و سرخوردگي ناشي از پيشرفت بيماري.

تلاش براي درك يك محيط ناآشنا، اشتباهات در تفسير بيمار از محرك هاي محيطي.

مانند سر و صدا و استرس، استرس رواني، مانند از دست دادن مشكلات شخصي و اقتصادي است.

براي بيمار و بستگان، حركت محل اقامت، مسافرت، بستري شدن و جايگزيني بيمار، استفاده از داروهاي جديد.

و عوارض جانبي، تغيير در زمان و ميزان استفاده از داروهاي قبلي مي تواند مشكل ايجاد كند.

 • به اين دليل كه اضطراب و بي قراري شديد،تمام جنبه هاي زندگي بيمار را مختل مي كند، درمان ضروري است.
 • مهم ترين درمان ها براي كاهش اضطراب و بي قراري و استرس، درمان شناختي رفتاري .
 • و استفاده از تكنيك هاي آن است، تمرين روزمره ورزشي منظم، كنترل افكار و كاهش اضطراب .
 • و تغذيه مناسب با يك رژيم سالم و متعادل بسيار مهم است.

مهم ترين درمان اضطراب و بي قراري

 • از جمله سبزيجات خام يا پخته شده در يك رژيم غذايي براي از بين بردن خستگي.
 • نوشيدن آب كافي براي دفع سموم، استفاده از گوشت قرمز و جگر به عنوان منبع غني آهن.
 • همراه با ميوه هاي خشك، عدس، زرده تخم مرغ و نخود، كه همه آنها منابع غني هستند نقش مهمي دارند.
 • آهن، كه به كاهش خستگي كمك مي كند، در درمان استرس و اضطراب مفيد است.
 • همچنين، شما بايد از خوردن غذاهاي چرب و سنگين و مصرف غذاهاي شيرين مانند :
 • شيريني ها، شكلات، نوشيدني ها و غذاهاي داراي شاخص قند بالا پرهيز كنيد.
 • بهتر است از صرف غذاهاي كمتري و پر كالري تر، به جاي از استفاده از مقدار زيادي از مواد غذايي بهره ببريد.

 

 • براي مشاوره و درمان اضطراب ميتوانيد با شماره هاي ذيل تماس بگيريد .

021-88472864


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۶ تير ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۴۷:۳۳ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]
در حال حاظر براي اين بيماري هيچ دارويي كشف نشده و جراحي تنها راه درمان فيستول مي باشد. كه امروزه با ليزر اين جراحي بسيار تميز وراحت بدون درد وخون ريزي انجام ميشود اگر فيستول سرراست و كمي عضله اسفينكتر دخيل باشد ميتوان عمل فيستولوتومي انجام داد. در اين روش با برداشتن سقف محل ، شكاف دورن كانال مقعد به شكاف بيروني متصل و اين شيار از داخل به بيرون التيام مي يابد.

هرچند بعضي اوقات فيستول هفته ها و يا سالها پس از تخليه خودش را نشان نميدهد ولي اين جراحي با ليزرميتواند همزمان با تخليه ي آبسه انجام شود. عمل فيستولوتومي يك روش ديرين با ميزان موفقيت ۹۲-۹۷ درصدي است كه ضمنا بايد يادآور شد بيمار روي دفع مدفوع كنترل كمتري خواهد داشت چون عضله ي اسفينكتر پس از عمل فيستولوتومي تقسيم ميشود ، به همين خاطر پزشك متخصص فيستول بايد وضعيت هر بيمار را جداگانه ارزيابي نمايد.

علاوه بر فيستولوتومي چند نوع جراحي ديگر هم موجود است كه نيازي به تقسيم كردن عضله ي اسفينكتر ندارد. يكي از اين گزينه ها “تزريق چسب فيبرين” است. در اين روش چسب فيبرين درون شيار فيستول تزريق تا با بافت هاي مجاور يكي شود. مزيت اين كار تقسيم نكردن عضله و درنتيجه حفظ كنترل مدفوع است. هرچند ميزان موفقيت اين روش تقريبا كم است ولي بخاطر ريسك كم و قابليت تكرار بي ضرر است.

سوراخ گير فيستول مقعد ، قطعه اي بلند است كه در امتداد فيستول براي پر كردن فضاي مابين قرار ميگيرد و پس از مدتي با بافت هاي پيرامون يكي ميشود. مثل قبل مزيت اين قطعه تقسيم نكردن عضله فيستول و اشكال آن مثل چسب فيبرين ميزان موفقيت كم مي باشد ، در مطالعات ميزان موفقيت زير ۵۰ درصد گزارش شده است.

يك روش ديگر ، فلپ اندوآنال است و براي بيماراني كه فيستول حاد دارند يا بخاطر عمل فيستولوتومي در حال ازدست دادن كنترل مدفوع شده اند حفظ ميشود. در اين روش شيار داخلي فيستول توسط بافت هاي سالم پوشش مي شود تا منشا فيستول بسته شود. در اين روش ميزان بازگشت بيماري حدود ۵۰ درصد است و بيماري هاي خاص از قبيل بيماري كرون ، بدخيمي ، بافت هاي ملتهب و سيگار به اين عدم موفقيت كمك ميكنند. هرچند در اين روش هم عضله ي اسفينكتر تقسيم نميشود ولي كنترل مدفوع به ميزان خفيف تا متوسط گزارش شده است.

يك روش ديگر جهت تقسيم نكردن عضله بنام LIFT است كه طي آن مسير فيستول بين فضاي داخلي و خارجي عضله تقسيم مي شود. در اين حالت عضله ي فيستول تقسيم نميشود ولي چون اين روش به تازگي كاربرد پيدا كرده نميتوان ميزان موفقيت آن را به درستي ارزيابي كرد. اكثر اين جراحي ها بصورت سرپايي انجام ميشوند ولي درحال حاضر جراحي با ليزر بسيار بسيار از ساير روشها مناسب تر ميباشد ودرصد رضايت بيماران را بالا برده. بنابراين انتخاب يك پزشك متخصص فيستول كه در چند نوع جراحي فيستول مهارت داشته باشد حائز اهميت مي باشد.
 

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۶ تير ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۴۶:۳۸ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

نقدي بر روش نويسندگي

همه آنهايي كه فيلم «هامون» را ديده‌اند، حتما صحنه‌اي را به ياد دارند كه شخصيت اصلي فيلم خودش را به دريا مي‌اندازد تا براي هميشه در دريا بماند. بعد خواب مي‌بيند در يك تور ماهي‌گيري افتاده و نجات پيدا مي‌كند. اما براي هميشه اين صحنه در ذهن ما نقش مي‌بندد كه نويسنده‌اي مي‌خواسته براي هميشه ساكن دريا باشد و اين رازي است كه هميشه نويسنده‌ها با دريا دارند. مهرجويي در اين فيلم، از بهترين نماد موجود استفاده كرده است؛ صحنه‌هاي كابوس كنار دريا، موسيقي باخ و نويسنده‌اي كه قلمش خشكيده. حميد هامون كه خسرو شكيبايي آن را بازي كرده، نمادي از يك نويسنده سرگشته است كه ميان زندگي خانوادگي و نقشش به‌عنوان يك نويسنده سرگردان است. و چه جايي بهتر از دريا مي‌تواند اين تلاطم روحي او را به نمايش بگذارد. اصلا اگر نگاهي به تاريخ ادبيات داشته باشيم، خواهيم ديد كه نويسندگان زيادي با دريا ارتباط داشته‌اند. چرا؟ شايد ماجراجو بوده‌اند. شايد هيچ چيزي روح سرگشته‌شان را راضي نمي‌كرده و شايد دريا آنها را به نوشتن علاقه‌مند كرده است. پس بخوانيد تا بدانيد رابطه فاميلي نويسنده‌ها و دريا چيست.

نمي‌خواهيم خيلي تيشه به ريشه تاريخ بزنيم و از نويسنده‌هايي بنويسيم كه مثلا هزار سال قبل «دريايي» بودند، عشق سفر دريايي داشتند و از موج‌هاي دريا مي‌نوشتند. اما نمي‌توانيم از ميخل سروانتس ياد نكنيم. اصلا انگار نمي‌شود در مورد مسئله‌اي ادبي حرف زد و اسم سروانتس و ارنست همينگوي را نبرد. فعلا به بخش سروانتس بپردازيم تا برسيم به آقاي همينگوي كه يك‌جورهايي اسمش همه جا قرار است بيايد.

پدر رمان‌نويس، يك دريانورد بازنشسته است

سروانتس زماني شروع به نوشتن رمان «دن‌كيشوت» كرد كه يك دريانورد بازنشسته بود. او سال‌ها به سفرهاي دريايي رفته بود و تجربه‌هاي زيادي در اين عرصه داشت، اما هيچ اثري از دريا در كارهايش نيست. مي‌گويند كه قرار بوده «دن‌كيشوت» درباره سفرهاي دريايي سروانتس باشد. او وقتي كه مهار «آهوي قلم» را به دست گرفت تا در صحراي ادبيات بتازد، اول از سفرهاي دريايي نوشت، اما ماجرا به يك شكل ديگر پيش رفت. يعني وقتي دست‌نوشته‌هاي اوليه‌اش را به دوستانش نشان داد، خيلي‌ها دلگير شدند. آن روزها مثل زمان ما نبود كه ديگران خيلي ظرفيت داشته باشند، بلكه همه خيلي زود دلشان مي‌شكست. به همين دليل سروانتس تصميم گرفت تا همان ماجراها را به جاي دريا، در ساحل دريا بنويسد. خدا پدر و مادر دوستان سروانتس را بيامرزد، چون وقتي كه او داستاني‌تر به خاطراتش نگاه كرد، ماجرا كلا فرق پيدا كردند. يعني ماجرا كلا پهلواني شد و يك شخصيت بامزه به اسم «سانچو پانزا» هم به داستان اضافه شد كه نمك داستان «دن‌كيشوت» است.

البته اين نويسنده قرن شانزدهمي البته چند داستان دريايي هم دارد؛ داستان‌هايي كه كوتاه‌اند و نويسنده خجالت مي‌كشيده آن را به ديگران نشان دهد، چون در روزگار سروانتس، قصه‌هاي كوتاه نوعي بچه‌بازي به حساب مي‌آمدند. او اسم اين داستان‌هاي كوتاه را «حكايت» گذاشته بود.

جزيره گنج، سفرهاي گاليور و چرا ژول ورن نباشيم؟

نويسنده‌هاي مشهور جهان زماني به دنيا آمدند و مردند كه هنوز توپولوف‌هاي روسي اختراع نشده بودند. آن روزها فقط چندتايي كشتي ساخته شده بودند كه گاهي سر به بيابان (نه دقيقا بيابان، بلكه جاهاي پرت) مي‌گذاشتند، گم مي‌شدند و اتفاق‌هاي عجيب مي‌افتاد. مثلا جاناتان سويفت، كه اسم خودش آشنا نيست، اما «سفرهاي گاليور»ش را هزار بار خوانده‌ايد و ديده‌ايد، درباره مردي نوشته است كه كشتي‌اش غرق مي‌شود و بعد موج‌ها او را به جزيره‌اي مي‌رساند كه ساكنان عجيب و غريبش، داستان‌هاي بامزه‌اي خلق كردند. شايد اگر جانان سويفت اين روزها زنده بود، به جاي «سفرهاي گاليور» رماني به اسم لاست مي‌نوشت كه چند نفر توي جزيره گم مي‌شدند و بعد اتفاق‌هايي شبيه آن چيزهايي كه در سريال «گم‌شده» ديديم، در آن روي مي‌داد.

البته قضيه لويي استيونسن كمي فرق دارد. اين نويسنده هم اسمش كمي ناآشناست، اما رمان و فيلمش را احتمالا بارها خوانده يا ديده‌ايد. البته نه به اندازه «سفرهاي گاليور». ماجراي رمان «جزيره گنج» درباره يك دزد دريايي معروف است به نام جان سيلور، احتمالا با يكي از آن چشم‌بندهاي معروف سياه كه به‌طور اريب روي چشم مي‌بستند. تفاوت جان استيونس با جاناتان سونيت در آن است كه ما هنوز دزد هوايي نداريم. البته شايد در آينده دزد هوايي هم داشته باشيم. در حال حاضر فقط آدم‌هايي هستند كه هواپيماربايي مي‌كنند و جالب آنجاست كه هنوز «دزدهاي دريايي» به طور فعال به كار خود ادامه مي‌دهند و حتي ماهواره‌هاي جاسوسي هم كاري نمي‌توانند بكنند. مثلا چند دزد دريايي مشهور در سواحل سومالي به كار مشغولند كه هر روز دست به كارهاي عجيب و غريب مي‌زنند.

حالا كه بحث از رمان‌هاي تخيلي شد و اين‌كه مي‌شود رماني در مورد «دزدهاي هوايي» نوشت، بد نيست اسمي هم از ژول ورن بياوريم. او زماني از سفر به اعماق دريا نوشت كه هنوز كشتي‌ها روي آب هم مطمئن نبودند. ژول ورن كه مثل خيلي از آدم‌ها دلش مي‌خواست بداند در اعماق دريا چه خبر است، يك زيردريايي تخيلي طراحي كرد و آن را روانه زير آب‌ها كرد. البته هنوز هم بشر نتوانسته به اعماق ۲۰ هزار فرسنگي زير درياها سفر كند، اما به هر حال آرزو و تخيل ژول‌ورن، راه اختراع زيردريايي را هموار كرد. براي انجام هر كاري، بايد در ابتدا تصورش كرد. بايد در ابتدا در تخيل آن را ساخت تا به واقعيت بپيوندد. البته اين ماجرا فقط به ادبيات مربوط نمي‌شود. خيلي از جنايتكارهاي معروف جهان هم، كارهاي محيرالعقول خود را از همين تخيل شروع كرده‌اند.

در اين بخش قرار است نهنگي كشته شود

روزگاري كه هرمان ملويل، رمان «موبي ديك» را نوشت، نهنگ‌ها هنوز سلطان بي‌منازع درياها بودند. او زندگي شخصيتي به نام ناخدا اهب را نوشت كه در جنگ با يك نهنگ سركش به نام «موبي ديك» يا نهنگ سفيد با كلي دردسر مواجه شد. اگر فيلمي را كه از روي اين رمان ساخته شده ببينيد، خواهيد ديد كه اين ناخدا براي شكست‌دادن نهنگ چه مرارتي كشيد. او حق داشت. اگر سال‌ها بعد ما از موجودات ناشناخته فضايي نوشتيم و هنوز كه هنوز است از اين موجودات فضايي مي‌ترسيم (چون آنها را نمي‌شناسيم)، دريا در روزگار هرمان ملويل چندان شناخته‌شده نبود. در نتيجه وقتي در رمان او، يك دريانورد بر يك حيوان بزرگ دريايي پيروز مي‌شود، درست شبيه آن است كه انسان بر كل طبيعت چيره شود.

موبي ديك يك استعاره بود؛ يك استعاره از انساني كه قرار بود همه دنيا را بشناسد؛ انساني كه فكر مي‌كرد مي‌تواند همه دنيا را در آزمايشگاه بازسازي كند و همه دنيا را در جدول ۲‍×۲ قرار دهد، اما كمي بعد، ديگر درياها افسانه نبودند، هرچند كه هنوز دريا ناشناخته‌هاي زيادي دارد. آدم‌ها دنبال چيزهاي عجيب‌تري هستند. حتي ديگر «سفر به ماه» هم جواب نمي‌دهد.

آن سوي اقيانوس، يك يانكي قايق‌سوار

درست در همان روزهايي كه هرمان ملويل، داستان حماسي «موبي ديك» را مي‌نوشت، يك آمريكايي همه چيز را از دريچه خنده و شوخي مي‌ديد. مارك تواين كه كارگر كشتي هم بود، رماني به اسم «هاكلبري فين» نوشت كه خنده را روي لب‌هاي بسياري از مردم جهان جاري كرد. او حكايت پسربچه بازيگوشي را قلمي كرد كه نمي‌توانست خودش را با قواعد متداول هماهنگ كند و مدام سر به بيابان مي‌زد. مارك تواين قصه روزگار خودش را نوشت؛ قصه روزگاري كه سياه‌پوست‌ها، هنوز «كاكا سياه» بودند و آنها را لينچ مي‌كردند. آنها را قطعه قطعه مي‌كردند و هنوز خبري از باراك اوباما نبود.

تواين از دنيايي صنعتي مي‌نوشت كه همه چيز در حال نابودي بود؛ اخلاق، قواعد اجتماعي و همه چيزهايي كه بعدها ديگر كسي به شكستن آنها توجهي نداشت. قهرمان او يك جاشوي كشتي بود كه در مي‌سي‌سي‌پي مي‌راند و ماجراهاي جديد مي‌ديد، دنياي سياه‌ها، دنياي سفيدها…

همين نكته در رمان‌هاي جوزف كنراد هم بود؛ نويسنده‌اي كه اصل و نسب اشرافي لهستاني داشت، اما به انگليسي مي‌نوشت. او در همه قصه‌هايش، نگاهي به دريا و دريانوردي دارد. از رمان «دل تاريكي» گرفته تا «لردجيم». و جالب آن‌كه در بيشتر اين رمان‌ها، سفيدپوست‌ها «آدم بده» ماجرا هستند و سياه‌پوست‌ها «آدم خوبه‌ها». كنراد هم مثل ملويل خيلي جدي به وقايع نگاه مي‌كرد، اما آثارش درست به اندازه مارك تواين خواندني هستند.

آقاي نويسنده با يك قلاب ماهي‌گيري

هميشه پاي يك ارنست همينگوي در ميان است، حتي وقتي قرار است در مورد دريانوردها بنويسيم. اگر قرار باشد در مورد شكارچي‌ها، نويسنده‌هاي دائم‌السفر، مردهاي چندزنه، نويسنده‌اي كه به سمت خودش شليك كرد، نويسنده‌اي كه رمان ديگران را به اسم خودش چاپ كرد و خلاصه خيلي چيزهاي ديگر بنويسيم، پاي يك ارنست همينگوي در ميان است و وقتي كه اسم دريا مي‌آيد، يك‌راست بايد به سراغ «پيرمرد و دريا» برويم كه نجف دريابندري آن را ترجمه كرده است.

همينگوي وقتي سراغ اين رمان رفت كه به قول خيلي از منتقدها، قلمش خشكيده بود. او به خانه ساحلي‌اش رفت تا كمي به استراحت بپردازد. بعدازظهرها به ماهي‌گيري مي‌رفت و همان جا بود كه پيرمرد را ديد. و جالب آن‌كه اثرش بي‌شباهت به «موبي ديك» نيست؛ پيرمردي كه همه فكر مي‌كردند كه ديگر نمي‌تواند ماهي‌گيري كند و شبي بزرگ‌ترين ماهي دريا را صيد كرد. جدال پيرمرد ماهي‌گير بي‌شباهت به نبرد ناخدا اهب با نهنگ نبود؛ هرچند كه او تنها اسكلت را به ساحل رساند.

ايراني‌ها و دريا

نجف دريابندري، مترجم و نويسنده‌اي است زاده يك شهر ساحلي. پدرش ناخداي يك كشتي بوده و رمان «پيرمرد و دريا» را ترجمه كرده. به همين دليل ما با او از دريا حرف زديم. دريابندري كه در كتاب «آشپزي مستطاب» خيلي به غذاهاي دريايي توجه دارد، عاشق درياست، گرچه بيشتر عمرش را دور از دريا و در تهران بي‌آب و علف زندگي كرده است.

او از روزهاي نوستالژيك جواني ياد مي‌كند كه با صفدر تقي‌زاده و ناصر تقوايي در كنار رود كارون جمع مي‌شدند. نويسندگان معروف به «مكتب جنوب» در كنار خليج فارس و رود كارون شكل گرفتند. همان رودي كه اين روزها ديگر مثل گذشته پر آب نيست و وسطش «جنگل كارون» روييده است. صادق چوبك هم در كنار خليج فارس رشد كرد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۶ تير ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۴۳:۳۲ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

پسر عموم دوست دارم:بسياري از دخترها هستند كه پسر عموي خود را دوست دارند.

و هميشه اين سوال براي آن ها مطرح است كه ايا اين دوست داشتن به رابطه و ازدواج منتج مي شود يا خير.

گفتن اينكه “پسر عموم دوست دارم” به تنهايي نمي تواند راهگشا باشد و نتيجه در پي داشته باشد.

پسر عموم دوست دارم1

پسر عموم دوست دارم

از ديدگاه مردان، زنان هنگام بيان احساسات عاشقانه خود (به جز در مورد آن هايي كه خوش تيپ و پولدار هستند.

جواب ضد  و نقيض مي گويند، زيرا زنان به طور غريزي و پيچيده عمل مي كنند .

و اكثر آنها پاسخ هاي بحث برانگيزي مي دهند، زيرا آنها خود هم مطمئن نيستند .

كه آنها چه مي خواهند و چه انتظاراتي دارند.

بنابراين آنچه كه اكثر مردان به دنبال آن هستند مجموعه اي از علائم و نشانه هايي است.

كه آنها در مورد علاقه واقعي خود به مخالفان خود مي بينند.

در زير برخي از نشانه هايي كه مي تواند نشانه اي از علاقه زن باشد:

 • او با شما هماهنگ است. 
 • ناگهان متوجه مي شويد كه او در همه جا است.
 • او “به طور تصادفي” هر كجا كه هستيد.
 • و يا در راهرو دفتر خود، در مقابل شما .
 • يا در اطراف شما در موقع راه رفتن.

مقالات سايت توسط تيم تخصصي مشاوران و روانشناسان “كانون مشاوران ايران “تهيه و پشتيباني شده است.

 ازدواج فاميلي

آنچه او مي كند، تلاش براي جلب توجه شما است .

و براي قرار دادن خود در موقعيتي است كه شما را ببيند و متوجه خود سازد.

نكته اينجا اين است كه بسياري از مردان نسبت به اين عمل بي توجه هستند.

و بنابراين بسياري از فرصت ها را از دست مي دهند.

مردان مستقيما به طور غيرمستقيم عمل مي كنند.

بنابراين اگر يك زن بارها و بارها خود را در معرض ديد قرار داده است .

احتمال دارد كه او عمدا اين كار را انجام دهد. او حركات ويژه اي مي كند.

يك حرف قديمي مي گويد:

 • “بدن زن دروغ نمي گويد”.

طبيعت انساني به گونه اي طراحي شده است .

كه در هنگام بيان غرور و علاقه خود، مقدار مشخصي از فعاليت بدني را نشان مي دهد.

وابستگي عاشقانه 

 • اين اقدامات غيروابسته از باز كردن چشم به چيزهاي جذاب، تا لبخند و لمس كردن متفاوت است.
 • در اينجا برخي از علائم زبان فيزيكي ذكر شده است: اشاره به جهت با پاها يا شانه هاي خود.
 • خم شدن در هنگام صحبت كردن؛  بازي با مو و ضربه زدن به مو؛ لمس طلا و جواهر و عينك.
 •   اگر برخي از اين علائم را در طرف ديگر مشاهده مي كنيد، مي توانيد تقريبا اطمينان حاصل كنيد.
 • كه او داراي چراغ سبز نشان دهنده شروع رابطه است. او براي شما هرگز بدون زمان و وقت نيست.
 • اين قانون اصلي بازي عشق است. اگر يك زن علاقه مند به برقراري ارتباط و رفتن با شما باشد.

او هميشه خودش را در دسترس شما قرار مي دهد.

به اين ترتيب، او شماره تلفن يا آدرس ايميل خود را به شما مي دهد.

او در اسرع وقت به تلفن يا ايميل شما پاسخ خواهد داد.

نشانه هاي عاشق بودن 

او دعوت شما را با هم مي پذيرد و اگر او در روزي كه آن را تعيين نمي كنيد، زمان نداشته باشد.

چيزي شبيه اين مي گويد:

خب، اين چهارشنبه من نمي توانم، اما اگر روز يكشنبه ديگر باشد.

مشكلي نيست، خوب است؟

شما هرگز از يك زن علاقه مند جملات زير را نخواهيد شنيد:

 • حالا واقعا گرفتار هستم يا من فعلا نمي توانم .
 • براي ديدن تو بيايم و جلسه را براي روزي ديگر بگذار.

و از اين دست بهانه ها. او در مورد شما كنجكاو است.

 • يك زن كه به شما علاقمند است مي خواهد همه چيز را بداند.
 • و بنابراين مي تواند با دوستان دخترش درباره آن صحبت كند.
 • او از شما درباره خانواده، پس زمينه، غذا، موسيقي، فيلم.
 • و مسائل مختلف سؤال خواهد كرد.

 

پسر عموم دوست دارم

انگيزه دوست داشتن پسر عموم

انگيزه اصلي او شناختن منافع شماست تا بتواند منافع خود را با شما به اشتراك بگذارد و با شما ارتباط برقرار كند.

به عنوان مثال، اگر شما قايق سواري را دوست نداريد، او از آن متنفر مي شود. او وضعيت مالي شما را اندازه مي گيرد.

يك زن علاقه مند اندازه گيري منابع و امور مالي همسر آينده خود را دوست دارد. سوالاتي مانند:

“كجا زندگي مي كنيد؟، چه ماشيني داريد؟ و شغل تان چيست؟ مي تواند نشانه اي از علاقه اش باشد.

اگر پاسخ به اين سوالات مطابق با استانداردهاي او باشد، نشانه هاي بعدي ظاهر خواهد شد.

و اگر نباشد ممكن است شرايط تغيير كند.  او درباره آينده صحبت مي كند.

يك زن علاقه مند هميشه دوست دارد كه در مورد برنامه هاي آينده صحبت كند .

و به چيزهايي كه مي توانيد با هم انجام دهيد مشتاق است.

حسادت زنانه 

 • او بي قرار و ناپايدار است. اگر او واقعا علاقه مند است، او مانند يك گربه پريشان و ناراحت خواهد شد.
 • به ويژه هنگامي كه شما نمي توانيد علائم شور و شوق او را درك كنيد. البته ممكن است.
 • اين  دليل بر وجود يك فرد خجالتي طبيعي باشد. به زنان ديگر حسادت مي كند.
 • يك زن سعي مي كند از مرد مورد علاقه اش به عنوان يك عقاب مراقبت كند.

و او را در دست گرفته و با دندان نگه دارد. پس صحبت كردن شما در مورد يك فرد ديگر ممكن است .

او را به شدت حسود و عصباني كند. البته، علائم بالا ممكن است ناشي از علاقه يك زن باشد.

زيرا برخي از زنان به طور كلي با ديگران دوست هستند.

اما اگر تعداد زيادي از اين علائم را در يك فرد مشاهده كنيد.

مي توانيد به خودتان اميدوار باشيد و دل را حسابي صابون بزنيد.

 

 • براي دريافت مشاوره هاي قبل ازدواج ميتوانيد با متخصصان و كارشناسان كانون مشاوران ايران تماس حاصل فرماييد .

           ۰۲۱-۸۸۴۲۲۴۹۵


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۶ تير ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۴۲:۴۵ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ]
.: Weblog Themes By tibablog :.

درباره وبلاگ

آموزش از طريق مشاوره پيش از ازدواج تا زوج درماني و مشاوره خانواده. راهنمايي و مشاوره تلفني ازدواج و خانواده مركز تهران و جنوب ۰۲۱۸۸۴۱۹۸۳۲ مركز مشاوره شمال و شرق ۰۲۱۲۲۲۴۷۱۰۰ شمال و غرب تهران ۰۲۱۲۲۳۵۴۲۸۲ مشاوره ازدواج و خانواده شامل آموزش مهارت هاي رفتار با همسر آينده خانواده همسر زوج درماني شناسايي فرد مناسب و از همه مهمتر اطمينان پيش از ازدواج از يك انتخاب درست است! عوامل زيادي در اين امر دخيل هستند كه بايد مورد بررسي و دقت نظر هنگام همسريابي و يا حتي دوست يابي قبل ازدواج به آن توجه كرد. رفع دعواي زن و شوهر و فرزندان اعتياد و مشاوره فردي
نويسندگان
لینک دوستان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 2
همه : 4037
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب