مشاوره خانواده ، ازدواج، كودك و نوجوان
مشاوره خانواده ، ازدواج، كودك و نوجوان ۰۲۱۸۸۴۱۹۸۳۲

و اختلال وسواس فكري ـ عملي

گروهي از دانشمندان تورنتو نقايص مغزي مشابهي را در كودكان مبتلا به اختلال اوتيسم، بيش فعالي و اختلال وسواس فكري ـ عملي دريافتند.

اين مطالعه ماه جاري در ژورنال آمريكايي روانپزشكي منتشر شد كه مواردي نظير تصاويري از ماده سفيد مغز دويست كودك مبتلا به اوتيسم، اختلال وسواس فكري عملي يا كودكان عادي را دربر داشت. ماده سفيد مغز متشكل از دسته هايي از فيبرهاي عصبي مي باشد كه مواد سلولي پراكنده در همه ساختار مغز را يكپارچه مي سازد و موجب ارتباط بين نواحي مختلف مغز مي شود.دكتر ايمز نويسنده نخست مطالعه و فوق تخصص باليني در مركز اعتياد و سلامت روان از انستيتوي تحقيقاتي سلامت روان نهاد خانواده كمپل (CAMH’s)بيان مي كند” ما نقص هايي را در ماده سفيد در محل ارتباط نيمكره هاي راست و چپ مغز موجود در كودكان مبتلا به اوتيسم، بيش فعالي و وسواس فكري عملي هنگام مقايسه انها با كودكان سالم در گروه كنترل يافتيم. اين قسمت ماده سفيد، يعني جسم پينه اي بزرگترين بخش مغز و نخستين قسمتي است كه رشد مي كند.

همچنين، تيم تحقيقاتي (CAMH) از بيمارستان كودكان بيمار و بيمارستان توانبخشي كودكان هولاند دريافتند كه كودكان مبتلا به اوتيسم و بيش فعالي اختلالات شديدتري را ناشي از ماده سفيد مغز در مقايسه با افراد مبتلا به اختلال وسواس فكري ـ عملي نشان دادند. در ادامه دكتر ايمز بيان مي كند “اين يافته ها ممكن است نشان دهنده ي اين واقعيت باشد كه هردو كودكان مبتلا به اوتيسم و بيش فعالي در مقايسه با وسواس فكري و عملي در سنين پايين تر شروع مي شوند و معمولا در زماني كه مقدار زيادي از ماده خاكستري مغز در حال رشد مي باشد.

اختلالات اوتيسم، بيش فعالي و وسواس فكري عملي نشانه هاي مشتركي دارند و از طريق برخي ژن هاي مشابه پيوند مي يابند. هنوز هم با گذشت سال ها، اختلالات مذكور به عنوان اختلالات مجزايي مورد مطالعه قرار مي گيرند. در كل، اين سه اختلال عصبي رشدي در تقريباً ۱۵درصد از كودكان و نوجوانان تاثير گذار است. مطالعه حاضر بخشي از پروژه بزرگ دانشگاه اونتاريو POND است كه به بررسي اختلالات مغزي گوناگون دركودكي به طور كلي به منظور درك شباهت ها و تفاوت ها مي پردازد و نيز منجر به ايجاد درمان هاي هدف دار و مؤثرتر مي شود.

رابطه رفتار با مغز

بسياري از رفتارهاي مرتبط با اختلال اوتيسم، بيش فعالي و وسواس فكري عملي مانند مشكلات توجه يا مشكلات اجتماعي در طي اين شرايط رخ مي دهند و از نظر ميزان شدت آنها تفاوت فردي نيز وجود دارد. اين محققان دريافتند كه ساختار ماده سفيد مغز با طيفي از نشانه هاي رفتاري موجود در كل دوره اين تشخيص مرتبط است.دكتر ايمز اظهار داشت “كودكان داراي اختلالات مغزي بيشتر داراي اختلالات بيشتري در عملكرد روزانه صرف نظر از تشخيص آنها مي باشند”؛ وي در بيمارستان كودكان بيمار مشغول به كار است. دكتر آناگنوستو مدير مسئول ژورنال و از اعضاي بيمارستان توانبخشي هولاند و رئيس شبكه POND برمي شمرد، “اين يافته ها كاربردهايي براي درك ما از ماهيت اختلالات مغزي دارد. با استناد به شواهد زيستي و ارتباط ساختار مغز با طيفي از نشانه هاي رفتاري تأثيرگذار بر شرايط رشدي مختلف، خاطر نشان مي شود كه در چنين شرايطي اشتراك زيستي يا ژنتيكي دخيل مي باشد. علاوه بر اين كه؛ مي توان به پتانسيلي درماني اشاره كرد كه طيفي از رفتارهاي مرتبط با هر سه شرايط را هدف گذاري مي كنند.

منبع: كودك و نوجوان


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۵ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۰۲:۴۶:۳۲ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]
در اين مقاله به يكي از مهمترين مسائل ميپردازيم. بسياري از افراد فرش چرم در منزل دارند و از نحوه نگهداري،قاليشويي و حتي در چه مواردي بايد احتياطهاي لازم را داشته باشند ، بي اطلاع هستند. در اين مقاله نكات مهمي براي فرش چرم بيان خواهيم كرد . با ما همراه باشيد...

مواردي كه بايد براي چرم فرشي رعايت كرد:
1- فرش چرم را در معرض مستقيم نورخورشيد قرار ندهيد.زيرا گرما و نور خورشيد چرم را خشك كرده و باعث شكنندگي فرش شده و زيبايي اوليه خود را از دست ميدهد.

aadibcarpet.ir_farsi_wp_content_uploads_2018_10________________________________________________.png

2- فرش چرمي علاوه بر اينكه بسيار با ارزش است حساسيت هاي خاص خود را دارد و نبايد به هيچ وجه در مكانهاي پر رفت و آمد پهن كنيم . علت اين است كه اين رفت و آمد سبب نازك شدن چرم ميشود.

3- فرش چرم را در قسمتهايي كه رطوبت دارد و يا نزديك محلهاي مرطوب قرار ندهيد . رطوبت بيش از حد باعث تضعيف ساختار چرم خواهد شد. سلامت و استحكام حالت قبل را ندارد و حالت اوليه خود را به مرور از دست ميدهد.

aadibcarpet.ir_farsi_wp_content_uploads_2018_10_______________9eaf1763f584dad548f4e0fec976442f.jpg

در صورتي كه فرش يا مبل چرم زمان زيادي در حالت هاي بالا باشد ، براي مثال فرش چرم را مدت زيادي در مكانهاي مرطوب قرار دهيم ، طبق آنچه گفته شد ساختار چرمي خود را از دست ميدهد و جنس چرم نيز به صورتي است كه نميتوان اين ساختار را به حالت قبل باز گرداند. زيرا بايد دوباره چرم رطوبت پيدا كند و از ابتدا ساختار آن دوباره به هم متصل شود.

نحوه نگهداري فرش چرمي
فرش هاي چرمي نسبتا ساده هستند و براي حفظ تميزي و گرد و غبار آن بايد بدين صورت عمل كرد:

aadibcarpet.ir_farsi_wp_content_uploads_2018_10_________________________________________________.jpg

 • تميز كردن هفتگي فرش چرمي بسيار با اهميت است.
 • فرش چرمي را چند وقت يك بار تكان دهيد.
 • فرش چرمي را چند وقت يك بار مسواك بزنيد. يعني فرش چرم را در بازه هاي زماني مرتب با برسي نرم و مرطوب تميز كنيد.(اين كار را با... ادامه مطلب > قاليشويي
 

موضوعات مشابه


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۵ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۰۲:۴۴:۱۶ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

هميشه مثبت نگر باشيد، هميشه مثبت نگر باشيد! اگر اينچنين نيست، پس لطفا هميشه مثبت نگر باشيد!

علاوه بر آن مثبت گرا هم باشيد، كه هرجا هر چيز مثبت و زيبايي مي بينيد، به سمت آن برويد، نترسيد از اين كه ديگران بفهمند شما مجذوب چيزي شده ايد، سعي كنيد آن حس مثبت را گرفته و در سرزمينتان منتشر كنيد!

در عين حال هميشه حادثه هاي تلخ را درك كرده و براي آن چاره انديشي كنيد! ولي نگذاريد واقعيت نگري شما جلوي مثبت انديشي شما را بگيرد!

بايد لايه ها را بشناسيد، همواره صورت مساله از ابتدا كامل نيست! پس همواره بايد شناخت خود را كامل تر كنيد و با خوشبيني راه حل هاي جديد را امتحان كنيد!

در اوايل دوره ورود به دانشگاه خصوصا به دليل قرارگرفتن در فضاي خوابگاه نگرشي كاملا منفي بر وجودم حاكم شده بود، تا زماني كه به يك جمله شگفت انگيز برخوردم:

“پيش من جز سخن شمع و شكر هيچ مگو! سخن از رنج مگو،جز سخن گنج مگو، ور از اين بي خبري رنج مبر هيچ مگو!”

و اين جمله تاثيري بسيار عميق و رمزگونه در شكل گيري نگرش جديد من داشت و از آن پس اين جمله زيباترين و كامل ترين زمزه هاي هميشگي  زندگي من شد!

ارديبهشت ماه سال گذشته در يكي از دانشگاه هاي برلين از من خواسته شد  تا بعنوان يك تاجر موفق ايراني و كمي هم آلماني (بدليل مسائل كاري من شهروند رسمي ۷ كشور در دنيا هستم)كمي صحبت كنم، موضوع جلسه هم “شانس يا بدشانسي بود!” من هم پذيرفتم.

اولين جمله من اين بود: چه كسي  از شما فكر مي كند كه بدشانس ترين آدم حاضر در جلسه است؟ يك دختر خانم بلند شد و جلو آمد و شروع به بيان بدشانسي هايي كرد كه در زندگي برايش اتفاق افتاده بود، من در ادامه گفتم: جا دارد تا اين جا كمي راجع به “اصول منفي گرايانه” اي صحبت كنيم كه بعضي ها معتقد هستند واقعا وجود دارد!

طبق يكي از آن ها اگر جسمي از دست شما به زمين بيفتد، بسته به اين كه به چه ميزان آن شي ارزشمندتر است جاي ناجورتري خواهد افتاد!

مثلا اگر مداد باشد، همين نزديكي ها مي افتد و اگر يكي از جواهراتتان باشد، ممكن است جايي بيفتد كه ديگر هرگز آن را پيدا نكنيد، آيا شما به اين اصول اعتقاد داريد!؟

براي روشن شدن قضيه بايد گفت كه ذهن انسان طوري طراحي شده است كه معمولا امور را بر اساس اهميت طبقه بندي مي كند و نه تعداد دفعات تكرار آن ها!

شما ممكن است بارها و بارها از مسيري خاص عبور كرده باشيد، ولي هرگز به تابلوي بسيار بزرگي در جلوي رويتان توجه نكرده باشيد، به دليل اين كه تكرار در مسير عبور سبب افزايش اولويت براي حافظه و ذهن شما نمي شود تا با دقت بيشتر و يا با جزئيات بيشتري صحنه هاي اطرافش را ثبت و ضبط كند، بالعكس اگر خداي نكرده يك صحنه دعوا،تصادف يا خشونت را ببينيد، ذهن سريعا شروع به ضبط صحنه ها با وضوح فوق العاده بالايي مي كند، يعني ميزان اهميت يك صحنه به شدت سبب ثبت دقيق و با جزئيات بيشتر آن خواهد شد.

يقينا صحنه هاي عاشقانه يا خاصي در زندگي داشته ايد كه اگر چه بسيار كوتاه بوده اند ولي بارها و بارها آن ها را درذهنتان مرور كرده ايد و بخوبي آن ها را به خاطر مي آوريد!

ممكن است يكي از ابزارهاي شما بارها و بارها از دستتان به زمين بيفتد و شما بدون يادآوري “اصول منفي گرايانه” آن را برداريد، بدون اين كه حتي اين صحنه در ذهنتان با جزئيات زيادي ثبت شود، ولي اگر از روي اتفاق همين جسم در جاي خاصي و دور از دسترس شما قرار گيرد، بر اساس ارزش آن ذهن شما شروع به اولويت بندي و ثبت اين صحنه با جزئيات بسيار بالا مي كند و شما شروع به بررسي  و قضاوت در مورد چرايي اين اتفاق مي كنيد، بدون آن كه به تعداد دفعات تكرار اين اتفاق پيش از آن توجهي داشته باشيد و ممكن است به اين نتيجه برسيد كه  واقعا اين اتفاق از روي بدشانسي بوده و اصول منفي گرايانه  در مورد شما مي تواند درست باشد!

يا مثلا طبق يكي ديگر از اين اصول منفي گرايانه اگر شما در اتوبان درحال رانندگي باشيد و عجله هم داشته باشيد يقينا كندترين لاين حركت هماني است كه  شما در ۀآن هستيد!

در پاسخ بايدگفت كه شما بارها و بارها در طول رانندگي نسبت به ساير ماشين ها تند تر مي رويد، ولي هرگز آن ها را به خاطر نمي سپاريد، ولي تعداد دفعاتي كه كندتر حركت مي كنيد، با توجه به حساسيت موضوع به خوبي در ذهنتان ثبت مي شود! و بارها و بارها آن را در ذهنتان بزرگ نمايي مي كنيد!

براي اين كه از نادرستي اصول منفي گرايانه مطمئن شويد، اين بار هنگام رانندگي تعداد دفعاتي كه نسبت به ماشين هاي لاين هاي ديگر تندتر حركت مي كنيد را نيز حساب كنيد.

حال مي خواهم توجه شما را به تعدادي از اتفاقات خوب روزانه زندگي تان جلب كنم: امروز باز هم خورشيد طلوع كرد، شما تصادف نكرديد، شما زنده هستيد، قلب شما كار مي كند، شما باز هم مي توانيد صداها را بشنويد، خانواده شما سالم هستند، زلزله نيامد، صندلي زير پايتان نشكست، ديوارهاي اتاقتان فرو نريخت، هيچ شهاب سنگي به شما برخورد نكرد، عينك شما نشكست و …!

همه اين ها اتفاقات بسيار مهم و بسيار خوب زندگي شما هستند، ولي به دليل اين كه زياد رخ داده اند يا اصلا رخ نداده اند ما آن ها را نمي بينيم! به همين دليل به خاطر آن ها سپاسگزار نيستيم! و گاهي خاطرات بسيار كوچك منفي را در ذهنمان بيش از حد بزرگ مي كنيم!

البته اين مكانيزم ذهني تا حدودي كه سبب بدبيني نشود درست است، در اين حالت ذهن اتفاقات خوب ولي عادي را به صورت خيلي سطحي ثبت مي كند و براي بهتر شدن كيفيت زندگي ما، اشتباهات و اتفاقات بد يا لحظات حساس زندگي را با جزئيات بيشتري ثبت مي كند تا بتوانيم در آينده بهتر آن ها را بياد بياوريم، مرور كنيم، تجزيه و تحليل كنيم و نهايتا به درستي از آن ها درس بگيريم!

تعريف ما از يك آدم بدشانس، يعني كسي كه در طول روز با چندين اتفاق ناخوشايند مواجه مي شود. ولي با توجه به اين كه هر امكاني در هستي مي تواند يك اتفاق باشد و از بين ميلياردها ميليارد اتفاق فقط چند تاي آن ناخوشايند بوده، پس نمي توانيم با قطعيت بگوييم كه آن فرد بدشانس بوده است، فقط شايد بتوانيم بگوئيم كه آن فرد بي نهايت خوش شانس نبوده است!

 به بيان ديگر مي توان گفت كه  درصد اتفاقات خوب و بد ما در طول روز عبارتند از:

اتفاقات خوب:  ۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹۹/۹۹ درصد

اتفاقات ناگوار: ۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۱/۰ درصد

پس يقينا هيچ كسي بد شانس نيست! پس بارها و بارها اتفاقات بد زندگيتان را براي ديگران تعريف نكنيد و هرگز آن ها را قاب نكنيد و در دكور منزلتان براي مشاهده عموم قرار ندهيد!

در نظر داشته باشيد در همان لحظه اي كه مثلا جواهر شما در رودخانه افتاد و گم شد ممكن بود خداي نكرده خود شما هم همراه آن جواهر گم شويد! يا ميلياردها ميليارد اتفاق بدي كه هيچكدام رخ نداد! و شما صحيح و سالم به خانه برگشتيد!

وقتي به اشتباهات و خيلي خوش شانس نبودن خودم در طول اين سال ها فكر مي كنم، متوجه مي شود كه تعداد اشتباهات من در ۷ سال گذشته شايد حدود ۱۰ برابر دوستانم بوده است!

ولي از اشتباهات و بدشانسي هاي زندگيم به خوبي درس گرفته ام و با خوشبيني تمام موفق به استفاده بهينه از فرصت هاي زندگيم شده ام.

پس به عنوان يك امپراطور از اين به بعد بهتر است جز سخن گنج هيچ نبينيد و نخواهيد و نگوئيد! اگر صحبت شما يا حتي لحن كلام شما بار منفي دارد، يقين بدانيد كه هيچ خيري درگفتن آن نيست! خصوصا به شركاي تجاريتان!

البته در آن جلسه صحبت هاي زيادي شد كه حدود ۳ ساعت به طول انجاميد، جلسه پر از انرژي هاي مثبت شده بود و به نظر مي رسيد كه همه احساس بهتري دارند، حس خوب افراد را مي شد از چهره ها و اين كه بعد از سه ساعت هنوز همه در جايشان ميخ كوب شده بودند به راحتي فهميد! در آن لحظه  همان خانم بر روي صندلي رديف جلو نشسته بود، از من پرسيد: آقاي دادخواه شما تا به حال كتابي نوشته ايد؟ پاسخ دادم: خير، تا به حال فرصت اين كار را نداشته ام، گفت: چه حيف! امشب نمي توانيم از خواندن كتاب شما لذت ببريم! و حضار شروع به دست زدن كردند، دوباره پرسيد: تا به حال چه كتاب هايي در مورد شانس خوانده ايد؟ به شوخي پاسخ دادم: تنها كتابي كه در اين زمينه خوانده ام كتاب آمار و احتمال مهندسي در دانشگاه بوده است، كه همه حضار خنديدند، باز آن دختر خانم گفت: من قانع شدم كه آدم بدشانسي نبوده ام، پرسيدم چرا؟! از صحبت هاي من به اين نتيجه رسيديد؟ پاسخ داد: نخير! با تعجب پرسيدم، پس چرا؟! گفت: چون امروز اين جا هستم! و بازهم حضار دست زدند و جلسه با شادي و خوشحالي وصف ناپذيري به پايان رسيد!

برگرفته از كتاب ثروتمندترين جوان ايراني

منبع:مركز مشاوره ستاره ايرانيان


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۵ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۰۲:۴۲:۴۱ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]


نوجواناني كه خود را در اواسط بعد از ظهر احساس خواب آلودگي مي كنند نيز تمايل دارند رفتارهاي ضد اجتماعي مانند دروغگوئي، تقلب، سرقت و مبارزه را نشان دهند. در حال حاضر تحقيقات از دانشگاه پنسيلوانيا و دانشگاه يورك در انگلستان نشان مي دهد كه نوجوانان همان 4.5 سال بيشتر به ارتكاب جرائم خشونت آميز يك دهه و نيم بعد مي رسند.

Adrian Raine، پروفسور دانشگاه ريچارد پري با قرار ملاقات در بخش هاي جرم شناسي و روانشناسي در دانشكده هنر و صنايع دستي گفت: "اين اولين مطالعه اي است كه دانش ما براي نشان دادن آن است كه خواب شبانه در طول سال هاي نوجواني با 14 سال بعد، علوم و گروه روانپزشكي دانشكده پزشكي پروين پن.

او و پيتر ونبلز، استاد روانشناسي دانشگاه يورك، يافته هاي خود را در مجله روانشناسي و روانپزشكي كودكان منتشر كردند .

رين، 39 سال قبل، به عنوان بخشي از دكتراي خود داده هاي اين كار را براي اين كار جمع آوري كرده است.تحقيق (مطالعه تحت Venables) اما هرگز آن را تجزيه و تحليل كرده است. او اخيرا متوجه مطالعات مقطعي، كساني شده است كه رفتارهاي چندگانه را در يك نقطه در زمان تجزيه و تحليل مي كنند و مشكلات خواب و مشكلات رفتاري كودكان را به هم مرتبط مي كنند. او كار پايان نامه هاي قديمي خود را به دنبال پيوند بين اين و رفتار غير قانوني در بزرگسالي است.

"بسياري از تحقيقات پيشين بر روي مشكلات خواب تمركز كرده اند، اما در مطالعه ما اندازه گيري شده است، به سادگي، چگونه كودك در طول روز مضطرب است."

براي دريافت اين اطلاعات، او 101 دختر 15 ساله را از سه مدرسه متوسطه در شمال انگليس آزمايش كرد.در ابتداي و پايان هر جلسه آزمايشگاهي، كه هميشه از ساعت 1 تا 3 بعدازظهر اجرا مي شد، از شركت كنندگان خواسته شد تا ميزان درجه ي خواب خود را در مقياس 7 نقطه اي ارزيابي كنند، 1 «غير معمول هشدار» و 7 «خواب آلود» است. او همچنين فعاليت مغز موج و پاسخ هاي عرق را به محرك ها اندازه گيري كرد، كه نشان مي دهد سطح توجه يك نفر به تنهايي كه در بالاي هدفون پخش مي شود، پرداخت مي شود. راين گفت: اين نشان دهنده عملكرد مغز توجه است.

بعد او اطلاعات مربوط به رفتار ضد اجتماعي را جمع آوري كرد، كه خودشان از شركت كنندگان در اين مطالعه و همچنين دو يا سه معلم كه حداقل براي چهار سال با هر نوجوان كار كرده بودند، جمع آوري كردند.

رين گفت: "هر دو مفيد هستند. بچه هايي هستند كه واقعا نمي خواهند در مورد رفتار ضد اجتماعي خود صحبت كنند، و در اينجا معلم گزارش مي كند كه واقعا مفيد است." "در واقع، معلم و كودك گزارش خوبي در اين مطالعه وجود دارد كه معمول نيست. اغلب آنچه معلم مي گويد، آنچه والدين مي گويند، آنچه كودك مي گويد، معمولا سه داستان متفاوت است."

داستان هاي مربوطه

در نهايت، رائين يك جستجوي كامپيوتري را در دفتر اسناد مركزي جنايي در لندن انجام داد تا مشخص شود كداميك از اصلي 101 در سن 29 سالگي داراي سابقه كيفري بوده است. به جز موارد نقض جزئي، تمركز بر جنايات خشونت آميز و جرم ماليات و تنها جناياتي كه شركت كنندگان محققان محكوم شدند، محققان دريافتند كه 17 درصد از شركتكنندگان در اين دوران، در اين دوران مرتكب جرم شدهاند.

رين نيز با استفاده از اين اطلاعات در دست، وضعيت اجتماعي و اقتصادي شركت كنندگان در اين مطالعه را نيز شامل مي شود. او يك اتصال پيدا كرد.

او گفت: «آيا اين مورد است كه طبقه اجتماعي پايين و درگيري هاي اجتماعي اوليه موجب خواب آلودگي روزانه مي شود كه باعث بي توجهي يا اختلال عملكرد مغز مي شود كه 14 سال بعد در جرم نتيجه مي گيرد؟ "يك نمودار جريان از A به B را به C به D. فكر مي كنم از يك زنجيره است. لينك قابل توجهي وجود دارد."

مشاور ازدواج

وي افزود: "خواب آلودگي روزانه با توجه ضعيف همراه است. توجه كمتري به عنوان يك پروكسي براي عملكرد مغز ضعيف مي شود. اگر عملكرد مغزي ضعيف داشته باشيد، احتمال بيشتري داريد كه جنايتكار باشيد."

محققان تأكيد مي كنند كه خواب آلودگي به خودي خود هميشه سبب سوءتعبير شدن يك پسر نوجواني نمي شود. و بسياري از كودكان مبتلا به مشكلات خواب به قانونگذاران تبديل نمي شوند. اما محققان دريافتند كه كساني كه داراي خواب آلودگي و فركانس بيشتر رفتارهاي ضد اجتماعي در طي سال هاي نوجواني هستند، احتمال بيشتري در زندگي جنايي دارند.

دانستن اين امر به طور بالقوه مي تواند به يك برنامه درمان ساده براي كودكان مبتلا به مسائل رفتاري كمك كند: توصيه مي شود كه آنها در شب بيشتر بخوابند.

راين گفت: "اين مي تواند نه تنها براي رفتار ضد اجتماعي در مدرسه با اين بچه هاي نوجوان، بلكه مهمتر از آن، با رفتار جنايي بعد از آن، تفاوت ايجاد كند. "خواب بيشتر جرم و جنايت را حل نمي كند، اما ممكن است كمي عصبي باشد."


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۵ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۰۲:۱۵:۵۵ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]


گرفتن عكس در دفتر دكتر شما مي تواند يك تجربه استرس زا باشد. اما اگر شما مي دانستيد كه دكتر شما از زادگاه شما بود، دوست غذا همانند شما بود يا اعتقادات مذهبي خود را به اشتراك گذاشتيد؟ حالا كه احساس ميكنيد كه بيشتر از نظر فرهنگي به پزشكتان متصل است، آيا شات كمتر آسيب خواهد ديد؟

اين يك سناريو است كه در يك مطالعه جديد توسط دكتر اليزابت لوزين، استاد روانشناسي دانشگاه كالج هنر و علوم ميامي، مطرح شد؛ استيون اندرسون، دانشجوي كارشناسي ارشد روانشناسي دانشگاه ميامي؛ و Tor Wager، Ph.D.، استاد در موسسه شناخت شناسي دانشگاه كلرادو بولدر. اين مطالعه تحت عنوان "احساس تشابه بيمار و بيمار و اعتماد نفوذ درد: شواهدي از تعاملات بالقوه شبيه سازي شده" تحت عنوان "منتشر شده در مجله پين ، مجله رسمي جامعه آمريكا درد است.

در آزمايشگاه لوزين، او تعاملات باليني و بيمار را شبيه سازي مي كند تا عوامل اجتماعي و فرهنگي را كه بر درد بيماران در حين مراقبت هاي پزشكي تاثير مي گذارد، شناسايي كند. هدف او اين است كه سعي كنيد راه هايي براي كمك به مردم در هنگام ديدن دكتر و كاهش ترس هاي مربوط به بازديد پزشك و بررسي داشته باشيد.

لوزين مي گويد كه مطالعه او از ادبيات تحقيقاتي باليني الهام گرفته شده است كه نشان مي دهد كه چگونه بيماران با پزشكان نژادي يا قومي از ميزان رضايت بالاتر رنج مي برند. او خاطرنشان مي كند كه اين مطالعات اغلب شامل متغيرهاي نتيجه با اجزاي فيزيولوژيكي مانند درد نيستند. بنابراين، روشن نيست كه تا چه حد اثرات احساسات فرهنگي مشابه با پزشك شما ممكن است.

او گفت: "درد نيز يك مولفه روانشناختي دارد و اين تعامل بين جنبه هاي روحي و فيزيولوژيكي درد است كه ما واقعا علاقه مند هستيم."

لوزين مي گويد كه تعاملات پزشك و بيمار معمولا سريع و سطحي است، به طوري كه اغلب مردم زمان واقعي را نمي يابند تا بدانند كه آيا آنها با پزشك خود چه چيزي مشترك دارند.

لوزين گفت: "شما به دفتر دكتر مي رويد و بايد يك روش را دردناك و ترسناك بدست آوريد." "ما مي خواهيم بدانيم كه چگونه بيمار پزشكي پزشكي، در اين مورد چگونه بيمار و پزشك درك مي كند، ممكن است بر ميزان درد بيمار كه از اين روش درماني دردناك احساس مي شود، تاثير بگذارد. اگر بيمار احساس كند كه با پزشك خود متفاوت است ، اين است كه به اندازه كافي براي تغيير ميزان درد كه احساس مي كنيد واقعا تغيير مي كند. "

براي مطالعه او، لوزين از يك نسخه اصلاح شده از "پارادايم گروهي كم" استفاده كرد كه معمولا در آزمايشات روانشناسي اجتماعي براي ايجاد گروه هاي مصنوعي در آزمايشگاه بر اساس چيزي كاملا خودسرانه و سطحي استفاده مي شود. اين روش به محققان اجازه مي دهد حداقل شرايط مورد نياز براي رفتار بين گروهي واقعي در جهان، مانند تبعيض، رخ دهد.

در مطالعه لوزين، گروه ها كاملا خودسرانه نبودند. لسين گفت: "ما گروه ها را بر مبناي باورها و ارزش هاي اصلي هسته ي شركت كنندگان ايجاد كرديم، همان چيزهايي كه ما فكر مي كنيم پزشكان و بيماران بر مبناي نژاد و قوميت در زمينه مراقبت هاي پزشكي مبتني بر نتيجه گيري هستند." "ما پرسشنامه اي را براي شركت كنندگان در مورد ايدئولوژي سياسي، اعتقادات و رفتارهاي مذهبي و نقش جنسيتي خوانديم. وقتي كه آنها به آزمايشگاه آمدند، شركت كنندگان را به دو گروه تقسيم كرديم و به آنها گفتيم كه آنها بر اساس پاسخ هاي پرسشنامه خود به اين گروه ها اختصاص داده شده اند مشخص نيست كه كدام سؤال را مطرح كنند.

داستان هاي مربوطه

لوزين مي گويد هدف اين بود كه مردم از همان گروه فكر كنند كه آنها چيزي شبيه به هم دارند، كه بعدها ممكن است احساسات مثبت مثبت مانند اعتماد را نسبت به شركت كنندگان كه نقش دكتر يا بيمار را از گروه خود بازي مي كنند، آشكار كند.

شركت كنندگان كه بيماران را بازي مي كردند، با يك پزشك از گروه خود و يك پزشك از گروه ديگر، هر دو جنس خود را تعامل مي كردند. در طول تعامل باليني شبيه سازي شده، پزشكان با اعمال حرارت به ساعد داخلي خود، به منظور شبيه سازي يك روش پزشكي دردناك مانند يك شات، روش هاي القاء درد را بر روي بيماران انجام دادند.

  مشاوره آنلاين  

لوزين گفت: "پس از تعامل، ما از هر دو دكتر و بيمار خواسته شد كه چگونه آنها به يكديگر احساس مي كنند و چقدر يكديگر را مورد اعتماد قرار مي دهند." "ما پيش بيني كرديم كه بيماران در صورت داشتن يك دكتر از گروه خود نسبت به يك گروه از گروه ديگر دچار درد كمتري خواهند شد. همچنين اگر بيماران بيشتر به پزشك خود اعتماد كردند و احساس بيشتري به آنها داشتند، انتظار مي رفت كه درد كمتري داشته باشيم."

با توجه به اين مطالعه، بيشتر بيماران با اعتماد به پزشك خود و احساس شبيه به آنها، درد كمتري از احساس گرما بر روي بازويشان گزارش دادند. اين مطالعه همچنين نشان مي دهد كه شركت كنندگان كه سطح اضطراب بالايي را در روز به روز تجربه مي كنند، احساس درد بيشتري را نسبت به پزشك خود تجربه مي كنند.

لوسين گفت: "به طور كلي، ما يافته هاي ما را تفسير مي كنيم كه نشان مي دهد كه پزشك اساسا به عنوان يك دارونما اجتماعي عمل مي كند و نقش مشابهي را ايفا مي كند كه يك قرص قند در صورت انجام مطالعه در مورد كاهش درد پلاكتي انجام مي شود." "وقتي كسي معتقد است كه چيزي براي كمك به تسكين درد است، مغز به طور طبيعي مواد شيميايي تسكين دهنده درد را آزاد مي كند. فرضيه ما براساس آنچه ما مي بينيم، اين است كه اعتماد و احساس مشابه با پزشكاني كه در حال انجام عمل دردناك هستند ايجاد مي شود همان نوع از درد درد دارونما. "

در نهايت، لوزين مايل است از نتايج مطالعات خود براي طراحي و آزمايش روش هاي جديد استفاده كند. پزشكان مي توانند در طول تعامل پزشك و بيمار براي ايجاد اعتماد و كمك به كاهش درد بيماران خود كمك كنند.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۵ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۰۲:۱۴:۱۷ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]


بر اساس يك چهره شاد، موفقيت شما ممكن است به آن بستگي داشته باشد، مطالعات محققان روانشناسي در دانشكده هنر و علوم دانشگاه تورنتو نشان مي دهد.

در يك نوآوري جديد در اولين برداشت ها، اين مطالعه نشان داد افرادي مي توانند به راحتي بگويند اگر كسي با يك نگاه "بي طرف"، بدون هيچ گونه بيان، يك شخص ثروتمندتر يا ضعيف تر از حد متوسط ​​باشد.

اين مقاله به نقل از دكتر دانشيار نيكلاس ريچارد و ثارا Bjornsdottir در مجله روانشناسي شخصيت و روانشناسي اجتماعي مي گويد: افرادي نيز از اين برداشت ها در شيوه هاي گمراه كننده استفاده مي كنند، مانند قضاوت در مورد چهره هاي غني بيشتر از افراد فقير كه براي استخدام استخدام مي شوند .

"Bjornsdottir مي گويد:" اين نشان مي دهد كه چيزي به عنوان ظريف مانند سيگنال در چهره شما در مورد طبقه اجتماعي شما در واقع مي تواند آن را حفظ كند. " "اين اولين تصورات مي تواند تبديل به نوعي از پيشگويي خود-انجام شود. اين در تعاملات شما و فرصت هايي است كه شما داريد."

همانطور جالب توجه است، محققان توانايي خواندن يك طبقه اجتماعي افراد را تنها در مورد چهره خنثي خود، و نه زماني كه مردم لبخند يا احساسات را بيان مي كنند، پيدا كردند.

نتيجه گيري آنها اين است كه احساسات عادت هاي طول عمر بيان را پنهان مي كنند كه حتي در دوران نوجواني يا اوايل دوران نوجواني، مثل شادي مكرر، كه به طور كلي با ثروت و رضايت همراه است، پراكنده مي شوند.

Rule مي گويد: "در طول زمان، چهره شما دائما بازتاب و تجسم شما را نشان مي دهد." "حتي زماني كه ما فكر مي كنيم چيزي را بيان نمي كنيم، آثار اين احساسات هنوز وجود دارد."

محققان با استفاده از درآمد متوسط ​​خانواده ساليانه حدود 75،000 دلار به عنوان يك معيار، محققين داوطلبان دانشجويي را به افرادي كه درآمد كل خانواده كمتر از 60،000 دلار يا بالاتر از 100،000 دلار بود، گروه بندي كردند و سپس آنها را براي عكس هايي با اشخاص خنثي بدون بيان بيان كردند.

سپس آنها از يك گروه جداگانه از شركت كنندگان خواسته بودند تا عكس ها را ببينند و با استفاده از هيچ چيز غريزي از روده خود تصميم مي گرفتند كه فقط با نگاه كردن به چهره ها، "غني يا ضعيف" باشند. آنها توانستند تعيين كنند كه كدام دانش آموز متعلق به گروه غني يا فقير با حدود 53 درصد دقت باشد، سطحي كه از احتمال تصادفي فراتر رفته است.

داستان هاي مربوطه

"آنچه كه مشاهده مي كنيم، دانش آموزاني هستند كه فقط 18-22 ساله هستند، تجربه زندگي كافي را به طور كامل انباشته كرده اند، كه به طور چشمگيري تغيير كرده است و چهره آنها را به نقطه اي تبديل مي كند كه شما مي توانيد بفهميد كه وضعيت اجتماعي و اقتصادي آنها چيست يا طبقه اجتماعي چيست؟" قانون.

نتايج حاصل از نژاد يا جنس چهره، و يا چقدر زمان براي مردم براي مطالعه آنها تحت تاثير قرار نمي شد. همه اينها با آنچه در مورد رفتار غير كلامي شناخته شده است، سازگار است.

تست روانشناسي

Rule مي گويد: "مغز هايي كه در تشخيص چهره متخصص هستند، عصبي هستند. چهره اولين چيزي است كه شما متوجه مي شويد زماني كه به كسي نگاه مي كنيد."

"ما چهره ها را در ابرها مي بينيم، ما چهره هايي را در تست مي بينيم. ما به سختي به دنبال انگيزه هاي چهره اي هستيم. اين چيزي است كه مردم خيلي سريع مي گيرند و آنها سازگار هستند، اين چيزي است كه از لحاظ آماري قابل توجه است."

Bjornsdottir مي گويد: "مردم واقعا نمي دانند چه نشانه هايي را كه هنگام استفاده از اين قضاوت مي كنند، آگاه هستند." "اگر شما از آنها بپرسيد چرا، آنها نمي دانند، آنها از اين كه چگونه اين كار را مي كنند، آگاه نيستند."

قانون مي گويد مطالعه كلاس هاي اجتماعي به عنوان يك زيردريايي در روانشناسي و رفتار شناخت بيشتر است. و با 43 عضله متمركز در يك منطقه نسبتا كوچك، نشانه هاي صورت يكي از جذاب ترين مناطق در اين زمينه است.

"مردم در مورد چرخه فقر صحبت مي كنند، و اين به طور بالقوه يك شركت كننده در آن است،" Rule.

او مي گويد گام بعدي ممكن است براي مطالعه گروه هاي سني سالمند باشد تا ببينيد آيا الگوهاي نشانه هاي صورت در طول زمان براي مردم بيشتر آشكار مي شوند.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۵ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۰۲:۱۳:۰۴ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]


تحقيقات جديد از دانشگاه ايالتي فلوريدا پيوند ميان كابوس و رفتارهاي خودخواهانه، مانند بريدن يا سوزاندن خود را پيدا مي كند.

يافته ها مشابه تحقيقات قبلي نشان مي دهند كه مشكلات خواب ديگر مانند كابوس، بي خوابي و مشكلات خوابيدن، با خودكشي و تلاش براي خودكشي مرتبط هستند.

"ما شاهد اختلالات خواب مربوط به بسياري از بيماريهاي رواني، از جمله افسردگي و خودكشي، گفت:" FSU روانشناسي دانشجوي دكتري چلسي انيس، نويسنده ي اصلي مقاله در مجله جامع روانپزشكي . "ما فقط كابوس هاي مربوط به آسيب هاي خود را پيدا كرديم."

انييس بسياري از اشكال خود آسيب ديده در كار خود را به عنوان يك درمانگر در درمانگاه روانشناسي FSU در پرديس، از جمله بيماران كه برش، سوختگي يا خراش پوست خود را ديده است. بعضي از انواع مختلفي براي صدمه زدن به خود استفاده مي كنند.

يكي از دلايلي كه مردم در رفتار خودخواهانه دخالت مي كنند اين است كه با احساسات منفي يا چيزي كه خيلي ناراحت كننده است برخورد كند، آنها نمي دانند چگونه با آن روبرو شوند. انيسس به اين فكر كرد كه آيا نوع رفتار، كه به صورت باليني به عنوان «آسيب ناشي از خودكشي» شناخته مي شود، به مشكلات خواب عمومي مرتبط بود.

او آزمايش كرد كه آيا كابوس ها به آسيب هاي خود با اطلاعات از دو نمونه مربوط مي شود: بيماران در كلينيك و دانشجويان كارشناسي. حتي پس از حسابداري براي افسردگي، انيس يك پيوند خاص ميان كابوس و صدمات شخصي در هر دو نمونه يافت.

مشكلات خواب ديگر مانند بيخوابي ارتباطي با آسيب هاي غيرانساني نشان ندادند.

انيوس گفت: "روياها تابع تنظيم و پردازش احساسات ما هستند، بنابراين زماني كه ما كابوس هاي ما را به درستي پردازش نمي كنيم." "اين يك شكست است كه قرار است در فرايند تنظيم عاطفي ما رخ دهد."

اين اختلال در توانايي فرد به طور طبيعي احساسات منفي را مي تواند موجب افزايش انعطاف پذيري عاطفي - از جمله نوسانات شديد خلقي، خروپف عصبي يا تجاوز - و اين احساسات بي نظير مي تواند خطر صدمه به خود را افزايش دهد. Ennis آزمايش كرد كه آيا اختلال عاطفي ممكن است ارتباط بين كابوس و خود آسيب را توضيح دهد.

انيس گفت: "ما در بر داشت كه اختلال عاطفي در ارتباط با كابوس و آسيب هاي خود به طور كامل به حساب مي آيد."

اين مطالعه نشان داد افرادي كه كابوس هاي شديد و مكرر را تجربه كرده بودند، خطر ابتلا به خودسوزي 1.1 برابر بيشتر را داشتند، كه انيس اشاره كرد، اثر كوچك بود. با اين وجود، يك تحقيق بسيار بزرگ ديگر نشان داد نتايج مشابه و يك خطر بزرگتر. انيس اين يافته ها را به اين واقعيت كه كابوس ها توانايي عادي فرد براي مقابله با احساسات را مختل مي كند، تشخيص مي دهد.

مقالات

داستان هاي مربوطه

كابوس ها اشكال مختلفي دارند، اما موضوعات خاصي بسته به تجربه فردي ظاهر مي شوند. يك حادثه تهاجمي مي تواند كابوس هاي زنده، كج و معوج كه باعث بيدار شدن شما مي شود و باعث ايجاد ضربان قلب شما مي شود؛ ساير موضوعات مضطرب ممكن است شامل احساس سقوط صخره و يا تلاش براي دور زدن از تهديد، اما در حال حركت آهسته است.

اگر كسي اين كابوس ها را چند بار در هفته تجسم مي كند و انعطاف پذير است، انييس معتقد است كه اين نگراني است.

انيس گفت: "اگر يك بار در هفته يك كابوس ناراحت كننده داشته باشيد، احتمالا مشكلي نخواهيد داشت." "اما اگر كابوس ها شروع به خواب شما مي كنند تا جايي كه مي ترسيد از خواب بيدار شويد يا احساس كنيد كه بيداري كافي نداريد، زماني كه مشكل است."

و اين زماني است كه سزاوار توجه پزشكي است. انيس گفت كه درمان هاي ساده و موثر براي كابوس و مشكلات ديگر خواب، از جمله درمان شناختي رفتاري، كه در درمانگاه روانشناسي FSU و درمانگاه اضطراب و رفتاري FSU ارائه شده است، وجود دارد.

به گفته مركز انستيتو هاي كنترل و پيشگيري از بيماري هاي ايالات متحده، با حدود 17 درصد نوجوانان و 13 درصد از بزرگسالان جوان كه از رفتارهاي خودخواهانه رنج مي برند و همچنين بيش از 44 هزار آمريكايي كه در اثر خودكشي جان خود را از دست مي دهند، مطالعه.

انيسي گفت: "ما به ويژه براي تحقيقات طولي بيشتر نياز داريم زيرا حس مي كند كه كابوس ها مي توانند موجب اختلال در عملكرد عاطفي و سپس آسيب هاي خود شوند." "اين در پازل متناسب است، اما تحقيقات بيشتري در اين مورد لازم است."


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۵ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۰۲:۱۱:۵۹ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]


اين يافته ها مي تواند به سازمان هاي بهداشت عمومي كمك كند پيام هاي مؤثرتري را ايجاد كند

اگر شما توسط يك پرنده گاز گرفتيد، آيا شما نگران بد شدن بيمار هستيد؟ چقدر به دنبال مراقبت پزشكي هستيد؟ همانطور كه معلوم است، اين پاسخ ها ممكن است به دانش شما نسبت به حساسيت ديگر حيوانات به بيماري بستگي داشته باشد.

در روانشناسي، اين استدلال استقرايي ناميده مي شود - اين فرايند تعميم اطلاعات به سناريوهاي جديد است. و بر اساس يك مطالعه جديد از دانشگاه سيدني و دانشگاه تگزاس، استدلال استقامتي مي تواند نقش بزرگي در چگونگي درك خطرات در رابطه با حيوانات و بيماري هاي عفوني ايفا كند.

دكتر مايكا گلدواتر از دانشكده روانشناسي دانشگاه سيدني با تيلر ديويس، مولي ايرلند و جيسون ون آلن و مشاور تحقيق مستقل نيكلاس گيلورد همكاري كرد.

مقاله آنها در PLOS ONE ، يك مجله علمي آزاد باز منتشر شده توسط كتابخانه عمومي علم ظاهر خواهد شد .

همكاران در دانشگاه سيدني، دكتر گلوتواتر، توضيح دادند كه سازمان بهداشت جهاني و مركز كنترل بيماري رويكردهاي متفاوت براي برقراري ارتباط با ابولا با نتايج متفاوت دارند؛ در حالي كه CDC فقط خفاش ها و پريماه هاي غير انساني را ذكر كرد، سازمان بهداشت جهاني همچنين برمبن ها و جنگل هاي آلوده را فهرست كرد.

"ما نشان داديم كه افرادي كه هشدار الهام بخش سازمان بهداشت جهاني را تشريح مي كنند، بيشتر به آن پرداخته شده و به عنوان مثال، قضاوت كرد كه خوردن" مشروبات الكلي "(يعني گوشت حيوانات وحشي) خطر بيشتري داشته است. "اين يك نتيجه حياتي است زيرا خوردن بوشه يك ريشه مكرر بيماري هاي تازه در حال ظهور است."

ايده استدلال استقامتي ساده است. فرض كنيد شما توسط يك حيوان گاز گرفته ايد - شايد يك پرنده، شايد خفاش يا شايد يك سگ. اگر شما مي دانيد كه حيوانات مشابه ديگر حساس به بيماري هاي مضر مانند ابولا و يا هاري هستند، احتمال دارد بيشتر از نگراني در مورد احتمال آلوده شدن توسط نيش بخوريد. اين اتفاق مي افتد، زيرا شما دانش خود را از حيوانات ديگر به آنچه كه شما را دوست داريد، تعميم مي دهيد، گرچه ممكن است كاملا دقيق نباشد.

استاد پروفسور ديويس، نويسنده اصلي، گفت: "ما براي مدتي علاقه مند بوده ايم كه چگونه افراد روزمره در مورد خطرات ناشي از تماس با حيوانات انديشه مي كنند."

"تعداد زيادي از بيماري هاي جديد در حال ظهور از منابع حيواني است و به عنوان يك نتيجه از تماس با حيوانات به جمعيت انسان معرفي مي شود.

داستان هاي مربوطه

"بنابراين، افراد روزمره بدون تخصص در بيماري هاي عفوني يا نحوه ارتباط با حيوانات در خط مقدم پاندمي هاي آينده بالقوه هستند، اما در مورد چگونگي ريسك تماس با حيوانات بسيار كم است".

در حالي كه يك فرد ممكن است در مورد خطرات ناشي از حيوان خاص خاصي ناديده بگيرد، احتمالا به اين باور است كه حيوانات به طور كلي ممكن است حساس به بيماري باشند.

استاد پروفسور ديويس تأكيد كرد كه اين مطالعه آزمايش مي كند كه آيا افراد در مورد ريسك خود در ارتباط با نوع خاصي از حيوانات، تصميم مي گيرند كه آيا دانشمندان درباره دامنه اي از حيواناتي كه در معرض بيماري هستند، استفاده مي كنند. محققان اين روش را به روش هاي مختلفي، از جمله احتمال گزارش دهي گزش حيوانات به يك متخصص سلامت و ايمني درك مصرف گوشت هاي مختلف حيوانات، اندازه گيري كردند.

مركز مشاوره مراكز استانها

اين مطالعه نشان داد كه در دو سناريوي متفاوت، ادراك ريسك افزايش مي يابد. اول، اگر حيواني كه با آن روبرو شده ايد، شبيه يك نوع حيواني است كه فكر مي كنيد ممكن است يك بيماري را حمل كند - براي مثال، برخورد با يك كويوت هنگامي كه مي دانيد روباه هاي محلي مي توانند يك بيماري را حمل كنند، ممكن است خطر بيشتري براي سلامت خود درك كنيد. دوم، اگر شما مي دانيد كه يك بيماري خاص در انواع مختلف حيوانات يافت مي شود، ممكن است احتمال بيشتري براي حيواناتي كه شما با آن مواجه مي شويد را درك كنيد - مثلا اگر گربه ها، گربه ها و پرندگان همه بيماري را حمل مي كنند، سپس كويوت ممكن است شما نيز مواجه شديد.

پروفسور ديويس گفت: "گرچه تحقيقات زيادي در مورد استدلال استقامتي انجام شده است، اين تحقيق به طور گسترده اي در مورد رفتارهاي بهداشتي به طور كلي و درك ريسك بيماري از حيوانات به طور خاص اعمال نشده است.

"ما نيز بسيار اميدواريم كه اين كار مي تواند پيام هاي بهداشت عمومي عمومي را در كشورهاي در حال توسعه مطلع كند، در حاليكه آگاهي از خطرات مي تواند بسيار كم باشد و پاسخ به بيماري ها اغلب آهسته و پرهزينه است."

دكتر گلودواتر گفت تغييرات كوچكي در پيام، كه توسط روانشناسي شناختي صورت مي گيرد، ممكن است تاثير بزرگي داشته باشد. وي گفت: «گام هاي بعدي در تحقيق ما بررسي پيام هاي مربوط به بيماري هاي ناشي از غذا در كشورهاي توسعه يافته غربي است و تحقيقات در مورد بوته هاي مرغ را به كشورهاي در حال توسعه تحويل مي دهد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۵ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۰۲:۱۰:۵۲ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]


يك تيم تحقيقاتي در دانشگاه كانزاس با يك جايزه جديد 50،000 دلاري از انجمن ملي اختلالات خوردن (NEDA) يك برنامه گوشي هوشمند براي استفاده باليني با بيماران دريافت كننده درمان براي اختلال خوردن - مرگبار ترين اختلالات رواني را ايجاد مي كند.

طبق گفته NEDA، تقريبا 20 ميليون زن و 10 ميليون مرد در آمريكا در برخي مواقع در زندگي خود اختلالي در خوردن غذا خواهند داشت. اين موارد عبارتند از: بي اشتهايي عصبي، بي حسي انگشتان دست، اختلال خوردن غذا و دسته اي به نام «ساير اختلالات تغذيه يا خوردن مشخص شده» كه تركيبي از علائم منحصر به فرد است.

"متاسفانه، براي 40 تا 60 درصد از بيماران مبتلا به اختلال خوردن، بهترين درمان هاي موجود، به سادگي كار نمي كنند"، گفت: كلسي فوربوش، مري Erik Wright استاديار روانشناسي باليني در KU، كه منجر توسعه برنامه "محققان و پزشكان زمان زيادي را براي توليد درمانهاي جديد براي اختلالات خوردن صرف كرده اند، اما اكثر اين درمان هاي جديد نتايج بهبود يافته اي نداشته اند."

فوربوش گفت كه اين برنامه با يك جهت جديد در زمينه بيماري هاي رواني به نام "نتايج درمان درمان شده با بيمار" تحريك شده است.

او گفت: "به جاي توسعه انواع جديد درمان، نتايج درمان درمان متمركز به بيمار طراحي شده است تا نتايج بهبود را با نظارت بر پيشرفت بيمار و ارائه بازخورد به طور مستقيم به درمانگران براي بهبود درمان مداوم طراحي شده است طراحي شده است. "تحقيقات در زمينه هاي ديگر بيماري هاي رواني نشان مي دهد كه نظارت بر نتايج بيمار در هفته به هفته مي تواند نتايج مثبت را تا 20 درصد افزايش دهد و تعداد بيماران را كه 10 درصد نتيجه ضعيف دارند، كاهش دهد، بنابراين يك به طور بالقوه قدرتمند براي كمك به بيماران بهتر است. "

اما، به گفته محقق KU، اكثر پزشكان زمان لازم را ندارند و بسياري از آنها آموزش كافي ندارند تا ارزيابي نتايج هر هفته بر مبناي مشتري را تمرين كنند.

فوربوش گفت: "پزشكان به طور باور نكردني مشغول هستند و برخي از درمانگران به راحتي زمان را براي پيگيري، تجزيه و تحليل و تفسير نتايج در هر جلسه براي هر بيمار ندارند." بعضي از پزشكان نيز مطمئن نيستند كه چگونه نمرات بيماران را تفسير كنند. ممكن است يك پزشك ممكن است فكر كند، «من بيمارم نمرهي خاصي دارم - چه معني آن چيست، و چه بايد بكنم؟» تحقيقات انجام شده در درمان بيماران، درمانگران را قادر مي سازد تا سريعتر و با جلسات كمتر درمان خود را درمان كنند و منجر به نتيجه بهتر درمان مي شود. اين كار به اين دليل است كه درمانگرها در هر جلسه بازخوردي را دريافت مي كنند و مي توانند به راحتي درمان خود را مطابق با آن انجام دهند. "

برنامه جديد به پزشكان اجازه مي دهد تا با استفاده از تكنولوژي انطباقي كامپيوتري (CAT)، پاسخ بيمار را به درمان سريع و ارزيابي كنند. اين برنامه مشتريان را از طريق مجموعه اي از سوالاتي كه از دو روش خود گزارشگر ارائه شده است هدايت مي كند: پرسشنامه علائم آسيب شناسي غذا (EPSI) و پرسشنامه عوارض افسردگي و اضطراب (IDAS).

CAT از پاسخ قبلي مشتري استفاده مي كند تا تعيين كند كدام سؤال را از بعدي بپرسد و تعداد كل سوالات را بدون كاهش دقت نتايج كاهش دهد.

فوربوش گفت: "مشتري از يك گوشي هوشمند يا رايانه لوحي استفاده خواهد كرد. "يك مشتري به سوالات پاسخ خواهد داد و اطلاعات آنها براي پزشكان در يك پلتفرم مبتني بر وب كاربر قابل رويت خواهد بود. پزشكان نيز هشدارهاي سيگنال را به راحتي تفسير خواهند كرد تا به آنها اطلاع دهند كه اگر بيمار در مسير است، اگر آنها نياز به تنظيم يا تشديد درمان خود دارند يا اگر بيمار آنها در معرض خطر يك نتيجه نامطلوب قرار گيرد. برنامه ما طراحي شده است تا پزشكان مجبور نباشند در مورد تفسير نگران باشند و بازخورد را در مورد نتايج بيماران خود بدون نياز به نتايج خود را تجزيه و تحليل كنيد. "

داستان هاي مربوطه

محقق KU گفت كه تجزيه و تحليل برنامه از پاسخ هاي مشتريان مي تواند پزشكان بازخورد واقع گرايانه در مورد اثربخشي درمان را ارائه دهد.

Forbush گفت: "اكثر درمانگرها نتايج درمان منفي را براي مشتريان مداوم خود كمرنگ مي كنند." "در يك تحقيق گذشته، 25 درصد از درمانگران معتقد بودند كه مهارت باليني آنها در 90 درصد است - و هيچ كدام از مهارت هاي خود را زير نظر همسالان خود نمي دانند. اميد من اين است كه درمانگران را با بازخورد بيمار" واقعي "براي جبران عادي تعصب در توانايي براي پيش بيني شكست "درمان" در آينده كمك خواهد كرد تا به درمانگران اجازه دهد تا بيماران خود را شناسايي كنند كه در معرض نتايج نامطلوب در اوايل درمان و درمان قرار دارند. "

همكاران محقق Forbush شامل كريستوفر كوشينگ، استاديار روانشناسي باليني كودكان در KU؛ سارا گولد، استاديار اطفال در رفاه كودكان - كانزاس سيتي؛ لورن پتومي، استاديار پژوهشي مركز فعاليت بدني و مديريت وزن در مركز پزشكي KU؛ و لوئي تاي، استاديار روانشناسي صنعتي-سازماندهي در دانشگاه پوردو، كه در طراحي رابط كاربري و الگوريتم هاي برنامه كمك مي كند. لي وانگ، دانشجوي كارشناسي ارشد مهندسي كامپيوتر در KU، به ايجاد بتا نسخه برنامه كمك كرد.

مركز مشاوره كودكان

فوربوش گفت: "پزشكان يك توپ بلوري ندارند." "اگر آنها نتايج را ارزيابي نكنند، نميتوانند 100 درصد دقيق در پيش بيني رفتار مشتريان خود داشته باشند. داشبورد هر هفته به كلينيك ها مي گويد - در اينجا اين است كه چگونه مشتري شما را انجام مي دهد - با هشدارهاي مفيد و راهنمايي هاي مفيد و استراتژي هاي در نظر گرفتن پياده سازي در صورتي كه مشتريان به خوبي عمل نكنند. كار ما مهم است. اگر ما بتوانيم نتايج مشتريان را بهبود بخشيم اين تاثير عمده اي بر سلامت عمومي خواهد داشت با كاهش تعداد مشترياني كه در نتيجه عوارض ناشي از اختلالات خوردن "

پشتيباني از NEDA تيم Forbush را قادر مي سازد تا برنامه را در تنظيمات مختلف اختلالات خوردن غذا در منطقه كانزاس سيتي، از جمله در درمانگاه اختلالات خوردن رفاه كودكان، مشاوره بينش و EDCare كانزاس سيتي، آزمايش نمايد.

فوربوش گفت كه او براي تحقق اين كار نيرويي ويژه دارد، به خصوص به اين دليل كه به حل مشكل مهمي براي درمانگراني كه درمان اختلالات خوردن را دارند، كمك خواهد كرد.

او گفت: "هنگامي كه ما خبر را دريافت كرديم كه بودجه ما تأمين مالي شده بود، پزشكان شروع به ارسال ايميل به من كردند كه چگونه هيجان زده مي شوند كه در اين مطالعه با هم كار كنند." "اين بسيار جالب است كه فرصتي براي همكاري با پزشكان به دست آوريم تا بتوانيم با هم كار كنيم تا تفاوت هايي را براي افراد با مرگبارترين نوع بيماري رواني ايجاد كنيم."


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۵ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۰۲:۰۹:۲۸ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

بهترين دكتر روانشناس و بهترين دكتر روانپزشك مورد تاييد كانون مشاوره ايران در مراكز ذيل به شما خدمت رساني ميكنند.

 

آدرس و شماره مراكز خدمات مشاوره :

با توجه به پر بودن ساعات از مشاوره بدون تعيين وقت قبلي معذور هستيم.

 • طرف قرارداد تمامي بانك ها براي پرداخت آنلاين .
 • ساعات تماس: ۹ صبح الي ۲۳ شب .
 • جهت مشاوره تلفني و يا رزرو براي مشاوره حضوري .
 • در تهران يا شهرستان ها با يكي از مراكز زير تماس حاصل فرماييد.
براي مشاوره تلفني مي توانيد پرداخت خود را از طريق لينك زير انجام دهيد:
ib.mmsi.ir

آدرس و شماره مراكز

در صورت عدم پاسخگويي در ساعات اداري با شماره زير تماس حاصل فرماييد:


۰۲۱-۸۸۴۷۲۸۶۴

آدرس مركز مشاوره غرب تهران:

مركز مشاوره 

5 ستاره
  • سعادت آباد، ضلع جنوب غربي چهارراه سرو، خيابان پاكنژاد، كوچه گلها، پ ۵، طبقه ۴ 
   براي رزرو يا تعيين وقت مشاوره لطفا با شماره زير(دفتر مركزي) تماس حاصل فرماييد:
  • ۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲ خط ويژه
  • ۰۹۰۳۵۶۷۳۰۵۰ تماس ضروري

sadat abad


آدرس مركز مشاوره شمال تهران:

مركز مشاوره قيطريه

 • چيذر ميدان ندا، جنب بانك دي، پلاك ۵۶، طبقه چهارم شرقي و غربي 
  براي رزرو يا تعيين وقت مشاوره لطفا با شماره زير(دفتر مركزي) تماس حاصل فرماييد:
 • ۰۲۱-۲۲۲۴۷۱۰۰ خط ويژه
 • ۰۹۰۳۱۲۳۶۴۴۶ تماس ضروري


gheytariyeآدرس مركز مشاوره شرق تهران:

مركز مشاوره 

 • براي رزرو يا تعيين وقت مشاوره لطفا با شماره زير(دفتر مركزي) تماس حاصل فرماييد:
 • ۰۲۱-۴۴۰۳۴۴۹۰
آدرس مركز مشاوره مركز تهران يك:

مركز مشاوره 


 • شريعتي، چهارراه قصر، خ ش قدوسي، پ ۱۵۶، واحد ۱
 • شماره نظام پزشكي: ۴۱۲۱۶
  براي رزرو يا تعيين وقت مشاوره لطفا با شماره هاي زير تماس حاصل فرماييد:
 • ۰۲۱-۸۸۴۲۲۴۹۵ خط ويژه
 • ۰۲۱-۸۸۴۷۲۸۶۴ خط ويژه


shariati

آدرس مركز مشاوره مركز تهران دو:

مركز مشاوره 

 • بلوار آفريقا ، بالاتر از چهارراه اسفنديار، برج صبا، طبقه ۲، واحد۲۲
 • براي رزرو يا تعيين وقت مشاوره لطفا با شماره زير(دفتر مركزي) تماس حاصل فرماييد:
 • ۰۲۱-۸۸۴۱۹۸۳۲


afrigha

آدرس مركز مشاوره كرج:

مركز مشاوره 


 • كرج، رجايي شهر، خ دوم شرقي، مجتمع تخت جمشيد، پ ۲۷، طبقه اول، واحد ۲
 • شماره مجوز: ۹۰۲۰۰۴۰۰۴۲۵۲۲
 • براي رزرو يا تعيين وقت مشاوره لطفا با شماره زير (دفتر مركزي) تماس حاصل فرماييد:
 • ۰۲۱-۴۴۰۳۴۴۹۰
karaj

آدرس مركز مشاوره مشهد:

مركز مشاوره 


 • مشهد، احمدآباد، نرسيده به ميدان شريعتي، ساختمان رسول اكرم، پ ۱۱۲۳،طبقه چهارم
 • براي رزرو يا تعيين وقت مشاوره لطفا با شماره زير (دفتر مركزي) تماس حاصل فرماييد:
 • ۰۲۱-۴۴۰۳۴۴۹۰

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۲ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۵۷:۴۳ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

آدم عادي را در نظر داشته باشيد.

جودي كد بانويي كارآمد، شريل دانشجوي خوب دانشكده ، و جيم بازرگان موفق مي باشد.

حالا  به طور نزديك به آن توجه كنيد:  جودي به طور دائم سيگار مي كشد.

آيا مستعد اعتياد هستيد؟

شريل  روزانه ۱۲ فنجان قهوه مصرف مي كند،  و جيمي در هر وعده غذايي خورد مارتيني استفاده مي كند.

اينگونه افراد با سوء استفاده مواد مواجه هستند و خيلي ها مثل آنها مي باشند.

در ايالات متحده ۱۳ ميليون نفر به نوشيدن الكل بيش از حد مي پردازند.

و ۲ ميليون نفر در مصرف كردن قرص هاي مثل ديازپام  بصورت افراطي مي‌پردازند.

ميليون‌ها نفر به پرخوري مشغول هستند،  سيگار زيادي مي‌كشند.

و يا شكلات و همينطور نوشابه هاي گازدار به مقدار فراوان استفاده مي كنند.

جودي ، شريل وجيم با اينكه شخص معتاد محسوب نمي شوند.

در زمينه هاي شخصيتي داراي وجه تشابه اي با معتاد ها مي باشند.

مطالب و مقالات سايت ” مشاوره خانواده” توسط تيم تخصصي مشاوران و روانشناسان تهيه و پشتيباني شده است.

تست اعتياد

آزمون تست اعتياد

اگر بطور دائم دلتان هواي چيزي را كرده است.

چيزهايي مثل آجيل،و اگر نمي دانيد خصوصيات استفاده كردن بيش از حد از مواد را دارا مي باشيد به پرسشنامه هاي زير پاسخ دهيد.

 1. به آساني عرق مي كنم.

درست         غلط

 1. از مطالعه كردن حوادث جنايي روزنامه لذت خواهم برد.

درست         غلط

 1. بيشتر از دوستانم دست به مخاطره ميزنم.

درست         غلط

 1. بيشتر براي فرو نشاندن هيجان هاي خودم به كار غريزي مي پردازم.

درست         غلط

 1. در مدرسه به اين علت كه انضباط خوبي نداشتم مشكل ساز بودم.

درست         غلط

 1. افسردگي زيادي دارم

درست         غلط

 1. هنگامي كه تحت فشار عصبي هستم ، دچار سردرد ، اسهال و  يا دل درد ميشوم.

درست         غلط

 1. بي قرار مي باشم و حوصله ام خيلي زود سر مي رود.

درست         غلط

 1. از مهماني هايي كه بزرگ و شلوغ مي باشد لذت خواهم برد.

درست         غلط

 1. در كودكي بيشتر اوقات به دزدي دست زده ام.

درست         غلط

 

محاسبه امتيازات تست اعتياد

براي هر جواب درست به خود يك امتياز بدهيد.

امتياز۴-۰:

 •  امكان معتاد شدن شما خيلي كم است. شما ويژگي هاي شخصيتي مربوط به رفتار اعتياد را نداريد.

امتياز۷-۵:

 •  اغلب اشخاص امتيازي در اين حد مي آورند.
 • اما برخي از عوامل موثر در اعتياد را دارا هستيد.
 • اما بعيد است كه به مشكل جدي بر خورد كنيد.

امتياز۸-۱۰:

شما از ويژگي‌هاي كساني كه معتاد مي‌شوند برخوردار هستيد.

متوجه رفتارتان باشيد.

و اگر عاداتتان حالت تمام وقت پيدا كرد با روان درمانگر مشورت كنيد.

تست اعتياد2

توضيحات تست اعتياد

سابقه داشتن كوشش براي شناختن خصوصيات شخصيتي كه استفاده بيش از حد مواد را  شناسايي مي كنند.

به مدت ها قبل مربوط مي شود. ولي اينگونه ها  خصوصيات مشتركي را دارا مي باشد مثل:

 • تنش زياد،  علاقه مند بودن به حوادث بي باكانه، علاقه مند به قبول كردن مخاطره،  و مخالف بودن با اشخاص صاحب اقتدار.
 • بيشتر اين افراد دوره اي از نوسان هاي روحي را پشت سر گذاشته اند و از حوادث روزانه زندگي خود دلخور مي باشند.

 

اين پرسشنامه بر طبق اهتمام جان گراهام  و گلوريا لئون.

به ترتيب در دانشگاههاي ايالتي كِنت در اوهايو و دانشگاه مينه سو تا در اين رابطه ارزيابي كرده اند  تهيه شده است.

اين دو  پژوهشگر هزاران افرادي را كه شخصيت وابسته به استفاده ي مواد مي‌باشند.

را مورد ارزيابي قرار داده اند و به اين نتيجه دست يافتند كه ۷۹ درصد مردم به اعتياد گرايش دارند.

در يكي از ارزيابي ها ۸۵ درصد دانش آموزاني كه به اعتياد مستعد هستند شناسايي شده بودند.

 • كه ۱۳ سال بعد از آن به الكل روي آورده اند. بيشتر افراد سوء استفاده كننده مواد از راه دهاني معتاد هستند .
 • خوردن،  نوشيدن،  كشيدن سيگار،  اين خصوصيات افراد مستعد به اعتياد مي باشد.
 • ولي اينكه به چه علت بعضي از افراد در هنگام فشار عصبي به سراغ اعتياد مي‌رود معلوم نمي باشد.

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۲ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۵۶:۲۲ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

امراض دنداني شديد ريسك ابتلا به برخي از بيماري هاي سيستماتيك را افزايش مي دهد. اين مقاله ناراحتي مزمن كليه، نارسايي انسداد شريان، سكته مغزي و افسردگي و ارتباط آنها را با امراض دنداني مزمن را مورد بحث قرار داده است. مطالعه اي جديد نشان مي دهد كه امراض دنداني ريسك مرگ بيماران داراي بيماري مزمن كليه را افزايش مي دهند. نويسندگان اين مطالعه دريافتند كه طي ۱۰ سال ميزان مرگ و مير افراد داراي بيماري كليوي مزمن كه امراض دنداني شديد داشتند ۴۱ درصد بود در حالي كه اين ميزان در افراد بدون امراض دنداني شديد ۳۲ درصد بود. براساس بيانيه علمي مركز قلب آمريكا در سال ۲۰۱۲″ بيش از يك قرن از وجود رابطه ي سلامت دهان و بيماري هاي قلبي عروقي مي گذرد “.

در مورد تاثيرات افسردگي بيشتر بخوانيد: پيشگيري از افسردگي

تازه ترين تحقيقات از بيمارستان دانشگاه كارولينسكا در سوييس معروف به PAROKRANK  در پي كشف اين رابطه (التهاب هاي دهاني و رابطه اش با بيماري هاي شرياني مزمن) تلاش كردند. يافته هاي مطالعه PAROKRANK نشان داد در بيماران دچار التهاب هاي دهاني ۲۸ درصد ريسك افزايش انفاركتوس ميوكارد پس از كنترل متغيرهايي از جمله ديابت و سيگار كشيدن وجود دارد. از انجايي كه اين يك طرح مطالعه مشاهده اي بود؛ نمي توان به رابطه علت و معلولي پي برد و مي توان گفت بين اين دو همبستگي وجود دارد.

مطالعه چندكانوني، با كنترل بيماران بود و ۸۰۵ بيمار را در بر مي گرفت. در مقاله منتشر شده مرتبط با اين مطالعه، اظهار شد كه “اين مطالعه مستنداتي دقيق و محكم در اشاره به رابطه بين التهاب دهاني و انفاركتوس ميوكارد را به مطالعات قبلي افزوده است اما نسبت علت و معلولي بين آنها را اثبات نمي كند”.

محققان طي مطالعه اي در بيماران داراي سكته مغزي حاد تحت درمان بيمارستان، كشف كردند كه بين انواع خاص حمله و وجود عفونت استرپتوكوكوس ماتوس رابطه وجود دارد. آنها نقش باكتري هاي دهاني وابسته به استرپتوكوكوس ماتوس را در مطالعه بيمارستاني مذكور به عنوان مطالعه اي مشاهده اي كه شامل  ۱۰۰ نفر از افراد دچارحملات مغزي حاد بود، مورد بررسي قرار دادند. نتايج نشان داد كه باكتري هاي استرپتوكوكوس ماتوس به طور معناداري با خونريزي مغزي و تعداد فزاينده حملات مغزي مزمن به دليل خونريزي هاي عميق مغزي ارتباط دارد. حملات مغزي مزمن ممكن است مطابق با تشخيص  MRIs معيوب شدن كاركردهاي شتاختي و زوال عقلي را ايجاد كند. سكته ها مي توانند ايسكميك  باشند كه شامل بسته شدن يك يا چند مويرگ مغزي مي باشد، يا سكته هموراژيك باشند كه در آن رگ هاي خوني مغز پاره مي شوند و خونريزي را موجب مي شوند.

بعلاوه؛ اخيرآ تأييداتي مبني بر ارتباط بين سلامت دهاني با افسردگي و افسردگي با بيماري هاي قلبي عروقي نشان داده شده است. افسردگي يكي از شايع ترين مباحث موجود در سلامت روان در ايالات متحده آمريكا به شمار مي رود. در سال ۲۰۱۰ مطالعه اي نشان داد كه رابطه معناداري بين افسردگي و سلامت دهاني، رفتار دهاني سالم و ديگر كيفيات و حالات مرتبط با سلامت دهان در زندگي وجود دارد. همانطور كه افسردگي بر توانايي شخص در مواجهه با زندگي روزانه تأثير مي گذارد، ارتباط افسردگي با سلامت دهاني و رفتارهاي مرتبط با مراقبت از سلامت دهاني و بدين سان تأثير نمودن ذاتي و بالقوه آن بر سلامت دهاني بيماران نيز تعجب برانگيز نمي باشد.

علاوه بر فقدان انگيزه در مراقبت از خود؛ افسردگي و سلامت دهاني ممكن است با تغييرات كلي بزاقي دهان در بيماران افسرده مرتبط باشد. جريان نزولي بزاق دهان مي تواند منجر به مشكلات دهاني متعددي همچون افزايش باكتري هاي بيماري زا و پوسيدگي دندان ها شود. مقالات قبلي نيز اين اطلاعات را تأييد مي كنند. مطابق با آن ها عواقب روانشناختي افسردگي ممكن است سبب سلامت دهاني ضعيف به دليل خشكي دهان، عادات غذايي پيش برنده ي پوسيدگي دندان و اختلال در كاركرد مقاومتي بدن وابسته به عفونت هاي دهاني شود. درمان هاي ضدافسردگي نشان داده اند كه تحريك تراوشات بزاقي دهان را موجب مي شوند كه ممكن است منجر به پوسيدگي يا ديگر مشكلات دهان و دندان شود.

براي مطالعه بيشتر: افسردگي در سالمندان: علل، علائم، درمان موثر

همچنين گزارشات موردي، امكان بروز دندان قروچه القا شده از درمان ضدافسردگي را شرح مي دهند. بيماران داراي بيماري هاي قلبي عروقي نيز سه بار بيشتر مستعد ابتلا به افسردگي مي باشند كه در آن حفظ سلامت هاي رواني يك وظيفه كنترلي مهمي تلقي مي شود. مطالعه اي گزارش شده در ماه اخير از ژورنال دانشگاه قلب شناسي يكي از تازه ترين مباحثي است كه رابطه بين بيماري قلبي و افسردگي را اثبات مي كند. به راحتي مي توان رابطه بين دهان و تجديد قوا يا صحت بدن و بالعكس را درك كرد. ارجاع به سابقه و مستندات پزشكي و انجام معاينات درون و برون دهاني مي تواند به ما در ارائه بهترين مراقبت از بيمارانمان مثمرثمر واقع شود.

خبرهاي ديگري از بيماري هاي سيستميك دهاني و سلامت دهاني

همچنين با در نظر گرفتن تأثير باكتري ها به عنوان يك عامل مهم در اين زمينه، دانش جديدي از نحوه اينكه چگونه باكتري هاي روده اي ممكن است در استحكام استخوان بندي دخيل باشند، وجود دارد. اين اكوسيستم غول آساي موجودات ريز به ويژه باكتري ها به ريزسيستم هاي احشايي اشاره دارند. عوامل زيادي بر وضعيت و ظرفيت ريز سيستم ها تأثيرگذار مي باشند و حتي ناهماهنگي هاي ناچيز موجود در تركيبات ريزسيستم ها نيز تأثير عمده اي بر ميزان بيماري و شايد استخوان هايمان داشته باشد. اطلاعات جديد موجود نشان مي دهند احتمال آن مي رود كه درمان يا پيشگيري از شمار بيماري هاي مرتبط با تغييرات سيستم ايمني مانند نرمي استخوان ممكن باشد. به تازگي و براساس خبري جديد، يك آزمايش ده دقيقه اي سرطان دهان وجود دارد كه در منزل مي تواند براي تنها بررسي خشك شدن دهان و شروع كاهش بزاق انجام شود. ديويد وانگ استاد غددشناسي دانشگاه كاليفورنياي لس آنجلس بيان كرد كه امكان كشف تومور و توده هاي لنفاوي DNA هنگام گردش در مايعات بدني از طريق روش شناخته شده اي وجود دارد. براساس نظر دكتر وانگ آزمايش بزاق دهان صد در صد دقيق است. اميدواريم به زودي در دسترس پزشكان براي استفاده همگاني قرار گيرند.

منبع:مركز مشاوره ستاره ايرانيان


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۲ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۵۴:۴۸ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

سلام من 7ساله ازدواج كردم، يه پسر 3ساله و نيمه دارم، از زمان بدنيا آمدن پسرم سر هر موضوع با همسرم بحثم ميشه، بخاطر مسايلي كه براي پسرم پيش اومد اعصاب هر دومون ضعيف شده، اين اعصاب خوردي به پسرم هم منتقل شده، جيغ ميزنه وسايل پرتاب ميكنه، در حضور همسر و مادرم حرف منو گوش نميده، خلاصه خيلي اعصابم داغون و فقط حرص ميخورم، شوهرم آدم خوبي ولي هر موقع ما بحث ميكنيم در 90 درصد مواقع من بايد باهاش آشتي كنم، از اين اخلاقش اصلا خوشم نمياد كه اون پا پيش نمي اره، بهشم بارها گفتم ولي كم اون پا پيش مي اره، خلاصه اعمصابمون داغون نميدونم چكار كنم، خواهش ميكنم راهنماييم كنيد ممنون

راهنما گفته:

قهر كردن شوهر

دوست عزيز جالبه كه شما بيشتر نگران قهر كردن شوهرتون هستيد تا رفتارهاي فرزندتون .
به هر حال در مورد فرزندتون بايد تغيير رويه بديد و در اين زمينه مشاوره اي حضوري انجام بديد .

ولي در مورد قهر كردن شوهرتون بايد بدونيد .
قهر كردن يعني قطع ارتباط. وقتي فردي قهر مي كند يعني نمي خواهد درباره موضوع حرفي بزند و به شما هم اجازه نمي دهد.
كه وارد حيطه مورد بحث شويد. اما واقعيت اين است كه تا زماني مي شود .
به يك مشكل پرداخت و آن را حل كرد كه هر دو طرف به صحبت درباره آن تمايل داشته باشند.

چرا افراد به جاي صحبت درباره مشكل يا ناراحتي شان، قهر مي كنند؟
همان طور كه مي دانيم رفتارها در دوران كودكي بيشتر با مشاهده رفتار والدين آموخته مي شوند.
اگر در الگوهاي رفتاري والدين اين افراد دقت كنيد يعني از آن ها سوال شود كه وقتي پدر و مادرتان با هم دچار مشكل مي شدند .
نتيجه نهايي بحث آنان چه مي شد، بيشتر آن ها اين طور جواب مي دهند كه مثلاً پدر يا مادر قهر مي كرد و موقعيت را ترك مي كرد!
همچنين اين باور در اين خانواده ها ايجاد و تقويت مي شود كه در بحث و صحبت درباره يك مشكل، هميشه بايد يك نفر پيروز شود.

هميشه سعي كنيد درباره مشكلي كه با همسرتان داريد، با او صحبت كنيد حتي اگر ظاهراً به حرف شما گوش نمي كند. مي توانيد براي او يادداشتي بگذاريد يا پيامكي بفرستيد.
در ضمن از مردها در بيشتر مواقع انتظار جواب نداشته باشيد چون مردها به ندرت به اشتباه خود اعتراف مي كنند.
شايد علت اين كه همسر شما قهر مي كند اين است كه فكر مي كند نمي تواند در صحبت با شما پيروز شود يا به نتيجه دلخواهش برسد.

براي اين كه بتوانيد همسرتان را براي صحبت كردن با خودتان درباره مشكلات قانع كنيد ابتدا سعي كنيد به طور كامل به صحبت هاي او گوش كنيد.
در اين مرحله از خودتان هيچ دفاعي نكنيد يعني سعي نكنيد قضيه را توضيح دهيد يا حتي نخواهيد از ناراحتي همسرتان با اين توضيحات كم كنيد.
از ناراحت شدن همسرتان نترسيد، او هم حق دارد گاهي، حتي به اشتباه ناراحت شود. ابتدا همسرتان بايد متوجه شود كه شما به حرف هاي او گوش مي كنيد.
خود اين كار يعني گوش كردن، هنر بزرگي است كه افراد كمي قادر به انجام آن هستند.
وقتي صحبت هاي همسرتان تمام شد بهتر است در همان موقعيت چيزي در دفاع از خودتان يا براي حل قضيه نگوييد و آن را به موقعيت ديگري موكول كنيد .
و اگر نمي توانيد تا آن موقع صبر كنيد از همسرتان بپرسيد كه آيا دوست دارد شما در جواب حرف هايش چيزي بگوييد يا نه. اگر خواست برايش توضيح دهيد.

نترسيد از اين كه گاهي در بحث ها محكوم شويد يا همسرتان حرف شما را درست متوجه نشود.
باز هم در آينده فرصت اين را خواهيد يافت كه درباره آن حرف بزنيد.
شايد وقتي كه هيچ كدامتان عصباني يا ناراحت نيستيد و مي توانيد خوب به حرف هاي هم گوش بدهيد.

اگر همسرتان قهر مي كند، زود رنج و حساس است يعني ممكن است رفتاري كه بقيه را ناراحت نمي كند.
او را آزرده خاطركند چون هميشه در رفتار ديگران به دنبال علايم بي ارزش سازي مي گردد.
يعني فلاني كه اين رفتار را انجام داد هدفش توهين به من بود و از اين قبيل نتيجه گيري ها و استدلال ها

در اين مورد ميتونيد با متخصصين كانون مشاوران ايران، مشاوره تلفني/تخصصي داشته باشيد
دفتر سعادت آباد:
۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲ خط ويژه


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۲ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۵۲:۴۰ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]
يكي از توليدات نايلو پلاستيك، نايلون حبابدار دو لايه و سه لايه جهت بسته بندي مي باشد . ضمن حفظ شفافيت و استحكام فيلمهاي معمولي ،‌ به دليل داشتن حباب هوا در آن از قدرت ضربه پذيري خوبي برخوردار بوده و مي تواند محصولات بسته بندي شده را در مقابل ضربات وارده محافظت نمايد. ضربه گير حبابدار در 5 اندازه حباب 10 ، 15 ، 20 ، 25 و 30 ميليمتر و گريدهاي مختلف توليد مي گردد. نايلون حبابدار را بصورت برش خورده ، همچنين بصورت پاكت و يا كاور نيز مي توان توليد كرد.
 

موضوعات مشابه

Last edited by a moderator: ‏پنج شنبه ساعت 13:12

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۲ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۴۹:۴۰ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

خيلي ساده، خيلي شگفت انگيز!

به همان سادگي كه اين مطالب را مي خوانيد، باور مي كنيد و موفق مي شويد، افرادي هم نمي خواهند، نمي خوانند، پس همانطوري كه مي بينيد، بعضي حرف ها چقدر ساده و  در عين حال چقدر شگفت انگيز هستند!

حدود دو سال پيش تصميم گرفتم تا در يك پروژه بين المللي آي تي سرمايه گذاري كنم، به همين دليل نزد يكي از مديران ارشد شركت مايكروسافت و در واقع مغز متفكر، استراتژيك و برنامه ريز اين شركت رفتم، استفاده از مشاوره يك هفته اي ايشان مجموعا رقمي بالغ بر ۳/۰ ميليون دلار براي من هزينه داشت.

نكته بسيار جالب در اين بود كه ايشان تا جلسه آخر تنها صحبت هاي مرا با لبخندي بسيار عميق، گيرا و با حركت سر تصديق مي كردند و جز در موارد خاص سخني به زبان نمي آوردند، جلسات ما شبيه جلسات دوستان صميمي و در محيطي بسيار آرام و لذت بخش برگزار مي شد و شباهت زيادي به جلسات كاري نداشت، با اين حال با توجه به راهكارها و راهنمايي هاي ايشان همين پروژه به يكي از موفق ترين زمينه هاي درآمدزاي زندگي من تبديل شد!

برگرفته از كتاب ثروتمندترين جوان ايراني

منبع: فارس پاتوق


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۲ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۴۸:۰۰ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ][ ۱۲۹ ][ ۱۳۰ ][ ۱۳۱ ][ ۱۳۲ ]
.: Weblog Themes By tibablog :.

درباره وبلاگ

آموزش از طريق مشاوره پيش از ازدواج تا زوج درماني و مشاوره خانواده. راهنمايي و مشاوره تلفني ازدواج و خانواده مركز تهران و جنوب ۰۲۱۸۸۴۱۹۸۳۲ مركز مشاوره شمال و شرق ۰۲۱۲۲۲۴۷۱۰۰ شمال و غرب تهران ۰۲۱۲۲۳۵۴۲۸۲ مشاوره ازدواج و خانواده شامل آموزش مهارت هاي رفتار با همسر آينده خانواده همسر زوج درماني شناسايي فرد مناسب و از همه مهمتر اطمينان پيش از ازدواج از يك انتخاب درست است! عوامل زيادي در اين امر دخيل هستند كه بايد مورد بررسي و دقت نظر هنگام همسريابي و يا حتي دوست يابي قبل ازدواج به آن توجه كرد. رفع دعواي زن و شوهر و فرزندان اعتياد و مشاوره فردي
نويسندگان
لینک دوستان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 4037
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب

تخفیف لند