مشاوره خانواده ، ازدواج، كودك و نوجوان
مشاوره خانواده ، ازدواج، كودك و نوجوان ۰۲۱۸۸۴۱۹۸۳۲


عينك هاي رز: عينك هاي آفتابي را نگه داريد: كودكان نوپا درباره اعتقادات غلط بيشتر از والدين و دانشمندان كه قبلا مشكوك هستند را درك مي كنند. يك تيم تحقيقاتي كانادا و آمريكا كشف كرده است كه بچه هاي بسيار جوان كاملا درك مي كنند كه افراد ديگر معتقدند كه چيزهايي كه درست نيستند باور دارند.

كريستين اونيشي، استاد روانشناسي دانشگاه مك گيل در مونترال مي گويد: «كودكان تا سن 15 ماهگي متوجه مي شوند كه اقدامات ديگران ممكن است به اعتقادات دروغينشان بستگي داشته باشد ، كه با مقاله رنه Baillargeon، استاد روانشناسي دانشگاه از ايلينوي (و فارغ التحصيل مك گيل).

داستان هاي مربوطه

در واقع، در نسخه 7 آوريل علم، محققان با تئوري هاي علمي تكرار مي شوند كه كودكان جوان اعتقادات دروغ را درك نمي كنند. دانشمندان يافته هاي خود را با ارائه نوزادان با يك بازيگر كه با يك اسباب بازي بازي مي كردند به دست آورد و آن را در يك جعبه پنهان كرد تا تأييد درك خود را از باورهاي دروغين.

مركز مشاوره مراكز استانها

Onishi مي گويد كه وضعيت هر روز مي تواند به راحتي نتايج خود را نشان مي دهد: تصور كنيد سناريويي كه در آن دو برادر پنهان كردن يك دسته از كوكي ها با هم در كابينه. بعد چه اتفاقي مي افتد؟ برادر بزرگتر، وينسنت، بازي مي كند، در حالي كه پسر جوان، جاش، تمام كوكي ها را مي خورد. آيا برادر بزرگتر، وينسنت، به دنبال كوكي ها مي گردند؟ "تحقيقات ما نشان مي دهد كه حتي يك كودك 15 ماهه مي تواند درك كند كه وينسنت كوكي ها را جستجو مي كند حتي اگر هيچ يك از آنها وجود نداشته باشد"، Onishi توضيح مي دهد.

به ندرت، كودكان بيشتر از چيزي كه آنها مي بينند را درك مي كنند و مي توانند در مورد انگيزه ها يا علايق ناشناخته فكر كنند. Onishi مي گويد: "يافته هاي ما والدين و مربيان را درك بهتري از نحوه تفكر كودكان ارائه مي دهد." "بچه ها به طور فعال تلاش مي كنند كه چيزهايي را كه ديگران را مي بينند حس كنند. به برخي از كودكان حتي فكر مي كنند كه ديگران چه مي توانند ببينند، چه چيزهايي ديگران فكر مي كنند و چه ديگران بر اين باورند."

"اين يافته ها،" Onishi ادامه مي دهد، "راه هاي اميدوار كننده براي دانشمندان بررسي كودكان مبتلا به اوتيسم و ​​يا مطالعه چگونه حيوانات فكر مي كنم."


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۵ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۰۴:۳۰:۵۳ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

 


ماريجوانا اغلب به عنوان بخشي از فرهنگ 1970 به شمار مي رود و ديگر موضوع نسل پرورش كودك نيست. امروز، نزديك به 50 درصد نوجوانان آمريكايي قبل از اينكه دبيرستان را امتحان كنند، ماري جوانا را امتحان كنند و در حدود 12 درصد، حدود 21 درصد از كاربران معمولي هستند.

در نتيجه، درمان وابستگي ماريجوانا در حال افزايش است، اما محققان كشف كرده اند كه علائم انقباضات بسيار شبيه به افرادي است كه با مصرف سيگار، كوكائين و ديگر مواد مخدر تجربه مي كنند، ممكن است باعث كاهش فعاليت بدني شود.

تست هاي روانشناسي رايگان

يك مطالعه جديد در نشريه امروز وابسته به مواد مخدر و الكل نشان مي دهد كه نوجواناني كه از ماري جوانا استفاده مي كنند، اغلب نيز ممكن است علائم ترك اعتياد را پيدا كنند كه براي مبارزه با مصرف كنندگان ماري جوانا كشف شده است.

داستان هاي مربوطه

رايان واندري، دانشجوي كارشناسي ارشد روانشناسي، و آلن باندي، Ph.D.، استاد روانپزشكي و روانشناسي دانشگاه ورمونت ، 72 نفر از كاربران ماري جوانا نوجوان را به دنبال درمان سرپايي براي سوء مصرف مواد مورد مطالعه قرار دادند. شركت كنندگان در اين مطالعه، كاربران سنگين ماري جوانا در سن 14 تا 19 سال بودند كه عمدتا قفقاز مرد بودند و پرسشنامه هاي مطالعه را تكميل كردند.

تقريبا دو سوم از شركت كنندگان گزارش دادند كه علائم و نشانه هاي خروج ماري جوانا از جمله اضطراب، تجاوز و تحريك پذيري را تجربه مي كنند. بيش از يك سوم از شركت كنندگان چهار يا بيشتر علائم گزارش شده در سطح متوسط ​​يا شديد را نشان دادند.

وندري گفت: "در نوجواناني كه اطلاعاتي را ارائه دادند، ما تغييرات بسياري را در ارتباط با وجود و شدت علائم برداشت مشاهده كرديم، كه مطابق آنچه كه در مطالعات متعددي از بزرگسالاني كه مريخيوانا را مصرف مي كنند، مرسوم است." "به طور كلي، تحقيقات ما نشان مي دهد كه اكثر افرادي كه به طور ناگهاني ماريجوانا روزانه يا نزديك را مصرف مي كنند، از برخي علائم برداشت استفاده مي كنند. اگر چه شواهد بي نظيري وجود دارد كه برداشت از مصرف ماري جوانا رها مي كند و مردم از ماري جوانا براي جلوگيري از اثرات خروج استفاده مي كنند. ما هنوز بايد دقيق تر بررسي كنيم كه چگونه خروج از روند خروج از معادن تاثير مي گذارد. "

تحقيقات آينده باندي به منظور بررسي اين و ديگر سوالات مربوط به اهميت باليني از خروج ماري جوانا و به طور كلي براي توسعه و آزمايش روش هاي موثر براي كمك به كساني كه به دنبال متوقف كردن استفاده از ماري جوانا است.

تست هاي روانشناسي رايگان


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۵ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۰۳:۴۳:۵۱ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]


روال روزانه يكي از ده آمريكايي در ورمونت، آلاسكا، مين و ديگر ايالت هاي شمالي در 30 اكتبر براي بدتر شدن تغيير خواهد كرد.

تغييرات هر ساله در اكتبر فقط پس از پايان زمان صرفه جويي در نور روز شروع مي شود. براي اغلب، تغيير ساعت فقط يك ساعت به آخر هفته اضافه مي كند، اما براي افراد مبتلا به اختلال عاطفي فصلي، يك سندروم شامل افسردگي هاي تكراري در ماه هاي پاييز و زمستان، شروع يك زمان دشوار سال را مي دهد، بعد از كار براي خوابيدن، تلويزيون را به جاي پياده روي سگ تماشا كنيد، يا بعدا صبح بخوابيد.

با بازگشت اين سال به ساعت، 14.5 ميليون آمريكايي حساس به SAD ممكن است احساس خستگي، بي ارزش بودن، بي علاقه و حتي خودكشي داشته باشند.

بسياري از بيماران در طول يك يا دو روز در جلوي جعبه نور نشسته اند و اميدوار هستند كه نور فلورسنت سفيد و يا طيف گسترده اي از نور خورشيد شبيه سازي شده و احساس راحتي كنند.

درمان به طور قابل ملاحظه اي خوب است، اما سخت است با چوب، بنابراين كلي روحان، متخصص SAD و استاد روانشناسي دانشگاه ورمونت ، آن را به عنوان يك راه حل سريع تر از راه حل بلند مدت است.

او در حال حاضر در درمان شناختي- رفتاري درمان مي شود، كه معمولا از "بحث درمان" استفاده مي شود كه از دهه 1960 با افسردگي غير فصلي با بيماران SAD مورد استفاده قرار گرفته است.

او فكر مي كند اين اولين بار است كه اين نوع از درمان براي درمان SAD اعمال شده است و نتايج تحقيقات اوليه و آزمايش هاي باليني اميدوار كننده است.

در مطالعه 2005 كه شامل 61 بيمار بود، روحان يك گروه تحت درمان با نور روزانه را درمان كرد، يكي ديگر با 12 جلسه CBT و يك گروه سوم با تركيبي از هر دو درمان. يك گزينه كمتر محبوب - مهار كننده هاي انتخابي بازدارنده سروتونين - مورد استفاده قرار نگرفت.

يافته هاي روحان كه در سال جاري به عنوان يك پيگيري در سال 2004 كه در شماره ژوئن مجله اختلالات مضر منتشر شد، منتشر خواهد شد، نشان مي دهد كه هر سه گروه در طي شش هفته درمان در مقايسه با انتظار، بهبود قابل ملاحظه اي داشتند فهرست كنترل گروه

علاوه بر اين، بيشترين درصد از بيماران (80 درصد) به طور كامل پاسخ دادند كه CBT و درمان نور تركيب شده بودند. علاوه بر اين، كساني كه CBT را تحت درمان قرار دادند - هر دو به تنهايي و با نور درماني - در پيگيري يك ساله كمتر از افسردگي بودند در مقايسه با بيماران كه تنها به درمان نور درمان شده بودند.

تنها شش درصد از شركت كنندگان در CBT معيارهاي افسردگي در پيگيري يك ساله را داشتند، در حالي كه 40 درصد از شركت كنندگان در معرض نور منافع در فصل زمستان سال آينده با معيارهاي افسردگي مواجه شدند.

اكثر افراد مبتلا به نور درماني در طول شش هفته درمان درماني به سختي در معرض توصيه هاي دو طرفه روزانه 45 دقيقه اي قرار گرفتند.

تحقيق روحان شواهد قانع كننده اي ارائه مي دهد كه بحث گفتگو CBT به خودي خود يك درمان مؤثر براي SAD مي باشد و ممكن است منافع بلند مدت در درمان نور را ارائه دهد.

او مي گويد: "نشستن در مقابل يك جعبه نور هر روز از پاييز و زمستان رفتارهاي بيحوصلگي را ترويج مي دهد و در طول زمان براي مردم سخت است".

"درمان شناختي-رفتاري يك درمان محدود است و به نظر مي رسد اثرات بلند مدت بهتر است."

علت SAD، كه ابتدا در سال 1845 به آن اشاره شد، اما به طور رسمي در دهه 1980 نامگذاري شده است، به عدم تعادل بيوشيميايي هيپوتالاموس ناشي از كاهش ساعات روز و عدم وجود نور خورشيد در زمستان مربوط است. اين نظريه مي گويد كه به عنوان تغيير فصل ها تغيير در "ساعت داخلي داخلي بيولوژيكي" يا "ريتم روزانه" مردم است، به دليل تغييرات در الگوهاي نور خورشيد.

به همين علت، بروز SAD با زبان محلي متغير است و ميزان آن در حدود 1 درصد در فلوريدا تا 10 درصد در ورمونت، آلاسكا و اورونو، مين، جايي كه روحان براي اولين بار در SAD علاقه مند به SAD شد در حال كار بر روي دكتراي خود در روانشناسي باليني.

اين وضعيت از شدت ناشي از عدم توانايي به طور معمول بدون درمان مداوم به حالت نيمه خنك كننده "بلوز زمستاني" مي باشد.

به نظر روحان، كه در اوايل اين سقوط پس از گذراندن پنج سال به عنوان دستيار استاد روان پزشكي و باليني در دانشگاه علوم پزشكي يونيفورم، به درمانگاه شناختي-رفتاري درمان شد، به نظر مي رسيد كه درمان شناختي-رفتاري يك راه واضح براي درمان SAD بود، با اين وجود هرگز قبلا استفاده نشده بود

او مي گويد: "تا آنجا كه من مي دانم ما اولين گروه براي اعمال آن به SAD هستيم." "بعضي افراد معتقدند كه SAD يك نوع كاملا بيولوژيكي افسردگي است، بنابراين هر گونه درمان روانشناختي مانند CBT نبايد كار كند، اما اين كار را مي كند. من فكر مي كنم خبر خوب اين است كه به نظر مي رسد بيش از يك راه براي مداخله وجود داشته باشد و بهبود افسردگي زمستاني. "

در طي درمان كه دو هفته در هفته به مدت شش هفته اتفاق مي افتد، روحان بيماران را درباره ابتلا به SAD ياد مي دهد و رفتارهاي ياد گرفته و الگوهاي فكر منفي منجر به علائم آنها مي شود.

او همچنين بيماران را ترغيب مي كند كه بيشتر در تابستان فعاليت كنند و فعاليت هاي خود را ادامه دهند. او مي گويد لزوما بايد فعاليت در فضاي باز مانند اسكي باشد، فقط چيزي است كه مردم را در طول ماه هاي پاييز و زمستان فعال مي كند.

يك بيمار SAD يك هنرمند بود، به عنوان مثال، كه تمايل داشت كه تابستان براي تابستان كار نداشته باشد. روحان مي گويد: "ما شروع به ساختن هنر او در زمستان كرديم و به او چيزي داديم تا منتظر بمانيم." "كليد اين است كه حركات زمستاني را محدود و منافع زميني را توسعه دهيم."

رد نور درمان به عنوان يك روش درمان هدف Rohan نيست. در عوض، او اميدوار است كه نقاط ضعف خود را نشان دهد و يك جايگزين را ارائه دهد كه در دراز مدت ساده تر است، اثرات پايدارتري دارد و مهارت هاي مقابله مادام العمر را تدريس مي كنداضطراب|ترس|دلهره|خواب پريشان-كابوس تنها بودن| سرگرداني و ناراحتي بعد از دوستي يا طلاق

"قبل از سرمايه گذاري در يك جعبه نور، بيماران SAD را تشويق مي كنم تا هر روز صبح از خواب بيدار شوم و 30 دقيقه پياده روي كنم. اين همان چيزي است كه شبكيه به نور استفاده مي كند و منجر به افزايش فعاليت بدني مي شود." مي گويد

تغيير زمان خرس است، فقط فكر مي شود زمستان مي تواند به اندازه كافي براي ايجاد علائم باشد. ما مردم را تشويق مي كنيم كه آنچه را كه انجام مي دهند، لذت ببرند و علائم را به زودي تشخيص دهند تا آنها بتوانند قبل از اينكه غير قابل كنترل شوند، با آنها برخورد مي كنند. "


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۵ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۰۳:۴۲:۲۲ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

در بيشتر كشورها اغلب مردم علاقه اي به شركت كردن در جلسه هاي مشاوره و روان درماني را دارا نمي باشند.

و دليل اين مسئله را مي‌توان به دو دسته تقسيم كرد يكي  عوامل فرهنگي و ديگري دروني مي باشد.

و از عوامل دروني مي‌توان به نبود اعتماد نسبت به روانشناسان و مشاوران و همينطور احساس سرافكندگي كردن.

در نزد خود و نبود توانايي در صورت رجوع كردن به درمانگر تفكرات ايده آل گرايانه مبتني بر الزامي بودن .

انجام تمام كار به تنهايي و عواملي از اين قبيل به نام بردن پرداخت.

عوامل فرهنگي ولي  از وزنه سنگين تري در نبود رجوع كردن به روانشناس مي باشد.

واتساپ مشاوره1

عوامل خجالت كشيدن

 • از جمله اين عوامل خجالت كشيدن از اطرافيان و همينطور ترس داشتن از برچسب خوردن .
 • و قيد و بندهاي عملي مثل دسترسي جغرافيايي و امكان دسترسي از لحاظ زماني .
 • و مشكلات مراقبت كردن از كودكان يا هزينه هاي مالي مي باشد كه خدمت هاي مبتني.
 • بر فاصله مانند مشاوره روانشناسي آنلاين و تلفني به خوبي قرار گرفته است.
 • تا بتوانند بيشترين موانع را از ميان بردارد و بر آنها غلبه كند.

آنها دسترسي به كمك كردن حرفه اي در هر زمان و در هر جا را براي شما فراهم خواهند كرد .

به طور مقرون به صرفه يا مجاني در دسترس مي باشند و همين طور گمنام بودن را آسان تر خواهند كرد.

از نگراني‌هاي خجالت كشيدن و برچسب و خوردن براي جستجوي كمك را كم خواهد كرد.

مطالب و مقالات سايت ” مشاوره خانواده” توسط تيم تخصصي مشاوران و روانشناسان تهيه و پشتيباني شده است.

 مشاوره روانشناسي آنلاين

امروزه در همه جهان با يك كليك كردن در كامپيوتر و يا ضربه زدن بر روي برنامه در تلفن همراه خود شما مي توانيد .

دسترسي سريع و كم هزينه اي را با يك درمانگر پيدا كنيد و به طور كلي در سالهاي اخير شاهد ابزارها .

همينطور تكنولوژي هاي تازه اي مي باشيم كه تلاش مي كند.واتساپ مشاوره

روان درماني را از دفتر درمانگران به خارج كردن بپردازند .

به هر نقطه اي كه اشخاص در آن به اينترنت اتصال دارند انتقال بدهند.

استفاده كردن از اينترنت مي‌تواند براي بيشتر اشخاص در هنگام  جستجو كردن كمك به راحتي صورت گيرد.

و به صورت كلي روانشناسان به هرگونه درماني از ابزارها يا وسيله هاي ارتباط از راه دور انجام مي شود.

كه به آن روان شناسي از راه  مي گويند و اين امر با اسم هايي مانند: واتساپ مشاوره

 • وب سايت يا تلفن و همينطور اپليكيشن موبايل داراي تعامل مي باشند .
 • كه درحال استفاده كردن از سرويس هاي روانشناسي از راه دور مي باشيد.

مشاوره روانشناسي آنلاين

به صورت خاص مشاوره روانشناسي آنلاين با فراهم كردن سرويس هاي مشاوره حرفه اي سالم بودن روان از راه اينترنت مي باشد.

كه بعضي از رجوع كنندگان از مشاوره روانشناسي آنلاين در تركيب با روان درماني سنتي يا مشاوره تغذيه اي از آن استفاده مي كنند.

و بيشتر اشخاص از آن در عوض مشاوره حضوري استفاده خواهند كرد .واتساپ مشاوره

در صورتي كه بعضي از شيوه هاي روانشناسي از راه دور بيش از ۳۵ سال داراي قدمت مي باشند.

كه حضور پيدا كردن سيستم هاي ويديويي چت در اينترنت حركت به سمت معالجه آنلاين شده است.

و بيشتر شيوه هاي استفاده شده براي آسانتر شدن جلسه هاي معالجه آنلاين در دسترس مي باشد .

كه رجوع كنندگان از كنفرانسهاي ويدئويي و همينطور چت و ايميل براي رابطه با روانشناسان به جاي رجوع كردن از آن استفاده مي كنند.

علاقه مردم به مشاوره آنلاين

معالجه آنلاين فايده هاي فراواني را در مقايسه با روان درماني به اشخاص در حال ارائه دادن مي‌باشد.

كه اين فعاليت‌ها شامل موارد زير خواهد شد:واتساپ مشاوره

روان درماني آنلاين مي‌تواند راحت‌تر صورت بگيرد و معالجه آنلاين وقت كمتري را از شما خواهد گرفت.

و مشكل هاي شما را براي هماهنگ كردن با برنامه هاي روزانه تان و كوشش كردن براي دور شدن از ترافيك .

در ساعت هاي شلوغ را به كاهش دادن مي پردازد .واتساپ مشاوره

 • در اين شيوه ديگر احتياجي به پيمودن مسافت هاي طولاني براي ملاقات كردن با درمانگر آن نداريد .
 • و همه كاري كه بايد انجام دهيد را با وصل شدن اينترنت انجام خواهيد داد .
 • و  جلسه در هر مكاني كه شما  راحت هستيد برگزار خواهد شد.

 

واتساپ مشاوره

روان درماني آنلاين

در مقايسه كردن با معالجه رودرروي سنتي روان درماني آنلاين احتياج به هزينه كمتري دارد .

و بعضي از برنامه ها نوعي از قيمت دهي را تبليغ خواهند كرد كه استفاده كردن نامحدود هفته يا ماهيانه.

را با مبلغ معيني فراهم خواهند كرد و همينطور به نظر مي‌آيد .

كه هزينه جلسه آنلاين به صورت قابل توجهي كمتر از رجوع كردن به دفتر ها مي باشد.

ارتباط برقرار كردن به صورت آنلاين براي بيشتر اشخاص بسيار راحت تر مي باشد .

و اين مسئله مخصوصاً در رابطه با اشخاص بالغ جوان‌تر و افرادي كه از تكنولوژي به طور دائم استفاده خواهند كرد صدق خواهد كرد .

و در دنياي امروز مردم بيشتر از ايميل و همينطور جلسه هاي اينترنتي و ارسال كردن پيام براي برقرار كردن ارتباط استفاده خواهند كرد.

مزيت مشاوره اينترنتي 

 • و به نظر مي‌آيد كه استفاده كردن از اين شيوه ها آسانتر از گفت و گو كردن با اشخاص به طور حضوري مي باشد .
 • و مخصوصاً هنگامي كه شخص قصد افشا كردن اطلاعات فردي يا خصوصي را دارا مي باشد.
 • روان درماني آنلاين مي تواند براي افرادي كه توانايي رساندن خود را به دفتر ندارند دسترسي فراهم كند .
 • و در بعضي از جوامع روستايي نزديك ترين دفتر مشاوره و روانشناس امكان دارد به اندازه دو ساعت طول بكشد.
 • و بعضي از مردم با بيماري ها و همينطور ناتوان بودن هاي مزمن امكان دارد توان رانندگي كردن را نداشته باشند.
 • كه در اين موقعيت معالجه ي اينترنتي يا تلفني مي‌تواند يك گزينه ايده‌آل براي كمك كردن به اشخاص باشد.

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۰۲:۲۹:۱۲ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

سلام، بنده از شما انتقاد دارم
اكثر كساني ك ب سايت شما مراجعه ميكنن، از جمله خود بنده، كساني هستيم ك نميتونيم مشكلاتمون رو حضوري با مشاور، در ميون بذاريم، در واقع خجالت ميكشيم.
بنابراين مشكلاتمونو اينجا با شما در ميون ميذاريم.
ولي من اكثر پاسخهاي شما رو ك دنبال ميكنم، مختصر توضيحي واسه خالي نبودن عريضه ميدين و دوباره پاسمون ميدين ب مشاوره حضوري. من خودم اصلن با مشاوره شما ب نتيجه مطلوب نرسيدم، شما بايد وقت بذاريد ببينيد اصلن، جواب شما قانع كننده بوده يا نه…من دوباره در جواب شما، جواب دادم، ولي شما دوباره جواب قبلي رو واسه من كپي پيست كرديد!!!
واقعن همين اندازه ميتونيد كمك كنيد؟؟؟

راهنما گفته:

دوست عزيز شما و همه دوستان بايد بدونيد .
اين سايت بصورت عمومي به شما مشاوره ميدهد .
و پروسه درمان بايد از طريق مشاوره تخصصي انجام شود .
يا از طريق تلفني و يا ترجيحا حضوري .
پس شما بايد بدونيد اگر كسي خواهان درمان هست بايد مراجعه حضوري داشته باشه .
درمان روح و روان از درمان جسم سخت تر و زمان برتر است .
ولي شما براي يك سرما خوردگي ساده به پزشك مراجعه ميكنيد .
ولي براي چنين درماني پيچيده انتظار عدم مراجعه داريد ؟!!!
با تمام اين تفاسير ما براي راحتي دوستان شماره هاي تماس با مشاوران و متخصصان رو قرار داديم .
حتي يك كانال تلگرامي هم به همين منظور برقرار شد ولي دوستان عزيز با انتظار دادند بدون ارتباط مستقيم مشكلشون رو با چند نوشته حل و فصل كنند!!!


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۰۲:۲۷:۴۷ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

هر گاه شخص با اعمالي از طرف ديگران روبه‌رو مي‌شود.

كه صدمه به هدف ها و نيازهاي عمومي و غيرقابل جبران مي باشد .

احتمال زياد فرد خشمگين خواهد شد.

روانشناسي كنترل خشم 

در خشم صدمه يا يك خطاي غيرمنتظره ايجاد مي شود .

كه شامل موارد زير مي شود:

 • تحقير شدن و همين طور مورد تبعيض واقع شدن 
 • مورد پيش داوري يا بي مهري واقع شدن
 • تحقير شدن احساسات، ارزشها .
 • و همين‌طور اقتدار حقيقي شخص از طرف ديگران.
 • آسيب ديدن در نتيجه بي توجه شدن نسبت به خود
 • مورد تجاوز قرارگرفتن بدني يا كلامي

كنترل خشم دكتر هولاكويي

روش كنترل كردن خشم

توانايي هاي متفاوتي براي كنترل كردن خشم موجود مي باشد.

كه شامل موارد زير مي شود:كنترل خشم دكتر هولاكويي

 • هنگامي كه عصباني مي باشيم استفاده كردن از توانايي‌هاي خود.
 • و آرام سازي بسيار داراي فايده و اثر بخش مي باشد.
 • واقعيت دارد كه بيان مي كنند هنگامي كه عصباني مي باشيد.
 • قبل از اينكه جواب بدهيد بايد تا عدد ۱۰  به شمارش بپردازيم.
 • اين كار به شما فرصت خواهد داد كه بهترين راهكار را به انتخاب كردن بپردازيد.

كنترل خشم با تنفس آرام 

همينطور مي توانيد با تنفس آرام و به صورت عميق در زمان كوتاهي خود را كاملاً آرام كنيد.

سپس در شرايط بهتر و آرام تر  راه كارهاي خود را مورد ارزيابي قرار دهيد.

يك روش آغاز كردن خوب براي ياد گرفتن راهكارهاي مبارزه كردن با خشم تجزيه .

و همينطور تحليل و بررسي هاي اوليه خود مي باشد.كنترل خشم دكتر هولاكويي

هنگامي كه بررسي اوليه از رويدادي ناكام كننده .

و همينطور مشكل‌ساز به عمل مي آوريم بايد مشخص كنيم .

 • كه آيا مسئله اهميت ناراحت شدن را دارا مي باشد يا خير؟

كنترل خشم بي اساس

 

 • اگر متوجه شديم كه از خشم بي اساس  در حال رنج مي باشيم.
 • احتمالاً اين گونه اي از نيازهاي نامعقول را از خودمان  دارا مي باشيم.

هنگامي كه هيجان هاي ناراحت كننده را به تجربه كردن مي‌پردازيم .

تلاش مي‌كنيم از راه گفتار اين عبارت‌ هاي “احساس ميكنم” ، “اين به نفع من نمي باشد”.

“به چه صورت مي توانم با روش هاي داراي فايده با اين احساس ها مبارزه كنم.”

راهكارهاي پر اهميتي را اتخاذ مي‌كنيم.كنترل خشم دكتر هولاكويي

 • در بيشتر موارد نشان دادن واكنش هاي فوري نسبت به اين احساس .
 • بهترين جواب امكان پذير نمي باشد پس اندكي فكر كنيد.

منبع: com.مشاوره-آنلاين


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۰۲:۲۵:۲۸ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]
مكان كمتر ديده شده در استانبول : شايد با خود فكر كنيد كه با گشت و گذار و بازديد از جاذبه هاي معروف و مشهور استانبول مثل مسجد اياصوفيه، مسجد سلطان احمد و يا قصر توپكاپي، تمام جاذبه هاي گردشگري اين شهر را ديده اند و ديگر هيچ چيز باقي نمانده. اما بايد گفت كه اشتباه مي كنيد. استانبول تاريخي عجيب غريب داشته و در طول سالها، امپراطوري هاي بسيار با اديان و ملت هاي مختلف در آن زندگي كرده اند و هر گوشه و كنار اين شهر يك جاذبه تاريخي و ديدني به جا گذاشته اند. در اين مقاله مكان هايي كه بين توريست ها و گردشگران تور استانبول كمتر شناخته شده را معرفي مي كنيم تا از اين مكان هاي زيباي و تاريخي شهر استانبول بي نصيب نمانيد.
قصر بيلربي استانبول

اين قصر بزرگ در قسمت آسيايي استانبول قرار داشته و كمتر مكاني است كه تورست ها و گردشگران از آن بازديد مي كنند. درواقع بيشتر توريست ها و گردشگران به قسمت اروپايي سفر كرده و از آن قسمت خريد مي كنند به همين خاطر بسيراي از جاذبه هاي گردشگري قسمت آسيايي استانبول ناديده گرفته شده و اگر بهتر بخواهيم بگوييم در قسمت آسيايي پنهان شده اند. كاخ بيلربي نيز يكي از آن ها بوده كه در شمال پل بسفر قرار دارد. اين قصر قبل از قصرهاي تابستاني سلطان هاي عثماني ساخته شده بود.

مشاهده پيوست alasttours.net_up_uploads_1540239375.jpg

مسجد ياووز سليم استانبول
يكي ديگر از جاذبه هاي كمتر شناخته شده براي توريست ها و گردشگران تور لحظه آخري استانبول، مسجد ياووز سليم است. اين مسجد نيز از ديگر مساجد عثماني بوده كه قدمت آن به قرن شانزدهم برميگردد. مسجد ياووز سليم بسيار بزرگ طراحي شده و از خط افق شهر استانبول ميتوان چشم اندازي زيبا و جذاب به آن داشت. مسجد ياووز سليم سلطان در منطثه چوكوربوستان قرار داشته و به سمت خليج گلدن هورن مي باشد.

alasttours.net_up_uploads_1540224563.jpg

قصر كوچوكسو استانبول
بعد از قصر بيلربي، قصر كوچوكسو نيز از ديگر قصرهاي قسمت آسيايي شهر استانبول بوده كه چندان مورد استقبال توريست ها و گردشگران تور ارزان استانبول قرار نگرفته. اين قصر كوچك زماني، مكاني بوده كه سلطان ها هنگامي كه به شكار و گردش به اطراف شهر مي رفتند، در آن اقامت مي كردند. قصر كوچوكسو در سال 1875 ساخته شده و بعد از مستقل شدن تركيه به خانه ميهمانان دولتي تبديل شد. چندي بعد نيز به يك موزه تبديل شد.

alasttours.net_up_uploads_1540199060.jpg

ديوارهاي قسطنطنيه استانبول
يكي از جاذبه هاي ديدني تاريخي در استانبول، ديواره هاي قسطنطنيه است. از وجود اين ديوارها كمتر كسي خبر داشته و همينطور بازديدكننده بسياري ندارد. اين ديوارهاي معروف، در قرن پنجم و در زمان امپراطوري بيزانس ساخته شده. از دلايل ساخت اين ديوارها ميتوان به محافظت از شهر قسطنطنيه و يا همان استانبول امروزي، در برابر غارتگران خارجي اشاره كرد. هرچند اين ديوارها قدمتي بلند بالا دارند، اما به خوبي از آن ها مراقبت مي شود. توريست ها و گردشگران تور استانبول لست تورز با استفاده از قطار يديكوله، از اين ديوارهاي باستاني ديدن كنند.

alasttours.net_up_uploads_1540219478.jpg

كليساي سنت جرج استانبول
كليساي سنت جرج سبكي نئوكلاسيك داشته و همين موضوع باعث شده تا نسبت به ديگر كليساهاي ارتودوكس زمان بيزانس متفاوت باشد. سنت جرج يك كليساي جامع ارتودوكس يوناني بوده كه امروزه نيز مورد استفاده عموم قرار ميگيرد. اين كليسا در منطقه فنر استانبول قرار دارد.

alasttours.net_up_uploads_1540278288.jpg
 

موضوعات مشابه


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۰۲:۲۴:۲۷ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

“هر چه از زندگيتان لذت ببريد، احتمال لذت بردن شما از زندگي در آينده بيشتر خواهد شد!”

من قبلا از زندگي لذت نمي بردم و ساعت ها از عمرم را با كارهاي بيهوده تلف مي كردم و فشار زندگي هرگز اجازه نمي داد به چيزي فراتر از آن فكر كنم، ولي هم اكنون از تك تك لحظات وثانيه هاي زندگيم لذت مي برم!
ممكن است شما در حال حاضر شرايط خوبي براي لذت بردن از زندگي نداشته باشيد، ولي اگر بخواهيد هميشه از زندگي لذت ببريد، بايد از يك جا شروع كنيد! و ياد بگيريد كه چگونه از زندگيتان لذت ببريد!

البته كم كم خواهيد آموخت كه يك امپراطور چگونه از زندگي خود لذت مي برد!

اتفاقات زندگي هر انساني به دو دسته تقسيم مي شوند: اتفاقات بزرگ و اتفاقات كوچك.
معمولا هر انساني در طول زندگي خويش كمتر از ۱۰ اتفاق مهم و نفس گير را تجربه مي كند، ولي تعداد اتفاقات كوچك زندگي ما بسيار زياد هستند.

به دليل كم بودن تعداد اتفاقات مهم زندگي سعي كنيد هميشه از اتفاقات كوچك زندگي خويش لذت ببريد، حتي از شكستن يك ليوان، شايد دليلي براي خنديدن نداشته باشيد، اما اتفاق كوچك شكستن يك ليوان در امپراطوري شما خيلي خيلي ناچيز تر از آن است كه ذهن امپراطور را مكدر كند! يا حتي اين كه كلام منفي بزبان بياوريد، اين اتفاق ساده حتي مي تواند يك تنوع كوچك هم براي شما باشد! پس با لبخند به خودتان بگوييد: خيلي جالب بود! چقدر زيبا شكست! بگذاريد با يك ليوان ديگر دوباره امتحان كنيم!

نكته جالب تر آن كه هرچه بيشتر لذت ببريد، همه چيز دست به دست هم مي دهد تا شما بازهم بيشتر لذت ببريد، براي مثال در مورد مثال بالا هم اكنون تمام ظروف منزل من تا ۵۰ سال بيمه هستند و اگر بشكنند بايد با مشابه آن جايگزين شوند، پس هيچ دليلي براي ناراحت شدن ندارم!

البته از ابتدا اينگونه نبود،من روز اول سعي كردم تا از شكستن يك ليوان احساس بدي نداشته باشم و واقعا هم تا امروز نداشتم، ولي كسي كه همواره از يك اتفاق كوچك زندگيش خشمگين مي شود، يقينا اتفاقات ديگري نيز برايش رخ خواهد داد كه خشمگين تر شود!

زماني بود كه من آرزو مي كردم: اي كاش يك باغ داشتم و مي توانستم به صورت تفريحي در آن باغباني كنم، به همين دليل هيچ علاقه اي به آب دادن يا رسيدگي به گلدان هاي كوچك داخل منزل نداشتم، چند روز پيش از پنجره خانه ام به حياط نگاه كردم كه چگونه باغبان ها درحال رسيدگي به باغ هستند و من خود از اين نعمت و لذت محروم شده ام!

ما بايد و بايد از اتفاقات كوچك زندگي خود لذت ببريم، حتي اگر آن كار آب دادن به يك گلدان باشد!

بعضي اوقات هيچ كاري در دنيا لذت بخش تر از يك استحمام دلچسب يا لذت بردن از يك فنجان نوشيدني داغ براي من نيست!

پس از همين حالا تا مي توانيد از زندگي خود لذت ببريد!

درست است كه امپراطورها دغدغه هاي بزرگي دارند، ولي معمولا خوشگذران هستند و در عين انجام كارهاي بزرگ از زندگيشان نيز به شدت لذت مي برند.

يك سؤال بسيار عجيب اين جا مطرح مي شود:

چطور ممكن است كه شما بخواهيد حتي از كوچكترين چيزهاي زندگي خويش لذت ببريد، در حالي كه تمامي حواس و تلاشتان را متمركز هدف و باورتان كرده ايد!؟

پاسخ اين سؤال در امپراطوري شما نهفته است، شما سرزميني را به عنوان امپراطوري برگزيده ايدكه يقينا بهترين حس ها و لذت ها را به شما خواهد داد، در عين اين كه شما يك امپراطور هستيد و وظايف سنگيني را بعهده داريد.

پس سرزمين شما دقيقا در مكاني از هستي بنا شده كه بتوانيد تمامي حس ها و لذت هاي جادويي و رؤيايي خود را داشته باشيد، همه چيز درست و دقيق است! و شگفت انگيزتر آن كه خود شما آن را خلق كرده ايد!

برگرفته از كتاب ثروتمندترين جوان ايراني

منبع: كانون مشاوران ايران


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۰۲:۲۳:۰۶ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

باسلام.پسر بچه ۲ سال و نيمه دارم ك بي جهت جيغ ميزنه.يعني داره براي خودش بازي ميكنه يهو شروع ميكنه ب جيغ زدن بدون اينكه از چيزي ناراحت شده باشه ويا چيزي بخواد.يا يهو صورتشو مياره توو صورت كسي و جيغ ميكشه اونم جيغهاي تيز وبد ك گوش آدم سوت ميكشه.ويكبار دوكلمه زشت جايي شنيد والان حدود سه ماهه تكرار ميكنه.همه جا.آبرو ديگه برام نمونده.همه ب من بد نگاه ميكنن وگاهي متلك ك واي چه چيزايي بلده.من يه مدت بي مخلي كردم بهش يه مدت تنبيه بصورتي ك چيزي ك دوست داشته بهش ندادم.يه مدت بامهربوني ازش خواستم نگه ولي همش بي فايده.
خواهش ميكنم راهنماييم كنيد واقعا مستاصل شدم.همش استرس دارم پيش كسي حرف بد نزنه.جام هيچ جا نيست.
ممنون ميشم راهنماييم كنيد.

پاسخ : جيغ زدن و حرف زشت زدن كودك

جيغي كه مادر و پدر را به تنگ مي آورد و براي طلب خواسته اي از والدين است، ربطي به تاخير كلامي و بيماري شنوايي ندارد و رفتاري بيمارگونه محسوب مي شود.
برخورد والدين و اطرافيان با اين رفتار كودك در شكل گيري رفتارهاي ارتباطي و ويژگي هاي شخصيتي كودك تعيين كننده است و برخورد نامناسب والدين وضعيت دشواري را مي آفريند.
بهتر است به توصيه هايي كه در ادامه ذكر مي شود توجه كنيد:
1- وضعيت سن و رشد كودك را در نظر بگيريد
‏كودكاني كه جيغ مي زنند را به دو گروه تقسيم مي كنيم؛ بچه هاي 5/1تا 3ساله و بچه هاي بالاي3 سال.
كودكان تا قبل از 18 ماهگي،تنها نياز فيزيولوژيك دارند اما در 18 ماهگي تا 3 سالگي، هويت كسب مي كنند.
يعني خواسته هاي فردي پيدا مي كنند، اسم خود را مي شناسند و مي دانند مثلا اين توپ مال اوست.
كودكي كه در اين سن است، مي خواهد وسايل اطراف مال او باشد و سر اين مساله با سايرين دعوا مي كند.
جيغ زدن يعني كودك سعي مي كند با اين رفتار به خواسته خود برسد. بعد از 3 سالگي اين وضعيت بايد فروكش كند.
اما به دليل رفتارهاي نادرست والدين و برخوردهاي اشتباهشان با جيغ كودك نه تنها فروكش نمي كند بلكه شدت مي يابد.
يكي از دلايل شدت يافتن جيغ زدن هاي كودك بعد از 3 سالگي اين است كه والدين پاسخ هاي تشويقي نامناسب به كودك مي دهند.
يعني مثلا كودك جيغ مي زند و خواسته اي از مادر دارد اما مادر نمي خواهد به او پاسخ دهد. در اين شرايط كودك سعي مي كند به زور با جيغ زدن به خواسته اش برسد.
معمولا مادر ابتدا مقاومت مي كند اما چون جيغ زدن زياد مي شود در نهايت تسليم مي شود و خواسته كودك را اجابت مي كند.
در اين شرايط در واقع كودك به نحوي تشويق مي شود و براي جيغ زدنش جايزه مي گيرد.
گاهي وسيله اي دست كودك است و مادر مي خواهد از او بگيرد اما وقتي كودك شروع مي كند به جيغ زدن مادر از گرفتن وسيله منصرف مي شود.
اين كار هم در واقع تقويت منفي است و كودك با جيغ زدن به خواسته اش مي رسد.
اين 2 نوع تقويت كه در جامعه زياد هم به كار گرفته مي شود، عامل تشديد جيغ زدن كودك بعد از 3 سالگي است.

نحوه ي برخورد با كودكان 5/1 تا 3ساله
خواسته هاي كودك و جيغ زدن هاي او در يك مقطع تا حدودي منطقي است و والدين نبايد واكنش شديدي از خود نشان دهند.
بايد بپذيرند جيغ زدن در اين سن جزئي از روند تكامل فرزندشان است.
توصيه اين است والدين كودكان 2 ساله به جيغ كودك بي تفاوت باشند.
نبايد كاري كرد كه جيغ زدن تبديل به نوعي بازي براي كودك با بزرگ ترها شود.
اگر در خانه كودك جيغ مي زند بي تفاوت باشيد اما در مهماني ها بهتر است از قبل مسايل را پيش بيني كنيد.
و قبل از آنكه كودك بخواهد با جيغ به خواسته اي برسد آن را انجام دهيد تا موقعيت جيغ زدن براي او فراهم نشود.
درواقع بايد كودك را مديريت كرد.

نحوه ي برخورد با كودكان بالاي 3سال
بعد از 3 سال كه كودك رشد عقلاني پيدا مي كند، در حدي كه مفاهيم را متوجه مي شود .
و مي تواند حرف بزند بايد در روند رفتاردرماني با او برخورد مناسبي شود تا اين حركت زشت را كنار بگذارد.
در اين سن بهتر است با يك متخصص روان پزشك كودك و نوجوان مشورت كنيد.

2-رفتار جيغ زدن را پيش بيني كنيد.
بسياري از والدين از جيغ زدن هاي كودك عصبي مي شوند.
و او را كتك مي زنند تا ديگر جيغ نزند اما تنبيه بدني كودك هيچ كمكي به ما نمي كند و كار درستي نيست.
كتك زدن تنها باعث شدت يافتن اين رفتار مي شود.
اگر والديني بيش از حد حساس هستند و نسبت به جيغ زدن كودك نمي توانند بي تفاوت باشند، بهتراست رفتار او را پيش بيني كنند.
اگر قرار است با جيغ زدن كودك خواسته اش را اجابت كنند قبل از جيغ اين كار را انجام دهند.
براي شناخت بيشتر، رفتاركودك را طي ۱۰ روز پيگيري و ثبت كنيد .
اين كار باعث ميشود مطالب زيادي از رفتاركودك و واكنش اطرافيان كشف كنيد كه به درك عميق تر اين وضعيت كمك بسياري ميكند.

3-به خواسته‏ هاي معقول كودك توجه كنيد.
اگر چه هميشه براي شما ممكن نيست كه به خواسته كودكتان توجه كنيد اما تا مي توانيد اين كار را در اولويت قرار دهيد.
قبل از اين كه منزل را ترك كنيد و كودك خود را بيرون ببريد، مطمئن شويد كه فرزندتان به اندازه كافي استراحت كرده و خواب كافي داشته.
غذايش را به اندازه اي كه در بيرون از منزل گرسنه نشود، خورده و جايش تميز است.
بهتر است مقداري خوراكي و آب همراه داشته باشيد .
كه اگر در هنگام خريد و يا هر جاي ديگر كودك گرسنه و تشنه شد، نياز او را فوري برطرف كنيد و مانع ناراحتي او شويد.
حتما شما هم به كودك خسته، گرسنه و تشنه تان حق مي دهيد كه براي رسيدن به آرامش جيغ و داد كند.
حتي خود شما هم در هنگام گرسنگي و تشنگي حال گردش در يك فروشگاه بزرگ را نداريد.

4-از رفتارهاي اتفاقي كودك گاهي چشم پوشي كنيد.
سخت ترين كار براي بعضي از والدين كنار آمدن با كودكاني است كه در ميان جمع و در خيابان جيغ و داد مي كنند و آبروي آنها را مي برند.ب
رخي از بدرفتاري ها بهانه گيري ها وجيغ زدن ها ازسر بي حوصلگي ،خستگي ويا اتفاقي است.در اين شرايط فقط وفقط صبور باشيد و نگران نگاه هاي ديگران نباشيد.
بالاخره همه روزي طعم پدرو مادر شدن را مي چشند و خواهند فهميد كه جيغ زدن هم يكي از رفتارهاي كودكانه است كه در مراحلي از رشد و تكامل كودك اتفاق مي افتد.
جيغ زدن باعث تحليل انرژي ميشود وتارهاي صوتي وديافراگم كودك را دچار خستگي مي كند بنابراين كودك نميتواند به مدت طولاني آن را ادامه دهد .
اما اگر كودك شما در يك محيط آرام مانند مجلس عزا و يا بيمارستان شروع به جيغ زدن كرد، چشم پوشي جايز نيست و لازم است كه فورا او را از محيط خارج كنيد تا بيشتر از اين شرمنده نشويد.‏

5-مهارت هاي ارتباطي خود و كودكتان را افزايش دهيد.
هرچقدر ارتباط والدين باكودك غني تر وكودك دربيان خواسته اش ماهرترشود،رفتارهاي نظير جيغ زدن كم ميشود.
به كودك ياد دهيد بااشاره يابيان كلمه هاي ساده ،خواسته اش رابيان كند.
وقتي كه امكانش هست به كودك اجازه دهيد صداي بلند خود را بشنود. با او بازي كنيد.
به او بگوييد« بيا با هم تا بلندترين حدي كه مي توانيم جيغ بزنيم. »بعد از او بخواهيد زمزمه كردن را هم تجربه كند.
« حالا وقت اين است كه ببينيم چه كسي مي تواند آرامتر صحبت كند.
مي توانيد اين بازي را با حركات ديگر همراه كنيد مثلا موقع داد زدن دستتان را روي گوشتان بگذاريد و بالا و پايين بپريد.
اگر در ميان جمع بوديد و مي خواهيد سرو صداي كمتري بشنويد مي توانيد به او بگوييد:« اوه تو مانند شير مي غري! ببينم مي توني مثل بچه گربه آرام تر باشي.»

6- از‏ او مودبانه خواهش كنيد آرام حرف بزند.
اگر كودكتان ازشدت خوشحالي و هيجان جيغ مي زند، سعي كنيد با متهم كردن، دعواكردن و دستوردادن حال خوش او را خراب نكنيد.
با آرامش و مودبانه از او خواهش كنيد كه با صداي آرام كه مناسب داخل خانه است صحبت كند .
و بهتر است با آهسته صحبت كردن به او نشان دهيد كه براي شنيدن صداي شما هم كه شده لازم است آرامتر باشد.
براي اين منظور مي توانيد احساس ناراحتي ناشي از شنيدن سرو صدارا كه براي شما و يا همسايه ايجاد مي شود.
به او ياد آوري كنيد. البته تمام اين كارها بايد با آرامش باشد و نه داد زدن!‏


7-به كودك پيام ها و هويت منفي ندهيد.
گاهي والدين واطرافيان آگاهانه ويا اغلب ناآگاهانه، به كودك عباراتي مثل: جيغ جيغو، مگه بلندگو قورت دادي، از دستت خسته شدم،
را به كودك خطاب ميكنند.اين عبارت ها پيام هاي منفي اند ورفتارمنفي كودك شمارا به ويژگي شخصيتي او تبديل ميكنند.

8-به رفتار هاي مثبت كودك توجه كني
تمركز شما بر روي جيغ زدن ها ورفتار نامناسب كودكتان آرامشتان را برهم ميزند واين دغدغه شمارا از رفتار هاي مثبت او غافل ميكند وباعث ميشود .
در هنگام رفتارنامناسبش كنترل خود را از دست دهيد.به ديگر رفتارهاي او توجه كنيد وبه آن ها بها دهيد.
به خصوص هنگامي كه آرام است مثلا با آرامش بازي ميكند،خواسته هايش را صريح ميگويد.
يكي ازرفتارهاي مخرب والدين هنگام جيغ زدن كودك فرياد زدن وآرام كردن او با صداي بلند است.
ودر حالي كه خود والدين بافرياد وصداي بلند با كودك صحبت ميكننديااو را تهديد وتنبيه ميكنند انتظار دارند كودك آرام باشد.

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۰۲:۲۱:۱۸ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

ارضاييازازدواجبعدخود

سلام.٢٥ سالمه و همسري ٢٧ ساله دارم.دو سال و هشت ماهه ازدواج كرديم.همسرم دچار افسردگي هستند اما به تازگي متوجه شدم از عذاب ناشي از خود ارضاييه بعد از ازدواج رنج ميبره.به گفته خودش تا حالا سه بار به خودكشي فكر كرده.ما از يك خانواده ي مذهبي هستيم و همسرم سال گذشته حج مشرف شدن و تا ماه ها بعد از حج رو به راه بودن اما دوباره به همون شرايط برگشتن.در دوران مجردي هم فيلم پورن زياد ميديدن…اما ميكن از سكس با من بسيار راضي هستن و لذت هم ميبرن…و حتي لذتش رو به خود ارضايي ترجيح ميدن…اما مشكلي هست اينه كه ما هنوز در عقد هستيم و ايشان قم زندگي ميكنن و من تهران و ما آخر هفته ها همديگرو ميبينيم…و ايشون هم آدم بسيار گرمي از لحاظ جنسي هستن…اگر كنارشون باشم از پسشون بر ميام اما در طول هفته حداقل يك بار جنب ميشن….و ميگن وقتي به اين حالت ميوفتن گوشاشون داغ و بدنشون داغ ميشه به حدي كه ديگه دست خودش نيست….اما بسيار موجب افسردگيش شده….اما حاضر نيست براي مشاوره بره….من ميخوام كمكش كنم….لطفا كمكم كنيد چون اصلا نميدونم بايد هم از لحاظ رفتاري باهاش جه برخوردي بكنم كه بيشتر از اين اخساس گناه نكنه و هم از لحاظ جنسي كمكش كنم تا درمان بشه….سپاسگذار ميشم راهنماييم كنيد چون زندگيم و همسرم رو بسيار دوست دارم و همسرم هم بسيار دوستم داره….

پاسخ (3)

 1. 0 votes

  خودارضايي و افسردگي

  دوست عزيز اين يك حس طبيعيه كه وقتي در موقعيت تحريك آميز قرار ميگيرند .
  به ناچار بايد انزال داشته باشند و اين مورد خاصي نيست كه باعث نگراني شما و ايشون بشه .
  وقتي در كنار هم قرار بگيريد اين مشكل رفع خواهد شد .
  زمينه افسردگي ايشون ميتونه به مسايل ديگه اي برگرده كه نياز به مشاوره حضوري با مشاوري مجرب و متعهد داره .
  ولي براي ترك خودارضايي كه تقريبا غير ممكنه . بايد از موقعيت هاي تحريك آميز دوري كنه .
  تا تعداد دفعات خودارضايي رو بتونن كاهش داده و از حضور در كنار شما لذت ببرند .
  در اين مورد ميتونيد با متخصصين كانون مشاوران ايران، مشاوره تلفني/تخصصي داشته باشيد
  دفتر قيطريه:
  ۰۲۱-۲۲۶۸۹۵۵۸ خط ويژه

  مشاوره روانشناسي تلگرامي:


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۰۲:۱۹:۱۴ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

ارضاييازازدواجبعدخود

سلام.٢٥ سالمه و همسري ٢٧ ساله دارم.دو سال و هشت ماهه ازدواج كرديم.همسرم دچار افسردگي هستند اما به تازگي متوجه شدم از عذاب ناشي از خود ارضاييه بعد از ازدواج رنج ميبره.به گفته خودش تا حالا سه بار به خودكشي فكر كرده.ما از يك خانواده ي مذهبي هستيم و همسرم سال گذشته حج مشرف شدن و تا ماه ها بعد از حج رو به راه بودن اما دوباره به همون شرايط برگشتن.در دوران مجردي هم فيلم پورن زياد ميديدن…اما ميكن از سكس با من بسيار راضي هستن و لذت هم ميبرن…و حتي لذتش رو به خود ارضايي ترجيح ميدن…اما مشكلي هست اينه كه ما هنوز در عقد هستيم و ايشان قم زندگي ميكنن و من تهران و ما آخر هفته ها همديگرو ميبينيم…و ايشون هم آدم بسيار گرمي از لحاظ جنسي هستن…اگر كنارشون باشم از پسشون بر ميام اما در طول هفته حداقل يك بار جنب ميشن….و ميگن وقتي به اين حالت ميوفتن گوشاشون داغ و بدنشون داغ ميشه به حدي كه ديگه دست خودش نيست….اما بسيار موجب افسردگيش شده….اما حاضر نيست براي مشاوره بره….من ميخوام كمكش كنم….لطفا كمكم كنيد چون اصلا نميدونم بايد هم از لحاظ رفتاري باهاش جه برخوردي بكنم كه بيشتر از اين اخساس گناه نكنه و هم از لحاظ جنسي كمكش كنم تا درمان بشه….سپاسگذار ميشم راهنماييم كنيد چون زندگيم و همسرم رو بسيار دوست دارم و همسرم هم بسيار دوستم داره….

پاسخ (3)

 1. 0 votes

  خودارضايي و افسردگي

  دوست عزيز اين يك حس طبيعيه كه وقتي در موقعيت تحريك آميز قرار ميگيرند .
  به ناچار بايد انزال داشته باشند و اين مورد خاصي نيست كه باعث نگراني شما و ايشون بشه .
  وقتي در كنار هم قرار بگيريد اين مشكل رفع خواهد شد .
  زمينه افسردگي ايشون ميتونه به مسايل ديگه اي برگرده كه نياز به مشاوره حضوري با مشاوري مجرب و متعهد داره .
  ولي براي ترك خودارضايي كه تقريبا غير ممكنه . بايد از موقعيت هاي تحريك آميز دوري كنه .
  تا تعداد دفعات خودارضايي رو بتونن كاهش داده و از حضور در كنار شما لذت ببرند .
  در اين مورد ميتونيد با متخصصين كانون مشاوران ايران، مشاوره تلفني/تخصصي داشته باشيد
  دفتر قيطريه:
  ۰۲۱-۲۲۶۸۹۵۵۸ خط ويژه

  مشاوره روانشناسي تلگرامي:


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۰۲:۱۷:۱۷ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

آنچه بايد در مورد كودك ۹ ساله خود بدانيد

شما والدين كودكي ۹ ساله هستيد و شاهد پيشرفت و ترقي فرزندتان از زماني كه يك نوزاد محتاج كمك بود تا حال كه به وسيله ويژگي هاي شخصيتي خودش تبديل به كودكي مستقل تر ازقبل شده است بوده ايد، نگران نباشيد  او همچنان نيازمند كمك شماست تا به بزرگسالي شاد و سالم تبديل شود.

مهارت هاي جسمي او تاجايي رشد كرده است كه كنترل مناسبي روي بدن خود دارد و او را قادر به بازي و رقص مي كند، او حالا مي تواند روي استقامت، مهارت و سرعت خود تمركز كند. او همچنان در حال رشد است و نيار به خواب  به ميزان ۱۰ ساعت در روز دارد. شايد دراين سن وارد دوره بلوغ شود بنابراين بهتراست در رابطه با تغييراتي كه با آن روبه رو مي شود بحث كنيد. او با جسمش آشناتر ميشود و ممكن است نيازمند كمك باشد تا عزت نفسش را پرورش دهد تا بداند چگونه با  احساسي كه به ظاهرش دارد، ارتباط برقرار كند. تحقيقات نشان داده است، در حدود ۹ سالگي اختلال غذاخوردن به وجود مي آيد. تشويق به  داشتن سبك زندگي سالم، تصوير از خود مثبت، و نشان دادن اينكه شما بيشتربه جسم او بها مي دهيد، از اين اختلال جلوگيري مي كند. اگر تا به حال در مورد روابط جنسي با او صحبت نكرده ايد اكنون اين كار را انجام دهيد. كتاب ها و سازمان هايي وجود دارند كه شما را راهنمايي مي كنند  به روش صحيح اين كا ر را انجام دهيد.

ازنظر شناختي ، او مي تواند منتقدانه فكر كندو نظرات و تفكراتش را به اشتراك بگذارد و نسبت به چگونگي كاركردن اشياء مختلف كنجكاو  است، بنابراين شما هنوز هم با حجم زيادي سوال از جانب او رو به رو مي شويد.

او تمايل دارد در جريان  تصميم گيري هاي مهم مثل اينكه درتعطيلات به كجا برويم، قرار بگيرد و شايد از برنامه ريزي براي كارها لذت ببرد. او درحال درك پاداشي كه با تاخير داده مي‌شود است  و اكنون با   سخت كار كردن در مدرسه براي رسيدن به جايگاهي كه مي خواهد داشته باشد درك وفهم  بيشتري در خود ايجاد مي كند. مهارت خواندن ونوشتن او تاجايي رشد كرده است كه مي تواند اطلاعاتي كه  روي آنها پژوهش  كرده است در گزارش كتاب ها ومقالات و داستان ها ارائه دهد. وهمچنان  از خواندن به عنوان سرگرمي لذت مي برد. اگر او با خواندن و تحقيق كلنجار ميرود، با او كار كنيد، مثلا ارتباط  دادن بين علاقه ها و كارهاي تحقيقاتي او به رفع اين مشكل كمك مي كند.

تكاليف رياضي او احتمالا شامل عمل ضرب  و تقسيم ، كسر و هندسه مي باشد و او مي‌تواند اطلاعات را جمع آوري و  سازماندهي  كند و به صورت گزارشات و ارائه ها به اشتراك بگذارد. ممكن است متوجه استعداد او در جمع آوري اشياء شده باشيد كه اين ويژگي از جمع آوري سنگ ها و برگ هايي كه چند سال قبل انجام مي داد نشات مي گيرد.

از نظر اجتماعي، او مي تواند روابط پيچيده تر و قوي تري با گروه همسالانش داسته باشد و در هر زمان مشخص پيگيري كند چه كسي به او محبت  مي كند. طبيعي است كه به سمت هم جنسانش گرايش داشته باشد و نبايد او را از اين كار منع كنيد چون همچنان در حال پرورش برخي روابط سالم با هم جنسان خودش است. ممكن است دوستان و فعاليت هاي اجتماعي از چيزهايي كه خانواده براي او درنظرگرفته مهم تر باشد. فشار همسالان  تاثير زيادي  بر او دارد و داشتن عزت نفس  به اين علت كه موجب پايبندي او به ارزش ها مي شود در غلبه بر تاثير هاي منفي  گروه همسالان موثر است.

وجدان او در حال رشد است  و او حس قوي عدالت طلبي دارد نه فقط يراي خودش يلكه براي همه.  اين احساسات ممكن است تبديل به عمل شوند مثل  تمايل به انجام كارهايي عملي  براي كمك به  كساني كه   بدبخت هستند. در حاليكه او ظرفيت پذيرش شكست را دارد و به اشتباههاتش اعتراف مي كند و مسئوليت آنها را مي پذيرد، همچنان پذيرش اينكه  اشتباه كرده برايش سخت است. وفتي به او مثال هايي ارائه دهيد مي تواند اين موضوع را بياموزد. ممكن است با انتقاد به راحتي خجالت زده و ناراحت شود، پس لازم است  از برداشتي كه او از حرف هاي شما مي كند مطلع باشيد، عيني بودن و تمركز روي موضوع يا عمل وي، تا تمركز روي خود او به عنوان يك فرد، مي تواند كمك كننده باشد.

راه هاي زيادي براي حمايت از او وجود دارند. خلق او هرلحظه در حال تغيير است و اجاره دهيد بداند او را دوست داريد، حتي اگر رفتارش را دوست نداشته باشيد، ضمن اين كه وضع محدوديت هاي واضح و دائمي به او كمك مي كند احساساتش را متعادل كند. با كارهايي مثل وظايف در خانه، صحبت در رابطه با خرج كردن و پس انداز عاقلانه و يا اجازه دادن به  شركت در برنامه ريزي براي خانواده او را تشويق كنيد در باره نگراني هايش صحبت  كند،  احساسش را بروز دهد و حس مسئوليت پذيري را درخود ارتقا دهد. اين كارها به او اطمينان و مهارت هايي كه نياز دارد، مي دهد. توجه به مباحث ايمني كه ممكن است اكنون تغيير كرده باشد، با ارزش است پس لازم است در رابطه با استفاده از اينترنت و تلفن همراه و تغيير چهره خطرهاي عجيب  با او صحبت كنبد.

فرزند شما در مسير تبديل شدن  به يك جوان گام برمي دارد و نقش شما در الگو دادن به رفتار، راه و رسم اخلاقي و نظرات شخصي اش اساسي است و به رشد او به عنوان بزرگسالي  شاد وسلامت كمك مي كند.

 

بيشتر بخوانيد:

پيش بسوي هشت سالگي

پيش به سوي ۷ سالگي

پيش به سوي ۶ سالگي

پيش بسوي پنج سالگي

منبع:مشاوره-آنلاين.com


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۰۲:۱۵:۲۶ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

سوال شده 2 ساعت قبل در قبل از ازدواج توسط بي نام

سلام وقت بخير

من و نامزدم هفت سال است باهميم

يكسري مشكلات داذيم كه پيش مشاور رفتيم و گفتن يك ماه به هم زمان بديد و فكر كنيد بعد از اين يك ماه تصميم بگيريد ادامه بديد يا جدا بشيد

يك سوال ذهنم و در گير كرده

باتوجه به چه مواردي ميشه فهميد ما عاشق يك نفريم و دوستش داريم

يا فقط بهش عادت كرديم و وابسته شديم

ممنون ميشم بايك زبان ساده و خودموني راهنماييم كنيد

مرسي

پاسخ داده شده 1 ساعت قبل توسط دكتر روانشناس حرفه اي (68,520 امتياز)

با سلام
دوست عزيز
ببينيد بحث عاشق شدن خودش مشاله اي نيست كه در عامه جا افتاده است عشق سه جز دارد بحث شهوت  صميميت و تعهد در جانعه ما متاسفانه  بحث اول ان بسيار پررنگ است كشش جنسي كه دو نفر به هم پيدا مي كنند و همين باهث مي شود با هم روابط صميمي داشته باشند .به هر حال اين خودش نكته اي است كه بايد دقت داشته باشيد .
به هر صورت وقتي دو نفر با هم صميمي هستند راحت مسائل و مشكلات را با هم عنوان مي كنند  و در عين احترام به فضاي خصوصي هر كدام به نوعي در كارها مشاور هم هستند خب اينها اهميت ويژه اي دارد كه بايد در نظر داشته باشيد ..
به هر حال خود دو نفر اگر با هم صادق باشند متوجه خواهند شد كه به هر حال چه اشتراكاتي با هم دارتد و خب با توجه به روحيات و شخصيت و شرايط مي توانند با هم ادامه بدهند يا خير ؟

به هر حال خود شما بايد شرايط و جوانب را بسنجيد و در نظر بگيريد و بتوانيد اقدام كنيد و اين نكته مهمي است كه بايد در نظر داشته باشيد
قطعا خود افراد متوجه خواهند شد  كه  چه شرايطي وجود دارد و چقدر اشتراكات وجود دارد
اين به هر حال نكات بسبار مهني است كه مي توانيد در نظر داشته باشيد .اكنون بايد ديد مساله شما چيست و چه شرايطي وجود دارد .
خودتون در چه مواردي با مشكل مواجه  شده ايد  
ك6 اين مشكلات شما را به مشاور كشانده  به هر حال اين خودش مساله بسيار مهمي است كه  مي تواتيد توجه داشته باشيد .
به هر صورت اميدوارم  موفق باشيد و بتوانيد با مراجعه مساله را بهتر مديريت كنيد
روانشناس كمك مي كند كه وقتي شما شناخت عميقياز خود نداريد به اين واسزه شناختتون كامل شود .
موفق باشيد

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۰۲:۱۳:۴۴ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

براي درك بهتر از اين موضوع ابتدا بايد به تعريف خيانت پرداخت .

سپس به بررسي عوامل و چالش هاي زندگي زناشويي و ميان همسران پرداخته شده و در نهايت راهكارهايي در جهت جلوگيري از آن ارائه شده است.

براي افرادي كه همسرشان خيانت كرده است نكاتي نيز بيان شده است.

 

خيانت چيست؟

هنگامي كه شخصي پيماني با شخص ديگر ببندد و در اختفا آن را رعايت نكند يا بشكند عمل خيانت صورت گرفته است.

خيانت مي تواند ابعاد ملي، شخصي، زناشويي و عاطفي داشته باشد.

 

خيانت زناشويي چيست؟

اين نوع پيمان شكني به خيانت عاطفي نيز معروف است.

هنگامي بين دو زوج رابطه عاطفي وجود دارد و يك از زوجين شروع به برقراري رابطه با شخص سوم مي كند، خيانت عاطفي ميان زوجين رخ داده است.

بر خلاف بر داشت عموم افراد، كه خيابنت را رابطه جنسي با غير همسر ميدانند.

ارتباط كلامي و عاطفي، چت كردن (به بيان عامه لاس زدن)، فكر كردن به غير همسر به منظور بر قراري حس عاطفي و جنسي خيانت است.

در اين موضوعات شخص خائن با بهانه هايي از جمله نبود احساسات ميان او و همسرش و كمبود عاطفي خود را مجاب به انجام اين عمل مي كند.

 

 

شماره هاي تماس 01

 

دلايل بروز خيانت زناشويي

اولين عامل مي تواند دستيابي يكي از دو طرف به موقعيت اجتماعي بالاتر است.

فرد براي مثال ثروتمند مي شود و به دختران جوان دسترسي زياد پيدا مي كند لذا در ابتدا شروع به ارتباط عاطفي كرده و به مرور آن را به رابطه جنسي تبديل مي كند

تنوع طلبي زياد

تنوع طلبي كه در مردان بيشتر است، و عوامل گوناگوني از جمله ديدن فيلم هاي پرنوگرافي، رابطه زياد پيش از ازدواج با افراد مختلف، وراثت و غيره تاثيرگذار است.

فرد در اين حالت به دنبال دستيابي به رابطه جنسي با افراد مختلف در پوزيشن هاي مختلف است.

افرادي كه به هيچ دين و اخلاقي پايند نيستند در واقع هيچ اصولي چه اخلاقي و ديني ندارند.

احتمالا به همسرشان خيانت خواهند كرد زيرا هيچ عامل بازدارنده ي ذهني براي انان وجود ندارد.

اجبار در ازدواج

عامل ديگر ازدواج اجباري است. فرد درواقع بزور وارد زندگي شده از زندگي زده مي شود .

و سعي مي كند تا بعد ازدواج عقده هاي جنسي و احساسي خود را بروز دهد.

و اين اشخاص معمولا با اولين تحريك فرد خارجي دست به خيانت مي زنند كه اين نوع خيانت كردن زنان بيشتر است.

عامل بسيار مهمي كه مي توان مهمترين دليل خيانت ناميده شود، ارضا نشدن جنسي فرد در خانواده است.

در اين موارد بايد به سكس تراب مراجعه شود تا زمان ارضا و نوع ارضا طرفين به تعادل برسد.

خوشبختانه امروز عدم توازن جنسي زوجين با آموزش و گاهي دارو قابل درمان است.

اما عدم مراجعه افراد سبب بروز خيانت مي شود.

محروميت اجتماعي پيش از ازدواج

عامل ديگر اين است زن پيش از ازدواج توان ارتباط با ساير مردان را نداشته درحالي كه فرداي ازدواج به طور كامل دارد.

همين مي تواند يك عامل محرك براي ايجاد رابطه كنترل نشده با ساير مردان باشد كه منجر به خيانت عاطقي و زناشويي مي شود.

اعتماد بيش از حد به همسر داشتن خود آغازي براي نابودي زندگي است.

زندگي همچون گل است بايد از آن نگهداري كنيد تا زيبا بماند و شكوفه دهد.

اگر ان را به خود واگذاريد پژمده و نابود مي شود.

به همسر خود اعتماد كنيد ولي در ادامه مقاله زنگ هاي خطر اورده شده است حتي آن ها را مطالعه كنيد..

 

 

 

مشكلات اقتصادي خانواده

مشكلات مالي و اقتصادي سبب كاهش تمايل جنسي مرد مي شود و در گيري كاري سبب فراموشي رابطه جنسي منظم مي گردد. در اين مواقع زن بعد است مدت طولاني اگر توسط مردان پيرامون تحريك شود ممكن است دست به خيانت بزند.

خيانت، خيانت مي اورد.  اگر زن يا شوهر خيانت كند بايد منظر خيانت فرد مقابل به عنوان انتقام باشد. گاهي نيز فرد براي جلب توجه همسرش دست به كار احمقانه يعني خيانت مي زند كه اشتباهي بسيار بزگ است.

مكالمه عاطفي با ديگران

با دختران و زنان جوان حرف مي زند و اداي اين كار را در مي آورد تا احساسات زنش را بر انگيزد و محبت جلب كند.مثل يك شخص عاقل عمل كنيد و با زبان مشكلات ود را همچون فردي بالغ بيان كنيد و از بيان كمبود احساسات نترسيد.

در سنين مياني توجه مرد به زن كم مي شود و زن براي نشان دادن جذابيت خود دست به صحبت عاطفي با مردان ديگر مي زند كه اينجا آغاز خيانت شروع مي شود.

 

 

 

۲۰ نشانه و علامت خيانت

دقت كنيد اين ها نشانه هاي خيانت است ولي ممكن است شخصي اين ها را داشته باشد و دليل ديگري دارد. در اين مواقع به مركز مشاوره مراجعه كنيد.

تغيير ساعت و جر و بحث

وقتي ساعت كار همسرتان ناگهاني تغير مي كند و اين امر مشكوك است.

راهكار اين موضوع تماس با محل كار و جويا شدن موضوع است.

هنگامي كه جر و بحث الكي مي كند و شما نمي دانيد دليل آن چيست.

هنگامي كه شما را محدود مي كند و محدوديت را براي خود اعمال نمي كند.

براي مثال شما نبايد تلگرام داشته باشيد و خودش دارد و يا گوشي خود را در جاكفشي و يا كفش در حال ورود به خانه مخفي مي كند .

و يا موبايل ديگري در ماشين مخفي كرده است.

وقتي افراد مورد اعتماد به خيانت همسرتان اعراف مي كنند يا دوستانش نشانه هايي را به شما مي دهند.

وقتي همسرتان از رابطه جنسي ممانعت كرده و همواره بهانه مي آورد.

گاهي ممكن است از خستگي باشد ولي اين امر چند هفته طول بكشد

وقتي حدود عصر زنگ شده و مي گويد به دليل كار نمي تواند تا دير وقت به خانه بيايد.

در اين شرايط مي توانيد از او بخواهيد و به مكان كارش برويد تا صحت موضوع را چك كنيد

دعوا و احمقانه خواندن خيانت

 • وقتي شما شك به خيانت او داريد و او اين كار را احمقانه خوانده و اجازه شفاف سازي نمي دهد
 • يافتن فاكتور ستوران و هتل در جيب و ي كيف پول همسرتان مي تواند يك نشانه باشد.
 • البته گاهي مردها با دوستانشان يواشكي به رستوران مي روند و از گفتن آن به همسر اجتناب مي كنند.
 • چون شما غر غرو هستيد و اگر غرغرو نيستيد شك كنيد.
 • هنگامي كه امور زندگي مشترك را جدا مي كند و نمي گذارد شما لباس هايش را اتو كنيد.
 • و به خشكشويي مي برد يا اجازه نمي دهد يا وسايل كيفش را مرتبط كنيد.
 • وقتي همسرتان خانه دار است و شما را در جريان موضوعات قرار نمي دهد و در برخي ساعات شما نمي دانيد كجاست.
 • و برخي موارد مي گويند آرايشگاه است و به شما شماره آرايشگاه را نمي دهد.
 • اگز مرد يا زن در زندگي مشترك فيش حقوقي خود را نشان نمي دهد.
 • البته برخي زن ها مي ترسند كه شوهرشان حقوقشان را بردارد.

پيامك هاي عاشقانه

برخي مواقع پيامك هاي عاشقانه براي او مي ايد كه اسم مرد يا زن ذخيره شده و گاهي بي نام است. پيام عاشقانه به فرد متاهل در كل مشكوك است.

وقتي حريم خصوصي خود را گسترش مي دهد رمز گوشي و رايانه خود را به شما نمي دهد. و به تازگي رفتارش بيشتر انحصاري شده و اجازه ورود به حريمش را نمي دهد. من نميگويم همواره گوشي همسرتان را چك كنيد ولي اگر گوشي را خواستيد بايد فوري بدهد و به صورت رندوم و گاهي كه مشكوك است او را چك كنيد

بدقول مي شود و سر قرارش با شما به موقع حاضر نمي شود.

وقتي موضوع خيانت مطرح مي شود تفره مي رود و خشمگين مي شود و حتي شما را كتك مي زند يا پرخاشگري مي كند.

وقتي تا اخر شب مشغول چت كردن در تلگرام و يا ساير شبكه هاي اجتماعي است.

هنگامي كه همواره همسرم از زندگي مشترك ديگران تعرف مي كند و زندگي مشتركمان را نقد مي كند.

مشكوكي و عدم تمايل 

زماني كه تماس هاي مشكوك دارد و به به جاهايي مي رود كه شما از مكالمه با خبر نشويد و به صورت زياد آن را تكرار مي كند.

بي تمايلي همسر به كار خانه و تمايلي به پخت غذا ندارد. البته گاهي از شما دلخور است كه اين كار را مي كند ولي برخي اوقات بي تمايل به شما است.

وقتي چند خط تلفن ميخرد كه نياز كاري هم به آن ندارد.

 

 

منبع: com.مشاوره-خانواده


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۰۲:۱۲:۲۰ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

ازدواج درون گرا با برون گرا:يكي از اساسي ترين معيارهاي انتخاب همسر، توجه و شناخت ويژگي هاي شخصيتي اوست.

تا فردي كه مي خواهد ازدواج كند بتواند تصميمي با چشمان باز بگيرد و در ادامه مسير زندگي دچار مشكل نشود.

شناخت شخصيت يك نفر كار ساده اي نيست و معمولا در طي زمان به وقوع مي پيوندد ولي به طور كلي نشانه هايي وجود دارد .

كه مي تواند در مراحل اوليه به شناخت بهتر ما از طرف مقابل كمك كند.

بررسي ازدواج درون گرا با برون گرا

يكي از ساده ترين روش ها براي رسيدن به اين شناخت اوليه استفاده از نشانه هايي است.

كه تيپ شخصيتي طرف مقابل را معرفي مي كند.

مايرز و بريگز پس از بررسي هاي گسترده ۴ محور اصلي را در شكل گيري شخصيت يك فرد موثر دانسته اند .

كه به شناخت موثر طرف مقابل كمك مي كند.

اين ۴ ويژگي در ادامه معرفي مي شوند.

منبع دريافت انرژي

اين محور به اين موضوع مي پردازد كه شخص انرژي خود را از طريق خلوت با خود به دست مي آورد يا از طريق ارتباط گرفتن با اطرافيان.

دو سوي اين محور را دو قطب درون گرا و برون گرا تشكيل مي دهند.

 • درون گراها معمولا غرق تفكرات خويش هستند و محيط پيراموني زياد براي آنها جلب توجه نمي كند.
 • هم چنين ميزان ارتباطات آنها معمولا محدود ولي عميق است.
 • در مقابل افراد برون گرا توجه بيشتري به محيط پيراموني دارند و ارتباطات بيشتري برقرار مي كنند.
 • اهل معاشرت و تفريح هستند و معمولا اعتماد به نفس بيشتري دارند.

17 اميد ازدواج درون گرا با برون گرا

ابزار دريافت اطلاعات ازدواج

اين محور به بررسي اين موضوع مي پردازد كه شخص چگونه اطلاعات خود را از محيط كسب مي كند.

اين محور دو قطب دارد. در يك سو افراد حسي هستند كه اطلاعات خود را از طريق حواس پنج گانه از محيط كسب مي كنند.

و در سوي ديگر افراد شهودي هستند كه از قواي ذهني خود براي دريافت اطلاعات از محيط استفاده مي كنند.

نحوه تصميم گيري براي ازدواج

 • اين محور به اين مساله مي پردازد كه شخص در موقعيت هاي مختلف براي تصميم گيري از كدام ابزار استفاده مي كند.
 • اين محو دو قطب دارد. در يك سوي افراد متفكر قرار دارند كه منطقي و عيني تصميم گيري مي كنند.
 • و در سوي ديگر افراد احساسي هستند كه بر اساس ارزش هاي خود تصميم مي گيرند.

سبك زندگي درون و بيرون گرايي 

اين محور چنان كه از اسم آن پيداست به بررسي سبك زندگي اشخاص مي پردازد و دو قطب دارد.

در يك طرف شخصيت هاي ساختارمند قرار دارند كه ترجيح مي دهند در چارچوب كار كنند و طبق برنامه ريزي پيش مي روند.

در طرف مقابل افرادي هستند كه در كارهاي خود انعطاف بيشتري نشان مي دهند و زياد مقيد به برنامه ريزي قبلي نيستند.

از تركيب اين چهار مولفه يا محور شخصيتي، ۱۶ تيپ شخصيتي متفاوت پديد مي آيد.

 • تحقيقات نشان داده است كه ۹۲ درصد همسران جذب شخصيتي با ويژگي هاي شبيه خود شده اند .
 • و ۸ درصد به سمت شخصيتي با صفات متضاد خود مي روند كه به طور كلي اين كار توصيه نمي شود.
 • ممكن است در ابتدا اين امر براي هر دو طرف جذاب باشد ولي معمولا در ادامه زندگي باعث ناخرسندي طرفين مي شود.
 • در مورد ازدواج دو فرد كه يكي شخصيت درون گرا و ديگري شخصيت برون گرا دارد.
 • بهتر است به اين نكته توجه داشته باشيم كه فاصله اين دو در محور درون گرايي و برون گرايي زياد نباشد.

امتياز بندي آزمون برون گرايي و درون گرايي

براي مثال اگر يكي از طرفين كه برون گراست در ميزان برون گرايي خود از ۱۰ نمره بتواند، نمره ۳ را كسب كند.

بهتر است طرف مقابل كه درون گراست از ۱۰ نمره درون گرايي نمره اي بين ۱ تا ۴ داشته باشد و فاصله اين دو زياد نباشد.

بهترين شكل ازدواج اين است كه هر دو طرف داراي خصوصيت مشابه با هم باشند يا فاصله ميزان درون گرايي و برون گرايي در آنها زياد نباشد.

و در صورتي كه اين فاصله زياد باشد براي مثال يكي يا هر دو از طرفين به صورت افراطي درون گرا يا برون گرا باشند.

نمي توانند با فردي از گروه مقابل زندگي راحت و موفقيت آميزي را تجربه كنند. آن هم با مشاوره قبل ازدواج.

يك زن برون گرا دوست دارد مدت زيادي را به نشستن در كنار همسر و صحبت كردن با او بگذراند.

دوست دارد در مهماني ها شركت كند و به خريد برود.

در حالي كه يك مرد برون گرا تمايل دارد به گردشگري و اكتشاف طبيعت بپردازد و با دوستانش به مسافرت برود.

بنابراين نمي توان به طور كلي ازدواج دو برون گرا را توصيه كرد.

بلكه بايد به هر دو طرف آموزش هاي لازم را داد تا ضمن شناسايي تفاوت هاي خود بتوانند آنها را بپذيرند.

و به تفاوت ها مانند يك مشكل نگاه نكنند تا بتوانند با يكديگر زندگي خوبي را تجربه كنند.

ديگر موارد ازدواج درون گرايي 

 • در مورد ازدواج يك شخص با درجه بالاي درون گرايي با كسي كه حدي معتادل از برون گرايي را دارد.
 • بايد گفت كه اگرچه ممكن است اين ازدواج به شكست كامل نينجامد ولي فرد برون گرا در اين رابطه مجبور خواهد بود .
 • كه از بسياري از حقوق خود براي حفظ اين رابطه چشم پوشي كند و محدوديت هايي را بپذيرد.
 • اين عامل در طولاني مدت مي تواند رابطه را به اختلاف و تنش و نهايتا جدايي عاطفي بكشاند.
 • تمام افراد ميزاني از درون گرايي و ميزاني از درون گرايي را به طور هم زمان در شخصيت خود دارند.
 • در مورد همسراني كه يكي درون گرا و ديگري برون گراست لازم است .

كه اين زوج ها بدانند در كدام شرايط لازم است از كدام يك از اين دو قطب استفاده كنند.

در زماني كه در كنار همسرتان نيستيد مي توانيد با خيال آسوده هر قطبي را كه در شما غلبه دارد به كار ببريد.

مثلا با خود خلوت كنيد يا به معاشرت با اطرافيان بپردازيد.

ولي در زمان هايي كه در كنار همسرتان هستيد.

بايد براي حفظ رابطه تان به خواسته هاي طرف مقابل نيز توجه داشته باشيد.

 

منبع : مركز مشاوره ستاره ايرانيان


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۰۲:۱۰:۵۲ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ][ ۱۲۹ ][ ۱۳۰ ][ ۱۳۱ ][ ۱۳۲ ]
.: Weblog Themes By tibablog :.

درباره وبلاگ

آموزش از طريق مشاوره پيش از ازدواج تا زوج درماني و مشاوره خانواده. راهنمايي و مشاوره تلفني ازدواج و خانواده مركز تهران و جنوب ۰۲۱۸۸۴۱۹۸۳۲ مركز مشاوره شمال و شرق ۰۲۱۲۲۲۴۷۱۰۰ شمال و غرب تهران ۰۲۱۲۲۳۵۴۲۸۲ مشاوره ازدواج و خانواده شامل آموزش مهارت هاي رفتار با همسر آينده خانواده همسر زوج درماني شناسايي فرد مناسب و از همه مهمتر اطمينان پيش از ازدواج از يك انتخاب درست است! عوامل زيادي در اين امر دخيل هستند كه بايد مورد بررسي و دقت نظر هنگام همسريابي و يا حتي دوست يابي قبل ازدواج به آن توجه كرد. رفع دعواي زن و شوهر و فرزندان اعتياد و مشاوره فردي
نويسندگان
لینک دوستان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 2
همه : 4037
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب

تخفیف لند