مشاوره خانواده ، ازدواج، كودك و نوجوان
مشاوره خانواده ، ازدواج، كودك و نوجوان ۰۲۱۸۸۴۱۹۸۳۲

سلام من پنجاه ساله هستم دوتا بچه دارم ۲۵ و۲۴ ساله بقول معرف بيرونم ديگران راكشته درونم خودمان را بچه كاملا روشون به من باز شده هيچگونه احترامي برايم قايل نيستند حتي ابراز ميكنند ازم متنفر هستندتاحالا هيچگونه كمبودي براشون نگذاشتم اما هميشه مي نالند كه براشون كم گذاشتم البته خودم علت اصليش ميدونم طي زندگي هميشه بامادرشون جروبحث داشتم ونتيجه اين شده حالا دنبال راه حلي ميگردم وضع درست شود اما بنظر ديگه كلا خيلي دور شده.چون گستاخي وبي احترامي يكيشون را همين تازگي برنتافتم وچيزي شد كه نمي بايست ميشد.
راهنما گفته:

فرزندان پرخاشگر
دوست عزيز در اين سن نميتونيد تغييري در رفتار بچه ها ايجاد كنيد .
ولي فرزندان شما تحت تاثير مادرشون هستند .
ميتونيد از طريق محبت به مادرشون وارد بشيد .
توصيه هاي همسر شما در اين مورد كمك بسيار خوبي خواهد بود .
در اين مورد ميتونيد با متخصصين كانون مشاوران ايران، مشاوره تلفني/تخصصي داشته باشيد
دفتر شريعتي:
۰۲۱-۸۸۴۲۲۴۹۵ خط ويژه

منبع :باز شدن روي فرزند ۲۴ ساله وتنفر- سامانه پرسش و پاسخ


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۲ تير ۱۳۹۸ ] [ ۰۲:۲۳:۲۰ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

باسلام
پسري دارم 16 ساله محصل و در باشگاه فوتبال هم بازي مي كند شب تا صبح در اينترنت با دختري چت ميكنه و تا صبح 4 يا 5 بيداره اصلا درس نمي خونه و بعضي اوقات نه باشگاه ميره و نه مدرسه ميره.
به حرفاي من توجهي نميكنه پرخاشگري خيلي زيادي داره بمن و پدرش حمله ميكنه و اصلا درس نميخونه و هر سال همه درساشو ميافته و نميتونه پاس كنه اخيرا با دختري دوست شده و حرف هم ميزنيم ميزنه همه چي رو ميشكنه و فحش و ناسزا ميگه و از خونه ميزنه بيرون و ما را تهديد ميكنه.
خلاصه اعصاب همه رو خورد كرده و نگران هستيم شما رو بخدا راهنمايي كنيد چكار كنيم مشاوره حضوري هم اصلا نمياد تا ببرمش.
ممنون ازشما
راهنما گفته:

رفتار نوجوانان
دوست عزيز در اين سن نميتونيد كاري عملي براي ايشون انجام بديد .
تربيت و رشد مربوط به گذشته ميشه .
و الان بايد با ايشون لااقل مثل يك رفيق بود كه بتونيد نظارتي داشته باشيد .
ايشون فقط از طريق دوستانش ميتونه رفتارهايي رو قبول كنه .
ولي در هر صورت بهتره مشاوره اي حضوري داشته باشيد .
ولي مشاوره تنهايي و براي خود شما .
چون بايد با بررسي رفتارهاي شما و ايشون به اين نتيجه رسيد.

نوجوانان 16 ساله
ازنظر جسمي، فرزند شما تقريبا بالغ شده است. پسرها بعد از دخترها به سن بلوغ مي رسند و بدنشان عضلاني و پرمو مي شود، ولي مشكلات مربوط به بلوغ براي هردو جنس بسيار زياد است.
از نظر احساسي، فرزند شما مستقل تر است ولي اين بدان معنا نيست كه ديگر به كمك شما نيازي ندارد. اين استقلال ممكن است منجر به تعارض، مخصوصا درون خانواده شود و سختي اين كار در اين است كه مرز باريكي بين كاري كه شما به عنوان حمايت از او انجام مي دهيد و برداشت او از اين حمايت كه فكر مي كند درحال كنترل او هستيد، وجود دارد. آنها روابط جدي تر، و گاهي رمانتيك و حس شديد هويت جنسي دارند. اين موضوع مي تواند باعث تعارضارت اضافي شود اگر نحوه نگرش آنها به خودشان با تعبيري كه شما از هويت وشخصيت او داريد مطابقت نداشته باشد.

تكامل احساسات آنها منجر به نگراني هاي بيشتري درباره مزاياي بزرگسالي مي شود مثل اينكه آنها چطور مي توانند از خودشان محافظت كنند، قرار است كجا زندگي كنند يا مي خواهند با زندگيشان چه كنند. اگر مي خواهند به دانشكده بروند، ممكن است نگراني هايي در باره اولين تجربه زندگي دور از خانه و يا مقابله با محيط آموزشي متفاوت داشته باشند. آنها فهم قوي تري از هويت دارند كه ممكن است روي تجربياتش بيشتر منعكس شود شايد توسط درد دل كردن در دفتر خاطرات.

ممكن است علاقه بيش تري به خانواده و آداب و رسوم فرهنگي نشان دهند كه موجب تاييد نقش مهمي است كه در خانواده به عهده دارند. احتمالا به گروه همسالان نسبت به خانواده توجه بيشتري دارند و روي رابطه ها تمركز بيشتري دارند مخصوصا زماني كه گروه هاي اجتماعي بسط داده مي شود و بنابراين آنها زندگي اجتماعي خودشان را مي خواهند. انها نگراني هاي بيشتري درباره ديگران دارند و مي بينيد كه برخي از سوالاتشان پيرامون موضوعاتي كه با دوستانشان دارند حل مي شود.

از نظر شناختي، فرزند شما براي درك جهان اطرافش گام هاي بزرگتري برمي دارد در صورتي كه قبلا تلاش او براي شناختن با ترس و نگراني همراه بود. آنها ايده هاي بهتري درباره اهدافشان دارند و براي رسيدن به آنها بلند پروازند. مهارت هاي برنامه ريزي بهبود يافته ، آينده نگري و درك عميق تراز نتايج بالقوه همگي براي يك زندگي مستقل مخصوصا زماني كه روي آينده و آينده نزديك متمركز مي شوند، حياتي است. ممكن است كمي خودمحور باشد و علي رغم داشتن ويژگي عقل و اخلاق، معتقد باشند نقطه نظرات خود شان صحيح است با اينكه مي دانند ديگران نظر خاص خودشان را دارند. مهارت هاي تحصيلي آنها، حافظه، مهارت هاي سازماندهي، مديريت زمان، و توانايي حل مساله نظري در آنها در سطحي است كه مي توانند از عهده تحصيلات عالي و قرارگرفتن در محيطي كه همان چارچوب هاي قبلي و مسيري كه قبلا طي مي كرد را ندارد (محيط قبلي) برآيد. اكنون زماني است كه رفتار خطر پذيري در او به چشم مي خورد (اگر تا به حال اينطور نبوده است)، مخصوصا در مورد نوشيدني ها، مصرف مواد مخدر، و فعاليت هاي جسمي و جنسي.

راه هايي وجود دارد تا به فرزندتان كمك كنيد به سرعت به بزرگسالي برسد. اگر آنها را تشويق كنيد كه نه تنها در باره نگراني ها بلكه درباره آرمان ها و آرزوهايشان با شما صحبت كنند و بيشتر از اينكه قاضي باشيد از او حمايت كنيد، به او اجازه مي دهيد بفهمد دركنارش هستيد. مي توانيد به صورت عملي به او كمك كنيد مثلا در مورد اقتصاد خانواده و قرض دادن به او آموزش دهيد و يا اينكه ياد دهيد چطور آشپزي كند يا لباس بشويد (اگرتا به حال اين كارها را انجام نداده ايد). آنها با تغييرات عمده اي رو به رو مي شوند، شايد كار جديدي شروع كند، به دانشكده برود و يا تغيير مكان دهد كه اين كارها موجب خدشه وارد شدن به اعتماد به نفسشان شود بنابراين تشويق و واكنش مثبت به اين تغييرات كمك مي كند اعتماد به نفس و خود باوري آنها حفظ شود.

ممكن است به اين كار اقرار نكنند ولي همچنان به رفتار شما نگاه مي كند و الگو مي گيرد. ياد گرفتن اينكه مثل يك بزرگسال رفتاركند كه مسوليت پذيري دارد و با نتايج كارهايش رو به رو مي شود كمي زمان مي برد. وقتي در مسائل مربوط به بزرگسالي غرق و سراسيمه مي شود شما هستيد كه مي توانيد بيشتراز هر چيزي براي او پناهگاهي امن و مطمئن از نظر احساسي فراهم كنيد .

فرزندتان را در گذر از مسيرزندگي براي رسيدن به بزرگسالي تماشا كرده ايد و سال هايي كه صرف سخت كاركردن براي رشد و تربيت او كرديد، ثمرداده است. شما يك انسان بزرگسال سازگار و ماهر از نظر اجتماعي داريد كه باعث افتخارشماست. در حاليكه طبيعت رابطه شما تغيير كرده است واز رابطه كودك-بزرگسال به رابطه بزرگسال-بزرگسال تبديل شده است آنها هنور هم در سال هاي آينده به شما نياز دارند. تفاوت در اين است كه آنها اكنون انتخاب خواهند كرد كه به سمت شما بيايند.
http://kodakonojavan.com/%D8%B1%D9%88%D8%A7%D9%86%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%DB%8C-%D9%86%D9%88%D8%AC%D9%88%D8%A7%D9%86-16-%D8%B3%D8%A7%D9%84%D9%87/

در اين مورد ميتونيد با متخصصين كانون مشاوران ايران، مشاوره تلفني/تخصصي داشته باشيد
دفتر شريعتي:
۰۲۱-۸۸۴۲۲۴۹۵ خط ويژه

منبع: ناسازگاري با خانواده- سامانه پرسش و پاسخ مشاور


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۲ تير ۱۳۹۸ ] [ ۰۲:۲۱:۱۳ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

با سلام ، پسر 7 ساله من از وقتي كه به مدرسه رفته ياد گرفته كه به اندام جنسي پسر بچه هاي ديگه دست بزنه ، چند وقت پيش به شكل اتفاقي متوجه موضوع شدم ، حالم خيلي بد شد ، خيلي زياد سرزنشش كردم از گناه بودن كارش تا حتي غير قانوني بودن و جرم بودن اينكار براش گفتم! گريه كردم پيشش و واقعأ دست خودم نبود شوكه شدم! نميدونم برخوردم صحيح بوده يا نه و يا اينكه ميتونه موثر باشه در عدم تكرار اين كار!خيلي ميترسم كه اين عادت باهاش بمونه و يا اينكه فقط به خاطر ترس از من انجامش نده و يكروز مثلأ در خفا آيا تكرار ميكنه يا نه؟من از سن 3-4 سالگي رو ذهنش كار كرده بودم درمورد اينكه نبايد اجازه بده كسي به اندام هاي خصوص اش دست بزنه و خودشم اينكارو نكنه ولي ظاهرا بي فايده بوده!نميدونم واقعأ چجور بايد باهاش برخورد بكنم!لطفأ كمكم بكنيد

راهنما گفته:

مشاوره جنسي كودكان
دوست عزيز بهتر بود به جاي گناه جلوه دادن اين رفتار .
كمي در اين مورد با فرزندتون صحبت ميكرديد .
در اين مورد حتما با متخصصين كانون مشاوران ايران، مشاوره تلفني/تخصصي داشته باشيد

021-88422495

منبع :رفتارهاي ناشايست جنسي در كودكان- سامانه پرسش و پاسخ مشاور


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۲ تير ۱۳۹۸ ] [ ۰۲:۱۸:۴۲ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

پريدن نوزاد در خواب

    خوابيدن در تصور هر فردي نشانه آرامش مي باشد.
    اما در بعضي از شيرخواران مايه نگراني والدين مي باشد.
    از بد خواب شدن كه بگذريم .
    بعضي از پديده هاي عجيب مي باشند .
    كه كودكان در موقع خواب از خود نشان خواهند داد .
    و همين پيامدها كه به ظاهر ساده به نظر مي رسد .
    والدين را به شدت مي ترساند.پريدن نوزاد در خواب

پريدن نوزاد در خواب
 علت نوزاد پريدن نوزاد در خواب

     قطع شدن تنفس

امكان دارد متوجه اين بشويد كه:

    فرزندان در موقع خواب خيلي آرام به نفس كشيدن مي پردازند .

و همين امر شما را خواهد ترساند.

كه نكند رو به خفگي برود.

    در اين صورت كودك امكان دارد مدتي داراي تنفس سريع شود.
    و سپس تنفس آن آرام شود.

بعد از آن امكان دارد كه ۱۵ ثانيه نفس نكشد .

و نگران اين مسئله نباشيد .پريدن نوزاد در خواب

اين حالت  تا ۶ ماهگي كودكان عادي مي باشد.

ولي اگر اين مسئله باعث نگراني شما شده است.

به پزشك رجوع كنيد.
خرخر كردن نوزاد در خواب

اين موضوع جاي هيچگونه نگراني ندارد.

مخصوصاً اگر خرناس كشيدن شيرخوار داراي ريتم منظم باشد.

معمولا كودك هنگامي كه به خرناس كشيدن مي ‌پردازد .

كه بيني آن به خاطره سرماخوردگي داراي گرفتگي شده باشد.

اگر خرخر كردن كودك به صورت مداوم همراه باشد .

و بعد از آن نفس هاي كودك بريده شود  .پريدن نوزاد در خواب

    امكان دارد راه هوايي به خاطر مشكلات لوزه داراي گرفتگي شده باشد .
    كه بايد به پزشك برويد تا با ارزيابي كردن گوش.
    و بيني معالجه هاي ضروري را انجام دهند.

پريدن نوزاد در خواب1
 تعريق در خواب نوزاد

برخي از كودكان در هنگام خواب عميق بيش از اندازه عرق خواهند كرد.

عرق كردن يك موضوع طبيعي مي باشد.پريدن نوزاد در خواب

    ولي عرق كردن بيش از اندازه .
    مي تواند يكي از علائم بيماري هاي قلبي باشد.

كودك براي تنفس خود تقلا خواهد كرد .

منبع :پريدن نوزاد در خواب- سامانه پرسش و پاسخ مشاور


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۲ تير ۱۳۹۸ ] [ ۰۲:۱۶:۳۳ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

پسري ۱۴ ساله دارم . مدتي هست كه كار عجيبي انجام ميده و اونم آبتني و حمام با لبسا هست . به طوري كه لباس بيرون رو ميپوشه و حمام ميره و پس از آن علاقه داره در لباس خيس بمونه . يا اينكه با دوستاش به پارك ميرن و در استخر و آبنماي پارك با همه لباسش و حتي كفشش آبتني ميكنه . اين كارش فقط در تابستون نيست حتي در زمستان و پاييز هم اين كار رو انجام ميده و با كاپشن
مشاور گفته:

با سلام خدمت شما دوست عزيز
1. چند مدت اين رفتار را دارند؟
2. با او صحبت كرده ايد دليشان چيست؟
3. آيا دوستانشان نيز رفتار مشابهي دارند؟

منبع :رفتار عجيب پسرم- سامانه پرسش و پاسخ مشاور


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۲ تير ۱۳۹۸ ] [ ۰۱:۲۴:۱۳ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

سلام و خسته نباشيد من دختري ۱۸ ساله دارم با دخترم در هلند تنها زندگي ميكنيم كه متاسبانه با پسري دوست شده در ايران و هر ماه كار ميكنه و يك هفته پنهاني به بهانه ماموريت كاري در اروپا به ايران مياد الان متوجه شدم كه با وقاهت تمام ميگه پات رو از زندگيم بكش بيرون جمعه قراره بياذ به هر روشي سعي كردم منصرفش كنم ولي نشد شما بگيد چه كنم ممنون از محبتتون
مشاور گفته:

با سلام خدمت شما دوست عزيز
نگراني شما قابل درك مي باشد اما با توجه به اينكه دختر شما در كشوري آزاد زندگي مي كند و اينگونه روابط مورد پذيرش مي باشد بهتر است سعي كنيد بجاي رفتارهايي كه ايشان فكر كنند كه از سمت شما دارند كنترل مي شوند سعي كنيد روابط بهتري ايجاد كنيد تا نسبت به اين آقا شناخت بيشتري پيدا كنيد و بتوانيد در كنار ايشان باشيد و مراقبت هاي لازم را انجام بدهيد . دقت كنيد كه دختر شما در سن حساسي قرار دارد از نظر عاطفي ممكن است اگر شما رابطه خوبي باهم نداشته باشيد او زودتر به فرد مقابل خود وابستگي پيدا كند حتي اگر بداند اين رابطه اشتباه است و يا اينكه گرايش به جنس مخالف در اين سن بيشتر است و بهتر است شما با صحبت با او نشان بدهيد كه نيازها و گرايشات او را درك مي كنيد و قصد كنترل كردن او نداريد و در مورد مشكلات و اتفاقاتي كه ممكن است در اينگونه روابط رخ بدهد با او در آرامش و بدون توهين صحبت كنيد و آگاهي او را افزايش بدهيد.
با توجه به اينكه شما در خارج از ايران قرار داريد مي توانيد براي مشاوره دقيق تر در اسكايپ از همكاران ما در كانون مشاوران ايران كمك بگيريد .
09035673050
ايدي : ستاره ايرانيان
شاد باشيد

منبع :مشكل با دخترم- سامانه پرسش و پاسخ مشاور


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۲ تير ۱۳۹۸ ] [ ۰۱:۲۱:۲۴ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

سلام دخترم سه سالش هست.و يك ساله ك دارم يادش ميدم دسشويي بره ولي سه ماه ميگه جيش و پي پي ش رو يهو يك ماه نميگه دوباره يه مدت ميگه دوباره برگشت ميزنه.از روش جايزه استفاده كردم مدت كوتاهي جواب داد و دوباره نميگه.اعتراضش را با جيش كردن نشون ميده .

منبع :اموزش دستشويي رفتن كودك- سامانه پرسش و پاسخ مشاور


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۲ تير ۱۳۹۸ ] [ ۰۱:۱۸:۵۹ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

سلام بزرگوار
من ۲۹ سالمه و پسرم تقريبا ۳ سالشه از يكسال و نيم لباس‌هاش براش خيلي مهم بودن كه چطور بپوشه اما از دو سال و نيم كه همين فصل بهار تا الان به من گير ميده كه فلان لباس رو نپوش و آستين كوتاه نباشه
در مورد آستين كوتاه بهش گفتم همه آستين كوتاه هستن مثل بابا يا خودت آستين لباست كوتاهه . وقتي اينطور گفتم با خودش فكر كرد و خيلي كمتر بهم گير ميده
زمستون لباسهام آستين بلند بودن الان ديگه هوا گرمه و لباسهاي جديد گرفتم
اينم بگم كه زياد اهل خريد لباس نيستم
از بهار تا الان سه تا پيراهن گرفتم اصلا نميزاره بپوشم
وقتي اين لباس‌ها رو ميپوشم تا ميتونه گريه ميكنه بعد ميبينه جواب نميگيره با من قهر ميكنه با هيچكسي حرف نميزنه و غمگين گوشه‌اي ميشينه حتي برامون مهمان هم مياد با مهمان‌ها قهر ميشه
وقتي لباسم مشكلي پيدا ميكنه مجبور به عوض كردن ميشم بچه صورتش خندان ميشه تا ميتونه دورم مياد ناز ميكشه و بوس ميكنه منم براي امتحان دوباره لباسهايي كه دوست نداره رو ميپوشم دوباره بچه بدون اينكه حرفي بزنه غمگين ميشه باز درجا عوض ميكنم درجا خنده ميكنه
دوست داره لباس جديد نپوشم
جديدا مهمان غريبه داشتيم مجبور شدم براي اينكه ضايع نكنه يك لباس جديد بهش نشون بدم و ازش اجازه بگيرم
براي اولين بار قبول كرد لباس جديد بپوشم
لباس جديدم آستين بلند و رنگش تيره بود
از دستش موندم چيكار كنم.
راه‌هاي زيادي رفتم جواب نگرفتم
آيا ايستادگي كنم؟ و لباس‌هاي خودمو كه دوست نداره بپوشم؟
موضوع دوم : پسرم با اينكه لاغره شكمو هست و لقمه هاي وحشتناك بزرگ برميداره
يه بشقاب پلو رو در چشم بهم زدن ميخوره تقريبا يه تخم مرغ درسته رو ميزاره تو دهنش
هرچي بهش ميگيم لااقل لقمه‌هات اندازه لقمه منو بابات باشه اونم يكم قبول ميكنه باز جو خوردن اونو ميگيره يادش ميره
خيلي وقتا هم قبول نميكنه
يعني يك نون اندازه كف دستش تو دهنش ميزاره يه نصفه سفيدي تخم مرغ ميزاره دوباره همون قدر نون ميزاره تو دهنش
در چنين وقتي من مات ميمونم فقط نگاهش ميكنم يعني دهنم باز نميشه حرفي بزنم
منو همسرم لقمه‌هامون كوچيكه و خوبه
در آخر اينكه خانواده شادي داريم و با پسرم خيلي بازي و محبت ميكنم
ممنون از كمكتون
راهنما گفته:

برخورد با كودك سه ساله
در مورد مطلبتون حتما با شماره زير تماس بگيريد .

دفتر شريعتي:
۰۲۱-۸۸۴۲۲۴۹۵ خط ويژه

آنچه بايد از كودك سه تا چهار ساله انتظار داشته باشيم:
با كودكان ديگر بازي مي كنند.

نوبت را رعايت مي كنند و چيزهايشان را تقسيم مي كنند.

مي فهمند كه ديگران هم احساس و حق و حقوق دارند.

كم كم مستقل شده و با كمك كمي مي توانند لباس هايشان را خودشان بپوشند.

ممكن است بترسند و افكار تخيلي داشته باشند (مامان يك هيولا زير تخت است).

كنترلشان بر ماهيچه هاي بزرگ بدنشان بيشتر شده و دوست دارند بدوند، بپرند و از پله ها بالا و پايين بروند.

كنترلشان بر ماهيچه هاي كوچك بدنشان بيشتر شده كه در نقاشي هايشان مشخص است.

اشيا را طبقه بندي مي كنند و با هم تطبيق مي دهند.

اعداد را مي شناسند و تشخيص مي دهند.

به شعرها و جملات خنده دار يا احمقانه علاقه نشان مي دهند.

جهت ها را مي شناسند و دنبال مي كنند.

سعي مي كنند بخوابند.

حروف را در بين علامت هاي ديگر تشخيص مي دهند.

رفتار با كودك سه ساله و چهارساله در فعاليت هاي روزمره

هركدام از كارهاي خانه مي تواند يك مثال، يك بازي خوب براي يادگيري و سرگرمي او باشد.
در مورد كاري كه مي خواهيد با كودكتان انجام دهيد با او صحبت كنيد.
براي او توضيح دهيد كه چرا انجام اين كار براي خانواده مهم است.
براي او توضيح دهيد كه چطور آن كار را انجام مي دهيد و چطور كودكتان مي تواند به شما كمك كند.
كارهاي خانه مي تواند به كودكان كمك كند تا لغات جديد ياد بگيرند، چطور گوش كنند.
چطور بشمارند و هماهنگي فيزيكي اعضاي بدنشان را رشد دهند و احساس مسئوليت كنند.

آموزش كودكان
پروژه هاي هنري:
كودكان ذاتا هنرمند هستند و پروژه هاي هنري مي تواند جرقه هايي در ذهن كودكان ايجاد كند و باعث شود كه كودكان بتوانند خودشان را بيان كنند.

كاغذهاي مختلف و ابزار نوشتاري متفاوتي براي نوشتن و نقاشي كردن در اختيار كودكان قرار دهيد.

مدل هاي نقاشي لازم نيستن اما مداد شمعي ابزار مفيدي است.

چند روزنامه يا تكه هاي بزرگ پلاستيك را روي ميز يا كف اتاق پهن كنيد و چند كاغذ روي آن بگذاريد تا كودك با رنگ روي آن بكشد.

اجازه دهيد كودكتان اشيا را به هم بچسباند. مثلا نوارها يا كاموا را به كاغذ بچسباند و چيزهاي مختلف درست كند.
بگذاريد بافت ها و جنس هاي مختلف اشيا را احساس كند و راجع به آنها صحبت كنيد.

هيچ وقت به فرزندتان نگوييد چه بكشد و آن را چه رنگي كند.

تعيين نكنيد كه كودكتان چه كشيده است و بگذاريد خودش خلاق باشد.
از او بخواهيد راجع به آنچه كه كشيده صحبت كند.
نام هر چيزي كه در تصوير كشيده شده است را از او بپرسيد.

آنچه را كه كودكتان كشيده را در خانه به همه نشان دهيد و طوري كه كودكتان بشنود از او جلوي ديگران تعريف كنيد.

فعاليت هاي هنري به كودكان كمك مي كند تا هماهنگي چشم و دستشان را افزايش دهند و بعدا بتوانند بهتر بنويسند.

شعر و قصه:

با كودكتان بازي كنيد و شعر بخوانيد.
در بسياري از آهنگ ها و بازي ها همراه با دست زدن و بالا و پايين انداختن توپ با كودكتان همراهي كنيد.
براي كودكتان لالايي يا شعرهاي بچگانه بخوانيد.
همين طور كه مي خوانيد قبل از رسيدن به يك لغت هم قافيه با لغت قبلي صبر كنيد.
و از كودكتان بخواهيد لغت را بگويد. وقتي او اين كار را كرد تحسينش كنيد.

به آهنگ ها و قافيه هاي مختلف در آهنگ ها از طريق راديو تلويزيون و مهماني هاي خانوادگي گوش دهيد.

قافيه ها و آهنگ لغات در پيشرفت مهارت هاي كودكان بسيار مهم است.
با شنيدن و گفتن قافيه ها و آهنگ لغات در عبارات و لغات تكراري، كودكان به صداي حروف در لغات پي برده و از خواندن لذت مي برند.

رياضيات:
استفاده از دست ها در فعاليت هايي كه مستلزم شمردن، اندازه گيري كردن و استفاده از اعداد هستند روش خوبي براي خردسالان براي آموختن رياضي است.

در مورد ارقام و اعداد و استفاده از آنها صحبت كنيد و در حين رفتار با كودك سه ساله و چهارساله خود مفاهيم اعداد را در كارهاي روزمره به كودكتان ياد دهيد.
مثلا بيا خميرها را به دو قسمت تقسيم كنيم يا بيا بشماريم چندتا بشقاب براي سر ميز احتياج است؛ يكي براي مامان يكي براي بابا يكي براي تو ، آفرين شد سه تا)

مثلا براي آموزش طول و ارتفاع مي توانيد بگوييد اين روبان خيلي كوتاه است و نمي توانيم آن را دور كادوي بابا ببنديم.

در مورد وزن مي توان گفت تو الان 20 كيلو هستي و من خيلي سخت مي توانم يك كودك 20 كيلويي را بلند كنم.

اسباب بازي هاي مورد علاقه اش را با هم بشماريد.

با رفتار با كودك سه ساله و بزرگتر خود فرصت هايي براي كودكان به وجود بياوريد تا همانطور كه بازي مي كند رياضي هم ياد بگيرد.
مثلا به او بگوييد لوگوها را براساس شكل و رنگ طبقه بندي كند. لگوها همچنين به او كمك مي كند تا در مورد ارتفاع، طول و پهناي اشيا بياموزند.

بازي هايي از قبيل انداختن توپ در سبد، باعث مي شود كه بعدا كودكتان توپ هاي موجود در سبد را بشمارد و شمردن را ياد بگيرد.

نكات مهم در رفتار با كودك سه ساله و چهار ساله:
به كودكتان توجه زيادي كنيد و او را تشويق نماييد.

زماني را بگذاريد براي اينكه با كودكتان بتوانيد كارهاي لذت بخشي انجام دهيد.

احساسات مثبتي از خودتان براي او بروز دهيد تا احساس كند فرزند خوبي است.

به كودكتان نشان دهيد كه وقتي با ديگران است به آنها احترام بگذارد و از كلمات لطفا و متشكرم استفاده كند.

به كودكتان ياد دهيد تا روش هايي براي حل كردن دعوا با ديگران پيدا كند.
به او كمك كنيد تا ببينيد اگر موقع عصبانيت همبازيش را بزند چه مي شود (مثلا علي مي دانم كه مريم كاميون ترا بدون اجازه برداشته.
اما اگر او را بزني او مجبور است به خانه اشان برود و شما دو نفر ديگر نمي توانيد با هم بازي كنيد.
اگر گفتي چه راه ديگري وجود دارد كه تو به مريم بفهماني ميخواهي كاميونت را از او پس بگيري؟).

فرصت هايي ايجاد كنيد تا مراقبت كردن از ديگران را ياد بگيرد (مثلا براي پرنده غذا ببريم يا به همسايه در پختن شيريني كمك كنيم)

كودكان نياز دارند در آغوش كشيده شوند نوازش و بوسيده شوند.

هنگام رفتار با كودك سه ساله يا هر سن ديگري به او بگوييد كه دوستش داريد.

منبع :نظر دادن كودك به لباس‌هام- سامانه پرسش و پاسخ مشاور


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۲ تير ۱۳۹۸ ] [ ۰۱:۱۶:۳۷ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

دعواي فرزندان: پدر و مادر نبايد از مبارزه كودكان بترسند.

فقط يك بحث گرم مي تواند باعث شود كودك زير بار زورگويي خواهرش يا برادرش نباشد.

براي اكثر ما دعواي بچه ها بسيار دشوار است.

    اعتقاد كلي اين است كه يك خانواده موفق، خانواده اي است كه خواهر و برادر با آن مبارزه نمي كنند.
    اما اين اشتباه است! همه ما به خوبي مي دانيم كه چيزي به نام انسجام مطلق وجود ندارد.

دعواي فرزندان1
دعواي فرزندان

    مبارزه كودكان نه تنها اجتناب ناپذير است، بلكه مفيد نيز است.
    بنابراين بهترين كاري كه بايد بكنيد اين است كه قبول كنيد.
    كه درگيري نيز بخشي از واقعيت زندگي برادران و خواهران است.
    كمك به ثبات شخصيت كودك مهم است.

چرا ما توجه زيادي به درگيري هاي كوچك بين خواهران و برادرها مي كنيم.

در حالي كه مي دانيم كه چنين چيزي در هر خانواده طبيعي اتفاق مي افتد؟

شايد به اين دليل كه ما انتظار داريم فرزندان ما تصويري از خانواده ايده آل را منعكس كنند.

به همين دليل است كه ما مي خواهيم آنها آرام شوند.

سامانه پرسش و پاسخ مشاور و ” مشاوره آنلاين “وابسته به كانون مشاوران ايران.
 روابط بين خواهر و برادر

رابطه بين خواهر و برادر نيز يك جنبه منفي است؛ ما بايد سعي كنيم به آنها توجه كنيم .

تا بتوانيم هر روز رقابت بين فرزندانمان را به راحتي تحمل كنيم.

هنگامي كه مي بينيم كه كودك ما آسيب ديده، هيجان زده يا آزار دهنده است.

متوجه مي شويم كه ما نمي توانيم از فرزندمان به عنوان والدين براي همه مشكلات زندگي دفاع كنيم.

پدر و مادر همه توان را ندارند، و پذيرش اين نكته آسان نيست.

    براي كمك به درك اين نكته لازم است يادآوري شود.
    كه هنگامي كه يك كودك موفق به تحمل مراحل دردناك زندگي خود مي شود.
    او درك مي كند كه چه توانايي هايي را مي تواند داشته باشد.
    و بتواند به اين طريق توانايي هاي ارتقاء را بهبود بخشد.
    به عبارت ديگر، كودك مي آموزد كه چگونه قوي باشد.

ستون عشق و نفرت درخانواده

بايد پذيرفته شود كه رابطه بين خواهر و برادري هميشه بين دو ستون عشق و نفرت متغير است.

پذيرش برخورد ميان خواهر و برادر بهترين راه براي تبديل شدن به گذشته و تبديل آن به يك عنصر سازنده است.

چارچوب رابطه ديگري با چارچوب رابطه بين خواهر و برادر ندارد.

يك لحظه وجود دارد كه خواهر و برادر خوب و مهربان هستند.

اما ده دقيقه بعد، آسمان به زندگي مي رسد دعوا شروع مي شود.

    والدين نبايد از مبارزه با كودكان بترسند. تنها يك بحث گرم ممكن است.
    باعث شود كه فرزند برادر خواهر خود را از دست ندهد و امتيازات خود را از دست ندهد.
    مبارزه با يك كودك به رشد و حفظ شخصيت او كمك مي كند.

مديريت دعواي فرزندان

حتي اگر رابطه بين آنها تاريك باشد و آنها نتوانند يكديگر را دوست داشته باشند.

نبايد در نظر گرفته شود كه در اين رابطه آسيب ديده باشند.

گاهي اوقات كودك ممكن است نياز بيشتري به دفاع از قلمرو و حريم خصوصي خود داشته باشد.

تا زماني كه فكر مي كند عشق يك برادر يا خواهر است. كودك مجبور نيست .

كه خواهر يا برادرش را دوست داشته باشد، اما او بايد به او احترام بگذارد.

و از لحاظ جسمي و به خصوص روانشناسي آسيب نبيند.

نقش والدين حفاظت از هويت جسمي و ذهني هر كودك است.

    اگر بخواهيد از اين كه والدين مي توانند چنين نقش ايفا كنند.
    مي گوييم مي بايست اجازه دهد كه اين دعواها اتفاق بيفتد.
    اما مراقب باشيد كه يكي از بچه ها هميشه با خشونت صحبت نمي كند.
    والدين بايد توجه داشته باشند كه روند تحقير شدن عادي نشود.
    نقش سازنده درگيري ها مهم است.

اعتماد به نفس در دعوا

يكي از مهم ترين مزاياي مبارزه اين است كه هر كس در مبارزه مي تواند هر دو درك خود را از خود .

و اعتماد به نفس بيشتري به دست آورد، هرچند فرض بر اين است كه او هميشه بازنده يا برنده نيست.

به عنوان مثال، يك خواهر يا برادر كه اعتماد به نفس دارد برنده يك مبارزه است.

او ناگهان مي فهمد و مي داند كه او هميشه نمي تواند برنده شود.

فردي كه هميشه نااميد بوده است ناگهان خود را در برابر همه شجاع و  قوي مي بيند .

و قدرت دفاع از خود دارد. و البته، آن را نيز در محيط مدرسه استفاده خواهد شد.

يكي ديگر از مزاياي اين مبارزه اين است كه به كودكان اجازه دهد تا قدرت والدينشان را ارزيابي كنند.

و اطمينان حاصل كنند كه والدين طوفان هاي كوچك را تحمل مي كنند.

آنها به خود مي گويند:

    اگر والدين بعد از تمام اين دعواها به ما عشق مي ورزند.
    پس مطمئنا آنها دوستداراني هستند كه پايدار و ثابت قدم هستند.

دعواي فرزندان
رمزگشايي از دعواي فرزندان

    اين نزاعها به طور كلي عملكرد و معني خاصي دارند. گاهي اوقات مبارزه تنها راهي است.
    كه كودك مي تواند درد و ناراحتي خود را درمان كند. وظيفه بزرگتر اين پاسخ را رمزگشايي مي كند.
    درگيري هميشه به معناي درخواست تغيير شرايط است.

درخواست ها براي تغيير در مورد كودكان اغلب به منظور جلب توجه والدين انجام مي شود.

كودك در ذهن خود مي گويد: به من كمي نگاه كن، ببين كه من چه كار مي كنم.

و من نيز يك بچه هستم! به من كمك كنيد كه من خوب ظاهر شوم.
زمان مداخله والدين

     چه موقع بايد مداخله كنم؟ بدون ترديد است كه والدين نبايد هر زمان كه اختلاف وجود دارد دخالت كنند.
    اما والدين بايد به منظور حفظ فرزندان خود و جلوگيري از آسيب و ياد دادن به آنها، مداخله كنند.
    هنگامي كه خطر خشونت فيزيكي را نمي توان ناديده گرفت. وضعيت ديگري كه نياز به حمايت والدين دارد.
    زماني است كه سوءاستفاده كلامي فراتر از تصورات غلط رايج بين برادران و خواهران است .
    و منجر به تحقير، كاهش ارزش و حمله به هويت ديگران مي شود.
    دخالت والدين نيز در مرحله ديگري است، يعني زماني كه صحنه نزاع ها تكرار مي شود.

 

    براي مشاوره و راهنمايي در زمينه مشكلات خانوادگي ميتوانيد با مشاوران اين مركز تماس بگيريد .

دفتر سعادت آباد:
021-22689558 خط ويژه

 

منبع : دعواي فرزندان- سامانه پرسش و پاسخ مشاور


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۲ تير ۱۳۹۸ ] [ ۰۱:۱۳:۴۴ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

پرسش و پاسخ:روابط زناشويي دوران عقد
دوران عقد

سوال۱ :

به چه علت زوج هاي جوان پس از گذر زمان از شروع زندگي .

ديگر آن اشتياق دوران عقد را دارا نمي باشند؟

و مثل قبل از همسر خود لذت نمي برند؟

و به قول خيلي از افراد به چه علت زندگي تنها ۶ ماه زيبا مي باشد؟

پرسش و پاسخ:روابط زناشويي دوران عقد

پرسش و پاسخ روابط زناشويي دوران عقد1

پاسخ:

     مسئله پر اهميت  اين مي باشد.
    كه در شروع آشنايي ها هر دو شخص از شخص مقابل .
    تنها يك ظاهر و باطن را مشاهده مي‌كنند .
    و به جزئيات آن اهميت نمي دهند .
    كه اين مسئله به خاطر مدت كم آشنايي كاملاً معمولي به نظر مي رسد.

ارزيابي در دوران عقد

اما پس از گذر زمان زندگي به تدريج شروع مي شود .

و به ندرت به جزئيات دروني و يا ظاهري يكديگر پي خواهند برد.

و آن جزئيات را به تنهايي مورد ارزيابي قرار خواهند داد .

غافل از آنكه اين جزئيات كه بعضي از آن بد و خوب مي باشد .

در كنار يكديگر كليتي را به وجود مي‌آورد .

پرسش و پاسخ:روابط زناشويي دوران عقد
خاطرات دوران عقد

اينكه آغاز آشنايي با چه اشتياقي آن كلمه دوستت دارم را بيان مي كردند.

مشكل پر اهميت اين جا مي باشد.

كه اگر با  ديد جامع به شخص مقابل بنگريد .

در مي يابيد كه كمي هاي او در كنار خوبي هاي طرف مقابل زيبا به نظر مي آيند .

اگر به طور دائم به يكديگر يك ديد كلي داشته باشيم .

و در جزئيات توقف ايجاد نكنيم.

زندگي  شيريني آغاز زندگي را حفظ خواهد كرد.

با داشتن ديد كلي هر روز بعد جديدي از وجود يكديگر خواهيد شناخت.

كه به وجود علاقه فراوان دامن مي‌زند.
روابط جنسي دوران عقد

سوال:

من در آستانه هاي ازدواج با دختري مي باشم.

اما مي خواهم فعلاً عقد داشته باشم.

و چند سال ديگر به عقد ادامه دهم .

اما من در مورد حد و حدود رابطه جنسي.

در اين دوران چيزي نمي دانم بايد چه كار كنم؟

پرسش و پاسخ: در مورد روابط زناشويي دوران عقد

پرسش و پاسخ روابط زناشويي دوران عقد

جواب:

    در اين رابطه بايد بيان كرد كه:
    تقريباً هيچ گونه محدوديتي در رابطه با روابط جنسي.

    ميان زن و شوهر موجود نمي باشد.
    و اين امر فرقي ندارد كه در  دوران عقد موقت و دائم باشد.
    اما به مسئله اين مي باشد.
    كه در هنگام عقد موقت امر دخول با دختر باكره صورت نگيرد.

منبع :پرسش و پاسخ:روابط زناشويي دوران عقد- سامانه پرسش و پاسخ مشاور


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۱ تير ۱۳۹۸ ] [ ۰۲:۵۱:۲۷ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

پرسش و پاسخ روانشناسي

    درك كردن پرسشنامه و خصوصيات پرسشنامه .
    و نقطه هاي قوت و ضعف آن و همچنين حساسيت هايي.
    كه بايد در رابطه با اينگونه پرسشنامه موجود باشد كار دشواري مي باشد.

پرسش و پاسخ روانشناسي
اهميت سوالات روانشناسي

به جرات مي‌توان بيان كرد كه يكي از پر اهميت ترين دستاورد هاي فردي.

كه در مقطع هاي تحصيلي رسمي در دانشگاه خود به پايان مي‌رساند .

اين مي باشد كه مي توانند اين گونه ظرافت‌ها را به درك كردن بپردازد.

هنوز هم كم نمي باشد پرسشنامه هايي كه سالها در مقياس

ميليوني مورد مصرف قرار گرفته است.پرسش و پاسخ روانشناسي
تاييد پرسش و پاسخ روانشناسي

و همينطور دانشگاه هاي بزرگ جهان به تاييد كردن آن پرداختند.

و بعد از تعيين شدن  طراحي آنها اشكالاتي وجود داشته است.

براي درك كردن دشواري‌هاي ماجرا كافي مي باشد .

    كه به طور مثال اين مسئله را ابتدا در نظر گرفته  است.
    كه بعد از سال ها رواج پيدا كردن پرسشنامه MBTI .
    در جهان در اين پرسش نامه درونگرايي و برونگرايي .
    به اندازه گرفتن پرداخت مي‌شود .
    داراي سوگيري سنجش بانوروتيسيزم  مي باشد.

و نمي‌توان به اندازه گرفتن درونگرايي و برونگرايي به طور كامل انجام داد.

كاربردهاي پرسشنامه محدود و معين مي‌باشد.پرسش و پاسخ روانشناسي

و مجموعه گسترده‌اي از كاربردهاي آن را مي توان براي پرسشنامه در نظر گرفت.

در ادامه به بعضي از اين گونه كاربردها پرداخته شده است.
كاربردهاي پرسشنامه هاي روانشناسي

كه شامل موارد زير مي باشد.پرسش و پاسخ روانشناسي

     بعضي از پرسشنامه ها براي سنجيدن نگرش.
    و ترجيحات مخاطب در يك زمينه معين مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

پرسش و پاسخ روانشناسي1

به طور نمونه:

     پرسشنامه براي اطلاع پيدا كردن از محبوب ترين برنامه هاي تلويزيوني ايران .
    و همينطور سايت هاي اينترنتي.
    پرسشنامه براي شناختن اينكه تحولات و تغييرات بسته بندي .
    و قيمت تا چه اندازه اي تصميم هاي خريد مشتري را تغيير خواهد داد.
     پرسشنامه هاي تحقيقاتي وجود دارند  .
    با هدف اينكه سنجيدن روابط ميان دو يا چند متغير مي باشد.
    سنجيدن ارتباط جنسي و درآمد.پرسش و پاسخ روانشناسي
    سنجيدن ارتباط ميان تحصيلات دانشگاهي و احترام گذاشتن به قانون.
    سنجيدن در ارتباط با ميان سن و مقدار مطالعه.

منبع :پرسش و پاسخ روانشناسي- سامانه پرسش و پاسخ مشاور


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۱ تير ۱۳۹۸ ] [ ۰۲:۴۸:۲۷ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

پرسش و پاسخ مشاوره اي

آزمون MBTI كه برخي اوقات به عنوان تست شخصيت شناسي از آن ياد مي‌شود.

از جمله آزمونهاي شخصيت شناسي در سطح جهان به حساب مي آيد .

كه هنوز هم به صورت گسترده مورد اهميت قرار گرفته است.

از نظر علمي بهتر مي باشد .
اصطلاح آزمون شخصيت شناسي

    در عوض اصطلاح آزمون شخصيت شناسي.
    از عبارت آزمون MBTI يا آزمون تيپ شناسي استفاده كنيم .
    نه به خاطر اينكه آزمون شخصيت شناسي .
    در آخر انسان ها را به تعدادي از تيپ مشخص تقسيم خواهد كرد .
    و در بيشتر شدن و كم شدن فاكتور هاي شخصيتي.
    را در مركز را  مورد توجه قرار نمي‌دهد.

ادبيات تست شخصيت شناسي

در آزمون شخصيت شناسي فرض بر اين باشد .

كه چهار حوزه متفاوت موجود مي  باشد .

كه ما انسان ها در آن ترجيحات به خصوصي را دارا مي باشيم.

كلمه ترجيحات از كلمه كليدي در ادبيات تست شخصيت شناسي به حساب مي آيد.

تشخيص دادن ترجيحات شما براي خودتان برطبق ۴ پرسش كليدي  ممكن مي باشد.

سوال و جواب مشاوره اي
درونگرايي و برونگرايي

    دنياي مورد ترجيح شما چه مي باشد؟
    آيا اين ترجيح را مي‌دهيد كه در دنياي دروني خود به تمركز برسيد؟
    آيا تمركز كردن در دنياي بيروني را ترجيح خواهيد داد؟

حسي بودن و شهودي بودن

    آيا صرفاً بر روي همان اطلاعاتي كه كسب مي كنيدمتمركز خواهيد شد.
    يا اينكه اطلاعات و تفسيرها و معني هاي مورد نظر خود را بر آن اضافه خواهيد كرد؟

منطقي بودن يا احساسي بودن

    در زمان تصميم گرفتن آيا منطق را در اولويت قرار خواهيد داد .
    يا اينكه اشخاص و احساسات را در تصميم گرفتن خود دخالت مي دهيد؟

جستجو كردن اطلاعات مشاوره اي

    در برخوردها و تصميم‌ها و همينطور انتخاب ها .
    آيا بر طبق اطلاعات در دسترس به آن عمل خواهيد كرد .

هميشه اين ترجيح را مي دهيد كه تا حد امكان به صبر  كردن پردازيد.

تا اطلاعات شما افزايش پيدا كند؟
انواع تيپ هاي شخصيتي

از آنجا كه در آزمون شخصيت شناسي تيپ انسان‌ها.

را در چهار حوزه به سنجيدن مي‌پردازد .

معمولاً انواع تيپ هاي شخصيتي و متفاوتي را شامل مي شود:

    تيپ شخصيتي ENFJ
    تيپ شخصيتي ENTP
    3.تيپ شخصيتي ENT

منبع :پرسش و پاسخ مشاوره اي- سامانه پرسش و پاسخ مشاور


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۱ تير ۱۳۹۸ ] [ ۰۲:۴۵:۵۷ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

 محله هاي تهران منطقه 2

منطقه ۲ تهران يكي از منطقه هاي شهري تهران محسوب مي‌شود .

كه در قسمت شمال شرقي ميدان آزادي.

از سمت غرب تا شمال غرب تهران امتداد پيدا خواهد كرد.

    اين منطقه از قسمت جنوبي خيابان آزادي.
    از قسمت غرب اتوبان اشرفي اصفهاني .

و همينطور از قسمت شرق به اتوبان چمران منتهي مي‌شود.
موقعيت منطقه 2

منطقه ۲ تهران داراي ۹ ناحيه و محله شوراي ۱۴ محله مميز  تقسيم خواهد شد .

    شامل محله‌هاي:
    آريا شهر، شهرآرا،  گيشا،  شهرك ژاندارمري.
    سعادت آباد،  زاد و همين‌طور طرشت محسوب مي شود.
    عمده كاربري در اين منطقه مسكوني راه و بزرگراه.
    همينطور محيط سبز مي‌باشد.

رشته كوه البرز در منتهي اليه شمالي شاخص ترين آثار طبيعي مي باشد.

دامنه‌هاي جنوبي در رشته كوه البرز داراي دو مجموعه اي از روستاي شهري.

دركه و همينطور فرحزاد را شامل مي شود.

    ديگر عنصر هاي طبيعي منطقه شامل مسير هاي دركه و فرحزاد.
    تپه هاي شمالي كوه نصر،  محيط سبز كلان .
    مانند پارك پرديسان و باغ هاي طرشت مي باشد.

محله هاي تهران منطقه 2
رشد منطقه 2 تهران

    قسمت بيشتر منطقه به خاطر رشد داشتن سريع.
    صورت گرفتن ساخت و ساز به شكل شتابان مي باشد.
    بخش هاي قديمي منطقه كه در حاشيه خيابان آزادي مي باشد.
    به اوايل دهه ۴۰ مربوط مي‌شود.
    روستاهاي دركه و همينطور فرحزاد در قسمت شمال منطقه .
    و روستاي طرشت در قسمت جنوب منطقه از جمله
    سكونت گاه هاي زمان قديم مي باشد.
    كه سيماي تاريخي منطقه را به شكل دادند پرداختند.

ويژگيهاي منطقه 2 شهر تهران

از ديگر رويكردهاي پر اهميت اقتصادي منطقه،  فعاليت تجاري مي باشد .

    كه وجود داشتن مركز هاي تجاري بزرگ .
    بعد از احداث شدن مركز تجاري يادمان.
    كه منشأ يك مركز تجاري شهري .
    همينطور فراشهري را بر عهده گرفته است .

به اين منطقه جذب اشتغال و همين‌طور فعاليت‌هاي وسيعي

در رابطه با توسعه اقتصادي داده است.

از مركز هاي علمي پر اهميت منطقه مي توان به دانشگاه امام صادق .

و صنعتي شريف و غيره و همينطور از شهرك هاي پر اهميت .

مي توان به شهرك قدس و ياس اشاره كرد.

منبع :محله هاي تهران منطقه 2- سامانه پرسش و پاسخ مشاور


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۱ تير ۱۳۹۸ ] [ ۰۲:۴۳:۴۳ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

تغيير رشته از فني به تجربي

يكي از مهمترين برنامه ريزي ها در آموزش و پرورش در رابطه با افت تحصيلي دانش آموز مي باشد.

به دليل اينكه مقدار افت تحصيلي دانش آموزان را كم كنند.تغيير رشته از فني به تجربي

تغيير رشته از فني به تجربي1
نقش مشاوران تحصيلي در تغيير رشته

آموزش و پرورش و همين‌طور مشاوران تحصيلي به دنبال راهي مي باشند.

كه اين هدف ها را به طور دقيق انجام دهند.تغيير رشته از فني به تجربي

مسئله افت تحصيلي علاوه بر اينكه در نظام آموزشي ايران اهميت دارد .

در بيشتر كشورها هم اين امر مسئله مهمي به شمار مي‌رود.

مديران آموزش و پرورش به تنهايي نمي‌توانند از افت تحصيلي دانش‌آموزان را پيشگيري كنند.

و اين كار داراي هزينه هاي زيادي براي آموزش و پرورش مي باشد .
مشاوره براي تحصيل از فني به تجربي

براي بهتر شدن سطح سواد دانش آموزان در كنار تحصيل آنها احتياج به مشاوره تحصيلي مي باشد.

    مشاور تحصيلي با برقراري برنامه ريزي دقيق درسي و همينطور زمانبندي كردن درسي.
    براي دانش آموزان موجب پيشرفت آنها در تحصيل خواهند شد.

مشاوران علاوه بر برنامه ريزي با جزوه و همينطور تست هايي كه براي متقاضيان ارسال مي كنند.

و نمونه آزمون هايي از آنها مي گيرند دانش آموزان را براي كنكور دادن آماده خواهند كرد.

و حتي اگر براي پرداختن به درس از لحاظ ذهني به خستگي دچار شدند .
مشكلات تحصيلي با مشاور تحصيلي:

    با مشاوره هاي روانشناسي تحصيلي.
    و داشتن برنامه ريزي براي استراحت كردن دانش‌آموزان
    مشاوران تحصيلي داراي تخصص و تجربه در رابطه با برنامه ريزي كردن تحصيلي.
     آماده سازي براي كنكور .
    انتخاب رشته در تمام زمينه هاي تحصيلي به شما كمك خواهند كرد.

تغيير رشته از فني به تجربي
مشاور خوب براي تغيير رشته به تجربي

    مشاوره تحصيلي با در توجه مهارت ها در رابطه با ياد گرفتن درس هاي متفاوت.
    همين طور كار كردن در رابطه با درس هايي كه در آن داراي مشكل مي باشيد.
    براي شما به برنامه‌ريزي كردن تحصيلي مي پردازند.تغيير رشته از فني به تجربي
    مشاوره تحصيلي به دانش آموزان ياري مي دهد .
    تا بتوانند خصوصيات و تواناييهاي خود را بهتر شناسايي كنند .
    به موقعيت و ويژگي هايي كه به آنها اهميت نمي دادند با دقت بيشتري به آن بنگرند.

منبع :تغيير رشته از فني به تجربي- سامانه پرسش و پاسخ مشاور


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۱ تير ۱۳۹۸ ] [ ۰۲:۴۰:۳۷ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

مشاوره فوتبال:هنگامي كه بازي هاي جهاني را  تماشا مي كنيم .

پايه هاي فوتبال روز براي ما آشكار خواهد شد.

مشاوره فوتبال
اهميت مشاوره فوتبال

از راه ارزيابي فوتبال بسيار مشكل مي باشد.

كه بتوانيم به حركت هاي اجرا شده در طول مسابقه را  كشف كنيم.

بيشتر بازيكنان دنيا قادر مي باشند كه ضربه هاي درستي را انجام دهند.

و همين طور قادر هستند توپ را به جايي كه مايل مي باشند ارسال كنند.

همينطور توانايي اين را دارند كه از حركت بازيكنان مهاجر مانع شوند.

ولي فقط برخي از آنها توانايي هاي مخصوص ورزش را براي بيشتر از ۹۰ دقيقه دارا مي باشد.

در حقيقت:

    داشتن قدرت.
    مهارت.
    سرعت .
    همين‌طور استقامت كليد بهتر بودن محسوب مي شود.

براي فوتباليست شدن يك برنامه خوب براي آمادگي در فوتبال راههاي متعددي وجود دارد  .
راهكار هاي مشاوره فوتبال

كه شامل موارد زير مي باشد:
انعطاف پذيري در فوتبال

انعطاف پذيري يك احتياج ضروري براي فوتباليست شدن مي باشد .

انعطاف پذيري به معناي داشتن دامنه هاي بزرگ حركتي در قسمت مفصل مي باشد.

    بازيكنان با بيشتر شدن قابليت كشش در عضلات .
    و بافت پيوندي در ارتباط با مفاصل به انعطاف پذيري ضروري دست پيدا مي‌كنند.

و همچنين آنها براي اجرا كردن درست حركات به ميزان قابل‌توجهي انعطاف‌پذيري احتياج دارند.
مشاوره فوتبال1
قدرت در فوتبال

قدرت وسيله اي مي باشد براي  دست پيدا كردن به سطح مناسبي از توان و استقامت است.

و همينطور سرعت مي باشد.

بيشتر شدن قدرت يك امر لازم براي اجرا كردن كار به خصوصي در فوتبال محسوب مي شود.
توان در فوتبال

    براي موفق شدن يك بازيكن در فوتبال سرعت و قدرت مورد احتياج مي باشد.
    هنگامي كه قدرت و سرعت با يكديگر مورد استفاده قرار گيرد .
    از كلمه ي توان به عنوان يك واحد   استفاده مي‌شود.
    به طور مثال ضربه زدن ، تكل كردن به دليل دارا بودن توان بازيكن مي باشد.

استقامت در فوتبال

دارا بودن استقامت يك فوتباليست مسئله‌ي بيشتر از دويدن به طور دائمي مي باشد.

دارا بودن استقامت در سرعت در قدرت و در توان مرحله هاي ضروري براي فوتباليست است.

و  همچنين آماده بودن در فوتبال مي باشد.

منبع : مشاوره فوتبال- سامانه پرسش و پاسخ مشاور


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۱ تير ۱۳۹۸ ] [ ۰۲:۳۹:۰۰ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ][ ۱۲۹ ][ ۱۳۰ ][ ۱۳۱ ][ ۱۳۲ ]
.: Weblog Themes By tibablog :.

درباره وبلاگ

آموزش از طريق مشاوره پيش از ازدواج تا زوج درماني و مشاوره خانواده. راهنمايي و مشاوره تلفني ازدواج و خانواده مركز تهران و جنوب ۰۲۱۸۸۴۱۹۸۳۲ مركز مشاوره شمال و شرق ۰۲۱۲۲۲۴۷۱۰۰ شمال و غرب تهران ۰۲۱۲۲۳۵۴۲۸۲ مشاوره ازدواج و خانواده شامل آموزش مهارت هاي رفتار با همسر آينده خانواده همسر زوج درماني شناسايي فرد مناسب و از همه مهمتر اطمينان پيش از ازدواج از يك انتخاب درست است! عوامل زيادي در اين امر دخيل هستند كه بايد مورد بررسي و دقت نظر هنگام همسريابي و يا حتي دوست يابي قبل ازدواج به آن توجه كرد. رفع دعواي زن و شوهر و فرزندان اعتياد و مشاوره فردي
نويسندگان
لینک دوستان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 4037
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب

تخفیف لند