مشاوره خانواده ، ازدواج، كودك و نوجوان
مشاوره خانواده ، ازدواج، كودك و نوجوان ۰۲۱۸۸۴۱۹۸۳۲

زندگي يك دوران گذر است از آنچه كه به وجود آمده ايم به آنچه كه در انتظارمان است. مهم نيست كه اعتقادتان چه باشد كه البته قطعاً همه ما در يك چيز و آن هم وجود خدا ايمان داريم اما براي گذر از اين زندگي با تمامي مشكلات و سختي هاي موجود در بين راه آن نياز به يك همدم و يك همپا داريم تا بتوانيم در برابر اين همه مشكلات پيش رو كم نياورده و ادامه دهيم. ازدواج يكي از مهمترين روش هاي ايجاد انگيزه براي زندگي و همچنين تكيه كردن به كسي براي ادامه زندگي است. اما در همين زندگي مشترك هم بسياري از مشكلات خاص نمايان خواهند شد كه ميزان تجربه و نحوه مديريت افراد را خواهد سنجيد. بعضي از مواجهه با مشكلات پيش رو پيروز و سربلند بيرون خواهند آمد و بعضي نيز شكست خواهند خورد اما اينكه چگونه بر اين مشكلات غلبه كنيم از اهميت خاصي برخوردار خواهد بود.

تمامي مشاوران و كارشناسان به اين نكته اشاره مي كنند كه خنده درمان همه بيماري ها و مشكلات روحي و رواني است اما اينبار مي خواهيم بگوييم خنده و شادي در شكلي معقول و به دور از لوده بازي مي تواند حلال تمامي مشكلات شما باشد! هر مشكلي كه داشته باشيد هرچه كه بر سر راه زندگي شما قرار بگيرد شما مي توانيد پس از ايمان به خدا و سپس حفظ روحيه خود و شادابي در زندگي برآن غلبه كرده و آن مشكل را پشت سر بگذاريد! شايد در ابتدا غير قابل باور باشد اما همين خود شما فكر كنيد كه چند بار شده است كه مشكلي براي شما پيش آمده و سپس با اعصاب خوردي و ناراحتي شما مشكلات بعدي هم يكي پس ار ديگري نمايان شده است؟!  و يا چندبار شده است كه در غبال مشكلي با حفظ روحيه و ايمان به خدا عمل كرده ايد و آن كار به آساني انجام شده است؟!

بله چس بياييم در مواجهه با مشكلات زندگي شادابي زندگي خود را حفظ كرده به خدا تكيه كرده و شروع به مبارزه با آن كنيم بي آنكه ذره اي از روحيه خود را ببازيم!

 

براي ديدن مقاله هاي بيشتر در رابطه با اين موضوع به مركز مشاوره ازدواج رجوع كنيد

منبع:فارس پاتوق


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۱ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۰۷:۱۷:۴۱ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]
اثرات معجزه آساي در آغوش كشيدن كودكان

در آغوش كشيدن كودك

موجب وابسته شدن كودك و والدين مي شود

و در بالا رفتن مهارت اجتماعي، شكل گرفتن شخصيت و بر استعداد كودك موثر مي باشد.

افرادي كه در كودكي مورد نوازش و محبت والدين قرار گرفته اند

توانايي بيشتري در تحليل بيشتر و احساس بيشتر دارند

و در آينده مي توانند به اطرافيان و همين طور فرزند و همسر خود منتقل كنند.در آغوش كشيدن كودكان

فكر كردن به اين كه بغل كردن كودك كار نادرستي مي باشد

غلط است و در نتيجه بايد اين كار به موقع و به جا انجام داد.

لازم نيست براي محبت كردن حتما كودك خود را در آغوش بكشيد

با نوازش كردن هم اين كار ممكن است فقط كافيست

كودك حضور پر محبت شما را احساس كند.

نوازش كردن باعث ترشح شدن انتقال دهنده عصبي در بدن او شده و سيستم ايمني بدن را تقويت مي كند

كه احساس سرحال بودن و لذت را در پي دارد زيرا كودكاني كه نوازش مي شوند

شاداب تر و سالم تر هستند و دچار استرس نمي شوند.

منبع:مشاوره-خانواده.com

 

برچسب ها: آموزش دادن به كودكان ,تغذيه كودكان ,در آغوش كشيدن كودكان ,مشاور كودك و نوجوان ,وابسته شدن كودك ,


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۱ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۰۷:۱۶:۱۹ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

راه درمان پسري كه مورد تجاوز قرار گرفته چيست؟

تجاوز جنسي در تعريف يك عمل جنسي است كه مي تواند مقاربت جنسي نداشته باشد و معمولا به صورت جنسي به واسطه زور انجام مي شود.

احتمالا منجر به اعمال زور يا ترس مي شود و گفته مي شود بيشتر يك عمل خشونت آميز است تا يك عمل جنسي.

با اين حال، اين يك رفتار طبيعي جنسي نيست، و همچنين داراي موارد ضد اجتماعي است.

در اغلب موارد ما متوجه مي شويم كه متجاوز با قرباني و اغلب خشونت هاي جنسي از پيش طراحي شده آشنا است و بيش از نيمي از قربانيان از آشنايان هستند.

در برخي موارد (به ويژه در مواردي كه قرباني جوان يا نابالغ است) ، قرباني ممكن است ابتدا گمراه شود و سپس مورد تجاوز قرار گيرد، اما اگر قرباني بالغ  باشد، احتمالا به واسطه زور انجام مي شود.

راه درمان پسري كه مورد تجاوز قرار گرفته چيست؟

ويژگي هاي متجاوزان چيست؟

بله اكثر متجاوزان از لحاظ درآمد كم درآمد اند و معمولا افراد باهوش كم هستند.

همانطور كه گفتم، اكثر تجاوزات يك نقشه قبلي دارند و در بسياري از موارد از لحاظ آماري اين امر با همسايگان رخ مي دهد و عمدتا در شهرهاي بزرگ و در شب رخ مي دهد.

در هر صورت، اين ممكن است در خيابان ها، در شب، در يك ماشين، در يك پاركينگ يا در يك فروشگاه بزرگ، در آسانسور، در راهرو ساختمان يا در مكان هاي ديگر كه قرباني كمتر احتمال فرار دارد، رخ دهد.

گاهي اوقات ممكن است متجاوز به خانه يا آپارتمان فرد وارد شود و وانمود كند كه چيزي را حمل مي كند.

چه گروهي معمولا قربانيان تجاوز جنسي اند؟

همه مي توانند قرباني باشند از كودكان و مردان بالغ تا سالمندان اما جواني، بيوه بودن، و كودكي احتمال وقوع حادثه را افزايش مي دهند.

بسياري از روانشناسان مي گويند كه بسياري از قربانيان حادثه را پنهان مي كنند. درست است؟

بله واقعيت اين است كه در اكثر موارد چنين اعمال گزارش نشده ، زيرا اگر اين مورد باشد، آنها مورد هجمه قرار مي گيرند و بنابراين مشكلات قرباني افزايش خواهد يافت.

به همين دليل، او معمولا ناراحتي خود را تحمل مي كند.

شايد او نمي خواهد درگيري هاي خانوادگي اش زياد شده و همه بفهمند يا از ترس يك شخص آشنا كه در پليس باشد و درگير اين موضوع شود ان را پنهان مي كند.

شايد او مي ترسد كه او تحت تعقيب، زنداني يا سوء استفاده قرار گيرد و از او انتقام بگيرند.

بنابراين، با احساس خجالت يا ناراحتي، آنها ترجيح مي دهند كه عقب نشيني كنند و از وارد شدن به امري كه احتمالا موجب ناراحتي مي شود خودداري مي كنند.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۱ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۰۷:۱۵:۰۹ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]
 
 
مركز مشاوره خانواده:مراقبت سرماخوردگي باش

 

سرماخوردگي. اين كلمه مركب اين روزها ما را به خيلي جاها مي‌كشاند. دنبال واژه نام‌آشناي اين روزها راه افتاده‌ايم در خيابان‌ها تا ببينيم به كجاها مي‌رسيم و در اين زمينه چه تجربياتي مي‌توانيم كسب كنيم. الان چند وقتي است كه يكي از مدارس استفاده از ماسك را اجباري كرده‌اند. دانش‌آموزان مدرسه راهنمايي دخترانه اين روزها با ماسك‌هايي كه به دهان مي‌زنند، وارد مدرسه مي‌شوند. با همان ماسك‌ها سر كلاس مي‌نشينند. خانم رنجبري ناظم مدرسه مي‌گويد: «حداقل روزي چهار، پنج بار بايد از مدرسه با اولياي بچه‌ها تماس مي‌گرفتيم كه بيايند بچه‌هاي تب‌دار و سرماخورده‌شان را ببرند.» همين موضوع باعث مي‌شود اولياي مدرسه تصميم بگيرند ماسك‌زدن را براي بچه‌ها اجباري كنند. خانم رنجبري مي‌گويد: «تمام درس‌هايمان عقب افتاده. گاهي تعداد غايبان كلاس از بچه‌هايي كه حاضر بودند بيشتر بود. اصلا كلاس شكل رسمي پيدا نمي‌كرد و معلم‌ها نمي‌توانستند درس بدهند، چون بايد دوباره درس را براي عده‌اي كه نيامده بودند تكرار مي‌كردند.» او معتقد است در اين مدت كه همه بچه‌ها از ماسك استفاده مي‌كنند، اوضاعشان كمي بهتر شده است. مي‌گويم آيا سخت‌گيري‌هايي كه قبلا براي غيبت دانش‌آموزان در مدارس وجود داشت هنوز هم اعمال مي‌شود؟ مي‌گويد: «راستش الان شرايط طوري است كه خيلي نمي‌توانيم سخت‌گيري كنيم. بالاخره هم شيوع آنفلوآنزاي خوكي خطرناك است و هم سرماخوردگي دست‌بردار نيست. الان بچه‌ها گواهي‌هايي از پزشك معالجشان مي‌آورند كه گاهي شش روز استراحت برايشان در نظر گرفته. بالاخره بايد مدارا كنيم. گاهي هم معلم‌ها مريض مي‌شوند. در اين چند وقت خود ما هم غيبت داشته‌ايم.»(مشاوره تلفني تهران)

خانم رنجبري آخر سر مي‌گويد: «مدرسه ما تنها اين مشكل را ندارد. اين مشكل امسال گريبان‌گير خيلي از مدارس بوده. حتي شنيده‌ام بعضي مدارس به طور غيررسمي كلاس‌هايشان را چند روزي تعطيل كرده‌اند، اما آموزش و پرورش منطقه اگر بفهمد مدرسه‌اي بدون هماهنگي تعطيل شده با مدير و مسئولان مدرسه برخورد مي‌كند. انگار امسال قرار نيست كلاس‌هاي درس عادي باشد. اول به خاطر آنفلوآنزاي خوكي معلوم نبود كه مثل هر سال اول مهر داشته باشيم، حالا هم اين وضعمان است. بايد بسازيم.»

مسير دوم درمانگاهي است كه در همان حوالي مدرسه قرار دارد. صندلي‌هاي انتظار پر است. ساعت حدود ۱۱ صبح است و روي فيش من شماره ۲۳ مهر شده. نيم ساعتي در صف انتظار مي‌نشينم. كاركنان درمانگاه هم همه ماسك زده‌اند. گروه سني مراجعان متفاوت است، اما عطسه‌ها و دستمال‌هايي كه با آن جلوي بيني و دهانشان را گرفته‌اند، ويژگي مشتركشان است. بدن درد، گلودرد و آبريزش و عطسه، سرفه و تب و لرز هم علائمي است كه به خاطر آن در نوبت انتظار معاينه دكتر نشسته‌اند.

«من هميشه در اين درمانگاه از هشت صبح تا ۱۲ ظهر حدود ۱۲ تا ۱۵ مريض را مي‌بينم، اما در اين چند هفته اخير حداقل ۲۵ نفر را در روز معاينه كرده‌ام و گاهي اين تعداد به ۳۵ نفر هم رسيده. اكثرشان هم به خاطر ابتلا به سرماخوردگي مراجعه مي‌كنند.» اين را دكتر نديمي مي‌گويد. او معتقد است از نيمه دوم شهريور تا نيمه اول آبان‌ماه فصل سرماخوردگي است: «از اين هفته ديگر بايد سرماخوردگي كم مي‌شد، اما امسال كم كه نشده هيچ، تعداد مراجعان در هفته اخير روزبه‌روز زيادتر شده. دليلش هم سرد و گرم‌شدن گاه و بي‌گاه هواست. در يك روز بارها وضعيت هوا تغيير مي‌كند.

مثلا صبح سرد است طرف با لباس گرم از منزل خارج مي‌شود، بعد يكدفعه دو ساعت بعدش آفتاب همه جا را مي‌گيرد و لباس گرم كلافه‌كننده مي‌شود. يا صبح هوا خوب است، ولي يكباره سرد و باراني مي‌شود. امسال تغيير دماي هوا ناگهاني و زياد است.»

دكتر نديمي استراحت را اصلي‌ترين درمان سرماخوردگي مي‌داند و مي‌گويد: «هيچ چيز به اندازه استراحت كامل و استفاده از مايعات و سبزيجات و ميوه‌هاي تازه در درمان سرماخوردگي موثر نيست.» دكتر با تاكيد مي‌گويد: «بعضي وقت‌ها به بيماران مي‌گوييم كه سوپ استفاده كنيد؛ سراغ سوپ‌هاي رستوراني يا آماده مي‌روند. اين سوپ‌ها تاثيري ندارند. سوپي كه با سبزيجات تازه پخته شود، در درمان سرماخوردگي موثر است، وگرنه سوپ‌هاي آماده و يا آنهايي كه با مواد فريزري پخته شوند، فايده‌اي ندارد.»

با خنده مي‌گويد: «گاهي مي‌بينم كساني سرما خورده‌اند و از آب‌ميوه‌هاي آماده و مدت‌دار استفاده مي‌كنند، با اين استدلال كه براي مريضي‌شان خوب است. اين آب‌ميوه‌ها تاثيري در درمان سرما خوردگي ندارند. پر از مواد افزودني هستند. آن‌چه در درمان سرماخوردگي موثر است، آب‌ميوه طبيعي و تازه است.» با وجود اين توضيحات دكتر، انگار بازهم بازار فروش سوپ در رستوران‌ها داغ است. اين را از تعداد سوپ‌هاي سفارشي‌اي كه توي صندوق مخصوص حمل غذاي موتور پيك رستوران جا مي‌گيرد، متوجه مي‌شوم. آقاي مومني كه در مركز تهران آشپزخانه دارد هم اين موضوع را تاييد مي‌كند و مي‌گويد: «چند وقتي است كه فروش سوپ در رستورانمان خيلي زياد شده. بعضي وقت‌ها تمام مي‌شود و باز هم سفارش داريم.» او هم مي‌داند كه دليل فروش سوپ‌هايش فصل و سرماخوردگي است: «ما قبلا براي سوپ خالي پيك نداشتيم، اما اين روزها مي‌بينيم يك‌باره از يك شركت زنگ مي‌زنند و فقط پنج تا سوپ سفارش مي‌دهند، چون همه‌شان مريض و سرماخورده‌اند و مجبورند غذاي ساده بخورند.» به خاطر همين هم ديگ پختن سوپش را بزرگ‌تر كرده است.

سرماخوردگي بازار شلغم را هم حسابي داغ كرده است. كافي است سري به يكي از مراكز ميوه و تره‌بار اطرافتان بزنيد. صف خريد شلغم و ليمو شيرين ركوردار است. علي آقا مسئول غرفه ميوه غر مي‌زند و شلغم‌ها را در كيسه خانم ميانسالي كه مي‌گويد «علي آقا تو رو خدا ريزترهايش را بريز» مي‌ريزد و مي‌گويد: «يكي مي‌آيد مي‌گويد درشت‌ها را بده، يكي ريزه‌ها را مي‌خواهد.» زن با لبخندي مي‌گويد: «خب كسي كه درشت‌هايش را مي‌گيرد، مي‌خواهد ريزش كند براي سوپ، اما من مي‌خواهم بپزمش و خالي بخوريم.»

شلغم به علت سرما كمي گران‌تر شده و علي آقا مي‌گويد روزي دو تا گوني ۲۰ كيلويي را به فروش مي‌رساند و بيشتر اوقات هم مجبور است دست رد به سينه بعضي از مشتري‌ها بزند و بگويد: «تمام شده، فردا بيا.»

علي آقا مي‌گويد: «اين روزها هويج و ليموشيرين و شلغم به دادمان نمي‌رسد. هركس به تره‌بار مي‌آيد، اين سه قلم را هم مي‌برد.» بدون اين كه چيزي بگويم، خودش جواب را مي‌دهد: «از بس همه مريض دارند. بعضي‌ها مريضند، بعضي‌ها هم براي پيش‌گيري مي‌برند.» به سراغ تجربه‌هاي خودش مي‌رود و مي‌گويد: «هيچ چيز در سرماخوردگي مثل شلغم عمل نمي‌كند. خودم هر وقت سرما مي‌خورم، يك ديگ شلغم بار مي‌كنم. خودش را مي‌خورم و با آبش سر و صورتم را بخور مي‌دهم. خانم دواي سرماخوردگي همين است.»

اين ميان خيلي‌ها هم به عطاري‌ها مراجعه مي‌كنند تا با استفاده از داروهاي گياهي و جوشانده‌ها مداوا شوند. چهارتخمه، جوشانده چهارگل و ترخنه و… توصيه عطارها براي مداواي سرماخوردگي است، البته صاحب عطاري بهار مي‌گويد: «مصرف هيچ كدام از اينها بدون استراحت فايده ندارد.»

او با خنده مي‌گويد: «اگر اين دوا‌ها را مصرف كني و تخت بخوابي، ۲۴ ساعته خوب خوب مي‌شوي…..» چهارتخمه و چهارگل و به‌دانه را براي گلودرد پيشنهاد مي‌كند و درباره ترخنه توصيه مي‌كند بهتر است كه با سبزي تازه تبديل به آش شود. مي‌گويد: «ترخنه دماي بدن را بالا مي‌برد. باعث مي‌شود عرق كني و خوب شوي. اگر شب يك كاسه آش ترخنه بخوري و لحاف‌پيچ بخوابي، تا صبح خوب خوب مي‌شوي…» از عطاري بيرون مي‌آيم. آدم‌هاي اطراف را نگاه مي‌كنم؛ يا ماسك دارند و يا با دستمال بيني‌شان را گرفته‌اند و عطسه مي‌كنند. لعنتي انگار همه شهر را تسخير كرده است.

عسل؛ عسل را هرطور كه استفاده كنيم، درماني براي سرماخوردگي به حساب مي‌آيد. بررسي‌ها نشان مي‌دهد كودكاني كه روزي يك قاشق چايخوري عسل مصرف مي‌كنند، هنگام سرماخوردگي كمتر سرفه مي‌كنند و خواب بهتري دارند.

ليمو؛ ويتامين C موجود در آن براي درمان اين بيماري موثر است. از آنجا كه مصرف آب ليمو هنگام سرماخوردگي اهميت زيادي دارد، براي طعم‌دار كردن آب از ليمو استفاده كنيم. براي رفع گلودرد، كمي ليمو در يك ليوان آب جوش بريزيد و يك قاشق چايخوري عسل يا كمي زنجبيل به آن اضافه و مصرف كنيم.

آب نمك؛ به دليل اينكه آب نمك التهاب گلو را كاهش مي‌دهد، قرار دادن نمك روي زخم مي‌تواند آزاردهنده باشد، اما غرغره كردن آب نمك مي‌تواند تسكين دهنده گلودرد باشد. نصف قاشق چايخوري نمك را در يك ليوان آب مخلوط كنيم و آرام غرغره كنيم. اين كار را بر حسب نياز تكرار كنيم.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۱ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۰۷:۱۳:۵۸ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

براي رسيدن به موفقيت راهكارهايي وجود دارد .

كه شامل موارد زير مي شود:

 • ما دو صداي دروني داريم.فتح
 • صدايي كه براي ما بيان مي‌كند سخت كوشش كنيد .
 • و كارهاي خود را به نتيجه برسانيد.
 • صدايي كه بيان مي كند روي كارهاي خود به تمركز كردن بپردازيد.
 • و بعد از به اتمام رسيدن يك كار سراغ كار ديگري برويد .
 • و آن را به صورت صحيح تمام كنيد.

فتح

نداي دورني انسان

و همينطور صدايي براي ما بيان مي‌كند كه كمي استراحت كنيد .

تلويزيون نگاه كنيد يا كمي وبگردي انجام بدهيد.فتح

در زندگي گاهي اوقات قرباني بي عدالتي ها مي‌شويم.

به طور مثال مستحق ارتقاء رتبه مي باشيم ولي به آن دست پيدا نمي‌كنيم.

اين مسئله مهم نيست كه ما كه مي باشيم .فتح

برخي اوقات در موقعيت ناعادلانه اي قرار خواهيم گرفت .

و زندگي با بي انصافي با ما برخورد مي كند.فتح

مي توانيم او را براي خود مشوق قرار دهيم.

يا مي‌توانيم آن را ناديده بگيريم .

و به سمت جلو حركت كنيم .

يا حتي آنرا مشوقي براي پيشرفت هاي  خود تصور كنيد.

مطالب و مقالات سايت ” مشاوره خانواده” توسط تيم تخصصي مشاوران و روانشناسان تهيه و پشتيباني شده است.

 

علت بهانه گيري 

 • به بهانه هاي خود گوش كنيد.
 • اين اين را درك كنيد كه به چه علت اين بهانه‌ها را دارا مي باشيد.
 • در آخر تلاش كنيد متوجه شويد به چه صورت مي توانيد.
 • از آن براي دستيابي به موفقيت و پيشرفت استفاده كنيد.
 • چيزهايي كه در زندگي مي‌خواهيد محرك هاي ما محسوب مي شود.
 • البته آنها به طور تنهايي توانايي مشخصي را ندارند.

موفقيت هاي حقيقي

موفقيت‌هاي حقيقي هنگامي كسب خواهند شد .فتح

كه آنها نه تنها در زندگي ما بلكه در زندگي اطرافيان نيز تحولاتي به وجود آورد.

اگر در شرايطي قرار بگيريد كه به اتمام رساندن كاري براي شما دشوار.

و بيشتر از مهارت‌هاي شما باشد تلاش خود را طولاني تر كنيد.

تا آن پروژه را به نتيجه دلخواه خود برسانيد.فتح

اشخاصي كه به موفقيت حقيقي دست پيدا كرده اند .

تعيين هدف در زندگي

 • براي هدف خود به صورت سخت كوشش كرده اند.
 • شايد آنها در صدمه مسئله هاي جانبي خود مانند :
 • خانواده يا زندگي اجتماعي قرار گرفته اند.
 • ولي هدف در اولويت تمام امور قرار مي گيرد .
 • و تا هنگامي كه آن را به اتمام نرسانده اند .
 • در رتبه هاي بعدي هم ارزش دارد.

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۱ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۰۷:۱۲:۳۸ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

با عرض سلام و خسته نباشيد به اساتيد بزرگوار
من ۲۳سالمه يك سالي نامزد بودم و الان ۳ ماهه عروسي گرفتيم و داريم زندگي مي‌كنيم
مشكلي كه من دارم خانومم ۲۰سالشه هميشه سر خانواده من دعوا داريم كه چرا اينو گفتن اونجوري كردن به ما سر نميزنن به تو پول نميدن به داداشت ميدن و اين چيزا.
ي چند روزيه احساس ميكنم پشيمون شدم از ازدواج و اينكه مجرد بودم خيلي بهتر بود و اعصابم راحت بود و برا خودم زندگي ميكردم و آزاد بودم ضمنآ من ۲۳ سالمه. حالا مي‌خوام بدونم من اشتباه فكر ميكنم و ادامه بدم يا نه واقعا خيلي درگير شدم. البته ناگفته نمونه ما همو ميخواستيم كه ازدواج كرديم ي يك سالي دوست بوديم. من ي شهر ديگه زندگي ميكردم خانمم ي شهر ديگه. فقط نيازمند راهنماييم. يك چندفعه آيي هم دعوامون شديد بود كه خانمم فقط مي‌گفت طلاق مي‌خوام و تمام دعواهاي ما سر خانواده كنه و منم چيزي نميتونم بگم بهش. اگه بگم دعوا شروع ميشه


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۱ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۰۷:۱۱:۰۹ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

 پدر براي تهديد وسيله نيست

بعضي از خانواده ها براي اينكه از كار نامناسب فرزند خود جلوگيري كند

نقش پدر را به عنوان تهديد براي فرزند انتخاب مي كنند.

وقتي مادر عبارت اينكه بزار پدرت بياد را براي تهديد به كار مي بريد يعني مادر در محيط خانه هيچ

نقشي ندارد در حالي كه بايد قواعد خانه با پدر متناسب باشد كه هر دو قانون گذار هستند و بايد بر آن

نظارت داشته باشند.

 

پدر براي تهديد وسيله نيست

كودك نبايد به گونه اي تربيت شود كه از پدر حساب ببرد ولي از مادر ترسي نداشته باشند

زيرا در تربيتفرزند بايد زن و شوهر سازگاري داشته باشند و هر دو در تربيت نظر يكسان داشته باشند.

در غير اين صورتكودك دچار دو راهي مي شود كه بايد به  مركز مشاوره خوب مراجعه كنند.

بهترين روشي كه در تربيت كودك اهميت دارد دوستي و صميميت است كه اگر ادامه پيدا كند

و در زن و مرد يكسان باشد در تربيت فرزند موثر مي باشد.

منبع:مركز مشاوره ستاره ايرانيان


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۱ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۰۷:۰۹:۳۸ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]
طراحي سايت و فناوري اطلاعاتطراحي سايت و فناوري اطلاعات

طراحي سايت طراحي وب سايت طراحي سايت تهران اگر هر شركت تكنولوژي تكيه گاه روح و روان طراحي سايت و طراحي وب سايت است، پس است. از زمان آغاز آن به عنوان يك پروژه جانبي در اوايل ، خدمات بازاريابي بين خطوط بين تجربيات خلاقانه و قابليت استفاده ساده راه مي رفت. يكي از آن شركتهايي است كه به دادگاه ميرود، يك طراحي سايت بر روي شانه اش ميگذارد و چيزي جز شبكه وب سايت ندارد. در حال حاضر، با آخرين حسن نيت خود را از آژانس نام تجاري كالينز تا كنون، در كنار تيم داخلي تقريبا همه چيز را درست كرده است. تقريبا. طرح دوستداران شامپو از اين كار لذت خواهند برد تا كشف كنند كه فردي از تجديد حيات جان سالم به در برد. او طراحي سايت را از دست داده است، كمي از خز رفته است، گوش ساده تر است. اساسا فردي بيشتر قابل استفاده، قابل ترجمه تر، بين المللي تر است. فردي عنصر بصيرت بازداشتي از برند، رنگ نام تجاري جديد است. زرد سخت طراحي سايت و طراحي وب سايت شده است، اما آن را به مراتب رضايت بخش ترين رنگ زماني كه آن را درست است، كه در اين مورد است. اين استفاده شده است كه كل هويت را به هم متصل كند به طوري كه با هيچ چيز كمتر از طراحي سايت و طراحي وب سايت كار نكند.


تاثير فناوري اطلاعات بر طراحي سايت

جالب ترين نه لزوما در يك راه خوب تصميم به رها كردن تجديد دوست داشتني از اسكريپت اصلي طراحي سايت و طراحي وب سايت است. اين جايگزين شده است كه به صورت عجيب و غريب، داراي احساسات يكنواختي است كه ريتم كم ندارد و هجاهاي آن از يك ناراحت كننده جدا مي شوند؛ عجيب و غريب با توجه به اين كه مارك مشتاق طراحي سايت است كه اين حرف را به تصوير بكشد در حال حاضر، و نه. يك توضيح نيمه پخته شده در مورد ناسازگاري اسكريپت با اصطلاح فردي در طراحي سايت ارائه شده است. در ابتدا من از لوگو جديد متنفر بودم؛ يك ساعت بعد، من آن را دوست داشتم؛ حالا من دوباره عذرخواهي مي كنم اين لوگو به نظر مي رسد كه مجبور به تقسيم نظر است، اما حداقل اين يك هندسه بدون صفر در طراحي سايت نيست. همراه با اين لوگو كوپر نور را به عنوان الگوي شركتي خود به تصويب رسانده است، و همه چيز را به طور واضح احساس مي كند. تايپ كنيد واقعا شگفت انگيز نيست كه كار كرده تا لبه هاي طراحي سايت خود را حفظ كند؛ پس از آن همه چيزهايي كه آنها را از خود برجاي گذاشتند آنها به نامشان هستند اما چه چيزي ممكن است شگفت انگيز باشد، اين است كه چگونه فراموش نشدني است، به خصوص با تصاوير خود، كه در جايي بين دكتر و بليك، به شيوه طراحي سايت و طراحي وب سايت مي گويند. تصاوير سياه و سفيد با لمس استراتژيك زرد با نام تجاري طراحي سايت از تصويرگران در سراسر جهان تهيه شده است. گرچه تصاوير فردي نسبت داده نشده است، بسياري از آنها در دست ويژهاي از آمبر ويتويتا قرار دارند. تصويرهمچنين يك سبك عكاسي با نام تجاري طراحي سايت را معرفي كرده است كه در ميان تصوير شاد از بين رفته است.


طراحي سايت بر پايه ي فناوري اطلاعات

نمونه هاي عكس خود را به خوبي از طراحي سايت مي گيرند، اما گنجاندن آنها احساس اضافي مي كند. عكس بازبيني فوق العاده عالي است. شگفتي شجاع و مناسب است. انتخاب رنگ در طراحي سايت قابل توجه است. نوع بحث قابل بحث است. عكاسي مشكوك است اما كل چيزي نيست كه اگر سرگرم كننده باشد. بزرگترين موفقيت اين است كه با وجود رشد بيش از ميليارد ايميل در روز، كاربر جديد طراحي سايت به صورت روزانه، درآمد ساليانه ميليون دلاري، از بين نرفته است كه از ابزارهايي كه ما مي خواستيم از آن استفاده كنيم. به ساده سازي بازپرداخت طراحي سايت جديد مي انديشد كمي كمتر از سه سال پيش، اوبر به عنوان انتخاب سرويس كابين براي طرفداران فكري موسيقي فانتزي معرفي شد. اين يك حركت بود كه به نظر مي رسيد كه راه اندازي را به عنوان انتخاب هر روز مردم در طراحي سايت بازنويسي كند؛ در واقع نام تجاري تمام اتصالات شخصي را از بين برد. اين هفته، كمي كمتر از سه سال طولاني تر از آن كه منتظر بود، يك هويت بسيار منسجم و بسيار جذاب را در طراحي سايت ارائه كرده است طراحي شده توسط تيم همراه با وللف اولينس، يك كار عالي براي اصلاح كمبود هاي آشكاري در هويت قبلي مي كند. به عنوان يك شركت آنها واقعا ديگر راه اندازي در سطح جهاني شناخته شده است؛ از اسم قطره در سري ، به نشانه هاي خياباني در رم اطلاع مشتريان بالقوه از جريمه سنگين براي استفاده از خدمات طراحي سايت شما تلاش براي پيدا كردن هر كسي كه هيچ ايده اي از آنچه است و آنچه اوبر انجام مي دهد . اين به رغم اين واقعيت است كه تاكنون هويت تصويري طراحي سايت كم عمق داشته است.


اهداف طراحي سايت فناوري اطلاعات

بزرگترين مسئله گسترش هويتي طراحي سايت و طراحي وب سايت است كه در سطح جهاني كار مي كرد. رويكرد قديمي بايد با فرهنگ هاي محلي قابل انطباق باشد، رويكرد جديد اين است كه خيلي ساده باشد كه در هر كجا كار كند. فلش آيكون فلش جهاني ابارمركزي براي بازنويسي يك لوگو جديد در طراحي سايت است. و بله، همانطور كه ترسيديد، براساس يك هندسه بدون صفر است. براي هر كسي كه با طبقه بندي نوع صحيح در طراحي سايت نيست، اين همان سبك اخيرا توسط گوگل، اپرا، و ديگر موارد استفاده شده است در نگاه اول، لوگر كمي ناراحت كننده است، وزن در سمت چپ باعث مي شود كه آن را به عقربه هاي ساعت چرخش دهيد. در بازبيني دقيق تر طراحي سايت فاصله آن نيست، بلكه تراكم ناشي از نزديكي ساقه ها به و و به طور خاص ترمينال سبك كوچك با علامت طراحي سايت است. چي كار ميكني فضاي خالي اينيك جاده است اگر چنين است، آنها بايد زده شوند، آنها شركت طراحي سايت را نام نهادند. با گذشت زمان با استفاده از لوگو، آن را در حال رشد بر روي من است. اين به همان اندازه كه من مي خواهم احساس راحتي نمي كنم، اما احساس مي كند كه طراحي سايت سودمند است و گامي مثبت از انحصار زودگذر اوبر است. طراحي شده در كنار لوگو، اين شركت يك قلم جديد از استوديويي مبتني بر را سفارش داده است. ناميده مي شود، كار بسيار عالي براي بستن برند طراحي سايت با هم است.
 

موضوعات مشابه


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۱ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۰۷:۰۸:۰۷ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

زمانهاي محتمل براي حاملگي

در ميان مردم باورهايي درباره باردار شدن وجود دارد كه گاه از تجربه‌هاي آنها نشأت مي‌گيرد و داراي ريشه‌اي علمي و منطقي است اما گاه براساس تجربه‌هاي فردي يا غيرواقعي و به دليل ناآگاهي از ريشه علمي با واقعيت در تضاد است.

۱ اگر آميزش جنسي تنها چند ثانيه طول بكشد، باز هم امكان باردارشدن وجود دارد؟
هر زمان اين نام مجاز نمي باشد مردانه با محدوده واژن در تماس قرار گيرد، شانس باردار شدن وجود دارد. اگر چه احتمال آن به اندازه هنگامي نيست كه كه انزال كامل صورت مي‌گيرد، اما به هر حال احتمال باردار شدن وجود دارد.
 
 
 
۲ آيا با مايع پيش انزال هم امكان باردار شدن هست؟
مايع پيش انزال همان مايع شفافي است كه پيش از انزال از اين نام مجاز نمي باشد مردانه تراوش مي‌كند. بيشتر مردها كنترلي روي آن ندارند و تراوش آن را احساس هم نمي‌كنند. اين مايع داراي تعدادي اسپرم است پس مي‌تواند بارداري ايجاد كند.
 
 
 
۳ اگر ارگاسم (ارضاي جنسي) در زنان رخ ندهد، امكان باردار شدن از بين مي‌رود؟
خير، بارداري مي‌تواند بدون رخ دادن ارگاسم پيش آيد. ارگاسم به تخمك و بارور شدن آن ربطي ندارد و نقش آن تقويت حركت مكشي لوله‌هاي فالوپ است.
 
 
 
۴ آيا اسپرم قابليت نفوذ از پارچه يا لباس را دارد؟
برخي كارشناسان مي‌گويند اگر لباس كاملا آغشته به اسپرم شود و با واژن خانم در تماس قرار گيرد، احتمال بسيار ضعيفي براي باردار شدن وجود دارد. تاكنون بررسي‌هاي دقيق و خاصي در اين باره انجام نشده است. اگر چه اين احتمال اندك است، در صورت شك داشتن به تماس با اسپرم، بهتر است از قرص‌هاي پس از نزديكي (قرص ضد بارداري اورژانس) استفاده كنيد.
 
 
۵ آيا در صورت آميزش جنسي در آب، ممكن است يك خانم باردار شود؟
بله، زيرا هنگام دخول، اسپرم در محدوده واژن قرار مي‌گيرد و وجود آب خارج از بدن، تداخلي در بارداري ايجاد نمي‌كند.
 
 
 
۶ اگر انزال در آب انجام شود (نه داخل واژن)، باز هم امكان بارداري وجود دارد؟
امكان اينكه اسپرمي به آن كوچكي بتواند در حجم آب يك استخر، وان حمام و… شنا كند و خودش را به واژن برساند و بارداري رخ دهد، بعيد به نظر مي‌رسد. اگر انزال در آب ولرم اتفاق بيفتد، اسپرم فقط چند دقيقه مي‌تواند زنده بماند و اگر در آب استخر داراي موادشيميايي، حباب يا ساير مواد رخ دهد، چند ثانيه زنده مي‌ماند.
 
 
 
۷ آيا زودتر به ارگاسم رسيدن خانم‌ها يا همسرانشان، برتوانايي باردار شدن تاثيري دارد؟
پژوهشگران نشان داده‌اند اگر خانم‌ها پس از همسرشان به ارگاسم (اوج لذت جنسي) برسند، شانس باردارشدن افزايش مي‌يابد زيرا هنگام ارگاسم ته رحم و گردن رحم به جنبش درمي‌آيد و اسپرم‌ها را به سمت رحم مي‌كشاند. اين امر باعث مي‌شود مقادير بيشتري اسپرم به سمت لوله‌هاي فالوپ (جايي كه بارور شدن رخ مي‌دهد) حركت كنند. ولي روي تخمك‌گذاري يا بارور شدن تخمك نقشي ندارد.
 
 
 
۸ آيا استرس و نگراني تاثيري بر توانايي باردارشدن دارند؟
آرامش، مي‌تواند شانس باروري را افزايش دهد. اگر مي‌خواهيد باردار شويد، نخستين و بهترين كار داشتن استراحت است. اگر ماه‌هاست درجه حرارت بدنتان را براي پيش‌بيني روز تخمك‌گذاري و بهترين زمان بارداري مي‌گيريد، يكي، دو ماه استراحت كنيد و بگذاريد همه‌چيز روند طبيعي خودش را طي كند. گاه بهترين راه، دست كشيدن از تلاش و سعي زياد است.
 
 
 
۹ آيا زمان و ساعت نزديكي، تاثيري بر بارداري دارند؟
در حقيقت چندان فرقي نمي‌كند كه در چه ساعت و زماني نزديكي داشته باشيد. مهم‌ترين مساله وجود اسپرم در لوله‌هاي فالوپ هنگام تخمك‌گذاري است. البته پژوهش‌هايي نشان داده‌اند كه مثلا تخمك‌گذاري در بهار، بيشتر نزديك به سپيده‌دم رخ مي‌دهد.
 
 

۱۰ آيا استفاده از دوش واژينال پيش از نزديكي مجاز است؟
اين دوش‌ها توصيه نمي‌شوند مگر آنكه ماما به دليلي آن را توصيه كرده باشد. دوش‌ها با شستن مايع مفيد گردن رحم، باعث كاهش ميزان بارداري مي‌شوند. ضمنا درباره ارتباط دوش‌ها با برخي عفونت‌ها و سرطان‌ها هنوز شبهه‌هايي وجود دارد.

منبع: ساينس ديلي


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۱ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۰۷:۰۶:۳۴ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

لرزش در خواب

احساس زلزله در هنگام خواب..در زمان هاي اوليه خواب به خاطر چيه؟!

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۱ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۰۷:۰۵:۰۴ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

تا كنون، مقايسه سطح استرس در افراد در سراسر ايالات متحده در طول زمان به دليل كمبود داده هاي تاريخي كه با استفاده از اقدامات قابل قبول پذيرفته شده قابل مقايسه است، امكان پذير نيست.

تحقيقات جديد از دانشگاه شلدون كوهن و دنيز جانيكي-ديورتز از دانشگاه Carnegie Mellon از دادههاي سالانه تحقيق در سال 1983 استفاده كردند كه در آن، 23،387 ساكن آمريكايي در سن 18 سالگي و نظرسنجيهاي آنلاين از سال 2006 و 2009 را مورد بررسي قرار دادند كه 2،000 بزرگسال آمريكايي را مورد بررسي قرار دادند. هر سه نظرسنجي از مقياس استرس ادراك شده (PSS) استفاده كرد، اندازه گيري شده توسط كوهن براي ارزيابي درجه اي كه شرايط زندگي در آن درك مي شود به عنوان تنش زا.

كوهن و Janicki-Deverts از پاسخ دهندگان براي تعيين اينكه آيا استرس رواني مرتبط با جنسيت، سن، تحصيلات، درآمد، وضعيت اشتغال و / يا نژاد و قوميت است و يا اگر توزيع شدت در طول جمعيت در طول 26 سال ثابت دوره زماني.

داستان هاي مربوطه

منتشر شده در مجله روانشناسي كاربردي اجتماعي،نتايج نشان مي دهد كه زنان، افراد با درآمد پايين و افرادي كه تحصيلات كمتري داشته اند، بيشتر در هر سه نظرسنجي گزارش داده اند. آنها همچنين نشان مي دهند كه به عنوان آمريكايي ها سن، استرس كمتر دارند و بازنشستگان همواره ميزان استرس پايين را گزارش مي دهند، كه نشان مي دهد كه بازنشستگي به عنوان يك رويداد ناگوار تجربه نشده است.طولاني شدن يا سرد شدن رابطه قبل ازدواج

كوهن، رابرت اي. دهرتي، استاد روانشناسي در كالج دانشكده علوم انساني و علوم اجتماعي ديتريش CMU، كه متخصص برجسته اي است، مي گويد: "ما مي دانيم كه استرس به اعمال بهداشتي فقيرتر، افزايش خطر ابتلا به بيماري، پيشرفت بيماري و افزايش مرگ و مير كمك مي كند." رابطه بين استرس و بيماري. "تفاوت در استرس بين جمعيت شناسي ممكن است نشانگرهاي مهم جمعيت باشد كه تحت افزايش خطر ابتلا به اختلالات جسمي و روحي قرار دارند."

با استفاده از نظرسنجي هاي سال هاي 2006 و 2009، كوهن و يانيكي ديورث دريافتند كه افرادي كه منجر به ركود اقتصادي در سال هاي 2008 و 2009 شد، منجر به سفيد شدن، مردان ميانسال با تحصيلات دانشگاهي و مشاغل تمام وقت شد. نويسندگان پيشنهاد دادند كه اين گروه ممكن است بيشتر از دست برود، زيرا هر دو شغل و پس اندازشان در معرض خطر هستند.

نتايج آنها همچنين نشان مي دهد بين افزايش 10 تا 30 درصد افزايش در استرس در تمام دسته بندي هاي جمعيت شناسي در طول 26 سال بين سال هاي 1983 و 2009، با اين حال كوهن در برابر نتيجه گيري كه آمريكايي ها امروز بيشتر تحت تأثير قرار دارند، هشدار مي دهد.

كوهن گفت: «سخت است بگويم اگر مردم امروز بيشتر از قبل متاثر شوند، چرا كه اولين بررسي توسط تلفن انجام شد و دو تا از آنها به صورت آنلاين انجام مي شد. "اما روشن است كه استرس هنوز هم در زندگي آمريكايي ها بسيار زياد است، و آنها را در معرض خطر بيشتري براي بسياري از بيماري ها مانند بيماري قلبي عروقي، آسم و اختلالات خود ايمني قرار مي دهد."


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۱ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۰۶:۲۵:۵۰ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]


ابزار محاسباتي كه توسط محققان دانشگاه Jaume I در Castellón، Universitat Politecnica والنسيا و Universitat de València، و همچنين متخصصان شركت Everis توسعه داده شده است، قادر به پيش بيني است كه آيا فردي با سطح استرس بالا در معرض خطر است از تبديل شدن به افسردگي، بر اساس مطالعه مجموعه اي از متغيرهاي فيزيولوژيكي و رواني كه در آن تكنيك هاي هوش مصنوعي استفاده مي شود.  

نمونه اوليه Optimi مبتني بر شبكه هاي عصبي مصنوعي است كه قادر است پيش بيني كند كه آيا فرد در معرض افسردگي با اطمينان حدود 85٪ در افراد مورد مطالعه قرار مي گيرد. فرضيه اوليه بيان مي كند كه مشكل اصلي و مراحل ابتدايي بيماري هاي رواني درازمدت به توانايي و توانايي فرد براي مقابله با مشكلات استرس كه با آن مواجه هستند، بستگي دارد. در مرحله اول مطالعه، اطلاعاتي از نمونه اي از 95 داوطلب اسپانيايي، سوئدي و چيني با هدف تركيب همه داده هاي جمع آوري شده و مشخص كردن كساني كه در معرض خطر افسردگي قرار دارند، مورد تجزيه و تحليل قرار گرفته است. در اين تحليل، الگوهاي رفتاري مرتبط با استرس و توانايي غلبه بر آن يافت شده است.

 مشاوره ژنتيك ازدواج

به ويژه، اطلاعات در اين مطالعه اثبات مفهومي عبارتند از: پارامترهاي فيزيولوژيكي (ضربان قلب و تغييرات آن، سطح فعاليت انجام شده، كيفيت خواب، هورمون كورتيزون - كه در هنگام بالا بودن سطح استرس، صدا و عدم تقارن در فعاليت لوب مغزي) و نيز پارامترهاي روانشناختي (از طريق سؤالات مختلف مربوط به استرس و حالت ذهن در فرم خاطرات الكترونيكي). كاليبراسيون ابزار پيش بيني شده با استفاده از مدل هاي شناسايي شده به عنوان خطر بيماري شناخته شده است، ارائه شده توسط متخصصان روانشناسي از دانشگاه Jaume I در كاستلون.   

داستان هاي مربوطه

در دو سال گذشته، اين پروژه همچنين اعتبار عملكرد سنسورها را در محيط داخلي به دست آورد. به اين ترتيب، همبستگي بين نشانه ها اندازه گيري شده و علائم مربوط به افسردگي در زندگي روزمره بيماران است. پروژه سه ساله با مبلغ 3.5 مليون دالر بخشي از برنامه چهارم هفتم اتحاديه اروپا است و در حال حاضر مرحله اول معرفي را به اتمام مي رساند. 

از اين مرحله، مرحله دوم پروژه آغاز مي شود، هدف نهايي اين است كه يك سيستم آنلاين براي جلوگيري از افسردگي و يادگيري نحوه برخورد با استرس با استفاده از درمان هاي پيشگيرانه مبتني بر درمان رفتاري شناختي كامپيوتري (CCBT) استفاده از حسگر طراحي شده در Optimi. 

مرحله دوم پروژه، كه همزمان در انگلستان و اسپانيا انجام خواهد شد، شامل آزمايشهاي باليني لازم براي بررسي كارايي درمان پيشگيرانه با استفاده از ابزارهاي فناوري اطلاعات مي باشد. دانشگاه Jaume I در Castellón و Universitat de Valencia شروع به استخدام صدها نفر از افراد بيكار كه اولين كساني هستند كه از برنامه جديد كامپيوتري براي جلوگيري از افسردگي استفاده مي كنند و كمك به افراد براي مقابله با استرس توسط تيم حرفه اي از آزمايشگاه روانشناسي و فناوري (Labsitec) و توسط Labhuman توسعه يافته است. 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۱ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۰۶:۲۴:۲۳ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]


تحقيقات جديد توسط روانشناسان در سه دانشگاه آمريكاي شمالي، از جمله دانشگاه بريتيش كلمبيا، دريافتند كه والدين سطح بالاتري از شادي و معناداري از زندگي را نسبت به غير والدين تجربه مي كنند.

يافته ها، كه به شدت با بورس تحصيلي و اعتقادات عامه مطابقت دارند، نشان مي دهد كه والدين از مراقبت از فرزندان شادتر نسبت به ديگر فعاليت هاي روزمره برخوردارند. اين تحقيق همچنين نشان مي دهد كه مزاياي والدين در مردان و والدين متاهل و متاهل بيشتر به طور پيوسته ظاهر مي شوند.

در نشريه " علوم روانشناختي" منتشر مي شود ، يافته ها در ميان موج جديدي از تحقيقات است كه نشان مي دهد با وجود مسئوليت هاي افزوده، والدين با مثبت نسبتا منفي از منفي برخوردار هستند. اين تحقيق همچنين با ديدگاه هاي تكاملي نوظهور مطابقت دارد كه نشان مي دهد والدين ممكن است يك نياز اساسي بشر باشند.

"اين سري مطالعات نشان مي دهد كه والدين تقريبا" موجودات بدبختي "نيستند كه ما از مطالعات اخير و نمايندگان مردمي انتظار داريم." پروفسور اليزابت دون، روانشناسي UBC مي گويد كه اين مقاله را با همكاران خود در دانشگاه كاليفرنيا Riverside و دانشگاه استنفورد. "اگر شما به يك مهماني شام بزرگ برويد، يافته هاي ما نشان مي دهد كه والدين در اتاق شادتر يا شادتر از مهمانان بدون فرزند خواهند بود."

محققان بيش از سه تحقيق را بررسي كردند كه آيا والدين در مقايسه با همسالان بدون فرزند شادتر هستند يا خير، اگر والدين لحظه لحظه لحظه لحظه لحظه لحظه اي نسبت به غير والدين را احساس كنند، و اينكه آيا والدين هنگام مراقبت از كودكان احساسات مثبت بيشتري نسبت به ديگر فعاليت هاي روزانه خود دارند احساس مثبت مي كنند. محققان مي گويند كه سازگاري يافته هاي آنها، براساس داده ها و شركت كنندگان در ايالات متحده و كانادا، شواهد محكمي را به چالش مي كشد كه مفهوم اين است كه كودكان با كاهش رفاه همراه هستند.

داستان هاي مربوطه

اين مطالعه سن و وضعيت تاهل را بعنوان عوامل شادابي والدين شناسايي مي كند. "ما مي بينيم كه اگر شما بزرگتر (و احتمالا بالغ تر) و اگر شما ازدواج كرده ايد (و احتمالا داراي حمايت اجتماعي و مالي بيشتري است)، اگر فرزندان خود را از همتايان بي فرزند خود شادتر داشته باشيد، شادتر خواهيد شد" - نويسنده Sonja Lyubomirsky، استاد روانشناسي در UC Riverside. با اين وجود، براي والدين تك و يا والدين بسيار جوان، اين درست نيست. "

 مشاوره ازدواج با زن مطلقه

پدرها به طور خاص سطوح بالايي از شادي، احساسات مثبت و معني زندگي را نسبت به همتايان بدون فرزند خود نشان دادند. دون مي گويد: "جالب توجه است كه سطح بالاتري از خوشبختي والدين در پدران نسبت به مادران به طور پيوسته بيشتر شده است. "در حالي كه پژوهش هاي بيشتري در مورد اين موضوع مورد نياز است، اين نشان مي دهد كه لذت هاي والدين ممكن است با افزايش مسئوليت و كارهاي خانه كه با مادر بودن همراه است، جبران شود."

محققان همچنين دريافتند كه تنش هاي مرتبط با پدر و مادر تك فرزند، احساسات و احساسات بيشتري را در رابطه با داشتن فرزند احساس نمي كنند.

Lyubomirsky مي گويد: "ما نمي گوييم كه والدين مردم را خوشحال مي كنند، اما اين والدين با شادي و معنا همراه است." "برخلاف تظاهرات علمي و رسانه اي، مردم ممكن است آرزو كنند كه والدين و مراقبت از فرزندان در واقع ممكن است با احساسات شادي و معنا در زندگي ارتباط داشته باشند."


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۱ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۰۶:۲۲:۵۹ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

 


در سازمان بهداشت ايالات متحده آمريكا ( www.AtEaseUSA.org )، يك سازمان نبراسكا براي مراقبت از اختلالات استرس پس از سانحه (PTSD) براي خانواده هاي نظامي، كارآزمايي باليني يك مداخله درماني نوين جديد در دانشگاه كريتون انجام داده است.

مطالعه دانشگاه كريتون اولين آزمايش در ايالات متحده است و يكي از تنها دو آزمايش در جهان، آزمايش اثربخشي درمان اختلال توجه (ABMT) براي PTSD است. اين يك برنامه ساده و غيرمستقيم، كامپيوتري است و اين يك جايگزين مطلوب براي درمان هاي موجود براي PTSD است.

در اين كارآزمايي باليني جديد در دانشگاه كريتون، استاد رشته روانشناسي، امي بدورا برك، Ph.D.، كه دريافت كمك 100،000 دلاري از At Ease USA و بنياد رابرت بچو DAUGHERTY براي اين تحقيق، تأثيرات درماني ABMT را در سربازاني كه از PTSD رنج مي برند. اين مطالعه تغييرات در علائم و شدت PTSD قبل و بعد از ABMT را بررسي و مغز با استفاده از فناوري جديد لبه برش را براي درك اينكه چگونه بهبود عملكرد رواني ايجاد مي شود، ارزيابي مي كند. تيم پروژه At Ease USA نتايج خود را به پايگاه داده بين المللي ABMT در اميد به ارزيابي اين درمان جديد كمك خواهد كرد.

جانبازان ناحيه ايماحه از جنگ هاي اخير در عراق و افغانستان براي شركت در اين مطالعه استخدام مي شوند. جانبازاني كه به خوبي كار مي كنند و جانبازاني كه علائم استرس پس از سانحه را تجربه مي كنند دعوت مي شوند تا شركت كنند. شركت كنندگان براي زمان خود مالي مي شوند. كساني كه علاقه مند به شركت در اين مطالعه پرداخت مي شود بايد Amy Badura Brack را در PTSD@creighton.edu يا 402-280-1229تماس بگيريد .

توجه به تغيير اصلاح تبعيض توسط دكتر ياريار بار هيم، استاد روانپزشكي و علوم اعصاب و رئيس دانشكده علوم روانشناسي دانشگاه تل آويو، طراحي شده است. بار هيم يك همكاري بين المللي بين دانشگاه تل آويو و موسسه ملي سلامت روان در بتسدا، MD است كه اثربخشي ABMT را براي اختلالات شديد اضطراب ارزيابي مي كند. او در آوريل هنگامي كه اين مطالعه اعلام شد، در دانشگاه كايتون صحبت كرد.

داستان هاي مربوطه

بدورا برك و همكارش مايا خاننا، Ph.D.، از دانشگاه كريتون با توني ويلسون، Ph.D. از گروه فارماكولوژي و علوم اعصاب تجربي در مركز پزشكي نبراسكا تيم، كه به نظارت بر استفاده از magneticnoencephalography، يا تكنولوژي MEG. تصويربرداري MEG به طور كلي به عنوان پيشرفته ترين تست عملكرد مغز انسان در جهان محسوب مي شود. امكانات MEG مركز پزشكي نبراسكا تنها در حدود 20 در ايالات متحده است. نتايج امتحان MEG موجب افزايش درك علمي PTSD از طريق تجسم بهتر عملكرد مغز در اميد بهبود درمان براي استرس پس از سانحه خواهد شد.

مشهد

MEG نمايش تصاوير سه بعدي، زمان واقعي نشان مي دهد فعاليت در مناطق خاصي از مغز شركت كنندگان است. انتظار ميرود با استفاده از درمان ABMT، محققان كاهش فعاليت در مراكز مغز را كه معتقد به علايم PTSD هستند، مشاهده كنند.

اسكات اندرسون، مدير سازمان بين المللي ايالات متحده آمريكا مي گويد، او اميدوار است كه اين تحقيق بتواند به ايجاد يك فرايند درمان مبتني بر اينترنت مبتني بر اينترنت كمك كند تا خانواده هاي نظامي بتوانند از كامپيوترهاي خانگي خود به مراقبت هاي PTSD ايمن و موثر دسترسي يابند. چنين ابزارهاي درماني به خانواده هاي نظامي اجازه مي دهد تا محرمانه بودن و ناشناس بودن كامل را در طول فرآيند درمان و به آنها اجازه ندهد كه ننگ را از بين ببرند، كه مانع بسياري از افشاي وضعيت آنها به يك فرد ديگر مي شود.

آندرسون گفت: "ما افتخار مي كنيم كه كار هيجان انگيز بار هيم را ادامه دهيم و از همكاري و تخصص دانشگاه كريتون، مركز پزشكي نبراسكا و مركز پزشكي نبراسكا سپاسگزاريم." "ABMT ممكن است يك گلوله نقره اي نباشد اما اگر محاكمه منجر به دسترسي مشتريان به درمان هاي اقتصادي آنلاين و موثر در حفظ حريم خصوصي خانه ها شود، ما مي توانيم يك مانع بزرگ براي دريافت مراقبت از PTSD را برداريم."


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۱ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۰۶:۲۱:۲۰ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]


دانشمندان در دانشگاه ناتينگهام تحقيقاتي را انجام مي دهند كه نخستين "اتلاق" جهان مغز آسيا را توسعه مي دهد.

اين پروژه با همكاري با همكاران خود در كره جنوبي كار مي كند و هدف آن ايجاد يك تصوير دقيق از نحوه ايجاد مغز آسيايي به طور عادي است، با توجه به تفاوت ها و تغييراتي كه از فرد به فرد رخ مي دهد.

نقشه جاده اي از مغز مي تواند براي كمك به پزشكان در كشورهايي مانند كره جنوبي، ژاپن و چين به منظور ايجاد ابزار تشخيصي جديد براي بيماري هاي مرتبط با بيماري هاي عصبي مانند سن آلزايمر، پاركينسون و زوال عقل كمك كند. مرحله اوليه، در نتيجه بهبود گزينه هاي درمان و نتايج.

داستان هاي مربوطه

پروژه دو ساله با تخصص دانشمندان ناتينگهام در تكنيك هاي تصويربرداري پيشرفته مغز، از جمله تصويربرداري با رزونانس مغناطيسي فوق العاده بالا (MRI)، با مهارت هاي باليني و مهارت هاي توسعه نرم افزار متخصص كامپيوتر از پژوهشگران در دانشگاه كره در سئول، ازدواج مي كند.

استيفن جكسون، استاد دانشكده علوم اعصاب شناختي در دانشكده روانشناسي دانشگاه، گفت: «توسعه اين آتلكتيك مغز آسيايي، يك گام بزرگ در پيشبرد زمينه علوم اعصاب است كه به سرعت در حال توسعه در شرق است.

رشت

"ما اميدواريم كه اين پروژه دو ساله نيز به عنوان يك الگو براي همكاري و انتقال دانش كره شمالي و كره جنوبي، كه توسط دولت به عنوان يك اولويت استراتژيك برجسته شده است، عمل كند."

اين پروژه كه ابتدا توسط صندوق كمك به همكاري جهاني از اداره امور خارجي و مشترك المنافع بريتانيا (BIS) تأمين مالي شده است، دانشگاهيان ناتينگهام با همكاران خود در دانشكده پزشكي، مهندسي پزشكي و روانشناسي در دانشگاه كره به بررسي اسرار مغزها بزرگسالان سالم آسيايي با استفاده از تكنيك هاي پيشرفته MRI.

سپس داده هاي حاصل از صدها تصوير توليد شده مورد تجزيه و تحليل قرار مي گيرند و تكنيك هاي مدل سازي كامپيوتري براي ايجاد تصوير دقيق از نحوه ايجاد يك مغز طبيعي آسيايي در بزرگسالان، با توجه به تغييرات اندكي كه از فرد به فرد رخ مي دهد، استفاده مي شود.

تفاوت هاي ظريف در اندازه و ژنتيك مغز آسيايي در مقايسه با پسر عموي غربي وجود دارد و اين تحقيق امكان توسعه كمك هاي تشخيصي جديد براي بيماري هاي مرتبط با بيماري هاي مرتبط با سن را فراهم مي كند كه به ويژه براي بيماران آسيايي طراحي شده است.

اين تحقيق بر روي شهرت دانشگاه ناتينگهام به عنوان رهبر جهان در تحقيق MRI صورت مي گيرد - اين تكنيك توسط پروفسور سر پيتر منسفيلد ساخته شده است، كه كارش به طور مشترك او جايزه نوبل پزشكي را در سال 2003 به دست آورد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۱ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۰۶:۱۸:۳۶ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ][ ۱۲۹ ][ ۱۳۰ ][ ۱۳۱ ][ ۱۳۲ ]
.: Weblog Themes By tibablog :.

درباره وبلاگ

آموزش از طريق مشاوره پيش از ازدواج تا زوج درماني و مشاوره خانواده. راهنمايي و مشاوره تلفني ازدواج و خانواده مركز تهران و جنوب ۰۲۱۸۸۴۱۹۸۳۲ مركز مشاوره شمال و شرق ۰۲۱۲۲۲۴۷۱۰۰ شمال و غرب تهران ۰۲۱۲۲۳۵۴۲۸۲ مشاوره ازدواج و خانواده شامل آموزش مهارت هاي رفتار با همسر آينده خانواده همسر زوج درماني شناسايي فرد مناسب و از همه مهمتر اطمينان پيش از ازدواج از يك انتخاب درست است! عوامل زيادي در اين امر دخيل هستند كه بايد مورد بررسي و دقت نظر هنگام همسريابي و يا حتي دوست يابي قبل ازدواج به آن توجه كرد. رفع دعواي زن و شوهر و فرزندان اعتياد و مشاوره فردي
نويسندگان
لینک دوستان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 4037
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب

تخفیف لند