مشاوره خانواده ، ازدواج، كودك و نوجوان
مشاوره خانواده ، ازدواج، كودك و نوجوان ۰۲۱۸۸۴۱۹۸۳۲
كفسابي در براق كردن و جلا بخشيدن به سطح كف تاثير فوق العاده اي دارد و اگر اصولي و درست انجام شود علاوه بر براق كردن و زيبايي مي تواند مشكلات اجرايي و پستي بلندي كف را نيز بر طرف كند .كف سابي و سنگ سابي براي انواع سنگ هاي معمولي و بتن و موزائيك و گرانيت و… مورد استفاده قرار مي گيرد.براي كثيف شدن و فرسوده شدن سنگ هاي كف و نماي ساختمان از كف سابي و سنگ سابي استفاده براي تميز كردن و شفاف كردن استفاده مي شود وسنگ سابي نيز همان شستشوي كف و سنگ ساختمان با استفاده از دستگاه هاي سنگ سابي است.از سنگ سابي و كف سابي همچنين براي سنگ هاي تازه فرش شده و ساب نخورده نيز استفاده مي شود.در برخي مواقع ممكن است در اثر رنگ و نقاشي ساختمان لكه هايي بر روي كف به وجود آيد و يا تكه هايي از سيمان روي كف باقي مانده باشد و يا ممكن است به مرور كثيف و سياه شده باشد كه در اين مواقع از كفسابي و سنگ سابي استفاده مي شود.
از كفسابي همچنين براي برگرداندن كيفيت و زيبايي سنگ هاي قديمي استفاده مي شود.كفسابي بر خلاف تصور برخي افراد كه اطلاعات كافي از آن ندارند كاري دشوار و تخصصي است كه نياز به دانش فني و اطلاعات و تخصص و همچنين قدرت دارد و كار ساده و پيش پا افتاده اي نيست.

akafsabiasadi.com_wp_content_uploads_2017_11_slider2_300x150.jpg

براي كفسابي از چند نوع دستگاه كفسابي استفاده مي شود:
دستگاه كفسابي با ديسك هاي مختلف
ديسك هايي كه در دستگاه هاي كفسابي مورد استفاده قرار مي گيرند نقش مهمي در كفسابي سطوح دارند وبراي نتيجه گيري خوب و مطلوب بايد متناسب با سنگ ها انتخاب و استفاده شوند.براي مثال سطوح سخت و بتني از ديسك 140DT00 ميليمتري يا ديسك 140CD00 ميليمتري استفاده مي شود و از اين ديسك ها به دليل اينكه سابيدگي بزرگ و عميق ايجاد مي كند براي سطوح نازك استفاده نمي شود و براي سابيدن سطوح نازكي از بتن نيز از ديسك 140CD1ميليمتري استفاده مي شود و براي سطوح سخت و بتني همچنين از ديسك 140CS1ميليمتري استفاده مي شود و اين ديسك براي سطوح تازه به هيچ وجه مناسب نيست.و ديسك 140DT2 ميليمتري مناسب سطوح صاف و سخت است و مناسب سطوح ظريف نيست و از ديسك تايتان 140.0 ميليمتري براي از بين بردن لكه ها و كثيفي و چسب و … روي سطوح استفاده مي شود.
دستگاه كفسابي يوفو
از دستگاه هاي يوفو كه دستگاه هاي دستي هستند براي لبه ها و كانتر و … استفاده مي شود.اين دستگاه ها از نظر سرعت چرخش ديسك ها و نوع ديسك و عرض كاري با هم متفاوتند و از آن ها براي سطوح چوبي و سطوح قديمي و سنگ هاي مرمر استفاده مي شود.
دستگاه كفسابي روتوكلين
اين دستگاه ها در دو مدل ساخته مي شوند و تفاوت دو مدل در اندازه و وزن آن هاست وهر دو مدل قابليت يكساني دارد.در اين دستگاه مي توان ميزان فشار را تنظيم كرد و عمليات كفسابي در اين دستگاه ها قابل كنترل است.
هرچه سرعتت چرخش ديسك در دستگاه هاي كفسابي بيشتر باشد قدرت دستگاه نيز بيشتر مي شود.منبع:كفسابي اسدي
 

موضوعات مشابه

Last edited by a moderator: ‏دوشنبه ساعت 13:54

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۹ خرداد ۱۳۹۷ ] [ ۰۶:۴۳:۲۸ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

احساسات و عواطف ات را كنترل كن!

دست روي دست گذاشتن و گله و شكايت از اوضاع بد و بدبختي ها؛ ساده ترين كاري است كه مي توان انجام داد. آيا فكر نمي كنيد بهتر است به جاي آن، سرتان را بالا بگيريد و افكار و احساسات خود را كنترل كنيد؟

مشكلات و حتي شكست هايي كه در زندگي با آنها مواجه مي شويد تنها به اين دليل وارد زندگي تان مي شود كه شما را قوي تر كرده و حتي به نوعي سطح زندگي تان را بهبود بخشد. از اشتباهات خود نترسيد زيرا در اين صورت آن ها فقط به قدرت دروني شمال لطمه مي زنند و موجب تضعيف شما مي شوند. فكر مي كنيد نترسيدن از اشتباهات و شكست هايتان غيرممكن است؟ با خواندن اين مقاله خواهيد ديد چگونه مي توانيد هنگامي كه زندگي شما را مانند توپي بازي مي دهد، قدرت دروني خود را حفظ كنيد و همچنين از لحاظ عاطفي هم پايدار بمانيد.

غوطه ور شدن در درون احساسات

درد؟ غم و اندوه؟ ترس؟ شك؟ هر احساسي كه موجب تخريب قدرت دروني تان مي شود را با آغوش باز بپذيريد. فرار كردن از احساسات يا سركوب آنها تنها موجب مي شود احساسات بدتر شود. زماني كه هر احساس ناخوشايندي را تجربه كرديد بايد پس از اين كه آن را پذيرفتيد، رهايش كنيد و به جلو حركت كنيد. شايد حرف زدن راحت تر از عمل كردن باشد اما سعي كنيد و تنها به خاطر سلامت رواني خود اين كار را كنيد.


ديدگاه ها و نظرات خود را بيان كنيد

خيلي از مواقع ما به نظرات ديگران اعتماد مي كنيم و معتقديم كه حرف درست را آنها مي گويند و حق با آن هاست. شايد از اين موضوع بترسيد كه با گفتن آنچه فكر مي كنيد درست است به ديگران لطمه اي وارد كنيد يا ديگران به خاطر ديدگاهي كه داريد شما را قضاوت كنند. اما اينكه بر ترس هايتان غلبه كنيد يا به خود اجازه دهيد كه نظرات و ديدگاه تان را بيان كنيد به شما خواهد آموخت كه به خودتان اعتماد كنيد و به اين ترتيب قدرت دروني و اعتماد به نفس خود را تقويت كنيد.

لزوم پالايش افكار دروني

مشكلات و شكست ها در فرآيند يادگيري انسان بخش هاي حياتي هستند. اما هنگامي كه تمام فكر و ذكرتان را درگير اين مشكلات كنيد در واقع فضاي دروني افكار ذهن تان را با چيزهايي به هم مي ريزيد كه موجب به وجود آمدن هزاران مشكل ديگر مي شوند و شما را نيز همراه خود پايين مي كشند. افكار دروني خود را پالايش كنيد، چيزهايي كه شما را آزار مي دهند رها كنيد و به خودتان كمك كنيد كه به آرامش برسيد.


شوخ طبع باشيد

داشتن حس شوخ طبعي نه تنها در روابط شخصي شما مفيد است، بلكه همه جا به دردتان مي خورد. شوخ طبعي به شما كمك خواهدكرد كه با لحظات سخت زندگي تان راحت تر كنار بياييد و در عين حال از لحاظ عاطفي نيز باثبات و پايدار بمانيد. اگر اين شيوه را پيش بگيريد مي بينيد بسياري از مسائل و مشكلات به آن اندازه كه به نظر مي آيند فجيع و گيج كننده نيستند. به علاوه همه دوست دارند با افرادي وقت بگذرانند كه بدانند چگونه آنها را بخندانند و روحيه آنها را عوض كنند.

بهبود توانايي ها براي مقابله با مشكلات

عدم وجود مشكل دليل بر يك زندگي شاد نيست. توانايي شما براي كنار آمدن با مسائل و مشكلات خاص زندگي نقش مهمي در چگونگي اعتماد به نفس شما بازي مي كند. زيرا هر بار كه مسئله پيچيده اي را حل مي كنيد نسبت به خودتان احساس غرور مي كنيد و اعتماد و اعتقادي كه به خودتان داريد هرگز رنگ نمي بازد. ياد بگيريد چگونه با آرامش و بدون استرس با هر نوع مشكلي كنار بياييد. اين رفتار نكته كليدي براي اين است كه صرف نظر از هر اتفاقي كه رخ مي دهد از لحاظ عاطفي استوار و محكم بمانيد.


پذيرنده باشيد نه مدافع

اگر به صورت مداوم حالت تدافعي به خود بگيريد، درواقع مانند شمع در حال كشتن قدرت دروني خود هستيد. فقط به اين دليل كه مردم به شما مي خندند به اين معنا نيست كه شما مشكلي داريد. اين موضوع را شخصي نكنيد. افرادي كه اعتماد به نفس دارند از اين نمي ترسند كه احمق به نظر برسند. بلكه آنها خيلي راحت و به سادگي هيچ اهميتي نمي دهند. حالت تدافعي خود را كنار بگذاريد و به خودتان اين فرصت را دهيد كه حداقل براي مدت كمي هم شده آرام باشيد.

كنترل كنيد يا ناديده انگاريد

بعضي چيزها تنها به اين دليل اتفاق مي افتند كه قرار است اتفاق بيفتند. همچنين اتفاقاتي هم هستند كه نمي توانيد با اجبار موجب رخ دادن آنها شويد. به چيزهايي كه قادر به انجام آن هستيد و چيزهايي كه بايد بگذاريد رخ دهند اعتراف كنيد. اين كه بخواهيد درباره موضوعاتي كه نمي توانيد تغييرشان دهيد نگران باشيد شما را به جايي نخواهد رساند. نگراني هاي بي مورد درخصوص مسائل غيرقابل تغيير فقط شما را با مشكل مواجه مي كند و سلامت ذهن شما را نيز به خطر مي اندازد.


سخت نگيريد

اينكه همه كارها را خودتان به تنهايي انجام دهيد باعث موفقيت شما نخواهدشد. افراد موفق از اينكه از ديگران درخواست كمك كنند. نمي ترسند زيرا درك مي كنند درخواست كمك از ديگران امري كاملا طبيعي است. جامعه همواره تمايل دارد با نشان دادن ضعف خود از طريق كمك كردن با ديگران معاشرت كند. ما خيلي اوقات به ديگران كمك مي كنيم اما از اين كه متقابلا از آنها درخواست كمك كنيم مي ترسيم. هرگز اين كار را با خودتان نكنيد. اگر احساس مي كنيد كه نياز به كمك داريد، راحت باشيد و از ديگران درخواست كمك كنيد.

نعمت هاي پنهان فوق العاده اي در پشت تمام اين مشكلاتي كه تجربه مي كنيد نهفته است. ياد بگيريد كه تمام آن نعمت هاي نهفته را ببينيد و هر مشكل يا شكستي را به عنوان فرصتي براي بهتر شدن خودتان در نظر بگيريد. با اين كار خوش حالي و موفقيت حقيقي زودتر از هميشه به سراغ تان مي آيد. خوب فكر و برنامه ريزي كنيد. كدام مشكلات تان هستند كه مجبوريد با آنها كنار بياييد؟ تلاش كنيد با راهكارهاي گفته شده در بالا حداقل در سال جديد شروع تازه اي داشته باشيد.رررر

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۹ خرداد ۱۳۹۷ ] [ ۰۶:۴۲:۱۳ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

ا عرض سلام و خسته نباشيد خدمت شما
دختري هستم 26 ساله از اصفهان حدود دو ساله و نيمه كه با يه پسري كه از همسايهامون بود عقد كردم ازدواجمون عشق و عاشقي نبود و سنتي بود اونا بختياري هستن و ما اصفهاني متاسفانه تو خانواده اونا دو تا طلاق اتفاق افتاده و منم چون پدر نداشتم و مامانم هم خيلي ساده بود دختر به همچين خانواده اي داد . تو اين دو سال ما هيچ كدوم رسمو رسومات اصفهاني ها رو نخواستيم چون همش ميگفتن ما رسم نداريم ما هم گذشت ميكرديم .ما خيلي تفاوت فرهنگي داريم يعني اصلا افكارمون در مورد زندگي با هم فرق داره شوهرم ميگه امروزو خوش باش ولي من اصلا اينطوري نيستم .چنتا خصوصيت خيلي بدم داره كه خيلي عصبيه يعني سريع جبهه گيري ميكنه خيلي خيلي خانوادشودوس داره يعني منطق پذير نيس كه خانوادش يه جاهايي دارن اشتباه ميكنن تا حالا خيلي دعوا داشتيم ميدونين ديگه حرمت خانوادها شكسته شده من موندم نميگم همش اون مقصره اما 80 درصد اون بوده . بخدا بيماري اعصاب گرفتم از بس همش قهر و اشتي و دعوا داشتيم مامانمم همين طور و خانواده شوهرمم اصلا براشون طلاق مهم نيس يعني همش ميگن طلاقش بده اين دختر به درد تو نميخوره اما ما خانواده با ابرويي هستيم تو رو خدا كمك كنين با اين اوضاع چكاركنم اخرين بار كه دعوامون شد شوهرم جلو پدر و مادرش گفت من ديگه نميخوامت و منو خورد كرد و دوباره باز اشتي كرديم توسط يه همكاراش و الان ميگه من تو رو دوس دارم ولي نميخوام با خانوادت رفت و امد كنم از اين ورم خانواده من از بس اعصاب خوردي داشتيم ديگه خسته شدن من اين وسط دارم له ميشم فقط گريه و اه نميدونم زندگي كنم خوب ميشه يا نه اصلااز هم داريم سرد ميشيم اون ميگه تو همش پشت سر خانواده من حرف ميزني منم ميگم چون تو منطقو نميپذيري ميگم يعني من خودم فك ميكنم ندونم به كاري خودمون دو تا كارو به اينجا كشوند نميدونم كمكم كنيد تو رو خدا

توسط mani درازدواج · پاسخ 1489 روز 10 ساعت 48 دقيقه قبل

سوال: 1 پذيرفته شده: 0 ( 0% ) | امتياز: 6

 

پاسخ (125)

 1. 1 vote

  سلام من دختري هستم ۲۱ ساله كه پارسال با پسري كه ۱۲ سال ازم بزرگتره به صورت سنتي نامزد كرديم ۴ ماه نامزد بوديم به خاطر يه سري اخلاقاي نامزدم نتونستم تحمل بكنم و نامزديو بهم زدم . اما بعد حدود ۸ ماه از بهم خوردن نامزديم توسط يه واسطه چون دوسش داشتم آشتي كرديمو با مهريه اي كه كمتر از قبل بود عقد كردم اما شوهرم نسبت به سال قبل خيلي عوض شده . همش بهم گير ميده كه تنها جايي نرم , با هيچ دوستي رفتو آمد نكنم , تا يه مهموني ميريم همش به من ميگه اينكارو بكن اينكارو نكن , همش فكر ميكنه همه مرداي مجلس چشمشون به منه , همش پنهون كاري ميكه ازم فكر ميكنه من به خاطر ماديات باهاش ازدواج كردم در مورده كار و دارايش اصلا به من چيزي نميگه . دوست داره نو مجلس يا مهموني باشه كه توش مشروب هست . در ضمن قبلا با يه دختر عقد بود كه من ۳ ماه بعد عقدمون فهميدم . همش فكر ميكنه من بهش دروغ ميگم , همش الكي دعوا راه ميندازه اگر مقصر هم باشه معذرت خواهي نميكنه , منم چون دوسش دارم هيچي نميگمو صدام در نمياد اما داره سو استفاده ميكنه از اخلاق من . چي كار كنم تورو خدا كمك كنين انقدر گريه كردم اين چند وقت و اعصابم خورد شد احساس ميكنم به زودي اگه اينجوري پيش برم ناراحتي اعصاب پيدا كنم .


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۹ خرداد ۱۳۹۷ ] [ ۰۶:۴۰:۵۲ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]
سلام وقت بخير
من يه پسر دبيرستاني هستم كه هيچ اموزش جنسي از هيچ كسي نديدم و هر چي در اين باره ميدونم از توو اينترنت ياد گرفتم.
من همه چيو درباره ي روابط زناشويي ميدونم و سوالم درباره رابطه ايه كه بين پسرا وجود داره راستش حتي نميدونم جنسي هست يانه
مثلا وقتي توو كلاس نشستي نفر عقبي چه كاري ميتونه انجام بده روي نفر جلويي كه باعث خنده ي اطرافيان بشه ؟
بارها نفر جلوييه خودم هم بوده كه برگشته عقبو نگاه كرده كه مبادا من اين كارو روش انجام بدم
خواهش ميكنم اگ ميدونيد حداقل بگيد اسم اين كار چيه ؟
هرچي سرچ كردم نتونستم چيزي پيدا كنم
اينم بگم كه من تازه مدرسمو عوض كردم و به اون صورت دوستي ندارم كه ازشون بپرسم
 
 
 
1 پاسخ
پاسخ داده شده 2 ساعت قبل توسط دكتر روانشناس حرفه اي (47,880 امتياز)
با سلام
دوست عزيز اين رفتار مي تونه هر شكل رفتاري باشه و اصلا صرفا مربوط به رابطه جنسي نخواهد شد كه اسباب نگراني شما رو فراهم كنه ..پس دقت داشته باشيد كه  چه رفتار جنسي و شوخي هاي جنسي كه بين پسران رايج است و چه  مساله اي در حد شوخي هاي سر كلاسي ممكن است وجود داشته باشد كه باعث ازار طرف مقابل شود و از طرفي موجبات خنده را فراهم كند
چرا بايد مساله اي جزئي و بي اهميت مثل اين مساله تا اين حد ذهن شما رو درگير كنه كه بخواهيد در موردش فكر كنيد  كه مساله چيست و چگونه قرار است حل و مديريت شود
به هر حال توجه كافي نسبت به اين مساله بسبار اهميت دارد كه وقتي شما درگير چنين مسائلي در اين شويد از اهداف اصلي كه ممكن است در زندگي داشته باشيد باز مي مانيد و خب طبيعي است كه در چنين شرايطي  اين خود شما هستيد كه  صدمه مي بينيد
به هر حال حتي درگيري ها در مورد مسائل صرفا جنسي هم مشكلات زيادي را ايجاد خواهد كرد ..پس بهتره توجه داشته باشيد ..
اميدوارم موفقباشيد

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۹ خرداد ۱۳۹۷ ] [ ۰۶:۳۹:۳۰ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

همه ما چيزهاي بد را تجربه مي كنيم.

كوتاه يا خفيف يا توام با اضطراب كه لزوما به معناي افسردگي نيست.

اما اكنون مي تواند يك احساس ناراحت كننده اي باشد كه ما ترجيح مي دهيم از آن دور شويم.

ممكن است براي زمان هاي بد كه بارها گرفتار شده ايم رنج ببريم.

ممكن است بسياري از ما داروهاي ضد افسردگي، يوگا، نوشيدني هاي سبز، روغن ماهي و غيره.

را امتحان كرده باشيم، اما با وجود تلاش هايي كه داشتيم احساس خوبي نداشته باشيم.

 • وقتي اصلا حال ما خوب نباشيد و مرتبا بگوييم حالم اصلا خوب نيست .
 • احتمال دارد كه با مشكلات متعدد بسياري دست و پنجه نرم كنيم.
 • و نياز است تا موارد مفيد زير را رعايت نماييم.

خلق و خوي بد

اگر چه من نمي توانستم چگونگي خلاص شدن از چيزهاي بد را به طور كامل از زندگي ام پيدا كنم.

من موفق به پيدا كردن چند چيز كليدي براي كنترل حواس و احساسات خود شدم.

يك بار، اگر شما با يك نگاه هيجان انگيز در چشمانتان يا احساس خستگي عمومي بيدار شديد، اين روش ها را امتحان كنيد.

آن را احساس كنيد

شايد به نظر دور از منطق باشد، اما اغلب سريع ترين راه براي خلاص شدن از حس هاي بد آن است.

كه اجازه دهيد كه اين حس بد را با تمام وجود، احساس كنيد.

مانند همه چيز، حواس هاي زودگذر هستند و در نهايت تمام مي شود.

همه ما مي دانيم كه گريه كردن چيزي است كه احساس مي شود.

اضطراب و آزادي در عمق گريه وجود دارد، كه مانند طوفان موجي از هواي مرطوب را منتشر مي كند.

بگذاريد گريه كنيد، بالش را نگه داريد ، تاريك ترين و عميق ترين احساساتتان را بنويسيد.

و مواردي كه چيزهاي بد را از شما دور نكه مي دارند يادداشت كنيد.

 

در حال و اكنون باشيد

حال و هواي انسان ما معمولا يا نتيجه اضطراب در مورد آينده و يا ناراحتي و خشم از گذشته است.

يك راه موثر براي خروج از اين تنگنا، بازگشت به حال حاضر است.

تكنيك هايي مانند مديتيشن براي تفكر به ما ياد مي دهد.

چگونه تمركز توجه ما را به موارد كنوني داشته باشيم .

و اين مورد به ويژه هنگامي كه توسط تمرين كنندگان توصيه مي شود.

ارزش بسيار زيادي براي بررسي دارد

نفرت شما

 • گاهي اوقات به نظر مي رسد كه ما از هر چيزي متنفر هستيم، اما اين اتفاق به ندرت مي افتد.
 • سعي كنيد خود را با كمك تلقين افكار و تفكر مثبت يا با كمك يك مشاور رها كرده و آزاد نماييد.
 • شما اغلب مي توانيد احساسات و حس ناراضايتي خود را با گام هاي قوي خود محدود كنيد.
 • براي مثال، ممكن است لازم باشد با يكي از اعضاي خانواده تان يك رابطه بهتر.
 • و بيشتر تنظيم كنيد يا با رئيس خود چت كنيد.
 • بررسي كنيد كه چه چيزهايي لازم است تا بين شما رد و بدل گردد.

خودتان را بررسي كنيد

احساسات ما معمولا نتيجه الگوهاي ذاتي ناقص است كه در ذهن ما تكرار شده است.

يك تمرين ساده، درمان رفتاري شناختي است كه پس زمينه فكري را بررسي مي كند.

هدف از اين روش بررسي اعتبار و صحت افكار شما است.

به عنوان مثال، آيا واقعا درست است كه همه از شما متنفر هستند؟احتمالا نه!

مطالعه سوابق ذهني، افكار در ذهن شما را بازتاب مي دهد.

و در نتيجه، تغييرات بعدي به طور خودكار انجام مي شود.

حركت كنيد

بسياري از ما، زماني كه حال ما خوب نيست، كمتر به تحرك فكر مي كنيم.

اما به گفته دانشمندان، تمرينات و تحركات بدني مانند:

آرامش و يوگا مي تواند براي افزايش حس هاي خوشايند فرد مفيد باشد.

اگر براي شما سخت است تا خود را به يك باشگاه يوگا يا كلاس يوگا برسانيد.

يا انجام چنين كاري براي شما غيرممكن است، براي بيست دقيقه در روز قدم بزنيد.

آخرين حرف اين است كه عجله نكنيد كه حال شما خوب شود.

در زمان خود بمانيد، احساسات خود را كنترل كنيد.

و بدانيد كه در نهايت، مانند بسياري از چيزها، و حس و حال ناخوشايند شما نيز گذرا است.

 

حالم اصلا خوب نيست

روش رسيدن به حال خوب

يكي از راه هايي كه هميشه مي تواند به تغيير مناسب در موقعيت هاي بحراني .

در يك وضعيت بحراني كمك كند، ارتباط داشتن با طبيعت است.

طبيعت روح فرد است كه مي داند چگونه به قلب نفوذ كند.

نگاهي به طبيعت مي تواند توجه شما را به واقعيت هاي موجود افزايش دهد.

صبر خاك، مقاومت در برابر زمين، انعطاف پذيري آب، اقتدار كوه ها .

و هزاران مورد جالب و مهم مي تواند به يك فرد هوشمند مانند معلم و مربي كمك كند.

هنگامي كه شما روابط عاشقانه بين ابر و خورشيد، خورشيد .

و گياه و انسان و حيوانات را كشف مي كنيد.

اسرار شگفت آوري پيدا كرده ايد كه نمي توانيد در اين كلمات .

و سخنان عجيب و غريب به ماهيت خالص طبيعت دست بزنيد.

گام هاي بعدي براي به دست آوردن حال خوب اين است كه مهربان باشيد.

عدم خشونت با خود و ديگران و با احترام برخورد كردن با خود و ديگران.

به دست آوردن حال خوب

 • با دست و قلب خود، با چشمان و ديگر اعضاي بدن مهربان بودن.
 • و هرگز با آنها به شدت مقابله نكردن بسيار مفيد است.
 • گاهي اوقات به آينه نگاه كردن و خواندن يك شعر براي خود مفيد است.
 • گام بعدي راه رفتن سريع و پايدار است.
 • تحرك فيزيكي مي تواند ذهن شما را ارام كند.
 • با افرادي كه خوشحال و مثبت انديش هستند همواره ارتباط برقرار كنيد .
 • و كتاب هايي را در مورد چگونگي تفكر مثبت و كمك به ديگران مطالعه نماييد.

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۹ خرداد ۱۳۹۷ ] [ ۰۶:۰۹:۱۲ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

بازي و فعاليت هاي خلاقانه نقش مهمي را در رشد و يادگيري همه جانبه كودكان پيش دبستاني ايفا مي كند. اين كودكان معمولاً از بيان ايده ها و كشف دنيايشان از طريق ترانه ها، سرگرمي ها و اشياي هنري، سخنوري و حركات جنبشي لذت مي برند.

بازي خلاق: چرا براي رشد و يادگيري كودكان پيش دبستاني اهميت دارد.

سال هاي پيش دبستاني مي تواند يكي از خلاق ترين دوران در زندگي كودك باشد. در حالي كهقوۀ تخيل كودك  تان از طريق نمايش، موسيقي، رقصيدن و هنرهاي ديداري باز هم به تدريج و آراميدر حال رشد و تحول است.

 • سريع تر كردن خلاقيت
 • به كودكتان براي بيان احساسات و يادگيري مهارت هاي اجتماعي كمك كنيد.
 • به كودكتان كمك كنيد تا مهارت هاي حركتي و هماهنگي حركات را رشد، تمرين و بهبود دهد.
 • به كودكتان فرصت تلاش براي حل مسئله و مهارت هاي تفكر را بدهيد.
 • به كودكتان براي يافتن راه و روش هاي جديد جستجوي چيزها كمك كنيد.

 

در مورد بازي هاي خلاق با كودكتان بيشتر بخوانيد:

بازي و فعاليت هاي خلاقانه: پيش دبستاني ها

يادگيري و رشد از طريق نمايش

كودكان پيش دبستاني اغلب تمايل به استفاده از ترانه ها و داستان هاي جديد در  بازي  هاي نمايشي و مهيج  دارند. يك لحظه نقش زن پادشاهي را بازي مي كند كه در حال خوردن نان و عسل است، سپس نقش گوساله اي را بازي مي كند كه به دور ماه مي پرد! فكر كردن به نقش و ديدن دنيا از نظر آنها موجب مي شود كه كودكتان دنيا و نحوه بيان احساسات را حس كنند. همچنين، داستان سرايي هاي دراماتيك به كودك فرصتي براي ايجاد و افزايش خزانه لغات، تجسم كردن و يادگيري داستان سرايي را مي دهد. گاهي اوقات ممكن است كودكتان داستان را در تنهايي براي خودش بگويد و گاهي ديگر ممكن است با به اشتراك گذاشتن و خوشحالي شما از شنيدن آن بيشتر لذت ببرد.همچنين، اين كودكان اغلب به كلي محو داستان ها مي شوند. براي مثال، وقتي كه شما براي كودكتان يك داستان را مي خوانيد ممكن است متوجه شويد كه دست ها، پاها و ظاهرش را حركت مي دهد و آنچه در داستان رخ مي دهد را به ترتيب تقليد مي كند.

در مورد نقش بازي و نمايش بيشتر بخوانيد:

اهميت بازي هاي اجتماعي-نمايشي

رشد و يادگيري از طريق هنرهاي ديداري

كودكان پيش دبستاني به ابراز خود و ايده هايشان از طريق مدادشمعي ها، نقاشي ها ، خميربازي ، سفالگري، كارهاي برشي و درست كردن كاردستي با چسب و كاغذ دارند. كودكتان كشيدن شكل هاي ساده را شروع مي كند و ممكن است از تجربه كار با دفتر و متون چاپي، مكان و رنگ هاي داري آميزه هاي هنري لذت ببرد. براي مثال، آنها اغلب خانه هايي را مي كشند كه خورشيد تابان در بالاي آن قرار دارد، اين بدان دليل است كه اين تصوير براساس شكل هاي خيلي مقدماتي و ساده از جمله خانه اي مربعي، سقفي مثلثي و خورشيدي گرد استوار است. همانطور كه كارهاي هنري كودك بيش از پيش جزيي شده و رشد مي كنند. ترسيم افراد معمولاً شامل اشكالي مقدماتي است. شكل هاي واقع گرايانه، مقياس ها و ديگر جزئيات بيشتر به تدريج رشد مي كنند.

رشد و يادگيري موسيقي

كودكان پيش دبستاني از آلات موسيقي مانند صداهاي آنها براي ابراز احساسات و ايده ها بهره مند مي شوند.كودك از ترانه خواني فقط به خاطر ترانه سرا لذت مي برد. او بازگويي مكرر ترانه ها و آهنگ هاي شيرين كودكانه را دوست دارد و بر اساس ريتمآهنگ هاي آشنا از خود جملات و عباراتي ساختگي سر مي دهد كه اين جملات اغلب از حوادث و افراد پيرامونش ناشي مي شوند. كودكان پيش دبستاني تان معمولاً ترانه هاي دلخواهش را نامگذاري و بازشناسي مي كند و بخش هايي از آهنگ را نسبتاً دقيق مي خوانند. شما به زودي شعرهاي مورد علاقه در مهدكودكش را ياد مي گيريد، به صورت جسته گريخته! همچنين، ترانه خواني به كودكان براي درك تفاوت بين رواني و كندي، دراز و كوتاه و گوش خراش و ملايم كمك مي كند. اين كودكان ممكن است همچنين از بازي هاي آواز خواني گروهي و بازي هاي دست زدن لذت ببرند مانند بازي زنجيره اي”باز ميشيم بسته ميشيم” يا عمو زنجير باف.

اين بازي ها و جملات را به ياد داريد؟  … ما عبارات و سرگرمي هايي براي علايق قديمي اش و آهنگ هاي دلخواه جديدش دارد كه شما و كودكتان از آن لذت مي بريد.

يادگيري و رشد از طريق رقصيدن

كودكتان با اجراي حركت همزمان همراه با موسيقي به شما نشان مي دهد كه او در حال رشد توانايي كنترل بدنش است.آنها ممكن است احساسات غم، شادي، سرور يا شور و هيجان را از طريق حركت نشان دهد نه به عنوان هشداري در به پا كردن قشقرق در حال و آينده! شما ممكن است كودكتان را ببينيد كه مثل يك پروانه پرواز مي كند، مانند يك كرم مي خزد يا مانند يك قورباغه جست و خيز مي كند. اين حركات بازي نشان دهنده ي درك بيشتر دنيا است. شما مي توانيد اين فعاليت را با حمايت كردن از او ترغيب كنيد،مانند زماني كه كودكتان به منظور وانمود كردن و شبيه سازي حالت پرواز،شال گردني را به شكل موجي درهر سو به حركت درآورد. رقصيدن بيش از ققط يك هنر خلاق است؛ آن نقش مهمي در رشد مهارت هاي حركتي درشت دارد، علاوه بر اينكه؛ همانند بسياري از بازي هاي خلاق براي رشد مهارت هاي ديگري مؤثر است.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۹ خرداد ۱۳۹۷ ] [ ۰۶:۰۸:۱۹ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

يه مشكل

سلام .خواستگاري دارم كه از هر نظر خوبه اخلاقشم خوبه ولي يه مشكل هست اونم اينكه يه خورده تعصبي و اجازه نميده من با دوستام تنهايي خيابون برم و ميگه بايد هر جايي بري از قبل حتي در دوران نامزدي هم اجازه بگيري به نظر شما من ميتونم با اين آقا خوشبخت بشم؟؟؟؟
نقل قول نوشته اصلي توسط sarina نمايش پست ها
سلام .خواستگاري دارم كه از هر نظر خوبه اخلاقشم خوبه ولي يه مشكل هست اونم اينكه يه خورده تعصبي و اجازه نميده من با دوستام تنهايي خيابون برم و ميگه بايد هر جايي بري از قبل حتي در دوران نامزدي هم اجازه بگيري به نظر شما من ميتونم با اين آقا خوشبخت بشم؟؟؟؟

اگه ازدواج كنيد و اين ازدواج رو رسمي كنيد مرد ميتونه براساس قانون مانع بيرون رفتن شما از خونه بشه ...

و هيچ كسي هم نميتونه اين قانون رو بشكنه ... حتي ميتونه جلوي تحصيل شمارو بگيره ...

پس هيچ وقت با يك مرد تعصبي و شككاك ازدواج نكن ...

من مردم و بهت ميگم در اين صورت روزهاي بدي رو خواهي گذروند ... پس بهتره عاقلانه رفتار كني ...


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۹ خرداد ۱۳۹۷ ] [ ۰۶:۰۷:۲۹ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]
صيغه ساعتي و زنا

صيغه ساعتي و زنا

صيغه ساعتي و زنا : بعضي از فرق هاي عقد موقت و زنا شامل موارد زير مي باشد.

صيغه موقت  يك نوع ازدواج  محسوب مي شود.

همان صورتي كه ازدواج دائم نوع ديگري از ازدواج مي باشد و هر دو موقعيت و احكام مخصوص به خود را دارا مي باشند.

مانند بيان كردن صيغه عقد، مهريه و مدت مي باشد. ولي زنا  بدون در نظر گرفتن اين موقعيت(مانند بيان نكردن صيغه عقد) كاري ارائه مي شود.

در ازدواج موقت نسبت به دختري كه باكره مي باشد، اذن پدر و يا جد پدري الزامي مي باشد.

صيغه ساعتي و زنا در نهايت اين كار با مطلع بودن خانواده و به دور از احساسات و پنهان كردن  انجام مي شود.

 

صيغه ساعتي و زنا

تكاليف در ازدواج موقت يا صيغه ساعتي

 • در ازدواج موقت،زن بايد پس از به پايان رسيدن زمان عقد، عده حفظ كنند.
 • زمان عده به موارد مخصوص بستگي دارد و حداقل از دو ماه كمتر نمي باشد.
 • يعني پس از هر صيغه موقت بايد زمان  تقريباً طولاني را از صيغه شدن دوري كنند اما در زنان اين قوانين موجود نمي باشد.
 • در ازدواج موقت، مرد مسئوليت را قبول مي كند و اطاعت كردن اين ارتباط را از لحاظ فرزند دار شدن قبول مي كنند.
 • در صورتي كه در عمل نامشروع اين امكان موجود نمي باشد.صيغه ساعتي و زنا

مطالب و مقالات سايت ” مشاوره خانواده” توسط تيم تخصصي مشاوران و روانشناسان تهيه و پشتيباني شده است.

رابطه جنسي در ازدواج موقت و زنا

در ازدواج موقت بر طبق ضوابط صورت مي گيرد و ارضا شدن جنسي داراي نظم و قانون جواب داده ميشود .

در صورتي كه در زنا  رابطه اي شرعي و قانوني موجود نمي باشد و غير قانوني محسوب مي شود.

كرامت انساني زن

معتبر بودن زن در زنا  از بين خواهد رفت و او به فردي بدون ارزش و قابل دسترس تبديل مي شود .

در صورتي كه ازدواج موقت موقعيت مخصوصي را دارد كه اين موقعيت باعث حفظ آبروي زن ميشود.

تولد در صيغه موقت و زنا

در زنا  فرزند نامشروع ايجاد مي شود اما در صيغه فرزند حلال محسوب مي شود.

اگر  در زنا فرزندي به دنيا آيد پدر و مادر مسئوليت تربيت كردن را عهده دار نمي باشد .

مگر آنكه او را وسيله‌اي باشد براي شهوت هاي تعبير خواب  تعيين كنند .صيغه ساعتي 

 • احتمال دارد فرزندي كه از زنا به وجود مي‌آيند داراي بيماري شود ولي در صيغه اينگونه نيست.

صيغه ساعتي و زنا2

گناه زنا

در زنا به دليل اينكه احساس گناه موجود مي باشد پرده هاي انسان و خداوند از بين خواهد رفت و انسان ميشود.

در صورتي كه در ازدواج موقت به دليل اين كه اين امر با قانون مطابقت دارد اين خطر موجود نمي باشد.

 اثرات مثبت صيغه موقت

صيغه به دليل داشتن محدوديت موجب پيشگيري از به هم ريختن خانواده مي شود در صورتي كه زنا موجب به متزلزل شدن بنيان خانواده مي‌شود.

 

صيغه ساعتي در اصفهان مشهد تهران يزد تبريز شيراز قزوين.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۹ خرداد ۱۳۹۷ ] [ ۰۶:۰۶:۱۸ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

مشكلات رفتاري كودكان علت هاي متفاوتي دارد. مهم ترين علت آن در رفتار با كودك مي شود تشخيص

داد. زير والدين و مخصوصا مادر ، نزديك ترين فرد به كودك مي باشد كه كوچك ترين رفتار آنها بر

كودكشان موثر مي باشد و امكان دارد موجب آسيب به رفتار كودك شود.

رشد شخصيت كودك

بيشترين رشد شخصيت كودك تا ۱۴ ماهگي و بعد از آن تا ۵ سالگي مي باشد. بسياري از آسيب هاي

رفتاري كودك كه بعدها و مخصوصا در سن نوجواني والدين با آن مشكل دارند در اين سال ها خودش را

نشان مي دهد.

شناخت هاي متعددي مي باشد كه والدين بايد در سال هاي آغاز رشد از آن مطلع باشند.

*چگونه مي توان از صدمه هاي تربيتي و مشكل رفتاري  كودك جلوگيري كرد؟

*چگونه كودك را تحسين و تنبيه كنيم؟

*با لج باز بودن فرزند ۳ ساله ام چه كار كنم؟

لكنت زبان

لكنت زبان نوعي اختلال در برون دهني صدا مي باشد . اكثر كودكان در فهميدن ، مطلع بودن  و فهم

زبان مادري موفق هستند ، ولي بعضي از موارد در استفاده از صوت با مشكل مواجهه مي شوند. تعداد كمي

از كودكان در فهميدن زبان دچار اختلال مي شوند ، كه در قدم اول بايد آزمايش هاي شنوايي براي آنها

صورت گيرد.

*چگونه به كودكي كه كم شنوا مي باشد آموزش داده شود كه بدون اشكال گفتگو كند؟

*آيا صحيح مي باشد كه لكنت بر اثر اشكال در عصب مي باشد؟

* لكنت حروف سايشي با گذر زمان از بين مي روند يا احتياج به گفتاري پيدا مي كند؟

گوشه گيري

برخي از كودكان براي شركت در گروه ها و حاضر شدن در جمع علاقه مند نيستند . درباره گوشه گيري

كودكان بايد در قدم اول علت را پيدا كرد كه كودك فقط خجالت مي كشد يا بدتر از اين مي باشد كه در

اعتماد به نفس مشكل دارد. يا با اضطراب درگير مي باشد كه با ديدن فرد خاص نشات مي گيرد.

*با كودكي كه خجالت مي كشد بايد چگونه برخورد كرد؟

*آيا تنهايي كودك درمان  مخصوصي دارد؟

ترس

كودكان معمولا ترس هاي متفاوتي دارند ، مثل ترس داشتن از تنهايي ، ترس داشتن از جاي تاريكي ، ترس

از نا آشنا ، ترس از ديدن حيوانات.

آنها با اين ترس ها نمي توانند به تنهايي مبارزه كنند ، اغلب پدر و مادر نمي توانند آنها را راضي كنند كه

به طور مثال آن حيوان ترسي ندارد. اكثر اين ترس ها به طور طبيعي مي باشد و با گذر زمان از بين

مي رود.

*اگر كودك در برابر حيوان خاصي واكنش غير معمولي نشان داد چه كاري بايد انجام داد؟

*به چه صورت ترس از مدرسه را در كودك برطرف كنيم؟

*چه بازهايي مي باشند كه ترس كودك برطرف مي كند؟

ناخن جويدن

پدر و مادر معمولا نسبت به ناخن جويدن كودك حساسيت نشان مي دهند . اين عادت در اكثر كودكاني

كه ديده مي شود كه در مقابل ديگران مي خواهند جلب توجه بكنند. اغلب پدر و مادر كه ناراحت مي شوند

از اين رفتار كودك خود ، رفتاري نشان مي دهند كه كودك مي خواهد.

*آيا علت ناخن جويدن مضطرب بودن كودك مي باشد؟

* فرق ناخن جويدن در كودكي و نوجواني چه مي باشد؟

*ناخن جويدن امكان دارد موجب چه بيماري شود؟

شب ادراري

شب ادراري كودكان علت هاي مختلف دارد كه مي تواند روحي يا جسمي باشد. در بيشتر عوامل ، كودك با

هر دو مشكل دارد . در حقيقت شب ادراري دو نوع مي باشد : ۱٫ ارثي ۲٫مادرزادي مي باشد و از بين

مي رود، و در نوع دوم مادرزادي در اثر عوامل مخصوصي مي باشد.

*علت اينكه براي معالجه شب ادراري بايد نزد دكتر اورولوژي مراجعه كنيم چيست؟

*چگونه مي توان متوجه شد كه شب ادراري داراي كدام جنبه مي باشد رواني يا جسمي ؟

*تشك هايي كه هشدار مي دهند چه تاثيري در معالجه بيماري مي گذارند ؟ آيا استرس كودك را افزايش

مي دهد؟

حسادت

حسادت يك نوع احساس عاطفي مي باشد كه برخي افراد دليل آن را به طور ذاتي مي دانند و برخي افراد

آن را به طور فطري مي دانند. براي كودكان اين مسئله كه به چه صورت با حس موفق بودن همسالانش

كنار بيايد دشوار مي باشد. بايد به آنها ياد داد كه هر شخص در زندگي روش ، اهداف و موفقيت به خصوصي

را دارد.

*با حسود بودن فرزند بزرگتر در مقابل فرزند كوچكتر چه كاري بايد انجام داد؟

*فرزند من خواهري دارد كه تازه متولد شده كه او را مورد اذيت قرار مي دهد، به چه صورت او را قانع كنم

كه از اين رفتار دست بردارد؟

*رقابت در مدرسه و حسود بودن نسبت به هم كلاسي ها تا چه حدي فايده و تا چه اندازه اي ضرر دارد؟

پرخاشگري

پرخاشگري از نظر نوع بروز و آشكار شدن در برخورد فرق دارد. از نظر طرز فكر آن و تاثيراتي كه

در مدت طولاني بر روان كودك مي گذارد موثر مي باشد.

پيدا كردن دليل يا الگوي پرخاشگري يكي از مسائل مهم در پرخاشگري كودك مي باشد. همچنين

سن كودك در جستجو نوع پرخاشگري موثر است.

*آيا جيغ زدن و زدن كودك در سن ۳ سالگي معمولي مي باشد؟

*آيا كودك ۲ ساله اي كه براي دريافت كردن اسباب بازي ، هم بازي خود را گاز مي گيرد جزو كودك

پرخاشگر مي باشد؟

*در اصل برخورد پرخاشگري در چه حدي مي باشد؟

دروغگويي

از نظر بزرگسالان هر سخني كه واقعي نباشد دروغگويي مي گويند.

كودكان امكان دارد تخيل و روياي خود را واقعي جلوه دهند و به طور جدي از شما خواهش كنند كه

آن را باور كنيد كه آنها راست مي گويند. اينكه كودك امكان دارد براي دوري از تنبيه و ترس از دروغ

استفاده كند.

*با كودك دروغگو چگونه بايد رفتار كرد؟

*فرزند من پنجم ابتدايي مي باشد و داستان هاي عجيب و غريب درباره زندگي توضيح مي دهد كه

به دور از حقيقت است و دوستان او تعجب مي كنند ، چه رفتاري بايد انجام دهم؟

*به چه صورت كودكي كه از ترس تنبيه شدن به دروغ پنهان مي برد تحسين و تشويق كنيم تا راست

بگويد؟

دزدي

دزدي به معني برداشتن وسايل اطرافيان از ۷ سالگي آغاز مي شود كه براي كودك معني روشني

دارد. زيرا تا قبل از آن كودك معناي مالك بودن را نمي داند.

برداشتن لوازم اطرافيان براي كودك ۳ تا ۵ ساله امر معمولي مي باشد و كودكان در مرحله اي مي باشند

كه همه چيز را متعلق به خود مي دانند.

*آيا كودك از ۷ سالگي به آموزش مالك بودن احتياج دارد؟

*ياد دادن استفاده از لوازم خود و اطرافيان بايد در مدرسه صورت گيرد يا توسط پدر و مادر؟

*كودكي كه مي فهمد لوازمي مال او نمي باشد اما آن را بر مي دارد را به چه صورت بايد مورد تنبيه

قرار داد؟


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۹ خرداد ۱۳۹۷ ] [ ۰۶:۰۵:۱۳ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

سلام من يك دختر ۲۲ سالمه ،از خارج ، من حدود ۴ ماه با يك پسر كرد دوست بودم، با همديگر رابطه داشتيم و الان من ۲ هفته حامله هستم. مادرم از اين موضوع خبر داره و بسيار عصبي و ناراحته. من اين پسر رو خيلي دوست دارم، اونم من رو خيلي دوست داره ولي شده كه عصبي شده سرم داد زده، اما با اين حال دوسش دارم و بهش قول دادم كه ازدواج كنم باهاش، اما خانواده من مخالف ازدواج من با اون هستن ، ميگن بهم نمي خوريد. ميگن جووني ، ادم هاي بهتري پيدا ميكني. مادرم اصرار به قطع رابطه من و سقط بچه ، ادامه تحصيل من داره.ميگه هيچ وقت خوشبخت نميشي. واقعا نمي دونم چي كار كنم ، از يه طرف نمي خوام دل اون رو بشكونم ، چون نمي تونم فراموشش كنم، نمي دونم ، مي ترسم بعدا پشيمون شم . از يه طرف مي ترسم بدبخت شم. به نظر شما من چي كنم

راهنما گفته:

خب دوست عزيز با اين راهي كه شما در پيش گرفتيد .
نبايد انتظار آرامش در زندگي مشترك آينده رو داشته باشيد .
هر كاري بايد سر وقت انجام بشه .
بچه دار شدن شما در اين شرايط توجيهي نداره .
اگر قراره خودتون رو با عبارت دوست ندارم دلش بشكنه !
يا اينكه خيلي دوستش دارم گول بزنيد به خود شما بستگي داره .
ولي وقتي حرف خانواده اي كه شمارو به اين جا رسوندن رو قبول نداريد .
پس بدونيد راه اشتباهي رو در پيش گرفتيد .
كمي از اين احساسات كور رها بشيد و به خودتون بيايت.
سر به دادگاه خانواده بزنيد و ببينيد .
امثال دخترايي مثل شما در چه شرايطي قرار دارن.
در اين مورد ميتونيد با متخصصين كانون مشاوران ايران، مشاوره تلفني/تخصصي داشته باشيد
دفتر شريعتي:
۰۲۱-۸۸۴۲۲۴۹۵ خط ويژه


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۹ خرداد ۱۳۹۷ ] [ ۰۶:۰۳:۳۳ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

رييس انجمن علمي ‌سلامت خانواده ايران تاكيد كرد:«درمان مشكلات و اختلالات جنسي كار يك نفر نيست بلكه كار تيمي است كه اين تيم را روانپزشك، روانشناس، متخصص اورولورژي، متخصص زنان، ماما و پرستارهايي كه در اين زمينه آموزش ديده اند تشكيل مي دهند و در غالب كلينيك هاي درمان مشكلات جنسي فعاليت مي كنند.»

دكتر محمدرضا صفري نژاد گفت:«درمان مشكلات و اختلالات جنسي كار يك نفر نيست بلكه كار تيمي است كه اين تيم را روانپزشك، روانشناس، متخصص اورولورژي، متخصص زنان، ماما و پرستارهايي كه در اين زمينه آموزش ديده اند تشكيل مي دهند و در غالب كلينيك هاي درمان مشكلات جنسي فعاليت مي كنند يعني در حقيقت درمان مشكلات جنسي كار يك متخصص به تنهايي نيست.

از طرفي براي درمان مشكلات و اختلالات جنسي نياز به وجود تجهيزاتي است كه بتوان بوسيله آن بيماري و مشكلات جنسي را تشخيص داد.»

كمبود مراكز منسجم براي درمان مشكلات جنسي

رييس انجمن علمي سلامت خانواده ايران تاكيد كرد:«تشخيص مشكلات جنسي از اهميت بسياري برخوردار است به دليل اينكه زماني مي توانيم درمان موثري را براي بيمار داشته باشيم كه تشخيص درستي بدهيم.

در حال حاضر صدها بيمار با پاكت ها دارو به پزشكان بسياري مراجعه مي كنند و نتيجه اي براي درمان خود نمي گيرند و اكثر اين افراد ابتدا براي درمان مشكلات جنسي خود به تبليغات ماهواره اي و اينترنتي روي آورده اند كه دليل آن عدم وجود مراكزي منسجم در اين زمينه است.در حالي كه اگر چنين مراكزي وجود داشته باشند مردم مي دانند كه بايستي براي درمان مشكلات جنسي خود به اين مراكز مراجعه كنند در نتيجه تشخيص مشكلات جنسي آنها قطعا درست بوده و به دنبال تشخيص مي توان بيماري را درمان كرد.»

تنها ۳۰ درصد از بيماران مبتلا به مشكلات جنسي براي درمان اقدام مي كنند

اين متخصص اورولوژي ادامه داد:«متاسفانه بسياري از افرادي كه دچار مشكلات جنسي شده اند براي درمان خود اقدامي نمي كنند به اين دليل كه مشكلات جنسي تابو است و اين مسئله اي است كه در تمامي كشورها وجود دارد و طي بررسي صورت گرفته مشخص شده تنها حدود ۳۰ تا ۴۰ درصد از افرادي كه دچار مشكلات جنسي هستند براي درمان مراجعه مي كنند كه به دليل شرايط خاص اين بيماران و شرم و خجالت از بيان مشكلاتشان است.»

وي تاكيد كرد:«بيماران به هيچ وجه نبايستي از مراجعه براي درمان مشكلات جنسي خود شرم و هراس داشته باشند و بايد بدانند در مراكزي كه به درمان اين بيماران مي پردازند پرسشنامه هايي موجود است كه بيمار در شرايط خصوصي اين سوالات را خوانده و پاسخ مي دهد بدون اينكه با درمانگر در ابتدا صحبت كند و به راحتي مي تواند به صورت واضح مشكل خود را در پرسشنامه بنويسيد، سپس درمانگر بعد از مطالعه مشكلات بيمار، آن را بررسي مي كند و با اصطلاحات و كلماتي مناسب مي توانيم حداكثر اطلاعات را از بيمار بگيريم بدون اينكه دچار خجالت و شرمندگي شود بنابراين بيمار نبايد از اين نظر احساس كند با مراجعه به پزشك دچار شرمندگي مي شود.»

پرونده بيماران مبتلا كاملا محرمانه است

رييس انجمن علمي ‌سلامت خانواده ايران افزود:«متاسفانه برخي از بيماران مبتلا به مشكلات جنسي گمان مي كنند با مراجعه به پزشك مشكلات آنها فاش مي شود و اطرافيان وي از آن اطلاع پيدا مي كنند در صورتي كه بايد بدانند پرونده هاي بيماران كاملا محرمانه است و تنها خود بيمار و پزشك به اطلاعات وي دسترسي دارند و پزشك اطلاعات وي را در اختيار شخص ديگري نمي گذارد و كاملا محرمانه است و نبايد فكر كنند ممكن است همه از مشكل وي اطلاع پيدا كنند.»


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۹ خرداد ۱۳۹۷ ] [ ۰۶:۰۱:۳۳ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

شوهرم بهم خيانت كرد

بسياري از زنان هستند كه مي گويند در زندگي زناشويي مان شوهرم بهم خيانت كرد.

در يك زندگي زناشويي براي يك زن، سخت تر و دردناك تر از اين نيست.

كه متوجه شود كه شوهرش، كسي كه مجبور به ازدواج با او شده است.

با يك زن ديگر مخفيانه ارتباط برقرار مي كند و به او خيانت مي كند.

موضوع خيانت شوهر

 • واقعيت غيرقابل انكار كه امروزه پايه ي دادگاه هاي خانوادگي است و نه در همه موارد.
 • زنان با صداي بلند مي گويند و قاطع نمي خواهند حقوق خود را از دست بدهند.
 • مردان بيش از زنان در زندگي عادي خيانت مي كنند.

و از بين بيست و هشت تا پنجاه ساله ها بيشترين خيانت مردان انجام مي شود.

محققان علت خيانت برخي از زوج ها را دنبال مي كنند.

با توجه به شيوع عدم رعايت اصول اخلاقي زندگي زناشويي در كشورهاي غربي.

محققان به دنبال كشف علت علمي شكل گيري روابط انساني در اين كشورها هستند.

براساس يك مطالعه منتشر شده در سال ۲۰۱۱، از هر پنج مرد و زن در ايالات متحده.

يك مرد از همسر فعلي خود با ايجاد روابط ناامن سر باز مي زند.

مطالعات ديگر نشان مي دهد كه تعداد مردان خيانتكار بسيار بيشتر از زنان خائن است.

 

شوهرم بهم خيانت كرد

دلايل خيانت شوهران

اين افراد چندين دليل براي توجيه رفتار غير اخلاقي خود را ذكر مي كنند.

برخي افراد داراي مشكلات جنسي و رواني و انگيزه هاي سوء استفاده از آنها هستند.

و افرادي وجود دارند كه خودخواه و مشكوك هستند و فكر مي كنند شوهرشان آنها را دوست ندارد.

مستر شوارتز، استاد جامعه شناسي در دانشگاه واشنگتن، معتقد است.

كه به شمار افراد خيانتكار روي زمين دلايل متعددي براي خيانت وجود دارد.

دسته بندي شوهران خيانت كار

محققان توانسته اند مردان و زنان خائن را به دو دسته تقسيم كنند:

 • گروه اول شامل كساني هستند كه از زندگي زناشويي خسته شده اند.
 • و روابط فعلي ديگر براي آنها جذاب نيست. اينها اغلب افرادي هستند.
 • كه مدتها در رابطه بوده اند و اكنون به دنبال يك شادي جديد هستند.
 • گروه اول به دنبال آغاز يك رابطه جديد نيستند و فقط مي خواهند.
 • با شناختن افراد جديد و ايجاد روابط با آنها، سرگرم شوند.

در سال گذشته شوراي ساليانه، انجمن آمريكايي جامعه شناسي گفت كه ازدواج كرده است.

كه زن و شوهرشان را به قتل رسانده اند و عميقا از زندگي خود رنجيده تر بوده اند.

گفته مي شود كه زنان، هرچند با شوهران خود راضي هستند .

و درباره طلاق صحبت نمي كنند، يك رابطه جديد را بدون ازدواج آغاز مي كنند.

خيانت و عدم رضايت در زندگي

رده دوم شامل كساني است كه از روابط زناشويي فعلي خود راضي نيستند.

 • اينها اغلب افرادي هستند كه به دلايل مختلف ممكن است داراي فرزندان يا منافع مالي باشند.
 • نمي خواهند جدا شوند، اما آنها به دنبال چيزي هستند كه احساساتشان را تحسين مي كنند .

و متاسفانه در اغلب موارد تنها چيزي كه به نظر مي رسد وارد شده اند .

تبديل شدن به يك رابطه غيرمترقبه در اين راستا است و افرادي هستند .

كه در تلاش براي تلافي هستند. با اين حال، مطالعات اخير نشان مي دهد .

كه مقابله و تلافي علت اصلي اين رفتار غير طبيعي نيست.

كارشناسان بر اين باورند كه افرادي كه به لحاظ اقتصادي وابسته به سوء استفاده آنها هستند.

بيشتر از ديگران با خيانت رو به رو مي شوند هستند.

بررسي آمار خيانت شوهر

آمارها نشان مي دهد كه اگر سطح درآمد مرد كمتر از همسرش باشد.

احتمال خيانت به وي بسيار بيشتر از حالات ديگر است.

شايد اين به اين دليل است كه جامعه به مردان مي آموزد .

كه نبايد نان خود  همسر خويش باشند.

 • كريستين من، استاد جامعه شناسي دانشگاه كانكتيكات، توضيح مي دهد .
 • كه مردان كم درآمد در مواجهه با همسرشان دچار نا امني مي شوند.
 • اين مردان سعي مي كنند مردانگي خود را ثابت كنند وقتي احساس مي كنند.
 • كه نقش مردانه آنها تهديد مي شود. آنها به دنبال راهي براي اشاره به شوهرانشان .
 • در برابر موقعيت خويش هستند، حتي اگر آنها نان آور خانه نيز نباشند.

 

عامل بيكاري در خيانت مردن 

 • از سوي ديگر، حتي اگر مرد از لحاظ اقتصادي خودكفا و وابسته به همسرش باشد.
 • احتمال اين سوء رفتارها نسبت به زنان بيشتر گزارش مي شود.
 • زيرا احتمال خيانت به آنها بيشتر است.
 • نان آوران بايد به خانه بروند يا از فرزندانشان مراقبت كنند .
 • و عملا ديگر فرصتي براي فكر كردن درباره يك رابطه جديد ندارند.

در پايان، كارشناسان خاطر نشان مي كنند .

كه دانستن خيانت يك شوهر يك مشكل غم انگيز است.

و خائن بايد منتظر پاسخ صحيح اخلاقي و قانوني باشد.

التيام اين مشكل طولاني مدت طول مي كشد.

اما اگر پايه و اساس خانواده به اندازه كافي قدرت مند باشد.

اميد است كه همسر فريب دهنده يا خيانت كننده زن فريبنده را ببخشد .

و اين بحران، هر چند سخت، از بين مي رود.

در اين موارد، ارجاع به مشاور خانواده نيز توصيه مي شود.

لزوم مراجعه به مشاور در خيانت همسر

 • اگر كسي گفت شوهرم بهم خيانت كرده بايد او را به مشاور روان شناس ارجاع داد.
 • كه در اين صورت شخص مي تواند به راحي مشكلات خويش را در اين زمينه ريشه يابي كرد.
 • و ان ها را به مرور زمان توسط مشاور و كمك هاي او حل و فصل نمايد.
 • مشاوران روان شناسي با داشتن تخصص و تبحر در اين زمينه به خوبي مي دانند .
 • كه دليل اصلي خيانت شوهر به همسرش را كشف كنند .
 • و سپس با استفاده از همين دلايل اصلي به حل و فصل موضوع پرداخت.
 • و با انجام مشاوره هاي روان شناسي مشكلات را به مرور زمان مرتفع نمود.
 • و شادي و آرامش را به رابطه زن و شوهر برگردانند.

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۹ خرداد ۱۳۹۷ ] [ ۰۶:۰۰:۰۸ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

چگونه شوهر بداخلاقمو عاشق خودم كردم!

مطلب پايين داستانيه كه در يكي از سايتهاي مشاوره به چشمم خورد و فك كردم بد نيست اينجا هم قرارش بدم؛من در بست در اختيار شوهرم بودم...يعني تو بدترين حال و اوضاعم براي شوهرم بهترين بودم...
كارايي كه من واسش كردم تو اين دوره زمونه هيشكي نميكنه....
اما خوب محبتهاي من بي دريغ كه نبود..بي انتظار كه نبود...
خودم دوسش داشتم بهش نياز داشتم براي همين بهش محبت ميكردم تا بهم محبت كنه...
من هر روز گريه ميكردم و و مدتها از ازدواجم به شدت پشيمون بودم
چون همسرم ديوار بود
يعني هيچ حرفي نميزد
روزي كه صداشو ميشنيدي اون صدا صداي اعتراض بود اونم به شكلي كه ميكوبوندتاااا
براشم فرق نميكرد كه جلو كي باشه...
بيشترين تعريفش از ظاهرت اين بود كه اممممممم بهت مياد
شوخي ؟ خنده؟ هههه...اصلااااا
شوهرم تو خيابون حتي كنارم راه نميرفت ... جلوي مهمونا با فاصله ازم مينشست...منم مينشستم كنارش صاف صاف نگام ميكرد ميگفت برو اونور زشته... يا صداتو بيار پايين....
تو حسرت اين بودم بريم مهموني براي من يه قاشق بذاره جلوي من...ميديدم شوهراي ديگران سالاد و ماست و برنج و .....
توي رابطه هم در 70 درصد مواقع من پيش قدم بودم... اما بارها هم از اين ناحيه كوبونده شدم و ميگفت نه امشب نه....هر وقت هم مي اومد تو اتاق يه بهونه هايي مي اورد كه من ازش رابطه نخوام...مثلا در رو باز ميذاشت....يا ميگفت سرم درده كمرم درده....يا خسته م..
البته خوبياش خيلي بود....مثلا يه مرد به تمام معنا بود..هيچ وقت نشده با دوستاش بره بيرون واسه تفريح...يا تنهايي بره مسافرت....يه خونواده ددوسته به تمام معنا بود...حواسش به كم و كسريه من و خونه بود..سالم بود.....تميز بود...عاقل بود...شخصيت اجتماعيش بالا بود...همه به گزيده گويي و نجابت مي شناختنش...ظاهرش خوب و برازنده بود...و توي مرداي اطرافش يه سر و گردن تو خيلي چيزا بالا بود
اين مرد الان يه فرشته س تو خيلي از زمينه ها....
بهم زنگ ميزنه...اس ميده...ابراز دلتنگي و دوس داشتن ميكنه...همش ميگه بيا بشين پيشم...ازم تعريف ميكنه تو خيلي چيزا....اين اواخر ازم ميپرسه دوسم داري؟زندگي با من برات دلچسبه؟(فكر كن اون از من ميپرسه يه زماني من اينا رو بهش با گريه ميگفتم)...پيش خونواده ش طرفه منو ميگيره....توي يه دفتري كه ماله ثبت كاراشه يه جا خوندم كه نوشته بود خدايا شكرت واسه اينكه زنه خوبي دارم...همسرم 180 درجه نسبت به قبلش عوض شده...بهم تكيه ميكنه بهم اعتماد داهر رو من حساب ميكنه....قبولم داره...
تغييرات مثبته اين اواخر هم اينه....باهام دردودل ميكنه....از اتفاقاي روزمرش باهام حرف ميزنه....منو به حرف زدن وادار ميكنه....شوخي ميكنه باهام بيا و ببين...كشتي ميگيره...دلقك بازي درمياره تا بخندم...هههه دستمو تو خيابون محكم ميگيره حتي بعضي وقتا دستشو ميندازه دور و كمرم و باهام تو خيابون شوخي ميكنه...همين الانم كه دارم پست ميذارم پاي لب تاپ خودشه و هي ميگه اين برنامه رو بيا ببين اين بازي رو نظرت چيه؟يا از پيامايي كه تو بازي بين بچه ها رد و بدل ميشه با صداي بلند برام ميخونه و ميخنده....تازه داشت ميومد خونه زنگ زده ميگه خانومم كجاس كه سه ساعته از من خبري نميگيره....
اين چيزايي كه دارم مينويسم حاصله 2 سال و نيم زحمته بي وقفه ي منه...دو سال تلاش بدونه نا اميدي
بعد از اينكه خيلي از خانم ها پرسيدند كه چي كار كردي شوهرت اينطوري شد پاسخ داد:
در مرحله ي اول
تو زندگيه از خودم پايين تر زوم شدم و خدا رو هزارر بار شكر ميكردم به خاطر اينكه همسرم يه سري خوبيهايي داره كه اگر نداشت معضل لاينحل بود واسم...
هميشه ميگفتم اگر عاشق نيس اما مرده زندگيه...حالا تو مثالاي بالا به خوبياش اشاره كردم...خدايي بهش نگاه ميكردم و خوبيهاشو از خاطرم ميگذروندم....

مرحله ي بعد
زوم شدن تو حرفاش بود.....خيلي از مشكلات با گوش دادن به انتقاداي شوهر حل ميشه...يعني يه زنه عاقل اين انتقادا ميشه براش فرصت...
...خوب اونم از من نارضايتيهايي داشت...مثلا من اصلا خونه داري بلد نبودم....شلخته بودم....من بلد بودم فقط غذا درست كنم....ديگه هيچي....اين عيبمو تا درصد بالايي رفع كردم...واقعا الان جلو همه ميگه فلان غذاي يا فلان كار رويا تو خونه داري نظير نداره...
ديگه اينكه وقتي از يه زني تعريف ميكرد از اون زن ايده ميگرفتم.طوري كه ديگه اون زن ديگه براش بت نبود...ميگفت زنه من...زنه من...زنه من
يه بار فقط يه بار بهم گفت زن كه غر ميزنه از چشم مي افته....ديگه غز نزدم...
خلاصه به انتقاداش گوش كردم و رفعشون كردم...

مرحله ي بعد
من شوهرمو با سكوت رواني كردم....
خسته شدم ار بس بهش گفتم بهم محبت كن بهم خوبي كن برام كم نذار...
بابا شخصيتم له شد...براي همين ديگه وقتي ازش بدي ميديدم فقط سكوت ....البته نه اينكه شورش دربياد تا اخلاقشو اصلاح ميكرد زود به عنوان پاداش مهربون و شاد ميشدم...
زنه خوب و دانا هميشه خوبي ميكنه تا وقتي محبتشو از شوهرش دريغ كرد شوهره جاي خاليشو بفهمه و اون شروع كنه پارو زدن...
با سكوت خيلي به شخصيتم جلا دادم....
يه وقتايي خوب حركتش توهين بود...يعني اصلا بحث حيثيتي بود....اونو قهر ميكردم اساسي...حتي تو چشاش نگاه نميكردم...واااي اون داد ميزد به من نگاه كن به من نگاه كن...اما رازه كارم اين بود كه وقتي اون لحظه معذرت ميخواست و كوتاه مي اومد من همه ي خواسته هاي مربوط به اون موضوع رو ميگفتم و دلايلمو مي اوردم و اونم مي پذيرفت....و در جا آشتي ميكردم...يعين اون توهين اوليه رو از ذهنم پاك ميكردم....
نشده تا حالا بگم اهااااا يادته اون روز هم به من اين حرف رو زدي؟

بزرگترين دليل موفقيتم خونسرديم بود....ادامه ندادن بحث تو زمان عصبانيت اون .....هيچ وقت باهاش دهن به دهن نشدم اما تا شرايطش ميشد و ميديدم پذيراي حرفامه انتقاداي سازنده و بزرگي ازش ميكردم....يه انتقادايي كه در زماناي ديگه شايد محكم ميزد تو دهنم...هههه
اينم بگم هيچ وقت از خونواده ش بدي نگفتم حتي با اينكه برادر شوهرم اسيرم كرده بوده و ....باز تو شرايطش كه ميشد حرفامو ميزدم و نارضايتيمو ميرسوندم....
زبون درازي ممنوع....اشك و گريه سر هر چيزي ممنوع.....طوري كه الان وقتي گريه ميكنم التماسم ميكنه گريه نكنم....چون نذاشتم لوث بشه....
ديگه اينكه وقتي ديدم همش سرش تو بازيه منم هم پاش شدم...تفريحاتشو منم زوري خودمو واردشون كردم...مثالاي قشنگ براش خوندم...از رابطه ي بابام اينا يراش گفتم...چون مردا اصلا دوست ندارن با كسي مقايسه شن اما من با تعريفاتم از خونواده ي خودم هم اونو تشويق كردم هم مقايسه ش كردم اينجوري بهش بر نميخورد.....

همه ي اون موارد بالا يه طرف اين حرفاي بعديم يه طرف
من دست از آويزون بودن و گدايي محبت و وابستگي برداشتم.....
شايد 6 ماهه نگفتم كه دوستم داري؟ازش انتقاداي احساسي نكردم...نگفتم چرا بهم بها نميدي...در عوض خودم به خودم بها ميدادم جلوش....
باور كنيد عين يه پرنسس هواي خودمو داشتم...چه ظاهر چه غذا چه......مني كه همش بغلش ميكردم ..همش لمسش ميكردم همش بوسش ميكردم ...همش ميگفتم پس تو چرا اينكارارو نميكني...؟؟؟؟دست برداشتم....الان اون اينكارارو ميكنه و البته جواب خوبي ميگيره از جانب من....

اون همش بهم مبگه چقدر عوض شدي.....چقدر شخصيتت ثبات داره...چقدر آرامش داري.....چون ديگه براي تامين التماسش نميكنم....اجازه ميدم اون تمايل به تامين پيدا كنه....

اون عوض شد ...قبل از اون من عوض شدم.....
هنوز خيلي با ايده آل هام فاصله داره...
منم با ايده ال هاي اون فاصله دارم....
هنوزم وقتي يكي از بچه ها يه سياستي رو رو ميكنه من سرم سوت ميكشه وااااي حواسم نبود به اين بعده زندگي...
اما خوبيه كارم اينه كه شش دانگ حواسمو جمع كردم....تيزه تيزم ببينم چي ممكنه زندگيمو له كنه يا ببره تو اوج....
هر حركت اشتباهي تو زندگي اگر فقط يه بار انجام شه و ازش درس گرفته شه موفق ميشيم

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۸ خرداد ۱۳۹۷ ] [ ۰۷:۵۲:۱۴ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

سلام.
آبان ماه عقدكردم وعاشقانه همسرمودوست دارم اماازاونجايي كه همسرم خيلي اجتماعيه دختراي زيادي سعي دارن كه خودشونونزديك ايشون كنن.منم فوق العاده حساسم وخيلي وقت هااين حساسيته جفتمونوآزارميده بااين حال سعي ميكنم به روم نيارم ولي خب موفق نميشم.
ازطرفي 1 ماه بعدازعقدمتوجه شدم همسرم دوران مجردي بادخترخاله ي يكي ازاقوام به نسبت نزديك رابطه داشته وازاون موقع نسبت به رفت وآمدبااين خانواده دلسردشدم وهمش حس ميكنم كه هنوزم باهم رابطه دارن يااون خانوم فاميل آمارزندگي ماروبه دخترخالشون ميده.چندشب پيش همسرم به دليل شغلشون خونه ي اون فاميل موندن ووقتي به من گفتن منم ناخودآگاه چنان قشقرقي برپاكردم اون سرش ناپيدا.همسردليلوپرسيدومتوجه ناراحتيم شدوكلي قسم وآيه خوردكه همه ي اين هاتوهمه وبعدازعقدمون نه اون خانوموديدن ونه خواهندديد.البته بگم خودمنم هنوزاون خانومونديدم امادخترخالشون كه فاميل همسرميشه هرازگاهي جلوي من اسم اون خانوموخواسته ياناخواسته مياره ومنم كلي اذيت ميشم.
ازاون شبم رفتارهمسرم خيلي سردوبدترازهميشه شده وميگه ازاين به بعدهمينجوري رفتارميكنه.
تروخداكمكم كنيدو1 راه حلي پيش پام بذاريدتازندگيم مثل قبل ،بلكه هم بهترشه.موندم ديگه چيكاركنم.(ازاونجايي كه دوران عقدهستيم وهمسرم شغلشون آزاده هفته اي 1 بارهموميبينيم؛به نظرتون كمترزنگ واس بدم تااون بيادسمتم يامثل قبل باشم؟؟؟)

توسط elimeli درازدواج · پاسخ 1493 روز 20 ساعت 32 دقيقه قبل

سوال: 1 پذيرفته شده: 0 ( 0% ) | امتياز: 1

 

پاسخ (23)

 1. 1 vote

  سلام دوست عزيز

  براي اين‌كه عزيز همسرتان باشيد

  هميشه صادق باشيد. صداقت شما هيچ وقت از ياد همسرتان نخواهد رفت و بي‌صداقتي نيز براحتي مي‌تواند اعتماد همسرتان را از شما سلب كند و او را به شما بدبين كند و همين باعث از بين رفتن عزت شما شود.

  بر اعصاب خود مسلط باشيد. از كوره در نرويد . موقع عصبانيت ممكن است متوجه رفتار و گفتار خود نباشيد و حرفي بزنيد كه همسرتان را ناراحت كند و برنجد. شايد عصبانيت تان بعد از مدتي فروكش كند و شما آن را فراموش كنيد، ولي همسرتان هيچ وقت حرف‌هايي را كه شما در عصبانيت به او گفته‌ايد از ياد نمي‌برد. افرادي كه زود عصباني مي‌شوند، براي اطرافيانشان خسته‌كننده‌اند چون در پي هر گفتار و رفتاري بايد منتظر عصبانيت شما باشند و اين واقعا زجر آور است كه كسي دائما از دست همه عصباني باشد و با هر چيز كوچكي از كوره در رود.

  نقاط مثبت را هم ببينيد و بدبين نباشيد. وقتي هميشه به ايرادهايي كه همسرتان دارد فكر كنيد، روز به روز بيشتر از او دور مي‌شويد، اما اگر هميشه به نقاط مثبت او بينديشيد آن‌وقت هر روز بيشتر از ديروز برايتان عزيز مي‌شود.

  در رفتارتان با ديگران دقت كنيد. به بزرگترها احترام بگذاريد و با دوستانتان زياده‌روي نكنيد و در روابطتان حساسيت‌هاي همسرتان را در نظر داشته باشيد و او را با يك رفتار نابه‌جا در جمع نرنجانيد.
  نشاط خود را حفظ كنيد و هميشه خسته و افسرده نباشيد. بعضي افراد همين كه به همسر خود مي‌رسند فكر مي‌كنند بايد ناله كنند و خسته باشند. شور و نشاط باعث مي‌شود كه همسرتان در كنار شما احساس شادي كند، اگر روزي در كنارش نباشيد، جايتان خالي مي‌باشد. اما اگر دائم ابراز افسردگي كنيد، هر كسي در كنار شما احساس دلمردگي مي‌كند.

  هيچ‌گاه براي كارها و گذشت‌هايي كه در زندگي كرده‌ايد، سر همديگر منت نگذاريد. هر كاري كرده‌ايد براي زندگي خودتان بوده و خودتان خواسته‌ايد، پس بامنت آن را بي‌ارزش نكنيد.

  به همديگر احترام بگذاريد. خيلي اوقات از بين رفتن عزت همسران در ديد همديگر به خاطر از بين رفتن حريم‌ها بين آنهاست. سعي كنيد هميشه ادب و احترام را در قبال هم رعايت كنيد تا قبح توهين و بي‌احترامي بين شما از بين نرود و هميشه همديگر را محترم بشماريد. اين مورد شامل خانواده همسرتان هم مي‌شود.

  با هم به سفر برويد . از هيجان زندگي غافل نشويد و روزهاي شادي را با هم بگذرانيد.

  هر زني كه مي‌خواهد براي همسرش عزيز بماند، بايد به برخي نكات اهميت بدهد مثل اين‌كه، به ظاهر خود اهميت بدهد و هميشه لباس مناسب بپوشد. تشخيص ظاهر مناسب براي هر مكان كار سختي نيست و شما مي‌توانيد با توجه به حساسيت‌ها و نظرات همسرتان در اين مورد، آنها را پيدا كنيد.

  خوب آشپزي كنيد. شايد بعضي از زن‌ها آشپزي را دوست نداشته باشند و آن را وظيفه خود ندانند، اما تقريبا بيشتر مردها از همسر خود انتظار دارند يك غذاي خوب براي آنها تهيه كند.

  خانه مرتب و آرام خانه‌اي است كه يك مدير خوب آن را اداره مي‌كند.
  خانه را مرتب و آرام نگه داريد. اين به معني كار كردن هميشگي شما در خانه نيست، بلكه صحبت از جو خانه است كه ظاهر مرتب نيز به آرامش آن كمك مي‌كند. خانه مرتب و آرام خانه‌اي است كه يك مدير خوب آن را اداره مي‌كند. مثلا حواستان باشد كه مايحتاج خانه تكميل باشد، جو خانه را از تشنج به دور نگه داريد و فضاي خانه را آرامش‌بخش بچينيد.

  به حرف همسر خود گوش دهيد. كمتر با او سرسختانه مخالفت كنيد. دقت كنيد كه منظور ما، فراموش كردن ديدگاه‌ها و نظرات خودتان نيست بلكه ابراز آنها به نحوي است كه همسر شما فكر نكند شما حرف او را زير پا گذاشته‌ايد، مخالفت‌هاي يكباره، اكثر مردها را عصباني مي‌كند، در حالي كه وقتي به حرف آنها گوش مي‌دهيد لذت مي‌برند. در اين مورد زياده روي هم نكنيد.

  اگر در كارهاي خانه از شوهرتان كمك مي‌خواهيد، كارهايي را كه دوست دارد به او بدهيد و تقسيم كار كنيد. دستور ندهيد و ايراد نگيريد. او را به كمك كردن تشويق كنيد نه اين كه با رفتارتان او را از كمك كردن در خانه زده كنيد


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۸ خرداد ۱۳۹۷ ] [ ۰۷:۵۰:۲۴ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

سوال شده 20 ژان 2018 در دوستي يا نامزدي توسط دل آرام

سلام من و دوست پسرم چند سالي ميشه با هم هستيم و تا حدودي خانوادمون با خبرن از رابطمون و رابطمون سرگرمي و بچه بازي نيس و تصميممون ازدواجه اما من دو سال بزرگتر هستم و اين موضوع منو نگران ميكنه خودمون هيچ مشكلي نداشتيم تا الان ولي خب ميترسم مشكل ساز بشه لطفا راهنمايي كنيد

پاسخ داده شده 16 مي 2018 توسط دكتر روانشناس حرفه اي (47,800 امتياز)
ويرايش شده 17 مي 2018 توسط دكتر روانشناس

با سلام
دوست عزيز ببينيد اگر خود شما د و نفر مدتي رو سپري كرديد و به هر حال در اين مدت  با اشنايي بيشتر با هم احساس مي كنيد تفاهم وجوددارد انتژاراتي كه از هم داريد براوروده مي شود خب همه اين ها نكات مهمي هستند براي رسيدن به تفاهم براي ازدواج منتهي چون زنان زودتر به بلوغ فكري مي رسند يك مساله مهم اين است كه ايشون به هر حال ممكنه در زمينه هاي طرز تفكر متفاوت و درك متفاوتي از شرايط داشته باشد اگر واقعا فكر مي كنيد كه  اينگونه نيست و شرايط شما رو درك مي كنند مي توانند جنيه حمايتگر داشته باسند خب مساله راحت تر حل مي شود
ولي اگر قرار باشد به خاطر بزرگ تر بودن د ر شرايطي قرار بگيريد كه شما بيشتر حامي باشيد خب كم كم روال زندگي براتون فرسايشي مي شود
ضمنا صرف علاقه براي شروع زندگي مشترك كافي نيست گاهي هيجان قبل از ازدواج و تلاش براي رسيدن  يك مساله مهم است كه باعث مي شود افراد كنار هم قرار بگيرند ولي تضمين زندگي موفق نيست يعني ممكنه بعد از ازدواج اين هيجان به شدت قبل نباشد
بنابراين براي شروع زني مشترك بايد همه جوانب را بسنجيد و به درستي شرايط را در نظر بگيريد اميدوارم خوشبخت و موفق باشيد

در اين مورد ميتونيد با متخصصين كانون مشاوران ايران، مشاوره تلفني/تخصصي داشته باشيد
۹۸۲۱۲۲۳۵۴۳۰۴
موفق باشيد

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۸ خرداد ۱۳۹۷ ] [ ۰۷:۴۹:۰۷ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ]
.: Weblog Themes By tibablog :.

درباره وبلاگ

آموزش از طريق مشاوره پيش از ازدواج تا زوج درماني و مشاوره خانواده. راهنمايي و مشاوره تلفني ازدواج و خانواده مركز تهران و جنوب ۰۲۱۸۸۴۱۹۸۳۲ مركز مشاوره شمال و شرق ۰۲۱۲۲۲۴۷۱۰۰ شمال و غرب تهران ۰۲۱۲۲۳۵۴۲۸۲ مشاوره ازدواج و خانواده شامل آموزش مهارت هاي رفتار با همسر آينده خانواده همسر زوج درماني شناسايي فرد مناسب و از همه مهمتر اطمينان پيش از ازدواج از يك انتخاب درست است! عوامل زيادي در اين امر دخيل هستند كه بايد مورد بررسي و دقت نظر هنگام همسريابي و يا حتي دوست يابي قبل ازدواج به آن توجه كرد. رفع دعواي زن و شوهر و فرزندان اعتياد و مشاوره فردي
نويسندگان
لینک دوستان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 4037
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب