مشاوره خانواده ، ازدواج، كودك و نوجوان
مشاوره خانواده ، ازدواج، كودك و نوجوان ۰۲۱۸۸۴۱۹۸۳۲
 
 
اتفاقات عجيب و غريب زيست محيطي در تهران

در چند وقت اخير اين قدر اتفاقات عجيب و غريب زيست محيطي در تهران افتاده كه به راحتي مي‌شود گفت تهران كم‌كم دارد به يك باغ وحش بزرگ از حيوانات وحشي تبديل مي‌شود. شايد حتي كسي فكرش را هم نكند كه مردم دوست داشته باشند در خانه‌شان از يك حيوان عجيب و غريب نگه‌داري كنند، اما به آمار و اخبار كه نگاه مي‌كني مي‌بيني كه انگار امروز با يك ماداگاسكار تمام عيار در تهران روبه‌رويي. طبق گفته‌هاي مسئولان بيمارستان دام‌پزشكي تهران گاهي بعضي از مردم با حيوان‌هايي به اين بيمارستان مراجعه مي‌كنند كه حتي براي خود آنها هم تازگي دارد. يكي از پزشكان اين مركز كه دوست نداشت درباره‌اش چيزي گفته شود، مي‌گفت همين چند وقت پيش آقايي مراجعه كرده بود و سوال‌هايي درباره حيوان خانگي‌اش داشت. بعد از كلي بالا و پايين و سوال‌هاي عجيب پرسيدن متوجه شديم او در خانه‌اش از يك ببر نگه‌داري مي‌كند كه اتفاقا به يك بيماري بد مبتلا شده بود، اما تلاش ما براي آوردن آن به بيمارستان با موفقيت روبه‌رو نشد و فرد موردنظر هم فرار كرد.

به همين سادگي. شما هوس مي‌كني از يك ببر يا شير در خانه‌ات نگه‌داري كني و اين كار را هم انجام مي‌دهي، بي‌آن‌كه به خيلي چيزها فكر كني و…

سورپرايز!

واقعا فكرش هم آدم را آزار مي‌دهد. تصور كن براي مهماني به خانه دوستي رفتي و او براي اين‌كه تو را سورپرايز كند، ناگهان از پشت سر يك مار بزرگ پيتون را روي گردنت بيندازد. به احتمال زياد اگر سكته نكني براي يكي دو روزي مثل من منگ خواهي بود. تجربه شخصي بدي كه اميدوارم براي هيچ كدامتان پيش نيايد. درست مثل اين‌كه وسط يكي از جنگل‌هاي بزرگ آفريقا داري راه مي‌روي و چنين موجودي به سمتت حمله‌ور شود. خيلي راحت برايتان بگويم دوست عزيز بعد از انجام چنين شوخي‌هايي با ديگر اطرافيانش كم‌كم باعث رنجش خيلي از آنها شد و بعد هم با همسرش بر سر اين ماجرا به اختلاف رسيد و به خاطر مار عزيزش از همسرش جدا شد‍! از اين دست نمونه‌ها خيلي زياد است. اگر يادتان باشد پنج، شش سال پيش بود كه روزنامه‌ها خبر دادند بچه فردي كه در خانه‌اش از يك شير مراقبت مي‌كرده ناپديد شده و بعدا متوجه شده‌اند كه جناب شير ترتيب بچه بيچاره را داده و وقتي خواستند شير را از خانه مرد ببرند، او با شير عزيزش متواري شده و…

مولوي در تمام تهران…

تا همين چند سال پيش اگر كسي دنبال حيواني اهلي براي نگه‌داري مي‌گشت يا مي‌خواست پرنده‌اي چيزي خريداري كند، سري به بازار مولوي مي‌زد، اما اين روزها مغازه‌هاي پرنده فروشي در جاي جاي شهر خودنمايي مي‌كنند. مغازه‌هايي كه خيلي از آنها در لواي اسم پرنده‌فروشي‌شان به فروش حيوانات ديگر هم مبادرت مي‌كنند. كافي است سري به يكي از آنها بزنيد و سفارش بدهيد. يك روز به صورت كاملا اتفاقي از جلوي يكي از اين مغازه‌ها در خيابان شريعتي رد مي‌شدم كه آكواريومي پشت شيشه توجهم را به خودش جلب كرد. تعدادي مارمولك بزرگ توي اين آكواريوم بودند. وقتي از صاحب مغازه سراغ سمندر لرستاني را گرفتم، باورم نمي‌شد از توي پستويش يك جفت از آنها را برايم بياورد آن هم با قيمت دو ميليون و هفتصد هزار تومان، درست زماني كه خبر قاچاق و خطر انقراض اين موجود روي خبرگزاري‌ها بود. تازه دوست عزيز مي‌گفت اگر تعداد بيشتر هم بخواهم مي‌تواند برايم تهيه كند و تنها به كمي زمان نياز دارد.

شما منو بدهيد، زبل‌خان تهيه مي‌كند

كار به اينجا ختم نمي‌شود. نمي‌دانم چند نفر از شما كارتون زبل‌خان را ديده‌ايد. كارتون محبوب كودكي‌هاي ما كه شخصيتش مي‌گفت: «زبل‌خان اينجا، زبل‌خان اونجا، زبل‌خان همه جا. هر چيزي كه بخواهي كافي است كه دستش را دراز كند و برايت بياورد و…» بعد هم دستش را دراز مي‌كرد و يك شير را مي‌گرفت و از توي جنگل مي‌كشيد بيرون و… حالا حكايت اين فروشندگان حيوانات هم شده حكايت زبل‌خان. كافي است شما سفارش بدهيد و البته هزينه‌ها را كه به گفته آنها خيلي هم زياد نيست تامين كنيد و آنها خواسته شما را تهيه كنند. فكر مي‌كنم قبل از اين‌كه بخواهم اشاره‌اي به قيمت‌ها داشته باشم، بد نيست به يك آمار درباره كشف حيوانات قاچاق شده در تهران نگاهي بيندازيم.

مسئولي اينچنين اعلام كرده است: «براساس آمارها در اين مدت ۱۸ حلقه مار آبي، چهار سمندر لرستاني، ۲۳ سنجاب وحشي، ۴۸ لاك‌پشت بركه‌اي غيربومي، سه لاك‌پشت بومي، دو رأس آهو، ۲۰ بهله انواع پرندگان وحشي، ۲۵۶ قطعه بلبل خرما و طرقه، سه خارپشت، شش قطعه كلاغ گردن بور، شش قطعه هدهد، دو قطعه كبك، چهار قلاده روباه و يك قطعه كلاغ نوك قرمز از قاچاقچيان كشف و ضبط شده است.» آمار تكان‌دهنده‌اي است. اين تنها آمار كشفيات است، حالا فكرش را بكنيد، حداقل سه برابر اين آمار هم كشف نشده است. همين‌طوري است كه مي‌گويم تهران براي خودش شده يك‌پا ماداگاسكار. كارتونش را كه ديده‌ايد؟ خب بگذريم برويم سراغ قيمت‌ها. ميمون بين يك تا سه ميليون تومان. مار از يك ميليون و نيم به بالا. كروكوديل از سه ميليون به بالا. گرگ پنج ميليون تومان. توله ببر يا پلنگ چيزي در حدود هشت ميليون تومان. بچه شير مثل همين‌هايي كه هفت تايش را در تهران پيدا كردند از هشت تا ۱۱ ميليون تومان و…

قوانين چه مي‌گويند؟

مسئولي ديگر گفته اكثر حيوانات كشف شده از بازار خليج آزادگان تهران و برخي مناطق خريد و فروش غيرمجاز در استان تهران و گزارشات مردمي بوده. قطعا محيط زيست استان تهران برابر وظايف قانوني خود با متخلفان و قاچاقچيان حيوانات وحشي به شدت برخورد كرده و ضمن تشكيل پرونده و معرفي آنها به دادگاه نسبت به دريافت ضرر و زيان واردشده نيز اقدام مي‌كنند.

اين صحبت‌ها را كه مي‌شنوي و اتفاقات چند وقت گذشته و پيداشدن اين همه حيوانات وحشي در خيابان را مي‌بيني و گزارشات كشفيات را كنار مشاهداتت مي‌گذاري، به يك سوال بزرگ مي‌رسي. اين‌كه واقعا سازوكار قانوني درباره نگه‌داري از حيوانات وحشي در كشور ما چگونه است؟ آيا قانون به يك نفر اجازه مي‌دهد كه يك حيوان وحشي مثل شير يا مار را در خانه‌اش نگه‌داري كند؟ اگر جواب مثبت است، پس اگر در اين ميان كسي آسيب ببيند، بايد يقه چه ارگاني را گرفت؟ اگر منفي است، پس اين همه حيوان از كجا توي اين شهر آمده‌اند و براي خودشان جولان مي‌دهند؟

مسئولي در اين زمينه مي‌گويد: زماني قاچاق پرندگان مرسوم بود، اما متاسفانه طي سال‌هاي گذشته قاچاق حيوانات چهارپا خصوصا از مرزهاي شرقي كشور افزايش يافته كه در اين خصوص موضوع را به مراجع ذي‌ربط گزارش كرديم.

بررسي‌ها نشان مي‌دهد كه قاچاق گربه‌سانان خيلي مورد توجه قاچاقچيان بوده است. اين در حالي است كه مردم بايد آگاه باشند كه براساس قانون نگه‌داري، حمل‌ونقل و خريد و فروش اين دسته از حيوانات بدون مجوز جرم بوده و قطعا هم فروشنده و هم خريدار به مرجع قضايي معرفي مي‌شود.

خب اين اتفاق خوبي است اگر اجرايي شود، اما ماجراي اتفاقات اطراف ما چيز ديگري مي‌گويد، وقتي حتي تلويزيون هم خانه مردي را در فلان شهر در بخش ويژه خبري‌اش نشان مي‌دهد كه در آن انواع و اقسام مار نگه‌داري مي‌شود يا مرد ديگري كه براي خودش باغ وحشي كوچك درست كرده. برخوردها در اين زمينه ضد و نقيض است و همين ماجرا باعث مي‌شود اين نياز كاملا احساس شود كه بايد در اين زمينه يك بازنگري اساسي قانوني صورت پذيرد.

در حال حاضر براي متخلفان نگه‌داري از حيوانات وحشي قرار مجرميت صادر مي‌شود. اين متخلفان علاوه بر جرم حمل غيرمجاز حيوانات باعث اخلال در نظم عمومي و به نوعي ايجاد هراس در بين مردم نيز شده‌اند. مثلا بر اساس ماده ۷ و بند ج ماده ۱۰ و بند ﻫ ماده ۱۱ از قانون شكار و صيد و ماده ۳۱ آيين نامه اجرايي مذكور و ماده ۶۸۰ قانون مجازات اسلامي، اداره كل حفاظت محيط زيست استان تهران در مرود پرونده بچه شيرها در مرجع قضايي معين از اين متخلفان اعلام جرم نموده است.

مرور اخبار

حتما شما هم اخبار مربوط به پيداشدن حيوانات وحشي در سطح شهر تهران را در چند وقت گذشته شنيده‌ايد و نيازي به روايت كل ماجرا نيست، اما بد نيست يك بار ديگر آنها را با هم مرور كنيم. هفت بچه شير كه به مرور پيدا شدند و دو تاي آنها بر اثر تصادف با خودروها مرده بودند. يك روباه و يك ميمون.

بعد از معاينه بچه شيرهاي زنده معلوم شد كه سه تا از آنها به بيماري مبتلا هستند. شنيده‌ها مي‌گويند قرار است اين سه بچه شير معدوم شوند تا بيماري را به ديگران انتقال ندهند، اما اينجا اين سوال به وجود مي‌آيد كه مگر نمي‌شود اين حيوانات بي‌گناه زبان بسته را درمان كرد كه اين‌گونه قهري مي‌خواهيم با آنها برخورد كنيم، خصوصا اين‌كه همه‌مان به خوبي مي‌دانيم نسل شير ايراني در حال انقراض است و هركدام از اين بچه شيرها مي‌توانند در حفظ آينده اين نسل اتفاق مهمي به شمار بيايند.

گفتني است پس از درج اخبار در اين زمينه فردي كه انتقال دهنده اين حيوانات بوده خود را به سازمان حفاظت محيط زيست معرفي كرده و پس از مراجعه به پارك پرديسان سه قلاده شير ديگر را نيز با خود به آنجا آورده است. هم‌اكنون دو شخصيت حقوقي به مرجع قضايي در خصوص اين پرونده معرفي شدند. يكي شركتي كه ادعا كرده در حال نقل و انتقال اين شيرها بوده و يكي هم باغ‌وحش بابلسر در خصوص فروش غيرقانوني آنها به سيركي در اصفهان، كه گفته مي‌شود در چند شهر ديگر هم فعاليت‌هايي از اين دست داشته است.

اين گونه‌ها مشمول جرايم و قوانين بين‌المللي مي‌شوند؛ اگرچه ما خلأ قانوني در اين خصوص داريم، اما اين بدان‌معنا نيست كه نمي‌توانيم در اين خصوص اعمال قانون كنيم. چرا كه قوانين ديگري در كشور وجود دارد كه از كنار آن مي‌توان با اين دسته از متخلفان برخورد قانوني صورت گيرد. و دوباره و باز به همين نقطه مي‌رسيم كه بايد در قوانين مربوط به نگه‌داري از حيوانات وحشي يك بازنگري كلي اعمال شود. بازنگري‌اي كه علاوه بر حقوق انسان‌ها به حقوق اين حيوانات هم توجه كرده و احترام بگذارد، چون بي‌رودربايستي اين كشور و منابعش همان‌قدر كه به ما انسان‌ها تعلق دارد، به حيوانات موجود در خاك آن هم متعلق است و بايد به حقوق حقه آنها هم احترام گذاشت تا در اين ميان نه به انسان‌ها ضرري وارد شود و نه به حيوانات زبان بسته‌اي كه در حقيقت اسير افراد سوداگر مي‌شوند و در يك لحظه با تكيه بر خوي غريزي‌شان مشكلاتي را به وجود مي‌آورند كه بعضي از آنها جبران‌پذير نخواهند بود.

بازديد:


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۷ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۴۹:۵۳ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

مركز مشاوره خانواده در تهران

هر انساني  به غذا و يك محيط امن احتياج دارد و مايل مي باشد .

كه مورد احترام قرار بگيرد و احساس ارزشمند بودن داشته باشد.

همچنين هر شخصي داراي علاقه‌مندي‌هاي خاصي مي باشد و داراي استعداد مختلفي هستند.

مسئله اي كه در رابطه با انسانها مشترك مي‌باشد.

اين است كه تمام آنها مايل مي باشند كه به پيشرفت برسند و با محيط خود به سازگاري برسند.

همچنين علاقه دارند كه زندگي خانواده مطلوبي داشته باشند.

در شغل خود به موفقيت برسند و بتوانند مشكلات زندگي خود را برطرف كنند.

بعضي اوقات  در زندگي به مشكلات برمي‌خورد كه نمي توانند  راهكاري براي آن پيدا كنند.

در اين حالت الزامي مي باشد كه از مشاوره كمك بگيرند .

مركز مشاوره خانواده در تهران

مطالب و مقالات سايت ” مشاوره خانواده” توسط تيم تخصصي مشاوران و روانشناسان تهيه و پشتيباني شده است.

وظيفه مشاور 

مشاوره با برقرار كردن يك رابطه دوجانبه ميان فردي كه در زندگي مشكلاتي مانند:

تحصيل، خانوادگي و در ارتباط  دارد كمك  مي كند.

مشاوره مي‌تواند با استفاده از دانش و تجربه اي كه دارد .

براي شناسايي و مطرح كردن راهكار براي اينگونه مشكلات موثر مي باشد.

مشاوره براي كمك به اشخاص سالم كه براي آنها مشكلات رفتاري به وجود مي آيد داراي تاثير مي باشد.

 

مشاوره مشكلات رفتاري 

مشكلات رفتاري شامل  موارد زير مي باشد:

 • به چه صورت با فرزند خود برخورد كنند؟ 
 • مشكل در رفتار فرزند خود را به چه صورت برطرف كنند؟ 
 • به چه صورت با همسر خود برخورد كنند؟  اختلافات خانوادگي را  به چه صورت برطرف كنند؟

هدف مشاوره

مشاوره شاخه اي از روانشناسي مي باشد كه كاربردهاي فراواني دارد .

و به اشخاص سالم در موضوعات متفاوت مانند موارد زير كمك مي كنند:

-مشاوره به شخص  ياري مي دهد تا در زمينه، عاطفي و ارزشي رشد كنند.

 • رشد كردن انسان ها داراي جريان پيوسته اي  مي باشد  .
 • كه از كودكي آغاز و تا پيري امتداد دارد.
 • مشاور در چنين مواردي به شخص ياري مي دهد .
 • تا تحولات بدني  خود را قبول كند و يك برداشت داراي منطق داشته باشد.

 

– با رشد كردن عواطف انسان از زندگي خود رضايت كامل دارند .

 • و با اشكال در آن موجب رنجيدن و دلتنگي مي شود.
 • بعضي اوقات دلواپسي ها و ترس ها به شخص اين اجازه را نمي دهند كه از زندگي خود لذت ببرند.
 • و فكر مي كنند كه زندگي بيهوده مي باشد .
 • مشاور مي‌تواند به شخص ياري دهد تا بر ترس ها و دلواپسي هاي خود غلبه كنند.

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۷ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۴۸:۱۵ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

با سلام
من 9 سال ازدواج كردم همسرم مشاوره و من هميشه فكر ميكردم در زندگيم نبايد مشكلي پيش بياد كه اشتباه كردم الان حدود 9 ماهه كه متوجه شدم كه همسر بنده خود ارضايي مي كنن و بعد از اينكه من متوجه شدم قول دادن كه انجام نده ولي من نميتونم بپذيرم چون خيلي از رفتارهاش تغييري نداشته براي مثال همچنان خانم ها رو ديد ميزنه و اين رفتارش باعث رنجش من ميشه چندين بار هم بهش گفتم اوايل ميگفت كه ميخوام ببينم اشناست يا نه بعدا گفت نيتي نداره و بخاطر اينكه عادت داره مغازه ها و اجناس رو ببينه من فكر ميكنم كه داره خانم ها رو ديد ميزنه و به تازگي متوجه شده ام كه با مراجعش ارتباط داره وقتي بهش گفتم گفتن كه بخاطر اينكه كيس كه ممكنه دست به خودكشي بزنه و در شرايطي كه به مراجعينش آسيب برسه بايد شماره اش رو بده منم اعتراضي نكردم ولي آيا بنظر شما بايد مراجعش از ريز فعاليت و اينكه كجا رفته و انقدر باهم صميمي و دوستانه صحبت كرده باشند و اين براي چندمين بار هست كه تكرار ميشه قبلي ها مراجعش نبودن بقول خودش همكار هاش بودن يا دختر هاي فاميلشون وقتي با كلي دليل و قهر بهش گفتم پذيرفت سوال من اينكه با چنين مردي چطور رفتار كنم چون الان باورم نميشه به قولهايي كه داده و عمل نكرده آيا بازم ميتونم اعتماد كنم هر لحظه و هرجا كه ميره باخودم فكر ميكنم حتما باكسي هست و در حال مكالمه يا گشت و گذار هست
بخاطر شرايط كاريش و چون در شهر مون مشاوره معروفي هست نميتونم برم چون نگران وجوهش هستم
ممنون از راهنمايتون


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۷ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۴۶:۲۴ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]


PAR، Inc. آخرين نسخه شاخص محبوبيت والدين استرس (PSI ™) خود را منتشر كرده است.

PSI-4 براي ارزيابي ميزان استرس در سيستم والدين، PSI-4 يك موجودي 120 عدد است كه بر سه حوزه عمده منبع استرسور تمركز دارد: ويژگي هاي كودك، خصوصيات والدين و استرس زندگي / موقعيت اجتماعي / جمعيتي.

استرس والدين عامل مهمي در رشد كودك است. دكتر Richard Abidin، استاد روانپزشكي باليني و مدرسه در دانشگاه ويرجينيا و نويسنده PSI-4 مي گويد: "سطح بالايي از استرس والدين در ارتباط با پيش بيني طيف گسترده اي از رفتارهاي والدين ناكارآمدي و نتايج كودكان منفي است." "حساسيت كاهش يافته، عدم وجود گرما، رفتار خشن، اگر خشونت آميز و ناديده گرفتن رفتارها و ناتواني در فراهم آوردن يك محيط خانه امن و حامي، مي تواند منفي بر توسعه روانشناختي كودكان و شايستگي هاي آموزشي تاثير بگذارد". تست اطلاعاتي را فراهم مي كند كه مي تواند براي طراحي يك طرح درمان، براي تعيين اولويت براي مداخله و / يا براي ارزيابي پيگيري استفاده شود.

كانال تلگرام كانون

اگرچه ساختار اصلي حفظ شد، PSI براي بهبود ويژگي هاي روان سنجي اقلام فردي و تجديد نظر در مورد آيتم هاي مورد نظر به منظور واضح تر شدن به ساختار هدف يا الگوي رفتاري تجديد نظر شد.

هورمون هاي جديد توسط هر ساله از سن كودكي سازماندهي مي شوند. متناوب - چارچوب تفسيري اوليه براي نمرات PSI-4 و T ارائه شده است. PSI به ويژه مفيد است براي مطالعات غير انگليسي زبان، مطالعات نشان مي دهد كه آن را براي انواع مختلفي از جمعيت خارجي معتبر است.

PSI-4 فرم كوتاه ، كه شما را قادر به روي صفحه نمايش براي مناطق مشكل پدر و مادر كودك، نيز تجديد نظر شده است. 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۷ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۲۹:۳۵ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]


رفتارها، احساسات، تعاملات اجتماعي تحت تأثير قرار گرفته است

تعداد كودكان با آپنه انسدادي خواب (OSA) كاهش مي يابد با ورود به نوجواني، اما سال هاي نوجوان مي تواند يك محرك ويرانگر رفتار و مشكلات يادگيري براي كودكان مبتلا به OSA مداوم باشد، تحقيقات جديد نشان مي دهد.

محققان دانشگاه آريزونا 263 كودك را در دو دوره زماني مختلف در دوران جواني خود تقريبا 5 سال از هم جدا كردند. در ميان كودكان كه از OSA به نوجوانان خود رنج مي برند، مشكلات بيشتري را با توجه، بيش فعالي، پرخاشگري، مشكلات كنترل عواطف و مديريت شرايط اجتماعي و همچنين توانايي كاهش يافته به طور مستقل براي مراقبت از خود پيدا مي كنند.مركز مشاوره روانشناسي

داستان هاي مربوطه

ميشل كامل، نويسنده اصلي اين مطالعه گفت: "اگر درمان نشود، OSA منفي توانايي جوانان براي تنظيم رفتار، احساسات و تعاملات اجتماعي را تحت تاثير قرار مي دهد." "اين رفتارها مي توانند توانايي خود را براي مراقبت از خود و دخالت در رفتارهاي اجتماعي مناسب - مهارت هايي كه براي موفقيت در مدرسه مورد نياز است، تداخل كنند."

اين يافته ها را نمي توان به جنس، نژاد يا قوميت، شاخص توده بدني (BMI) يا سن داد. نتايج كامل نشان مي دهد كه عدم وجود OSA و يا حتي بهبودي آن يك عامل محافظتي است كه كودكان به نوجواني مي روند.

او خاطرنشان كرد كه با توجه به اندازه گيريهاي روانشناختي استاندارد شده، ميزان اختلال در معرض خطر يا باليني قابل توجهي در ميان جوانان مبتلا به OSA در مقايسه با همسالانشان بدون مسائل تنفسي دو برابر و سه برابر شده است. Perfect گفت: اين نتايج نشان مي دهد نياز به شناسايي و درمان OSA در كودكان قبل از آن كه در نوجواني خود ادامه يابد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۷ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۲۸:۰۵ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

مركز پزشكي نيويورك لانگون اعلام كرد كه مراقبتهاي بهداشتي، خدمات تحقيقاتي و دفاتر اداري سرپايي غير عضلاني اسكلتي و غيره در مركز مراقبتهاي ويژه در NYU Langone (ACC) واقع در 240 خيابان 38 خيابان در منهتن به يك فضاي 40،000 فوت مربع منتقل شده است.

"داشتن خدمات سرپايي ما در اين فضا، تمركز مركز پزشكي را بر روي ارائه خدمات راحت آمبولانس براي جامعه ما نشان مي دهد، در حالي كه كاركنان خود را يك محيط جديدي مي بينند كه مراقبت هاي سطح بالا آنها را براي ارائه خدمات نشان مي دهد." Steven R. Flanagan MD ، هوارد ا. روسك استاد پزشكي توانبخشي و صندلي، گروه پزشكي توانبخشي در مركز پزشكي NYU Langone.

تحريك و ارضا كردن مرد بدون عمل دخول

داستان هاي مربوطه

خدمات توانبخشي روكش در مركز جديد شامل درمان هاي فيزيكي و شغلي غير اسكلتي عضلاني، توانبخشي بهداشت زنان، آسيب شناسي گفتار، بلع درمان، روانشناسي، توانبخشي حرفه اي، درمان ويستيبولار، برنامه روز درماني مغز، كار اجتماعي و توانبخشي قلب است. علاوه بر اين، دفاتر اداري، آموزش و تحقيقات نيز در ACC مستقر خواهند شد.

درمان توانبخشي در بيمارستان در موسسه روسك در خيابان 34 ادامه خواهد يافت. خدمات توانبخشي سرپايي سرپايي براي ورزش هاي ورزشي و شرايط مشترك، عضلاني و تاندون در مركز جديد مراقبت اسكلتي عضلاني نيويورك لانگون در 333 خيابان 38 خيابان ارائه شده است.

تقريبا 54 ميليون نفر در ايالات متحده داراي برخي از نوع ناتواني هستند كه ممكن است شامل اختلالات جسمي، حسي، ذهني و خود مراقبتي از شدت خفيف تا شديد باشد - كه اغلب به نوعي از درمان توانبخشي نياز دارد تا كيفيت و يا حفظ كيفيت زندگي براي بيماران

مركز توانبخشي روسك در مركز پزشكي نيويورك لنگون در اولين مركز دانشگاهي وابسته به دانشگاه جهاني به طور كامل به پزشكي توانبخشي اختصاص يافت و از سوي ايالات متحده اخبار و گزارش جهاني براي بهترين مركز توانبخشي در نيويورك و در ميان ده نفر برتر كشور برگزيده شد. 22 سال گذشته. اطلاعات بيشتر در توانبخشي راسك وجود دارد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۷ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۲۶:۳۷ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]


هنرمندان درجه يك در زمينه مديريت، ورزش و موسيقي اغلب داراي پيشرفت ذهني و مغز فوق العاده بالا هستند

دانشمندان تلاش مي كنند تا متوجه شوند كه چرا برخي افراد برترند - چه به عنوان ورزشكاران درجه يك، و چه از هنرمندان مجازي و يا مديران اجرايي بالا -، كشف كرده اند كه اين هنرمندان برجسته داراي ويژگي هاي مغناطيسي منحصر به فرد هستند كه آنها را از ديگران متفاوت مي سازد.

يك مطالعه منتشر شده در ماه مه در مجله Cognitive Processing نشان داد كه 20 مدرك سطح بالا در سه سطح - مقياس ادغام مغز، پرسشنامه دلبستگي اخلاقي اجتماعي و اخلاقي گيبس و فهرستي از تجربيات اوج - در مقايسه با 20 مدير سطح پايين به عنوان كنترل هاي هماهنگ استفاده مي شود. اين مطالعه چهارم است كه در آن محققان قادر به همبستگي فعاليت مغز با عملكرد بالا و تجربيات اوج، قبلا مورد مطالعه ورزشكاران درجه يك و موسيقيدانان كلاسيك حرفه اي قرار گرفته اند.

فرد تراويس، مدير مركز مغز، آگاهي و شناخت در دانشگاه مديريت مهاريشي در Fairfield، آيوا مي گويد: "آنچه كه ما پيدا كرده ايم،" ادغام شگفت آور عملكرد مغز در عملكرد بالا در مقايسه با كنترل هاي متوسط ​​است. ما براي اولين بار در جهان هستيم تا نشان دهد كه يك اندازه گيري مغز از رهبري موثر وجود دارد. "

هارالد هارونگ از دانشكده علوم كاربردي دانشگاه نروژ در دانشگاه اسلو و اكرشوش مي گويد: "هر كس مي خواهد برتري داشته باشد." در عين حال، درك فعلي عملكرد بالا تقسيم شده است. آنچه در تحقيق ما انجام شده است، استفاده از روشهاي تحقيق كمي و نوروفيزيولوژيك در موضوعاتي است كه تا كنون توسط روانشناسي تحت سلطه قرار گرفته است. "

دكتر تراويس، دكتر هارونگ و همكارانش در مجموع چهار مطالعه تجربي را انجام دادند كه بين كارآفرينان درجه يك و كارآموزان به طور متوسط ​​مقايسه شده است. اين مطالعه اخير و دو نفر ديگر در زمينه مديريت، ورزش، و موسيقي كلاسيك به كاركنان برتر پرداخته اند. علاوه بر اين، چند سال پيش دكتر هارونگ و همكارانش يك مطالعه چهارم در مورد انواع حرفه ها مانند مديريت عمومي، مديريت، ورزش، هنر و آموزش را منتشر كردند.

فعاليت مغز اندازه گيري شده

مطالعات انجام شده توسط محققان شامل اندازه گيري مغزهاي انجام شده با استفاده از الكتروانسفالوگرافي، EEG است. بيمارستان ها از اين تجهيزات و روش استفاده مي كنند تا آسيب هاي احتمالي مغز پس از حوادث ترافيكي را شناسايي كنند. EEG، با اين حال، همچنين مي تواند مورد استفاده قرار گيرد به اندازه ادغام و توسعه چندين فرآيند مغز.

محققان به سه اندازه گيري مختلف نگاه كردند كه نشان مي دهد كه چگونه مغز به طور كامل كار مي كند: 1) انسجام، كه نشان مي دهد كه چگونه بخش هاي مختلف مغز همكاري مي كنند، 2) ميزان امواج آلفا كه هبوط استراحت را نشان مي دهند 3) مغز به نحو شايسته يا مؤثر عمل مي كند.

سپس سه اندازه گيري در بيان پالايش مغز، مقياس ادغام مغز قرار مي گيرد.

عملكرد جهاني تا به حال از نقطه نظر روانشناختي، به ويژه در مورد مديريت، بيشتر ديده شده است. محققان اغلب مهارت هاي مديريتي را به عنوان يك نتيجه از ويژگي هاي شخصي يا رواني خاصي كه بعضي از آن ها دارند، و ديگران را ناديده مي گيرند.

هارون مي گويد: "تحقيقات ما در زمينه فعاليت مغز و ادغام مغز از بيشتر زواياي علوم طبيعي انجام مي شود. به اين ترتيب، ما اميدواريم كه ما به درك مفيدي و جامع از اينكه چرا برخي از آنها موفق تر از ديگران هستند، نزديك تر هستند."

در همه گروه هاي برتر، اندازه گيري ها با استفاده از گروه هاي كنترل مورد بررسي قرار گرفتند. كنترل ها به طور متوسط ​​انجام شد، مانند مديران سطح پايين يا نوازندگان آماتور. داده ها يك نتيجه شگفت آور را به دست آوردند: در ميان نوازندگان، هم حرفه اي ها و هم آماتور ها سطح بالايي از ادغام مغز را داشتند. در دو مطالعه ديگر، اين اندازه گيري تفاوت هاي عمده اي بين افراد با عملكرد بالا و گروه هاي كنترل نشان داد.

دكتر هارونگ مي گويد: "ما معتقديم كه براي نوازندگان، توضيح ممكن است اين باشد كه موسيقي كلاسيك به خودي خود به چنين ادغام ايفا مي كند، بدون در نظر گرفتن سطح عملكرد خود،" دكتر Harung مي گويد.

تجارب قله

محققان متوجه شدند كه اين فقط اين نيست كه مغز آنها متفاوت عمل مي كند؛ هنرمندان درجه يك نيز تجربيات ذهني خاصي داشتند كه با عملكرد بالا همراه بودند.

اوج تجربيات، اين تجربيات با شادي، آرامش دروني، حداكثر بيداري، بي نظمي و سهولت عملكرد، فقدان ترس، تعالي زمان و فضاي عادي و احساس كمال و حتي شكست ناپذيري مشخص مي شود.

اولين مطالعه بر روي ورزشكاران سطح جهاني كه توسط مركز آموزش المپيك ملي در نروژ و دانشكده علوم ورزشي نروژي برگزيده شد انجام شد. علاوه بر غربالگري مغزهاي ورزشكار با استفاده از EEG، هر ورزشكار با تجربيات خود در هنگام انجام بهترين آنها مصاحبه شد. نتيجه طيف گسترده اي از تجربه هاي پيك بود.

توماس السگور، اسكي بازان سابق، كه 11 مدال طلاي را در مسابقات المپيك و مسابقات جهاني به دست آورد، گفت:

"حواس بسيار باز است كه شما قادر به دريافت سيگنال هايي است كه تقريبا ترسناك هستند: به طريقي يك" بالا "است. من مقدار باور نكردني اطلاعات را دريافت مي كنم، خيلي بيشتر-10 تا 20 بار بيشتر از آنچه كه من مي توانم انجام دهم اگر من نشستم و تمركز مي كنم و سعي مي كنم همه چيز را درك كنم. اما من آرام هستم و آرام تر من، اطلاعات بيشتر ثبت نام كردم. "

يكي ديگر از ورزشكاراني كه در اين تحقيق شركت داشتند، هادي تيمگوم نروژي بود كه بخشي از تيم ملي نروژ بود كه يك مسابقات جهاني، يك مسابقات قهرماني اروپا، دو جام اروپا و تعدادي از مدال نقره و برنز به دست آورد. او مي گويد:

"گاهي اوقات احساس مي كنم كه من يك ناظر هستم، فقط مي بينم كه چه اتفاقي مي افتد. اين يك احساس خوب است. اين يك احساس بسيار زيبا است؛ من احساس نمي كنم كنترل ندارم، اما خودم را در واقعيت من لازم نيست هر چيزي را آغاز كنيد. بسيار اينجا و در حال حاضر - هيچ چيز ديگري مهم نيست. "

اين اظهارات شبيه به آنچه محققان از ديگر هنرمندان برتر در ميان نوازندگان و رهبران كسب و كار جمع آوري كرده اند. همانطور كه مشاهده شد، آنها تفاوت قابل توجهي را در ميان ارايه كنندگان برتر و كنترل چندين اقدام كمي وجود داشتند.

داستان هاي مربوطه

تراويس مي گويد: "بنابراين، بايد ويژگي هاي و فرآيندهاي داخلي مشترك داشته باشيم تا بتوانيم در سطح بالا بدون در نظر گرفتن حرفه يا فعاليت، بتوانيم سطح بالا را ارائه دهيم." "ما اين ابعاد دروني داخلي را پيدا كرديم، همان چيزي است كه ما به پيشرفت ذهن و مغز بالاتر ميرفتيم."

پيشرفت ذهني مغز شامل اين مي شود كه جنبه هاي مختلف و بخش هاي مغز با هم يكپارچه مي شوند. در ميان هنرمندان درجه يك اين ادغام به ويژه به خوبي توسعه يافته است.

ارائه يك نظريه جديد

محققان يك نظريه جديد، يك نظريه متحد عملكرد ارائه كرده اند كه نشان مي دهد كه سطوح بالاتر پيشرفت مغز و ذهن، بدون در نظر گرفتن حرفه يا فعاليت، يك پلت فرم براي عملكرد بالاتر را تشكيل مي دهند.

هارونگ مي گويد: "به نظر مي رسد اين متغيرهاي ذهني مغز يك پتانسيل اساسي براي خوب بودن، واقعا خوب است، در فعاليت خاصي كه تصميم گرفته است انجام دهد.

محققان همچنين در مورد هر سه مطالعه اخير نيز دريافتند كه ارشدترين گروه ها در آزمون پيشرفت اخلاقي از گروه كنترل خارج مي شوند. پيشرفت اخلاقي بالاتر، آگاهي گسترده اي را دربر مي گيرد كه يكي از آن ها قادر به برآورده كردن منافع ديگران و نه تنها نيازهاي خود است. هارونون قابل توجه است كه سطح بالايي از عملكرد، در طيف گسترده اي از فعاليت ها، به استانداردهاي اخلاقي بالا متصل است.

دكتر هارونون مي گويد: "اين بايد فشار بيشتري براي انجام اخلاقيات، علاوه بر يك تصوير شخصي بهتر، شب هاي بي خوابي كمتر و شهرت خوبي داشته باشد." بنابراين، كليد عملكرد عملكرد بالا به نظر مي رسد كه ما استفاده بيشتري از توانايي هاي ذاتي ما را به دست مي آوريم. توسعه يكپارچگي مغز، استدلال اخلاقي و فركانس تجربيات اوج معمولا در حدود 20 سالگي است.

مشاوره جنسي

پيامدهاي تحقيق

كشف اينكه مغزان انجام شده در سطح جهاني داراي ويژگي هاي مشابه هستند، برخي از سوالات مهم را مطرح مي كنند، از جمله: 1) آيا مي توان يك مغز را براي داشتن بيشتر اين ويژگي ها و به اين ترتيب در سطح بالاتري انجام داد؟ و 2) آيا مي تواند يك مغز فردي را پيش بيني كند كه فردي بتواند يك شخصيت جهاني باشد؟

اين و ديگر محققان به طور فعال در مورد اينكه آيا تكنيك هاي مديتيشن، به عنوان مثال، مي توانند به طور فعال مغز انسان را پرورش دهند، كشف شده است. تحقيقات توسط دكتر تراويس و ديگران نشان داده است كه تمرينكنندگان تناسلي تناسلي مديتيشن داراي همبستگي EEG بيشتر، حضور بيشتر موجهاي آلفا و در برخي از تمرينكنندگان پيشرفته مغز بسيار كارآمد است. مغز يكپارچه يك مغز با عملكرد بالا است.

علاوه بر اين، محققان به بررسي برنامه هاي كاربردي احتمالي براي پيش بيني توانايي عملكرد به طور كلي و توانايي هاي رهبري به طور خاص پرداخته اند. به عنوان مثال، اگر يك شركت به طور پيش فرض پنج نامزد براي موقعيت مدير عامل خود را انتخاب كرد، اقدامات فوق مي تواند براي تصميم گيري نهايي كمك كند. يا اين اقدامات مي تواند براي ارزيابي اثربخشي آموزش و يا آموزش در افزايش ظرفيت عملكرد فرد استفاده شود. ###

ادبيات علمي


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۷ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۲۴:۵۷ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]


محققان دانشگاه آيوا، همراه با همكاران موسسه فناوري كاليفرنيا و دانشگاه نيويورك، كشف كرده اند كه چگونه بخشي از مغز پيش بيني هاي حوادث آينده از تجارب گذشته را پيش بيني مي كند. اين كار بر روي عملكرد قسمت جلويي بخش لبه جلويي، كه به عنوان قشر ناحيه پشتي شناخته مي شود، ناحيه اي از قشر منحصر به فرد در انسان ها در مقايسه با مگس ها و ساير گونه هاي اوليه شناخته شده است.

بهترين تصميمات ممكن در يك محيط در حال تغيير و غير قابل پيش بيني، يك چالش بزرگ است. اين نه تنها نياز به يادگيري از تجارب گذشته دارد، بلكه همچنين پيش بيني مي كند كه چه اتفاقي ممكن است رخ دهد تحت شرايطي كه قبلا با آن مواجه نشده است. تحقيقات گذشته از گروه مغز و اعصاب UI در ميان اولين كساني بود كه نشان مي داد آسيب به بخش هاي خاصي از لوب پيشاني مي تواند نقص هاي شديد در تصميم گيري در محيط هاي به سرعت در حال تغيير را ايجاد كند. مطالعه جديدي از همان بخش در يك گروه نادر از بيماران مبتلا به آسيب به بخش بسيار جانبي مغز آنها، يك جنبه حياتي از چگونگي اين منطقه را در تصميم گيري نشان مي دهد. يافته ها در 19 ژوئن در مجله علوم اعصاب منتشر شد .

"ما به بيماران 4 ماشين اسلات داديم كه از آن براي انتخاب پول به دست مي آيد. بدون شك به بيماران، احتمال دريافت پول از ماشين اسلات خاص به تدريج و غير قابل پيش بيني در طول آزمايش تغيير كرد. يافتن راهبردي كه بيشترين هزينه را در يك مشكل شگفت آور دشوار براي حل اين مشكل است، و ما فرض كرديم كه نياز به پوسته پوسته پوسته اي است. "كريستوفر كوواچ، Ph.D.، يك عضو پس از دكترا در گروه جراحي مغز و اعصاب نخستين نويسنده اين مطالعه است.

بر خلاف انتظارات ابتدايي نويسندگان، بيماران واقعا در مورد اين وظيفه كاملا موفق عمل كردند و به طور متوسط ​​به عنوان شركت كنندگان كنترل كننده سالم پول به دست آوردند.

Kovach مي گويد: "اما هنگامي كه رفتار ما را با افراد مبتلا به لوب فرونتال نامنظم مقايسه كرديم، متوجه شديم كه آنها از يك فرضيه متفاوت در مورد چگونگي تغييرات درآمد در طول زمان استفاده مي كنند." "هر دو گروه تصميمات خود را مبني بر اينكه چه مقدار آنها از هر دستگاه حافظه اخير به دست آوردند، در نظر گرفتند، اما افراد با مقايسه سالم، يك استراتژي دقيق تر را دنبال كردند، كه شامل پيش بيني مسير حركت پرداخت ها بر اساس روند اخير است. اين به نقش خاصي براي قشر ناحيه اي در غلبه بر روند اخير. "

رالف آدولف، نويسنده و پژوهشگر كواچ، استاد علوم اعصاب و روانشناسي در موسسه فناوري كاليفرنيا، مي افزايد: نتايج مطالعه "استدلال مي كنند كه قشر ناحيه پائين به ما كمك مي كند تا پيش بيني هاي كوتاه مدت درباره آنچه كه در آينده رخ مي دهد، يك استراتژي به ويژه در محيط هايي كه به سرعت تغيير مي كنند، مانند بازار سهام يا بيشتر تنظيمات اجتماعي مفيد است. "

داستان هاي مربوطه

Adolphs همچنين يك قرار ملاقات اعصاب در بخش مغز و اعصاب UI نگهداري مي كند.

رويكرد نوآورانه اين مطالعه براي درك عملكرد اين بخش مغز از تجزيه و تحليل مبتني بر مدل مبتني بر رفتار بيماران با مناطق مشخص و دقيق مشخص آسيب مغزي استفاده مي كند. اين بيماران عضو ثبت جهاني بيمار عصبي آيووا هستند كه در سال 1982 تأسيس شد و بيش از 500 عضو فعال با فرمهاي انتخابي آسيب يا ضايعات به يك يا دو منطقه تعريف شده در مغز دارد.

 مشاوره زنان 

مي گويد: "دانشگاه آيووا يكي از معدود نقاط جهان است كه شما مي توانيد اين نوع مطالعه را انجام دهيد، زيرا بيمار نياز به ارزيابي بيماران با آسيب به بخش هاي خاص مغز دارد." ، استاد علوم انساني و روانشناسي UI و مدير بخش UI مغز و اعصاب رفتاري و علوم اعصاب شناختي.

در يك چرخش نهايي به يافته ها، استراتژي گرفته شده توسط بيماران مبتلا به ضايعه در واقع كمي بهتر از آن است كه توسط افراد مقايسه شده استفاده مي شود. اين اتفاق افتاد كه اين وظيفه طراحي شده بود، به طوري كه روند پرداخت ها در حقيقت تصادفي و بي اطلاع بود.

Kovach مي گويد: "افراد مقايسۀ سالم به نظر مي رسيد در روند سر و صدايي كه فقط سر و صدايي تصادفي بود را درك مي كردند.

اين بدان معني است كه عملكردهاي قشر ناحيه جلويي، كه از مدلهاي پيچيده تر و دقيق تر محيط زيست پشتيباني مي كند، گاه با ناكامي مواجه مي شوند: ايجاد پيش فرض هاي اشتباه.

كواچ يادداشت مي كند: "به نظر من، اين اولين مطالعه است كه گرايش طبيعي را براي ديدن يك الگوي موجود در صداي تصادفي، نوعي تعصب شناختي، به يك منطقه خاص مغز پيوند مي دهد.

محققان بعدي مي خواهند ساير قسمت هاي قشر پيشاني مغز را بررسي كنند و همچنين شروع به فعاليت مستقيم از مغز بيماران جراحي مغز و اعصاب كرده اند تا ببينند كه سلول هاي تك تك هنگام تصميم گيري چگونه پاسخ مي دهند. كار نيز براي درك مشكلات در تصميم گيري ديده شده در اختلالات مانند اعتياد مهم است.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۷ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۲۳:۰۱ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]


توسط مارك كوان

تحقيقات نشان مي دهد كه كودكان مبتلا به اختلال دوقطبي I (BD I) داراي عملكرد شناختي قابل توجهي نسبت به افرادي كه داراي اختلال دو قطبي II هستند (BD II) هستند.

محققان اظهار داشتند: "اين يافته ها ما را به سوي ايجاد مداخلات شناختي موثر در زمينه زيرمجموعه هاي خاص بيماران مبتلا به BD نزديك تر مي كند."

نوشتن در مجله روانشناسي كودكان و روانپزشكي ، ليندسي شكنل (موسسه فن آوري روچستر، نيويورك، ايالات متحده آمريكا) و تيم توضيح مي دهد كه اگر چه در تعدادي از مطالعات قبلي تفاوت هاي شناختي در بين بزرگسالان مبتلا به BD I و II بررسي شده است، هيچ چنين مطالعاتي در ميان بيماران كودكان انجام مي شود.

براي رسيدگي به اين موضوع، تيم 27 كودك مبتلا به BD I، 19 با BD II و 33 سن، سن، جنس، سن، وضعيت اجتماعي و اقتصادي والدين را مورد بررسي قرار دادند و بچه هاي سالم با سن 8 تا 18 سال همسان با هوش بودند.

داستان هاي مربوطه

تمام شركت كنندگان يك باتري عصبي شناختي را آزمايش كردند كه عبارت بودند از Test Test Making، Subtest Test Digit Span از مقياس حافظه Weschler - Third Edition، نسخه آزمايشي آزمون كلامي كاليفرنيا كاليفرنيا، تست عملكرد پيوسته، آزمون انحصاري قانوني، Visual تست يادگيري شي، تست تعويض تنظيم، آزمون رابط انجمن كنترل خوراكي كنترل شده و تست Spatial Span.

تجزيه و تحليل Post-hoc نشان داد كه در مقايسه با كنترل، بيماران BD I داراي عملكرد ضعيفتري در تمامي زمينه هاي عملكرد شناختي، از جمله توجه، عملكرد اجرايي، يادگيري كلامي و حافظه، حافظه تصويري و حافظه كاري داشتند.

بيماران BD I همچنين توجه قابل ملاحظه اي بدتر، عملكرد اجرايي، يادگيري كلامي و حافظه و حافظه بصري نسبت به بيماران BD II داشتند اما تفاوت بين اين دو گروه در مورد حافظه كاري وجود ندارد.

بيماران BD II داراي يادگيري كلامي و حافظه به ميزان قابل توجهي ضعيف تر از گروه كنترل بودند، اما اختلاف معني داري در ساير حوزه هاي شناختي مشاهده نشد.

مشاوره ازدواج در تهران 

به طور كلي، بيماران BD II داراي الگوي عملكرد متوسط ​​در آزمون هاي شناختي بين بيماران BD I و كنترل بودند.

Schenkel و همكاران نتيجه گيري مي كنند: "نتايج اين تحقيق نشان مي دهد كه نقص هاي عصبي شناختي در بيماران ديابتي BD نسبت به بيماران BD II و كنترل هاي سالم شديد و فراگير است و ممكن است يك زيرمجموعه باليني شناخته شده اي از اختلال را نشان دهد.

"يادگيري كلامي و كمبود حافظه در هر دو زير انواع BD I و II مشترك بوده و ممكن است به طور قابل توجهي بيماران و كنترل هاي BD كودكان را تشخيص دهند."

آنها اضافه مي كنند: "درمان در BD بايد نقص در يادگيري و حافظه كلامي را هدف قرار دهد، زيرا اين ممكن است يك Endophenotype مهم باليني براي اختلال باشد."

مجوز MedWireNews با مجوز Springer Healthcare Ltd. © Springer Healthcare Ltd. كليه حقوق محفوظ است. هيچ يك از اين احزاب هيچ گونه محصولات تجاري، خدماتي يا تجهيزات را پشتيباني نميكنند يا توصيه نميكنند.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۷ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۲۱:۲۲ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]
اضطراب اجتماعي

اختلال اضطراب اجتماعي
دكتر پيتر نورتون
در هر پرسشنامه اي كه مشاهده مي كنيد، اختلال اضطراب اجتماعي در بين پنج تشخيص اول از كل تشخيص هاي رايج روانشناسي قرار دارد. نزديك به 15% جمعيت در بعضي از مراحل زندگي شان، اضطراب فراواني در تعاملات اجتماعي خود تجربه مي كنند كه اين اضطراب ها مي توانند به عنوان اختلال اضطراب اجتماعي تشخيص داده شوند.
اگرچه متخصصان روانشناسي مدت هاست تشخيص داده اند كه

ترس اجتماعي در بعضي از مردم به اندازه اي شديد است كه اضطراب قابل توجه اي را به وجود آورده و همچنين باعث اختلال در زندگي شخص مي شود، اما تا سال هاي 1970 تا 1980 بطور دقيق آن را مطالعه نكرده بودند. زمانيكه متخصصان اين كار را انجام دادند، متوجه شدند افرادي كه اين گونه ترس هاي اجتماعي را دارند بسيار شبيه فوبياي اجتماعي هستند. عامل اصلي اين اختلال به نظر مي رسد كه ترس شديد از ارزيابي منفي باشد. به عبارت ديگر افرادي كه به فوبياي اجتماعي مبتلا اند از ترس اينكه توسط ديگران خجالت زده، قضاوت، يا پس زده شوند يا حتي از ترس اينكه توسط ديگران مورد اهانت قراربگيرند يا تحقير شوند، يا احمق و بي كفايت دانسته شوند با انها روبرو نمي شوند. اين رفتار با تنها بودن يا قطع رابطه با ديگران فرق دارد. فوبياي اجتماعي راجع به اين است كه فرد تمايل دارد تا توسط ديگران پذيرفته شود، اما از اينكه ديگران او را ضعيف پنداشته و طرد كنند، ترس شديدي دارد. به عبارتي آنها به مردم آلرژي دارند.
مطالب مرتبط:
انگيختگي، استرس و اضطراب

تغيير نام فوبياي اجتماعي به اختلال اضطراب اجتماعي، در اوايل دهه 1990 اتفاق افتاد، زمانيكه گروه برجسته اي از متخصان باليني و محققان، تشخيص دادند كه فوبيا بر ترس از چيزمشخصي دلالت دارد، مانند يك فردي كه فوبياي عنكبوت دارد و فقط از عنكبوت مي ترسد. افرادمبتلا به اختلال اضطراب اجتماعي، معمولا از تعدادي از موقعيت هاي اجتماعي ترس دارند. بطور عادي، افرادي كه به اختلال اضطراب اجتماعي مبتلا هستند، از اجراي عمومي (مانند سخنراني عمومي، مشاهده شدن در حين انجام كاري و غيره)، تعاملات (مانند اينكه گفتگو ها را آغاز و ادامه دهند، در بازار صحبت كند، و غيره)، امتحان ها، و يا قرار ملاقات داشتن با يك فرد ترس دارند و حتي از بودن در مكان هاي عمومي نيز ترس دارند.
ممكن است كه درك درستي از اختلال اضطراب اجتماعي براي عزيزان فرد و ديگران سخت باشد، چون در اغلب موارد زماني كه شما به اشتباهي سخن مي گوييد، مردم به شما نمي خندند. زماني كه شما در حال ارائه مطلبي هستيد، مردم نمي ايستند و شما را “احمق و ابله” خطاب كنند و بعد آنجا را ترك مي كنند. اما به نظر مي رسد كه ذهن يك فرد مبتلا به اختلال اضطراب اجتماعي، عملكرد اجتماعي او را بطور متفاوتي ارزيابي مي كند. زنجيره اي از مطالعات قابل توجه نشان دادند كه افراد مبتلا به اختلال اضطراب اجتماعي بسيار بيشتر از ديگران به دنبال يافتن شواهدي اند كه نشان مي دهد اشتباه كرده اند.
آنها در بين حضار صدنفري، به فردي كه در حال خميازه كشيدن هست توجه مي كنند و اين را نشانه واضحي براي كسل كننده بودن خود در نظر مي گيرند. حتي اگر ديگران فكر كنند كه اين افراد همانند افرادي اند كه اختلال اضطراب اجتماعي ندارند، عمل مي كنند، آن ها بازهم عملكرد خودشان را از درون ضعيف قضاوت مي كنند. آنها بسيار تمايل دارند تاچيزهايي را كه به خوبي انجام نشده است را يادآوري كنند و درعوض تعاملات اجتماعي را كه به خوبي انجام شده است را يا فراموش كنند يا كوچك بشمارند.
به علت اين ترس شديد ، اختلال اضطراب اجتماعي اغلب تاثيرات شديدي بر زندگي فرد دارد.اختلال اضطراب اجتماعي مي تواند تاثيراتي را بر كار،مدرسه،اجتماع وحتي زندگي عاشقانه فرد داشته باشد و در اغلب مواقع اين تاثيرات را خواهد داشت. در كار خودم، دانشجوياني را ديدم كه به دليل اينكه نميتوانستند در كلاس، درس را ارائه دهند، آن درس را مردود شده و يا در آن نتيجه بدي كسب مي كنند. همچنين مرد باشخصيتي را ديدم كه با مدرك MBA، نگهبان شيفت شب شده بود، چون نمي توانست وحشت روزانه اي كه در كنار همكاران خود در يك موسسه حساب‌داري داشت را تحمل كند. همان طور كه در داستان جان مشاهده كرديم، به عنوان فردي جوان او خودش را در اتاق پنهان نمود و با كسي دوستي نكرد. شغلش را از دست داد، و نتوانست براي شغل جديدي درخواست نمايد. اختلال اضطراب اجتماعي بر زندگي فردي كه متحمل اين مشكل است، مي تواند اثر مخربي داشته باشد.
اختلال اضطراب اجتماعي همچنين مي تواند منجر به مشكلات ديگري شود.آنها با جدا كردن خود از ديگران و خود زني ذهني كه انجام مي دهند، ممكن است دچار اختلال افسردگي جدي شوند. بسياري از مردم براي غلبه بر اضطرابشان ممكن است از الكل و مواد مخدر استفاده نمايند كه ممكن است باعث اعتياد به هردو شود. داستان جان اين را به وضوح مشخص كرده است. براي اينكه خودش را آرام كند شروع به مصرف الكل كرد، اما حتي اين هم براي اينكه بتواندزندگي كه ميخواست را داشته باشد، كافي نبود.
با وجود اين تصوير غم انگيز، درمان هاي بسيار مفيدي براي درمان اختلال اضطراب اجتماعي وجود دارد. جان به عنوان ادعايي بر اين واقعيت است كه مردم مي توانند بر اختلال اضطراب اجتماعي غلبه كنند.معالجه جان خود شامل دو رويكرد مي باشد:يكي از رويكردها درمان روانشناختي مي باشد كه بسيار موثر است (و درماني كه توسط جان مورد استفاده قرار گرفت) كه درمان رفتار شناختي يا به اختصارCBT ناميده مي شود. CBT معمولا شامل متوجه شدن و آگاهي ازافكار پريشان و تشخيص آن هاست و همچنين به چالش كشيدن واقع بينانه بودن افكار است. سپس درمانجويان تمرين مي كنند تا خود را با تعاملات اجتماعي درگير كنند، بدين منظور ابتدا با شرايط ساده تري شروع مي كنند تا امتحان كنند كه آيا افكارآنها درست بوده است يا خير و به آرامي خود را عادت به راحت بودن در چنين موقعيت هايي بدهند.
از ديدگاه دارودرماني، بيشتر داروها بسيار مفيد اند. به طور خاص داروهايي كه سطح شيميايي مغز را تحت تاثير قرار مي دهند كه به عنوان سروتونين شناخته شده و بسيار موثر اند. اگرچه دانشمندان دقيقا نمي دانند كه افزايش سطح سروتونين چگونه مي تواند كمك كند، اما به نظر مي رسد كه اين داروها در درمان ديگر اختلالات اضطراب، افسردگي و انواع مختلفي از اختلالات عاطفي مفيد باشند.
درمان با CBT، دارو و يا هر دو به دليل وجود مزايا و معايبي كه در آن ها وجود دارد، بايد توسط روانشناس و روانپزشك تجويز شود. داروها بسيار سريعتر و آسان تر عمل مي كنند، اما گاهي اوقات ممكن است عوارض نامطبوعي داشته باشند و مردم با قطع مصرف دارو مجددا پسرفت مي كنند. از سوي ديگر، همانطور كه جان نشان داده است، CBT مدت زمان بيشتري به طول خواهد انجاميد و نيز به كار سخت بيشتري نياز دارد، اما اثرات بسيار پايدارتر خواهند بود و عوارضي نخواهد داشت.
هيئت داوري هنوز هم در مورد اين درحال بررسي است كه اثر تركيبي دارو و CBT بهتر از اثر جداگانه هركدام است يا نه. هرچند مطالعات اخير نشان مي دهد كه اثري كه توسط استفاده ازهردو بدست مي آيد بهتر از اثر هريك به تنهايي است. اما بازهم، اين يك سوال است كه بايد با درمانگر خود مورد بحث قرار دهيد. با استفاده از درمان هاي موثر، اكثر مردم مبتلا به اختلال اضطراب اجتماعي، بر ترس خود غلبه كرده و زندگي شاد و اجتماعي را براي خود رقم مي زنند.

منبع:مركزمشاوره ستاره ايرانيان

 

برچسب ها: اختلالات رواني ,از بين بردن اضطراب اجتماعي ,تعريف اضطراب اجتماعي ,درمان اضطراب اجتماعي ,فوبياي اجتماعي ,مقابله با اضطراب اجتماعي ,كاهش اضطراب اجتماعي ,


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۳ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۲۶:۵۳ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

روي صحبت ما با مرداني است كه فكر مي كنند همسرشان بايد تمامي كار خانه را انجام دهد!  فرقي نمي كند كه همسرتان در خارج از خانه نيز شاغل باشد يا نه شما مردان نيز مي بايست در كار خانه سهيم باشيد هيچ اتفاقي نمي افتد اگر شما هم خانه را جمع كرده و يا آشپزي كنيد و يا فرزندان را بخوابانيد. اين كار علاوه بر اثبات اينكه همسرتان را دوست داريد، انگيزه هاي زندگي را در وي تقويت مي كند.

براي خواندن مقاله هاي بيشتر در رابطه با اين موضوع به سايت ازدواج مراجعه كنيد

در اين رابطه بخوانيد :

رابطه موثر با همسر

منبع:مقالات كانون مشاوران ايران


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۳ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۲۵:۱۱ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

روش هاي روانشناسي معتبر براي ابراز احساسات به عشق

اول و مهمتر از همه، فراموش نكنيد كه شما و همسرتان با هم كامل مي شويد.

نقاط قوت و توانايي شما مكمل يكديگرند و اين چيزي است كه شما را جذب مي كند.

اگر به كتاب فروشي ها برويد، كتاب هاي روان شناسي زيادي را درباره بيان عشق به همسر و تفاوت هاي بين مردان و زنان وجود دارد.

در عوض، تعداد فروش آنها بالا است و هر كدام چندين بار مجددا چاپ شده اند.

اما با اين حال، با توجه به آمار روز، علاوه بر اين، طلاق در كشور ما نشان مي دهد كه خواندن اين كتاب ها تنها مي تواند سرانه خواندن را افزايش دهيد.

مشاوره روانشناس و مشاوره خانواده در گفتگو با جامعه بهداشت، توصيه هايي براي مردان براي نشان دادن عشق به همسران خود دارد.

اول و مهمتر از همه، فراموش نكنيد كه شما و همسرتان با هم كامل مي شويد.

نقاط قوت و توانايي شما مكمل يكديگرند و اين چيزي است كه شما را جذب مي كند.

كاملا طبيعي است كه يك زن و شوهر اختلاف نظر داشته باشند.

زوج هايي كه مي گويند ما نمي دانيم چرا پرونده هاي قضايي در حال زياد شدن است؟

به دليل عدم آشنايي با صفات يكديگر است.

اگر ما بدانيم مسائل چه هستند، ما مي توانيم آنها را كنترل كنيم و حفره هاي بزرگ را بدانيم.

به طوري كه ما در زمان از بين نرويم.

واضح است كه اگر شما مي خواهيد يك زندگي شاد و موفق داشته باشيد، هميشه بايد با شريك زندگيتان زندگي كنيد تا عشق شما را زنده نگه دارد.

اما رمز و راز رابطه خود با شريك زندگي تان، به طوري كه رابطه شما پر از عشق و ثبات باشد مهم است.

 ما به شما مي گوييم كه بايد چكار كنيد.

يكي از اشتباهات جبران ناپذير برخي از زوج ها پس از آغاز زندگي مشترك، فراموش كردن ابراز علاقه و قرار ندادن وقت براي يكديگر است.

به نظر مي رسد كه همه چيز براي زندگي روزمره قرباني مي شود.

بي اطلاع هستيم كه اين امر همسران را از يكديگر جدا مي كند و شكافي عميق ميان آنها ايجاد مي كند.

در حالي كه با يك شاخه گل، يك كلمه محبت آميز و چند دقيقه مكالمه صميمي، مي توان بر مشكلات و ناراحتي غلبه كرد و زندگي شيريني همراه با همسر را به دست آورد.

شما ممكن است اين را باور نكنيد، اما راه هاي ساده اي براي ابراز علاقه به همسر وجود دارد و شما نيازي به اثبات عشق خود به شريك زندگي خود نداريد.

در زير، شما برخي از روش هاي به ظاهر كوچك اما موثر را ياد مي گيريد.

 • از او بخواهيد نامه هاي مهربانانه بفرستد.
 • يك پيام عاشقانه به تلفن همراه او ارسال كنيد.
 • مطمئن شويد كه اين هم شيرين و جالب است.
 • او را بي قيد و شرط دوست بداريد.
 • منتظر نمانيد كه او پول بيشتري براي به دست آوردن و بهتر شدن زندگي داشته باشد يا با شما مهربان باشد.
 • كليد اين است كه او را دوست داشته باشيد حتي اگر شايان ستايش نباشد.
 • با شوهرتان سازگار باشيد.
 • برخورد بين دو فرد كه ديدگاه هاي متفاوت دارند، منجر به مشكلات بيشتر در زندگي مي شود.
 • اين ديدگاه ها، اگر به طور تصادفي باشند، باعث مشكلات بسيار كوچك و گذرا مي شود.
 • در غير اين صورت، اين نوع ادراكات منجر به شكاف خواهد شد.

به عنوان مثال، شما مي خواهيد به  دانشگاه برويد و به تحصيل ادامه دهيد، اما شوهر شما مي خواهد در خانه نشسته و از همسر و فرزندانتان مراقبت كنيد.

يا در موارد ديگر، شوهر شما پس از يك روز كار شب به خانه مي آيد تا شب آرام را در خانه بگذراند، اما شما، كه كل روز را در خانه گذرانده ايد، مي خواهيد شب را براي پياده روي يا مهماني اختصاص دهيد.

 
 

اختلاف بين شوهر و زن

در اينجا يك اختلاف بين شوهر و زن است و هر كس با دلايل خود مي خواهد ديگري را متقاعد كند.

 • احترام به شوهر

هر انسان به شخصيت خود علاقمند است و احترام مي خواهد.

عدم پيروي از اين امر منجر به اختلال در محبت و فاصله خواهد شد.

حفظ احترام و شخصيت ديگران مستلزم احترام به برخورد انسان است.

به دليل ارتباط نزديك آنها با يكديگر، زوج ها بيش از موعد احترام متقابل و احترام به يكديگر هستند.

در اين راستا، احترام به انسان يكي از مهمترين راه هاي بيان عشق به همسر است.

هنگامي كه يك مرد به خانه مي آيد وقتي كه با لبخند و چهره ي خوب همسرش مواجه مي شود.

به او خوشامد مي گوييد و با گرمي با او ملاقات مي كنيد.

سبب شادي او مي شود.

 • غذاي مورد علاقه همسر خود را بپزيد

غذا از آنچه مردم فكر مي كنند موثرتر است.

بله، درست است كه همه ما بايد براي زنده ماندن غذا بخوريم.

اما هدف اين بخش اين است كه غذا افراد را به هم نزديك مي كند.

هيچ چيز بهتر از بازگشت به خانه پس از يك روز طولاني و سخت و ديدن همسر كه براي شام آماده مي شود نيست.

گاهي اوقات بيان علاقه به يك همسر خيلي پيچيده نيست.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۳ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۲۳:۴۵ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]
 
 
دستورالعمل گوش‌دادن به موسيقي

نمي‌توان سليقه موسيقايي كسي را به كلي كن‌فيكون كرد. كسي همچنان مسئوليتي بر گردن ندارد؛ خيالتان راحت. تنها مي‌شود از شاخه‌اي به شاخه نزديك‌ترش پريد و قدري در اين پريدن‌ها گستره شنيداري را منبسط كرد. كار زياد دشواري نيست، البته به شرطي كه در اين مسير پيچ در پيچ به اندازه كافي علائم و نشانه‌هاي هشداردهنده وجود داشته باشد تا به شكلي حداكثري از كج‌روي و افراط و تفريط و انحراف به چپ و سبقت از راست و تصادف جلوگيري شود. قبل از حركت هم آب و روغن را چك كنيد و محض احتياط چند تسمه اضافه هم در صندوق داشته باشيد. اين مقاله قصد دارد بدون پرحرفي و بايد و نبايد و اين درست است و آن نادرست، فقط يكي از مسيرهايي را كه ممكن است شما را در رسيدن به نقطه‌اي قابل توجيه در چنين سفري، راهنمايي كند، معرفي كند. بقيه‌اش ديگر با خودتان است. البته اين نكته را نيز مي‌دانيم كه بسياري از مخاطب‌هاي اين صفحه تا به حال به آن نقطه مذكور نزديك شده‌اند و ديگر نيازي نيست كسي راهنمايي‌شان كند. قرار است اين مقاله در كوتاه‌ترين شكل ممكن، آشنايي با «موسيقي جدي» حاصل شود و يكي از هزاران مسير موجود براي ورود به اين وادي نشان داده شود.

«موسيقي جدي» در برابر «موسيقي شوخي»؟

اين سوال شايد يكي از اولين سوال‌هايي باشد كه مخاطب آماتور در ذهن با خود مرور مي‌كند. شايد همين‌طور باشد؛ يعني شايد ما «موسيقي‌جدي» داريم و «موسيقي شوخي»! حالا اولين چيزي كه بايد بدانيم اين است كه «موسيقي جدي» چگونه اصطلاحي است و از كجا آمده و به چه شكلي از موسيقي گفته مي‌شود. تشخيصش كار دشواري نيست. در وهله اول بايد بدانيد كه اين يك اصطلاح در مجموعه اصطلاحات نقد موسيقي است و واژه «جدي» قرار نيست در مقابل «شوخي» قرار بگيرد.

«موسيقي جدي» را شايد منتقدان متاخر و معاصر موسيقي باب كردند. منتقداني مثل تئودور آدورنو كه از انديشمندان ارشد مكتب انتقادي فرانكفورت بود و در عين حال يك موزيسين و آهنگ‌ساز و منتقد موسيقي بود. اين اصطلاح در نگاه اول به موسيقي كلاسيك اشاره دارد و مجموعه آن را در بر مي‌گيرد. اما اين تمام ماجرا نيست. درواقع اگر اين تمام ماجرا بود، لازم نبود اين اصطلاح را بسازند و به كار گيرند. مي‌توانستند از همان عبارت موسيقي كلاسيك استفاده كنند و ديگران را با اين عبارت جديد درگير نكنند و سوال تازه‌اي هم ايجاد نكنند. اما بايد بدانيم كه از سال‌هاي پاياني قرن نوزدهم، موسيقي در هيئتي جديد و با مجموعه قوانين جديد، آرام آرام چهره‌ ديگري از خود را به نمايش مي‌گذاشت و تفاوت‌هاي آشكاري با موسيقي قبل از خودش داشت. پس اصطلاح «موسيقي جدي» هم مي‌بايست مجموعه گسترده‌تري را تحت پوشش قرار دهد. علاوه بر همه اينها شايد خود «موسيقي كلاسيك» هم تنها يك قرارداد بود براي خطاب‌كردن مجموعه موسيقي اركسترال. اين قرارداد نه تنها در ايران رواج دارد، بلكه در مجموعه واژگان مربوط به دنياي غرب هم مصطلح است. اين در حالي است كه مثلا نمي‌توانيم هم باخ، هم بتهوون و هم فرضا ليست را در اين قاعده جاي دهيم، اما ناخودآگاه اين كار را مي‌كنيم؛ ناخودآگاه يا شايد با كمي سخت‌گيري، ازروي بي‌دقتي. بايد بدانيم كه باخ موسيقي دوره باروك را پي مي‌گرفت و بتهوون خط ربطي بود بين موسيقي كلاسيك و رمانتيك و ليست هم به طور كامل از آهنگ‌سازان دوره رمانتيك به شمار مي‌رفت. پس با اين حساب ديگر مي‌دانيم كه «موسيقي‌جدي» با اين تعاريف، گستره بسيار وسيعي از موسيقي را دربرمي‌گيرد. اما نكته مهم اين است كه بدانيم چطور مي‌شود به معناي آن بيشتر نزديك شد. از همين حالا بدانيد كه به هيچ‌وجه نمي‌توانيم يك تعريف واحد و غير قابل تغيير براي اين عبارت قائل شويم و با چند معادل، سر و ته قضيه را هم بياوريم. زهي خيال باطل! اما در تشريح بيشتر اجازه بدهيد اين توضيحات را اضافه كنيم. اين موضوع را حتما مي‌دانيد كه ژانرهاي موسيقايي، تا قبل از شكل‌گيري موسيقي مدرن، وجود خارجي نداشتند و تنها فرم‌ها وجود داشتند و در غالب اوقات، براي مشخص‌كردن محتواي كلي آثار، از دوره‌اي كه اثر در آن نوشته شده بود، نام مي‌بردند. همان‌طور كه در بالا به آن اشاره شد. (مثال باخ، بتهوون و ليست) حالا بياييد ببينيم مجموعه كارهايي كه آهنگ‌سازان بزرگ تاريخ موسيقي نوشته‌اند جدي محسوب مي‌شوند يا خير. پاسخ مثبت است. سمفوني‌ها، سوييت‌ها، كنسرتو‌ها، كوارتت‌ها، كويينتت‌ها و تمامي آثار آنها در اين دسته‌ قرار مي‌گيرند.

فرقي نداشت يك اثر براي چند ساز نوشته شده و چند دقيقه طول مي‌كشد تا اجرا تمام شود. تمامي اين فرم‌هاي موسيقايي «موسيقي جدي» قلمداد مي‌شوند. حالا يك سوال پيش مي‌آيد: آيا تنها شكل موسيقي كه در اين دوران وجود داشته، فقط و فقط همين فرم‌ها هستند و گزينه ديگري پيش روي مخاطب نبوده؟ اگر اين است، دير كاري است برايش يك نام كلي هم بگذارند؟ بايد در نظر بگيريم كه در دوران گذشته هم بخشي از موسيقي به عنوان موسيقي عام‌پسند حيات داشته و مخاطبان خاص خود را نيز در برمي‌گرفته. به تبع اين بخش از موسيقي نمي‌توانست دغدغه نوآوري را داشته باشد و نمي‌توانست نام‌هايي ماندگار در تاريخ به جاي بگذارد و به تحقيق تقليدي بود اجمالي از كارهاي آهنگ‌سازان بزرگ و از جرگه «موسيقي جدي» خارج بود و منتقدان علاقه‌اي به بررسي آن نداشتند. گرچه بخشي از موجوديت فرهنگي در هر دوره‌اي بر دوش همين موسيقي عام‌پسند بوده و هست. اما در حوزه نقد و تحليل، منتقدان تنها به آهنگ‌سازاني مي‌پرداختند كه به لحاظ تحليلي كارشان يكه محسوب مي‌شد و مولفه‌هايي كاملا يكتا داشتند. مي‌دانيد و مي‌بينيد كه تعدادشان هم كم نبوده و نيست.

استارت بزنيد

هيچ پيش‌زمينه‌اي نياز نيست. لازم نيست علاقه‌مندي‌هايتان را دسته‌بندي كنيد و ببينيد آيا اساسا لازم است يا لازم نيست و چه و چه. مي‌توانيد امتحان كنيد و اگر بعد از آزمايش خوشتان نيامد، برگرديد به همان رسوم قديمي‌ خودتان. لازم نيست ربدوشامبر داشته باشيد يا حتما در خانه‌تان گرامافون يافت شود. لازم نيست پدر، مادر، پدربزرگ، خان عمو يا خان دايي‌تان به قول معروف اين كاره بوده باشد تا به شما هم به ارث برسد. فقط كافي است قدري حوصله جمع‌آوري «موسيقي جدي» را داشته باشيد.

بر حسب اتفاق بايد همين جا به اين موضوع اشاره كنيم كه تهيه اين نوع از موسيقي نسبت به بسياري ديگر از ژانرهايي كه شما ممكن است دوست داشته باشيد، آسان‌تر است. فروشش غيرمجاز نيست و غالب كتاب‌فروشي‌ها مي‌توانند منابع خوبي باشند براي راه‌انداختن كار شما. البته اين موضوع مادامي كاركرد دارد كه هنوز درگير مشاهير باشيد و باد به كله‌تان نيفتاده باشد كه برويد سراغ آنهايي كه كمتر كسي، حتي در اروپا و آمريكا آنها را مي‌شناسد و پيدا كردن آثارشان كار هر كسي نيست. البته مژده مي‌دهم كه بعد از مدتي اين خوره هم به جانتان خواهد افتاد. اما آن زمان ديگر هيچ تنبلي در شما وجود ندارد و آن‌چه را مي‌خواهيد، از زير سنگ هم كه شده به چنگ مي‌آوريد. اولين چيزي كه به ذهنتان خطور مي‌كند، احتمالا اين است كه از آغاز ماجرا شروع كنيد به گوش‌دادن و طبق زمان جلو بياييد. اتفاقا مي‌خواهيم پيشنهادي درست برعكس اين را برايتان داشته باشيم. بهتر است براي راه افتادن از آنسامبل‌هاي كوچك امروزي استفاده كنيد. مي‌توانيد از ژانرهايي مثل نيو اج شروع كنيد كه «موسيقي جدي» آن را هم دربرمي‌گيرد. مي‌توانيد از آهنگ‌سازاني مثل ديويد دارلينگ شروع كنيد. دارلينگ را كه حتما مي‌شناسيد. قبلا در همين صفحه معرفي شده. او آهنگ‌ساز و نوازنده چلو است و به عنوان يك آهنگ‌ساز جهاني، با خيلي‌هاي ديگر همكاري داشته. قطعات دارلينگ با محوريت چلو، با سازهاي ديگري مثل پيانو، گيتار الكتريك، سكسوفون و از اين جور سازها تركيب شده و لذت بي‌نهايتي را به شما تزريق خواهد كرد. قطعات آن‌قدر روان و خوشايند هستند كه در كمتر مواقعي ما را درگير ساختارهاي پيچيده و دير هضم مي‌كند. به همين سبب شما مي‌توانيد با خيال راحت با آنها ارتباط برقرار كنيد و هيچ ترسي به خود راه ندهيد. از آن گذشته مي‌توانيد به راحتي با سازهاي آكوستيك و شمايل آهنگ‌سازي براي آنها آشنا شويد كه اين مهم‌ترين بخش در گوش كردن «موسيقي جدي» است. همين حالا تا دير نشده يك پيشنهاد ديگر را هم برايتان داريم. اگر احساس مي‌كنيد با موسيقي الكترونيك بيشتر ارتباط برقرار مي‌كنيد، مي‌توانيد از آهنگ‌سازاني چون استيو رايش، فيليپ گلس، تري رايلي و ديگر ميني‌ماليست‌هايي كه در حيطه موسيقي الكترونيك فعاليت كرده‌اند، شروع كنيد. هر سه نامي كه در بالا خوانديد هم در شمارگان گذشته موسيقي‌جهان معرفي شده‌اند و آن قدر نمي‌بايست با آنها احساس ناراحتي كنيد. در كنار اين پيشنهادها مي‌توانيد به وورد ميوزيك هم بپردازيد. آهنگ‌سازاني مثل استفان ميكوس را در اين ژانر به خاطر بسپاريد.

دنده را به دو تغيير دهيد

همان‌طور كه در بخش قبل ديديد، سعي كرديم براي تمامي سليقه‌ها يك نقطه آغاز داشته باشيم. پيداكردن اين آثار اصلا كار دشواري نيست. همان‌طور كه اشاره شد، كاملا مجاز هستند. حالا بايد گام بزرگ‌تر را برداريم. وقت آن رسيده كه قدري زمان بيشتر براي گوش‌كردن به موسيقي بگذاريد. بهتر است آرام آرام برويد سراغ آثار اركسترالو. اين كار براي آنهايي كه از ژانر نيو اج استفاده كرده‌اند، راحت‌تر است. چون احتمالا با سازهاي آكوستيك بيشتري آشنايي دارند و مي‌توانند آرام آرام به نقش آنها در موسيقي پي ببرند. مي‌توانيد از سمفوني‌هاي دوره رمانتيك، بخش دوم كارتان را شروع كنيد. سمفوني شهرزاد از ريمسكي كورساكف مي‌تواند يكي از بهترين گزينه‌هاي شروع بخش دوم باشد. سازبندي دقيق اين سمفوني چهار مووماني، مي‌تواند گوش شما را به شكل سازبندي‌ها عادت دهد. تم‌هاي شرقي، ملودي‌هاي آشنا براي مخاطب ايراني و ريتم‌هاي شگفت‌انگيزي كه اين مجموعه دارد، نهايت لذت را برايتان به ارمغان خواهد آورد. به جرئت مي‌توان ادعا كرد موسيقي دوره رمانتيك به راحتي هرچه تمام‌تر با مخاطب آماتور ارتباط برقرار مي‌كند و درك موسيقي او را بالا مي‌برد. مي‌توانيد به جاي اين‌كه از سمفوني آغاز كنيد، سراغ شوپن لهستاني برويد و سونات‌هاي پيانوي او را پي‌گيري كنيد؛ اين هم مي‌تواند گام دوم خوبي باشد. يا شايد حتي بتوانيد برويد سراغ فهرست مجار و رپسودي مجارش را به دندان بكشيد. بايد ببينيد سليقه‌تان در اين گام، به كدام سمت بيشتر گرايش دارد. هنوز زود است؛ اين قدر عجله نكنيد. به باخ هم مي‌رسيم! گوش‌دادن به سمفوني‌هاي نُه گانه گوستاو مالر آلماني هم كه در اواخر دوران رمانتيك فعاليت مي‌كرد و او را با لقب پست رمانتيك مي‌شناسند و معتقدند او پلي‌ است ميان موسيقي رمانتيك و موسيقي مدرن، مي‌تواند در اين دوره راه‌گشا باشد. پيشنهاد ما براي گوش‌كردن آثار مالر، اول سمفوني چهارم، بعد سمفوني اول و بعد هم به انتخاب خودتان است. در اين ميان مي‌توان به ديگر هم‌وطن او ريچارد اشتراوس بزرگ هم اشاره كرد. البته اگر مي‌خواهيد آن‌قدر‌ها گيج نشويد، بهتر است از والس اشتراوس شروع كنيد كه بارها به گوشتان خورده؛ در تلويزيون، در راديو و به عنوان موسيقي متن بسياري از فيلم‌هاي سينمايي. يك مدرنيست عجيب هم هست كه مي‌توانيد پيش از ورود به موسيقي مدرن آثارش را به عنوان راه‌گشا مدنظر قرار دهيد؛ ديميتري شوستاكوويچ روس. سمفوني لنين‌گرادش مي‌تواند گزينه خوبي باشد. آنتوان دورژاك چك هم در اين مرحله بسيار دلچسب است.

احتياط كنيد! جاده باريك مي‌شود

اگر اين مراحل را پشت سر گذاشته‌ايد، ديگر وقتش است به اندازه كافي جدي شويد. اگر هنوز از ادامه راه منصرف نشده‌ايد، نشانه آن است كه ديگر معتاد شده‌ايد يا داريد مي‌شويد. پس بايد جنس بيشتري استفاده كنيد. در اين مرحله مي‌توانيد باخ بزرگ را انتخاب كنيد. گوش دادن به موسيقي باروك به خصوص آثار باخ، توان بالايي در درك موسيقايي نياز دارد كه از همين روي او را در اين مرحله قرار داديم. مي‌توانيد از سوييت‌هاي او شروع كنيد. مخصوصا سوييت‌هايش براي چلو. سوييت‌هاي چلو باخ هم مي‌تواند پيچيدگي‌ ريتميك و ملوديك موسيقي آن دوره به ويژه خود باخ را برايتان آشكار كند و در عين حال به دليل نبودن فضاي اركسترال، با درصد كمتري گيجتان كند؛ فقط يك ساز در كار است: چلو. اگر احساس كرديد باخ برايتان هنوز پيچيده است، به سرعت سراغ ملودي‌هاي ناب موتزارت برويد. اين مي‌تواند يك فرار استراتژيك باشد. اما يادتان نرود كه بايد برگرديد و باخ را از نظر بگذرانيد. سمفوني‌هاي پنجم و نهم بتهوون را همه مي‌شناسند.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۳ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۲۲:۱۴ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

چه چيزهايي اعتياد آورند؟

از نظر روانپزشك موادي اعتياد آور مي باشد داراي طيف گسترده اي مي باشند و مواد مخدر نوع هاي گوناگوني دارد.

 • مخدرها ( ترياك ، هروئين ، شيره ، مرفين ، متادون و……)
 • مواد تحريك كننده و داراي توهم مانند: (كوكائين ، شيشه ، حشيش و LSD ، بعضي ديگر از آرام بخش ها )
 • داروهايي كه از گروه ديازپام مثل سيگار و الكل

بنابراين علاوه بر تعريف اعتياد و نقش پر اهميت او در بخش رواني موارد ديگري هم شامل : قمار كردن ، اعتياد به موبايل و اينترنت مي تواند دارا اعتياد باشد.

اعتياد به شبكه هاي مجازي نيز سبب كشته شدند و يا آسيب جدي به تعداد زيادي از افراد در سطح جهان شده است.

اعتياد اينترنتي

تعريف اعتياد به اينترنت

از نظر مشاور شما معتاد هستيد اگر:

 1. زندگي شما مختل شود؟
 2. اطرافيانتان آسيب ببينند مثلا همسرتان
 3. احساس مي كنيد توان مقابله با آن را نداريد؟
 4. وقتي نباشد بايد آن را چك كنيد و حس مي كنيد بخشي از وجودتان نيست؟
 5. آسيب فيزيكي مي بينيد؟
 6. نمي توانيد با دوستان خانواده و اجتماع ارتباط در جهان واقعي برقرار كنيد؟
 7. خودتان احساس مي كنيد كه اعتياد اينترنتي داريد؟

 

گام اول: اطلاع داشتن از مقدار زمان مصرف

ليستي را تهيه كنيد كه به خاطر استفاده بيش از حد از اينترنت آنها را از دست داده ايد.

به طور مثال ( وقت خود را  بخاطر آن براي برقراري ارتباط با خانواده از دست داده ايد، خواب در روز يا ديدن دوستان )

مقدار وقتي كه آنلاين مي باشيد  و مصرف هاي متعددي از اينترنت داريد را به مدت يك هفته يادداشت كنيد.

براي اطلاعات بيشتر مي توانيد موارد زير را به كار ببريد:

 • در طول هفته چند ساعت را براي بازي هاي رايانه اي يا گروهي صرف مي كنيد، اسم بازي ها را تهيه كنيد.
 • در هفته چند ساعت آن را براي ايميل خود صرف مي كنيد؟
 • مقدار ايميل هايي كه دريافت كرديد يا فرستاديد را يادداشت كنيد.

راه هاي ترك اعتياد به موبايل مي باشد.

گام دوم: از تكنيك هاي كنترل زمان استفاده كنيد.

پس از اينكه ليست خود را درباره مصرف خود از اينترنت تهيه كرديد حالا از تكنيك كنترل وقت استفاده كنيد.

براي اين امر موارد زير را شروع كنيد.

فعاليت تازه اي را به طور مرتب بررسي كنيد.

اين فعاليت مي تواند مسئله اي باشد كه قبلا در عوض استفاده از اينترنت براي امتحان كردن آن علاقه داشتيد.

تفريحات مي تواند مايل بودن شما را براي چك كردن بيش از اندازه اينترنت كم كند.

سرمشق مصرف خود را تعيين كنيد.

گام سوم : مواجه شدن با حس تنهايي

گام ديگر جلوگيري از اعتياد اينترنتي دوستيابي است.

ويژگي ها و برخوردي كه در گروه ها و همينطور ارتباطات ديگر در دنياي مجازي داشته ايد به دنياي حقيقي تبديل كنيد.

زندگي در را براي خود مورد محدوديت نكنيد.

سعي براي حمايت كردن و همينطور محبت داشتن به اشخاصي كه توانايي ديدن آنها را داريد، داشته باشيد.

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۳ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۲۰:۴۱ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

سلام مشاور عزيز

خانوم متاهل و كارمندي هستم كه به تازگي (يكساله) كه مادر شدم هم وظايف مادري رو بايد انجام بدم، هم خانه داري و هم كار بيرون از خونه، من با اصرار تونستم همسرم رو قانع كنم كه بچه دار شيم، قبل از بچه دار شدن هم از همسرم انتظار داشتم همونطوري كه من همه درآمدم رو توي زندگي باهاش شريكم، ايشون هم متقابلا درك كنه و توي كارهاي خونه كمك كنه… با توجه به اينكه ايشون كارهاي شخصيش رو هم ( مثل سشوار كردن، اتو كردن، حتي پوست گرفتن ميوه ش) مادر و خواهراش انجام ميدادن. ايشون هيچ كمكي نميكردن حتي توي دوران بارداري تمام كارهاي خونه رو خودم به تنهايي انجام ميدادم و تا سه روز قبل از زايمانم سر كار ميرفتم، علاوه بر اين موارد اين بود كه يه خانوم باردار دوست داره بيشتر مورد توجه همسرش قرار بگيره و من حتي تا روز آخر براي اينكه بتونم تو هزينه ها صرفه جويي كنم و سيسموني تهيه كنم با مترو ميرفتم و اصلا براي ايشون مهم نبود و حتي يكبار هم به من نگفت كه تو با چي ميري سر كار؟ سختت نيست توي گرما با مترو و اتوبوس ميري سر كار؟ تمام سونو ها و مراجعه به پزشك رو خودم به تنهايي انجام دادم و ايشون حتي پيگير هم نبود و تمام مسوليتهايي كه داشتم رو بيشتر و با شرايط سخت بارداري انجام ميدادم…حتي 10 روز خواهرش با شوهر و پسر بزرگشون توي ماه آخر بارداري اومدن خونمون و توي گرماي تابستون از سر كار ميومدم و مجبور بودم لباس پوشيده و روسري بپوشم دريغ از فهميدن و تشكر. بعدشم كه دخترم به دنيا اومد و از كل خانوادش فقط پدر و مادرش توي بيمارستان اومدن ديدن من و دخترم، بعد از زايمانم همچنان بي توجه به من و نيازهام و بچه. تا حدي كه هنوز بچه داري و كارهاي بيرون و خونه رو خودم بايد انجام بدم و حتما با دعوا و غر زدن بايد كاري رو انجام بده. ايشون انقدر تنبل تشريف دارن كه گريه و ضجه بچه هم نميتونه از جاش تكونش بده و حتما بايد دعوامون شه تا از جا بلند شه و بچه رو آروم كنه و چون از اول با بچه ارتباط برقرار نكرده، دخترم اصلا توي بغلش آروم نميشه و حتي وقتي كه دارم ظرف ميشورم چند بار بايد دستكش رو در بيارم و بچه رو بغل كنم اين رو هم اضافه كنم كه بعد از بارداري هم كمردرد و هم مچ درد داشتم و نميتونستم زياد بچمو بغل كنم و نياز به كمك داشتم. كاري رو هم ازش بخوام كه انجام بده چندين بار بايد بگم و هيچ وقت خودش با ميل خودش انجام نميده. يعني آنقدر مسوليت پذير نيست كه حتي آشغالها رو خودش ببره بيرون و من بايد حتما بهش يادآوري كنم و دم در بذارم (تازه همونا رو هم كه جلوي چشمش دم در هست رو گاها يادش ميره ببره ) تو اين مدتي كه دخترم به دنيا اومده سر شيرخوردن و نخوردنش ، يا غذا خوردنش هرچيزي كه خانوادش ميگن اشكالي نداره و درسته (وقتي ميريم خونشون از بچه و آدم بزرگ هر كسي از راه ميرسه يه چيزي ميچپونه توي دهن بچه حتي 4 ماهگي به بچه جيگر دادن بخوره و من هيچي نگفتم) ولي اگر خانواده من چيزي به بچه بدن قهر ميكنه و بد رفتاري ميكنه و ميگه بچه منه اونا نبايد اونا نبايد بهش غذا بدن (در صورتي كه چون خانواده خود من باهاشون رودربايستي ندارم و تحت كنترل خودم به بچه غذا ميدن). آنقدر فرق ميذاره كه اگه پدر من به دخترم چيزي بده مستقيم و غير مستقيم با لحن بد ميگه ولي پدر خودش با دست نشسته اي كه تازه نخ دندون كشيده به دخترمون چيزي بده اشكالي نداره و چيزي نميگه…اين در حاليه كه من حتي يكبار هم به خانوادش چيزي نگفتم و پيش خودم ميگم اشكالي نداره دلشون ميشكنه. ايشون همونه كه وقتي بچه داره گريه ميكنه ميشينه و نگاهش ميكنه و هيچ عكس العملي براي آروم شدنش انجام نميده بعد توي موارد خيلي مسخره، خاله زنك خوبي ميشه و دلسوز بچه ش

در صورتي كه يك هفته يك هفته مياد خونه پدر من و ميمونه و خونه پدر خودش يه پنجشنبه شام كه ميريم ديگه آخر شب ميندازنمون بيرون) به خانواده من بي احترامي ميكنه و هر وقت ميان خونمون انقدر بي محلي و بي احترامي ميكنه كه بيچاره ها ديگه نميان خونمون ولي من هر دفعه كه تصميم ميگيرم با خونوادش مثل خودش باشم نميتونم كه نميتونم :(

توي بارداري هيچ رابطه ايي نداشتيم و تا الان كه 10 ماه از زايمانم گذشته نهايتا 5 بار رابطه داشتيم. اين آقا قبلا موارد چت با خانومهاي ديگه رو داشته و هر دفعه يه جوري يا انكار كرده يا به نوعي سر و ته قضيه رو جمع كرده. يكسري از اين رفتارها مال قبل از بچه دار شدن بود كه يه جوري تحمل ميكردم ولي الان يكسري مشكلات مربوط به بچه و بي توجهي ايشون و خستگي مضاعف من هم بهشون اضافه شده

درآمد ريالي من به اندازه ايشون هست و حتي با مزاياي بيشتر . اگه حقوق من نباشه حتي از پس خرج و مخارج زندگيم بر نمياد و آقدر هم پر توقع هست. اونقدر تنبل و بيخيال هست كه حتي گواهينامه رانندگي نداره

بعد از 10 سال زندگي مشترك هنوز نخواسته و نتونسته كه ماشين بخره با وجود همه اصرارهاي من

به نظر شما با يه همچين آدمي بايد چه جوري رفتار كنم؟

پارادوكس گفته:

من خيلي خسته ام….ما با هم رابطه نداريم و ايشون عين خيالشم نيست….از جاهاي مختلفي شنيدم كه ايشون به خانوماي ديگه نظر دارن و چند بار مچش رو گرفتم كه با كسي چت ميكرده، همون اولين باري كه ديدم اينكارو كرده نفرينش كردم كه انشالله سر خواهرت بياد و شوهرش بهش بدتر از تو خيانت كنه…كه نفرينم گرفت و الان هم خواهرش هم برادرش به دليل خيانت دارن از همسراشون جدا ميشن… كلا هميشه وقتي از سر كار مياد ميشينه جلو تلويزيون و فوتبال و برنامه هاي مختلف ميبينه و نهايتا يه ظرف اونم آيا بشوره يا نه….منم كه از سر كار ميام و يه بچه كه بايد مدام بهش برسم و كارهاي خونه…ساعت 11 شب تازه از كار خونه فارق ميشم كه جنازه م ميره تو رختخواب و تا 12 شبم بايد با بچه كلنجار برم كه بخوابه….بعدم بهش كه ميگم خيلي حق به جانب ميگه ديگه چيكار كنم….من خيلي خسته ام


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۳ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۱۹:۱۴ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ][ ۱۲۹ ][ ۱۳۰ ][ ۱۳۱ ][ ۱۳۲ ]
.: Weblog Themes By tibablog :.

درباره وبلاگ

آموزش از طريق مشاوره پيش از ازدواج تا زوج درماني و مشاوره خانواده. راهنمايي و مشاوره تلفني ازدواج و خانواده مركز تهران و جنوب ۰۲۱۸۸۴۱۹۸۳۲ مركز مشاوره شمال و شرق ۰۲۱۲۲۲۴۷۱۰۰ شمال و غرب تهران ۰۲۱۲۲۳۵۴۲۸۲ مشاوره ازدواج و خانواده شامل آموزش مهارت هاي رفتار با همسر آينده خانواده همسر زوج درماني شناسايي فرد مناسب و از همه مهمتر اطمينان پيش از ازدواج از يك انتخاب درست است! عوامل زيادي در اين امر دخيل هستند كه بايد مورد بررسي و دقت نظر هنگام همسريابي و يا حتي دوست يابي قبل ازدواج به آن توجه كرد. رفع دعواي زن و شوهر و فرزندان اعتياد و مشاوره فردي
نويسندگان
لینک دوستان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 2
همه : 4037
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب

تخفیف لند