مشاوره خانواده ، ازدواج، كودك و نوجوان
مشاوره خانواده ، ازدواج، كودك و نوجوان
استفاده زود هنگام از ماري جوآنا و هوش پايين

استفاده زود هنگام از ماري جوآنا و هوش پايين

در يك مطالعه جديد دانشمندان در اونتاريو لندن كشف كرده اند كه استفاده زودهنگام ماري جوانا ممكن است منجر به عملكرد غير عادي مغز و İQ پايين شود.

ماري جوانا شايعترين مواد غير قانوني استفاده شده در جهان است. مطالعات گذشته نشان ميدهند كه مصرف كنندگان دائمي ماري جوانا، مخصوصا آنهايي كه در سنين جواني شروع ميكنند، بيشتر در خطر اختلالات شناختي و بيماري هاي رواني چون افسردگي، اختلال دو قطبي و اسكيزوفرني هستند.

دكتراوسوچ كه در انستيتو سلامت در زمينه اضطراب و اختلالات خلقي كار مي كند، مي گويد: “بسياري از جوانان در برنامه ما به شدت ماري جوانا مصرف ميكنند و عليرغم مطالعات گذشته در اين زمينه، باور دارند كه شرايط رواني آنها را بهبود ميبخشد چون به آنها احساس لحظه اي خوبي مي‌دهد. به همين دليل، ما تصميم به مطالعه آثار ماري جوانا و افسردگي بر روي علائم رواني و علمكرد مغز و عملكرد شناختي گرفتيم”.

دكتر اوسوچ و تيم او جوانان را در چهار تيم قرار دادند: افراد افسرده اي كه ماري جوانا مصرف نمي‌كنند. افراد افسرده اي كه به طور مداوم ماري جوانا مصرف مي‌كردند. مصرف كنندگان دائمي ماري جوانا بدون افسردگي و افراد سالم كه ماري جوانا مصرف نمي‌كردند. علاوه بر اين شركت كنندگان سپس به دو گروه تقسيم شدند، كساني كه در سن ۱۷ سالگي شروع به مصرف ماري جوانا كرده اند و  كساني كه مصرف آنرا ديرتر شروع كرده اند يا كلا مصرف نكرده اند.

مقالات بيشتر در ارتباط با اعتياد و مصرف مواد بخوانيد:

چگونه مي تواند سيگار را ترك كرد

شركت كنندگان تحت آزمون روانپزشكي، خلقي، İQ قرار گرفتند و همچنين اسكن مغزي شدند. اين مطالعه دريافت كه هيچگونه شواهدي وجود ندارد كه استفاده از ماري جوانا علائم افسردگي را بهبود بخشد; تفاوتي بين علائم رواني افراد افسرده اي كه ماري جوانا مصرف كرده اند و افراد افسرده اي كه ماري جوانا مصرف نكرده اند وجود ندارد.

علاوه بر اين، نتايج تفاوتهايي را در عملكرد مغزي بين چهار گروه در بخش هاي از مغز كه در ارتباط با فرايند پاداش و كنترل حركتي است را نشان دادند. مصرف ماري جوانا اختلالات عملكرد مغزي افسردگي را تصحيح نكرد، و و در برخي قسمتها آنها را بدتر كرد.

علاوه بر اين، شركت كنندگاني كه از سنين جواني ماري جوانا مصرف كرده اند عملكرد مغزي غير عادي بالايي در بخش هايي كه در ارتباط با فرآيند ديداري-فضايي، حافظه، فعاليت خود-ارجاعي و فرآيند پاداش ميباشند داشتند. مطالعه دريافت كه مصرف زودهنگام ماري جوانان با امتيازهاي پايين در İQ همراه بود.

دكتر اوسوچ گفت: «اين يافته ها نشان مي‌دهند كه مصرف ماري جوانا اختلالات مغزي يا علائم افسردگي را تصحيح نميكند و مصرف آن از سنين پايين نه تنها يك تاثير غير عادي بر روي عملكرد مغز دارد بلكه بر روي İQ نيز دارد.»

اگر در مورد مصرف مواد در نوجوان خود نگران هستيد مقاله زير را مطالعه نماييد:

من فكر مي كنم فرزند نوجوانم مواد مخدر مصرف مي كند

با اشاره تحقيقات گذشته به يك نقش ژنتيكي بين مصرف ماري جوانا و افسردگي، دكتر اوسوچ و دستيارانش در موسسه تحقيقاتي روبارتز وسترن يونيورسيتي آزمايش ژنتيكي بر روي شركت كنندگان انجام دادند. انها كشف كردند كه يك تغيير ژنتيكي خاصي از ژني كه توليد كننده عامل نئوتروپيك مشتق شده مغزي (BDNF) مي‌باشد با نسبت بيشتري در جواناني كه ماري جوانا را از سنين پايين مصرف كرده اند پيدا شد. BDNF  درگير رشد مغزي و حافظه در ميان ديگر فرايند ها است.

دكتر اوسوچ گفت: « اين يك يافته بديع است و بيان كننده اينست كه اين تغيير ژنتيكي ممكن است باعث استفاده زود هنگام جوانان از ماري جوانا ‌شود.» با اين حال دكتر اوسوچ متذكر شد كه اين مطالعه تعداد كمي شركت كننده داشت. اين نتايج ژنتيكي تجربي هستند و بنابراين  بايد با يك مطالعه بزرگ با تعداد شركت كنندگان بيشتر تاييد شود.

فراهم شده توسط

موسسه تحقيقاتي سلامتي لاوسن (Lawson Health Research Institute)


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲ خرداد ۱۳۹۷ ] [ ۰۵:۴۹:۵۲ ] [ مشاوره خانواده ، ازدواج، كودك و نوجوان ] [ نظرات (0) ]

 كاردرماني كودكان

كاردرماني يكي از شاخه هاي علوم پزشكي محسوب مي شود .

كه هدف آن اين مي باشد كه به بازپروري شخص بپردازد.

به صورتي كه بتوانند  به طور مستقل به زندگي كردن بپردازد.

و  بتوانند از زندگي خود لذت كافي ببرند.

اهميت كاردرماني كودكان

 • شخصي كه طرف كار درماني مي باشد شخصي مي باشد .
 • كه به دليل بيماري ، تصادف كردن مهارت‌هاي معمولي .
 • خود را كه اشخاص ديگر دارند ، ندارند يا از بين رفته است.

بچه هايي كه به دليل مشكل مادرزادي مهارت هاي معمولي را ندارند.

اشخاصي كه به دليل بيشتر شدن سن و ضعيف بودن در رابطه با مراقبت كردن از خود داراي مشكل مي باشند.

اشخاصي كه به دليل صدمه ديدن به خاطر تصادف نمي توانند مثل قبل فعاليت هاي  كاري خود را انجام دهند.

و ديگر اشخاص مي توانند از يك درمانگر كمك بگيرند.كاردرماني ك

كاردرماني كودكانودكان 

آموزش كاردرماني كودكان

 • كاردرمانگر به شخص ضعيف آموزش مي دهد.
 • كه به چه صورت بتوانند از خود مواظبت كند.
 •  چگونه به كار كردن بپردازد و به چه صورت تفريح كند.
 • به او ياد مي دهد تا بتواند غذا بخورد.
 •  لباس خود را بپوشد.
 • به حمام برود.كاردرماني كودكان 
 • غذا بپزد و فعاليت هاي خانه .
 • و همينطور مدرسه و محل كار خود را انجام دهد.

نقش كاردرمانگر

كاردرمانگر هر چيزي كه براي انجام دادن فعاليت هاي معمولي فرد مانع شود را دچار تحول خواهد كرد.

در شرايط زندگي و كاراو تحولاتي انجام مي دهد تا بتواند بهتر به زندگي كردن بپردازد.

در نوع كار فرد تحولاتي انجام مي دهد تا بتواند وظيفه هاي خود را انجام دهد.

ابزارهاي به خصوصي به شخص خواهد داد .كاردرماني كودكان 

تا او با كمك آنها بتواند كارهاي خود را بهتر انجام دهد .

و توانايي‌هاي شخص را در انجام دادن فعاليتها بيشتر كند.

آموزشهاي كاردرماني

 • يك درمانگر آموزشهاي ضروري را ديده است.
 • تا با شخصي كه از نظر ذهني به كندي پيش مي‌رود.
 • و يا داراي مشكلات عاطفي مثل افسردگي يا اضطراب مي باشد.
 • با برخود مطلوبي از خود نشان مي دهد.
 • او را براي يك زندگي بهتر آماده كند.

 

 

برچسب ها: كاردرماني جسمي ,كاردرماني در منزل ,كاردرماني ذهني ,كاردرماني سكته مغزي ,كاردرماني كودكان ,


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲ خرداد ۱۳۹۷ ] [ ۰۵:۴۸:۴۳ ] [ مشاوره خانواده ، ازدواج، كودك و نوجوان ] [ نظرات (0) ]
خريد لايسنس ويندوز 10 - فعالسازي ويندوز 10

سيستم عامل ويندوز 10 به عنوان آخرين نسخه ويندوز توسط مايكروسافت معرفي شد . مايكروسافت با ناديده گرفتن نسخه 9 از ويرايش ويندوز نام 10 را بر روي سيستم عامل خود گذاشته است . علت اين نامگذاري به گفته جف آتوود مدير تيم برنامه نويسي مايكروسافت تشابه اسمي است كه با ابتداي نام هاي ويندوز 95 و 98 بوجود آمده است . سخت افزار مورد نياز براي اجراي سيستم عامل ويندوز 10به گفته سازندگان تغييري نسبت به ويندوز 8.1 نداشته است و شما مي توانيد بدون نياز به ارتقا آن را نصب كنيد . تغييرات قابل توجهي در نسخه جديد سيستم عامل ويندوز 10 صورت گرفته از جمله مي توان به قابليت Multi Desktop يا چندين ميز كار اشاره نمود و يا استارت جديد كه تلفيقي از استارت ويندوز 7 و 8 مي باشد . همچنين تمامي اپ هاي موجود بر روي ويندوز مي توانند در پنجره اي جداگانه باز شوند و امكان جابجايي بين پنجره ها راحت تر شده است . امكان Task View كه به Taskbar ويندوز اضافه شده است.
با توجه به تغييرات اخير در سياست هاي مايكروسافت و بنا بر گفته مسئولان مايكروسافت كه ويندوز ۱۰ آخرين نسخه ويندوز خواهد بود و قرار است فقط به روز رساني شود، خريد لايسنس و نسخه هاي قانوني ويندوز در ايران هم گزينه مناسب و معقولي خواهد بود.
نمايندگي رسمي آي تي ريسرچز(شركت رايان نت سهامي خاص) در ايران به عنوان تنها تامين كننده رسمي لايسنس هاي اصلي محصولات مايكروسافت و به عنوان تنها همكار تجاري رسمي مايكروسافت در ايران (دفتر لندن اين شركت با برند Talee همكار رسمي مايكروسافت در انگلستان به شماره همكاري : 4560062) با سابقه فعاليت 4 ساله در واردات عمده محصولات اصلي مايكروسافت و ارايه خدمات به بسياري از سازمان هاي خصوصي و دولتي كشور و برخي كشور هاي همسايه و حضور در نمايشگاه هاي بين المللي مفتخر به ارايه تمامي محصولات نرم افزاري مايكروسافت به صورت مستقيم و بدون واسطه و با قيمت هاي استثنايي مي باشد
تمامي لايسنس هاي ارايه شده از سمت ما قابليت استعلام مستقيم از مايكروسافت را دارا بوده و برخلاف لايسنس هاي ارايه شده در ايران امكان فعالسازي مجدد بروي يك سخت افزار را به دفعات دارا بوده و مادام العمر قابل استفاده بوده و نيازي به تمديد سالانه ندارند و در صورت درخواست مشتري مستقيما توسط مايكروسافت به ايميل مشتري ارسال مي گردد. از جمله معضلاتي كه براي شركت‌هايي همچون مايكروسافت در ايران وجود دارد، مشكل نبود يك نمايندگي رسمي براي فروش محصولات آنها به شكل قانوني و رسمي است. اين امر موجب آن شده كه نه تنها بازار محصولات اين شركتها در ايران از دست برود، بلكه سالانه مبالغ بسيار زيادي را به جهت استفاده غيرقانوني از محصولاتشان متضرر شوند. اين موضوع فضا را براي سودجويي برخي شركت‌ها و افراد فراهم كرده تا با عرضه محصولات به ظاهر اصلي (و بعضا در جعبه و بسته بندي مشابه و حتي همراه با هولوگرام شركت توليد كننده) در بازار و سايت‌هاي اينترنتي اقدام به كلاه برداري و يا سوء استفاده از عدم اطلاع افرادي كنند كه قصد بهره‌مندي از مزاياي نسخه هاي اصلي را دارند، دليل اين مسئله عدم آشنايي خريداران سازماني و شخصي با نحوه استعلام لايسنس (نسخه اصلي) خريداري شده از شركت توليد كننده (و نه فروشنده) به طور مستقيم است.

MicrosoftPersia :

http://itresearches.ir/store/لايسنس-اورجينال-ويندوز-10-windows/

به جهت موجودي انبوه شركت ﺗﺤﻮﯾﻞ اين ﻣﺤﺼﻮل ﺑﻪ ﺻﻮرت فوري ﺑﻮده و شامل شرايط گارانتي و پشتيباني رايگان شركت جهت فعالسازي و استفاده از لايسنس مي باشد.
كارشناسان ما آماده ارائه مشاوره جهت انتخاب محصول متناسب با نيازهاي شما هستند. اين شركت كليه مراحل ارائه و فعال سازي نهايي لايسنس را در كمترين زمان ممكن ارائه خواهد كرد. تيم پشتيباني ما آماده ارائه در طي فرآيند راه اندازي لايسنس همواره در خدمت شما خواهد بود. لازم بذكر است، كليه لايسنس‌‌ها قانوني و از سايت شركت Microsoft قابل استناد و ثبت مي‌باشد.
تمامي لايسنس ها قابل استفاده و فعالسازي در تمامي نقاط دنيا بوده و به طور كلي لايسنس هاي اصلي ميبايستي قابل استفاده و فعالسازي در تمام دنيا باشند، لايسنس هايي كه در بازار به عنوان خاورميانه مطرح هستند از لحاظ اصالت مورد ترديد هستند.

چرا ويندوز اورجينال ؟
ويندوزهاي غيراصلي پر از ايرادها و نواقص هستند و توسط مايكروسافت به‌روزرساني نمي‌شوند. در صورت وقوع مشكل تنها راه‌حل نصب مجدد ويندوز و پذيرش خطر از دست دادن بخشي از فايل‌ها است.
داشتن امنيت در دنياي ديجيتالي مقوله‌اي بسيار پيچيده است. حفظ و صيانت از اسناد، عكس‌هاي شخصي و فايل‌هاي خصوصي براي افراد و همچنين محرمانه بودن اطلاعات، اسناد و داده‌هاي سازماني براي شركت‌ها و سازمان‌ها بسيار حائز اهميت است.
دسترسي به رمزهاي عبور مربوط به سايت‌هاي مختلف، اطلاعات حساس بانكي و پست الكترونيكي، عكس‌هاي شخصي و فايل‌هاي محرمانه يا خصوصي بخشي از خطري است كه هر رايانه ناامني را تهديد مي‌كند.


خريد لايسنس ويندوز 10 (ويندوز 10 اورجينال ) :

ارتباط با ما :
شماره تماس پشتيباني فروش لايسنس : 02128422– همه روزه (حتي روز هاي تعطيل) 8:30 صبح الي 8:30 شب

http://microsoftcorp.ir/
 

موضوعات مشابه


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲ خرداد ۱۳۹۷ ] [ ۰۵:۴۵:۱۵ ] [ مشاوره خانواده ، ازدواج، كودك و نوجوان ] [ نظرات (0) ]
 1. سلام خدمت مشاور عزيز
  من يه دختر ۲۶ساله و مجرد هستم.يه خواهر مجرد و كوچكتراز خودم و يه برادر بزرگتر و داراي همسر دارم.
  ماجراي زندگي ما اينه ك پدرو مادرم چندين ساله ب زور باهم زندگي ميكنن ك البته مقصر اين رابطه بخاطر هوسبازي پدرم هست.مادرم بسختي اين زندگي رو تحمل كرد تا ما سروسامون بگيريم و اسم بچه طلاق رومون نباشه.ادماي زيادي توي زندگيش اومدن ولي ب نتيجه نرسيد تااينكه حدود يكسالو خورده ايه با مردي آشنا شده ك وكيل و البته داراي همسر و فرزند هم هست.ايشون مرد خوبي هستن.
  واقعيت تاقبل از اين همش ب مادرم ميگفتيم طلاق بگير و خودتو راحت كن ولي الان ك پاش افتاده منو خواهرم داريم ديونه ميشيم.چون نميتونيم مرد ديگه اي رو بعنوان پدر يا آقابالاسر قبول كنيم.چون ايشونم برخلاف پدرم فوق العاده غيرتي و حساس هستن ك مانميتونيم اين رفتاراي محافظه كاري و يوقتايي دخالتهاشو تحمل كنيم.مخصوصا خواهرم ك شخصيت غد و حساسي داره.تقريبا ماهي يكبار بخاطر ايشون توي خونه جنگ و دعوا داريم.مادرم گناه داره خيلي بخاطر ما گريه ميكنه و من دلم نميخواد مادرم آسيب ببينه.اونم حق زندگي داره.حالا مدتيه ك اين اقا فشار آورده ك ميخوام با مادرتون ازدواج كنم و زندگي مشترك داشته باشيم و واسه شما پدرباشم.اما فكراينكه آينده چطور باهاش زير يه سقف باشيم يا اينكه چطور توخونه تنها با پدرمون باشيم ديونمون ميكنه.تاجايي ك هرروز آرزوي مرگ ميكنيم.خواهرم خيليييي ب مادرم وابستست و منم وابستم ولي با اين وجود خواهرم ميگه بيا بريم از ايران بهتره تا مادرمو با يه مرد غريبه ببينم.ولي خب غربت غم دوريش زياده ميدونم دووم نمياريم ولي ميگه بهتره اينه ك زندگي مامانمونم خراب كنيم و خودمونم آيندمون خراب بشه...خيلي نگران اين زندگيم ميدونم خواهرم خودكشي ميكنه.حتي بهش پيشنهاد دادم بيا بريم پيش اين موسسه هاي معرف همسر تا بلاخره ازدواج كنيم.ولي مخالفه ميگه نميخوام ازدواج كنم ب زور تا ب زندگي مث مامانمون دچار بشم.واقعا ب چ كنم چ كنم افتادم.دارم افسرده ميشم،كارم شده گريه و قلب درد...بيشتر از هرچيز ب خواهرم فكرميكنم.پناهش منم😔😢
  (پدرو و برادرم از وجود اين اقا اطلاعي ندارن و وجودشون كاملا مخفيانس)
  براي كسب اطلاعات بيشتر و راهنمايي مي توانيد با متخصصان ما تماس بگيريد.
 2. Top | #2

  پاسخ : طلاق پدرومادرم

  سلام

  ببخشيد من درست متوجه شدم كه اين آقاي وكيل كه متاهل هم هستن ميخوان با مادر شما ازدواج كنند؟؟

  خواهرتون چند ساله هستند؟؟

  تحصيلاتتون در چه حدي هست؟؟

  آيا شاغل هستيد و يا بهش فكر ميكنيد؟

  حمايت برادر بزرگترتون از شما در چه حديه؟؟
  براي كسب اطلاعات بيشتر و راهنمايي مي توانيد با متخصصان ما تماس بگيريد.
 3. Top | #3

  پاسخ : طلاق پدرومادرم

  نقل قول نوشته اصلي توسط Gem نمايش پست ها
  سلام خدمت مشاور عزيز
  من يه دختر ۲۶ساله و مجرد هستم.يه خواهر مجرد و كوچكتراز خودم و يه برادر بزرگتر و داراي همسر دارم.
  ماجراي زندگي ما اينه ك پدرو مادرم چندين ساله ب زور باهم زندگي ميكنن ك البته مقصر اين رابطه بخاطر هوسبازي پدرم هست.مادرم بسختي اين زندگي رو تحمل كرد تا ما سروسامون بگيريم و اسم بچه طلاق رومون نباشه.ادماي زيادي توي زندگيش اومدن ولي ب نتيجه نرسيد تااينكه حدود يكسالو خورده ايه با مردي آشنا شده ك وكيل و البته داراي همسر و فرزند هم هست.ايشون مرد خوبي هستن.
  واقعيت تاقبل از اين همش ب مادرم ميگفتيم طلاق بگير و خودتو راحت كن ولي الان ك پاش افتاده منو خواهرم داريم ديونه ميشيم.چون نميتونيم مرد ديگه اي رو بعنوان پدر يا آقابالاسر قبول كنيم.چون ايشونم برخلاف پدرم فوق العاده غيرتي و حساس هستن ك مانميتونيم اين رفتاراي محافظه كاري و يوقتايي دخالتهاشو تحمل كنيم.مخصوصا خواهرم ك شخصيت غد و حساسي داره.تقريبا ماهي يكبار بخاطر ايشون توي خونه جنگ و دعوا داريم.مادرم گناه داره خيلي بخاطر ما گريه ميكنه و من دلم نميخواد مادرم آسيب ببينه.اونم حق زندگي داره.حالا مدتيه ك اين اقا فشار آورده ك ميخوام با مادرتون ازدواج كنم و زندگي مشترك داشته باشيم و واسه شما پدرباشم.اما فكراينكه آينده چطور باهاش زير يه سقف باشيم يا اينكه چطور توخونه تنها با پدرمون باشيم ديونمون ميكنه.تاجايي ك هرروز آرزوي مرگ ميكنيم.خواهرم خيليييي ب مادرم وابستست و منم وابستم ولي با اين وجود خواهرم ميگه بيا بريم از ايران بهتره تا مادرمو با يه مرد غريبه ببينم.ولي خب غربت غم دوريش زياده ميدونم دووم نمياريم ولي ميگه بهتره اينه ك زندگي مامانمونم خراب كنيم و خودمونم آيندمون خراب بشه...خيلي نگران اين زندگيم ميدونم خواهرم خودكشي ميكنه.حتي بهش پيشنهاد دادم بيا بريم پيش اين موسسه هاي معرف همسر تا بلاخره ازدواج كنيم.ولي مخالفه ميگه نميخوام ازدواج كنم ب زور تا ب زندگي مث مامانمون دچار بشم.واقعا ب چ كنم چ كنم افتادم.دارم افسرده ميشم،كارم شده گريه و قلب درد...بيشتر از هرچيز ب خواهرم فكرميكنم.پناهش منم������������
  (پدرو و برادرم از وجود اين اقا اطلاعي ندارن و وجودشون كاملا مخفيانس)

  به هر حال دوست عزيز مادر شما هنوز جدا نشده پس فعلا بحث ازدواج مادرتون منتفيه .
  در ضمن در اين مواقع بايد از وساطت فردي قابل اعتماد استفاده كنيد .
  رفتار شما طوريه كه ميخواد از پدرتون بخاطر رفتارهايي كه داشته انتقام بگيره .
  به همين خاطر بهتره در وهله نخست با مادرتون صحبت كنيد.
  تا لااقل از برنامه ايشون براي آينده با خبر بشيد .
  در اين مورد ميتونيد با متخصصين كانون مشاوران ايران، مشاوره تلفني/تخصصي داشته باشيد
  021-88422495

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲ خرداد ۱۳۹۷ ] [ ۰۵:۴۳:۵۸ ] [ مشاوره خانواده ، ازدواج، كودك و نوجوان ] [ نظرات (0) ]

سوال شده 3 روز قبل در مشاوره آنلاين طلاق رايگان توسط بي نام

با سلام و خسته نباشيد…
من مرد ۳۲ ساله هستم و با همسرم ۹ ماهه نامزد شديم اما به دلايل مختلف و بحث و دعوا و …
تصميم گرفتم طلاق بدم و خواهشا شما فقط جواب سوالات بنده رو بديد ممنون ميشم ؛ نكته اينه كه من با همسرم ارتباط جنسي داشتيم اما ارتباط كامل نبوده و همچنين پرده بكارت همسرم توسط اشتباهي كه خانم دكتر زنان انجام داده پاره شده ؛

سوال من اينه كه : ۱) الان كه من باعث پاره شدن پرده بكارت ايشون نشدم بازم كل مهريه رو بايد بدم يا نه ؟؟؟ (( اين در صورتي هستش كه خانم دكتر كه اين اتفاق افتاد براي همسرم بهش گفته بود از ۱۰۰% پرده بكارت حول حوش ۲۰% توسط ارتباط با شوهرت قبلا اتفاق افتاد بود و بقيش با اشتباه من بوده…))

سوال ۲ ) من كار ثابت ندارم و توي خريد فروش ماشين هستم و حساب كنيد جمعا ۲۰۰ ميليون تومن دارم اين در صورتي هستش كه ماهانه ۲,۵ ميليون تومن قسط ميدم و ميانگين ۴ ميليون از طريق ماشين درآمد دارم , مهريه من ۲۰۰ عدد سكه هست شما با تجربه خودتون ميخوام ببينم دادگاه چطور تصميم ميگيره با تجربه شما كه تو دادگاه ديديد؟؟؟
با تشكر و سپاس از راهنمايي شما بزرگوار…

 
 
 
1 پاسخ
پاسخ داده شده 2 روز قبل توسط دكتر روانشناس حرفه اي (47,400 امتياز)
ويرايش شده 1 روز قبل توسط دكتر روانشناس
با سلام
دوست عزيز  توجه داشته باشيد  كه به هر حال اگر دادگاه در مورد رابطه كامل و اين ها سوال كند فقط اون خانم دكتر مي توانند گواهي بدهند كه چگونه است ..
اگر ايشدن قبول كنند به پرده اسيب  وارد شده خب طبيعتا ..شما مهر يه را كامل ن مي دهيد ..ولي ايشون بايد فرم به دادگاه بدهند كه  مشكل رو ايشون ايجاد كردند ...ولي در غير اين صورت مساله گردن شماست و مهريه كامل است چون معايته انجام مي دهند ..
و عموما مساله مهم اين است كه امروزه كسي رو به خاطر مهريه زندان نمي اندارنو منتهي ماهانه مبلغي را مي دهد يا ماهانه به هر حال يك سكه اين قوانين را بايد حتما از وكيل سكال كنيد
منتهي شما 9 ماه ازدواج كرديد يعني اونقدر شرايط غير قابل تحمله كه فكر مي كنيد بايد طلاق گرفته شود
در هر صورت اميدوارم موفق باشيد ولي بهتره كمي دقت كنيد و سريع تصميم نگيريد به هر حال هر د قطعا بر اساس دلبستگي و علاقه  ازدواج كرديد و الا اجبار كه مشخص است
اگر واقعا هنوز علاقه اي داريد بهتره مراجعه كنيد و بدونيد كه به هر حال خيلي از موارد دعواها به خاطر لج و لجبازي است و مشكلاتي كه وجود دارد و الا كاملا حل مي شو و جاي نگراني وجود ندارد .يعني داشتن تكنيك هاي مهارت زندگي له شما كمك مي كند باز هر طور صلاح مي دانيد
اميدوارم موفق باشيد

در اين مورد ميتونيد با متخصصين كانون مشاوران ايران، مشاوره تلفني/تخصصي داشته باشيد

02122689558

موفق باشيد

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲ خرداد ۱۳۹۷ ] [ ۰۵:۴۱:۰۰ ] [ مشاوره خانواده ، ازدواج، كودك و نوجوان ] [ نظرات (0) ]
راه هاي داشتن زندگي ايده آلداشتن يك زندگي ايده آل به عوامل مختلفي بستگي دارد با اين حال اگر همين الان تصميم بگيريد مي توانيد يك زندگي زناشويي ايده آل بسازيد و يا اگر مجرد هستيد با دستيابي به يك زندگي جديد، شاد و شادكام خواهيد زيست. در بسياري موارد افراد اين موضوع را شعار مي دادند و چنين زندگي در واقع به صورت نسبي براي هر كس كه بخواهد ممكن خواهد شد. اين مقاله بر اساس مطالعات دانشگاه ويرجينيا و مطالعات دانشگاه تهران جمع آوري و گردآوري شده تا بتوان به صورت آموزشي زندگي مناسب و شادي را براي هم وطنان عزيزمان به ارمغان آورد. در اين پژوهش ابتدا به ريشه يابي موضوع پرداخته و سپس مولفه ها و راهكارهاي دستيابي به يك زندگي ايده آل آورده شده است. زندگي ايده آل چيست؟ در واقع اين موضوع براي همگان جنبه هاي مشتركي دارد براي مثال اكثر افراد يكي از راه هاي خوشبختي را سلامتي، پول و خانواده خوب مي دانند. لذا در تعريف زندگي مطلوب بايد به اين نكته اشاره كرد كه زندگي از نظر اجتماعي و فردي نيازهاي ذهني، جسمي و جنسي را بر طرف كرده و سبب شكوفايي شكوفايي فرد شود. در واقع هنگامي كه به جدول نيازهاي مازلو نگاه كنيم. فرد از سمت پايين هرم به سمت بالا حركت كرده، نيازهاي اوليه همچون مسكن، غذا، پوشاك و غيره را بر طرف شده ، امنيت و ايمني محقق شده و فرد به سمت هر انچه كه آرزو دارد حركت كند. حال يك نكته وجود دارد گاهي فرد به دليل نداشتن نياز اوليه بخش اول هرم مازلو يعني نيارهاي اوليه را زندگي مطلوب مي داند. براي مثال خانه داشتن جاي يك خانه ويلايي با امكانات را مي گيرد. يا رفتن به مدرسه جاي رفتن به يك مدرسه و يادگيري هنر و علوم جديد را مي گيرد. هرم مازلو در تعريف زندگي ايده آل در واقع بخش پايين هرم مي تواند زندگي ايده آل شخص اول باشد و وقتي به آن دست پيدا كرد زندگي مطلوب برايش به بخش هاي بالايي انتقال يابد و اگر قانع باشد همان بخش مي ماند. براي شخصي كه نيازهاي اوليه اش بر طرف شده است، نيازهاي بخش بالايي زندگي ايده آل مي شود. به بيان ساده، نگاه شما به زندگي و نيازها و خواسته هايتان، روياهايتان معني و چيستي زندگي ايده آل است. همان طور كه گفته شد برخي خواست ها و روياها براي همه افراد مشترك است لذا اكنون به بيان آن پرداخته شده است. داشتن پول و ثروت فراوان داشتن وضعيت مالي خوب به طوري كه فرد بتواند به روياهايش برسد بسيار نسبي است. فردي با داشتن ماهي يك ميليون تومن به نيازهايش پاسخ مي دهد و ده ميليون تومن ماهي برايش ايده آل است و شخص ديگر ماهي چند ميليارد. اين درواقع به ذهنيت فرد و فرهنگ يك كشور بستگي دارد. در فرهنگ اسلامي و مسيحي قناعت كردن بسيار تاكيد شده و فرد بايد بتواند به خوبي از پس نيازهاي اوليه فايق آيد تا زندگي مطلوب براي خود بسازد در حالي كه در جوامع ثرمايه داري هر چه بيشتر داشته باشي بهتر است. قناعت تا حدودي خوب است زيرا زياد خواهي بيش از حد سبب مي شود فرد زندگي كردن را فراموش كند و فقط به پول در آوردن فكر مي كند در واقع پولدار بودن بخشي از زندگي خوب است ولي نميتواند به تنهايي به عنوان عامل اصلي شناخته شود. مثلا فردي كه سلامت نيست، دوستي ندارد و پولدار است زندگي مطلوب اجتماعي و فردي ندارد و حتي ممكن است به پوچي برسد و دچار مشكل شود. داشتن دوستان خوب انسان ها با دستهايشان بسياري از كارها را انجام مي دهند و دوستان انسان در واقع دست هاي انسان هستند. هر چه بيشتر باشد در كارها موفق تر خواهيد بود و البته برخي از آن ها تاثير بيشتري در زندگي شما دارند. البته توجه كنيد شايد وقتي هزار دست باشيد نتوانيد هيچ كاري كنيد. بنابرين سعي كنيد در تعداد دوستان خود توازن بر قرار كرده و حتي براي هر يك حريمي در نظر بگيريد. براي مثال دوست شماره يك بايد فلان چيزها را بداند و نه بيشتر. به حريم خصوصي خود احترام بگذاريد. دوست شماره ۲ واقعا قابل اطمينان است و زمان اين را ثابت كرده و شانه او جايي براي دلتنگي و صحبت است. در يك زندگي ايده آل دوستان خوب حتما بايد وجود داشته باشد زيرا ما فردي اجتماعي هستيم و دستان خوب به شما كمك مي كنند و شما به ان ها كمك مي كنيد و يك حس خوب دو طرفه در جريان است. داشتن همسر خوش اخلاق و زندگي با تفاهم مولفه هاي زيادي براي شوهر و زن ايده آل وجود دارد كه در اين مقاله نمي گنجد ولي به صورت كلي خوش اخلاقي، با شعور، وفادار، منطقي مي تواند مولفه هاي همسر مطلوب براي ساخت يك زندگي عالي باشد. اگر هم مجرد هستيد به دنبال يك شخص دستيافتي و رويايي نباشيد. به صورت واقع بينانه رفتاركنيد و شخصي كه با شما تفاهم دارد انتخاب كنيد . بي شك افراد با هم تفاوت دارند و بحث مي كنند ولي در نهايت اگر مي توانيد در موضوعات به تفاهم برسيد آن شخص مطلوب است. كوتاه آمدن بايد دو طرفه باشد. اگر متاهل هستيد و همسر شما اين ويژگي ها را ندارد و شما خود ممكن است اين ويژگي ها را نداشته باشيد از مشاور خوب كمك بگيريد تا زندگي مشترك را به شما آموزش دهد. بسياري از مشكلات و عدم تفاهم به خاطر عدم آشنايي با اصول و رفتار در زندگي مشترك است و در واقع روانشناس فقط براي روزهاي جنگ و نجات زندگي آسيب ديده نيست بلكه مي تواند كمك كند تا زندگي ايده ال براي خود بسازيد. يادگيري هنر موسيقي، نقاشي، بازيگري، عكاسي، سفالگري و هنرهايي نظير اين زندگي شما را فراتر از يك زندگي معمولي مي كند و شما را به ايده آلهايتان نزديكي مي كند. دلشوره، اضطراب، افسردگي را از شما و خانوادتان دور مي كند. هنر نيز در هرم مازلو در بخش فوقاني هرم قرار دارد، زيرا سبب شكوفايي فرد مي شود. براي افراد دين دار نيز هنر هاي اسلامي پيشنهاد مي شود همچون خوشنويسي، معرق كاري، نگارگري و غيره. همه جانبه زندگي كردن به طور كلي اگر بتوانيد در بخشهاي مختلف نمودار خوشبختي نيازهاي خود را پاسخ بگوييد، مي توانيد زندگي عالي براي خود بسازيد. در نمودار خوشبختي عواملي همچون كار، تحصيل، خانواده، فردي، دوستان قرار دارد. بهترين حالت وقتي است كه شما هر نيازي را پاسخ بگوييد و به هيچ يك بي توجهي نكنيد. همين اكنون روي كاغذ از يك تا ده به هر يك از مولفه هاي گفته شد امتياز دهيد هر چه بيشتر به آن مي پردازيد امتياز بيشتري به آن بدهيد. حال ببينيد كه دوست داريد هر كدام چند مي بود. هر چه امتيازها به هم نزديكتر باشد خوشبختي شما متوازن تز است. براي مثال من به هر كدام ۵ دادم و دوست داشتم هر كدام ۷ باشد. اين امتيازدهي متوازن است زيرا همه حدود ۵ و ۴ بوده است. ولي فردي به كارش ۸ داده و به خانواده۲ داده اين امر سبب خارج شدن توازن خوشبختي او شده است. پس از امروز بايد بيش از كار به خانواده بپردازد. رهايي از اشتباهات گذشته بسياري از افراد زندگي خوبي دارند كه به ايده آلهايش نزديك است ولي همواره به گذشته فكر ميكند و در باتلاقي در حال فرو رفتن است. خود را نجات دهيد يا از روانشناس خود بخواهيد شما را از باتلاق بيرون بكشد تا بتوانيد از زندگي خود لذت ببريد. ادامه دارد…

داشتن يك زندگي ايده آل به عوامل مختلفي بستگي دارد با اين حال اگر همين الان تصميم بگيريد مي توانيد يك زندگي زناشويي ايده آل بسازيد و يا اگر مجرد هستيد با دستيابي به يك زندگي جديد، شاد و شادكام خواهيد زيست. در بسياري موارد افراد اين موضوع را شعار مي دادند و چنين زندگي در واقع به صورت نسبي براي هر كس كه بخواهد ممكن خواهد شد.

اين مقاله بر اساس مطالعات دانشگاه ويرجينيا و مطالعات دانشگاه تهران جمع آوري و گردآوري شده تا بتوان به صورت آموزشي زندگي مناسب و شادي را براي هم وطنان عزيزمان به ارمغان آورد. در اين پژوهش ابتدا به ريشه يابي موضوع پرداخته و سپس مولفه ها و راهكارهاي دستيابي به يك زندگي ايده آل آورده شده است.

 

زندگي ايده آل چيست؟

در واقع اين موضوع براي همگان جنبه هاي مشتركي دارد براي مثال اكثر افراد يكي از راه هاي خوشبختي را سلامتي، پول و خانواده خوب مي دانند. لذا در تعريف زندگي مطلوب بايد به اين نكته اشاره كرد كه زندگي از نظر اجتماعي و فردي نيازهاي ذهني، جسمي و جنسي را بر طرف كرده و سبب شكوفايي شكوفايي فرد شود.

در واقع هنگامي كه به جدول نيازهاي مازلو نگاه كنيم. فرد از سمت پايين هرم به سمت بالا حركت كرده، نيازهاي اوليه همچون مسكن، غذا، پوشاك و غيره را بر طرف شده ، امنيت و ايمني محقق شده و فرد به سمت هر انچه كه آرزو دارد حركت كند. حال يك نكته وجود دارد گاهي فرد به دليل نداشتن نياز اوليه بخش اول هرم مازلو يعني نيارهاي اوليه را زندگي مطلوب مي داند. براي مثال خانه داشتن جاي يك خانه ويلايي با امكانات را مي گيرد. يا رفتن به مدرسه جاي رفتن به يك مدرسه و يادگيري هنر و علوم جديد را مي گيرد.

هرم مازلو

 

 

در تعريف زندگي ايده آل در واقع بخش پايين هرم مي تواند زندگي ايده آل شخص اول باشد و وقتي به آن دست پيدا كرد زندگي مطلوب برايش به بخش هاي بالايي انتقال يابد و اگر قانع باشد همان بخش مي ماند.

براي شخصي كه نيازهاي اوليه اش بر طرف شده است، نيازهاي بخش بالايي زندگي ايده آل مي شود. به بيان ساده، نگاه شما به زندگي و نيازها و خواسته هايتان، روياهايتان معني و چيستي زندگي ايده آل است. همان طور كه گفته شد برخي خواست ها و روياها براي همه افراد مشترك است لذا اكنون به بيان آن پرداخته شده است.

 

 

داشتن پول و ثروت فراوان

داشتن وضعيت مالي خوب به طوري كه فرد بتواند به روياهايش برسد بسيار نسبي است. فردي با داشتن ماهي يك ميليون تومن به نيازهايش پاسخ مي دهد و ده ميليون تومن ماهي برايش ايده آل است و شخص ديگر ماهي چند ميليارد. اين درواقع به ذهنيت فرد و فرهنگ يك كشور بستگي دارد.

در فرهنگ اسلامي و مسيحي قناعت كردن بسيار تاكيد شده و فرد بايد بتواند به خوبي از پس نيازهاي اوليه فايق آيد تا زندگي مطلوب براي خود بسازد در حالي كه در جوامع ثرمايه داري هر چه بيشتر داشته باشي بهتر است. قناعت تا حدودي خوب است زيرا زياد خواهي بيش از حد سبب مي شود فرد زندگي كردن را فراموش كند و فقط به پول در آوردن فكر مي كند

در واقع پولدار بودن بخشي از زندگي خوب است ولي نميتواند به تنهايي به عنوان عامل اصلي شناخته شود. مثلا فردي كه سلامت نيست، دوستي ندارد و پولدار است زندگي مطلوب اجتماعي و فردي ندارد و حتي ممكن است به پوچي برسد و دچار مشكل شود.

 

 

داشتن دوستان خوب

انسان ها با دستهايشان بسياري از كارها را انجام مي دهند و دوستان انسان در واقع دست هاي انسان هستند. هر چه بيشتر باشد در كارها موفق تر خواهيد بود و البته برخي از آن ها تاثير بيشتري در زندگي شما دارند. البته توجه كنيد شايد وقتي هزار دست باشيد نتوانيد هيچ كاري كنيد.

بنابرين سعي كنيد در تعداد دوستان خود توازن بر قرار كرده و حتي براي هر يك حريمي در نظر بگيريد. براي مثال دوست شماره يك بايد فلان چيزها را بداند و نه بيشتر. به حريم خصوصي خود احترام بگذاريد. دوست شماره ۲ واقعا قابل اطمينان است و زمان اين را ثابت كرده و شانه او جايي براي دلتنگي و صحبت است.

در يك زندگي ايده آل دوستان خوب حتما بايد وجود داشته باشد زيرا ما فردي اجتماعي هستيم و دستان خوب به شما كمك مي كنند و شما به ان ها كمك مي كنيد و يك حس خوب دو طرفه در جريان است.

 

 

داشتن همسر خوش اخلاق و زندگي با تفاهم

مولفه هاي زيادي براي شوهر و زن ايده آل وجود دارد كه در اين مقاله نمي گنجد ولي به صورت كلي خوش اخلاقي، با شعور، وفادار، منطقي مي تواند مولفه هاي همسر مطلوب براي ساخت يك زندگي عالي باشد. اگر هم مجرد هستيد به دنبال يك شخص دستيافتي و رويايي نباشيد.

به صورت واقع بينانه رفتاركنيد و شخصي كه با شما تفاهم دارد انتخاب كنيد . بي شك افراد با هم تفاوت دارند و بحث مي كنند ولي در نهايت اگر مي توانيد در موضوعات به تفاهم برسيد آن شخص مطلوب است. كوتاه آمدن بايد دو طرفه باشد.

اگر متاهل هستيد و همسر شما اين ويژگي ها را ندارد و شما خود ممكن است اين ويژگي ها را نداشته باشيد از مشاور خوب كمك بگيريد تا زندگي مشترك را به شما آموزش دهد. بسياري از مشكلات و عدم تفاهم به خاطر عدم آشنايي با اصول و رفتار در زندگي مشترك است و در واقع روانشناس فقط براي روزهاي جنگ و نجات زندگي آسيب ديده نيست بلكه مي تواند كمك كند تا زندگي ايده ال براي خود بسازيد.

يادگيري هنر

موسيقي، نقاشي، بازيگري، عكاسي، سفالگري و هنرهايي نظير اين زندگي شما را فراتر از يك زندگي معمولي مي كند و شما را به ايده آلهايتان نزديكي مي كند. دلشوره، اضطراب، افسردگي را از شما و خانوادتان دور مي كند.

هنر نيز در هرم مازلو در بخش فوقاني هرم قرار دارد، زيرا سبب شكوفايي فرد مي شود. براي افراد دين دار نيز هنر هاي اسلامي پيشنهاد مي شود همچون خوشنويسي، معرق كاري، نگارگري و غيره.

 

 

همه جانبه زندگي كردن

به طور كلي اگر بتوانيد در بخشهاي مختلف نمودار خوشبختي نيازهاي خود را پاسخ بگوييد، مي توانيد زندگي عالي براي خود بسازيد. در نمودار خوشبختي عواملي همچون كار، تحصيل، خانواده، فردي، دوستان قرار دارد. بهترين حالت وقتي است كه شما هر نيازي را پاسخ بگوييد و به هيچ يك بي توجهي نكنيد.

همين اكنون روي كاغذ از يك تا ده به هر يك از مولفه هاي گفته شد امتياز دهيد هر چه بيشتر به آن مي پردازيد امتياز بيشتري به آن بدهيد. حال ببينيد كه دوست داريد هر كدام چند مي بود.

هر چه امتيازها به هم نزديكتر باشد خوشبختي شما متوازن تز است. براي مثال من به هر كدام ۵ دادم و دوست داشتم هر كدام ۷ باشد. اين امتيازدهي متوازن  است زيرا همه حدود ۵ و ۴ بوده است. ولي فردي به كارش ۸ داده و به خانواده۲ داده اين امر سبب خارج شدن توازن خوشبختي او شده است. پس از امروز بايد بيش از كار به خانواده بپردازد.

 

 

رهايي از اشتباهات گذشته

بسياري از افراد زندگي خوبي دارند كه به ايده آلهايش نزديك است ولي همواره به گذشته فكر ميكند و در باتلاقي در حال فرو رفتن است. خود را نجات دهيد يا از روانشناس خود بخواهيد شما را از باتلاق بيرون بكشد تا بتوانيد از زندگي خود لذت ببريد.

 

ادامه دارد…


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲ خرداد ۱۳۹۷ ] [ ۰۵:۳۹:۱۸ ] [ مشاوره خانواده ، ازدواج، كودك و نوجوان ] [ نظرات (0) ]

در اين زمان از سال، بسياري از خانواده ها در حال آماده سازي خود براي رفتن به يك مسافرت هستند و كودكان آن ها نيز براي مدتي مدرسه ندارند. تعطيلات، اغلب براي اداره كردن كودكان چالش برانگيز مي شوند (حتي براي بهترين كودكان از نظر رفتار). در زير پيشنهاداتي  براي مديريت مسائل مربوط به رفتار كودكان در تعطيلات آورده شده است:

بيشتر بخوانيد:

دلائل علمي در ضرورت تفريح براي كودكان

۱.در تعطيلات به بچه هاي خود يك مسئوليت بدهيد

به پيشنهادات كودكان خود در مورد فعاليت هايي كه مايل هستند خانواده در تعطيلات با يكديگر انجام دهند، گوش كنيد.  براي اين كه كودكان بخواهند در رويدادهاي خانوادگي مشاركت داشته باشند، اطمينان حاصل كنيد كه آن ها بخشي از فعاليت هاي فصل تعطيلات را انجام دهند.

 1. كودكان را تشويق كرده و به آن ها بياموزيد كه چگونه از تعطيلات لذت ببرند

شما به عنوان والدين بايد بيش از يك راننده تاكسي و يا كارگردان  براي تعطيلات خانواده خود باشيد. هنگامي كه پدر و مادر براي  لذت بردن از فصل تعطيلات وقت مي گذارند، الگويي براي  كودكان خود مي شوند كه اهميت باهم بودن را نشان مي دهند. آن ها كودكان را به انجام فعاليت ها تشويق مي كنند، به جاي آن كه صرفا  تماشاگر باشند.

 1. تحسين يك هديه قدرتمند است!

توانايي هر عضو خانواده را براي همكاري در فعاليت ها تحسين كنيد. به جاي اين كه همه را در يك زمان تحسين كنيد، هر وقت كه هر عضو فعاليتي انجام مي دهد، در همان زمان او را تشويق كنيد!

 1. سعي نكنيد در تعطيلات به يك پدر و مادر فوق العاده تبديل شويد

اجازه دهيد كودكان بايد بدانند در تعطيلات بايد مسئوليت هاي خاصي را به عهده بگيرند و از آن ها انتظار مي رود كه مثلا در رفتن به ديد و بازديد، مكان هاي اجتماعي و يا تميزكاري كمك كنند.

 1. تجديد قوا كنيد و ريلكس شويد.

به دليل اين كه  استرس در فصل تعطيلات به وجود مي آيد، هر روز كمي ريلكسيشن انجام دهيد و خود را آرام كنيد – به ويژه پس از فعاليت هايي كه انرژي زيادي صرف آن ها مي كنيد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲ خرداد ۱۳۹۷ ] [ ۰۵:۳۷:۵۴ ] [ مشاوره خانواده ، ازدواج، كودك و نوجوان ] [ نظرات (0) ]
 

درگيري خانواده ها بعد ازدواج

سلام
من و همسرم 9 سال قبل از ازدواج با هم يك رابطه بسيار عالي داشتيم بدون هيچ مشكلي اگر هم مشكلي پيش ميومد بين خودمون حلش ميكرديم. الان يك ماهي هست كه عقد كرديم مشكلي با هم نداريم از هيچ لحاظي ولي خانواده هامون مشكل ساز شدن.
از هم توقع دارن رسم ورسوم هايي دارن كامل رعايت شه و خلاف اين و بي احترامي ميدونن. لج ميكنن با هم
مثلا خانواده همسرم ميخواستن كه پدر مادرم با خانواده پاگشاشون كنن ولي پدر من گفت جشن عقدي كه گرفتم خودش پاگشاست و اصلا اينا همش دارن اجبار ميكنن رسم هاشون و انجام بديم و دعوتشون نكردن .مادر شوهرم هم ناراحت شد و حالا در تلافي ممكنه اصلا براي عيد فطر نيان براي عيدي دادن و يه حالت قهرگونه و لجبازي بينشون هست. من و همسرم همش بايد سعي كنيم خانواده ها رو آروم كنيم و يه جورايي اين وسط بزرگتري كنيم !!
اگر من از خانوداه شوهرم دفاع كنم و حق بدم ميشم آدم بد كه ديگه خانوادم و زير پا گذاشتم و همسرم هم توي خونشون چنين شرايطي دارن و همين چيزها باعث ميشه گاهي ما هم با هم بحثمون بشه. و از ما توقع دارن كه حرفشون و تاييد كنيم و مثل خودشون برخورد كنيم.يه جورايي آرامش قبل از ازدواجمون خيلي خيلي عالي بود و ديگه خانواده ها دارن يه كاري ميكنن كه شيريني اين روزها رو زياد حس نكنيم و بعد از يكماه خسته شديم از اينكه همش نقش سپر بلا رو ايفا ميكنيم تا خانواده ها آروم باشن و مشاجره اي صورت نگيره ولي هميشه دارن گلايه ميكنن از رفتار طرف مقابل
ما نميدونيم بايد با حرفهاي بي منطقشون چطوري برخورد كنيم؟! اگر بخوايم بگيم كه در اشتباه هستن سريع جبهه ميگيرن و ميگن تو كه به مراد دلت رسيدي برو بچشب به خانواده اونها و ..

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲ خرداد ۱۳۹۷ ] [ ۰۵:۳۶:۴۶ ] [ مشاوره خانواده ، ازدواج، كودك و نوجوان ] [ نظرات (0) ]
اختلالات دو قطبي

اختلالات دو قطبي

اختلالات دو قطبي داراي نوسان‌هاي خلقيات ميان انرژي فراوان و فعاليت و همينطور احساس ناراحتي گفته مي شود.

نشانه ها در يك زمان مايل مي باشند كه براي هفته‌ها يا همينطور ماه ها تداوم پيدا كنند.

علائم اختلالات دو قطبي

نشانه هاي اختلال دوقطبي  وجود داشتن نوسان هاي حاد در خلقيات مي باشد.

ميان احساس خوب و بعد يك توقف ايجاد مي شود كه شامل افسردگي مي باشد.

هنگام در اوج بودن شخص با نشانه هاي دوقطبي امكان دارد احساس كنند كه در بيش ترين نقطه  جهان حضور دارد.

و توانايي اين را دارد كه هر چيزي كه در ذهن او مي باشد مي‌توانند چندين كار را در يك زمان انجام دهد.

بعضي اوقات برترين حالت در عوض خلقيات بالا موجب كج خلقي فراوان در فرد مي شود.اختلالات دو قطبي

مطالب و مقالات سايت ” مشاوره خانواده” توسط تيم تخصصي مشاوران و روانشناسان تهيه و پشتيباني شده است.

 مرحله اول اختلالات دو قطبي

در مرحله هاي اول علائم هاي اختلال دوقطبي امكان دارد در بيماري رواني با يك مشكل خود را  آشكار كنند.

به طور مثال :

 • امكان دارد با اعتياد داشتن به الكل يا مواد مخدر، يا داشتن رويكرد ضعيف در مدرسه يا محيط كار بروز دهد.

 

اختلالات دو قطبي

نشانه هاي دو قطبي  

نشانه دوقطبي به صورت كلي نه  با سرعت به وجود مي‌آيندو نه از بين خواهد رفت .

بلكه آنها استوار و پايدار مي‌باشند و به صورت قابل توجهي زندگي شخص را دچار اختلال مي كند.

بعضي اوقات اين  شرايط با افسردگي دچار اشتباه مي شود.اختلالات دو قطبي

به دليل اينكه شخص هيپوماني را در عوض مانيا تجربه خواهد كرد.

اگر هيپوماني  با دقت توسط يك متخصص بررسي نشود .اختلالات دو قطبي

امكان دارد به صورت معمولي براي فعاليت هايي كه داراي هدف مي باشند اشتباه گرفته شود.

اختلال دوقطبي در كودكان

اختلال دوقطبي در كودكان فرق دارد و نشانه هاي متفاوتي را در بر مي گيرد.

در كودكان اختلال دو قطبي  به عنوان يك اختلال و مخرب در خلقيات شناسايي شده است.

كه اگر به معالجه آن پرداخته نشود نشانه هاي دوقطبي برطرف نخواهند شد.

و شخص  در معرض حملات جنون و دوره‌هاي افسردگي قرار خواهد گرفت.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲ خرداد ۱۳۹۷ ] [ ۰۵:۳۵:۲۲ ] [ مشاوره خانواده ، ازدواج، كودك و نوجوان ] [ نظرات (0) ]

مشاوره براي گذشته همسر

با گرفتن مشاوره به شما كمك مي شود كه:

از اين تفكرها به رهايي برسيد و ارتباط ايده آل تري را برقرار كنيد.

 • علت اين كه بايد از اين تفكرات به ‌رهايي برسيد .
 • اين مي باشد كه اساس اين نگراني ها بي منطق و اشتباه مي باشد.

گذشته ي اطرافيان و ارتباط قبلي،مقدار عواطفي كه در گذشته ايجاد شده است.

به همان اشخاص گذشته ارتباط دارد نه به شما. با گذشته همسر چه كنم؟

حقيقت گذشته همسر

حقيقت اين مي باشد كه آدم ها به طور معمول با اولين انتخاب خود به زندگي كردن نمي پردازند.

امكان دارد ارتباط ديگري را به تجربه كردن بپردازند.

ولي اين به اين معنا نمي باشد كه گذشته در زندگي فعلي آنها  اثر جدي  ايجاد كند.

و يك امر تهديد كننده محسوب شود. با گذشته همسر چه كنم؟

 • قضاوت كردن در رابطه با گذشته ها و كوشش براي ذهن خواندن.
 • و اينكه آنها اكنون چه تفكري دارند كار منطقي نمي باشد. 

بايد براي رها شدن از اين تفكرات روش ديگري را انتخاب كرد.

با گذشته همسر چه كنم؟1

رها شدن از گذشته همسر

رها شدن از تفكر آن چيزي كه در گذشته رخ داده است خيلي كار دشواري نمي باشد.

 • كافي مي باشد هر وقت چنين تفكراتي به سراغ شما آمد.
 • فكر خود را به سمت مسئله ديگري ببريد.
 • تفكر كردن به ليست خريد روزانه .
 • با پرداختن به پرت كردن حواس خود از اين گونه تفكرات رها مي شويد.
 • شما مي توانيد نفس عميق بكشيد .
 • و به خودتان اجازه دهيد كه درعوض تفكرات منفي به آرامش برسيد.

به موقعيتي كه شما دارا مي باشيد حسادت كردن به دوران گذشته مي گويند.

باز هم آدمهايي هستند كه در اين موقعيت به آدمها و حوادثي كه در گذشته رخ داده است.

به حسادت كردن مي‌پردازيد. با گذشته همسر چه كنم؟


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲ خرداد ۱۳۹۷ ] [ ۰۵:۳۳:۵۳ ] [ مشاوره خانواده ، ازدواج، كودك و نوجوان ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ]
.: Weblog Themes By tibablog :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
لینک دوستان
لينكي ثبت نشده است
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 41
دیروز : 1
افراد آنلاین : 1
همه : 158
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب