مشاوره خانواده ، ازدواج، كودك و نوجوان
مشاوره خانواده ، ازدواج، كودك و نوجوان ۰۲۱۸۸۴۱۹۸۳۲

آنچه بايد در مورد كودك ۹ ساله خود بدانيد

شما والدين كودكي ۹ ساله هستيد و شاهد پيشرفت و ترقي فرزندتان از زماني كه يك نوزاد محتاج كمك بود تا حال كه به وسيله ويژگي هاي شخصيتي خودش تبديل به كودكي مستقل تر ازقبل شده است بوده ايد، نگران نباشيد  او همچنان نيازمند كمك شماست تا به بزرگسالي شاد و سالم تبديل شود.

مهارت هاي جسمي او تاجايي رشد كرده است كه كنترل مناسبي روي بدن خود دارد و او را قادر به بازي و رقص مي كند، او حالا مي تواند روي استقامت، مهارت و سرعت خود تمركز كند. او همچنان در حال رشد است و نيار به خواب  به ميزان ۱۰ ساعت در روز دارد. شايد دراين سن وارد دوره بلوغ شود بنابراين بهتراست در رابطه با تغييراتي كه با آن روبه رو مي شود بحث كنيد. او با جسمش آشناتر ميشود و ممكن است نيازمند كمك باشد تا عزت نفسش را پرورش دهد تا بداند چگونه با  احساسي كه به ظاهرش دارد، ارتباط برقرار كند. تحقيقات نشان داده است، در حدود ۹ سالگي اختلال غذاخوردن به وجود مي آيد. تشويق به  داشتن سبك زندگي سالم، تصوير از خود مثبت، و نشان دادن اينكه شما بيشتربه جسم او بها مي دهيد، از اين اختلال جلوگيري مي كند. اگر تا به حال در مورد روابط جنسي با او صحبت نكرده ايد اكنون اين كار را انجام دهيد. كتاب ها و سازمان هايي وجود دارند كه شما را راهنمايي مي كنند  به روش صحيح اين كا ر را انجام دهيد.

ازنظر شناختي ، او مي تواند منتقدانه فكر كندو نظرات و تفكراتش را به اشتراك بگذارد و نسبت به چگونگي كاركردن اشياء مختلف كنجكاو  است، بنابراين شما هنوز هم با حجم زيادي سوال از جانب او رو به رو مي شويد.

او تمايل دارد در جريان  تصميم گيري هاي مهم مثل اينكه درتعطيلات به كجا برويم، قرار بگيرد و شايد از برنامه ريزي براي كارها لذت ببرد. او درحال درك پاداشي كه با تاخير داده مي‌شود است  و اكنون با   سخت كار كردن در مدرسه براي رسيدن به جايگاهي كه مي خواهد داشته باشد درك وفهم  بيشتري در خود ايجاد مي كند. مهارت خواندن ونوشتن او تاجايي رشد كرده است كه مي تواند اطلاعاتي كه  روي آنها پژوهش  كرده است در گزارش كتاب ها ومقالات و داستان ها ارائه دهد. وهمچنان  از خواندن به عنوان سرگرمي لذت مي برد. اگر او با خواندن و تحقيق كلنجار ميرود، با او كار كنيد، مثلا ارتباط  دادن بين علاقه ها و كارهاي تحقيقاتي او به رفع اين مشكل كمك مي كند.

تكاليف رياضي او احتمالا شامل عمل ضرب  و تقسيم ، كسر و هندسه مي باشد و او مي‌تواند اطلاعات را جمع آوري و  سازماندهي  كند و به صورت گزارشات و ارائه ها به اشتراك بگذارد. ممكن است متوجه استعداد او در جمع آوري اشياء شده باشيد كه اين ويژگي از جمع آوري سنگ ها و برگ هايي كه چند سال قبل انجام مي داد نشات مي گيرد.

از نظر اجتماعي، او مي تواند روابط پيچيده تر و قوي تري با گروه همسالانش داسته باشد و در هر زمان مشخص پيگيري كند چه كسي به او محبت  مي كند. طبيعي است كه به سمت هم جنسانش گرايش داشته باشد و نبايد او را از اين كار منع كنيد چون همچنان در حال پرورش برخي روابط سالم با هم جنسان خودش است. ممكن است دوستان و فعاليت هاي اجتماعي از چيزهايي كه خانواده براي او درنظرگرفته مهم تر باشد. فشار همسالان  تاثير زيادي  بر او دارد و داشتن عزت نفس  به اين علت كه موجب پايبندي او به ارزش ها مي شود در غلبه بر تاثير هاي منفي  گروه همسالان موثر است.

وجدان او در حال رشد است  و او حس قوي عدالت طلبي دارد نه فقط يراي خودش يلكه براي همه.  اين احساسات ممكن است تبديل به عمل شوند مثل  تمايل به انجام كارهايي عملي  براي كمك به  كساني كه   بدبخت هستند. در حاليكه او ظرفيت پذيرش شكست را دارد و به اشتباههاتش اعتراف مي كند و مسئوليت آنها را مي پذيرد، همچنان پذيرش اينكه  اشتباه كرده برايش سخت است. وفتي به او مثال هايي ارائه دهيد مي تواند اين موضوع را بياموزد. ممكن است با انتقاد به راحتي خجالت زده و ناراحت شود، پس لازم است  از برداشتي كه او از حرف هاي شما مي كند مطلع باشيد، عيني بودن و تمركز روي موضوع يا عمل وي، تا تمركز روي خود او به عنوان يك فرد، مي تواند كمك كننده باشد.

راه هاي زيادي براي حمايت از او وجود دارند. خلق او هرلحظه در حال تغيير است و اجاره دهيد بداند او را دوست داريد، حتي اگر رفتارش را دوست نداشته باشيد، ضمن اين كه وضع محدوديت هاي واضح و دائمي به او كمك مي كند احساساتش را متعادل كند. با كارهايي مثل وظايف در خانه، صحبت در رابطه با خرج كردن و پس انداز عاقلانه و يا اجازه دادن به  شركت در برنامه ريزي براي خانواده او را تشويق كنيد در باره نگراني هايش صحبت  كند،  احساسش را بروز دهد و حس مسئوليت پذيري را درخود ارتقا دهد. اين كارها به او اطمينان و مهارت هايي كه نياز دارد، مي دهد. توجه به مباحث ايمني كه ممكن است اكنون تغيير كرده باشد، با ارزش است پس لازم است در رابطه با استفاده از اينترنت و تلفن همراه و تغيير چهره خطرهاي عجيب  با او صحبت كنبد.

فرزند شما در مسير تبديل شدن  به يك جوان گام برمي دارد و نقش شما در الگو دادن به رفتار، راه و رسم اخلاقي و نظرات شخصي اش اساسي است و به رشد او به عنوان بزرگسالي  شاد وسلامت كمك مي كند.

 

بيشتر بخوانيد:

پيش بسوي هشت سالگي

پيش به سوي ۷ سالگي

پيش به سوي ۶ سالگي

پيش بسوي پنج سالگي

منبع:مشاوره-آنلاين.com


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۰۲:۱۵:۲۶ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

سوال شده 2 ساعت قبل در قبل از ازدواج توسط بي نام

سلام وقت بخير

من و نامزدم هفت سال است باهميم

يكسري مشكلات داذيم كه پيش مشاور رفتيم و گفتن يك ماه به هم زمان بديد و فكر كنيد بعد از اين يك ماه تصميم بگيريد ادامه بديد يا جدا بشيد

يك سوال ذهنم و در گير كرده

باتوجه به چه مواردي ميشه فهميد ما عاشق يك نفريم و دوستش داريم

يا فقط بهش عادت كرديم و وابسته شديم

ممنون ميشم بايك زبان ساده و خودموني راهنماييم كنيد

مرسي

پاسخ داده شده 1 ساعت قبل توسط دكتر روانشناس حرفه اي (68,520 امتياز)

با سلام
دوست عزيز
ببينيد بحث عاشق شدن خودش مشاله اي نيست كه در عامه جا افتاده است عشق سه جز دارد بحث شهوت  صميميت و تعهد در جانعه ما متاسفانه  بحث اول ان بسيار پررنگ است كشش جنسي كه دو نفر به هم پيدا مي كنند و همين باهث مي شود با هم روابط صميمي داشته باشند .به هر حال اين خودش نكته اي است كه بايد دقت داشته باشيد .
به هر صورت وقتي دو نفر با هم صميمي هستند راحت مسائل و مشكلات را با هم عنوان مي كنند  و در عين احترام به فضاي خصوصي هر كدام به نوعي در كارها مشاور هم هستند خب اينها اهميت ويژه اي دارد كه بايد در نظر داشته باشيد ..
به هر حال خود دو نفر اگر با هم صادق باشند متوجه خواهند شد كه به هر حال چه اشتراكاتي با هم دارتد و خب با توجه به روحيات و شخصيت و شرايط مي توانند با هم ادامه بدهند يا خير ؟

به هر حال خود شما بايد شرايط و جوانب را بسنجيد و در نظر بگيريد و بتوانيد اقدام كنيد و اين نكته مهمي است كه بايد در نظر داشته باشيد
قطعا خود افراد متوجه خواهند شد  كه  چه شرايطي وجود دارد و چقدر اشتراكات وجود دارد
اين به هر حال نكات بسبار مهني است كه مي توانيد در نظر داشته باشيد .اكنون بايد ديد مساله شما چيست و چه شرايطي وجود دارد .
خودتون در چه مواردي با مشكل مواجه  شده ايد  
ك6 اين مشكلات شما را به مشاور كشانده  به هر حال اين خودش مساله بسيار مهمي است كه  مي تواتيد توجه داشته باشيد .
به هر صورت اميدوارم  موفق باشيد و بتوانيد با مراجعه مساله را بهتر مديريت كنيد
روانشناس كمك مي كند كه وقتي شما شناخت عميقياز خود نداريد به اين واسزه شناختتون كامل شود .
موفق باشيد

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۰۲:۱۳:۴۴ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

براي درك بهتر از اين موضوع ابتدا بايد به تعريف خيانت پرداخت .

سپس به بررسي عوامل و چالش هاي زندگي زناشويي و ميان همسران پرداخته شده و در نهايت راهكارهايي در جهت جلوگيري از آن ارائه شده است.

براي افرادي كه همسرشان خيانت كرده است نكاتي نيز بيان شده است.

 

خيانت چيست؟

هنگامي كه شخصي پيماني با شخص ديگر ببندد و در اختفا آن را رعايت نكند يا بشكند عمل خيانت صورت گرفته است.

خيانت مي تواند ابعاد ملي، شخصي، زناشويي و عاطفي داشته باشد.

 

خيانت زناشويي چيست؟

اين نوع پيمان شكني به خيانت عاطفي نيز معروف است.

هنگامي بين دو زوج رابطه عاطفي وجود دارد و يك از زوجين شروع به برقراري رابطه با شخص سوم مي كند، خيانت عاطفي ميان زوجين رخ داده است.

بر خلاف بر داشت عموم افراد، كه خيابنت را رابطه جنسي با غير همسر ميدانند.

ارتباط كلامي و عاطفي، چت كردن (به بيان عامه لاس زدن)، فكر كردن به غير همسر به منظور بر قراري حس عاطفي و جنسي خيانت است.

در اين موضوعات شخص خائن با بهانه هايي از جمله نبود احساسات ميان او و همسرش و كمبود عاطفي خود را مجاب به انجام اين عمل مي كند.

 

 

شماره هاي تماس 01

 

دلايل بروز خيانت زناشويي

اولين عامل مي تواند دستيابي يكي از دو طرف به موقعيت اجتماعي بالاتر است.

فرد براي مثال ثروتمند مي شود و به دختران جوان دسترسي زياد پيدا مي كند لذا در ابتدا شروع به ارتباط عاطفي كرده و به مرور آن را به رابطه جنسي تبديل مي كند

تنوع طلبي زياد

تنوع طلبي كه در مردان بيشتر است، و عوامل گوناگوني از جمله ديدن فيلم هاي پرنوگرافي، رابطه زياد پيش از ازدواج با افراد مختلف، وراثت و غيره تاثيرگذار است.

فرد در اين حالت به دنبال دستيابي به رابطه جنسي با افراد مختلف در پوزيشن هاي مختلف است.

افرادي كه به هيچ دين و اخلاقي پايند نيستند در واقع هيچ اصولي چه اخلاقي و ديني ندارند.

احتمالا به همسرشان خيانت خواهند كرد زيرا هيچ عامل بازدارنده ي ذهني براي انان وجود ندارد.

اجبار در ازدواج

عامل ديگر ازدواج اجباري است. فرد درواقع بزور وارد زندگي شده از زندگي زده مي شود .

و سعي مي كند تا بعد ازدواج عقده هاي جنسي و احساسي خود را بروز دهد.

و اين اشخاص معمولا با اولين تحريك فرد خارجي دست به خيانت مي زنند كه اين نوع خيانت كردن زنان بيشتر است.

عامل بسيار مهمي كه مي توان مهمترين دليل خيانت ناميده شود، ارضا نشدن جنسي فرد در خانواده است.

در اين موارد بايد به سكس تراب مراجعه شود تا زمان ارضا و نوع ارضا طرفين به تعادل برسد.

خوشبختانه امروز عدم توازن جنسي زوجين با آموزش و گاهي دارو قابل درمان است.

اما عدم مراجعه افراد سبب بروز خيانت مي شود.

محروميت اجتماعي پيش از ازدواج

عامل ديگر اين است زن پيش از ازدواج توان ارتباط با ساير مردان را نداشته درحالي كه فرداي ازدواج به طور كامل دارد.

همين مي تواند يك عامل محرك براي ايجاد رابطه كنترل نشده با ساير مردان باشد كه منجر به خيانت عاطقي و زناشويي مي شود.

اعتماد بيش از حد به همسر داشتن خود آغازي براي نابودي زندگي است.

زندگي همچون گل است بايد از آن نگهداري كنيد تا زيبا بماند و شكوفه دهد.

اگر ان را به خود واگذاريد پژمده و نابود مي شود.

به همسر خود اعتماد كنيد ولي در ادامه مقاله زنگ هاي خطر اورده شده است حتي آن ها را مطالعه كنيد..

 

 

 

مشكلات اقتصادي خانواده

مشكلات مالي و اقتصادي سبب كاهش تمايل جنسي مرد مي شود و در گيري كاري سبب فراموشي رابطه جنسي منظم مي گردد. در اين مواقع زن بعد است مدت طولاني اگر توسط مردان پيرامون تحريك شود ممكن است دست به خيانت بزند.

خيانت، خيانت مي اورد.  اگر زن يا شوهر خيانت كند بايد منظر خيانت فرد مقابل به عنوان انتقام باشد. گاهي نيز فرد براي جلب توجه همسرش دست به كار احمقانه يعني خيانت مي زند كه اشتباهي بسيار بزگ است.

مكالمه عاطفي با ديگران

با دختران و زنان جوان حرف مي زند و اداي اين كار را در مي آورد تا احساسات زنش را بر انگيزد و محبت جلب كند.مثل يك شخص عاقل عمل كنيد و با زبان مشكلات ود را همچون فردي بالغ بيان كنيد و از بيان كمبود احساسات نترسيد.

در سنين مياني توجه مرد به زن كم مي شود و زن براي نشان دادن جذابيت خود دست به صحبت عاطفي با مردان ديگر مي زند كه اينجا آغاز خيانت شروع مي شود.

 

 

 

۲۰ نشانه و علامت خيانت

دقت كنيد اين ها نشانه هاي خيانت است ولي ممكن است شخصي اين ها را داشته باشد و دليل ديگري دارد. در اين مواقع به مركز مشاوره مراجعه كنيد.

تغيير ساعت و جر و بحث

وقتي ساعت كار همسرتان ناگهاني تغير مي كند و اين امر مشكوك است.

راهكار اين موضوع تماس با محل كار و جويا شدن موضوع است.

هنگامي كه جر و بحث الكي مي كند و شما نمي دانيد دليل آن چيست.

هنگامي كه شما را محدود مي كند و محدوديت را براي خود اعمال نمي كند.

براي مثال شما نبايد تلگرام داشته باشيد و خودش دارد و يا گوشي خود را در جاكفشي و يا كفش در حال ورود به خانه مخفي مي كند .

و يا موبايل ديگري در ماشين مخفي كرده است.

وقتي افراد مورد اعتماد به خيانت همسرتان اعراف مي كنند يا دوستانش نشانه هايي را به شما مي دهند.

وقتي همسرتان از رابطه جنسي ممانعت كرده و همواره بهانه مي آورد.

گاهي ممكن است از خستگي باشد ولي اين امر چند هفته طول بكشد

وقتي حدود عصر زنگ شده و مي گويد به دليل كار نمي تواند تا دير وقت به خانه بيايد.

در اين شرايط مي توانيد از او بخواهيد و به مكان كارش برويد تا صحت موضوع را چك كنيد

دعوا و احمقانه خواندن خيانت

 • وقتي شما شك به خيانت او داريد و او اين كار را احمقانه خوانده و اجازه شفاف سازي نمي دهد
 • يافتن فاكتور ستوران و هتل در جيب و ي كيف پول همسرتان مي تواند يك نشانه باشد.
 • البته گاهي مردها با دوستانشان يواشكي به رستوران مي روند و از گفتن آن به همسر اجتناب مي كنند.
 • چون شما غر غرو هستيد و اگر غرغرو نيستيد شك كنيد.
 • هنگامي كه امور زندگي مشترك را جدا مي كند و نمي گذارد شما لباس هايش را اتو كنيد.
 • و به خشكشويي مي برد يا اجازه نمي دهد يا وسايل كيفش را مرتبط كنيد.
 • وقتي همسرتان خانه دار است و شما را در جريان موضوعات قرار نمي دهد و در برخي ساعات شما نمي دانيد كجاست.
 • و برخي موارد مي گويند آرايشگاه است و به شما شماره آرايشگاه را نمي دهد.
 • اگز مرد يا زن در زندگي مشترك فيش حقوقي خود را نشان نمي دهد.
 • البته برخي زن ها مي ترسند كه شوهرشان حقوقشان را بردارد.

پيامك هاي عاشقانه

برخي مواقع پيامك هاي عاشقانه براي او مي ايد كه اسم مرد يا زن ذخيره شده و گاهي بي نام است. پيام عاشقانه به فرد متاهل در كل مشكوك است.

وقتي حريم خصوصي خود را گسترش مي دهد رمز گوشي و رايانه خود را به شما نمي دهد. و به تازگي رفتارش بيشتر انحصاري شده و اجازه ورود به حريمش را نمي دهد. من نميگويم همواره گوشي همسرتان را چك كنيد ولي اگر گوشي را خواستيد بايد فوري بدهد و به صورت رندوم و گاهي كه مشكوك است او را چك كنيد

بدقول مي شود و سر قرارش با شما به موقع حاضر نمي شود.

وقتي موضوع خيانت مطرح مي شود تفره مي رود و خشمگين مي شود و حتي شما را كتك مي زند يا پرخاشگري مي كند.

وقتي تا اخر شب مشغول چت كردن در تلگرام و يا ساير شبكه هاي اجتماعي است.

هنگامي كه همواره همسرم از زندگي مشترك ديگران تعرف مي كند و زندگي مشتركمان را نقد مي كند.

مشكوكي و عدم تمايل 

زماني كه تماس هاي مشكوك دارد و به به جاهايي مي رود كه شما از مكالمه با خبر نشويد و به صورت زياد آن را تكرار مي كند.

بي تمايلي همسر به كار خانه و تمايلي به پخت غذا ندارد. البته گاهي از شما دلخور است كه اين كار را مي كند ولي برخي اوقات بي تمايل به شما است.

وقتي چند خط تلفن ميخرد كه نياز كاري هم به آن ندارد.

 

 

منبع: com.مشاوره-خانواده


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۰۲:۱۲:۲۰ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

ازدواج درون گرا با برون گرا:يكي از اساسي ترين معيارهاي انتخاب همسر، توجه و شناخت ويژگي هاي شخصيتي اوست.

تا فردي كه مي خواهد ازدواج كند بتواند تصميمي با چشمان باز بگيرد و در ادامه مسير زندگي دچار مشكل نشود.

شناخت شخصيت يك نفر كار ساده اي نيست و معمولا در طي زمان به وقوع مي پيوندد ولي به طور كلي نشانه هايي وجود دارد .

كه مي تواند در مراحل اوليه به شناخت بهتر ما از طرف مقابل كمك كند.

بررسي ازدواج درون گرا با برون گرا

يكي از ساده ترين روش ها براي رسيدن به اين شناخت اوليه استفاده از نشانه هايي است.

كه تيپ شخصيتي طرف مقابل را معرفي مي كند.

مايرز و بريگز پس از بررسي هاي گسترده ۴ محور اصلي را در شكل گيري شخصيت يك فرد موثر دانسته اند .

كه به شناخت موثر طرف مقابل كمك مي كند.

اين ۴ ويژگي در ادامه معرفي مي شوند.

منبع دريافت انرژي

اين محور به اين موضوع مي پردازد كه شخص انرژي خود را از طريق خلوت با خود به دست مي آورد يا از طريق ارتباط گرفتن با اطرافيان.

دو سوي اين محور را دو قطب درون گرا و برون گرا تشكيل مي دهند.

 • درون گراها معمولا غرق تفكرات خويش هستند و محيط پيراموني زياد براي آنها جلب توجه نمي كند.
 • هم چنين ميزان ارتباطات آنها معمولا محدود ولي عميق است.
 • در مقابل افراد برون گرا توجه بيشتري به محيط پيراموني دارند و ارتباطات بيشتري برقرار مي كنند.
 • اهل معاشرت و تفريح هستند و معمولا اعتماد به نفس بيشتري دارند.

17 اميد ازدواج درون گرا با برون گرا

ابزار دريافت اطلاعات ازدواج

اين محور به بررسي اين موضوع مي پردازد كه شخص چگونه اطلاعات خود را از محيط كسب مي كند.

اين محور دو قطب دارد. در يك سو افراد حسي هستند كه اطلاعات خود را از طريق حواس پنج گانه از محيط كسب مي كنند.

و در سوي ديگر افراد شهودي هستند كه از قواي ذهني خود براي دريافت اطلاعات از محيط استفاده مي كنند.

نحوه تصميم گيري براي ازدواج

 • اين محور به اين مساله مي پردازد كه شخص در موقعيت هاي مختلف براي تصميم گيري از كدام ابزار استفاده مي كند.
 • اين محو دو قطب دارد. در يك سوي افراد متفكر قرار دارند كه منطقي و عيني تصميم گيري مي كنند.
 • و در سوي ديگر افراد احساسي هستند كه بر اساس ارزش هاي خود تصميم مي گيرند.

سبك زندگي درون و بيرون گرايي 

اين محور چنان كه از اسم آن پيداست به بررسي سبك زندگي اشخاص مي پردازد و دو قطب دارد.

در يك طرف شخصيت هاي ساختارمند قرار دارند كه ترجيح مي دهند در چارچوب كار كنند و طبق برنامه ريزي پيش مي روند.

در طرف مقابل افرادي هستند كه در كارهاي خود انعطاف بيشتري نشان مي دهند و زياد مقيد به برنامه ريزي قبلي نيستند.

از تركيب اين چهار مولفه يا محور شخصيتي، ۱۶ تيپ شخصيتي متفاوت پديد مي آيد.

 • تحقيقات نشان داده است كه ۹۲ درصد همسران جذب شخصيتي با ويژگي هاي شبيه خود شده اند .
 • و ۸ درصد به سمت شخصيتي با صفات متضاد خود مي روند كه به طور كلي اين كار توصيه نمي شود.
 • ممكن است در ابتدا اين امر براي هر دو طرف جذاب باشد ولي معمولا در ادامه زندگي باعث ناخرسندي طرفين مي شود.
 • در مورد ازدواج دو فرد كه يكي شخصيت درون گرا و ديگري شخصيت برون گرا دارد.
 • بهتر است به اين نكته توجه داشته باشيم كه فاصله اين دو در محور درون گرايي و برون گرايي زياد نباشد.

امتياز بندي آزمون برون گرايي و درون گرايي

براي مثال اگر يكي از طرفين كه برون گراست در ميزان برون گرايي خود از ۱۰ نمره بتواند، نمره ۳ را كسب كند.

بهتر است طرف مقابل كه درون گراست از ۱۰ نمره درون گرايي نمره اي بين ۱ تا ۴ داشته باشد و فاصله اين دو زياد نباشد.

بهترين شكل ازدواج اين است كه هر دو طرف داراي خصوصيت مشابه با هم باشند يا فاصله ميزان درون گرايي و برون گرايي در آنها زياد نباشد.

و در صورتي كه اين فاصله زياد باشد براي مثال يكي يا هر دو از طرفين به صورت افراطي درون گرا يا برون گرا باشند.

نمي توانند با فردي از گروه مقابل زندگي راحت و موفقيت آميزي را تجربه كنند. آن هم با مشاوره قبل ازدواج.

يك زن برون گرا دوست دارد مدت زيادي را به نشستن در كنار همسر و صحبت كردن با او بگذراند.

دوست دارد در مهماني ها شركت كند و به خريد برود.

در حالي كه يك مرد برون گرا تمايل دارد به گردشگري و اكتشاف طبيعت بپردازد و با دوستانش به مسافرت برود.

بنابراين نمي توان به طور كلي ازدواج دو برون گرا را توصيه كرد.

بلكه بايد به هر دو طرف آموزش هاي لازم را داد تا ضمن شناسايي تفاوت هاي خود بتوانند آنها را بپذيرند.

و به تفاوت ها مانند يك مشكل نگاه نكنند تا بتوانند با يكديگر زندگي خوبي را تجربه كنند.

ديگر موارد ازدواج درون گرايي 

 • در مورد ازدواج يك شخص با درجه بالاي درون گرايي با كسي كه حدي معتادل از برون گرايي را دارد.
 • بايد گفت كه اگرچه ممكن است اين ازدواج به شكست كامل نينجامد ولي فرد برون گرا در اين رابطه مجبور خواهد بود .
 • كه از بسياري از حقوق خود براي حفظ اين رابطه چشم پوشي كند و محدوديت هايي را بپذيرد.
 • اين عامل در طولاني مدت مي تواند رابطه را به اختلاف و تنش و نهايتا جدايي عاطفي بكشاند.
 • تمام افراد ميزاني از درون گرايي و ميزاني از درون گرايي را به طور هم زمان در شخصيت خود دارند.
 • در مورد همسراني كه يكي درون گرا و ديگري برون گراست لازم است .

كه اين زوج ها بدانند در كدام شرايط لازم است از كدام يك از اين دو قطب استفاده كنند.

در زماني كه در كنار همسرتان نيستيد مي توانيد با خيال آسوده هر قطبي را كه در شما غلبه دارد به كار ببريد.

مثلا با خود خلوت كنيد يا به معاشرت با اطرافيان بپردازيد.

ولي در زمان هايي كه در كنار همسرتان هستيد.

بايد براي حفظ رابطه تان به خواسته هاي طرف مقابل نيز توجه داشته باشيد.

 

منبع : مركز مشاوره ستاره ايرانيان


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۰۲:۱۰:۵۲ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

مركز مشاوره دركه:دركه از قسمت شمال رشته كوه توچال.

در قسمت جنوب اوين محدود مي شود.

اراضي دركه شامل باغ و خانه ها با پلاك هاي ثبت شده شناخته شده مي باشد .

قدمت محله دركه تهران

كه قدمت دركه به قرن پنجم هجري برمي‌گردد.

 • كشف شدن سنگهاي قبرها ، تنورهاي كهنه .
 • همينطور هاونگ هاي سنگي كه تراش خورده مي باشند.

زمان خاكبرداري و تاسيس بناي امامزاده و جاري شدن چشمه آب .

در قسمت شمال  سكناي اوليه اهالي دركه مي باشد.

سه باب مسجد به اسم هاي:

 • جامع، امامزاده و علي بن ابي طالب پنج مكاني مي باشد كه مورد احترام اهالي دركه به شمار مي‌رود.

هفت چشمه اي كه از معروف ترين جلوه هاي طبيعت در دركه مي باشد شامل:

 • جنگل و آبشار كارا، آبشار جوزك، پلنگ جوزك، پلنگ چال، آب سپيد ،
 • كه اين چشمه ها به دليل جاذبيتي كه دارند باعث گردشگري و كوهپيمايي افراد شده اند.

پيوند اهالي دركه  از زمان قديم تا به امروز از چنان استحكامي برخوردار مي باشد .

كه به عنوان يك محله جداناپذير از اين دو محله كنار هم به اسم اولين دركه ياد مي‌كنند.

دليلهاي اين جدايي ناپذيري اشتراك هايي مانند:

 • محله هاي بومي و ازدواج هاي ميان محله اي .
 • برگزاري كردن مراسم هاي مذهبي هنگام محرم .

مركز مشاوره دركه1

شايع ترين مشاغل اهالي دركه

از شايع ترين مشاغل اهالي دركه ميتوان به گوسفند داري و سنگ چيني سنتي و مرغداري و همينطور باغداري اشاره كرد.

نگهداري از باغ هاي قديمي و همينطور كوچه باغهاي زيبا و راه هاي با صفايي كه رودخانه هاي دركه دارند.

به عنوان يك ميراث داراي اهميت طبيعي وظيفه آنها مي باشدو آنهايي كه مسئول اين امر مي باشند .

بايد بدون هيچ گونه بي توجهي و غفلت در رابطه با برنامه توسعه پايدار انجام وظيفه كنند.

در بعضي از قسمت هاي دركه مركز مشاوره خوب موجود مي باشد.

كه نزديك اين مرحله قرار دارند، مي توانند مشكلات خود را به وسيله آن برطرف كنند.

منبع: كودك و نوجوان

 

برچسب ها: مركز مشاوره ازدواج ,مركز مشاوره تلفني ,مركز مشاوره تهران ,مركز مشاوره دركه ,مركز مشاوره روانشناسي ,


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۰۲:۰۸:۲۰ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]
بازي با مرگ

۲۵ آبان سالگرد درگذشت ستارخان بود، مردي كه به قول سنگ نبشته اولين قبرش از جان و مال و اولاد گذشت تا كشورش را از استبداد محمدعلي شاه نجات دهد و بعد هم روزهاي تاريك و روشن اين دنيا را ديد و بي‌انصافي‌اش را لابد باور كرد. امسال ۲۵ آبان كه گذشت، هر كار كردم دست و دلم به نوشتن نرفت، فقط باران بود و باران و دلتنگي و بعد هم قدم‌زدن ديوانه‌واري در باغ طوطي شاه عبدالعظيم به دنبال يافتن آخرين اثر از رادمردي مرده و رفته زير خاك كه ديگر اسمش فقط روي خياباني پر از فست فود است… حيف!

۱- «ديروز پنج‌شنبه بود، دولتيان از دو طرف خطيب و باسمج، سخت حمله، شكست فاحش برداشته، خصوصا قريب پانصد نفر بيشتر از آنها مقتول و با فتح عظيم ختم دعوا نموده»

ستار (انجمن سعادت)

ربيع‌الثاني ۱۳۲۷ قمري (۱۲۸۷شمسي) وسط مبارزه آزادي‌خواهان و قشون دولتي در تبريز و محاصره تبريز…

۲- ستارخان كه در آن ۱۱ ماه مقاومت تبريزي‌ها در مقابل قشون دولتي محمدعلي شاه، سركرده و سردار بود، روزي نه‌چندان دورش، يعني در بهار همان سالي از تخت به زير كشيده شد كه محمدعلي‌شاه به قشون روسي اجازه ورود به مرزها را داد. بعد هم نمي‌دانم به خاطر دلسوزي‌اش براي مردم تبريز بود كه از قحطي آذوقه مي‌مردند يا به به خاطر نامه مصلحت‌انديش مردم شهر وليعهدي‌اش كه رأي به تمام شدن مخاصمه هم داد و قشون دولتي را از جنگ برحذر كرد. اين وسط اما روس‌ها و سرباز‌ها و آذوقه‌شان وارد تبريز شدند، و قشون دولتي را پراكنده كردند و شهر را زير سلطه گرفتند تا ستارخان و باقرخان پناه به كنسولگري عثماني ببرند و با وجود اين‌كه حاضر نشدند زير بيرق بيگانه بروند، كم‌كم از بازي مشروطه كنار گذاشته شوند، مثل چراغ‌هاي روشني كه به مصلحت تاريك‌انديشي خاموش مي‌شوند.

۳- تلگراف فوري

«توسط حاضرين تلگرافخانه ايضا شاهزاده عين‌الدوله اين تلگراف را فورا به سردارها و اردو‌ها برسانيد.

شجاع‌الدوله اميرتومان، سردار نصرت، امير معزز، سالار جنگ، سرداران ارشد چون اظهارات از تبريز رسيد، حقيقه تاثير بخشيد. تبريز و آذربايجان خانه من است بيشتر از اين گرسنگي و استيصال اهالي تبريز را به هيچ وجه نمي‌توانم تحمل و صبر نمايم. به وصول اين تلگراف به كلي جنگ را موقوف نماييد و راه آذوقه باز نماييد. بلكه خودتان در سهولت حركت مال براي حمل آذوقه ساعي و جاهد باشيد.»

محمدعلي‌شاه، ربيع‌الثاني ۱۳۲۷ وسط مبارزه آزادي‌خواهان و قشون دولتي در تبريز – از باغشاه

۴- همان روزها كه مردم تبريز در محاصره و بي‌غذايي مي‌مردند و فرمانفرما پسرعم شاه براي حاج مهدي كوزه كناني صاحب‌خانه مشروطه نامه مي‌نوشت كه «به خاطر اين مردم ترك مخاصمه كنين»، همان روزها كه ستارخان به پاختيانوف كنسول روس مي‌گفت «مي‌خواهم هفت دولت زير بيرق دولت ايران بيايند، اما من زير بيرق بيگانه نروم»، همان روزها كه روس‌ها با آذوقه از اين در آمدند و دولتي‌ها از آن در رفتند، در همان خانه قشنگ تبريزي مشروطه، عده‌اي به سركردگي حاج مهدي كوزه كناني و ستارخان و باقرخان و ثقه الاسلام پرچم‌هاي سفيد را پاره كردند و به دولتي‌ها اعلان جنگ دوباره دادند. از آن طرف هم قواي سردار اسعد بختياري و محمد ولي خان تنكابني به تهران رسيدند و گرفتند و شاه را فراري دادند و تاريخ ما را عوض كردند… گرچه در همان روزها بود كه بعضي‌ها مي‌گويند كسي به ستارخان هشدار داد كه عده‌اي پايانش را مي‌خواهند و اين مرد ساده و صميمي باورش نكرد.

۵- «دوم رجب ۱۳۲۷ هـ قمري / ۱۲۸۸ هجري شمسي

تلگراف از تبريز به تهران

حضور مبارك حضرت اشرف آقاي سپهدار اعظم وزير جنگ دامت شوكه. چنان كه خاطر مبارك مستحضر است، بعد از ورود مهمان‌هاي ناخوانده، هرچه سعي نمودند كه شايد بهانه به دست آورده به آرزوي خود نايل شوند، اين خادمان ملت با تدابير عمليه جلوي خيالاتشان را سد نموديم. چون وجود اين فداييان وطن را مانع افكار خود ديدند، خواستند از در ديگري داخل شوند. سفير دولت روس در طهران با باش شهبدر [كنسول] دولت عليه عثماني ملاقات نموده، در ضمن ملاقات اظهار داشته كه بودن اين دو نفر در تبريز مخل آسايش است… اينك از نظارت خارجه تلگرافي به باش شهبدر تبريز رسيده مبني بر اين‌كه اين خادمان وطن حركت فوري به اسلامبول نماييم، والا دولت عليه عثماني درباره ما حمايت نخواهد كرد. محض استحضار خاطر مبارك و استدعاي تكليف عرض شد. فداييان وطن، ستار، باقر.»

۶- تاريخ مي‌گويد ستارخان ساده بود، سواد نداشت، اهل ريا نبود و شجاع بود و لابد چيزي از سياست ممالك مترقي نمي‌دانست، فقط مي‌خواست كشورش از قيد حكومت استبدادي خلاص شود و بس، محض همين هم بود كه براي رفتن به تهران و جشن گرفتن براي پيروزي مشروطه عجله كرد، از مردم ماليات گرفت كه خرج قشونش را بدهد و با چند نفر تندي كرد و زبان تند و تيزش سر سبزش را بر باد داد. باز هم مي‌گويند وقتي نامه مشروطه‌چيان تهران رسيد و ستارخان و باقرخان به مركز فراخوانده شدند، كسي فكر نمي‌كرد عاقبت اين سفر چه باشد، كما اين‌كه تبريزي‌ها پشت سرشان آب ريخته بودند و تهراني‌ها تا دروازه‌هاي زنجان و قزوين به استقبال رفته بودند و سروصداي جشن و شادي مستقبلين راه را برداشته بود و چه گوسفندها سر راهشان قرباني نكردند و چه آذين‌ها برايشان نبستند، انگار نه انگار كه براي دست بستنشان نقشه چيده‌اند و وقتي هم به تهران برسند، چه ساده و بي‌حرف به بهانه كمبود جا، از هم جدايشان مي‌كنند و كردند، عده‌اي را همراه ستارخان فرستاند منزل صاحب اختيار و بعد هم پارك اتابك و عده‌اي با باقرخان رفتند عشرت آباد، همين هم بود كه دو دست قواي مجاهدين تبريزي از هم جدا شد و سر بي‌كلاه ماند.

۷- رجب ۱۳۲۷ هجري قمري، تلگراف جوابيه از تهران به تبريز

«جنابان جلالت مآبان آقاي ستارخان سردار و باقرخان سالارملي، تلگراف آن جنابان در موقعي رسيد كه در كميسيون فوق‌العاده بودم. در حضور اعضاي محترم آن كميسيون قرائت شد، همه تصويب كردند كه حركت شما به طهران خيلي به موقع است. حالا اختيار با خودتان است، هر وقت و از هر راه بخواهيد حركت كنيد. سپهدار اعظم، وزير جنگ.»

۸- نمي‌دانم ستارخان در آن روزهاي بي‌كاري در تهران چه مي‌كرد و اصلا چطور خبردار شد كه كميسيون جنگ براي فرونشاندن آتش غيرتش دنبال بهانه مي‌گردد، به هر حال روزي خبري عجيب شنيد و حيرت هم كرد از آن اعلاميه تند و تيز كميسيون جنگ به رياست يار سابقش در تبريز، يفرم خان كه بعد‌ها رئيس كلانتري تهران شد. خب راستش كميسيون دستور خلع سلاح داده بود، بعد هم گفتند تفنگ‌ها را آمارگيري مي‌كنيم، دست آخر هم گفتند هركس اسلحه‌اش را تحويل ندهد، دستگير مي‌شود و البته بهانه‌شان هم كشته‌شدن آيت‌الله بهبهاني بود و هم تفنگ بازي اوباشي مست در كوچه‌هاي تهران و همين هم شد كه مردي كه در خانه نشسته بود و خسته بود، لج كرد، گفت نه و دوباره جنگ آغاز شد.

۹- «في سويم شهر رجب ۱۳۲۷ هجري قمري

اعلان از طرف كميسيون جنگ

برحسب تصويب هيئت كميسيون جنگ مقرر است كه از ساعت نشر اين اعلان، عموم مجاهدين طهراني به استثناي كساني كه به موجب بليت در كميته جهانگيري معرفي شده‌اند، فورا خلع سلاح نموده، كليه اسلحه خود را در خانه‌هاي خود گذارده، بدون سلاح مشغول انجام تكليف مقرره خود باشند، تا اين‌كه روز سه‌شنبه ششم شهر حال [ششم ماه رجب] همگي در ميدان مشق حضور به هم رسانيد. ثبتي كامل از اسامي و غره و نوع تفنگ ايشان برداشته شده، پس از اتمام ثبت برداشتن به موجب اعلان مجددي كه از طرف كميسيون جنگ منتشر خواهد شد، همه روزه در ميدان مشق مشغول نظامي و آموختن دقايق جنگ باشند.»

يفرم خان رئيس نظميه

۱۰- باقي داستان برعكس آخر شاهنامه ناخوش است، چون سردار اسعد كه پيغام داده بود «به سوگندي كه خورديد، وفادار باشيد و از عواقب وخيم عدم خلع سلاح بپرهيزيد»، وقتي لجاجت مرد تنها را ديد، دستور شليك داد و هرچند حتي وزير مختار آلمان و كنسول عثماني شديدا با اين جنگ برادر با برادر مخالفت كردند، اما يفرم خان كه غيرتي شده بود و مي‌خواست خودي نشان بدهد، پارك اتابك و مجاهدين را با نيروهايش محاصره كرد و در پارك را آتش زد و با مسلسل و تيربار و چند عراده توپ چهار ساعت مجاهدين را زير گلوله گرفت تا بالاخره ۳۰۰ نفرشان را دستگير كرد و كلي از مشروطه‌چي‌هاي همشهري‌اش را به كشتن داد.

بعد هم غارت بود و خرابي كه هيچ وقت هيچ كس تاييدش نكرد و البته تيرخوردن ستارخان در راه پله‌اي كه به سمت آزادي مي‌رفت كه زمين‌گير و خانه‌نشينش كرد تا بعد‌ها در كمال ناتواني شاهد يكه‌تازي‌هاي افراطيون مشروطه‌چي و آمدن احمدشاه و برگشتن قواي روس و انگليس به تهران شود و دست آخر هم توي رختخوابي چند ساله دق كند و بميرد، يعني درست ۹۷ سال پيش در پاييزي غمگين‌تر از اين…

۱۱- «پسر حاجي سن قراچه داغي. يكي از دو مدافع مشهور تبريز در مقابل قشون عظيم محمدعلي شاه قاجار است. در مدت ۱۱ ماه تمام از روز بيست‌وسوم جمادي‌الاولي ۱۳۲۶ الي ۸ ربيع‌الثاني ۱۳۲۷ چون وي رئيس مجاهدان تبريز و ارامنه و قفقازي‌ها بود و مقاومت شديد اهالي تبريز در مقابل ۳۵ الي ۴۰ هزار قشون دولتي منحصرا در تحت راهنمايي و سركردگي وي صورت مي‌گرفت، شهرت او از داخل به خارج ايران سرايت كرد و در غالب جرايد اروپا و آمريكا هر روز نام «ستارخان» در صفحه اول روزنامه‌ها چاپ مي‌شد.

اعمال حيرت‌آور ستارخان روي ايران را در اوايل قرن چهاردهم هجري در تمام خارجه سفيد گردانيد و مي‌توان او را بارزترين نمونه شجاعت و دلاوري و مردي و مردانگي و وطن پرستي نژاد ايراني محسوب داشت…»

از وفيات معاصرين به قلم محمد قزويني، مجله يادگار سال ۵

اولين سنگ نوشته قبر ستارخان: «اين بنده عاصي ستار، براي اجراي احكام شريعت غراء احمدي(ص) از جان و مال و اولاد و هستي خود، صرفنظر كرده تا دولت جابره تبديل به دولت عادله و قوانين حضرت سيدالمرسلين رويه و مسلك اهل اسلام شود.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۰۲:۰۶:۴۴ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]


يك تيم تحت رهبري استاد روانشناسي Ian Spence در دانشگاه تورنتو نشان مي دهد كه بازي ويديويي اكشن، حتي براي مدت زمان نسبتا كوتاه، موجب تفاوت در فعاليت مغز و بهبود توجه بصري مي شود.

مطالعات قبلي تفاوت هاي فعاليت مغزي بين بازيكنان بازي هاي ويدئويي و بازيكنان غيرفعال را در بر داشت، اما اين ممكن است به تفاوت هاي پيش از اين در مغز افراد مبتلا به بازي هاي ويدئويي و كساني كه از آنها اجتناب مي كنند، نسبت داده شود. اين تحقيق براي اولين بار اين تفاوت ها را مستقيما به بازي هاي ويدئويي اختصاص داده است.

بيست و پنج نفر - كه قبلا بازي هاي ويدئويي نداشته اند - يك بازي را در مجموع 10 ساعت در جلسات يك تا دو ساعت انجام دادند. شانزده نفر از بازيگران يك بازي تيرانداز اول شخص را بازي كردند و به عنوان يك كنترل، نه نفر بازي يك بازي پازل سه بعدي ايفا كردند.

داستان هاي مربوطه

قبل و بعد از بازي كردن، امواج مغز افراد ثبت شد در حالي كه آنها سعي در تشخيص هدف هدف در ميان حواس او را پرت كردن بيش از يك ميدان ديد گسترده. اشخاصي كه بازي ويدئويي تيرانداز و همچنين بزرگترين بهبود را در كار توجه توجه نشان داد، تغييرات قابل توجهي در امواج مغزي آنها نشان داد. موضوعات باقيمانده - از جمله كساني كه بازي پازل بازي كرده اند - انجام نداده اند.

"پس از بازي تيرانداز، تغييرات در فعاليت الكتريكي با فرآيندهاي مغز منطبق بوده و باعث افزايش توجه بصري و سركوب اطلاعات منحرف شده است"، Sijing Wu، دانشجوي دكترا در آزمايشگاه اسپنس در بخش روانشناسي U of T و نويسنده اصلي اين مطالعه .

"مطالعات در آزمايشگاه هاي مختلف، از جمله در اينجا در دانشگاه تورنتو، نشان داده است كه بازي هاي ويدئويي عمل مي تواند توجه بصري را انتخاب كنيد، مانند توانايي به سرعت شناسايي و شناسايي يك هدف در پس زمينه متلاشي شده است." "اما هيچكس قبلا نشان نداده است كه در فعاليت مغزي تفاوت هايي وجود دارد كه نتيجه مستقيم بازي ويدئويي است."

روانشناسي كودك زير 6 سال 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۰۱:۴۷:۱۰ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]تأسيس شش واحد جديد تحقيقاتي و يك واحد تحقيقاتي باليني توسط كميته مشترك Deutsche Forschungsgemeinschaft (DFG، بنياد پژوهشي آلمان) تعيين شده است. اين شبكه ها به محققان فرصتي براي حل مسائل جاري و فشرده در زمينه هاي خود و پيشبرد رويكردهاي نوآورانه ارائه مي دهند. همانطور كه همه ي بخش هاي تحقيقاتي DFG، گروه هاي جديد در سراسر مكان ها و رشته ها كار خواهند كرد. واحد هاي تحقيقاتي باليني، تحقيقات باليني، كاربردي و پايه را تركيب مي كنند.

محدوده موضوعي اين مؤسسات بسيار متنوع است. براي مثال، يكي از واحد هاي تحقيقاتي جديد، تاثير بعدي تغييرات آب و هوايي را در شهرهاي مورد بررسي قرار مي دهد، در حالي كه ديگران براي بررسي نقش ريبوزوم درون سلول يا فرايندهاي تصميم گيري انسان و پيامدهاي آن در سياست هاي اقتصادي و اجتماعي قرار دارند. رويكردهاي درماني براي بي اختياري ادرار، تمركز بخش تحقيقات باليني است.

طي سه سال آينده، شش واحد تحقيقاتي جديد تقريبا 12.8 ميليون يورو دريافت مي كنند و تعداد كل واحد هاي تحقيقاتي DFG را به 191 مي رسانند. بودجه براي واحد تحقيقاتي جديد باليني، در دوره اول تأمين مالي حدود 3.4 ميليون يورو خواهد بود. . DFG در حال حاضر از مجموع 33 واحد تحقيقاتي باليني پشتيباني مي كند.

واحد تحقيقات جديد به ترتيب (به ترتيب حروف الفبا توسط دانشگاه ميزبان):

در بخش تحقيقاتي 1736 "آب و هواي شهري و استرس گرمايي در ميان شهرهاي بزرگ با تغييرات آب و هوايي"، هواشناسان، جغرافيدانان شهري، هيدرولوژيست ها، پزشكان، معماران، برنامه ريزان شهري و دانشمندان علوم اجتماعي تاثير تغييرات اقليمي آينده را با استفاده از مثال برلين در مركز تحقيقات خود، خطرات افزايش استرس گرما براي انسانها، و همچنين گزينه هاي مختلف كاهش و تطبيق است. اينها شامل اقداماتي براي بهبود شرايط آب و هوايي فضاهاي داخلي اشغال شده توسط جمعيت با شدت استرس و همچنين استراتژي هاي مربوط به فن آوري هاي ساختماني و برنامه ريزي شهري مي باشد، مانند افزايش ادغام فضاهاي سبز. (سخنگوي: پروفسور دكتر ديتر شرر، موسسه فناوري برلين)

انتقال انرژي القايي الكترونيك در سطح مولكولي يك گام اساسي در بسياري از فرآيندهاي شيميايي و بيوشيميايي است. هدف از پژوهش Unit 1789 "فرسايش كولوميك بين مولكولي و اتمي" اين است كه درك يك مكانيزم جديد براي انتقال انرژي الكترون بين اتم ها يا مولكول ها در يك دانه ي ضعيف، به عنوان مثال مايع. اين به اصطلاح فروپاشي كولوميك بين اتمي يا بين مولكولي (فرآيند ICD) يك فرآيند اتئونيزاسيون است كه شامل دو محل مختلف است: يكي كه در آن آرامش ايجاد مي شود، موجب آزاد شدن انرژي الكترونيك مي شود و يك ثانيه كه انرژي بيش از حد منتقل مي شود، موجب محدود شدن ضعيف الكترون هاي پوشيده شده در آن وجود دارد. به علاوه، براي درك ICD به عنوان مناطق تمركز ديگر واحد تحقيقاتي، توسعه برنامه هاي بالقوه اين اثر و نشان دادن ارتباط آن با فرآيندهاي شناخته شده طبيعت است. (سخنگوي: پروفسور دكتر راينهارد D-rner، دانشگاه فرانكفورت)

واحد تحقيقاتي 1522 "Synthesis Multi-Physical and Integration of High-Frequency Circuits Complex - MUSIK" قصد دارد از ويژگي هاي تقويت، كنترل، نوسان و تغيير سوئيچ سيستم هاي ميكرو الكترومكانيكي (MEMS) براي سنتز چند فازي و ادغام فركانس راديويي پيچيده (RF) مدارها از طريق اين روش يك تكنولوژي سوئيچينگ جديد (RF micromechatronics) توسعه يافته است كه فراتر از تحقيقات RF MEMS موجود است كه بر تكنولوژي و عناصر فرد متمركز است و آن را به يك سطح سيستم برنامه كاربردي متصل مي كند. اهميت اين تلاش ها تركيبي از فن آوري هاي سيليكون و سراميك است كه پيش نياز لازم براي توسعه تكنولوژي سوئيچينگ ميكرو الكترومكانيكي است. (سخنگوي: پروفسور دكتر ماتياس هاين، دانشگاه فني المنو)

داستان هاي مربوطه

دو "علوم تصميم" از اقتصاد و روانشناسي در واحد تحقيقاتي 1882 "اقتصاد روانشناسي: فرايندهاي تصميم گيري در تعامل و پيامدهاي آن براي عملكرد اقتصادي" تركيب شده است، براي درك تصميم گيري هاي انساني براي هر دو رشته ضروري است. مدل تصميم گيري براي درك پيامدهاي سياست اقتصادي و اجتماعي، تأثير مشوق ها و آموزش، مكانيزم هاي بازار و مناطق تاثير نهادهاي اقتصادي مهم است. از طريق همكاري بين مكاتب رفتاري اقتصاد و روانشناسي، واحد تحقيقاتي انتظار دارد كه مزاياي فوق العاده اي داشته باشد و قصد دارد بر اساس اين مباني، يكپارچه سازي، درك داده هاي مبتني بر داده ها از انگيزه ها و استراتژي هايي كه رفتار انساني را تحت تاثير قرار مي دهند، مانند حل تعارض و رفتار يادگيري. (سخنگوي: پروفسور دكتر

چگونه ريشه هاي مولكولي فرآيندهاي و عملكرد در ريبوزوم و در آن كار مي كنند؟ اين سوال توسط واحد تحقيقاتي 1805 «ديناميك ريوبوسوم در تنظيم سرعت و دقت ترجمه» مطرح شده است. ترجمه اطلاعات ژنتيكي يك زنجيره نوكلئوتيدي به يك پروتئين كاربردي يك فرآيند بيولوژيكي كليدي است. هدف دانشمندان اين است كه جنبه هاي پويائي عملكرد ريبوزومي را در سطوح مختلف، با روش هاي متنوع از تحليل اتمي تا معاينه تصادفي سلولي، ارزيابي كند. سيستم هاي پروكاريوتي و يوكاريوتي به عنوان اشياء تحقيق خدمت مي كنند، كه مي توانند بينش اصول، توابع مختلف و تنظيم ريبوزوم ها را درك كنند. اين كار با استفاده از روش هاي بين رشته اي از علم ساختاري با رزولوشن بالا، بيوشيمي و بيوفيزيك انجام مي شود. (سخنگوي: پروفسور دكتر زويا ايگناتوا،

 حاملگي بارداري تولد نوزاد

نشت ناخواسته ادرار، حتي در مقادير جزئي، باعث مشكلات اجتماعي مي شود؛ در مقادير بزرگتر نيز به مسائل بهداشتي منجر مي شود. هزينه هاي در آلمان براي كمك به بيهوشي، كمك به تنهايي بيش از نيمي از ميليارد يورو در سال است. در حال حاضر هيچ درمان پايدار براي شايع ترين علت بي اختياري ادرار، بي اختياري استرس وجود دارد، كه معمولا به علت ضعف يا سوء تغذيه اسفنكتر مجراي ادراري است. تحقيقات باليني در بخش 273 "درمان بي اختياري ادرار از طريق بازسازي سلول بر اساس اسفنكتر اوره دفعه" به اين ترتيب جنبه هاي مختلف يك درمان مبتني بر سلول مبتني بر سلول را براي تقويت اسفنكتر تنگ ادرار بررسي خواهد كرد. تمركز اصلي آن اين است كه چگونه ايمپلنت بافت بالغ يا سلول هاي اعمال شده به طور خاص مي تواند براي بازسازي عملكرد اسفنكترهاي مجرا استفاده شود. (سخنگوي: پروفسور دكتر

مشتقات مولكولي مبناي تعدادي از پيشرفت هاي علمي و تكنولوژيكي هستند كه به طور فزاينده اي در اهميت اقتصادي به دست مي آورند. به خصوص در زمينه برنامه هاي كاربردي نوري، چنين سيستم هايي براي خواص قابل تنظيم آنها قابل استفاده هستند. واحد تحقيقاتي 1809 "Dynamics induced by light in Aggregates of Molecular Aggregates" براي بررسي اينكه چگونه بلوك هاي مولكولي ويژه در تركيب ها منجر به پويايي ناشي از نور مورد نظر و بنابراين عملكرد كلي سيستم مي شود، تنظيم شده است. با استفاده از رويكرد بين رشته اي با روش هاي شيمي، فيزيك و ديناميك كوانتومي، گروه براي درك بهتر اين فرآيندها تلاش مي كند، بنابراين توليد مواد جديد و مواد با خواص مناسب را قادر مي سازد. (سخنگوي: پروفسور دكتر توبياس بريكسنر، دانشگاه W-rzburg)


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۰۱:۴۳:۲۸ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

به عنوان جمعيت جهان همچنان افزايش مي يابد، آب احتمالا تبديل به يك عامل مهم ديگر در تعيين سلامت انسان در آينده نزديك خواهد شد. در حالي كه واضح است كه تقاضا براي آب به طور پيوسته افزايش مي يابد، همچنين به نظر مي رسد كه در نتيجه تغييرات عمده در آب و هواي جهان، تامين آب ممكن است كاهش يابد.

مركز تحقيقات يك مركز بهداشتي در دانشگاه كاليفرنيا، ريورسايد، از دريافت كمك هزينه 5 ساله، 3 ميليون دلاري از بنياد ملي علوم، براي رسيدگي و پيش بيني سوالات پرس و جو در زمينه مسائل كميت و كيفيت آب و آموزش نسل بعدي "دانشمندان آب".

كمك هزينه تحصيلي به طور رسمي به نام SENSE IGERT (SENSE) ناميده مي شود، كمك هزينه تحصيلي به دانشجويان فارغ التحصيل از رشته هاي بسيار متنوع براي انجام تحقيقات در سطح دكترا در مورد ميزان و كيفيت آب كمك مي كند.

از اواخر پاييز، شش يا هفت دانشجوي فارغ التحصيلي در مدت دو سال از برنامه Water SENSE IGERT دريافت كمك هزينه تحصيلي مي كنند و شش يا هفت دانش آموز ديگر در دوره دوم و سوم كمك هزينه تحصيلي دريافت خواهند كرد. دانش آموزان كمي كمتر از 4 سال كمك هزينه تحصيلي دريافت خواهند كرد.هر كشوري با كمك مالي سالانه حدود 30،000 دلار همراه است.

اين افراد در زمينه تحقيقات بين رشته اي در مورد مسائل آب و همچنين آمادگي براي موقعيت هاي رهبري در سازمان هاي دولتي و خصوصي و غيرانتفاعي با هدف بهبود سلامت جامعه و نتايج مربوط به توسعه كودك در رابطه با آب، آموزش مي دهند.

"ما انتظار داريم كه دانش آموزان ما دانش فكري بين رشته اي را به دست آورند كه به آنها امكان مي دهد درك مشكلات فني و مشاركت در آنها، تيم هاي پروژه اي مستقلي، دانش خود را به آنها اطلاع دهند، به سياستگذاران توصيه مي كنند و آگاهي عمومي را از مسائل مربوط به آب افزايش مي دهند." مركز تحقيقات انفورماتيك بيماري و پژوهشگر اصلي كمك هزينه تحصيلي.

بازي|سرگرمي نوجوان | اسباب بازي كودك بلوغ دختر يا پسر |مسائل آموزشي جنسي 

اين آموزش دانشجويان را در تمام ابعاد مديريت بيماري هاي آب و آب آماده مي كند در حاليكه هنوز در محدوده اصلي مطالعه خود تمركز مي كنند. هر دانشآموزي در يكي از علوم اجتماعي، طبيعي يا مهندسي - علوم كه به درك ما از مسائل مربوط به كميت و كيفيت آب كمك مي كند، ثبت نام مي شود. موضوعات اصلي پروژه هاي پژوهشي آنها آموزش عمومي خواهد بود؛ سياست آب، مديريت و اقتصاد؛ آلاينده هاي آبكنترل بردار بيماري؛ و درمان و تصفيه آب.

كمك هزينه تحصيلي توسط يك تيم از پنج عضو هيئت علمي دانشكده علوم طبيعي و كشاورزي ارائه شد؛ كالج علوم انساني، هنر و علوم اجتماعي؛ و كالج مهندسي بورن. علاوه بر اتكينسون، آنيل دليلاكر، استاد اقتصاد؛ مري گواوين، استاد روانشناسي؛ شارون واكر، استاديار مهندسي شيمي و محيط زيست؛ و مريلين ياتس، استاد ميكروب شناسي محيطي و دانشيار دانشكده علوم طبيعي و كشاورزي، عضو اين تيم هستند. پانزده عضو هيئت علمي اضافي در UCR به عنوان همكاران در خدمت خدمت مي كنند.

از آنجا كه اين اعطاي دانش آموزان و دانش آموزان از سه كالج مختلف است، هواداران Water SENSE IGERT دوره هاي دوم و سوم خود را در دوره هاي دوم و سوم خود در زمينه روابط عمومي مدرسه سياست عمومي (URC) UCR كه به زودي شروع به فعاليت مي كنند، . SPP همچنين به عنوان يك خط لوله مفيد براي استخدام دانش آموزان آينده در برنامه HEVER IGERT آب خدمت خواهد كرد.

داستان هاي مربوطه

در ابتدا، محققان آب در پروژه هايي در جنوب كاليفرنيا كار خواهند كرد كه مسائل مربوط به آب به توجه فوري نياز دارند. پروژه هاي آينده، سؤالات مربوط به تحقيقات مربوط به آب در ساير مناطق كشور و جهان را با تاكيد بر ايجاد مشاركت هاي موجود در شرق آفريقا و جنوب آسيا مطرح مي كنند.

اتكينسون گفت: "ما از يك رويكرد بسيار بين رشته اي و مبتني بر مشكلي براي آموزش نسل بعدي متخصصان و رهبران آب در تامين، استفاده، حفاظت، مديريت و درمان آب استفاده خواهيم كرد تا بيشترين رفاه و توسعه را در اختيار داشته باشيم." استاد انستولوژي

كار با نزديكان دانشكده، دانش آموزان تخصص در مورد آب از طيف وسيعي از رشته ها، از جمله ميكروب شناسي، entomology، مهندسي محيط زيست، اقتصاد، سياست عمومي، روانشناسي، جامعه شناسي، علوم سياسي، آموزش و انسان شناسي براي توسعه عملي، مقرون به صرفه و راه حل هاي پايدار براي بهبود كيفيت و كيفيت آب در دسترس و استفاده مناسب از اين آب.

دانش آموزان همچنين ياد خواهند گرفت كه درك روش هايي كه مردم درگير آب هستند و با استفاده از تكنولوژي مربوط به استفاده از آب، توان بالقوه براي افزايش كارآيي هر پروژه آب كه به طور مستقيم بر فعاليت هاي انساني تاثير مي گذارد.

Gauvain توضيح داد: "فعاليت هاي اجتماعي و فرهنگي كودكان و بزرگسالان را با استفاده از آب تجربه مي كنند، كارشان بر توسعه مهارت هاي شناختي تمركز مي كند. "اين شيوه ها شامل اطلاعاتي درباره جايي است كه براي پيدا كردن آب، چگونه مي توان از آب به روش نوشيدن يا استفاده از روش هاي ديگر استفاده كرد، و اگر آب مورد نياز استفاده شود، ناامن است. شيوه هاي فرهنگي و نحوه مطالعه آنها به اين دليل است كه هر پروژه مربوط به آب كه تغييرات در رفتار انسان را شامل مي شود، بايد توجه بيشتري به نحوه فكر كردن و مشاركت با آب در جامعه داشته باشد. "

اتكينسون، كه تحقيقاتش بر توسعه راه هاي ژنتيك براي كنترل آفات حشرات تمركز دارد، در مورد ماهيت بين رشته اي پروژه هاي تحقيقاتي كه دانشمندان آب درگير آن هستند، مشتاق هستند.

وي گفت: "اين واقعيت كه اين نيز يك كمك آموزشي است به ويژه براي ما هيجان انگيز است." "چنين كمك هاي مالي معمولا دانشجويان عالي را به انجام تحقيقات با كيفيت بالا و تاثير گذار بالا جذب مي كنند. علاوه بر اين، سه كالج UCR در حال پيوستن به نيروهاي هستند تا با سر و صدايي كه در 20 سال آينده به عنوان يك موضوع متضاد بين المللي مطرح مي شود، گرانبها از روغن ".


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۰۱:۴۱:۰۵ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]


يك مطالعه دانشگاهي گرجستان اخيرا نشان داده است كه عوامل روانشناختي مي توانند تا حدودي يا بيشتر بر درد قفسه سينه اطفال تاثير بگذارند. روانشناسان UGA كشف كرده اند بيماران اطفال تشخيص داده شده با درد قفسه سينه غير اضطراب سطوح اضافي اضطراب و افسردگي را نسبت به بيماران تشخيص داده شده با سوفل قلب بي گناه - سر و صدا جريان خون آشوب طبيعي در قلب ساختاري طبيعي است.

تحقيق UGA در همكاري با مركز بهداشت كودكان آتلانتا و اموري انجام شد.

جنيفر لي، كانديداي دكترا در كالج هنر و علوم دانشگاه فرانكين در UGA گفت: "واقعيت اين است كه اين علائم روانشناختي در بيماران مبتلا به درد قفسه سينه ناخوشي بالاتر است. علائم روانشناختي ممكن است در ارائه درد قفسه سينه نقش داشته باشد." نويسنده سرباز

نتايج مطالعه، كه در 5 نوامبر در مجله روانشناسي كودكان منتشر شده است ، نشان دهنده افزايش قابل ملاحظه اي در اضطراب و افسردگي در بيماران است كه بعدها در مقايسه با بيماران مبتلا به نارسايي قلبي شكايت مي شوند. لي گفت كه روشن نيست كه آيا اضطراب علت درد است و يا درد باعث ايجاد اضطراب در گروه نمونه مي شود.

رونالد Blount، استاد روانشناسي كالج فرانكلين، گفت: "سطوح بالاتري نسبت به تشخيص باليني به تنهايي بالا نبودند، اما هنگامي كه شما در دو گروه قرار داشتيد، اختلاف آماري معني داري وجود داشت."

اين مطالعه شامل 129 بيمار سنين 8 تا 18 سال بود. گروه قبل از تشخيص، بررسي را تكميل كردند. همه بيماران اساسا در وضعيت مشابه قرار داشتند - در يك اداره قلب و عروق در انتظار تشخيص بيماري هاي ناشناخته خود بودند.

بلوند مي گويد: "ما در حال برجسته كردن اين موضوع هستيم كه روانشناسي بخشي از اين علائم است، و بررسي عوامل رواني و پزشكي نيز يكي از دلايل پيش آمده از اين تحقيقات است."

درد قفسه سينه مي تواند شرايط بيماري هاي جدي را كه نياز به ارزيابي پزشك دارد، نشان دهد. در بزرگسالان، درد در قفسه سينه اغلب به يك مشكل قلبي مرتبط است. در كودكان، كمتر از 2 درصد از بيماران تشخيص قلب را براي درد خود دريافت مي كنند.

مركز قلب Sibley در مراقبت از كودكان در آتلانتا يكي از بزرگترين مراكز قلب كودكان در جهان است و هر ساله 2500 بيمار جديد مبتلا به درد حاد قفسه سينه را مشاهده مي كنند.

"ما مي دانيم كه 99 درصد از اين بيماران عوارض قلبي نخواهند داشت. فريب اين است كه صفر نيست و من نمي توانم يك بيمار را با بيماري قلبي از دست بدهم، زيرا عواقب آن مي تواند فاجعه بار باشد". رابرت كمپبل، رئيس مركز قلب Sibley و مدير بخش اطفال در دانشكده پزشكي اموري اموري.

داستان هاي مربوطه

اين مطالعه همچنين مشاهده كرد كه بيماران مبتلا به درد قفسه سينه بدون سابقه داراي سطح بالايي از اختلالات عملكردي يا عدم توانايي در شركت در فعاليت هاي روزمره مانند ساختن آن از طريق يك روز بدون چرت زدن و يا پريدن در زمين فوتبال هستند. آنها همچنين زمان كمتري در مدرسه صرف كردند و در فعاليت هاي خارج از برنامه درسي كمتر فعاليت داشتند.

مركز خلاقيت و بازي

لي گفت: "اين بچه ها نيز سطح بالايي از علائم جسمي را با علل نامشخص، مانند درد مفاصل، درد هاي معده، درد هاي سر، گزارش مي دهند." اعتقاد بر اين است كه اين علائم، نشانه هاي روانشناختي استرس است. گاهي اوقات مغز شما به شما نمي گويد كه شما تحت تاثير قرار گرفته ايد، اما بدن شما مي كند، بنابراين شما علائم مانند اين را تجربه خواهيد كرد. "

بيماران كودك مبتلا به درد قفسه سينه غيركاردي همچنين ميزان حساسيت اضطراب، ترس از تجربه علائم فيزيكي و همچنين ترس از اينكه اين علائم مربوط به يك مسئله بهداشتي فاجعه آميز باشد، گزارش شده است.

بلوند گفت: "عملكرد رواني به شدت با درد مرتبط است." "درد يك تجربه حسي است، اما توجه شما به يك يا چند مورد ديگر و احساسات شما مي تواند بر تجربه درد شما تأثير بگذارد و اينكه چگونه از بين بردن درد براي شما بوسيله عوامل رواني و اجتماعي تعيين مي شود، اين چيزي است كه ما علاقه مند به دنبال آن هستيم در "

لي گفت كه مطالعات قبلي نشان داده است كه كاهش علائم عاطفي مي تواند منجر به بهبود توانايي مقابله با درد شود. "هدف با اين بيماران ايجاد يك تصوير واضح تر و جامع تر از آنچه در حال وقوع است و تعيين يك راه بهتر براي كمك به اين كودكان و نوجوانان است".

كمپبل گفت كه تحقيق UGA به او كمك مي كند تا اكثريت بيماران خود را كه دفتر خود را با يك لايحه پاك از سلامت، اما درد قفسه سينه ناشناخته را خدمت مي كنند، خدمت مي كنند.

كمپبل گفت: "مهمتر از آن چيزي است كه ما آموخته ايم اين است كه پس از ارزيابي فيزيكي بيمار، ما وقت خود را با خانواده مي گوييم و بيشترين نگراني ها را بدست مي آوريم تا بتوانيم مسائل روحي خود را حل كنيم". "ما آموخته ايم كه توجه كنيم و مطمئن باشيم و اطمينان حاصل كنيم. من بايد به بيماران و پدر و مادرشان واضح بگويم كه نمي گويم شما دردي نداريد، بلكه درد آن به خاطر قلب شما ايجاد نمي شود. "


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۰۱:۳۴:۴۴ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]


تحقيقات منحصر به فرد در زمينه حركات چشم جوان و سالخوردگان در حالي كه خواندن، مي يابد كه الگوهاي شناخت لغات با افزايش سن ما تغيير مي كنند

روانشناسان دانشگاه لستر تست هاي چشم منحصر به فرد براي بررسي سبك هاي خواندن در جوانان و سالمندان انجام داده اند و براي اولين بار كشف شده است كه چگونه ما كلمات را تغيير مي دهيم وقتي بزرگ مي شويم.

گروهي از دانشكده روانشناسي از يك روش نوآورانه براي تبديل متن به متن ديجيتالي استفاده كرده و با اقدامات دقيق حركات چشم خوانندگان همراه شده است. اين بينش جديدي را در مورد چگونگي استفاده از نشانه هاي بصري مختلف در طي خواندن مي آموزد.

نتايج آنها در نشريه روانشناسي و پيري منتشر شده است.

محققان آزمايش هايي را انجام دادند كه از جنبه هاي بسيار دقيق حركت حركات چشم خوانندگان استفاده مي كردند تا ارزيابي كنند كه چگونه خطوط متن را كه به صورت ديجيتالي دستكاري شده اند، به منظور افزايش ميزان اطلاعات مختلف بصري، خواندند. به عنوان مثال، گاهي اوقات متن متناقض بود و بار ديگر ويژگي هاي حروف فردي به شدت تعريف شد.

نتايج نشان داد كه در حالي كه بزرگسالان جوان (18 تا 30 ساله) در هنگام مشاهده دقيق جزئيات بصري ساده ترين خطوط متن را مي ديدند، اين امر براي افراد مسن (65+ ساله) مشكل تر بود، متن اين يافته ها اين ديدگاه را مطرح مي كند كه بزرگسالان سالخورده از استراتژي خواندن متفاوت از بزرگسالان جوان استفاده مي كنند و بيشتر از بزرگسالان جوان در نشانه هاي كليدي به هويت كلمات مانند شكل كلمه متكي هستند.

اين تحقيق سهم مهمي در درك اينكه چرا افراد مسن در خواندن مشكل دارند، كمك مي كند. يافته ها موجب پيشرفت بيشتر مي شود تا به طور كامل اين مشكل را درك كنند و در حال حاضر به راه هايي كه مي تواند با آن مبارزه شود اشاره مي كند.

دكتر كوين پاترسون، از دانشگاه لستر، گفت: "يافته ها نشان مي دهد كه مشكل اغلب خوانندگان قديم، احتمالا به كاهش شديد حساسيت بصري مربوط مي شود، به ويژه براي جزئيات بصري، به دليل تغييرات نوري و تغييرات انتقال عصبي حتي در افراد با ديد ظاهرا طبيعي.

"با اين حال، يافته ها همچنين نشان داد كه خوانندگان قديم متن را دقيقا به عنوان خوانندگان جوان درك مي كردند. در نتيجه، اگرچه پيري طبيعي به وضوح منجر به تغييرات مهم در رفتار خواندن مي شود، به نظر مي رسد كه پاسخ هاي سازگار به طبيعت در حال تغيير ورودي بصري ممكن است به افراد سالمند كمك كند به خواندن و درك متن به طور موثر به زندگي بعد. "

داستان هاي مربوطه

پژوهش حاضر با هدف درك چگونگي تغييرات در چشم و مغز به عنوان نتيجه روند نرمال سالم بر خواندن تأثير گذار است.

دكتر پترسون گفت: "همانطور كه ما بزرگتر ميشويم، به دليل تغييرات چشم و تغييرات انتقال عصبي، حساسيت بصري، به ويژه جزئيات دقيق بصري را از دست مي دهيم. اين از دست دادن حساسيت بصري حتي در افرادي كه چشم انداز ظاهري طبيعي دارند و نيست تصحيح شده توسط كمك هاي نوري، مانند عينك يا لنزهاي تماسي، با اين حال، احتمال دارد كه پيامدهاي آن براي خواندن داشته باشد.

تربيت كودك

"توانايي خواندن به طور موثر براي مشاركت در جامعه مدرن اساسي است، و نقص ديداري مربوط به سن به ارائه خواسته هاي روزمره زندگي، كار و شهروندي مربوط مي شود. دشواري كه افراد سالخورده در خواندن دارند، نقش مهمي است فاكتور جداسازي اجتماعي. RNIB سختي خواندن مربوط به سن را در ميان بيش از 65 سالگي را به شدت در معرض خطر كيفيت زندگي و مانعي براي اشتغال قرار داده است.

"اين واقعيت كه مردم در هنگام خواندن بيشتر با مشكل مواجه مي شوند، توانايي خود را براي شركت در فعاليت هاي روزمره (به عنوان مثال، خواندن روزنامه، صورتحساب برق يا دستورالعمل ها در بطري پزشكي) محدود مي كند، براي ادامه كار، خواندن براي اوقات فراغت، دسترسي به آموزش و دانش و ارتباط برقرار كردن با ديگران است. توانايي درك علل اين مشكل خواندن اولين گام مهم براي شناسايي راه هاي مبارزه با آن است.

"با توجه به جمعيت سالخوردگي و افزايش سن بازنشستگي، روشن است كه اين مشكلات چالش هاي جدي اقتصادي و اجتماعي براي آينده را ايجاد مي كنند. در نتيجه، تحقيقات در اين موضوع احتمالا به طور فزاينده اي اهميت مي يابد و درك و مبارزه با اختلالات بينايي مرتبط با سن مهم براي كاهش استراحت اجتماعي سالمندان.

اين و ديگر تحقيقات در حال انجام است كه توسط بنياد Ulverscroft و يك استاد دانشگاه فدراسيون تحقيقات اقتصادي به پروفسور تيم اردن و يكي از اعضاي آكادمي بريتانيا كه به كوين پترسون متولد مي شوند، تامين مي شود. ويكي مك گوان، كه اكنون دانشجوي دكترا در دانشكده روانشناسي است، همچنين عضو تيم پروژه بود.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۰۱:۳۰:۱۱ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]


هدف پژوهش علمي ايجاد دانش در مورد چگونگي كار جهان است. دانش هنگامي كه دانشمندان مطالعات را انجام مي دهند و دانش خود را با ديگران به اشتراك مي گذارد، تجمع مي يابد. به اشتراك گذاري اجازه مي دهد دانشمندان ديگر براي شناسايي نقص يا گسترش يافته ها براي كسب اطلاعات بيشتر.

با اين حال، بخش بزرگي از تحقيقات علمي هرگز به هيچ وجه به اشتراك گذاشته نمي شود. بري نوش، استاديار روانشناسي دانشگاه كالج هنر و علوم دانشگاه ويرجينيا، كه بنيانگذار مركز جديد علوم باز است، امروزه باز مي شود در شارلوتسويل.

هدف از اين مركز، مبلغ 5.25 ميليون دلاري از بنياد لورا و جان آرنولد است كه هدف اين مركز بهبود نحوه انجام علم در همه زمينه ها و ارتباط آن است و اولين نوع آن است.

اعضاي مركز ابزارهايي براي بهبود روند علمي و ترويج نتايج دقيق و شفاف در تحقيقات علمي ايجاد خواهند كرد. همچنين دانشمندان انگيزه اي براي انجام تحقيقات اصلي و تكرار مطالعات قبلي براي تأييد صحت آنها خواهند داشت.

نوش گفت: "يادگيري چيزهاي جديد سخت است و يك مطالعه واحد براي ايجاد دانش جديد كافي نيست." "يافته هاي جديد مهمي به چالش كشيده شده، تكرار شده و دوباره توسط بسياري از دانشمندان مستقل مورد تأييد قرار مي گيرند تا اعتبار آنها را تأييد كنند. بدون شك، علم صرفا نمي توانند كار كنند."

نوشك اين مركز را با جاسوسي جفري، U.Va تاسيس كرد. فارغ التحصيل، كه گفت، "مركز علوم باز، تشويق، دسترسي و تكرارپذيري را در تمام مراحل جريان كار تحقيقاتي تشويق خواهد كرد."

محققان برجسته كه به بررسي شيوه هاي علمي مي پردازند اهميت مركز را به رسميت مي شناسند. جان يونايديس، استاد پزشكي در دانشكده پزشكي دانشگاه استنفورد، گفت: "بهبود بازتوليد علمي و تكرارپذيري يكي از فشردهترين مسائل اين نسل علم است. من اين ابتكار جديد را تحسين ميكنم و اميدوارم همۀ همكاران من خود را انجام دهند بخشي براي ايجاد علم دقيق تر و شفاف تر است. "

طرح امضاي مركز اين است كه وب سايت چارچوب علمي باز است. اين وبسايت به دانشمندان اجازه مي دهد تا به راحتي مواد تحقيقاتي را ذخيره و مديريت كنند، با ديگران همكاري كنند و فرضيه ها و يافته هاي خود را به صورت عمومي به اشتراك بگذارند. دانشمندان مي توانند طرح تحقيقاتي خود را قبل از انجام يك مطالعه ثبت كنند تا اعتماد به نفس را در نتيجه نهايي افزايش دهند.

نوش گفت: "هنگامي كه يك فرضيه قوي براي يك مطالعه وجود دارد، ثبت نام پاسخگويي به حقيقت را فراهم مي كند و فرصت هاي انعطاف پذيري داده ها را تجزيه و تحليل مي كند تا نتيجه را كه مي خواهيم به دست آوريم، به جز نتايجي كه ما دريافت كرديم."

داستان هاي مربوطه

وي گفت كه وبسايت چارچوب باز علمي را به شيوه اي باز و شفاف به كار مي گيرد. "از يك مدل انتشار جديدي حمايت مي كند كه در آن طرح هاي مطالعه، قبل از جمع آوري داده ها، مورد بررسي قرار مي گيرند. طراحي ها بر اساس كيفيت روش ها و اهميت اين سوال به جاي ماهيت نتايج ارزيابي مي شوند."

مجله Perspective on Science of Psychology ، يك مجله برتر انجمن علوم روانشناسي، اعلام كرد كه اين فرمت انتشار براي نوع جديدي از گزارش مقاله تك تك مطالعات تك تحقيقي توسط تيم تحقيقاتي مختلف اعلام شده است.

 روانشناسي كودك

ويراستار چشم انداز Barbara A. Spellman، U.Va. استاد روانشناسي گفت: "بعضي از ايده ها بسيار مهم هستند كه ما بايد آزمايش هاي با كيفيت بالا را بدون در نظر گرفتن نتيجه انجام دهيم. هنگامي كه آزمايشگاه هاي چندگانه با طراحان اصلي تحقيق هماهنگ مي شوند تا چندين تكرار را انجام دهند، مي توانيم درمورد استحكام، قابل تعميم بودن و اندازه اثر ياد بگيريم. از تحقيقات قابل توجه. "

اين مركز در حال حاضر پيشگامان، مانند پروژه تكرارپذيري را براي پيشگيري از تكرارپذيري نتايج منتشر شده، هدايت مي كند. اين مطالعه باز، جمع آوري شده شامل بيش از 100 دانشمند، انجام تكرار مطالعات منتشر شده در نشريات سال 2008 در سه مجله مهم روانشناسي است.

ربكا سكس، استاد علوم اعصاب شناختي در موسسه فناوري ماساچوست و يكي از مشاركتكنندگان اين پروژه، گفت: "اين پروژه مفهوم چيزي است كه من در مورد علم عاشق هستم. دانشمندان به دنبال حقيقت هستند كه به طور مداوم خود بحراني هستند. يافته هاي ما تلاش هاي ما را به چنگ انداختن سوراخ در آنها ادامه مي دهد و وقتي كه آنها زنده ماندن، ما چيزي جديد را ياد بگيريم. دانش در هر دو صورت به دست مي آيد! "

استوارت بك، مدير تحقيقات بنياد لورا و جان آرنولد، گفت: "ما تصميم گرفتيم كه هزينه هاي عملياتي مركز را براي دوره چهار ساله حمايت كنيم، زيرا ما به شدت به ماموريت ارتقاء يكپارچگي بورس تحصيلي ايمان داريم".


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۰۱:۲۸:۵۰ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

در بررسي‌هاي صورت گرفته ثابت شده است كه :

خصوصيات شخصيتي افراد روي برخورد آنها داراي تاثير مي باشد.

مشخص شده است كه بعضي از برخوردها به نام الف مشهور مي‌باشد .

كه مي توانند روي رويكرد قلبي افراد تاثيرگذار باشد.

در انجام تست ها به اين نكته توجه كنيد كه:

تست هايي كه توسط مركز مشاوره و روانسج تحليل مي شود و مشاوره متناسب با ويژگي شما آن را به صورت منحصر به فرد تحليل مي كند.

برخي تست ها با برسي هاي آماري و پرسشنامه اي تهيه شده و به صورت كلي صحيح مي باشند.

در معرض حمله قلبي بودن

 • شخصيت هاي نوع الف شخصيت هايي مي باشند كه به شدت رقابت جو مي باشند.
 • ولي شخصيت‌هاي نوع ب كه در طرف ديگر قرار مي‌گيرند.
 • داراي صبوري و سازگارتر مي باشد.

براي اينكه بهتر بدانيد شخصيت شما جزو كدام دسته مي باشد پرسشنامه زير را انجام دهيد.

تست تشخيصي حمله قلبي

۱٫دوست دارم با سرعت كارها را انجام دهم.

از جمله اين كارها قدم زدن، راه رفتن و پوشيدن لباس مي توانم  نام ببرم.

  درست       غلط

۲٫دوست دارم در آن واحد چندين كار را انجام دهم.

  درست       غلط

۳٫اغلب زماني براي كوتاهي موي خود يا به آرايشگاه رفتن پيدا نمي كنم.

  درست      غلط

۴٫تحولات در آخرين لحظه برايم زياد پيش مي آيد.

  درست     غلط

۵٫هنگامي كه شخصي در جلوي من به رانندگي مي پردازد و آرام مي راند عصبي خواهم شد.

 درست     غلط

۶٫اغلب دو يا چند كار متفاوت را در آن واحد به صورت همزمان انجام مي دهم.

 درست     غلط

۷٫متنفر مي باشم از تلف كردن وقت.

 درست     غلط

۸٫تنها چند دقيقه پيش از پرواز كردن هواپيما يا حركت كردن قطار به محل خواهم رسيد.

 درست     غلط

۹٫نسبت به بيشتر دوستانم، خيلي سريع اختيار اعصاب خود را از دست خواهم داد.

 درست      غلط

۱۰٫اهل رقابت مي باشم.

 درست      غلط

محاسبه امتيازات تست تشخيصي

براي هر جواب درست به خود يك امتياز بدهيد.

امتياز۱۰-۸:

 • مراقب قلب خود باشيد.

امتياز۷-۴:

 • شما در حد متوسط قرار داريد.
 • اما در مواقعي رفتار نوع الف را از خود نشان مي دهيد.

امتياز۳-۰:

 • شما شخصيت نوع ب هستيد و مشكل چنداني نداريد.

تست حمله قلبي

تفسير تست حمله قلبي

در شخصيت نوع الف بيشتر داراي تنش و عصباني شدن مي باشند.

اين فرد مبتلا به اين بيماري عجله مي باشد.

مي خواهد در وقت كمتر به بالاترين نتيجه دست پيدا كند.

به طور مثال شخصي كه اين شخصيت را دارا مي باشد و وكيل است.

مي‌خواهد متوجه شود كه در سال گذشته به چند پرونده توانسته رسيدگي كند.

و چند ساعت وقت براي آن صرف كرده است. اگر باغبان مي باشد.

مي خواهد متوجه شود كه چه مقدار چمن را به كوتاهي پرداخته است.

بايد بيان كرد كه بيشتر اشخاصي كه در جهان موفق مي باشند.

در جمع شخصيت هاي نوع الف قرار دارند.

شخصيت هاي نوع الف نسبت به شخصيتهاي نوع ب با سرعت كمتري كلسترول را متابوليزه مي كنند .

و در آخر با انسداد شرايين مواجه خواهند شد.

شخصيت هاي نوع الف بيشتر با مشكلات قلبي روبه‌رو مي‌شوند.

مي توانيد به سايت مركز مشاوره مراجعه كنيد.

با اين وجود مي‌توانند با گرفتن رويه هايي خود را در شرايط بهتري قرار دهند.

 • اين افراد با آموزش ديدن در قرار گرفتن حالت آرميدگي، استفاده از غذاهاي سالم.
 • دارا بودن هدف‌هاي واقع بينانه در زندگي مي‌تواند تا حد فراواني بر مشكلات غلبه كنند.

 


در ادامه بخوانيد:

درمان وسواس با هيپنوتيزم

اختلال شخصيت دوري گزين

اعتماد به نفس

 

 

منبع: ساينس ديلي


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۸ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۰۷:۱۲:۲۷ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

متاسفانه در كشور ما ايران به دليل محدوديت ها و خطوط قرمزي كه وجود دارد، همواره صحبت درباره ازدواج و زندگي آينده جوانان موكول به زمان ازدواج شده و بسياري از جوانان بدون آگاهي و مطالعه و همچنين تنها با اطلاعات اندكي كه دارند وارد معقوله ازدواج شده و زماني كه جلو مي روند با مشكلاتي روبرو ميشوند كه از حل كردن آنان به تنهايي عاجز بوده و اگر مديريت نداشته باشند، ضربه روحي بزرگي خواهند خورد. بسياري از دختران و پسران جواني كه به مراكز مشاوره مراجعه مي كنند، از عدم صحبت والدينشان درباره مباحث ازدواج در خانواده گله كرده و اين را عامل مشكلات خود در زندگي و در نهايت انتخاب غلط خود مي نامند و با ندامت بسيار به دنبال راه حل هستند.

line-separator

جدا از مشورت هايي كه مشاوران ازدواج به جوانان مي دهند، اين مشاوران به خانواده هايي كه دختر و پسر دم بخت دارند نيز مشاوره داده و در ادامه به آنان توصيه مي كنند كه با فرزندان خود صحبت كرده و آنان را درباره مسائل ازدواج آگاه سازند. به آنان بگويند كه اهداف خود را از زندگي شناخته و براي موفقيت تلاش كنند و قدم در راه خوشبختي بردارند.

براي كسب اطلاعات بيشتر به سايت مشاوره ازدواج رجوع كنيد

 

منبع: كودك و نوجوان


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۸ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۰۷:۱۱:۰۸ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

اغلب اوقات در زندگي روزمره ما با ديگران ارتباط برقرار مي كنيم.

در خانه، در محل كار، خيابان، تاكسي، مغازه، كلاس، و غيره.

در بين آنها، تعداد كمي از افراد در ميان افراد وجود دارد.

كه با ديگران صحبت مي كند.

همچنين هميشه افراد را جذب مي كند .

و مردم را به طور كلي تحت تأثير قرار مي دهد.

حرف زدن و جذاب بودن 

البته، جذابيت شخصيت از زيبايي بودن متفاوت است.

جذابيت و جذابيت شخصيت كاملا آگاهانه يا ناخودآگاه به دست مي آيد.

چنين افرادي با ديگران تفاوت ندارند.

به عنوان مثال، آنها داراي ستاره اي خاص يا جادوگري نيستند.

اما آنها به صورت آگاهانه يا ناخودآگاه از مجموعه اي از قوانيني كه همان قوانين برتري.

و جذب ديگران هستند و بر ذهن نفوذ دارند، پيروي مي كنند.

ما همچنين مي توانيم اين كار را انجام دهيم.

عوامل مهم در جذاب بودن 

در ادامه برخي از اين عوامل را ذكر مي كنيم كه عبارتند از:

بحث كمتر:

 • اين بدان معنا نيست كه ما صحبت نمي كنيم و يا زبان نداريم.
 • اما هر جا كه لازم بود صحبت كنيم، خودمان را در مواقع لازم نشان دهيم .
 • و فرد مقابل را به خود مشغول نماييم.

متأسفانه بعضي از مردم اين عادت خوب را درك نمي كنند.

و معتقدند كه اين عادت به انزوا و فاصله از جامعه منجر مي شود.

قبل از شروع مكالمه حداقل سي ثانيه فكر كنيد و قبل از شروع گفتگو فكر كنيد.

هرچند كوتاه و مختصر باشد، گزيده اي داشته باشيد.

از هرگونه سر و صدا نترسيد و از صحبت كردن نهراسيد.

شما احتمالا كساني را ديده ايد كه پس از شنيدن يك كلمه يا يك سوال.

آن را براي يك لحظه اناليز كرده و سپس در جواب آن  حرفي را بيان مي كنند.

و اغلب اوقات، پاسخ هاي آنها بسيار دقيق و درست است.

و هيچ چيز اشتباه در آن وجود ندارد.

روشهاي عملي جذاب بودن 

اما افرادي كه ذهن خود را آماده نمي كنند.

يك مرتبه حرفي را بيان مي كنند .

حتي براي يك لحظه فكر نمي كنند.

كاهش صداي خنده :

 • خنده با صداي بلند شخصيت شخص را مورد سوال قرار مي دهد.
 • شما هيچ انسان خوب و متشخصي را كه با صداي بسيار بلند مي خندد را نمي بيند.
 • از بازيگران معروف فيلم (در زندگي شخصي) به تا بزرگان و دانشمندان.
 • خنديدن با صداي بلند توجه ديگران را جذب مي كند .
 • و چون ديگران نمي دانند.
 • كه چه چيزي خنده دار است و شما براي چه مي خنديد.
 • آنها را به اشتباه درك مي كنند.

لبخند:

 • يك لبخند كوچك مي تواند جذاب باشد.
 • هر انسان داراي يك كودك دروني است .
 • كه در آن كودك به آنچه كه او مي خواهد جذب مي شود.
 • خواه ما آن را بخواهيم يا نه.
 • اخلاق كودك دقيقا مثل بچه هاست.
 • واكنش مثبت به چيزهاي زيبا نشان مي دهد.
 • بنابراين، يك لبخند مي تواند جذب كننده باشد.
 • همچنين چهره ها با خنده جذاب مي شود.
 • همچنين لبخند باعث مي شود كه صورت زيبا باشد.

در امور ديگران دخالت نكنيد:

 • امور ديگران به ما ارتباطي ندارد.
 • زيرا اگر به ما مربوط باشد، با ما به اشتراك گذاشته مي شود.
 • دخالت در امور شخصي ديگران منجر به انزجار .
 • و دوري آنها مي شود و نوعي كينه را ايجاد مي كند.

تا حد ممكن و لازم شوخي كنيم و نه بيشتر:

 • شوخي، اگر كوچك و در حد ممكن نباشد.
 • مي تواند آزار دهنده باشد.
 • مگر اينكه شوخي با سنجيدن شرايط .
 • ميزان نزديكي بين افراد بيان يا انجام شود.

به عنوان مثال:

 • جوك هايي كه مربوط به شخصيت ها هستند.
 • فرد را غير جذاب نشان مي دهند.
 • شوخي اگر سبب لبخند كوچكي شود.
 • خيلي شيرين است و نه بيشتر.

چگونه حرف بزنيم تا جذاب باشيم1

تاثير منفي بد حرف زدن 

يك شوخي بد انرژي ذهني را كاهش مي دهد و جذابيت را از بين مي برد.

از آنجا كه شوخي به تدريج حرمت هاي بين افراد را مي شكند و باعث ديوانگي مي شود.

با اين حال، لبخند سبب زيبايي چهره مي شود .

اما  در بسياري از موارد خنده و شوخي هاي بي مورد.

و بيش از حد سبب كاهش از جذابيت فرد مي شود.

ما بايد از صحبت كردن و مباافه هاي بي مورد درباره خودمان جلوگيري كنيم.

و خودمان را بي جهت بزرگ نكنيم.

هر چه هستيم باشيم، به اين معنا كه ما خودمان را بزرگتر از آنچه هستيم.

تصور نكرده و  ندانيم و سعي نكنيم خود را به زور در قلب مردم جاي دهيم.

تاثير مثبت شوخي و خنده بر جذاب بودن

يكي از عواملي كه باعث مي شود مردم احساس خوبي داشته باشند.

خوشي و شادي و جذابيت و زيبايي هاي ظاهري مي باشد.

مطمئنا هيچ كس دوست ندارد به دروغ با كسي كه دهانش بوي بد مي دهد.

يا لباس هاي نامناسب و كثيف مي پوشد ارتباط برقرار كند.

علاوه بر اين، هماهنگي و پاكيزگي هميشگي مردم را جذب مي كند.

 • البته، لازم به ذكر است كه لباس هاي عجيب مردم را جذب نمي كنند.
 • لباس هاي پاك و تميز، موهاي صاف، دهان خوشبو مي تواند بسيار مهم باشند.
 • اما عوامل ظاهري فقط در مورد پوشش و لباس هاي فرد نمي باشد.
 • بلكه كلمات زيبا، جملات مثبت و خوشايند .
 • و اقدامات درست نيز سبب جذابيت بيشتر مي شوند.

تمرين سكوت: بعضي ها فكر مي كنند كه هر چه بيشتر شلوغ  باشند.

و حرف بزنند، مردم بيشتر به آن ها جذب مي شوند.

اما اين طور هم نيست. گاهي سكوت تأثير ذهني مثبت بر افراد دارد

. وقتي سكوت مي كنيم، خلاء را در خودمان ايجاد مي كنيم.

و اين در برخي موارد سبب جذب افراد هم مي شود.

در همين حال، سكوت مربوط به انسان هاي عاقل تر و با تجربه تر است.

و زمينه اي مناسب براي صميميت است.

البته، سكوت ناشي از ترس و بي اعتمادي، جذابيت را كاهش مي دهد.

 

منبع:مشاوركو

 

 

برچسب ها: راز جذاب بودن زنان ,روش جذاب بودن ,هنر جذاب بودن ,هنر خوب حرف زدن ,چگونه جذاب باشيم ,


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۸ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۰۷:۰۸:۳۶ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ]
.: Weblog Themes By tibablog :.

درباره وبلاگ

آموزش از طريق مشاوره پيش از ازدواج تا زوج درماني و مشاوره خانواده. راهنمايي و مشاوره تلفني ازدواج و خانواده مركز تهران و جنوب ۰۲۱۸۸۴۱۹۸۳۲ مركز مشاوره شمال و شرق ۰۲۱۲۲۲۴۷۱۰۰ شمال و غرب تهران ۰۲۱۲۲۳۵۴۲۸۲ مشاوره ازدواج و خانواده شامل آموزش مهارت هاي رفتار با همسر آينده خانواده همسر زوج درماني شناسايي فرد مناسب و از همه مهمتر اطمينان پيش از ازدواج از يك انتخاب درست است! عوامل زيادي در اين امر دخيل هستند كه بايد مورد بررسي و دقت نظر هنگام همسريابي و يا حتي دوست يابي قبل ازدواج به آن توجه كرد. رفع دعواي زن و شوهر و فرزندان اعتياد و مشاوره فردي
نويسندگان
لینک دوستان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 4037
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب