مشاوره خانواده ، ازدواج، كودك و نوجوان
مشاوره خانواده ، ازدواج، كودك و نوجوان

ويژگي‌هاي پدر و مادرهاي موفقهمه پدر و مادرها مي‌خواهند به فرزندانشان كمك كنند تا رشد خوبي داشته باشند‎
همه پدر و مادرها مي‌خواهند به فرزندانشان كمك كنند تا رشد خوبي داشته باشند، شاد باشند و انسان‌هاي لايقي بار بيايند. در بيشتر موارد والدين بايد ياد بگيرند در مسيري كه در پيش دارند چه راهكارهايي جواب مي‌دهد، اما اغلب در اين مسير پرپيچ و خم، اشتباهاتي هم وجود دارد كه باعث خستگي و نگراني آنها مي‌شود.
درادامه مي‌گوييم چه تغييرات ساده‌اي در عادت‌هاي خود به عنوان پدر و مادر مي‌توانيد ايجاد كنيد كه مهارت‌هاي فرزندان را رشد داده و زندگي بهتري برايشان فراهم كنيد، عادت‌هايي كه ويژگي‌هاي تقريبا مشترك والدين موفق است.

به بچه‌ها مسئوليت مي‌دهند:

اغلب وسوسه مي‌شويد كه تمام كارهاي خانه را خودتان انجام دهيد، شما سرعت بيشتري داريد و بهتر از پس كارها برمي‌آييد و مجبور نيستيد به هيچ‌كس ديگري ياد بدهيد كه چطور اين كارها را انجام بدهد. زماني كه شما امروز براي فرزندانتان صرف مي‌كنيد تا نحوه‌ انجام كارها را ياد بگيرند، پاداش و نتيجه‌اي بلند‌مدت خواهد داشت. از سنين پايين كودكتان شروع كنيد و در كارهايي كه مي‌تواند با شما مشاركت داشته باشد از او كمك بگيريد. فرزند هشت ساله شما مي‌تواند لباس‌هاي شسته شده را تا كند. با بالاتر رفتن سن فرزندتان مي‌توانيد كارهاي پيچيده‌تري را به او محول كنيد.
براي بچه‌ها كتاب مي‌خوانند:

كتاب خواندن براي بچه‌ها كاري است كه حتي والدين شاغل هم مي‌توانند انجام دهند. كتاب خواندن براي فرزندتان، تاثيرات ماندگار هم براي شما و هم براي كودكتان دارد. با اين كار مي‌توانيد كيفيت زمان با هم بودنتان را بالا ببريد، چون فرزندتان مي‌داند كه در اين هنگام، تمام تمركز و حواس پدر يا مادرش فقط معطوف به اوست. كتاب خواندن براي فرزندتان به نفع مهارت‌هاي خواندني او در مدرسه نيز خواهد بود.تحقيقات نشان داده است بچه‌‌هاي ۴ تا ۵ ساله‌اي كه سه تا پنج بار در هفته برايشان كتاب خوانده مي‌شود، نسبت به ساير همسالان خود، تيزفهم‌تر هستند.
كمكشان مي‌كنند فرصت‌هايي براي داوطلب شدن پيدا كنند:

وقتي بچه‌ها براي انجام كاري داوطلب مي‌شوند ياد مي‌گيرند كمتر خودخواهانه فكر كنند. بچه‌ها به طور طبيعي نمي‌دانند چطور به افراد بيرون از خانواده‌ خود توجه و كمك كنند، مگر اينكه شما فرصت‌هايي براي همدلي و همكاري براي آنها فراهم كنيد. اگر فرد ناتواني در خيابان براي انجام كاري نياز به كمك دارد و فرزندتان از پس اين كار بر‌مي‌آيد، تشويقش كنيد تا اين كار را انجام بدهد.
به آنها پس‌انداز كردن را ياد مي‌دهند:

عادت دادن به پس‌انداز كردن را بايد از سنين پايين شروع كنيد. والدين بايد به بچه‌ها ياد بدهند كه ۲۵ درصد از پول توجيبي‌شان را پس‌انداز كنند. وقتي بزرگ‌تر شدند و دريافت منظمي از پول داشتند، آنها را به بانك ببريد تا با افتتاح حساب پس‌انداز، خودشان پس‌انداز كردن را تجربه كنند و اين برايشان تبديل به يك عادت هميشگي بشود. وقتي دوست دارند يك چيز بزرگ بخرند، به جاي اينكه تمام مبلغ را در اختيارشان بگذاريد با كمك خودشان برنامه‌اي ترتيب دهيد تا با پس‌انداز كردن مبالغ بيشتر بعد از مدتي مشخص، خودش توانايي خريد چيزي را كه مي‌خواهد به دست بياورند. آنها بايد ارزش پولي را كه به دست مي‌آورند و زماني را كه صرف پس‌انداز آن مي‌كنند، درك كنند.
تشويقشان مي‌كنند هر روز ورزش كنند:

اگر شما به بچه‌ها كمك كنيد از همان كودكي از ورزش كردن لذت ببرند، اين عادت را با خود به دوران نوجواني، جواني و بزرگسالي خواهند برد. آنها را در كلاس‌هاي ورزشي ثبت نام كنيد. هر شب قبل از شام چند دقيقه وقت بگذاريد و با هم يك فعاليت ورزشي در حياط يا پارك نزديك خانه انجام دهيد.
كمكشان مي‌كنند اهداف كوتاه مدت و بلند مدت تعيين كنند:

اهداف هم مانند مسئوليت‌ها متناسب با رشد و بالا رفتن سن بچه‌ها، پيچيده‌تر و بزرگ‌تر مي‌شوند. وقتي بچه‌ها كوچك هستند به آنها كمك كنيد راندن سه چرخه يا پس‌انداز براي خريدن اسباب بازي مورد علاقه‌شان را براي خود هدف در نظر بگيرند.
بچه‌هاي بزرگ‌تر مي‌توانند براي خريدن اتومبيل، ورود به دانشگاه يا يك سفر تفريحي پس‌انداز كنند. اين هدف‌ها به آنها كمك خواهد كرد به آينده هم فكر كنند نه فقط به چيزي كه در همين لحظه مي‌گذرد. هدف تعيين كردن و براي رسيدن به آن تلاش كردن به آنها ياد مي‌دهد ارزش تحمل براي برآورده شدن خواسته‌ها را ياد بگيرند.

يادشان مي‌دهند كه ارتباط هميشگي با خانواده‌شان را حفظ كنند:

بچه‌ها با بزرگ‌تر شدن، احساس استقلال‌طلبي بيشتري پيدا كرده و دوست دارند وابستگي‌ها به خانواده را كمتر كنند. اين يك تحول طبيعي و مثبت است. اما بايد اين را بدانند كه با مستقل شدن، همچنان به راهنمايي‌ها و نظارت والدين خود نياز دارند، مخصوصا وقتي پاي اينترنت و رسانه‌هاي اجتماعي به ميان مي‌آيد.

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۳۵:۲۴ ] [ مشاوره خانواده ، ازدواج، كودك و نوجوان ] [ نظرات (0) ]

شناخت خواستگار

F

 
من با پسري به مدت 2ماه و نيم كه به روش خواستگاري سنتي آشنا شدم، هر دو درونگرا هستيم وحدود 70 درصد همسو اما بعصي مواقع با رفتارها و صحبت هايي مواجه ميشم كه ميترسم مشكلي داشته باشند و يا بازي دهند چون متاسفانه امروزه اين مساگل زياده حتي نانزد هم ميكنند و بعد بهم ميزنند
يوي از اين موارد مطرح كردن قليان كشيدن ايشون به صورت تفريحياست و اينكه ايشون گفتند خانواده نميدونند ولي من به شما بخاطر صداقتم گفتم و حاصرم كامل كنار بگذارم به نطرتون ميشه اعتماد كرد ؟ 
مورد بعدي ايشون بيان ميكنند كه تك بعدي هستن حافطه كوتاه مدت كوتاهي دارند و …و طي ديدارهايي كه داشتيم مثلا قرار بوده بعد از ديدار پيام دهند يا خب از خودشون بدهند ولي خبري نميشه و بعد كه من پيگيري ميكنم ميگند حق با شماست عدرخواهي ميكنند و ميگويند مثلا در گير بيماري مادر و بيمارستان بودم….. از طرفي نطرشون روي 6 ماه آشنايي ولي من مخالفت كردم گفتند چون شما نگرانيد فشرده ترش ميكنم… ايشون درك بالايي دارند ولي اين عيبت ها و اينكه سرشون به كارشون تا اتفاقي پيش مياد منو يادشون ميره آيا طبيعيه؟
از طرفي ايشون ميگويند از 18 سالگي مستقل شدند و روي قصيه مهريه كلي وقتته دارند فكر ميكنند ميگويند خانواده نميخوام كمك بگيرم و خودم متعهد بشم مثل كسايي كه از خانواده ترد شدن برخورد ميكنند… واقعا نميدونم چي درست جي نادرست كجاش حساسيت بيجاي منه و كجا هشداري به ترك رابطه است!؟؟؟ لطفا كمك كنيد

با سلام
دوست گرامي همينكه هر دو درون گرا هستيد خودش ممكنه مشكل ساز باشه چون به هر حال افراد درون گرا قواعدي براي خودشون دارند كه همين ممكنه مثلا سكوت يكي با سكوت فرد ديگر مواجه شود در صورتي كه يك نفر بايد توجه بيشتري كند در مورد اينكه ايشون قليان مي كشند خوب بايد دقت كنيد شايد مساله ديگري هم باشد همه چيز را نمي توان مبتني بر صداقت طرف مقابل گذاشت در مورد ساير رفتارهاي ايشون هم به همين صورت بايد همه را بسنجيد ببنيد اكنون شما ازدواج نكرديد و تعهد نداريد اگر بعدا ايشون هر مساله اي رو فراموش كنند كم كم براي شما به عنوان خانم كه روحيه حساسي داريد اين پذيرفته شده است ؟يا خير بهتره با هم مشاوره ازدواج مراجعه كنيد و خوب اين شناخت دقيقي به شما مي دهد .و درمورد استقلا ل ايشون و همه مسائل بهتر است تحقيق محلي صورت گير د اميدوارم در نهايت خوشبخت باشيد

در اين مورد ميتونيد با متخصصين كانون مشاوران ايران، مشاوره تلفني/تخصصي داشته باشيد
۰۲۱۸۸۴۱۹۸۳۲
موفق باشيد


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۳۴:۰۸ ] [ مشاوره خانواده ، ازدواج، كودك و نوجوان ] [ نظرات (0) ]

براي والدين كودك و نوجوان

اگر اين امر را قبول داشته باشيم كه رفتار اكتسابي مي باشد، و همچنين يادگيري لااقل در آغاز، تأثيرپذيراز تقويت و پاداش محيطي است، بدون ترديد در تعين رفتار آشكار و بارز كودك، عكس العمل هاي عاطفي، ادراك، ارزش هاي او، نگرش ها، خانه و خانواده داراي اهميت ويژه اي مي باشند. هرچند كه در شرايط ومراحل و سنين مختلف  تغيير پذير مي باشد. اما اولين تاثيرات، اساس اوليه ي نگرش كلي و انتظارهاي كودك را تعيين مي كند. به عبارتي ديگر، خانه مكاني است كه در آن آغاز زندگي روي مي دهد، و علي رغم تمايل جوانان درمراحل  اوليه ي نوجواني، به رها شدن از محدوديت ها و قيود خانوادگي، عدم وجود روابط مطلوب و همبستگي هاي خانوادگي، اثرات مخربي رو نوجوانان به ويژه در سنين دوازده تا سيزده سالگي بر جاي مي گذارد. در خانواده هايي كه پدر ندارند و مادر در خارج از خانه به سختي مشغول به كار مي باشد، و يا در اثر عواملي همچون؛ اعتياد، طلاق، و يا همچنين عامل هايي ديگر، ناهماهنگي هايي در خانواده مشاهده مي شود، احتمالا در كودكان محرك هايي را به وجود مي آورند كه سبب ايجاد رفتار هايي همچون؛ دروغ گويي، فرار از مدرسه، دزدي و ديگر اعمال بزهكارانه را انجام دهند، مي شود. به نظر مي آيد كه اساس و پايه ي خانواده در سلامت رواني كودكان و نوجوانان، نه تنها شامل يك ضرورت بيولوژيكي مي باشد ، بلكه رواني هم است.

براي مطالعه بيشتر:

خانواده و اضطراب در كودكان

الگوهاي خانواده و پرخاشگري كودكان

نفوذ و تأثيرات خانواده در رشد نوجوان و كودك بسيار زياد مي باشد.

از نگرش هايي كه  اعضاي خانواده نسبت به نوجوان تاثير گذار هستند شامل؛ خويشتن پنداري در آنان و احساسي ارزشمند نسبت به خود داشتن در نوجوانان است كه اگر در هر يك از مراحل رشد، هرگاه والدين مسوليتي براساس توانايي فرزندشات به او بدهند، اين عمل سبب مي شود كه فرزندشان به تدريج درمورد خود به عنوان يك فرد مورد اعتماد و شايسته ازنظر ديگران مي انديشد. اگر والدين نسبت به او صادقانه محبت كنند، باعث مي شود كه او دوست داشتن ديگران و همچنين مورد علاقه بودن ديگران را مي آموزد، و در نتيجه اگر والدين از اعتماد فرزندشان نسبت به مستقل شدن جلوگيري نكنند، او اين توانايي را خواهد داشت كه در خلال دوره ي نوجواني به درجه و ميزان كافي از آزادي دست رسي داشته باشد و به تدريج از وابستگي هاي كودكانه خودش را رها سازد.

نتايجي كه محققان و دانشمندان و روان شناسان رفتاري از تحقيقات و مطالعات خود به دست آورده اند شباهتي به قطعه شعري كه سروده ي دورتي لانولت مي باشد، دارد .

كودكي كه زندگي را با كينه توزي مي گذراند                    ستيزه جويي مي آموزد

كودكي كه زندگي را با تمسخر مي گذراند                        شرمساري مي آموزد

كودكي كه زندگي را با انتقاد مي گذراند                          محكوميت مي آموزد

كودكي كه زندگي را با ترس مي گذراند                          تشويش مي آموزد

كودكي كه زندگي را با حسادت مي گذراند                       نفرت مي آموزد

كودكي كه زندگي را تحمل مشقات مي گذراند                  شكيبايي مي آموزد

كودكي كه زندگي را با ترحم به خود مي گذراند               تأسف مي آموزد

كودكي كه زندگي را با تشويق مي گذراند                      اعتماد به نفس مي آموزد

كودكي كه زندگي را با امنيت مي گذراند                       ايمان مي آموزد

كودكي كه در زندگي مورد پذيرش باشد                        عشق و محبت مي آموزد

كودكي كه زندگي را با انصاف مي آموزد                      عدالت مي آموزد

كودكي كه زندگي را با شرافت مي گذراند                      حقيقت مي آموزد

كودكي كه زندگي را با دوستي مي گذراند               ” دنيا مكاني زيبا براي زيستن است ” را مي آموزد

 

رفتار و نگرش هاي والدين :

رفتار و نگرش هاي پدر و مادر مي تواند دو عامل مقابل يكديگر را در رشد كودك به وجود بياورد؛ الف) تسهيل كننده در رشد و تكامل كودك باشد. ب) مانع از رشد و تكامل كودك باشد . والديني كه نسبت به فرزندانشان سخت گير و خشن برخورد مي كنند، مانع از آن مي شوند كه كودكانشان از روابط سازند و مثبت با هم سن و سالان خود كه يراي مستقل شدن و استقلال يافتن آنان بسيار حائز اهميت مي باشد، بهره ببرند. در صورتي كه والديني فهميده و آگاه و پذيرا، منبعي از امنيت براي نوجوانان نگران و مضطرب خود خواهند بود.

اين گونه والدين نه تنها در حل مسائل و مشكلات نوجوان خود با او هميار و همراه هستند ، بلكه نوجوانان را به پذيرش مسئوليت و مستقل شدن سوق مي دهند.

نگرش هاي والدين در رشد كودك از اهميتي ويژه برخوردار مي باشد. پدر و مادر هايي كه معيار ها و ارزش هاي والايي را دارا مي باشند، و به آن ها در زندگي خود عمل مي كنند، اكثرا فرزندانشان در برخورد با ضوابط و رفتار هاي تعارض انگير، همان ارزش هاي والا را دارا خواهند بود. برعكس؛ والديني كه احساس مسئوليت نمي كنند، و براساس هرآنچه كه پيش مي آيد، خوش آيد زندگي مي كنند ، و آن گونه مادي گرا مي انديشند كه در زندگي براي مسائل فرزندانشان هيچ اعتقادي به پاسخ هاي اخلاقي ندارند ، بدون شك ارزش ها و معيار ها و در نهايت فلسفه اي كه خودشان نسبت به زندگي دارند را به فرزندانشان القا مي كنند.

محيط خانه:

شرايط و محيط خانوادگي همچنين عاملي تشويق كننده و يا بازدارنده، در مراحل رشد و تكامل مي تواند باشد. در خانواده هايي كه در آن، افراد خانواده با هم همكاري دارند و باهمديگر به تفريح و گردش مي پردازند، و همچنين با اتفاق نظر افراد خانواده ، تصميمات مهم مي گيرند، بدون شك در اين محيط هاي خانوادگي، كودكان و نوجواناني داراي اعتماد به نفس بالا پروش داده مي شود. از طرفي ديگر، در خانواده هايي كه سرشار از سوء ظن و انتقاد كردن و يا عيب جويي و همچنين وجود تنش هاي رفتاري وجود دارد؛ كودكان و نوجواناني كه در اين گونه خانواده ها به سر مي برند، در مسائلي همچون؛ دريافت هويت خود و ايجاد روابطي مناسب و سازگارانه با گروه هاي هم سن و سال خود با مشكلات فراواني رو به رو خواهند شد. نوجواناني كه به اين گروه از خانواده ها متعلق هستند، اكثرا از محيط خانه فراري هستند، و احتمالا به سمت خيابان ها و گروهايي مختلف از جمله گروه بزهكاران گناه مي برند.

اغلب مواردي همچون نوع و ميزان توقعات و محدوديت هاي والدين، سبب دشوار ساختن فرايند رشد براي كودكان و نوجوانان مي شوند. تاثير فتار والدين بستگي تام به اين موضوع دارد كه كودك رفتار والدين را چگونه مشاهده و چگونه معناي آن را درك مي كند. نوجواني كه رابطه اي بنيادي مطلوب و سازگار با والدين خود دارد، به طور معمول روش هايي را كه والدين براي نظارت در نظر گرفته اند را تاييد مي كند، در حالي كه نوجواني ديگر كه نگرشي منفي نسبت به رفتار والدين خود دارد به نظارت والدين اعتراض مي كند.

ماهيت جو و محيط خانوادگي كه شامل رابطه هاي والدين نسبت به يكديگر، فرزندان نسبت به يكديگر و همچنين والدين نسبت به هم مي باشد، مي تواند در ايجاد استقلال و نيز اعتماد در كودكان و نوجوانان، تسهيل كننده و يا بازدارنده باشد. در خانواده هاي ازهم گسيخته ، خواه به دليل مرگ يكي از والدين، طلاق و يا به هر دليلي جدايي رخ داده، احتمالا نوجوان موضوع آزاد سازي خود را از خانواده سرعت مي بخشد و گاهي متاسفانه اين عمل سبب بروز فشارها و تنش هاي عاطفي شديد در او مي شود.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۳۹:۱۷ ] [ مشاوره خانواده ، ازدواج، كودك و نوجوان ] [ نظرات (0) ]
 1. 0
   

  عشق بعد از ازدواج خوبه يا عشق قبل از زادواج؟؟؟

  كلا ادم عاشق بشه ازدواج كنه بهتره يا ازدواج كنه عاشق بشه؟اخه چرا اين مردا اينقدر عاشق ميشن؟
  اصلا اين عشق چقدر ميتونه واقعي باشه؟
   
 2. 0
   
  اول ازدواج كنيم بعدعاشق شيم ازدواج عقلانه وبعد عاشقانه عشق مرداخيلي كم واقعي همش دروغ محض .
   
 3. 0
   
  با عقل ازدواج كن و با عشق زندگي كن

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۳۷:۳۹ ] [ مشاوره خانواده ، ازدواج، كودك و نوجوان ] [ نظرات (0) ]

براي ادامه پيدا كردن رابطه خود با بيان كردن چند جملات تاثيرگذار زناشويي مي توانيد عشق و محبت را در زندگي خود افزايش دهيد و از زندگي خود لذت ببريد.

هنگامي كه يك رابطه عاشقانه را آغاز مي كنيد احساس مي كنيد هيچ فردي جز او، برايتان اهميت ندارد.

جملات تاثيرگذار زناشويي

جمله هايي كه در رابطه عاطفي معجزه مي كند.

هرچه از رابطه ي شما ميگذرد شما واقعيت را بهتر مي‌بينيد.

به تدريج  در رابطه شما تحولاتي  رخ مي دهد و خيال پردازي جاي خود را به واقعيت مي دهد.

از آن به بعد علاوه بر نكته هاي مثبت،  نكته هاي منفي شخص مقابل را هم بهتر ميبينيد.

و اين امر امكان دارد كه شما را از خود دور كنند.

در اينگونه موقعيت بيان كردن كلمه دوستت دارم امكان دارد براي شما مثل گذشته نباشد. 

بيان كردن كلمات عاشقانه براي شما دشوار مي شود. با اين وجود نبايد اين مسئله را ناديده بگيرند.

جملات تاثيرگذار زناشويي

با بيان كردن جملات ساده در رابطه ي عاطفي مي تواند تاثير زيادي در رابطه شما داشته باشد.

كه اين جملات شامل موارد زير مي باشد:

تو زيبايي فرواني داري

با گذشت زمان به تدريج جذابيت در شما از بين مي‌رود.

در عوض آن پيري هنگام اگر براي شريك زندگي خود  بيان كنيد كه داراي زيبايي مي باشد.

در حقيقت به او ثابت كرده‌ايد كه هنوز هم براي شما داراي جذابيت مي باشد حتي اگر هيچ گونه زيبايي نداشته باشد.

ازتو سپاسگزارم

 

هر چه از زمان  رابطه  بگذرد با طرف مقابل خود احساس نزديكي داريم  و همچنين انتظارات ما افزايش پيدا مي كنند.

طرف مقابل خود اين انتظار را داريم كه براي احتياج هاي ما  ارزش قائل شود و تصور مي‌كنيم كه فقط  او وظيفه شاد كردن ما را دارد.

به همين خاطر بعضي وقت‌ها فراموش مي‌كنيم كه در حقيقت لطف خود را به ما رسانده است.

بيان كردن كلمه از تو ممنونم اگرچه ظاهر ساده اي دارد. جملات تاثيرگذار زناشويي مي باشد.

ولي بر نحوه تفكر و همچنين برخورد هاي بعدي از شخص مقابل تاثير زيادي دارد.

با اين جمله به طرف مقابل خود ثابت كرده ايد كه هر كاري كه براي شما انجام داده است شكرگزار مي باشيد.

جملات احساسي براي همسر

جملات احساسي براي همسر

جملات تاثيرگذار زناشويي كه درواقع همان جملات احساسي براي همسر شامل موارد زيز است:

۱٫هنگامي كه دو قلب ، قسمت يكديگر باشند، فاصله و زماني براي آنها طولاني نمي باشد و همينطور هيچ شخص ديگري نمي تواند باعث جدايي آنها از يكديگر شود.
۲٫ براي خوشحال كردن خانوم ها سه چيز براي او اهميت دارد : توجه كردن ، محبت كردن و قدر دان بودن.
۳٫ قشنگ ترين لحظه ها را براي تو فراهم مي آورم تا ثابت كنم دوستت دارم.
۴٫ دوست داشتن تو باعث شاد بودن من مي شود و لبخندت بهترين هديه براي من مي باشد.
۵٫ تو را با همه خوبي ها و بدي ها ، با همه شادي و غمت دوست دارم و تا هنگامي كه نفس مي كشم و تا آخر عمر خود مي خواهمت .
۶٫ توانايي فكر كردن به تو را ندارم.
۷٫ با وجود تو احساس مردانگي من افزايش مي يابد.
۸٫ من چقدر خوش شانس مي باشم كه تو را در زندگي دارم.
۹٫ هيچ شخصي به اندازه تو باعث خوشحالي من نمي شود.

در آخر اينكه همان اندازه كه ما به ابراز علاقه طرف مقابل خود علاقه داريم نبايد در ابراز آن افراط داشته باشيم.

محبت كردن مثل خوردن غذا مي ماند. اگر بيش از حد غذا مصرف كنيد معده شما دچار درد خواهد شد.

اگر در محبت خود افراط كنيد لذت آن از بين مي رود.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۳۵:۱۹ ] [ مشاوره خانواده ، ازدواج، كودك و نوجوان ] [ نظرات (0) ]

سلام من يك دختر ۲۲ سالمه ،از خارج ، من حدود ۴ ماه با يك پسر كرد دوست بودم، با همديگر رابطه داشتيم و الان من ۲ هفته حامله هستم. مادرم از اين موضوع خبر داره و بسيار عصبي و ناراحته. من اين پسر رو خيلي دوست دارم، اونم من رو خيلي دوست داره ولي شده كه عصبي شده سرم داد زده، اما با اين حال دوسش دارم و بهش قول دادم كه ازدواج كنم باهاش، اما خانواده من مخالف ازدواج من با اون هستن ، ميگن بهم نمي خوريد. ميگن جووني ، ادم هاي بهتري پيدا ميكني. مادرم اصرار به قطع رابطه من و سقط بچه ، ادامه تحصيل من داره.ميگه هيچ وقت خوشبخت نميشي. واقعا نمي دونم چي كار كنم ، از يه طرف نمي خوام دل اون رو بشكونم ، چون نمي تونم فراموشش كنم، نمي دونم ، مي ترسم بعدا پشيمون شم . از يه طرف مي ترسم بدبخت شم. به نظر شما من چي كنم

راهنما گفته:

خب دوست عزيز با اين راهي كه شما در پيش گرفتيد .
نبايد انتظار آرامش در زندگي مشترك آينده رو داشته باشيد .
هر كاري بايد سر وقت انجام بشه .
بچه دار شدن شما در اين شرايط توجيهي نداره .
اگر قراره خودتون رو با عبارت دوست ندارم دلش بشكنه !
يا اينكه خيلي دوستش دارم گول بزنيد به خود شما بستگي داره .
ولي وقتي حرف خانواده اي كه شمارو به اين جا رسوندن رو قبول نداريد .
پس بدونيد راه اشتباهي رو در پيش گرفتيد .
كمي از اين احساسات كور رها بشيد و به خودتون بيايت.
سر به دادگاه خانواده بزنيد و ببينيد .
امثال دخترايي مثل شما در چه شرايطي قرار دارن.
در اين مورد ميتونيد با متخصصين كانون مشاوران ايران، مشاوره تلفني/تخصصي داشته باشيد
دفتر شريعتي:
۰۲۱-۸۸۴۲۲۴۹۵ خط ويژه


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۳۴:۰۶ ] [ مشاوره خانواده ، ازدواج، كودك و نوجوان ] [ نظرات (0) ]
مشاوره ژنتيك ازدواج و امور مربوط به آنبهترين سايت مشاورخانوادهسال 1391. 4.5

با پيشرفت علم و فناوري و با نياز مردم به علم ژنتيك، اين علم وارد دنياي ازدواج شده و نقش به سزايي در يك مشاوره ژنتيك ازدواج موفق دارد. در گذشته اختلالات ژنتيكي هموار يكي از بزرگترين مشكلات زوج هاي جوان بوده كه نهايتاً منجر به طلاق شده و اثرات مخربي را برجا مي گذاشته است.

 

اما با پيشرفت علم، آزمايشات ژنتيكي وارد دنياي مشاوره ازدواج شده و از بروز بسياري از مشكلات جلوگيري مي كند. بخش مشاوره ژنتيك ازدواج اين سايت به منظور كمك به جوانان عزيز و پيشگيري از بسياري از مشكلات راه اندازي شده و شما مي توانيد با مراجعه به اين بخش از مشورت هاي مشاوران خوب ما بهره مند شويد. اين بخش با مشاوره آنلاين، مشاوره حضوري و مشاوره تلفني در بهترين مركز كانون مشاوران ايران در خدمت مردم عزيز خواهد بود.

 

 


مشاوره ژنتيك ازدواج

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۳۲:۴۲ ] [ مشاوره خانواده ، ازدواج، كودك و نوجوان ] [ نظرات (0) ]

مرحله نخست رابطه جنسي

رابطه جنسي به عنوان يكي از مهمترين روابط بين زن و مرد بحساب مي ايد.

و در اينجا منظور ما رابطه جنسي سالم است.

در يك رابطه زناشويي ، مهمترين بخش رابه جنسي ايجاد انگيزش جنسيست.

اگر دو طرف به درستي تحريك نشوند، مسلما” تجربه رسيدن به ارگاسم اتفاق نخواهد افتاد.

براي رابطه جنسي دسته بندي هايي قرار داده شده كه ميتوان به مرحله ” ليبيدو ” اشاره كرد.

ايجاد انگيزش و يا تحريك جنسي طبيعي نمونه كاملي از اتحاد بين جسم و ذهن است .

اين ذهنيت و اميال جنسي بر اساس مقدار هورمون مردانه /تستوسترون شكل ميگيرد


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۳۱:۴۰ ] [ مشاوره خانواده ، ازدواج، كودك و نوجوان ] [ نظرات (0) ]

با خيانت چه بايد كرد؟

 • بعضي از زخمها مي باشند كه درمان نمي‌شوند .
 • زخم كسي كه خيانت همسرش را ديده است.
 • از جمله اين زخم محسوب مي شود.
 • با اين وجود بعضي از زوج ها ترجيح مي‌دهند .
 • درعوض جدا شدن از يكديگر پس از خيانت زندگي خود را از نو بسازند .
 • و حتي ارتباط خود را قوي تر كنند.
 • اگر اين حس را داريد كه همسر شما از خيانتش پشيمان مي باشد .
 • و علاقه داريد كه به زندگي خود ادامه دهيد.

به نكته‌هاي زير توجه كنيد:با خيان

با خيانت چه بايد كرد؟ت چه بايد كرد؟

توانايي گذشت را داريد؟

اگر اين پيامد فقط يك بار در زندگي شما به وجود آمد .

و هيچ گونه سابقه اي در زمان گذشته نداشته باشد.

احتمال اينكه بتوانيد زندگي خود را ترميم دهيد.

و پس از مدتي كوشش كردن به موقعيت معمولي خود برگرديد زياد مي باشد.

خيانت مسئله اي مي باشد كه بتوان به سادگي از آن گذشت.

ولي شما هم مي‌توانيد اين اميد را داشته باشيد .با خيانت چه بايد كرد؟

كه همسري كه  از اين مسئله ناراحت مي باشد .

به دليل سابقه درخشان در زندگي تان از اين اشتباه مي گذرد.

 • آيا هردوي شما به ادامه دادن زندگي مشترك مايل مي باشيد؟

پس از خيانت همسر

هميشه خيانت يك مسئله دردناك محسوب مي‌شود.

براي يك زوج آسان مي باشد.با خيانت چه بايد كرد؟

كه پس از خيانت كردن كنار همسر خود بماند.

شما بايد در رابطه با احساسات خود به طور صادقانه با يكديگر گفت و گو كنيد.

 • و تا جايي كه امكان دارد از خشونت كردن دوري كنيد.
 • اولين  مسئله‌اي كه بايد به درك كردن آن بپردازيد .
 • اين مي باشد كه خيانت كردن به همسر نشانگر اين مي باشد.
 • كه در رابطه يا ازدواج شما مشكلي موجود مي باشد.

هدف شما بايد اين باشد كه مشكل خود را پيدا كنيد.

و زماني كه از اين شوك خارج شديد .با خيانت چه بايد كرد؟

بتوانيد به تصميم گرفتن بپردازيد.

كه به چه صورت اين مشكل را رفع كنيد.

با خيانت چه بايد كرد؟1

به قضاوت كردن خودتان نپردازيد

 • سعي نكنيد كه خود را سرزنش كنيد  .
 • و همينطور خود را قضاوت نكنيد.
 • شما بعد از اين قضيه داراي احساس‌هاي ناقصي مي‌شويد.
 •  امكان دارد كه احساس هايي مانند:با خيانت چه بايد كرد؟
 • ترس ، انتقام گرفتن و  بي اعتمادي و غيره در شما ايجاد شود.

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۳۰:۲۶ ] [ مشاوره خانواده ، ازدواج، كودك و نوجوان ] [ نظرات (0) ]

يكي از پر ارزش ترين مركز ها در هر شهري مركز مشاوره به حساب مي آيد.

كه بايد در بهترين شرايط و حالت زير نظر نظام روانشناسي باشد.Mmsi.ir

و به هموطنان و همينطور شهروندان به ارائه دادن خدمات پرداخته شود.

 • يك مركز خدمات مشاوره داراي استاندارد.
 • بايد علاوه بر يك محيط امن.
 • داراي درمانگران باتجربه .
 • و همينطور داراي تخصص باشند.

–  يك مركز مشاوره همينطور بايد داراي بروزترين درمانها براي رجوع كنندگان باشند.

خدمت هاي كانون مشاوره شامل موارد زير مي شود:Mmsi.ir

نوروفيدبك و بيوفيدبك در مركز مشاوره ايرانيان

درمان شدن در جلسه اول مورد ارزيابي قرار خواهد گرفت.

لازم به ذكر است كه در بيشتر موارد مثل: Mmsi.ir

و در اين روزها درمان‌هاي بي‌خطري به حساب مي آيد.

به خاطر اينكه بدون عوارض جانبي مي باشد.

بيشتر افراد بعد از استفاده كردن از نوروفيدبك دارو درماني خود را قطع خواهند كرد.

Mmsi.ir1

كارگاه روانشناسي مركز مشاوره ايرانيان Mmsi.ir

برگزار كردن كارگاه هاي روانشناسي كه طي چندين جلسه صورت مي گيرد.

البته اين مورد داراي اهميت مي باشد .Mmsi.ir

كه در تمام مركزهاي مشاوره به اين صورت داراي گسترده نمي باشد.

در مركز هاي مشاوره خوب شما مي توانيد اين پكيج ها را داشته باشيد.

 • در رابطه با برگزار شدن كارگاهها مي‌توان به كارگاههايروانشناسي
 • كه داراي تخصص مي باشد اشاره كرد .
 • كه اينگونه كارگاه در رابطه با تجربه ها و تخصص هاي  درمانگر .
 • و همينطور موضوع كار درماني برگزار مي شود.

هدف از برگزاركارگاه روانشناسي

 • هدف از برگزار كردن اينگونه همايش‌ها پيام رساني به جامعه مي باشد.
 • برخي اوقات مخاطبان آنها خانم ها و همينطور مردان و مادران هستند.
 • افراد مي‌توانند با مورد استفاده قرار دادن الگوهاي فرزند پروري به آشنايي كامل دست پيدا كنند.
 • و بتوانند ارتباط بهتري را با كودكان و همينطور نوجوانان خود را آموزش ببينند.

 

 

 

برچسب ها: Mmsi.ir ,روانشناسي آنلاين Mmsi.ir ,سايت Mmsi.ir ,مركز مشاوره Mmsi.ir ,كانون مشاوران Mmsi.ir ,


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۲۹:۱۸ ] [ مشاوره خانواده ، ازدواج، كودك و نوجوان ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ]
.: Weblog Themes By tibablog :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
لینک دوستان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 96
دیروز : 3
افراد آنلاین : 1
همه : 1011
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب