مشاوره خانواده ، ازدواج، كودك و نوجوان
مشاوره خانواده ، ازدواج، كودك و نوجوان ۰۲۱۸۸۴۱۹۸۳۲

جنسيمسايل

سلام.با نامزدم از پشت رابطه داشتم موقع انزال مني روي واژنم ريخته نشده ولي مايع قبل از انزال باعث خيسي واژنم شده احتمال بارداريم وجود داره؟باكره هستم


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۱ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۰۷:۲۴:۵۴ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

روابط  فرزند نوجوان شما با دوستان و همسالان خود مهمترين مسئله در زندگي او هستند. تمام افراد نياز دارند كه احساس تعلق كرده و با ديگران ارتباط برقرار كنند و با افرادي كه گرايش ها، علايق، و موقعيت هاي مشابهي دارند در تعامل و ارتباط باشند. افراد دوستاني را برمي‌گزينند كه آنها را پذيرفته، به آنها علاقه نشان مي دهند و ديد مطلوبي نسبت به آنها داشته باشند. درحالي كه بسياري از خانواده ها سعي مي كنند تا به نوجوان خود احساس غرور و اعتماد به نفس نسبت به ويژگي هاي خاص شخصيتي، سوابق، و توانايي هاي خود را القا كنند، اما معمولا همسالان او بيشتر احساسات، افكار، و كارهايي كه با جستجوي نوجوان در جهت هويت فردي او در ارتباط باشند را مي پذيرند. مسئله‌ي تاثير همتايان، صرف نظر از مثبت و يا منفي بودن آن، از اهميت بسيار بالايي برخوردار است. چه خوشتان بيايد يا نه، معمولا براي فرزند شما ديدگاه ها و نظرات همتايان او، بيشتر از نظرات شما اهميت دارند.

فشار مثبت همسالان- توانايي نوجوان در ايجاد روابط سالم دوستي و ارتباط با همسالان- به هويت فردي،  عزت نفس، و استقلال او بستگي دارد.

در بهترين حالت، فشار همسالان مي تواند موجب تجهيز توان و انگيزه ي نوجوان شما براي موفقيت او شود، و او را تشويق كند تا خود را با رفتارهاي سالم وفق دهد. همسالان مي توانند الگوهايي مثبت براي نوجوان باشند. همسالان مي توانند رفتارهاي مناسب اجتماعي را براي نوجوان به نمايش بگذارند. گروه همسالان نوجوان معمولا به نا اميدي ها، كشمكش ها، و نگراني هاي معمول دوره ي نوجواني فرزند شما به خوبي توجه كرده، مي پذيرند و آنها را درك مي كنند.

فشار منفي همسالان

نياز فرد به پذيرفته شدن و مورد تاييد قرار گرفتن، و تعلق در سنين نوجواني بسيار حياتي مي باشد. نوجواناني كه احساس تنهايي و انزوا مي كنند، و يا احساس مي كنند كه توسط همسالان خود و يا خانواده طرد شده اند، احتمال اين كه براي پذيرش و بدست آوردن جايگاهي در يك گروه به رفتارهاي پرخطر گرايش پيدا كنند، بيشتر است. در چنين موقعيت هايي، فشار همتايان مي تواند توانايي استدلال و قضاوت نوجوان را تحت تاثير قرار داده و به تمايل او براي دست زدن به رفتارهاي پر خطر دامن زده، او را از خانواده و تاثيرات مثبت آن دور كرده و در دام اعمال پر خطر بيندازند.

براي مثال، كودكاني كه دچار اختلال نقص توجه و بيش فعالي (ADHD) هستند، به واسطه ي شيوه هاي يادگيري متفاوت يا اختلال در يادگيري، معمولا توسط همسالان بدليل رفتارهاي نا هماهنگ با شرايط سني، طرد مي شوند، و بنابراين ممكن است به برقراري ارتباط با ديگر همسالاني كه طرد شده و يا حتي قانون شكن هستند روي آورند.

دختران نوجوان هنگامي كه به دنبال پذيرش همسالان، مورد تاييد قرار گرفتن و عشق باشند، به صورت مكرر وارد روابط جنسي مي شوند. يك اثر گذاري منفي و قوي مي تواند نوجوان را حتي به انتخاب ها و رفتارهايي ترغيب كند كه برخلاف ارزش ها و باورهاي او هستند. برخي از نوجوانان حتي حاضر هستند  خطر تنبيه توسط والدين و از دست دادن اعتماد آنها، و يا حتي زندان را به جان بخرند، تنها براي آنكه بتوانند در گروه مانده و احساس كنند گروهي از دوستان دارند كه  توسط آنها پذيرفته شده اند و مي توانند هويت خود را با آنها تعريف كنند.

برخي اوقات نوجوان طرز لباس پوشيدن خود را تغيير مي دهد، در دوستي هاي خود تجديد نظر مي كند، ارزش هايي را رها كرده و ارزشهاي جديدي را مي پذيرد، تنها براي آنكه با يك گروه و افرادي خاص مطابقت داشته باشد. برخي از نوجوانان داراي يك زندگي مخفي هستند كه تحت تاثير همسالان آنها به وجود آمده است. برخي از آنها – و از جمله آن گروه از نوجوانان كه به نظر داراي رفتاري مناسب هستند و در مقابل بزرگ سالان نوجوانان موفقي هستند – هنگامي كه با همسالان خود هستند رفتارهاي منفي و حتي خطرناكي از آنها سر مي زند.

زماني كه نوجوان تحت تاثيرهاي منفي اين گروه از همتايان خود هستند به مرور سمت مشكلاتي مانند قانون شكني، استفاده از مواد مخدر، مشكلات مدرسه، رفتارهاي مقابله جويانه، و عضويت در باندها سوق پيدا مي كند.

اگر نوجوان شما با افرادي ارتباط برقرار كند كه اقدام به مصرف مواد مخدر مي كنند و يا ديگر رفتارهاي خود-تخريبي را انجام مي دهند، بنابراين احتمالا فرزند شما نيز به انجام اين رفتارها گرايش پيدا خواهد كرد.

 

فرزند خود را به داشتن روابط سالم و مثبت تشويق كنيد

تشويق روابط دوستانه ميان نوجوانان امري مهم است. همه ي ما مي خواهيم فرزندان ما با افرادي ارتباط برقرار كنند كه تاثيرات مثبتي برروي آنها داشته باشند، و از افرادي كه آنان را به انجام كارهاي مضر، ويرانگر، يا غير قانوني تشويق مي كنند دوري كنند. والدين مي توانند با نثار كردن عشق و محبت به نوجوان، صرف وقت براي او، تعيين حد و مرزها، و تشويق او براي داشتن استقلال فكري، روابط مثبت با همتايان را در نوجوان تقويت كنند. برخي از راه هايي كه با آنها مي توانيد اين حمايت را نشان دهيد در زير آمده است:

 • داشتن رابطه اي مثبت با نوجوان

زماني كه روابط والدين با نوجوان گرم و محبت آميز، با احترام متقابل، و با ثبات و سرشار از عشق باشد، اين رابطه شكوفا شده، اعتماد به نفس، سلامت رواني، معنويات، و مهارت هاي اجتماعي او افزايش خواهد يافت.

 

 • صادقانه به كارها و فعاليت هاي نوجوان علاقه نشان دهيد

اين كار به والدين اجازه مي دهد تا دوستان فرزند نوجوان خود را بشناسند و بتوانند بر رفتارهاي او نظارت داشته باشند، كه براي دور نگه داشتن او از خطرات بسيار ضروري است. زماني كه رفتارهاي ناسالم و منفي از او سر مي زند، والديني كه براي فرزندان خود مقررات و حد و مرزهايي تعيين كرده و همچنين پيامد هاي نقض آنها را مشخص مي كنند، اگر انها را به ارامي وادار به اجراي قوانين كنند مي توانند انتظار انتقاد كمتري از سوي نوجوان خود داشته باشند. معمولا والديني كه همراه با فرزندان خود و با مشاركت آنها، حد ومرزها و انتظارات را مشخص  مي كنند، متوجه مي شوند كه به مرور توانايي فرزندان آنها براي پايبندي به اين انتظارات افزايش مي يابد.

 

 • تشويق نوجوان به داشتن تفكري مستقل

با اين كار، نوجوان نگرشي سالم درباره‌ي خود پيدا خواهد كرد و توانايي او براي مقاومت در برابر فشارهاي منفي همسالان افزايش خواهد يافت.

 

 • زماني كه دوستان نوجوان مورد تاييد والدين واقع نمي شوند

 

ممكن است از افرادي كه دختر و يا پسر شما به عنوان دوست و يا گروه همتايان برگزيده اند، ناراضي باشيد و مورد تاييد شما نباشند. شما مي توانيد دلايل مختلفي براي عدم تاييد اين افراد داشته باشيد مانند سوابق اين افراد، گرايش هاي منفي آنها، يا مشاهده ي رفتارهاي پرخطر و نامناسب (مانند مصرف الكل، مواد مخدر، فرار از مدرسه، خشونت، رفتارهاي جنسي). براي شما چند راهكار پيشنهاد مي شود:

 

 • سعي كنيد دوستان فرزند خود را بشناسيد.

اسم هاي آنها را ياد بگيريد، آنها را به خانه دعوت كنيد تا بتوانيد با آنها گفت و گو كنيد و حرف هاي آنها را بشنويد، و با والدين آنها آشنا شويد.

 • به دوستان فرزند خود حمله نكنيد.

به خاطر داشته باشيد كه انتقاد از فرزندتان بخاطر دوستاني كه انتخاب كرده است نوعي تخريب شخصيت محسوب مي شود.

 • به نوجوان كمك كنيد تا تفاوت ميان تصوير ( ابراز فرهنگ جواني) و هويت (آنچه كه هست) را درك كند.
 • ارتباط خود را با او حفظ كنيد و سعي كنيد دريابيد كه چرا اين دوستان براي او مهم هستند.
 • بررسي كنيد كه آيا نگراني شما در باره ي دوستان او واقعيت دارد.
 • اگر به اين نتيجه رسيديد كه نگراني هاي شما درست بوده اند، در مورد رفتارها و انتخاب ها با نوجوان گفتگو كنيد و نه دوستان او.
 • با حمايت از تصميماتي كه بر پايه ي اصول و باورها گرفته شده اند و نه بر اساس نظر و خواست ديگران، استقلال نوجوان را در تصميم گيري هاي خود تقويت و تشويق كنيد.
 • اجازه دهيد نوجوان شما از نگراني ها و احساسات شما آگاه شود.
 • با كمك به نوجوان براي فكر كردن پيش از هر اقدامي و بحث كردن در مورد پيامدهاي كوتاه مدت و بلند مدت رفتارهاي پرخطر، تفكر انعكاسي او را تقويت كنيد.
 • به ياد داشته باشيد كه همه ي ما درس هاي با ارزش زندگي خود را از اشتباهات خود فرا گرفته ايم.

صرف نظر از هر نوع تاثير فشار همسالان كه فرزند نوجوان شما با آن روبرو شود، او بايد بياموزد كه ارزش همسان شدن و همشكل شدن با گروه (پيوستن) را با اهميت تصميم گيري بر اساس اصول خود (استقلال) بسنجد و شما بايد همواره اطمينان حاصل كنيد كه فرزند نوجوان شما مي داند كه عاشق او هستيد و در خانه براي او به عنوان يك شخصيت ارزش قائل هستيد.

 

براي مطالعه بيشتر

اختلال بي اشتهايي عصبي در نوجواني

اختلال بي اشتهايي عصبي در نوجواني

درك رشد و هيجان نوجوان

 

منبع:مشاوره-خانواده.com


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۱ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۰۷:۲۳:۱۴ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

سوال شده 2 ساعت قبل در مشاوره خانواده آنلاين توسط هلنا
نمايش از نو 45 دقيقه قبل

يه كودك يك و نيم ساله دارم كه بعد از چندين سقط و با مصرف دارو در هر روز از حاملگي موفق به بدنيا آوردنش شدم ولي الان دچار مشكل شدم پسرم خيلي جيغ ميكشه در طول روز و اصلا به حرف هاي من گوش نميده مثلا من ميگم دست به فلان چيز نزن كثيفه گوش نميكنه بايد بگم من به خاطر جيغ زدناش كتكش ميزنم يكم دست خودم نيست استرس شديدي ميگيرم وقتي جيغ ميزنه و بعد عذاب وجدان ميگيرم احساس مي‌كنم مشكل از منه نمي‌دونم چيكار كنم كم آوردم از خانوادمم خيلي دورم تنهام

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۱ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۰۷:۲۱:۴۲ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

در فرزندان استعداد را آشكار كنيد و براي افزايش هوش و نبوغ فرزند خود از دوران كودكي آغاز كنيد

براي افزايش هوش و استعدادفرزندان انجام بازي هاي فكري تاثير دارداستعداديابي

كه والدين نقش مهمي در اين زمينه دارند.

كشف استعداد فرزندان

بازي شن موجب زياد شدن توانايي كودك مي شود ، همچنين كتاب خواندن و تكرار كردن آن همراه

با شعر از روي اشكال براي كودكان مطلوب مي باشد. عدم آموزش دادن و بي توجهي به فرزند موجب

آشكار نشدن استعداد مي شود كه بايد حتما به مركز مشاوره خوب مراجعه كنيد.

شماره هاي تماس 01

پرورش استعداد خلاقانه 

چسباندن و برش زدن اشيا و از طرفي ساختن كار دستي با وسايلي كه قابل دور انداختن است توسط والدين

و همچنين صدا سازي به همراه ريتم به وسيله وسايل ساده باعث مي شود كودك ياد بگيرد تا از هر نوع

وسيله اي به صورت خلاقانه استفاده كند.

بازي كردن با دكمه خلاقيت كودك را بيشتر مي كند و بايد توجه داشت كه نظارت كافي را والدين انجام

دهند كه به درستي انجام دهند.

منبع: كودك و نوجوان


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۱ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۰۷:۱۹:۲۳ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

زندگي يك دوران گذر است از آنچه كه به وجود آمده ايم به آنچه كه در انتظارمان است. مهم نيست كه اعتقادتان چه باشد كه البته قطعاً همه ما در يك چيز و آن هم وجود خدا ايمان داريم اما براي گذر از اين زندگي با تمامي مشكلات و سختي هاي موجود در بين راه آن نياز به يك همدم و يك همپا داريم تا بتوانيم در برابر اين همه مشكلات پيش رو كم نياورده و ادامه دهيم. ازدواج يكي از مهمترين روش هاي ايجاد انگيزه براي زندگي و همچنين تكيه كردن به كسي براي ادامه زندگي است. اما در همين زندگي مشترك هم بسياري از مشكلات خاص نمايان خواهند شد كه ميزان تجربه و نحوه مديريت افراد را خواهد سنجيد. بعضي از مواجهه با مشكلات پيش رو پيروز و سربلند بيرون خواهند آمد و بعضي نيز شكست خواهند خورد اما اينكه چگونه بر اين مشكلات غلبه كنيم از اهميت خاصي برخوردار خواهد بود.

تمامي مشاوران و كارشناسان به اين نكته اشاره مي كنند كه خنده درمان همه بيماري ها و مشكلات روحي و رواني است اما اينبار مي خواهيم بگوييم خنده و شادي در شكلي معقول و به دور از لوده بازي مي تواند حلال تمامي مشكلات شما باشد! هر مشكلي كه داشته باشيد هرچه كه بر سر راه زندگي شما قرار بگيرد شما مي توانيد پس از ايمان به خدا و سپس حفظ روحيه خود و شادابي در زندگي برآن غلبه كرده و آن مشكل را پشت سر بگذاريد! شايد در ابتدا غير قابل باور باشد اما همين خود شما فكر كنيد كه چند بار شده است كه مشكلي براي شما پيش آمده و سپس با اعصاب خوردي و ناراحتي شما مشكلات بعدي هم يكي پس ار ديگري نمايان شده است؟!  و يا چندبار شده است كه در غبال مشكلي با حفظ روحيه و ايمان به خدا عمل كرده ايد و آن كار به آساني انجام شده است؟!

بله چس بياييم در مواجهه با مشكلات زندگي شادابي زندگي خود را حفظ كرده به خدا تكيه كرده و شروع به مبارزه با آن كنيم بي آنكه ذره اي از روحيه خود را ببازيم!

 

براي ديدن مقاله هاي بيشتر در رابطه با اين موضوع به مركز مشاوره ازدواج رجوع كنيد

منبع:فارس پاتوق


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۱ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۰۷:۱۷:۴۱ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]
اثرات معجزه آساي در آغوش كشيدن كودكان

در آغوش كشيدن كودك

موجب وابسته شدن كودك و والدين مي شود

و در بالا رفتن مهارت اجتماعي، شكل گرفتن شخصيت و بر استعداد كودك موثر مي باشد.

افرادي كه در كودكي مورد نوازش و محبت والدين قرار گرفته اند

توانايي بيشتري در تحليل بيشتر و احساس بيشتر دارند

و در آينده مي توانند به اطرافيان و همين طور فرزند و همسر خود منتقل كنند.در آغوش كشيدن كودكان

فكر كردن به اين كه بغل كردن كودك كار نادرستي مي باشد

غلط است و در نتيجه بايد اين كار به موقع و به جا انجام داد.

لازم نيست براي محبت كردن حتما كودك خود را در آغوش بكشيد

با نوازش كردن هم اين كار ممكن است فقط كافيست

كودك حضور پر محبت شما را احساس كند.

نوازش كردن باعث ترشح شدن انتقال دهنده عصبي در بدن او شده و سيستم ايمني بدن را تقويت مي كند

كه احساس سرحال بودن و لذت را در پي دارد زيرا كودكاني كه نوازش مي شوند

شاداب تر و سالم تر هستند و دچار استرس نمي شوند.

منبع:مشاوره-خانواده.com

 

برچسب ها: آموزش دادن به كودكان ,تغذيه كودكان ,در آغوش كشيدن كودكان ,مشاور كودك و نوجوان ,وابسته شدن كودك ,


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۱ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۰۷:۱۶:۱۹ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

راه درمان پسري كه مورد تجاوز قرار گرفته چيست؟

تجاوز جنسي در تعريف يك عمل جنسي است كه مي تواند مقاربت جنسي نداشته باشد و معمولا به صورت جنسي به واسطه زور انجام مي شود.

احتمالا منجر به اعمال زور يا ترس مي شود و گفته مي شود بيشتر يك عمل خشونت آميز است تا يك عمل جنسي.

با اين حال، اين يك رفتار طبيعي جنسي نيست، و همچنين داراي موارد ضد اجتماعي است.

در اغلب موارد ما متوجه مي شويم كه متجاوز با قرباني و اغلب خشونت هاي جنسي از پيش طراحي شده آشنا است و بيش از نيمي از قربانيان از آشنايان هستند.

در برخي موارد (به ويژه در مواردي كه قرباني جوان يا نابالغ است) ، قرباني ممكن است ابتدا گمراه شود و سپس مورد تجاوز قرار گيرد، اما اگر قرباني بالغ  باشد، احتمالا به واسطه زور انجام مي شود.

راه درمان پسري كه مورد تجاوز قرار گرفته چيست؟

ويژگي هاي متجاوزان چيست؟

بله اكثر متجاوزان از لحاظ درآمد كم درآمد اند و معمولا افراد باهوش كم هستند.

همانطور كه گفتم، اكثر تجاوزات يك نقشه قبلي دارند و در بسياري از موارد از لحاظ آماري اين امر با همسايگان رخ مي دهد و عمدتا در شهرهاي بزرگ و در شب رخ مي دهد.

در هر صورت، اين ممكن است در خيابان ها، در شب، در يك ماشين، در يك پاركينگ يا در يك فروشگاه بزرگ، در آسانسور، در راهرو ساختمان يا در مكان هاي ديگر كه قرباني كمتر احتمال فرار دارد، رخ دهد.

گاهي اوقات ممكن است متجاوز به خانه يا آپارتمان فرد وارد شود و وانمود كند كه چيزي را حمل مي كند.

چه گروهي معمولا قربانيان تجاوز جنسي اند؟

همه مي توانند قرباني باشند از كودكان و مردان بالغ تا سالمندان اما جواني، بيوه بودن، و كودكي احتمال وقوع حادثه را افزايش مي دهند.

بسياري از روانشناسان مي گويند كه بسياري از قربانيان حادثه را پنهان مي كنند. درست است؟

بله واقعيت اين است كه در اكثر موارد چنين اعمال گزارش نشده ، زيرا اگر اين مورد باشد، آنها مورد هجمه قرار مي گيرند و بنابراين مشكلات قرباني افزايش خواهد يافت.

به همين دليل، او معمولا ناراحتي خود را تحمل مي كند.

شايد او نمي خواهد درگيري هاي خانوادگي اش زياد شده و همه بفهمند يا از ترس يك شخص آشنا كه در پليس باشد و درگير اين موضوع شود ان را پنهان مي كند.

شايد او مي ترسد كه او تحت تعقيب، زنداني يا سوء استفاده قرار گيرد و از او انتقام بگيرند.

بنابراين، با احساس خجالت يا ناراحتي، آنها ترجيح مي دهند كه عقب نشيني كنند و از وارد شدن به امري كه احتمالا موجب ناراحتي مي شود خودداري مي كنند.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۱ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۰۷:۱۵:۰۹ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]
 
 
مركز مشاوره خانواده:مراقبت سرماخوردگي باش

 

سرماخوردگي. اين كلمه مركب اين روزها ما را به خيلي جاها مي‌كشاند. دنبال واژه نام‌آشناي اين روزها راه افتاده‌ايم در خيابان‌ها تا ببينيم به كجاها مي‌رسيم و در اين زمينه چه تجربياتي مي‌توانيم كسب كنيم. الان چند وقتي است كه يكي از مدارس استفاده از ماسك را اجباري كرده‌اند. دانش‌آموزان مدرسه راهنمايي دخترانه اين روزها با ماسك‌هايي كه به دهان مي‌زنند، وارد مدرسه مي‌شوند. با همان ماسك‌ها سر كلاس مي‌نشينند. خانم رنجبري ناظم مدرسه مي‌گويد: «حداقل روزي چهار، پنج بار بايد از مدرسه با اولياي بچه‌ها تماس مي‌گرفتيم كه بيايند بچه‌هاي تب‌دار و سرماخورده‌شان را ببرند.» همين موضوع باعث مي‌شود اولياي مدرسه تصميم بگيرند ماسك‌زدن را براي بچه‌ها اجباري كنند. خانم رنجبري مي‌گويد: «تمام درس‌هايمان عقب افتاده. گاهي تعداد غايبان كلاس از بچه‌هايي كه حاضر بودند بيشتر بود. اصلا كلاس شكل رسمي پيدا نمي‌كرد و معلم‌ها نمي‌توانستند درس بدهند، چون بايد دوباره درس را براي عده‌اي كه نيامده بودند تكرار مي‌كردند.» او معتقد است در اين مدت كه همه بچه‌ها از ماسك استفاده مي‌كنند، اوضاعشان كمي بهتر شده است. مي‌گويم آيا سخت‌گيري‌هايي كه قبلا براي غيبت دانش‌آموزان در مدارس وجود داشت هنوز هم اعمال مي‌شود؟ مي‌گويد: «راستش الان شرايط طوري است كه خيلي نمي‌توانيم سخت‌گيري كنيم. بالاخره هم شيوع آنفلوآنزاي خوكي خطرناك است و هم سرماخوردگي دست‌بردار نيست. الان بچه‌ها گواهي‌هايي از پزشك معالجشان مي‌آورند كه گاهي شش روز استراحت برايشان در نظر گرفته. بالاخره بايد مدارا كنيم. گاهي هم معلم‌ها مريض مي‌شوند. در اين چند وقت خود ما هم غيبت داشته‌ايم.»(مشاوره تلفني تهران)

خانم رنجبري آخر سر مي‌گويد: «مدرسه ما تنها اين مشكل را ندارد. اين مشكل امسال گريبان‌گير خيلي از مدارس بوده. حتي شنيده‌ام بعضي مدارس به طور غيررسمي كلاس‌هايشان را چند روزي تعطيل كرده‌اند، اما آموزش و پرورش منطقه اگر بفهمد مدرسه‌اي بدون هماهنگي تعطيل شده با مدير و مسئولان مدرسه برخورد مي‌كند. انگار امسال قرار نيست كلاس‌هاي درس عادي باشد. اول به خاطر آنفلوآنزاي خوكي معلوم نبود كه مثل هر سال اول مهر داشته باشيم، حالا هم اين وضعمان است. بايد بسازيم.»

مسير دوم درمانگاهي است كه در همان حوالي مدرسه قرار دارد. صندلي‌هاي انتظار پر است. ساعت حدود ۱۱ صبح است و روي فيش من شماره ۲۳ مهر شده. نيم ساعتي در صف انتظار مي‌نشينم. كاركنان درمانگاه هم همه ماسك زده‌اند. گروه سني مراجعان متفاوت است، اما عطسه‌ها و دستمال‌هايي كه با آن جلوي بيني و دهانشان را گرفته‌اند، ويژگي مشتركشان است. بدن درد، گلودرد و آبريزش و عطسه، سرفه و تب و لرز هم علائمي است كه به خاطر آن در نوبت انتظار معاينه دكتر نشسته‌اند.

«من هميشه در اين درمانگاه از هشت صبح تا ۱۲ ظهر حدود ۱۲ تا ۱۵ مريض را مي‌بينم، اما در اين چند هفته اخير حداقل ۲۵ نفر را در روز معاينه كرده‌ام و گاهي اين تعداد به ۳۵ نفر هم رسيده. اكثرشان هم به خاطر ابتلا به سرماخوردگي مراجعه مي‌كنند.» اين را دكتر نديمي مي‌گويد. او معتقد است از نيمه دوم شهريور تا نيمه اول آبان‌ماه فصل سرماخوردگي است: «از اين هفته ديگر بايد سرماخوردگي كم مي‌شد، اما امسال كم كه نشده هيچ، تعداد مراجعان در هفته اخير روزبه‌روز زيادتر شده. دليلش هم سرد و گرم‌شدن گاه و بي‌گاه هواست. در يك روز بارها وضعيت هوا تغيير مي‌كند.

مثلا صبح سرد است طرف با لباس گرم از منزل خارج مي‌شود، بعد يكدفعه دو ساعت بعدش آفتاب همه جا را مي‌گيرد و لباس گرم كلافه‌كننده مي‌شود. يا صبح هوا خوب است، ولي يكباره سرد و باراني مي‌شود. امسال تغيير دماي هوا ناگهاني و زياد است.»

دكتر نديمي استراحت را اصلي‌ترين درمان سرماخوردگي مي‌داند و مي‌گويد: «هيچ چيز به اندازه استراحت كامل و استفاده از مايعات و سبزيجات و ميوه‌هاي تازه در درمان سرماخوردگي موثر نيست.» دكتر با تاكيد مي‌گويد: «بعضي وقت‌ها به بيماران مي‌گوييم كه سوپ استفاده كنيد؛ سراغ سوپ‌هاي رستوراني يا آماده مي‌روند. اين سوپ‌ها تاثيري ندارند. سوپي كه با سبزيجات تازه پخته شود، در درمان سرماخوردگي موثر است، وگرنه سوپ‌هاي آماده و يا آنهايي كه با مواد فريزري پخته شوند، فايده‌اي ندارد.»

با خنده مي‌گويد: «گاهي مي‌بينم كساني سرما خورده‌اند و از آب‌ميوه‌هاي آماده و مدت‌دار استفاده مي‌كنند، با اين استدلال كه براي مريضي‌شان خوب است. اين آب‌ميوه‌ها تاثيري در درمان سرما خوردگي ندارند. پر از مواد افزودني هستند. آن‌چه در درمان سرماخوردگي موثر است، آب‌ميوه طبيعي و تازه است.» با وجود اين توضيحات دكتر، انگار بازهم بازار فروش سوپ در رستوران‌ها داغ است. اين را از تعداد سوپ‌هاي سفارشي‌اي كه توي صندوق مخصوص حمل غذاي موتور پيك رستوران جا مي‌گيرد، متوجه مي‌شوم. آقاي مومني كه در مركز تهران آشپزخانه دارد هم اين موضوع را تاييد مي‌كند و مي‌گويد: «چند وقتي است كه فروش سوپ در رستورانمان خيلي زياد شده. بعضي وقت‌ها تمام مي‌شود و باز هم سفارش داريم.» او هم مي‌داند كه دليل فروش سوپ‌هايش فصل و سرماخوردگي است: «ما قبلا براي سوپ خالي پيك نداشتيم، اما اين روزها مي‌بينيم يك‌باره از يك شركت زنگ مي‌زنند و فقط پنج تا سوپ سفارش مي‌دهند، چون همه‌شان مريض و سرماخورده‌اند و مجبورند غذاي ساده بخورند.» به خاطر همين هم ديگ پختن سوپش را بزرگ‌تر كرده است.

سرماخوردگي بازار شلغم را هم حسابي داغ كرده است. كافي است سري به يكي از مراكز ميوه و تره‌بار اطرافتان بزنيد. صف خريد شلغم و ليمو شيرين ركوردار است. علي آقا مسئول غرفه ميوه غر مي‌زند و شلغم‌ها را در كيسه خانم ميانسالي كه مي‌گويد «علي آقا تو رو خدا ريزترهايش را بريز» مي‌ريزد و مي‌گويد: «يكي مي‌آيد مي‌گويد درشت‌ها را بده، يكي ريزه‌ها را مي‌خواهد.» زن با لبخندي مي‌گويد: «خب كسي كه درشت‌هايش را مي‌گيرد، مي‌خواهد ريزش كند براي سوپ، اما من مي‌خواهم بپزمش و خالي بخوريم.»

شلغم به علت سرما كمي گران‌تر شده و علي آقا مي‌گويد روزي دو تا گوني ۲۰ كيلويي را به فروش مي‌رساند و بيشتر اوقات هم مجبور است دست رد به سينه بعضي از مشتري‌ها بزند و بگويد: «تمام شده، فردا بيا.»

علي آقا مي‌گويد: «اين روزها هويج و ليموشيرين و شلغم به دادمان نمي‌رسد. هركس به تره‌بار مي‌آيد، اين سه قلم را هم مي‌برد.» بدون اين كه چيزي بگويم، خودش جواب را مي‌دهد: «از بس همه مريض دارند. بعضي‌ها مريضند، بعضي‌ها هم براي پيش‌گيري مي‌برند.» به سراغ تجربه‌هاي خودش مي‌رود و مي‌گويد: «هيچ چيز در سرماخوردگي مثل شلغم عمل نمي‌كند. خودم هر وقت سرما مي‌خورم، يك ديگ شلغم بار مي‌كنم. خودش را مي‌خورم و با آبش سر و صورتم را بخور مي‌دهم. خانم دواي سرماخوردگي همين است.»

اين ميان خيلي‌ها هم به عطاري‌ها مراجعه مي‌كنند تا با استفاده از داروهاي گياهي و جوشانده‌ها مداوا شوند. چهارتخمه، جوشانده چهارگل و ترخنه و… توصيه عطارها براي مداواي سرماخوردگي است، البته صاحب عطاري بهار مي‌گويد: «مصرف هيچ كدام از اينها بدون استراحت فايده ندارد.»

او با خنده مي‌گويد: «اگر اين دوا‌ها را مصرف كني و تخت بخوابي، ۲۴ ساعته خوب خوب مي‌شوي…..» چهارتخمه و چهارگل و به‌دانه را براي گلودرد پيشنهاد مي‌كند و درباره ترخنه توصيه مي‌كند بهتر است كه با سبزي تازه تبديل به آش شود. مي‌گويد: «ترخنه دماي بدن را بالا مي‌برد. باعث مي‌شود عرق كني و خوب شوي. اگر شب يك كاسه آش ترخنه بخوري و لحاف‌پيچ بخوابي، تا صبح خوب خوب مي‌شوي…» از عطاري بيرون مي‌آيم. آدم‌هاي اطراف را نگاه مي‌كنم؛ يا ماسك دارند و يا با دستمال بيني‌شان را گرفته‌اند و عطسه مي‌كنند. لعنتي انگار همه شهر را تسخير كرده است.

عسل؛ عسل را هرطور كه استفاده كنيم، درماني براي سرماخوردگي به حساب مي‌آيد. بررسي‌ها نشان مي‌دهد كودكاني كه روزي يك قاشق چايخوري عسل مصرف مي‌كنند، هنگام سرماخوردگي كمتر سرفه مي‌كنند و خواب بهتري دارند.

ليمو؛ ويتامين C موجود در آن براي درمان اين بيماري موثر است. از آنجا كه مصرف آب ليمو هنگام سرماخوردگي اهميت زيادي دارد، براي طعم‌دار كردن آب از ليمو استفاده كنيم. براي رفع گلودرد، كمي ليمو در يك ليوان آب جوش بريزيد و يك قاشق چايخوري عسل يا كمي زنجبيل به آن اضافه و مصرف كنيم.

آب نمك؛ به دليل اينكه آب نمك التهاب گلو را كاهش مي‌دهد، قرار دادن نمك روي زخم مي‌تواند آزاردهنده باشد، اما غرغره كردن آب نمك مي‌تواند تسكين دهنده گلودرد باشد. نصف قاشق چايخوري نمك را در يك ليوان آب مخلوط كنيم و آرام غرغره كنيم. اين كار را بر حسب نياز تكرار كنيم.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۱ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۰۷:۱۳:۵۸ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

براي رسيدن به موفقيت راهكارهايي وجود دارد .

كه شامل موارد زير مي شود:

 • ما دو صداي دروني داريم.فتح
 • صدايي كه براي ما بيان مي‌كند سخت كوشش كنيد .
 • و كارهاي خود را به نتيجه برسانيد.
 • صدايي كه بيان مي كند روي كارهاي خود به تمركز كردن بپردازيد.
 • و بعد از به اتمام رسيدن يك كار سراغ كار ديگري برويد .
 • و آن را به صورت صحيح تمام كنيد.

فتح

نداي دورني انسان

و همينطور صدايي براي ما بيان مي‌كند كه كمي استراحت كنيد .

تلويزيون نگاه كنيد يا كمي وبگردي انجام بدهيد.فتح

در زندگي گاهي اوقات قرباني بي عدالتي ها مي‌شويم.

به طور مثال مستحق ارتقاء رتبه مي باشيم ولي به آن دست پيدا نمي‌كنيم.

اين مسئله مهم نيست كه ما كه مي باشيم .فتح

برخي اوقات در موقعيت ناعادلانه اي قرار خواهيم گرفت .

و زندگي با بي انصافي با ما برخورد مي كند.فتح

مي توانيم او را براي خود مشوق قرار دهيم.

يا مي‌توانيم آن را ناديده بگيريم .

و به سمت جلو حركت كنيم .

يا حتي آنرا مشوقي براي پيشرفت هاي  خود تصور كنيد.

مطالب و مقالات سايت ” مشاوره خانواده” توسط تيم تخصصي مشاوران و روانشناسان تهيه و پشتيباني شده است.

 

علت بهانه گيري 

 • به بهانه هاي خود گوش كنيد.
 • اين اين را درك كنيد كه به چه علت اين بهانه‌ها را دارا مي باشيد.
 • در آخر تلاش كنيد متوجه شويد به چه صورت مي توانيد.
 • از آن براي دستيابي به موفقيت و پيشرفت استفاده كنيد.
 • چيزهايي كه در زندگي مي‌خواهيد محرك هاي ما محسوب مي شود.
 • البته آنها به طور تنهايي توانايي مشخصي را ندارند.

موفقيت هاي حقيقي

موفقيت‌هاي حقيقي هنگامي كسب خواهند شد .فتح

كه آنها نه تنها در زندگي ما بلكه در زندگي اطرافيان نيز تحولاتي به وجود آورد.

اگر در شرايطي قرار بگيريد كه به اتمام رساندن كاري براي شما دشوار.

و بيشتر از مهارت‌هاي شما باشد تلاش خود را طولاني تر كنيد.

تا آن پروژه را به نتيجه دلخواه خود برسانيد.فتح

اشخاصي كه به موفقيت حقيقي دست پيدا كرده اند .

تعيين هدف در زندگي

 • براي هدف خود به صورت سخت كوشش كرده اند.
 • شايد آنها در صدمه مسئله هاي جانبي خود مانند :
 • خانواده يا زندگي اجتماعي قرار گرفته اند.
 • ولي هدف در اولويت تمام امور قرار مي گيرد .
 • و تا هنگامي كه آن را به اتمام نرسانده اند .
 • در رتبه هاي بعدي هم ارزش دارد.

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۱ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۰۷:۱۲:۳۸ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

با عرض سلام و خسته نباشيد به اساتيد بزرگوار
من ۲۳سالمه يك سالي نامزد بودم و الان ۳ ماهه عروسي گرفتيم و داريم زندگي مي‌كنيم
مشكلي كه من دارم خانومم ۲۰سالشه هميشه سر خانواده من دعوا داريم كه چرا اينو گفتن اونجوري كردن به ما سر نميزنن به تو پول نميدن به داداشت ميدن و اين چيزا.
ي چند روزيه احساس ميكنم پشيمون شدم از ازدواج و اينكه مجرد بودم خيلي بهتر بود و اعصابم راحت بود و برا خودم زندگي ميكردم و آزاد بودم ضمنآ من ۲۳ سالمه. حالا مي‌خوام بدونم من اشتباه فكر ميكنم و ادامه بدم يا نه واقعا خيلي درگير شدم. البته ناگفته نمونه ما همو ميخواستيم كه ازدواج كرديم ي يك سالي دوست بوديم. من ي شهر ديگه زندگي ميكردم خانمم ي شهر ديگه. فقط نيازمند راهنماييم. يك چندفعه آيي هم دعوامون شديد بود كه خانمم فقط مي‌گفت طلاق مي‌خوام و تمام دعواهاي ما سر خانواده كنه و منم چيزي نميتونم بگم بهش. اگه بگم دعوا شروع ميشه


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۱ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۰۷:۱۱:۰۹ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

 پدر براي تهديد وسيله نيست

بعضي از خانواده ها براي اينكه از كار نامناسب فرزند خود جلوگيري كند

نقش پدر را به عنوان تهديد براي فرزند انتخاب مي كنند.

وقتي مادر عبارت اينكه بزار پدرت بياد را براي تهديد به كار مي بريد يعني مادر در محيط خانه هيچ

نقشي ندارد در حالي كه بايد قواعد خانه با پدر متناسب باشد كه هر دو قانون گذار هستند و بايد بر آن

نظارت داشته باشند.

 

پدر براي تهديد وسيله نيست

كودك نبايد به گونه اي تربيت شود كه از پدر حساب ببرد ولي از مادر ترسي نداشته باشند

زيرا در تربيتفرزند بايد زن و شوهر سازگاري داشته باشند و هر دو در تربيت نظر يكسان داشته باشند.

در غير اين صورتكودك دچار دو راهي مي شود كه بايد به  مركز مشاوره خوب مراجعه كنند.

بهترين روشي كه در تربيت كودك اهميت دارد دوستي و صميميت است كه اگر ادامه پيدا كند

و در زن و مرد يكسان باشد در تربيت فرزند موثر مي باشد.

منبع:مركز مشاوره ستاره ايرانيان


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۱ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۰۷:۰۹:۳۸ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]
طراحي سايت و فناوري اطلاعاتطراحي سايت و فناوري اطلاعات

طراحي سايت طراحي وب سايت طراحي سايت تهران اگر هر شركت تكنولوژي تكيه گاه روح و روان طراحي سايت و طراحي وب سايت است، پس است. از زمان آغاز آن به عنوان يك پروژه جانبي در اوايل ، خدمات بازاريابي بين خطوط بين تجربيات خلاقانه و قابليت استفاده ساده راه مي رفت. يكي از آن شركتهايي است كه به دادگاه ميرود، يك طراحي سايت بر روي شانه اش ميگذارد و چيزي جز شبكه وب سايت ندارد. در حال حاضر، با آخرين حسن نيت خود را از آژانس نام تجاري كالينز تا كنون، در كنار تيم داخلي تقريبا همه چيز را درست كرده است. تقريبا. طرح دوستداران شامپو از اين كار لذت خواهند برد تا كشف كنند كه فردي از تجديد حيات جان سالم به در برد. او طراحي سايت را از دست داده است، كمي از خز رفته است، گوش ساده تر است. اساسا فردي بيشتر قابل استفاده، قابل ترجمه تر، بين المللي تر است. فردي عنصر بصيرت بازداشتي از برند، رنگ نام تجاري جديد است. زرد سخت طراحي سايت و طراحي وب سايت شده است، اما آن را به مراتب رضايت بخش ترين رنگ زماني كه آن را درست است، كه در اين مورد است. اين استفاده شده است كه كل هويت را به هم متصل كند به طوري كه با هيچ چيز كمتر از طراحي سايت و طراحي وب سايت كار نكند.


تاثير فناوري اطلاعات بر طراحي سايت

جالب ترين نه لزوما در يك راه خوب تصميم به رها كردن تجديد دوست داشتني از اسكريپت اصلي طراحي سايت و طراحي وب سايت است. اين جايگزين شده است كه به صورت عجيب و غريب، داراي احساسات يكنواختي است كه ريتم كم ندارد و هجاهاي آن از يك ناراحت كننده جدا مي شوند؛ عجيب و غريب با توجه به اين كه مارك مشتاق طراحي سايت است كه اين حرف را به تصوير بكشد در حال حاضر، و نه. يك توضيح نيمه پخته شده در مورد ناسازگاري اسكريپت با اصطلاح فردي در طراحي سايت ارائه شده است. در ابتدا من از لوگو جديد متنفر بودم؛ يك ساعت بعد، من آن را دوست داشتم؛ حالا من دوباره عذرخواهي مي كنم اين لوگو به نظر مي رسد كه مجبور به تقسيم نظر است، اما حداقل اين يك هندسه بدون صفر در طراحي سايت نيست. همراه با اين لوگو كوپر نور را به عنوان الگوي شركتي خود به تصويب رسانده است، و همه چيز را به طور واضح احساس مي كند. تايپ كنيد واقعا شگفت انگيز نيست كه كار كرده تا لبه هاي طراحي سايت خود را حفظ كند؛ پس از آن همه چيزهايي كه آنها را از خود برجاي گذاشتند آنها به نامشان هستند اما چه چيزي ممكن است شگفت انگيز باشد، اين است كه چگونه فراموش نشدني است، به خصوص با تصاوير خود، كه در جايي بين دكتر و بليك، به شيوه طراحي سايت و طراحي وب سايت مي گويند. تصاوير سياه و سفيد با لمس استراتژيك زرد با نام تجاري طراحي سايت از تصويرگران در سراسر جهان تهيه شده است. گرچه تصاوير فردي نسبت داده نشده است، بسياري از آنها در دست ويژهاي از آمبر ويتويتا قرار دارند. تصويرهمچنين يك سبك عكاسي با نام تجاري طراحي سايت را معرفي كرده است كه در ميان تصوير شاد از بين رفته است.


طراحي سايت بر پايه ي فناوري اطلاعات

نمونه هاي عكس خود را به خوبي از طراحي سايت مي گيرند، اما گنجاندن آنها احساس اضافي مي كند. عكس بازبيني فوق العاده عالي است. شگفتي شجاع و مناسب است. انتخاب رنگ در طراحي سايت قابل توجه است. نوع بحث قابل بحث است. عكاسي مشكوك است اما كل چيزي نيست كه اگر سرگرم كننده باشد. بزرگترين موفقيت اين است كه با وجود رشد بيش از ميليارد ايميل در روز، كاربر جديد طراحي سايت به صورت روزانه، درآمد ساليانه ميليون دلاري، از بين نرفته است كه از ابزارهايي كه ما مي خواستيم از آن استفاده كنيم. به ساده سازي بازپرداخت طراحي سايت جديد مي انديشد كمي كمتر از سه سال پيش، اوبر به عنوان انتخاب سرويس كابين براي طرفداران فكري موسيقي فانتزي معرفي شد. اين يك حركت بود كه به نظر مي رسيد كه راه اندازي را به عنوان انتخاب هر روز مردم در طراحي سايت بازنويسي كند؛ در واقع نام تجاري تمام اتصالات شخصي را از بين برد. اين هفته، كمي كمتر از سه سال طولاني تر از آن كه منتظر بود، يك هويت بسيار منسجم و بسيار جذاب را در طراحي سايت ارائه كرده است طراحي شده توسط تيم همراه با وللف اولينس، يك كار عالي براي اصلاح كمبود هاي آشكاري در هويت قبلي مي كند. به عنوان يك شركت آنها واقعا ديگر راه اندازي در سطح جهاني شناخته شده است؛ از اسم قطره در سري ، به نشانه هاي خياباني در رم اطلاع مشتريان بالقوه از جريمه سنگين براي استفاده از خدمات طراحي سايت شما تلاش براي پيدا كردن هر كسي كه هيچ ايده اي از آنچه است و آنچه اوبر انجام مي دهد . اين به رغم اين واقعيت است كه تاكنون هويت تصويري طراحي سايت كم عمق داشته است.


اهداف طراحي سايت فناوري اطلاعات

بزرگترين مسئله گسترش هويتي طراحي سايت و طراحي وب سايت است كه در سطح جهاني كار مي كرد. رويكرد قديمي بايد با فرهنگ هاي محلي قابل انطباق باشد، رويكرد جديد اين است كه خيلي ساده باشد كه در هر كجا كار كند. فلش آيكون فلش جهاني ابارمركزي براي بازنويسي يك لوگو جديد در طراحي سايت است. و بله، همانطور كه ترسيديد، براساس يك هندسه بدون صفر است. براي هر كسي كه با طبقه بندي نوع صحيح در طراحي سايت نيست، اين همان سبك اخيرا توسط گوگل، اپرا، و ديگر موارد استفاده شده است در نگاه اول، لوگر كمي ناراحت كننده است، وزن در سمت چپ باعث مي شود كه آن را به عقربه هاي ساعت چرخش دهيد. در بازبيني دقيق تر طراحي سايت فاصله آن نيست، بلكه تراكم ناشي از نزديكي ساقه ها به و و به طور خاص ترمينال سبك كوچك با علامت طراحي سايت است. چي كار ميكني فضاي خالي اينيك جاده است اگر چنين است، آنها بايد زده شوند، آنها شركت طراحي سايت را نام نهادند. با گذشت زمان با استفاده از لوگو، آن را در حال رشد بر روي من است. اين به همان اندازه كه من مي خواهم احساس راحتي نمي كنم، اما احساس مي كند كه طراحي سايت سودمند است و گامي مثبت از انحصار زودگذر اوبر است. طراحي شده در كنار لوگو، اين شركت يك قلم جديد از استوديويي مبتني بر را سفارش داده است. ناميده مي شود، كار بسيار عالي براي بستن برند طراحي سايت با هم است.
 

موضوعات مشابه


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۱ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۰۷:۰۸:۰۷ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

زمانهاي محتمل براي حاملگي

در ميان مردم باورهايي درباره باردار شدن وجود دارد كه گاه از تجربه‌هاي آنها نشأت مي‌گيرد و داراي ريشه‌اي علمي و منطقي است اما گاه براساس تجربه‌هاي فردي يا غيرواقعي و به دليل ناآگاهي از ريشه علمي با واقعيت در تضاد است.

۱ اگر آميزش جنسي تنها چند ثانيه طول بكشد، باز هم امكان باردارشدن وجود دارد؟
هر زمان اين نام مجاز نمي باشد مردانه با محدوده واژن در تماس قرار گيرد، شانس باردار شدن وجود دارد. اگر چه احتمال آن به اندازه هنگامي نيست كه كه انزال كامل صورت مي‌گيرد، اما به هر حال احتمال باردار شدن وجود دارد.
 
 
 
۲ آيا با مايع پيش انزال هم امكان باردار شدن هست؟
مايع پيش انزال همان مايع شفافي است كه پيش از انزال از اين نام مجاز نمي باشد مردانه تراوش مي‌كند. بيشتر مردها كنترلي روي آن ندارند و تراوش آن را احساس هم نمي‌كنند. اين مايع داراي تعدادي اسپرم است پس مي‌تواند بارداري ايجاد كند.
 
 
 
۳ اگر ارگاسم (ارضاي جنسي) در زنان رخ ندهد، امكان باردار شدن از بين مي‌رود؟
خير، بارداري مي‌تواند بدون رخ دادن ارگاسم پيش آيد. ارگاسم به تخمك و بارور شدن آن ربطي ندارد و نقش آن تقويت حركت مكشي لوله‌هاي فالوپ است.
 
 
 
۴ آيا اسپرم قابليت نفوذ از پارچه يا لباس را دارد؟
برخي كارشناسان مي‌گويند اگر لباس كاملا آغشته به اسپرم شود و با واژن خانم در تماس قرار گيرد، احتمال بسيار ضعيفي براي باردار شدن وجود دارد. تاكنون بررسي‌هاي دقيق و خاصي در اين باره انجام نشده است. اگر چه اين احتمال اندك است، در صورت شك داشتن به تماس با اسپرم، بهتر است از قرص‌هاي پس از نزديكي (قرص ضد بارداري اورژانس) استفاده كنيد.
 
 
۵ آيا در صورت آميزش جنسي در آب، ممكن است يك خانم باردار شود؟
بله، زيرا هنگام دخول، اسپرم در محدوده واژن قرار مي‌گيرد و وجود آب خارج از بدن، تداخلي در بارداري ايجاد نمي‌كند.
 
 
 
۶ اگر انزال در آب انجام شود (نه داخل واژن)، باز هم امكان بارداري وجود دارد؟
امكان اينكه اسپرمي به آن كوچكي بتواند در حجم آب يك استخر، وان حمام و… شنا كند و خودش را به واژن برساند و بارداري رخ دهد، بعيد به نظر مي‌رسد. اگر انزال در آب ولرم اتفاق بيفتد، اسپرم فقط چند دقيقه مي‌تواند زنده بماند و اگر در آب استخر داراي موادشيميايي، حباب يا ساير مواد رخ دهد، چند ثانيه زنده مي‌ماند.
 
 
 
۷ آيا زودتر به ارگاسم رسيدن خانم‌ها يا همسرانشان، برتوانايي باردار شدن تاثيري دارد؟
پژوهشگران نشان داده‌اند اگر خانم‌ها پس از همسرشان به ارگاسم (اوج لذت جنسي) برسند، شانس باردارشدن افزايش مي‌يابد زيرا هنگام ارگاسم ته رحم و گردن رحم به جنبش درمي‌آيد و اسپرم‌ها را به سمت رحم مي‌كشاند. اين امر باعث مي‌شود مقادير بيشتري اسپرم به سمت لوله‌هاي فالوپ (جايي كه بارور شدن رخ مي‌دهد) حركت كنند. ولي روي تخمك‌گذاري يا بارور شدن تخمك نقشي ندارد.
 
 
 
۸ آيا استرس و نگراني تاثيري بر توانايي باردارشدن دارند؟
آرامش، مي‌تواند شانس باروري را افزايش دهد. اگر مي‌خواهيد باردار شويد، نخستين و بهترين كار داشتن استراحت است. اگر ماه‌هاست درجه حرارت بدنتان را براي پيش‌بيني روز تخمك‌گذاري و بهترين زمان بارداري مي‌گيريد، يكي، دو ماه استراحت كنيد و بگذاريد همه‌چيز روند طبيعي خودش را طي كند. گاه بهترين راه، دست كشيدن از تلاش و سعي زياد است.
 
 
 
۹ آيا زمان و ساعت نزديكي، تاثيري بر بارداري دارند؟
در حقيقت چندان فرقي نمي‌كند كه در چه ساعت و زماني نزديكي داشته باشيد. مهم‌ترين مساله وجود اسپرم در لوله‌هاي فالوپ هنگام تخمك‌گذاري است. البته پژوهش‌هايي نشان داده‌اند كه مثلا تخمك‌گذاري در بهار، بيشتر نزديك به سپيده‌دم رخ مي‌دهد.
 
 

۱۰ آيا استفاده از دوش واژينال پيش از نزديكي مجاز است؟
اين دوش‌ها توصيه نمي‌شوند مگر آنكه ماما به دليلي آن را توصيه كرده باشد. دوش‌ها با شستن مايع مفيد گردن رحم، باعث كاهش ميزان بارداري مي‌شوند. ضمنا درباره ارتباط دوش‌ها با برخي عفونت‌ها و سرطان‌ها هنوز شبهه‌هايي وجود دارد.

منبع: ساينس ديلي


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۱ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۰۷:۰۶:۳۴ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

لرزش در خواب

احساس زلزله در هنگام خواب..در زمان هاي اوليه خواب به خاطر چيه؟!

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۱ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۰۷:۰۵:۰۴ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

تا كنون، مقايسه سطح استرس در افراد در سراسر ايالات متحده در طول زمان به دليل كمبود داده هاي تاريخي كه با استفاده از اقدامات قابل قبول پذيرفته شده قابل مقايسه است، امكان پذير نيست.

تحقيقات جديد از دانشگاه شلدون كوهن و دنيز جانيكي-ديورتز از دانشگاه Carnegie Mellon از دادههاي سالانه تحقيق در سال 1983 استفاده كردند كه در آن، 23،387 ساكن آمريكايي در سن 18 سالگي و نظرسنجيهاي آنلاين از سال 2006 و 2009 را مورد بررسي قرار دادند كه 2،000 بزرگسال آمريكايي را مورد بررسي قرار دادند. هر سه نظرسنجي از مقياس استرس ادراك شده (PSS) استفاده كرد، اندازه گيري شده توسط كوهن براي ارزيابي درجه اي كه شرايط زندگي در آن درك مي شود به عنوان تنش زا.

كوهن و Janicki-Deverts از پاسخ دهندگان براي تعيين اينكه آيا استرس رواني مرتبط با جنسيت، سن، تحصيلات، درآمد، وضعيت اشتغال و / يا نژاد و قوميت است و يا اگر توزيع شدت در طول جمعيت در طول 26 سال ثابت دوره زماني.

داستان هاي مربوطه

منتشر شده در مجله روانشناسي كاربردي اجتماعي،نتايج نشان مي دهد كه زنان، افراد با درآمد پايين و افرادي كه تحصيلات كمتري داشته اند، بيشتر در هر سه نظرسنجي گزارش داده اند. آنها همچنين نشان مي دهند كه به عنوان آمريكايي ها سن، استرس كمتر دارند و بازنشستگان همواره ميزان استرس پايين را گزارش مي دهند، كه نشان مي دهد كه بازنشستگي به عنوان يك رويداد ناگوار تجربه نشده است.طولاني شدن يا سرد شدن رابطه قبل ازدواج

كوهن، رابرت اي. دهرتي، استاد روانشناسي در كالج دانشكده علوم انساني و علوم اجتماعي ديتريش CMU، كه متخصص برجسته اي است، مي گويد: "ما مي دانيم كه استرس به اعمال بهداشتي فقيرتر، افزايش خطر ابتلا به بيماري، پيشرفت بيماري و افزايش مرگ و مير كمك مي كند." رابطه بين استرس و بيماري. "تفاوت در استرس بين جمعيت شناسي ممكن است نشانگرهاي مهم جمعيت باشد كه تحت افزايش خطر ابتلا به اختلالات جسمي و روحي قرار دارند."

با استفاده از نظرسنجي هاي سال هاي 2006 و 2009، كوهن و يانيكي ديورث دريافتند كه افرادي كه منجر به ركود اقتصادي در سال هاي 2008 و 2009 شد، منجر به سفيد شدن، مردان ميانسال با تحصيلات دانشگاهي و مشاغل تمام وقت شد. نويسندگان پيشنهاد دادند كه اين گروه ممكن است بيشتر از دست برود، زيرا هر دو شغل و پس اندازشان در معرض خطر هستند.

نتايج آنها همچنين نشان مي دهد بين افزايش 10 تا 30 درصد افزايش در استرس در تمام دسته بندي هاي جمعيت شناسي در طول 26 سال بين سال هاي 1983 و 2009، با اين حال كوهن در برابر نتيجه گيري كه آمريكايي ها امروز بيشتر تحت تأثير قرار دارند، هشدار مي دهد.

كوهن گفت: «سخت است بگويم اگر مردم امروز بيشتر از قبل متاثر شوند، چرا كه اولين بررسي توسط تلفن انجام شد و دو تا از آنها به صورت آنلاين انجام مي شد. "اما روشن است كه استرس هنوز هم در زندگي آمريكايي ها بسيار زياد است، و آنها را در معرض خطر بيشتري براي بسياري از بيماري ها مانند بيماري قلبي عروقي، آسم و اختلالات خود ايمني قرار مي دهد."


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۱ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۰۶:۲۵:۵۰ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ]
.: Weblog Themes By tibablog :.

درباره وبلاگ

آموزش از طريق مشاوره پيش از ازدواج تا زوج درماني و مشاوره خانواده. راهنمايي و مشاوره تلفني ازدواج و خانواده مركز تهران و جنوب ۰۲۱۸۸۴۱۹۸۳۲ مركز مشاوره شمال و شرق ۰۲۱۲۲۲۴۷۱۰۰ شمال و غرب تهران ۰۲۱۲۲۳۵۴۲۸۲ مشاوره ازدواج و خانواده شامل آموزش مهارت هاي رفتار با همسر آينده خانواده همسر زوج درماني شناسايي فرد مناسب و از همه مهمتر اطمينان پيش از ازدواج از يك انتخاب درست است! عوامل زيادي در اين امر دخيل هستند كه بايد مورد بررسي و دقت نظر هنگام همسريابي و يا حتي دوست يابي قبل ازدواج به آن توجه كرد. رفع دعواي زن و شوهر و فرزندان اعتياد و مشاوره فردي
نويسندگان
لینک دوستان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 4037
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب