مشاوره خانواده ، ازدواج، كودك و نوجوان
مشاوره خانواده ، ازدواج، كودك و نوجوان ۰۲۱۸۸۴۱۹۸۳۲

روش هاي روانشناسي معتبر براي ابراز احساسات به عشق

اول و مهمتر از همه، فراموش نكنيد كه شما و همسرتان با هم كامل مي شويد.

نقاط قوت و توانايي شما مكمل يكديگرند و اين چيزي است كه شما را جذب مي كند.

اگر به كتاب فروشي ها برويد، كتاب هاي روان شناسي زيادي را درباره بيان عشق به همسر و تفاوت هاي بين مردان و زنان وجود دارد.

در عوض، تعداد فروش آنها بالا است و هر كدام چندين بار مجددا چاپ شده اند.

اما با اين حال، با توجه به آمار روز، علاوه بر اين، طلاق در كشور ما نشان مي دهد كه خواندن اين كتاب ها تنها مي تواند سرانه خواندن را افزايش دهيد.

مشاوره روانشناس و مشاوره خانواده در گفتگو با جامعه بهداشت، توصيه هايي براي مردان براي نشان دادن عشق به همسران خود دارد.

اول و مهمتر از همه، فراموش نكنيد كه شما و همسرتان با هم كامل مي شويد.

نقاط قوت و توانايي شما مكمل يكديگرند و اين چيزي است كه شما را جذب مي كند.

كاملا طبيعي است كه يك زن و شوهر اختلاف نظر داشته باشند.

زوج هايي كه مي گويند ما نمي دانيم چرا پرونده هاي قضايي در حال زياد شدن است؟

به دليل عدم آشنايي با صفات يكديگر است.

اگر ما بدانيم مسائل چه هستند، ما مي توانيم آنها را كنترل كنيم و حفره هاي بزرگ را بدانيم.

به طوري كه ما در زمان از بين نرويم.

واضح است كه اگر شما مي خواهيد يك زندگي شاد و موفق داشته باشيد، هميشه بايد با شريك زندگيتان زندگي كنيد تا عشق شما را زنده نگه دارد.

اما رمز و راز رابطه خود با شريك زندگي تان، به طوري كه رابطه شما پر از عشق و ثبات باشد مهم است.

 ما به شما مي گوييم كه بايد چكار كنيد.

يكي از اشتباهات جبران ناپذير برخي از زوج ها پس از آغاز زندگي مشترك، فراموش كردن ابراز علاقه و قرار ندادن وقت براي يكديگر است.

به نظر مي رسد كه همه چيز براي زندگي روزمره قرباني مي شود.

بي اطلاع هستيم كه اين امر همسران را از يكديگر جدا مي كند و شكافي عميق ميان آنها ايجاد مي كند.

در حالي كه با يك شاخه گل، يك كلمه محبت آميز و چند دقيقه مكالمه صميمي، مي توان بر مشكلات و ناراحتي غلبه كرد و زندگي شيريني همراه با همسر را به دست آورد.

شما ممكن است اين را باور نكنيد، اما راه هاي ساده اي براي ابراز علاقه به همسر وجود دارد و شما نيازي به اثبات عشق خود به شريك زندگي خود نداريد.

در زير، شما برخي از روش هاي به ظاهر كوچك اما موثر را ياد مي گيريد.

 • از او بخواهيد نامه هاي مهربانانه بفرستد.
 • يك پيام عاشقانه به تلفن همراه او ارسال كنيد.
 • مطمئن شويد كه اين هم شيرين و جالب است.
 • او را بي قيد و شرط دوست بداريد.
 • منتظر نمانيد كه او پول بيشتري براي به دست آوردن و بهتر شدن زندگي داشته باشد يا با شما مهربان باشد.
 • كليد اين است كه او را دوست داشته باشيد حتي اگر شايان ستايش نباشد.
 • با شوهرتان سازگار باشيد.
 • برخورد بين دو فرد كه ديدگاه هاي متفاوت دارند، منجر به مشكلات بيشتر در زندگي مي شود.
 • اين ديدگاه ها، اگر به طور تصادفي باشند، باعث مشكلات بسيار كوچك و گذرا مي شود.
 • در غير اين صورت، اين نوع ادراكات منجر به شكاف خواهد شد.

به عنوان مثال، شما مي خواهيد به  دانشگاه برويد و به تحصيل ادامه دهيد، اما شوهر شما مي خواهد در خانه نشسته و از همسر و فرزندانتان مراقبت كنيد.

يا در موارد ديگر، شوهر شما پس از يك روز كار شب به خانه مي آيد تا شب آرام را در خانه بگذراند، اما شما، كه كل روز را در خانه گذرانده ايد، مي خواهيد شب را براي پياده روي يا مهماني اختصاص دهيد.

 
 

اختلاف بين شوهر و زن

در اينجا يك اختلاف بين شوهر و زن است و هر كس با دلايل خود مي خواهد ديگري را متقاعد كند.

 • احترام به شوهر

هر انسان به شخصيت خود علاقمند است و احترام مي خواهد.

عدم پيروي از اين امر منجر به اختلال در محبت و فاصله خواهد شد.

حفظ احترام و شخصيت ديگران مستلزم احترام به برخورد انسان است.

به دليل ارتباط نزديك آنها با يكديگر، زوج ها بيش از موعد احترام متقابل و احترام به يكديگر هستند.

در اين راستا، احترام به انسان يكي از مهمترين راه هاي بيان عشق به همسر است.

هنگامي كه يك مرد به خانه مي آيد وقتي كه با لبخند و چهره ي خوب همسرش مواجه مي شود.

به او خوشامد مي گوييد و با گرمي با او ملاقات مي كنيد.

سبب شادي او مي شود.

 • غذاي مورد علاقه همسر خود را بپزيد

غذا از آنچه مردم فكر مي كنند موثرتر است.

بله، درست است كه همه ما بايد براي زنده ماندن غذا بخوريم.

اما هدف اين بخش اين است كه غذا افراد را به هم نزديك مي كند.

هيچ چيز بهتر از بازگشت به خانه پس از يك روز طولاني و سخت و ديدن همسر كه براي شام آماده مي شود نيست.

گاهي اوقات بيان علاقه به يك همسر خيلي پيچيده نيست.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۳ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۲۳:۴۵ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]
 
 
دستورالعمل گوش‌دادن به موسيقي

نمي‌توان سليقه موسيقايي كسي را به كلي كن‌فيكون كرد. كسي همچنان مسئوليتي بر گردن ندارد؛ خيالتان راحت. تنها مي‌شود از شاخه‌اي به شاخه نزديك‌ترش پريد و قدري در اين پريدن‌ها گستره شنيداري را منبسط كرد. كار زياد دشواري نيست، البته به شرطي كه در اين مسير پيچ در پيچ به اندازه كافي علائم و نشانه‌هاي هشداردهنده وجود داشته باشد تا به شكلي حداكثري از كج‌روي و افراط و تفريط و انحراف به چپ و سبقت از راست و تصادف جلوگيري شود. قبل از حركت هم آب و روغن را چك كنيد و محض احتياط چند تسمه اضافه هم در صندوق داشته باشيد. اين مقاله قصد دارد بدون پرحرفي و بايد و نبايد و اين درست است و آن نادرست، فقط يكي از مسيرهايي را كه ممكن است شما را در رسيدن به نقطه‌اي قابل توجيه در چنين سفري، راهنمايي كند، معرفي كند. بقيه‌اش ديگر با خودتان است. البته اين نكته را نيز مي‌دانيم كه بسياري از مخاطب‌هاي اين صفحه تا به حال به آن نقطه مذكور نزديك شده‌اند و ديگر نيازي نيست كسي راهنمايي‌شان كند. قرار است اين مقاله در كوتاه‌ترين شكل ممكن، آشنايي با «موسيقي جدي» حاصل شود و يكي از هزاران مسير موجود براي ورود به اين وادي نشان داده شود.

«موسيقي جدي» در برابر «موسيقي شوخي»؟

اين سوال شايد يكي از اولين سوال‌هايي باشد كه مخاطب آماتور در ذهن با خود مرور مي‌كند. شايد همين‌طور باشد؛ يعني شايد ما «موسيقي‌جدي» داريم و «موسيقي شوخي»! حالا اولين چيزي كه بايد بدانيم اين است كه «موسيقي جدي» چگونه اصطلاحي است و از كجا آمده و به چه شكلي از موسيقي گفته مي‌شود. تشخيصش كار دشواري نيست. در وهله اول بايد بدانيد كه اين يك اصطلاح در مجموعه اصطلاحات نقد موسيقي است و واژه «جدي» قرار نيست در مقابل «شوخي» قرار بگيرد.

«موسيقي جدي» را شايد منتقدان متاخر و معاصر موسيقي باب كردند. منتقداني مثل تئودور آدورنو كه از انديشمندان ارشد مكتب انتقادي فرانكفورت بود و در عين حال يك موزيسين و آهنگ‌ساز و منتقد موسيقي بود. اين اصطلاح در نگاه اول به موسيقي كلاسيك اشاره دارد و مجموعه آن را در بر مي‌گيرد. اما اين تمام ماجرا نيست. درواقع اگر اين تمام ماجرا بود، لازم نبود اين اصطلاح را بسازند و به كار گيرند. مي‌توانستند از همان عبارت موسيقي كلاسيك استفاده كنند و ديگران را با اين عبارت جديد درگير نكنند و سوال تازه‌اي هم ايجاد نكنند. اما بايد بدانيم كه از سال‌هاي پاياني قرن نوزدهم، موسيقي در هيئتي جديد و با مجموعه قوانين جديد، آرام آرام چهره‌ ديگري از خود را به نمايش مي‌گذاشت و تفاوت‌هاي آشكاري با موسيقي قبل از خودش داشت. پس اصطلاح «موسيقي جدي» هم مي‌بايست مجموعه گسترده‌تري را تحت پوشش قرار دهد. علاوه بر همه اينها شايد خود «موسيقي كلاسيك» هم تنها يك قرارداد بود براي خطاب‌كردن مجموعه موسيقي اركسترال. اين قرارداد نه تنها در ايران رواج دارد، بلكه در مجموعه واژگان مربوط به دنياي غرب هم مصطلح است. اين در حالي است كه مثلا نمي‌توانيم هم باخ، هم بتهوون و هم فرضا ليست را در اين قاعده جاي دهيم، اما ناخودآگاه اين كار را مي‌كنيم؛ ناخودآگاه يا شايد با كمي سخت‌گيري، ازروي بي‌دقتي. بايد بدانيم كه باخ موسيقي دوره باروك را پي مي‌گرفت و بتهوون خط ربطي بود بين موسيقي كلاسيك و رمانتيك و ليست هم به طور كامل از آهنگ‌سازان دوره رمانتيك به شمار مي‌رفت. پس با اين حساب ديگر مي‌دانيم كه «موسيقي‌جدي» با اين تعاريف، گستره بسيار وسيعي از موسيقي را دربرمي‌گيرد. اما نكته مهم اين است كه بدانيم چطور مي‌شود به معناي آن بيشتر نزديك شد. از همين حالا بدانيد كه به هيچ‌وجه نمي‌توانيم يك تعريف واحد و غير قابل تغيير براي اين عبارت قائل شويم و با چند معادل، سر و ته قضيه را هم بياوريم. زهي خيال باطل! اما در تشريح بيشتر اجازه بدهيد اين توضيحات را اضافه كنيم. اين موضوع را حتما مي‌دانيد كه ژانرهاي موسيقايي، تا قبل از شكل‌گيري موسيقي مدرن، وجود خارجي نداشتند و تنها فرم‌ها وجود داشتند و در غالب اوقات، براي مشخص‌كردن محتواي كلي آثار، از دوره‌اي كه اثر در آن نوشته شده بود، نام مي‌بردند. همان‌طور كه در بالا به آن اشاره شد. (مثال باخ، بتهوون و ليست) حالا بياييد ببينيم مجموعه كارهايي كه آهنگ‌سازان بزرگ تاريخ موسيقي نوشته‌اند جدي محسوب مي‌شوند يا خير. پاسخ مثبت است. سمفوني‌ها، سوييت‌ها، كنسرتو‌ها، كوارتت‌ها، كويينتت‌ها و تمامي آثار آنها در اين دسته‌ قرار مي‌گيرند.

فرقي نداشت يك اثر براي چند ساز نوشته شده و چند دقيقه طول مي‌كشد تا اجرا تمام شود. تمامي اين فرم‌هاي موسيقايي «موسيقي جدي» قلمداد مي‌شوند. حالا يك سوال پيش مي‌آيد: آيا تنها شكل موسيقي كه در اين دوران وجود داشته، فقط و فقط همين فرم‌ها هستند و گزينه ديگري پيش روي مخاطب نبوده؟ اگر اين است، دير كاري است برايش يك نام كلي هم بگذارند؟ بايد در نظر بگيريم كه در دوران گذشته هم بخشي از موسيقي به عنوان موسيقي عام‌پسند حيات داشته و مخاطبان خاص خود را نيز در برمي‌گرفته. به تبع اين بخش از موسيقي نمي‌توانست دغدغه نوآوري را داشته باشد و نمي‌توانست نام‌هايي ماندگار در تاريخ به جاي بگذارد و به تحقيق تقليدي بود اجمالي از كارهاي آهنگ‌سازان بزرگ و از جرگه «موسيقي جدي» خارج بود و منتقدان علاقه‌اي به بررسي آن نداشتند. گرچه بخشي از موجوديت فرهنگي در هر دوره‌اي بر دوش همين موسيقي عام‌پسند بوده و هست. اما در حوزه نقد و تحليل، منتقدان تنها به آهنگ‌سازاني مي‌پرداختند كه به لحاظ تحليلي كارشان يكه محسوب مي‌شد و مولفه‌هايي كاملا يكتا داشتند. مي‌دانيد و مي‌بينيد كه تعدادشان هم كم نبوده و نيست.

استارت بزنيد

هيچ پيش‌زمينه‌اي نياز نيست. لازم نيست علاقه‌مندي‌هايتان را دسته‌بندي كنيد و ببينيد آيا اساسا لازم است يا لازم نيست و چه و چه. مي‌توانيد امتحان كنيد و اگر بعد از آزمايش خوشتان نيامد، برگرديد به همان رسوم قديمي‌ خودتان. لازم نيست ربدوشامبر داشته باشيد يا حتما در خانه‌تان گرامافون يافت شود. لازم نيست پدر، مادر، پدربزرگ، خان عمو يا خان دايي‌تان به قول معروف اين كاره بوده باشد تا به شما هم به ارث برسد. فقط كافي است قدري حوصله جمع‌آوري «موسيقي جدي» را داشته باشيد.

بر حسب اتفاق بايد همين جا به اين موضوع اشاره كنيم كه تهيه اين نوع از موسيقي نسبت به بسياري ديگر از ژانرهايي كه شما ممكن است دوست داشته باشيد، آسان‌تر است. فروشش غيرمجاز نيست و غالب كتاب‌فروشي‌ها مي‌توانند منابع خوبي باشند براي راه‌انداختن كار شما. البته اين موضوع مادامي كاركرد دارد كه هنوز درگير مشاهير باشيد و باد به كله‌تان نيفتاده باشد كه برويد سراغ آنهايي كه كمتر كسي، حتي در اروپا و آمريكا آنها را مي‌شناسد و پيدا كردن آثارشان كار هر كسي نيست. البته مژده مي‌دهم كه بعد از مدتي اين خوره هم به جانتان خواهد افتاد. اما آن زمان ديگر هيچ تنبلي در شما وجود ندارد و آن‌چه را مي‌خواهيد، از زير سنگ هم كه شده به چنگ مي‌آوريد. اولين چيزي كه به ذهنتان خطور مي‌كند، احتمالا اين است كه از آغاز ماجرا شروع كنيد به گوش‌دادن و طبق زمان جلو بياييد. اتفاقا مي‌خواهيم پيشنهادي درست برعكس اين را برايتان داشته باشيم. بهتر است براي راه افتادن از آنسامبل‌هاي كوچك امروزي استفاده كنيد. مي‌توانيد از ژانرهايي مثل نيو اج شروع كنيد كه «موسيقي جدي» آن را هم دربرمي‌گيرد. مي‌توانيد از آهنگ‌سازاني مثل ديويد دارلينگ شروع كنيد. دارلينگ را كه حتما مي‌شناسيد. قبلا در همين صفحه معرفي شده. او آهنگ‌ساز و نوازنده چلو است و به عنوان يك آهنگ‌ساز جهاني، با خيلي‌هاي ديگر همكاري داشته. قطعات دارلينگ با محوريت چلو، با سازهاي ديگري مثل پيانو، گيتار الكتريك، سكسوفون و از اين جور سازها تركيب شده و لذت بي‌نهايتي را به شما تزريق خواهد كرد. قطعات آن‌قدر روان و خوشايند هستند كه در كمتر مواقعي ما را درگير ساختارهاي پيچيده و دير هضم مي‌كند. به همين سبب شما مي‌توانيد با خيال راحت با آنها ارتباط برقرار كنيد و هيچ ترسي به خود راه ندهيد. از آن گذشته مي‌توانيد به راحتي با سازهاي آكوستيك و شمايل آهنگ‌سازي براي آنها آشنا شويد كه اين مهم‌ترين بخش در گوش كردن «موسيقي جدي» است. همين حالا تا دير نشده يك پيشنهاد ديگر را هم برايتان داريم. اگر احساس مي‌كنيد با موسيقي الكترونيك بيشتر ارتباط برقرار مي‌كنيد، مي‌توانيد از آهنگ‌سازاني چون استيو رايش، فيليپ گلس، تري رايلي و ديگر ميني‌ماليست‌هايي كه در حيطه موسيقي الكترونيك فعاليت كرده‌اند، شروع كنيد. هر سه نامي كه در بالا خوانديد هم در شمارگان گذشته موسيقي‌جهان معرفي شده‌اند و آن قدر نمي‌بايست با آنها احساس ناراحتي كنيد. در كنار اين پيشنهادها مي‌توانيد به وورد ميوزيك هم بپردازيد. آهنگ‌سازاني مثل استفان ميكوس را در اين ژانر به خاطر بسپاريد.

دنده را به دو تغيير دهيد

همان‌طور كه در بخش قبل ديديد، سعي كرديم براي تمامي سليقه‌ها يك نقطه آغاز داشته باشيم. پيداكردن اين آثار اصلا كار دشواري نيست. همان‌طور كه اشاره شد، كاملا مجاز هستند. حالا بايد گام بزرگ‌تر را برداريم. وقت آن رسيده كه قدري زمان بيشتر براي گوش‌كردن به موسيقي بگذاريد. بهتر است آرام آرام برويد سراغ آثار اركسترالو. اين كار براي آنهايي كه از ژانر نيو اج استفاده كرده‌اند، راحت‌تر است. چون احتمالا با سازهاي آكوستيك بيشتري آشنايي دارند و مي‌توانند آرام آرام به نقش آنها در موسيقي پي ببرند. مي‌توانيد از سمفوني‌هاي دوره رمانتيك، بخش دوم كارتان را شروع كنيد. سمفوني شهرزاد از ريمسكي كورساكف مي‌تواند يكي از بهترين گزينه‌هاي شروع بخش دوم باشد. سازبندي دقيق اين سمفوني چهار مووماني، مي‌تواند گوش شما را به شكل سازبندي‌ها عادت دهد. تم‌هاي شرقي، ملودي‌هاي آشنا براي مخاطب ايراني و ريتم‌هاي شگفت‌انگيزي كه اين مجموعه دارد، نهايت لذت را برايتان به ارمغان خواهد آورد. به جرئت مي‌توان ادعا كرد موسيقي دوره رمانتيك به راحتي هرچه تمام‌تر با مخاطب آماتور ارتباط برقرار مي‌كند و درك موسيقي او را بالا مي‌برد. مي‌توانيد به جاي اين‌كه از سمفوني آغاز كنيد، سراغ شوپن لهستاني برويد و سونات‌هاي پيانوي او را پي‌گيري كنيد؛ اين هم مي‌تواند گام دوم خوبي باشد. يا شايد حتي بتوانيد برويد سراغ فهرست مجار و رپسودي مجارش را به دندان بكشيد. بايد ببينيد سليقه‌تان در اين گام، به كدام سمت بيشتر گرايش دارد. هنوز زود است؛ اين قدر عجله نكنيد. به باخ هم مي‌رسيم! گوش‌دادن به سمفوني‌هاي نُه گانه گوستاو مالر آلماني هم كه در اواخر دوران رمانتيك فعاليت مي‌كرد و او را با لقب پست رمانتيك مي‌شناسند و معتقدند او پلي‌ است ميان موسيقي رمانتيك و موسيقي مدرن، مي‌تواند در اين دوره راه‌گشا باشد. پيشنهاد ما براي گوش‌كردن آثار مالر، اول سمفوني چهارم، بعد سمفوني اول و بعد هم به انتخاب خودتان است. در اين ميان مي‌توان به ديگر هم‌وطن او ريچارد اشتراوس بزرگ هم اشاره كرد. البته اگر مي‌خواهيد آن‌قدر‌ها گيج نشويد، بهتر است از والس اشتراوس شروع كنيد كه بارها به گوشتان خورده؛ در تلويزيون، در راديو و به عنوان موسيقي متن بسياري از فيلم‌هاي سينمايي. يك مدرنيست عجيب هم هست كه مي‌توانيد پيش از ورود به موسيقي مدرن آثارش را به عنوان راه‌گشا مدنظر قرار دهيد؛ ديميتري شوستاكوويچ روس. سمفوني لنين‌گرادش مي‌تواند گزينه خوبي باشد. آنتوان دورژاك چك هم در اين مرحله بسيار دلچسب است.

احتياط كنيد! جاده باريك مي‌شود

اگر اين مراحل را پشت سر گذاشته‌ايد، ديگر وقتش است به اندازه كافي جدي شويد. اگر هنوز از ادامه راه منصرف نشده‌ايد، نشانه آن است كه ديگر معتاد شده‌ايد يا داريد مي‌شويد. پس بايد جنس بيشتري استفاده كنيد. در اين مرحله مي‌توانيد باخ بزرگ را انتخاب كنيد. گوش دادن به موسيقي باروك به خصوص آثار باخ، توان بالايي در درك موسيقايي نياز دارد كه از همين روي او را در اين مرحله قرار داديم. مي‌توانيد از سوييت‌هاي او شروع كنيد. مخصوصا سوييت‌هايش براي چلو. سوييت‌هاي چلو باخ هم مي‌تواند پيچيدگي‌ ريتميك و ملوديك موسيقي آن دوره به ويژه خود باخ را برايتان آشكار كند و در عين حال به دليل نبودن فضاي اركسترال، با درصد كمتري گيجتان كند؛ فقط يك ساز در كار است: چلو. اگر احساس كرديد باخ برايتان هنوز پيچيده است، به سرعت سراغ ملودي‌هاي ناب موتزارت برويد. اين مي‌تواند يك فرار استراتژيك باشد. اما يادتان نرود كه بايد برگرديد و باخ را از نظر بگذرانيد. سمفوني‌هاي پنجم و نهم بتهوون را همه مي‌شناسند.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۳ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۲۲:۱۴ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

چه چيزهايي اعتياد آورند؟

از نظر روانپزشك موادي اعتياد آور مي باشد داراي طيف گسترده اي مي باشند و مواد مخدر نوع هاي گوناگوني دارد.

 • مخدرها ( ترياك ، هروئين ، شيره ، مرفين ، متادون و……)
 • مواد تحريك كننده و داراي توهم مانند: (كوكائين ، شيشه ، حشيش و LSD ، بعضي ديگر از آرام بخش ها )
 • داروهايي كه از گروه ديازپام مثل سيگار و الكل

بنابراين علاوه بر تعريف اعتياد و نقش پر اهميت او در بخش رواني موارد ديگري هم شامل : قمار كردن ، اعتياد به موبايل و اينترنت مي تواند دارا اعتياد باشد.

اعتياد به شبكه هاي مجازي نيز سبب كشته شدند و يا آسيب جدي به تعداد زيادي از افراد در سطح جهان شده است.

اعتياد اينترنتي

تعريف اعتياد به اينترنت

از نظر مشاور شما معتاد هستيد اگر:

 1. زندگي شما مختل شود؟
 2. اطرافيانتان آسيب ببينند مثلا همسرتان
 3. احساس مي كنيد توان مقابله با آن را نداريد؟
 4. وقتي نباشد بايد آن را چك كنيد و حس مي كنيد بخشي از وجودتان نيست؟
 5. آسيب فيزيكي مي بينيد؟
 6. نمي توانيد با دوستان خانواده و اجتماع ارتباط در جهان واقعي برقرار كنيد؟
 7. خودتان احساس مي كنيد كه اعتياد اينترنتي داريد؟

 

گام اول: اطلاع داشتن از مقدار زمان مصرف

ليستي را تهيه كنيد كه به خاطر استفاده بيش از حد از اينترنت آنها را از دست داده ايد.

به طور مثال ( وقت خود را  بخاطر آن براي برقراري ارتباط با خانواده از دست داده ايد، خواب در روز يا ديدن دوستان )

مقدار وقتي كه آنلاين مي باشيد  و مصرف هاي متعددي از اينترنت داريد را به مدت يك هفته يادداشت كنيد.

براي اطلاعات بيشتر مي توانيد موارد زير را به كار ببريد:

 • در طول هفته چند ساعت را براي بازي هاي رايانه اي يا گروهي صرف مي كنيد، اسم بازي ها را تهيه كنيد.
 • در هفته چند ساعت آن را براي ايميل خود صرف مي كنيد؟
 • مقدار ايميل هايي كه دريافت كرديد يا فرستاديد را يادداشت كنيد.

راه هاي ترك اعتياد به موبايل مي باشد.

گام دوم: از تكنيك هاي كنترل زمان استفاده كنيد.

پس از اينكه ليست خود را درباره مصرف خود از اينترنت تهيه كرديد حالا از تكنيك كنترل وقت استفاده كنيد.

براي اين امر موارد زير را شروع كنيد.

فعاليت تازه اي را به طور مرتب بررسي كنيد.

اين فعاليت مي تواند مسئله اي باشد كه قبلا در عوض استفاده از اينترنت براي امتحان كردن آن علاقه داشتيد.

تفريحات مي تواند مايل بودن شما را براي چك كردن بيش از اندازه اينترنت كم كند.

سرمشق مصرف خود را تعيين كنيد.

گام سوم : مواجه شدن با حس تنهايي

گام ديگر جلوگيري از اعتياد اينترنتي دوستيابي است.

ويژگي ها و برخوردي كه در گروه ها و همينطور ارتباطات ديگر در دنياي مجازي داشته ايد به دنياي حقيقي تبديل كنيد.

زندگي در را براي خود مورد محدوديت نكنيد.

سعي براي حمايت كردن و همينطور محبت داشتن به اشخاصي كه توانايي ديدن آنها را داريد، داشته باشيد.

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۳ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۲۰:۴۱ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

سلام مشاور عزيز

خانوم متاهل و كارمندي هستم كه به تازگي (يكساله) كه مادر شدم هم وظايف مادري رو بايد انجام بدم، هم خانه داري و هم كار بيرون از خونه، من با اصرار تونستم همسرم رو قانع كنم كه بچه دار شيم، قبل از بچه دار شدن هم از همسرم انتظار داشتم همونطوري كه من همه درآمدم رو توي زندگي باهاش شريكم، ايشون هم متقابلا درك كنه و توي كارهاي خونه كمك كنه… با توجه به اينكه ايشون كارهاي شخصيش رو هم ( مثل سشوار كردن، اتو كردن، حتي پوست گرفتن ميوه ش) مادر و خواهراش انجام ميدادن. ايشون هيچ كمكي نميكردن حتي توي دوران بارداري تمام كارهاي خونه رو خودم به تنهايي انجام ميدادم و تا سه روز قبل از زايمانم سر كار ميرفتم، علاوه بر اين موارد اين بود كه يه خانوم باردار دوست داره بيشتر مورد توجه همسرش قرار بگيره و من حتي تا روز آخر براي اينكه بتونم تو هزينه ها صرفه جويي كنم و سيسموني تهيه كنم با مترو ميرفتم و اصلا براي ايشون مهم نبود و حتي يكبار هم به من نگفت كه تو با چي ميري سر كار؟ سختت نيست توي گرما با مترو و اتوبوس ميري سر كار؟ تمام سونو ها و مراجعه به پزشك رو خودم به تنهايي انجام دادم و ايشون حتي پيگير هم نبود و تمام مسوليتهايي كه داشتم رو بيشتر و با شرايط سخت بارداري انجام ميدادم…حتي 10 روز خواهرش با شوهر و پسر بزرگشون توي ماه آخر بارداري اومدن خونمون و توي گرماي تابستون از سر كار ميومدم و مجبور بودم لباس پوشيده و روسري بپوشم دريغ از فهميدن و تشكر. بعدشم كه دخترم به دنيا اومد و از كل خانوادش فقط پدر و مادرش توي بيمارستان اومدن ديدن من و دخترم، بعد از زايمانم همچنان بي توجه به من و نيازهام و بچه. تا حدي كه هنوز بچه داري و كارهاي بيرون و خونه رو خودم بايد انجام بدم و حتما با دعوا و غر زدن بايد كاري رو انجام بده. ايشون انقدر تنبل تشريف دارن كه گريه و ضجه بچه هم نميتونه از جاش تكونش بده و حتما بايد دعوامون شه تا از جا بلند شه و بچه رو آروم كنه و چون از اول با بچه ارتباط برقرار نكرده، دخترم اصلا توي بغلش آروم نميشه و حتي وقتي كه دارم ظرف ميشورم چند بار بايد دستكش رو در بيارم و بچه رو بغل كنم اين رو هم اضافه كنم كه بعد از بارداري هم كمردرد و هم مچ درد داشتم و نميتونستم زياد بچمو بغل كنم و نياز به كمك داشتم. كاري رو هم ازش بخوام كه انجام بده چندين بار بايد بگم و هيچ وقت خودش با ميل خودش انجام نميده. يعني آنقدر مسوليت پذير نيست كه حتي آشغالها رو خودش ببره بيرون و من بايد حتما بهش يادآوري كنم و دم در بذارم (تازه همونا رو هم كه جلوي چشمش دم در هست رو گاها يادش ميره ببره ) تو اين مدتي كه دخترم به دنيا اومده سر شيرخوردن و نخوردنش ، يا غذا خوردنش هرچيزي كه خانوادش ميگن اشكالي نداره و درسته (وقتي ميريم خونشون از بچه و آدم بزرگ هر كسي از راه ميرسه يه چيزي ميچپونه توي دهن بچه حتي 4 ماهگي به بچه جيگر دادن بخوره و من هيچي نگفتم) ولي اگر خانواده من چيزي به بچه بدن قهر ميكنه و بد رفتاري ميكنه و ميگه بچه منه اونا نبايد اونا نبايد بهش غذا بدن (در صورتي كه چون خانواده خود من باهاشون رودربايستي ندارم و تحت كنترل خودم به بچه غذا ميدن). آنقدر فرق ميذاره كه اگه پدر من به دخترم چيزي بده مستقيم و غير مستقيم با لحن بد ميگه ولي پدر خودش با دست نشسته اي كه تازه نخ دندون كشيده به دخترمون چيزي بده اشكالي نداره و چيزي نميگه…اين در حاليه كه من حتي يكبار هم به خانوادش چيزي نگفتم و پيش خودم ميگم اشكالي نداره دلشون ميشكنه. ايشون همونه كه وقتي بچه داره گريه ميكنه ميشينه و نگاهش ميكنه و هيچ عكس العملي براي آروم شدنش انجام نميده بعد توي موارد خيلي مسخره، خاله زنك خوبي ميشه و دلسوز بچه ش

در صورتي كه يك هفته يك هفته مياد خونه پدر من و ميمونه و خونه پدر خودش يه پنجشنبه شام كه ميريم ديگه آخر شب ميندازنمون بيرون) به خانواده من بي احترامي ميكنه و هر وقت ميان خونمون انقدر بي محلي و بي احترامي ميكنه كه بيچاره ها ديگه نميان خونمون ولي من هر دفعه كه تصميم ميگيرم با خونوادش مثل خودش باشم نميتونم كه نميتونم :(

توي بارداري هيچ رابطه ايي نداشتيم و تا الان كه 10 ماه از زايمانم گذشته نهايتا 5 بار رابطه داشتيم. اين آقا قبلا موارد چت با خانومهاي ديگه رو داشته و هر دفعه يه جوري يا انكار كرده يا به نوعي سر و ته قضيه رو جمع كرده. يكسري از اين رفتارها مال قبل از بچه دار شدن بود كه يه جوري تحمل ميكردم ولي الان يكسري مشكلات مربوط به بچه و بي توجهي ايشون و خستگي مضاعف من هم بهشون اضافه شده

درآمد ريالي من به اندازه ايشون هست و حتي با مزاياي بيشتر . اگه حقوق من نباشه حتي از پس خرج و مخارج زندگيم بر نمياد و آقدر هم پر توقع هست. اونقدر تنبل و بيخيال هست كه حتي گواهينامه رانندگي نداره

بعد از 10 سال زندگي مشترك هنوز نخواسته و نتونسته كه ماشين بخره با وجود همه اصرارهاي من

به نظر شما با يه همچين آدمي بايد چه جوري رفتار كنم؟

پارادوكس گفته:

من خيلي خسته ام….ما با هم رابطه نداريم و ايشون عين خيالشم نيست….از جاهاي مختلفي شنيدم كه ايشون به خانوماي ديگه نظر دارن و چند بار مچش رو گرفتم كه با كسي چت ميكرده، همون اولين باري كه ديدم اينكارو كرده نفرينش كردم كه انشالله سر خواهرت بياد و شوهرش بهش بدتر از تو خيانت كنه…كه نفرينم گرفت و الان هم خواهرش هم برادرش به دليل خيانت دارن از همسراشون جدا ميشن… كلا هميشه وقتي از سر كار مياد ميشينه جلو تلويزيون و فوتبال و برنامه هاي مختلف ميبينه و نهايتا يه ظرف اونم آيا بشوره يا نه….منم كه از سر كار ميام و يه بچه كه بايد مدام بهش برسم و كارهاي خونه…ساعت 11 شب تازه از كار خونه فارق ميشم كه جنازه م ميره تو رختخواب و تا 12 شبم بايد با بچه كلنجار برم كه بخوابه….بعدم بهش كه ميگم خيلي حق به جانب ميگه ديگه چيكار كنم….من خيلي خسته ام


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۳ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۱۹:۱۴ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]
سبك دلبستگي من چيست و چرا اهميت دارد؟

سبك دلبستگي من چيست و چرا اهميت دارد؟

همه ما در مورد رابطه هاي افراد (ميان فردي) از ارتباط با همسر يا مراقب اصلي خود چيزهايي ياد مي گيريم. درك سبك دلبستگي خود مي تواند به شما در يافتن پايه و اساس نگراني هاي موجود دررابطه كمك كننده باشد. فرضاً والدين امنيت و آرامش را فراهم مي كنند و كودكان ياد مي گيرند كه به والدين خود اعتماد كنند كه آنها نيازهاي ما را برطرف خواهند كرد. والدين زمينه آسايش كودك را فراهم مي كنند كه اين به ساكت بودن فرزند آنها در مواقع ناراحتي يا ترس كمك مي كند. در نتيجه، كودكان پيوند با والدين خود را شكل مي دهند كه شالوده هيجاني امني را بنا مي كنند. بنابراين، كودكان مي توانند با اطمينان دنيا را با دانستن آنكه توسط والدين امن است، كشف كنند. همانطور كه مي دانيم كه انسان ها به رابطه معنا مي بخشند و به يكديگر وابسته اند، بقاي ما به آن وابسته است! وابستگي به ديگران حتي در رابطه هاي بزرگسالان مفيد است. ما زماني بيشتر شاد و موفق هستيم كه بتوانيم دلبستگي هاي مناسب و قابل اعتمادي با ديگر افراد شكل دهيم.

سه سبك دلبستگي اوليه وجود دارد: ايمن، اجتنابي و اضطرابي. در ادامه هر يك از سبك هاي دلبستگي را توصيف كرده ايم.

دلبستگي ايمن

· همواره نيازهاي شما به عنوان يك كودك برآورده شده اند. مراقبان شما ملتفت و مسئول نيازهاي شما بودند تا به شما براي داشتن احساس امنيت و دوست داشته شدن كمك كنند.

· شما با نزديك شدن به ديگران و به طور هيجاني و مشتاقانه احساس صميميت و آرامش مي كنيد.

· شما در جستجو و حفظ رابطه هاي نزديك و باثبات هستيد.

· شما با ابزاز كردن نيازها و احساسات خود حال بهتري داريد.

دلبستگي اجتنابي

· مراقبان شما احتمالاً سرد، بي احساس يا بي توجه بودند. در نتيجه، شما مستقل تر و متكي به نفس مي باشيد و قادر به وابستگي به افراد جور واجور نيستيد.

· رابطه هاي نزديك گرايش به احساس سركوب كردن دارند و انگار آنها مانع از استقلال طلبي شما مي شوند.

· شما هنگام احساس نزديكي شديد و هيجاني كناره گيري مي كنيد.

· نياز به زمان بيشتري براي با خلوت با خود داريد.

· ممكن است در مقابل تعهد و سرسپردگي مخالفت كنيد.

دلبستگي اضطرابي

· مراقبان در توجه به نيازهاي شما متناقض و بي ثبات بودند. در نتيجه، شما به چسبيدن به ديگران ادامه داده ايد بلكه بتوانند نيازهاي شما را برآورده كنند.

· طالب صميميت هستيد و هرگز نمي توانيد به اندازه كافي به ديگران نزديك شويد.

· سؤال مي پرسيد كه يا والدين شما را واقعاً دوست دارند يا اينكه شما دوست داشتني هستيد و همواره در پي اطمينان خاطر هستيد.

· سبك دلبستگي اضطرابي مي تواند به عنوان محتاج يا وابسته توصيف شود.

· از روي نواميدي امنيت و توجه را از والدين خود جستجو مي كنيد اما اين مي تواند به خشونت و بدرفتاري با شما منجر شود.

چرا سبك دلبستگي اهميت دارند؟

نظريه دلبستگي از كار جان بولبي نشأت گرفته است كسي كه رابطه مادران و نوزادان را مطالعه و بررسي كرد اما امروزه، ما تشخيص مي دهيم كه سبك دلبستگي هنوز هم در ارتباطات رومانتيك بزرگسالي نقش دارد. دلبستگي والد كودك مراحلي براي توانايي ما وضع مي كند كه ايمان داشته باشيم به آنكه والدين بزرگسال نيازهاي هيجاني ما را برآورده مي كنند. سبك دلبستگي ما يك پيش طرح براي حفظ سكون و آرامش در رابطه هاي صميمي موجود در زندگي ما مي باشد. سبك دلبستگي ما بر انتخاب همسران رومانتيك و نحوه ي ارتباط برقرار كردن ما با آنها تأثير گذار است. ما بارها و بارها در مواجهه با افراد جديد به اين الگوهاي دلبستگي به عنوان روشي براي يافتن مدرك و شاهدي براي باورهاي ما در مورد خود پاسخ مي دهيم. براي مثال، بسياري از افراد داراي سبك دلبسته اضطرابي با اجتنابي هايي ارتباط برقرار مي كنند و يا ازدواج مي كنند كه به نظر مي رسد هرگز به اندازه كافي با آنها حس صميميت و اطمينان خاطر را ندهند. اين كار ترس هاي فرد داراي سبك دلبسته اضطرابي از رهايي و باور آنكه او نامحبوب و داراي نقص است را تثبيت مي كند. درك سبك دلبستگي ما نه تنها به دليل ايجاد بينشي به رابطه مادر كنار والدين و اينكه چگون كودك را حس كنيم مي شود بلكه آن مي تواند به شما در درك مشكلاتي كه شما در ارتباطات بزرگسالي خود ممكن است داشته باشيد نيز كمك مي كند. عاقبت، درك سبك دلبستگي مي تواند به شما در كشف روشي كه امكان تغيير براي داشتن ارتباطات رضايت بخش تري در آن هست، كمك ي كند. به عبارتي ديگر، داشتن يك رابطه سالم به معناي انتخاب همسر مناسب و ايجاد يك سبك ايمن و سالم است.

چطور من مي توانم فردي داراي سبك دلبسته ايمن تري باشم؟

اگرچه، الگوهاي دلبستگي به خوبي محقق مي شوند اما شما مي توانيد با يادگيري مهارت هاي جديد و تمرين زياد آنها به سمت يك سبك دلسته ايمن تري متمايل شويد.

روش هاي معدودي براي شروع تغيير سبك دلبستگي وجود دارد:

· به الگوهاي ارتباطي خود توجه كنيد. از رفتارهاي اجتنابي يا اضطرابي كه مرحله نخست تغيير مي باشند آگاهتر باشيد.

· به آنچه شما در درون خود حس نياز مي كنيد، توجه كنيد.

· احساسات خود را با همسرتان به اشتراك بگذاريد.

· اختلالات شناختي و چالش ها يا موانع موجود را بشناسيد.

· نيازهاي ارتباط خود و نيز انتظارات را به طور واضح با همسر خود درميان بگذاريد.

· به خودتان اهميت بدهيد.

· كارهايي را انجام دهيد كه موجب ايجاد حس خوبي درمورد خود مي شود؛ نقاط قوت و موفقيت هاي خود را ارج گذاري كنيد.

· با يك درمانگر مشورت كنيد و براساس دستورالعمل هاي او پيش رويد(تغيير سبك دلبستگي كار دشواري است).

· زمان بيشتري را با افرادي كه براي شما نمونه شخص داراي ارتباط سالم است، بگذرانيد.

اميدوارم اين متن يك روزنه يا نور اميدي براي درك سبك دلبستگي خود و روش هاي تأثيرگذار بر ارتباطات بزرگسالي خود ايجاد كرده باشد. من براي اطلاعات بيشتر كتاب دلبستگي از آمير لوين و راشل هيلر را توصيه مي كنم، هميشه صبور و با خود مهربان باشيد، همانطور كه شما خود را با تغيير به چالش مي كشانيد.

هوشيار باشيد

منبع: ساينس ديلي


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۳ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۱۷:۴۷ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]
داستان نسيم و دوستش
داستان روابط پنهاني
داستان رابطه از سر لجبازي

سلام به دوستاي عزيزم، خيلي دلم گرفته بود اين چن روز و حوصله هيچ * رو نداشتم گفتم بيام يكم اينجا خودمو خالي كنم
امروز با نسيم قهر كردم، دليلشم اينه كه منو نسيم خيلي به هم وابسته بوديم و همه چيز همديگه رو ميدنستيم تا اينكه امروز فهميدم به غير از آرش با يه پسر ديگه هم رل زده و به من هم هيچي نگفته
ميديدم يه مدتيه با آرش خيلي خيلي ديگه چپ افتاده و زياد بهانه ميگيره، البته خو خيلي با هم دعوا هم ميكردن و زودي آشتي ولي نه در اين حد ديگه
چن وقتي هم بود كه بهش ميگفتم بريم دور دور نميومد و بهانه مياورد اعصابم خرده
تا اينكه پريروز كه رفتيم بيرون و داشتيم گشت ميزديم تو مغازه ها ديدم هي گوشيش زنگ ميخوره ولي من زياد توجه نكردم كي هست و چي ميگه بعدم كه ميگفتم كي بود ميگفت هيشكي مامانم بود...
چون خيلي وقت بود بيرون نيومده بوديم بهش گفتم بريم يه كافه تو فرحزاد قليون بكشيم، به آرشم ميخواي بگو بياد.
كه يهو گف با آرش ديروز كات كردم، من همي طوري يهو موندم گفتم جدي پس چرا به من نگفتي چت شده تو...
يهو حرف تو حرف آورد و خلاصه خودمون دو تا رفتيم و تا در مورد اينكه چرا با آرش كات ميكرده ازش ميپرسيدم يهو حرفو عوض ميكرد.
بعدم كه رسيديم كافه ديدم چن باري هي گوشيش زنگ خورد و بلند ميشد ميرفت صحبت ميكرد ميومد، من تا حالا اين طوري نسيم رو نديده بودم، كه از كنار من بخاطر يه حرف زدن بلن شه بره.
بعد كه مشغول قليون كشيدن شد دوباره گوشيش زنگ خود ديدم عكس يه پسر افتاده و اسمش هم نوشته بود عشق...
ولي آرش نبود.
تا خواستم نگاه كنم گوشيو يهو ورداشت و جواب داد بعدا زنگ ميزنم الان كار دارم.
همين طوري نگاش ميردم هاج و واج
مفهميد مشكوك شدم...
گفت آرش بود نخواستم جواب بدم
ديگه اينو كه گفت از كوره در رفتم، و گفتم نسيم منو تو تا حالا اين مدلي داشتيم
كه پنهون كاري كنيم يا رابطه پنهاني داشته باشيم و به هم ديگه نگيم، اگه اين طورياس كه واقعا برا خودم متاسفم، منو خر فرض كردي ميگي آرش بود
كجاش عكس آرشه...
و بلند شدم از كافه زدم بيرون و رفتم.
از هر كسي انتظار داشتم جز نسيم كه اونم بخواد برا من زير و رو بكشه
تو مسير برگشت بودم كه ديدم هي زنگ ميزنه
منم گذاشتمش تو بلك ليست...
واقعا انتظار چنين رفتاري رو از بهترين دوستم نداشتم، آخه مگه من ميخواستم مثلا رابطه پنهانيش رو خراب كم يا اينكه اهل دوس پسر بُر زدنم من.
دو روزي گذشت و مامانم ن باري اومد گف نسيم زنگ زده به خونه
منم ميگفتم فعلا حال ندارم جوابشو بدم
مامانمم تعجب كرده بود و هر چي ميپرسيد چي شده به اونم هيچ نگفتم
تا اينكه امروز نسيم اومد خونمون.
يهو در اتاقمو وا كرد و تا ديدمش جفتمون با هم زديم زير گريه
نميدونم چي داشتيم به هم ميگفتيم هيچ كدوم حرفاي هم ديگه رو نميفهميديم فقط هي اون داشت معذرت ميخواست و منم داشتم ميگفتم آجي نكن اين كارو با من دوس ندارم تو رو از دست بدم. واقعا نسيم مث آجيه خودمه. دوس ندارم چيز بدي براش اتفاق بيفته.
خلاصه تعريف كرد كه چن روز پيش يكي از دوستامون كه بعدا كامل معرفيش ميكنم بخاطر كل كلي كه با نسيم داشته، به نسيم زنگ ميزنه كه نسيم خانم اينم دوس پسرت كه تعريفشو ميدادي، اونم تو زرد از آب در اومد، و به نسيم ميگه برو توي اينستا لايو دارم ميگيرم، نسيم كه ميره تو لايو ميبينه كه آرش تو يه مهموني داشته ميرقصيده.
زنگ ميزنه به آرش چن بار ريجكت ميده بعد هم كه جواب ميده ميگه الان سر كارم.
نسيم هم آرش رو ميشوره ميذاره كنار.
خلاصه بعد اينكه اين اتفاق ميفته يهو ميره بيرون و از روي لجبازي هميشگي نسيم كه اصلا من خوشم نمياد از اين حركت، سوار يه ماشين ميشه كه تو خيابون براش وايميسه و به خاطر اينكه لج آرش رو دربياره با اين رابطه شروع ميكنه و يه عكسم ميفرسته برا آرش
وقتي تعريف ميكرد ميگفت ترسيدم بهت چيزي بگم چون ميدونستم گند زدم و باهام دعوا ميكني.
آخه من ميدونم نسيم يكم شيطونه و هميشه هم كنترلش ميكنم، هميشه هم بهش گفتم كه اگه يه زماني هر رابطه اي كه داشتي به هر دليلي تموم شد و كات كردي يهو نرو به خاطر لج بازي يا قهر يا هر چيزي يه رابطه اشتباه و يهويي بدون شناختي رو شروع نكن و رل نزن الكي
چون واقعا نميشه تو اين زمونه به هر كسي اعتماد كرد.
خلاصه اينكه اون پسره هم لاشي در مياد و ميبينه اين دختر بيچاره از يه رابطه تموم شده ديگه از روي لج اينكارو كرده هر كاري ميخواد باهاش ميكنه.
اون روزم كه من باهاش رفته بودم بيرون و باهاش قهر كردم، ظاهرا پسره زنگ رو زنگ كه نسيمو ببينه ولي چون نسيم ميدونسته كارش اشتباهه باهاش نميخواسته بمونه.
كلي باهام درد و دل كرد و به غلط كردن افتاد نسيم خانم...
منم خو چيكارش كنم آجي شيطون و ديونه خودمه ديگه، بهرحال نميتونستم ولش كنم كه، بخشيدمش ولي ازش قول گرفتم نه از اين غلطا كنه نه ديگه از من چيزي رو پهنون كنه چون ميدونه كه چقدرررر من حساسم رو اين قضيه.
اون پسره رو بلاك كرد و بعدم تصميم گرفتيم با هم حساب آرش خان رو قشنگ تسويه كنيم.
حالا اون ديگه بماند برا بعدا...

داستان فرار مهناز از ويلاي شمال رو از اينجا بخوانيد.
 

موضوعات مشابه


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۳ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۱۶:۲۰ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

در انحراف جنسي بتواره (كه به عنوان فيتيشيسم شناخته مي شود) شامل تحريك جنسي به وسيله ي اشياء يا قسمتي از بدن براي لذت جنسي مي باشد. از ميان اشياء معمول براي بتوارگي مي توان از لباس زير زنانه، سوتين، جوراب شلواري، كفش يا هر چيزي ه زنان مي پوشند نام برد. و براي قسمتي از بدن فرد داراي اختلال بتواره بر روي قسمت هاي غيرجنسي زن به عنوان نمونه پا و مو در طول رابطه ي جنسي تمركز مي كند. فردي كه دچار اختلال فيتيشيسم مي باشد ممكن است هم بر روي اشياء و هم بر روي قسمتي از بدن تمركز داشته باشد (به عنوان مثال بر روي جوراب كثيف و پا). اختلال فيتيشيسم مي تواند داراي بعد چند حسي مانند نگه داشتن، مزه كردن، لمس كردن، قرار دادن، و يا بو كردن موضوعات فيتيش در حين رابطه ي جنسي باشد. در نمونه هايي كه براي درمان آنها اقدام شده است، اين اختلال مختص مردان مي باشد؛ و در زنان اين اختلال مشاهده نشده است، و نياز به گزارش هاي بيشتري است كه مشخص شود كه آيا اين اختلال در زنان نيز وجود دارد يا نه.

فردي كه با اختلال فيتيشيسم درگير است، غالبا با نگه داشتن، مالش، يا بو كردن موضوع فيتيشيسم اقدام به خود ارضايي كند و يا اينكه از شريك جنسي خود بخواهد كه در حين رابطه ي جنسي اشيائي را بپوشيد. براي كساني كه دچار اين اختلال هستند حتما بايد موضوع فيتيشيسم وجود داشته باشد و اگر ان موضوعات نباشد نعوظ در مرد رخ نمي دهد.

بسياري از افرادي كه دچار اختلال فيتيشيسم هستند لزومي نمي بينند كه اين رفتارهايشان را به صورت كلينيكي و به عنوان يك اختلال باليني گزارش كنند. اين گونه افراد ممكن است برخي از موضوعات فيتيشيم را دارا باشند ولي لزوما نمي تواند به عنوان اختلال فيتيشيسم شناخته شود. تشخيص اختلال فيشتيسم نياز به پريشاني باليني قابل توجه در فرد دارد و يا اينكه اين موضوع عملكرد جنسي اش را تحت تاثير قرار دهد.

316

علائم خاص فيتيشيسم

 • طي مدت زماني حداقل ۶ ماه داشتن علائم شديد، توهمات شديد جنسي، ميل جنسي، يا رفتارهاي مربوط به استفاده از اشياء مانند لباس زير زنانه
 • توهمات، ميل جنسي، و يا رفتارهاي باليني كه بر روي محيط هاي مهم اجتماعي تاثير و عملكرد شغلي فرد را تحت تاثير مي گذارد.
 • موضوعات فيتيشيسم تنها محدود به چيزهايي كه زنان مي پوشند نمي شوند (مانند استفاده از ابزارهاي زنانه) يا استفاده از ابزارهايي كه براي تحريك اعضاي تناسلي طراحي شده اند (به عنوان مثال، ويبراتور).

مواردي كه مي توان براي تشخيص اختلال فيتيشيسم برشمرد:

 • قسمت هايي از بدن
 • اشياء بي جانن
 • ديگر موارد

زماني كه تشخيص داده شد كه فرد مبتلا به اختلال فيتيشيسم مي باشد:

 • تحت كنترل قرار گرفتن وي در يك محيط: در درجه ي اول فردي كه دچار اين اختلال است بايد در مكاني باشد كه فرصت ها و موقعيت هاي قابل اجراي فعاليت هاي فيتيشيسم وجود نداشته باشد.
 • بهبودي كامل: زماني كه فرد در يك محيط كنترل شده قرار مي گيرد هيچ ناراحتي و آسيب ديدگي اجتماعي، شغلي و ديگر موارد حداقل كمتر از ۵ سال براي فرد و اجتماع به وجود نمي آيد.

منبع: تريبون آزاد

مترجم: نسرين بني عباسي زاده


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۳ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۱۴:۴۱ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

پاسخ : فوت و فن خانه داري

جارو زدن فرش,تميز كردن نقاط كثيف فرش,محو لكه روي فرش


- فرش ها هفته اي يك بار بايد جارو شوند. اين عمل باعث بالا رفتن عمر فرش شما مي شود زيرا از جرم گرفتن رشته هاي آن جلوگيري مي كند. هر چند هفته يك بار نيز وقت بيشتري بگذاريد و دور آن را كه امكان جمع شدن آلودگي وجود دارد به خوبي غبار رويي كنيد.
-جارو كشيدن فرش خود را با قسمت كردن آن به تكه هاي كوچك در ذهنتان با دقت بيشتري انجام دهيد.

-براي جارو كردن فرش عجله نكنيد بخصوص اگر صاحب فرش هاي پرز بلندي همچون گبه ها هستيد زيرا آلودگي در آنها دير تر از بين مي رود دسته جاروي خود را از يك نقطه خاص چندين بار عبور دهيد تا مطمين شويد غبار ها كاملا گرفته شده اند.

-نقاطي را كه در دسترس تر است و معمولا جلوي راه و رفت و آمد است را با دقت بيشتري جارو بكشيد.

-براي جلوگيري از بوي بد مقداري جوش شيرين را به كيسه جاروبرقي خود اضافه كنيد.

تميز كردن نقاط كثيف فرش:
اولين چيزي كه هنگام ريختن هر چيزي روي فرشتان پيشنهاد مي كنيم اين است كه سريعا آن را بشوييد. اگر همان لحظه كه چيزي روي فرشتان ريخته است آن را پاك كنيد امكان از بين رفتن جاي آن بيشتر وجود دارد.


در ضمن از نكات زير غافل نشويد:
- قبل از اضافه كردن هر شوينده اي با ناخن خود ماده افتاده روي فرشتان را برداريد.

-در قسمت كوچكي از فرشتان ماده پاك كننده را امتحان كنيد تا مطمين شويد آسيبي به فرشتان نمي زند.

- نقطه لك شده را نسابيد زيرا ممكن است كثيفي به نقاط ديگر فرشتان سرايت كند.

- ماده تميز كننده را از بيرون از لك به سمت آن بريزيد تا كثيفي به نقط ديگر نرسد و پس از انجام كار فورا آن نقطه را با دستمال خيس پاك كنيد.

-اگر احساس كرديد پس از خشك كردن نقطه شسته شده هنوز فرشتان خيس است يك حوله نازك را روي نقطه خيس قرار داده و جسم سنگيني را روي آن بگذاريد.

راه حل‌هايي براي لك هاي خاص:
لكه‌هاي اسيدي: اين لكه ها كه ممكن است حتي با ريختن مقداري سركه پديد آيند به عكس العمل سريع شما نياز دارند. فورا روي آن مقدار كمي جوش شيرين و آب بريزيد و سپس مقدار بسيار كم محلول رقيق آمونياك و آب اضافه كنيد. دقايقي بعد فرش را آب بكشيدو آن را جارو بزنيد.

لكه خون: تا آنجا كه مي توانيد آن را با پارچه اي جذب كنيد سپس يك قاشق چايخوري از مواد شوينده را با يك قاشق همان اندازه سركه سفيد مخلوط كرده و مقداري آب ولرم بريزيد تا مايع رقيقي بدست آيد انگاه آن را به نقطه لك بماليد و بگذاريد خشك شود و به آرامي جارو بكشيد.

كره: هر چقدر مي توانيد از كره را با دست خود برداريد و سپس مقدار كمي محلول شوينده را به محل بماليد و بگذاريد خشك شود.

مايع شمع: فورا مقداري يخ را روي لك آب شمع بگذاريد زيرا باعث يخ زدن شمع مي شود و براحتي از روي فرش كنده مي شود.

آدامس: سريعاً به روش مايع شمع آن را سرد كنيد تا براحتي كنده شود.

شكلات و قهوه: سريعا آن را از روي فرش برداريد و دقيقا به روش لكه هاي خون و با استفاده از مواد شوينده و آب و سركه سفيد آنرا تميز كنيد.

لكه آبرنگ: بلافاصله روي ان جوهر خشك كن قرار دهيد و آنرا با اطو گرم كنيد تا لك را به خود بكشد. سپس از مواد شوينده استفاده كنيد و دقايقي بعد آنرا بشوييد.

ميوه: لكه هاي ميوه گاها خيلي سخت پاك مي شوند. به محض افتادن ميوه آنرا برداريد و جاي آن را با ناخن بخراشيد سپس به روشهاي قبلي و با استفاده از مخلوط آب ولرم و كمي سركه سفيد و مايع شستشوي رقيق آنرا تميز كنيد و سپس آب بكشيد.

لكه‌هاي سس سالاد و آب گوشت: بدون آن كه به آنها دست بزنيد تا پخش تر شوند به روش استفاده از آب و سركه سفيد و مايع تميز كننده اكتفا كنيد و سپس آن را تميز كنيد و آب بكشيد.

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۳ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۵۷:۴۰ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

self confidence

با سلام.
من مشكل عدم اعتماد بنفس شديد دارم. حواسپرتي و عدم تمركز. توانايي برنامه ريزي ندارم.

پاسخ (2)

 1. 0 votes

  تقويت اعتماد به نفس: بيشترين ويژگيهاي شخصيت ما از دوران كودكي شكل ميگيرد. بنابراين از جمله عوامل شكل دهنده شخصيت ما بايدها و نبايدها، تاييد و يا عدم تاييد رفتارهاي ما، تنبيه ها و تشويق ها، تحسين و تمجيد، تعريف و تحقير،… مي باشد كه توسط اطزافيان از جمله خانواده و والدين بر ما اعمال مي گردد. بنابراين عدم اعتماد به نفس يا اعتماد به نفس كاذب ريشه در دوران كودكي و تربيت گذشته فرد دارد. ترس پنهاني از عدم موفقيت – احساس گناه بضي از افراد بابت هر موضوعي خودشان را سرزنش مي‌كنند و اين سرزنش‌هاي هميشگي قاتل اعتماد به نفس آن‌هاست- دليل ديگر شايع نداشتن اعتماد به نفس، انتظارات غيرواقعي است. اگر از خودتان بيش از توانايي‌ها و فرصت‌هايي كه در اختيارتان است انتظار داشته باشيد بايد بگوييم با اين كار ضربه بزرگي به اعتمادبه‌نفس‌تان مي‌زنيد.

  پيامدها و عواقب پيامدهاي عدم اعتماد به نفس بسيار است. شخصي كه فاقد اعتماد به نفس مي باشد در واقع قدرت ابراز وجود، توانايي احقاق حق، توانايي در ابراز علاقه و بيان احساسات و غيره را ندارد. در نتيجه احساس سر خوردگي، خود كم بيني و احساس پريشاني مينمايد، كه اين همان افسردگي است. در واقع يكي از عوامل اصلي و درجه يك اختلالات افسردگي، اضطراب، وسواس، و غيره كه اين درمانگر در طول دوران كاري در بيماران خود مشاهده نموده است عدم اعتماد به نفس ميباشد. از ديگر پيامدهاي عدم اعتماد به نفس عبارتند از:
  ۱- ۱-همواره خودشان را مورد انتقاد قرار ميدهند. وموقع صحبت كردن در چشمان فرد مقابل خود نگاه نميكنند.
  ۲- ۲- در پذيرش تعريف و تمجيدها و تعارفاتي كه به آنان ميشود مشكل دارند
  ۳- معمولا احساس ميكنند قرباني رفتار ديگران هستند.
  ۴-احساس تنهايي ميكنند حتي زماني كه در يك جمع قرار دارند.
  ۵- احساس خلاء و پوچي ميكنند.
  ۶-احساس ميكنند با ديگران تفاوت دارند.
  ۷-احساس افسردگي، گناه و شرمساري دارند.
  ۸-. نسبت به تواناييهاي خود عدم خودباوري.
  ۹-از موقعيتهاي نو و جديد مي هراسند.
  ۱۰- از شكست وموفقيت مي هراسند.
  ۱۱- مرتبا سعي در راضي نگاه داشتن ديگران دارند. .
  ۱۲- عادت به پشت گوش انداختن كارها دارند.
  ۱۳- در مقابل انتقاد، اظهار نظر و سرزنشهاي ديگران (خواه واقعي، خواه واهي) بسيار آسيب پذير
  مي باشند.
  ۱۴- از ابراز عقايد و احساسات خود خودداري ميكنند زيرا از چگونگي واكنش ديگران هراس دارند. .
  ۱۵- قادر به بيان خواسته ها و نيازهاي خويش نميباشند.
  ۱۶- معمولا عصباني و پرخاش گر ميباشند.
  ۱۷- وابستگي هيجاني دارند: براي دستيابي به يك احساس خوشايند به دنياي خارج خود وابسته ميباشند. مانند:
  شباهت هاي زيادي بين اعتماد به نفس و عدم اعتماد به نفس وجود دارد . يك فرد خجالتي هم مي ترسد ابراز وجود كند و همينطور يك فردي كه اعتماد به نفس ندارد هم از ابراز وجود دارد . با اين حال تفاوتهاي اين دو بسيار زياد است . به طور كلي فردي كه داراي عدم اعتماد به نفس مي باشد حتي در انجام كارهايي كه توان انجام آن را دارد هم مي ترسد . بسياري از افراد داراي اعتماد به نفس كاذب مي باشند . اين افراد ادعاي انجام هر كاري را مي نمايند و هنگاميكه شكست مي خورند سعي مي كنند باز آن را توجيه كنند . اگرچه اعتماد به نفس كاذب يك ويژگي منفي است ولي وضعيت افراد داراي اين ويژگي بهتر از افرادي است كه اعتماد به نفس ندارند . چون كسي كه اعتماد به نفس ندارد حتي براي بهبود شرايط خود هم تلاش لازم را انجام نمي دهد .يكي از دلايل عدم اعتماد به نفس مي باشد.

  درمان عدم اعتماد به نفس
  متاسفانه عدم اعتماد به نفس همان طور كه گفته شد يكي از عوامل اصلي اختلالات عاطفي و رفتاري و رواني است. بسياري از درمانگران از جمله روانپزشكان به دنبال رفع علايم بيماري مي باشند و معمولا روانپزشكان دارو تجويز مينمايند تا علايم افسردگي و استرس و غيره را كاهش دهند. و متاسفانه فنون روانشناسي چون شناخت درماني و رفتار درماني و … نيز در درمان و يا بهبود حالات رواني و رفتاري فرد آنچنان موفق نبوده است. از آنجايي كه به نظر ميرسد كه ريشه بسياري از اختلالات رفتاري و رواني ريشه در اعماق ذهن و يا ضمير ناخودآگاه فرد دارد شايد در حال حاضر هيپنوتيزم درماني به همراه روان درماني قويترين روش براي بهبود و ديگر حالات رواني فرد باشد. با ابن روش به فرد كمك مي شود تا برروي نقاط ضعف خود تمركز نكنيد. هر انساني نقاط ضعف خاص خود را دارد.
  * با حقوق فردي خود آشنا شده و از آنها پيروي كنيد.
  * از تحقير و سرزنش خود دوري كرده و مثبت انديشي را فرا گيريد.
  * خود را بر اساس يك سري استانداردهاي منطقي و دور از دسترس مورد قضاوت قرار ندهيد.
  * ياد بگيريد كه شما يك انسان منحصر بفرد بوده و تنها خود شما مسئول تصميم گيريهاي زندگيتان مي باشيد.
  * بياموزيد كه با پشتكار و سماجت قادر خواهيد بود به موفقيت دست يابيد.

  ———————————————————————–
  مبارزه با حواس پرتي:يشتر افراد به دلايل عمده زير، با عدم تمركز فكر و حواس مواجه مي شوند:
  1- رسانه هاي اجتماعي
  آيا شما نيز با آشفتگي ذهني زندگي مي كنيد و مشكل عدم تمركز داريد؟ در اين جا به چند عامل عدم تمركز و راه هاي برطرف كردن آن اشاره مي كنيم.

  در ابتدا به رسانه هاي ارتباط جمعي و شبكه هاي اجتماعي مي پردازيم. در اين ارتباطات ممكن است شما در يك روز بطور مثال كار خود را چندين بار قطع كنيد و بسادگي با دوستانتان از طريق اين رسانه ها ارتباط بر قرار كنيد و زماني كه بر سر كار خود باز مي گرديد مجبور باشيد كمي از عقب تر ادامه دهيد تا ذهنتان بتواند دوباره بر روي آن كار متمركز شود.

  راه حل :
  اجتناب از ورود به سايت ها رسانه هاي اجتماعي در حالي كه مشغول به كار هستيد ا گر احساس مي كنيد بايد به بررسي اين شبكه ها بپردازيد اين كار را در زمان استراحت خود انجام دهيد تا مجبور نباشيد تمركز ذهني خود را بر هم زنيد .اگر شما نمي توانيد در برابر چك كردن آن ها مقاومت كنيد، لپ تاپ يا گوشي خود را از دسترسي به اينترنت براي چند ساعت خارج كنيد.

  2- تلفن همراه شما
  شايد حتي مخرب تر از ايميل، زنگ تلفن همراه شما باشد! گاه ايميل را مي توان ناديده گرفت اما معمولا صداي زنگ موبايل را خير. شما با شنيدن صداي موبايل تان كار خود را قطع مي كنيد و زماني را به صحبت كردن صرف مي كنيد و دوباره بر سر كار خود باز ميگرديد كه اين خود سبب بر هم خوردن تمركز است.

  راه حل
  شماره تماس گيرنده را ببينيد و اگر تماس فوري نيست، اجازه دهيد آن به پست صوتي شما منتقل شود ا گرشما در حال كار بر روي يك پروژه ويژه ايد، باخاموش كردن گوشي خود به طوري كلي از وسوسه جواب دادن در امان بمانيد. در زمان هايي كه به اين كار اختصاص مي دهيد پيام هاي صوتي تان را گوش كنيد و به آن پاسخ دهيد.

  3- ايميل هاي بيش از حد
  چيزيكه در مورد ايميل وجود دارد وسوسه ي اين است كه در صورت دريافت به سرعت به بررسي آن بپردازيد و به آن پاسخ دهيم ا گر چه بسياري از ايميل ها مربوط به كارند، آنها هنوز هم به عنوان يك عامل ممكن است حواس شما را از كار فعلي تان پرت كنند و اگر قرار باشد شما به طور مداوم كار خود را متوقف كرده و به ايميل ها پاسخ دهيد پيشرفت زيادي در انجام كارهايتان حاصل نخواهيد كرد.

  راه حل :
  به جاي چك كردن ايميل به طور مداوم، زمان هاي خاصي را براي اين منظوراختصاص دهيد. در طول بقيه روز شما مي توانيد برنامه چك كردن ايميل خود را تعطيل كنيد اين كار به شما اجازه مي دهد تا بدون قطع كردن دائم كارتان و برهم خوردن تمركز بدون وقفه به انجام آن بپردازيد.
  اگر در مورد كارهاي خود مدام نگران باشيد تمركز داشتن براي شما سخت مي شود‎

  4- افكار منفي(وسواسي)
  اگر شما در مورد كارهاي خود مدام نگراني داشته باشيد تمركز داشتن براي شما سخت مي شود. اين كه شما مدام در مورد كارهايي كه انجام داده ايد يا مي خواهيد انجام دهيد يا مثلا در مورد مكالمه ديروز خود با دوستتان و…افكاري در سر داشته باشيد باعث تحليل ذهني و عدم تمركز شما مي شود، افكار آزار دهنده از هر نوع مي تواند در حواس پرتي شما نيروي قدرتمندي باشد.

  راه حل : يكي از راه هاي محافظت از افكار آزار دهنده كه مدام در ذهن مرور مي شوند اين است كه آنها را بر روي كاغذ بنويسيد. يك ليست از كارهاي خانه، و يا كارهاي ديگري كه در برنامه داريد تهيه كنيد. حتي كار هايي كه مي خواستيد انجام دهيد و نداده ايد يا علل نا اميدي هاي خود و اتفاقات ناخوشايند را در يك دفترچه بنويسيد. هنگامي كه اين افكار بر روي كاغذ مي آيند، شما ممكن است بتوانيد آنها را از ذهن خود خارج كنيد.

  5- انجام چندين كار مختلف با هم و دريك زمان:
  اگر شما فكر مي كنيد با انجام چندين كار با هم ودر يك زمان بهتر به تمام وظايف خود مي رسيد كمي بيشتر فكر كنيد!

  تحقيقات نشان مي دهدكه شما پس از هر تغيير كار تمركز خود را بر كار از دست مي دهيد و زمان بيشتري براي انجام آن بايد اختصاص دهيد نتيجه نهايي اين است كه انجام سه پروژه به طور همزمان معمولا بيشتر از به تنهايي انجام دادنشان طول مي كشد.

  راه حل
  تا جايي كه امكان دارد در صورتي كه در حال انجام يك كار هستيد به كار ديگري نپردازيد، توجه خود را به يك كارمعطوف كنيد. اما مي توان در كارهايي كه چندان نياز به تمركز بالا يي ندارند به انجام دو كار به طور همزمان پرداخت مثل مرتب كردن ميز كار خود در حالي كه با تلفن در حال صحبت هستيد.

  6- كسالت
  بعضي از كارها در طول روز وجود دارد كه انجام آن هميشه براي شما جالب تر از مابقي هستند. انجام آن كارهايي كه زياد مورد علاقه تان نيست گاه مي توانند سبب تحليل انرژي و حواس پرتي شوند. پاسخ به تلفن و اينترعت و يا حتي گردگيري ميز كار در اين مواقع مي تواند شمار را از كسالت و گيجي در بياورد.

  راه حل : با خودتان قرار بگزاريد كه مثلا اگر در بك زمان معين بتوانيد كارتان را انجا م دهيد مي توانيد 10 دقيقه استراحت كنيد اين استراحت مي تواند شامل نوشيدن يك فنجان قهوه و يا قدم زني كوتاه باشد.

  7- استرس:
  وقتي شما احساس مي كنيد در سرتان افكار زيادي داريد دچار نگراني مي شويد و نمي توانيد به خوبي بر وظايف فردي تان تمركز كنيد و اگر اين استرس طول بكشد آسيب هاي بدي به بدن وارد مي شود مثل شانه درد ، تپش قلب، سردرد كه همه اينها بر عدم تمركز شما اثر مي گذارد .

  راه حل : يادگيري تكنيك هاي كاهش استرس مانند مديتيشن مي تواند به شما در تسلط بر افكار استرس زا كمك كند، تسلط بر آن ها باعث مي شود ديگر توجه شما را به خود جلب نكنند. در يك مطالعه، محققان دريافتند كه افرادي كه يك دوره هشت هفته اي مراقبه انجام داده اند در آن زمان توانايي آنان براي تمركز بر افكار شان بهبود يافته است. اگر شما مي توانيد يك كلاس مديتيشن را پيدا كنيد و يا به صورت آنلاين مطالعه كنيد.

  8- افسردگي
  اكثر مردم داشتن غم و اندوه را به عنوان مشخصه اي از بروز افسردگي مي دانند. اما موسسه ملي بهداشت روان مي گويد مشكل در داشتن تمركز يكي ازعلائم شايع افسردگي است. اگر شما در داشتن تمركزمشكل داريد، و نيز احساس پوچي، نااميدي، يا بي تفاوتي مي كنيد شما ممكن است دچار افسردگي شده باشيد.

  راه حل:اگر شما فكر مي كنيد كه ممكن است افسرده شده باشيد اولين قدم اين است كه با يك دكتر يا مشاور صحبت كنيد. افسردگي قابل درمان است. بسياري از مطالعات داروهاي ضد افسردگي و انواع خاصي از صحبت درماني را اثر بخش نشان داده اند.

  9- خستگي
  خستگي و كم خوابي مي تواند بر تمركز شما موثر باشد. مطالعات نشان مي دهد خواب بيش از حد يا كم تر مي تواند تمركز و حافظه كوتاه مدت شما را تحت تاثير قرار دهد

  راه حل:اغلب بزرگسالان نياز به 7تا9 ساعت خواب در هر شب دارند. به جاي سوزاندن انرژي در شب، خواب يك اولويت است. خوابيدن به اندازه و به موقع كمك خواهد كرد شما در ساعات بيداري خود تمركز بيشتري داشته و كار بيشتري انجام دهيد. همچنين، توجه داشته باشيد كه در روز شما احساس هوشياري بيشتري مي كنيد.

  10- گرسنگي
  مغز نمي تواند بدون سوخت تمركز كند، بنابراين حذف وعده هاي غذايي به خصوص صبحانه يك عامل نداشتن تمركز است. تحقيقات نشان مي دهد حافظه كوتاه مدت و تمركز در زماني كه شما تغذيه نداريد كمتر است.

  راه حل:گرسنگي را با رساندن غذاها به مغز و داشتن يك منبع سوخت ثابت از بين ببريد.هميشه صبحانه بخوريد، خوردن منابعي با پروتئين بالا مثل پنير وآجيل، كاهش در مصرف كربوهيدراتهاي ساده (شيريني، ماكاروني)، انتخاب كربوهيدرات هاي پيچيده (غلات سبوس دار)

  11- ADHD (سندروم بيش فعالي)
  اختلال بيش فعالي با عدم توجه (ADHD) تنها يك مشكل براي كودكان نيست. بيش از نيمي از بچه ها يي كه با ADHD رشد مي كنند و با همين علايم بزرگ مي شوند. علائم معروف اين بيماري شامل توجه كم و كوتاه و مشكل عدم تمركز بر وظايف است.

  راه حل:گر شما مشكل عدم تمركز، و يا كمبود توجه داريد از يك پزشك يا مشاور در موردADHD بپرسيد. راه هايي براي مديريت شرايط، از جمله رفتار درماني و داروهاي خاص براي درمان وجود دارد.

  همانطور كه مي بينيد سندروم بيش فعالي فقط يكي از دلايل اختلال تمركز است ، بنابراين سريع به خودتان برچسب نزنيد و عوامل ديگر را به خوبي بررسي كنيد.

  12- دارو ها
  متاسفانه، برخي از داروهاي مورد استفاده براي درمان افسردگي مي تواند در داشتن تمركز مداخله كند و اين موضوع ممكن است در مورد ساير دارو ها نيز صدق كند.

  راه حل:گفتگو با دكتر يا داروساز خود در مورد اينكه دارو و يا مكملي كه مصرف مي كنيد ممكن است بر تمركز شما موثر باشد بهترين راه حل مي باشد. اگر به اين نتيجه رسيديد كه دارو بر تمركز شما اثر دارد فكر نكنيد چاره اي نداريد شما مي توانيد از پزشك خود در مورد عوض كردن نوع دارو يا مقدار مصرف آن سوال كنيد. خيلي از عوارض داروها با جايگزين شدن داروي ديگر از بين مي روند.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۳ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۵۲:۰۳ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

آيا دختر شما مورد تجاوز جنسي قرار گرفته است؟

اتهامات آزارهاي جنسي و تجاوز عليه هاروي وينستين كارگردان هاليوودي، صدها تن از زنان سراسر جهان را متحد كرده است. اشتراك گذاري اين داستان ها در فيسبوك و توئيتر و اينستاگرام با هشتگ “منم همينطور”، باعث شده است تا بسياري از مردم سكوت خود را درمورد يكي از آزاردهنده ترين اقدامات زن ستيزانه در فرهنگ هاي ما بشكنند.

آيا دختر نوجوان شما مورد تجاوز جنسي قرار گرفته است؟ آيا اين‌طور فكر مي كنيد؟ او باور داريد در برابر متجاوز خود مقاومت مي كند؟ چطور او را حمايت مي كنيد؟ اينها سوالاتي مهلك براي والدين محسوب مي شوند.

اگر فكر مي كنيد تجاوز جنسي زنان فقط در مكان هاي كاري اتفاق مي افتد شما در اشتباه هستيد. مطالعه اي اخير توسط نشان داد كه تجاوز جنسي بخشي از زندگي روزمره در مدارس متوسطه و دبيرستان آمريكا تصور مي شود.

براي مطالعه بيشتر:

مسئله سوء استفاده جنسي از كودكان

نگراني در مورد رفتارهاي جنسي نوجوان

تقريباً نيمي از دانش آموزان برآورد شده در پايه هاي ۱۲-۷، نوعي از آزار جنسي را در طي سال هاي تحصيلي جاري تجربه كرده اند و ۸۷ درصد از آنها گزارش دادند كه اين عمل اثرات بدي بر آنها داشته است. يك سوم دانش آموزان آزار جنسي را از طريق ايميل، متن و فيسبوك و ديگر انواع رسانه حس كردند. يك سوم دختران و يك چهارم پسران گزارش كردند كه آنها مزاحمت جنسي را در ديگران مشاهده كردند.

برخلاف بروز پيامدهاي هيجاني براي اين افراد، اكثر زنان جواني كه مورد تجاوز جنسي يا سوءاستفاده قرار گرفته اند نسبت به متجاوزان خود حالاتي انفعالي از قبيل دوري از آنها، به حداقل رساندن رفتارهاي نامشروع و انكار كردن همه چيز نشان مي دهند (بوئز، اسپري و اُ ليري –كلي، ۲۰۰۵) اين شكل انفعال به چند دليل موجه رخ مي دهد. در حالي كه زنان به قصد قطع ارتباط تمايل به آزار جنسي دارند آنها همچنين خواستار حفظ جايگاه خود در مكان كاري مي باشند. اين افراد از انتقام گرفتن از متجاوز مي ترسند. اخيراً آنها اغلب به دليل عدم محافظت از خود در برابر افراد هتاك احساس گناه يا مشاركت در جرم مي كنند.

بسياري از افراد نمي توانند اغلب چرايي رفتار منفعلانه زنان در برابر متجاوزان يا فرار نكردن براي جلوگيري از آسيب را، درك كنند. در عوض، زنان گزارش مي كنند كه به بدن هاي آنان احساس يخ زدگي و فريز شدن موقتي دست مي دهد. تحقيقات نشان مي دهند كه اين واكنش هاي فريز شدن شايع و نيز همراه اصلي واكنش معروف جنگ – گريز در مواقع وحشتزدگي است (بارلو،۲۰۰۴). اين عدم تحرك، نوعي واكنش زيستي طبيعي در برابر استرس زياد است. اين واكنش به طور خودكار هنگامي رخ مي دهد كه بدن فرصت كمي براي فرار يا برنده شدن در مبارزه احساس مي كند (اسكميدت و همكاران، ۲۰۰۸).

با وجود اينكه عمل قاطعانه جنگ يا فرار يا افشاي واقعيت براي زنان در محل كار سخت است، اين كار براي دختران مدرسه اي به ويژه، دو برابر مشكل زاست. در عين حال مي دانيم زماني كه فرد قرباني يا كسي كه شاهد است واكنش نشان دهند، تاثير ژرفي بر توقف آزار جنسي خواهند گذاشت (مك دونالد و همكاران، ۲۰۱۶).

آلان اسكور از اساتيد باليني مراكزUCLA در تحقيقات فرهنگ، مغز و رشد شواهدي را در نوروساينس تأييد مي كند كه حاكي از اثرات منفي سوءاستفاده جنسي بر افراد جوان است. چرا؟ زيرا سوءاستفاده، مغز در حال رشد، مخصوصا بخشي كه هيجان را تنظيم مي كند تغيير مي دهد. متعاقباً آزار و سوءاستفاده مي تواند منجر به زمينه استفاده از داروها در زندگي آينده و بروز ديگر مشكلات مهم سلامت روان شود.

در حالي كه گاهي اوقات مواردي از آزار جنسي توسط معلمان و ديگر بزرگسالان هماهنگ كننده كارهاي مدرسه در زمان مدرسه و پس از مدرسه گزارش شده است اما اكثر رفتارهاي آزار جنسي در مدرسه ها بين همسن و سالها رخ مي دهد (هيل و كارل،۲۰۱۱).

بيشتر در چه جاهايي پسران نوجوان ياد مي گيرند با دختران مانند اشياي جنسي برخورد كنند؟

ما نبايد خيلي از فرهنگ امروزي انتظار پاسخ داشته باشيم. آنها از پدران، عموها و ديگر الگوهاي نقش مردانه ياد مي گيرند. از اشاره ترامپ رييس جمهور در قاپيدن زنان مثل گربه به عنوان يك سخن شنيع، تا اظهارات هاروي وينستين كه بيان كرد رسيدن به  سن۶۰ و ۷۰سالگي دوره متفاوت شدن همه مقررات مربوط به رفتار و مكان هاي كاري است؛ مي توان به سادگي نگرش هاي خائنانه اي را مشاهده كرد كه نسل به نسل در بين جامعه مردان مي چرخد.

چند پدر و مادر با فهميدن شانس ۵۰درصدي مورد تجاوز قرار گرفتن دختران آنها در مدارس متوسطه يا دبيرستان حس خوبي دارند؟ يا اينكه با ورود آنها به عرصه هاي كاري شانس تجاوز آنها نيز افزايش مي يابد؟ مطمئنا، زياد نيستند.

با توجه به اينكه ما درمورد اثرات بلندمدت آزار جنسي اطلاع داريم چگونه آن از نظر فرهنگي در بين اعضاي خانواده و افراد مقتدر ملت ما جا مي افتد، ضروري است كه ما به دختران خود آموزش و آگاهي دهيم تا بين خود  و ديگران تفاوت قائل شوند. زمان آن است كه والدين به محض ورود كوكان به دوران نوجواني خود را به اطلاعات و اندرزهايي درمورد آزار جنسي مجهز كنند.

دختران شما چه چيزهايي بايد بدانند؟

دانستن واقعيت هاي آزار جنسي يك نقطه شروع مناسب براي خانواده ها است. در حالي كه آزار جنسي متداول ترين تجربه براي دختران و زنان است و تنها به جنسيت مؤنث محدود نيست. پنج واقعيت زير را بايد هر دختر و نيز پسر نوجواني درك كنند:

۱- آزارجنسي چيست؟

براساس اداره انجمن آموزشي آمريكا در حقوق مدني، آزار جنسي رفتاري ناخواسته و جنسي است كه مي تواند شامل پيشنهادهاي جنسي ناخوشايند، بيان تمايلات جنسي يا ديگر اقدامات كلامي، غيركلامي و فيزيكي از نوع جنسي شود. آزار جنسي مي تواند اعمالي مانند لمس جنسي، بحث كردن هاي جنسي، بيان جوك ها يا اشاراتي در اين زمينه، حك كردن سخنان يا تصاوير زشت در جاهاي مختلف يا نمايش يا انتشار نقاشي ها، تصاوير يا مطالب نوشتاري آشكار جنسي، صدا زدن دانش آموزان با القاب جنسي، شايعه پراكني هاي جنسي، درجه بندي سرعت دانش آموزان در فعاليت يا عملكردهاي جنسي يا انتشار، نمايش يا ساختن ايميل ها يا وب سايت هايي با ماهيت جنسي را در برگيرد.

۲- آيا آزارجنسي براي مردان رفتاري نرمال است؟

هيچ جنبه نرمال يا پذيرفتني در آزار يا سوءاستفاده جنسي وجود ندارد. در واقع همه ما با دم نزدن و مقاومت نكردن در برابر آزار جنسي اين گونه رفتار را عادي سازي مي كنيم.

۳- چگونه بدانم كه من مورد تجاوز جنسي قرار گرفته ام؟

آزار جنسي عواقب هيجاني و فيزيكي منفي بر جاي مي گذارد. اگر شما حس ناآرامي، اضطراب و ترس به شخص مي كنيد كه نسبت به شما رفتاري جنسي روا داشته است بايد به اين وضع ناآرامي خود توجه كنيد. گاهي اوقات ممكن است بي خواب شويد، دچار سردرد مي شويد، از رفتن به مدرسه منصرف مي شويد، احساس وحشتزدگي كنيد، فايده اي براي خود و ديگران نداشته باشيد يا از افراد خاص دوري كنيد. هنگام مردد بودن در مورد ناراحتي و موقعيت خود با مشاوران مدرسه يا يا دوست معتمد، والدين يا معلمان صحبت كنيد.

۴- چگونه در برابر آزار جنسي مقاومت كنم؟

تجاوز جنسي نه تنها غيرقانوني است بلكه با گزارش دادن به بزرگسالي معتمد از قبيل والدين و كاركنان مدرسه مي توان مانع از آن شد. براي گزارش كردن آزارجنسي رهنمون هاي لازم را در اداره انجمن آموزشي آمريكا در حقوق مدني ببينيد. در همه موارد تجاوز جنسي مدرسه هر دو شخص آزارگر و آزارديده نياز به حمايت دارند.

افراد جوان مورد تجاوز قرار گرفته بايد از سوي خانواده، و مشاوران تخصصي حمايت و تشويق شوند. متجاوزان بايد توسط متخصصاني از رفتار خود آگاه باشند تا بتوانند با انجام مراحلي براي توقف اقدام كنند، قبل از آنكه اين چنين رفتاري عواقبي منفي در سراسر زندگي آنها بر جاي بگذارد.

ترس از مقاومت در برابر آزار جنسي نرمال است. اما سكوت كردن نيز چرخه خشونت بر عليه افراد آسيب پذيرتر را ابدي مي كند. سعي كنيد از حمايت و توصيه هاي خانواده، دوستان و ديگر بزرگسالان بالغ بهره مند شويد. نحوه مقاومت كردن درست، مفيد و مناسب حال خود را جويا شويد.

۵- اگر من شاهد تجاوز باشم چه كاري بايد انجام دهم؟

تحقيقات نشان مي دهند كه تماشاچي يا شاهد نقش مهمي در متوقف شدن  تجاوز دارد. خواه شما در تفرجگاه هستيد خواه گردش علمي يا هرجاي ديگري كه شما شاهد آزار جنسي هستيد بايد به يك بزرگسال بالغ بگوييد.

همچنين ممكن است راه هاي غيرمستقيمي براي دخالت آني از جمله وقفه در تجاوز در اتوبوس مدرسه با فراخواندن شخصي كه قصد تغيير صندلي يا گفتگو را دارد وجود داشته باشد. اگر مي توانيد با تلفن خود بسيار محتاطانه از صحنه فيلم بگيريد و آن ويدئو را به يك بالغ بزرگسال نشان دهيد.

والدين مي توانند كمك كنند

حكايت هاروي وينستين اخبار روز است. اما حكايتش نه داستاني جديدي است و نه يك تروماي هيجاني و فيزيكي ناشي از آزارجنسي، سوءاستفاده يا تهديد عليه زنان است.

والدين جايگاه منحربه فردي نزد فرزندان دارند كه مي توانند با آموزش دادن و آگاهي يافتن از نحوه بروز آزار جنسي در كودكان سن مدرسه، به توقف اين چرخه خشونت برضد يكديگر و نيز فرزندپروري با هدف پرورش پسران  و دختران سالم از لحاظ هيجاني كمك كنند.

منبع:فارس پاتوق


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۳ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۵۰:۳۰ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

ذهن خواني همسر:براي برقراري ارتباط هاي امروزي گفتگو امكان پذير مي باشد.

اگر در حال گفتگو با همسرتان منظور او را متوجه نشده ايد يا از حركات او چيزي نفهميديد .

با سوال كردن پرسش هاي صحيح مي توانيم به درك بهتري برسيم.

اما اگر بدون گفتگو بخواهيم از روش خواندن ذهن طرف مقابل پيش برويم و در واقع احساس او را

از مشكلات با خواندن ذهن برطرف كنيم دچار مشكل خواهيم شد.ذهن خواني همسر

به زور قطعي روش ذهن خواني راه مناسبي نمي باشد و هر كسي نمي تواند از طريق اين راه مشكلش

را حل كند. ممكن است گاهي اوقات حس طرف مقابل عوض شود و ذهن خواندن ما را مرتكب اشتباه كند.

با گفتگو ساده و سريع مي توان مشكل را به راحتي حل كرد قبل آنكه بخواهد بزرگتر شود ، زيرا خواندن

ذهن يك كار تخصصي مي باشد و از عهده يك فرد معمولي بر نمي آيد . شخص كه بخاهد براي دريافت

كردن منظوري اين كار را انجام دهد بايد مهارت لازم را داشته باشد و خلقيات آن را به خوبي بشناسد و آگاه

باشد يعني به طور كامل و دقيق او را بشناسد.

شماره هاي تماس 01

منبع: مركزمشاوره ستاره ايرانيان


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۳ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۴۸:۴۳ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

سوال شده 14 ساعت قبل در روانشناسي كودك و نوجوان توسط بي نام

سلام دختر چهار ساله اي دارم در سن دو سالگي به طور كامل ادرارو مدفوع اش را ميگفت ولي براي مدفوع كردن حتما بايد پوشك ميشد اين روند تا سه و نيم سالگي ادامه داشت تا اينكه در سه و نيم سالگي همزمان با شروع مهد كودك پوشك براي مدفوع را هم حذف كرديم الان بعد از حدود چهار ماه يكدفعه با ترس شديد از مدفوع كردن خودداري ميكند به هر روشي متوسل شده ايم ولي اجازه خروج مدفوع را نمي دهد و فقط داد ميزند كه من مي ترسم گاهي تا هشت روز هم مدفوع نمي كند لطفا راهنمايي كنيد


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۳ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۴۴:۵۲ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

تحقيقات جديد توسط روانشناسان باليني از انگلستان و ايالات متحده نشان داده است كه تشنج هاي روانپزشكي كه مي توانند به خاطر صرع اشتباه بگيرند، به احساس اضطراب مرتبط است.

گروه محققان مجموعه اي از آزمايش هاي جديد را براي تعيين اينكه آيا ارتباطي بين تفسير و پاسخگويي به اضطراب و مواردي از تشنج هاي غير روان پريشي رواني (PNES) وجود دارد، تشنج هايي كه مي تواند با شرايط تهديد كننده، احساسات، احساسات، افكار يا خاطرات.

كارشناسان دانشگاه لينكلن، دانشگاه ناتينگهام و دانشگاه شفيلد در انگلستان با دانشگاه ايالتي آريزونا در ايالات متحده آمريكا از مجموعه اي از پرسشنامه ها و آزمايش هاي كامپيوتري براي تعيين اينكه آيا بيمار به طور مرتب از موقعيت هايي كه ممكن است بر اضطراب ناشي شود، استفاده مي كند.

 مشاوره كودك و نوجوان 

آزمايش ها به درستي پيش بيني كرد كه آيا بيمار مبتلا به صرع يا PNES در 83٪ از شركت كنندگان در مطالعه بوده است. چنين تصادفي روي سطح ظاهر مي شود كه شبيه اختلالات صرعي است كه ناشي از فعاليت مغز غير طبيعي است.

محقق سرب دكتر ليان Dimaro اين مطالعه را به عنوان بخشي از دكتراي خود را در روانشناسي باليني در ترنت دكتراي برنامه روانشناسي باليني، كه به طور مشترك توسط دانشگاه لينكلن و دانشگاه ناتينگهام اجرا مي شود، تكميل كرد.

دكتر Dymaro، كه در حال حاضر يك روانشناس باليني است كه در NHS Trust ناتينگهامشاير بهداشت و درمان تأييد شده است، گفت: "PNES مي تواند يك شرايط بسيار غيرفعال باشد و مهم است كه ما عوامل ايجاد كننده را درك كنيم تا مراقبت و درمان مناسب را ارائه دهيم."

"اين مطالعه يكي از اولين ابزارهاي تحقيق روان شناختي مدرن تحقيق براي اين مشكل بود. يافته ها از اين ايده حمايت مي كنند كه افزايش تحمل افراد از احساسات ناخوشايند و كاهش رفتار اجتنابي ممكن است به درمان كمك كند، و اين نشان مي دهد كه بيماران مي توانند از طيف وسيعي از درمان هايي از قبيل پذيرش و تعهد درمان براي كمك به كاهش فركانس تشنج ها، اگر چه تحقيقات بيشتري در اين زمينه لازم است. "

شركت كنندگان پرسشنامه ها را براي تعيين ميزان اضطراب رنج مي برند، آگاهي آنها از تجربياتشان را تكميل مي كنند و اگر آنها از موقعيت هايي كه موجب اضطرابي مي شوند، اجتناب كنند.

داستان هاي مربوطه

آنها سپس يك كار رايانه اي را انجام دادند كه نياز به پاسخ سريع به اظهارات درست يا نادرست داشت. اين تست براي جمع آوري اطلاعات در مورد اعتقادات فوري يا ضمني در مورد اضطراب طراحي شده است. شركت كنندگان همچنين در مورد شكايات جسمي رايج كه ممكن است هيچ توضيحي پزشكي نداشته باشند، نيز ناميده مي شوند. اين مي تواند شامل مواردي مانند مشكلات دستگاه گوارش، خستگي و درد پشتي باشد.

نتايج نشان داد كه افراد مبتلا به PNES به طور قابل توجهي علائم جسمي بيشتري نسبت به ديگران در مطالعه گزارش كرده اند و همچنين اجتناب از موقعيت هايي كه ممكن است باعث اضطراب شوند. گروه با PNES نيز به ميزان قابل توجهي بالاتر از ميزان آگاهي از اضطراب آنها نسبت به گروه كنترل بود.

افراد آزمايشي شامل 30 فرد بزرگسال مبتلا به PNES، 25 نفر مبتلا به صرع و 31 نفر ديگر بزرگسال بودند كه سابقه تشنج را گزارش نكردند كه به عنوان گروه كنترل غير باليني سروكار داشتند.

نتايج نشان مي دهد كه از جمله آزمايشات براي تعيين سطوح اضطراب و رفتارهاي اجتنابي ممكن است متخصصان بهداشت را تشخيص دهد و برنامه هاي مداخله اي موثرتري را ايجاد كند.

دكتر ديويد داوسون، روانشناس باليني تحقيقاتي دانشگاه لينكلن، گفت: "تشنج صرعي ناشي از فعاليت الكتريكي غير طبيعي در مغز است، در حالي كه بيشتر PNES به دنبال فرآيندهاي روانشناختي پيچيده است كه در حملات فيزيكي ظاهر مي شود.

"اعتقاد بر اين است كه افرادي كه مبتلا به PNES هستند، ممكن است دچار مشكالت شديد با اضطراب شوند - سبك مقابله اي كه به عنوان اجتناب عاطفي شناخته مي شود. ما مي خواستيم بررسي كنيم كه آيا امكان ارتباط ميان فركانس تشنج و نحوه تجربه و كنترل اضطراب افراد وجود دارد. مطالعه يكي ديگر از گام ها در درك PNES است كه در نهايت منجر به درمان بهتر و در نتيجه نتايج بيمار در آينده مي شود. "


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۳ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۱۷:۱۴ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

كارشناسان هشدار مي دهند كه كودكان نيز از عواقب آن رنج مي برند، زماني كه پدر و مادر در مورد رابطه خود بحث و جدل مي كنند.

پدر و مادر، به ويژه، اجازه دهيد احساسات و تنش منفي از ازدواج خود را از دست مي دهند و باعث آسيب رساندن به فرزندشان مي شود، مي گويد: يك نويسنده تحقيق جديد، روانشناس Chrystyna D. Kouros، دانشگاه متديست جنوبي، دالاس.

كوورس گفت، يافته ها به اين نتيجه رسيده اند كه كيفيت ازدواج به طور جدي با هر فرزند خود ارتباط دارد.

يافته ها بر اساس داده هاي ارائه شده توسط 203 خانواده، كه اعضاي خانواده روزانه روزانه روزانه روزانه 15 روز به روز رساني كردند، استوار است. در پايان هر روز مادران و والدين كيفيت ازدواج و رابطه آنها با فرزند خود را ارزيابي مي كنند.

داستان هاي مربوطه

نويسندگان دريافتند هنگامي كه والدين تنش و درگيري در ازدواج خود را گزارش كردند، همزمان تعاملات آن روز با فرزندشان با تنش و اختلاف همراه بود.

با اين حال، تفاوت هاي متمايز نيز در مادران و پدران وجود دارد.فحش و دعواي فيزيكي در خانواده

در شرايطي كه كيفيت ازدواج پايين بود، مادران به نظر مي رسيد مشكلات خود را در ازدواج خود را با روز بعد ايجاد شده بود.

كوورس گفت: "در واقع، در اين وضعيت، مادران به نظر مي رسيد كه تنش زناشويي خود را جبران كنند." "كيفيت زناشويي ضعيف در واقع پيش بيني بهبود رابطه مادر و كودك را نشان ميدهد، بدين ترتيب، كاهش ناگهاني اولين روز مادران كوتاه است."

محققان دريافتند كه اين امر براي پدران نيست.

او گفت: "در خانواده هايي كه مادران علائم افسردگي را نشان مي دادند، پدران از سوي ديگر اجازه مي داد تا تنش زناشويي به نتيجه برسد و در نتيجه تعاملات ضعيف تر با فرزندشان، حتي در روز بعد نيز باشد."

ازدواج زن و شوهر براي كل خانواده يك توپي يا لنگر است

كوروس، استاديار گروه روانشناسي SMU، گفت كه كيفيت ازدواج، به گفته كارشناسان، بر كل خانواده تاثير مي گذارد.

او گفت: "ما از يافته هايمان مي بينيم كه ازدواج يك رابطه متقابل براي خانواده است." "كيفيت اين رابطه به ارتباطات هر يك از والدين با كودك ختم مي شود. بنابراين اگر مادر و پدر در حال مبارزه باشند، در ابتدا - و در بعضي موارد در روز دوم - در يك رابطه كيفيت پايين با فرزندانشان نشان داده خواهد شد."

نويسندگان گزارش يافته هاي خود را در مقاله علمي "Spillover بين كيفيت رابطه زناشويي و كيفيت رابطه پدر و مادر: نشانه هاي افسردگي والدين به عنوان مديران"، اخيرا در مجله روانشناسي خانواده منتشر شده است .


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۳ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۱۵:۱۷ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

كودك نوپا كه پس از ناسازگاري احساس گناه نداشته باشد يا كسي كه نسبت به ديگران حساس است يا كمتر پاسخگو باشد، ممكن است پرچم قرمز را براي والدين ايجاد نكند، اما اين رفتارها ممكن است در كلاس اول به مشكلات رفتاري منجر شود.

يافته هاي اين تحقيق از يك مطالعه جديد دانشگاه ميشيگان است كه انواع مختلفي از مشكلات كودك اوليه را شناسايي مي كند.

مشكلات رفتاري پيش دبستاني اغلب در طول زمان بهبود مي يابند. هنگامي كه اين اتفاق نمي افتد از طريق مدرسه ابتدايي، كودكان بيشتر به عنوان نوجوانان و بزرگسالان تبديل به تهاجمي و خشونت آميز مي شوند. تحقيقات قبلي در مورد انواع مختلف مشكلات رفتاري بر روي كودكان و نوجوانان بزرگ تمركز كرده است.

ربكا والر، يك پژوهشگر روانشناسي UM و گفت: "تجزيه و تحليل كوچكي در ميان پيش دبستاني ها انجام شده است كه پيشرفت فيزيكي و روانشناختي را سريعا انجام مي دهند و اين زمان دشوار براي والدين براي مديريت رفتار و زمان مهم براي كمك به كودكان رفتار خود را بهبود مي بخشد." نويسنده سرشناسي مطالعه

"بزرگسالان كه خشونت آميز يا خشونت آميز هستند، اغلب نشان مي دهند كه كودكان مبتلا به زود هنگام شروع به كار مي كنند، بنابراين تمركز بر روي درك ظهور و توسعه مشكلات رفتاري قبل از اينكه سخت شوند، براي ايجاد درمان هاي جديد كه مي تواند به جلوگيري از كودكان در طول زندگي كمك كند، مهم است. از خشونت يا جرم. "

داده ها از 240 كودك و والدين آنها كه بخشي از مطالعات طولي ميشيگان بوده اند، مطالعه اي مداوم از كودكان جوان در معرض خطر مشكلات رفتاري بوده است. داده ها از والدين جمع آوري گرديد هنگامي كه كودكان 3 ساله بودند و مجددا توسط معلمان 6 ساله بودند. والدين پرسشنامه هاي مربوط به رفتار فرزندانشان را تكميل كردند، در حالي كه كودكان شش كار را انجام دادند كه توسط محققان ضبط و ضبط شده بود.

اين مطالعه 3 نوع از مشكلات رفتاري اوليه در 3 سالگي را مشخص كرد، از جمله رفتارهاي مخالف، رفتارهاي ADHD و رفتارهاي بي خوابي و بي خوابي. والدين گزارش دادند رفتارهاي مخالفانه فرزندانشان اغلب عصباني، نااميد و مشكلاتي را در تنظيم احساسات خود دارند.

داستان هاي مربوطه

جاي تعجب نيست كه كودكان كه والدين آنها را در رفتارهاي ADHD بالا مي دانستند، تمركز و توجه خود را در طول وظايف حفظ كردند. در نهايت، اگر پدر و مادر "رفتار خشن و بيكاري" را در كودك پيش دبستاني خود گزارش كردند، گزارش شده است كه بچه ها همدلي، گناه و مقررات اخلاقي رفتار خود را دارند. والر خاطرنشان ساخت كه كساني كه داراي بالاترين سطوح اين گونه رفتارها هستند بيشتر احتمال دارد كه اين رفتار را در طول كلاس اول نشان دهند و همچنين به احتمال زياد مشكلات رفتاري همچون آموزگارانشان به دست مي آيد.

 رفتار و اخلاق همسرم 

"يك مسئله كليدي براي والدين و مربيان از اين كار اين است كه بسياري از كودكان در طول سال هاي پيش دبستاني سطح هنجارهاي رفتارهاي رفتاري و تجاوز را نشان مي دهند، اما ممكن است انواع مختلفي از مشكلات رفتاري وجود داشته باشد كه ممكن است نياز به مداخلات مختلفي داشته باشد، همانطور كه كودكان به سمت سن مدرسه مي روند، گفت: "مطالعه ي همكاران لوك هييد، استاد روانشناسي دانشگاه علوم پزشكي يزد.

او گفت، به عنوان مثال، كودكان مبتلا به رفتارهاي بي حسي و خشن ممكن است بيشترين خطر را داشته باشند و نياز به درمان دارند كه بر روي درك احساسي كودك از ديگران متمركز است.

هايد گفت: "خبر خوب اين است كه ما از كارهاي ديگر مي دانيم كه مداخلات زودهنگام بسيار موفق بوده و با مشكلات رفتاري كودك پيش مي آيند." "اگر والدين يا معلمان در مورد رفتار فرزند نگران باشند، آنها بايد يك ارائه دهنده بهداشت روان مانند يك روانشناس باليني، كه در درمان تحت عنوان آموزش مديريت والدين آموزش ديده است، دنبال كنند. اين درمان بسيار موثر است و مي تواند به يك كودك كمك كند تا رفتار بهتر را ياد بگيرد ، به خصوص در دوران كودكي. "


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۳ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۱۳:۰۶ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ]
.: Weblog Themes By tibablog :.

درباره وبلاگ

آموزش از طريق مشاوره پيش از ازدواج تا زوج درماني و مشاوره خانواده. راهنمايي و مشاوره تلفني ازدواج و خانواده مركز تهران و جنوب ۰۲۱۸۸۴۱۹۸۳۲ مركز مشاوره شمال و شرق ۰۲۱۲۲۲۴۷۱۰۰ شمال و غرب تهران ۰۲۱۲۲۳۵۴۲۸۲ مشاوره ازدواج و خانواده شامل آموزش مهارت هاي رفتار با همسر آينده خانواده همسر زوج درماني شناسايي فرد مناسب و از همه مهمتر اطمينان پيش از ازدواج از يك انتخاب درست است! عوامل زيادي در اين امر دخيل هستند كه بايد مورد بررسي و دقت نظر هنگام همسريابي و يا حتي دوست يابي قبل ازدواج به آن توجه كرد. رفع دعواي زن و شوهر و فرزندان اعتياد و مشاوره فردي
نويسندگان
لینک دوستان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 4037
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب