مشاوره خانواده ، ازدواج، كودك و نوجوان
مشاوره خانواده ، ازدواج، كودك و نوجوان ۰۲۱۸۸۴۱۹۸۳۲

رفتار كودك

 

نحوه تعامل كودك با پدر و مادر و به خصوص مادر خود بسيار با اهميت است و در واقع مي توان گفت كه اين تنها رفتار والدين با كودك نيست كه با اهميت است بلكه رفتار كودك نيز بسيار با اهميت بوده و به پدر و مادر كمك مي كند تا بهتر او را درك نموده و بتوانند مشكلات و خواسته هاي او را بفهمند و در نهايت رابطه اي بهتر و مناسب تر ميان آن ها شكل بگيرد. عده اي تصور مي كنند كه تنها آن ها بايد به عنوان پدر و مادر يك كودك با او رفتار مناسبي داشته باشند اما از اين نكته غافل هستند كه شناخت بهتر كودك و نحوه رفتار كودك در سنين متفاوت از تولد تا ده يا پانزده سالگي مي تواند كمك به سزايي به آن ها در جهت داشتن يك رابطه مستحكم و قوي و پايدار نمايد. حتي كودكي با بدترين و بغرنج ترين وضعيت نيز از نظر رفتاري تا حد زيادي قابل پيش بيني خواهد بود و تنها پدر و مادر بايد روانشناسي نسبتا مناسبي داشته و مطالبي كه ما در اينجا ذكر مي كنيم را با دقت و تامل مطالعه نمايند. كودكان در بازه هاي خاص زماني رفتارهاي نسبتا مشابه از نظر علم روانشناسي داشته و مي توان آن ها را به چند دسته سني تقسيم نمود.

 

كودكان شير خوار

كودكان شير خوار اولين گروه سني را تشكيل مي دهند. در مورد رفتار كودكان در اين دوره بايد اذعان داشت كه والدين و مادر بايد بگذارد تا كودك خود برنامه غذايي اش را تا حدي تنطيم نمايد و مثلا در برابر خواسته هاي بيش از حد و غير معقول او تا حدي خود را محافظت نمايد و در واقع تركيبي از خواسته هاي مادر و كودك به صورت تعاملي بين آن ها شكل گيرد.

 

كودكان هجده ماهه

كودك هجده ماهه از نظر رفتاري با كودك شير خواره بسيار نزديك است. در واقع او دوست دارد كه مثلا در هنگام راه رفتن هر آن چه را كه در مسير است بگيرد و زمان براي او معناي زيادي ندارد و در واقع اگر او چيزي بخواهد آن را براي همان لحظه مي خواهد. رفتار كودكان در سنين هجده ماهگي به گونه اي است كه نه را به راحتي قبول نمي كنند و نه گفتن براي آن ها مقبول نيست و دوست دارند تا خواسته هايشان اجرا شود.

 

كودك بيست و يك ماهه

كودك در اين سنين علاقه و نياز دارند كه هر چه مي خواهند همراهشان باشد مثلا اگر وسيله و  اسباب بازي خاصي را دوست داشته باشند آن را در كنار خود نگه مي دارند. رفتار كودكان در اين سنين به گونه اي است كه تغيير را دوست ندارند مثلا تغيير لباس مي تواند براي آن ها بسيار ناخوشايند و نامطلوب باشد و يا مثلا تغيير غذا و مواردي از اين قبيل.

 

كودك دو ساله

در اين بازه زماني رفتارهاي كودك به شكلي است كه مي توان تغييرات اساسي را در آن مشاهده نمود. مثلا كودك در اين سن دوست دارد تا فرمانبر و فرمانبردار خوبي بوده و به حرف هاي پدر و مادر خود گوش نمايد و در واقع در اين سنين مي توان كودك را يك شنونده خوب دانست كه كمتر سعي در اعمال فشار براي خواسته هاي خود را دارد.

 

كودك دو نيم ساله

كودك در سن دو و نيم سالگي به گونه اي رفتار مي كند كه مي توان گفت سراسر تضاد است و فهم كودك در اين سنين براي خانواده بسيار مشكل مي شود. مثلا لحظه اي مادرش را مي خواهد و اگر مادرش به سمت او برود بلافاصله مي گويد كه من پدرم را مي خواهم! يا در موردي ديگر هنگام لباس پوشيدن اگر مادرش بخواهد به او كمك كند مي گويد كه خودم انجام دهم و نيازي به كمك ندارم و اگر مادر خواسته اش را انجام دهد به يكباره مي گويد دوست دارم پدرم به من كمك كند.

 

كودك دو و نيم ساله تا سه ساله

كودك در اين سن تا حدي به دوران شير خوارگي خود برگشته و دوست دارد كه رفتارهايي مانند همان سنين داشته باشد مثلا دوست دارد تا در كالسكه بخوابد و يا از پستان مادر شير بمكد و يا از پستانك خود استفاده كند. اگر والدين در اين سن رفتار كودك را بشناسند بدون نگراني سعي مي كنند تا نياز ها و خواسته هاي احساسي او مانند در اغوش گرفتن و مواردي از اين قبيل را به درستي پاسخ دهند.

 

كودك سه ساله

كودك در اين سن از مرحله من و شما گذشته و به ما مي رسد. در اين سن كودك تا حد قابل ملاحظه اي منطقي خواهد شد و پدر و مادر او مي توانند تا با انجام صحبت هاي منطقي و عاقلانه او را به انجام كاري تشويق نموده و با او را از انجام كاري باز دارند.

 

كودك سه و نيم ساله

رفتار كودك در سه و نيم سالگي به گونه اي است كه او در تخيل خود بسيار سير مي كند و اين مسئله جاي هيچ گونه نگراني نخواهد داشت. مثلا كودك در اين سنين دوست دارد تا با دوستان خيالي خود براي مدت هاي طولاني بازي كند مثلا اگر پدر و مادر او كنارش نشسته باشند او شروع به غذا دادن و نوازش كردن والدين خيالي خود مي نمايد و اگر پدر و يا مادر او از جاي خود بلند شود و برود كودك مي گويد كه بازي مرا خراب كردي و ممكن است بسيار ناراحت شود پس نكته مهم رفتار كودك در اين سنين خيالي بودن آن است كه جاي هيچ گونه نگراني نداشته و والدين بايد اين امر را بدانند.

 

كودك چهار ساله

رفتار كودك در سنين چهار سالگي ممكن است با مقداري سركشي و قيدي ناپذيري همراه گردد. مثلا ممكن است كه گاهي در مقابل خواسته هاي هر چند معقول شما مقاومت نموده و آن را انجام ندهد در مقابل مي توان گفت كه در اين سن كودك مادر و يا ممكن است پدر خود را به عنوان يك مرجع بزرگ در ذهن خود تصور نمايد و مرتبا بگويد مادرم گفته كه فلان كار را بكنم و يا مادرم گفته كه نبايد فلان كار را انجام دهي.

 

كودك پنج تا شش ساله

كودك در سن پنج سالگي رفتاري مطيع و دوست داشتني از خود بروز مي دهد اما به طور باور نكردني در سن شش سالگي احساساتش بر عقلش غلبه مي كند. مثلا ممكن است كه او مادر خود را در آغوش گرفته و بگويد تو را بيشتر از هر كسي دوست دارم اما يك دقيقه بعد از حرف او اطاعت نكرده و يا به طور مثال بگويد كه مادر از تو بدم مي آيد و يا از تو متنفرم! بنابراين دانستن اين تغيير احساسي و تضاد در سن شش سالگي در رفتار  كودكان بسيار مهم و كمك كننده خواهد بود.

 

كودك هفت ساله

كودك در اين سن به گونه اي است كه ممكن است تصور كند كه همه حتي خانواده او با او دشمن هستند  و جسارت شش سالگي در او تبديل به بدبيني در سن هفت سالگي مي شود. او در اين سن بيشتر نيمه خالي ليوان را ديده و منفي بافي كرده و تصور مي كند كه ديگران رفتار مناسبي با ندارند.

 

كودك هشت ساله

كودك در سن هشت سالگي تا حد زيادي عاطفي شده و به پدر و مادر خود نزديك مي شود و نياز دارد تا مثلا به گرمي در آغوش گرفته شود. حتي ممكن است خواسته هاي احساسي و رفتار او در اين سن مادر را كلافه نمايد اما مادر بايد دقت كند كه اين حالت گذار بوده و به زودي برطرف خواهد شد و اگر بيش از اين سن طول كشيد بايد به فكر چاره اي براي آن بود و آن را درمان نمود.

 

كودك نه ساله

در اين سن كودك تمايل بسياري به مستقل شده دارد

 

كودك ده ساله

كودك در اين سن دستورات را مو به مو و دقيق اجرا خواهند كرد

 

كودك يازده تا ۱۵ ساله

اين سن آستانه بلوغ است و توجهات كودك به خانواده را تا حدي كم مي كند

منبع:فارس پاتوق


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۹ آذر ۱۳۹۷ ] [ ۰۲:۳۵:۱۰ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

سوال شده 5 ساعت قبل در مشاوره مذهبي توسط بي نام

سلام 4 ساله ازدو.اج كردم و فردي مذهبي هستم و همسرم متوجه شدم همون اوايل نماز نمي خونه بهش تذكر هم دادم  ولي خب رفع نشد و خب طلاقم برام مقدور نيست دليلم قانع كنند ه نيست چون هيچ مشكل ديگري نداره ممنون ميشم كمكم كنيد

پاسخ داده شده 4 ساعت قبل توسط دكتر روانشناس حرفه اي (80,560 امتياز)

با سلام


دوست عزيز
ببينيد ايا از ابتدا ايشون به عنوان فردي مذهبي خودشون رو معرفي كردند خب طبيعتا اين نكته و مساله بسيار مهمي است كه  بايد در نظر داشته باشيد .ضمن اينكه ببينيد  وقتي با جرياني رو به رو مي شويد كه  بحث عقايد مذهبي است بايد شرايط طرف مقابل را هم در نظر گرفت  و اين مساله مهمي است كه بدانيد خب چطور اين شرايط اتفاق افتاده است .
ايشون با شناختي كه از شخصيتشون داريد ايا واقعا پذيراي  اين هستند كه  تذكر بدهيد ممكنه مساله حالت لحبازي به خودش گرفته باشه و اينوه با يك مساله كه نبايد ذهنتون به سمت طلاق بره خب بله درسته كه شما ناراحت هستيد  نمي توانيد بپذيريد وقتي خودتون فردي مذهبي هستيد همسرتون اين طور رفتار كنند
ولي هر چيزي در غالب درست و با شناخت از شخصيت طرف مقابل بايد بيان شود و بايد همه جوانب و شرايط هم در نظر گرفته شود و بايد بدانيد كه چطور رفتار كنيد
به هر حال بهتره مراجعه داشته باشيد با خو ايشون ايا د اين مورد صحبت كرديد كه خب شرايز اين طوري بداتون سخته و اين بر رابطه هم اثر متفي مي گذارد يا خير به هر صورت اين نكته بسيار مهمي است كه بايد درنظر داشته باشيد اميدوارم همه مسلئل رد بتونيد به دزساي در نظر بگيريد و خوشبخت و موفق باشيد

در اين مورد ميتونيد با متخصصين كانون مشاوران ايران، مشاوره تلفني/تخصصي داشته باشيد

982122354783

موفق باشيد

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۹ آذر ۱۳۹۷ ] [ ۰۲:۲۹:۰۱ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

ما يك سوم از زندگيمان را صرف خواب مي كنيم، ولي همه نمي توانند خواب خوبي داشته باشند. براي زوج ها، داشتن خواب خوب بستگي به اين دارند كه ما فكر مي كنيم كه چقدر شريك زندگيمان ما را درك مي كند و به ما اهميت مي دهد.

اين يافته حاصل يك مطالعه است كه در مجله شخصيت اجتماعي و علوم روانشناسي چاپ شده است. يافته هاي اين مطالعه نشان داده است كه افرادي كه شريك زندگي شان پاسخگوي نياز هاي روحي آنهاست سطح استرس و انگيختي پاييني دارند، كه باعث بهبود كيفيت خواب آنها مي شود.

يكي از كاركردهاي مهم خواب محافظت از سلامت جسمي در مقابل زوال است.

به هر حال عملكرد حفاظتي خواب مي توان فقط زماني به دست مي آيد كه ما بتوانيم خواب بدون وقفه را داشته باشيم، كه به عنوان خواب ترميمي شناخته شده است.

خواب ترميمي نيازمند احساس ايمني، امنيت، حمايت و عدم وجود تهديد مي باشد.

براي انسان، قويترين منبع براي احساس ايمني و امنيت يك شريك اجتماعي پاسخگو به نيازهاست— چه اين نياز از طريق والدين در كودكي  پاسخ داده شود و چه در بزرگسالي به وسيله ي شريك زندگي.

رابطه بين مشكلات خواب و احساس بي ارزشي در ارتباط

رابطه جنسي و كاهش تنش

دكتر سلسوك كه نويسنده مسئول اين مطالعه است مي نويسد: «داشتن يك شريك زندگي پاسخگو به نيازها كسي كه قادر است از ما در برابر مشكلاتي كه به وجود مي آيد محافظت كند و آرامش دهد براي ما انسانها تاثيرگذارترين راه است تا اضطراب، تنش و انگيختگي مان را كاهش دهيم،»

اين پژوهش از طريق يافته هايي است كه چند سال پيش به وسيله ي يك همكاري بين المللي از محققان از جمله امره سلسوك (دانشگاه فني شرق ميانه در تركيه)، آنتوني اونگ (دانشگاه كورنل آمريكا)، ريچارد اسلاتچر و سارا استنتون (دانشگاه ايالتي وين آمريكا)، گول گونايدين (دانشگاه بيلكنت تركيه)، و ديويد آلميدا (دانشگاه ايالت پنسيلوانياي آمريكا) جمع اوري شده است.

مركز مشاوره” مي تواند در اين امر شما را ياري كند..

دكتر سلسوك مي نويسد: «در مجموع، مجموعه اي از شواهد ما در طول سال هاي اخير نشان داده است كه بهترين پيشنهاد ما براي داشتن شادي و سلامت بيشتر و داشتن زندگي طولاني داشتن شريك زندگي پاسخگو به نيازهايمان است».

بنابراين يكي از راه هاي بدست اوردن تعادل رواني در زندگي روزمره به دنبال يك شريك جنسي پاسخگو و متعهد باشيد!

منبع:

۱٫ EmreSelcuk, Sarah C. E. Stanton, Richard B. Slatcher, and Anthony D. Ong. Perceived PartnerResponsiveness Predicts Better Sleep Quality Through Lower Anxiety. Social Personality andPsychological Science, 2016 DOI: 10.1177/1948550616662128

لزوم داشتن خواب كافي و رابطه جنسي

بي خوابي سبب مي شود كه فرد تمركز لازم جهت برقراري ارتباط را نداشته باشد.

از طرفي خواب آلودگي سبب كاهش لذت جنسي در زوجين مي شود.

وقتي زن و مرد تخت خواب مشترك دارند يعني در هر زماني مي تواند رابطه زناشويي داشته باشند.

اين امر هنگامي رخ مي دهد كه زوجين در طول روز خواب كافي داشته باشند.

بيماري هاي دگيري نيز به دليل بي خوابي در زندگي مشترك ايجاد مي شود.

افسردگي و اضطراب يكي از مشهودترين آن است.

اضطراب ناشي از بي خوابي

بي خوابي در كوتاه مدت سبب كاهش بازده در فعاليت ها مي شود.

اما در بلند مدت سبب سبب بيماري هاي رواني در فرد مي شود.

شماره هاي تماس 01

منبع: سامانه پرسش و پاسخ مشاور


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۹ آذر ۱۳۹۷ ] [ ۰۲:۲۵:۵۱ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

مركز مشاوره ازدواج  ارائه دهنده بهترين خدمات مشاوره اي.

همانطور كه ميدانيد و به كررات شنيده ايد ، پا قلب دوم انسان است و بايد به آن توجه ويژه اي داشت. اين توجه بايد از سنين بسيار كم هم اعمال شود. استاندارد بودن كفش براي سلامتي پا بسيار مهم است ، همه افراد حتي كودكان نيز بايد از كفش مناسب و استاندارد استفاده كنند به خصوص افرادي كه سطح فعاليت بالا دارند و به فعاليت هاي ورزشي نيز ميپردازند.

بر طبق نتايج و آمار تحقيقاتي كه انجام شده است اشخاصي كه در انتخاب كفش خود دقت لازم را به عمل نمي آورند بيشتر در معرض بيماري هاي مغزي ، قلبي و حتي سرطان استخوان قرار دارند. خانم ها  نيز بايد بدانند كه كفش هاي پاشنه بلندي كه ميپوشند اگر چه جلوه و زيبايي خاضي دارد اما باعث درد ستون فقرات و مهره هاي آنها خواهد شد ، پس بهتر است حتي المقدور از كفش هاي مناسب و راحت استفاده كنند تا جلوگيري از سرطان نيز به عمل آورند.

مقاله هاي بيشتر در رابطه با اين موضوع را در سايت مشاوره قبل ازدواج ببينيد

 

منبع:كانون مشاوران ايران


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۹ آذر ۱۳۹۷ ] [ ۰۲:۲۲:۲۲ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

رفتارهايي كه سبب دلزدگي همسر تان مي شود – چه كاري نبايد كرد

شما روابط خوبي با همسرتان داريد و هرگز دوست نداريد ناراحت نشويد.

اما اين واقعيت كه ما بايد قبول كنيم اين است كه فرد در معرض خطر طرد شدن است.

چند رفتار كه ناخودآگاه آزار و اذيت همسر را به دنبال دارد بخوانيد.

رفتارهايي كه سبب دلزدگي همسر تان مي شود - چه كاري نبايد كرد

رفتارهايي كه سبب دلزدگي همسر تان مي شود – چه كاري نبايد كرد

بعد از تميز كردن او دوباره تميزكاري مي كنيد.

هنگامي كه همسر شما ظروف را شسته است و به همان اندازه پاك كرده است، دوباره آن ها را مي شوييد.

با اين رفتار، او احساس ارزشمندي براي كمك به شما را از دست مي دهد.

گاهي اوقات شما بايد مراقب باشيد.

هنگامي كه ظروف در جاي خود قرار ندارند نيز مي توانيد بخوابيد.

شما دائما خود را مورد انتقاد قرار مي دهيد

خواه روز بدي داشته ايد و يا به دنبال همسر تان باشيد كه صادقانه دلداري تان بدهد اين به يك رفتار آزار دهنده در شما تبديل خواهد شد.

سعي كنيد مانند او باشيد.

هر روز خود را با گفتن چيزي كه افتخار مي كنيد جشن بگيريد.

به گفته روانشناسان، اگر خودتان را همان گونه كه هستيد قبول كنيد، روابط بهتري خواهيد داشت.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۹ آذر ۱۳۹۷ ] [ ۰۲:۱۹:۵۱ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]
مغز ما شبيه يك پردازشگر كامپيوتر است: مغز توانايي پردازش و منابع ذهني محدودي دارد. هر فعاليت ذهني (و يا وضعيت احساسي) فشرده كه ميزان زيادي از توانايي ها و فضاي ذهني ما را به خود مشغول مي كند، برروي توانايي ما براي تمركز، حل مسئله، خلاقيت، يا استفاده از ديگر توانايي هاي شناختي تاثير گذاشته و در نتيجه عمكرد IQ مانيز موقتا كاهش مي يابد. براي نمايش اين اصل مهم، سعي كنيد در حالت راه رفتن از عدد 1000، 7شماره 7شماره به پايين بشماريد، (1000، 993، 986، …). پس از اينكه اندكي به شمارش ادامه دهيد، از راه رفتن باز خواهيد ايستاد. اما چرا؟ مغز شما مجبور است آنقدر براي انجام اين محاسبات رياضي سخت كار كند كه منابع و ظرفيت كافي براي دستور دادن به پاهاي شما براي گام برداشتن باقي نمي ماند. بيشتر فعاليت هاي معمول، تاثير زيادي برروي توانايي ما براي كار كردن يا مطالعه ندارند. بيشتر ما مي توانيم تكاليف خانه را هم زمان با گوش دادن به موسيقي انجام دهيم يا ممكن است هنگام غذا خوردن كاملا غرق در مطالعه شويم. با اين حال، برخي از عادت هاي روان شناختي، آنقدر منابع ذهني ما را صرف خود مي كنند كه مي توانند موجب كاهش ظرفيت هاي شناختي مغز ما شوند. تعداد اندكي از مردم از تاثيرات بسيار قابل توجه اين عادت هاي رواني آگاه هستند، بنابراين شانس كمي براي خلاصي از آنها دارند، و اين موضوع مي تواند به شكلي جدي توانايي فرد را در به كار گيري تمام ظرفيت هاي ذهني خود براي انجام كارها تحت تاثير قرار مي دهد. پنج عادت رواني كه توانايي تفكر شما را محدود مي كنند 5 عادت رواني شايع كه موجب اختلال در عملكردهاي ذهني مي شوند 1- فكر كردن بيش از حد به مسايل منفي اينكه در ذهن خود اتفاقات ناراحت كننده و نا اميد كننده يا اضطراب آور را بارها و بارها مرور كنيم، بخصوص زماني كه به صورت عادت وار و مكرر اين كار را انجام مي دهيم، مي تواند ذهن ما را مملو از افكار يا احساسات كند، و اين افكار و احساسات ميزان زيادي از منابع ذهني ما را اشغال خواهند كرد. به علاوه ماندن برروي افكار منفي (كه به عنوان نشخوار فكري نيز شناخته مي شود) مي تواند كاركردهاي شناختي ما را نيز تحت تاثير قرار داده و سلامت عاطفي و حتي جسمي ما را تهديد كند. 2- احساس گناه همه ي ما گاهي اوقات احساس گناه را تجربه مي كنيم. زماني كه مرتكب كار اشتباهي مي شويم عذر خواهي مي كنيم و براي رفع مشكل احساس گناه خود كاري انجام مي دهيم. اما زماني كه براي احساس گناه كاري صورت نگيرد و اين احساس گناه مداوما در ذهن تداعي مي شود، مي تواند به عاملي بسيار بزرگ براي حواس پرتي شناختي تبديل شود كه كاركرد هاي شناختي را با مشكل جدي روبرو مي سازد. راه حل اين مشكل دور كردن و فراموشي احساس گناه تا جاي ممكن است. 3- شكايت وگلايه هاي بيهوده بيشتر افراد بجاي مطرح كردن مشكلات و ناراحتي هاي خود با كساني كه ممكن است بتوانند به آنها كمك كنند ترجيح مي دهند ناراحتي هاي خود را با دوستان خود درميان بگذارند. مشكل اينجاست كه، هر بار كه اقدام به گفتن اين مشكلات مي كنيم، بيشتر احساس ناراحتي و آزردگي و خشم مي كنيم. خشم و نااميدي ميزان زيادي از توان پردازش مغز ما را به خود اختصاص مي دهند و شكايت هاي بيهوده را تبديل به عادت براي اتلاف توان مغز ما مي كند. 4- پرداختن زياد به احساس عدم پذيرش طردشدگي و يا عدم پذيرش رنجي عاطفي را موجب مي شود كه تاثير قابل توجهي بر روي روحيه ما و همچنين كاركردهاي شناختي ما دارد. بعلاوه مي تواند موجب شود تا به انتقاد از خود بپردازيم، عادتي كه موجب مي شود به ميزان بيشتر به عزت نفس خود صدمه وارد كرده، و باعث شويم تا ناراحتي هاي عاطفي ما براي مدت بيشتري ادامه پيدا كنند و در نتيجه توانايي هاي شناختي ما نيز بيشتر آسيب ببينند. 5- نگراني بسياري از افراد نگراني را مضر نمي دانند. ممكن است با لبخندي مصنوعي بگوييم”چيزي خاصي نيست، فقط كمي نگرانم”. اما نگراني يك وضعيت روحي ناراحت كننده و ناخوش آيند را به وجود مي آورد، و مي تواند به شدت موجب حواس پرتي شود. زماني كه در باره ي موضوعي نگران هستيم، عامل نگراني بر ديگر جريان هاي فكري ذهن ارجحيت پيدا مي كند و آنها را از اولويت و كانون توجه ما خارج مي سازد. خوشبجتانه، حل مشكل نگراني (با فكر كردن و يافتن راه حل هاي احتمالي) در مقايسه با اضطراب ساده تر است. منبع:مركزمشاوره ستاره ايرانيان برچسب ها: 5 عادت رواني شايع كه موجب اختلال در عملكردهاي ذهني مي شوند ,احساس گناه ,پنج عادت رواني كه توانايي تفكر شما را محدود مي كنند ,

مغز ما شبيه يك پردازشگر كامپيوتر است: مغز توانايي پردازش و منابع ذهني محدودي دارد. هر فعاليت ذهني (و يا وضعيت احساسي) فشرده كه ميزان زيادي از توانايي ها و فضاي ذهني ما را به خود مشغول مي كند، برروي توانايي ما براي تمركز، حل مسئله، خلاقيت، يا استفاده از ديگر توانايي هاي شناختي تاثير گذاشته و در نتيجه عمكرد IQ مانيز موقتا كاهش مي يابد.

براي نمايش اين اصل مهم، سعي كنيد در حالت راه رفتن از عدد 1000، 7شماره 7شماره به پايين بشماريد، (1000، 993، 986، …). پس از اينكه اندكي به شمارش ادامه دهيد، از راه رفتن باز خواهيد ايستاد. اما چرا؟ مغز شما مجبور است آنقدر براي انجام اين محاسبات رياضي سخت كار كند كه منابع و ظرفيت كافي براي دستور دادن به پاهاي شما براي گام برداشتن باقي نمي ماند.

بيشتر فعاليت هاي معمول، تاثير زيادي برروي توانايي ما براي كار كردن يا مطالعه ندارند. بيشتر ما مي توانيم تكاليف خانه را هم زمان با گوش دادن به موسيقي انجام دهيم يا ممكن است هنگام غذا خوردن كاملا غرق در مطالعه شويم.

با اين حال، برخي از عادت هاي روان شناختي، آنقدر منابع ذهني ما را صرف خود مي كنند كه مي توانند موجب كاهش ظرفيت هاي شناختي مغز ما شوند. تعداد اندكي از مردم از تاثيرات بسيار قابل توجه اين عادت هاي رواني آگاه هستند، بنابراين شانس كمي براي خلاصي از آنها دارند، و اين موضوع مي تواند به شكلي جدي توانايي فرد را در به كار گيري تمام ظرفيت هاي ذهني خود براي انجام كارها تحت تاثير قرار مي دهد.

پنج عادت رواني كه توانايي تفكر شما را محدود مي كنند

 

5 عادت رواني شايع كه موجب اختلال در عملكردهاي ذهني مي شوند

1- فكر كردن بيش از حد به مسايل منفي

اينكه در ذهن خود اتفاقات ناراحت كننده و نا اميد كننده يا اضطراب آور را بارها و بارها مرور كنيم، بخصوص زماني كه به صورت عادت وار و مكرر اين كار را انجام مي دهيم، مي تواند ذهن ما را مملو از افكار يا احساسات كند، و اين افكار و احساسات ميزان زيادي از منابع ذهني ما را اشغال خواهند كرد. به علاوه ماندن برروي افكار منفي (كه به عنوان نشخوار فكري نيز شناخته مي شود) مي تواند كاركردهاي شناختي ما را نيز تحت تاثير قرار داده و سلامت عاطفي و حتي جسمي ما را تهديد كند.

2- احساس گناه

همه ي ما گاهي اوقات احساس گناه را تجربه مي كنيم. زماني كه مرتكب كار اشتباهي مي شويم عذر خواهي مي كنيم و براي رفع مشكل احساس گناه خود كاري انجام مي دهيم. اما زماني كه براي احساس گناه كاري صورت نگيرد و اين احساس گناه مداوما در ذهن تداعي مي شود، مي تواند به عاملي بسيار بزرگ براي حواس پرتي شناختي تبديل شود كه كاركرد هاي شناختي را با مشكل جدي روبرو مي سازد. راه حل اين مشكل دور كردن و فراموشي احساس گناه تا جاي ممكن است.

3- شكايت وگلايه هاي بيهوده

بيشتر افراد بجاي مطرح كردن مشكلات و ناراحتي هاي خود با كساني كه ممكن است بتوانند به آنها كمك كنند ترجيح مي دهند ناراحتي هاي خود را با دوستان خود درميان بگذارند. مشكل اينجاست كه، هر بار كه اقدام به گفتن اين مشكلات مي كنيم، بيشتر احساس ناراحتي و آزردگي و خشم مي كنيم. خشم و نااميدي ميزان زيادي از توان پردازش مغز ما را به خود اختصاص مي دهند و شكايت هاي بيهوده را تبديل به عادت براي اتلاف توان مغز ما مي كند.

4- پرداختن زياد به احساس عدم پذيرش

طردشدگي و يا عدم پذيرش رنجي عاطفي را موجب مي شود كه تاثير قابل توجهي بر روي  روحيه ما و همچنين كاركردهاي شناختي ما دارد. بعلاوه مي تواند موجب شود تا به انتقاد از خود بپردازيم، عادتي كه موجب مي شود به ميزان بيشتر به عزت نفس خود صدمه وارد كرده، و باعث شويم تا ناراحتي هاي عاطفي ما براي مدت بيشتري ادامه پيدا كنند و در نتيجه توانايي هاي شناختي ما نيز بيشتر آسيب ببينند.

5- نگراني

بسياري از افراد نگراني را مضر نمي دانند. ممكن است با لبخندي مصنوعي بگوييم”چيزي خاصي نيست، فقط كمي نگرانم”. اما نگراني يك وضعيت روحي ناراحت كننده و ناخوش آيند را به وجود مي آورد، و مي تواند به شدت موجب حواس پرتي شود. زماني كه در باره ي موضوعي نگران هستيم، عامل نگراني بر ديگر جريان هاي فكري ذهن ارجحيت پيدا مي كند و آنها را از اولويت و كانون توجه ما خارج مي سازد. خوشبجتانه، حل مشكل نگراني (با فكر كردن و يافتن راه حل هاي احتمالي) در مقايسه با اضطراب ساده تر است.

منبع:مركزمشاوره ستاره ايرانيان

 

برچسب ها: 5 عادت رواني شايع كه موجب اختلال در عملكردهاي ذهني مي شوند ,احساس گناه ,پنج عادت رواني كه توانايي تفكر شما را محدود مي كنند ,


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۹ آذر ۱۳۹۷ ] [ ۰۲:۱۶:۴۰ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

وقتي در راه بودم مي‌دانستم كه بايد از كجا شروع كنم و به كجا برسم، ولي وقتي به سوال دوم رسيدم، فهميدم كه در مسير سختي قدم گذاشته‌ام. سوال‌ها به جواب نمي‌رسيد، يعني با هر سوال وارد فضايي مي‌شديم كه براي بيرون آمدن از آن بايد از راه‌هاي پرپيچ و خمي مي‌گذشتيم و تازه هنگامي كه دري براي خروج پيدا مي‌كرديم، از ياد مي‌برديم كه با كدام سوال به اينجا رسيده‌ايم. براي من شبيه علامت سوال است. هر پاسخش، پرسش تازه‌اي برايت خلق مي‌كند و انگار از اين كه براي كشفش بايد تلاش كني، لذت مي‌برد، ولي گاهي هم به تو فرصت مي‌دهد كه چند ثانيه نفس تازه كني تا با پاسخ بعدي‌اش ناك اوتت كند. شرمنده‌ام اگر نمي‌توانم همه متن گفت‌وگوي خاطره‌انگيزم را با دوستم كه سال‌هاست بين عشق فوتبال و سينما مردد است، در اين مقاله بگنجانم.

– اولين جام جهاني كه به خاطر داريد، مربوط به چه سالي بود؟

۱۹۷۸ كه انگليس قهرمان شد.

– چندساله بوديد؟

حدودا ۱۴ساله.

– و طرفدار چه تيمي؟

در آن روزها طرفدار ايتاليا بودم، هرچند كه در همان دوره از جام جهاني ايتاليا از كره شمالي شكست خورد و در مقدماتي حذف شد.

– پس ايتاليا زياد هم فرقي نكرده؟

در جام جهاني اين دوره كه ايتاليا فاجعه بود. دوست داشتم آرژانتين قهرمان شود كه نشد، ولي از بازي و قهرماني اسپانيا هم لذت بردم.

– فوتبال چطور وارد زندگي‌تان شد؟

در كودكي به علت كار پدرم در شهرستان زندگي مي‌كرديم و مثل همه پسربچه‌هاي آن روزها تنها سرگرمي‌مان فوتبال بود.

– همان داستان معروف زمين خاكي.

ما در قبرستان متروكه‌اي كه نزديك خانه‌مان بود، بازي مي‌كرديم. هر روز هم كلي پول خُرد پيدا مي‌كرديم، پول‌هايي كه مردم به عنوان صدقه و كفاره، نذر اموات مي‌كردند. ما كه نمي‌دانستيم اين پول‌ها براي چه روي زمين ريخته شده، آنها را جمع مي‌كرديم و غروب با آن به سينما مي‌رفتيم. هر بليت سه ريال. تازه من و برادرم چون كوچك بوديم، مي‌توانستيم يك بليت بخريم و روي يك صندلي بنشينيم.

– پس سينما از همان اول همراه فوتبال بود؟

همراه كه نه، بيشتر در تقابل با هم.

– و اين‌طور كه پيداست اين تقابل حالا حالاها ادامه دارد.

خودم هم همين طور فكر مي‌كنم. هر دو را دوست دارم و از دست هيچ كدام هم خلاصي ندارم.

– برگرديم به فوتبال و اولين تيم باشگاهي‌تان.

تيم آرش. يك تيم محلي در غرب تهران. ما به تهران برگشته بوديم و در يكي از فقيرنشين‌ترين محلات تهران زندگي مي‌كرديم. در همان سال‌ها، راديو، در سطح نوجوانان محلات، جامي را برگزار كرد كه تيم ما در آن شركت كرد و در همان دور مقدماتي حذف شد.

– يك شروع توفاني!

براي تيم نه، ولي براي من چرا. در آن بازي‌ها تيم‌هاي صعود كرده، مي‌توانستند از بازيكن‌هاي تيم‌هاي حذف شده به عنوان يار كمكي استفاده كنند و تيم لكوموتيو مرا انتخاب كرد و ما به فينال رسيديم. در فينال اين مسابقات، براي اولين بار در امجديه بازي كردم.

– استرس نداشتيد؟

به استرس نرسيدم. قرار بود بازي در ساعت سه شروع شود و مربي ما – مدد نوعي كه همه آقا مدد صدايش مي‌كردند – از ما خواست كه حدود ساعت دو در ورزشگاه حاضر شويم. من قبل از رفتن به استاديوم، به رستوران رفتم و يك ظرف چلوكباب با دوغ خوردم. به خيال خودم داشتم انرژي ذخيره مي‌كردم. بازي كه شروع شد، سرم گيج مي‌رفت، حالت تهوع داشتم و اصلا نمي‌توانستم بدوم. بين دو نيمه آقا مدد صدايم كرد و پرسيد كه چرا دم كردي…

– با همين ملايمت پرسيد؟

(مي‌خندد) نه. كمي خشن‌تر. گفتم اتفاقا چلوكباب و دوغ خوردم كه جان بازي‌كردن داشته باشم. آقا مدد با همان ملايمت و با پس‌گردني مرا به دستشويي فرستاد تا هرچه را خورده‌ام بالا بياورم. در نيمه دوم عالي بازي كردم. بعد نوجوانان و جوانان  و در ۱۷ سالگي كه جزو ذخيره‌هاي تيم بودم، بعد از آسيب‌ديدگي كاپيتان تيم كه در دفاع چپ بازي مي‌كرد، به زمين رفتم و تا آخر ليگ تخت جمشيد آن سال بازيكن فيكس تيم بودم.

– پس دستمزد فوتباليست‌ها در آن دوران هم رقم بالايي بوده؟

در كنار اين دستمزد ماهي پنج هزار تومان حقوق مي‌گرفتم و براي هر برد هم ۱۵۰۰ تومان جايزه. تازه اين كه رقمي نبود، تراكتورسازي مي‌خواست با مبلغ ۲۵۰ هزار تومان با من قرارداد ببندد كه به خاطر دانشگاهم كه در تهران بود، قبول نكردم.

– چه مي‌خوانديد؟

در دانشگاه، سينما مي‌خواندم.

– باز هم نبرد فوتبال و سينما. اين بار سينما برنده شد.

گزينه اول خودم هميشه سينما بوده و خواهد بود، ولي فوتبال هميشه به نوعي از جايي كه انتظارش را نداشتم، خودش را وارد زندگي‌ام كرده. سينما براي من در آسمان بود و فوتبال در زمين.

– از اول طرفدار فوتبال بوديد؟

همان روز اگر تيمي۸۲ هزار تومان پيشنهاد مي‌كرد، به آن تيم مي‌رفتم. ما خانواده پرجمعيتي بوديم. پنج برادر و چهار خواهر و من دلم مي‌خواست با پولي كه به دست مي‌آورم، به خانواده‌ام كمك كنم.

– يعني اصلا برايتان مهم نبود كه به چه تيمي مي‌رويد؟

به هيچ وجه. مهم‌ترين چيز برايم مبلغ قراردادم بود و درسم و سينما. به خاطر همين هم در ۲۵ سالگي فوتبال را رها كردم تا فيلم بسازم.

– ولي بعد فوتبال را به شكل ديگري ادامه داديد و فيلم هم نساختيد، هرچند هميشه در سينما حضور چشمگيري داشتيد.

چرا. من چند فيلم كوتاه ساختم و فقط يك بار از تلويزيون پخش شد.

– منظور من فيلم بلند سينمايي بود.

هميشه روياي ساختن يك فيلم با من است، رويايي كه گمان نمي‌كنم به واقعيت برسد.

– شما كه مشكل مالي نداريد و نبايد مشكلي براي ساختن فيلم داشته باشيد.

هميشه كه مشكل پول نيست. فكر مي‌كنم الان زمانش نيست. شايد يك روز فيلمم را ساختم، البته شايد.

– سرگرمي شما در آن سال‌ها چه بود؟

 فوتبال، سينما، مطالعه.

– در ميان اين همه گفتني و نگفتني، فرصت كرديد عاشق شويد؟

 من فكر مي‌كنم در بعضي از دوره‌ها عاشق شدن سخت است.

– باران الان چندساله است؟

۲۴ ساله.

– چقدر شبيه ۲۴ سالگي شماست؟

شباهت من و باران بيشتر شباهت دروني است. نگاه اجتماعي و نگاهش به مردم شبيه من است. نگاه متعهدي كه نسبت به هنر دارد، عبور از مسيرها و خوان‌هاي سخت اجتماعي، تن به دشواري‌دادن‌ها، اينها چيزهايي است كه من و باران را شبيه به هم مي‌كند.

– آن زمان اطلاعات مربوط به تيم‌ها را از كجا پيدا مي‌كرديد؟

واقعا نمي‌دانم. نه مجله‌اي بود ونه هيچ منبع ديگري. مثل الان نبود كه دو نفر از روي اينترنت سريع برايت ترجمه كنند. من وقتي ۱۴-۱۳ ساله بودم، براي هر تيم دفترچه‌اي داشتم و اطلاعاتي را كه به دست مي‌آوردم، در آن مي‌نوشتم. يكي از دوستانم تعريف مي‌كرد كه در يكي از بازي‌ها مي‌خواسته اسامي بازيكنان را بداند، ولي هيچ منبعي نبوده كه به آن رجوع كند.

– بيشتر بچه‌هاي هم‌دوره با شما تحصيل كرده بودند؟

در تيمي كه بازي مي‌كردم، از ۲۲ بازيكن، ۱۸ نفر دانشجو بودند. در حالي كه اين تيم، يك تيم بي‌پول و جنوب شهري بود. وقتي به تيم بهتري رفتم، حتي يك نفر هم ديپلم نداشت. البته الان هم تقريبا شرايط به همين شكل است و ما بازيكن تحصيل‌كرده خيلي كم داريم.

– پست شما، دفاع چپ بود؟

بله. در بيشتر مواقع، ولي مثلا در بازي سال ۱۳۵۴ در برابر يك تيم قوي گوش چپ بازي كردم.

– خودتان خواستيد كه دفاع بايستيد؟ فورواردها بيشتر ديده مي‌شوند.

هميشه گلزن‌ها محبوب‌ترند و از هر ۱۰ نفر كه جذب فوتبال مي‌شوند، ۹ نفرشان دوست دارند در خط حمله بازي كنند، ولي من از همان ابتدا با تشخيص مربي دفاع چپ ايستادم و اعتراضي هم نداشتم.

– چپ‌پاييد؟

اتفاقا راست پا هستم!

– بازيكن محبوبتان چه كسي بود؟

ياشين، دروازه‌بان شوروي.

– پس چرا دروازه‌بان نشديد؟

مدتي هم دروازه‌باني كردم، ولي در بيشتر بازي‌ها در همان پست هميشگي‌ام بازي كردم.

– چرا هيچ وقت به تيم مشهوري دعوت نشديد؟

چون مسئولان صلاح ندانستند من را دعوت كنند و هميشه به تصميماتشان احترام گذاشته‌ام و به حرفشان گوش داده‌ام.

– چه كساني در آن زمان دفاع چپ تيمتان بودند؟

دقيقا اسمشان را به ياد ندارم، ولي من از آنها خيلي جوان‌تر بودم، ولي لابد تشخيص مربي‌مان اين بود كه من به درد تيم اصلي نمي‌خورم، وگرنه حتما دعوتم مي‌كرد.

بازديد:


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۹ آذر ۱۳۹۷ ] [ ۰۲:۱۴:۴۳ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]
 • به چه صورت با داشتن برنامه ريزي ضمير ناخودآگاه.
 • و تجسم كردن خلاق همسر آينده خود را بتوانيم به جذب كردن آن بپردازيم؟

ازدواج از طريق ضمير ناخودآگاه

 روش جذب همسر مناسب

چند روش براي جذب كردن همسر مناسب وجود دارد .

براي جذب كردن جفت روحي خود كه موارد زير مي باشد:

نكته اولي كه در جذب كردن همسر آينده به كار مي رود.

آماده بودن رواني بطور ذهني .ازدواج از طريق ضمير ناخودآگاه

 • يك دل بودن براي تمركز فكري كه داراي قدرت  است .
 • و براي  ارسال كردن اشعات ذهني پايدار به جهان هستي براي احتياج شما مي باشد.

فرمول ذهني جذب همسر

براي آشكار شدن اين مسئله اين نكته داراي اهميت مي باشد.

جذب كردن همسرم بايد بر اساس فرمول ذهني در جهان هستي باشد.

كه براي دريافت كردن نيازهاي خود به عمل كردن بپردازيد.

اگر تمايل نداريد ازدواج تصادفي  دارا باشيد .ازدواج از طريق ضمير ناخودآگاه

تنها فردي كه تجسم و در ذهن خود ترسيم كرده ايد به صورت دقيق در زندگي خود وارد كنيد.

مطالب و مقالات سايت ” مشاوره خانواده” توسط تيم تخصصي مشاوران و روانشناسان تهيه و پشتيباني شده است.

 • اول قدم ترسيم كردن همسر مناسب و يك دل شدن ذهني شما.
 • در دو بعد ضمير هوشيار و ضمير نا هوشيار داراي قدرت مي باشد.
 • كه بايد  به رعايت كردن آن پرداخته شود. 

ازدواج از طريق ضمير ناخودآگاه1

مشاوره به افراد براي ازدواج

در سال‌هاي اخير مشاوره به افراد متفاوت به اين گونه بوده است .

هنگامي كه فردي مورد نظر براي جواب دادن به شخص مقابل و تناسب داشتن آن گفت و گو مي كنند.

تضاد و شك در گفت و گوهاي اين اشخاص تقريبا ۸۰ درصد در قشر جوان مي باشد.

فرد مورد نظر بدون هدف و يكدلي و داشتن تمركز برروي جذب كردن همسر را  دارا نبوده است .

و تنها انتظار و اقبال تصادفي همسر مي باشد.ازدواج از طريق ضمير ناخودآگاه

و بر اساس قانون تصادف به طور دقيق و تصادفي همسري را ناشناخته تعيين نكرده است.

براي همه عمر خود انتخاب ميكند و عوارض اين انتخاب  در ماه‌هاي بعد با او همراه مي باشد .

 

جملاتي مانند:

 • اينكه كاش شخص ديگري را به انتخاب كردن مي‌پرداختم.ازدواج از طريق ضمير ناخودآگاه
 • يا زمان بهتري براي انتخاب كردن شخص بالاتر از نظر اجتماعي يا ظاهري  انتخاب مي‌كردم .
 • و جملات ديگر كه تمام اينها نشانگر نبود هدف و آماده نبودن ذهني شخص است.

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۹ آذر ۱۳۹۷ ] [ ۰۲:۱۱:۵۲ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]


يك تحقيق جديد نشان داد كه كودكاني كه در طول كلاس PE يا ساير فعاليتهاي بدني مورد آزار و اذيت قرار گرفتند، كمتر از يك سال بعد در فعاليت بدني شركت مي كنند.

يك سال بعد كودكان داراي اضافه وزن يا چاق كه در طول فعاليت بدني دچار اذيت شدند، كيفيت زندگي مرتبط با سلامتي كمتر (با توجه به عملكرد فيزيكي، اجتماعي، تحصيلي و عاطفي) را درك كردند. حتي كودكان با وزن سالم كه در طول فعاليت بدني مورد آزار و اذيت قرار گرفتند، كمتر از يك سال بعد تمرين كردند.

بسياري از مطالعات قبلي در حال حاضر وابستگي قلبي را با كاهش فعاليت بدني در ميان بچه هايي كه چاق و يا اضافه وزن دارند، مرتبط مي كنند، اما تعجب آور است كه همبستگي در آنجا پايان نيافته است.

"يافته هاي ما كه اين امر به بچه ها با وزن طبيعي نيز رمان بود، گفت:" چاد جنسن، استاد روانشناسي در BYU و نويسنده ارشد اين مطالعه در چاپ مجله روانشناسي كودكان .

اين مطالعه به بررسي ارتباط بين قلدري، فعاليت بدني و كيفيت زندگي در طول زمان پرداخت و پس از يك سال كامل با شركت كنندگان مشابه نيز مورد بررسي قرار گرفت.

شركت كنندگان در اين مطالعه دانش آموزان 4 و 5 ساله از شش مدارس ابتدايي مختلف در غرب ميانه بودند. شركت كنندگان در ابتداي مطالعه سه نظرسنجي را تكميل كردند و پس از آن يك سال بعد نيز سه بررسي انجام دادند.

نخستين نظرسنجي سوالاتي را درباره مسائل مربوط به سلامت و فعاليت ها، رفاه عاطفي، همراه شدن با همكلاسي ها و توانايي هاي علمي پرسيد. بررسي دوم تجربيات تجسس در فعاليت هاي بدني را ارزيابي كرد.نظرسنجي سوم از پرسش هاي وضعيتي خاصي براي تعيين اينكه آيا دانشجو در طول فعاليت بدني و اثر عاطفي آن دچار سوء رفتار شده بود يا نه. سوالات در مورد تجربياتي مانند:

داستان هاي مربوطه

 • سرگرم كننده بودن در هنگام ورزش يا ورزش كردن.
 • انتخاب شدن در يك تيم ورزشي يا ساير بچه ها در هنگام تماشاي بازي و يا ناراحتي در هنگام قرار گرفتن در تيم، انتخاب نشود.
 • در هنگام ورزش يا ورزش، نام توهين ناميده مي شود.
 • نتايج مطالعه نشان داد كه كاهش فعاليت بدني دانش آموزان سالم و وزن كه مورد آزار و اذيت قرار مي گيرند و كاهش كيفيت زندگي مرتبط با سلامتي دانش آموزاني كه اضافه وزن دارند يا چاق هستند كه در اولين بررسي از اذيت كردن گزارش مي كنند.

   مشاوره زنان 

يانسن گفت: "بچه هاي اضافه وزن كه درهم ريخته بودند، توانايي عملكردي ضعيف را در حوزه هاي مختلف (فيزيكي، اجتماعي، علمي و فيزيكي) گزارش دادند. "اگر ما بتوانيم به آنها در درك بهتر از مهارت هاي فيزيكي و اجتماعي آنها كمك كنيم، فعاليت بدني افزايش مي يابد و كيفيت مرتبط با سلامت احتمالا بهبود مي يابد."

در حاليكه اكثر مدارس در برنامه هاي جامع مبارزه با قلدري شركت مي كنند، جنسن توصيه مي كند كه سياست هايي را كه بر اساس توانايي هاي فيزيكي از بين رفته است، از بين ببرد.

"ما اميدوار هستيم كه مطالعه ما آگاهي را بالا ببرد كه آموزش دهندگان بايد در حين تربيت بدني و بازي هاي رايگان (تعطيلات) پيشگيري از قلدري را در نظر بگيرند كه ممكن است بچه ها از لحاظ جسمي به دليل تجربه هاي جسورانه از فعاليت جسماني اجتناب كنند".


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۹ آذر ۱۳۹۷ ] [ ۰۲:۰۲:۴۱ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]براساس يك تحقيق جديد توسط محققان دانشگاه مونترال، كابوس ها تأثير عاطفي بيشتري نسبت به روياهاي بد دارند و ترس هميشه يك عامل نيست. در حقيقت، عمدتا در روياهاي بد و در يك سوم كابوس ها وجود ندارد. در عوض، احساس غم و اندوه، سردرگمي، گناه، انزجار و غيره احساس مي شود. براي تحليل آنها از 253 كابوس و 431 روياي بد، محققان روايت هاي نزديك به 10،000 روياي را به دست آوردند.

 "پرخاشگري فيزيكي اغلب گزارش شده در كابوس است. علاوه بر اين، كابوس ها چنان شديد مي شوند كه از خواب بيدار خواهند شد." از سوي ديگر، روياهاي بد، به ويژه توسط اختلافات بين فردي خالي از لطف نيستند "، ژنوويو رابرت و آنتونيو زادرا، محققان روانشناسي Université de Montréal، در آخرين شماره خواب.

ژنيويو رابرت، نويسنده اوليه مقاله، كه بخشي از پايان نامه دكتراي خود را تشكيل مي دهد، مي گويد: "مرگ، نگراني ها و تهديدات بهداشتي موضوعات مشترك در كابوس ها است." "اما اين اشتباه است كه فكر كنيد كه همه كابوس ها را مشخص مي كنند." گاهي اوقات احساس تهديد يا فضاي ناخوشايندي است كه باعث مي شود فرد بيدار شود. من به يك روايت فكر مي كنم كه در آن شخص يك جغد را در يك شاخه ديد و كاملا وحشت زده بود. "

كابوس هاي مردانه نيز بيشتر از زنان بود كه داراي تم هاي بلاياي طبيعي و مانند فجايع مانند سيل، زمين لرزه و جنگ بودند، در حالي كه موضوعات مربوط به درگيري هاي ميان فردي در كابوس هاي زنان دو برابر بيشتر بود.

چرا ما روياييم؟ كابوس ها چه هستند؟ پروفسور زادرا مي گويد كه اين سوالات هنوز پاسخي نداده اند، كه در 20 سالگي تمركز بر اختلالات خواب بوده است (او مخصوصا متخصص در راه رفتن با استعمال خواب است). يكي از فرضيه ها اين است كه روياها يك درهم آميخته با نابرابري هاي زندگي روزمره هستند؛ ديگر اين است كه آنها منعكس كننده اختلال در سيستم عصبي هستند. هرچند كه هستند، جامعه علمي به طور كلي موافق است كه هر كس روياها، معمولا در مرحله خواب به خواب REM مي گويند، كه اكثر مردم سه تا پنج بار شبانه مي گذرانند. اكثر خوابگاهان روياهاي خود را فراموش مي كنند؛ روياهاي سنگين آنها را به راحتي به ياد مي آورند. پنج تا شش درصد جمعيت گزارش كابوس دارند.

قابل درمان است

"كابوسها به خودي خود بيمار نيستند، اما مي توانند براي فردي كه آنها را پيش بيني مي كند يا افرادي كه از كابوس هايشان به شدت ناراحت هستند، مي تواند مشكل باشد. افرادي كه كابوس هاي مكرر دارند ممكن است از خواب بيدار شوند و به بدترين رؤياهاي خود غرق شوند. هر شب، افرادي كه از طريق كابوس هايشان بيدار مي شوند نمي توانند به خواب بروند كه باعث بي خوابي مصنوعي مي شود.

منبع كابوس تكراري ممكن است يك رويداد آسيب زا باشد. گاهي اوقات سربازان در حال بازگشت به روياهاي خود صحنه هايي را كه آنها را علامت گذاري كرده اند، مي بينند. مصرف يا ترك الكل يا داروهاي روانگردان نيز ممكن است فركانس يا شدت كابوس را توضيح دهد. راهنماي تشخيصي آماري اختلالات رواني، كابوس را در بخش "پاراسومني ها معمولا با خواب REM همراه است" طبقه بندي مي كند.

داستان هاي مربوطه

خبر خوب اين است كه كابوس ها قابل درمان هستند. از طريق تكنيك هاي تجسم، بيماران ياد مي گيرند كه سناريوي يك يا چند روياي خود را تغيير دهند و سناريو جديد را با استفاده از تكنيك تصوير ذهني تكرار كنند. اين مي تواند از طريق يك عمل صرفه جويي در زندگي (رويا مواجه با مهاجم مقابله) و يا مداخلات فوق العاده اي (سوپرمن مي آيد به نجات). همه در وسط رويا!

 مشاوره ازدواج دوران نامزدي

فايل هاي روياي

يكي از اهداف تحقيق رابرت و زادرا كه توسط شوراي پژوهشي علوم اجتماعي و علوم انساني كانادا تامين مي شد، بهتر بود درك تفاوت بين رويا و كابوس هاي بد، كه به نظر مي رسد در يك پيوستار با روياهاي "عادي" نوعي ميزان شدت.

براي اولين بار در مقياس بزرگ مطالعه مقدماتي در مورد اين موضوع، محققان از 572 پاسخ دهنده خواسته بودند تا مجلات رويايي را از دو تا پنج هفته به جاي آنكه به سادگي از موضوع هاي ذكر شده در يك پرسشنامه استفاده كنند، كه يك روش سريعتر اما كمتر معتبر است. برخي از اين مجلات، كه در "مخفي روياي" بزرگ در گروه روانشناسي UdeM ذخيره مي شوند، بسيار غني هستند.

يك مثال: "من در گنجه هستم. يك نوار پارچه اي سفيد، من را مجبور مي كند تا به زمين برسد. بجاي لباس حلق آويز، حيوانات پر از حيوانات بزرگ و غريب مانند گربه ها و سگ ها با دندان هاي خفيف و چشمان پر از چشم وجود دارد. و به سمت من حركت مي كند. احساس مي كنم به دام افتاده و ترسناك است. "

ژنيويو رابرت مي گويد كه همه روايت ها دقيق نيستند، و چندين پوشه از كابينه پرونده را مي گيرند. در حالي كه برخي از روايات بر روي بيش از يك صفحه نوشته شده اند (ميانگين 144 كلمه است)، بعضي از آنها يك يا دو خط هستند. از آنجايي كه شركت كنندگان خواسته شده است تا توصيفات خود را در اسرع وقت پس از بيداري بنويسند، برخي از نوشتارها تقريبا جريان آگاهانه است. فقط مي توان كار تيم تحقيقاتي را كه قبل از طبقه بندي و تحليل آنها هزاران روايت را رونويسي كرده بود، تصور كنيد.

چه چيزهايي را مي توانيم از روياها درك كنيم؟ زادرا مي گويد: "تقريبا همه چيز. از طريق اين تحقيق، مي توانيم بهتر بگوييم كه روياها، روياهاي بد و كابوس ها بخشي از يك روند مشابه عاطفي و عصبي هستند. چطور و كدام يك؟ هنوز مشخص نشده است.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۹ آذر ۱۳۹۷ ] [ ۰۱:۵۹:۱۵ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]


امي پرژوورسكي، استاد روانشناسي دانشگاه Case Western Reserve و دانشجوي تحصيلات تكميلي جنيفر برنكارت، يك مطالعه آنلاين را انجام مي دهد كه تجربيات كودكان و والدين آنها را در بر مي گيرد.

Przeworski گفت: "اطلاعات بسيار كمي در مورد اينكه چگونه اين كودكان عمل مي كنند و تقريبا هيچ چيز در مورد والدين وجود ندارد، و از آنجا كه بسياري از خانواده ها سكوت مي كنند، ما نمي دانيم كه چند فرزند" غيرقابل انعطاف "هستند."

محققان اميدوارند حداقل 100 والدين و فرزندانشان (17-17 ساله) را از حدود 15 كلينيك در سطح ملي استخدام كنند كه در زمينه بهداشت و سلامت بيماران همجنسگرا، همجنسگرا، دوجنسگرا، فرانسوي و ديوانه (LGBTQ) متخصص هستند.

اين كار بخشي از يك پروژه 1،4 ميليون دلاري است كه توسط بنياد جان تمپلتون تأمين مي شود تا مبارزات و استرس هاي معنوي را تأمين كند.

Przeworski گفت: "پدر و مادر ممكن است احساس تنش و فشار زيادي داشته باشند، زيرا آنها مي خواهند بهترين كار را براي فرزندان خود انجام دهند. ما خيلي كم مي دانيم كه چگونه فرزندان ناسازگار جنسيتي در طول زمان مي گذرانند، والدين مي دانند كه چه چيزي باعث مي شود كودكان بيشتر شادي. "

در تحقيقات Birnkrant براي پيشنهاد پايان نامه او، متوجه شد كه 1 درصد از كودكان در ايالات متحده به عنوان "غيرقانوني جنسيتي" شناخته مي شوند. با گذشت زمان، 2.5 تا 20 درصد از كودكان با شناسايي جنس "ناسازگار" با جنسيت بيولوژيكي خود در نوجواني و نوجواني خود ادامه مي دهند.

پرزوورسكي گفت، براي كساني كه ادامه تحصيلات جنسي را به صورت فيزيكي ادامه مي دهند، زندگي به دليل تعصبات، تبعيض، قلدري و خشونت، مي تواند به دليل استرس زا باشد.

Przeworski گفت، اما اين مطالعه همچنين مي تواند پيدا كند كه بچه ها در واقع شادتر هستند و والدينشان آن را نمي دانند.

داستان هاي مربوطه

"اين همان چيزي است كه ما اميدواريم بدست آوريم - تجربه خانواده هاي غيرقانوني از نظر جنسي، چه خوب و چه بد است. در نهايت اين تنها راه بدست آوردن اطلاعاتي است كه خانواده هاي ديگر فرزندان غيرمجاز جنسيتي مي توانند انتظار داشته باشند و بدانند چگونه مي توان با خانواده هايي كه در حال مبارزه هستند مداخله كنند.

براي جمع آوري اين اطلاعات، والدين و كودكان از طريق كلينيك ها براي نظرسنجي هاي آنلاين ناشناس استخدام مي شوند. كودكان و والدين جهت جدا كردن سايت ها جهت حفاظت از حريم خصوصي خود هدايت مي شوند و اجازه مي دهند پاسخ هاي بازتر بيشتر شود.

كودكان فرانسوي و والدين آنها، و كساني كه وابسته به يك كلينيك شركت كننده نيستند، مي توانند در نظرسنجي آنلاين در http://psychology.case.edu/research/fear_lab/lgbtq_participation.html شركت كنند . 

اميد اين است كه از پاسخ ها براي درك بهتر چالش هايي كه بچه ها به عنوان يك جنس به دنيا آمده اند، استفاده كنيد، اما به عنوان والدين ديگر مي توانيد آنها را شناسايي كنيد.

پرژوورسكي گفت والدين و كودكان با استرس هايي مواجه هستند كه مي توانند پيامد هاي سلامتي و عواقبي طولاني مدت داشته باشند. همچنين والدين ممكن است مخالفت كنند كه بهترين راه براي حمايت از يك كودك چيست.

محققان اميدوارند از آنچه آنها ياد مي گيرند براي استفاده از برنامه هاي مداخله اي مفيد استفاده كنند. آنها همچنين اميدوارند كه بعضي از خانواده ها براي به دست آوردن چالش هاي بيشتر از آنها استفاده كنند. محققان با استفاده از مشاركت در سطح ملي، اميدوارند كه گستره تجربياتي را كه ممكن است توسط كلينيك يا منطقه متفاوت باشد، فراهم مي كند.

Przeworski گفت: "ما در حال تلاش براي ايجاد مداخله اي براساس داده ها هستيم و نه فرضيه هاي ما - درباره اينكه اين كودكان و والدين چگونه تجربه مي كنند."


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۹ آذر ۱۳۹۷ ] [ ۰۱:۵۶:۴۱ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]


افسردگي و چاقي به مدت طولاني مرتبط است، اما چگونگي ارتباط آنها در طول زمان، كمتر روشن است. پژوهش جديدي از استاد دانشگاه راتگرز-كامدان نشان مي دهد كه دختران نوجوان كه يكي از اختلالات را تجربه مي كنند، به عنوان خطر ابتلا به اين بيماري بيشتر از ديگران است.

نائومي مارمورشتاين، استاد روانشناسي در Rutgers-Camden مي گويد: "نوجواني يك دوره رشد كليدي براي هر دو چاقي و افسردگي است، بنابراين ما فكر كرديم اين مهم است كه ابتلاي اين اختلالات را در سنين اوليه بررسي كنيم."

با ارزيابي نمونه اي از بيش از 1500 مرد و زن در مينه سوتا طي يك دوره بيش از 10 سال، Marmorstein و دو همكار متوجه شدند كه افسردگي ناشي از نوجواني زودرس در زنان پيش از چاقي در دوران نوجواني پيش بيني مي شود.

در عين حال، چاقي كه در دوران نوجواني در زنان اتفاق مي افتد، پيش از شروع افسردگي در دوران بزرگسالي پيش بيني مي شود. در طول مطالعه هيچ ارتباطي بين دو اختلال در طول زمان وجود نداشت.

مقالهاي مارشرتين، "چاقي و افسردگي در نوجواني و فراتر از آن: خطرات متقابل"، اخيرا در مجله بين المللي چاقي منتشر شد . او اين مقاله را با پروفسور ويليام اياكونو، استاد روانشناسي دانشگاه مينه سوتا و ليزا لگراند دانشيار، همكاري كرده است.

"هنگامي كه محققان در طول زمان به بررسي اين ارتباط پرداختند، داده ها مخلوط شده اند"، مارشستين مي گويد. بعضي از آنها دريافتند كه افسردگي و چاقي به صورت دستي دست به دست مي دهند، در حالي كه ديگران اين رابطه را نمي بينند. ما سعي كرديم كه گام بعدي در روشن شدن اين پيوند را با نگاهي به نمونه اي از جوانان كه از 11 تا 24 سالگي دنبال مي كنيم، بپذيريم.

اين روش در تحقيقات گذشته بهبود مي يابد كه شامل عود يا تداوم افسردگي و چاقي است تا تمركز بر شروع هر نوع اختلال. شركت كنندگان در مطالعه Marmorstein در سن 11، 14، 17، 20، و 24 با استفاده از اندازه گيري قد و وزن و تشخيص باليني، مصاحبه مبتني بر اختلال افسردگي عمده مورد ارزيابي قرار گرفتند. محققان به طور خاص براي شروع هر دو اختلال به سن 14 سالگي، بين 14 تا 20 ساله و بين 20 تا 24 ساله نگاه كردند.

داستان هاي مربوطه

مارمورثين تاكيد مي كند كه اين مطالعه براي بررسي دلايل اين انجمن ها طراحي نشده است، اما نظريه ها و تحقيقات ديگر به توضيحات احتمالي مي پردازد. او مي گويد افسردگي مي تواند منجر به چاقي از طريق افزايش اشتها، الگوهاي خواب ضعيف و بي حالي شود، در حالي كه چاقي مي تواند موجب افسردگي ناشي از نگراني هاي وزن، اعتماد به نفس ضعيف و كاهش تحرك شود.

مارمورستين توضيح مي دهد: "وقتي يك فرد جوان است، او هنوز در حال توسعه الگوهاي غذا خوردن و فعاليت، و همچنين مكانيزم هاي مقابله است." "بنابراين اگر او در 14 سالگي يك قسمت افسردگي را تجربه كند، ممكن است بيشتر در معرض خطر ابتلا به الگوهاي ناسالم قرار گيرد."

محقق Rutgers-Camden مي گويد يك كودك كه داراي چاقي است ممكن است بيشتر به پيام هاي منفي اجتماعي در مورد چاقي يا اذيت، كه مي تواند به افسردگي كمك كند، بيشتر حساس است.

طولاني شدن رابطه

مارمورشتاين مي گويد: "در اين سن، نوجوانان شروع به ايجاد روابط خود آگاهانه مي كنند، بنابراين اذيت كردن مي تواند به ويژه دردناك باشد."

او مي گويد تلاش هاي پيشگيرانه در راستاي هر دو اين اختلالات در همان زمان كه يكي از آنها در نوجوانان تشخيص داده مي شود ممكن است در كاهش شيوع و هماهنگي آنها كمك كند.

او مي گويد: "هنگامي كه يك دختر نوجوان در معرض افسردگي قرار مي گيرد، پزشك ممكن است چيزهايي را كه مربوط به غذا خوردن و فعاليت سالم است شامل كند." "ورزش مي تواند در درمان افسردگي براي شروع كمك كند، بنابراين به نظر مي رسد كه يك دليل خوب براي تركيب تلاش هاي پيشگيري براي افسردگي و چاقي است."

مارمورستين مي گويد ناشناخته است كه چرا در طول زمان بين دو اختلال در نوجوانان مرد وجود ندارد، اما فرض مي شود كه اين مي تواند منجر به فرآيندهاي مختلف رشدي شود كه منجر به چاقي و افسردگي در مردان و زنان مي شود.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۹ آذر ۱۳۹۷ ] [ ۰۱:۵۴:۵۸ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]


يكي از بدترين خاطرات شما چيست؟ اين چه حسي را به شما مي دهد؟ به گفته روانشناسان، يادآوري احساسات در طول يك تجربه شخصي منفي، مانند اينكه شما ناراحت هستيد و يا احساس شرمساري، مي تواند منجر به ناراحتي هاي احساسي شود، به ويژه هنگامي كه نمي توانيد متوقف كنيد.

يك مطالعه جديد نشان مي دهد هنگامي كه اين خاطرات منفي خسته مي شوند، تفكر درباره بستر خاطرات، به جاي اينكه احساس كنيد، يك روش نسبتا آسان و موثر براي كاهش اثرات منفي اين خاطرات است.

محققان موسسه بكمن در دانشگاه ايلينويز، به رياست پروفسور روانشناسي فلورين دلكو از گروه شناختي مغز اعصاب، به بررسي مكانيزم هاي رفتاري و عصبي از تمركز كردن بر احساسات در هنگام يادآوري خاطرات احساسي شخصي پرداختند و دريافتند كه تفكر درباره عناصر متضاد خاطرات به طور قابل توجهي تاثير عاطفي آنها را كاهش داد.

Dolcos گفت: "گاهي اوقات ما درباره اينكه چگونه غمگين، خجالت زده يا صدمه ديده در طول يك رويداد احساس مي كنيم و اين باعث مي شود كه ما بدتر و بدتر احساس كنيم، اين است كه در افسردگي باليني اتفاق مي افتد و بر جنبه هاي منفي حافظه اثر مي گذارد." "اما ما متوجه شديم كه به جاي فكر كردن در مورد احساسات شما در طي يك حافظه منفي، به دنبال دور از بدترين احساسات و تفكر در مورد زمينه، مانند يك دوست كه وجود دارد، چه هوا و يا هر چيز ديگري غير عاطفي است كه بخشي از حافظه، به راحتي ذهن خود را دور از احساسات ناخواسته مرتبط با آن حافظه است.هنگامي كه شما را در جزئيات ديگر غوطه ور، ذهن خود را به چيز ديگري به طور كامل سرگردان، و شما را به احساسات منفي را به عنوان بسيار متمركز "

اين استراتژي ساده، مطالعه نشان مي دهد، يك جايگزين اميدوار كننده براي ديگر استراتژي هاي تنظيم احساسات مانند سركوب يا بازنگري مجدد است.

"سركوب، احساسات شما را بطري مي كند، تلاش مي كند تا آنها را در جعبه قرار دهيد. اين يك استراتژي است كه مي تواند در كوتاه مدت موثر باشد، اما در بلند مدت، اضطراب و افسردگي را افزايش مي دهد"، ساندا دولكوس، همكار نويسنده در تحقيق و پژوهش در دانشكده علوم انساني بكمن و در بخش روانشناسي.

"يكي ديگر از استراتژي تنظيم احساسات موثر، ارزيابي مجدد، و يا نگاه كردن به وضعيت به طور متفاوتي براي ديدن نيمه كامل شيشه، مي تواند شناختنانه باشد. استراتژي تمركز بر جزئيات غيرواقعي متني از يك حافظه، از سوي ديگر ساده است به عنوان تغيير تمركز در فيلم ذهني خاطرات خود و سپس اجازه دهيد ذهن خود را سرگردان. "

داستان هاي مربوطه

اين استراتژي نه تنها اين امكان را براي مقررات عاطفي كوتاه مدت فراهم مي كند، بلكه امكان كاهش شدت حافظه منفي با استفاده طولاني مدت را نيز دارد.

در اين مطالعه، ساندا داكوس توضيح داد كه از شركت كنندگان خواسته شد تا خاطراتي كه منفي و مثبت از نظر احساسي دارند مانند تولد يك كودك، به دست آوردن جايزه يا شكستن امتحان، به اشتراك بگذارند. چندين هفته بعد، شركت كنندگان نشانه هايي را به دست آوردند كه خاطراتشان را منهدم مي كردند در حالي كه مغز آنها با استفاده از تصويربرداري رزونانس مغناطيسي (MRI) اسكن مي شد. قبل از هر نشانه حافظه، شركتكنندگان خواسته شدند هر رويداد را به ياد داشته باشند با توجه به احساسات اطراف رويداد يا زمينه. به عنوان مثال، اگر نشانه خاطرات يك مراسم خاكسپاري نزديك را به وجود آورد، تفكر در مورد زمينه هاي احساسي مي تواند شامل يادآوري غم و اندوه شما در طول رويداد شود. اگر از شما خواسته شد تا عناصر متني را به خاطر بسپاريد، ممكن است به جاي آن به ياد بياوريد كه كدام لباس و يا آنچه كه در آن روز خورديد، استفاده كنيد.

ميل جنسي زياد 

اكراتينا دنكوا، نخستين نويسنده اين گزارش، گفت: "از لحاظ عصبي، ما مي خواستيم بدانيم چه اتفاقي در مغز رخ داد، زماني كه مردم از اين راه حل ساده ي احساسات استفاده مي كردند تا با خاطرات منفي مواجه شوند يا تاثير خاطرات مثبت را افزايش دهند." "يك چيزي كه ما متوجه شديم اين بود كه وقتي شركت كنندگان در زمينه رويداد متمركز شدند، مناطق مغزي كه در پردازشهاي عاطفي پايه شركت داشتند، با هم ادغام مناطق احساسي كار مي كردند تا در نهايت تاثير عاطفي اين خاطرات را كاهش دهند".

فلورين Dolcos گفت: با استفاده از اين استراتژي عملكرد نه تنها باعث كاهش تاثير منفي يادآوري خاطرات ناخواسته مي شود بلكه باعث افزايش تاثير مثبت خاطرات گرامي مي شود.

در آينده، محققان اميدوارند كه تعيين كند آيا اين استراتژي در كاهش شدت خاطرات منفي در بلندمدت موثر است يا خير. آنها همچنين اميدوارند با مشاركتكنندگان باليني دچار افسردگي يا اضطراب كار كنند تا ببينند آيا اين استراتژي در كاهش اين شرايط روانپزشكي موثر است يا خير.

اين نتايج در علوم اعصاب شناختي و عصبي اجتماعي منتشر شده است .


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۹ آذر ۱۳۹۷ ] [ ۰۱:۵۲:۴۱ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

دانشگاه ايندياناپوليس در 19 ژوئن در چهار طبقه 28 ميليون دلار غرفه بهداشتي كه برنامه هاي آموزشي آكادميك و بهداشتي UIndy و نيز شركاي صنعتي و امكانات باليني را براي خدمت به جامعه در اختيار خواهد داشت، بروز خواهد كرد.

اين ساختمان با دروازه هاي جديد به محوطه دانشگاه UIndy، يك برجسته براي محله دانشگاه Heights و يك مركز مجتمع كه در آن اعضاي هيات علمي، دانشجويان و متخصصان مراقبت هاي بهداشتي مي توانند در زمينه آموزش و تحقيقات همكاري كنند، با امكانات و امكانات در محيط داخلي و خارجي به نمايش گذاشته خواهد شد.

شركاي استراتژيك توسعه دهنده محلي، ساختمان 156000 فوت مربع را براي تحصيل در دانشكده پرستاري، دانشكده تربيت بدني كرنرت، دانشكده تربيت بدني، دانشكده علوم روانشناسي، برنامه آموزش ورزشي و بخش هاي علوم زيستي و كار اجتماعي - برنامه هايي كه بيش از نيمي از ثبت نام 5400 دانشجو UIndy را تشكيل مي دهند. اين ساختمان توسط آژانس محلي سازمان معماران CSO طراحي شده است كه ساخت و ساز توسط گروه ساختماني Pepper تحت نظارت قرار گرفته و قرار است اين ساختمان در اوت 2015 برگزار شود.

UIndy در حال مذاكره با شركاي بالقوه در زمينه مراقبت هاي بهداشتي و بهداشت روان براي ايجاد عمليات در ساختمان است كه به نوبه خود فرصت هاي باليني براي دانش آموزان را فراهم مي كند. اين ساختمان همچنين مركز خدمات روانشناسي دانشگاه را كه در آن دانشجويان روانشناسي و دانشجويان تحصيلات تكميلي به مقياس كشويي پرداخت مي شود، خدمت مي كنند.

اعضاي دين و اعضاي هيات علمي با معماران داخلي مشغول به كار هستند كه شامل كلاس هاي درس، دفاتر، فضاي جلسه، شبيه سازي هاي پيشرفته و آزمايشگاه هاي تحقيقاتي و مناطق جمع آوري غير رسمي براي ارتقاء همكاري هاي چند جانبه مي باشد. اين طرح توسعه برنامه هاي جديد فارغ التحصيل را در رشته مدرك كارشناسي ارشد بهداشت عمومي، با تمركز بر تفاوت هاي بهداشتي، كه UIndy در حال راه اندازي اين سقوط است، تسهيل مي كند.

ورودي اصلي به يك لابي آتلانتيس دو طبقه باز مي شود كه براي دسترسي عمومي به يك كافه و ميدان كنار ساحلي، مناطق اجتماعي و يك سالن ديدني 140 اتاق طراحي شده است. نزديك ورودي در طبقه دوم فضاي تعاملي براي دانشجويان و اعضاي هيات علمي با دسترسي به تراس پشت بام است.

طرح توسعه در حال اجرا
UIndy Health Pavilion يك جزء كليدي از برنامه توسعه پنج ساله 50 ميليون دلاري است كه دانشگاه در اوايل امسال اعلام كرد تا پايه هاي رشد آينده را فراهم كند. عناصر ديگر اين طرح عبارتند از: بازسازي و ارتقاء فناوري در كتابخانه يادبود Krannert، جايگزيني آپارتمانهاي دانشجويي سالخورده در خيابان شلبي، گسترش آزمايشگاه هاي علمي، راه اندازي برنامه هاي جديد دانشگاهي، استخدام هيئت مديره اضافي، بازسازي حرفه اي و خدمات مشاوره اي، تشكيل يك گروه راهپيمايي و ايجاد اولين تيم NCAA Division II تيم لاكراس مردان و زنان اينديانا.

راديو مانوئل، رئيس جمهور UIndy، گفت: "غرفه بهداشتي فضا براي گسترش برخي از قوي ترين برنامه هاي ما و تقويت روابط ما با صنعت مراقبت هاي بهداشتي ايجاد مي كند كه از طريق روش هاي مختلف به دانش آموزان و دانش پژوهان منجر مي شود و محصول آموزشي ما را با دنياي واقعي مرتبط مي سازد." "همانطور كه مهم است، برنامه توسعه كلي ما طراحي شده است تا فعاليت اقتصادي جديدي را جذب كند كه بخشي از شهر ما را جايي پر جنب و جوش براي زندگي و كار، نه تنها براي جامعه دانشگاهي بلكه براي ساكنان و شركتهاي همسايه خواهد ساخت."

داستان هاي مربوطه

مراسم ابتدايي در ساعت 10 صبح روز 19 ژوئن در محل ساخت و ساز در گوشه جنوب غربي هانا و ايالت ايالت آغاز خواهد شد. مهمانان منتخب شامل شهردار گرگ بالارد، ادامۀ توسعه شهرداري آدام تايس، جفرسون شروه، شوراي شهر، و نماينده ايالتي جاستين مد.

مشاركت شهري پرديس
اين پروژه بر پايه همكاري مداوم دانشگاه و دولت شهر است كه بيشتر به طور مستقيم بازسازي و ارتقاء ايمني شهر در هانا خيابان است كه UIndy 2 ميليون دلار در پياده رو، نورپردازي، جابجايي خطوط برق و محوطه سازي به سبك بلوار . در روز چهارشنبه، كميته توسعه كلانشهرها يك بسته واريانس و ماليات را براي پشتيباني از غرفه بهداشتي تأييد كرد.

همانطور كه بالارد در ماه اوت در UIndy در شهرت خود در شهر اظهار داشت، اين شهر 1 ميليون دلار از برنامه انكشافي بلوك انكشافي جامعه فدرال براي تأسيس ساختمان با تجهيزات تخصصي پزشكي و تناسب اندام ارائه مي دهد. بخش كوچكي از كمك هاي مالي نيز از ايجاد يك پارك در نزديكي براي خدمت به شهروندان High Heights و جامعه دانشگاهي حمايت مي كند.

منوئل گفت كه بخشي از سرمايه گذاران استراتژيك بخاطر تجربه خود با چنين پروژه هايي به عنوان در حال تجديد حيات 100 اكتبر از محله Avondale Meadows در نزديكي خيابان 38 و خيابان كيستون، انتخاب شده است.

منوئل گفت: "همكاران سرمايه گذاري استراتژيك توانايي نشان داده اند كه پروژه هاي تحول پذير را با توجه به تمركز بر جامعه متمركز كنند." "از همان ابتدا، آنها تأثير گسترده اي را كه ما قصد داشتند با اين غرفه بهداشتي جديد ايجاد كنيم، درك كرديم."

بزرگتر بودن دختر

ژن Zink، مدير عامل شركت هاي استراتژيك، با اشاره به بيش از سه دهه كار در توسعه محلي، گفت كه اين پروژه اولين كسي است كه در بخش جنوبي I-465 قرار دارد.

زينك گفت: "UIndy تحت رهبري فعلي خود، ايجاد انواع فرصت هايي است كه قبلا در اين بخش از شهر وجود نداشت." "من فكر مي كنم شما در محله بيشتر فعاليت مي كنيد."

غرفه بهداشت UIndy
• چهار داستان، 156،000 فوت مربع 
• افتتاح اوت 2015 
• هزينه كل: 28 ميليون دلار 
• خانه جديد براي برنامه هاي پرستاري، فيزيوتراپي، شغلي، روانشناسي، كينزيولوژي، آموزش ورزشي و كار اجتماعي 
• امكانات باليني و شركاي صنعت سلامت 
• سالن اجتماعات و فضاي رويداد 
• كافه، فضاي باز و تراس پشت بام


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۹ آذر ۱۳۹۷ ] [ ۰۱:۵۰:۴۰ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

هر چه كودك كنجكاوتر باشد بيشتر مي آموزد. پرورش دادن حس كنجكاوي در كودك شما، يكي از مهم ترين روش هايي است كه مي توانيد به وي كمك كنيد كه در طول عمر خود يادگيرنده باشد.

كودكان در زمان تولد، يك يادگيرنده هستند و يك كنجكاوي طبيعي را در مورد نحوه انجام گرفتن كارهايي كه در جهان صورت مي پذيرد، دارند. كنجكاوي يك تمايلي براي يادگيري است. همچنين يك اشتياق و تمايلي براي پيدا كردن، كشف كردن و نشان دادن مي باشد.

والدين و سرپرستان، مجبور نيستند كه بچه خود را كنجكاو كنند يا بچه خود را مجبور به يادگيري كنند. تحقيقات بيانگر اين است كه  در واقع يك تمايل دروني  در كودكان، براي يادگيري وجود دارد ( كنجكاوي آنها) و نه يك عامل يا فشار بيروني، كه آنها را تشويق به رسيدن به يك تجربه جديد مي كند يا آنها را به يك موفقيت بزرگتر و طولاني مدت، در مدرسه سوق مي دهد.

روش هايي براي پرورش دادن حس كنجكاوي كودكان

يادگيري يك چيزي است كه همه كودكان همراه با آن متولد مي شوند. آنها در هنگام وارد شدن به جهان، اين انگيزه را دارند تا ياد بگيرند كه كارهاي صورت گرفته در سرتاسر جهان، به چه ترتيبي انجام مي پذيرد:

 • كودك تازه متولد شده، با چشم هاي خود به صداها، چهره ها و اشياء جالب توجه، نگاه مي كند.
 • يك كودك هشت ماهه، جغجغه را حركت مي دهد و آن را در دهان خود قرار مي دهد تا بداند كه نتيجه اينكار چه چيزي مي شود.
 • كودك نوپا يك چهار پايه را مي گيرد تا به بالايميز تلفن برود –و يك عروسكي كه دوست دارد با آن بازي كند را بردارد.
 • يك كودك ۲ ساله، وانمود مي كند كه يك مامور شهرداري است و همه حيوانات اسباب بازي خود را در داخل سبد خشك شوئي، ” كاميون آشغال” مي ريزد تا نشان دهد كه وي هم مي تواند مثل بقيه افراد، يك كاري را انجام دهد.

 

روش هايي براي پرورش دادن حس كنجكاوي

الگوهاي مورد علاقه را در دنياي اطراف ايجاد كنيد:

به پياده روي برويد و در مورد شگفتي هاي درختان، آسمان و ستاره ها تفكر كنيد. همچنين به بچه خود اجازه دهيد كه اين كار را همراه شما انجام دهد.

تمايلات و علاقه هاي طبيعي را كه وجود دارند، تشويق كنيد. بچه ها از طريق انجام دادن فعاليتي كه توجه و تخيل آنها را درگير مي كند، چيزهاي بيشتري ياد مي گيرند. اگر وي موسيقي دوست دارد، برايش موسيقي اجرا كنيد، ابزارات موسيقي را با هم بسازيد و استفاده كنيد، و همراه هم برقصيد.

سعي كنيد جواب هاي ساده و واضحي به سوالات وي دهيد كه مطابق با رشد بچه هم باشد.

شما به اين سوال كودك كه من از كجا آمدم بسته به اينكه سه ساله است يا سيزده ساله متفاوت پاسخ مي دهيد و صرفنظر از سن كودك، هميشه قبل از اينكه پاسخ بدهيد، از وي بپرسيد كه نظر خودش چه چيزي هست.

يك كودك پنج ساله از مادرش پرسيد،” من از كجا بوجود آمده ام؟” ، مادرش همه چيز را در مورد فرآيند توليد نسل به وي توضيح داد ( با اضطراب و همراه با لكنت). بچه وي با تعجب به مادر نگاه كرد، و در آخر اين جواب را داد، ” منظور من اينه كه آيا من هم مانند پدرم از نيويورك آمده ام يا يك جاي ديگر؟”

و اگر جواب را نمي دانيد، به او بگوييد كه نمي دانيد. بگذاريد بدانند كه لزومي ندارد انسان همه جواب ها را بداند. همچنين اين كار يك فرصتي را براي پيدا كردن الگوي يافتن جواب، فراهم مي سازد. همراه وي به كتاب خانه برويد يا با يك شخص ديگري كه ممكن است جواب را بداند صحبت كنيد.

از كتاب خانه استفاده كنيد!

سعي كنيد كه به اين مكان ها با هم برويد. در مورد زمان شروع شعبه محلي خودتان تحقيق كنيد. كتاب ها، پنجره هاي متصل به انواع دنياهاهستند و جواب هاي مناسبي را براي مغز هاي كنجكاو فراهم مي كننند. بچه هاي جواني كه در ارتباط با كتاب قرار مي گيرند، به رهبرهاي خوبي تبديل مي شوند. به بچه خود اجازه دهيد كه خودش كتاب را انتخاب كند. مطالعات بيانگر اين است كه نوع كتابي كه بچه ها مي خوانند ، اهميت ندارد، چه كتابي در مورد راكت ها بخوانند يا يك كتاب طنز مطالعه كنند، نكته اصلي اين است كه آنها به اين موضوع علاقه داشته باشند و مطالعه آن را دوست داشته باشند.

بچه هاي خود را با سوالاتي كه انتها ندارند، تهييج كنيد.

سوالاتي وجود دارند كه جواب درست يا اشتباهي ندارد، و نمي توان با يك كلمه “بله” يا “خير” به آنها پاسخ داد.” چه احساسي نسبت به آن داري”…،” اين تجربه براي شما، به چه چيزي شباهت دارد”..، ” در مورد آنچه در مدرسه اتفاق افتاده ، توضيح بده”. اين نوع از سوالات ، بچه شما را تشويق مي كند تا تفكر و ايده خود را رشد دهد، علاقه و دوست داشتن خودش را نشان دهد، و باعث  مي شود كه شما وارد زندگي دروني وي شويد.

يك محيط جذاب درست كنيد

بچه ها، يك پنجم از زمان بيداري خود را در داخل يك فضاي محدود مي گذرانند. آنها در مورد آن چيزي كه در اطراف آنها هست، كنجكاو هستند. عكس هاي موجود بر روي ديوار و فعاليت خانوادگي عادي، در حالت طبيعي جذاب مي باشند. به بچه هاي خود عروسك هاي سالم بدهيد و اسبابي بدهيد كه آن را كشف كنند. چيز ها را كه داريد بچرخانيد، تا حالت تازگي داشته باشد.

دوباره راهنمايي كنيد، دلسردش نكنيد:

سعي كنيد آن چيزي را كه توجه وي را جلب مي كند ، يا چيزي كه وي سعي مي كند در آن مهارت زيادي كسب كند را نشان دهيد، و يك روش سالم و قابل قبولي را براي كشف آن ، ايجاد كنيد. براي مثال، اگر كودك شما در حال كشف محيط خانه است، آنها را از دسترس وي دور كنيد ولي سعي كنيد كه يك جايگزين نزديك به وي پيشنهاد كنيد. وسايل اضافي و ارزان را در يك كيسه پلاستيكي قرار دهيد و به بچه خود بدهيد تا با آنها بازي كند و آنها را بررسي كند. اگر وي دوست داشته باشد كه آب ليوان خود را به روي صندلي يا كف زمين بريزد، وي را بعد از صرف غذا به داخل باغچه،  حمام يا حياط پشتي ببريد، بنابراين وي مي تواند آب را آزمايش و كشف كند، بدون اينكه باعث شود كه شما عصباني شويد. اين امر همچنين مهارت هاي حل مسئله را به وي ياد مي دهد، كه به روش هاي خلاقانه و قابل قبول انجام دهد  و آن چيزي را كه مي‌خواهد بدست آورد.

به فعاليت هايي كه انتهايي ندارند، زمان دهيد

بر خلاف برخي اسباب بازي ها كه طراحي شده اند تا به يك شيوه معيني مورد استفاده قرار گيرند، موادي از قبيل جعبه ها، بلوك ها ، آب، شن، ديگچه و طشت، و برخي مواد هنري، مي تواند به صورت  خيالي نيز استفاده شوند. به بچه خود نگوييد كه با اين مواد چيكار كنند، چگونه انجام دهند يا در آخر بايد چه چيزي را درست كنند. اجازه دهيد كه كنجكاوي بچه گانه وي، او را راهنمايي كند.

شماره هاي تماس 01

منبع: كودك و نوجوان


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۶ آذر ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۱۵:۲۳ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ][ ۱۲۹ ][ ۱۳۰ ][ ۱۳۱ ][ ۱۳۲ ]
.: Weblog Themes By tibablog :.

درباره وبلاگ

آموزش از طريق مشاوره پيش از ازدواج تا زوج درماني و مشاوره خانواده. راهنمايي و مشاوره تلفني ازدواج و خانواده مركز تهران و جنوب ۰۲۱۸۸۴۱۹۸۳۲ مركز مشاوره شمال و شرق ۰۲۱۲۲۲۴۷۱۰۰ شمال و غرب تهران ۰۲۱۲۲۳۵۴۲۸۲ مشاوره ازدواج و خانواده شامل آموزش مهارت هاي رفتار با همسر آينده خانواده همسر زوج درماني شناسايي فرد مناسب و از همه مهمتر اطمينان پيش از ازدواج از يك انتخاب درست است! عوامل زيادي در اين امر دخيل هستند كه بايد مورد بررسي و دقت نظر هنگام همسريابي و يا حتي دوست يابي قبل ازدواج به آن توجه كرد. رفع دعواي زن و شوهر و فرزندان اعتياد و مشاوره فردي
نويسندگان
لینک دوستان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 4037
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب

تخفیف لند