مشاوره خانواده ، ازدواج، كودك و نوجوان
مشاوره خانواده ، ازدواج، كودك و نوجوان ۰۲۱۸۸۴۱۹۸۳۲

قبل از ازدواج با مردان مطلقه بايد توجه كرد

قبل از ازدواج با مردان مطلقه بايد توجه كرد:هنگامي مردي در گذشته يك بار شكست را تجربه مي كند .

درست احساس رضايت داريد براي او ولي بايد تحقيقات عظيمي را انجام بدهيد.

سعي كنيد علت جدا شدن طرف مقابل را جويا شويد زيرا هيچ وقت خودش را مقصر نمي داند تمام تقصيرها را به دوش فرد قبلي مي گذارد.

ازدواج با مردان مطلقه

در تحقيقات خود سعي كنيد به سراغ همسر قبل طرف مقابل نرويد زيرا هنگام دعوا كردن اعتقاد كردن

كار دشواري مي باشد و ممكن است دلايلي را به زبان بياورد كه شما از ازدواج با آن شخص منصرف شويد.

اگر هنگامي در دو راهي برخورد كرديد مراجعه به مشاوره خوب راه موثري مي باشد.

اگر همسر شما از ازدواج قبل خود داراي فرزند مي باشد بايد او را جزء افراد جدا نشدني بدانيد هرچند كه او

با همسر قبل زندگي كند زيرا امكان دارد به دلايل مختلفي قبل از ازدواج ، كودك به اجبار بخواهد با شما

زندگي كند.ازدواج با مردان مطلقه

وضعيت مالي دليل مناسبي براي ازدواج نمي باشد. فردي كه قبلا يك زندگي مشتركي را در پيش داشته

است مسلما وضع بهتري از لحاظ مالي نسبت به يك فرد مجرد دارد ولي شما نبايد خونه و ماشين را ملاك

زندگي قرار دهيد.

توجه داشته باشيد كه زمان عقد خود را با شخصي كه قبلا ازدواج كرده به عقب بيندازيد و تا اطلاعات

لازم را در باره اخلاق ، خل وخو او پيدا كنيد و همچنين از به رخ كشيدن و تحقير كردن فرد كه قبلا

زندگي مشتركي داشته بپرهيزيد.

شماره هاي تماس 01

منبع: com.مشاوره-ازواج


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۰ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۲۲:۳۲ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

آيا مردي كه دين اسلام را پذيرفته است و مسلمان است بايد درباره دين همسرش كه قصد ازدواج با او را دارد تحقيق كند؟

گروه قرآن و معارف خبرگزاري شبستان، در رابطه با مسايل و موضوعات مربوط به ازدواج استفتايي از حضرت آيت الله نوري همداني،از مراجع عظام تقليد داشته است كه متن سوالات استفتاء شده و پاسخ معظم له به شرح ذيل است.

سوالات استفتاء شده:
۱- آيا مرد مسلمان قبل از ازدواج بايد از دين زني كه مي خواهد با او ازدواج كند، تحقيق كرده و مطلع شود؟

۲- در ازدواج موقت و دائم حكم اين موضوع چگونه مي باشد؟

۳- با توجه به احاديث موجود در رابطه با نهي افراد متاهل از ازدواج موقت، از جمله فرمايش امام كاظم (ع) كه فرموده اند متعه براي كسي حلال است كه خداوند قدرت گرفتن زوجه دايمي را به او نداده است تا با اختيار متعه عفت و آبروي خود را نگه دارد، لطفا نظر خود را در رابطه با حكم اخلاقي و شرعي مرد متاهلي كه بدون عذر و براي لذت مباردت به متعه نمايد، بفرماييد.

پاسخ معظم له:

بسمه تعالي

سلام عليكم

جواب: در فرض سوال ۱ و ۲: احتياجي به تحقيق نيست و نياز نيست در اين موضوع دقيق شويد.

جواب ۳) اشكال ندارد ولي جهات شرعيه را رعايت نمايند كه موجب اختلاف و مانند آن نگردد.

سايت مشاوره قبل ازدواج به شما در رابطه با اين موضوع كمك خواهد كرد

 

منبع:مقالات كانون مشاوران ايران


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۰ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۲۱:۲۷ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

برخي حس مي كنند كه نوجوانان با اثبات خودكشي به عنوان روش رسيدن به آرامش دائمي آن را به عنوان تنهاگزينه ممكن براي مواجهه با مشكلات خودانتخاب مي كننددر حالي كه كه ديگران آن را هاله اي از غرور و شور احساسات جواني، قلدري و شرارت جنسي حس مي كنند كه گريبانگير جامعه ما شده است. نكته مهم آن است كه تأثير شفاف سازي در گفتگو كردن

با فرد به ويژه در مورد موضوع ممنوعه ي خودكشي است كه ما به اين بحث ورود نمي كنيم.
در حالت بيمارگونه خودكشي نوعي برچسب يا ننگ حس مي شود كه با سكوتي كه آن را فرا مي گيرد تقويت مي شود. ما بايد اين سكوت را بشكنيم بلكه افرادي كه رنج مي برند با بهره مندي از اين كمك به حس امنيت و آرامش دست يابند.
براي مطالعه بيشتر:
مسائلي در رابطه با افكار خودكشي

اين مقاله مخصوص افرادي است كه درگير اين تفكرات هستند، در ادامه سيزده دليل براي انتخاب زندگي از ميان مرگ و زندگي ذكر مي شود:1. توضيح دهيد آيا واقعاً مي خواهيد بميريد يا نه، فقط مي خواهيد از دست درد هيجاني خلاصي يابيد؟ اكثر افراد به جايي مي رسند كه آنها واقعا نمي خواهند بميرند آنها فقط مي خواهند به درد خود پايان دهند. چاره درد خود را بيابيد. يك آهنگ شاد گوش دهيد يا نامه هاي عاشقانه براي خود بنويسيد. برخي آهنگ هاي غمگين و خشمگين را انتحاب مي كنند كه باعث مي شود آنها به دنبال موارد بيروني ديگري براي غمگين شدن باشند. اگر اين نوع آهنگ ها مي تواند به شما دركمتر شدن حس تنهايي كمك كند بنابراين موردي ندارد.
2. شما ممكن است با خود بگوييد كه هيچ چيز براي زنده ماندن نداريد اما بنشينيد و ليستي از چيزهايي كه براي شما ارزشمند است را بنويسيد. ممكن است رفته رفته درك كنيد كه چيزهاي بيشتري در زندگي براي زنده ماندن وجود دارد تا درد موقتي كه از آن رنج مي بريد.
3.در مورد اينكه چگونه مرگ شما در ديگران تأثير مي گذارد فكر كنيد. خودكشي موجب نابودي اطرافيان شما مي شود. اسامي همه آنهايي كه با نبودن شما تحت تأثير قرار مي گيرند را بنويسيد.به همسر خود، والدين، خواهر برادرها، پدربزرگ مادربزرگ ها، كودكان، دوستان، همكاران، عزيزان و غيره بينديشيد. افرادي هستند كه با نبود شما مي شكنند. آيا واقعا قصد داريد به آنها صدمه بزنيد؟ از طرفي، اگر فردي نوجوان هستيد كه افراد شروري به كشتن شما اجير شده اند با آنها درگير نشويد و نگذاريد آنها برنده شوند! شما قوي تر از آن هستيد كه فكرش را مي كنيد. به شخص بزرگسالي جريان را بگوييد چنانچه به قلدري خاتمه دهد.
4. ممكن است گرفتاري هاي شما مانع از درك ديگر چيزهاي زندگي شوند. داستان افرادي كه بر امور لاينحل فائق شدند را بشنويد و بپرسيد چگونه آنها آن موانع را از پيش رو برداشته اند. اغلب، افراد قدر مشكلات زندگي خود را مي دانند زيرا با وجود مشكلات بوده كه آنها قوي شده اند.
5.”اين نيز بگذرد”. مشكلات شما فقط موقتي هستند و احتمالا در پنج سال بعد آنها بسيار كوچك و بي اهميت تلقي شوند.گذشته از اين شما هرگز خبر از آينده نداريد. بسياري از نجات يافتگان از خودكشي خوشحالند كه موفق به اين كار نشدند. زيرا آنها با اين كار فرصت برآورده كردن نيازهاي كودكان و همسر خود را از دست مي دادند. پس دست نگه داريد زيرا امور براي شما بهتر رقم خواهد خورد. ليستي از افراد مشهوري وجود دارد كه درگير تفكر خودكشي بوده اند و ما خرسنديم كه آنها اين دوره را موفق از سرگذرانيده اند.
6. شما ممكن است دوست نداشته باشيد ديگران از خودكشي شما مطلع شوند زيرا آن را نشانه ضعف و يا حتي مايه شرمندگي خود مي دانيد اما در هر صورت درخواست كمك كنيد زيرا شما تنها نيستيد. اين رنجش هاي دروني خود را از كساني كه شما را دوست دارند پنهان نكنيد بگذاريد به شما كمك كنند، آنها دوست دارند شما را در كنار خود ببينند. اگر در اثبات درد و رنج خود با ديگران مشكل داريد سعي كنيد خود با خطوط ارتباطي وابسته به خودكشي تماس بگيريد و ناراحتي و درد دل هاي خود را يك گوش شنواي همدل بيان كنيد. مي توانيد با اورزانس اجتماعي 123 تماس بگيريد.
7. بخنديد. كانال هاي يوتيوب يا ويدئوهايي از خنديدن نوزادان را ببينيد. هر چقدر آن شما را به خنده انداخت بخنديد و جلوي خنده خود را نگيريد. مسلماً ضرب المثل “خنده بر هر دردي دواست”بي دليل نيست. خنديدن همچنين مي تواند باعث شود تا بي درنگ خلق و خوي خود را تغيير دهيد و آن مي تواند در ايجاد خوش بيني شما و داشتن حس اميدوارتري مثمرثمر واقع شود.
8. دست از سماجت بر عليه خود برداريد! تفكرات خودبيزاري غيرمنطقي و غيرواقعي مي باشد بايد سعي كنيد دوست خوب خود باشيد. آيا شما دوست داريد دوست صميمي خود را به دليل مرتكب خطا شدن احمق خطاب كنيد؟ احتمالاً نه، پس شما بايد هنگام تفكرات و اعمال با خود همچون دوستي صميمي باشيد.
9. زندگي شما نبايد بي ارزش تلقي شود، سعي كنيد از خود راضي باشيد، در اينكه چرا شما آنقدر احساس پوچي و بي انگيزگي مي كنيد بيشتر بينديشيد و اساس اين حالت را بيابيد. آيا شما تمام انرژي خود را براي خوشحال كردن ديگران تا حد فراموشي خود صرف كرده ايد؟ يا اينكه شما براي توجه نكردن به احساسات خود به سمت دوست داشتن ديگران روي آورده ايد؟ آنچه در حال رخ دادن است را پيدا كنيد و از اين رو مراحلي براي بهبود آن انجام دهيد. بالاترين توان خود را به كار گيريد يا اينكه به معنويات به عنوان منبعي براي تغيير تمركز به سمت هدفي والاتر از خود جداي از درد هيجاني روي آوريد.
10. تسليم خود نشويد. بايستيد و بجنگيد! هر روز فرصت جديدي براي ساختن دوباره خود خواهد بود.
11.فقط به دليل آنكه به شما احساس خودكشي دست مي دهد به معناي آن نيست كه شما بايد احساس خود را عملي كنيد. بدانيد كه مشكلات مي گذرند اما تفكرات و احساسات همچنان برجستگي خود را حفظ مي كنند. زماني كه شما اصرار مغز خود را بر تفكرات خودكشي حس مي كنيد توجه خود را به چيزي ديگري مانند سرگرمي جديد مانند نقاشي يا نوشتن تخيلات جالب متمركز كنيد. خويشتن آينده شما از شما به خاطر اين كار تشكر مي كند.
12. اگر شما خود را از بين ببريد قطعاً احتمال اينكه وابستگان شما نيز خود اقدام به كشتن خود بزنند زياد مي شود. مسري بودن خودكشي واقعي است و اين گفته پشتوانه علمي دارد.
13. جهان از آن شماست. قطعاً كوچكترين ذراتي كه جوهره ي بدن شما را شكل مي دهند همان هايي هستند كه ستارگان را در كهكشان مي آرايند. بي شك هر كسي، حيوانات، گياهان و مخلوقات روي زمين به طوري بغرنج و مستقيم با ذره ذره جسم و روح ما بي ارتباط نمي باشند. شما تنها نيستيد زيرا شما به راستي متعلق به همه چيز و همه كس هستيد.
اميدوارم دست كم يكي از اين دلايل در ذهن شما جاي گيرد، طوري كه بتوانيد زندگي را انتخاب كنيد. درخواست كمك كنيد، امور رنگ و بوي بهتري به خود خواهد گرفت. وجود شما باارزش است!

منبع:e-teb.com

 

برچسب ها: افسردگي و خودكشي ,افكار خودكشي ,جلوگيري از خودكشي ,خودكشي ,دليل زنده ماندن ,مشاوره افسردگي ,مقابله با فكر خودكشي ,


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۰ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۲۰:۱۱ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

بعضي به نظر مي رسد ذاتاً شاد و پر جنب و جوش اند.

و برخي به نظر مي رسد، كشتي شان هميشه غرق شده است و دچار اختلال افسردگي شده اند.

مردم غمگين فكر مي كنند كه شاد بودن بايد در ژن هايشان باشد.

و مسئله زندگي شاد، مهارت يادگيري و تغيير دادن خود نيست.

بهتر است بدانيد كه بر خلاف اين افراد، انسانها تنها موجوداتي هستند كه مي توانند تصميم بگيرند كه يك زندگي شاد داشته باشند.

يا زندگي خودشان را در انجام كاري كه باعث غم و ناراحتي شان مي شود، صرف كنند.

دشواري جلوگيري از باورهاي منفي و تكراري و ادراكات منفي است.

اما در تغيير وضعيت ما از بد به خوب، بسيار موثر است.

در اينجا چند راهنمايي براي زندگي شاد وجود دارد كه خواندن آن براي شما ضروري است.

غمگين باش! ولي راه هاي شاد بودن خيلي آسونه-زندگيتو بهتر كن

 • نااميدي از تمام چيزها

اولين و مهمترين چيز اين است كه ديدگاه شما درباره اين جهان و مشكلات و معايب آن را تغيير دهيد.

اين جهان در كنار حوادث ناگوار تلخ است و هنگام مواجه شدن با مشكل، نبايد آشفته باشيد.

 • در زندگي خود هدف داشته باشيد

معمولا افرادي كه در زندگي خود هدف قرار نداده اند، دليلي براي خوشحالي در زندگي ندارند.

بنابراين يكي از مراحل مهم زندگي و خوشحالي تكنيك تعيين هدف در زندگي شماست.

توجه داشته باشيد كه در هدفگيري، شما بايد در ميان اهداف، هدفي قرار دهيد كه اميد بيشتري براي موفقيت داشته باشيد.

نه فقط تلاش براي رسيدن به آن و يا تأييد يا رد كردن ديگران.

البته مشورت و مشاوره نيز مي تواند موثر باشد.

شما همچنين بايد واقع بين باشيد تا هدف را تعيين كنيد.

 • گذشته ها متعلق به گذشته است

يكي از مهم ترين چيزهايي كه مي تواند لذت بردن را سلب كند اين است كه دائما گذشته و حسرتش را بخوريد.

شما نمي توانيد گذشته را تغيير دهيد و هيچ دليلي براي زندگي با آن وجود ندارد.

بنابراين تمام مشكلات و اشتباهات را انجور كه ممكن است تغيير دهيد.

در واقع، اشتباهات ما را قوي تر و با انگيزه تر مي كنند، و ما از آنها ياد مي گيريم و نقاط ضعف مان را پيدا مي كنيم.

حتي وضعيت هاي پر تنش و غم انگيز در نهايت درس هاي خوبي براي ما خواهد بود.

 • ويژگي هاي منفي خود را بپذيريد

قبول كنيد كه خودتانيد و هر انسان داراي يك سري معايب و مجموعه اي از شايستگي ها است كه در برخي موارد نمي تواند آنها را تغيير دهد.

به عنوان مثال، يك فرد ممكن است يك مشكل فيزيكي داشته باشد كه هميشه در معرض استرس قرار دارد.

اما زماني كه او آن را قبول مي كند، مشكلي دارد و نمي تواند تغيير كند و او بايد با اين مشكل زندگي كند.

او آرامش ذهني بيشتري پيدا مي كند.

البته، چنين افرادي بايد ديدگاه هاي خود را در نظر بگيرند، از آنچه مي توانند براي ضعف هايشان بد باشد دوري كنند.

 • با بحران روبرو نشويد

يكي از دلايل اينكه مردم غمگين و بي حوصله هستند، بحران هايشان است.

بعضي از مردم، در مواجهه با مشكلات، مشكلات خودشان را بزرگتر از آنچه كه هستند، مي سازند.

بسياري از مردم مي گويند زماني كه با مشكل مواجه مي شوند، ما بسيار هيجان زده و مضطرب هستيم.

اما بعد از مدتي متوجه مي شويم كه اين مشكل تاكنون تاثير خاصي هم نداشته است.

وقتي كه شاد هستيد، بسياري مي گويند: “چقدر شنگول هستيد؟

اين يك شادي است، اما بر خلاف ادراك مردم، به خودمان بستگي دارد.

زندگي سخت است، بيش از حد، سخت است، اما يكي در زندگي يك هنرمند خوب است، كه با وجود تمام اين موانع، بهانه اي براي خوشبختي دارد.

براي دستيابي به اين هدف از توصيه هاي ساده زير استفاده كنيد


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۰ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۱۸:۳۸ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]
 
 
انتخاب زمان مناسب!

تقصير او نبود. من روز خوبي را انتخاب نكرده بودم. صبح جمعه‌ها براي خريدكردن عجله دارد. خب جمع‌هاي هفتگي‌شان برپاست و پاي آبرو در كار است، پيش آدم‌هايي كه بلدند دود سيگار را دايره دايره كنند و حرف‌هاي مهم بزنند؛ همان چيز‌هاي كه من بلد نيستم.

وقتي كار مهمي نتواني بكني، حتما حرف‌هاي مهمي بايد بزني، اما من به كل مهم بودن از دستم بر نمي‌آمد. يك ۵۶ متري دو خوابه قلمروي من و بابا بود و پايتخت رفقايش. سوسك‌ها را البته حساب نكردم. آنها به من اعتماد به نفس مي‌دادند و تنها كساني كه به راستي مي‌ترسيدند از من. شايد هم از دمپايي من. آدم‌هاي نامُهم كارهاي نامهم انجام مي‌دهند هميشه، همين حذف سوسك از چرخه طبيعت يا آب دادن كاكتوس‌ها يا سر جمع موشك درست كردن با روزنامه‌هاي صبح.

آن روز هم مشغول كار‌هاي نامُهم خودم بودم. مي‌خواستم آن قدر ركاب بزنم آن قدر ركاب بزنم آن قدر ركاب بزنم آن قدر ركاب بزنم… آن‌قدر ركاب بزنم كه چه؟ يادم رفت. يادم رفت براي چي داشتم آن‌قدر ركاب مي‌زدم، پس وسط چهارراه ديگر ركاب نزدم. مگر مي‌شود با اين «فاصله» كسي پسرش را بشناسد؟! وقتي حتي نمي‌داند او يك دوچرخه دارد. گفتم كه تقصير او نبود. تقصير ترمز ماشين يا آلزايمر من باشد، بهتر است. مي‌شود دفعه بعدي نقش رستم را ايفا كنم؟

كلاه سال‌هاي بعد

قرص‌ها را در چمدان گذاشتم. آنها تنها دارايي‌هايم بودند. رفتم در صفي كه آنجا تشكيل شده بود ايستادم و چيزي هم نگفتم. كلاهي را كه به من هديه داده بودي بر سرم گذاشته بودم و با يك دستم چمدان را گرفته بودم. دست ديگرم در جيب كتم بود. سرم را مدام اين طرف و آن طرف مي‌كردم و مي‌شمردم و نمي‌دانستم در آن سوي صف چه خبر است. ولي پناه‌گرفتن در آن جمع آرامم مي‌كرد‌. ناگهان متوجه شدم كه همه نگاه‌ها رو به سوي من است. مردي جلو آمد؛ لبخند مي‌زد، دستش را جلو آورد، ترديد كردم. چاره‌اي نبود انگار. تنها بودم. دستم را به سختي در آوردم از جيبم… و در يك لحظه سردي وجود مرد وارد بدنم شد. چيزي كه هميشه از آن مي‌ترسيدم. مرد گفت بايد چيز مهمي را به من بگويد. زبانش را خوب نمي‌فهميدم. اما ميان كلماتش دستم آمد كه ايراد از كلاهم است. مي‌گفت نبايد اين‌جور كلاه‌ها بر سرم بگذارم در اين شهر. انگاري اينجا بايد كلاه‌هايمان جور ديگري باشد. با اين كه فكر نمي‌كردم مسئله اين قدر جدي باشد، قول دادم روزهاي بعد كلاه معمول را سر بگذارم. اما او مي‌گفت بايد اين كار را همين حالا بكنم. به صف نگاه كردم و اين كه اين همه مدت انتظار كشيدم، بيرون آمدم و با او به كلاه‌فروشي رفتم. كلاه مورد نظر را خريدم. كلي پول بالايش دادم. پس از چندي به سختي از چنگ مرد بيرون آمدم. در فاصله نبودنم صف باز هم درازتر شده بود. دوباره آخر صف ايستادم و آرام پشت آن همه جمعيت پناه گرفتم. با كلاهي جديد. باز هم برايم مهم نبود آن طرف صف چه چيزي انتظارم را مي‌كشد. انتظارش را دوست داشتم؛ آرامشي كه آنجا بود. مرد ديگري جلو آمد.

نگاهش نكردم. گفت: «كلاهي كه سرت گذاشته‌اي براي قاتلي است كه خودش چند وقت پيش به قتل رسيده، تو بايد با ما بيايي.» با آنها رفتم. مجبور بودم! در راه به تو فكر كردم كه چرا كلاهي را كه به من هديه داده بودي از سرم برداشتم… لبخندي زد و آرام جلو آمد. كلاه زيبايي بر سرش گذاشته بود. سرم را به نشانه احترام خم كردم و دستش را بوسيدم. سرم را كه بلند كردم فهميدم كلاهش را گذاشته است روي سر من. ناگهان گم شدم. در خيل جمعيت چشم‌هايش. چند سال بعد گفت سردش شده و دلش هواي آفتابي مي‌خواهد. كلاهش را برداشت و رفت.

واقعا تو بي‌گناه بودي؟!

دختري به نام ويولته كه سال‌هاست داره با بيماري ام اس مبارزه مي‌كنه. اون روز خيلي كوتاه و قشنگ ديدم از اين كه يكهويي به يه دختر ۱۱ ساله گفته احمق احساس خوبي نكرده و بعد هم خيلي راحت رفته و ازش عذرخواهي كرده. اين مطلب ناگهان من رو برد تو اتفاقات بسياري كه درش كسي مقصر نبوده، اما من تقصيرا رو انداختم گردنش، خصوصا اونايي كه زير دست ما كار مي‌كنند يا از ما كوچيك‌ترند و خلاصه يه جورايي زور ما بهشون مي‌رسه متاسفانه زمان هم فراموشي خاص خودش رو به ما تحميل مي‌كنه و با رفتن روزهاي قديم و اومدن روزهاي جديد ما يادمون مي‌ره كه چطور فلان وقت حتي ناخواسته به كسي پريديم يا تقصيري رو انداختيم گردنش و بعد هم در ادامه با فراموشي زمان يادمون رفته كه خيلي ساده بريم و بهش بگيم ببين: «اون روزي كه من بهت پريدم يا جلو همه سرت داد زدم يا تقصير فلان ماجرا را انداختم گردنت، واقعا تو بي‌گناه بودي، من اون موقع حالم گرفته بود، بي‌حوصله بودم، خسته بودم، مريض بودم، گرمم بود، سردم بود، با عشقم دعوام شده بود يا هزار كوفت و درد ديگه – دور از جون شماها البته – داشتم و همه اينا باعث شد كه به تو بپرم و الان گرچه مدت‌ها ازش گذشته و تو شايد حتي يادت نباشه، اما ازت عذر مي‌خوام كه بابت چيزي كه حقت نبود شماتت كردم و ناراحت شدي.» شايد هم آن‌قدر بزرگ باشه كه اصلا يادش نياد، اما من بهتون قول مي‌دم كه شما حال خيلي خوبي پيدا مي‌كني.

ياد مادربزرگ به خير هميشه مي‌گفت همه شجاعت‌ها هم خوب نيست. اما اين از اون شجاعت‌هاي خوبه، از اونا كه يادمون مي‌اندازه كه ما انسانيم و جايزالخطا، اما چه خوب كه وقتي بابت خطاي خودمون بي‌خودي دل كسي رو مي‌شكنيم جسارت عذرخواهي‌اش رو هم داشته باشيم.

موقع نوشتن يادم افتاد كه وقتي بچه بودم و مامانم تو آشپزخونه‌مون داشت كاري مي‌كرد، تا دستش رو مي‌بريد يا چيزي رو مي‌شكست، يهو سر من داد مي‌زد كه: «اي واي تو چقدر حرف مي‌زني»! قربونش برم الهي كه دوست دارم ۱۰۰ سال ديگه هم زنده باشه و هي از اين غر‌هاي الكي بهم بزنه!

گاهي به ياد ديگران هم باشيد

من هميشه روزهاي تولد رو خيلي دوست داشتم؛ غافلگيرشدن و خنديدن و كادوگرفتن و كيك‌خوردن و… شايد به خاطر اين بوده كه هميشه روز تولدم حسرت تبريك از طرف اونهايي كه دوستشون داشتم، رو دلم مي‌مونده. به قول مامانم ما زياد تولدي نيستيم (يعني زياد روزاي تولد رو جدي نمي‌گيريم). واسه همين هميشه دوست داشتم كه روز تولد بقيه رو بهشون تبريك بگم و ذوق‌زده‌شون كنم كه به يادشون بودم. خنده‌شون واسم خيلي ارزش داره و دليلي مي‌شه كه منم از ته دلم خوشحال بشم…

اين شد كه يك كتاب خريدم كه واسه هر روز سال، يه پيغام داشت. بعد پارسال عيد تاريخ تولد تك‌تك فاميل‌ها و دوستام رو توش نوشتم. بعدتر كامل‌ترش كردم و سالگرد ازدواج و روزهاي عزيز آدم‌هاي دور و برم رو هم بهش اضافه كردم. اول هر ماه تمام تاريخ‌ها رو توي موبايلم ثبت مي‌كنم كه ساعت ۹ صبح اون روز بهم يادآوري كنه و بهشون زنگ مي‌زنم. خيلي باحاله.

تازه اين كار باعث شده چيزهاي جالبي رو كشف كنم مثل اين‌كه مثلا پسرعمه‌ام با دختر خاله‌ام همزادن يعني توي يه روز متولد شدن يا دوستم و داييم و پسرداييم همه توي يه روز متولدشدن.

شما هم مي‌تونين امتحان كنيد

كسي هست كه مي‌تونه حتي با كارهاي خيلي كوچيك آدم‌ها رو خوشحال كنه، با يه جمله، با يه نگاه. ولي اگه يه روز شخصي مريض باشه و نخواد توي در و همسايگي بگرده و خوشحالمون كنه چي؟ حتما مي‌ره كنار پنجره و از ديدن پيرزن و پيرمرد همسايه كه عاشقونه دارن با هم صبحونه مي‌خورن لذت مي‌بره، يا از ديدن پسر كوچولوي همسايه كه مامان باباش بالاخره براش دوچرخه خريدن.

دلم مي‌خواد ياد بگيريم كه هر كدوممون براي خودمون هم باشيم. كه اگه يه روز صبح از خواب پا شديم و اون روز هيچكي سعي نكرده بود خوشحالمون كنه خودمون اين كار رو بكنيم. بلد باشيم كه لذت‌هامون رو پيدا كنيم، كه خوشبختي‌مونو پيدا كنيم. به اتفاق‌هاي كوچيكي كه تو زندگيمون مي‌افته، ارزش بيشتري بديم و باور كنيم كه اين اتفاق‌ها، مي‌افتند براي خوشحالي ما. چه يك‌سري رويدادهاي كاملا شخصي مثل پيداكردن يه كار خوب باشه، يا يك واقعه كلي مثل چاپ‌شدن كتاب جديد نويسنده مورد علاقه‌مون يا اكران يك فيلم از بازيگر محبوبمون.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۰ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۱۷:۱۷ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

مشاوره خانواده اينترنتي

مشاوره خانواده اينترنتي در هر زمان از شبانه روز در حال خدمت به هموطن هاي عزيز مي باشد.

تا بتوانند قسمتي از مسئله هاي و  مشكلات مردم را  بررسي كنند و  به برطرف كردن آن بپردازند.

 • فايده مشاوره خانواده اينترنتي چه مي باشد؟ 
 • اين نوع مشاوره نسبت به مشاوره  حضوري داراي چه برترين هايي مي باشد؟

اول اينكه اين امكان وجود دارد كه در تمام مردم در سراسر ايران مشاوره صورت گيرد.

همه مي‌توانند  اين خدمت را  مورد استفاده قرار دهند.

در مشاوره اينترنتي بدون آنكه از منزل خود خارج شويد در هر زمان مي‌توانيد با مشاوره خود تماس بگيريد .

و همين طور مي توانيد مشكلات خود را از طريق چت براي مشاوران خود ارسال كنيد.

با اين كار در زمان و هزينه ها صرفه جويي لازم را بهره مند مي شويد.

مطالب و مقالات سايت ” مشاوره خانواده” توسط تيم تخصصي مشاوران و روانشناسان تهيه و پشتيباني شده است.

مشاوره خانواده اينترنتي

مشاوره اينترنتي خانواده

اين روش از مشاوره شيوه ي مطلوبي مي باشد.

 • براي اشخاصي كه در رابطه با مشاوره حضوري اين امكان را ندارند.
 • و بنا به علت هاي مختلفي مايل نمي باشد كه شخصي آنها را ببيند .
 • اين اشخاص بدون اينكه شناسايي شنود يا مشاهده شوند مي توانند مشكلات خود را بازگو كنند.

از همه مهمتر اينكه رازها و آگاهي هايي كه در رابطه با ثبت نام در سايت ارائه مي شود.

مانند اطلاعات فردي و آدرس ايميل به طور محرمانه نزد مشاور مي‌ماند.

در مشاوره خانواده اينترنتي حتي  اشخاصي كه دور افتاده ترين قسمت قرار دارند مي توانند از خدمت مشاوره اينترنتي استفاده كنند.

 • مشاوره خانواده اينترنتي به مردم چه خدماتي را ارائه خواهد داد؟ 

خدماتي كه در اينگونه شيوه از مشاوره دريافت مي شود فراوان مي باشد.

 

قسمتي از اين خدمات مشاوره در رابطه با ازدواج ، طلاق ،مشاوره  در رابطه با تحصيل و همينطور درس مي باشد.

مشاوره اعتياد ، مشاوره ي خودشناسي و همين‌طور تست شخصيت نيز بصورت اينترنتي صورت مي‌گيرد.

در اينگونه موارد سعي كنيد در هنگام نوشتن مشكلات خود از قصه‌گويي دوري كنيد.

و تلاش كنيد همه مسائل را بصورت مختصر بازگو كنيد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۰ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۱۵:۵۲ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

سلام و خسته نباشيد من خانوم ۲۸ ساله هستم كه سه سال پيش از همسرم جدا شدم الان به مدت ۳ماه كه با آقايي آشنا شدم ابتدا به قشد دوستي اما الان رابطمون جدي شده و ايشون پيشنهاد ازدواج دادن از لحاظ مالي وضع نسبتا خوبي دارن و خيلي دست و دل بازن ۳۵ سالشونه و ازدواجي نداشتن مشكل عمده من با ايشون حس تاييد طلبيشون هست و اعتماد به نفس خيلي زيادي كه دارن همش تو همه جمع هايي كه هستيم چه دوستان چه خانواده يك سره داره از خودش تعريف ميكنه كه من فلانيم و.ماشينم فلان مدل و خونم فلان و….يعني همه چيز و انگار بر مبناي پول ميبينه اين موضوع منو اذيت ميكنه و نميدونم چكار كنم آيا اين فرد مناسب ازدواج است؟ در ضمن سطح خانوادگي من تقريبا ضعيفه


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۰ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۱۴:۱۴ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]
باعث تحريك حسادت همسر خود نشويد

باعث تحريك حسادت همسر خود نشويد

باعث تحريك حسادت همسر خود نشويد.بعضي از زوجين براي جلب توجه حسادت همسر خود را تحريك مي كنند ،

خانوم ها و آقايوني كه خواستارمحبت و توجه بيشتري از طرف همسر خود هستند با استفاده از شبكه هاي مجازي

اين حس را تحريك  مي كنند.

بنياد حسادت همسر

حسادت يكي از متداول ترين هيجان انساني مي باشد كه به نوع رابطه به صورت مستقيم ارتباط دارد. اگر

بتواند فرد رفتار طرف مقابل خود را رسيدگي كند و طرف مقابل هم رفتارهاي او را بشناسد ، مي توانند

علت و بنياد اين رفتار را بفهمند.

علل حسادت همسر

علت هايي كه زوجين دنبال به وجود آوردن حسادت هستند شامل : گاهي اوقات زن و مرد براي تحريك

حسادت همسرشان او را امتحان مي كنند تا ميزان ارزش و اهميت رابطه خود را بدانند ولي آنها از عاقبت

خطرناكي كه در پيش هست اطلاعي ندارند. همچنين امن بودن از نظر عاطفي ، مراقب بودن بيش از حد

همسر، تنبيه كردن همسر ، آرام او را بهم زدن در زندگي مي باشد.

ادامه اين امر موجب از هم پاشيدگي مي شود در نتيجه  مركز مشاوره خوب راه حل مناسبي است.

حسادت هم مثل احساس هاي بد ديگر ، انرژي از خود آشكار مي كند كند كه نسبت به آن ديگران بي

تفاوت نمي مانند و به فرد به عنوان شخص عقيده اي نگاه مي كنند و حتي امكان دارد در صورت تداوم آن

شروعي براي اختلاف زن و شوهر شود . همين طور امكان دارد فردي به طور ندانسته حسادت همسر خود

را به وجود مي آورند كه براي عدم اين كار بايد از خلق و خوي خود اطلاع داشته باشد.

منبع: com.مشاوره-خانواده


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۰ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۱۲:۳۳ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]
درمان بيماري هاي كلوركتال توسط مجربترين پزشك متخصص بواسير ، فيستول ، شقاق ، كيست مويي با ليزر در كلينيك دكتر عليرضا زارعي

بيماري هاي كلوركتال و بيماري هاي مقعدي با شيوع گسترده اي در ميان افراد جوامع امروزي در حال مشاهده است. تغذيه و سبك زندگي غلط مي تواند به عنوان يكي از عوامل زمينه ساز اين بيماري ها مطرح باشند.

بيماري هاي مقعدي نظير بواسير ، شقاق ، كيست مويي و فيستول مهلك و كشنده به حساب نمي آيند ولي عوارض و مشكلاتي به همراه دارند كه ميتواند كيفيت زندگي افراد را تحت تاثير قرار دهد و روند زندگي عادي آنها را مختل كند. اثرات دراز مدت اين بيماري ها هم در اثر عدم درمان مي تواند بر ميزان مشكلات بيفزايد.

براي فرد خود بيماري طبيعتا ناخوشايند است و درمان آن به مراتب مشكل تر.

به همين دليل با بهره گيري از به روز ترين دانش و پيشرفت هاي دنياي پزشكي و با پايبندي به اصول و اخلاقيات پزشكي مجموعه اي را گردآوري كرده ايم تا خدمات درماني بيماري هاي كلوركتال و مقعدي را با بالاترين كيفيت و مناسب ترين قيمت براي شما ارائه دهيم.

مراجعه به بهترين دكتر متخصص براي درمان، درمان بدون بستري و بيهوشي،انجام عمل با بيحسي، درمان بدون درد و خونريزي، ارائه ي خدمات درماني تخصصي توسط بهترين پزشكان متخصص در زمينه ي انواع بيماري هاي مقعدي.….. همه و همه را مي دانيم كه شما به دنبال چه هستيد.

كلينيك دكتر عليرضا زارعي هر آنچه در فكر شماست را فراهم كرده و با ارائه ي خدمات درماني و پزشكي در زمينه ي تشخيص و درمان انواع بيماري هاي مقعدي با انتخاب بهترين و موثرترين روش هاي درماني از جمله ليزر و با حضور بهترين پزشك متخصص كلوركتال ، داراي بورد تخصصي جراحي و عضو هيئت علمي دانشگاه ، براي هميشه به مشكلات مقعدي شما پايان مي دهد.
منبع: http:// www. darmancolorectal.com/
 

موضوعات مشابه

Last edited by a moderator: ‏پنج شنبه ساعت 23:41

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۰ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۱۰:۰۴ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]


احساس ضعف يك عارضه جانبي رايج براي تشخيص سرطان است. اضطراب، گناه و ناراحتي اغلب با تشخيص و درمان همراه است.

اما يك مطالعه اخير توسط محققان كنكورديا و دانشگاه تورنتو نشان مي دهد كه اين احساسات به ظاهر منفي واقعا براي بيماران مفيد است.

آندره Castonguay، نويسنده اصلي پژوهش و محقق پس از مدرسه در دانشكده هنر و علوم Concordia مي گويد احساس خشم يا گناه مي تواند مردم را به ايجاد اهداف جديد و شركت در تمرينات متوسط ​​و شديد تر الهام بخش.

وي افزود: "اين كمك مي كند تا در تقويت هورمون استرس كورتيزول مقاوم شود، كه اين احساسات نيز باعث مي شود و مي تواند منجر به اختلال در عملكرد بدن شود."

اين تحقيق كه در مجله " روانشناسي بهداشت" منتشر شده است ، به بيماران مبتلا به سرطان پستان مبتلا شده و به تازگي تشخيص داده شده و درمان شده است.

براي مطالعه، Castonguay و همكارانش، استاد روانشناسي كنكورديا Carsten Wrosch و استاد كايين سايستون دانشگاه تورنتو كاترين Sabiston، 145 بازماندگان سرطان پستان را براي ارزيابي احساسات خود، توانايي درگير شدن در اهداف جديد و سطح فعاليت بدني پر كردند .

محققان همچنين سطح كورتيزول را با استفاده از نمونه هاي بزاق بررسي كردند كه پنج بار در طي يكسال توسط شركت كنندگان انجام شد.

سپس تيم با استفاده از تكنيك مدل سازي، آناليزهاي دقيق را انجام داد كه به آنها كمك كرد تا رابطه بين احساسات منفي زنان، تعهد به اهداف جديد، فعاليت بدني و سطح كورتيزول در طول زمان را پيش بيني كند.

آنها دريافتند كه ظرفيت شركت كنندگان براي ايجاد اهداف جديد مانند شروع به پياده روي سريع، تأثير مثبت احساسات منفي را بر فعاليت بدني تسهيل مي كند و از بروز عوارض ناشي از افزايش كورتيزول جلوگيري مي كند كه مي تواند موجب بروز بسياري از مشكلات سلامتي از جمله سيستم ايمني ضعيف.

Wrosch توضيح مي دهد كه "نتايج ما بر پيچيدگي ارتباط بين احساسات و سلامت تاكيد مي كند و همچنين عضو مركز تحقيقات انساني است.

داستان هاي مربوطه

"گرچه احساسات منفي داراي شهرت بد و مرتبط با بيماري هستند، آنها همچنين" طراحي شده اند تا رفتارهاي سازگاري ايجاد كنند ".

به طور خاص، او اضافه مي كند كه احساسات مانند گناه يا اضطراب ممكن است مردم را به تغيير رفتارهاي سازگار با سلامت خود و مشاركت بيشتر در ورزش كمك كنند. "اين ممكن است در ميان برخي از بازماندگان سرطان بسيار مهم باشد، زيرا عدم فعاليت، مشكلات وزن و چاقي مي تواند عوامل خطر مشترك باشد."

فرار از خانه

Castonguay مي گويد كه اگر چه دستورالعمل هاي اخير براي بازماندگان سرطان پستان براي مشاركت در رفتارهاي سالم زندگي شان، بازماندگان كمي در واقع در سطح توصيه شده قرار دارند.

"اين شامل 150 دقيقه فعاليت فيزيكي متوسط ​​تا شديد در هفته براي كاهش خطر ابتلا به مشكلات بهداشتي مرتبط با عملكرد ايمني، مديريت وزن و كيفيت زندگي است."

بر اساس يافته هاي خود، محققان نتيجه مي گيرند كه برخي از احساسات منفي مي توانند نقش مهمي در هدايت رفتارهاي بهداشتي سازگار در ميان برخي از بازماندگان سرطاني ايفا كنند و مي توانند به مزاياي بلند مدت سلامت جسماني آنها كمك كنند.

Castonguay مي گويد: "ظرفيت تعهد و مشاركت در اهداف جديد منابع مهم براي كمك به بازماندگان براي پاسخگويي به توصيه هاي فعاليت ها و به حداقل رساندن تاثير منفي خلق بد در عملكرد بيولوژيكي آنها است."

او اميدوار است كه اين مطالعه پزشكان را تشويق كند تا بازماندگان سرطاني را شناسايي كنند كه مشكل انتخاب و تحقق اهداف جديد را دارند و با آنها كار مي كنند تا به آنها كمك كنند


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۰ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۰۷:۵۴:۴۳ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]


تجزيه و تحليل فقط منتشر شده در اينترنت با كشف تفاوت هاي جنسيتي در هر دو علايم و تشخيص افسردگي در سن 12 سالگي باعث ايجاد زمينه جديدي شده است.

تجزيه و تحليل، بر اساس مطالعات موجود كه بيش از 3.5 ميليون نفر را در بيش از 90 كشور مشاهده كرد، تأييد كرد كه افسردگي زنان بيشتر بيشتر از مردان را تحت تاثير قرار مي دهد.

دكتر جينت هييد، استاد روانشناسي و مطالعات جنسيتي و زنان در دانشگاه ويسكانسين-مديسون، مي گويد:مطالعه، كه توسط مجله روانشناسي منتشر شده است ، بايد متقاعد شود كه افسردگي به طور عمده، اما نه به طور كامل، بر زنان تاثير مي گذارد.

"ما متوجه شديم كه دو برابر زنان به عنوان مردان تحت تأثير قرار گرفته اند. گرچه اين چند دهه شناخته شده است، آن را بر اساس شواهدي كه بسيار كم اهميت تر از آن چيزي است كه ما در اين متاآناليز مورد استفاده قرار گرفتيم، مي خواهيم تأكيد كنيم اگرچه دو برابر بسياري از زنان تحت تاثير قرار مي گيرند، ما نمي خواهيم اين را به عنوان يك اختلال در زنان به تصوير بكشيم. يك سوم افراد مبتلا به مردان هستند. "

شكاف جنسيتي در ابتداي داده هاي مورد مطالعه توسط همكاران نويسنده هايد مشهود بود؛ راشل سل، در حال حاضر يك دانشجوي دكتري در روانپزشكي در دانشكده پزشكي دانشگاه پيتزبورگ است. و لين آبرامسون، استاد روانشناسي در UW-Madison. هدي مي گويد: "شكاف در حال حاضر در سن 12 سالگي وجود دارد، كه پيشتر از مطالعات قبلي پيدا شده است." ما تصور مي كرديم كه تفاوت جنسيتي در 13 تا 15 سالگي ظاهر شد، اما داده هاي بهتر ما مورد بررسي قرار گرفته اند كه تا سن 12 سالگي است. "

هدي مي گويد كه تفاوت جنسيتي تا حدودي پس از نوجواني از بين مي رود، "كه هرگز شناسايي نشده است، اما ميزان افسردگي هنوز نزديك به دو برابر براي زنان است."

حيد، مي گويد كه بلوغ، كه در سن 12 سالگي در دختران اتفاق مي افتد، مي تواند اين نتيجه را توضيح دهد."تغييرات هورموني ممكن است چيزي براي اين كار داشته باشد، اما همچنين اين واقعيت است كه محيط اجتماعي براي دختران در آن سن تغيير مي كند. همانطور كه در دوران بلوغ رشد مي كند، آزار و اذيت جنسي بيشتر مي شود، اما نمي توانيم بگوييم كدام يك از اين موارد ممكن است مسئول باشد "

اگرچه اين داده ها افراد زير 12 سال را پوشش نمي دهد، "در حال انجام پروسه هايي در 11 يا 12 ساله است كه ارزش آن را دارند و از لحاظ مداخله مهم است". "ما بايد قبل از سن 12 سالگي شروع كنيم، اگر ما مي خواهيم جلوگيري كنيم كه دختران به افسردگي بروند، افسردگي اغلب قابل درمان است. مردم مجبور نيستند ريسك بزرگي براي بسياري از مشكلات مربوط به سلامت داشته باشند."

داستان هاي مربوطه

هايد مي گويد كه نتايج به طور ميانگين در سراسر كشور مورد مطالعه قرار گرفته است، اما نتايج مشابهي از مطالعاتي كه بر روي ايالات متحده تمركز مي كنند، منتشر شده است.

هايد مي گويد محققين UW-Madison در هر دو تشخيص افسردگي عمده و اندازه گيري علائم افسردگي قرار گرفته اند. "نشانه ها بر اساس گزارشات خود گزارش شده است - به عنوان مثال،" من بيشتر از زمان آبي احساس مي كنم "- كه لزوما استاندارد براي تشخيص افسردگي اصلي را برآورده نمي كند. براي برآوردن معيارهاي افسردگي عمده، شرايط بايد بسيار محكم تر ارزيابي مي شود. "

مركز خلاقيت و بازي

محققان رابطه بين افسردگي و عدالت جنسيتي در درآمد را بررسي كردند. به طور شگفت انگيز، كشورهاي داراي عدالت بيشتر جنسيتي تفاوت هاي جنسيتي بيشتري داشتند؛ به اين معني كه زنان با افسردگي عمده ناشناخته بودند. هيد مي گويد: "اين چيزي بود از آنچه كه انتظار مي رفت مخالف بود. "ممكن است اين اتفاق بيفتد، زيرا در زنان داراي جنبه هاي بيشتر جنسي، زنان بيشتر با مردان ارتباط دارند و بنابراين خود را با مردان مقايسه مي كنند كه احساس افسردگي را بيان نمي كنند، زيرا اين امر با نقش مردانه سازگار نيست."

جالب است كه هيچ ارتباطي در هر دو جهت براي علائم افسردگي وجود ندارد.

هيد مي گويد: "با وجود شايع و نگران كننده در مورد افسردگي،" اين اولين متاآناليز در مورد تفاوت هاي جنسيتي در افسردگي بود. " "براي مدت طولاني، من تعجب كردم كه چرا هيچكس اين كار را انجام نداده است، اما زماني كه به آن رسيدم، متوجه شدم كه اين به اين دليل است كه داده هاي زيادي وجود دارد و هيچ كس هيچ شجاعت به آن را نداشت. ما آن را انجام داديم و دو سال گذشت "


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۰ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۰۷:۵۲:۴۷ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

مطالعات پيشنهاد كرده اند كه ارتباط بين تناسب اندام و حافظه وجود دارد، اما محققان تلاش كرده اند مكانيزمي را پيدا كنند كه آنها را پيوند دهد. تحقيقات جديد توسط محققان دانشگاه ايلينوي دريافتند كه كليدي ممكن است در ريز ساختار هيپوكامپ، منطقه اي در وسط مغز كه در فرآيندهاي حافظه دخيل است، دروغ باشد.

آرون باربي، استاد روانشناسي، گروهي از محققان موسسهي پيشرفته علوم و فناوري بكمن در ايلينوي را رهبري كرد كه با استفاده از يك تكنيك MRI تخصصي براي اندازهگيري ساختار يكپارچگي هيپوكامپ در سالمندان جوان سالم و ارتباط آن با عملكرد آنها در تناسب اندام و تست حافظه. آنها دريافتند ويسكلو الاستيك، اندازه گيري يكپارچگي ساختاري در بافت مغزي، با عملكرد تناسب اندام و حافظه ارتباط دارد - خيلي بيشتر از اندازه ي آن فقط به اندازه ي هيپوكامپ است.

باربي گفت: "با استفاده از ابزار جديد براي بررسي يكپارچگي هيپوكامپ در سالمندان جوان جوان مي تواند به ما درباره نحوه عملكرد اين منطقه و نحوه پيش بيني كاهش براي مداخله زودهنگام بپردازد. "با گذشت زمان به وضعيت بيماري ها نگاه مي كنيم، اغلب خيلي دير شده است."

نيل كوهن، استاد روانشناسي ايلينويز، كه همكاري در مجله جديد است، نشان داد كه هيپوكمپ براي حافظه ارتباطي حياتي است و اين كه يكپارچگي اين منطقه پيش بيني كننده بسياري از بيماريهاي نروزي است. تا به امروز، تحقيقات زيادي در مورد ساختار هيپوكامپ بر اندازه آن متمركز شده است.

مطالعات در زمينه توسعه كودكان و كاهش سن افراد مسن، ارتباطات قوي بين اندازه هيپوكامپ و حافظه پيدا كرده است. هيلاري شواربر، محقق آزمايشي گفت: با اين حال، اندازه آن به نظر نمي رسد تا حد زيادي در جوانان سالم باشد. گروه ايلينوي به جاي ساختار ميكروساختار بافت، با استفاده از يك ابزار تصوير برداري نوظهور به نام الاستوگرافي رزونانس مغناطيسي نگاه كرد. اين روش شامل يك اسكن مغناطيسي مي شود، اما Schwarb گفت: با يك بالش تحت سر موضوع، ارتعاش در دامنه بسيار كم - همانطور كه ملايم به عنوان رانندگي در ميان ايالتي. لرزش كليد اندازه گيري يكپارچگي ساختاري هيپوكامپ است.

داستان هاي مربوطه

Schwarb گفت: "اين خيلي شبيه به ارسال امواج از يك حوضچه باقي مانده است - اگر چيزهاي زيادي مانند تخته سنگ زير سطح وجود داشته باشد، موجها به سمت آن حركت مي كنند." "ما از مغز مي فرستيم امواج و بازسازي جابجايي ها را به يك نقشه مي توانيم نگاه كنيم و اندازه گيري كنيم."

اين مطالعه كه در مجله NeuroImage منتشر شد ، دريافت كه افرادي كه در آزمون تناسب اندام بهتر عمل مي كنند نيز در انجام كارهاي حافظه بهتر عمل مي كنند و همبستگي را كه گروه قبلا متوجه شده بود تاييد مي كند. اما با اضافه كردن اطلاعات در مورد ساختار هيپوكامپ، محققان توانستند يك راه ممكن براي پيوند پيدا كنند. آنها دريافتند كه افراد داراي سطح آمادگي بالاتري نيز داراي بافت انعطاف پذيري بيشتري در هيپوكامپ دارند. ساختار بافت، به نوبه خود، با حافظه همراه بود.

روانشناسي و مشاوره نوجوان پسر

"ما متوجه شديم كه وقتي هيپوكامپ بيشتر الاستيك است، حافظه بهتر است. يك هيپوكامپ انعطاف پذير مانند پد تخت فوم استوار است كه پس از بالا بردن درست مي شود." كورتيس جانسون، كارشناس فارغ التحصيل سابق موسسه بكمن كه اكنون استاد دانشگاه دلاور است. "وقتي كه هيپوكامپ بيشتر چسبناك است، حافظه بدتر است. يك هيپوكامپ چسبناك مانند يك تشك فوم حافظه است كه حتي پس از بالا بردن شكل خود را نيز حفظ مي كند."

نتايج نشان مي دهد كه ويسكلوسپلاستيك هيپوكامپ ممكن است عامل واسطه در رابطه بين تناسب اندام و حافظه در سالمندان جوان سالم باشد.

شوارت همچنين گفت: "همچنين ما نشان مي دهد كه الستوگرافي رزونانس مغناطيسي يك ابزار مفيد براي درك ساختار ميكروساختار بافت است و اين ساختار براي شناخت مهم است." "اين به ما سطح جديدي از تجزيه و تحليل براي مطالعه مغز انسان را فراهم مي كند."


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۰ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۰۷:۵۱:۰۶ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

يك مطالعه اخير نشان مي دهد كه حتي عوامل استرس زاي روزمره مي توانند باعث افزايش مصرف مواد مخدر در ميان افراد مبتلا به امتحان يا امتحان شوند كه سابقه مصرف مواد دارند. اين مطالعه مي تواند تلاش هاي درماني آينده را پيش بيني كند و توسط محققان دانشگاه ايالتي كاروليناي شمالي، دانشگاه تگزاس، موسسه مطالعات توتون و تنباكو و مطالعات سياسي Schroeder، ابتكار حقيقت، اصلاحات بنياد دروازه و دانشگاه مسيحي تگزاس انجام شده است.

"يافته هاي ما نشان مي دهد كه درمان مواد مخدر و الكل ابزار ارزشمندي براي افرادي است كه در شرايط حبس يا آزادي قرار دارند و حتي اگر افراد عود كنند، درمان به آنها كمك مي كند تا در طول زمان مصرف مواد را محدود كنند"، سارا درماريس، استاد روانشناسي در ايالت NC و نويسنده مشترك مقاله اي كه اين كار را توصيف مي كند.

"اين كار همچنين به ما مي گويد كه برنامه هاي جلوگيري از سوء مصرف مواد ممكن است موثرتر باشد اگر آنها در نظر گرفتن تاريخ درمان شركت كنندگان برنامه،" شواون نوپرت، استاد روانشناسي در NC State و نويسنده مشترك مقاله اي است كه توصيف كار

Desmarais مي گويد: "به طور معمول، ما تمركز بر استرس حوادث آسيب زا است، مانند مرگ يك دوست عزيز، و تاثير آن بر افراد بازگشت به مصرف مواد". "براي اين مطالعه، ما مي خواستيم بدانيم كه چگونه استرسهاي روزمره، مانند استدلال، ممكن است بر الكل يا مصرف مواد مخدر غير قانوني تاثير بگذارد."

Neupert مي گويد: "اين كار ممكن است به ما كمك كند درمان را درمان كنيم و به مردم كمك كنيم از مشكلات مواد مخدر كه مي تواند آنها را به زندان برساند، جلوگيري كنند."

براي مطالعه، محققان اطلاعات 117 مرد را كه در معرض آزادي و آزادي هستند و در يك برنامه درمان با مواد مخدر مبتني بر جامعه ثبت نام كردند، بررسي كردند. تمام شركت كنندگان در اين مطالعه يك ارزيابي روانشناختي پايه را به پايان رساندند كه تاريخچه جنايت، سابقه مصرف مواد و تاريخچه درمان آنها را مورد بررسي قرار داد. سپس شركت كنندگان يك نظرسنجي روزانه محرمانه در مورد عوامل روزمره خود، گرايش براي الكل و مواد مخدر غير قانوني و استفاده از مواد مخدر و الكل براي 14 روز متوالي را تكميل كردند.

داستان هاي مربوطه

ناپرت مي گويد: "ما متوجه شديم كه افراد بيشتر در معرض استرس در هر روز خاص هستند، بيشتر احتمال دارد كه آنها طلب و استفاده از مواد مخدر در آن روز را داشته باشند." "و اين اثر به ويژه در شركت كنندگان در مطالعه كه سابقه قبلي با برنامه هاي درمان دارويي داشتند، بيان شد."

محققان هيچ ارتباطي بين استرس روزانه و مصرف الكل پيدا نكردند. با اين حال، آنها متوجه شدند كه روزهاي استرس روزهاي بعد ميل به الكل را تحت تاثير قرار مي دهند اما در دو روش متفاوت. شركت كنندگان با سابقه طولاني درمان در طول روز پس از استرس احساس خستگي شديد الكل را تجربه كردند، در حالي كه شركت كنندگان با سابقه درمان كمتري ميل به افزايش ميل جنسي داشتند.


روانشناسي و مشاوره نوجوان دختر

دمراريس مي گويد: "با هم، اين يافته ها نشان مي دهد كه درمان ممكن است يك اثر قوي و باقي مانده داشته باشد كه تأثير استرس بر گرايش و سوء مصرف مواد را تأمين مي كند."

محققان همچنين به بررسي اينكه آيا مصرف مواد مخدر غيرقابل پيش بيني استرس را در روز بعد پيش بيني كرده است يا خير، به ويژه در افرادي كه سابقه طولاني درمان دارويي دارند، مورد بررسي قرار گرفت.

ناپرت مي گويد: "ما فكر مي كنيم كه اين يافته خاص نشان مي دهد كه اين شركت كنندگان در مطالعه با مشكل سوء مصرف مواد مخدر روبرو هستند و احتمالا آنها به شدت از پيامدهاي استفاده از مواد مخدر خود آگاه هستند."


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۰ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۰۷:۴۵:۵۲ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]


محققان ابزار جديدي را براي فهرستي از تعاملات پليس و اجراي قانون با مردان سياه پوست، مقياس پليس و اجراي قانون (PLE)، با اميد به مستند سازي تجارب افراد و ادراكات تبعيض مبتني بر پليس ايجاد كرده اند.

اين مطالعه نشان داد كه تبعيض مبتني بر پليس همراه با علائم افسردگي مانند غم و اندوه، نااميدي و از دست دادن علاقه و جاه طلبي است. به همين دليل، نويسندگان معتقدند كه تبعيض مبتني بر پليس بايد تهديد بهداشت عمومي باشد.

ليزا بولگ، استاد اجتماعي كاربردي، گفت: "اين براي اهل تسنن بسيار مهم است كه تحقيق و كار بر روي سلامت مردان سياه را براي درك تجربيات سياه پوست از نقطه نظر خود و چگونگي تأثير عوامل محيط اجتماعي در سلامت روحي و جسماني شكل مي دهند." روانشناسي در دانشگاه جورج واشنگتن و همكار نويسنده مقاله.

مقياس پليس و اجراي قانون، مجموعه اي از هشت سوال در مورد تجارب افراد در اجراي قانون، مي تواند به تبعيض توسط پليس كمك كند. اين مي تواند به جامعه سياه در كل اعمال شود تا نشان دهد كه اين شهروندان اغلب احساس گناه مي كنند.

محققان اين پرسشنامه را با استفاده از مصاحبه هاي تلفني با تلفن همراه با 1،264 سياه و سفيد در گرجستان مستقر كردند. افرادي كه مورد بررسي قرار گرفتند، داراي طيف گسترده اي از زمينه هاي اجتماعي، اقتصادي، منطقوي و حقوقي بودند. نتايج نشان مي دهد كه بيش از نيمي از مردان سياه پوست مورد بررسي قرار گرفتند كه در پنج سال گذشته نوعي سوگيري پليس را تجربه كرده اند. علاوه بر اين، اكثريت مرداني كه با تعصب پليس مواجه شدند، گفتند كه چندين بار در سال اتفاق افتاده است.

محققان خاطرنشان مي كنند كه اكثر ادبيات علمي در مورد اين موضوع معمولا شامل ديدگاه پليس در مورد تجربه و به ندرت آن فردي است كه در تعامل با پليس بوده است. مقياس جديد پليس و اجراي قانون مي تواند به تثبيت ركورد كمك كند تا ديدگاه افراد با تعامل با پليس را شامل شود.

Devin English، Ph.D.، روانشناسي گفت: "شكاف قابل توجهي بين آنچه كه شما از مردان سياه پوست در مورد تجربه خود با مقامات اجراي قانون در طول زندگي خود و آنچه در ادبيات علمي است، وجود دارد." دانشجوي دانشگاه جورج واشنگتن و نويسنده اصلي اين مطالعه است. "ما مطالعه خود را به عنوان كمك به مستند شدن آنچه مردان سياه پوست در قرن ها در ايالات متحده تجربه كرده اند، مي بينيم."

داستان هاي مربوطه

محققان خاطرنشان مي كنند كه با تمركز بر تجربيات سياه پوست با تبعيض و خشونت پليس، اين مطالعه بينش بيشتري را درباره چگونگي شكل گيري نهادينه شدن نژادپرستي در سلامت افراد جوامع سياه در سراسر كشور فراهم مي كند.

روانشناسي نوجوان ۱۲ ساله

ديويد Malebranche، همكاران اين مطالعه و استاديار پزشكي در مدرسه پزشكي Morehouse مي گويد: "مطالعه ما نشان مي دهد كه مردان سياه پوست گزارش مي كنند كه اغلب اوقات برخورد هاي آسيب ديدگي با پليس است كه تاثير منفي بر سلامت روان آنها دارد. اين نظرسنجي در دانشگاه اموري، موسسه قبلي دكتر ملبنگشي انجام شد. "ما بايد اين زمينه را در بررسي متغيرهاي بهداشتي اضافي مانند رژيم غذايي، ورزش، مصرف مواد، استفاده از مراقبت هاي بهداشتي، اعتماد به موسسات پزشكي و پيوستن به داروها در نظر بگيريم. پروفايل هاي نژادي پليس براي بسياري از مردان سياه پوست در ايالات متحده رايج است و موسسات مراقبت هاي بهداشتي نمي توانند اين ارتباط را با سلامت فردي و جمعي خود ناديده بگيرند. "

محققان اميدوارند كه با اعمال مقياس پليس و اجراي قانون براي تحقيقات بيشتر و عملكرد باليني، آنها بتوانند به گفت و شنود در مورد تبعيض پليس در سراسر كشور كمك كنند. در حالي كه اين مطالعه بر روي بزرگسالان متمركز بود، محققان قصد دارند اين نظرسنجي را به نوجوانان و زنان سياهپوست گسترش دهند. از زمان اجراي مقياس پليس و اجراي قانون در مطالعه خود، نويسندگان با ديگر محققان تماس گرفته اند كه مايل به استفاده از مقياس براي ساير پروژه هاي تحقيقاتي آينده هستند.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۰ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۰۷:۴۱:۰۷ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]


دانشمندان دانشگاه تورنتو و موسسه تحقيقات Baycrest Rotman (RRI) يك احتمال بالقوه تشخيص تصوير مغز را براي دمانس كشف كرده اند كه نشان مي دهد تغييرات در ساختار مغز ممكن است سال ها قبل از تشخيص، حتي قبل از اينكه افراد متوجه مشكلات حافظه خود شوند.

مطالعه مشترك، كه در 8 مارس در Neurobiology of Aging منتشر شده است ، به افراد سالمنداني كه بدون كمك در جامعه تورنتو زندگي مي كنند نگاه مي كنند و نمي دانستند كه چه مشكل حافظه بزرگي دارند، اما در معرض آزمايش عيني قرار گرفته اند.

در ميان اين افراد مسن تر، محققان همچنين شواهدي از بافت مغزي كمتر را در يك زيرمجموعه مغز كه بيماري آلزايمر ايجاد مي كند (قشر غده فوق كليه كه در لوب قدامي مغز قرار دارد) يافته است.

اين مطالعه U-T-Baycrest اولين مورد براي اندازه گيري اين subregion مغزي خاص در بزرگسالان سالمند است كه تشخيص دمانس و يا مشكلات حافظه است كه روندي روزمره خود را تحت تاثير قرار. همچنين اولين مطالعه براي نشان دادن آن است كه عملكرد در آزمون غربالگري شناختي مونترال (MoCA) آزمون غربالگري دمانس با حجم (اندازه) اين ناحيه همراه با ساير مناطق مغز كه در اوايل بيماري آلزايمر تحت تأثير قرار گرفته است، مرتبط است.

دكتر Morgan Barense از گروه روانشناسي Uth T و نويسنده ارشد در اين مطالعه مي گويد: "اين كار اولين گام مهم در تعيين يك روش براي شناسايي بزرگسالان سالمند است كه مستقل در خانه زندگي مي كنند بدون شكايات حافظه كه در معرض خطر ابتلا به زوال عقل هستند."

اين تيم 40 بزرگسال سالمندان بين 59 تا 81 ساله را كه در خانه زندگي مي كنند (يا با همسر) زندگي مي كنند. همه شركت كنندگان در MoCA مورد آزمايش قرار گرفتند. كساني كه نمره پايين تر از 26 را دارند - نمره اي است كه نشان دهنده يك مشكل بالقوه در مهارت هاي حافظه و تفكر است و نشان مي دهد كه غربالگري بيشتر در معرض دمانس مورد نياز است - با كساني كه نمره 26 و بالاتر را مقايسه مي كنند.

دكتر روانان اولسن، نخستين نويسنده اين مطالعه، دانشمند RRI و استاديار گروه روانشناسي U T، مي گويد: تشخيص زودهنگام اين افراد در معرض خطر بالقوه براي تسهيل تحولات دارو يا ساير اقدامات درماني براي بيماري آلزايمر است. . "اين تحقيق همچنين به درك اوليه ما از پيري و مكانيزم هاي اوليه بيماري آلزايمر اضافه مي كند." دانشمندان توانستند با استفاده از اسكنهاي مغز با وضوح بالا كه براي هر شركت كننده جمع آوري شده بودند، حجم كليه قشر انتوراينال فوقاني را اندازه گيري كنند.

داستان هاي مربوطه

قويترين تفاوت حجم در ناحيه دقيق مغز كه در آن بيماري آلزايمر ايجاد مي شود، يافت شد. محققان در حال برنامه ريزي يك مطالعه پيگيري براي تعيين اينكه آيا افرادي كه توانايي تفكر و حافظه ضعيف دارند و حجم مغز كوچكتر در واقع باعث ايجاد كمردرد مي شوند.

"MoCA در تشخيص نقص شناختي خفيف (MCI) (شرطي است كه احتمال دارد به آلزايمر بروز كند) خوب است و ما مي بينيم كه ممكن است MCI را در افرادي كه از كاهش مهارت حافظه و تفكرشان آگاهي ندارند شناسايي كنند" دكتر Barense گفت:

۱۲ تا ۱۴ سالگي 

بيماري آلزايمر يك بيماري تخريب كننده عصبي - عصبي است كه عواقب شخصي، اجتماعي و اقتصادي گسترده دارد. به گفته انجمن آلزايمر كانادا، در حال حاضر 564،000 كانادايي در حال حاضر مبتلا به زوال عقل هستند و 1،1 ميليون كانادايي از اين بيماري مبتلا هستند. در هر سال 25،000 مورد مبتلا به زوال عقل تشخيص داده شده است و براي افرادي كه مبتلا به زوال عقل هستند، 10.4 مليارد دالر هزينه مي شود.

دكتر اولسن مي گويد: "كليدي كه از مطالعه برداشته شده است اين است كه استفاده از آزمون MoCA را در شناسايي افرادي كه در معرض خطر ابتلا به زوال عقل هستند را برجسته مي كند."

بزرگسالاني كه 40+ سال دارند و علاقمند به تست حافظه و توجه خود هستند قبل از افزايش نگراني با پزشك خود مي توانند از ابزار سنجش سلامت مغز آنلاين مبتني بر علمي معتبر Baycrest، Cogniciti در http: // www. شناختي كام


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۰ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۰۷:۳۸:۵۰ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ]
.: Weblog Themes By tibablog :.

درباره وبلاگ

آموزش از طريق مشاوره پيش از ازدواج تا زوج درماني و مشاوره خانواده. راهنمايي و مشاوره تلفني ازدواج و خانواده مركز تهران و جنوب ۰۲۱۸۸۴۱۹۸۳۲ مركز مشاوره شمال و شرق ۰۲۱۲۲۲۴۷۱۰۰ شمال و غرب تهران ۰۲۱۲۲۳۵۴۲۸۲ مشاوره ازدواج و خانواده شامل آموزش مهارت هاي رفتار با همسر آينده خانواده همسر زوج درماني شناسايي فرد مناسب و از همه مهمتر اطمينان پيش از ازدواج از يك انتخاب درست است! عوامل زيادي در اين امر دخيل هستند كه بايد مورد بررسي و دقت نظر هنگام همسريابي و يا حتي دوست يابي قبل ازدواج به آن توجه كرد. رفع دعواي زن و شوهر و فرزندان اعتياد و مشاوره فردي
نويسندگان
لینک دوستان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 4037
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب