مشاوره خانواده ، ازدواج، كودك و نوجوان
مشاوره خانواده ، ازدواج، كودك و نوجوان ۰۲۱۸۸۴۱۹۸۳۲

زودانزالي

با سلام من شديدا دچار زود انزالي هستم بطوريكه در رابطه بعد از رابطه دهاني و عشقبازي به محض وارد كردن اين نام مجاز نمي باشد م و با ۲ يا نهايتا۳ بار دخول و خروج ارضا ميشم البته با استفاده از كاندوم معمولي.ضمنا اينو هم بگم كه در جواني وتا همين چند وقت پيش بسيار زياد خود ارضايي ميكردم حالا ميخواستم بدونم بايد چيكار كنم كه تايم ارضام به حد ۷-۱۰دقيقه برسه ؟؟؟؟
ضمنا من مجرد و۲۷‌سال سنم هست.

با سلام
زود انزالي (يا همان انـزال زودرس) بـه انـزالي غير قابل كنترل گفته مي‌شود كه قـبـل از دخول و يا بلافاصله مدت كوتاهي پـس از آن انـجـام گيـرد. معمولا انزال زود رس بين ۳۰ ثانيه تا ۲ دقيقه بعد از شروع دخول صورت مي‌گيرد.

زود انزالي يكي از مسايلي است كه هم براي مرد و هم براي زن مي تواند مشكل سازبوده وآنها را از رسيدن به احساس لذت جنسي محروم سازد و موجب عدم رضايت زوجين از كيفيت رابطه جنسي و زندگي زناشويي شده كه البته افزايش اضطراب را نيز به همراه دارد. البته در صورتيكه اين مشكل هميشگي نباشد جاي نگراني نيست و فقط زمانيكه زود انزالي هميشگي بوده و قبل از اينكه رابطه جنسي را شروع كنيد و يا زمانيكه تازه رابطه جنسي را شروع كرده‌ايد، رخ دهد، مي‌شود به آن زود انزالي گفت.

به گفته متخصصان متاسفانه مشكل زود انزالي در كشور ما بسيار بيشتر از ساير كشور هاست. دليل زود انزالي بيشتر مربوط به مسائل رواني و آمادگي ذهني و جسمي فرد هنگام آميزش جنسي است.

زماني كه مرد قبل از انكه ارضا شود دچار انزال شده و از او مني خارج شود، گويند كه مرد دچار انزال زودرس است. گاهي انزال زودرس طبيعي بوده و بر اثر پرهيز طولاني از مسايل جنسي به وجود مي ايد. انزال زودرس دائمي، مشكلي جدي بوده و به عدم رضايت همسر و ناتواني منجر مي شود.

به طور طبيعي مدت زمان لازم براي اينكه يك مرد به ارگاسم برسد بين 5 تا 10 دقيقه است . هر چند بيشتر آقايان تمايل دارند مدت زمان بيشتري تا رسيدن به ارگاسم داشته باشند ولي زمان ارگاسم اصلاً مهم نبوده و كيفيت ارگاسم بويژه همزماني ارگاسم طرفين از اهميت برخوردار است. به گفته پژوهشگران انزال در مبتلايلان به زود انزالي در كمتر از 118 ثانيه از شروع مقاربت صورت ميگيرد.
همانطور كه فاصله بين هر رابطه باعث افزايش ميل و ايجاد هيجان مي‌شود بالعكس زياد كردن دفعات نزديكي در طول هفته و روز مي‌تواند به درمان زود انزالي كمك كند به طوريكه اگر هفته‌اي دو بار نزديكي داريد و آن را تبديل به هفته‌اي ۴ الي ۶ بار برسانيد ، بعد از چند هفته مشكل زود انزالي‌تان تا حدودي رفع مي‌شود.

استفاده از كاندوم در درمان زود انزالي

شايد اين راه حل خيلي ساده به نظر برسد ولي استفاده از كاندوم به خيلي از مردان مبتلا به زود انزالي كمك مي‌كند. كاندوم در بيشتر مردان ميزان تحريك را كاهش داده و از اين طريق زمان انزال را افزايش مي‌دهد.

داشتن پوزيشن مناسب

روش‌هاي معمول (مرد در بالا) كمك خيلي زيادي به درمان انزال زودرس نمي‌كند، براي درمان زود انزالي مي‌بايست از روش‌هاي جنسي كه در آن مرد به پشت خوابيده و زن در رو عمليات جنسي را با فعاليت زياد كنترل مي‌كند استفاده كرد. اين روش از جمله بهترين روش‌ها براي درمان مي‌باشند.

درمان زود انزالي با استفاده از تكنيك فشار

مانند هميشه شروع به رابطه جنسي نماييد، تا زمانيكه احساس كنيد، درحال ارضا هستيد. از رابطه جنسي دست بكشيد و از همسرتان بخواهيد، كلاهك اين نام مجاز نمي باشد شما را فشار دهد، و اين فشار را تا زمانيكه احساس انزال از شما رفع شود، نگه دارد. بعد از اينكه فشار برداشته شد، حدود ۳۰ ثانيه صبر كنيد و سپس دوباره شروع به رابطه جنسي نماييد. ممكن است به دليل فشار وارد كردن به اين نام مجاز نمي باشد جنسي، اين نام مجاز نمي باشد به نعوظ كامل نرسد، اما مشكلي نيست و بعد از مدتي تحريك بيشتر اين نام مجاز نمي باشد دوباره به نعوظ كامل مي‌رسد. اين مراحل را تا هر چند بار كه بخواهيد مي‌توانيد تكرار كنيد. با تكرار اين تكنيك تا آنجايي كه لازم است شما به حالتي مي‌رسيد كه ديگر احساس مي‌كنيد مي‌توانيد، انزالتان را خودتان كنترل كنيد.

درمان زود انزالي با داروهاي گياهي

در درمان زود انزالي مي‌توان از گياهان دارويي نيز كمك گرفت. هسته انبه، هسته عناب و هسته تمبر هندي از بهترين گياهان دارويي در درمان زود انزالي هستند. همچنين نوشيدن روزانه دوبار دم‌كرده گل ميخك نيز توصيه شده است. نوشيدن دم‌كرده زنجبيل و عسل و مصرف روزانه سير نيز مفيد است. توصيه مي‌شود از مصرف ترشي‌ها يا خوراكي‌هاي ترش مزه پرهيز شود، زيرا اين خوراكي‌ها باعث تسريع انزال مي‌شود.

روش start & stop يا همان روش مكث و آغاز

سايت man health در مقاله اي منتشر كرد كه اين روش يكي از موثرترين روشها كه باعث مي شود تا كاهي فرد بيش از 10 دقيقه نزديكي داشته باشد و از لذت آن هم نيز كم نمي شود.در اين روش شما به فعاليت جنسي پرداخته و بعد از آنكه تحريك شما به حداكثر رسيد و درست پيش از آنكه انزال شويد، دست از فعاليت برداشته و براي مدت كوتاهي هيچ تحريكي انجام نمي دهيد. هر چند در ابتدا ممكن است مشكل به نظر برسد ولي به مرور زمان شما از لذت جنسي زيادي بهره مند خواهيد شد. يكي از بهترين راههاي انجام اين روش آنست كه در ابتدا از روش 4 به 1 شروع و بعد به تدريج آنرا افزايش داده و به 9 به 1 برسانيد. يعني در آميزش هاي اول چهار بار اين نام مجاز نمي باشد خود را وارد واژن نموده و بعد مكث كنيد و دوباره چهار بار وارد نموده و مجددا چند ثانيه صبركنيد و همين طور ادامه دهيد تا نهايتا به انزال برسيد. بسته به وضعيت بدني خود ميتوانيد در طول چند هفته يا چند ماه تعداد دفعات تحريك را بتدريج افزايش داده و در نهايت به بهترين حالت آن يعني نه بار ورود اين نام مجاز نمي باشد تناسلي و يكبار توقف(9 به 1) برسانيد.

درمان زود انزالي با استفاده از حنا

استفاده از حنا نه تنها در رنگ آميزي بلكه در ضدعفوني و حتي يكي از رايجترين درمان هاي گياهي براي ضخامت بخشيدن به پوست صورت و بدن است كه در اين مورد نيز كارايي لازم را دارد ، براي استفاده مي توان ابتدا اين نام مجاز نمي باشد را با آب و صابون شست و سپس مقدار 1 تا دو قاشق مرباخوري حنا را به همراه كمي آب خيس كرده و اين نام مجاز نمي باشد را در حالت نعوظ و استاده تحريك و اقدام به ماساژ دادن با حنا كنيد و پس از 10 دقيقه با آب ولرم بشوييد. با استفاده از حنا پوست اين نام مجاز نمي باشد خود را ضخيم كرده و از تحريكات شديد خبري نيست و در نتيجه مدت زمان طولاني مشغول رابطه خواهيد بود.

درمان زود انزالي با رژيم غذايي

براي درمان زود انزالي با استفاده از مواد غذايي و خوراكي هاي طبيعي به سراغ ليست كامل و جامعي برويد كه در ادامه مي خوانيد. براي درمان زود انزالي در خانم ها توصيه مي شود كه علاوه بر بوئيدن شكوفه سنجد و خوردن آن، دم كردن خرفه و مصرف عناب- آلبالو- ريواس- كاهو- آب انار- هندوانه را حتما امتحان كنند.

زنجبيل

زنجبيل به دليل داشتن طبع گرمي و خواص فوق العاده اي كه دارد به طور مستقيم مي تواند در كنترل ناتواني هاي جنسي به خصوص زود انزالي عمل كند.

ميگو

ميگو سرشار از عنصر روي است و سبزيجات برگ پهن مثل كاهو مقدار زيادي اسيد فوليك دارند. گوجه فرنگي و ليموترش با مقادير بالاي ويتامين ث و روغن زيتون با ويتامين اي مكمل مناسبي براي اين سالاد هستند. اين سالاد با رساندن مواد لازم قدرت اسپرمسازي را افزايش مي دهد. مصرف حداقل هفته اي يكبار از اين سالاد قواي جنسي را تقويت ميكند.

آب انار

بر اساس پژوهشهاي انجام شده، ميزان اختلال نعوظ در مردان به دنبال مصرف آب انار به ميزان قابل توجهي كاهش پيدا كرده است. براي رسيدن به ميزان مطلوب ، بايد روزانه يك ليوان آب انار طبيعي نوشيد. اين نوشيدني در فصل پاييز به راحتي در دسترس است اما در ديگر فصلها مي توان از رب انار استفاده كرد. شربتي با غلظت دلخواه از رب انار تهيه كنيد و روزانه يك ليوان از آن را بنوشيد. هرگز از آبانارغافل نشويد.

جو

جو باعث افزايش هورمون تستوسترون در مردان مي شود. اشتباه نكنيد ؛ اين افزايش هورمون در مردان اتفاق مي افتد و در خانمها هيچ گونه تاثير هورموني ندارد. هورمون تستوسترون براي افزايش ميل جنسي لازم است . اين سوپ اگر با برخي سبزيجات معطر بخصوص نعنا و ترخون تهيه شده باشد بسيار مقوي تر خواهد شد.

اسفناج

اين سبزي سرشار از منيزيم است كه باعث گشاد شدن رگهاي خوني مي شود. به اين ترتيب جريان خون اندام تناسلي قدرت لازم را تامين مي كند.​

عسل

عسل يكي ازشگفتيهاي طبيعت است. ماده اي كه حاصل فرايندي ساده بر روي شهد گلها در بدن زنبور عسل است. انسان با وجود پيشرفت غير قابل انكار تكنولوژي هنوز نتوانسته است عسل مصنوعي بسازد. عسل با داشتن انواع ويتامينهاي گروه ب مي تواند در توليد هورمون تستوسترون موثر باشد. پژوهش ها نشان داده اند كه ماده اي حاوي عنصر بور در عسل وجود دارد كه جريان خون و ميل جنسي را در مردان افزايش مي دهد.

آووكادو

آووكادو حاوي مقدار زيادي اسيد فوليك است كه در متابوليسم پروتئين در بدن نقش دارد. در ضمن به علت داشتن ويتامين B6 سبب توليد هورمون مردانه مي شود. پتاسيم موجود در آووكادو در تنظيم فعاليت غده تيروئيد موثر مي باشد كه خود در ترشح هورمون هاي جنسي در بدن مهم است.

انجير

انجير به علت داشتن اسيدهاي آمينه مختلف قواي جنسي را تقويت مي كند.

بادام

بادام يكي از منابع مهم اسيدهاي چرب است كه در توليد هورمون هاي جنسي مخصوصاً در مردان نقش شناخته شده اي دارد.

ليمو ترش

اين ميوه خوش عطر و طعم، با تامين ويتامين ث كافي، تاثير بسزايي بر توليد و تحرك سلولهاي اسپرم دارد.

زغال اخته

اين ميوه ترش و خوشمزه داراي فيبرهايي است كه مانع از جذب كلسترول در دستگاه گوارش مي شود. در نتيجه احتمال رسوب اين چربي در رگها كاهش مي يابد و كمك موثري بر افزايش جريان خون خواهد بود. علاوه بر اين اثر طولاني مدت، تاثير كوتاه مدتي بر جريان خون دارد كه بعضي از متخصصين تغذيه از آن به عنوان وياگراي طبيعي نام برده اند.

تخم مرغ

تخم مرغ حاوي مقدار قابل توجهي از اسيدهاي آمينه، املاح و ويتامين ها مخصوصاً ويتامين هاي گروه B است كه استرس را در بدن تخفيف مي دهد و نوعي موازنه در ترشح هورمون هاي جنسي به وجود مي آورد.

ريحان

ريحان يكي از غذاهاي محرك قواي جنسي در خانم ها شناخته شده است.​

موز

موز به علت آنزيم هاي مختلف موجود در آن به همراه مواد انرژي زا و املاح و ويتامين هاي ضروري در توليد هورمون تستوسترون نقش دارد و قواي جنسي را تقويت مي كند.

كرفس

كرفس حاوي مقدار زيادي Androsterone است كه نوعي تمايل جنسي در شخص به وجود مي آورد و در درمان زود انزالي بسيار موث است.

ماهي چرب

ماهي پرچرب به علت داشتن اسيدهاي چرب امگا3 و انواع ويتامين هاي B و پروتئين با كيفيت بالا در توليد هورمون هاي جنسي نقش دارد.

جگر

جگر حاوي مقدار زيادي از مواد غذايي است كه در سلامتي و تقويت قواي جنسي نقش دارند.

درمان زود انزالي با حركات ورزش

حركات ورزشي براي زود انزالي شامل دسته از حركات ورزشي مي شوند كه در اين بخش از مجله سلامت با ان ها آشنا خواهيد شد.

شناي سوئدي: اگر شما شكل معمولي آن را نمي توانيد انجام دهيد، بصورت نيمه ايستاده و به كمك ديوار يا يك صندلي انجام دهيد.هر بار در سه نوبت 15 تايي انجام دهيد.وقتي آمادگي كافي را بدست آورديد ، زانوها را بر زمين گذاشته و اين حركت را انجام دهيد در اين حالت بايد كمرتان صاف بوده و با آرامي تا جايي كه نوك دماغتان با زمين تماس پيدا كند ، پايين بياييد.

حركت ديگر با تحت فشار قرار دادن عضلات بخش تحتاني انجام مي شود. در اين حركت لگن را از زمين بلند كرده و با يكي از پاهاي باز به مدت 10 ثانيه خود را در همين حالت نگاه داريد. اين حركت را روزي 30 مرتبه انجام دهيد.

حركت ورزشي بعدي كمي مشكل تر است اما بعد از چند مرتبه تمرين به راحتي مي توانيد ان را انجام دهيد. همانند تصوير پاها را به صورت قائمه قرار داده و لگن را از زمين بلند كنيد به نوعي كه به عضلات ان فشار وارد شود .در همين حالت به مدت چند ثانيه اي عضلات باسن را منقبض و منبسط كنيد. اين حركت را به دفعات 2 تا 3 مرتبه در هر روز انجام دهيد.

حركت بعدي مانند حركت گربه است با اين تفاوت كه در هنگام انجام اين حركت بايد عضلات قسمت تحتاني خود را دچار فشار و انقباض كنيد.

بدنتان را به مدت 10 الي 15 ثانيه در اين حالت قرار دهيد و در روز 10 الي 12 مرتبه اين حركت را انجام دهيد.

ورزش هاي شكمي. در كل اندام شكمي هر كس نقش بسيار مهمي در رابطه جنسي بازي مي كند. با انجام نرمش هاي تقويتي مي توان علاوه بر شكمي خوش فرم، مي توان ماهيچه هاي قوي و اندام سالمتري داشت.

در پايان لازم به ذكر است كه زود انزالي در اصل مشكل يا بيماري محسوب نمي‌شود و مي‌توان گفت كه اين وسواس فكري افراد و اضطراب آن‌ها از داشتن يك رابطه باكيفيت است كه منجر به بروز اين امر مي‌شود ، لذا كاهش اضطراب و حفظ آرامش در كنار كنترل بدن و احساسات با تمرين بيشتر بهترين راه كار براي پيشگيري و درمان اين مشكل‌اند.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۵ تير ۱۳۹۷ ] [ ۰۳:۰۵:۳۳ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

سوال شده 3 ساعت قبل در روانشناسي كودك و نوجوان توسط بي نام

سلام خسته نباشيد.من دختر پنج ساله اي دارم كه وقتي با دوستانش بازي ميكنه اگه دوستاش به خاطر هر چيز درست و نادرستي كه قهر ميكنن گريه ميكنه و هي ميگه بيا آشتي كنيم،در حقيقت التماسشون ميكنه كه بيا بازي كنيم .اين مسئله خيلي من و پدرش رو اذيت ميكنه.لطفا راهنمايي كنيد چطور اين مشكل رو حل كنيم.

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۵ تير ۱۳۹۷ ] [ ۰۳:۰۳:۲۶ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

يكي از معضلاتي كه اين روزها به شدت زندگي افراد را تحت تاثير قرار داده است مشكل خيانت است .

كه در گذشته‌هاي نه چندان دور اين مشكل رايج نبوده و زياد در مورد آن نمي شنيديم.

اما امروزه در بسياري از مناطقي كه حتي فكر آن را هم نميكنيم اين مورد به چشم مي خورد.

دلايل خيانت 

در واقع در گذشته هاي نه چندان دور اگر مشكل خيانت نيز وجود داشت تنها آن را در شهرهاي بزرگ پرجمعيت تر مي گيريم.

اما امروزه تنها در مناطق روستايي نيز اين مشكل به چشم مي‌خورد بايد ببينيم كه مشكل چيست كه به اينجا رسيده ايم؟

و دلايل اجتماعي اخلاقي و فرهنگي موردنظر كه ما را به اين مشكل سوق داده است كه مي باشد.

يكي از مهمترين دلايلي كه سبب مي‌شود افراد به يكديگر خيانت كنند .

مشكلات جنسي البته اين مورد بيشتر در مردان اتفاق مي‌افتد.

چرا كه نه به لحاظ جنسي ساخت استند اين مورد براي آنها بسيار مهمتر است .

خيانت و مشكلات جنسي 

در مورد بسياري از آنها ذكر مي‌كنند كه تو نظر طول رابطه به خوبي بنيان هاي خود مي رسيده اند.

تصميم گرفتند كه خيانت كنند اما در طرف ديگر خانم ها بيشتر در مورد روابط احساسي حساس هستند.

و اگر نياز هاي عاطفي آنها به خوبي پاسخ داده نشود به سمت خيانت پيش مي‌رود .

زيرا اين مسئله براي آنها مهم تر است و به همان اندازه كه مسائل جنسي براي آقايان مهم است.

مسائل احساسي براي خانم ها اهميت بيشتري دارد.

مطالب و مقالات سايت ” مركز مشاوره ” توسط تيم تخصصي مشاوران و روانشناس  تهيه و پشتيباني شده است.

عدم رضايت جنسي

اما اين به اين معنا نيست كه هيچ خانمي به دليل عدم رضايت در رابطه جنسي.

و يا هيچ اقايي به دليل عدم رضايت در روابط احساسي به خيانت دست نمي‌زند.

بلكه مطلب گفته شده در مورد موارد شايع تر بود. اگر متوجه شديد كه جاذبه هاي ديگران را كشف كرده ايد.

يا اگر شخصيتي را كه براي شما اهميت دارد دوست نداشته باشيد، ادم باشيد .

و روابط خود را مانند يك شخص محترم به پايان برسانيد. شايد شما از نامزدتان، پسر يا شوهرتان متنفر باشيد.

اما هنگامي كه او تمام دنياي شما بود، آيا اينطور بود؟ بنابراين حق است بيشتر از او مراقب كنيد.

با خيانت به او، به اطمينان و اعتماد به نفس آسيب مي رسانيد كه احتمالا هيچ گاه فراموشش نخواهد شد.

و اگر آن را براي شما مهم نيست، پس شرم بر شما باد و بدانيد در نهايت شما چوب اين كار را مي خوريد.

خيانت و كاهش اعتماد به نفس

اگر شما فكر مي كنيد كه شما خائن هستيد يا نه، شما بايد در اسرع وقت مطمئن شويد.

زمان ارزشمند ديگري با يك خائن بي معني است. اگر از ديدگاه كنجكاوي به اين مورد نگاه كنيد.

احتمالا قبلا جواب اين سوال را شنيده ايد و شايد ديگر چيزي باقي نگذاشته ايد.

خيانت ميتواند تاثير بيشتري براي افراد داشته باشد افرادي كه در معرض خيانت قرار مي گيرند .

در آينده اي نه چندان دور اعتماد به نفس خود را از دست مي دهند .

همچنين اين افراد بيشتر به ديگران بدبين مي شوند.

چرا كه يك رابطه را با شور و شوق و اشتياق آغاز كردند .

خيانت ريشه بدبيني

و در ابتدا بيشتر همديگر را دوست داشتند اما بعد از مدتي اين خيانت باعث مي‌شود.

كه فرد به شدت بدبين شده و ديگر نتواند در آينده اعتماد از دست رفته خود را بازيابد.

و به ديگران اعتماد كنند لذا اين امر مي‌تواند تأثيرات روحي و رواني شديدي بر روي افراد داشته باشند.

يكي ديگر از مواردي كه مي تواند در اين زمينه نقش داشته باشد گذشته افراد است.

بسياري از پسرهايي كه ازدواج مي‌كنند در دوران مجردي روابط بسيار زيادي را تجربه كرد .

و مي گويند كه ما تنوع طلب بوده شده ايم بنابراين پس از ازدواج .

و پس از گذشتن مدت كوتاهي از آن تمايل به رابطه با ديگران در ان ها زبانه كشيده است .

خيانت

خيانت و مشكلات اقتصادي 

لذا بايستي دقت كنيم كه افراد در اين زمينه بايستي با كساني ازدواج كنند .

كه رابطه گذشته آنها مورد تاييد ايران باشد زيرا مي تواند تاثير بسيار زيادي بر روي روابط افراد با يكديگر داشته باشند.

يكي ديگر از مواردي كه در خيانت افراد موثر است مي ‌توانند كمبود ها و مشكلات اقتصادي باشد.

زيرا بسياري از خانم‌ها مي‌گويند كه به دليل عدم توان شوهر در تامين مالي آنها با يك شخص ديگر دوست شده‌اند.

و دوستي هاي ساده كم كم ان ها را به خيانت هاي زناشويي و جنسي سوق داده است.

كه يكي از دلايل اصلي و بسيار مهم جدايي ها و طلاق هاي اين روزها هم همين مورد بوده كه مي‌تواند.

تأثير بسيار زيادي در آينده روابط افراد با يكديگر داشته باشند.

و آنها را به سمت عدم تمكين و نيز عدم علاقه به يكديگر سوق مي دهد.

لزوم مشاوره بعد از خيانت

اگر فردي را مي شناسيد كه با اين مشكل مواجه شده است بايد او را با مركز مشاوره آشنايي داده است.

و او را به سمت استفاده از مشاوران مجرب سوق دهيد چرا كه در اين زمينه مشاوره هاي روانشناختي مي‌تواند.

به كمك افراد آمده و به خوبي مشكلات آنها را يكي پس از ديگري حل نمايد .

زيرا بسياري از مشكلاتي كه پس از خيانت در افراد به وجود مي آيند مشكلات روحي و رواني است .

و سبب به وجود آمدن بسياري از مشكلاتي مي شود كه روانشناس ها در اين زمينه مي توانند كمك كننده باشند.

و مشكلات فرد را يكي پس از ديگري حل كنند. در نهايت بايد بدانيد كه اگر با اين مشكل در خانواده خود مواجه شديد .

بايد ارامش خو را حفظ كرده و از هر گونه رفتار عجولانه كه مي تواند كار را در اينده خراب تر كند پرهيز كنيد.

زيرا بسياري از افراد مي گويند كه بعد از فهميدن خيانت همسرشان تمايل پيدا كرده اند .

كه در صدد جبران برامده و اين امر را تلافي كنند كه اين فكر خيلي خطرناك است.

 

 

 

 • براي انجام مشاوره هاي فردي ميتوانيد با متخصصان و كارشناسان كانون مشاوران ايران تماس حاصل فرماييد .

  ۰۲۱-۸۸۴۲۲۴۹۵ خط ويژه


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۵ تير ۱۳۹۷ ] [ ۰۲:۵۸:۳۲ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

آيا مي دانيد چگونه يك كودك خوش بين تربيت كنيم؟ مهم تر از همه، كودكاني كه نيمه پرليوان را مي بينند بهتر مي توانند در برابر چالش هاي زندگي مقابله كنند و شادتر باشند. در ادامه شش نكتهوجود دارد كه به شما كمك مي كندبا ديدگاهي آفتابي به زندگي بنگريد.

دلايل زيادي در ترغيب خوش بيني در كودكان ما وجود دارد از جمله آنها مي توان به اثرات بادوام مثبت بر بهزيستي رواني و جسمي آنها اشاره كرد (آيا مي دانستيد كه خوش بين ها به احتمال زياد بيش از صد سال عمر مي كنند؟) اما چطور به سوي پرورش كودك خوش بين برويم؟ شش نكته زير براي تازه واردها پياده كنيد و نظاره گر اثرات مثبت آن در بقيه اعضاي خانواده خود باشيد.

 1. كمتر شكايت كنيد

افسانه اغلب داد و بيداد مي كند طوري كه با فرياد پسران ۲ و ۴ ساله اش را از زير باران با مراقب كودك سوار ماشين مي كند و مي برد. او ممكن است بگويد”ما هرگز نمي خواستيم به آنجا برويم” يا”ما هميشه دير مياييم.

بيشتر بخوانيد:

ده روش براي تربيت كودكان بدون تنبيه

نكات تربيتي براي والدين نوجوانان

“گرچه تمركز بر افكار  و احساسات مثبت نوعي بدبيني كلاسيك است. هر چه بيشتر براي مسائل مالي آه و ناله كنيد يا روز كاري را سخت تر كنيد بيشتر احتمال دارد فرزندان شما نيز همان ها را ياد بگيرند. در واقع، درمورد چيز هايي صحبت كنيد كه موفق بوده اند (من امروز در محل كارم يك پروژه بزرگ را تمام كردم) يا”من امروز در اداره پست به بهترين شكل برخورد كردم”. مهناز بعد ازشام با دوقلوهاي نُه ساله اش “گل ها و تيغه ها”بازي مي كند؛ كه در آن هر يك از اعضاي خانواده مي توانند به بهترين و بدترين شكل ممكن حوادث اتفاق افتاده براي خود در طي روز را بازگو كنند. به جاي گله كردن از ناراحتي هابايد هدف تمركز بر مثبت ها باشد. رسيدن به فينال بازي بخش دلخواه مهناز است. او مي گويد”همه ما در كاشتن يك نهال اميد براي فردا سهيم هستيم”

 1. انتظارات بالا داشته باشيد

زيبا حتي قبل از شروع پيش دبستاني پسرهايش براي يادآوري به آنها فهرستي از كارهايي براي انجام دادن از قبيلزمان خواب، لباس پوشيدن، مسواك زدن و مرتب كردن اتاق را در بالاي كليد برق اتاق آنها چسباند. مادري مي گويد به آنها اجازه پايين آمدن براي خوردن صبحانه  را نمي دهم تا وقتي كه همه كارها را انجام دهند. در حالي كه بيكر اساساً براي كاهش باركاري خودش  از قبل برنامه ريزي مي كرد خيلي زود متوجه شد كه پسرانشاز اين برنامه روتين نيز سود مي برند. او مي گويد آنها هيجان زده همه پله ها را پايين آمدند و گفتند مادر تختخواب خود را خيلي خوب مرتب كرديم. بيا ببين. آنها “احساس غرور زيادي داشتند”.

كودكان نگرش”خواستن توانستن است” خوش بينانه اي ايجاد نمي كنند تا زماني كه آنها فرصتي براي اثبات ارزش خود بداشته باشند. دكترتامر چانسكي روانشناس كودك و نويسنده كتاب كودك گويد واگذار كردن كارهاي نيمه تمام به كودكان براي كامل كردن موحب ايجاد احساس شايستگي در آنها مي شود. اين كارها بايد متناسب با سن كودك باشند از آنجايي كه سرآغاز موفقيت در كودكان مي شود. كودك دوساله مي تواند اسباب بازي ها را جمع كند؛ كودك سه ساله لباس هاي كثيف را درون سبد بيندازد، كودك چهار ساله بشقاب ها را با خود تا ظرفشويي حمل كند، كودك پنج ساله سطل زباله را خالي كند و كودك شش ساله توانايي مرتب كردن لباس هاي شسته شده را دارد.

 1. ريسك پذيري معقول را ترغيب كنيد

براي همه ما سخت است كه از فرزندان خود در برابر آسيب هامحافظت كنيم. سقوط ميله هاي ميمون ها جلوي دوستان يا پيوستن به ليگ هاكي روي يخ آن هم وقتي كه شما اسكيت سواري بلد نيستيد موجب احساس شرمندگي مي شود پس كاملاً طبيعي است كه بخواهيم از فرزندان خود در اين گونه موقعيت ها حمايت كنيم. اما او را از انجام اين كارها بر حذر داريد زيرا ممكن است به اندازه ديگر كودكان ماهر نباشد لذا اعتماد به نفس او از بين مي رود و كم كم بدبيني در او نمايان مي شود.دكتر ميشل تامپسون مشاور و نويسنده به والدين تأكيد مي كند؛ شما به راحتي با تسلط و كنترل گريمسبببي اعتمادي كودك مي شويد. به كودك پيش دبستاني خود اجازه دهيد تا به تنهايي در حياط پشتي بازي كند يا بدون همراهي شما مانند يك اسكورت به گردش ميداني درسي برود. با گذشت زمان كارهاي پرخطر بزرگتري مانند صخره نوردي جشنواره اي يارفتن به اردوهاي تابستاني دور از خانهرا متقبل مي شوند. دكتر تامسون مي گويد شما كه نمي خواهيد كودك خود را از امتحان كردن حوادث جديد بترسانيد. شما دوست داريد او به خانه برگردد و بگويد “مامان، از پسش براومدم!”

 1. قبل از عكس العمل نشان دادن صبر كنيد

وقتي دكتر از يكي از همكلاسي هاي كلاس دوم دخترش شاينا شنيد كه به اومي گويد چاق، اولين چيزي كه به ذهنش رسيد اين بود كه با والدينش تماس بگيرد اما خودش را از اين كار منصرف كرد او گفت”قصدم اين بود كه به شاينا ياد بدهم از خودش دفاع كند” پس آنها با هم برنامه ريزي كردند كه شاينا دفعه بعد در صورت چنين اتفاقي چه بگويد. دفعه بعد همين موقع، شاينا متن دست نوشته آماده اي را به او داد”شماره يك، من چاق نيستم. شماره دو، اين حرف خوبي نيست كه به دوستت بگويي”. آن دختر معذرت خواهي كرد و شاينا با نوعي احساس قدرت به خانه برگشت.فرونشاني نگراي هاي مادرانه موجب خودكنترلي شگرفي مي شود. وقتي كودك شما تلاش مي كند تا كلمه اي  جديد را صداگذاري كند يا زمان زيادي را بر روي جايگذاري يك قطعه پازل صرف مي كند سريعوارد مداخله شدن آسان است. دكتر ريويچ مي گويد اماآزادي در تكميل چيزها بدون كمك بزرگترها موجب تقويت حس پيشرفت مي شود و نيز به او حس خوشبين تري نسبت به توانايي خود در انجام دادن كارهاي دفعه بعد را مي دهد.

 1. تلاش كردن را تشويق كنيد

وقتي كه دختر كلاس اولم با زحمت كار برگ كلاسي اش را كامل مي كند او اغلب با عصبانيت داد مي زند”رياضي ام ضعيف است” متأسفانه،تنها يك پس رفت براي به وجود آمدن حس دائمي از نقاط ضعف خود در كودك كافي است.”من باهوش نيستم، در فوتبال گند مي زنم “.”من نمي توانم نقاشي بكشم”.

دكتر آندريو شات روانشناس و طراح برنامه هاي آموزشي كودكانه در جهت كمك به مقاومت دربرابر چالش ها مي گويد، براي پيشگيري از اين نتيجه گيري ها سعي كنيد ادراك خود را تغيير دهيد. شما ممكن است براي تغيير ديدگاه به طور مثبت تري بگوييد”ورزش هاي جديد از اول براي يادگيري سخت هستند”يا “من مي دانم كه تو هنوز نمي تواني زمان را بگويي اما بعداً خواهي توانست”. همينطور به كودك اجازه دهيد بداند كه او تنها نيست(“بچه هاي زيادي در كلاس تو مانند تو سرخورده مي شوند” يا”من هم دوران سختي را هنگام يادگيري تفريق پشت سر گذاشتم”). با گوشزد كردن مهارت هاي ديگري كه كودك شما بر آن تسلط دارد به او كمك كنيد تا اميدوار بماند. “زماني را به ياد بياوريد كه نمي توانستيد بخوانيد و چقدر زياد تلاش كرديد تا مسلط شديد؟” تو هم اينطوري هستي.

 1. واقعيت را بگوييد

وقتي خانواده هاشمي به شهر ديگري مهاجرت كردند اوايل پسر شش ساله اش هومن نمي توانست با آنجا سازگار شود. او به مادرش شكوه مي كرد””من هيچ دوستي ندارم” مادرش وسوسه شد تا او را خوشحال كند و به او بگويد “هنگام برگشتن به شهرمون دوستان خيلي زيادي داري و  وقتي بچه هاي اينجا بفهمند كه تو چه پسر فوق العاده اي هستي از تو خواهش مي كنند كه با تو دوست شوند” اما مادرش زبانش را گاز گرفت چون نمي خواست به پسرش اميد كاذب بدهد. تصميم عاقلانه اي بود.

دكتر شات مي گويد”كودكان از طريق نوع تقويت حرمت نفس متوجه كار درست مي شوند”. با تلخي اطمينان خاطر دادن به كودك از بابت اينكه همه چيز دارد عالي پيش مي رود اغلب اثر كاملاً معكوسي دارد. دكتر چانسكي اضافه كرد”خوش بيني واقعاً مستلزم تفكر واقع گرايانه تري از مثبت انديشي است”. “هر طوري كه كودك شما آمادگي هر چيزي را داشته باشد با آن رويارو مي شود”

بالاخره، كودكان آن شهر جديد با هومن ارتباطي برقرار نكردند او شايد به اين نتيجه رسيد كه او واقعاً مرد فوق العاده اي همانطور كه مادرش ميگفت نبود. در عوض، پدر به خاطر صحبت خودماني او كنارش نشست و توضيح داد”نقل مكان كردن به مكان جديد و از اول شروع كردن كار خيلي سختي است “.”پيدا كردن دوستان جديد هم زمان بر است” از آن به بعد هومن ديگر شكايتي نكرد وفعالانه درجستجوي حل مشكل بود. او از مادرش خواست تا بعد از فراغت ازتحصيل او را به نزديكترين جاي تفريح ببرد و اجازه دهد در آن محله سوار دوچرخه اش شود تا با كودكان آن حوالي آشنا شود. ظرف چند هفته، او دوستان زيادي پيدا كرد. پدر مي گويد”او يك مرتبه متوجه شد كه چيزها كم كم رو به راه مي شوند” و من سرانجام از او يك يا دو چيز در مورد خوشي بيني ياد گرفتم.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۵ تير ۱۳۹۷ ] [ ۰۲:۵۵:۵۱ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

انفال جزو هشتمين سوره قرآن مجيد مي باشد  كه از آيه ي اولين سوره گرفته شده است.

و برخي از مسئله هاي بازگو شده در اين سوره شامل صفت هاي مومن هاي واقعي ، داستان هاي جنگ بدر.

و حكم اسيران جنگي ، جهاد و همينطور حكم خمس ، خرافات مشركان و شيوه شناختن منافقان .

و مقابله كردن با آنها كه اين سوره داراي ۷۵ آيه مي باشد كه در مدينه نازل شدن رسيده است.

خواص آيه 17 سوره انفال1

 فضيلت سوره ي انفال

در فضيلت اين سوره نقل شده است كه هر فردي كه سوره انفال را مطالعه كند  شفاعت خواهد شد.

و در روز قيامت شخص از انفال به دور خواهد شد .

و به تعداد تمام مردان و زنان منافق در دنيا به او ده‌ها حسنه داده خواهد شد .

و در گناه و عذاب پاك خواهد شد و ۱۰ درجه بالاتر افزايش پيدا مي‌كند.

و حاملان آن در روزهاي زندگي او در دنيا به او درود خواهند فرستاد.

هر فردي كه سوره انفال را بخواند هرگز نفاق داخل قلب او نخواهد شد.

و در زمره ي شيعيان از امر حسابرسي دور خواهد ماند.

مطالب و مقالات سايت ” مشاوره خانواده” توسط تيم تخصصي مشاوران و روانشناسان تهيه و پشتيباني شده است.

 آثار و بركت هاي سوره انفال

غالب شدن در خصم:

هر فردي كه سوره ي انفال را يادداشت كند و آن را به همراه خود دارا باشد در مقابل هر حاكم زورمندي كه قرار بگيرد.

مي تواند حق خود را بگيرد و حاجتش برآورده خواهد شد و هيچ فرد به او تجاوز نخواهد كرد .

و با هر فردي كه منافع داشته باشد بر او غالب خواهد شد كه اين نوشته مايه حفظ و امان او در آينده مي شود.

اداي قرض:

هر فردي كه آيه ۶۶ سوره انفال را در زمان يك هفته در عقب هر نماز واجبي آن را بخواند.

به صورتي كه ابتداي آن نمازي كه اين آيه ها پس از آن خوانده خواهد شد.

اگر روز جمعه انجام دهد خداوند بار وام را از گردن او بر خواهد داشت.

براي خلاص شدن از زندان:

هر فرد با ايماني كه در بند و زندان قرار بگيرد يا به دست ظالمي به گرفتار شدن برسد .

و با نيت خالص و توجه كردن به خدا و معني آن تلاوت كند خلاص خواهد شد.

جهت شادي و خوشدلي:

فردي كه اين آيه را در ۲۷ ماه رمضان در قطعه كاغذ به نيت خالص و توجه كردن به خدا و معني آن يادداشت كند.

و آن را در نگين قرار دهد هر فردي آن نگين را كه با خود دارد هميشه شادمان و خوشحال خواهد بود.

و بر تمام دشمنان مظفر خواهد شد.

و اگر فردي اين آيه را به نيت خالص و توجه كردن به خدا و همينطور معناي آن بر ورد زبان بسازد بر اعدا ظفر يابد.

جهت محبوب شدن در بين مردم:

هر فرد با دارا بودن ايمان  آيه هاي ۶۲ و ۶۳ سوره انفال را در روز جمعه اول ماه رمضان مابين نماز ظهر.

و همينطور عصر در هنگامي كه با طهارت كامل باشد بر سه قطعه از پارچه يادداشت.

كند كه يكي از آنها سبز و ديگري زرد و همينطور سرخ باشد .

و آنها را با خود به همراه داشته باشد هر فردي كه او را مشاهده كند دوست او شود.

معالجه بخل و سختي دل:

هر فرد با ايمان كه مي‌خواهد سختي دل او برطرف شود و از دل او خارج شود.

و بر اطاعت و اعمال خير پيدا كند از آرد جو خالص خمير درست كند.

بدون نمك و از آن قرص ناني بپزد قبل از طلوع آفتاب با يك نيت خالص و توجه كردن به خدا .

و همينطور معاني آن ، آن را يادداشت كند و بر آن قرص نان هفت بار آيه ۲ سوره را به قلمي كه فارغ باشد.

از سياهي بعد از آن روز را روزه بدارد و با قرص نان افطار كند به قصد خود خواهد رسيد.

خواص آيه 17 سوره انفال

جهت برطرف شدن مشكل:

هركس با داشتن ايمان آيه هاي ۶۶ تا ۷۵ سوره ي انفال را به مدت يك هفته از روز شنبه در عقب هر نمازي با نيت خالص.

و توجه كردن به خدا و همينطور معناي آن تلاوت كند خداوند متعال همه كارها را بر او آسان خواهد كرد .

و آرامش مشكل ها و دشواري ها را از گردن او بر خواهد داشت.

فضيلت هاي سوره هاي قرآن و پاداش هاي بزرگي كه براي تلاوت كنندگان به وعده داده شده پرداخته اند.

تنها در پرتو  خواندن هاي آن كسب نخواهد شد بلكه مطالعه كردن مقدمه هايي مي باشند.

براي تفكر و انديشه وسيله اي مي باشد براي فهميدن و فهم مقدمه اي مي باشد .

براي عمل و از آنجا كه در سوره انفال صفت هاي منافقان و همينطور مومنان تفسير شده است.

آنهايي كه آن را  در زندگي خود از آن استفاده كنند هيچ وقت گرفتار روح نخواهند شد.

بيان صفت مجاهدين راستين

و هم همينطور از آنجا كه در اين سوره به صفت هاي مجاهدان راستين و گوشه هايي از فداكاري هاي مومنان آمده است.

آنها كه محتويات اين سوره را درك و اجرا كند از شيعيان واقعي محسوب مي‌شود .

و علاوه بر اين در قسمتي از اين صورت و در آيه هاي ۲۴ تا ۲۶ مبحث هاي جالبي در رابطه با مسئله دعوت انسان به سمت زندگي.

و  همينطور حيات مطرح مي باشد. دعوت اسلام يك دعوت به سوي حيات و زندگي مي باشد .

و حيات مادي و معنوي و همينطور اقتصادي و سياسي به معني حقيقي و حيات و زندگي در همه حوزه‌ها مي‌باشد.

اين تعبير كوتاهترين تعبيري مي باشد كه در رابطه با اسلام و آيين حق در اين سوره آمده است.

كه اگر كسي سوال كند كه اسلام هدفش چه مي باشد .

در يك جمله كوتاه بيان مي كنيم هدف از حيات در همه حوزه‌ها و اين را به ما خواهد بخشيد.

 

 

 

 

 

 • براي انجام تست هاي تخصصي و مشاوره هاي عمومي ميتوانيد با متخصصان و كارشناسان كانون مشاوران ايران تماس حاصل فرماييد .

۰۲۱-۸۸۴۷۲۸۶۴  خط ويژه  


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۵ تير ۱۳۹۷ ] [ ۰۲:۵۳:۲۶ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

 

اختلافات خانوادگي و ساير مسائل مربوط به پدربزرگ و مادربزرگ

به چالش كشيدن به جلو

هيچ كس نمي گفت كه پدربزرگ و مادربزرگ همه را سرگرم مي كنند. پدربزرگ و مادربزرگ، پدربزرگ و مادربزرگ و مادربزرگ و مادربزرگهاي بزرگ كه در حال رشد هستند، بايد چالش هاي خاصي را برآورده كنند. و اينها در كنار اختلافات خانوادگي در باغ ها و موارد جديتر آن است كه بعضي اوقات باعث بي نظمي مي شود.

 

كمربندت رو ببند. اين كمي از سوار پر سر و صدا است.

 

 

2

بيماري، مرگ و طلاق در خانواده

پدربزرگ و مادربزرگ مي توانند مشكلات زناشويي داشته باشند و حتي طلاق بگيرند

Stockbyte / Getty Images

 همه خانواده ها از طريق زمان هاي سخت مي روند. دير يا زود همه خانواده ها بيماري جدي يا مرگ را تجربه خواهند كرد. خانواده هايي كه داراي منابع غني عشق و برخي دانش عملي هستند مي توانند اين بارهاي تلاش را مورد مذاكره قرار دهند و اگر نه، قوي تر، حداقل عاقلانه تر.

 

همراه با مسائل بهداشتي، مشكلات زناشويي عامل اصلي استرس است. طلاق مي تواند بسيار آسيب زا باشد نه تنها براي مدرسان بلكه براي كودكان و حتي براي پدربزرگ و مادربزرگ. و پدربزرگ و مادربزرگها از اختلافات زناشويي مصون نيستند.

 

 

3

همراه با بار خوب و بد

Mother_Daughter_ReggieCaغير مجاز مي باشدrandeGetty.jpg

Reggie Caغير مجاز مي باشدrande / Digital Vision / Getty Images

چرا ما نمي توانيم همه چيز را به هم متصل كنيم؟ هماهنگي خانوادگي مي تواند گريزان باشد، اما هر رابطه خانوادگي داراي پويايي خاصي است. هر چه بيشتر در مورد روابط خاصي بدانيد، بهتر مجهز ميشويد كه سوء تفاهم را اداره كنيد.

 

يادگيري چيزهايي را از نظر ديگر اعضاي خانواده مشاهده مي كند، اما  مهارت هاي ارتباطي خوب  نيز حياتي است. پدربزرگ و مادربزرگ نيز بايد درك كنند كه كار ارشد آنها در خانواده مجوز آنها براي تصميم گيري براي ديگران را نمي دهد.

 

 

4

هنگامي كه درگيري خانوادگي تبديل به روابط خانوادگي مي شود

پدربزرگ و مادربزرگ بايد در مورد جدايي خانوادگي صحبت كنند

آريل اسكللي / گتي ايماژ

اين راز است كه بسياري از پدربزرگ و مادربزرگ ها پنهان شده اند. آنها از يك عضو خانواده جدا شده اند. حتي اگر پدربزرگ و مادربزرگ احساس كنند كه گناه نداشته باشند، معمولا احساس شرم مي كنند. و اغلب هيچ تصحيح آسان وجود ندارد.

 

هنگامي كه پدربزرگ و مادربزرگ از بچه هاي بزرگسال جدا شده اند، اغلب از نوه ها نيز قطع مي شوند و مي توانند دلهره آور باشند. در دل آنها، احساس مي كنند كه حق ديدن نوه هايشان را دارند، اما قانون هميشه موافق نيست.

 

5

هنگامي كه پدربزرگ و مادربزرگ مراقب هستند

پدربزرگ و مادربزرگ بايد در بعضي از خانه هاي پدربزرگ و مادربزرگ خود، برخي از وسايل ضروري را حفظ كنند

Kidstock | گتي ايماژ

بسياري از پدربزرگ و مادربزرگ امروز مراقبت از بچه هاي نوه هاي خود را ارائه مي دهند. گاهي اوقات آنها بچه نگهدار گاه به گاه هستند، و گاهي اوقات مراقبت هاي منظم براي كار والدين را فراهم مي كنند. وجود دارد مساله را مد نظر قبل از ساخت يك تعهد به ارائه مراقبت از كودكان، و همچنين نكات را به آن مباحث نگهداري از كودكان گاه به گاه رفتن بيشتر هموار.

 

برخي از پدربزرگ و مادربزرگها با كودكان و نوه هايشان مسكن مي كنند. با انجام اين كار، ممكن است پول را ذخيره كنند. علاوه بر اين، اعضاي خانواده مي توانند براي ارائه مراقبت از كودكان و مراقبت از سالمندان همكاري كنند. اما با سه نسل يا بيشتر در زير يك سقف، يك گاه گاه و بيگاه ممكن است اجتناب ناپذير باشد.

 

براي برخي از پدربزرگ و مادربزرگ، مراقبت از نوه ها يك بازي پاره وقت نيست. آمارها نشان مي دهد كه پدربزرگ و مادربزرگ در حال رشد نوه ها هستند. مسائل حقوقي و خطرات مالي، ليست موضوعات داغ را براي اين گروه به ارمغان مي آورند، اما بايد در نظر داشت كه سلامت روحي و اجتماعي والدين و نوه ها بايد مورد توجه قرار گيرد.

 

6

ساير چالش هاي ويژه پدربزرگ و مادربزرگ

گپ هاي ويدئويي با نوه ها از طريق اسكايپ توسط بسياري از پدربزرگ ها و مادربزرگ هاي دورافتاده مورد ارزيابي قرار مي گيرند

عكس پورترا تصاوير / گتي ايماژ

با وجود اينكه خانواده هاي بسياري از صدها و حتي هزاران مايل جدا شده اند، حفظ روابط نزديك خانواده مي تواند مشكل ساز باشد. خداحافظي براي فن آوري، كه اجازه مي دهد تا بسياري از پدربزرگ هاي دور دراز نزديك به نوه هاي خود را با وجود مايل.

 

بسياري از پدربزرگ و مادربزرگها نيز پدربزرگ و مادربزرگ هستند، عمدتا به اين دليل كه آنها داراي يك كودك بالغ هستند كه گام به گام است. گرچه تن از نوه ها روابط خوبي با پدربزرگ و مادربزرگ خود دارند، نقش پدر بزرگ مي تواند كمي متفاوت باشد.

 مشاوره زناشويي  مشاوره ازدواج دوران نامزدي مشاوره ازدواج مجدد مشاوره ازدواج موقت


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۴ تير ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۰۵:۵۴ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

شوهرم كتكم ميزنه:بر اساس مطالعاتي كه توسط سازمان بهداشت جهاني انجام شده است .

در هر يك دقيقه چندين زن قرباني خشونت در خانه مي شوند.

و در كشور ايران نيز بر اساس تحقيقاتي كه انجام شده است .

بيشتر از نيمي از زنان از زمان اولين ارتباط با رابطه خود با همسرشان با اين مشكل دست و پنجه نرم كردند .

شوهرم كتكم ميزنه

 • اما آيا مردان حق دارند كه اين خشونت ها را عليه همسر خود اعمال نمايند البته اين يك معضل مهم و جدي است.
 • و داشتن دست بزن معمولا توسط آقايان عليه خانم ها اعمال مي شود و البته اين موضوع مربوط به كشور ايران هم نيست.
 • و تمامي فرهنگ ها در ايران هستند شرايط جسمي مردان و قدرت بيشتر آنها باعث مي شود.

كه در اين زمينه آنها اين مشكلات را براي خانمها به وجود بياورند.

و به نوعي فرهنگ پدر سالارانه اي كه در بسياري از كشورهاي جهان سوم وجود دارد .

نيز در اين زمينه موثر است رفتار خشونت آميز مي تواند تاثيرات بسيار بدي بر روي روابط همسران با يكديگر داشته باشند .

مركز ” مشاوره ستاره ايرانيان” تنها كلينيك شبانه روزي تخصصي و روانشناسي در ايران.

فرهنگ پدر سالارانه

افرادي كه از خشونت براي برخورد با همسر خود استفاده مي كنند معمولا كساني هستند .

كه در دوران كودكي و نوجواني خود با اين مشكلات دست و پنجه نرم كرده و خانواده اي داشته اند.

كه از اين اتفاقات در درون آن زياد افتاده است و در واقع اين افراد همواره در معرض خشونت و سوء استفاده بودند.

 • يكي از دلايلي كه افراد خشونت خود را عليه همسر و فرزندان اعمال مي كنند.
 • رفتارهايي كه با آنها در محيط بيرون از خانه مي شود يعني ممكن است .
 • يك فرد در محيط بيرون از خانه و در محيط كار مشكلات بسيار زيادي را تجربه نمايد.
 • و از آنجايي كه نمي تواند اين مشكلات را در محيط بيرون از خانه به درستي است.
 • به نوعي با يك فشار رواني مواجه شده و اين فشار رواني را در محيط خانه و عليه كودكان.
 • و همسر خود اعمال مي كند و به همين دليل است كه بسياري از خانم ها مي گويند.
 • كه شوهرم كتكم ميزنه دليل اصلي اين امر او مي تواند همين فشارهاي رواني بيرون از خانه باشد.

علل خشونت خانگي

يكي از رايج ترين علل خشونت خانگي، سوء مصرف مواد است.

فرد معتاد مستعد ابتلا به رفتارهاي تهاجمي و خشونت است.

هر دو در زمان اغتشاش و به دليل اثرات مخرب و ماندگار اعتياد مغز.

اين شامل الكل و انواع مواد مخدر و محرك است. تمام اين مواد باعث رفتار خشونت آميز مي شوند.

يكي ديگر از علل خشونت خانگي كه عجيب و غريب است بيان خشونت براي آزادي عشق و وفاداري همسر است!

 • در اين مورد، فرد به لحاظ احساسي وابسته به او است.
 • اما او به دور سرش مي چرخد تا ببيند آيا همسرش هنوز او را دوست دارد؟
 • سپس او يك قدم بيشتر مي رود و او را مي زند تا ببيند.
 • آيا همسرش بعد از ضرب و شتم با او زندگي مي كند يا نه!

با اين حال، معمولا افراد مبتلا به اختلال شخصيت مرزي با اختلال شخصيت ساديستي .

با چنين روش خشن براي محبت به حريف خود، مورد ارزيابي قرار مي گيرند و اين عمل كاملا غير طبيعي است.

همسرم كتكم ميزنه 

در اين مورد، يك كودك ممكن است در يك محيط كودكانه خشونت آميز رشد كرده يا اين رفتار را با مادرش پذيرفته باشد.

و به عنوان يك مدل، اين رفتار را آموخته است و اين باور غلط در ذهن او است كه “يك زن خوب زني كه بايد تحمل كند .

و دم نزند و با مشكلات كنار بيايد. اين فكر دم نزدن و ساختن با مشكلات و يا اينكه برخي خانم ها مي شنويم.

 • مي گويند من هيچ گزينه اي جز مقاومت ندارم!
 • همه اعتقادات غلطي هستند كه شكل گرفته اند.
 • بسياري از زنان با اين ايده كه “اگر من طلاق بگيرم.
 • آينده فرزندان من تخريب مي شود”.
 • يا “خانواده ام طلاق را به هيچ وجه نمي پذيرند “.
 • آنها خود را براي ديگران قرباني مي كنند.

 

شوهرم كتكم ميزنه1

زنان و كتك همسر

اما اين تفكر بسيار اشتباه است. بچه ها نياز بيشتري نسبت به هر چيز ديگري دارند.

و اگر كودك در محيطي پر از خشم، فرياد و خشونت باشد و هر روز والدين با آنها برخورد مي كنند.

و مادرشان را مي شكند، بسياري از خانم ها به دليل ترس از آينده فرزندان خود اين موضوع مهم را ناديده گرفته  است.

و مي گويند اگر ما طلاق بگيريم آينده فرزندان به شدت مبهم و مي‌تواند براي آنها بسيار خطرناك باشد .

 • لذا مي سوزند و مي سازند و اين موارد را به گونه‌اي بعد تحمل مي كنند .
 • بسياري از آنها مي‌گويند كه طلاق گرفتن نزد خانواده‌هاي ما بسيار بد مي باشد.
 • لذا ما مجبوريم با شرايط بسازيم.

و حتي كتك زدن همسر نيز نمي‌تواند آنها را مجبور به استفاده از مشاوره و نيز فكر طلاق بكند.

گاهي اوقات خشونت ها مي توانند به صورت كلامي و يا فيزيكي اعمال شوند.

كه اين رفتار ها مي توانند تاثير بسيار زيادي را براي فرزندان داشته باشند.

علل سكوت زنان 

 • زيرا فرزندان اين رفتار‌ها را كپي برداري كرده و به راحتي آن‌ها را در آينده اعمال مي‌كند .
 • كه مي‌تواند به شدت براي آنها خطرناك باشد لذا با توجه به موارد گفته شده است.
 • ترس از آينده كودكان يكي از دلايل اصلي ساكت ماندن زن ها در مقابل كتك كاري همسران است.
 • مثلا بسياري از خانم هايي كه به مركز مشاوره مراجعه مي كنند مي گويند كه شوهرم كتكم ميزنه.
 • اما به دليل ترس از آينده فرزندان و آينده خودم كه مجبور مي‌شوم به خانه برگردم.
 • و طلاق بگيرم اين ها را ناديده گرفته و با شرايط مي سازم.

 

 

 • براي مشاوره هاي تخصصي خانواده  ميتوانيد با شماره هاي ذيل تماس بگيريد .

۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲ خط ويژه  


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۴ تير ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۲۵:۱۰ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]
ثبت شركت با مشاوره رايگان
آيا مي دانيد ثبت شركت توسط اشخاص بدون صلاحيت باعث جريمه مالياتي ميليوني وهزينه هاي جانبي متفرقه ديگر مي شود ؟
ثبت وتغييرات شركت در
منطقه آزاد اروند
تعاوني
رتبه بندي
تعيين صلاحيت
كارت بازرگاني
تاسيس شعبه
نمايندگي خارجي
ايران كد و مجوز هاي وزارت نفت
امور ماليات و اخذ كد اقتصادي و پلمپ دفاتر
معافيت مالياتي

خدمات جديد :
هولدينگ ، تضامني ، سهامي عام ، ثبت سرمايه در بورس ، مجوز از بانك ملي مركزي
ثبت شركت بازرگاني - ثبت شركت تبليغاتي با مجوز رسمي كانون تبليغاتي - ثبت شركت حسابداري با مجوز رسمي از جامعه حسابدارن ، ثبت شركت با مجوز وزارت نفت ، ثبت شركت با صلاحيت پيمانكاري - ثبت شركت با رتبه پيمانكاري- ثبت شركت با رتبه مشاور - ثبت شركت توليدي - ثبت شركت ساختماني و ابنيه - ثبت شركت تاسيساتي و خدماتي
با ما مشاوره كنيد
كارشناسان ما در سريعترين زمان به شما پاسخ مي دهند
09163333528
06153222225
06153227706
06153227705
06153227704
06153221752
آبادان -- چهار راه اميري - پاساژ زمرد -
طبقه 3 - واحد 1
موسسه اروند مشاور ( خبرنامه)


http:// arvandmoshaver.com/
http:// arvandmoshaver.com/
 

موضوعات مشابه

Last edited by a moderator: ديروز ساعت 20:21

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۴ تير ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۲۳:۵۳ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

مردماني كه در جنگ قدرت سهمي ندارند

روز از پي روز مي‌گذرد و هر بار در سپيده صبحي، فريادي نو از گوشه‌اي از آسمان بلند مي‌شود. فريادي كه گاه انسان را براي ديدن طليعه صبح فردا دل‌گرم مي‌كند و گاه همراه است با يأس و زمزمه‌هاي زير لبي منحوسي كه بر باد مي‌دهد آرزوي مدينه فاضله را؛ آرزوي يك بار رويت پرنده خوشبختي در آسمان. اين كار سياست است. رويارويي حق و باطل را هم كه ناديده بگيريم، «آن‌ها» مسئول شادي و اندوه‌هاي كوچك و بزرگ آدمي هم هستند. آن‌ها مسئول انتظار مرگبار انتخاب و انتصاب جديد هستند. چه كسي نفر بعدي است؟ چه كسي منافع مرا مي‌بيند كه خود به خود عليه منافع است كه ديگري در سر دارد؟ اين دلهره‌اي است كه از بدو شكل‌گيري جوامع انساني، بشر با خود حمل كرده و تا امروز آن را به دوش كشيده. گريزي از آن نيست مگر جنگل‌نشيني و غارگردي را انتخاب كنيم و عالم مفردات را نشانه بگيريم. بشري كه به لطف بلوغش، به پشتوانه ابزاري كه امورات مدرن زندگي امروزش را رفع مي‌كند، بيشتر به عمق فرديت مي‌خزد، لاجرم در يك بزنگاه سياسي از دل تاريكي به در مي‌شود تا تصميمي جمعي را محقق كند كه به گمانش براي كنج خلوتش، مثمرثمر است.

بازي مي‌خورد، درگير مي‌شود، دفاع مي‌كند، تخطئه مي‌كند و هرچه را در بازو دارد، به كار مي‌گيرد تا آرماني ولو محدود در يك دوره زماني را در سر پخته كند و در انتهاي دوره، دوباره از نو. موهايش كه سپيد شد، شايد بگويد سياست پدر و مادر ندارد، اما آن روزها و ساعت‌ها شايد ديگر دير باشد.

در روزهاي پاياني ماه اكتبر، كه بدون شك در تقويم سياسي، تنها انقلاب اكتبر ۱۹۱۷ شوروي را يادآور مي‌شود و اولين روزهاي ماه نوامبر كه انتخابات رياست جمهوري ايالات متحده آمريكا را در دل خود دارد، در اين مقاله قصد كرديم با نگاهي به جنگ ابدي ازلي شرق و غرب، دو روي يك سكه را به اقتضاي خود واكاوي كند. بخوانيد.

شور انقلاب

بگذاريد از روسيه شوروي شروع كنيم. حال نزار تزار در آغازين سال‌هاي قرن بيستم، شايد تنها به دليل بي‌كفايتي‌هاي خود و كابينه‌اش نبود. شايد حتي آغاز جنگ اول بين‌الملل نبود كه نسخه حكومت او را پيچيد و رومانف‌ها را براي هميشه از صحنه سياسي به در كرد. آغاز يك خوانش جديد از پديده‌هاي اجتماعي و نقد سياست مدرن كه نوك پيكانش به سمت سرمايه‌داري بود، اندك‌اندك در سراسر دنيا به گوش مي‌رسيد.

ماركس آتشي به خرمن جوامع توسعه‌طلب انداخته بود كه ناديده گرفتنش ميسر نبود. اما از سوي ديگر سخن او چنان بغرنج و پيچيده بود و فرو كردنش به گوش كارگر و دهقان، آن‌چنان دشوار مي‌نمود كه نيازمند بازنگري بود. روشنفكران اعم از عمل‌گرايان و نخبه‌گرايان، همگي سعي در ارائه خوانش خود از آراي اين فيلسوف رازآلود داشتند.

همان طور كه در روسيه گئورگي پلخانف را پدر ماركسيسم روسي مي‌دانستند، اما استالين هم در دوران بلوغ سياسي‌اش ادعا مي‌كرد تنها خوانش او از ماركس است كه صحيح مي‌نمايد. حتي او يك بار قبل از انقلاب با اعتمادبه‌نفسي حيرت‌انگيز و قلدرمآبانه گفته بود: «ماركس بايد آن طور مي‌نوشت كه من مي‌گويم.» انحراف شايد از همين نقطه آغاز مي‌شود. خيل پرشور كارگران و دهقانان كه سهم خود از توليد سرمايه را مي‌خواستند، هرگز با خود ماركس توان رويارويي نداشتند و اين جزوات ماركسيستي بود كه در تمام طول دوران فعاليت ماركسيست‌ها، در هر جغرافيايي و در هر دوره‌اي از زمان، دست به دست مي‌شد. جزواتي كه اين و آن نوشته بودند و معلوم نبود تا چه حد از وفاداري به آراي ماركس عدول كرده‌اند. بنابراين بر اساس همين مدعاي ساده، اهداف انقلابيون در رده‌هاي پايين با آراي روشنفكران در تضاد بود.

عمق تضاد فكري ميان اين دو قشر، در روزهايي كه انقلاب تنها يك آرمان بود، بروز نكرد. حتي در انقلاب ۱۹۰۵ كه خام و دست خالي بود، كسي متوجه اين شكاف عظيم نشد. وقتي در فوريه ۱۹۱۷ انقلاب اتفاق افتاد و رومانف‌ها سرنگون شدند و كاخ زمستاني به دست انقلابيون افتاد، كرنسكي يك‌مرتبه روي كار آمد و قدرت را به دست گرفت و خود را ناپلئون روسيه خواند. بلشويك‌ها كه به رهبري لنين، بهاي گزافي براي انقلاب پرداخته بودند، سعي كردند به هر قيمتي قدرت را قبضه كنند.

انقلابيون مخالف از همه جا بي‌خبر، كه تنها قصد از ميان برداشتن بورژواها و در دست گرفتن صنعت و داشتن زمين را طلب مي‌كردند، اغلب از ميان كساني بودند كه حتي نام تروتسكي، مرد شماره دو انقلاب را نشنيده بودند. هنگامي كه انقلابيون كنترل اوضاع را در دست گرفتند، تروتسكي به مقر فرماندهي بلشويك‌ها مي‌رفت كه جوانكي جلويش را گرفت و به او اجازه ورود نداد. تروتسكي گفت در را باز كن، من تروتسكي هستم. جوان گفت اين اسم را تا به حال نشنيده‌ام.

تئوريسين برجسته‌اي چون او، در همان لحظه بايد آهي سر مي‌داد و تلاش چندين ساله‌اش در تبعيد و زندان را بر باد رفته مي‌ديد، اما شور انقلاب مانع چنين تاملي است.

هم ناچاريم تاريخ را واگويه كنيم، هم ناچاريم به سرعت از آن عبور كنيم تا به مركز اصلي حرفمان برسيم. لنين كه خود اشراف‌زاده‌اي اهل تفكر به نظر مي‌رسيد، بلافاصله بعد از در چنگ گرفتن قدرت، در حالي كه به شدت هيجان‌زده و تندمزاج شده بود، خطاب به منشويك‌ها -ديگر نيروهاي انقلابي كه سال‌ها پيش، راه خود را از بلشويك‌هاي عمل‌گرا و خشن جدا كرده بودند و به شدت با تصفيه نيروهاي مخالف لنين، ضديت داشتند – با فرياد مي‌گفت: «اين چگونه انقلابي است كه نمي‌توانيم در آن كسي را بكشيم؟ چطور مي‌شود انقلاب كرد و نيروهاي مخالف را اعدام نكرد؟» اين سخنان به طرز شگفت‌آوري ضد انساني است. لنين روزنامه‌نگاري فعال و خوش‌سخن بود كه براي سال‌ها توانسته بود در راس حزب باقي بماند. لنين گويي در روزهاي وقوع انقلاب، به جنون خون دچار شده بود. در واقع هم او بود كه با شعار ديكتاتوري پرولتاريا، كارگران را براي انقلابي بزرگ كه جهان را در برخواهد گرفت و حق را به صاحب حق خواهد رساند، بسيج كرد و تا آن‌جا پيش رفت كه ريختن خون همان كارگران برايش كار راحتي شد. هرگز نمي‌توانيم جنايات استالين را كه در طول دوران رهبري‌اش بيش از ۲۵ ميليون نفر را به كام مرگ كشاند و تصفيه كرد، اتفاقي يك‌شبه و خلق‌الساعه بدانيم. استالين دنباله لنين بود. اگر لنين در دوران رهبري استالين زنده بود، او را مي‌ستود و استالين را تكامل‌يافته خود مي‌دانست. همان طور كه در طول حياتش، براي انجام امور انقلابي به شدت به او وابسته بود. استالين هم روزنامه‌نگاري قهار بود كه برعكس بسياري از روشنفكران نخبه‌گرا، زبان مردمان را به خوبي مي‌دانست و موجز مي‌نوشت؛ طوري كه هر كارگر ساده‌اي بتواند فحواي كلام او را دريافت كند. او از اين منظر نسبت به تروتسكي و حتي خود لنين، به مردم نزديك‌تر مي‌نمود. چگونه شد كه ديكتاتوري ديوان‌سالار و خون‌ريز از كار درآمد و فاتح برلين شد؟ نيچه مي‌گفت قدرت وجود ندارد، بلكه ترس از قدرت است كه وجود دارد. اين گونه اگر نگاه كنيم، وجود ترس براي رسيدن به قدرت الزامي است. شايد همين شد كه استالين دوران «وحشت بزرگ» را از ۱۹۳۶ تا ۱۹۳۹ به راه انداخت. بعد از آن هم ديگر نيازي به درگيري‌هاي داخلي اين چنيني نبود. چراكه جنگ دوم جهاني آغاز شده بود.

آن چه در تاريخ شوروي باقي مانده است، چيست؟ ترس؟ وحشت؟ خفقان سياسي؟ كشتار؟ تبعيد؟ كار اجباري؟ فرار؟ آيا يك انقلاب از روزهاي نخستين تولدش، مي‌توانست با اين سرفصل‌ها حق حيات پيدا كند؟ آيا مردمان بي‌گناه به خاطر اين آرمان‌ها جلوي گلوله‌هاي مسلسل ژاندارم‌هاي تزار مي‌ايستادند؟ آيا آن‌ها حاضر بودند با كار انقلابي، خود را همچون موشي به تله اخرانا، سازمان اطلاعات و امنيت روسيه تزاري بيندازند و تا پاي جان از آرمانشان دفاع كنند؟ آيا سوسياليسم كه شعار زندگي در كشوري واحد را پي مي‌گرفت، مي‌توانست چنين فجايايي به بار آورد؟

عبور از نظام ناكارآمد سرمايه‌داري كه جامعه طبقاتي را هر روز با معضل‌هاي جديد روبه‌رو مي‌كرد، اين گونه دچار فروپاشي مي‌شد؟ آيا اين آرمان ماركس بود يا يك فيلسوف (ماركس) اساسا مي‌تواند خون‌ريز باشد؟

شوق دموكراسي

جان اف كندي را در سال ۱۹۶۳ ترور كردند. يك آمريكايي يا در واقع عده‌اي آمريكايي كه مدعاي دموكراتيك‌ترين نظام سياسي در سراسر دنيا را همواره مطرح مي‌كردند و مي‌كنند، رئيس‌جمهور منتخبشان را طي توطئه‌اي مشكوك، كه رازهايش هنوز هم فاش نشده، به ضرب گلوله از پاي درمي آورند. دو سال مانده بود تا او كارش را به عنوان سي‌وپنجمين رئيس‌جمهور ايالات متحده تمام كند. آن‌ها حتي نتوانستند دو سال را كژدار و مريز با او تا كنند تا لااقل در يك بازي انتخاباتي ديگر، او را از صحنه بيرون كنند.

مي‌گفتند كندي قصد سازش با كمونيست‌ها را دارد و به آن‌ها چراغ سبز نشان مي‌دهد. جمهوري‌خواهان دوآتشه، از بارهاي محلي گرفته تا كنگره، يك صدا او را مورد عتاب قرار مي‌دادند. چطور است كه نامي كه از صندوق رأي در مي‌آيد، رئيس‌جمهور آمريكاست به جز نام كندي؟ چطور است كه آن قدر از خاندان كندي مي‌ترسيدند كه رابرت كندي، برادر رئيس‌جمهور سابق را هم به محض كانديدا شدن در انتخابات رياست جمهوري بعدي، ترور كردند و ليندن جانسن را علم كردند؟ اگر مجموعه اين اتفاقات رخ نداده بود، هرگز كسي به مشروعيت جانسن و مابقي رئيس‌جمهورهاي ايالات متحده مشكوك نمي‌شد و از عبارت «علم كردند» استفاده نمي‌كرد؛ شايد. مردم آمريكا به جرج واشنگتن مي‌نازند به يك دليل كاملا موجه: او سرداري آزادي‌خواه بود كه بعد از پيروزي بر استعمار، طلب قدرت نكرد و برگزاري انتخابات را پيش كشيد. آمريكاي آزاد، انتخابات آزاد. چطور تمامي آن آرزوها با مرگ كندي بر باد رفت؟ او بومي‌هاي ايالات متحده را پاس مي‌داشت و قصد پايان دادن به جنگ سرد را داشت. چطور با يك ليموزين روباز، با سرعتي به شدت پايين‌تر از دستورالعمل‌هاي امنيتي از پيچ تند خيابان گذر كرد تا تيرانداز آماتور، به ضرب سه گلوله او را از پاي درآورد؟ ترس از كمونيست تا اين حد بر مردم آمريكا تاثير گذاشت كه رئيس‌جمهورشان را ترور كنند؟ آن هم كمونيسمي اخته‌شده كه ديگر نه ياراي به راه انداختن وحشت بزرگ دارد و نه مي‌تواند نيروهاي انترناسيوناليست خود را در سراسر كره خاكي متحد كند.

بدگماني به انتخابات آزاد در ايالات متحده دلايل فراواني دارد. با مرگ كندي آغاز كرديم، چون لكه ننگ جبران‌ناپذيري در تاريخ معاصر ايالات متحده است. بماند جنايات جنگي‌شان. بماند ادعاي متعفنشان در پدرخواندگي جامعه جهاني. ساختار انتخابات آمريكا كه بر اساس آن رئيس‌جمهور با شيوه‌اي موسوم به «انتخابات غير مستقيم» يا «الكتورال» به كاخ سفيد وارد مي‌شود، خود بحث برانگيزترين موضوعي است كه مي‌تواند درباره انتخابات رياست جمهوري آمريكايي‌ها مطرح باشد. شيوه الكتورال انتخاب نهايي رئيس‌جمهور را به هيئت‌هاي انتخاباتي كه خودشان قبلا توسط مردم انتخاب شده‌اند، مي‌سپارد. تك‌تك آراي ريخته‌شده به صندوق راي، به اين شكل محاسبه نمي‌گردد. بلكه در هر ايالت، مردم علاوه بر نوشتن نام كانديداي مورد نظرشان، نام هيئت‌هاي انتخاباتي دل‌خواهشان را هم روي برگه رأي مي‌نويسند و به صندوق مي‌ريزند.

طبق يك سنت ديرينه در هر ايالت به صورت جداگانه بر اساس اين‌كه كدام نامزد آراي بيشتري به دست آورده (صرف نظر از ميزان اختلاف در تعداد آراي مردمي مربوط به هر ايالت) همه الكترال كالج‌هاي هر ايالت به نفع نامزدي كه آراي مردمي‌اش در آن ايالت بيشتر است، رأي مي‌دهند.

از امتيازها اين سيستم ازدياد نقش ايالت‌هاي كوچك‌تر است، هرچند ممكن است آراي عمومي در كل آمريكا به نفع كانديداي ديگر باشد. براي مثال جرج بوش در انتخابات سال ۲۰۰۰ در ايالت فلوريدا كمتر از ۱۰۰۰ رأي مردمي بيشتر از ال گور رأي به خود اختصاص داد. در نتيجه همه الكترال كالج مربوط به ايالت فلوريدا به نفع بوش رأي دادند و بوش پس از دو بار شمارش دستي آرا و با رأي دادگاه به رياست جمهوري رسيد.

حتي ممكن است تعداد راي‌هاي تكي كه در آن‌ها تنها نام كانديداي مورد نظر ذكر شده، از نظر تعداد آرا، بر رأي هيئت‌هاي انتخاباتي چيره باشد. اما هيئت‌ها رأي نهايي را صادر مي‌كنند، هر كه آن‌ها بخواهند، كانديداي پيروز ايالت محسوب مي‌شود. اين سيستم پيچيده و شايد حتي ناكارآمد، هر چهار سال يك بار فرياد بسياري از شهروندان را بلند مي‌كند؛ شهرونداني كه مي‌خواهند انتخابات با رأي مستقيمشان صورت بگيرد.

مي‌توانيم اين موضوع را هم ناديده بگيريم. اما باز هم هست؛ تمام نشده. قانون تبليغات انتخاباتي در ايالات متحده به گونه‌اي طراحي شده كه هزينه‌هاي انتخاباتي توسط سيستم اعانه به كانديداها برسد. سيستم اعانات به اين دليل طراحي شده كه بودجه دولت صرف هزينه‌هاي انتخاباتي نشود و در عين حال خود مردم در ماجرا شريك باشند. هزينه‌ها هم كه به خاطر خصوصي بودن رسانه‌ها در ايالات متحده، سر به فلك مي‌كشد. حال در اين ميان محتمل است افراد ذي نفوذ با صرف هزينه‌هاي كلان در واقع رئيس‌جمهور خريداري كنند.

قانون مي‌گويد هر نفر مي‌تواند تا سقف هزار دلار اعانه بپردازد و هر نهاد و سازمان و كمپاني، تا سقف پنج هزار دلار. دولت هم در اين ميان موظف مي‌شود به ازاي هر پنج هزار دلار، ۲۵ دلار به كانديداها كمك مالي كند. اما واقعا اين قانون رعايت مي‌شود؟ كارتل‌هاي بزرگ نفتي كه جملگي جمهوري‌خواه هستند و درآمد‌هاي كلان خود را صرف روي كار آمدن كانديداهاي مورد نظرشان مي‌كنند، تنها ۵۰۰۰ دلار كمك مالي مي‌كنند؟!

آن يك انقلاب و اين يك سيستم به ظاهر دموكراتيك. هر دو با آرمان‌هايي كه محورشان مردمانند و هر دو با اميد به سعادت بشر. تقابل تمام‌عيار و پايان‌ناپذيري كه بين اين دو قلدر بزرگ وجود دارد، هرگز تمامي ندارد. راهشان از يكديگر جداست، اما به راستي جز خواست قدرت، چه هدف ديگري مي‌تواند وجود داشته باشد؟


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۴ تير ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۲۲:۴۹ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

پژوهش ها حاكي از اين است كه يك سوم از زنان متاهل روابط نامشروع دارند و نمي دانند چگونه بدرفتاري مي كنند.

سوابق ازدواج و طلاق در سال هاي اخير توسط ارگان هاي مربوطه ثبت شده است.

اين رقم ها در سال اخير در مقايسه با سال قبل كاهش ده درصدي نرخ ازدواج را نشان مي دهد.

اين در حالي است كه نرخ طلاق همچنان افزايش مي يابد. در دهه گذشته، نرخ طلاق همچنان افزايش يافته است.

اين آمار نشان مي دهد كه در ايران از هر پنج ازدواج سه مورد طلاق گرفته شده است.

براساس اين آمار، طلاق در شهرهاي بزرگ مانند تهران بالاتر از شهرهاي كوچك تر و نيز نواحي روستايي مي باشد.

و پايين ترين طلاق در نواحي عشايري ثبت شده است.

همچنين نرخ طلاق مختلف براي زمينه هاي مختلف اقتصادي و فرهنگي وجود دارد.

 • طلاق به تنهايي از سوي جامعه آسيب ديده رخ مي دهد.
 • و از سوي ديگر بسياري از آسيب هاي اجتماعي در طلاق ريشه دارد.
 • ازدواج به صورتي غيرقابل حل است و جوانان صرفا به دنبال ازدواج هستند .
 • و اين موضوع را درك نمي كنند. رسانه ها نيز غير قابل انكار هستند.

مقالات سايت توسط تيم تخصصي مشاوران و روانشناسان “كانون مشاوران ايران “تهيه و پشتيباني شده است.

 دوست پسر زنم

دلايل طلاق

مهم ترين دلايل طلاق عبارتند از: ناتواني جنسي مردان، ازدواج اجباري، سن بيشتر دختر از پسران، اختلافات در سال هاي اوليه ازدواج.

طلاق مد شده است و هر كس دليل خاص خود را دار مثلا برخي مي كونيد رابطه دوست پسر زنم با او باعث جدايي ما شده است.

هنگامي كه مردم پس از طلاق در جامعه جشن مي گيرند، نمي توانند انتظار داشته باشند كه اخلاق پايدار باشند و روابط پايدار را برقرار كنند.

يكي از دلايل عدم طلاق، خوشبختي در جامعه است. در جامعه اي كه خوشبختي وجود ندارد، طلاق رو به افزايش است.

همراه با رسانه ها، مانند تلويزيون، كه دائما خشونت و غم و اندوه را تحريك مي كنند، به جاي يك مكالمه كه روابط را تقويت مي كند.

مطالبات مادي در زندگي مشترك

 • مطالبات مادي از قدرت مردان و زنان در چشم زنان به عنوان يكي از علل درگيري است.
 • در ميان زنان رابطه ي بيروني وجود دارد. زنان به روابط نامشخصي نياز دارند.
 • نتايج تحقيق در دانشگاه هاي خارجي بر روي زنان متاهل نشان مي دهد.
 • كه روابط خائنانه و غيرقانوني افزايش چشمگيري يافته است.
 • اين تحقيق نشان مي دهد كه اين افراد مرتكب اشتباه نمي شوند.
 • علت اصلي اين خيانت ها نارضايتي جنسي و عدم تامين مالي است.
 • پايبندي به ارزش هاي اخلاقي، معنوي و عاطفي طلاق را كاهش مي دهد.
 • و كاهش پايبندي بستر بسياري از اختلافات و طلاق است.
 • در ميان مردان بين سي و پنج تا چهل و پنج ساله، ازدواج علت بسياري از طلاق هاست.

دلايل طلاق زوجين

همچنين طلاق هايي در ميان افرادي كه دور از خانه هستند براي مدت زمان طولاني است.

اين افراد گاهي اوقات حدود يك روز در ماه هم كنار هم نيستند و طلاق و حتي خيانت در بين ان ها وجود دارد.

گاهي اوقات كلاس اجتماعي طلاق مي گويد طلاق در هر طبقه اجتماعي متفاوت است.

طلاق در طبقه متوسط ​​شايع است و در طبقه پايين جامعه، نرخ طلاق كم تر است.

يكي از دلايل طلاق، طبقه متوسط ​​افراد است.

 • وابستگي اقتصادي و سنت هاي قوي پيشگيري از طلاق را به دنبال دارند.
 • در طبقات بالا، زنان از رفاه اجتماعي بهره مند مي شوند.
 • اما كمتر احتمال دارد كه طلاق بگيرند.
 • اما در طبقه متوسط ​​زنان شاغل غير متكي به مرد خود هستند.

 

دوست پسر زنم1

پايين ترين نرخ هاي طلاق

پايين ترين نرخ هاي طلاق در بين فرهنگي ها و افراد فرهيخته ثبت شده است.

يك دهم از طلاق در پرستاران و كارمندان اداري وجود دارد.

مطالعه اي انجام شده در سال هاي اخير نشان مي دهد.

كه نيمي از بيماران بستري در بيمارستان به علت آسيب هاي ناشي از آسيب دستگاه تناسلي بوده است.

و و نيمي از آنها را در زمان خيانت تجربه كردند. پژوهش گران مي گونيد كه مرد ها ممكن است .

 • در هنگام انجام خيانت به همسر خويش و يا در هنگام رابطه نامشروع خيلي هيجان زده شوند.
 • و ايجاد رابطه در محل نامناسب انجام گيرد. ما درباره مسائل و آسيب هاي دختران زياد به شما گفتيم.
 • اما اين بار ممكن است بد نباشد نگاهي متفاوت به اين موضوع داشته باشيم.
 • دختران چه فكري در مورد دوستي با يك پسر مي كنند و اين دوستي در پسران چيست؟
 • دختران گمان مي كنند كه ديدگاه پسران همان است كه ان ها دارند.

شناخت ذهنيت جنس مخالف

اساس دوستي شناختن ديدگاه ها و ذهنيت جنس مخالف در برخورد با حوادث و رويدادها است.

به طوري كه اين تجربه را مي توان در زندگي مشترك استفاده كرد.

اما اين يك اصل گمشده در دوستي دختران و پسران است.

دختران تصور مي كنند كه پسران احساسات عاطفي دارند، و پسران نيز فكر مي كنند .

كه خانم ها نيازهاي جنسي فراواني دارند.

پسران روابط دوستي خود توجه بيشتري به ميل جنسي و غريزي خود مي كنند.

 • و پس از رابطه جنسي، آنها از نظر جنسي وابسته مي شوند.
 • به اين معني كه سكس در آنها براي ان ها مهم تر است.
 • آنها براي رسيدن به اين نياز به شانس در همه جلسات بعدي نگاه خواهند كرد .
 • و اين رابطه تا زماني ادامه مي يابد .
 • كه طرف مقابل به اين نياز پاسخ دهد.
 • اما هرگاه طرف مقابل مقاربت جنسي را رد كنند.
 • رفتار يا گفتار پسر تغيير كرده است.
 • يا ادامه مي يابد و يا رابطه از هم فرو مي پاشد.

پس در نهايت مي توان گفت كه:

حرف بسياري از مردان در مورد دوست پسر زنشان براي جدايي عاطفي و طلاق در ميان ان ها درست است و علت اصلي اين روابط هستند.

 

 

 • براي مشاوره در مورد خيانت همسر ميتوانيد با متخصصان و كارشناسان كانون مشاوران ايران تماس حاصل فرماييد .

                  ۰۲۱-۸۸۴۲۲۴۹۵  خط ويژه


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۴ تير ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۱۵:۲۵ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

تور تركيه

تور تركيه

امروز قصد داريم در خصوص تور تركيه يكي از ديدني ترين كشورهاي جهان صحبت كنيم. كشور تركيه يكي از پرطرفدارترين مقاصد گردشگري است كه در سال ميليون ها مسافر را به سمت خود مي كشاند. موقعيت جغرافياي ويژه تركيه سبب شد است كه محبوبت آن بيشتر شود. مي خواهيد چندين تجربه بسيار هيجان انگيز در كشور تركيه را بررسي كنيم.

معرفي كشور تركيه

كشور تركيه در بين دو قاره آسيا و اروپا قرار دارد و اين ويژگي سبب ارزش بسيار بالاي اين كشور زيبا شده است. در كشور تركيه معماري هاي بسيار چشم نوازي ديده مي شود. آب و هواي عالي تركيه سبب مي شود كه ايرانيان علاقمند به شركت در تور تركيه باشند. به طور كلي افرادي كه به تركيه سفر مي كنند قصد بازديد از دو شهر زيبا آنتاليا و استانبول را دارند ، البته ساير شهرهاي تركيه هم از ارزش خاصي برخوردار است. سواحل بسيار زيباي آنتاليا، فضاي جالبي كه در استانبول برقرار است بر ارزش اين كشور مي افزايد.
به طور كلي كشور تركيه حدود يك ساعت و 30 دقيقه از ايران عقب تر است. كوچه پس كوچه هاي كشور تركيه يادآور خاطرات بسيار جالبي است كه قدم زدن در آن خالي از لطف نيست.زبان و فرهنگ مردم تركيه

زبان رسمي مردم در كشور تركيه “تركي” است. البته اين زبان با زبان تركي كه در ايران استفاده مي شود تفاوت واضحي دارد و از يك سري اصول و قواعد خاص زبان استفاده مي شود. واحد پول در تركيه لير است، هزينه زندگي به طور كلي در تركيه مناسب است و نمي تواند گفت كه بازديد از هر منطقه اي نياز به پرداخت هزينه بالايي دارد.
مردمان تركيه آنقدر مهربان هستند كه قدم زدن در اين شكور هرگز حس غربت را در افراد زنده نخواهد كرد. در جاي جاي اين كشور جشن هاي سنتي برگزار مي شود و بهترين غذاهاي محلي عرضه مي شود به اين ترتيب خو گرفتن به فرهنگ مردمان تركيه كار دشواري نيست.
سرويس حمل و نقل عمومي در كشور تركيه بسيار مناسب است و شما مي توانيد به سادگي از انها استفاده كنيد. اغلب مردمان تركيه مي توانند زبان فارسي را متوجه شوند به اين ترتيب به سادگي مي توان با گروه هاي مختف در كشور تركيه ارتباط گرفت.
در رسم و رسومات كشور تركيه مهمان نوازي نقش بسيار مهمي دارد و هرگز با رفتار نامناسب روبرو نمي شويد. عموما مردمان استانبول به مهربان ترين مشهور هستند البته ساير شهرهاي تركيه نيز لطف خاص خودش را دارد.آب و هواي كشور تركيه

آب و هواي تركيه با توجه به عرض جغرافيايي كه دارد يكنواخت نيست و عموما مي توان 4 فصل را در اين كشور مشاهده كرد. آب و هواي مديترانه اي و همينطور فضاي مرطوب و ساحلي از شرايط جوي هميشگي در تركيه محسوب مي شود.
آب و هواي تركيه در تابستان

موضوع جالبي كه در خصوص آب و هواي كشور تركيه وجود دارد اين است كه در هواي داغ تابستان شاهد باران هاي سيل آسا هستيم! عموما تركيه كشور باران خيزي است و زمستان آن نيز به نوعي باراني و معتدل است.
افرادي كه علاقمند به شنا هستند مي توانند فصل تابستان را براي تور تركيه خود انتخاب كنند زيرا دماي آب دريا بسيار مناسب است.
آب و هواي تركيه در زمستان

در تركيه برف زياد مي بارد. يعني زمستان هايي سرد و برفي در انتظار اهالي كشور تركيه است. آب و هواي نيمه مديترانه اي در اطراف درياي مرمره استانبول ديده مي شود. بنابراين بارش برف در كشور تركيه امر طبيعي است. البته بارش برف نيز به صورتي است كه برف بر روي زمين نمي ماند و بسيار زود آب مي شود. بيشترين ميزان باران در ناحيه درياي سياه رخ مي دهد دور تا دور اين دريا از كوه هاي قفقاز پوشيده شده است.بهترين زمان سفر به كشور تركيه

تا به اينجاي كار متوجه شديم كه تابستان هاي تركيه گرم و شرجي است و زمستان هاي آن سرد و خشك! از طرفي امكان بارش باران در روزهاي گرم تابستان نيز وجود دارد بنابراين براي سفر به اين كشور بايد در ابتدا به سليقه خود رجوع كنيد.
در واقع افرادي كه علاقمند به برف هستند و از آب و هواي باراني لذت مي برند مي توانند فصول سرد سال را براي تور تركيه انتخاب كنند.
افرادي كه علاقمند به روزهاي گرم تابستان هستند و علاقه اي به بارش برف و يا پوشيدن لباس هاي زمستاني ندارند مي توانند ژوئن و يا آگوست را براي سفر خود انتخاب كنند. دماي هوا در ايام گرم تابستان بين 20 تا 24 درجه است.
اگر مي خواهيد به منطقه اي سفر كنيد كه هواي خنك دارد بهترين گزينه براي شما درياي سياه است، دماي هوا اغلب در اين منطقه بين 10 تا 20 درجه است ، قطعا چنين هوايي سبب مي شود كه شنا در دريا مناسب نباشد.
تركيه اغلب شب هاي سرد و خنكي دارد و بهترين گزينه براي افرادي است كه علاقه اي به فضاي گرم و مرطوب ندارند. كشور تركيه كشوري چهار فصل و همه پسند است.پرواز و فرودگاه هاي كشور تركيه

شركت هوايي معراج يكي از لاين هاي هوايي سفر به تركيه است كه به صورت چارتري نيز فعاليت مي كند.
فرودگاه استانبول داراي خطوط هوايي مختلفي از اقصي نقاط جهان است و به صورت روزانه به ايران پروازهاي مختلفي شكل گرفته است.مشهورترين جاذبه هاي گردشگري تركيه

اياصوفيه

يكي از مناطق ديدني بي نظير در كشور تركيه اياصوفيه نام دارد، اين مسجد بي نظير در ابتدا كليساي مسيحيت بوده است و معماري بي نظير اين مسجد سبب شده تا افراد مختلفي از سراسر جهان در تور تركيه از آن بازديد كنند. شكوه و شهرت اين مسجد خارق العاده است.
نام ديگر اين مسجد “هاگيا صوفيه” است. در ابتدا اين مسجد توسط سليمان اول ساخته شده است. اگر به بخش داخلي مسجد و ديوارها و سقف آن دقت كنيد نقاشي ها و نگارگري هايي مي بينيد كه معرف دين مسيحيت است. البته بخش هاي زيادي از مسجد مرمت و بازسازي شده است . امروزه اين بنا به موزه اي بسيار زيبا و تاريخي تبديل شده است و از جمله مهم ترين مناطق ديدني كشور تركيه محسوب مي شود.
شهر تاريخي افسوس

از ديگر مناطق اعجاب انگيز در كشور تركيه شهر تاريخي افسوس است كه در آناتولي تركيه قرار دارد. اين شهر در استان ازمير واقع شده است و در كتاب هاي مختلفي تاكيد شده است كه هفت خفتگان افسوس در اين شهر زندگي مي كردند. به هيچ عنوان نبايد فرصت بازديد از اين منطقه شگفت انگيز را از دست بدهيد.تاريخي ترين مناطق كشور تركيه

تاريخ بخش بزرگي از زندگي را به خود اختصاص داده است بنابراين بازديد از مناطق تاريخي كشور تركيه از ضروريات محسوب مي شود. كاپادوكيه يكي از مكان هاي تاريخي و بسيار زيبا در تركيه است كه ساخت ان به شش قرن قبل از ميلاد باز مي گردد. اين مكان داراي دودكش هاي افسانه اي و چشم اندازه هاي بي نظيري است. هر ساله يك سري فستيوال هاي بسيار جالب در اين منطقه برگزار مي شد به عنوان مثال تورهاي بالون هواي داغ از بهترين جشن هايي است كه در سفر به تركيه بايد تجربه شود.
كاخ توپ قاپي يكي از محبوب ترين جاذبه هاي گردشگري تور تركيه محسوب مي شود و ارزش تاريخي بسيار زيادي دارد. به فيلم هاي تركيه اي توجه كنيد ، قطعا نام و نشان اين مقصد باشكوه به گوشتان خورده است. اين قصر در دوران عثماني ها ساخته شده و در ابتدا محل سلطنت و حكومت عثماني ها بود. اين قصر زيبا امروزه تبديل به موزه اي با آثار بسيار ارزشمند و گرانقدر شده است كه بسياري از گردشگران را به سمت خود مي كشاند. قطعا بازديد از بخش هاي مختلف موزه براي ايرانيان بسيار لذت بخش است بنابراين بهتر است در سفر خود سري به اين بناي تاريخي زيبا بزنيد.عجيب ترين مناطق ديدني كشور تركيه

پاموك كاله

در كشور تركيه يك سري مناطق ديدني وجود دارد كه داراي فلسفه خلقت عجيبي است. پاموك كاله كه نام ديگر آن قلعه پنبه اي است از چشمه هاي بسيار مشهور در كشور تركيه محسوب مي شود. اين قلعه انقدر شگفت انگيز است كه هر ساله ميليون ها گردشگر را به سمت خود مي كشاند.
در اين منطقه چشمه هاي تراسي شكل وجود دارد كه با آب داغ طبيعي پر شده اند، اين آب سرشار از موادهاي معدني و بسيار مفيد هستند. چشم انداز اين ناحيه آنقدر زيباست كه هر سليقه اي را به خود جذب مي كند.
صومعه سوملا

صومعه سوملا از ديگر مناطق شگفت انگيز در تركيه محسوب مي شود كه حدود 1600 سال قدمت دارد و در كوه ملا قرار گرفته است. اين مكان دست ساز است به همين دليل ارزش باستاني آن زياد است. صومعه سوملا داراي يك كليسا و تعدادي اتاق خواب كوچك و زيبا است. عموما بازديد از اين منطقه در فصل بهار شگفت انگيز تر است.
البته موقعيت جغرافيايي اين بنا كمي خطرناك است و بهتر است فردي به عنوان راهنما همراه شما باشد. اين مكان اغلب يكي از مكان هاي مورد علاقه براي عكاسان به شمار مي رود.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۴ تير ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۱۴:۳۰ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

 

صحنه ديده شده در بچگي

سلام.من در 7 يا 8 سالگي با صحنه اي مواجه شدم كه يك بچه با پا به صورت بچه ديگري زد.از آن به بعد با ديدن همچين صحناتي مانند تكواندو و… تحريك ميشوم.در ذهنم نيز به اين موضوع فكر ميكنم.ميخواستم اين مسيله براي من حل شود


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۴ تير ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۱۳:۲۷ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

سوال شده 14 ساعت قبل در دوستي يا نامزدي توسط مهتاب

سلام من ۱۹سالمه و يه خاستگار دارم و دوسش دارم اما من موقعيت ازدواجو ندارم شايد تا دو سال ديگه هم نتونم.بعد تمايل هم ندارم باهاش دو سال دوست باشم چون من دانشجو پزشكي هستم درسمونم سنگينه وقت سرخاروندن ندارم حواسم پرت ميشه.اخلاق و تحصيلات داره و با معيارهاي من سازگاره نميدونم بايد چيكار كنم
ايا من ردش كنم  امكان داره از يكي ديگه خوشم بياد؟چون ميترسم بعداين،ديگه كسي باب ميلم نباشه..
 
 
 
1 پاسخ
پاسخ داده شده 28 دقيقه قبل توسط دكتر روانشناس حرفه اي (54,760 امتياز)
با سلام
دوست عزيز
ببينيد  اگر منظورتون از اينكه شرايطش رو نداريد بحث اينه كه فكر كه مي كنيد مي بينيد نمي تونيد از عهده مسئوليت زندگي بر بيايد يك مساله است كه خيلي مهمه و يا امادگي شروع زندگي مشارك داشتن و مديريت دو تا خانواده رو نداريد خب قطعا خودتون شناختتون از توانايي هايي كه داريد  به اندازه كافي مشخص است .و خب هر چند مورد خوبي هم باشند نبايد اقدام كنيد ..ولي اگر براتون  مساله  ازدواح اهميت داشته باشد ...و ايشون هم مورد مناسبي هستند خب چرا درس رو بهانه كنيد اگر ايشون تحصيل كرده هستند پس قطعا با شما كنار مي ايند ..
البته بايد درمورد مسائلي كه براي شما مهم است با ايشون صحبت كني و فكر نكنيد كه  در اينده خواستگار بهتر است نه اينكه  نباشد ولي گاهي موقعيت كه اكنون مي توانيد داشته باشيد .بعدا ممكن نداشته باشيد
در مورد مساله ازدواج هيچ وقت نبايد مداوم به اميد اينكه در اينده چطور خواهد شد رفتار كنيم ..و فرصت هاي حال حاضر را از دست بدهيد
بهتره حواستون به شرايط باشد ..اگر هم واقعا مساله ررس اهميت دارد و البته حق داريد چون رشته پزشكي فقط قبول شدنش مهم نيست و مهم اين است كه بتوانيد به درستي شرايط را پيش ببريد و مديريت كنيد ..
به هر حال اميدوارم خوشبخت و موفق باشيد ولي حتما از روانشناس كمك بگيريد و به يك باره تصميم نگيريد
و حتما اولويت ها و انتظارات را در نظر بگيريد و اصلا دوستي دو ساله درست نيست چون بيشتر به درس و ابندتون لطمه وارد خواهد كرد چون به عنوان دخار قطعا حساسيت هايي داريد
موفق باشيد

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۴ تير ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۱۱:۲۶ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

يكي از مسائل رايج و شايع ميان كودكان ” ترس ” است. مطالعات و بررسي هاي مختلفي كه انجام شده، نشان مي دهد كه كودكان بهنجار به نحو شگفت آوري دچار ترس هاي متفاوتي هستند. اگرچه كه ترس در ميان كودكان امري رايج است، اما ترس هاي شديد چندان متداول نيستند. به گونه اي كه عده اي از روان شناسان معتقد هستند كه ترس يك غريزه و ميل باطن ست كه بر اساس حكم اين غريزه، كودك دوست دارد كه بترسد و به نوعي از اين ترس لذت مي برد.

ترساندن كودكان يك عامل بسيار مخرب و زيان آور هم براي خود كودك و هم براي والدين مي باشد، لذا بجاي آن كه براي پيش گيري از كار خلافي كه كودك انجام خواهد داد، از ترساندن استفاده شود، بهتر است كه از همان ابتداي زندگي كودك يعني از هنگامي كه كودك به تدريج در حال رشد است، به گونه اي پرورش داده شود كه بتواند با درك مفهوم كار اشتباه، از انجام دادن آن خود داري كند، نه اين كه از ترس تنبيه شدن و يا ديگر عوامل ترس، از آن دوري گزيند. زيرا هنگامي كه كودك به زور ترس كاري را انجام دهد يا ندهد، همان كار خلاف خواسته ها و و تمايلات بزرگترها و والدين را در نبود آن ها و يا در خفا انجام مي‌دهد، و به اين علت در اين شرايط اين اعمال را انجام مي دهد كه؛ زور و ترسي وجود ندارد و با شدت و وحدت بيشتري انجام مي دهد و امكان دارد كه به انحرافات جانبي ديگر نيز كشيده شود. گاهي در كودكان خردسال، ديده شده كه به دليل رفتارهاي نادرست بزرگترها و والدين، در كودك چنان ترسي رخنه مي كند كه او از ديدن اشكال مشابه به عوامل ترس نيز، شديدا مي ترسد.

در زمينه ترس كودكان بيشتر بخوانيد:

كودك ترسو

علل و درمان اختلال فوبي يا هراس

ترس هايي خاص در كودكان ايجاد مي شود كه شايد علت آن را مي توان ؛ حافظه پويا و فرايندهاي شناختي آن ها دانست. امكان دارد كه عوامل ناآشنا در شرايطي سبب ايجاد ترس در كودك شود ( گريه كند). يكي از رايج ترين و شايع ترين ترس ها در بين كودكان ” غريبي كردن ” است. وقتي كودك با يك فرد غريبه رو به رو مي شود ، بغض مي كند، نگاهي به مادر و نگاهي به غريبه مي كند و ترس خود را با گريه بروز مي دهد و مقدار زماني طول مي كشد تا غريبه بتواند با كودك ارتباطي عادي برقرار كند.

يكي ديگر از ترس هاي دوران كودكي، ” ترس از جدايي ” مي باشد. اگر كودك متوجه شود كه مادرش قصد رفتن دارد، بعد از چند لحظه گريه را به سر مي دهد و عكس العمل ترس آلود نسبت به رفتن مادر بروز مي دهد. معمولا بين ۷ تا ۱۲ ماهگي، ترس از جدايي ظاهر مي شود و اوج آن ، در ۱۵ و ۱۸ ماهگي است. تدريجا كه سن كودك بيشتر مي شود، اين گونه ترس ها نيز كمتر مي شوند زيرا كودك به مرور بزرگ مي شود و مي تواند شرايط و موقعيت ها را درك كند و همچنين بازگشت مادرش را پيش بيني كند. تجربه هاي كودك در سال دوم به او كمك مي كند كه بتواند مشكلات ترس زا را حل كند.

هر كدام از كودكان، در مقابل موقعيت هاي ترسناك و ناراحت كننده، عكس العمل هاي خاصي را از خود بروز مي دهند. ترس مي تواند، از بسياري از حوادث نامطلوب، در بسياري از شرايط جلوگيري كند و همچنين سبب تجربه اي كافي براي انسان شود. براي از بين بردن ترس در كودكان، بايد تلاش شود كه بتوان محرك هاي ايجاد كننده ي ترس را از بين برد و يا اينكه از محيط كودك آن ها را دور كرد، زيرا به زور و اجبار كودك را نمي توان وادار كرد كه در مقابل محرك هاي ترس زا ، از خود ترس بروز ندهد.

زور و يا منطق و استدلال، در برطرف كردن و ازبين بردن ترس كودك، نقش تعيين كننده اي ندارند و تنها پروش بعضي از استعداد ها و همچنين كار هاي مثبت و آرامش اطرافيان مي تواند در كم كردن و عدم بروز ترس در كودكان تاثير به سزايي داشته باشد.

به صورت كلي؛ دختران نسبت به پسران ترس بيشتري از خود بروز مي دهند. به نظر مي رسد كه با افزايش سن، ترس ها كم مي شوند و بايد انتظار داشت كه واكنش هاي خفيف ترس و همچنين آن هايي كه به دوره ي به خصوصي از دوران رشد مربوط مي باشد به سرعت از بين بروند. اگر ترس – هرچند كوتاه مدت – در حد قابل ملاحظه اي اذيت كننده باشد، يا سبب تغيير در رفتار فرد شود و به آن ضربه وارد كند، بايد در پي چاره و حل آن برآمد.

در تحليل و ارزيابي و بررسي هاي ترس هاي دوران كودكي، يكي از عواملي كه بسيار مؤثر مي باشد، “نقاط عطف رشدي” است و هنگام قضاوت در مورد ترس كودكان، از اهميت بسياري برخوردار مي باشد.

بسياري از ترس ها مربوط به سن خاصي هستند و همچنين موقتي و ناپايدار هستند. اما با اين وجود احتمال دارد كه ترس هاي دوران كودكي، پي آمدهاي طولاني مدتي داشته باشند. افرادي كه در بزرگسالي دچار ترس مي شوند، در دوران كودكي نيز بيشتر از افرادي كه دچار ترس نيستند به ترس دچار بوده اند.

” ميلر” و همكارانش در تحقيقات خود،  ترس هاي متداول در سنين متفاوت را به شرح زيرشناسايي كرده اند:

            سن

 

۰-۶ ماهگي

۶-۹ ماهگي

۱ سالگي

۲ سالگي

۳ سالگي

۴ سالگي

۶-۱۲ سالگي

۱۳-۱۸ سالگي

۱۹ سالگي به بالا

                                           ترس ها

 

صداهاي شديد و بلند، عدم مراقبت

غريبه ها

جدايي، آسيب ديدگي، توالت

موجودات خيالي

برخي از حيوانات مانند سگ و گربه، تنهايي

تاريكي

مدرسه، رويداد هاي طبيعي ، آسيب بدني، آسيب اجتماعي

آسيب بدني، آسيب اجتماعي

آسيب بدني، رويداد هاي جنسي و طبيعي

 

به صورت كلي مي توان گفت كه؛ در هر مرحله ي سني، ترس هاي ويژه خود را دارد و فرار از محرك هاي ترس آور يك پاسخ طبيعيست. بهترين پاسخ به ترس هاي كودكان اين است كه، قبول كنيم كه در مجموع ترس هاي او زيان آور نيست. ولي بايد به اين نكته ي مهم توجه داشته باشيم كه ترس هاي كودكان معمولي اكثرا كوتاه مدت است و بعد از مدتي كوتاه، از بين مي روند و كودك با عاملي كه قبلا سبب بروز ترس در او شده است، رابطه اي نزديك برقرار خواهد كرد. اكثر والدين و دست اندركاران مسائل تربيتي با اين سوال مواجه هستند كه ” در مقابل ترس هاي كودكان خود بايد چه اعمالي را انجام دهند و چه اعمالي را نبايد انجام دهند؟ ” . به صورت كلي به اين سوال مي توان اين گونه پاسخ داد كه اگر كودك مي ترسد، نبايد اعمال زير را انجام داد:

 • به دليل ترسيدن كودك، او را در مقابل ديگران سرزنش و تحقير نكنيد و باعث خجالت او نشويد.
 • هرگز به ترس كودك خود نخنديد و نيز او را مورد تمسخر قرار ندهيد.
 • كودك را براي مقابله با ترس خود، تحت فشار قرار ندهيد، تنها زماني كه مطمئن هستيد كه او ظرفيت آن را دارد.
 • در مقابل ترس كودك از خود شكيبايي و صبوري نشان بدهيد.
 • با كودك با مهرباني برخورد كنيد.
 • در رابطه با ترس كودك؛ نه كودك را مقصر بدانيد نه خود را.
 • هرگز تصور نكنيد كه ترس هاي كودك رفتاري نامعقول و ناپسند است.

همچنين زماني كه كودك مي ترسد، اعمال زير را انجام دهيد:

 • به كودك خود اين فرصت را بدهيد كه در زمان هاي مختلف، با عامل ترس به تدريج آشنا شود و به آن نيز عادت كند. مثلا اگر از پرنده مي ترسد او را با يك پرنده در قفس آشنا كنيد تا متوجه شود كه پرنده ترسي ندارد.
 • ترس كودك خود را قبول كنيد و مطمئن باشيد كه او به زودي توانايي اين را خواهد داشت كه بتواند بر بسياري از مشكلات و ترس ها غالب شود.
 • قبل از آن كه كودك را با عوامل ترس آشنا كنيد، به او اين فرصت را بدهيد كه مدتي ازآن ترس فرار كند.
 • كودك را مورد توجه قرار دهيد و در هر فرصتي او را تشويق كنيد.
 • زماني كه كودك مي ترسد، او را مورد حمايت قرار دهيد.
 • درصورتي كه كودك با عامل يا موقعيت ترس آور، اجبارا مواجه شد، اين اجازه را به او بدهيد كه آن را تجربه كند، اما در اين شرايط او را زير نظر داشته باشيد و مواظب باشيد براي او اتفاقي رخ ندهد چون شايد نتواند با موقعيت ترس زا كنار بيايد.
 • با توجه به شخصيت كودك، ترس هاي او را تجزيه و تحليل كنيد و پس از شناسايي علت و ريشه ي ترس او، موقعيت هايي كه سبب ايجاد ترس در او مي شوند را ازبين ببريد تا ترس او كاهش يابد.
 • سعي كنيد با انواع ترس ها و چگونگي مقابله با آن ها آشنا شويد.
 • به شكلي ساده و قابل درك، براي كودك علت ترس را روشن و واضح توضيح دهيد، و در هر نوبت همان توضيح را تكرار كنيد تا به مرور كودك قدرت و توانايي پيدا كند و بعد از مدتي ترس او از بين برود.
 • به گونه اي با كودك خود برخورد كنيد كه به واقعه هاي غير حقيقي ايجاد كننده ي ترس، عادت كند.
 • به كودك خود اعمالي را كه توانايي انجام آن را دارد محول كنيد و از اين طريق، در او اعتماد به نفسش را افزايش دهيد.
 • اگر قبلا كودك از چيزي مي ترسيده، و اكنون مايل است كه به آن نزديك شود ، در اين جهت به او كمك كنيد.
 • اگر ترس موجود در كودك، بيش از حد طبيعي است و نيز سبب نگراني شما است، پيشنهاد مي شود به متخصص مربوطه يا روان شناس مراجعه شود.

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۴ تير ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۱۰:۱۴ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

زن و شوهر لبخند زدن در درمان هيچ ازدواج و خانواده كامل نيست.

در حقيقت، بسياري از مردم حتي ممكن است اعتراف كنند كه خانواده هايشان كاملا ناكارآمد هستند.

خانواده هاي سنتي تنها نوع خانواده هايي نيستند كه به نظر مي رسد مشكلي دارند.

از آنجا كه ازدواج و خانواده امروزه در همه اشكال و اندازه ها قرار دارد.

مشكلات زناشويي و خانوادگي مي تواند بر تمام خانواده هاي غير سنتي نيز تأثير بگذارد.

از جمله خانواده هاي همجوار، خانواده هاي گسترده، خانواده هاي تك نفره و خانواده هاي داراي پدر و مادر هم جنس.

انواع مختلف خانواده ممكن است تحت تاثير همه انواع مشكلات قرار بگيرند.

با اين حال، چند استدلال بسيار رايج وجود دارد كه در بسياري از خانواده ها بوجود مي آيند، و باعث استرس و مشكالت ناخوشايند مي شوند.

برخي از استدلال هاي رايج  مشاوره ازدواج و درمان خانواده ممكن است موارد زير باشد.

 • خيانت
 • حسادت
 • اختلافات مالي
 • پرورش كودك
 • مسئوليت هاي خانوار
 • سوء مصرف مواد
 • بيماري هاي روحي
 • شورش نوجوان
 • مسيرهاي مختلف حرفه اي 
 • غيره

مشاوره ازدواج و درمان خانواده

زوال و مشكلات خانوادگي

ابتلا به زوال و مشكلات خانوادگي در ابتداي كار معمولا كمتر است.

حل اين مسائل در اسرع وقت ممكن است به كاهش بيشتر عوارض منفي در جاده كمك كند.

براي مثال زوج هاي متاهل كه مسائل خود را حل نمي كنند، ممكن است طلاق بگيرند كه بر فرزندان و همچنين خودشان تأثير مي گذارد.

در واقع، بسياري از كارشناسان ارشد پدر و مادر بر اين باورند كه جدايي و طلاق در مورد فرزندان خانواده بيش از بزرگسالان است.

ازدواج و خانواده درماني براي افرادي كه نياز به كمك دارند مسائل مربوط به زندگي آنها را تحت تاثير قرار مي دهد.

همكاري با يك درمانگر مي تواند به خانواده كمك كند تا امكان طلاق را كاهش دهد و مي تواند به آنها كمك كند كه كمتر بحث كنند و بهتر ارتباط برقرار كنند.

مشاوره ازدواج و درمان خانواده منجر به يك زندگي منسجمتر در خانه و استرس كمتري در مورد هر كس مي شود.

متخصصان در اين زمينه ممكن است به مسائل مربوط به بين همه اعضاي مختلف خانواده كمك كنند.

ويژيگي ازدواج و مشاور خانواده

آنها ممكن است سعي كنند به عنوان مثال، و همچنين بين خواهر و برادر، والدين و فرزندان و پدر و مادر و فرزندان گام به گام، مسائل ميان زوج ها را كمك كنند.

با توجه به نوع خانواده كه با آنها همكاري مي كنند، آنها ممكن است براي بهبود روابط خانوادگي نيز تلاش كنند.

براي مثال، اگر يك نوجوان با پدربزرگ و مادربزرگ خود زندگي كند، ممكن است درمانگر بتواند به آنها در رابطه پدربزرگ و مادربزرگش كمك كند.

تبديل شدن به يك ازدواج و مشاور خانواده، نياز به چند ويژگي خاص دارد.

گذشته از يك علاقه واقعي در كمك به خانواده ها، ازدواج و درمانگران خانواده بايد شنوندگان و ارتباط برقرار كنند.

آنها بايد قادر به گوش دادن به نگراني هاي هر فرد با يك گوش بي طرف و بدون قضاوت باشند.

آنها همچنين بايد بتوانند به هر يك از اعضاي خانواده كمك كنند تا با يكديگر صلح آميز و موثر ارتباط برقرار كنند.

اگر به دنبال تبديل شدن به يك ازدواج و “مشاوره خانواده” هستيد، بايد با شنيدن زوج ها و خانواده ها “راحت لباس هاي كثيف خود را”، به راحتي صحبت كنيد.

هنگامي كه در درمان، اكثر افراد در نهايت شروع به احساس راحتي مي كنند، و در مورد مشكلات شخصي و صميمي خود را باز مي كنند.

اگر شنيدن درباره مسائل مانند مشكلات جنسي زن و شوهر باعث ناراحتي شما نشود،

 

چرا ما نياز به ازدواج و خانواده داريم؟

“براي نگه داشتن و نگه داشتن از اين روز به جلو، براي بهتر، براي بدتر، براي ثروتمندتر، براي فقيرتر، در بيماري يا سلامتي، عشق ورزيدن و گرامي داشتن” تا زماني كه مرگ ما را بخشي “.

در يك زمان، اين كلمات در واقع به معناي چيزي در هر ازدواج بود.

متأسفانه امروز، تحقيقات نشان داده است كه تقريبا نيمي از تمام ازدواج ها در طلاق پايان مي يابند، كه مي تواند براي همه افراد بسيار خطرناك باشد.

با اين وجود، حتي اگر زوج ها طلاق نگيرند.

پيامدهاي يك زندگي منسجم نيز مي تواند نتايج بسيار ناخوشايندي دراز مدت داشته باشد.

متخصصان ازدواج و خانواده در خدمت كمك به زوج هاي متاهل و خانواده هستند و به طور مؤثرتر ارتباط برقرار مي كنند و اختلافات خود را از بين مي برند.

براي بسياري از خانواده ها، ازدواج و درمان خانواده اغلب زمان خوبي صرف مي شود، كاهش زمان صرف مبارزه و همچنين خطر طلاق.

چرا ما نياز به ازدواج و خانواده داريم؟

چه كارهايي ازدواج و خانواده انجام مي شود؟

اگرچه اغلب خانواده ها مشكلاتي دارند و بسياري از آنها استدلال هاي مكرر دارند، ممكن است دشوار باشد كه دلايل اساسي اين استدلال را مشخص كنند.

با اين حال، اين اغلب يكي از اولين وظايف يك ازدواج و درمانگر خانواده است.

براي انجام اين كار، ازدواج و درمانگر خانواده براي اولين بار نياز به ملاقات و صحبت با همه اعضاي خانواده درگير در درمان است.

اغلب اوقات، درمانگر با همسر يا خانواده ملاقات خواهد كرد.

با توجه به ماهيت مشكل و وضعيت خانوادگي، آنها ممكن است فقط با يك زن و شوهر ازدواج كنند.

و يا با خانواده به طور كلي. اين مي تواند به آنها كمك كند تا ببينند كه چگونه هر يك از اعضاي خانواده به ديگران واكنش نشان مي دهند.

در برخي موارد، درمانگر ممكن است تصميم بگيرد كه به طور جداگانه با اعضاي خانواده ملاقات كند.

در طول جلسات درمان، صحبت كردن معمولا شغل اعضاي خانواده است به جاي درمانگر.

مشاوره ازدواج و درمان خانواده روانشناسي

ازدواج و درمانگر خانواده اغلب بيشتر از صحبت كردن در اين جلسات گوش فرا مي دهد.

درمانگر نيز اعضاي خانواده را به دقت براي زبان غير زبان كلامي و يا سرنخهايي كه ممكن است در معرض مشكلات خاص قرار بگيرد، تماشا كنند.

به عنوان مثال، يك ازدواج و درمانگر خانوادگي كه شاهد يك نوجوان نورد چشم او مي تواند نتيجه بگيرد كه اقدامات مانند اين ممكن است باعث شود پدر و مادر او بي احترامي شود.

پس از كشف برخي از علل احتمالي اساسي مشكلات عمده در يك خانواده، مشاوره ازدواج و درمان خانواده ميتواند از طريق مسائل مربوط به خانواده به عنوان يك كل كار كمك كند.

درمانگر اغلب به عنوان مثال راهنمايي براي اعضاي خانواده نااميد كننده ارائه مي دهد و يا ممكن است به آنها در مورد چگونگي برقراري ارتباط مؤثرتر آموزش دهد.

اگر ميخواهيد يك متاهل و متخصص روانشناسي خانوادگي شويد.

به خاطر داشته باشيد كه درمان سحر و جادو نيست كه تمام بحثها را در يك خانوار به پايان برساند. استدلال بخشي از بودن در يك خانواده است؛

فقط با قلمرو مي آيد به جاي تدريس خانواده ها در مورد چگونگي متوقف كردن استدلال، به عنوان يك ازدواج و درمانگر خانوادگي، به آنها كمك مي كنيد تا بتوانيد به طور موثر ارتباط برقرار كنيد،

از طريق اختلافات خود كار كنيد و به يك واحد خانواده قوي تبديل شويد – حتي اگر اين يك استدلال گاه به گاه باشد.

كجا يك مشاور خانواده كار مي كند؟

ازدواج و درمانگران خانواده ممكن است در تعدادي از تنظيمات مختلف كار كنند. اين ممكن است شامل دفاتر خدمات اجتماعي، يا جامعه و امكانات بهداشت روان باشد.

با اين حال، بسياري از متخصصان ازدواج و خانواده، تصميم مي گيرند شيوه هاي خصوصي خود را باز كنند.

در انجام مشاوره ازدواج و درمان خانواده ، زوج هاي متاهل و خانواده ها مي توانند خدمات خود را پيدا كنند و در مراكز درمانگر ملاقات كنند.

چند متاهل و خانواده متخصصان ممكن است حتي تماسهاي خانه را انجام دهند كه شامل بازديد از يك خانوار براي مشاهده وضعيت زندگي مي شود.

كجا يك مشاور خانواده كار مي كند؟

 

الزامات آموزش و پرورش براي تبديل شدن به مشاور ازدواج و درمان خانواده چيست؟

حرفه مشاوره ازدواج و درمان خانواده به طور كلي شامل معالجه خوبي از تحصيلات است، شبيه به ساير سلامت روان و شغل درماني. افرادي كه علاقه مند به دنبال كردن شغل هاي مشاوره و ازدواج هستند،

معمولا با كسب مدرك كارشناسي در زمينه هايي مانند زير شروع مي شود.

در حالي كه اين ميزان را كسب مي كنيد، دانش آموزان بايد دوره هاي آموزش در مورد ازدواج و موقعيت هاي خانوادگي را تمرين كنند.

اكثر مناطق همچنين به كساني كه دنباله ازدواج و خانواده درمانگر حرفه اي براي كسب مدرك كارشناسي ارشد نيز نياز دارند ، به ويژه اگر آنها مايل به ازدواج مجدد و مشاوران خانواده هستند.

علاوه بر شرايط خاص تحصيلي، شما نيز ملزم به تكميل چند ساعت كار ميداني هستيد. تعداد دقيق ساعت مورد نياز از دولت به حالت متفاوت است.

مشاور خانواده درخواست متقاضيان را براي تكميل ۱۵۰۰ ساعت كار تحت نظارت.

به عنوان مثال، در حالي كه كاليفرنيا نياز به ۳۰۰۰ ساعت تجربه كار تحت نظارت. با توجه به اين الزامات، مجوز هيئت دولت شما بررسي مي شود.

درباره MFT Degrees Online بيشتر بخوانيد .

چه ميانگين حقوق سالانه براي يك متخصص درمان ازدواج و خانواده چيست؟

طبق گزارش اداره آمار كار ايالات متحده، پزشكان ازدواج و خانوادگي دستمزد سالانه به ميزان ۵۱،۷۳۰ دلار در ماه مي ۲۰۱۴ به دست آورده اند.

۱۰ درصد از اين حرفه حقوق سالانه را به مبلغ ۷۸،۹۲۰ دلار به دست آورده است. كساني كه در دولت دولتي يا دولت محلي مشغول به كار هستند.

متخصصان ازدواج و خانواده هستند كه معمولا بيشترين آنها را انجام مي دهند.

و نيوجرسي و كاليفرنيا نمونه هايي از دو ايالت هستند كه ازدواج و درمانگران خانواده را بيشتر از ميانگين ملي مي پردازند.

منبع: سايت “مشاوره خانواده” همواره در كنار شماست.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۴ تير ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۰۹:۱۳ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ]
.: Weblog Themes By tibablog :.

درباره وبلاگ

آموزش از طريق مشاوره پيش از ازدواج تا زوج درماني و مشاوره خانواده. راهنمايي و مشاوره تلفني ازدواج و خانواده مركز تهران و جنوب ۰۲۱۸۸۴۱۹۸۳۲ مركز مشاوره شمال و شرق ۰۲۱۲۲۲۴۷۱۰۰ شمال و غرب تهران ۰۲۱۲۲۳۵۴۲۸۲ مشاوره ازدواج و خانواده شامل آموزش مهارت هاي رفتار با همسر آينده خانواده همسر زوج درماني شناسايي فرد مناسب و از همه مهمتر اطمينان پيش از ازدواج از يك انتخاب درست است! عوامل زيادي در اين امر دخيل هستند كه بايد مورد بررسي و دقت نظر هنگام همسريابي و يا حتي دوست يابي قبل ازدواج به آن توجه كرد. رفع دعواي زن و شوهر و فرزندان اعتياد و مشاوره فردي
نويسندگان
لینک دوستان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 4037
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب