مشاوره خانواده ، ازدواج، كودك و نوجوان
مشاوره خانواده ، ازدواج، كودك و نوجوان ۰۲۱۸۸۴۱۹۸۳۲


يك دوره كوچك از زمان ثبت نام يك محرك بصري توسط ذهن ناخودآگاه و شناخت آگاهانه از آن وجود دارد - بين زماني كه ما سيب را مي بينيم و زمان آن را به عنوان يك سيب مي شناسيم. ذهن ما از چشمان ما عقب است، اما با چه مدت؟ و اين چگونه بر واكنش ما نسبت به جهان اطراف ما تاثير مي گذارد؟

برخي برآوردها مي گويند كه تاخير زماني تنها 100 ميلي ثانيه است، بعضي ديگر 500 ميلي ثانيه است. يك مطالعه جديد توسط روانشناسان دانشگاه تل آويو مي گويد كه پاسخ جايي نزديك به دومي است اما مي تواند بسته به پيچيدگي محرك ها متفاوت باشد.

پژوهشگر متي سلتي و ناظران او، دومينيك لمي و پروفسور يير برد هيم از گروه روانشناسي TAU، يافته هاي خود را در مجله علوم اعصاب شناختي گزارش دادند .

سالتي مي گويد: "ما براي فعاليت مغزي مرتبط با ادراك آگاهانه شكار مي كنيم." "هنگامي كه از طريق اين جهان سرگردان ميشويد، مي بينيد و مي شنويد چيزهايي كه ممكن است خود را به ذهن آگاه خود نشان دهند - و ديگران كه نمي كنند. ما علاقه منديم كه نشانه هايي كه مغز ما را به باز كردن اين ادراك ناخودآگاه به ذهن آگاه تبديل كند علاقه مند است - چه چيزي سبب مي شود ذهن ما آگاه شود. "

اتصال آگاهانه

طبق گفته Salti، اين علم پايه، بلافاصله به بازارياب ها با مباني جديد و پيشرفته تبليغاتي متعلق به بازار عرضه نمي كند. اما ممكن است سوالات طولاني درباره مسائل اسرارآميز بين ذهن آگاه و ناخودآگاه ما را پاسخ دهد.

در مطالعه خود، محققان فعاليت عصبي مرتبط با ادراك آگاهانه را اندازه گيري كردند. آنها افراد آزمايشي را به الكتروانسفالوگرافي (EEG) متصل مي كردند كه فعاليت مغزي را اندازه گيري كردند و سپس آنها را به محرك هاي بصري سريع - مكعب هاي مربعي بر روي يك صفحه نمايش كامپيوتر كه بسيار سريع و روشن خاموش مي شد، در معرض ديد قرار دادند. شركت كنندگان به منظور مشخص كردن اينكه آنها محرك را مشاهده كرده اند و محل آن را بر روي صفحه نمايش داده اند، دستور داده شد.

داستان هاي مربوطه

بعضي از شركت كنندگان توانستند مشخص كنند كه كجا تحريك ظاهر شد، اما نميتوانست آن را بهعنوان مكعب مربع شناسايي كند، و به محققان اجازه ميداد تا فعاليت مغز را با درك آگاهانه بررسي كند.

پيدا كردن آنچه چشم نمي بينم

اين مطالعه به دنبال كشف چشمي كه "نمي بينيد" است، اما مغز و ناخودآگاه ذهن ثبت مي شود. داده هاي EEG نشان داد كه بعد از قرار گرفتن در معرض محرك، ذهن آگاهانه در حدود نيم ثانيه - 300 تا 400 ميلي ثانيه سكوت كرد.

  روانشناسي كودك دبستاني

سالتي مي گويد: "زمانيكه ذهن آگاهانه به پا خيزد، به پيچيدگي محرك بستگي دارد." "پيچيده تر محرك ها مانند رنگ چشم يا كلمات نوشته شده در تي شرت گذار - طولاني تر ذهن آگاه خواهد شد تاخير. كشف جديد ما نه تنها در مورد زمان بندي اين اثر، بلكه در مورد استفاده از ادراك ناخودآگاه به عنوان يك ابزار براي مطالعه آگاهي. "

تا حدود 20 سال پيش، علم زمينه اي از آگاهي را ناديده گرفت، و آن را براي معاينه دقيق علمي بسيار ذهني بود. در حال حاضر پيچيدگي اين مشكل، روانشناسان جوان را تشويق مي كند تا راز آگاهي را مطالعه كنند؛آنها استدلال مي كنند كه ذهن آگاهانه "شكوه و جلال خلقت" است و به ما در درك انسانيت كمك مي كند.

سالتي شروع به تحصيل در مقطع دكترا در INSERM در فرانسه، معادل اروپا از موسسه ملي بهداشت ايالات متحده، تحت پروفسور Stanislas Dehaene.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۸ دى ۱۳۹۷ ] [ ۰۷:۵۷:۵۷ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]


طبق مطالعه انجام شده توسط محقق دانشگاه ويرجينياي كامبوآبد منتشر شده در شماره ماه دسامبر، سيگار كشيدن دخانيات از طريق يك لوله آب لوله كشي كاربر را به سموم يكسان - مونوكسيد كربن و نيكوتين - به عنوان پف كردن سيگار، كه مي تواند به اعتياد به نيكوتين و بيماري قلبي منجر شود، از مجله پزشكي پيشگيرانه آمريكا .

در طي هشت تا ده سال گذشته، سيگار كشيدن سيگار كشيدن با يك لوله آب، همچنين يك قليان يا شيشهاي ناميده مي شود، در ايالات متحده به خصوص در ميان بزرگسالان 18 تا 24 افزايش يافته است. اعتقاد به برخي از كاربران آب لوله اي اين است كه اين روش سيگار كشيدن تري و نيكوتين كمتري نسبت به سيگار كشيدن سيگار ارائه مي دهد و اثرات نامطلوب بهداشتي كمتري دارد.

"نتايج مهم هستند زيرا آنها شواهد بنيادي و علمي را ارائه مي دهند كه با افسانه تكراري تكرار مي شود كه مصرف سيگار كشيدن آب آشاميدني شامل مصرف افراد در معرض مواد شيميايي مضر است كه سيگاري هاي سيگاري انجام مي دهند." Thomas Eissenberg، Ph.D.، professor در بخش روانشناسي VCU.

وي گفت: "ما اميدواريم كه اين نتايج توسط پزشكان و مقامات بهداشت عمومي براي اطلاع رساني به افراد سيگاري در آب لوله كش استفاده شود كه خطر ابتلا به مواد مخدر را در اعتياد به نيكوتين و بيماري قلبي عروقي ايجاد مي كنند."

با توجه به آيزنبرگ، هيچ مطالعهاي كه قبلا انجام شده، اثرات سمي مرتبط با مصرف آب و سيگار در شرايط آزمايشگاهي و آزمايشگاهي را مقايسه نميكند.

بين سال هاي 2008 و 2009، Eissenberg، همراه با آلن Shihadeh، Sc.D.، استاديار در دانشگاه آمريكايي بيروت در لبنان، قرار گرفتن در معرض ماده سمي مرتبط با سيگار كشيدن آب و مصرف سيگار در 31 شركت كنندگان بين سنين 18 و 50 مقايسه شده است. هر شركت كننده دو جلسه 45 دقيقه اي را تكميل كرد، يكي از آنها تنباكو را با استفاده از لوله اي آبشاري سيگار مي كشيد و ديگري سيگار كشيدن را انجام مي داد. سطح نيكوتين و مونوكسيد كربن در خون شركت كنندگان اندازه گيري شد، همانند ضربان قلب، تعداد پف و حجم پف.

داستان هاي مربوطه

آنها دريافتند كه به طور متوسط، ميزان مونوكسيد كربن كه شركت كنندگان در معرض آن قرار داشتند، بيشتر از زماني كه سيگار كشيدن سيگار داشتند، بيشتر بود. به طور خاص، سطح COHb آب پمپ - مقدار مونوكسيد كربن كه به گلبول هاي قرمز وابسته است - سه بار براي سيگار مشاهده شد. با اين حال، آنها مشاهده كردند كه سطح نيكوتين اوج تفاوت ندارد - اما در معرض نيكوتين با هر دو روش دود سيگار كشيدن بود. بررسي تعداد و حجم هر يك از پف ها نشان مي دهد كه در مقايسه با سيگار كشيدن سيگار، سيگار كشيدن سيگار كشيدن با آب لوله كشي حدود 40 برابر بيشتر از دود است.

در كار قبلي شيعه ها مطالعاتي انجام داده اند كه نشان مي دهد دود لوله تنفسي آب پاش شامل تركيباتي است كه موجب سرطان و ساير بيماري ها مي شوند، بنابراين مقدار زيادي از دود در هنگام استفاده از لوله هاي آب، در معرض خطر براي تيم تحقيقاتي بود.  تست روانشناسي

آيزنبرگ، مدير آزمايشگاه فارماكولوژي رفتاري باليني VCU و محقق با موسسه مطالعات دارويي و الكل VCU و شيعه، مدير آزمايشگاه تحقيقاتي آيرسول دانشگاه آمريكايي بيروت، مطالعات آزمايشگاهي خود را در رابطه با سيگار كشيدن آب آشاميدني ادامه مي دهند براي بررسي چگونگي استفاده از مواد شيميايي خطرناك ديگر كه افراد و گروه ها درگير اين رفتار مي شوند، استنشاق مي شود. آنها اميدوارند كه مطالعات گسترده در آينده در مورد اثرات بهداشتي مصرف دخانيات به طور جداگانه براي افراد سيگاري آب لوله گاز را بررسي كند تا ميزان مصرف سيگار كشيدن آب آشاميدني را با بيماري هاي ناشي از دخانيات مرتبط سازد.

 http://www.vcu.edu./


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۸ دى ۱۳۹۷ ] [ ۰۷:۵۵:۵۳ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]


"چرا اين است كه مردان مي توانند بدبخت باشند و زنان بايد مرواريد و لبخند بپوشند؟" نويسنده لين هكت شفران نوشته است. پاسخ، بر اساس يك مقاله در مجله بينايي ، ممكن است در تفسير ما از عبارات صورت قرار گيرد.

در دو مطالعه، محققان از افراد خواستند كه جنس يك سري از چهره ها را شناسايي كنند. در اولين مطالعه، چهره هاي اندروژنيك با ابروهاي پايين و لب هاي تنگ (عبارات خشمگين) بيشتر احتمال دارد به عنوان مردي شناخته شوند و صورت با لبخند و ابروها (بيان شادي و ترس) اغلب به عنوان زنانه شناخته مي شود.

در مطالعه دوم، چهره هاي مرد و زن با استفاده از بيان شادي، خشم، غم و اندوه، ترس يا بيان خنثي استفاده مي شود. به طور كلي، افراد قادر به شناسايي چهره هاي مردانه سريع تر از چهره هاي زنانه بودند، و چهره هاي زن كه خشم را نشان مي داد، طولاني ترين آنها را شناسايي كرد.

داستان هاي مربوطه

Ursula Hess، PhD، از گروه روانشناسي گفت: "پژوهش حاضر نشان مي دهد كه ارتباط بين خشم و مردان و شادي و زنان بسيار قوي است كه مي تواند تصميمات مربوط به جنسيت فرد ديگري را تحت تاثير قرار دهد، زماني كه شخص به طور خلاصه نگاه مي كند." ، دانشگاه كبك در مونترال.

براساس گزارش، يافته هاي اين مطالعه و همچنين ديگران منجر به اين ايده مي شود كه "چهره يك سيستم سيگنالينگ اجتماعي پيچيده است كه در آن سيگنال ها براي احساسات، نيت هاي رفتاري و جنسيت همگي با يكديگر همپوشاني دارند".

هس گفت كه همان نشانه هايي كه صورت را به نظر مي رسد مردانه است - پيشاني بالا، فك مربع و ابروهاي ضخيم تر - با ادراك سلطه ارتباط دارد. به همين ترتيب، ويژگي هايي كه باعث ايجاد يك چهره مي شوند، زنانه است - چهره اي گرد، كودك با چشمان بزرگ - با ادراك افراد قابل دسترسي و گرم ارتباط دارد.

مشاوره خانواده      

"اين تفاوت در نحوه ادراك احساسات و ويژگي هاي اجتماعي دو جنس مي تواند پيامدهاي قابل توجهي براي تعاملات اجتماعي در تعدادي از تنظيمات داشته باشد. تحقيقات ما نشان مي دهد كه سطوح معادل خشم در مقايسه با مردان بيشتر به عنوان زنان نشان داده مي شود، و شادي به عنوان بيشتر شديد زماني كه توسط زنان به جاي مردان نشان داده شده است. همچنين نشان مي دهد كه اين احتمال كمتر براي مردان به عنوان گرم و مراقبت و براي زنان به عنوان غالب درك مي شود.

اين تحقيق بخشي از يك مجموعه بزرگتر از مطالعات است كه نشان مي دهد چهره هاي مردانه به عنوان بدبختي و چهره زنان شادتر مي شود. تيم Hess همچنين بررسي ويژگي هاي ديگر چهره اي است كه بر احساسات مردم تأثير مي گذارد، از جمله تأثير نشانه هاي پيري مانند چروك و چروك ها بر ادراك احساسات در چهره سالمندان.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۸ دى ۱۳۹۷ ] [ ۰۷:۵۳:۲۹ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

نانسي پدرسن از دانشگاه جنوبي كاليفرنيا و همكارانش در سوئد در اولين مطالعه نشان داد كه ارتباط مثبتي بين آمادگي جسماني نوجوانان و عملكرد شناختي بزرگسالان وجود دارد كه سلامت قلبي عروقي بهتر در پسران نوجوان با نمره بالاتر در طيف وسيعي از آزمونهاي هوشمندي ارتباط دارد تحصيلات بيشتر و درآمد بعد از آن در زندگي.

پدرسن، استاد روانشناسي كالج نامه ها، هنر و علوم دانشگاه ايالتي ايالات متحده آمريكا گفت: "در دوران نوجواني و بزرگسالي، سيستم عصبي مركزي پلاستيك قابل توجهي را نشان مي دهد." "با اين حال، تأثير تمرين در شناخت هنوز معلوم نيست."

Pedersen، نويسنده ماريا ماريا -برگ از دانشگاه گوتنبرگ و تيم تحقيقاتي اطلاعاتي را براي همه 1.2 ميليون نفر از مردان سوئدي بين سالهاي 1950 و 1976 كه در سن 18 سالگي به خدمت سربازي احضار شده بودند، مورد بررسي قرار دادند.

در هر اندازه اي از عملكرد شناختي، آنها از توانايي كلامي تا عملكرد منطقي تا ادراك هندسي به مهارت هاي مكانيكي، تجزيه و تحليل كردند. ميانگين نمرات آزمون با توجه به آمادگي هوازي افزايش مي يابد.

محققان دريافتند، نمرات آزمونهاي هوشمند همراه با قدرت عضلاني افزايش نيافته است.

پدرسن توضيح داد: "ارتباط مثبت با نمرات اطلاعات محدود به آمادگي قلبي عروقي، نه قدرت عضلاني، حمايت از اين مفهوم است كه ورزش هوازي، شناخت را از طريق سيستم گردش خون به اثبات بر قابليت انعطاف پذيري مغز بهبود مي بخشد."

نتايج مطالعه - در شماره كنوني PNAS Early Edition - نشان مي دهد كه اهميت داشتن سالم تر شدن بين 15 تا 18 سالگي در حالي كه مغز هنوز در حال تغيير است نشان مي دهد.مشاوره اينترنتي   

پسران كه سلامت قلب و عروق خود را بين 15 تا 18 ساله بهبود بخشند، نمرات معناداري بيشتري را نسبت به افرادي كه در يك دوره زماني مشابه سالم بودند، نشان دادند. در طولاني مدت، پسراني كه در سن 18 سالگي مناسب تر بودند، احتمال بيشتري براي رفتن به كالج بيشتر از همتايان كمتري داشتند.

داستان هاي مربوطه

"علت مستقيم نمي تواند ايجاد شود، با اين حال، اين واقعيت كه ما ارتباط بين شناختي و آمادگي قلبي عروقي، اما نه قدرت عضلاني و پيش بيني طولي را با آمادگي قلبي عروقي در پيشرفت تحصيلي نشان داديم، به نفع تأثير قلب و عروق بر عملكرد مغز، "پدرسن گفت.

در نمونه خود، محققان 260،000 جفت كامل خواهر، 3000 مجموعه دوقلوها و بيش از 1400 مجموعه دوقلوهاي مشابه را مشاهده كردند. با داشتن بستگان، تيم تحقيقاتي را قادر مي سازد تا ارزيابي كند كه آيا نتايج ممكن است منعكس كننده محيط خانواده مشترك يا تاثيرات ژنتيكي باشد.

با توجه به مطالعات انجام شده، حتي در ميان جفت دوقلو يكسان، ارتباط بين سلامت قلب و عروق و هوش نيز باقي مانده است. بنابراين، نتايج انعكاسي از تاثيرات ژنتيكي بر سلامت و هوش قلب و عروق نيست.پدرسن توضيح داد كه نتايج دوقلو، در عوض، به حمايت بيشتري از اين احتمال كه يك رابطه علي وجود دارد وجود دارد.

Pedersen گفت: "نتايج حمايت علمي از سياست هاي آموزشي براي حفظ يا افزايش آموزش فيزيكي در برنامه هاي درسي مدرسه ارائه مي كنند." "ورزش فيزيكي بايد يك ابزار مهم براي ابتكارات بهداشت عمومي باشد تا بهينه سازي عملكرد شناختي و پيشگيري از بيماري در سطح جامعه باشد."


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۸ دى ۱۳۹۷ ] [ ۰۷:۵۰:۴۶ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]


به گفته محققان دانشگاه Uniformed Services، زنان مبتلا به بيماري عروق كرونر (CAD) كه مصرف داروهاي ضد افسردگي و ضد اضطراب را گزارش مي دهند، خطر ابتلا به بيماري هاي قلبي عروقي، از جمله حملات قلبي و سكته مغزي و مرگ و مير را در مقايسه با زنان مصرف كننده اين دارو افزايش مي دهند. از علوم بهداشتي (USU).

گزارش هاي اخير خود را از "ارزيابي سندرم اسكيزوفرني زنان" (WISE) گزارش مي دهند كه "استفاده از داروهاي روانگردان و خطر حوادث قلبي عروقي ناگوار در زنان مبتلا به بيماري قلبي عروقي مكرر است." مطالعه WISE، كه توسط موسسه ملي قلب، ريه و خون ملي موسسات بهداشتي حمايت مي شود، شامل محققان در نقاط مختلف مطالعه در سراسر ايالات متحده مي شود و براي توسعه روش هاي بهبود يافته و درك بيماري هاي عروق كرونر در زنان طراحي شده است.

داستان هاي مربوطه

بر اساس اولين نويسنده اين مقاله، ديويد S. كرانتز، Ph.D.، استاد و رئيس بخش روانشناسي پزشكي و باليني در ايالات متحده آمريكا، چندين مهم از اين پژوهش براي زنان مبتلا به CAD مشكوك وجود دارد. با اين حال، او همچنين تأكيد كرد كه اين يك مطالعه همبستگي و نه يك كارآزمايي باليني است، بنابراين نتايج اين مطالعه قطعي نيست.

دكتر كرانتز مي گويد: "از آنجا كه افسردگي عامل مهمي براي عوارض و مرگ و مير CAD مي باشد، زنان مبتلا به CAD ممكن است براي افسردگي درمان نشوند." "مصرف اين داروها ممكن است نشانگر افسردگي باقي مانده باشد و افسردگي باقي مانده در اين زنان ممكن است باعث افزايش موارد CAD شود، اما بايد توجه داشت كه مصرف داروهاي ضد افسردگي و ضد اضطراب ممكن است سودمند باشد و در واقع مضر باشد براي بعضي از زنان. "

دكتر كرانتز همچنين گفت كه زنان مبتلا به CAD مشكوك اغلب درد قفسه سينه ناشناخته اي دارند، از آنجا

  آيا من همجنس باز هستم؟ 

كه روش هاي تشخيصي سنتي CAD - به عنوان مثال، آنژيوگرافي كرونري - ممكن است وجود بيماري را تشخيص دهد.

دكتر كرانتز گفت: "بسياري از زنان با درد قفسه سينه تشخيص داده نمي شوند و اين داروها را براي اين ناراحتي تجويز مي كنند." يافته هاي پيشين تحقيق WISE نشان مي دهد زنان با درد قفسه سينه ناشناخته مداوم كيفيت زندگي را كاهش مي دهند.

از آنجايي كه مطالعه WISE يك كارآزمايي باليني نيست، محققان بايد در مورد نتيجه گيري اين كه داروهاي ضد افسردگي و ضد اضطراب خود مسئول نتايج مطالعه WISE هستند، بسيار محتاط است، چرا كه بسياري از عوامل مي توانند در ارتباط با بيماران استفاده از اين داروها باشند. به همين دليل، كرانتز گفت، تحقيقات بيشتري بايد بررسي كند كه آيا عوامل مانند افسردگي و اضطراب اساسي، و نه داروها در خود، ممكن است مسئول اين نتايج باشد. اين يافته ها همچنين بر اهميت عوامل هيجاني و رواني-اجتماعي در زنان مبتلا به بيماري قلبي عروقي مؤثر تأكيد دارد.

اين مقاله در 6 اوت، 2009، مجله، منتشر شد قلب .


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۸ دى ۱۳۹۷ ] [ ۰۷:۴۸:۱۷ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

مشاوره ازدواج  مشاوره ازدواج  مشاوره ازدواج  مشاوره ازدواج  مشاوره ازدواج  مشاوره ازدواج

نتايج تحقيقات بيانگر آن است كه بازي با اشكال هندسي با تقويت مهارت هاي رياضي در كودكان همراه است

محققان دريافتند بازي كودكان پيش دبستاني با اشكال هندسي موجب افزايش مهارت هاي آنان در علوم، تكنولوژي، مهندسي و رياضيات در آينده مي شود.

اين محققان اعلام كردند: بازي با اشكال هندسي به خصوص در كودكان پيش دبستاني با خانواده كم درآمد و هوش پايين در رياضيات حائز اهميت است.

در اين تحقيق بيش از ۱۰۰ كودك سه ساله در سطوح مختلف اجتماعي و اقتصادي شركت كردند؛ برخي مهارت هاي آزمون در اين تحقيق درك كودكان از قطعه برداشته شده و تشخيص مكان آن در بالا يا پايين شكل بود.

مهارت فضايي كودكان با آزمون ساخت اشكال و مهارت رياضي آنان با روش پيشرفته و ساده شمارش اعداد و جمع و تفريق مورد بررسي قرار گرفت.

براساس يافته هاي اين تحقيق،كودكاني كه با كپي كردن اشكال هندسي بازي مي كردند در آزمون رياضي اوليه عملكرد بهتري داشتند

همچنين محققان دريافتند كودكان سه ساله خانواده هاي كم درآمد در مهارت هاي رياضي و فضايي عملكرد بهتري داشتند.

«برايان ويردن»، محقق اين تحقيق از دانشگاه «دلاوير» آمريكا، اظهاركرد: تجربه هايي از جمله بازي با اشكال هندسي و پازل موجب افزايش مهارت هاي كودكان و تقويت توانايي پاسخگويي به سوالات پيچيده رياضي در مقطع دبيرستان مي شود.

در اين رابطه بخوانيد :

آموزش به كودك

بازي با كودك و هوش كودك

مشاوره ازدواج

مقاله هاي بيشتر در رابطه با اين موضوع را در سايت مشاوره قبل ازدواج ببينيد

منبع: كودك و نوجوان


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۵ دى ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۱۵:۲۷ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

يكي از صفات ناشايست و خطر آفرين در زندگي مشترك، داشتن نگاه بدبينانه به شريك زندگي است. چنين نگاهي به عنوان آفتي بزرگ همانند موريانه بر ذهن شخص تاثير مي گذارد و رفته رفته او را از درون نابود مي كند.

 

علائم بدبيني و بدگماني

الف) نداشتن آرامش روح و روان

فرد بدبين در واقع به نوعي از ناهنچاري دچار شده كه در تضاد پيوسته با آرامش رواني اوست. انسان بدبين با خيال بافيي ها و تصورات پوچ آن قدر افكار منفي در ذهن خويش پرورش مي دهد تا بالاخره خود را تحت فشار روحي و رواني مي بيند. چنين كسي در صدد رسيدن به باور به خائن بودن كساني است كه اصلا درباره ي او خيانتي انجام نداده اند.

در نتيجه چنين افرادي در نهان ذهن خود پيوسته با پديده اي تلخ به ناخم اضطراب دست و پنچه نرم مي كنند. امروزه درصد قابل توجهي از مراجعين به اتاق مشاوره را زنان مرداني تشكيل مي دهند كه به چنين صفت مخربي دچار شده اند و برخي از آنها با رشد روز افزون تخيلات منفي، در آستانه ي بيماري رواني قرار دارند.

ب) منزوي بودن (معاشرت گريزي)

يكي از علائم بدبيني، گريزان شدن از حضور در جامعه و جلسات دوستانه و فاميلي است. از آنجا كه شخص بدگمان پيوسته در صدد پيدا كردن سرنخ هاي سوءظن به ديگران است، رفته رفته با اين عملكرد منفي، بدبيني خود را به افراد بيشتري توسعه مي دهد تا جايي كه اكثريت افراد جنس مخالف يا صنف مورد اتهام خويش را داخل دايره ي بدگماني خود مي بيند. در چنين شرايطي شخص بدبين از همه بيزار و متنفر مي شوود و احساس تمايل به حاضر شدن در جمع را از دست مي دهد.

پ) بي اعتمادي

شخص مبتلا به بدگماني، اعتماد خود را به اطرافيان از دست مي دهد و پيوسته درصدد پيدا كردن روزنه اي براي تصديق افكار منفي خود برمي آيد. هنگامي كه چنين حالت تلخي به فضاي خانواده و روحيۀ ي همسر سرايت مي كند، بازتاب هاي به مراتب بدتر و سنگين تري به بار مي آورد؛ به عنوان نمونه از آنجا كه همسر يك انسان بدبين، پيوسته خود را در معرض يك نگاه بي اعتماد و شكاك مي بيند دچار پيامدها و آسيب هاي جدي مي شود كه با هم برخي از اين آسيب ها را به اختصار مرور نكنيم.

 1. دلسردي

كانون گرم اوليه ي زندگي مشترك پايه هاي مستحكمي دارد كه در قيد محبت زن و شوهر به يكديگر است. در شرايطي كه يكي از طرفين به ديگري اعتماد نداشته باشد در واقع يكي از اصلي ترين پايه هاي محبت فرو مي پاشد و باعث دلسردي افراد به زندگي مي شود. روشن است كه وقتي هر يك از طرفين خود را در معرض بي اعتمادي و سوءظن ديگري ببيند توان خود را در ارائه ي محبت و برقراري ارتباط گرم با همسر از دست مي دهد و رفته رفته نسبت به او بي تفاوت مي شود.

 1. اختلال عاطفي

بي اعتمادي به همسر يكي از عوامل ايجاد ناهنجاري در روند ارتباط سازنده ي زندگي مشترك است و ب رميزانن علاقه مندي طرفين به يكديگر تاثير مستقيم مي گذارد. همسر بدبين با نگاه بي اعتماد خود شريك جنسي اش را تحت فشار مي گذارد و رفته رفته اوو را در معرض بحران محبت قرار مي دهد. توضيح بيشترآنگه زن يا مردي كه خود را با همسر بي اعتماد مواجه مي بيند به مقدار لازم از شريك جنسي خود محبت دريافت نمي كند و هنگامي كهه اين رويه ي ناهنجار به درازا مي كشد طرف مقابل با خلأ عاطفي دست و پنجه نرم مي كند و در نهايت دچار اختلال عاطفي و به تعبير ديگر فقر محبت مي شود.

 1. آسيب پذيري اخلاقي

هنگامي كه هر يك از زوجين به شريك جنسي خود بي اعتماد مي شود و توان خود را در ابراز محبت به همسر از دست مي دهدف دچار اختلال عاطفي مي شود. در چنين شرايطي بستر آسيب هاي اخلاقي هم فراهم مي شود. بررسي زندگي افرادي كه در آستانه ي سقوط اخلاقي قرار گرفته يا بددان مبتلا گشته اند به خوبي روشنگر اين واقعيت تلخ است كه اغلب آنها بحران كمبود محبت از طرف همسر روبه رو بوده و به خاطر احساس خلا عاطفي از فساد اخلاقي سردرآورده اند.

بسيار در خور توجه است كه درصد قابل توجهي از اين طيف را زن ها و مردهاي پايبند، وارسته و عفيفي در بر مي گيرد كه آسيب پذير شدن آنها در باور اطرافيان و غالب افراد ديگر نمي گنجد! برخي از اين گروه شخصيت هاي سرسخت و نفوذناپذيري هستند كه حتي قاموس انديشه ي خودشان ههخم توان هضم و پذيرش پديد آمدن رابطه ي غير اخلاقي را ندارد.

به برخي از اين نمونه ها توجه كنيد:

 1. خانم بيست و هت ساله اي كه دو فرزند دارد و شوهرش كاملا مذهبي و فرهنگي است، مي گويد: «خودم هم در خانواده اي پايبند و مذهبي بزرگ شده ام و اطلاعات مناسبي در زمينه هاي مذهبي و عمومي دارم. از آغاز ازدواج فشارهاي نابجا و تدريجي شوهر در قالب سختگيري شروع شد. گير دادن به رنگ لباس ها و هم كلام شدن من با مردهاي فاميل، آزارها تنبيهات بدني، بي مهري، و بي توجهي، دير آمدنش به خانه در پايان روز در حالي كه بسيار خسته بود، عدم توجه به مايحتاج و نيازهاي ضروري خانه، بي اهميتي به تفريح و بيرون بردن من و بچه ها، عدم توان لازم براي ارضاي غريزه جنسي و …

با تحمل چنين سال فشار روجي حالا به شكل اتفاقي به تماس تلفني يك مرد هم سن خودم پاسخ مثبت داده ام، البته در حد رابطه ي كلامي و عاطفي نه رابطه ي جنسي، من كه تحت هيچ شرايطي به هيچ مردي روي خوش نشان نمي دادم الان شيفته و دلداده ي اين رابطه ي كلامي شده ام و تمام دلخوشي ام در صبح ها زماني كه از خواب بيدار مي شوم اوست و اگر روزي با او صحبت نكنم به شدت به هم مي ريزم و روزم سياه مي شود!»

 1. خانم سي وساله اي كه يك فرزند دارد و شوهرش فرهنگي است و شخصيتي صد در صد عفيف و مذهبي دارد، مي گويد: « پس از ازدواج رفته رفته شوهرم به دانشگاه رفتنم ايراد مي گرفت و مي گفت: استاد مرد براي زن حرام است. از همان اول نمي توانستم به چشم هاي او اعتماد كنم، دو گانگي در رفتار و گفتارش اذيتم مي كرد. شوهرم نمي توانست نياز غريزي مرا برطرف كند. گاهي به او التماس مي كردم كه احساس مي كنم در گناه مي افتم، اما او اهميت نمي داد. الان كارم به جايي رسيده كه تمام وجودم را خستگي گرفته، زانوهايم سست شده اند، كمردرد شديد گرفته ام، از زمين گير شدنم خيلي هراسانم، تحمل ماندن در خانه را ندارم، تمام انگيزه هايم براي زندگي و حتي عبادت كم رنگ شده است و …

چندي پيش پيامكي اشتباهي از يك جوان مرا در هم ريخت. با وجود آنكه هنوز با او ارتباطي نداشتم تمام ذهنم را تسخير خود كرد و رد دروننم به او علاقه ي خاصي پيدا كردم. الان مدام فكر مي كنم كه چه مي شود باب رابطه ام را با او باز كنم و با او باشم!!»

خواننده هاي گران قدر، به دو مثال فوق توجه ويژه كنيد و ببينيد فقر محبت و بي توجهي به نيازهاي غريزي و عاطفي همسر حتي از سرسخت ترين انسان ها چه شخصيتي مي سازد!

ت) پنهان كاري

ابتلا به بدبيني و بدگماني درباره ي همسر، يكي از عوامل زمينه ساز در مخفي نگه داشتن رازهاي زندگي اوست. شخصي كه در زندگي مشترك به همسرش بدبين است پيوسته درصدد افشا نكردن اسرار ذهني خود برمي آيد. ريشه ي اصلي اين رفتار، سرايت دادن مريضي بدبيني به ساير افراد جامعه و در واقع امين ندانستن كسي در زندگي است. انسان بدگمان با عينك بدبيني خود تمام افراد را متهم مي كند. او نمي تواند محل امني را براي تخليه ي افكار خود پيدا كند.

ث) فراموش نكردن لغزش هاي همسر

يكي از علائم بدبيني به ذهن سپردن و تمركز كردن روي اشتباه هاي همسر است. زن يا شوهر بدبين نسبت به شخصيت واقعي همسرش سوء ظن پيدا مي كند. او به خاطر نگاه بدبينانه و تنگ نظري يا به تعبير ديگر بسته بودن نگاه به واقعيت شخصيت ديگران، توان پذيرش و تحمل اشتباه هاي همسر را از دست مي دهد. چنين شخصيتي ذهن خود را صندوقچه ي خطاهاي متنوع همسرش مي كند و نمي تواند آنها را به دست فراموشي بسپارد.

ج) استخراج توهين هاي پنهاني از گفتار و رفتار همسر

از نشانه هاي بدبيني، پيدا كردن واژه ها يا رفتارهاي خاصي از همسر است كه دربردارنده ي  اهانت يا قصد اهانت به او به شمار مي آيد.زوج ها بدبين پيوسته به دنبال يافتن شواهد مختلفي هستند كه با ذهنيت منفي و مريض آنها انطباق پيدا كند، بنابراين در تمام گفته ها و رفتارهاي شريك زندگي خود دقيق مي شوند تا بلكه بتوانند هر چه بيشتر نگاه بدبينانه شان را تقويت كنند.

چ) در گيري دائمي با همسر، فرزندها و همكارها

زن يا شوهر بدبين هميشه در صدد بر چسب زني به همسر و فرزندهايش است، او پيوسته با فضايي متشنج و پر از درگيري هاي لفظي روبروست. هنگامي كه فرد بدبين نگاه آلوده اش را نسبت به همسر و فرزندهايش تداوم مي بخشد به ذهنيت هاي منفي اكتفا نمي كند و برخي از آنها را به زبان مي آورد. او با جبهه گيري هاي گاه و بيگاه فضاي آرام منزل را به فضايي ناارام و پرتنش تبديل مي كند. بر همين روال محيط شغلي شخص بدبين هم فضايي پر از التهاب و درگيري است.

ح) زير سوال بردن صداقت و وفاداري همسر

يكي از نشانه هاي قطعي بدگماني لكه دار كردن راستي و وفاداري همسر است. فرد بدگمان از تمام روزنه هاي زندگي نكاتي را به چنگ مي آورد كه رفتار و گفتار همسر خود را با سوء ظن ارزيابي كند و صداقتش را زير سوال ببرد. به گفته ي معصومين سلام الله عليهم اجمعين چنين همسري از بدترين انسان ها به شمار مي آيد.

خ) عدم صميميت با همسر

بروز نگاه بدبيني در زندگي مشترك و تداوم آن در گذر زمان، از بين برندده ي رفاقت و دلگرمي همسر است. شخص بدبين اجازه نمي دهد دوستي و صميميت آغاز زندگي تداوم يابد. كسي كه عينك بدگماني به چشم هايش زده است هراندازه هم كه به ايجاد تقويت صميميت در قلب همسرش تمايل داشته باشد نحوه نگاه اسيب زاي او مانع دوستي و رفاقت عميق او با همسرش مي شود؛ به تعبيرديگر بدگماني او يكي از بزرگ ترين حجاب هاي بين ذهن او وقلب همسرش مي شود.

بدبيني آفت زندگي مشترك

بدبيني آفت زندگي مشترك

راهكارهاي درمان بدگماني

بدگماني از آن دسته ناهنجارهاي رواني است كه به راحتي و در زمان اندگ قابل درمان نيست. از اين رو براي زن و مردي كه به اين مرض مبتلا هستند بايد تفهيم شود كه با طولاني شدن زمان درمان، نااميد نشوند و از به كارگيري مستمر و مداوم راهكارهاي پيشنهادي دست برندارند.

افراد مبتلا به اين آسيب به شكل ساختاري در زمان ابتلا به اين بيماري در اصل روند  درمان خود شك دارند. آنها با نگاهي پر از ابهام و ترديد به مسئله ي درمان خوود مي نگرند. پس لازم است كساني كه عهده دار درمان آنها هستند يا همراهاني كه با بيمار زندگي مي كنند شك و ترديد آنها را درك كنند و با صبر و شكيبايي بيمار را همراهي كنند.

راهكار اول: شناخت صحيح قبح بدگماني

در شروع درمان بايد، زشتي اين صفات متناسب با شخصيت زن و مرد بدگمان به او فهمانده شود. ما معتقديم كه ريشه ي اصلي شكل گيري و رشد صفات رذيله در انسان عدم آگاهي از پليدي ها و آثار شوم آنهاست. پس به هر ميزاني كه به آگاهي فرد افزوده شود از رشد فزاينده ي صفت ناشايست پيشگيري مي شود. در گام اول ارائه ي نمونه اي از آيات و احاديث مي تواند به شناخت چنين افرادي كمك كند.

از ديدگاه قرآن بدبين بودن به ديگران قطعا گناه است و به پرهيز جدي از آن فرمان داده شده است.

وجود نگاه بدبينانه در زن و شوهر زمينه ساز سرازيري آنها در دام گناه هاي غير قابل جبراني مثل تهمت به همسر است.

فردي كه به خاطر بدگماني، همسر خود را در معرض اتهام قرار مي دهدد در واقع شخصيت او را لكه دار مي كند. لكه دار كردن شخصيت همسر در واقع به معناي توهين به اوست. در احاديث ما اهانت به مومن به منزله ي اعلان جنگ رودرو با خداست.

زن يا شوهر بدبين بايد درك كند كه از درون ذهن وو نيت حقيقي همسر او كسي جز خداوند آگاه نيست. او نبايد به خودش اجاره دهد امري را كه با چشم نديده يا با گوش خود نشنيده است به همسر خود نسبت دهد يا شخصيت او را تخريب كند. او بايد بفهمد كه نيرويي كه اين توهمات منفي را در مورد همسرش به دل او مي اندازد كسي جز شيطان نيست و پيروري از آنچه كه شيطان القا مي كند آدمي را به سقوط و نابودي مي كشاند.

راهكار دوم: مبارزه منفي

برخورد سلبي يا ستيز منفي در برابر زبانه ها و شعله هاي آتشين بدگماني، رشد فزاينده ي اين صفت مخرب را حداقل در گام هاي اوليه ي پيشروي كند و در صورت استمرار مبارزه و مراقبت هاي ويژه، بدگماني فرد رفته رفته به شكل كامل مهار و از لايه هاي ذهن شخص بدگمان حذف مي شود؛ مثلا توجه ويژه و محبت اميز به شخصي كه درباره ي او گمان بد برده مي شود يكي از نمادهاي برخورد سلبي است.

فرد بايد تمام توان خود را در ايجاد محبت و احترام به فرد بدگمان به كار بگيرد. حتي در مواردي براي او دست به دعا بردارد و خيرخواهي خود را درباره ي او اثبات كند و اميد است كه دعاي خير او باعث رنجش شيطان و عقب نشيني او شود.

راهكار سوم: محاسبه ي پيوسته

راه ديگر درمان بدبيني، ثبت موارد بدبيني در طول شبانه روز در يك دفتر به قصد حسابرسي و مشاهده ي موارد سركشي اين صفت است. زن يا شوهري كه از اين راه به قصد مهار اين نيروي شيطاني بهره مي گيرد، دفعات لغزش فكري خود را به دست خود ثبت مي كند، پس خواه ناخواه در مسير نكوهش نفس خود و ملامت آن قرار مي گيرد و تلاش خود را در كمتر كردن دفعات بدبيني اش به كار مي بندد.

راهكار چهارم: قرارداد بين خويش و خدا

موثرترين راهكار درمان صفت بدبيني در زن و شوهر، بستن قرارداد شرعي در قالب نذر، عهد يا قسم است. اين قرارداد بايد به شكل كاملا شرعي و حساب شده باشد تا پيامدهاي سنگيني براي فرد داشته باشد؛ به عنوان نمونه زن يا مرد بدگمان با خداي خود عهد مي بندد اگر در طول هفته يا ماه آينده به همسر خود گمان بد پيدا كرد سه روز را روزه بگيرد. از اين طريق او بر نفس خود فشار زيادي وارد مي كند و در صورتي كه دوباره به همسرش بدبين شود و جريمه ي آن را بپردازد. در واقع نفس اماره ي خود را تحت فشار و تاديب مي گذارد. در صورت بروز مجدد بدگماني بايد پيامد آن را بپردازد و تمايلات خود را سركوب كند. بنابراين با اهرم خود كنترلي، خواسته هاي شيطاني خود را سركوب مي كند.

راهكار پنجم: ايجاد رابطه ي آموزشي با افراد خانواده

از ديگر راهكارهاي درمان بدبيني در زن و شوهر، برقرار كردن رابطه ي صحيح و پيوسته با ساير افراد خانواده است البته در صورتي كه آنها رفتار صحيح و به دور از سوء ظني درباره ي ديگران داشته باشند. تداوم بخشيدن به يادگيري و دقت در نحوه ي رفتار افراد خانواده، زمينه ساز دور شدن افكار مسموم و شيطاني از شخص بدبين مي شود و تداوم اين ارتباطات رفته رفته خوش بيني را در شخصيت فرد مبتلا به سوءظن جايگزين مي كند.

راهكار ششم: قطع رابطه با افراد بدبين

ذهن زن يا شوهر بدبين يا مبتلا شدن به سوء ظن، در واقع به ناهنجاري شخصيتي مبتلا شده است. برقراري رابطه و هم كلامي با افراد بدبين، زمينه ساز رشد اين ناهنجاري مي شود و آن را به صفتي پايدار و ماندگار تبديل مي كند. يكي از راه هاي درمان بدبيني، قطع كردنن رابطه با افراد مبتلا به اين ناهنجاري است. تعامل و هم نشيني باافراد بدبين به مفهوم آبياري و تقويت تدريجي ريشه هاي بدبيني در شخصيت زن يا شوهر مبتلا است.

راهكار هفتم: ارتباط پيوسته با افراد خوش بين

براي زن يا شوهر مبتلا به بدبيني لازم است كه رابطه ي خود را با افراد خوش بين بيشتر كند؛ افرادي كه به راحتي از كنار اطرافيان و كارهاي انها عبور مي كنند. از انجا كه بخشي از نحوه نگاه انسان به زندگي و واقعيات آن در پرتو ارتباط با ديگران شكل مي گيرد، ادامه ي تعامل و دوستي با چنين افرادي مي تواند در يك فاصله ي زماني خاص بر روي شخصيت زن يا شوهر بدبين تاثير بگذارد و نگاه اوو را به همسرش اصلاح و تعديل كند؛ زيرا وقتي كه شخص بدبين در نحوه ي ارتباط ديگران با همسران خود دقت مي كند و مي بيند كه آنها چگونه بانگاهي آرام و جدا از هرگونه كنجكاوي رفاقت و رابطه ي مشتركشان را با همسرشان حفظ مي كنند رفته رفته تحت تاثير رفتار آنها بينش خود را تغيير مي دهد.

راهكار هشتم: تغيير سلولي مغز

ايجاد روند جديد و بازدارنده از افكار منفي يكي از عوامل تاثيرگذار بر تغيير صفت بدگماني در زن و شوهر بدبين است و جلو پيشرفت و تقويت آن را مي گيرد.

اگر شخص بدبين، قاطعانه و پيوسته ذهن خود را مشغول سرگرمي هاي ذهني و ورزش هايي كند كه ذهن او را درگير نگه مي دارند، كم كم سلول هاي مغزش تغيير شكل مي دهند و اجازه نمي دهند كه افكار منفي درباره ي ديگران به روندي روزمره و هميشگي تبديل شود. تنها نقطه ي آفت و بازگشت ذهن به حالت منفي بافي اوليه، رها كردن سرگرمي ها در طول درمان است.

راهكار نهم: دوري از پنهان كاري در حضور فرد بدگمان

براي سرعت بخشيدن به دوره ي درمان بدبيني، لازم است به زن يا شوهري كه مورد بدبيني همسر خود قرار گرفته اند فهمانده شود كه از تمام رفتارها و گفتارهايي كه زمينه ي تشديد و پيشرفت بدبيني همسرشان را فراهم مي كند جداً پرهيز كنند؛ به عنوان نمونه پاسخ دادن تلفن يا پيامك در فضاي خلوت و دور از چشم همسر را رها و سعي كنند تمام تماس ها و پيام ها را جلو چشم همسرشان جواب دهند. اغلب زن ها و شوهرهايي كه دچار بدبيني شده اند از پنهان كاري همسران شان شديدا رنج برده اند و همين عامل را باعث بدگماني خود مي دانند در حالي كه جواب دادن تلفن يا ارسال پيامك در اتاقي خلوت، الزاما به معني ارتباط با جنس مخالف نيست و در برخي از موارد يا به يك عادت غلط باز مي گردد يا به خاطر ملاحظه و مراعات همسر و اطرافيان است. اين افراد تنها مي خواهند كه آرامش فضاي منزل از بين نرود اما همسري كه سوءظن يا روي همسر خود حساسيت دارد با نگاه بدبينانه اي به اين كار مي نگرد.

راهكار دهم: پرهيز از محيط آلوده

يكي از راهكارهاي درمان شخص بدبين، دور شدن او از محيط آلوده و زمينه ساز بدگماني است. تا زماني كه ز يا شوهر مبتلا به بدگماني در محيطي زندگي مي كند يا با افراد آلوده اي رفاقت و تماس دارد كه نگاه او را به اطرافيانش بدبين مي كنند درمان عامل بدبيني او امكانپذير نيست. ارتباط با افراد آلوده به مسائل اخلاقي باعث شكل گيري نگاه بدبينانه به تمام افراد جنس مخالف هر چند به شكل ناخودآگاه، در ذهن زن يا شوهر مي شود. در حديث زيبايي از امام علي عليه السلام مي خوانيم: «فرد بدگمان به هيچ كس گمان صحيح و خير نمي برد زيرا همگان را مانند خود مي بيند»

تا زماني كه مرد بدبين با مردهاي نااهل و ولنگار ارتباط دوستانه دارد و از فكر آنها بهره مي گيرد تمام زن ها را ناپاك مي داند و اين رهگذر همسر خويش را هم آلوده مي بيند. چنان كه اگر زن بدگمان با زن هاي هرزه و هوس ران در ارتباط باشد و با آنها آمد و شد داشته باشد رفته رفته تمام مردها را آلوده مي داند و طبيعتا همسر خود را هم ولنگار و ناپاك مي بيند.

راهكار يازدهم: پرهيز از دروغ

ذهن زن و شوهر بدبين كاملا مستعد پرورش افكار ناصحيح و سرايت دادن نكته اي منفي به ساير بخش هاي رفتاري و گفتاري همسر خويش است. حتي مشاهده ي يك دروغ از همسر در چنين شرايط ناهنجاري مي تواند زمينه ساز بيشتر شدن بدبيني به او شود. به افرادي كه با طرف بدبين سر و كار دارند پيشنهاد مي شود تحت هيچ شرايطي و در حد توان به زن يا شوهر بدگمان خود دروغ نگويند.

راهكار دوازدهم: تكثير محبت

اكسير اعجاز گوونه ي محبت، يكي از بزرگترين موهبت هاي خداوند به انسان است و اگر در جاي خود و به شكل صحيح از آن بهره گرفته شود بيشترين تاثير را در حل مشكلات دارد. براي از بين بردن بدبيني هم يكي از عواملي كه در كم رنگ كردن اين مشكل بسيار تاثيرگذار است دوري نكردن و كم اعتنايي نكردن و بيشتر كردن محبت به فرد بدبين است. همسر بدگماني كه در ذهن خود نكات منفي و غير عقلاني را پرورش مي دهد و رفته رفته از همسر خود فاصله ي بيشتري مي گيرد نياز به محبت و توجه خاص همسر دارد و نبايد در اين وضعيت ناهنجار روحي به حال خود رها شود.

منبع:e-teb.com

 

برچسب ها: بدگماني نسبت به همسر ,نگاه بدبينانه ,


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۵ دى ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۵۷:۱۶ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]
مشاوره پزشكي : چگونه زيباتر شويم؟

مشاوره انلاين و مشاوره آنلاين  ومشاوره آنلاين خانواده را از مشاور خانواده بخواهيد

راه هاي زيادي براي زيباتر شدن شما وجود دارد. زيبايي شما به وضعيت فيزيكي و روحي شما بستگي دارد. براي زيباتر شدن برنامه غذايي منظمي داشته باشيد و به اندازه كافي بخوابيد. ورزش هاي منظمي داشته باشيد. چين و چروك پوستتان را برطرف كنيد. موهايي براق داشته باشيد و خشكي پوستتان را برطرف كنيد. دندانهايتان را سفيد تر كنيد و گودي و سياهي زير چشمتان را از بين ببريد. پوستتان را براق تر كنيد و آفتاب سوختگيتان را از بين ببريد. سعي كنيد روزانه مقدار زيادي آب بنوشيد. آب باعث شادابي و زيبايي پوست مي شود. خوردن سيب باعث زيبايي پوست مي شود و در داشتن پوستي شاداب، بسيار موثر است.

مشاوره ازدواج تهران مشاوره آنلاين خانواده مركز مشاوره ازدواج مشاوره ازدواج مشاوره خانواده


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۵ دى ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۵۴:۴۳ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]
مشاوره پزشكي : چگونه زيباتر شويم؟

مشاوره انلاين و مشاوره آنلاين  ومشاوره آنلاين خانواده را از مشاور خانواده بخواهيد

راه هاي زيادي براي زيباتر شدن شما وجود دارد. زيبايي شما به وضعيت فيزيكي و روحي شما بستگي دارد. براي زيباتر شدن برنامه غذايي منظمي داشته باشيد و به اندازه كافي بخوابيد. ورزش هاي منظمي داشته باشيد. چين و چروك پوستتان را برطرف كنيد. موهايي براق داشته باشيد و خشكي پوستتان را برطرف كنيد. دندانهايتان را سفيد تر كنيد و گودي و سياهي زير چشمتان را از بين ببريد. پوستتان را براق تر كنيد و آفتاب سوختگيتان را از بين ببريد. سعي كنيد روزانه مقدار زيادي آب بنوشيد. آب باعث شادابي و زيبايي پوست مي شود. خوردن سيب باعث زيبايي پوست مي شود و در داشتن پوستي شاداب، بسيار موثر است.

مشاوره ازدواج تهران مشاوره آنلاين خانواده مركز مشاوره ازدواج مشاوره ازدواج مشاوره خانواده


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۵ دى ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۵۱:۵۱ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

خيانت مالي در ازدواج به طور بالقوه اي مي توان به اندازه هر نوع خيانت هاي ديگري مانند زنا ويران كننده باشد.

اما روي ديگر اين قضيه دردناك زماني است كه همسر شما در مورد مسائل مالي مجبور به دروغ گفتن به شما مي شود.

بسته به مقدار پول بهزيستي هيجاني و امنيت مالي شما نيز مي تواند به خطر بيفتد.

حتي اگر پاي كودكي در ميان باشد مي تواند زجرآورتر از آنچه هست نيز باشد.

بدون شك، ما نمي خواهيم كه شما را در مورد امور مالي نصيحت كنيم.

 

متوقف كردن خيانت مالي

آيا همسر شما خيانت مالي كرده است؟

اما در اين مقاله قصد داريم به شما كمك كنيم تا اثرات هيجاني خيانت مالي همسر خود را درك كنيد.

همچنين هدف ما اين است كه به شما كمك كنيم تا بتوانيد به وضع عادي زندگي خود برگرديد.

زيرا بي كنترلي،ترس و حس عصبانيتي كه در اين مواقع به شما دست مي دهد را درك مي كنيم .

پس چرا موضوع خيانت مالي را مطرح مي كنيم؟

چگونه مسائل مالي با ديگر جوانب رابطه شما تداخل مي يابد.

اما بر اساس تجربه حرفه اي ام مي دانم كه پول، سكس و روش كنترل روابط با يكديگر ارتباط دارند.

بيشتر اوقات متوجه مي شويم كه وقتي يك زوج از مشكلات مالي رنج مي برند آنها مسائل ديگري نيز در رابطه جنسي خود دارند.

بارها اينها با نبود قيد و بندهاي حول انواع رفتارهاي افراطي گوناگون مثلا مانند اعتياد، تجاوز يا اختلاف نظرهاي باب انضباط كودكان ارتباط مي يابند.

پس اكنون ابتدا اجازه دهيد با يكديگر مشكلات جدي درگير ماديات را بررسي كنيم…

 

علائم خيانت مالي چيست؟

پاسخ اين سؤالات در آشكار شدن ميزان عدم امانت مالي همسر است:

۹ نشانه خيانت مالي

 • آيا شريك شما به نام شما بدون اينكه بدانيد درخواست وام كرده است؟
 • آيا مداركي دال بر وام هاي درگاهي مخفيانه و رشوه خواري مالي آنها را كشف كرده ايد؟
 • آيا توانسته ايد رمز و حساب هاي بانكي راپيدا كنيد؟
 • آيا بدون اطلاع شما حساب هاي اعتبار بانكي به نام شما باز كرده است؟
 • آيا بر روي كارت هاي اعتباري رمزهاي خريد درج كرده است؟
 • آيا قبوض پرداخت نشده اند در حالي كه در مورد آن توافق به عمل آمده است؟
 • پول ها را بدون اطلاع شما پس انداز كرده است؟ (اين اغلب مقدمه پايان يافتن زندگي زناشويي است)
 • آيا نسبت به اموال شما خيانت در امانت كرده است؟
 • آيا شريك شما از پس اندازها برمي دارد؟

 

نشانه هاي بيشتري از خيانت مالي را مي شناسيد؟

انواع ديگري از بزهكاري ها وجود دارند كه مي تواند منجر به بي اعتمادي گردد.

اينجا نمونه هاي كمي وجود دارد كه  شايد نتوان اكيداً  به عنوان خيانت مالي طبقه بندي شود اما با اين حال صراحت، صداقت و يكرنگي را به خطر مي اندازد:

 • دادن پول كمي به پدر يا مادر كم درآمد يا بيكار اما خرج كردن سخاوتمندانه براي خود
 • مخفيانه خرج كردن به جاي تقسيم عادلانه
 • اجازه ندادن به ديگران براي سردرآوردن از امور مالي خود، افشا نشدن درآمد آنها نه با حدس و نه آشكارا

 

خيانت مالي در ازدواج

نقش شما در مسائل خيانت مالي چيست؟

براساس موارد زير تا حدي اين قيد و بندهاي بي اساس مشكل ساز مي شود:

 • نگرش شما به پول
 • ارزش ها و باورهاي شما
 • انتظارات شما براساس قراردادهاي علني و مطلق (دردسرطلبي!) شما

شايد از اينكه همسر شما  به امور مالي رسيدگي مي كند خوشحال باشيد زيرا نمي خواهيد خود را درگير اين مسائل كنيد.

به طور كلي پول وحساب كتاب هاي شما اموال تنها دارايي شما نيست.

شما ممكن است بدون هر دليلي به همسر خود بي اعتماد شويد.

و شما يا هر دو طرف به بستن قراردادهاي سنگيني انديشيده باشيد.

به هر جهت يك مسئله اصلي در اين طرز نگرش وجود دارد.

آيا فاجعه اي مانند بيمارشدن همسر و عدم تملك دارايي،

از هم پاشيدن زندگي و خدايي نكرده مرگ و يا بيكاري هريك از طرفين و امثالهم وجود دارد؟

تحت هر نوع شرايط ناگوار احتمالا نتوانيد موقعيت را به ويژه به دليل طغيان هيجان هاي خود كنترل كنيد.

به سايت “مشاوره خانواده” مراجعه كنيد

 

نگرش زوجين نسبت به ماديات

نگرش هر دوي شما نسبت به ماديات چيست؟

براي آغاز بررسي خيانت مالي شما بايد اصل پايه را پيدا كنيد.

شما و همسر شما چطور به ماديات مي نگريد؟

 • داراي هوش اقتصادي هستيد كه با پول سرمايه گذاري هاي خوبي راه مي اندازيد.
 • برنامه ها، پس اندازها و سرمايه هايي اضافي داريد. شما داراي مهارت كافي براي كنترل مخارج هستيد.
 • شما براي امروز زندگي مي كنيد و امور روزمره را پيش مي بريد اما نگران آينده هستيد و در پايان ماه پول خيلي زيادي خرج نكرده ايد.
 • خواسته هاي شما صورتحساب ها را مي پوشاند، شما هر چه ميل داريد خرج مي كنيد.

تنها يك راه براي رسيدگي به اختلافات وجود دارد، صحبت كنيد!

فقط براي نرسيدن كار به دادگاه طلاق در مورد درگاه هاي ارتباطي خود و نيازهاي مالي جداگانه رك و صادقانه صحبت كنيد.

اگر واقعاًمي خواهيد زندگي زناشويي خود را نجات دهيد.

 

چه احساساتي داريد؟

حد و حدود اثرات هيجاني خيانت مالي همسر شما تا حد زيادي به وضع ارتباطي شما در حال مرتبط است. اما چند شرايط مختلف متصور است:

 • شما يكديگر را ملاقات كرديد، عاشق شديد (حداقل بوديد) و از بابت كمك به محبوب خود براي پرداخت بدهي هايش خوشحال بوديد.
 • شما يكباره زير بار قرض مي رويد همراه با درآمدهاي سنگين هزينه ها به خاطر بيكاري، بازنشستگي يا مرگ.
 • شما كم كم بدهكار مي شويد حتي با اينكه ظاهرا يك درآمد منطقي داريد
 • شما دست كم توان گرويدن به التزاماتي مادي مانند سپرده گذاري ها، وام ها و تجميع سرمايه هاي كلان را نداريد.
 • مدت ها با هم بوده ايد، فرزند داريد و يك رهن، سپرده ها يا كاري را با هم چرخانيده ايد.
 • تشكيل خانواده داده ايد و پرداخت رهن شما نيز تمام شده است.
 • به سمت دادگاه هاي طلاق كشيده شديد.

 

شما مي توانيد نحوه ي تاثير خيانت مالي در ازدواج  بر تحقق كاملا متفاوت هر يك از اين موقعيت ها را مشاهده كنيد.

اما تعارضات هيجاني همانقدر زياد است كه گويي همسر شما بر سر بهترين دوست شما يا هر شخص مهم ديگر كلاه گذاشته است.

مشاوره خانواده خيانت مالي

به همسر خود براي حل اين بدهي ها چه كمكي كرده ايد؟

خيانت مالي ممكن است حتي مخرب تر از آن كه هست هم حس شود.

به ويژه اگر شما صادقانه بدهي هاي قبلي همسر خود را پرداخت كنيد.

لذا خيلي از افراد به خاطر اينكه خود به ديگران ميدان مي دهند تا بازيچه باشند.

احساس شرمندگي نمي كنند آنها حس مي كنند احمقند و در صورت آشكار شدن ماجرا اغلب تمايلي به درخواست كمك از مشاوران، متخصصان و ديگران  ندارند.

اما واقعاً نيازي به سرزنش كردن خود نيست.

 

در زير آنچه ممكن است رخ دهد آمده است:

 • شما عاشق شديد و تنها زماني كه شيفته شديد و غرق در ارتباط، بر همسر شما (يا شما فهميديد) معلوم شد كه بدهكار بوديد.
 • شايد شما قبلاً با همسر خودهم فكري داشته ايد و نيازي به بالا آوردن بدهي به ويژه با وجود چرخاندن دو نفري خانه نبوده است.
 • شما تصميم گرفته ايد بدهي ها را تسويه كنيد طوري كه با يك بدهي صفر شروع كنيد.
 • شما از همكاري با خريدارهاي بزرگ بسيار خوشحال بوديد زماني كه همسر شما واقعاً سهم خيلي كمي در اين كار داشت.
 • ممكن است شما قرباني يك نيرنگ شويد..

 

مواجهه با وضعيت بحراني 

واكنش شما به اين وضع فلاكت بار چيست؟

اينكه چگونه واقعا با اين اكتشاف روبرو مي شويد به سطح حيله و تلنبارشدن بدهي ها و همچنين در كل نحوه ي كنار آمدن شما با مسائل زندگي بستگي دارد.

 • آيا فوراً خود را به خاطرهمه چيز مقصر مي دانيد؟
 • حس مي كنيد كه هيچ كسي قابل قياس با شما نيست و نمي توانيد به همه اعتماد كنيد؟
 • آيا زير فشار غليان هاي اجتناب ناپذير زندگي ممكن است دچار افسردگي و اضطراب شويد؟

 

يا….

 • اشتباهات، سوءمديريت، همواره ناشيانه عمل كردن، غفلت در آگاه نكردن كامل خود از همه وقايع را ميپذيريد؟
 • آيا صرفاً مي پذيريد كه قصد نجات دادن زندگي را داشته ايد؟
 • با انديشيدن به گذشته مي توانيد جوانب مثبتي را در موقعيت هاي ناسازگار را ببينيد؟

 

موارد ديگر خيانت مالي در ازدواج

هر چه قدر هم واكنش هايي عادي به چرخه هاي متغير زندگي داشته باشيد.

لحظات به خطر افتادن امنيت مالي و شايد كودكان شما غيرقابل تحمل است.

فراتر از اينها، شما مجبوريد با شوكه شدن مواجه شويد آنقدر كه از دست كسي كه مورد اعتماد شما بود و او را باور مي كرديد مأيوس مي شويد.

خيانت مالي ممكن است با زناي همسر شما ادامه يابد .

و با دانستن اينكه زن يا مرد ديگري پول هاي شما را از طريق همان فرد معتمد شما خرج مي كند.

مي تواند حتي بدتر طغيان هيجاني شما را در پي داشته باشد.

همه اينها واقعا براي شما سخت است و حس كردن دشواري زياد زندگي همين الان كاملا قابل درك است .

پس حالا توصيه هاي ما….


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۵ دى ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۴۹:۲۶ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

سلام. من 14سالمه. دوساله كه عاشق پسرعموم شدم. اون ۱۶ سالشه. از اوايل امسال با توجه به تغيير رفتار هاي اون من متوجه شدم كه اونم بهم علاقه داره.مثلا چندين بار ديرم يواشكي بهم نگاه ميكنه يا تا الان چند بار تو جمع ازم تعريف كرده يا طرفمو گرفته. الان اين جور رفتاراش كمتر شده ولي هنوز هست. ميتونم بگم به احتمال ۷۰، ۸۰ درصد اونم منو دوست داره. سوال من اينه كه من ميدونم سنم خيلي كمه برا همين ميخوام بدونم كه الان بايد با اون چه رفتاري داشته باشم تا زمانيكه دوتامون بزرگتر شيم و عاقل تر؟در ضمن من در اين مورد با مامانم صحبت كردم و اون مشكلي نداره.

مشاور گفته:

با سلام خدمت شما دوست عزيز
اين فرصتو هم به خودتون و هم به پسر عموتون بديد تا از نظر سني و رشد اجتماعي و عاطفي به رشد بالاتري برسيد و بعد در مورد اينكه آيا مي توانيد باهم رابطه خوبي تشكيل دهيد تصميم گيري كنيد . سعي كنيد تمام تمركز خود را بر اين موضوع نگذاريد تا از بقيه اهدافتان دور بماند.اينگونه احساسها در سن شما تازه شروع به رشد كردن كرده است و مي تواند در صورتي كه در مسير درست هدايت شود باعث پيشرفت شما و در صورتي كه تمام تمركز شما را بگيرد از اهدافتان دور كند.
شاد باشيد


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۵ دى ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۴۳:۴۹ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

خودكنترلي يك نوع توانايي هاي تفكر محسوب مي شود .

كه  كمك خواهد كرد كه بچه ها آموزش ببينند.

احساسات در خودكنترلي

احساسات و برخوردهاي شان را در رابطه با يك تصميم گيري ايده آل به كنترل كردن بپردازند.

به علاوه به كم شدن اعمال هاي تكانشي و مبارزه كردن به صورت موثر با نااميد شدن كمك خواهد كرد.

به طور مثال يك كودك امكان دارد هنگام روبرو شدن با مسئله هاي دشوار در آزمون كنترل خود را از دست بدهد.

خودكنترلي

مديريت اضطراب

در عوض اينكه بدون تفكر كردن  جواب بدهد مي تواند به موقع اضطراب خود را مديريت كند .

و هنگامي كه به آرامش رسيد شروع به تفكر كردن در رابطه با برطرف كردن اين مسئله بپردازد.

خودكنترلي يك جزء حياتي براي برخوردار شدن از رفاه اجتماعي كودك محسوب مي شود .

عامل ايجاد كننده خودكنترلي

كه عامل ايجاد كننده  :

 •   تصميم گرفتن به طور صحيح .
 • مديريت كردن احساسات.
 • سرخوردگي ها.
 • واكنش هاي خود را ايجاد مي كنند.

اين توانايي فكري از گرفته شدن تصميمات و اقدامات نامطلوب در مواجه شدن با شرايط ها پيشگيري خواهد كرد.

خودكنترلي1

توانايي خودكنترلي نوجوانان

كودكان و همين‌طور نوجوانان هايي كه از توانايي خود كنترلي خوبي برخوردار مي باشند مي توانند:

 • در رابطه با نكته هاي مثبت و منفي خود به آگاهي برسند.
 • بدون اين كه در برابر انتقادات حالت دفاعي و عصبي را به خود بگيرند آنها را قبول مي كنند.
 • حس ناكام بودن و نااميدي در خود را مديريت مي‌كنند.
 • بدون اينكه احساس خشم و توقف شدن كار به آنها دست دهد ادامه خواهند داد.
 • اين را درك خواهند كرد كه براي آغاز كردن يك بازي بايد به نوبت گرفتن بپردازند.
 • احتياط ضروري براي عبور كردن از خيابان يا استفاده كردند .خودكنترلي
 • به طور صحيح از چاقو را آموزش مي بينند.
 • پيش از اينكه به يك گروه اجتماعي بپيوندند  .
 • زمان كافي را صرف مطالعه كردن و شناختن آن گروه خواهند كرد.

 

 • كودكان و نوجواناني كه مهارت خود كنترلي ندارند.
 • به پرسش هايي كه معلم انجام مي دهد بدون اينكه اجازه بگيرند پاسخ مي‌دهند.
 • تكليف هاي مدرسه خود را در هم بر هم انجام خواهند داد.

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۵ دى ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۳۹:۴۱ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]
افسردگي همچون هيولايي در درون ما كمين مي كند تا افكار و انرژي ما را تسخير و زندگي را به كام ما تلخ كند. افسردگي اغلب پنهان و غير قابل تشخيص است. كسي كه از افسردگي پنهان رنج مي برد اگرچه همواره با هيولاي درون خود درگير است اما اين مسأله در ظاهر عيان نيست. گاهي كساني كه دچار افسردگي هستند مشكلات خود را از دوستان، خانواده و نزديك ترين همدم خود پنهان مي كنند. ممكن است آن ها در مقابل شما لبخند به لب داشته باشند اما در درون خود در حال غرق شدن هستند. در ادامه به هشت عادت كساني مي پردازيم كه از افسردگي پنهان رنج مي برند.

۱- ديگران را مجاب مي كنند كه شاد هستند و حتي ممكن است در ظاهر سرحال به نظر برسند

اين تصور كه افراد مبتلا به افسردگي هميشه غمگين به نظر مي رسند يا شخصيت افسرده اي دارند كاملا اشتباه است. افسردگي چيزي بيشتر از يك حالت روحي است. افراد افسرده اغلب ياد مي گيرند كه حالت خود را تغيير دهند و گاهي به نظر مي رسد كه آن ها شادترين كساني هستند كه در زندگي خود ديده ايد. اين مسأله در حقيقت به دليل آن است كه اين افراد فارغ از آنچه كه در درون شان مي گذرد، تلاش مي كنند در ظاهر چهره اي مثبت از خود نشان دهند. آن ها مايل نيستند ديگران را درگير مشكل خود كنند، حتي اگر به اين ترتيب مجبور باشند رنج خود را پنهان كنند و در تنهايي غرق شوند.

چستر بنينگتون خواننده ي مشهور گروه لينكين پارك از كساني بود كه از افسردگي پنهان رنج مي برند. طبق گفته هاي همسرش تاليندا، بنينگتون تنها ۳۶ ساعت پيش از خودكشي، با فرزندانش بازي مي كرد و لحظات شادي با آن ها داشت. تاليندا حتي در حساب توييترش ويدئويي از آخرين لحظات زندگي بنينگتون منتشر كرد. با وجود افسردگي پنهان ممكن است همه چيز عادي به نظر برسد تا آنكه ديگر به قدري دير مي شود كه كاري نمي توان كرد.

۲- ممكن است عادت هايي براي مقابله با رنج خود داشته باشند
اگر كمك مناسبي به شخص افسرده صورت گيرد افسردگي قابل درمان خواهد بود. روان درماني، استفاده از داروها و حتي صحبت با خانواده و دوستان مي تواند به فرد مبتلا در مقابله با رنج خود كمك كند. با اين حال، كساني كه از افسردگي پنهان رنج مي برند اغلب عادت هايي در سبك زندگي خود دارند كه به آن ها كمك مي كند رنج خود را تسكين بخشند. اين كار مي تواند هر چيزي باشند؛ از موسيقي و ورزش گرفته تا رانندگي، پياده روي، حمام كردن يا خوابيدن. آن ها اين كار را انجام مي دهند تا خود را از غرق شدن در احساسات شان نجات دهند.

۳- عادات غذايي و خواب آن ها طبيعي نيست

بدن انسان به خواب و تغذيه نياز دارد و هر دو از عوامل اساسي در حفظ سلامتي هستند. ذهن انسان قادر است اين دو عامل را كنترل كند اما افسردگي اين توانايي را از بين مي برد و در فرد نوعي احساس خفگي ايجاد مي كند. اين مسأله باعث مي شود چنين افرادي در خواب و تغذيه ي خود افراط كنند چون با اين كار احساس مي كنند قادرند دست كم كنترل چيزهايي را در زندگي خود دوباره به دست گيرند. عكس اين مسأله يعني بي خوابي يا بي اشتهايي هم ممكن است.

۴- از اينكه عزيزان شان آن ها را ترك كنند وحشت دارند

كساني كه از افسردگي پنهان رنج مي برند مشكلات زيادي در روابط عاطفي خود دارند. اين افراد همواره از اينكه باعث دردسر محبوب شان شوند ترس دارند. آن ها تصور مي كنند اگر شريك عاطفي شان را وارد زندگي خود كنند و به آن ها اجازه دهند مشكلات شان را ببينند، شريك عاطفي شان آن ها را ترك خواهد كرد. اگرچه در مواردي افراد به دليل فشار بيش از اندازه اي كه بر آن ها است رابطه ي عاطفي خود را بر هم مي زدند، اما اين مسأله تقصير آن ها نيست. با اين وجود، فرد مبتلا احساس مي كند ترك شده است.

arooziato.com_wp_content_uploads_2018_04_Untitled.jpg

۵- مستعد هستند

افسردگي پنهان مي تواند گريبانگير هر كسي شود. تاريخ نشان مي دهد هنرمندان و موسيقيدان هاي مشهور و حتي رهبران دنيا دچار اين مشكل بوده اند. كساني كه به افسردگي مبتلا هستند با وجوه منفي و مثبت احساسات خود درگير هستند. اگرچه بسياري از ما خود واقعي اين افراد را نمي توانيم ببينيم، اما ممكن است آن ها توانايي هايي داشته باشند كه فراتر از تصور ما است. شايد آن ها زير بار سنگين احساسات شان در رنج باشند اما قادرند از ميان سايه هاي تيره و تار احساسات شان، زيبايي را به تصوير بكشند.

۶- همواره به دنبالي هدفي در زندگي هستند

همه ي ما در زندگي خود هدفي داريم و با گذشت زمان مايليم بدانيم كه آيا در مسير درست قرار گرفته ايم. اينكه عزيزان مان موفقيت هاي حال حاضر زندگي مان را تأييد كنند اتفاق خوبي است. متأسفانه، اشخاص افسرده به سختي مي توانند از خود دروني شان رضايت داشته باشند. احساس پوچي و ترس به آن ها انگيزه مي دهد بيش از ديگران به دنبال يافتن هدف حقيقي شان باشند. اين مسأله به دليل آن است كه آن ها همواره به دنبال شادي هستند.

۷- كمالگرا هستند و درك متفاوتي از مواد دارند

افرادي كه از افسردگي رنج مي برند هميشه به دنبال عشق و محبت هستند. با اين حال، وقتي متوجه مي شوند از هر نظر بي نقص نيستند، از خواسته ي خود به كلي امتناع مي كنند. چون اگر به ديگران نشان دهند كه بي نقص نيستند به اين ترتيب آسيب پذيري آن ها و آنچه كه ضعف خود مي دانند براي ديگران آشكار خواهد شد.

علاوه بر اين، كسي كه دچار افسردگي است مي داند كه چه موادي را وارد بدنش مي كند. مشروبات الكلي براي چنين افرادي آرامش بخش هستند، در حالي كه كافئين و قند آن ها را سرحال مي كنند. همچنين آن ها مي دانند كدام داروها بيشترين تأثير را بر آن ها دارند، چون تغيير افكارشان به آن ها كمك مي كند رنج خود را از ياد ببرند.

۸- در پنهان كاري تبحر دارند

مقابله با افسردگي كار دشواري است. بسياري از افراد مبتلا براي تسكين رنج شان به خود آسيب مي زنند. اگر تا به حال قصد داشته ايد به خود صدمه بزنيد، بايد فورا به دنبال كمكي براي حل مشكل خود باشيد. با اين كار تنها به جسم خود آسيب نمي زنيد، بلكه نزديكان شما هم از اين مسأله آسيب خواهند ديد. خودزني هميشه با درد همراه نيست. اين كار مي تواند به سادگي حذف صبحانه يا شام از برنامه ي روزانه باشد. اين افراد اغلب توجيه هايي براي كار خود دارند كه به اندازه ي كافي مجاب كننده است و باعث مي شود اطرافيان شان متوجه مشكل اصلي نشوند.

نكته اي كه لازم است در مورد افسردگي بدانيم آن است كه افراد مبتلا به افسردگي همواره احساس تنهايي مي كنند. آن ها به عشق و پذيرش ديگران نياز دارند تا به آن ها در غلبه بر هيولاي درون شان كمك كند. اين فرآيند دشواري هاي زيادي دارد اما شايد بتوانيد با كمكي اندك زندگي آن عزيزان يا نزديكان تان را كه دچار اين مشكل هستند نجات دهيد. اما كساني كه خود دچار افسردگي هستند مي بايست احساسات شان را با عزيزان شان در ميان بگذارند و درباره ي آن صحبت كنند. نشان دادن اينكه نيازمند كمك هستيد يك ضعف محسوب نمي شود.
 

موضوعات مشابه


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۵ دى ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۳۷:۳۹ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

خيانت پدر به مادر

سلام.ما يه خونواده چهار نفره ايم.من مامانم بابام و داداشم.من باداداشم خيلي راحتم ميتونم همه چيز رو بهش بگم اما نميدونم اينكار درسته يا نه؟؟من يه نوجوان 13 سالم و تو تصميم گيري زياد خوب نيستم نميدونستم دردم رو به كي بگم كه به فكرم رسيد بيام اينجا.اولش تو گوشي بابام فيلم هاي مستهجن پيدا ميكردم كه بهد از اون ديدم تو سايت هاي همسر يابي بوده و بعدم چند تا پيامك كه توش درباره دوستي با يه خانوم بود .من خيلي بچه تر ازاونم كه بخوام راجب اينجور چيز ها تصميم بگيرم ميتونم به مادريم بگم اما ميترسم بعد25سال زندگي كارشون به طلاق بكشه.لطفا كمكم كنيد ممنون از سايت خوبتون

پاسخ : خيانت پدر به مادر

با سلام خدمت شما دوست عزيز
قابل درك است كه الان از نظر روحي درگيري زيادي در اين مورد داريد. اما براي اينكه خودتان نيز آسيبي در اين ميان نبينيد بهتر است از اين گونه موارد و كنجكاوي ها كناره گيري كنيد اين موارد ممكن است در زندگي متاهلي بين پدرو مادرها به شكل هاي مختلف اتفاق افتد و الان كه از اين موضوع اطلاع داريد باز هم نمي توانيد قضاوتي كنيد چون ممكن است اين يك كنجكاوي باشد كه بخاطر نياز جنسي در پدرتان شكل گرفته است و ممكن است ايشون متوجه اشتباه خودشان بشنود پس نمي توان در اين مورد سريع قضاوت كرد يا به ايشون برچسب خاصي زد . اگر ديد اين موضوع دارد تاثير زيادي بر زندگي شما مي گذارد و پدرتان رفتارهاي متفاوتي نشان مي دهد و به زندگي خانوادگي شما آسيب وارد مي شود مي توانيد با يك مشاور به صورت حضوري يا تلفني صحبت كنيد تا ايشون پدرتونو وارد پروسه مشاور كنند و اين موضوع را با ايشون به سبكي در ميان بگذارند كه حريم هاي بين شما نيز شكسته نشوند .
در اين مسير از روانشناسان مجرب كانون مشاوران ايران كمك بگيريد.
۰۲۱-۸۸۴۷۲۸۶۴
شاد باشيد

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۵ دى ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۳۶:۰۰ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

راضي نبودن از جنسيت

سلام من 21 سالمه و چن سال پيش مشكل جنسي پيدا كرده بودم يني خودارضايي انجام ميدادم بعد از دو سال روان درماني و قرص خوردن حالا مشكل اينو پيدا كردم كه من خيلي دوست دارم كه دختر ميبودم و رفتار هاي دخترونه ميداشتم ولي نميدونم بايد چيكار كنم كه اين طرز فكر از ذهنم بره بيرون كمكم كنيد با اين وضع اصلا نميتونم زندگي آرومي داشته باشم وقتي ميبينم دخترا چقد راهت زندگي ميكنن يني چه درس بخونن چه نخونن هيچ كسي جرعت اينو نداره كه بگه مدرك تحصيليت چيه يا اينكه براي دخترا لباساي خيلي قشنگ و كفشاي شيك هست يا دوستاي زيادي دارن و هميشه پسران كه دنبال اونا هستن و هميشه دلبري ميكنن من خيلي دوست داشتم اين رفتار ها رو انجام بدم ولي خب هيچ راهي ندارم لطفا بگيد چيكار كنم؟؟؟

با سلام

دوست عزيز بهتره حتما به روانشناس به صورت حضوري مراجعه كنيد و در باره اين مساله صحبت كنيد .به هر حال داشتن تفكرات در مورد نسيت دديگر و تمايل به داشتن جنسيت ديگر به خاطر مورادي كه شما مطرح كرديد مثل انتخاب لباس تنوع دوست و …دال بر مشكلات جنسيتي كه بخواهيد تغيير جنسيت بدهيد نمي شود چون صرفا رواني است و بر مي گردد به مساله هويت جنسي كه خب در شما مشكل ساز بوده است .وقتي افراد دچار مشكل هوست جنسي باشند ططبيعتا از جنسيت خود راضي نيستند و تمايل دارند جنسيت مقابل را داشته باشند و خود را انچنان مي پندارند در روياهايي كه دارند دبدون اينكه اصلا مشكل و ناهنجاري اناتوميك و پزشكي داشته باشند .همين مساله خودارضايي در شما ممكنه مشكلاتي را ايجاد كرده باشد كه خوب اكنون چنين اثراتي را هم داشته است.در هر حال اميدوارن با مراجعه حضوري مساله بررسي شود و براي حل ان به شما راهكارهايي پيشنهاد شود چون كاملا مساله رواني است

در اين مورد ميتونيد با متخصصين كانون مشاوران ايران، مشاوره تلفني/تخصصي داشته باشيد
982122354783
موفق باشيد


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۵ دى ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۳۲:۵۵ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ][ ۱۲۹ ][ ۱۳۰ ][ ۱۳۱ ][ ۱۳۲ ]
.: Weblog Themes By tibablog :.

درباره وبلاگ

آموزش از طريق مشاوره پيش از ازدواج تا زوج درماني و مشاوره خانواده. راهنمايي و مشاوره تلفني ازدواج و خانواده مركز تهران و جنوب ۰۲۱۸۸۴۱۹۸۳۲ مركز مشاوره شمال و شرق ۰۲۱۲۲۲۴۷۱۰۰ شمال و غرب تهران ۰۲۱۲۲۳۵۴۲۸۲ مشاوره ازدواج و خانواده شامل آموزش مهارت هاي رفتار با همسر آينده خانواده همسر زوج درماني شناسايي فرد مناسب و از همه مهمتر اطمينان پيش از ازدواج از يك انتخاب درست است! عوامل زيادي در اين امر دخيل هستند كه بايد مورد بررسي و دقت نظر هنگام همسريابي و يا حتي دوست يابي قبل ازدواج به آن توجه كرد. رفع دعواي زن و شوهر و فرزندان اعتياد و مشاوره فردي
نويسندگان
لینک دوستان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 3
همه : 4037
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب

تخفیف لند