مشاوره خانواده ، ازدواج، كودك و نوجوان
مشاوره خانواده ، ازدواج، كودك و نوجوان ۰۲۱۸۸۴۱۹۸۳۲


اگر ميخواهيد اسرار غذاي سالمتري را بدانيد، از كاسه ميوه آشپزي فكر كنيد. يك كاسه ميوه سبب مي شود كه ميوه راحت تر، جذاب تر و معمول تر باشد تا بتوانيد از آن غذا بخوريد تا اگر همان ميوه در انتهاي يخچال قرار داشته باشد.

يك تحقيق جديد كورنل 112 تحقيق را انجام داد كه اطلاعات مربوط به رفتارهاي تغذيه سالم را جمع آوري كرد و دريافتند كه بيشتر غذاي سالم اين كار را انجام مي دهند زيرا يك رستوران، فروشگاه مواد غذايي، كافه تريا مدرسه يا همسرش مواد غذايي مانند ميوه ها و سبزيجات را مؤثر و راحت (راحت) نمايش داده شده (جذاب)، و به نظر مي رسد مانند يك انتخاب واضح (طبيعي). Brian Wansink، Ph.D.، گفت: "يك رژيم غذايي سالم مي تواند به همان اندازه ساده باشد كه راحت ترين، جذاب ترين و طبيعي ترين انتخاب را انتخاب كند." نويسنده Slim by Design و مدير آزمايشگاه غذا و برند Cornell.

 مشاوره ازدواج با مرد مطلقه

داستان هاي مربوطه

اين مطالعه كه در زمينه روانشناسي و بازاريابي منتشر شده است نشان مي دهد كه وقتي ميوه در يك كاسه زيبا در كنار كليد ماشين قرار مي گيرد يا هنگامي كه يك كافه تريا آن را در كنار يك صندوق ضامن روشن روشن قرار مي دهد راحت تر، جذاب تر و طبيعي است كه يك موز را از چاي خوري كيك خميري كه در پشت فريزر قرار دارد را بگيرد. هنگامي كه رستوران ها به عنوان غذاي سالاد ميگو با نام تجاري بسيار سودآور، يك نام جذاب را نشان مي دهند، آن را در منو برجسته كرده و پيشخدمت آن را به عنوان يك خاص مشخص مي كند، راحت تر، جذاب تر و معمول تر مي شود تا از حلقه هاي پياز سرخ شده در پشت منو

Wansink گفت: "با استفاده از اين سه اصل، تغييرات بي حد و حصر وجود دارد كه مي تواند باعث شود افراد - از جمله خودمان - مردم سالمتر غذا بخورند." به عنوان مثال، اگر مدرسه بخواهد كودكان شير بيشتري از شير شكلات بخورند، مي توانند شير سفيد را راحت تر (آن را در جلوي كولر قرار دهيد)، جذاب تر (فروش آن را در يك بطري شيك)، يا نرمال تر ( به جاي يك گوشه كوچك كولر، نيمي از فضاي خنك را به آن بدهيد). در مطالعات قبلي انجام شده توسط دكتر وانسينك هر كدام از اين تغييرات باعث افزايش مصرف شير در 30 تا 60 درصد در مدارس شد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۶ دى ۱۳۹۷ ] [ ۰۳:۱۲:۱۸ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]


طبق تحقيقات جديد دانشگاه Binghamton، چقدر دانش آموز كودك در پاسخ به يك تصوير احساسي انعطاف پذير مي تواند خطر افسردگي خود را در دو سال آينده پيش بيني كند.

به گفته براندون گيب، استاد روانشناسي دانشگاه بينگمونت و مدير موسسه اختلالات رفتاري و مركز تحقيقات فكري، يافته هاي جديد نشان مي دهد كه واكنش فيزيولوژيكي به محرك هاي غم انگيز، با استفاده از pupillometry، به عنوان يكي از شاخص هاي بالقوه خطر افسردگي در كودكان مادران افسرده. قابل ذكر است pupillometry يك ابزار ارزان قيمت است كه مي تواند در محيط هاي باليني مانند ادارات اطفال مورد استفاده قرار گيرد تا معلوم شود كه كودكان مادران افسرده در معرض خطر ابتلا به افسردگي هستند.

مركز مشاوره نزديك

داستان هاي مربوطه

گيبب گفت: "ما فكر مي كنيم كه اين خط تحقيق در نهايت منجر به نمايش هاي جهاني در دفاتر اطفال براي ارزيابي خطر افسردگي در آينده در بچه ها خواهد شد."

گيبب فرزندان خود را كه مادران سابقه اختلال افسردگي عمده داشتند، استخدام كردند و دخترانشان را به عنوان عصباني، خوشحال و ناراحت مشاهده كردند. ارزيابي هاي بعدي در طول دو سال آينده انجام شد كه طي آن مصاحبه هاي ساخت يافته براي ارزيابي ميزان علائم افسردگي كودكان و همچنين شروع تشخيص افسردگي مورد استفاده قرار گرفت. كودكان در معرض ديلاتاسيون نسبتا بزرگتر به چهره هاي غم انگيز سطح بالاي علائم افسردگي را در پيگيري و همچنين زمان كوتاهتر شروع يك دوره افسردگي باليني معالجه تجربه كردند. اين يافته ها مخصوص پاسخ هاي دانش آموزان كودك به چهره هاي غم انگيز بود و براي واكنش پذيري اشخاص كودك به چهره هاي عصباني يا خوشحال مشاهده نشد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۶ دى ۱۳۹۷ ] [ ۰۳:۱۰:۴۲ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]


سالانه صدها هزار بيمار مبتلا به سرطان تحت شيمي درماني قرار مي گيرند كه اغلب به عوارض جانبي مانند تهوع، استفراغ و از دست دادن ميل به خوردن منجر مي شود.

بارت سي د جونگ، استاد پرستاري و نويسنده ارشد مطالعات جديد منتشر شده در مجله علمي عصب شناسي بسيار مورد توجه ، درك ما را در مورد چگونگي ايجاد عوارض جانبي مربوط به تهوع، استفراغ و بي اشتهايي با استفاده از مدلهاي پيشگيري از بروز جوجه كشي از بيماري هاي ناشي از شيميدرماني.

كرج

داستان هاي مربوطه

"اين نشريه نشان مي دهد كه مسدود كردن گيرنده هاي خاصي براي گلوتامات عصبي انتقال دهنده در ناحيه آميگدال، ناحيه مغز مرتبط با تغذيه، بيماري و احساسات، موجب كاهش شديد بيماري و بي اشتهايي ناشي از درمان شيمي درماني سيس پلاتين در حيوانات مي شود. اين كار همچنين به ما كمك كرد تا يك تصوير واضح تر از نحوه سازماندهي و تشريح آناتومي مغز براي تسهيل اين مشاهدات ايجاد كنيم. اميد ما اين است كه از اين دانش براي اطلاع دادن به تحقيقات آينده با هدف محدود كردن بيشتر يا حتي جلوگيري از آن، دكتر دجونگه توضيح مي دهد كه عوارض شيميدرماني رايج در بيماران سرطاني است.

دكتر جان دونگ، در نقش او به عنوان نويسنده ارشد و مدير پروژه، با نويسنده اصلي Dr. Amber Alhadeff Ph.D. هماهنگ شده است. به عنوان بخشي از يك همكاري پژوهشي در حال انجام بين آزمايشگاه دجونگه و آزمايشگاه دكتر هاروي گرل، Ph.D. در گروه روانشناسي. اين كار همچنين برجسته است پنجمين دوره كارشناسي ارشد به عنوان همكار در تحقيق چند رشته اي دكتر د Jonghe، با اعضاي آزمايشگاهي Ruby A. هلند (SAS '16) و فارغ التحصيل BSN اخير الكساندرا نلسون (SON '14) به دست آوردن همكاري در مقاله به عنوان يك نتيجه از سهم قابل توجه خود را


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۶ دى ۱۳۹۷ ] [ ۰۳:۰۸:۵۵ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]در موضوع جاري روان درماني و روانشناسي، نگرش بيماران نسبت به داروها با اشاره ويژه به داروهاي ضد افسردگي مورد تجزيه و تحليل قرار گرفته است.

علاقه كمي در تحقيق در مورد نگرش بيماران نسبت به داروها وجود دارد. در دهه 1960، محققان روانپزشكي از جمله اولنوت، ريكلز و كوي در اين زمينه تمركز كردند، اما اين موضوع تحقيق در قرن 21 بايد احيا شود.مدل اعتقاد بهداشتي ممكن است براي انجام اين كار بالقوه داشته باشد.

اين مدل در ابتدا توسط 2 روانشناسان سلامت، Rosenstock و Becker، براي توضيح اينكه چرا بيماران از مداخلات پزشكي پيگيري نكرده بودند، در ابتدا توسعه يافتند. استفاده از اين مدل براي مطالعه وابستگي به دارو در بيمارستان هاي روانپزشكي، يافته هاي متعددي از جمله يافته هاي مربوط به پيوستگي را با (1) تعادل بين باورهاي كنترل سلامت داخلي و خارجي (2) رگنتانس روانشناختي، (3) نگرش بيماران به طور كلي درمان داروهاي تجويز شده و (4) تعادل بين ضرورت استفاده از داروها و نگراني هاي ناشي از واكنش هاي نامطلوب دارو (ADRs).

 (خانواده همسرم 

داستان هاي مربوطه

پيوستگي ضعيف با چندين سبك شناختي بيماران همراه است: (1) باورهاي كنترل داخلي و خارجي بالايي (بيماران كه احساس مي كنند كه سلامتي آنها توسط عوامل خارجي و اعتقادات خود كنترل مي شود)، (2) واكنش روانشناختي بالاتر ( 3) فارماكوكو بيو (در حال حاضر در 6/1 بيمار) و 4) شك و ترديد در مورد داروها (نگراني در مورد ADR ها و اعتقاد كم به ضرورت استفاده از داروها).

به طور كلي، اين يافته ها نشان مي دهد كه تصميم گيري مشترك به ويژه در ارتقاي پايبندي به بيماران روانپزشكي بسيار مهم است. دو برنامه كاربردي گسترده تر از اين مقاله مي توان به موارد زير اشاره كرد: (1) باز كردن روانپزشكي براي پيشرفت در روانشناسي باليني و (2) گسترش مطالعات مربوط به نگرش نسبت به داروها به ساير رشته هاي پزشكي.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۴ دى ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۲۱:۴۷ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]


اين تحقيق چه بود و تاكتيك را در آزمايشگاه و همچنين در تنظيمات دنياي واقعي آزمايش كرديد؟

تحقيقات ما انجام شده در آزمايشگاه بود، اما ما آن را به دو روش مختلف انجام داديم. ما يك نمونه از شرايط آزمايشگاهي بسيار معمولي داشتيم كه در آن يك كار گوش دادن ساده با يك منبع صدا سخنراني و يكي ديگر از سر و صدايي كه در يك اتاق تحت درمان با صدا انجام مي شد به منظور كم كردن تعداد ايكوها انجام شد. اين كار ما را قادر مي سازد تا اثر پايه را بررسي كنيم، بررسي كنيم كه كار مي كرد، اندازه گيري اثر چه تأثيري داشت و آن را با پيش بيني هاي مدل سازگار كرد.

همچنين در اين مرحله مهم بود كه بررسي كنيم كه افراد قادر به ديدن چهره هستند چرا كه بسياري از مردم اغلب فكر مي كنند كه هنگامي كه سر خود را دور مي كنيد، نمي توانيد لمس كنيد. ما فكر مي كرديم كه شما بايد قادر باشيد زيرا شما مي توانيد چهره هاي خود را با هم مقابله كنيد، اما كاملا معلوم نيست كه آيا اين ممكن است بر توانايي شما در پرداختن به توجه خاصي تأثير بگذارد.

اگر چه هنوز به آنها نگاه مي كنيد، ممكن است به نحوي نتوانيد اطلاعات را پردازش كنيد، بنابراين اين مورد نياز به بررسي دارد. به دليل اين اعتقاد عام، اين مهم بود كه شواهدي را ارائه مي داديم كه مي توانيد لب خود را فقط در صورتي كه سر خود را به 30 درجه برسانيد، بخوانيد.

اين وضعيت آزمايشگاهي ساده بود. ما همچنين مي خواستيم بدانيم كه آيا در دنياي واقعي كار مي كند، چرا كه در دنياي واقعي شما پيچيدگي بيشتري نسبت به محيط آزمايشگاهي داريد. منابع صوتي از بسياري جهات مختلف وجود دارد، اين محل داراي صدا است كه از ديوارها در الگوهاي پيچيده و غيره بازتاب مي شود.

ممكن است بحث شود كه چون شما از هر جهت به صداي شما مي آيد مهم نيست كه شما سرتان را به نقطه اي هدايت كنيد. ما با اين تفاوت موافق نيستيم زيرا منبع صوتي مهم كه شما سعي در گوش دادن داريد به طور معمول به شما نزديك است و با وجود سر و صدا از همه جا، صداي هدف از جايي نزديك نزديك مي شود، با چرخاندن سر تاثير مي گذارد.

با استفاده از آكوستيك مجازي براي شبيه سازي يك وضعيت گوش دادن پيچيده در يك رستوران، ما به بررسي تغيير سر در دنياي واقعي نگاه كرديم. ما اندازه گيري هاي ما بر روي يك رستوران موجود است. براي اين اندازه گيري ها، ما مانكن و تعداد زيادي بلندگو داشتيم، مانكن در صندلي قرار داشت و ميكروفن در گوشش داشت. ما صداها را از مكان هاي مختلف در اتاق پخش كرديم و سر خود را به جهات مختلف چرخانيديم.

اندازه گيري هاي صوتي به منظور ايجاد شبيه سازي مجازي رستوران به طوري كه آن را به عنوان واقع بينانه كه ممكن بود استفاده شد. ضبط 9 نفر مختلف را در يك رستوران در مكان هاي مختلف، در بالاي فردي كه سعي در گوش دادن دارد، صحبت مي كنيد. سر در جايگاه هاي مختلف بود و سخنران و شنونده در شش جدول متفاوت بودند تا ببينند آيا براي هر موقعيت گوش دادن كار مي كرد.

اين به افرادي كه داراي هدفون هستند پخش مي شود، اما احساس مي كنند كه آنها در رستوران هستند. آنها همه اين سر و صدا در اطراف آنها هستند و هر بار كه كسي از سراسر جدول مي گويد جمله اي به آنها مي دهد كه بايد آنها را ترجمه كند.

ما دريافتيم كه با وجودي كه اثرات كوچكتر از آزمايش قبلي بود، هنوز هم به ميزان قابل توجهي بهبود يافته است تا افرادي كه در حال صحبت كردن در سر و صداي پس زمينه هستند. بنابراين، به طور مداوم سر رفتن به سمت يكي بود، مفيد بود.

وسواس فكري|ناراحتي|حساس و زودرنج بودن

آيا شنوندگان در مطالعه شما داراي ايمپلنت هاي كچلي هستند؟

مطالعه با تنظيمات رستوران منظم تنها در شنوندگان شنوايي شنوايي انجام شد، اما مطالعه به سبك آزمايشگاهي با افرادي انجام شد كه داراي كاشت حلزون و همچنين افرادي با شنوايي طبيعي بودند، بنابراين ما از هر دو گروه اطلاعاتي دريافت كرديم.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۴ دى ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۱۸:۵۵ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

براي بسياري از خانواده ها، فعاليت هاي عادي مانند رفتن به جمع آوري خانواده بزرگ و يا پارك تفريحي، ممكن است دشوار باشد كه با يك كودك مبتلا به اوتيسم هدايت شود، زيرا ممكن است كودك با توجه به سر و صدا و تحريك اضافي از آن غافل شود. به منظور كمك به خانواده ها با چنين موقعيت هايي مقابله مي كنند، متخصصين مركز اوتيسم و ​​اختلالات نوروپاتولوژي در دانشگاه ميسوري مركز تامپسون با موفقيت ادغام تحليل رفتار رفتاري (ABA)، علم را درك مي كنند كه چرا افراد چگونه رفتار مي كنند و چگونه درك اين انگيزه ها مي توانند رفتار را شكل دهند . SungWoo Kahng، استاد روانپزشكي بهداشت در دانشكده بهداشت حرفه اي مي گويد كه والدين و مراقبان مي توانند با درمانگران در جهت پياده سازي فعاليت هاي مبتني بر ABA در خانه براي حمايت از طرح كلي رفتار رفتار كنند.

همسالان

داستان هاي مربوطه

"سوال ما اغلب پرسيديم،" چرا بچه من اين كار را انجام مي دهد؟ " Kahng گفت: "اين دقيقا همان نوعي است كه ABA مي تواند سعي كند پاسخ دهد. با اين حال، پاسخ براي هر بيمار متفاوت خواهد بود. ما به آنچه كه اين شخص را به نوعي رفتار مي كند، نگاه مي كنيم. به عنوان مثال، آنها مي توانند اجتناب از تكميل يك كار يا تلاش براي جلب توجه. هنگامي كه ما مي دانيم "چرا" پشت رفتار خاص، ما مي توانيم به پدر و مادر و مراقبت كنندگان به مسائل مربوط به رفتاري براي كودكان مبتلا به اوتيسم كمك كند. "

متخصصان ABA قادر به تجزيه و تحليل رفتارها هستند و تعيين مي كنند كه چه كسي اين انگيزه را براي اصلاح رفتارهاي مشكوك مي كند. هنگامي كه دليلي براي رفتار شناخته شده است، متخصصان مي توانند به كاهش رفتارهاي مشكوك و افزايش رفتارهاي مناسب كمك كنند. Kahng مي گويد والدين و مراقبت كنندگان مي توانند با نظارت بر درمان ABA و شركت در جلسات آموزشي و مشاوره با متخصص ABA، كودكان مبتلا به اوتيسم را با زندگي سالم و شاد زندگي كنند.

Kahng گفت: "والدين و مراقبين مي توانند با برنامه ريزي پيش رو، مخصوصا براي خروج هاي عمومي و يا اجتماعات بزرگ خانواده، از حمايت از يك كودك حمايت كنند." "براي برنامه ريزي پيش رو، والدين بايد چگونگي چالش ها را درك كنند و قبل از گفتگو با ميزبان براي توضيح برنامه هايي براي رسيدگي به مشكلات بالقوه صحبت كنند. براي مثال والدين ممكن است يك مكان آرام را شناسايي كنند كه در آن كودك مي تواند در صورت وقوع زحمات، آنها ممكن است چيزي را كه كودك ترجيح مي دهند، مانند يك اسباب بازي مورد علاقه يا لوازم آرايشي به ارمغان بياورد، به طوري كه رفتار مناسب را مي توان در هنگام دور از خانه پاداش داد. "


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۴ دى ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۱۱:۳۶ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]


در مطالعه جديد، تعامل بين والدين اجباري و اجباري در پيش بيني رفتارهاي ناگوار كودكان مورد بررسي قرار گرفته است.

Coparenting توصيف راه كه در آن بزرگسالان با هم در نقش خود به عنوان پدر و مادر كار مي كنند. (به عنوان مثال، همكاري با كيفيت بالا ممكن است شامل بيان گرما در طول تعامل با كودك، ارزش هاي مشترك والدين و فعاليت هايي است كه حمايت والدين از آنها را پشتيباني مي كند و همكاري مي كنند. همكاري با كيفيت پايين ممكن است شامل نقد يا اقداماتي باشد كه موجب بروز يا تضعيف يك شريك تلاش هاي والدين.) فرزند خشونت آميز نشان دهنده يك استراتژي انضباطي منفي است كه با ضربه زدن، فرياد زدن و تكان دادن نشان داده مي شود.

خدمات مشاوره خانواده

داستان هاي مربوطه

مطالعه 106 خانواده با مادر و پدر هر دو ساكن نشان داد كه تأثير كيفيت بالا، كه پيشتر تنها به نفع آن بود، ممكن است پيچيده تر باشد. درك مادران نسبت به همجنس گرايي ارتباط بين والدين اجباري و توسعه رفتارهاي ناخوشايند كودكان در دوران مدرسه را تعديل مي كرد، اما جهت تأثير آن قابل توجه بود. همانطور كه نويسندگان انتظار داشتند كه فرزندان بافري در برابر مضر بودن مادران، ادراك مادران از همبستگي با كيفيت بالا، مسموميت والدين اجباري او را براي رفتارهاي ناخوشايند كودكان تشديد مي كند. هنگامي كه با والدين بسيار اجباري تركيب مي شود، ادراكات مادران از همجنس گرايي با كيفيت بالا ممكن است براي تعديل كودكان زيان آور باشد.

"براي مادراني كه از استراتژي هاي والدين اجباري استفاده مي كنند، داشتن يك شريك كه از فرزند خود حمايت مي كند، ممكن است چنين نتيجه خوبي براي نتايج فرزندان خود باشد. براي اين مادران، ادراكات" كم كيفيت "مي تواند به معني داشتن يك همسر باشد كه موجب تضعيف و يا حتي متوقف كردن استراتژي هاي اجباري كه به طور جدي براي تحريم تجاوزات بين فردي خود در معرض مجازات قرار نگرفتند، همكاري با كيفيت پايين در اين خانواده ها مي تواند براي رشد رفتاري كودكان محافظت كند، و اين نشان مي دهد كه كودكان اين كار را نكردند و با كاهش مواجهه آنها مواجه شدند. ، نويسنده ارشد مجله روانشناسي و روانپزشكي كودكان مطالعه. "اين نبايد بگويد كه همكاري با كيفيت پايين در بيشتر شرايط مطلوب است


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۴ دى ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۰۹:۱۱ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]


مطالعات انجام شده در دانشگاه وين توسط متي پيولسكي، همكار ماري كوري، در شكل گيري مدل مجتمع وين در ادراك هنر، يك چارچوب جامع كه در آن فرآيندهاي شناختي چندگانه كه در زمينه مشاهده هنر مي تواند به طور سيستماتيك سازماندهي شود، كمك كرده است.

نتايج اين پروژه شامل يك مجموعه جامع از تاثيرات ويژه مناطق مغز در تجربه هنري است. اين تحقيق بيش از درك واكنش افراد مختلف نسبت به پيكاسو يا رامبراند، اين تحقيق، بينش مهمي را در مورد عصبهاي روانشناختي و روانشناسي هنر به وجود مي آورد و به طور بالقوه از درمان هنر براي درمان اختلالات عصبي و رواني استفاده مي كند.

 مشاوره ازدواج خيانت

داستان هاي مربوطه

Pelowski و همكارانش در پروژه ART و BRAIN تأمين مالي اتحاديه اروپا از تحريك مغناطيسي ترانس مغناطيسي استفاده مي كنند - كه در آن يك ميدان مغناطيسي باعث جريان الكتريكي در يك منطقه كوچك مغز مي شود - براي مطالعه افراد به عنوان آثار هنري. محققان به طور سيستماتيك سه ناحيه مغز اصلي مرتبط با پردازش اطلاعات حساس - پيشاني، مويرگي و پاراشتگي را دستكاري كردند. سپس آنها را با واكنش شناختي، عاطفي و ارزيابي امتحان از طريق نمونه ي خاص طراحي كرده و آنها را با استفاده از مدل شناختي Pelowski مورد ارزيابي قرار دادند.

رويكرد تمركز بر درك نه تنها فرآيندهاي شناختي پايين به بالا از ويژگي هاي اثر هنري خود، از قبيل شكل و جذابيت آن، بلكه مكانيزم هاي به كار رفته در پايين است كه به وسيلهي حافظه خود، مخاطب به كار گرفته مي شود و شخصيت بنابراين، مدل مي تواند نحوه ادراك فرآيندهاي شناختي مختلفي را كه تجربه مي كند، توضيح دهد و بدين ترتيب چگونه فرد ممكن است تفسيرهاي خاصي را كه در حال مشاهده، تحريك، تحريف و يا ساده اي باشد، به وجود مي آورد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۴ دى ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۰۶:۴۶ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

داروهاي مورد استفاده براي درمان آرتريت روماتوئيد ممكن است با بهبود درد و سفتي و با هدف قرار دادن فرآيندهاي التهابي مشترك در ارتباط با آرتريت و افسردگي، سلامت روان را تحت تأثير قرار دهد. با اين حال، بررسي اخير مطالعات منتشر شده نشان مي دهد كه تكيه بر درمان هاي آرتريت روماتوئيد تنها ممكن است به معناي بهبود سلامت رواني بيماران را نداشته باشد.

يافته ها، كه در آرتريت و روماتولوژي منتشر شده است ، نشان مي دهد كه ارائه مراقبت هاي ويژه بهداشت روان براي كمك به بيماران آرتريت با افسردگي و ساير شرايط روحي ضروري است.

 مشاوره ازدواج آنلاين

داستان هاي مربوطه

"اين بررسي خلاصه يافته هاي بيش از 70 آزمايش باليني براي بررسي ارتباط بين درمان هاي مختلف روماتوئيد آرتروزو نتايج سلامت روان"، گفت: نويسنده اصلي دكتر دره تامپام، از موسسه روانپزشكي، روانشناسي و علوم اعصاب، كالج كينگ لندن.

"يافته هاي ما نشان مي دهد كه در غير اين صورت بعضي از داروهاي موثر تنها ممكن است بر پيامدهاي سلامت روان براي اكثر بيماران مبتلا به آرتريت روماتوئيد تأثير بگذارند. پيامدهاي بهينه سلامت روان ممكن است از طريق فراهم آوردن حمايت روانشناختي يكپارچه در كنار مراقبتهاي معمول به دست آيد."


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۴ دى ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۰۴:۵۹ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

ببين زندگي خودت و اين آقا رو سر مهريه خراب نكن حالا گيريم مهرسه 500 تا سكه هم باشه اصلا يك كاميون سكه خب وقتي بيشتر از 120 تا دادگاه نميتونه برات بگيره چه فايده؟ ببين اگه شما واقعا عاشق كسي باشه و دوستش داشته باشيكاري به اين چيزا نداشته باش مهريه مثل ويروسه اگه گندش كني زندگيتو ميپاشونه راحت زير 100 تا بزار مطمئن باشه مهريه خوشبختي نمياره عشقه كه خوشبختي ميارهپاسخ داده شدهنوامبر 6, 2018توسط دكتر روانشناسحرفه اي(87,600 امتياز)
ويرايش شدهنوامبر 19, 2018توسط دكتر روانشناس

با سلام
دوست عزيز
در نظر داشته باشيد كه  وقتي مي فرماييد مساله مهريه  مساله حائز اهميتي است منتهي فكر نكنيد طبق باور عامه اگر پايين بگبريد  فكر مي كنند شما بدونخواستگار بوديد كه چنين مهريه اي را تعيين  كرديد .
قطعا در خانواده شما يك عرف وجود دارد خب مي تواتيد طبق عرف عمل كنيد و متناسب با عرف مبلغي را تعيين كنيد كه هم خانواده شما موافق باشند و هم شمابپذيريد .
پس ديدگاه هايي كه گذشته است را در نظر نگيريد و فكر نكنيد كه اشتباه مي كنيد اگر با مساله اي رو به رو شويد .به هر صورت در زندگي مسائل مهمي وجود دارد كه بايد در نظر گرفت بحث پذيرش انتظارات و شرايطي كه هست توافق ها و ساير موارد همه اهميت ويژه اي دارند .
پس بهتر است كه به همه اين موارد بيشتر از مهريه توجه كنيد مساله شناخت طرفين مسائل بسيار مهم و حائز اهميت تري است كه بايد توجه كنيد
به هر حال اميدوادم موفق باشيد و خوشبخت
ولي در نظر گرفتن شرايط خودتون و شرايط طرف مقابل اهميت ويژه اي دارد تا اينكه بخواهيد بحث  هاي ديگر را در نظر بگيريد
در هر صورت اميدوارم موفق باشيد و خوشبخت

در اين مورد ميتونيد با متخصصين كانون مشاوران ايران، مشاوره تلفني/تخصصي داشته باشيد

02122689534

موفق باشيد

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۱ دى ۱۳۹۷ ] [ ۰۵:۴۲:۱۴ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

مشاور كودكان:مفهوم مذهب نزد كودكان

دين و مذهب براي كودكان در سنين مختلف، معاني گوناگون دارد، كودكان كمتر از شش ساله بشدت با پيوندهاي عشق و ستايش و وابستگي به والدين خود پيوسته‌اند. اينان در اغلب ساعات به خانه بازي مشغول مي‌شوند و در نقش پدر و مادر و بچه‌ها ظاهر مي‌گردند. وقتي به تماشاي حيوانات مي‌پردازند مي‌خواهند بدانند كداميك «مامان» و كداميك «بابا» است. از اين رو روابط خانوادگي از براي آنها بافت و محتواي اصلي زندگي را عرضه مي‌دارد. فرزندان از شش سال كمتر مفهوم خدا را مستقيما از والدين خود مي‌گيرند و او را همچون كسي كه پدر و مادر مي‌شناسندش، كسي چون پدربرزگ به سفر رفته مي‌انگارند. هرگاه والدين خدا را وجودي خشمگين بدانند كودك نيز او را چنين تصوير مي‌كند و اگر پدر و مادر خدا را مهربان و رحيم بشناسند كودك هم همين تصور را از او خواهد داشت. كودكان ميل دارند اين پندار را در ذهن خويش استوار سازند كه خداوند آنان را دوست مي‌دارد و مي‌خواهد كه آنها انسان‌هاي خوبي باشند. به همين سبب پدر و مادران از وجود او به‌عنوان نيروبخش فلسفه‌اي كه در زمينه انضباط و اصول اخلاقي دارند بهره‌مند مي‌شوند.

بر والديني كه خداوند را واقعي و غيرخيالي مي‌بينند بايد غبطه خورد زيرا كه اينان يا سادگي بيشتر مي‌توانند وجود او را به فرزندان خويش بشناسانند و شناخت خدا براي كودك نيزبدين طريق بسي آسان‌تر مي‌شود. دين، انسان‌دوستي را در كودك استحكام مي‌بخشد و معنويت و آرمان‌گرايي را در وجودش بارور مي‌سازد. هيچ مذهبي نيست كه بر عشق و محبت و همدردي تاكيد نكرده‌ باشد. اما نبايد مذهب را به عنوان مسائلي نظير روح و خالق اسرار‌آميز و يا احيانا عقايد خرافي كهنه معرفي كرد.

به‌عنوان يك روانشناس، تنها توصيه‌اي كه به والدين، خاصه آنها كه به تمامي كتاب آسماني اعتقاد كامل دارند، مي‌توانم ارائه دهم اينست كه وقتي از دين و مذهب براي كودك خود سخن مي‌گويند به آتش جهنم و جنبه مجازات‌هاي شديد و هراس‌انگيز اشاره‌اي نكنند. اين را از اين جهت مي‌گويم كه اگر چنين مطالبي با كودك در ميان گذارده شود وي سوتعبير مي‌كند و دچار بيمي دردآلود مي‌شود. يك كودك كمتر از شش سال چون اين سخنان را بشنود، مانند يك فرد بزرگسال، نمي‌تواند دريابد كه اگر به خداوند اعتقاد داشته باشد از بخشايش و نجات و رستگاري نيز بهره خواهد گرفت. مقصودم آن است كه وقتي فرزند كوچك شما از كيفر و خشم الهي چيزهايي بشنود، از آنجا كه گاه اندك احساس گناه به وي دست مي‌دهد، پيوسته مي‌پندارد كه مورد غضب پروردگار قرار خواهد گرفت.مشاور كودكان

كودكان، بين شش تا دوازده سالگي مي‌خواهند كه كمتر وابسته به والدين خود باشند و مايلند خود را از ستايش‌هاي برده‌وار نسبت به آنان رهايي بخشند. در اين سنين ترجيح مي‌دهند كه آگاهي و ايده‌ها را درباره حقيقت و اخلاق از منابع مقتدر ديگر بدست آورند. در اين زمان تا حدي به حكم غريزه در تلاشند تا از پدر و مادر خويش مستقل شوند و به‌عنوان بزرگسالان آينده، خود را با دنياي خارج تطابق دهند.

يك كودك در اين سال‌ها، همچنانكه مي‌كوشد تا خود را از انضباط و مراقبت مستقيم والدين آزاد سازد، آگاهي وي استوارتر مي‌گردد و به قواعد و قوانين كلي علاقمندتر و حساس‌تر مي‌شود. او در زمينه فرماندهي و فرمانبرداري به كنجكاوي بيشتري مي‌رسد و مثلا مي‌خواهد بداند كه آيا شهردار دستورات نخست‌وزير را اجرا مي‌كند و آيا مامور برق تابع دستورهاي شهردار است. مفاهيم كودكان از درست و نادرست بسيار اختياري است. سياه سياه است و سفيد سفيد و جايي براي خاكستري وجود ندارد. هر قانون را بهمان شكل كه هست مي‌پذيرند و ممكن است پدر خود را براي رانندگي با سرعت پنجاه و سه كيلومتر در منطقه‌اي كه حداكثر سرعت پنجاه كيلومتر اعلام شده سرزنش كنند.

بدينسان پيداست كه چرا كودكان در اين سال‌ها به مذهب و خدا علاقمند مي‌شوند. آنها خداوند را ديگر چون پدربزرگ نمي‌شناسند بلكه او را مقامي با اقتدار كه وجودش بسيار برتر از والدين آنهاست مي‌دانند كه به آنها مي‌گويد درست كدام است و نادرست كدام. چه نيكوست كه فرزند را در همين ايام هرچه بيشتر با فرامين دين و دستورات الهي آشنا سازيم. دوره‌هاي سني كودك براي پدران و مادراني كه معتقدند انسان قادر نيست به خدا و آخرت معرفت حاصل كند دشواري‌هايي ببار مي‌آورد زيرا وقتي كودك از همسالان خود مي‌شنود كه درباره خدا سخني مي‌گويند، ناگزير از والدين خويش مي‌پرسد: «آيا ما به خدا اعتقاد داريم؟» اگر والدين از پيامر صحبت كنند ولي اظهار ندارند كه خداوند در آسمان‌ها مراقب رفتار هريك از آدميان است، و اگر از عدم اطمينان خويش در اينباره كه براي چه بايد به وجود او اعتقاد اشت دم بزنند، كودك با ابهام و سردرگمي روبرو مي‌شود و پاسخ سوالش را نمي‌يابد.مفهوم مذهب براي كودكان

در پاسخ به پرستي درباره خدا، بايد پيوسته بخاطر داشت كه كودك مايل است جواب روشن و معين و قاطع بشنود. پدري كه به ارزش‌هاي معنوي معتقد باشد و بتواند ايده خداوند را به‌عنوان نشانه‌اي از آرزوهاي انسان بپذيرد بايد به كودك خود بگويد: «بله، من به خدا اعتقاد دارم» و چون چند سالي بگذرد و كودك آماده درك نكات باريكتري باشد پدر مي‌تواند مسائل دقيق‌تري را با فرزند مطرح سازد. اگر كودك به دنبال پرسش نخست بپرسد: «آيا ما جهنم را قبول داريم» پدر بايد بگويد: «نه» و هرگاه وي درباره بهشت و زندگي پس از مرگ سوال كند پدر بايد پاسخ دهد كه خوبي‌ها و نيكي‌هايي كه يك شخص نسبت به ديگران انجام داده موجب مي‌شود كه ديگران يادآور را پس از مرگ زنده نگهدارند و بدينشكل انسان با مرگش از ميان نمي‌رود. پدر يا مادري كه اعتقادش را به خدا از دست داده است نبايد عقيده خود را با صراحت به فرزندش ابراز دارد زيرا كه بدينوسيله ايمان را از كودكي در وجود او مي‌كشد و زندگي تيره و تباهي را براي وي بوجود مي‌آورد چنين والديني به فرزند خود بايد بگويند خيلي ازم ردم به خدا ايمان دارند و هركس وقتي كمي بزرگ شود خودش در اين مورد مي‌تواند تصميم بگيرد. بسخن ديگر نبايد عللي فراهم ساخت كه فرزندان بين شش تا دوازده ساله تصور كنند كه بايد از مردم مذهبي اين دنيا، صرفا بخاطر وفاداريشان به پدر و مادر، جدا شوند و به مخالفت آنان برخيزند. در سال‌هاي بلوغ موقعيت رواني نوجوانان بكلي دگرگون مي‌شود. در اين سال‌ها آنها مي‌كوشند تا از والدين خود جدا شوند و هويت مستقل خود را بدست آورند. اين كوشش پاي از ميدان پرسش‌ها و پاسخ‌هاي پيشين درباره شغل و مذهب و آينده و مانند اينها فراتر مي‌گذارد.مفهوم مذهب نزد كودكان

اساسا احساس هويت فرد را قادر مي‌سازد تا در رابطه نزديك با ديگران راه استقلال زندگي را بيابد. بسياري از ما، به‌عنوان اشخاصي بزرگسال اين امر را بسيار بديهي مي‌دانيم اما گروهي بيشمار از نوجوانان در مرحله انتقالي، زماني كه مي‌كوشند از وابستگي حسي و عاطفي والدين جدا شوند و پيش از آنكه اطمينان دروني براي توانايي در مستقل بودن خود بيابند، دچار هراس و وحشت مي‌شوند. اينان در اين مرحله بيم‌انگيز حس مي‌كنند كه در جنگلي انبوه گم شده‌اند، به خفقان دچار گشته‌اند، و يا كابوسي هولناك بسراغشان آمده كه خطراتي اسرارآميز به همراه دارد.

بسياري از نوجوانان در اين مرحله براي برخورداري از حمايت معنوي به مذهب روي مي‌آورند و بدينسان آرامش قلبي مي‌يابند. نوجوانان، رابطه استوار خويش را با خداي مهرباني كه عشقي برتر از عشق پدر و مادر ابراز مي‌دارد و حامي و راهنماي آدمي است جستجوي مي‌كند. گرايش به خدا در اينحال نوجواناني را كه بطور موقت بخود اطمينان كامل ندارند از اينكه بار ديگر براي راهنمايي به والدين متوسل شوند و عدم بلوغ فكري خود را نشان دهند نجات مي‌بخشد. پاره‌اي از تازه بالغان آنچنان دچار عدم ايمني و اطمينان مي‌شوند كه دين و مذهب كاملا ذهن آنان را اشغال مي‌كند. گرچه والدين مي‌توانند از اينكه مذهب چيزي را به فرزندانشان عرضه داشته كه بدان چنگ بياندازد و توسط جويد احساس آرامش كنند ولي شايد چنين فرزندي كه احتمال مي‌رود دچار حالت متزلزي شده باشد نياز به روانكاو داشته باشد.مشاوركودكان

شماره هاي تماس 01

والدين در دوران بلوغ فرزندان خود مي‌توانند با آنها جدي‌تر و آشكارتر درباره مذهب بحث كنند. نوجوانان هيچگاه دوست نمي‌دارند كه كسي بدانان امر كند چه اعتقاداتي بايد داشته باشند و از چه معتقداتي بايد دوري گزيند. ناشكيبايي نوجوانان گاه موجب مي‌گردد كه اگر حس كنند پدر و مادر مي‌كوشند عقايد خود را بر آنها تحميل نمايند از جا بدر بروند و به پرخاشگويي بپردازند. به همين سبب اغلب والدين از بيم آنكه مبادا چنين صحنه‌اي پيش بيايد با فرزندان نوجوان خود درباره ايمان مذهبي لب بسخن نمي‌گشايند. اما واقعيت آن است كه جوانان مي‌خواهند بدانند و نيز نياز دارند كه بدانند عقايد والدين آنها، در همه زمينه‌هاي مهم زندگي از جمله دين و مذهب چيست. شيوه والدين بايد آن باشد كه با فرزندان جوان خويش در اين زمينه‌ها بهمان نحو صحبت كنند كه با دوستان و خويشان سخن مي‌گويند. به گفته ديگر اينگونه بحث و گفتگوها بايد دوجانبه باشد و والدين ضمن گفتگوها هرجا متوجه شدند كه فرزند در افكار مذهبي خويش راه خطا مي‌پيمايد او را دوستانه، و نه با تهديد يا فرمان، متوجه خطايش سازند.

منبع: كانون مشاوران ايران


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۱ دى ۱۳۹۷ ] [ ۰۵:۳۹:۵۴ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]
مشاورانه-صدا-صوتي روانشناسي

نزديكي به لذت انسان و رضايت ذهني او منجر مي شود.

مشاوره جنسي در اين زمينه مهم است.

اگر هيچ كس اين عمل را نداشته باشد، هيچكس، حتي شوهر حق ندارد شريك جنسي خود را به مقاربت جنسي بي علاقه متقاعد كند.

اشاره به بي نظمي جنسي غير طبيعي بيان شده است، در حالي كه زن در مورد انجام آن “رضايت” داشته است؛ عالي است نزديك ممنوع است.

از اين رو، اگر «زن» از اين مسئله راضي نيست، شوهر قانونا نمي تواند زنش را مجبور به انجام اين كار كند.

دلايل تمايل مردان براي دخول از پشت چيست؟

يكي از دلايلي كه باعث مي شود يك مرد به نزديكي پشت دوست داشته باشد عدم توانايي ارگاسم همسرش است.

و از اين رنج مي برد، بنابراين تمايل دارد آن را از پشت بكند.

در اين مورد، زن شوهرش را دوست نخواهد داشت تا او را با موقعيت حساس و حساس به جنس مخالف، سريع تر آماده كند تا به ارگاسم برسد.

در اين مورد، “مرد” احساس قدرت مي كند و از خواست او خارج خواهد شد.

اختلال اضطراب پزشكي

اما به غير از جنبه هاي مذهبي، جنبه هاي بهداشتي چنين جنسيتي نيز بايد مورد توجه قرار گيرد، زيرا به لحاظ ديدگاه پزشكي، خطر ابتلا به بسياري از عفونت ها و بيماري ها براي مردان و زنان و به ويژه زنان، از لحاظ رابطه مقعدي وجود دارد.

از سوي ديگر، خروجي مقعد ، انعطاف پذيري و انعطاف لازم براي حركت مجدد و اين نام مجاز نمي باشد تناسلي را ندارد و از اين رو احتمال درد و خونريزي بسيار زياد است.

اين خراش ها و برش ها اغلب در بافت ها هستند و بسيار كوچك هستند و معمولا به چشم غير مسلح قابل مشاهده نيستند.

همچنين، نوك اين نام مجاز نمي باشد تناسلي مرد در مردان نيز به علت عدم وجود محيط مناسب، به سطح خراشيده مي شود.

همچنين خطر ابتلا به ويروس را از طريق موضوع افزايش مي دهد.

اساسا، ساختار مقعدي براي رابطه نيست، و طوري طراحي شده است كه براي دفع مدفوع، نه براي قرار دادن يك شي خارجي، موثر باشد.

رابطه جنسي مقعدي كاملا يك عمل طبيعي است؟

بنابراين، رابطه جنسي مقعدي كاملا غير طبيعي است.

يك عضله در اطراف مجرا، كه عملكرد آن بستن مجراي است، به شرح زير است: آن را با نفوذ اين نام مجاز نمي باشد تناسلي و فشار كه مرد با اين نام مجاز نمي باشد تناسلي خود را بر روي آن مي آورد، در انقباض طبيعي براي جلوگيري از خروج تشكيل شده است.

عمل كاملا غيرارادي و زخم هاي بسيار بدي بر روي ديوار داخلي به وجود مي آيد حتي اگر اين كار به آرامي يا با استفاده از يك روان كننده انجام شود.

اگر چه زخم ها بسيار كوچك هستند و ممكن است درد نداشته باشند و براي چشم قابل مشاهده نيستند، اما يك بزرگراه فوق العاده براي جذب باكتري ها و ويروس هاي خطرناك از جمله ويروس هاي روده و مدفوع يا ويروس هاي وارد شده به اين نام مجاز نمي باشد تناسلي مردان اند كه آنها وارد جريان خون مي شوند.

عفونت گوارشي و روده

اين ميكروب ها مي توانند بيماري هايي مانند ايدز و عفونت هاي گوارشي مختلف عفونت هاي روده اي را ايجاد كنند.

طبق اعلام سازمان جهاني بهداشت حدود يك ميليون مورد بيماري هاي جنسي منتقل شده در جهان وجود دارد.

ميكروب ها داراي ويژگي هايي هستند كه مي توانند پوست، مخاط، واژن، ركتوم، كبد، دستگاه گوارش و حتي چشم، دهان و گلو را آلوده كنند.

گزارش ها به اين واقعيت اشاره مي كنند كه احتمال دارد زنان بيشتر از اين رنج مي برند.

مطالعات نشان داده است كه خطر ابتلا به برخي از بيماري ها، مثل ايدز از طريق رابطه جنسي مقعد بيش از رابطه واژني است.

رابطه جنسي رسمي همچنين مي تواند باعث آسيب هاي فيزيكي مانند:

  • شكم باد،
  • هموروئيد،
  • شكاف هاي مقعد،
  • بي اختياري مدفوع
  • غيره

علاوه بر اين، اين عمل مي تواند منجر به پارگي ركتوم شود كه در آن جراحي مورد نياز است.

مطالعات نشان داده اند كه تكرار اين روش منجر به بي اختياري مدفوع مي شود، زيرا اين عمل عضله اسفنكتر را تضعيف مي كند و عضله اوليه توانايي خود را براي انباشت و جلوگيري از خروج مدفوع از دست مي دهد.

يكي ديگر از مسائل مهم اين است كه كوچكترين دستكاري مقعد يا رابطه مقعدي با توجه به نزديكي بالا به مقعد به مهبل مي تواند باعث مي شود كه ويروس هاي روده وارد واژن، و بيماري هاي عفوني در منطقه، مانند موارد زير را ايجاد مي كند.

عفونت مثانه،

زگيل،

تبخال،

عفونت هاي كليوي

حتي سرطان

رابطه مقعدي با همسر خوب است!

اگر رابطه مقعدي با شريك زندگي وجود داشته باشد، خطر انتقال ويروس ايدز است.

ديگر بيماريهاي انتقال بيماري كه از طريق خون منتقل مي شود در رابطه از مقعد بسيار زياد است.

در يك مطالعه در ايالات متحده، يك مطالعه بر روي يك گروه از زوج ها انجام شد و دريافت كه درصد بالائي از زنان كه رابطه جنسي مقعد داشتند نه تنها از اين رابطه لذت نداشتند، بلكه اين نوع رابطه براي آنها دردناك بوده است.

ديواره داخلي روده بخش داخلي ان خود جذب مستقيم ماده و انتقال مستقيم به خون را دارد.

طبق آمار، انتقال ويروس ايدز از طريق رابطه جنسي مقعدي، بيشترين درصد خطر را دارد.

در ميان عفونت هاي منتسب به رابطه جنسي، مردان همجنسگرا كه تمايل به داشتن رابطه جنسي مقعدي دارند، بيشترين آسيب پذيري ويروس را دارند.

اگر رابطه جنسي بامقعدي شريك زندگي وجود داشته باشد، خطر انتقال ويروس ايدز زياد است.

و ساير بيماري هاي منتقله از راه جنسي كه از طريق خون منتقل مي شوند، از طريق مقاربت جنسي بسيار زياد است.

در جنس پسر مهمترين خطر كه مردم را تهديد مي كند، تماس مستقيم با خون و همچنين مايع داخلي بدن با خون شريك زندگي است كه در صورت آلودگي هر يك از شركاي جنسي احتمال دارد عفونت ويروس ايدز انتقال يابد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۱ دى ۱۳۹۷ ] [ ۰۵:۳۶:۴۲ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

چكيده

ناباروري فرايندي همراه با استرس و مشكلات روانشناختي متعدد است. اين پژوهش درپي مشخص كردن ميزان رضايت مندي از زندگي زناشويي دربين زنان نا بارور درمقايسه با زنان بارور ميباشد.

مقدمه

ناباروي ازجنبه هاي مختلف زندگي فرد راتحت تاثير قرار داده و ميتواند يكي ازپديده هايي باشد كه تأثيرات عمده اي رادر زندگي زوج ها بخصوص زنان بگذارد. اين پديده در فرد بعنوان يك نقيصه تلقي شده و ميتواند باعث بوجود آمدن عدم هويت شخصي، جنسي و نداشتن اعتماد به نفس كافي در شخص شود كه اين مسئله باعث احساس غم و حقارت در فرد ميشود.

بحران ناباروري همراه با استرس فيزيكي، معيشتي، رواني و جامعه شناختي جنبه هاي مختلفي اززندگي فرد را تحت تاثير قرار ميدهد. نداشتن فرزند يك ناكامي تلقي ميشود و فرد رادچار احساس نقص كرده و شخص احساس ميكند كه زن يا مرد كاملي نيست. نازايي با احساس كمبود در زندگي، نداشتن هويت شخصي و جنسي، عدم كنترل شخصي، عزت نفس و سلامت ميشود كه در پي آن شخص احساس غم، ترس، حقير بودن و ناتواني ميكند. اين احساسات مشابه هر فقداني مانند از دست دادن عزيز مي باشد. در كل تجربه هاي استرس زا باعث كم شدن كنترل شخصي در زندگي شده كه نداشتن كنترل كافي باعث ايجاد احساسات كم ارزش بودن، عدم كفايت و نهايتا به ضعف در سازگاري اجتماعي منجر ميشود. تحقيقات نشان داده كه معضلات روانشناختي درنتيجه ناباروري ميتواند عاملي در شدت گرفتن ناباروري باشد. استرس و نگراني درناباروري عملكرد فيزيولوژيك بدن راتحت تاثير مستقيم قرار داده و ناباروري را تشديد مي كند در مقابل افرادي كه ازاحساس آرامش برخوردار هستند احتمال باروري درآنها افزايش مييابد. ازطرفي پژوهش هاي زيادي وجود دارند كه نشان دهنده اين مطلب است كه حوادث ناگوار ميتوانند بهزيستي رواني راتحت تأثير قرار دهند و در آن اختلال ايجاد كنند كه موجب بروز مشكلاتي مانند افسردگي و فشار شود. بنابراين ناباروري ماهيتي تنش زا دارد و ميتواند با تنيدگي به كاهش سلامت روانشناختي فرد منجر شود. فشارهاي ايجاد شده در نتيجه ناباروري بر ارتباطات فردي، جامعه شناختي و زندگي مشترك تأثير ميگذارد و مي تواند باعث فقدان تعادل رواني زوج ها و كم شدن رابطه بين آنها و طلاق منجر شود. مطالعات نشان داده كه تقريبا نيمي از زنان كه دچار ناباروري هستند ازسازگاري كافي برخوردار نيستند و در روابط خود با همسرانشان با مشكل مواجه هستند. پژوهش ها نشان ميدهد كه زوج هاي نابارور نسبت به زوجهاي بارور رضايت كمتري از ارتباط زناشويي دارند. جهت بررسي اثر ناباروري بر رابطه جنسي، رضايت از زندگي مشترك و فشار، مطالعاتي انجام شده و مشخص شد كه درطي مراحل درمان، استرس بصورت معني داري افزايش مييابد و احساس رضايت از ازدواج كم ميشود. دربرخي مطالعات نيز مشخص شد كه نمرات دريافت شده بوسيله ي زوجها در سازگاري روابط جنسي در تفاوت معني دار دو دسته نابارور و بارور وجود نداشت، با اين وجود نمرات كسب شده در زوجين نابارور در مقابل زنان و مردان بارور در شيوه كنترل حل مسائل بطور روشني تفاوت دارد. بمعني اينكه همبستگي مثبت در سازگاري روابط زناشويي و روش هاي مثبت و كارآمد حل مسائل وجود دارد.

اخيرا تعدادي از محققان در حوزه سلامت رواني، با الگو برداري ازكارايي مثبت روانشناختي، پنداشته و در قالب اصطلاح بهزيستي روانشناختي به مفهوم سازي پرداخته اند. اعتقاد اين گروه بر اين است كه سلامت مفهومي چند بعدي بوده بر ناتواني و بيمار ندانستن، احساس شادي و بهزيستي رادر بر ميگيرد. در دهه گذشته، براساس اين مسئله الگوي بهزيستي روانشناختي از 6 عامل تشكيل شده است: نگرش مثبت، ارتباط مثبت با ديگران، استقلال و توان پايداري دربرابر فشارهاي اجتماعي، هدف مند بودن و معنا دادن به زندگي، رشد يافتگي، و مسلط بودن بر محيط زندگي. يك پژوهش با هدف سنجش بهزيستي رواني در خانم هاي تحت درمان ناباروري انجام شده كه نتايج آن نشان از سلامت رواني كم تر اين اشخاص در مقابل افراد عادي بوده و خانم هاي تحت درمان ناباروري از سطح اضطراب و فشار بيشتري نسبت به گروه مورد تحقيق نشان داد. هر چند زنان نابارور از خود يك شخصيت نابهنجار نشان ندادند، ولي در الگوي مثبت وابستگي زوجها و علائم روانشناختي نسبت به گروه كنترل متفاوت بودند. زنهاي نازا نسبت به زندگي خود نارضايتي بيشتري نسبت به افراد ديگر نشان ميدهند و اكثر اين اشخاص از سلامت رواني برخوردار نيستند. بر اين اساس استرس در نتيجه ناباروري بر شيوه زندگي اثر منفي دارد.و زنان نابارور مشكلات بيشتري دررابطه با احساسات منفي دارند. در گروه بيماران بيشتر تغييرات در رابطه با زوجها نشان داد كه رابطه ي جنسي دربين اين گروه داراي جهت منفي ميباشد.

تعدادي از محققين بر اين باورند كه نازايي يك تحول بسيار تنش زا براي زوجها بوده و زندگي زناشويي آنان راتحت تأثير قرار داده و مشكلات زيادي رادر روابط آنها به وجود ميآورد. درمواجهه با اين مشكل مشكلات زيادي مانند مشكل دربرقراري ارتباط با ديگر افراد، كنش وري جنسي، تصميم گرفتن، و بهداشت هيجاني و عاطفي و تحول روانشناختي، در زوجهاي نازا بوجود ميآيد. در كل، محققين زيادي در رابطه با تأثير نازايي بر رابطه هاي زوجين نظرات مشابهي ندارند. گروهي بر اين باورند كه درطي مراحل تشخيص مشكل و درمان باعث ايجاد ارتباط صميمي اكثر زوجها ميشود و آنان احساس نزديكي بيشتري نسبت به يكديگر خواهند داشت. در مقابل تعدادي از محققان كاهش سازگاري زوجين رادر پي نازايي، بيان كردند. آنها بر اين باورند كه نازايي باعث افزايش اختلافات و نزاع هاي زوجين در بين زوجهاي نازا ميشود.

بدليل اختلاف نظرهاي زيادي كه در نتايج مطالعات انجام گرفته و مهم بودن آن ازنظر فرهنگي و جامعه شناختي بالاخص براي زنان مطالعات ناباروري با توجه به ابعاد رواني- اجتماعي از اهميت بالايي برخوردار است. در نتيجه اين پژوهش كه با هدف بررسي ميزان بهزيستي رواني و رضايت زناشويي درزنان بارور و نازا انجام گرفته است.

مقياس بهزيستي روانشناختي درسال 1989 بوسيله ي كارول ريف ابداع شد. اين آزمون شامل 84 پرسش و 6 عامل ميباشد. شركت كننده ها در يك مقياس 6 درجه اي مخالف و موافق سوالات راپاسخ ميدهند. تعداد 47 سوال بصورت مسقيم و 37 سوال بصورت عكس نمره گذاري ميشود. ريف جهت بررسي روايي اين ابزار و سنجيدن ارتباط آن با ابزارهاي سنجش وصفت هاي شخصيتي راميسنجد و نيز يك شاخص بهزيستي روانشناختي هم بشمار ميرفت ازابزارها سنجش مانند ميزان تعادل عاطفي برادبورن، رضايت داشتن از زندگي نيوگارتن و احترام بخود روزنبرگ بهره گرفت. نتيجه همبستگي اين آزمون با هر كدام ازاين مقياس ها قابل پذيرش بود. در نتيجه اين ابزارها از نظر كاربردي روا بحساب ميآمدند. آلفاي كرونباخ، جهت پذيرش خود، ارتباط موثر با ديگران، استقلال، مسلط بودن بر محيط، و رشد شخصيتي گزارش شد.

پرسشنامه شاخص رضايتمندي زناشويي توسط والتر دبليو هادسن ابداع شده است. كه درآن شاخص رضايت مندي زناشويي، ابزاري داراي 25 سوال است كه جهت اندازه گيري ميزان، دامنه و شدت مشكلات يا رضايت مندي زوجين دررابطه زناشويي تهيه شده است. در اين شاخص، ويژگي هاي مد نظر يك كل واحد منظور نميشود، بلكه دامنۀ رضايت يا مشكلات مرتبط با رابطه ازنظر زن و مرد، اندازه گيري ميشود. در اين شاخص ميزان سازگار بودن زناشويي سنجيده نميشود، چون امكان دارد يك زوج با وجود اختلافات يا عدم رضايت شديد، از سازگاري خوبي برخوردار باشند. ميزان شاخص رضايت زوجين بدين صورت است كه براي هر كدام از سوالها درطيف هفت درجه ليكرت نمره گذاري ميشود. به اين روش كه اول سوالات چهار، دو، هفت، ده، دوازده، چهارده، پانزده، هجده، بيست و دو و بيست و چهار عكس ميشود؛ به اين معني كه گزينۀ همواره، نمره 1 و گزينه هيچوقت، نمره هفت كسب ميكند، سپس جمع نمرات بالا با نمره هاي بقيه سوالات جمع شده و هر چقدر نمره شخص بالاتر بوده، ميزان رضايت زناشويي شخص بيشتر است.

اين شاخص داراي ضريب آلفاي كرونباخ 96/0 ميباشد كه نشان ميدهد همساني دروني بالايي وجود دارد. دراين شاخص داراي ضريب همبستگي 96/0 در شيوه بازآزمودن درطي دو ساعت، داراي يك اعتبار كوتاه مدت عالي است. اين شاخص رضايت زوجين از يك روايي همزمان عالي برخوردار بوده و با آزمون سازش زناشويي لاك ولاي همبستگي معني داري رانشان ميدهد. همينطور شاخص رضايت مندي زناشويي ازروايي خوب و معناداري براي تمايز زوج هاي داراي مشكل و زوج هاي بظاهر بدون مشكل برخوردار است. همينطور اين شاخص رضايت دارايي روايي سازه اي مناسب است و با معيارهايي كه نبايد همبستگي مثبت داشته باشد، بطور مثال مقياس هايي مانند رضايت جنسي و معضلات زناشويي همبستگي معني داري رانشان نميدهد.

نتيجه

پژوهش حاضر نشان ميدهد كه زنان نابارور درمقابل زنان بارور،ازسلامت و بهزيستي روانشناسي كمتري برخوردارند. تجربه ناباروري در فرد پريشاني هيجاني عميق و بسيار شديدي راتحميل ميكند كه اين خود دليل و منشأ تداوم استرس هاي روانشناختي و اجتماعي است. در مقابل ناباروري عكس العمل منفي شديد صورت ميگيرد. ازجمله غم، انگار، مشكل اعصاب، اضطراب، كم شدن كنترل، سرزنش، افسردگي و احساس عدم كفايت شخصي و جنسي، كاهش اعتماد به نفس درنتيجه شرايط بهزيستي روانشناختي آنان در مقابل زنان بارور كم تر است.

زنان بارور در مقوله هاي پذيرش خود، ارتباط موثر با ديگران، احاطه داشتن بر محيط، و رشد شخصيتي و در كل بهزيستي روانشناختي بالاتري نسبت به زنان نابارور دارند. درزنان نابارور در مقابل واكنش اطرافيان و خانواده با چالش هاي متعددي مواجه ميشوند در جامعه ما به دلايل فرهنگي و گستردگي بيشتر خانواده و تأثير اطرافيان در زندگي زوجها، مشكل ناباروري ازداراي بعد عميق تري است و تأخير در حاملگي و كنجكاوي ديگران موجب ايجاد فشار و نگراني زوجين و درنتيجه منزوي شدن زوج ها ميشود. بعلاوه زنان نابارور درطي دوره درمان به دليل تحمل درد و طولاني بودن مدت درمان دچار واكنش رواني و اجتماعي در آنها ميشود. بنابراين آنها زمان كمتري را براي برقراري ارتباط با ديگران دارند پس پايين بودن اعتماد به نفس و ارتباط موثر با اطرافيان باعث محدود شدن شبكه اجتماعي آنان و ارتباطا اجتماعي پايين آنها خواهد شد. علاوه بر اين تبيين عدم عزت نفس ميتوان اين امر را درنظر گرفت كه مادربودن به زندگي شكل خاصي ميدهد و نقش اجتماعي فرد مشخص ميشود و شخص بر جنبه هاي مختلف زندگي خود كنترل بيشتري خواهد داشت. بنابراين زناني كه از قدرت باروري برخوردار نيستند، احساس كم ارزشي و فقدان كفايت و احساس ناتواني كرده و خود را ناقص تلقي ميكنند بنابراين از وضعيت جسماني خود احساس نامطلوبي دارند و ازاحساس پذيرش پاييني نسبت به خود برخوردارند.

همچنين فشارهاي حاصل از نابارور موجب كم شدن تسلط بر محيط و رشد شخصيتي وقت و انرژي زيادي ازاين زنان گرفته و باعث محدود شدن علايق و تلاش هاي آنها جهت رسيدن به رشد و ازدست دادن فرصت ها خواهد شد و باعث تاثير منفي دركيفيت زندگي آنان خواهد شد و باعث كاهش انگيزه ي آنها و تنزل حرفه اي آنان ميشود. شخص نسبت به تفريحات و انجام امور معمول زندگي و دلسردي نسبت به تسلط بر محيط و مشخص كردن اهداف شخصي خواهد شد.

ازسوي ديگر مشخص شده هدفمندي در زندگي و استقلال بين دو گروه بارور و نابارور تفاوت معني داري وجود ندارد برخي ازمحققان با ديدي مثبت نسبت به مقوله ناباروري نگريسته اند و آنان بر اين اعتقاد هستند كه با داشتن اميد به موفق بودن درمان ميتوان به زندگي هدف بخشيد و اين امر ميتواند به سازگاري شخص بر محيط كمك كند. درمقابل زنان بارور بدليل عدم تحقق در رسيدن به هدف پرورش صحيح فرزندان سطح رضايت مندي اززندگي كاهش مييابد.

علاوه بر اين اين پژوهش نشان داد كه بين دو گروه زنان بارور و نابارور ازنظر رضايت اززناشويي تفاوتي چنداني وجود ندارد هر چند زنان نابارور ازنمرات پاييني نسبت به زنان بارور برخوردارند ولي اين به اين مسئله چندان معني دار نبود. پيشرفت هاي علمي درزمينه فناوري باروري يكي ازعواملي است كه باعث اميدواري زنان نابارور گرديده و باعث شده است كه زنان نابارور كمتر درروابط زناشويي شان دچار مشكل شوند و نشان دهنده اين مسئله باعث شده است كه امر ناباروري موجب ناخشنودي اين افراد نشود بلكه درطي مراحل درمان ميتواند موجب تقسيم استرس و افزايش صميمت بين زوجين شود.

براي بيشتر زوجها ناباروري فقط يك مشكل فيزيكي نيست بلكه باعث ايجاد مشكلات روانشناختي و عاطفي شود و بي توجهي به اين مشكل ميتواند آثاري زيانباري بدنبال داشته باشد.

درمان هاي فيزيكي ناباروري كافي نبوده و توجه به نياز هاي رواني زوجهاي نابارور بخش مهمي درموفق بودن درمان ناباروري است و ميتواند زوجين تحت درمان راتحت تاثير قرار داده و آنها نياز بيشتري به حمايت رواني دارند كه بتوانند ازپيامدهاي مخرب و احساس شرم ازناباروري جلوگيري كنند. استرس هاي رواني ميتواند باعث آموزش نامناسب بيمار و عدم هماهنگي مراحل درمان شود. افراد نابارور احساس درماندگي كرده و آنها رادرچار مشغله فكري ذهني متناسب با مشكل خود ميكند. بنابراين گروه درمان فقط درمقابل افرادي نيستند كه نياز به درمان فيزيكي دارند بلكه ازنظر عاطفي و رواني نيز نياز به حمايت دارند. اين پژوهش تاثير ناباروري رابر سلامت روانشناختي مورد تاكيد قرار داده و ميتوان گفت ازپيامدهاي مثبت آن تقسيم استرس و فشار بين زوجين است كه زوجين رابه ادامه زندگي مشترك ترغيب ميكند. بنابراين ميتوان گفت كه رابطه معني داري بين ناباروري و سلامت روانشناختي وجود دارد. كه ميتواند سطح زضايت مندي زوجين اززناشويي راتحت تاثير قرار دهد كه موجب شده متوليان بهداشت براي رفع مشكلات ناشي ازناباروري تصميمات و تمهيداتي رااتخاذ كنند كه بهترين شيوه سرمايه گذاري درپيشرفت اقتصادي و اجتماعي درزمينه ناباروري را به زوجين ياري رسانند.

منابع

آخوندي، محمدمهدي (1382)، آشنايي مقدماتي با ناباروري، فصلنامه بهداشت باروري.

بياني اصغر، محمد كوچكي، عاشور بياني، علي(1387)، روايي و پايايي مقياس بهزيستي روانشناختي ريف، مجله روانپزشكي و روانشناسي باليني.

 

 

 

 

برچسب ها: درمان زنان نابارور ,رضامندي زناشويي ,مقايسه روانشناختي ,ناباروري زنان ,


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۱ دى ۱۳۹۷ ] [ ۰۵:۲۸:۴۹ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

آيا شما فردي هستيد كه در شرف ازدواج ميباشيد و به دنبال همسر مناسب هستيد؟ يا هستند كساني در اطراف شما كه نيت به اين كار دارند اما با مشكلاتي مواجه شدند؟

در اين كه مشكلات قبل و بعد از ازدواج بسيارند شكي نيست اما يكي از مشكلاتي كه قبل از ازدواج ممكن است پيش بيايد بحث جهاز و مهريه و شرط و شروطي كه خانواده ها براي هم ميگذارند است. توقعات بالايي كه برخي از خانواده ها از يكديگر دارند ممكن است مشكلات جدي و بزرگي را به وجود آورد تا جايي كه اين توقعات بالا باعث به وجود آمدن دلخوري و كدورت بين خانواده ها شده و بر روي روابط آينده فرزندانشان تاثير گذارد

اما يك خواسته معقول و به جا چيست و خانواده ها تا چه حد بايد در گذاشتن شروط خود سختگيري و ممانعت به عمل آورند؟

توصيه ما به خانواده ها مشورت و تبادل نظر با مشاوري توانا و با تجربه است پس مشورت گرفتن از مشاوري كار بلد امري مهم و ضروري است . از اين رو كانون مشاوران ايران به منظور تحقق اين امر مهم و براي آسودگي خاطر مردم عزيز اقدام به افتتاح  مشاوره ازدواج منطقه ۲۱ تهران كرده است. مشاوره ازدواج منطقه ۲۱ تهران با به خدمت گرفتن مشاوراني با تجربه و كارشناساني كار آزموده درصدد است تا نياز هاي ساكنين اين منطقه را به خوبي بر طرف كند.

ساكنين اين منطقه مي توانند با مراجعه به نمايندگي هاي مشاوره ازدواج  از قبيل مشاوره ازدواج شهرك دريا، مشاوره ازدواج تهرانسر و مشاوره ازدواج شهرك آزادي،مشاوره ازدواج ويلا شهر مشكلات و سوالات خود را در زمينه ازدواج با كارشناسان ما در ميان بگذارند و پاسخ آنان را دريافت كنند.

براي خواندن مقاله هاي بيشتر در رابطه با اين موضوع به سايت ازدواج مراجعه كنيد

منبع:مشاوره-ازواج.com


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۱ دى ۱۳۹۷ ] [ ۰۵:۲۳:۲۷ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

بيماران دچار مارفان داراي سه علامت مشخص هستند. قد بلند با دست‌ها و پاهاي نازك و دراز، در رفتگي عدسي چشم و بيماري قلبي. اين بيماري شايع در يك نفر از هر ۳۰۰۰ نفر وجود دارد و در اثر تغييرات ژنتيكي و به‌صورت غالب به ارث مي‌رسد.

انتقال غالب يك بيماري ژنتيكي به اين مفهوم است كه اگر فردي دچار يك ژن معيوب باشد، فرد آن بيماري را خواهد داشت و نياز به داشتن يك جفت ژن نيست.

مشاوره خانواده تهران مشاوره آنلاين مركز مشاوره خانواده مشاوره آنلاين ازدواج مركز مشاوره آنلاين

v_candle_64


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۱ دى ۱۳۹۷ ] [ ۰۵:۲۱:۰۶ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ][ ۱۲۹ ][ ۱۳۰ ][ ۱۳۱ ][ ۱۳۲ ]
.: Weblog Themes By tibablog :.

درباره وبلاگ

آموزش از طريق مشاوره پيش از ازدواج تا زوج درماني و مشاوره خانواده. راهنمايي و مشاوره تلفني ازدواج و خانواده مركز تهران و جنوب ۰۲۱۸۸۴۱۹۸۳۲ مركز مشاوره شمال و شرق ۰۲۱۲۲۲۴۷۱۰۰ شمال و غرب تهران ۰۲۱۲۲۳۵۴۲۸۲ مشاوره ازدواج و خانواده شامل آموزش مهارت هاي رفتار با همسر آينده خانواده همسر زوج درماني شناسايي فرد مناسب و از همه مهمتر اطمينان پيش از ازدواج از يك انتخاب درست است! عوامل زيادي در اين امر دخيل هستند كه بايد مورد بررسي و دقت نظر هنگام همسريابي و يا حتي دوست يابي قبل ازدواج به آن توجه كرد. رفع دعواي زن و شوهر و فرزندان اعتياد و مشاوره فردي
نويسندگان
لینک دوستان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 2
همه : 4037
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب

تخفیف لند