مشاوره خانواده ، ازدواج، كودك و نوجوان
مشاوره خانواده ، ازدواج، كودك و نوجوان ۰۲۱۸۸۴۱۹۸۳۲

دوره دختران نوجوان

دوره دختران نوجوان

 

دوره دختران نوجوان :تغيير كردن خلق و خو رواني در دختران بيشتر مي باشد

و والدين با رعايت نكاتي باعث بيشتر شدن اعتماد به نفس در آنها مي شوند.

شخصيت شناسي دختران نوجوان

با آموزش دادن به تحسين ابراز وجود مخصوصا در دختران موجب مي شود تا بتوانند در آينده خواسته ها و

نيازهاي خود را به راحتي براي طرف مقابل بازگو كنند.

در كنار آموزش دادن اهميت ابراز وجود به نوجوان ، به ياد آوردن نقش مهم زنان در جامعه ، از جمله

شخصيت ها و شغل هاي متفاوتي كه خانوم ها عهده دار آن هستند ، موجب مي شود او از شخصيت و

جنس خود راضي بماند و هويت جنسي دختران  را راحت تر قبول كند.

ارتباط والدين با دختران نوجوان

همچنين والدين بايد دقت كنند كه تحسين و توجه هايي كه  نسبت به دختر نوجوان دارند بايد منطقي

باشد زيرا عدم متناسب بودن موجب مي شود تا به خودش ببالد و احساس مغرور بودن مي كند و نمي تواند

با ديگران ارتباط برقرار كند . مشاوره صحيح تاثيرگذاري زيادي در زندگي شهروندان دارد.

هرگز درمورد نقاط ضعف و يا قوت  فرزندتان زود قضاوت نكنيد ، بدين منظور مي باشد كه رشد و نقاط

قوت را تقويت و نقاط ضعف را از او دور كنيد.

منبع: كودك و نوجوان


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۵ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۰۴:۵۲:۲۵ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]
اگردوست داريد پست هايي راكه دراينستاگرام بارگذازي كرده ايد دراستوري هم نمايش داده شود اينستاگرام اين امكان رابه شما داده است وتنها كافي است همانند تصوير زير گزينهpaperplaneراانتخاب نموده،سپس گزينه اضافه كردت پست به استوري خود را انتخاب نماييد. منبع: http://likefollower.ir/
 

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۵ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۰۴:۵۰:۴۸ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

متداولترين روش ها و رفتارهايي كه از سوي زن ها سبب توقف ميل جنسي در آقايان مي شود عبارتند از:

 

۱- زن هايي كه مثل پليس هاي ترافيك عمل مي كنند.
يعني زنهايي كه حين عمل جنسي از مردشان مي خواهند كاري را انجام دهد. مثلاً مي گويند، لباسم را آرام دربيار، حالا گردنبندمو دربيار، نه نه نه اينقدر تند، با دستت موهامو نوازش كن، و و و…. بله خيلي از خانم ها هستند كه موقع رابطه جنسي چنين رفتاري دارند. در تحقيقاتي كه ما انجام داديم مردها واقعاً از اين رفتار متنفر بودند. البته ابراز احساستان درمورد رابطه جنسي بااينكه مثل يك پليس ترافيك دستور بدهيد، خيلي فرق مي كند.

۲- زنهايي كه در بستر، بي تحرك هستند
كاملاً واضح است كه اين كدام دسته از خانم ها مي باشند. خيلي از زنها هستند كه فقط در تختخواب دراز مي كشند و بقيه كارها مسئوليتش با مرد است. قديم عرف به اين شكل بوده است اما امروز اصلاً براي هيچ مردي قابل قبول نيست. مردها دوست دارند خانمشان به آنها واكنش دهد. اين مهمترين شكايتي بود كه در اين تحقيقات مردها از خانم هايشان داشتند.

۳- زنهايي كه به خودشان نمي رسند.
اين مسئله بيشتر مربوط به خانم هاي متاهل است. خيلي از ما اينطور هستيم. بعد از ازدواج چندان به خودمان رسيدگي نمي كنيم. چند نفر از شما تا به حال اين جمله به ذهنتان خطور كرده كه “الان ديگر زنش هستم لازم نيست تحت تاثيرش بگذارم.”؟ مطمئن باشيد نظر مردها چيز ديگري است. در اين تحقيقات، مردها از زنهايي كه خودشان را ول كرده و ديگر رسيدگي هاي لازم را به خودشان نمي كنند، بدگويي مي كردند. مثلاً اصلاح نكردن بدن، درست نكردن موها، پوشيدن لباسهاي زير پاره، بوي بد دهان، رسيدگي نكردن به ناخن ها و از اين قبيل. پس كمي براي خودتان وقت بگذاريد و هميشه خودتان را مرتب و سرحال نگه داريد.

۴- زنهايي كه مداوم از خودشان و بدنشان بدگويي مي كنند.

بايد ياد بگيريد كه جسمتان را دوست داشته باشيد. اين شوهرتان را خيلي تحريك مي كند. آنها از اينكه بخواهيد مدام در مورد نواقص و اشكالاتتان غر بزنيد خسته مي شوند.

۵- زنهايي كه فقط به وضعيت مادي مرد توجه دارند.
ميدانم كه خيلي از شما ممكن است بگوييد كه اين آخرين چيزي است كه به ذهنتان خطور مي كند. اما خيلي از زنها هم هستند كه فقط به خاطر پول مرد با او همخوابه مي شوند. مردها واقعاً از اين رفتار متنفر هستند و مطمئناً حق هم دارند. اين خيلي سنگدلانه است.

۶- زنهايي كه درمورد دوست پسرهاي قبليشان حرف مي زنند.
اين مسئله براي مردها بسيار ناراحت كننده است و آيا مي توانيد حق را به آنها ندهيد؟ خواهشاً تاريخچه روابط خودتان را با مردهاي ديگر براي خودتان نگه داريد. اگر شما هم جاي او بوديد، مطمئناً دوست نداشتيد بايستيد و او از دوست دخترهايش برايتان تعريف كند.

۷- زنهايي كه لباس زير هاي زيبا نمي پوشند.
مردها اصلاً شبيه هم نيستند و سليقه آنها در لباس زير هم شبيه به هم نيست. همه چيز به سليقه مرد شما بستگي دارد. پس با خود او در اين باره صحبت كنيد و ببينيد او چه دوست دارد. طبق تحقيقات، لباس زير نقش بسيار مهمي در تحريك مردها دارد.

۸- زنهايي كه خيلي در بستر حرف مي زنند.
اين مسئله كمي براي من عجيب بود چون اصلاً نمي توانم به ذهنم راه بدهم كه ممكن است فكر كنيد، صحبت كردن درمورد پرداخت قبض ها مي تواند باعث تحريك همسرتان در تخت شود. اما خيلي افراد هستند كه اين رفتار را دارند و خيلي از مردها اين را بعنوان يكي از مهمترين رفتارهايي كه تحريك جنسي آنها را متوقف مي كند، گزارش كرده اند.

۹- زنهايي كه تظاهر مي كنند.
مطمئنم همه ما يكي دو بار هم كه شده اينكار را انجام داده ايم. دربرخي از مراحل زندگي براي اينكه مردمان فكر نكند اشكالي دارد، نقش بازي كرده ايم. اما براي او بهتر است كه به او حقيقت را بگوييد و بگوييد كه فعلاً حال و حوصله رابطه جنسي نداريد تا اينكه بخواهيد برايش تظاهر كنيد. خيلي اوقات زنها آنقدر فكر و خيال در سرشان است كه نمي توانند روي آن موضوع تمركز كنند و حوصله رابطه جنسي ندارند و بنابر تحقيقات اكثر مردها مي توانند اين مشكل شما را بپذيرند. پس دفعه بعدي كه حوصله رابطه جنسي نداشتيد، به جاي نقش بازي كردن حقيقت را به همسرتان بگوييد.

۱۰- زنهايي كه هيچوقت شروع كننده رابطه جنسي نيستند.
اين رفتار هم از جمله رفتارهايي است كه قديم كاملاً طبيعي بوده است. قديم اين مردها بودند كه هميشه بايد رابطه جنسي را شروع مي كردند و اولين حركات را انجام مي دادند اما در اين دنياي جديد، همه چيز فرق كرده است. مردهاي ما دوست دارند  كه هر از گاهي هم خانمشان شروع كننده باشد. اينكار براي خيلي از خانم ها سخت است چون از آن اول تصورشان اين بوده كه نبايد خودشان را پايين بكشند و پيشقدم شوند. اما من اين اطمينان را به شما مي دهم كه بااينكار نه تنها خودتان را كوچك نمي كنيد، بلكه همسرتان را هم به ادامه رابطه بيشتر تحريك مي كنيد.
همانطور كه قبلاً گفتيم مردها خيلي با هم تفاوت دارند. اين شما هستيد كه بايد روحيات آنها را شناخته و ببينيد كداميك از اين خصوصيات شعله تحريك جنسي آنها را خاموش مي كند. در اين زمينه با خود او حرف بزنيد و از جوابي كه ممكن است به شما بدهد اصلاً ناراحت نشويد. فقط سعي كنيد كه خودتان را اصلاح كرده و براي بهبود رابطه تان بكوشيد.

خصوصياتي كه شعله تمايلات جنسي خانم ها را خاموش مي كند
اگر مي خواهيد همسرتان را از رابطه جنسي بيزار كنيد، يا او را به آن علاقه مند كنيد، بايد همه اينكارها را انجام دهيد.
اما اگر مي خواهيد يك زندگي جنسي كاملاً راضي كننده و خلاق داشته باشيد، پس به هيچ عنوان نبايد كارهاي زير را انجام دهيد.
اول اينكه، اگر مي خواهيد واقعاً حال و هواي يك رابطه جنسي عالي را از بين ببريد، بايد آن را هر هفته، شب جمعه ها ساعت ۱۰ انجام دهيد. اين مي تواند خيلي خسته كننده باشد.
با ايجاد برنامه براي زندگي جنسي خودتان، همه لذت و تفريح آنها را از بين مي بريد و آن را هم به يكي ديگر از كارهاي روزمره تبديل مي كنيد. درعوض بايد كاري بكنيد كه همسرتان را به شوق بياوريد.
يك نبايد ديگر براي رابطه جنسي اين است كه فقط زماني به همسرتان دست بزنيد كه مي خواهيد رابطه جنسي داشته باشيد. اگر براي ابراز احساس به همسرتان به خودتان زحمت ندهيد، همسرتان خيلي زود رابطه جنسي با شما را كنار خواهد گذاشت. چون ديگر براي او آشكار خواهد شد كه شما او را فقط به خاطر رابطه جنسي مي خواهيد نه چيز ديگر.
احساس چيزي است كه بايد هميشه و در همه اوقات بين شما رد و بدل شود نه فقط حين رابطه جنسي. همچنين اگر هميشه به يك طريق رابطه جنسي كنيد، همان كارهاي هميشگي و پيشنوازي هاي هميشگي را داشته باشيد، اين هم براي همسرتان خسته كننده خواهد شد.
تنوع دادن به رفتارهايتان حين رابطه جنسي و اضافه كردن عنصر هيجان به زندگي جنسيتان، آتش آن را هميشه شعله ور نگه مي دارد. نبايد به همسرتان بگوييد كه چون در يك رابطه متعهدانه هستيد، از او انتظار داريد كه با شما رابطه جنسي داشته باشد. اينكار مسلماً تحريك او را متوقف مي كند. چون رابطه جنسي نبايد به شكل يك اجبار و وظيفه درآيد.
رابطه جنسي تجربه اي است كه بايد با رضايت دو طرف انجام شود. اگر بخواهيد همسرتان را مجبور به رابطه جنسي كنيد، وقتي كه به هيچ وجه تمايلي به آن ندارد، مطمئن باشيد كه ديگر هيچ تمايلي به رابطه جنسي با شما پيدا نخواهد كرد. اگر همسرتان خسته است يا حال و حوصله ندارد، به هيچ وجه نبايد او را مجبور به اينكار كنيد.
يك مسئله ديگر كه ميل جنسي همسرتان را به كلي كور مي كند، اين است كه بدون هيچ مقدمه سازي و پيش نوازي يك راست به سراغ بخشي از رابطه جنسي برويد كه بيشتر از همه به آن علاقه داريد. صادقانه بايد بگويم كه اينكار يكي از مهمترين رفتارهايي است كه همسرتان را از رابطه جنسي با شما بيزار مي كند.

بهداشت ضعيف
زنها از اينكه مردشان بوي بد بدهد بيزارند. قبل از اينكه حتي فكر رفتن در رختخواب با همسرتان به ذهنتان خطور كند، بايد حتماً دوش بگيريد. علاوه بر اين، كارهايي مثل اصلاح صورت، زدن عطر، تميز كردن گوش ها، و مسواك زدن دندانها نيز نبايد فراموش شود. بااينكه خيلي از زنها ممكن است از بوي بدن شما خوششان بيايد اما بيش از اندازه آن هم نفرت انگيز است. بوي بد دهان، به خصوص بوي سير يا پياز، يكي از مهمترين دلايل متوقف شدن تحريك خانم هاست.

سست نباشيد
يك حقيقت ساده درمورد رابطه جنسي اين است كه زنها دوست دارند با مردهايي رابطه جنسي داشته باشند كه واقعاً مثل مردها رفتار كنند. اگر در اتاق خواب مثل اواخواهرها برخورد كنيد، مطمئن باشيد كه هيچ كششي به شما پيدا نخواهد كرد. از جمله اين رفتارها اين است كه از او بپرسيد، آيا لذت مي برد يا نه يا اينكه از انجام كارهاي جديد واهمه داشته باشيد.

خشونت بيش از حد
خشونت بيش از حد هم از جمله خصوصيات بدي است كه مي تواند كشش خانمتان را تحت تاثير قرار دهد. اگر او تصور كند كه فقط به فكر لذت خودتان هستيد مطمئن باشيد كه هيچ لذتي از رابطه جنسي با شما نخواهد برد. بااينكه زنها از مردهايي خوششان مي آيد كه با اعتماد به نفس عمل مي كنند اما نبايد هيچوقت در برخورد خود با آنها بيش از حد خشونت به خرج دهيد. ملايم و در عين حال محكم باشيد و قبل ازاينكه هر نوع رفتار خشونت آميز را شروع كنيد، اطمينان يابيد كه او به آن علاقه دارد. در غير اينصورت شعله كشش او را به كلي خاموش خواهيد كرد.

رفتارهاي عجله اي
بدون مقدمه رفتن سر رابطه جنسي يكي از عواملي است كه كشش طرف شما به رابطه جنسي كاهش مي دهد. اگر شما هم يكي از آن مردهايي هستيد كه فكر مي كنيد رابطه جنسي اصلاً نيازي به مقدمه و پيش نوازي ندارد، و مي توانيد بدون آن سريعاً به سراغ قسمتي برويد كه خودتان بيشتر مي خواهيد، مطمئن باشيد كه فقط همسرتان را ناراحت خواهيد كرد. پس اگر او هم خيلي در رفتارش با شما خوب نبود، ديگر گلايه نكنيد چون اين عمل واقعاً براي او رنج آور است. زنها براي تحريك شدن نياز به عشق دارند و براي آنها پيش نوازي و مقدمه به همان اندازه عمل اصلي اهميت دارد.
منبع: تريبون آزاد


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۵ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۰۴:۴۸:۲۷ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

مركز مشاوره منطقه ۳ تهران يكي از مراكزي است كه مي تواند شما در بهبود روابط خانوادگيتان ياري دهد.

 1. اختلاف ميان پدر بزرگ و مادر بزرگ با والدين
 2. اختلاف ميان برادر و خواهر
 3. بهبود روابط جوانان با خانواده ها
 4. حل اختلالات كودكان و نوجوانان
 5. بهبود روابط جنسي زناشويي
 6. ارتقاء روابط ميان زوجين

در برخي خانواده ها عدم تامين مسائل عاطفي زوجين سبب كاهش صميميت ميان آنان شده و در نهايت عواقب زيادي دارد.

مشاوره خانواده منطقه سه

اهالي محلاتي از جمله :

آرارات ده ونك امانيه حسن آباد زرگنده اختياريه درب دوم 

سيد خندان داووديه قبا قلهك دروس كاووسيه

مي توانند با شماره هاي زير براي مشاوره تلفني ، مشاوره و مركز مشاوره خانواده تهران حضوري اقدام كنند.

۰۲۱۲۲۶۸۹۵۵۸

۰۲۱۸۸۴۲۲۴۹۵

۰۲۱۴۴۰۳۴۴۹۰

مركز مشاوره منطقه 3 تهران

ويژگي هاي خانه سالم

خانواده يك مجموعه است كه هر كدام از اعضا وظايفي بر عهده دارد.

داشتن برنامه  و تقسيم كارها ميان اعضاي خانواده

نيايد كارها بر دوش كسي بيافتد و فشار تمام كارها بر يك نفر علاوه بر اينكه جايگاه فرد را بالا نمي برد بلكه روز به روز انتظارات ديگران را افزايش مي دهد.

مسئوليت پذيري و آموزش آن به كودكان

هر كس در خانه وظيفه اي دارد و والدين بايد آن را به نحوه احسن انجام داده و آن را به كودكان بياموزند.

روز تفريحات خانوادگي

روزها و ساعاتي بايد خانواده در كنار هم باشند و لذت مشترك ببرند. فقط پدر و مادر تصميم گيرنده نيست بلكه تمام اعضا در مورد نوع و زمان تفريح بايد تصميم بگيرند.

مركز مشاوره منطقه ۳ تهران مي تواند شما را در اين امر ياري كند.

همه اعضا احترام و استقلال دارند

خانواده يك مجموعه منسجم است و همه بايد براي بهبود آن تلاش كنند

اين به اين معني نيست كه استقلال فردي افراد ازبين برد.

و از طرفي استقلال فردي در خانه به اين معنا نيست كه هر كس ساز خودش را بزند.

 

تمام حقوق اين سايت مطلق به “مشاوره خانواده” مي باشد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۵ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۰۴:۴۶:۵۵ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

خودارضاييفيلم مستهجن

با سلام
دختر21 ساله هستم كه از كودكي بدون اطلاع دقيق از اين كار خودارضايي ميكردم ، در 16 سالگي وقتي فهميدم كه دقيقا اين كار حرام هست و عوارض بدي دارد ترك كردم. حالا ميخوام بدونم اگه ازدواج كنم ممكنه بخاطر اون موضوع مشكل جدي اي در رابطه جنسي با همسرم پيش بياد؟ اگر بله راه حل و پيشگيري از بروز مشكل چيست؟
در ادامه ميخواستم بدونم چند درصد خانمها ممكنه با فيلم هاي مستهجن ارضا بشن و اگر كسي با ديدن فيلم ارضا بشه بيمار است؟يا كاملا طبيعي است؟

توسط Liliiiii درخودارضايي ·

 

پاسخ (1)

 
vote
 

با سلام
دوست عزيز
در مورد مساله اولي كه سوال كرديد اگر شما قبل از اينكه مطلع باشي اين عمل چيست و چه حكمي دارد انجام مي دادي و به محض فهميدن ترك كرديد در 16 سالگي خير عوارضي بر رابطه زناشويي شما نخواهد گذاشت مگر اينكه نوع ارضا شدن با فرو كردن وسيله و يا انگشت به وازن بوده باشد و پرده بكارت دچار اسيب شده باشد كه طبيعتا در اين صورت خب با مشكل جدي شما رو به رو هستيد و شرايط سختي در پيش رو خواهيد داشت .
به هر حال نوع روش ارضا مهم است ولي صرف مالش با دست و …مشكلي وجود نخواهد دااشت مگر اينكه فرد تصوير سازي هايي داشته باشد كه خب اين تصوير سازي ها باعث توقعاتي در نوع ارتباط جنسي شود كه باز هم مشكل جدي نخواهد بود مگر اينكه وقتي وارد رابطه شديد و مساله اي پيش امد مراجعه كنيد به سكس تراپ و الا قبل از ان چيز خاصي نيست كه بخواهد موجب نگراني شما شود .
و خب همينكه ترك كرديد مساله بسيار مهمي است
در مورد سوال دوم طبيعي است كه هدف از ساخن اين فيلم ها ارضاي اشخاص است منتهي به روشي غير اصولي يعني ديدن و تصوير سازي كردن كه خودش حتي منشا خودارضايي در افراد مي شود و يا شروع رابطه جنسي نامشروع و افزايش تمايلات جنسي و حتي در روابط زوجين ايجاد توقعات جنسي غير معقول و تمايل به داشتن شركاي جنسي متعدد
و خب شرايطي كه وجود دارد كه افراد مي بينند در فيلم نوع اندام ها به شكل اغراق شده ديده مي شود و اينكه ايده ال پس همين است و وقتي در شريك جنسي نمي بينند موجب نارضايتي جنسي مي شود و مساله ديكر اين است كه در فرايند ارتباطي نوع رابطه در فيلم ها هم بسيار اغراق شده است و افرا فكر مي كنند اگر نتوانند چنين رابطه اي داشته باشند دار ناتواني هستند
پس ارضا شدن دليل بيماري نيست و خب طبيعي ه كه با ديدن فرد تحريك شود و اثرش را بگذارد ولي تبعات زيادي دارد كه نبايد ناديده گرفت
به هر صورت موفق باشيد


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۵ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۰۴:۴۵:۳۵ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

پرده بكارت

سلام دوستاي گلم
موضوع داخل اين تاپيك برام جالب بود و با مشكلات دوستان محترمم از انواع و اقسام مختلف آشنا شدم
بايد بگم كه من هم با همين موضوع به نوع ديگري برخورد داشتم. اول از همه تا زماني كه مطمئن نشدين زنين يا دختر تن به هيچ درخواستي ندين و حتما به پزشك زنان مراجعه كنين.
مسئله منم همينطوري بود. من دختري هستم كه هم تحصيلات بالا دارم هم تو كار و محيط اجتماعي خودم آدم موفقي هستم. اما بنده بعد 32 سال كه از خدا عمر گرفتم براي اولين بار عاشق مردي شدم كه به ظاهر فكر مي كردم از جنس خودمه اما متاسفانه فهميدم كه ايشون چيزي جز يه كلاه بردار متاهل نيستو فقط به طمع پول به من نزديك شده تا بتونه از من انواع سو استفاده ها رو بكنه هر چند كه حسابشو رسيدم و كاري كردم كه ديگه نتونه طرف هيچ دختر بيچاره ديگه اي براي گول زدنشون بره اما چيزي كه نبايد مي شد شد و من دخترونگيمو بعد اين همه مراقبت از دست دادم. البته بعد از جدايي با خواستگاراي زيادي آشنا شدم و همشون ماجراي خودم رو گفتم و تك تك اونها از زندگيم يكي بعد از ديگري خدا حافظي كردن و يا قسط سو استفاده رو داشتن. بعده مدتي به اين فكر افتادم كه صداقت اگرچه خوبه اما هر كسي ظرفيتش رو نداره و الان هم به دنبال ترميم بكارت خودم هستم. من تو يه محيط پزشكي مشغول به كار هستم و متاسفانه در شهرم رشت نمي تونم اين كار رو انجام بدم چون شرايطم طوريه كه براي همه شناخته شده هستم ولي با اينحال ترجيحم اينه كه بي سرو صدا اين كار رو در شهرم انجام بدم چون شرايط بعد از عمل رو مطالعه كردم و خيلي نياز به مراقبت داره. از دوستاي مهربونمم خواهش دارم اگر در رشت و يا تهران متخصص زناني رو كه اين كارو انجام ميده ميشناسن كه البته قابل اطمينانه بهم معرفي كنن. ممنونش مي شم|heart|. parasttttoooo@
يه توصيه اي هم به اون دختري دارم كه فكر مي كنه باكره نيست.
آخه دختر جون تو يا خيلي ............... تشريف داري يا خودتو مي زني به اون راه. يه دكتر رفتن و آسايش خيال اون خيلي مي ارزه به اين بلاتكليفي اي كه الان توشي. هر چقدر بموني هيچي تغيير نمي كنه جز اعصاب خودت كه تو رو به ديوانگي پيش مي بره پس حرف مارو گوش كن و حتما به يه متخصص زنان مراجعه كن.

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۵ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۰۴:۴۴:۲۴ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]


دكتر Brigid Waldron-Perrine، Ph.D.، كه اخيرا فارغ التحصيل دانشگاه ايالتي Wayne و مدرس او، ليزا جپ Rapport است، استاد روانشناسي كالج هنر و علوم ليبرال دانشگاه ايالتي وين، دريافت كه اگر آسيب قربانيان آسيب مغزي (TBI) قربانيان نزديك به يك قدرت بالاتر هستند و مي توانند به آنها كمك كنند. اين مطالعه اخيرا در زمينه روانشناسي توانبخشي منتشر شده است .

با توجه به مراكز كنترل و پيشگيري از بيماري، آسيب مغزي آسيبديده، عملكرد ناشي از عملكرد مغز طبيعي پس از آسيب سر است و سالانه 1.7 ميليون آمريكايي را تحت تاثير قرار مي دهد. كساني كه با اثرات درازمدت TBI مواجه هستند، در معرض خطر بالايي براي مشكلات ذهني و جسمي هستند. چنين مسائلي مي توانند به طور قابل ملاحظه اي از نتايج توانبخشي جلوگيري كنند و بنابراين در زمينه تلاش هاي توانبخشي، مهم است. و هنگامي كه TBI افراد را تحت تأثير قرار مي دهد، احساس آرامش بيشتري از زندگي و وابستگي به ديگران دارند، توانبخشي تنها گزينه اي است.

Waldron-Perrine گفت: "در ميان بزرگسالان سالم، مذهب و معنويت ارتباط قوي با رضايت زندگي و نتايج سلامت جسمي و رواني را نشان داده اند." اما تحقيق در مورد تاثير دين بر توانبخشي TBI به طور خاص، فاقد آن است.

براي تكميل اين واژني، والدرون-پرين با مصاحبه و انجام آزمايشات عصبي-روان شناختي در 88 فرد مبتلا به قربانيان TBI كه اغلب آنها مرد و مسيحيان آفريقايي-آمريكايي بودند، انجام شد. شركت كنندگان همچنين اندازه گيري نوروپاتولوژي از توانايي هاي شناختي خود را انجام دادند. يكي ديگر از قربانيان TBI ديگر نيز در مورد وضعيت كاركرد فرد آسيب ديده شركت كرده و گزارش داد.

والدرون-پرينا متوجه شد كه بيشتر شركت كنندگان كه سطح بالاتري از رفاه مذهبي را گزارش كردند (ارتباط با قدرت بالاتر) نتايج بهتر عاطفي و توانبخشي فيزيكي داشتند. اما فعاليت هاي مذهبي عمومي يا تمرين و رفاه موجودات - يك معنا كه هدف زندگي به غير از هر مرجع مذهبي - تأثيري بر نتايج حاصل از توانبخشي ندارد.

بازي|سرگرمي نوجوان | اسباب بازي كودك بلوغ دختر يا پسر |مسائل آموزشي جنسي 

داستان هاي مربوطه

او گفت، اين يافته "جذاب" ممكن است به دليل اين واقعيت باشد كه قربانيان TBI كنترل كاملي از توانايي آنها در مشاركت در عمل مذهبي عمومي ندارند. او گفت: "آنها اغلب بايد به ديگران براي برنامه ريزي و حمل و نقل به رويدادهاي اجتماعي تكيه كنند، بنابراين مشاركت مذهبي عمومي آنها به طور كامل از استفاده واقعي آنها از منابع مذهبي منعكس نمي شود."

همانطور كه انتظار مي رفت بر اساس مطالعات قبلي، حمايت اجتماعي مربوط به نتايج مثبتي در زمينه توانبخشي جسمي و رواني بود. اين، والدرون پرين مي گويد، سازگاري با ساير مطالعات تحقيقاتي است كه حمايت اجتماعي مذهبي را به نتايج مثبت بهداشت در ساير جمعيت ها پيوند مي دهد. اما حتي وقتي Waldron-Perrine براي حمايت اجتماعي تعديل كرد، رفاه مذهبي همچنان به عنوان يك پيش بيني منحصر به فرد و قوي براي نتايج مثبت بهداشت در بيماران TBI ايستاد.

والدرون پرين مي گويد: "افراد با ابزارهايي كه براي آنها در دسترس است و شايد مخصوصا براي كساني كه داراي ابزار محدود و معدودي جايگزين هستند، دين مي تواند به عنوان يك منبع رواني و اجتماعي بسيار قدرتمند باشد."


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۵ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۰۴:۲۴:۲۲ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

بيماراني كه از داروهاي ضد افسردگي استفاده مي كنند احتمال ابتلا به عود افسردگي عمده را بيشتر از افرادي كه هيچ دارويي مصرف نمي كنند، نتيجه گيري مي كند يك محقق مك كاردستر.

پل اندروس، روان شناس تكاملي، در مقاله اي كه احتمال دارد بحث هاي جديدي را در حوزه بحث افسردگي و داروها مطرح كند، نتيجه گيري مي كند كه بيماراني كه از داروهاي ضد افسردگي استفاده مي كنند مي توانند تقريبا دو برابر به قسمت هاي بعدي افسردگي عمده باشند.

اندروز، استاديار گروه روانشناسي، علوم اعصاب و رفتار، نويسنده اصلي مقاله جديد در مجله روانشناسي مرزي است .

متاآناليز نشان مي دهد كه افرادي كه هيچ دارويي مصرف نكرده اند، 25 درصد خطر ابتلا به عود را در مقايسه با 42 درصد يا بالاتر براي افرادي كه از داروهاي ضد افسردگي مصرف كرده اند، رد مي شوند.

اندروز و همكارانش، ده ها مطالعات قبلا منتشر شده را براي مقايسه نتايج براي بيماراني كه از داروهاي ضد افسردگي استفاده مي كردند نسبت به افرادي كه از مكمل استفاده مي كردند، مورد مطالعه قرار دادند.

آنها تحقيقاتي را درباره افرادي كه از داروها شروع شده بودند و از نظر دارونما، افرادي كه تحت درمان دارونما قرار گرفتند، و افرادي كه در طي دوره درمان خود ادامه دادند، انجام دادند.

اندروز مي گويد كه ضد افسردگي ها با تنظيم طبيعي طبيعي مغز خود از سروتونين و ديگر انتقال دهنده هاي عصبي مواجه مي شوند و مغز هنگامي كه دارو به حالت تعليق درآيد، موجب افسردگي جديد مي شود.

اگرچه چندين نوع ضد افسردگي وجود دارد، همه آنها باعث اختلال در سازوكارهاي طبيعي مغز ميشوند، كه با وزن يك برس مقايسه مي شود. مغز، مانند بهار، در برابر وزن به جلو مي رود. از بين بردن داروهاي ضد افسردگي مانند از بين بردن وزن از بهار است و فرد را در معرض خطر افسردگي قرار مي دهد، زماني كه مغز، مانند بهار فشرده، قبل از سقوط به حالت استراحت، ساقه مي زند.

داستان هاي مربوطه

اندروست مي گويد: "ما دريافتيم كه بيشتر اين داروها بر روي سروتونين و ديگر انتقال دهنده هاي عصبي در مغز شما تأثير مي گذارد و اين چيزي است كه آنها بايد انجام دهند. خطر ابتلا به عود، زماني است كه شما آنها را متوقف كنيد." "همه اين مواد مخدر احتمالا تا حدودي در كوتاه مدت موجب كاهش علائم مي شود. ترفند اين است كه در طولاني مدت چه اتفاقي مي افتد. نتايج ما نشان مي دهد هنگامي كه شما سعي مي كنيد از مواد مخدر استفاده كنيد، افسردگي به حالت عادي بر مي گردد. مردم در يك چرخه گير مي گيرند كه در آن نياز به مصرف داروهاي ضد افسردگي براي جلوگيري از بازگشت علائم دارند. "

 فرزندپروري

اندروز معتقد است افسردگي ممكن است در واقع طبيعي و سودمند است - هر چند دردناك - حالت كه در آن مغز در حال كار براي مقابله با استرس است. 

او مي گويد: "بحث بسيار زيادي در مورد اينكه آيا افسردگي واقعا يك اختلال است يا خير، همانطور كه اكثر پزشكان و اكثريت روانپزشكي معتقد هستند يا اينكه آيا اين سازگاري تكامل يافته است كه چيزي مفيد است، وجود دارد."

مطالعات طولي كه در اين مقاله ذكر شده نشان مي دهد كه بيش از 40 درصد جمعيت ممكن است در برخي موارد در زندگي خود دچار افسردگي عمده اي باشند.

بيشتر قسمت هاي افسردگي ناشي از حوادث آسيب ديده مانند مرگ يكي از عزيزان، پايان رابطه يا از دست دادن شغل است. اندروس مي گويد مغز مي تواند عملكردهاي ديگري مانند اشتها، رانندگي جنسي، خواب و ارتباطات اجتماعي را متمركز كند تا تلاش خود را براي مقابله با رويداد آسيب پذيري متمركز كند.

درست همانطور كه بدن از تب براي مبارزه با عفونت استفاده مي كند، معتقد است مغز نيز ممكن است از افسردگي براي مقابله با استرس غير معمول استفاده كند.

او تأكيد مي كند كه در هر مورد يكسان نيست و موارد شديد مي توانند به نقطه اي برسند كه در آنها به طور واضح سودمند نيست.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۵ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۰۴:۲۳:۰۸ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]


داده ها از ضبط كننده هاي قابل حمل حاوي تغييراتي ظريف در ضربان قلب، تنفس و C02 از 60 دقيقه قبل از آگاهي از حمله بيماران

با توجه به تحقيقات جديد، حملات وحشتي كه به نظر مي رسد اعتصاب كنندگان در معرض آفتاب بدون آلودگي هستند، نيستند.

روانشناس Alicia E. گفت: مطالعه اي كه بر اساس نظارت 24 ساعته از افراد مبتلا به وحشت انجام شده در حالي كه در فعاليت هاي روزانه خود اتفاق مي افتد، حملات هراس را به خطر مي اندازد و موجب بي ثباتي فيزيولوژيكي قابل توجهي براي حداقل 60 دقيقه قبل از آگاهي بيماران از حملات هراس شده است. مورت در دانشگاه متديست جنوبي در دالاس.

Meuret، پژوهشگر ارشد در اين مطالعه، در يك مطالعه نادر كه در آن بيماران روز به روز تحت نظارت قرار گرفتند، ضبط كننده هاي قابل حمل ضبط تغييرات تنفس، ضربان قلب و ساير توابع بدن را ثبت كردند.

يافته هاي جديد نشان مي دهد كه افراد مبتلا به حملات هراس مي توانند بسيار حساس به - اما بي اطلاع باشند - يك الگوي جمع و جور از ناپايداري فيزيكي ظريف كه قبل از حمله اتفاق مي افتد، ميرت گفت. داده هاي نظارت نيز نشان داد كه بيماران تحت درمان با افسردگي قرار گرفته اند.

موريت گفت: "نتايج فقط شگفت انگيز بود." "ما دريافتيم كه در اين ساعت قبل به طور طبيعي رخ حملات هراس، بسياري از بي ثباتي فيزيولوژيكي وجود دارد. اين بي ثباتي فيزيولوژيكي قابل توجهي در زمان هاي ديگر حضور داشتند زماني كه بيمار بود در مورد به يك حمله ترس نيست."

قابل توجه است كه بيماران حملات را به عنوان غير منتظره گزارش دادند و آگاهي از حمله بعدي يا فيزيولوژي آنها را تغيير ندادند.

مورت گفت: "تغييرات به نظر نمي رسد كه به آگاهي بيمار وارد شوند." آنچه كه آنها گزارش مي دهند اين است كه در پايان 60 دقيقه چه اتفاقي مي افتد - كه آنها از حمله تونيك آبي خارج شده اند و بسياري از احساسات جسمي شديد ما انتظار داشتيم اكثر فعاليت هاي فيزيولوژيكي در طول و پس از شروع حمله وحشت، اما آنچه كه ما واقعا متوجه شديم، در آن زمان تغيير فيزيولوژيكي بسيار كمي داشت. "

حملات غيرمنتظره يك رمز و راز بوده است؛ تحقيق كمي براي توضيح آنها

استاندارد تشخيص اختلالات رواني، DSM-IV، حملات هراس را به عنوان انتظار يا غير منتظره تعريف مي كند. افرادي كه انتظار مي رود يا در معرض خطر قرار مي گيرند، زماني رخ مي دهند كه بيمار احساس حمله مي كند، مانند فضاهاي بسته، رانندگي يا در مكان هاي شلوغ.

موريت گفت: "اما در يك حمله ناگهاني وحشتناك، بيمار گزارش مي دهد كه حمله به بيرون از آبي رخ داده است." "آنها مي گويند آنها به تماشاي تلويزيون نشسته اند، زماني كه ناگهان عجله اي از علائم را به دنبال داشتند، و هيچ چيزي براي آن قابل پيش بيني نبود."

براي بيماران و محققين مشابه، حملات يك رمز و راز است.

تجزيه و تحليل نقطه تغيير، يكپارچگي فيزيولوژيك را يك ساعت قبل از حملات كشف كرد

مورت و همكارانش، ناپايداري فيزيولوژيكي قابل توجهي را با استفاده از تجزيه و تحليل تغييرات كشف كردند، كه يك روش آماري است كه براي زماني كه تغييرات در يك فرآيند در طول زمان اتفاق مي افتد، جستجو مي كند.

ديويد روسنفيلد، روانشناس SMU، متخصص آمار در مورد اين پروژه گفت: "اين تجزيه و تحليل به ما امكان داد تا از طريق داده هاي فيزيولوژيكي بيماران ثبت شده در ساعت قبل از شروع حملات هراس آنها براي تعيين اينكه آيا نقاطي كه سيگنال ها به طور قابل توجهي تغيير مي كنند، تعيين مي شود."

اين مطالعه نه تنها براي اختلال هراس، بلكه همچنين براي ساير مشكلات پزشكي كه در آن علائم و حوادث ظاهرا "بيرون آبي" هستند، مانند تشنج، سكته مغزي و حتي قسمت هاي مانيك قابل توجه است.

موريت گفت: "من فكر مي كنم كه اين روش و مطالعه در نهايت كمك مي كند تا پيش از وقوع رويدادهاي غيرمنتظره پيش آيد و به تعيين اينكه چگونه از آنها جلوگيري شود، كمك مي كند." "اگر ما مي دانيم قبل از رويداد اتفاق مي افتد، درمان آن آسان تر است."

مورت، استاديار گروه روانشناسي SMU، نتايج خود را در مجله Biological Psychology در مقاله "آيا حملات هراس غيرمنتظره به تنهايي اتفاق مي افتد " را گزارش كرد؟ رزنفيلد استاديار گروه روانشناسي SMU است.

همكاري چند رشته اي، نويسندگان ديگر اين مطالعه، روانشناسي توماس ريتز، گروه روانشناسي SMU؛ روانشناس فرانك هيل ويلهلم، دانشگاه سالزبورگ، اتريش؛ مهندس برق انلو ژو، دانشگاه ايلينوي در Urbana-Champaign؛ و Ansgar Conrad روانشناس و والنتن روت، روانپزشك هر دو دانشگاه استنفورد.

موريت تحقيقاتي را در يك ويديوي يوتيوب تحقيق SMU در https://www.youtube.com/watch؟v=x3SLGt8smTw بحث مي كند .

تغييرات ظريف فيزيكي باعث افزايش شديد بيماران مبتلا به وحشت مي شود

موريت گفت: افراد مبتلا به اختلال هراس احتمالا از اين نتايج شگفت زده نخواهند شد.

بر اساس تعريف، اكثر 13 نشانه از حمله هراس فيزيولوژيكي هستند: تنگي نفس، مسابقه قلب، سرگيجه، درد قفسه سينه، عرق كردن، گرگرفتگي، لرزش، خفگي، حالت تهوع و بي حسي. فقط سه نفر روانشناسي هستند: احساس غير واقعي، ترس از دست دادن كنترل و ترس از مرگ.

داستان هاي مربوطه

موريت گفت: "اكثر بيماران واضح است كه احساس مي كنند كه بايد چيزي به صورت فيزيكي داشته باشند." "آنها نگران هستند كه آنها يك حمله قلبي دارند، خفه مي كنند و يا رفتن به گذشتن هستند. اطلاعات ما نشان مي دهد چيزي است كه ذاتا آنها را از لحاظ جسمي اشتباه نيست، نه زماني كه آنها در حالت استراحت و نه در زمان وحشت است. نوسانات است كه ما كشف نشده است شديد ؛ آنها ظريف هستند اما به نظر مي رسد كه آنها را تشكيل مي دهند و ممكن است منجر به بروز يك فاجعه بار شود. "

به طور مشخص، محققان دريافتند كه دي اكسيد كربن بيمار يا C02 در مقادير غيرطبيعي پايين بوده و نشان دهنده اين است كه بيماران به طور حسي تحت فشار قرار دارند. اين سطوح بطور معني داري نسبت به قبل از وقوع هراس افزايش يافته و با گزارش هاي اضطراب، ترس از مرگ و درد قفسه سينه مرتبط است.

Meuret گفت: "اين پيش بيني شده است، اما هرگز با ضبط داده ها در زندگي روزمره تاييد نشده است، كه در نتيجه CO 2 موجب احساس خستگي مي شود و مي تواند باعث ايجاد ناخوشايند شود."

مانيتور بسته Fanny رديابي تغييرات فيزيولوژيكي قبل، در طول و پس از حملات

براي جمع آوري داده هاي فيزيولوژيكي، 43 بيمار در دو زمان مجزا از دستگاه هاي مانيتورينگ 24 ساعته استفاده مي كردند. محققان 1960 ساعت اطلاعات مانيتورينگ از راه دور، از جمله 13 حملات غير منتظره وحشت را جمع آوري كردند.

شركت كنندگان، كه همه آنها از اختلال هراس رنج مي برند، هر كدام با مجموعه اي از الكترود ها و سنسورهاي متصل به قسمت هاي مختلف بدنشان، تجهيز شدند.

دستگاه نظارت آمپلي فاير در بسته كم كم بيمار قرار گرفته بود. همچنين شامل يك كپنومتر قابل حمل براي اندازه گيري CO 2 جمع آوري شده از نفس كششي بود . پاسخهاي فيزيولوژيكي به طور مداوم به عنوان داده هاي ديجيتال در يك سري زماني ثبت شد.

هر بسته نظارت شامل يك دكمه وحشت بود. بيمار در صورت حمله و نشانه هاي خود، دكمه فشار را فشار داده بودند. با راه اندازي دكمه وحشت، بيماران يك نشانگر را به داده هاي سري زماني وارد كردند، كه نقطه شروع حمله را نشان مي دهد.

سنسورها هشت شاخص فيزيولوژيكي را اندازه گيري كردند، از جمله تغييرات تنفس، مانند اينكه چگونه افراد عميق، سريع يا نامنظم تنفس مي كردند؛ فعاليت قلب؛ و شواهدي از عرق كردن.

تجزيه و تحليل داده ها تغييرات قابل توجهي را در ساعت قبل از حملات نشان داد

از نزديك به 2000 ساعت داده، برنامه تجزيه و تحليل نقطه تغيير داده شده به محققان اجازه داد تا 70 دقيقه در هر 13 مورد از حملات هراس - از يك ساعت قبل از شروع تا 10 دقيقه پس از شروع حملات شروع شود.

براي هر شاخص، برنامه براي هر تغيير قابل توجهي در سيگنال كه در طول يك دوره مشخص از زمان ثابت باقي ماند، بررسي شد.

اين نتايج در تمام 13 حملات وحشت زده شد و با ميانگين دقيقه دقيقه به دقيقه رسيد. اطلاعات سپس به يك دوره كنترل 70 دقيقه اي كه به صورت تصادفي در طول دوره هاي غير ترسناك انتخاب شده مقايسه شده است.

مورت گفت: "ما 15 مورد ظريف اما مهم را در يك ساعت قبل از شروع حملات هراس كه به دنبال يك الگوي فيزيولوژيكي منطقي بود پيدا كرديم. اين در طول دوره غير ترس وجود نداشت."

او گفت: "چرا آنها رخ داده است، ما نمي دانيم. ما همچنين نمي توانيم بگوييم كه آنها به علت حملات هراس هستند، اما تغييرات به طرز چشمگيري و به طور قابل توجهي متفاوت با آنچه در دوره كنترل غير عصبي مشاهده شد."

تربيت كودك

يافته ها سريع به تعريف و درمان "وحشت" نگاه مي كنند

نتايج مطالعه، بازنگري تعريف تشخيص DSM را كه "انتظار مي رود" را از حملات غيرمنتظره جدا مي كند، پيشنهاد مي كند.

همچنين، اين مطالعه ممكن است توضيح دهد كه چرا دارو يا مداخلات هدفمند براي مقابله با تنفس براي درمان هراس موثر است. داروها معمولا موجب برانگيختگي، نگه داشتن آن كم و منظم مي شوند، در نتيجه مانع از حملات هراس ناخواسته مي شود.

براي درمان هاي روان شناختي مانند درمان شناختي رفتاري (CBT)، نتايج بيشتر به چالش كشيده مي شود. CBT نياز به يك بيمار دارد تا در مورد بررسي افكار براي جلوگيري از حمله تمركز كند.

موريت گفت: "اما بيمار نميتواند كاري را انجام دهد كه نميداند اتفاق ميافتد."

روش جديد مي تواند به ساير مشكلات غيرمنتظره پزشكي منتهي شود

استفاده از مطالعه تجزيه و تحليل نقطه تغيير مي تواند به ساير مسائل پزشكي اعمال شود. ميورت گفت كه آمار سنتي در تجزيه و تحليل چنين داده هايي بي تاثير است، زيرا آنها فقط در زمان هاي متفاوت در زمان پيش تعيين شده نگاه مي كنند و براي يك نقطه ناشناخته نشانه اي پيدا نمي كنند.

او گفت: "اين مطالعه يك قدم به سوي درك بيشتر است و اميدوارم دربهاي بيشتري را براي تحقيق در مورد وقايع پزشكي پيش بيني كنيم كه اميدواريم بتوانيم اين يافته ها را به درمان هاي جديد انتقال دهيم."

اين تحقيق توسط موسسه ملي بهداشت روان، اداره امور جانبازان و بنياد بت و راسل سيگلمان تأمين شد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۵ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۰۴:۲۱:۳۰ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]


با توجه به حس شوخ طبعي، با بهبود عملكرد عاطفي و بهبود كيفيت زندگي در بيماران مبتلا به بيماري مزمن ريه همراه است، اما عمل واقعي خنده با صداي بلند مي تواند عملكرد ريه را كاهش دهد، حداقل در كوتاه مدت، تحقيقات نشان مي دهد.

اين مطالعه طنز و خنده را در بيماران مبتلا به بيماري مزمن انسدادي ريه يا COPD مورد بررسي قرار داد. شركت كنندگان كه حس شوخ طبعي بيشتري دارند بيشتر احتمال دارد كه علائم افسردگي و اضطراب و كيفيت زندگي بهتر را گزارش دهند و گزارش دهند كه در ماه قبل از مطالعه بيماري هاي تنفسي كمتري داشته اند.

اما بيماراني كه ويديوئي كمدي 30 دقيقه اي را تماشا كرده و در طول تماشاي خنديدند، پس از آن عملكرد ريه كمتري نسبت به بيماراني داشتند كه ويدئوي تعمير خانگي را تماشا مي كردند كه خنده اي نداشت.

COPD يك اختلال مزمن و پيشرفته است كه با مشكل تنفس و به ويژه در خروج هوا از ريه مشخص مي شود. با توجه به مراكز كنترل و پيشگيري از بيماري، اين چهارمين عامل مرگ در ايالات متحده است كه بيش از 12 ميليون نفر را تحت تاثير قرار مي دهد. بيماران مبتلا به COPD در معرض خطر افزايش افسردگي، اضطراب، كيفيت زندگي و بيماري هاي مكرر تنفسي هستند.

محققان مي گويند كه الگوي يافته ها در اين تحقيق نشان مي دهد كه قدرداني و درك حس شوخ طبعي ممكن است اثر متفاوتي نسبت به خنده در بيماران COPD متوسط ​​تا شديد داشته باشد.

چارلز اميري، استاد روانشناسي در دانشگاه ايالتي اوهايو و نويسنده ارشد اين مطالعه گفت: "اين مطالعه نشان مي دهد كه طنز واقعا پيچيده تر از آن چيزي است كه مردم آن را مي سازند." "بله، طنز قطعا منافع دارد، اما رفتارهاي مرتبط با طنز در واقع ممكن است براي همه مردم هميشه خوب باشد - كه يك چيز مفيد براي دانستن است.

"از آنجا كه اين بيماران در معرض افسردگي و اضطراب قرار دارند، يكي از دلايل اين مطالعه اين است كه تشويق و يا حتي آموزش مردم براي استفاده از طنز به عنوان راهي براي مقابله، در واقع مي تواند راهي جديد براي افزايش رفاه است."

اين تحقيق در شماره جاري مجله Heart & Lung منتشر شده است.

كيم لووبويتز فيونگولد، نويسنده اصلي اين مطالعه، تحقيقاتي را براي روانشناسي او انجام داد. پايان نامه در ايالت اوهايو. لوبويتز فيونگولد، مدير بخش پزشكي رفتاري قلب در موسسه قلبي عروقي Bluhm بيمارستان Memorial Northwestern، گفت كه اين پروژه از علاقه او به زمينه روانشناسي مثبت رشد كرده است.

او گفت: "ما مي خواستيم به صفات مثبت يا ويژگي هاي مثبت مرتبط با سلامت جسمي و روحي بهبود يافته نگاه كنيم. من مدت ها با اين ايده كه خنده و حس شوخ طبعي مي تواند براي سلامتي مثبت باشد، شگفت زده شده است."

تحقيقات قبلي نشان داد كه طنز براي بزرگسالان سالم مفيد است، زيرا مي تواند خلق و خوي و تقويت عملكرد سيستم ايمني را بهبود بخشد. خنده نيز به عنوان يك رفتار شناخته شده است كه ممكن است باعث برطرف شدن هوا از ريه ها شود. پژوهشگران به دنبال تعيين اينكه آيا مزاياي طنز و خنده ميتوانند به افرادي كه از COPD رنج ميبرند، گسترش يابد.

Lebowitz Feingold، همچنين استاديار روانپزشكي و جراحي در Northwestern گفت: "ما مي دانيم كه پيامدهاي منفي عاطفي COPD. بنابراين من فكر كردم اين يك شرايط ايده آل بود كه به عنوان تمركز بررسي اثرات بالقوه طنز و خنده. دانشگاه

چهل و شش بيمار مبتلا به COPD به معناي بخش طنز از مطالعه شركت كردند و 22 نفر در بخش مطالعه شركت كردند كه محققان آن را "القاي خنده" ناميدند.

تمام بيماران شركت كننده تعدادي از پرسشنامه ها را براي ارزيابي حس شوخ طبعي، عملكرد رواني و كيفيت زندگي مرتبط با سلامت، و نيز مصاحبه كوتاه در مورد بيماري هاي عفوني اخير، تكميل كردند. اين ارزيابي ها شامل مقياس طنز مقابله اي است كه درجه اي را كه فرد براي استفاده از طنز براي مقابله با استرس مورد استفاده قرار مي دهد، و پرسشنامه پاسخ هاي حساس موقعيتي كه ميزان لبخند، خنده و ديگر رفتارهاي به اصطلاح رفتار سازنده را در شرايط مختلف مورد شمارش قرار مي دهد. براي ارزيابي عملكرد رواني، از شاخص هاي افسردگي و اضطراب استفاده شد.

در القاي خنده، بيماران آزمايشهاي عملكرد ريوي را انجام دادند و خلق و خو و شدت ضعف علائم تنفس خود را بلافاصله قبل و بعد از تماشاي ويديو 30 دقيقه اي گزارش دادند. پس از اينكه به طور تصادفي به حالت خنثي و يا طنز اختصاص داده شد، شركت كنندگان تماشا يا يك ويدئو آموزشي خنثي و يا انتخاب خود را از يكي از سه گزينه كمدي: Abbott و Costello، بيل كازبي و يا يك بخش از فيلم هاي خنده دار خانه.

همانطور كه انتظار مي رفت، بيماران مبتلا به COPD اختلال عملكرد رواني، كيفيت زندگي پايين تر و اضطراب بيش از حد متوسط ​​در زندگي روزانه خود را در مقايسه با داده هاي ملي در مورد اين علائم در بزرگسالان سالم گزارش كردند. بيماران همچنين به طور متوسط ​​پنج روز بيمار گزارش شده بودند كه در طي چهار هفته علائم بيماري عفوني را تجربه كردند.

اما به طور متوسط، بيماران همچنين گزارش دادند كه در زندگي روزمره خود از طنز استفاده مي كنند. از نمره احتمال 24 در مقياس طنز مقابله، ميانگين نمره نمونه اين بيمار 3/19 بود. به عنوان يك گروه، آنها كمتر به احتمال زياد گزارش استفاده از رفتارهاي مرگبار براي بيان طنز، با نمره 56.6 از 105 ممكن است در پرسشنامه پاسخ هاي طنز موقعيتي.

تجزيه و تحليل ارتباط بين حس شوخ طبعي و رضايتمندي بيماران نشان داد كه نمره بالاتر آنها بر اساس معيارهاي طنز، پايين تر نشانه هاي افسردگي و اضطراب مي باشد. حس شوخ طبعي به طور قابل تو

 كودك سالم

جهي با عملكرد روان شناختي افزايش يافته و كيفيت زندگي بهتر مرتبط بود. و هرچند كه رابطه قوي نبود، نمره بالاتر از طنز نيز با تعداد روزهاي اخير بيماري مرتبط بود.

Emery اشاره كرد كه به دليل ماهيت مطالعه، محققان نميتوانند مطمئن باشند كه اولويت اول يعني حس شوخ طبعي يا رفاه بهتر است.

اميري همچنين يكي از محققان در ايالت اوهايو مي گويد: "آيا مردم با استفاده بيشتر از طنز بهتر از ديگران هستند يا اين كه رفاه بهتر موجب حس شوخ طبعي بيشتر مي شود؟" موسسه تحقيقات پزشكي رفتاري. "اما ما مي دانيم كه طنز و كيفيت بالاتر زندگي در آن افراد است."

با اين حال، هنگامي كه آن را به خنده آمد، نتايج شگفت انگيز بود. بيماراني كه تماشاي فيلم كمدي بيشتر از كساني كه ويديوهاي آموزشي را تماشا مي كردند، بيشتر شادي مي كردند. اما پيگيري آزمايش هاي ريوي نشان داد كه كساني كه خنده مي زدند نيز بعد از آن هوا را در ريه ها به دام انداختند، نشانه كاهش عملكرد ريه ها بود.

"در جريان خنده، ما هوا را بيشتر از زماني كه در حال استنشاق است، از بين مي بريم، بنابراين اين يك راه بالقوه براي رهايي از ريه هاي ماست. هواي COPD با اين تله هواي افزايش يافته مشخص مي شود، بنابراين فرض ما اين بود كه خنده مي تواند برخي از اين هواپيما را بگيرد ، "Lebowitz Feingold گفت. "اما در نهايت، يافته ها حساس هستند. با خنده، مردم نيز در مقايسه با يك نفس طبيعي افزايش مقدار هوا را در ريه هايشان قرار مي دهند. اين بيماران در معرض تهديد هوا قرار دارند، بنابراين آنها در هوا بيشتر با خنده مي گيرند، اما آنها نمي توانند به راحتي آن هوا را از بين ببرند، و آنها را با افزايش هوا به دام افتاده پس از خنده ادامه مي دهند. "

او همچنين اشاره كرد كه مطالعه تنها پاسخ حاد به خنده را اندازه گيري مي كند.

او گفت: "ما نميتوانيم بگوييم كه آيا اين اثر تجمعي، تا چه مدت ممكن است طول بكشد يا اينكه آيا اين تأثير در سلامت جسمي يا عملكرد ريه طولاني مدت است يا خير؟"


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۵ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۰۴:۱۹:۵۱ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

براساس روانشناس و پژوهشگر كوئينزلند، دكتر گوان پولك، زنان استراليايي در حال حاضر در مصرف الكل مصرف مي كنند و اين بار خشونت بيشتري به بار مي آورند. يكي از پنج زن جوان استراليايي كه در يك دانشگاه تكنولوژي كوئينزلند (QUT) شركت كرده است، درگير در ابتلا به الكل بوده است كه به ميزان مشابه با مردان است.

دكتر پالك، استاد ارشد روانشناسي دانشگاه تكنولوژي كوئينزلند، يكي از اولين كارشناسان است كه انگيزه هاي اجتماعي را در زمينه افزايش نوشيدن در ميان زنان جوان تحقيق مي كند. او گفت، " استراليا داراي تعداد زيادي از بارها و باشگاه هاي بزرگ است كه محل برگزاري را براي رفتار سبك لاتين فراهم مي كنند.تلاش هايي براي كاهش خشونت ها صورت گرفته است، اما در دراز مدت تنها چيزي كه براي كاهش ميزان خشونت مرتبط با الكل كار مي كند، كاهش تعداد ساعات نوشيدن است . "

داستان هاي مربوطه

دكتر پالك، كه همچنين نگرش به نوشيدن در ميان زنان و مردان 18 تا 25 ساله را مورد بررسي قرار داده است، گفت كه مردان همچنان به مصرف نوشيدن زنان، اما ميزان مصرف آنها كاهش يافته است. اما زنان جوان در حال افزايش استفاده از الكل و مراسم اجتماعي اطرافشان بودند. او گفت، "مردان استراليايي به طور سنتي در ميخانه ها، دوستان و هويت خود را از اين دست جمع كرده اند. »« در پنج سال گذشته مصرف الكل زنان بيشتر از مردان بوده است. بررسي ما در بر داشت حدود 35 درصد از زنان مجبور به اشتها زدن به آشاميدني بودند ... مردان بيشتر آشغال نوشيدن - حدود 50 درصد، اما اين تعداد كمي كاهش يافته است. در زنان جوان افزايش مي يابد كه الكل و الكل بيش از حد را سرگرم كننده مي كند.آنها نشان مي دهد كه تمايل به رفتار چگونه مردان به طور سنتي براي سال هاي 100 ساله انجام مي شود. جالب توجه است كه مردان و زنان جوان نميتوانند زنان را به عنوان نامنظم مست بنامند. اما او گفت كه هر دو جنس، استفراغ، مبارزه و رفتار پرخاشگرانه را غيرممكن مي دانند .

 مركز مشاوره تهران  

بسياري از دست اندركاران خود اعتراف كرده اند كه مصاحبه ما انجام نشده است، نمي فهمند كه آنها سعي مي كنند مانند مردان عمل كنند، بلكه آنها از آزادي هاي اجتماعي در 20 يا 30 سال گذشته استفاده مي كنند ." وي افزود كه اين ايده زنان سرگرم كننده اغلب " شامل پيش از نوشيدني در خانه، براي صرفه جويي در هزينه است، و متاسفانه مطالعات نشان مي دهد اين است كه مصرف كنندگان احتمالا به طور كلي بيشتر نوشيدن و در معرض خطر بيشتر از آسيب و يا حمله ."

دكتر پالك در يك تحقيق به نام زنان، نوشيدن و تجاوز در شب بحث خواهد كرد: آيا دختران فقط مي خواهند از آن لذت ببرند؟ در اين آخر هفته در كنفرانس ملي روانشناسي پزشكي قانوني استراليا در Noosa در انجمن روانشناسي استراليا.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۵ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۰۴:۱۷:۲۴ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

 


در تلاش براي مقابله با اختلالات خوردن در ميان نوجوانان، برنامه تحقيقات اختلالات خوردن (EDRP) در دانشگاه علوم پزشكي آمريكا، درمان رايگان براي خانواده هايي با نوجواناني است كه با نگراني هاي غذايي و نگراني مبارزه مي كنند. تحت هدايت دكتر C. Alix Timko، استاد روانشناسي در USciences، EDRP به دنبال درك علت و درمان يكي از معروف ترين اختلالات خوردن، anorexia nervosa است.

دكتر Timko گفت: "در EDRP، ما در همكاري مركز پزشكي دانشگاه دوك، يك مداخله مبتني بر خانواده ايجاد كرده ايم كه بهترين اجزاي اختلالات خوردن مبتني بر خانواده را با توجه و پذيرش تركيب مي كند." "تحقيقات نشان مي دهد كه رويكردهاي مبتني بر پذيرش در درمان ساير اختلالات موفق بوده اند، اما هنوز به طور كامل در مورد اختلالات خوردن مورد استفاده قرار نگرفته اند. در مطالعه فعلي ما، يك متخصص روانشناختي با هر دو نوجوان و والدين به طور جداگانه طي يك دوره شش ماهه به مسائل و نگراني هاي هر يك از طرفين مراجعه كنيد. "

داستان هاي مربوطه

EDRP علاوه بر اينكه يك سايت آموزشي براي دانشجويان پيشرفته استاد و دكتراي روانشناسي در زمينه روانشناسي باليني است، مطالعات زيادي را انجام مي دهد از جمله پرسشنامه ها به وظايف كامپيوتري و ارائه درمان براي اختلالات خوردن مختلف. مطالعه فعلي درمان، تنها مطالعه نوع خود در فيلادلفيا، براي نوجوانان مبتلا به anorexia nervosa و خانواده هاي آنها است. افراد (مرد يا زن) بين 12-18 ساله بايد براي درمان سرپايي به طور پزشكي پايدار باشند و علائم آنورسيا عصب را نشان دهند. با توجه به انجمن اختلالات خوردن ملي، Anorexia nervosa بالاترين ميزان مرگ و مير را در بين اختلالات رواني دارد.

مركز مشاوره 

آيا فرزند شما اختلال خوردن را دارد؟ دكتر Timko پيشنهاد مي كند كه والدين براي اين پنج نشانه هشدار دهنده هشدار دهند:

 • از دست دادن وزن قابل توجهي در يك دوره كوتاه مدت. Anorexia nervosa با وزن كم مشخص شده است كه براي ارتفاع و سطح فردي مناسب نيست. براي تعيين اينكه وزن خاص سالم باشد، بايد شاخص توده بدني خود را (BMI) محاسبه كنيد. مركز كنترل بيماري يك ماشين حساب BMI براي كودكان و بزرگسالان را درhttp://www.cdc.gov/healthyweight/assessing/index.htmlفراهم مي كند .
 • به شدت با شكل و وزن بدن ارتباط دارد. افراد مبتلا به نارسايي احتقاني غالبا نظرات خود را در مورد احساس "چربي" يا اضافه وزن با وجود وزن كم مي نويسند.
 • اجتناب از غذاهاي خاص / اجتناب از خوردن همه با هم. اين شامل همه چيزهايي است كه از انكار غذا تا تهمت زدن براي جلوگيري از خوردن غذا و يا شرايطي كه در آن غذا درگير است.
 • صرف مقدار زيادي از زمان در حمام. احتمال وجود دارد كه فرد ممكن است استفراغ يا استفاده از ملين ها باشد.
 • ورزش بيش از حد. برخي از افرادي كه از نارسايي آندورس رنج مي برند به يك رژيم ورزشي شديد و شديد رسيده اند - اغلب احساس نياز به سوختن كالري را با وجود آب و هوا، بيماري، خستگي و غيره.

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۵ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۰۴:۱۴:۵۸ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]
خدمات مجالس
همانطور كه ميدانيد برگزاري مراسم عروسي يكي از خاطره انگيزترين مراسم در زندگي يك زوج مي باشد كه تا آخر عمر در آنها و حتي اطرافيان باقي خواهد ماند. از همين رو اكثر جوانان در نظر دارند تا با برگزاري مراسمي باشكوه و مجلل آن را به بهترين نحو برگزار كنند.

راه هاي زيادي در پيش روي آنان وجود دارد اما يكي از بهترين آنها كمك گرفتن از كساني است كه در اين راه فعاليت دارند و ميتوانند نقش مهمي ايفا كنند و يا مسئوليت اين كار را بر عهده بگيرند. شما در اين راه ميتوانيد به سراغ شركت هاي خدمات مجالس و يا تشريفات مجالس برويد و از آنها مشورت بگيريد و حتي انجام كارها را به آنها بسپاريد.

[​IMG]
نكاتي براي انتخاب برگزاركننده جشن ها
دقت داشته باشيد كه اين شركت ها تنها مسئوليت تشريفات عروسي را بر عهده ندارند شما در هر كاري از جمله افتتاح رستوران، باشگاه و كافي شاپ ها و… ميتوانيد از نظرات و كمك هاي آنان بهره مند شويد. اما براي اينكه بتوانيد شركتي با خدماتي خوب و با كيفيت پيدا كنيد نياز است كه به برخي نكات توجه داشته باشيد در اين مقاله ما در نظر داريم تا در رابطه با برخي نكات خدمات مجالس و همچنين كيفيت آنها توضيحاتي خدمت شما ارائه دهيم با ما همراه باشيد.
 

موضوعات مشابه


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۱۲:۰۵:۵۶ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

زوج درماني و مشاوره ازدواج

زوج درماني

اين شاخه از روان درماني به كساني پيشنهاد مي شود كه در ارتباطشان دچار دلسردي و تنش شده اند، به جدايي فكر مي كنند يا تصميم دارند كه صميميت و درك متقابلشان را بهتر كنند. در زوج درماني تمركز بر روي خود رابطه است، اگر چه هر يك از طرفين بايد بر روي شناخت و اصلاح خود تمركز داشته باشند.

چه زماني زوج درماني پيشنهاد مي شود؟

زوج ها به دلايل زيادي چون دعوا و ستيزه هاي شديد، مشكلات ارتباطي، نارضايتي جنسي و خيانت به دنبال مشاوره مي روند. پيشنهاد ما اين است كه به محض اين كه نارضاتي رخ داد به مشاور مراجعه كنيد، چرا كه هر چه از نارضايتي ها و اختلافات شما بگذرد و چاره اي براي آن نجوييد در آينده نياز به صرف زمان و انرژي بيشتري براي ترميم رابطه تان داريد.

حتي گاه مشاوره مي تواند به يك زوج در حال جدايي كمك كند كه رابطه شان را با احترام و درك متقابل تمام كرده و كمترين آسيب ممكن را پس از پايان ارتباط دوستي يا زناشويي خود متحمل شوند.

زماني كه زوجين مدام با يكديگر مشاجره و بحث دارند، از صحبت كردن با هم فراري هستند يا به طور كلي در ارتباط برقرار كردن با يكديگر ناتوان هستند، هيچ گاه رابطه شان اصلاح نخواهد شد. بنا بر آنچه گفته شد و طي مطالعات فراواني كه دانشمندان در اين زمينه انجام داده اند، ما معتقديم كه هدف اول از زوج درماني، بهبود و اصلاح شيوه هاي ارتباطي زوج با يكديگر، چگونگي حل و فصل كردن مشكلات و مجادلات با يكديگر و يادگيري فنون مذاكره و گوش دادن مؤثر است. بنابراين اول قدم در زوج درماني، كمك به شماست تا بتوانيد احساساتتان را شفاف بيان كنيد، آرامشتان را حفظ كنيد و از مهارت هاي ارتباطي سالم براي حل مشكلات قديمي و جديد خود استفاده كنيد.

از جلسات زوج درماني خود بايد چه انتظاري داشته باشيد؟

در گام اول بايد به اين نكته توجه داشته باشيد كه درمان موفق نتيجه همكاري زوجين با درمانگر است. بنابراين تلاش و پيگيري افراد براي حل مشكلاتشان اساسي ترين شرط بهبود رابطه است. در اين صورت زوجين مي توانند انتظار داشته باشند كه شنونده و پيام دهنده بهتري شوند و راه هاي جديدي براي حمايت از يكديگر پيدا كنند. اهداف جلسات توسط مشاور با نظر مراجعين برنامه ريزي مي شود و براي رسيدن به اين اهداف، هر يك از طرفين بايد آمادگي اين را داشته باشند كه نقاط قوت و شعف خود را بپذيرند، نقش ها و مسئوليت هايشان را به عهده بگيرند و براي اين كه بحث و مجادله در طول جلسات درماني رخ دهد امر غير عادي نيست، اما مشاور شما بايد با بي طرفي و عدم جانبداري و تكيه بر دانش تخصصي خود اين موضوعات را رفع خواهد كرد.

برخي از مشاوران جلسات فردي تكميلي را به زوجين به عنوان بخشي از درمان پيشنهاد مي كنند و برخي ممكن است جلسات فردي را در صورت درخواست زوجين پيشنهاد كنند.

تعداد جلسات، مدت و كارآيي آن

مشاوره زوج درماني اغلب هفته اي يك جلسه برگزار مي شود ولي اين موضوع به اهداف درمان شما، برنامه ريزي درماني مشاورتان و اين كه آيا جلسات شما به صورت فردي يا گروهي برگزار مي شود، بستگي دارد. مشاوره اغلب كوتاه مدت است و هر جلسه درماني آن بين يك الي دو ساعت با صلاحديد مشاورتان تنظيم مي شود. هر چند ما به شما پيشنهاد مي كنيم زوج درمانگرتان را بعد از اتمام درمان در سال ۲ الي ۳ بار ملاقات كرده و از رابطه بهبود يافته تان مراقبت كنيد.

مشاوره ازدواج

شاخه اي از زوج درماني به مشاوره هاي قبل از ازدواج اختصاص دارد. در اين شاخه از روان درماني مشاوره به ۲ زوج در حال ازدواج كمك مي كند تا شناخت بهتري بر روي ويژگي هاي خود و شريكشان پيدا كنند، نقاط قوت و ضعف خود را شناسايي كنند، بر روي اختلالات رفتاري خود كار كنند، اختلافات و مشاجراتشان را با يكديگر حل كنند و در نهايت ديد درست و صحيحي در ارتباط با ازدواج و جنس مخالف خود (با يادگيري تفاوت هاي جنسيتي و شيوه برخورد صحيح با آن) پيدا كنند. مشاور قبل از ازدواج شما با انجام تست ها و مصاحبه باليني دقيق مي تواند اطلاعات دقيقي به شما ارائه دهد تا شما را از ازدواجتان مطمئن سازد. همچنين در روند جلسات خود مي توانيد باورهايتان را نسبت به زندگي مشترك بررسي و آنها را اصلاح كنيد.

مشاور قبل از ازدواج شما، يك كمك و ياور علمي، متخصص، بدون جانبداري و با صلاحيت است كه مي تواند شما را در راه انتخاب همسر ايده آل تان و حل و فصل معضلات پيش آمده و اختلافات احتمالي در آينده ميان شما و همسرتان راهنمايي كند و شما را به مهارت هاي اساسي و لازم براي داشتن زندگي مشترك سالم و آرام تجهيز كند.

منبع: com.مشاوره-ازواج


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۱۲:۰۳:۲۹ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

سن رابطه عاطفي و جنسي

سن رابطه عاطفي و جنسي:اخيرا با توجه به پرونده اي اظهار شدكه

يك دختر۹تا ۱۴ساله مشغول يك رابطه عاطفي بوده است كه در سن۱۴سالگي پي ميبرد

كه پسر به هيچ وجه علاقه اي به او نداشته است. و در آخر به خودكشي با تيغ تصميم مي گيرد.

به چه علت سن رابطه عاطفي و جنسي كم شده است؟

امروزه رابطه با جنس مخالف تا ۱۴ سالگي كم شده است. در حاليكه دوستي دختران و پسران با مسئله

عاطفي شروع مي شود و در پايان به رابطه جنسي و حتي با تعدادي از افراد بودن كشيده مي شود.

سن رابطه جنس مخالف تا ۱۴ سالگي كم شده است

طبق تحقيقات صورت گرفته ۴۰ در صد از دختران قبل از داخل شدن به دانشگاه با جنس مخالف خود

رابطه داشته اند و ۲۰ در صد ديگر رابطه خود را قطع نموده اند ، پس ۶۰ در صد آنها رابطه با جنس

مخالف خود را پيش از ۱۸ سالگي شروع كرده اند.

همچنين حدود ۴۰ در صد اين اشخاص هنگامي رابطه خود را آغاز كرده اند كه سن آنها كمتر از ۱۴ سال

بوده است ، يعني راهنمايي بوده اند.

۸۰ درصد دختران دبيرستاني در ايران يا جنس مخالف خود رابطه دارند و امكان دارد رابطه جنسي هم

داشته باشند. در صورتيكه خانواده و مدارس از آن آگاهي ندارند.

به عنوان سوال اول شما دليل كاهش سن آغاز ارتباط عاطفي در بين نوجوانان در چه چيزي

مي باشد؟

موقعيت خانواده هاي جوامع ما با توجه به وضعيتي كه دارند و با توجه نبود توانايي هايي كه خانواده را

به سوي خانواده سلامت مي كشد موجب مي شود كه نوجوانان بر طبق اين شماري كه وجود دارد به سوي

اين ارتباط عاطفي بروند.

به دين معني كه پوچ بودن عاطفي در سيستم خانواده نوجوان را به اين راه مي كشد كه يك جاي ديگر

اين پوچي را پر مي كند مانند اسفنجي كه جاي خالي داشته باشد و ما آن را با هر مايعي پر كنيم  حالا

چه مايع بد يا خوب باشد اسفنج آن را به خود جذب مي كند.

متاسفانه در جامعه ما و در سيستم نظام امروزي خانواده هاي ما ، اين پوچ بودن بزرگ مي باشد و خانواده

امكان دارد وقت نداشته باشند و درگيري خاصي داشته باشند . خانواده معالجه گر ، هم به عامل مشكلات

بر مي گردد به نبود صميمي بودن و رابطه با نوجوان خود اتفاقي كه رخ مي دهد كه اين نوجوان بايد پوچي

عاطفي را به هر طريقي پر كند و بازسازي كند.

اگر اين اين پوچي در دوران راهنماي و دبيرستان موجود باشد رابطه عاطفي صورت مي گيرد كه صدمه هاي

زيادي راه به همراه دارد كه اين صدمه ها مي تواند در آينده اين اشخاص دشواري هايي به وجود بياورد.

زيرا معمولا در صورت مخفي كردن هم اين رابطه شكل مي گيرد و قطعا اين دوران پر از عيب امتداد پيدا

مي كند.

خبر ديگري كه توسط معاون جوانان رسيده است اين مي باشد كه اكثر اين رابطه در عوض

روابط عاطفي به سوي روابط جنسي مي روند . دليل اين امر آن هم در سن كم چه مي دانيد؟

روابط جنسي به با توجه به علم زوج و خانواده درماني وقتي رخ مي دهد كه دو شخص احساس صميمي

بودن زيادي داشته باشند.

روابط جنسي دو علت دارد يك دليل آن مبحث روانشناختي همان جريان صميمي بودن است . يك

علت ديگر به مبحث فيزيولوژي و مبحث هورمونها يعني عملكرد خالي كردن جنسي كه به صورت

عيني رخ مي دهد.

مبحث فيزيولوژي مي تواند در اين معمولي باشد؟

خير. اين پيشامدي كه صورت مي گيرد اين مي باشد كه آن پوچي عاطفي كه در سيستم خانواده موجود

مي باشد به خاطر نبود يك نظام سلامت كه بشود توانايي هاي لازم را به نوجوان ياد داد و همچنين آن

مخفي كاري به اين روابط جنسي كشيده مي شود .

مخفي كاري متاسفانه به صورتي جا افتاده است كه حتي بزرگسالان هم هنگامي كه داخل يك روابط عاطفي

مي شوند به علت اينكه در سيستم بيروني دچار اشكال نشوند به موقعيت هايي روي مي آورند كه بي سرو

صدا باشد. حالا در آن موقعيت بي سر و صدا حس صميمي بودن دروغي مي كنند و شخص را به سوي

رابطه جنسي مي كشد.

دليل آغاز اين رابطه ها همان پوچي عاطفي مي باشد و رابطه جنسي به عنوان نتيجه اي

ناخودآگاه به وجود مي آيد؟

دقيقا . با در نظر گرفتن اين تفسيرات به اين صورت رخ مي دهد و متاسفانه عملي نمي شود انجام داد

كه روابط جنسي به آنجا نرسد.

يك قسمتي از رابطه ها باز مي گردد به نظام محيط مجازي كه در دسترس نوجوان قرار مي گيرد و دنياي

تحرك كه در آن رخ مي دهد و به آساني در اختيار آنها مي باشد و اين هم نوعي افزايش دهنده اين رابطه

مي باشد.

ولي يكي ديگر از پر اهميت ترين عامل محدود كننده در چنين رابطه اي باز مي گردد به نبود توانايي و

علمي كه اين نوجوانان بايد در راه انداختن رابطه عاطفي داشته باشند. اين امر خيلي مهم مي باشد.

وظيفه آموزش كنترل  رابطه در سن نوجواني بر عهده آموزش و پروش مي باشد ، كه بايد آن را انجام

بدهد. اينكه توانايي هاي لازم را به آنها ياد بدهند كه احتياج عاطفي به چه چيزي گفته مي شود و بايد

اين مسئله را حل كند.

دليل آغاز اين روابط ها همان پوچي عاطفي مي باشد و رابطه جنسي به عنوان نتيجه ناخودآگاه

صورت مي گيرد.

اگر اين يادگيري نباشد شخص هيچ آگاهي پيدا نمي كند و به همين دليل مي باشد كه ما با رجوع

كنندگاني مواجهه مي شويم كه روابط عاطفي را به سوي روابط جنسي پيش رفته اند و از اين كار ناراضي

مي باشند.

اين رابطه در سن كمتر شروع مي شود و امكان دارد تا زمان طولاني امتداد پيدا كند ، بر آينده و

ازدواج اين نوجوانان چقدر موثر مي باشد ؟

اشكالي كه در اين نوع روابط موجود مي باشد اين است كه اگر به روابط جنسي گرايش پيدا كند با توجه به

آن محدوديت هايي كه در جوامع داريم ازدواج آن ها به علت فشار مي باشد نه از روي عقل.

در روابط دختر و پسر در سنين نوجواني بيشتر خانوم ها از تمام توان خود براي خرج استفاده مي كنند

كه شخص را به يك روابط ازدواجي گرايش دهد. اين ازدواج اگر رخ بدهد بر طبق يك فشار مي باشد نه

يك روابط بر اساس عقل . يك فشار انگيز كه يك شخص داشته و حالا در پايان آن به سوي ازدواج مي رود.

اين روابط ، زيرا يك روابط سلامتي نمي باشد مشكلات را افزايش مي دهد . به نظر ما روانشناسان خانواده ،

ازدواج مانند موجود زنده به دنيا مي آيد يعني آن دو شخصي كه قصد ازدواج دارند آن را به وجود مي آورند،

مانند يك نهالي مي باشند كه آن را مي كارند و قطعا اگر اين امر را به طور صحيح صورت نگيرد قطعا ازدواج

داراي فشار تاثير گذاشته است كه براي آن خانواده آينده روشني را نمي شود تصور كرد.

يكي ديگر از عوامل پر اهميت كه در شمارش به آن اشاره شد بدون بيان رقم و درصد  رابطه ها

با چند نفر به طور همزمان در بين نوجوانان زياد مي باشد . شما منبع اين عوامل را در پوچ بودن

عاطفي در خانواده مشاهده مي كنيد يا بايد به طريق ديگري آن را مورد بررسي قرار داد؟

متاسفانه موقعيت هاي به وجود آمده كه من را به سوي اين بررسي برده كه يك سرطان اجتماعي رخ

داده است و دير يا زود اين سرطان جان خانواده ها را به خطر مي اندازد.

اين كه شما مي گوييد باز مي گردد به همان داستان يعني اين حادثه در حال اتفاق افتادن است ، به دليل

اينكه سرپرست خانواده كار عمده را قادر نيستند انجام دهند يا نظام قانوني به طريقي مي باشد كه نمي شود

كاري كرد.

مثل اين مي ماند كه يك سونامي رخ داده است و همه را با خودش مي برد. اين سونامي رابطه با چند

نفر را دربر مي گيرد و قطعا خيلي از خانواده ها از زندگي موفق نا اميد مي شوند.

پس در اين موارد خاص كه نوجوان به سوي رابطه هايي مي روند با چند نوع يا به چندين صورت

با تعداد زيادي فرد به آن زلزله هايي كه در سيستم هاي اجتماعي جوامع رخ داده است ، باز مي گردد.

ما اين موضوع را در كشورهاي ديگر خيلي كم مشاهده كرده ايم. در كشورهاي  اروپايي وقتي يك شخصي

ولي برايش تعيين مي شود در يك رابطه تا نتيجه آن رابطه معين نشود سراغ رابطه ديگري نمي روند.

اما متاسفانه در كشور ما ميان بزرگسالان هم ديده مي شود و حالا در جوانان و نوجوانان هم مشاهده

مي شود.اين رابطه هاي ناپسند مي باشد و اشكالات زيادي را براي سيستم خانواده در آينده

و همه جوامع در پي خواهد داشت.

دكتر اقليما عقيده دارند كه براي مرداني كه بيشتر از ۴۰ سال در تمام دنيا معمولي مي باشد كه

براي زماني به دنبال روابط با فرد ديگري از به جز همسر خود باشند . اولا شما تا چه اندازه اي

اين امر را قبول داريد و دوما آيا ريشه رابطه هاي مختلف كه نوجوانان الان به سوي آن مي روند

در همين امر مي باشد و طور مثال از پدر خود سرمشق مي گيرند؟

در مبحث علمي و روانشناسي يك نظريه وجود دارد به نام نظريه اريك اريكسون ، كه نظريه خيلي

قوي مي باشد. اين نظريه به مرحله هاي زندگي انساني مربوط مي باشد.

مرحله هاي رشد اجتماعي هيجاني اريك اريكسون

طفوليت

نوباوگي

اوايل كودكي

اواسط و اواخر كودكي

نوجواني

اوايل بزرگسالي

اواسط بزرگسالي

اواخر بزرگسالي

يكي از مرحله ها براي نمونه مبحث شخصيت يابي دوره جواني مي باشد كه اشخاص به سوي شخصيت يابي

مي روند. اين مرحله در دوره نوجواني اول رخ مي دهد كه دوران آن واضح است : از ۱۰، ۱۱سال تا ۲۰

سالگي. دوره ديگر داريم كه بلوغ  دوم نام دارد كه در دوره ميانسالي رخ مي دهد. اكثر انسان ها به خصوص

آنهايي كه در دوره شخصيت يابي اشكال داشته اند. در دوره هويت يابي اول دوباره مبتلا به نا آرامي

مي شوند.

اين اشخاص قصد دارند در همه باورها و حتي دوستي خود تجديد نظر بكنند. تغييرات ديگري در مسائل

ديگر هم به وجود مي آيد. همچنين اگر به شمارش هاي خيانت بر طبق سن و سال مشاهده كنيم اكثر

اشخاص در اين دوره خيانت مي كنند.

همچنين شمارش ديگري از طلاق هم موجود مي باشد كه اگر با دقت بيشتري بنگريد طلاق ها در اين

دوران افزايش يافته است كه قطعا رييس انجمن ممد كاري منظور خود از اين مبحث اين مي باشد كه

اين “دوباره برآمدگي ” دوباره پديد مي آيد و اشخاص را در اين دوران دچار صدمه مي كند.

نوجوانان در دوران بلوغ اول مي باشند و والدين آنها در دوره بلوغ دوم پس

يك پريشاني رخ مي دهد.

كه در اين صورت بايد مشاوران خانواده به تعداد خانواده هاي ايران به طور يك سيستم قابل دسترس

باشند تا از اين مرحله به خوبي آموزش ببيند در حاليكه دچار صدمه نشوند.

شما با تجربه خود در زمينه مشاوره خانواده ، تصور مي كنيد چه راه حلي را براي به وجود آوردن

زمينه رابطه سلامت و پر از فايده براي نوجوانان مي توان در نظر گرفت؟

اگر من بخواهم از ابتداي هرم آغاز كنم پيشنهاد من به رياست جمهور و قانون گذاران اين مي باشد كه

وزارت خانواده را تاسيس كنند.

زيرا ما اگر به جامعه نگاه كنيم واحد هايش  را خانواده تشكيل مي دهد و اگر اين خانواده سرپرست

نداشته باشد دچار صدمه مي شوند و با ديدن شمارش ها با اكراه مشاهده مي كنيم كه چقدر خانواده ها

دچار مشكل مي باشند.

پايين ترين سطح به خانواده ها مربوط مي شود. نبايد خانواده ها را آزاد كنيم تا سازمان ها بخواهند

فعاليتي بكنند ، زيرا زمان زيادي مي برد. ما بايد بياييم به تمام خانواده ها را بررسي كنيم.

هر خانواده اي بايد داراي مشاوره باشد. يعني در بهترين موقعيت ممكن بدين منظور خانواده اي كه

داراي موفقيت باشند اشكالي ندارند . بايد مشاوره خانواده در جوار آنها باشد و خانواده اي هم كه دچار

آسيب شده است بايد مشاوره خودش را داشته باشد.

خداروشكر ما اين مركز مشاوره ها را تحت نظر بهزيستي و سيستم روانشناسي و مشاوره اي داريم. مردم

مي توانند با رجوع به اين مركزها خدمات را بگيرند كه اين مشكلات به وجود نيايد و از همه اتفاق هاي

بد پيشگيري كنند كه در دنياي امروز در خانواده ها وجود دارد.

اين هرمي كه شما مي بينيد اگر بخواهيم آن را بازتر كنيم در پايين ترين قاعده آن فرد مي باشد.

به عقيده شما شخص به چه صورت مي تواند به طرفي برود كه از رابطه بدون سلامت دوري كند ؟

آيا اصلا نقشي براي خود شخص ارزش قائل مي شويد؟

خود نوجوان در حقيقت فقط سيستم آموزش و پروش توانايي كمك به آنها را دارد. يعني براي نوجوان يك

سري روش ها كه دشوار نمي باشد را درباره كنترل كردن رابطه عاطفي و احتياجات عاطفي خود آنها ياد

مي دهند و سرپرست اين امر مي شوند.

زيرا ما خانواده هايي را مي شناسيم كه والدين خود آنها داراي اشكالات خاصي مي باشند و توانايي رسيدگي

به فرزندان خود ندارند ، احتياج  مي باشد كه آن فرزند با توجه به آموزش هايي كه ديده است خودش را

كنترل و مديريت كند. اين مي باشد كه ما احتياج داريم به اينكه سيستم آموزشي اين توانايي ها را آموزش

دهند.

مخصوصا اگر در مورد نقش شخص آنطوري كه انتظار شما مي باشد بيان كنم اين مي باشد كه :

از فرد انتظار همچين خود آموختن را نبايد داشت مگر آنكه نوجوان آنقدر استقلال داشته باشد كه

توانايي رجوع به مراكز مشاوره داشته باشد . متاسفانه مشاوران مدرسه اي اين دوره ها را آشنايي ندارند يا

رشته آنها مشاوره نمي باشد كه بتوانند در اين خصوص به بچه ها كمك كنند و براي آنها پند و نصحيت

بگويند در اين صورت بچه ها فراري مي شوند و نتيجه اي نمي گيرند.

منبع: مشاوركو


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۱۲:۰۲:۰۳ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ]
.: Weblog Themes By tibablog :.

درباره وبلاگ

آموزش از طريق مشاوره پيش از ازدواج تا زوج درماني و مشاوره خانواده. راهنمايي و مشاوره تلفني ازدواج و خانواده مركز تهران و جنوب ۰۲۱۸۸۴۱۹۸۳۲ مركز مشاوره شمال و شرق ۰۲۱۲۲۲۴۷۱۰۰ شمال و غرب تهران ۰۲۱۲۲۳۵۴۲۸۲ مشاوره ازدواج و خانواده شامل آموزش مهارت هاي رفتار با همسر آينده خانواده همسر زوج درماني شناسايي فرد مناسب و از همه مهمتر اطمينان پيش از ازدواج از يك انتخاب درست است! عوامل زيادي در اين امر دخيل هستند كه بايد مورد بررسي و دقت نظر هنگام همسريابي و يا حتي دوست يابي قبل ازدواج به آن توجه كرد. رفع دعواي زن و شوهر و فرزندان اعتياد و مشاوره فردي
نويسندگان
لینک دوستان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 4037
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب