مشاوره خانواده ، ازدواج، كودك و نوجوان
مشاوره خانواده ، ازدواج، كودك و نوجوان

علم نشان مي دهد كه چرا بايد كودك خود را در تعطيلا ت به تفريح ببريد

بزرگسالان براي شارژ شدن مجدد جسمي و رواني و بازيابي انرژي براي تعطيلات لحظه‌ شماري مي‌كنند. اين تعطيلات براي كودكان نيز به طور قابل توجهي مي تواند مفيد باشد.  در تعطيلات تمركز والدين بر كار نيست و مي‌توانند در اين زمان با كودكان خود بازي كنند.

ماسه بازي،  بدمينتون و پريدن روي موج هاي ساحل از جمله بازي هايي است كه پدر و مادر مي‌توانند با كودك خود انجام دهند. به نظر مي رسد كه جالب باشد، ولي در كنار تفريح،  اين كارها مي‌تواند زمينه‌ي حياتي براي پيوند با كودك باشند.

نكات بيشتر براي تعطيلات و نوروز:

پيام نوروزي سايت كودك و نوجوان

اين نوع  بازي با بچه ها، با فرستادن پيام هايي نظير:  من به تو كاملا  توجه مي كنم – من با تو شاد هستم- بودن تو مرا خوشحال مي كند- عزت نفس آنان را نيز افزايش مي‌دهد.

رفتن به تفريح خانوادگي در تعطيلات در مقايسه با بودن در خانه اهميت بسيار بيشتري دارد.  بسياري از خانواده ها زندگي پر استرسي دارند.  در اينجا آمارهاي تامل برانگيزي آورده شده است:

دو سوم از صحبت هايي كه بين والدين و كودك مي‌شوند،  در مورد مسائل روزمره هستند.

۶۵ درصد از والدين مي‌گويند كه فقط در بعضي موقعيت هاي خاص با كودك خود بازي مي كنند.

يك ششم از پدرها مي‌گويند كه نمي‌دانند چطور بايد با كودك خود بازي كنند  و سه ششم از آن ها مي‌گويند كه اصلاً وقتي براي بازي با آن ها ندارند.

فقط يك چهارم از كودكان به اين موضوع اذعان داشتند كه بيش از يك بار در هفته در مورد مسائل مهم با والدين خود صحبت مي كنند.

ما در مورد سلامت فيزيكي خود نگران مي‌شويم و به آن توجه مي كنيم،  در صورتي كه ما به همان توجه براي سلامت روابط خانوادگي خود نياز داريم و البته تحقيقات نشان داده است كه اين سلامت روابط  براي سلامت فيزيكي نيز ضروري و مهم مي باشد.

بيشتر بخوانيد: بازي درماني در كودكان: تكنيك ها، سرگرمي ها و فعاليت ها

رشد مغز

آنچه كه ممكن است افراد كمي آن را بدانند اين است كه تفريح در تعطيلات مي تواند رشد مغز را  نيز در كودكان پيشرفت دهد. دليل آن اين است كه تفريحات خانوادگي كه در تعطيلات انجام مي‌دهيد، باعث مي‌شوند كه دو سيستم نهادينه شده در ناحيه ليمبيك مغز شما به طور عميقي به كار گرفته شوند كه در محيط خانه هيچ گاه به كار گرفته نمي شوند.

اين دو سيستم عبارتند از سيستم بازي و سيستم جستجو.

سيستم بازي مغز هر وقت كه شما پاهاي كودك خود را در ماسه ها فرو مي بريد و يا  او را در كناره هاي ساحل مي غلطانيد و يا وقتي آن ها را بر پشت خود سوار مي كنيد،  ورزيده تر مي شود.

سيستم جستجوي مغز  هر وقت  با كودك خود به كاوش جنگل،  ساحل و يا جستجو براي گنج پنهان در يك روستا مي‌رويد، ورزيده مي شود.

اين سيستم هاي مغز توسط پروفسور جك پنكسپ، كه عصب شناس برجسته ي جهان در دانشگاه ايالتي واشنگتن مي باشد، كشف شدند. هنگامي كه تفريح در تعطيلات با خانواده خود را تجربه كنيد، اين سيستم ها در مغز شما و مغز كودكان شما فعال مي شوند و مواد شيميايي مرتبط به اعصاب از جمله افيون ها، اكسي توسين و دوپامين كه حس خوشبختي را در خود دارند، ترشح مي شوند.

پنكسپ آن ها را “هديه طبيعت به ما” مي نامد. آن ها استرس را كاهش مي دهند و احساسات سخاوتمندانه و صميمي نسبت به يكديگر و احساس دوست داشتن را فعال مي كنند كه همه اين ها در جهان ما خوب هستند. در كنار تمامي جنبه هاي ضد استرس اين سيستم ها، آن ها باعث مي شود كه اعضاي خانواده احساس تجديد قوا نيز بكنند.

پنكسپ توضيح مي دهد: ما مي توانيم فعاليت هايي را كه  اكسي توسين ذخيره شده در جعبه داروي دروني ما را رها مي سازد، انتخاب كنيم… اين ماده شفابخش فوق العاده در درون ما وجود دارد و ما فقط نياز داريم كه راه هاي بسياري كه با آن بشود از آن بهره جويي كرد را ياد بگيريم.

نكته شگفت انگيز اين است كه اين سيستم ها مانند عضلات هستند، هرچه از آن ها بيشتر استفاده كنيد، بيشتر مي توانند جزيي از وجود شما شوند. و يا همان طور كه عصب شناس برجسته، بروس پري مي گويد:

“حالات هيجاني تبديل به ويژگي هاي شخصيتي مي شوند”.

بنابراين، هنگامي كه فرزند خود را در يك روز تعطيل به تفريح مي بريد، شما در حال حمايت از سيستم جستجو كودك كه يك منبع حياتي براي زندگي خوب مي باشد، و ظرفيت بازي (سيستم بازي) او هستيد. در دوران بلوغ، اين موضوع در مورد توانايي بازي با ايده ها مطرح است كه  به عنوان مثال براي تبديل شدن به يك كارآفرين موفق ضروري است.

با استفاده از سيستم بازي و سيستم جستجوي مغز به طور مناسب كه اغلب در تفريحات خانوادگي روزهاي تعطيل اتفاق مي افتد، رشد مغز و بلوغ در قسمت پيشاني مغز را به همراه خواهد داشت. اين بخش از مغز مربوط به عملكرد شناختي، هوش اجتماعي و توانايي تمركز و رفتارهاي معطوف به هدف است كه ممكن است در كل عمر پايدار شود (پنكسپ ۲۰۱۵، بورگدورف و همكاران، ۲۰۱۰).

ايجاد مهارت هاي تمركز

اما آنچه هنگام تفريح در تعطيلات در ظاهر مشهود مي شود چيست؟ پژوهش ها نشان دادند كه  سطح توجه و تمركز كودك پس از ۲۰ دقيقه در طبيعت بودن، بهبود پيدا مي كند.  مشخص شده است كه بازي هايي كه در طبيعت انجام مي شوند، به خوبي و يا بهتر از دارو براي كودكان مبتلا به بيماري كم توجهي-بيش فعالي عمل مي كنند. همچنين شواهدي وجود دارد كه  پياده روي با همديگر در فضاي سبز  بدن را آرام كرده و فشار خون و سطح هورمون استرس و حتي كلسترول را نيز كاهش مي دهد-  بنابراين پدر و مادر و پدربزرگ و مادربزرگ نيز مي توانند از قدم زدن در طبيعت فايده ببرند ( رويي و همكاران، ۲۰۱۳).

آيا رابطه اي بين تفريح در تعطيلات و هوش وجود دارد؟

يك  محيط زيست “غني” ، تجربه هاي جديدي كه از نظر اجتماعي، فيزيكي، شناختي و تعامل حسي موثر هستند را ارائه مي دهد (حنان ۲۰۱۴).

به اين موارد فكر كنيد: رفتن به استخر در كنار خانواده، راه رفتن در جنگل با هم، لمس كردن علف هاي  بلندي كه  باد آن ها را تكان مي دهد، سيب زميني آتيشي، وقت گذراندن با يكديگر در زير آفتاب گرم، احساس شن و ماسه بين انگشتان پا و….

نيچه مي گويد:”همه چيزهاي  خوب در خود مقداري تنبلي دارند، مانند گاوها در علف زار.”

محيط غني شده  “كودهاي مغز” كليدي را در قسمت پيشاني مغز فعال مي كند كه باعث  بهبود عملكرد هاي اجرايي از قبيل تنظيم استرس، توجه، تمركز، برنامه ريزي خوب و توانايي يادگيري و همچنين بهبود سلامت جسمي و رواني مي شوند. كود هاي مغز كه در محيط هاي غني وجود دارند  نيز با هوش بالاتر در كودكان در ارتباط هستند (گونل ۲۰۰۵). بنابراين، وقت خود را صرف كاوش با كودك خود در يك فضاي جديد كنيد تا باهوش تر شود.

سرمايه گذاري براي مغز كودكتان

بنابراين، اگر بين انتخاب براي خريد يك تبلت براي كودكان خود و يا بردن آن ها به يك گردش خانوادگي در تعطيلات مردد هستيد، با در نظر گرفتن اثرات عميقي كه تفريح خانوادگي بر پيوند شما با آن ها و رشد مغز آن ها دارد؛هيچ ترديدي باقي نمي ماند!


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۵ خرداد ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۳۱:۱۷ ] [ مشاوره خانواده ، ازدواج، كودك و نوجوان ] [ نظرات (0) ]

سلام اقايي خواستگارمه كه والدينش فوت كردن همه جوره ايده الم هست اماخيلي از حرفاي فاميلامون ميترسم چون خيلي حسود و حرف درار هستن نميخوام بعدهااا با ترحم و دلسوزي باهاش صحبت كنن نميخوام بهش بگن بي كس از اين موضوع خيلي ناراحتم كمكم كنيد چيكاركنم؟ لطفا متن سوالو پاك كنيد وفقط جوابو بنويسيد....با تشكر

26
 
نقل قول نوشته اصلي توسط نازلي1370 نمايش پست ها
سلام اقايي خواستگارمه كه والدينش فوت كردن همه جوره ايده الم هست اماخيلي از حرفاي فاميلامون ميترسم چون خيلي حسود و حرف درار هستن نميخوام بعدهااا با ترحم و دلسوزي باهاش صحبت كنن نميخوام بهش بگن بي كس از اين موضوع خيلي ناراحتم كمكم كنيد چيكاركنم؟ لطفا متن سوالو پاك كنيد وفقط جوابو بنويسيد....با تشكر
عزيزم بايد بدونيد اين انجمن يك انجمن عموميه و براي همه نمايش داده ميشه

پس خودتون از طريق " ويرايش پست " مطالب رو پاك كنيد

و اگر سوالي داشتيد با اين شماره ها تماس بگيريد

در اين مورد ميتونيد با متخصصين كانون مشاوران ايران، مشاوره تلفني/تخصصي داشته باشيد
دفتر قيطريه:
۰۲۱-۲۲۶۸۹۵۵۸ خط ويژه
دفتر سعادت آباد:
۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲ خط ويژه
دفتر شريعتي:
۰۲۱-۸۸۴۲۲۴۹۵ خط ويژه

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۵ خرداد ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۲۹:۱۲ ] [ مشاوره خانواده ، ازدواج، كودك و نوجوان ] [ نظرات (0) ]

سوالات روانشناسي قبل از ازدواج

بيشتر مردم جذب اشخاصي مي شود.سوالات روانشناسي قبل از ازدواج

كه يك يا چند خصوصيات شاخص شخصيت را دارا مي باشند.

مانند شوخ طبع بودن، مهربان بودن و سخاوتمندي و…. .

سوالات روانشناسي قبل از ازدواج

جذابيت قبل ازدواج

 • اگر چه هر كدام از اين خصوصيات مي تواند داراي جذابيت باشد.
 • ولي به خودي خود مشخص كننده راضي بودن .
 • و خوشبختي در زندگي مشترك محسوب نمي شوند.
 • ارزيابي كنيد كه فرد مقابل شما به چه صورت با خودش خانواده .
 • و همينطور اطرافيان نزديك برخورد مي‌كنند.
 • و به صورت كلي چه ديدگاهي در رابطه با مردم دارد.

اهميت خطاها در ازدواج

به اين مسئله  اهميت دهيد كه  خطا ها .

سوالات روانشناسي قبل از ازدواج

و نقاط ضعف هاي اطرافيان را به چه صورت بررسي خواهد كرد.

 • آيا به صورت تحقير آميز و سرزنش كردن،
 • با ديگران يا غريبه ها صحبت خواهند كرد؟

تنها مسئله هاي ارتباطي مد نظر نمي باشد .

كه بايد از معاشرت كردن پيش از ازدواج مورد ارزيابي قرار بگيرد.

عوامل موثر در ازدواج

و عوامل فراواني نيز موجود مي باشد .

كه بايد در رابطه با شخص مقابل خود بشناسيد .

تا به صورت آگاهانه تصميم به ازدواج گرفتن با او را بگيريد.

 • شناخت خصوصيات شخص مقابل .
 • و كشف كردن اينكه آيا او فردي بالغ مي باشد؟

به شما ياري مي دهد با احتمال بالايي مشخص كنيد.

كه آيا ارتباط شما موفق خواهد بود يا خير ؟

 • آيا اين شخص آمادگي آغاز كردن يك ارتباط سالم.
 • و به طور صميمي را دارا مي باشد؟

بايد طرح كردن سوالات  را به طور صحيح آموزش ببينيد.

 • در عوض اينكه از او سوال كنيد آيا همسرم به من علاقه دارد؟

سوالات روانشناسي قبل از ازدواج1

سوالات روانشناسي ازدواج

مي توانيد اين گونه سوال كنيد كه:سوالات روانشناسي قبل از ازدواج

 • چقدر اهل  ابراز كردن احساسات و همينطور عشق ورزيدن مي باشد؟

پرسش هايي كه مي توانيد سوال كنيد.

تا اين خصوصيات را در همسر آينده خود  بررسي كنيد .

شامل موارد زير مي باشد:سوالات روانشناسي قبل از ازدواج

 • تصور مي كنيد كه از زمان كودكي داراي چه نقطه ضعف هايي بوديد؟
 • آيا در زمان بزرگسالي هم مي توان تغيير پيدا كرد؟
 • اگر رابطه شما روزي رو به بحران رود شما چه كاري انجام مي دهيد؟
 • در پنج سال آينده چه تحولاتي امكان دارد در شما به وجود آيد؟

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳ خرداد ۱۳۹۷ ] [ ۰۶:۵۵:۵۶ ] [ مشاوره خانواده ، ازدواج، كودك و نوجوان ] [ نظرات (0) ]
نكاتي براي داشتن يك خواب خوب شبانه

نكاتي براي داشتن يك خواب خوب شبانه

اگر اين پيشنهادات مفيد را در خاطرتان حفظ و اجرا كنيد، در اين صورت داشتن يك خواب شبانه خوب آسانتر از آن چيزي است كه فكرش را مي كرديد. به ياد داشته باشيد، فرض بر اينست كه خواب آرام بخش مي باشد و هر شب به تجديد قواي بدنتان كمك مي كند. سعي كنيد كمبود خواب نداشته باشيد و اينكه براي داشتن يك خواب شبانه خوب به مدت حداقل ۸ ساعت در هر روز، نبايد به مدت طولاني (بيش از چند روز) از خوابيدن خود بكاهيد. هر شخصي گاهي از اوقات به سختي مي خوابد، اگر به خواب رفتنشما طول ميكشد، جاي نگراني نيست. سعي كنيد اين پيشنهادات را به كار گيريد تا خوابي طبيعي و آسوده داشته باشيد.

 • براي خودتان يك برنامه منظم خواب ترتيب دهيد.

هر شب در زمان معيني به تخت خواب برويد و هر صبح نيز در زمان معيني بيدار شويد. برهم زدن اين برنامه ممكن است منجر به بيخوابي شود. همچنين با خوابيدن زياد در تعطيلات، بيدار شدن در اوايل صبح دشوار مي شود، به دليل آنكه آن چرخۀ خوابتان را از نو براي بيداري بعدي تنطيم مي كند. بين مدت ۸ساعت وقت خواب، چرت نزنيد.

 • ورزش كنيد.

سعي كنيد روزانه ۲۰ تا ۳۰ دقيقه ورزش كنيد. ورزش هاي روزانه اغلب به خوابيدن كمك مي كند اگرچه، ورزش نزديك به زمان خواب نيز موجب تداخل در خواب مي شود. سعي كنيد حداكثر زمان مفيد ورزش كردن حدود ۴ تا ۶ ساعت قبل از رفتن به رختخواب باشد. اما، در كل در مدت ۲ساعت باقي مانده به زمان خواب ورزش نكنيد.

 • از مصرف كافئين، نيكوتين و الكل اجتناب كنيد.

از نوشيدن مواد كافئيني كه مانند محرك عمل مي كنند و موجب بيدار ماندن افراد مي شوند، خودداري كنيد. از جمله مواد كافئيني مي توان به قهوه، شكلات، نوشيدني هاي گازدار، چاي هاي غيرگياهي، داروهاي رژيم غذايي و برخي آرام بخش ها اشاره كرد. افراد سيگاري خواب سبكي دارند و اغلب به خاطر علائم ناشي از كاهش نيكوتين در بدن صبح زود بيدار مي شوند. الكل خواب عميق و رسيدن به مرحله REM را از افراد مي گيرد و انها را در مراجل سبك تر خواب نگه مي دارد.

اگر ميخواهيد خواب شبانه راحتي داشته باشيد، از همه موارد ذكر شده حدقل ۶ تا ۸ ساعت قبل از خوابيدن اجتناب كنيد. همچنين از خوردن هرنوع وعده غذايي سنگين در ۲ساعت باقي مانده به خواب بپرهيزيد.

در مورد خواب بيشتر بدانيد: رابطه بين مشكلات خواب و احساس بي ارزشي در ارتباط

 • موقع خواب عادت ريلكسيشن (تمرين آرمش) داشته باشيد.

يك دوش گرم، خواندن كتاب يا مجلات و يا ديگر كارهاي آرميدگي مي تواند باعث راحت تر خوابيدن شوند. مي توانيد خودتان را براي تداعي فعاليت هاي پر از آسودگي خاص براي خوابيدن آموزش دهيد و آنها را به عنوان جزيي از برنامه عادات آرام سازي و تمدد اعصابتانتان قرار دهيد.

 • تا هنگام طلوع آفتاب بخوابيد.

اگر برايتان مقدور است، با طلوع آفتاب بيدار شويد يا از چراغ هاي شب خواب يا خيلي روشن در اتاقتان هنگام صبح استفاده كنيد. طلوع آفتاب به ساعت بيولوژيكي دروني بدنتان كمك مي كند تا بدنتان چرخۀ خواب و بيداري را هر روز مجدداً تنظيم كند. البته، متخصصان خواب براي افرادي كه مشكلات خواب و بيداري دارند توصيه كرده اند كه يك ساعت در معرض طلوع صبحگاهي قرار بگيرند.

در رختخواب هنگام بيداري دراز نكشيد.

اگر خوابتان نمي گيرد، پس در رختخواب نيز دراز نكشيد. كارهايي متفرقه مانند خواندن، تماشاي تلويزيون، يا گوش دادن آهنگ انجام دهيد تا احساس خستگي به شما دست دهد. اضطراب در ايجاد خواب و بيداري مي تواند واقعاً  با بي خوابي همراه شود. اگر حس خواب آلودگي مي كنيد به رختخوابتان برگرديد و سعي كنيد از خوابيدن در مكان هايي غير از رختخواب بپرهيزيد.

 • محيط و دماي اتاق خوابتان را تنظيم كنيد.

يك فضا و دماي راحت را در اتاق خوابتان برقرار سازيد. دماهاي بالا ممكن است يا موجب اختلال خواب شود يا از خواب عميق شما جلوگيري كند. هر چه قدر مي توانيد از ميزان تاريك بودن و آرامي اتاق مطمئن شويد. سعي كنيد از رفتن به رختخواب با تلويزيون يا راديو اجتناب كنيد زيرا، مي توانند منجر به عادت بد نياز به همراه داشتن تلويزيون و راديو هنگام خوابيدن شوند. براي اطلاعات بيشتر در اين زمينه مقاله روبرو را بخوانيد: روان‌شناسي در اتاق خواب

 • اگر مشكل خواب شما ادامه دارد به پزشك مراجعه كنيد.

اگر هر شب مشكل حالت خواب و بيداري داريد يا اگر هميشه روز بعد داراي احساس خستگي هستيد بنابراين، شما ممكن است اختلال خواب داشته باشيد و بايد پزشك شما را ويزيت كند. يك مراقبت طبي مقدماتي ممكن است بتواند به شما كمك كند؛ اگر ممكن نشد، شما احتمالاً بتوانيد يك متخصص خواب در بيمارستان نزديك محل زندگي تان پيدا كنيد. اكثر اختلال هاي خواب به طور مؤثري مي توانند درمان شوند، و در نهايت خوابي مكفي و راحت برايتان حاصل شود.

نوشته دكتر جيمز والش، عضو اكادمي طب خواب آمريكا


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳ خرداد ۱۳۹۷ ] [ ۰۶:۵۴:۳۲ ] [ مشاوره خانواده ، ازدواج، كودك و نوجوان ] [ نظرات (0) ]

خودارضايي با اختلالات و افزايش سطح آنتي ژن هاي پروستات، بدتر شدن عملكرد پروستات،كم شدن حجم مايع مني،بدترشدن كيفيت اسپرم،حذف نشدن مواد زائد(در مني) رابطه مستقيم دارد

چرا بعد از خود ارضايي احساس شرم و پشيماني به انسان دست مي دهد؟

 زن و مرد ندارد، اين كلمه براي همه يك تابو شده است. معمولاً از به زبان آوردن اين كلمه بخاطر محرمانه بودن و طبيعتي كه دارد خودداري مي‌شود. وقتي درمورد اين موضوع در جمع صحبت شود، بخاطر حالت خصوصي بودني كه دارد احساس شرم به شما دست مي‌دهد.

نمي‌توانيم انكار كنيم كه براي همه ما همين‌طور است.

اشتهايي سيري‌ناپذير

بدن ما طوري ساخته شده است كه اشتها و تمايلات خاصي دارد – كه همه آنها براي بقاي ما لازم‌اند. وقتي گرسنه مي‌شويم، دلمان غذا مي‌خواهد. اين يك ميل سالم است چون براي داشتن انرژي و زنده ماندن نياز به غذا داريم. وقتي حوصله‌مان سر مي‌رود، دلمان تفريح مي‌خواهد. اين هم ميلي سالم است زيرا بايد اين انرژي را براي ورزش دادن جسم و ذهنمان تنظيم كنيم. به اين دليل به رابطه‌جنسي و صميميت جسمي تمايل داريم كه خداوند به منظور بقاي نسل و همچنين لذت بردن از صميميت آن اين نيرو را در ما قرار داده است.

اين تمايلات بسيار خوب هستند و براي سلامت ما ضروري مي‌باشند. اما توسط شيطان براي تخريب ما تحريف شده‌اند. بايد درك كنيد كه زمانيكه اجازه دهيد اين تمايلات بر شما غالب شوند، به خداي شما تبديل خواهند شد.

همه چيز از ذهن شما شروع مي‌شود

اشتها و ميل در ذهن تحريك مي‌شود و البته كنترل نفس نيز دقيقاً در فكر ما تحريك مي‌شود. اما فقط يكي از آنها مي‌تواند در اين كارزار برنده باشد. كنترل نفس با يك انتخاب شروع مي‌شود. انتخاب «نه» گفتن به همه تمايلات شيطاني و «بله» گفتن به وعده‌هاي الهي و زندگي كه ما را به آن هدايت كرده است.

بدنتان فقط براي مدت كوتاهي ارضا خواهد شد

بله صحيح است كه درست بعد از خودارضايي بدنتان احساس رضايت و آسودگي خواهد كرد اما اين آرامش موقتي است. اما چرا اين احساس اينقدر تهي و زودگذر است؟ زيرا لذت فقط به منظور لذت، بي‌معناست. و در عمل خودارضايي، روح شما شديداً شرمسار عمل شماست.

وقتي روح و جسمتان با هم اختلاف داشته باشند، تحريفي در درون شما ايجاد مي‌شود. شما احساسش مي‌كنيد و اين تحريف خود را به شكل احساسات نشان مي‌دهد و بعد سعي خواهد كرد وارد مغزتان شده و افكارتان را به سمت پاسخ به «چرا؟» بكشاند.

بين روح و جسم شما پيوندي وجود دارد كه شما قادر به توضيح آن نيستيد. اين همان پيوند است كه باعث مي‌شود فكر كنيد كه دنيايي پس از مرگ وجود دارد و همين ارتباط است كه باعث مي‌شود تصور كنيد كه در پس همه سوالات زندگي و ناممكن‌هاي جهان، آفريدگاري وجود دارد.

اين پيوند حقيقي است.

چرا اين احساس شرم بعد از خودارضايي تا اين حد واقعي و قابل حس كردن است؟

دليل آن اين است كه اين گناهي است كه دقيقاً با جسم شما در ارتباط است. به همين دليل  مستقيماً به روحتان متصل مي‌شود. درست به روح و احساساتتان برمي‌گردد.

تنها سوالي كه بايد صادقانه از خودتان بپرسيد اين است كه احساسش مي‌كنيد يا نه؟

فقط كافي است كمي به آن فكر كنيد.

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳ خرداد ۱۳۹۷ ] [ ۰۶:۵۲:۵۸ ] [ مشاوره خانواده ، ازدواج، كودك و نوجوان ] [ نظرات (0) ]

مركز مشاوره سوهانك

محله سوهانك در قسمت شمال شرقي تهران در كنار محله هاي از گل و دارآباد واقع شده است.

و همينطور در يك كيلومتري شمال بزرگراه لشگرك .

در دامنه جنوبي كوه البرز قرار دارد.

موقعيت محله سوهانك

ارتفاع اين محله نسبت به سطح دريا ۱۷۸۵ متر مي باشد.

 • محدوده جغرافيايي در اين محله:
 • به صورت دقيق از سمت شمال به ارتفاعات سوهانك .
 • در قسمت شرق به تعاوني بهشتي و شهرك لاله .
 • همين‌طور از قسمت غرب در بلوار قائم  واقع مي باشد.

ساكنان محله سوهانك

 • اولين اشخاصي كه به اين محله مهاجرت كردن اقوامي مي‌باشند .
 • كه در زمان قاجار از قسمت شمال به اينجا آمدند.
 • و بعد از اين كه در اين محل ساكن شدند .
 • فاميلي خود را به سوهاني تغيير دادند.
 • شيوه زندگي كردن مردم در اين محله  حالت سنتي خود را به حفظ كردن پرداخته است.

در اين محل زمين هاي فراوان نيز موجود مي باشد .

كه  ساكنان در اين محل اين زمين‌ها را براي امام خميني وقف كردند.

مركز مشاوره سوهانك1

قدمت محله مركز مشاوره سوهانك 

و نكته جالب اينجا مي باشد كه يك حمام و يك آب انبار قديمي در اين منطقه موجود مي باشد.

كه اين آب انبار در حال حاضر يك منبع اصلي در آب سوهانك محسوب مي شود.

اين منطقه داراي  مسجدي به نام حسينيه و يك حمام قديمي مي باشد .

كه داراي قدمت بيش از ۱۰۰۰ سال دارد.

درخت چنار داخل حياط مسجد جامع واقع مي باشد كه بيش از ۹۰۰ سال مي باشد.

 • منطقه سوهانك در زمان گذشته به دليل داشتن آب و هواي خنك در تابستان.
 • و دارا بودن باغهاي زياد مورد توجه حاكمان قرار گرفته بود. 

 

مركز مشاوره محله سوهانك

 • سوهانك  يك خيابان اصلي از آغاز آن تا  انتها آن را به يكديگر اتصال مي كند .
 • كه در زمان قديم اين خيابان آريا نام گرفته بود .
 • و بعد از آن به خيابان سليمان تغيير يافت.
 • اهالي اين محل از لحاظ مالي فقير هستند. 
 • در نزديكي اين منطقه مركز مشاوره خوبي واقع مي باشد.
 

برچسب ها: مراكز مشاوره خانواده ,مركز مشاوره جنسي سوهانك ,مركز مشاوره روانشناسي ,مركز مشاوره سوهانك ,


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳ خرداد ۱۳۹۷ ] [ ۰۶:۴۹:۵۴ ] [ مشاوره خانواده ، ازدواج، كودك و نوجوان ] [ نظرات (0) ]

مهمترين دليل پربيننده بودن برنامه ماه عسل چيست؟
مهمترين علتي كه هم قبل از افطار پاي برنامه ماه عسل قفل هستن به نظر شما چيه؟
يكي از علت ها رو ميگن خود احسان عليخانيه كه هنو ازدواج نكرده و خيلي از طرفدارها رو قشر دختر جامعه تشكيل ميده و بقول نظر خيلي ها ميگن عليخاني اگه ازدواج كنه كلي از طرفدار هاش رو از دست ميده و برنامه ماه عسل هم احتمالا جذابيت سابقش رو از دست ميده.
حالا بنظر شما دليل پر بازديد بودن برنامه ماه عسل، جذابيت خود برنامه ها كه معمولا يه آدم از توي دل جامعه مياد و معمولا هم داره از مشقت هاي زندگيش ميگه نيست؟ شايد اون آدما و داستانشون كه اكثرا دل مردم رو به رنج ميارن دليل ميخكوب شدن مردم پاي اين برنامه باشه.
يا اينكه نه فقط احسان عليخاني دليل اين موضوعه؟
آخه مگه اولا غليخاني با چن نفر ميتونه ازدواج كنه، يا اينكه اصلا ميدونه چه كساني پشت تلوزيون دارن نگاش ميكنن و دلباخته و سرگردان اين بنده خدا شدن خخخ
و اما دليل اصلي پربيننده بودن برنامه ماه عسل كه به تازگي كشف شده رو از زبان يكي از مجري هاي كشورمون ببينيم.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳ خرداد ۱۳۹۷ ] [ ۰۶:۴۷:۱۲ ] [ مشاوره خانواده ، ازدواج، كودك و نوجوان ] [ نظرات (0) ]

گذشته همسرتان را رها كنيد

اين فقط شما نيستيد كه چنين احساساتي داريد. تقريباً بيشتر آدم‌ها نسبت به گذشته كسي كه با او در يك رابطه عاطفي و فعال قرار دارند حساس هستند و اين برايشان مسأله‌اي نگران‌كننده و استرس زا است.


آيا به گذشته همسرتان و روابطش خيلي فكر مي‌كنيد؟ آيا اين مسأله كه در گذشته شريك زندگي‌تان چه گذشته است بيش از حد برايتان مهم است؟ آيا اينكه او قبلاً كسي را دوست داشته يا در يك رابطه ديگري بوده است برايتان مثل يك تهديد است؟ ممكن است دچار وسواس فكري شده باشيد؟ آيا درست است كه در گذشته او كنكاش كنيد و از او بخواهيد كه برايتان درباره روابط گذشته‌اش توضيح بدهد؟ اين فقط شما نيستيد كه چنين احساساتي داريد. تقريباً بيشتر آدم‌ها نسبت به گذشته كسي كه با او در يك رابطه عاطفي و فعال قرار دارند حساس هستند و اين برايشان مسأله‌اي نگران‌كننده و استرس زا است.

رهايي از فكر آنچه در گذشته اتفاق افتاده است خيلي سخت و دشوار نيست. كافي است هر زمان كه چنين افكاري به سراغتان مي‌‌آيد فكرتان را به سمت موضوع ديگري هدايت كنيد. شما حتي مي‌توانيد با فكر كردن به ليست خريد روزانه از اين فكر بيرون بياييد. در واقع با پرت كردن حواس خودتان مانع از اين مي‌شويد كه در اين افكار غوطه بخوريد و مدام به زواياي پنهان ماجرا بپردازيد؛فكر بد به سراغتان مي‌آيد؟ نفس عميق بكشيد پاها را دراز كنيد، اجازه بدهيد به جاي افكار منفي آرامش به سراغتان بيايد.

اين مشكل شماست كه نمي‌توانيد از فكر گذشته همسرتان رها شويد. به‌خاطر اين مشكل نمي‌توانيد همسرتان را بازخواست كنيد. او گذشته خودش را داشته و اين چيزي است كه واقعاً ربط زيادي به شما ندارد. كنكاش زياد در گذشته او به شما حال خوبي نمي‌دهد و در واقع رابطه را هم تحت تأثير قرار مي‌دهد. يعني دقيقاً همان اتفاقي مي‌افتد كه شما به‌خاطر آن نگران هستيد. علاوه بر اين پرس و جوي زياد از همسرتان درباره گذشته‌اش اين معني را مي‌دهد كه شما اثر وجود خودتان را كمتر از ديگران مي‌دانيد.

روي افكارتان كار كنيد. وقتي دائماً خود را مشغول ديگري مي‌كنيد اعتماد به نفس و آرامش‌تان را از دست مي‌دهيد. شايد لازم باشد روي باورهايتان كار كنيد. در بسياري موارد اين تلاش براي كنكاش در گذشته ديگري برآمده از اين ديدگاه است كه دو نفر آدم بالغ بايد با هم صادق باشند و همه چيز را بدانند.

به فكر رابطه خودتان باشيد. واقعيت را قبول كنيد شما به آنچه در گذشته اتفاق افتاده و تجربه‌هاي شريك زندگي‌تان حسادت مي‌كنيد. بهترين راه براي رهايي از اين نوع حسادت‌ها و افكار وسواسي روي رابطه خودتان كار كنيد. تجربه‌هاي متفاوت خودتان را داشته باشيد.


گذشته چيزي است كه ما را مي‌سازد مگر اينكه ما همين ديشب به دنيا آمده باشيم. فقط كمي به گذشته خودتان فكر كنيد. چه چيزهايي در آن وجود داشته؟ آيا جز اين است كه مهم‌ترين اثر آن اين بوده كه شخصيت كنوني شما را ساخته است؟ هر آدمي داستاني در گذشته‌اش داشته و مجبور به پاسخگويي درباره آنها نيست. كمي عميق‌تر و معنادارتر فكر كنيد اين مسيري است كه بايد طي مي‌شد تا امروز شكل بگيرد. يك آدم چرا بايد به‌خاطر تجربه‌هاي گذشته‌اش؛ خوب يا بد، پاسخگوي ديگران باشد؟

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳ خرداد ۱۳۹۷ ] [ ۰۶:۴۵:۰۱ ] [ مشاوره خانواده ، ازدواج، كودك و نوجوان ] [ نظرات (0) ]

سلام روز بخير يك دختر ۶ ساله دارم كه خيلي باهوشه ولي مشكلي كه باهاش داريم از زماني كه از پوشك گرفتيمش با دستشوئي رفتن به صورت خودكار مشكل داره و لحظه آخر يا با اجبار ميره. الانم كه پيش دبستاني ميره همين مشكل داره و تو مدرسه توالت نمي ره و تا خونه خودشو نگه مي داره و بعضي وقتا متاسفانه تو راه برگشت لباسشو كثيف مي كنه. لطفا راهنمايي فرمائيد سپاس

توسط hrr5631 دركودكان و تربيت فرزندان · پاسخ 236 روز 6 ساعت 18 دقيقه قبل

سوال: 1 پذيرفته شده: 0 ( 0% ) | امتياز: 0

 

پاسخ (3)

 1. 0 votes

  بايد توجه داشته باشيد استرس، شايع‌ترين دليل نگه‌ داشتن ادرار در كودكان است. كودك سعي مي‌كند با استرس مقابله كند ولي نمي‌تواند به درستي بر استرس خود غلبه كند.

  با توجه به شرايط كودك، نوع استرس نيز متفاوت است و مهمترين اقدام براي رفع آن، شناسايي عامل استرس‌زا در كودكان است.

  هر چه كودك پخته‌تر باشد بهتر مي‌تواند با اين استرس مقابله كند، و گاهي استرس به دليل مشكلات خانوادگي است، تغييرات در مدرسه، خشونت خانوادگي، نمرات درس‌ها و تمسخر هم‌كلاسي‌ها نيز در ايجاد استرس در كودكان دخيل هستند.

  نگه‌داشتن ادرار يكي از علايم وجود استرس در كودكان است كه مي‌تواند بر سلامت جسمي و رواني كودك آثار منفي داشته باشد.

  خانواده‌ها براي مقابله با مشكل نگه‌داشتن ادرار كودك، بايد آ‌رامش خود را حفظ كنند زيرا واكنش انفجاري و بيش از حد، مي‌تواند استرس كودك را افزايش دهد.

  كودك بايد احساسات و عواطف خود را شناسايي كند و والدين نيز بايد براي حل مشكل كودك، شنونده خوبي باشند و احساسات او را به تمسخر نگيرند و در ضمن با او همدردي كنند.

  در برخي بيماري‌هاي اختلال نافذ رشدي مانند اوتيسم نيز نگه‌داشتن ادرار مشاهده مي‌شود، برخي كودكان نيز به دليل لجبازي ادرار خود را نگه‌مي‌دارند كه با صحبت و مشاوره رفع مي‌شود.
  در اين مورد ميتونيد با متخصصين كانون مشاوران ايران، مشاوره تلفني/تخصصي داشته باشيد
  021-22354282

  توسط مديريت سايت · 212 روز 34 دقيقه قبل

  اطلاعاتي در دسترس نيست

 2. 0 votes

  مشكل دستشويي رفتن كودكHeading, level 2 مشكلي است كه اكثر خونواده ها بهش دچار هستن ولي خوب مساله اي نيست كه قابل حل نباشه
  شما بايد اول بدونيد اين مساله و مشكل به چه علتي رخ داده، ممكنه يه مساله تنش زا و استرس آفرين اون رو تحت تاثير قرار داده اگه نتونستين مشكل رو پيدا كنيد سراغ تمرينات و تغيير توي رفتار خودتون توي تمرينات بدين
  يكي از كارهايي كه شما بايد حتما انجام بدين اينكه كه هميشه زماني كه از كودكتون ميخواييد بره به دستشويي اين كار رو با لحن آروم بهش بگيد ولي در عين حال خيلي محكم باشيد. ولي اگه كودكتون باز هم اين كار رو انجام نداد كمي بهش زمان بدين ولي دوباره با آرامش بهش ياد آوري كنيد.
  كار بعدي كه شما بايد حتما انجام بدين اينه كه حتما و حتما بايد كودك خودتون رو وقتي كار درستي رو به تنهايي انجام ميده مورد تشويق قرار بدين تا حس استقلال بهش دست بده و اين باعث ميشه كار هايي همچون دستشويي رفتن رو براحتي ياد بگيره و خودش به تنهايي انجام بده.
  و نكته آخر اينكه وقتي كودكتون خودش رو توي دستشويي ميشوره به هيچ وجه حساسيت زيادي از خودتون نشون ندين چرا كه اين حساسيت باعث ميشه كودك فكر كنه خودش نميتونه اين كار رو به درستي انجام بده.
  موفق باشيد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳ خرداد ۱۳۹۷ ] [ ۰۶:۴۳:۰۳ ] [ مشاوره خانواده ، ازدواج، كودك و نوجوان ] [ نظرات (0) ]
سلام

مادر من حرفي زده كه همسرم به اشتباه دچار سوتفاهم شده و فكركرده حرفش به او و خانواده اش توهين بوده از ان زمان حدود 2ماه ميگذردهمسرم با خانوده ام قطع رابطه كرده در صورتي كه خانواده ام براي رفتم به مسافرت با او تماس گرفته اند تا با گذشتن مسائل هم خداحافظي كنند هم مسائل حل شود اما جوابي از او دريافت نكردند من جهت حل اين موضوع چه كنم ايا با مادرش اين موضوع را مطرح كنم
 
 
 
1 پاسخ
پاسخ داده شده 3 روز قبل توسط دكتر روانشناس حرفه اي (47,400 امتياز)
ويرايش شده 2 روز قبل توسط دكتر روانشناس
با سلام
دوست گرامي
ببينيد ايشون دچار سو تفاهم شدند و تماس خانواده شما هم كارساز نبوده درسته ؟؟ابتدا خودتون بايد با ايشون صحبت كنيد و بفرماييد كه   به هر حال مساله رو بهتره يك جانبه در نظر نگيرند و بفر  ماييد كه اگر سو تفاهم شده باشد مادر شما به عنوان بزرگتر براي رفعش  تماس گ فتند و ايشون پاسخگو نبودند ..
به هر حال  در نظر داشته باشيد كه با توجه به شرايط خانوادگي ايشون اگر فكر مي كنيد كه  صحبت با مادر ايشون از بار سو تفاهمات مي كاهد و به حل مساله كمك مي كند بهتره اين اقدام رو داشته باشيد ...و خب براي رفع مساله با ايشون صحبت كنيدو در ميان بگذاريد
و حتي شايد بهتر باشد مادر خودتون براي  رفع سو تفاهم با مادرشون تماس بگيرند چون .اين طوري كه يك بزرگتر اقدام كنه اگر خبري هم به گوش مادر همسرتون رسيده باشه متوجه ميشه كه اشتباه بوده و سعي مي كنه اون رو اصلاح كنه  
به هر حال اميدوارم  اين مساله به درستي مديريت شود ولي يك مهماني غافلگيرانه در مكاني كه حشور داشته باشند همه هم مي تواند بسيار موثر باشد و به رفع مساله كمك كند
البته اينكه چقدر اين مساله سنگين بوده كه همسر شما حتي راضي به صحبت هم نشدند بايد صحبت كرد و تصميم درست گرفت چون ممكنه از ديد همسر شما اين قضيه خيلي سخت بوده باشد و نتونستند هنوز هضمش كنند يعتي واقعا مساله اي بوده منتهي اكنون كه خانواده شما متوجه شدتد اشتباه كردند ايشون ديگه براش قابل پذيرش نيست مي تواند حساسيت بيش از حد همسر شما باشد
در هر صورت موفق باشيد .

در اين مورد ميتونيد با متخصصين كانون مشاوران ايران، مشاوره تلفني/تخصصي داشته باشيد

02122689558

موفق باشيد

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳ خرداد ۱۳۹۷ ] [ ۰۶:۳۹:۰۴ ] [ مشاوره خانواده ، ازدواج، كودك و نوجوان ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ]
.: Weblog Themes By tibablog :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
مطالب تصادفی
ارامش ندارم با فكر و خيال زياد mahdi8080 ارامش ندارم با فكر و خيال زياد آرامش ندارم با فكر و خيال زياد سلام من 20 سالمه.نميدونم چرا همش فكرو خيال ميكنم وارامش ندارم همش دلم ميگيره مخصوصا شبا و احساس تنهايي ميكنم وچون دانشگاهي هستم اصلا نميتونم به درسهام با ارامش نگاه كنم يهو ميبينم چند روز بيكار موندم ولي هيچي نكردم و همش كار هامو و درسهامو به چند ساعت ديگه و چند ساعت ديگه هم به فردا ميسپارم و وقتي كه به درس نگاه ميكنم يا كاري انجام ميدم همش خاطرات گذشته مياد به فكرم و نميتونم كار رو به درستي انجام بدم .خواهشا كمك كنيد🙂 سلام دوست عزيز لطفا بيشتر توضيح بديد كه چه فكري ميكنيد و در گذشته چه مشكلي براتون پيش اومده. مي تونيد به يك مختصص مغز و اعصاب مراجعه كنيد و ازش بخواييد براتون قرص بنويسه. يك دوره مصرف قرص كوتاه مدت ميتونه خيلي توي جمع شدن حواس و بيشتر شدن تمركزتون كمك كنه. من خودم دوره كارشناسيم مشكل شما رو داشتم و واقعا اين دكتر بهم كمك كرد. تمرين هاي جمع كردن تمركز حواس هم هست. كه خيلي زيادن. مثلا وقتي ميخواد حواستون پرت بشه موضوعتونو روي يك كاغذ بنويسيد و بگيد بعدا بهش فكر ميكنيد. در ضمن ميتونيد يك كلاس ورزشي اسم بنويسيد تا اين كمبود و تنهايي رو حس نكنيد. اين سن اوج غليان احساس نياز به يك همدم هستش. پس بدونيد كه طبيعيه.
لینک دوستان
لينكي ثبت نشده است
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 20
دیروز : 1
افراد آنلاین : 1
همه : 137
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب