مشاوره خانواده ، ازدواج، كودك و نوجوان
مشاوره خانواده ، ازدواج، كودك و نوجوان ۰۲۱۸۸۴۱۹۸۳۲

 تفاوت سطح مالي در ازدواج

برخي اوقات دو شخصي كه قصد ازدواج كردن با يكديگر را دارند .

از لحاظ دارايي و همين‌طور ثروت داراي فرق مي باشند .

وجود داشتن اختلاف سطح مالي موجب كدورت و دلخوري خواهد شد.

اهميت سطح مالي در ازدواج

به طور معمول پسرها از هنگام خردسالي  آموزش ديده اند.

كه مرد بايد به مديريت خانواده بپردازد.

اين نوع طرز فكر از كودكي ايجاد شده است.

و به نوعي برتري را براي مرد ايجاد كرده است .

تا بتواند با تامين كردن احتياج هاي همسرش احساس توانمندي داشته باشد.

ضرورت تامين مخارج همسر

 • در فرهنگ و جامعه ما توجه كردن به مسئله مالي.
 • و همينطور ثروت از اهميت به‌خصوصي برخوردار مي باشد.
 • و شوهر وظيفه دارد كه به تامين كردن مخارج همسر بپردازد.
 • معمولا بهتر مي باشد كه مرد و هم زن در يك طبقه اجتماعي و مالي قرار گرفته باشند.
 • تا بتوانند موقعيت يكديگر را به صورت بهتر  به در كردن بپردازند .

تفاوت سطح مالي در ازدواج

مطالب و مقالات سايت “مشاوره ازدواج” توسط تيم تخصصي مشاوران و روانشناسان تهيه و پشتيباني شده است.

اهميت يكسان بودن طبقه اجتماعي زن و مرد 

به دليل اينكه به خوبي مي توانند هزينه ها را مديريت كنند.

و به ازدواج موفق برسند.

اما همانطور كه ميدانيم هميشه موقعيت يكسان  نمي باشد.

برخي اوقات اختلاف ها به اندازه اي مي رسد .

كه پس از مدتي عشق رنگ و بوي خود را از دست خواهد داد .

و فقط احتياج هاي ارضا نشده باقي خواهد ماند .

و يك دنيا ادعا از شخص مقابل كه متاسفانه به فروپاشي بنياد خانواده منجر خواهد شد.

مشاوه قبل ازدواج 

 • در مشاوره ازدواج مشاور به فرق ‌هاي اقتصادي اهميت خواهد داد .
 • بهتر مي باشد كه از نظر مالي شوهر پايين تر از سطح مالي همسر نباشد.
 •  به اين صورت نباشد كه خانه،هزينه هاي زندگي،و غيره را زن به تهيه كردن آن بپردازند .
 • به دليل اينكه اين موارد موجب مي شود .

 

 • كه زن احساس خوبي نسبت به توانايي شوهر خود نداشته باشد .
 • او را ناتوان ترقي كنند و به برخوردي بپردازند .
 • كه  موجب تحقير شدن شوهر شود.
 • ميتوانيد براي كسب اطلاعات بيشتر به سايت مشاوره ازدواج مراجعه كنيد

منبع:مركزمشاوره.com


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳ دى ۱۳۹۷ ] [ ۰۵:۴۴:۵۲ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]
ناتواني ياد داده شده

چرا گاهي براي بهبود شرايط خود دست به عمل نمي زنيم؟ آيا تا به حال با افرادي برخورد كردده ايد كه در شرايطي بسيار ناخوشايند هستند ولي براي ايحاد تغيير كاري نمي كنند؟

براي كساني كه از بيرون به ماجرا نگاه مي كنند چنين رفتاري سوال برانگيز است. روانشناسي به نام سليگمن به طور اتفاقي متوجه يك پديده رفتاري شد كه تا حدي اين مسئله را توضيح مي دهد.

دكتر سليگمن و تيمش دو گروه سگ را براي تحقيق انتخاب كرده بودند. در مرحله اول، گروه اول را درون قفس هايي قرار دادند. هر از گاهي يك صداي آژير كوتاه به صدا در مي آمد و سپس به اين سگ ها شوك الكتريكي وارد مي شد. شوك در حدي تنظيم شده بود كه دردناك باشد ولي كشنده نباشد. اين سگ ها پس از مدتي شرطي شدند به طوري كه مي دانستند پس از صداي آژير، شوك در راه است. در بارهاي اول آنها سعي مي كردند با كوبيدن به در و ديوار قفس از شوك فرار كنند. ولي پس از چند با تلاش متوجه مي شدند كه راه فراري نيست و ديگر دست از تلاش مي كشيدند.

 

در مرحله دوم، هر دو گروه از سگ ها (چه انها كه شرطي شده بودند و چه گروه دوم) را درون قفس هايي قرار دادند كه حاوي دو قسمت بود. بدين صورت، زماني كه شوك وارد مي شد اين سگ ها به راحتي ممي تانستند از قسمتي به قسمت ديگر قفس بپرند و از شوك فرار كنند. سگ هاي گروه دوم (كه شرطي نشده بودن) دقيقا همين كار را مي كردند وب ا شنيدن صداي آژير به قسمت ديگر قفس مي پريدند. ولي قسمت عجيب آن بود كه سگ هاي گروه اول (كه در مرحله قبل شوك را حس كرده بودند) هيچ تلاشي براي رهايي خود نمي كردند؛ فقط سر جاي خود مي نشستند و زوزه مي كشيدند. دليل اين بود كه چون تلاش هايشان در بار اول بي فايده بود، به اشتباه فكر مي كردند اين بار هم تلاش كردن فايده ندارد.

اين پديده در روانشناسي به «ناتواني فراگرفته شده» معروف است. گاهي اوقات افراد پس از چندين بار تلاش و نتيجه نگرفتن، به اشتباه فكر مي كنند توانايي تغيير شرايط را ندارند و اين احساس ناتواني تبديل مي شود به بي عملي.

ناتواني ياد داده شده

ناتواني ياد داده شده

چنين اشخاصي در شرايط سخت رنج مي كشند و گلايه مي كنند، ولي براي تغيير دست به عمل نمي زنند.

منبع:مشاوره-آنلاين.com

 

برچسب ها: ناتواني ياد داده شده ,


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳ دى ۱۳۹۷ ] [ ۰۵:۴۳:۱۳ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]
مريضي‌ها و تحمل خانواده‌ها از قديم تا امروز

مرگامرگي، اسم مرضي است كه از قرن هفتم هجري، توي آب تهران مي‌خزيد و جان مردمانش را مي‌گرفت. ما مي‌گوييمش وبا و قربان شهرمان بروم كه هنوز بعد قرن‌ها، هم وبا دارد هم آبش آلوده است، هم چه مي‌دانم ما را چرا به كشتن مي‌دهد از عشقش. حالا اين كه وبا جان همه مردم ايران را گرفت، ولي تهران را قتل عام كرد يك طرف، آن بي‌خبري مردم عهد بوق از همديگر و نيامدن خبر كشته‌هاي شهر‌هاي ديگر، در سفرنامه‌هاي خارجي‌ها يك طرف ديگر. يعني چون تهران تهران بود، داستانش توي شعر‌ها و قصه‌ها بيشتر آمد و يادمان ماند كه وباي شهر ري عزرائيل را هم فراري مي‌داد و البته شاهان و درباريان و خانزاده‌ها و بادمجان دور قاب چين‌هايي كه وقتي آب معدني نبود، آب گواراي چشمه مي‌نوشيدند و به ريش مردم وبازده…، استغفراله.

پس حالا كه بحث آب آلوده و وبا و گرمازدگي و كم آبي تهران هست و سالگرد مرگامرگي ترسناك ۱۲۶۱ ق تهران (۱۲۲۴ شمسي)، گفتيم وبا بازي كنيم، از بس كه پوست كلفتيم، مثل پدرانمان كه خدا مي‌داند چطور از پس مرض‌الموت برآمدند و زنده ماندند.

۱- سال وبايي يكي از سال‌هاي هولناكي بود كه تا اين اواخر، تاريخ زمان خود به حساب مي‌آمد. كه هر كسي در معرض تعرض آن قرار مي‌گرفت، دچار بيماري شده و در كمتر از دو ساعت با…. تلف شده بود. مرگ و مير اين سال به جايي مي‌رسد كه نعش‌ها در كنار كوچه و بازار، چپ و راست، هيزم‌وار دسته كرده را با گاري حمل مي‌كنند و مردم با وجود خيرانديشي و ثواب‌خواهي…. باز از كفن و دفن آنها عاجز مي‌مانند و سالي ديگر در زمان احمد شاه، بلديه بابت كفن و دفن ]مرده يكي هفت قران[ دوازده هزار تومن به كنراتچي گورستان بدهكار مي‌شود.

۲- شهري كه كوچه‌هايش به قول شهري و بقيه قديمي‌ها، آلوده به اجساد حيوانات است و خاك و كاه گل بام‌هايش به آبراه‌هايش مي‌ريزد و آب حمام و آب انبارهايش سالي يك بار عوض مي‌شود. شهري كه خود مرده‌ها را هم در آب مي‌اندازند و تنها دوا و دارويي كه به مريض‌هايش مي‌دهند هندوانه و ليمو است و آب دعايي و نبردن اسم وبا جلوي بچه‌هايي كه دارند دسته دسته مي‌ميرند. شهري كه به قول قديمي‌ها صاحاب ندارد و شاه و دار و دسته‌اش از باباي مظفرالدين شاه گرفته تا نوه جانش احمد، همگي آب جوشانده و از ييلاق آمده نوش مي‌كنند و بعد هم دسته جمعي فراري مي‌شوند تا كنار مريض‌ها و مرده‌ها نباشند. شهري كه ليموي يك من سه قرانش شده چاركي بيست تومان، ديگر چه اسمي بگيرد، بهتر از شهر وبايي و شهر سمي، كه مي‌گويند نسيمش مرگ مي‌آورد در آن سال‌هاي ترسناك.

۳- ديدم سحرگهي ملك الموت را كه پاي

بي كفش مي‌گريخت ز دست وباي ري

۴- اصلا تهران هميشه كم‌آب بود، از زمان ناصر خسرو تا امروز و باد شهريارش، هم وبا مي‌آورد و هم مرض موت و مردم را فراري مي‌داد. مي‌گويند باد شهريار كه مي‌وزيد، توفاني از گرد و غبار مي‌آورد و گرد و غبار و كثافت و بيماري كه حتي آب قنات‌ها را دست نخورده باقي نمي‌گذاشت. اين وسط هواي شميرانش خنك‌تر بود و آبش زلال و روان و اين شميران جاي كي‌ها بود، آب چشمه‌هايش توي قوري كي‌ها مي‌ريخت و نان سفيدش توي سفره كي مي‌رفت؟ از ما بهتران كه نبودند، كه هم طولوزان حكيم فرانسوي به دادشان مي‌رسيد، هم آب شربت سكنجبينشان با ظرف در بسته مي‌رسيد، خب لابد از ما بهتران بودند ديگر شازده قَشَمشَم با سم و بال و شاخ جني.

۵- ۱۰ شعبان ۱۳۲۶ قمري، (۱۲۳۲شمسي)خاطرات ريشار خان سفير فرانسه در تهران

۲۴ ژوئيه كه من به شهر آمده بودم، شاه به واسطه وبايي كه بروز نموده از نياوران كوچ نموده توي كوه‌ها رفت… ۳۱ ژوئيه، امروز در كوچه‌اي كه منزل دارم يكصد و بيست نعش وبايي شمردم كه به قبرستان مي‌بردند….

۶- مي‌گويند اصلا وبا از هند به ايران آمد، وقتي هندي‌هاي وبا زده در ۱۲۳۲ قمري (يا ۱۱۹۶ شمسي)، مرده‌ها را توي دريا ريختند و دعا كردند مرض از سرشان دست بردارد، بعد هم مرض به آب‌هاي ايران رسيد و درست ۱۹۳ سال پيش شروع كرد جان مردم بوشهر و شيراز را گرفتن، بعد هم چون مردم سوزاندن جسد و لباس مرده را بلد نبودند و باز آب آلوده مي‌خوردند و كسي هم نبود نجاتشان بدهد، مريضي به تهران و بعد گيلان و مازندران رسيد و انگار ماند و هر سال عده‌اي را در فصل گرما كشت. تاريخ مي‌گويد در شعبان ۱۲۶۹ قمري، روزي ۱۳۰ نفر در تهران تلف مي‌شد و كسي هم چاره‌اي نمي‌كرد، اين وسط فقط اسم يك نفر هست كه دل آدم را خوش مي‌كند؛ امير كبير كه در دوره صدارت كوتاهش يك كار خير ديگر هم كرد، جزوه قواعد معالجه وبا منتشر كرد و عده‌اي را نجات داد، وگرنه به قول امين الضرب تاجر مشهور عهد ناصري، اين تلفات همه از ناخوشي وبا نبود، بلكه مردم ايران ناخوش و آماده بودند كه چنين زياده از اندازه مردند.

۷- در سال۱۸۵۶ (يا ۱۲۳۵ شمسي) بيمارى وباى سختى در ايران و تهران بروز كرد و هر كس دو پا داشت و مى‌توانست فرار نمايد، براى حفظ جان خود از پايتخت فرار نمود.

مردم چنان مى‌مردند كه گويى برگ از درخت مى‌ريزد و با اين كه در تهران آمارى براى تعيين شمار بيماران وجود ندارد، مع‌ذالك من تصور مى‌نمايم كه بيش از يك سوم سكنه تهران بر اثر وبا مردند.

۸- اما جزوه معالجه چي بود، مسافرى كه علامت درددل يا ناخوشى معده و امعاء مثل اسهال و تهبج و باره زبان و فرورفتگى چشم در آنها مشاهده مى‌شود، بايد چند روز ايشان را نگهدارى نمايند تا معالجه نموده، مرضشان را قلع و قمع نمايند. بعد هم لباس‌هاي مرده را بسوزانيد، قرنطينه كنيد، آب جوشيده بخوريد، ميوه جوشيده بخوريد و… جزوه را دست كدخدايان، روحانيون و بزرگان محلات و شهرها دادند، اما مردمي كه حالا قحطي هم مي‌ديدند، از خير گوشت خر و گربه هم نمي‌گذشتند، چه برسد به ميوه نشسته. مي‌گويند در قحطي تبريز مردم كلاغ خوردند و در شيراز شتر از زير پاي صاحبش كشيدند و هزار تكه كردند. بعد هم مردند البته، در تهران هم هجوم بردند به شميرانات به هواي خنكي هوا و از شدت شلوغي و ازدحام زير دست و پا له شدند يا به قول اعتمادالسلطنه، وزير سال وبايي زمان ناصري روزي ۱۶۰۰ نفرشان تلف شدند، از گرسنگي و درد و البته شاهشان هم  در روز بيست و چهارم ]۱۳۱۰ شعبان[ با مختصري از حرم به سمت شهرستانك تشريف بردند…

اصلا به گفته همين وزير در تهران انگار پارچه سفيدي روي قبرستان كشيده بودند، از ازدحام كفن‌ها تا اين كه طبيبان اروپايي سر خود به داد مردم رسيدند، آن هم با دوا و درمان سرپايي و زوركي چون به قول طولوزان طبيب فرانسوي دربار، يا قبل‌تر از آن دوگوبينوي سياح، مردم ما فكر مي‌كردند بلا را خدا فرستاده و حقشان هم هست.

۹- در همان روزهاى اول كه بيمارى بروز مى‌كرد، از طرف سفارت فرانسه براى جلوگيرى از توسعه بيمارى اقداماتى شد. منجمله ما به دربار تاكيد كرديم كه به وسايل مقتضى به مردم بفهمانند كه به هيچ وجه آب خام ننوشند و همواره آب را پس از اين كه ۱۵-۱۰ دقيقه جوشيد ميل نمايند، ولى هيچ كس به اين حرف گوش نمى‌داد و مردم مثل هميشه آب‌هاى جوى را مى‌نوشيدند. ما به وسيله جارچى‌هاى دربار به مردم گوشزد كرده بوديم كه البسه اموات را بسوزانند و تا آنجا كه ممكن است آب‌هاى مشروب را نيالايند و در چاه‌ها مرتبا آهك بريزند. ولى مردم به اقدامات بهداشتى ما توجه نداشتند و مى‌گفتند كه مرض از طرف خدا مى‌آيد، اگر خدا خواست ما خواهيم مرد، وگرنه زنده خواهيم ماند. ديگر از يادآورى‌هايى كه ما كرديم، اين بود كه مردم مطلقا سبزى خام نخورند و از خوردن ميوه تا آنجا كه ممكن است خوددارى نمايند و در صورتى كه ميل به خوردن ميوه دارند، آن را با شكر بجوشانند، ليكن اين حرف‌ها در گوش كسى اثر نمى كرد.

به زودى چند تن از اطرافيان ما از بيمارى وبا مردند و من كه وضع را چنين ديدم، براى فرار از اين مرض تهران را ترك كردم.

(باز هم كنت دو گوبينو فرانسوي ۱۵۴ سال پيش)

۱۰- پزشكان گفته‌اند وبا تباهي باشد كه عارض جوهر هوا گردد و آن يا به واسطه عوارض آسماني است و يا بر اثر حوادث زميني مانند آبي كه كيفيت آن دگرگون شده و يا وجود مردار و امثال آن و… در اين صورت اين‌كه گويند هواي بسيط متعفن نشود بي اصل است. برخي گفته‌اند و با طاعون است، مرضي است عمومي و مسري كه حيوانات و آدميان بدان گرفتار مي‌شوند و خداوند وبا را براي تنبيه قوم اسرائيل مي‌فرستاد.

۱۱- وقتي اميركبير قانون گراختين يا قرنطنيه زايرين عراق و عربستان را وضع مي‌كرد و آبله‌كوبي را باب مي‌كرد، خبر نداشت كه به زودي سرش را زير آب مي‌كنند و ميرزا آقا خان نوري مي‌آيد كه حوصله گراختين بازي ندارد و اعتمادالسلطنه، نوه قاتلش هم در دفتر خاطراتش مي‌نويسد كه در وباي ۱۳۱۰ قمري؛ سلطان عثماني از جيب خود ۱۵۰ هزار ليره خرج قرانتين حدود خود نمود كه رعيتش را سالم بدارد. اين نوع حفظ جان رعيت را مي‌كنند.

۱۲- ۱۳۲۶ قمري

شاهزاده فرار كرده وزرا و اعيان هم به دنبالش، مردم را سرگردان بر جاى گذاردند. گاه ديده مى‌شد چند نفرى به خيال اين كه با عنصرى ديوانه و متجاوز رو‌به‌رو شده‌اند، در كوچه‌ها مى‌دويدند و فرياد برمى‌آوردند، اين ناخوشى پدر سوخته كجاست؟ جرئت دارد بيايد جلو تا حسابش را برسيم و گاه از سحر تا شام با دسته توپ‌چيان به كوه مى‌روند تا با غرش توپ و صداى شيپور، همراه فرياد هزاران نفر، وبا را از خود برانند و اين حالت دهشت نفرت‌بارى بر آن مى‌افزود.

۱۳- وبا چه وباي ناصري بود كه شاه از ترسش نذر آش ييلاقي كرد و به قول طولوزان فرانسوي، پدر همه را درآورد، چه مظفري بود كه مي‌گويند از باد سام، يا باد سمي تهران نشئت گرفت، چه وباي احمد شاهي و قحطي بعد از جنگ جهاني‌اش…. فرقي نداشت، همه اين وبا‌ها عين هم جان مردمان بگرفتند و بخوردند، اما نمي‌دانم چطور و چرا تهران همان جوري كه بود، ماند با خاطراتش و باد آلوده و آب سياهش كه مي‌گويند به خوشمزگي اين آب در هفت بلاد آب خوردني پيدا نمي‌شود، همين هم هست كه ما هي مي‌خوريم و هي مي‌ميريم.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳ دى ۱۳۹۷ ] [ ۰۵:۴۱:۳۶ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

در ازدواج موقت زن و مردي كه  ازدواج مانع آنها مي  شود با يكديگر پيمان زناشوئي برقرار مي كنند .

و عقد را تلاوت مي كنند و همينطور مي توانند مهريه و مدتي را براي آن مشخص كنند.

و فرزندي كه در اينگونه ازدواج به وجود مي‌آيند.

يك فرزند قانوني و داراي همه ي حق و حقوق و مزاياي يك فرزند را دارا مي باشد.

مطالب و مقالات سايت ” مشاوره خانواده” توسط تيم تخصصي مشاوران و روانشناسان تهيه و پشتيباني شده است.

ازدواج موقت

 

 عده نگه داشتن زن

بعد از به اتمام رسيدن زمان ازدواج موقت و جدا شدن از يكديگر  زن بايد عده را حفظ كند.

يعني قبل از سپري شدن يك زمان مشخصي توانايي اين را ندارد كه با مرد ديگري ازدواج دائم يا موقت داشته باشد.

دليل اصلي حفظ شدن اين مي باشد كه مشخص شود كه از شوهر اول در  رحم زن نطفه  وجود دارد يا خير. 

در حاليكه نطفه وجود داشته باشد بايد تا هنگام به دنيا آوردن بچه از ازدواج كردن با شخص ديگر بپرهيزد.

پس اگر زن  پيش از زمان تعيين شده با فرد ديگري ازدواج دائم يا موقت داشته باشد ازدواج باطل محسوب مي شود .

و  اين عمل او زنا ناميده مي شود و بايد همه مجازات هايي كه در اسلام مشخص شده است را  ببيند.

در نهايت همه حد و حدود ازدواج و موقعيت همسري كه در ازدواج دائم موجود مي باشد بايد در ازدواج موقت هم  به رعايت آن پرداخت.

در ازدواج دائم  اشخاص مسلمان نمي توانند با غير مسلمان وصلت كنند اما  در ازدواج موقت  اشكالي ندارد.

 

ولي از لحاظ آثار حقوقي اين دو ازدواج  تنها در دو مورد با يكديگر تفاوت دارند كه شامل موارد زير مي باشد:

 • در ازدواج موقت زن و مرد از همديگر ارثي دريافت نمي كنند اما فرزند آنها ارث مي برد. 
 • اين درحالي مي‌باشد كه در زمان عقد  در رابطه با ارث شرطي نباشد .
 • پس اگر زمان اجرا شدن صيغه عقد شرطي صورت گيرد.
 • كه از يكديگر ارث دريافت كنند اين حق براي آنها وجود دارد.
 • در ازدواج موقت به زن در رابط با نفقه حقي ندارد و فقط مهر خود را مي تواند دريافت كند.
 

مقالات مرتبط با ازدواج :

 
 

FacebookTwitterGoogle+LinkedInTelegramSkype


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳ دى ۱۳۹۷ ] [ ۰۵:۳۹:۵۰ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

رضاصادقي تبار هستم من يه مدت خود ارضايي ميكردم الان چند ماهه كه توبه كردم اما زماني كه پشيمان شدم اخرين بار ديگه مايع مني از التم بيرون نيومد ولي مايع سفيد رنگي از التم بيرون اومد كه مني نبود ميخواستم بدونم عامل اين بيماري چيه؟

مشاور گفته:

با سلام خدمت شما دوست عزيز
خود ارضايي مي تواند عوارض زيادي براي شما به همراه داشته باشد از جمله گوشه گيري، افسردگي، عصبانيت ، زودانزالي، ضعف جسماني و …. خراج شدن مايع مني ارتباط مستقيمي با جسم دارد ممكن است از نظر جسمي ضعيف شده باشيد در صورتي كه اين اتفاق چندين بار ديگر تكرار شد بهتر است به يك متخصص مراجعه كنيد.
شاد باشيد


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳ دى ۱۳۹۷ ] [ ۰۵:۳۶:۲۸ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

از دوستي تا ازدواج : كيفيت هاي يك شريك زندگي خوب

گاهي اوقات ممكن است شما در يك ارتباط چندين ساله با يك نفر باشيد، اما هنوز به حد كافي به اين اطمينان نرسيده ايد كه آيا اين همان فرد مناسبي است كه مي توانم روابطم را با او جدي تر كنم.

يك دوست پسر عالي هميشه هم بهترين همسر نخواهد شد چرا كه ازدواج يك تجربه اي است كه زندگي را تغيير مي دهد كه با چالش هاي فراواني همراه است.

از دوستي تا ازدواج دوست شما همسر خوبي خواهد بود؟

از دوستي تا ازدواج / دوست شما همسر خوبي خواهد بود؟

اگر به دنبال شفافيت بيشتر اين موضوع هستيد، در اينجا چند نكته است كه بايستي به آن توجه داشته باشيد:

مسائل مالي

واقعا مهم است كه ببينيد چگونه دوست پسر شما مسائل مالي خود را مديريت مي كند. آيا او صورت حساب ها را به موقع پرداخت مي كند؟

آيا براي تامين مالي خود به كس ديگري وابسته است (مثل پدر يا مادر)؟

آيا او ولخرج است و يا تا آخرين ريال پولش را هم خرج مي كند؟

روشي كه او مسائل مالي خود را مديريت مي كند نشان مي دهد كه تا چه بالغ است و به عنوان يك فرد تا چه حدي مسئوليت پذيري دارد.

دوستان و خانواده شما در رابطه با او چه احساسي دارند

عشق كور است. زماني كه شما در يك ارتباط شاد قرار داريد، تمايل داريد تا اوقات خوشي را پر رنگ تر كرده و ايرادات شريكتان را ناديده بگيريد.

از اين جهت، افراد نزديك و وابستگان نزديك مثل اعضاي خانواده و دوستان صميمي كه به آنها اعتماد داريد مي توانند دورنماي واضح تري از شريكتان و رابطه شما برايتان فراهم كنند.

هرچند ممكن است كه حقيقت محض را به شما نگويند، اما توصيه هايي كه شخص سوم مي دهد ممكن است به شما كمك كند تا موارد مشخصي را كه تا به حال ناديده مي گرفتيد را تشخيص دهيد.

تا چه حد مي تواند يك مشاجره را مديريت كند

اين كه زوجين با هم مشكلاتي دارند يا نه تعيين كننده ميزان موفقيت رابطه آنها نيست بلكه اينكه چگونه تلاش مي كنند تا به اين مسائل و مشكلات پاسخ دهند، اهميت دارد و تعيين كننده است.

هر زوجي گهگاه دعوا مي كنند، اما اين كه چگونه اين مشاجرات را مديريت مي كنند، اهميت بسيار زيادي دارد. يك فرد بالغ هميشه تمايل به حل كردن مساله و تقويت رابطه دارد. اگر دوست پسر شما تا مدت زمان زيادي بعد از مشاجره  عصباني مي شود و يا كاملا سكوت مي كند، ممكن است در آينده شريك زندگي خوبي براي شما نباشد.

هر گونه توهين و تحقير، به ياد آوردن و اشاره به مشكلات گذشته و سوء استفاده از آنها، يادآوري نقاط ضعف حين مشاجره، بي احترامي به خانواده طرفين، مشاجراتي كه به برخوردهاي فيزيكي ختم مي شود، هر گونه تحريم مالي و يا احساسي بعد از دعوا بدون هيچ توجيه روشني و … نشانه هاي خوبي از يك فرد بالغ و مسئوليت پذير نيستند.

اگر با چنين افرادي سر و كار داريد بهتر است در تصميم خود تجديد نظر كنيد.

آيا مثبت نگر است؟

زندگي پر از پستي ها و بلندي هاست و هيچ كسي نمي خواهد با يك فرد منفي نگر اين مسائل و موارد را بگذراند.

اگر دوست پسر شما در چالش هاي جزئي از كوره در مي رود و يا از موقعيت هاي سخت شانه خالي مي كند شما بايد تصميم خود را براي ماندن با او مجددا بررسي كنيد.

آيا به شما احترام مي گذراد؟

احترام متقابل و دو طرفه يك عامل مهم و كليدي در هر رابطه ي موفقي است. يك فرد مهم در زندگي شما مي بايست به شما احترام بگذارد و هيچ وقت با شما  به خيال اينكه هميشه خواهيد بود بي احترامي نكند.

او هرگز شما را قضاوت نمي كند!

اگر شما به دنبال يك ارتباط بلند مدت موفق هستيد، اين اطمينان را حاصل كنيد كه او هميشه به آنچه شما مي گوييد گوش مي دهد و شما را به خاطر تصميم هايتان قضاوت نمي كند. هميشه مي توانيد در او حبس شويد و خود واقعيتان شويد.

شما را حمايت مي كند.

وقتي كه بعد از يك روز كاري خسته كننده به خانه برميگرديد، آيا همچنان از شما انتظار دارد كه چيزي براي خوردن آماده كنيد يا نه با يك فنجان چاي يا قهوه و يك لبخند گرم از شما استقبال مي كند تا خستگي تان در برود؟

يك شريك زندگي خوب هميشه ستون محكمي براي حمايت و تقويت شما است تا شما به [واسته ها و علايق فرديتان برسيد.

در عمق رابطه شما يك دوستي عالي داريد

برخي از افراد اهميت دوستي در ازدواج را ناديده مي گيرند، اما دوستي در يك رابطه بلند مدت و مادام العمر مانند ازدواج از اهميت زيادي برخوردار است.

اين به اين معني نيست كه شما همانگونه كه با دوستان دخترتان دوستان خوبي هستيد، به همين شيوه بهترين دوست همسرتان شويد، اما شما نياز به رابطه اي داريد كه در آن احترام متقابل، اهميت دادن، بازي و سرگرمي، اهداف مشترك، و همراهي وجود دارد كه تمام اينها زماني به  وقوع مي پيوندد كه شما با همسرتان دوست و يار خوبي باشيد.

اگر فكر مي كنيد شريك شما نمي تواند دوست خوبي برايتان باشد بايد كمي دقت نظر به خرج دهيد تا ببينيد در بلند مدت و يك زندگي مادام اعمر واقعا مي خواهيد از زندگي لذت ببريد و يا نه يك زندگي روزمره و ماشيني داشته باشيد!

مي خواهيد از همديگر ياد بگيريد

طبق تحقيقات مرد و زني كه اجازه مي دهد ديگران بر آنها تاثير بگذراند، سالم تر بوده و رابطه ي مثبت تري دارند. اين به چه معني است؟

اين يعني احترام به همديگر و ارزش دادن به آنچه كه فرد مقابل ارائه مي كند.

ارج نهادن به افراد ديگر، عقايدشان و چشم اندازهاي منحصر بفردشان به عنوان يك مرد يا يك زن، يك كيفيت مهم در يك ارتباط سالم است.

شما به وضوح مي توانيد آينده روشني براي خود متجسم شويد

يكي از ساده ترين روش هايي كه مي توان تشخيص داد كه اين فرد به درد زندگي بلند مدت ميخورد يا نه، اين است كه ببينيد آيا مي توانيد آينده مشتركي براي خود تصور كنيد.

آيا اين همان فردي است كه مي تواند پدر بچه هايتان باشد و در نقش پدر بدون نقص خواهد بود. هرچند اين كار بسيار ساده به نظر مي رسد، اما بايد توجه داشت فردي كه حتي در تصورات مناسب نقش پدر نيست، در بلند مدت نمي تواند همسر خوب و ايده آلي نيز براي شما باشد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳ دى ۱۳۹۷ ] [ ۰۵:۳۴:۴۹ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]
دي ماهي عجله‌اي در عشق نداره

نه به سرعت عاشق مي‌شود، نه به سادگي راز دل خود را مي‌گويد.

تو اوج ناراحتي هم كه باشه، اما بازم تا اراده كنه مي تونه يه جمعي رو به نشاط بياره و لبخندو رو لباشون بنشونه..

دلش نازكه و زودي ميشكنه اما دم نمي زنه و بازم مي خنده...

صبرش كه لبريز شه فقط ميگذره هر چقدم كه واسش عزيز باشه .

تمام سعيشو ميكنه تا به مقامي كه ميخواد برسه و وقتي به اون مقام رسيد خودنمايي نميكنه و جار و جنجال راه نميندازه.

در عين شوخ طبعي اصلا قابل پيش بيني نيست و اگر كسي به اون كم محلي يا بي احترامي كنه تا مدتها با طرفش ابراز ناراحتي ميكنه.

خيلي نگران آيندست و بخاطر وقايع گذشته احساس تاسف ميكنه و به همين خاطره كه يه جور ترس نميذاره زود به بقيه اعتماد كنه و تا حدودي شكاكه.

زود به چيزي يا كسي دل نميبنده و اگر دل بست به هيچ وجه راضي به دل كندن نميشه. يه دي ماهي كه به نظم و نظافت خيلي اهميت ميده.

هيچكس نميتونه افكار وعقايدشو عوض كنه.

آره.من يه دي ماهي هستم و به خودم افتخار ميكنم.
 

موضوعات مشابه


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳ دى ۱۳۹۷ ] [ ۰۵:۲۹:۴۲ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

در فضولي در زندگي ديگران با شكست روبرو مي شويد

علت سرك كشيدن يا همان فضولي كردن بعضي از افراد در زندگي ديگران اين است

كه آنها شرايط خوبي در زندگي خود ندارند و ناراضي هستند

اين گونه افراد به كساني فكر و توجه مي كنند

فضولي در زندگي ديگران

كه وضع و شرايط زندگي آنها خوب است و با دخالت كردن و فضولي كردن در كارهاي آنها و ايجاد شايعه مي خواهند

كمي احساس ناكام بودن خود را در زندگي برطرف كنند.

بعضي از دخالت ها و فضولي در زندگي ديگران از قبل برنامه ريزي

شده تا با وارد شدن به نقاط خصوصي و پنهان افراد ، به زندگي وي آسيب برسانند.فضولي

برخي از دخالت هاي بي جا به تربيت خانوادگي بر مي گردد كه از سر عادت وارد زندگي ديگران مي شوند.

 

منبع: ساينس ديلي


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳ دى ۱۳۹۷ ] [ ۰۵:۲۸:۱۴ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

پايين بودن سطح مالي

سلام.26 سالمه و مهندسي خوندم.خيلي تو خانواده مشكل دارم.كلا دختري هستم كه هميشه تو خونه هستم.پدرم خيلي سنتي هست و اجازه ارتباط اجنماعي ندارم.از طريق دوستانم با آقايي آشنا شدم.دو سال از من بزرگتره و خيلي آروم هست.مشكلات خانوادگي زيادي داره كه من خيلي كم ازشون ميدونم.الان يك سال و هفت ماهه كه با هم آشنا شديم و هيچ وقت با هم دعوا نكرديم.به جز يكبار.من خيلي خواستگار دارم.هيچ وقت در مورد ازدواج با من صحبت نكرده بود.تا اينكه خود باهاش صحبت كردم.ميگفت من اولين كسي هستم كه براي ازدواج انتخاب ميكنه ولي الان شرايط ازدواج رو نداره و اينكه به خاطر اون آيندمو خراب نكنم.اولين كسيه كه واقعا دوستش دارم و ميخوام بهش برسم چون خيلي اخلاقامون با هم جوره.كنارش آرامش دارم.حتي خانوادش ميدونن و مادرش و خواهرش خيلي منو دوست دارن.اونا هم اصرار به ازدواج ما دارن ولي خودش ميگه نميتونه منو خوشبخت كنه.چون سطح مالي خانوادش از ما پايين تره.لطفا كمكم كنيد با وجود اون هيچ كدوم از خواستگارام به چشمم نميان

پاسخ : پايين بودن سطح مالي

با سلام خدمت شما دوست عزيز
انتخاب همسر بستگي زيادي به ملاك هاي شما دارد و اينكه آيا با شرايط مالي و اجتماعي و خانوادگي و فرهنگي اين آقا سازگاري داريد يا خير؟
اما نكته اي كه در اينجا قابل تفكر است اين موضوع مي باشد كه آيا تفكرات اين آقا تغيير مي كند؟ و اينكه تا چه زماني بايد صبر كنيد تا اين آقا با خودشان كنار بياييند و از شما درخواست ازدواج كنند . بهتر است با دقت بيشتري تصميم بگيريد و سوالات ذهنيتان را از اين آقا به طور مستقيم بپرسيد. دوست داشتن يكي از ملاك هاي مهم زندگي مشترك است اما به دليل دوست داشتن نبايد چشمتان را بر روي بقيه مسائل ببنديد .
در اين مسير مي توانيد از روانشناسان كانون مشاوران ايران كمك بگيريد .
۰۲۱-۸۸۴۷۲۸۶۴
شاد باشيد

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳ دى ۱۳۹۷ ] [ ۰۵:۲۶:۳۰ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]


دانشجويان بيشتري در كالج با بانك هاي زيستي راحت تر هستند؛ دلايلي كه ذكر شد، اين نام مجاز نمي باشد رويز، تمايل به پيشرفت تحقيقات علمي و پيدا كردن درمان بودند

بر طبق يك مطالعه جديد از دانشگاه متديست جنوبي، دالاس، اكثر دانش آموزان كالج براي اهدا خون يا ساير مواد ژنتيكي براي تحقيقات علمي پذيرا هستند.

در ابتدا مطالعه اي براي سنجش آمادگي دانشجويان كالج براي كمك به يك بانك زيستي ژنتيكي انجام شد. در اين مطالعه 250 دانشجوي كارشناسي ارشد و دانشجوي دختر و پسر مورد بررسي قرار گرفت.

اوليويا آدولفسون، نويسنده كتاب مي گويد: در ميان كساني كه مورد بررسي قرار مي گيرند، 64 درصد از آنها مي خواهند به بانك زيستي اهدا كنند. دانش آموزان يك بررسي دو صفحه اي با 18 سوال را براي ارزيابي تمايل خود براي شركت در يك بانك زيستي، بايگاني نمونه هاي خون و بافت اهدا شده توسط افراد براي هدف تحقيق ژنتيك پر كردند.

دلايل دانشجويي شامل التراسيسم است، در حالي كه موانع حفظ حريم خصوصي و كمبود وقت است

آدولفسون، يك پژوهشگر روانشناسي كارشناسي در SMU گفت: "به طور كلي، متوجه شدم كه نمونه من مايل به شركت در يك بانك زيستي مي باشد. "دلايل ذكر شده، نوع دوستي بود - مردم مي خواستند به ديگران كمك كنند، و همچنين براي پيشبرد تحقيقات علمي و كمك به پيدا كردن درمان، موانع نگراني در مورد حفظ حريم خصوصي، كمبود وقت، عدم علاقه و عدم دانش بود."

آدولفسون گفت، همچنين از مطالعه، دانشجويان با سابقه سلامتي خانواده سرطان، بيماري هاي قلبي، فشار خون بالا، آلزايمر، ديابت و ساير بيماري ها انگيزه بيشتري از ساير دانشجويان براي اهدا به يك بانك زيستي نداشتند.

آدولفسون از آوريل در نشست ساليانه و جلسات علمي انجمن عادت رفتاري در نيواورلئان دعوت كرده است كه دو پوستر در مورد مطالعه خود، "درك دانشجويان كالج ژنتيك بيوگرافي بانوان" را ارائه دهد.

داستان هاي مربوطه

اولين مطالعه از نوع خود را به نگاه دانش آموزان كالج در ايالات متحده است

"اين به نظر مي رسد اولين مطالعه براي سنجش آمادگي دانش آموزان كالج براي كمك به يك بانك زيستي ژنتيكي است." جوريتا فريرسون، استاد و مدرس SMU، متخصص روانشناسي باليني مجاز و محقق اصلي اين مطالعه مي گويد.

از دانشجويان مورد مطالعه 73 درصد خود را به عنوان سفيد، و 27 درصد خود را به عنوان اقليت قومي شناخته شده است. پيش از توصيف يك بنكيو ژنتيك، 36 درصد از آنها گفته اند كه از اين مدت خبر داده اند. پس از مطلع شدن، 64 درصد گفتند كه مايل به شركت هستند.

آدولفسون گفت: "به طور كلي، متوجه شدم كه دانش آموزاني كه تحصيلات بيشتري داشتند، سالمندان بيشتر با مفاهيم يك بانك زيست شناسي آشنا بودند و همچنين با آن راحت تر بودند." "بنابراين ما فكر مي كنيم آموزش و پرورش نقش مهمي در پذيرش دارد."

تربيت كودك

آدولفسون گفت، تحقيقات نشان مي دهد كه جامعه پزشكي بايد بيشتر براي اطلاع رساني به مردم در مورد بانك هاي زيستي انجام دهد.

Biobanks بايد مردم را آموزش دهد تا آنها را با مفهوم آشنا كند

"جامعه جامعه زيستي نياز به آموزش مردم دارد و آنها بايد از زبان ساده اي استفاده كنند كه تهديدي نيست، زيرا كمبود دانش يك مانع بزرگ است." "از اين تحقيق ما ديديم كه افراد جوان تر مايل به شركت در اين رقابت هستند، زيرا آنها در مورد مفهوم تحقيق باز هستند".


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳ دى ۱۳۹۷ ] [ ۰۵:۱۱:۲۱ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]


همانطور كه بازيكنان شطرنج متخصص، يك هيئت مديره براي محاسبه حركت بعدي خود را بررسي مي كنند، دانشمندان علوم اعصاب شناختي UT Dallas در حال مطالعه نحوه كار اين مغز بازيكنان هستند تا بتوانند به نحو احساسي درك كنند كه چگونه اطلاعات بصري پردازش مي شود.

در سه مقاله اخير، دكتر جيمز بارتلت، دكتر دانيل Krawczyk و دانشجوي دكتراي امي Boggan از دانشگاه تگزاس در دانشكده علوم رفتاري و مغز (DBS) دالاس بحث در مورد اينكه آيا يك تحليلگر شطرنج متخصص در هيئت مديره شبيه به توجه است بيشتر افراد به صورت جديد و يا آشنا پرداخت مي شوند.

با كشف چگونگي پردازش اطلاعات انسان از اطلاعات، محققان روش هاي جديدي را براي بهبود شهادت شهروندان، افزايش روش هاي آموزشي و يا افزايش توانايي افراد براي يادگيري بيشتر موثر مي يابند.

يافته هاي رفتاري در مجله روانشناسي تجربي: عمومي (در مطبوعات) ظاهر مي شود. Boggan و يكي ديگر از دانشجويان دكترا، چي مائو هوانگ از دانشگاه ايلينوي در Urbana-Champaign، در 23 نوامبر شماره مجله علوم اعصاب ، كتاب مربوط به مجله باشگاه داشته است . يافته هاي تصوير برداري عصبي در شماره 20 ژوئيه نامه علوم اعصاب وجود دارد .

محققان نزديك به 30 نفر از اعضاي تيم شطرنج دالتاس را در سال 2009 به كار گرفتند. تيم شطرنج UT Dallas همواره در ميان بهترين كشور قرار گرفته است، بنابراين شركت كنندگان در اين بازي بسيار متخصص بودند. بازيكنان تفريحي از باشگاه شطرنج مدرسه و شركت كنندگان دانشجوي تازه كار نيز براي مطالعه داوطلب شدند. بخشي از اين تحقيق در مركز مغز و اعصاب UT Dallas قرار دارد، جايي كه Krawczyk استاديار است.

شركت كنندگان در اين مطالعه مجموعه اي از تخته ها و چهره هاي بازي شطرنج باهم را مشاهده كردند كه نشان مي داد كه آيا هر بازي مطابق با موقعيت بازي يا چهره قبلي است. با چهره ها، كارشناسان شطرنج، بازيكنان تفريحي و تازه كاران اثري به اصطلاح هماهنگ را نشان دادند كه به عنوان يك مشخصه پردازش چهره شناخته مي شدند. اما فقط كارشناسان شطرنج نشان داد كه اثر شبيه سازي در شطرنج، نشان مي دهد كه بازي شطرنج را به صورت جامع تر از بازيكنان كم تجربه تجربه مي كنند.

داستان هاي مربوطه

در پژوهش ديگري، محققان از تصويربرداري رزونانس مغناطيسي عملكردي (fMRI) براي نشان دادن واكنش درون مغز بازيكنان هنگام مشاهده چهره، موقعيت شطرنج، موقعيت شطرنج تصادفي و ساير اشيا استفاده كردند. در حالي كه مناطق مغزي معمولي مرتبط با تشخيص چهره به طور خاص پاسخگوي نمايش هاي بازي شطرنج نيستند، مناطق ديگري از مغز شناسايي شدند كه حساس به اينكه آيا بازي ها بازي هاي عادي بوده يا قطعاتي كه به طور تصادفي در مورد هيئت مديره قرار گرفته اند، حساس بودند.

 فرزندپروري

محققان اكنون مي توانند تحقيقات خود را گسترش دهند تا ببينند چگونه مغز بازيكنان شطرنج به نوع خاصي از محرك هاي بصري در موقعيت هاي مختلف واكنش نشان مي دهند. همانطور كه آنها واكنش هاي عصبي بازيكنان شطرنج را مشاهده مي كنند، مي توانند بينش در مورد چگونگي گرفتن اطلاعات بصري از انسان ها و سپس آن را به دانش تبديل كنند.

دانشمندان علوم اعصاب پيش بيني مي كنند اين درك جديد از شناخت بصري با تلاش براي بهبود يادگيري و افزايش تخصص كمك خواهد كرد. اگر دانشمندان بدانند چگونه افراد به طور طبيعي اطلاعات را پردازش مي كنند تا نتيجه گيري كنند، ممكن است بتوانند مكانيزم هاي پردازش را بهبود بخشيده يا اقدامات ديگري را براي كمك به افراد در استفاده بهتر از اطلاعات انجام دهند.

بارتلت، استاد دانشگاه BBS، گفت: "ما اميدواريم كه اين كار را گسترش دهد تا تكنيك هاي آموزشي را براي ترويج پردازش جامع در زمينه هاي ديگر توسعه دهد." "استفاده از قدرت پردازش جامع مي تواند به بهبود عملكرد ماهر در محدوده اي از جهان واقعي كمك كند."


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳ دى ۱۳۹۷ ] [ ۰۵:۰۹:۲۳ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]


استاديار دانشگاه ايالت سام هيوستون، كالج عدالت قضايي در حال تلاش براي باز كردن رمز و رازهايي است كه نقش ژنتيكي و محيطي را در رفتار جنايي و ضد اجتماعي ايفا مي كنند.

دكتر بايبان بواتول گفت: "تحقيق بيواسكوتي يك روش چند گانه اي براي مطالعه رفتارهاي ضد اجتماعي است." "اين شامل جنبه هاي ژنتيك رفتاري، علوم اعصاب، زيست شناسي تكاملي و روانشناسي توسعه است. علاوه بر اين، تكنيك هاي تحليلي مختلف و روش هاي تحقيق براي بررسي رفتارهاي جنايي و ضد اجتماعي" را شامل مي شود. "

در حال حاضر، بسياري از محققان به نقش هايي كه عوامل بيولوژيكي در شكل دادن به رفتار انساني بازي مي كنند اشاره كرده اند. با اين وجود ادغام زيست شناسي در مطالعه رفتارهاي جنايي در دوران پس از زايمان و در حاشيه جرم شناسي باقي مي ماند. دكتر بوتول در اين زمينه در حال ظهور متخصص است و در مطالعات اخير به بررسي مجازات هاي بدني، تجاوز جنسي، قاچاق و IQ پرداخته است.

در مقاله اي كه اخيرا در مجله تحريك رفتاري منتشر شده ، دكتر بوتول ارتباط بين عوامل خطر ژنتيكي رفتار رفتارهاي ضد اجتماعي و استفاده از مجازات هاي بدني در دوران كودكي را مورد بررسي قرار داد. در حالي كه تحقيقات قبلي مربوط به استفاده از مجازات هاي بدني با تجاوز، آسيب شناسي روانشناختي و دخالت جنايي است، بوتول تحقيق مي كند كه چرا همه كودكان مبتلا به اين گونه تمايلات را توسعه نمي دهند.

اين مطالعه، با همكاري نويسنده Drs. كورتين فرانكلين (SHSU)، جي.كي. بارنز (دانشگاه تگزاس در دالاس) و كوين م. بيور (دانشگاه ايالتي فلوريدا) پيشنهاد كردند كه عوامل خطر ژنتيكي موجب تأثير اعتياد به رفتارهاي ضد اجتماعي مي شود. به طور خاص، كودكاني كه داراي خويشتنداري ژنتيكي براي رفتارهاي ضد اجتماعي بودند، به شدت حساس به تاثير منفي تنفس بودند. جالب توجه است، اين تعامل ژن و محيط به ويژه براي شركت كنندگان مرد و براي بچه هاي زن در نمونه بسيار مهم است.

داستان هاي مربوطه

تحقيقات دكتر بوتول نيز يك پيوند بين مجرمان پايدار و تجاوز جنسي را در طول زندگي تجربه كرده است. بر اساس نظريه توسعه، پيشنهاد شده توسط Terrie Moffitt، اين مطالعه نشان داد كه بخش كوچكي از جمعيت كه مرتكب خطرات مكرر زندگي هستند، احتمالا به تجاوز به عنف تبديل مي شوند و به طور مكرر در طول عمر خود به انجام مي رسند. بر اساس اين يافته ها و تحقيقات پيشين، مطالعه نشان مي دهد كه علل تجاوز جنسي، به طور جزئي، ممكن است ژنتيكي باشد. براي تست اين لينك، مطالعات بيشتر ادامه دارد.

مركز مشاوره خارج از ايران

در يك مطالعه در حال انجام ديگر با همكاران SHSU Drs. مت نوبل و تاد آرمسترانگ، دكتر بوتول، همبستگي ژنتيكي و محيط زيستي را در مورد استكارت بررسي مي كند. داده ها از نمونه اي از دانشجويان ثبت نام شده در كلاس هاي عدالت جنايي در دانشگاه ايالتي سامو هوستون جمع آوري شده و پرسشنامه هاي مورد نظر شامل موارد مربوط به عوامل رفتاري، محيطي و جمعيت شناختي، از جمله مقياس هاي رفتارهاي پيشگيرانه، خشونت شريك صميمانه و وابستگي روابط است. اين مطالعه همچنين DNA از شركت كنندگان را به شكل يك سواب گونه به منظور بررسي ژن هاي اندازه گيري شده كه ممكن است با رفتار استالين مرتبط باشد، جمع آوري كرد.

در نهايت، دكتر بوتول و آزمايشگاه او دانشجويان فارغ التحصيل و كارشناسي انجام تحقيقات در ارتباط بين ژنتيك، رفتار ضد اجتماعي و هوش را انجام مي دهند. يافته هاي آنها نشان مي دهد كه ارتباط بين عوامل خطر ژنتيكي مطابق با افزايش رفتار هاي ضد اجتماعي و كاهش عملكرد شناختي است.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳ دى ۱۳۹۷ ] [ ۰۵:۰۷:۲۲ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]


اگر شما مي توانيد اين جمله را با سهولت بخوانيد، به خودتان خوش بگذرانيد: ميليون ها آمريكايي با نارساخواني نمي توانند. در اميد بهبود زندگي كساني كه در حال مبارزه با خوانندگان است، يك تيم از كارشناسان در دانشگاه ايالتي فلوريدا كار مي كند تا به بهتر شدن درك و تشخيص اختلال نعوظ و ساير معلوليت هاي يادگيري با كمك جديد 8،5 ميليون دلاري از موسسه ملي بهداشت.

با توجه به مركز ملي معلوليت هاي يادگيري، فردي كه داراي معلوليت يادگيري است، امروز كمتر از دبيرستان فارغ التحصيل مي شود و به عنوان يك بزرگسال به احتمال زياد بيكار مي شود. با توجه به اينكه موفقيت در زندگي، بيشتر به وابستگي به توانايي خواندن مي انجامد، اين سهم بيشتر مي شود.

مركز مطالعات خواندن فلوريدا سازمان برتر سواد پژوهشي كشور است. اين مركز اخيرا دريافت كمك مالي 8.5 ميليون دلار از موسسه ملي بهداشت براي ادامه تحقيقات نارساخوانياش دريافت كرده است.

ريچارد واگنر، رابرت اچ. لاوتون، ايالت فلوريدا، گفت: "زماني كه من در مدرسه بودم، بچه هاي زادگاه من در آكرون، اوهايو، كه با خواندن تلاش مي كردند از كار بيرون مي آمدند و كار خود را در زمينه توليد و زندگي واقعي انجام مي دادند." استاد برجسته روانشناسي و پژوهشگر اصلي اين پروژه. "اگر با خواندن مبارزه كنيد، حتي در يك رستوران سريع غذا كار سختي است."

واگنر، مدير مدير اين مركز، گفت: "نام رسمي اين مركز مكانيزمي آموزش كامل معلوليت است." "ما مدرسان هستيم، ما روانشناسان هستيم، ما افرادي را از رشته هاي ديگر كه هر روز در آرنج ها قرار مي گيرند، داريم، به همين علت، ما هم اكنون همكاري مي كنيم و اين براي دريافت جايزه NIH حياتي بود".

FCRR با طيف گسترده اي از كارشناسان از رشته هاي مختلف، به خوبي براي حل مشكل پيچيده اي از ناراحتي است. فرانسيس اپيپس، استاد آموزش و پرورش و مدير كارگرداني FCRR باربارا فورمن، گفت كه اين واقعيت است كه محققان دولت فلوريدا اين جايزه رقابتي را براي دومين بار متوالي برنده شده اند.

داستان هاي مربوطه

فورمن گفت: "اين تيم تحقيقاتي به رهبري دكتر واگنر در تلاش است تا پيشرفت هاي بيشتري را در پيشرفت درك ما از مجموعه اي از معلوليت هايي كه حدود 15 تا 20 درصد از جمعيت را تحت تاثير قرار مي دهند، فراهم كند."

تحقيقات قبلي در مركز ناتواني يادگيري مطالعات فعلي را در برخي از مسيرهاي جديد نشان داده است.

مركز مشاوره ازدواج

به عنوان مثال، هنگامي كه محققان پيشنهاد اوليه را نوشتند، پيدا كردن يك ژن نامزد خاص براي نارساخواني - يك نوع تفنگ سيگار كشيدن كه به جنبه ژنتيكي معلول مربوط مي شود - بسيار اميدوار كننده بود. با اين حال، واگنر اذعان مي كند كه كار اوليه نشان مي دهد كه مشكل بسيار پيچيده تر است.

واگنر گفت، "در حال حاضر به نظر مي رسد حساسيت ژنتيكي براي نارساخواني به يك يا حتي تعداد انگشت شماري از ژن ها تبديل نمي شود، بلكه در واقع، بيشتر از طريق تعاملات پيچيده بين تعداد زيادي از ژن ها و مناطق از ژنوم كه به نظر نمي رسد حاوي ژن. "

واگنر گفت، محيط نيز نقش مهمي در اختلال نعوظ دارد، و اين مهمتر است كه ابتدا معلوليت را شناسايي كنيم. امروزه خطر براي مشكلات خواندن آينده در كودكان را مي توان به سن 3 سالگي تشخيص داد.

واگنر گفت: "بسيار مهم است كه بتوانيم كودكان را در اسرع وقت شناسايي كنيم و سعي كنيم آنها را با برنامه هاي پيشگيري كه براي تقويت مناطق ضعيف طراحي شده اند، فراهم كنيم"، به طوري كه وقتي آنها به نقطه يادگيري خواندن مي رسند، آنها نتيجه بهترتري خواهند داشت در غير اين صورت. "


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳ دى ۱۳۹۷ ] [ ۰۵:۰۳:۴۴ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]


مطالعات جديد نشان مي دهد كساني كه انگيزه هاي خود را به طور فعال تغيير مي دهند عادت هاي بد ممكن است خود را براي شكست به وجود آورند.

اين مطالعه كه در مقاله اي در مجله Motivation and Emotion توصيف شده است ، نشان داد افرادي كه با عمل به كلمات عمل مي كنند، احتمال بيشتري نسبت به ديگران براي تصميم گيري هاي تكان دهنده اي دارند كه اهداف بلند مدت آنها را تضعيف مي كند. در مقابل، كساني كه به "استراحت"، "متوقف كردن" يا غيرفعال بر ميگردند، براي جلوگيري از تصميمات مبهم، راحتتر ميشوند.

"ديدگاه هاي محبوب در مورد كنترل خود ادامه مي دهد كه افراد بايد اراده، مبارزه با وسوسه ها،" غلبه بر "خواسته ها و" كنترل "قواعد زماني كه مي خواهند با موفقيت رفتار خود را كنترل كنند، گفت:" جاستين هپلر، دانشجوي كارشناسي ارشد ايلينوي، كه اين مطالعه را با استاد روانشناسي Dolores Albarrac-n رهبري كرد. "به طرز وحشيانه اي، در اين موقعيت ها مردم اغلب" مبارزه مي كنند "براي انجام هيچ كاري - به عنوان مثال، آنها مي خواهند يك تكه كيك بخورند".

تست روانشناسي 

آلباراركن گفت: "كساني كه تلاش مي كنند فعال باشند، ممكن است سرمايه گذاري هاي وحشي و خطرناكي را به عنوان مثال انجام دهند و در رفتارهايي كه به وضوح آنها را ناموفق مي كند، همچنان ادامه داشته باشد."

Hepler، Albarrac-n و همكارانش در دانشگاه ايالتي آيداهو و دانشگاه جنوبي مي سي سي پي مي خواستند تعيين كنند كه آيا موفقيت خودكشي موفقيت آميز، مستلزم تلاش شديد براي دستيابي به اهداف خود است، همان گونه كه برخي از محققان پيشنهاد كرده اند يا اين كه آيا بيشتر احتمال دارد كه آنها موفق شوند محققان نوشتند: "تاخير در رفتار تا زماني كه پردازش اطلاعات پيشگيرانه كافي رخ داده است،" همانطور كه ديگران نشان مي دهند.

در يك آزمايش اوليه، محققان داوطلبانه مشاركتكنندگان داوطلب را به كلمات پيشنهاد كننده عمل ("شروع"، "فعال"، و غيره) يا عدم فعاليت ("توقف"، "مكث" و غيره) و سپس كنترل خود را با اندازه گيري تمايل به جايگزيني پاداش فوري پولي در برابر بزرگتر، بعد از آن. آزمايش دوم نيز مشاركت كنندگان را با كلمات عمل و واكنش آغاز كرد و سپس كنترل ضربه آنها را بر روي يك بازي كامپيوتري ساده تست كرد.

محققان دريافتند كه در هر دو آزمايش، داوطلبان كه انگيزه فعال بودن داشتند، احتمال بيشتري براي انتخاب پاداش فوري داشتند و كنترل ضربه شان ضعيف تر از افرادي بود كه كلمات را نشان مي دادند كه بي اثر بودند.

"به طور كلي، اين آزمايش ها نشان مي دهد كه تلاش براي انگيزش خود براي فعال شدن در مواجهه با وسوسه ها، در واقع مي تواند به رفتارهاي تحريك كننده منجر شود." "از سوي ديگر، تبديل شدن به انگيزه براي بي عملي يا آرام كردن خود ممكن است بهترين راه براي جلوگيري از تصميمات تحريك پذير باشد."

Albarrac-n گفت: "البته، واژه هاي غير فعال مانند" توقف "ممكن است باعث تلاش براي كاهش رفتار نامطلوب شود. "اما اين كلمات غيرفعال براي افراد استراحت نشان داده شده است، و تحقيقات ما نشان مي دهد كه حالت آرام در جلوگيري از كشش وسوسه ها بهتر است."


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳ دى ۱۳۹۷ ] [ ۰۴:۵۸:۵۱ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

سلام دختري هستم 18 ساله هيچي توي زندگيم كم نداشتم هميشه همچي در اختيارم بوده و كسي هم باهام مشكلي نداره ولي احساس مي كنم خود درگيري دارم راستش من پدر استاد دانشگاه بوده و وكيل و وضع مالي خيلي خوبي هم داريم (بقيه كه اينطوري ميگن)بين من و برادرم هم به من بيشتر به من اهميت ميدن ولي احساس مي كنم خودم دارم زندگيم رو خراب مي كنم مثلا وقتي يه چيزي رو مي خوام و بشدت هم دلم مي خواد بهش برسم وقتب بهش نزديك ميشم اهميتش رو واسم از دست ميده مثلا پسر خالم كه از نظر بقيه دخترا خيلي خوش قيافه و پولدار بود و من هم از بچگي هي به خودم مي گفتم من عاشقشم وقتي اومد گفت من خيلي دوست دارم نمي دونم به چه دليل بهش گفتم ولي من از تو خوشم نمياد. و متاسفانه رفتارام خيلي بچگونست و اصلا دست خودم نيست هميشه با نظرات بقيه مخالفم چند روز پيش پدرم در كمال ادب اينارو بهم گفت و وقتي بهشون فكر كردم مي بينم كه حق با ايشونه مثلا با اينكه دماغم خوب بود عمل كردم و من قدم 176 هست و پوست خيلي روشني دارم و از لحاظ قيافه هم همگي بهم مي گن خيلي خوبم و اين باعث شده وقتي مثلا پيش دوستامم مثلا ميگه من هيكلم خوبه مسخرشون مي كنم و اين زماني اتفاق مي افته كه هواسم نباشه واقعا گاهي از خودم منزجر ميشم و مي دونم اخلاقم خيلي بدجنسانس و فوق العاده هم ولخرجم البته پدر مادرم هيچ وقت چيز خاصي بهم نميگن ولي اين چند روز خيلي فكر كردم و مي دونم اگر به اين شكل به زندگيم اذامه بدم بعد ها به شدت ضربه مي خورم


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۹ آذر ۱۳۹۷ ] [ ۰۲:۵۰:۲۵ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ]
.: Weblog Themes By tibablog :.

درباره وبلاگ

آموزش از طريق مشاوره پيش از ازدواج تا زوج درماني و مشاوره خانواده. راهنمايي و مشاوره تلفني ازدواج و خانواده مركز تهران و جنوب ۰۲۱۸۸۴۱۹۸۳۲ مركز مشاوره شمال و شرق ۰۲۱۲۲۲۴۷۱۰۰ شمال و غرب تهران ۰۲۱۲۲۳۵۴۲۸۲ مشاوره ازدواج و خانواده شامل آموزش مهارت هاي رفتار با همسر آينده خانواده همسر زوج درماني شناسايي فرد مناسب و از همه مهمتر اطمينان پيش از ازدواج از يك انتخاب درست است! عوامل زيادي در اين امر دخيل هستند كه بايد مورد بررسي و دقت نظر هنگام همسريابي و يا حتي دوست يابي قبل ازدواج به آن توجه كرد. رفع دعواي زن و شوهر و فرزندان اعتياد و مشاوره فردي
نويسندگان
لینک دوستان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 4037
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب