مشاوره خانواده ، ازدواج، كودك و نوجوان
مشاوره خانواده ، ازدواج، كودك و نوجوان ۰۲۱۸۸۴۱۹۸۳۲

خودكنترلي يك نوع توانايي هاي تفكر محسوب مي شود .

كه  كمك خواهد كرد كه بچه ها آموزش ببينند.

احساسات در خودكنترلي

احساسات و برخوردهاي شان را در رابطه با يك تصميم گيري ايده آل به كنترل كردن بپردازند.

به علاوه به كم شدن اعمال هاي تكانشي و مبارزه كردن به صورت موثر با نااميد شدن كمك خواهد كرد.

به طور مثال يك كودك امكان دارد هنگام روبرو شدن با مسئله هاي دشوار در آزمون كنترل خود را از دست بدهد.

خودكنترلي

مديريت اضطراب

در عوض اينكه بدون تفكر كردن  جواب بدهد مي تواند به موقع اضطراب خود را مديريت كند .

و هنگامي كه به آرامش رسيد شروع به تفكر كردن در رابطه با برطرف كردن اين مسئله بپردازد.

خودكنترلي يك جزء حياتي براي برخوردار شدن از رفاه اجتماعي كودك محسوب مي شود .

عامل ايجاد كننده خودكنترلي

كه عامل ايجاد كننده  :

  •   تصميم گرفتن به طور صحيح .
  • مديريت كردن احساسات.
  • سرخوردگي ها.
  • واكنش هاي خود را ايجاد مي كنند.

اين توانايي فكري از گرفته شدن تصميمات و اقدامات نامطلوب در مواجه شدن با شرايط ها پيشگيري خواهد كرد.

خودكنترلي1

توانايي خودكنترلي نوجوانان

كودكان و همين‌طور نوجوانان هايي كه از توانايي خود كنترلي خوبي برخوردار مي باشند مي توانند:

  • در رابطه با نكته هاي مثبت و منفي خود به آگاهي برسند.
  • بدون اين كه در برابر انتقادات حالت دفاعي و عصبي را به خود بگيرند آنها را قبول مي كنند.
  • حس ناكام بودن و نااميدي در خود را مديريت مي‌كنند.
  • بدون اينكه احساس خشم و توقف شدن كار به آنها دست دهد ادامه خواهند داد.
  • اين را درك خواهند كرد كه براي آغاز كردن يك بازي بايد به نوبت گرفتن بپردازند.
  • احتياط ضروري براي عبور كردن از خيابان يا استفاده كردند .خودكنترلي
  • به طور صحيح از چاقو را آموزش مي بينند.
  • پيش از اينكه به يك گروه اجتماعي بپيوندند  .
  • زمان كافي را صرف مطالعه كردن و شناختن آن گروه خواهند كرد.

 

  • كودكان و نوجواناني كه مهارت خود كنترلي ندارند.
  • به پرسش هايي كه معلم انجام مي دهد بدون اينكه اجازه بگيرند پاسخ مي‌دهند.
  • تكليف هاي مدرسه خود را در هم بر هم انجام خواهند داد.

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۵ دى ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۳۹:۴۱ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]
افسردگي همچون هيولايي در درون ما كمين مي كند تا افكار و انرژي ما را تسخير و زندگي را به كام ما تلخ كند. افسردگي اغلب پنهان و غير قابل تشخيص است. كسي كه از افسردگي پنهان رنج مي برد اگرچه همواره با هيولاي درون خود درگير است اما اين مسأله در ظاهر عيان نيست. گاهي كساني كه دچار افسردگي هستند مشكلات خود را از دوستان، خانواده و نزديك ترين همدم خود پنهان مي كنند. ممكن است آن ها در مقابل شما لبخند به لب داشته باشند اما در درون خود در حال غرق شدن هستند. در ادامه به هشت عادت كساني مي پردازيم كه از افسردگي پنهان رنج مي برند.

۱- ديگران را مجاب مي كنند كه شاد هستند و حتي ممكن است در ظاهر سرحال به نظر برسند

اين تصور كه افراد مبتلا به افسردگي هميشه غمگين به نظر مي رسند يا شخصيت افسرده اي دارند كاملا اشتباه است. افسردگي چيزي بيشتر از يك حالت روحي است. افراد افسرده اغلب ياد مي گيرند كه حالت خود را تغيير دهند و گاهي به نظر مي رسد كه آن ها شادترين كساني هستند كه در زندگي خود ديده ايد. اين مسأله در حقيقت به دليل آن است كه اين افراد فارغ از آنچه كه در درون شان مي گذرد، تلاش مي كنند در ظاهر چهره اي مثبت از خود نشان دهند. آن ها مايل نيستند ديگران را درگير مشكل خود كنند، حتي اگر به اين ترتيب مجبور باشند رنج خود را پنهان كنند و در تنهايي غرق شوند.

چستر بنينگتون خواننده ي مشهور گروه لينكين پارك از كساني بود كه از افسردگي پنهان رنج مي برند. طبق گفته هاي همسرش تاليندا، بنينگتون تنها ۳۶ ساعت پيش از خودكشي، با فرزندانش بازي مي كرد و لحظات شادي با آن ها داشت. تاليندا حتي در حساب توييترش ويدئويي از آخرين لحظات زندگي بنينگتون منتشر كرد. با وجود افسردگي پنهان ممكن است همه چيز عادي به نظر برسد تا آنكه ديگر به قدري دير مي شود كه كاري نمي توان كرد.

۲- ممكن است عادت هايي براي مقابله با رنج خود داشته باشند
اگر كمك مناسبي به شخص افسرده صورت گيرد افسردگي قابل درمان خواهد بود. روان درماني، استفاده از داروها و حتي صحبت با خانواده و دوستان مي تواند به فرد مبتلا در مقابله با رنج خود كمك كند. با اين حال، كساني كه از افسردگي پنهان رنج مي برند اغلب عادت هايي در سبك زندگي خود دارند كه به آن ها كمك مي كند رنج خود را تسكين بخشند. اين كار مي تواند هر چيزي باشند؛ از موسيقي و ورزش گرفته تا رانندگي، پياده روي، حمام كردن يا خوابيدن. آن ها اين كار را انجام مي دهند تا خود را از غرق شدن در احساسات شان نجات دهند.

۳- عادات غذايي و خواب آن ها طبيعي نيست

بدن انسان به خواب و تغذيه نياز دارد و هر دو از عوامل اساسي در حفظ سلامتي هستند. ذهن انسان قادر است اين دو عامل را كنترل كند اما افسردگي اين توانايي را از بين مي برد و در فرد نوعي احساس خفگي ايجاد مي كند. اين مسأله باعث مي شود چنين افرادي در خواب و تغذيه ي خود افراط كنند چون با اين كار احساس مي كنند قادرند دست كم كنترل چيزهايي را در زندگي خود دوباره به دست گيرند. عكس اين مسأله يعني بي خوابي يا بي اشتهايي هم ممكن است.

۴- از اينكه عزيزان شان آن ها را ترك كنند وحشت دارند

كساني كه از افسردگي پنهان رنج مي برند مشكلات زيادي در روابط عاطفي خود دارند. اين افراد همواره از اينكه باعث دردسر محبوب شان شوند ترس دارند. آن ها تصور مي كنند اگر شريك عاطفي شان را وارد زندگي خود كنند و به آن ها اجازه دهند مشكلات شان را ببينند، شريك عاطفي شان آن ها را ترك خواهد كرد. اگرچه در مواردي افراد به دليل فشار بيش از اندازه اي كه بر آن ها است رابطه ي عاطفي خود را بر هم مي زدند، اما اين مسأله تقصير آن ها نيست. با اين وجود، فرد مبتلا احساس مي كند ترك شده است.

arooziato.com_wp_content_uploads_2018_04_Untitled.jpg

۵- مستعد هستند

افسردگي پنهان مي تواند گريبانگير هر كسي شود. تاريخ نشان مي دهد هنرمندان و موسيقيدان هاي مشهور و حتي رهبران دنيا دچار اين مشكل بوده اند. كساني كه به افسردگي مبتلا هستند با وجوه منفي و مثبت احساسات خود درگير هستند. اگرچه بسياري از ما خود واقعي اين افراد را نمي توانيم ببينيم، اما ممكن است آن ها توانايي هايي داشته باشند كه فراتر از تصور ما است. شايد آن ها زير بار سنگين احساسات شان در رنج باشند اما قادرند از ميان سايه هاي تيره و تار احساسات شان، زيبايي را به تصوير بكشند.

۶- همواره به دنبالي هدفي در زندگي هستند

همه ي ما در زندگي خود هدفي داريم و با گذشت زمان مايليم بدانيم كه آيا در مسير درست قرار گرفته ايم. اينكه عزيزان مان موفقيت هاي حال حاضر زندگي مان را تأييد كنند اتفاق خوبي است. متأسفانه، اشخاص افسرده به سختي مي توانند از خود دروني شان رضايت داشته باشند. احساس پوچي و ترس به آن ها انگيزه مي دهد بيش از ديگران به دنبال يافتن هدف حقيقي شان باشند. اين مسأله به دليل آن است كه آن ها همواره به دنبال شادي هستند.

۷- كمالگرا هستند و درك متفاوتي از مواد دارند

افرادي كه از افسردگي رنج مي برند هميشه به دنبال عشق و محبت هستند. با اين حال، وقتي متوجه مي شوند از هر نظر بي نقص نيستند، از خواسته ي خود به كلي امتناع مي كنند. چون اگر به ديگران نشان دهند كه بي نقص نيستند به اين ترتيب آسيب پذيري آن ها و آنچه كه ضعف خود مي دانند براي ديگران آشكار خواهد شد.

علاوه بر اين، كسي كه دچار افسردگي است مي داند كه چه موادي را وارد بدنش مي كند. مشروبات الكلي براي چنين افرادي آرامش بخش هستند، در حالي كه كافئين و قند آن ها را سرحال مي كنند. همچنين آن ها مي دانند كدام داروها بيشترين تأثير را بر آن ها دارند، چون تغيير افكارشان به آن ها كمك مي كند رنج خود را از ياد ببرند.

۸- در پنهان كاري تبحر دارند

مقابله با افسردگي كار دشواري است. بسياري از افراد مبتلا براي تسكين رنج شان به خود آسيب مي زنند. اگر تا به حال قصد داشته ايد به خود صدمه بزنيد، بايد فورا به دنبال كمكي براي حل مشكل خود باشيد. با اين كار تنها به جسم خود آسيب نمي زنيد، بلكه نزديكان شما هم از اين مسأله آسيب خواهند ديد. خودزني هميشه با درد همراه نيست. اين كار مي تواند به سادگي حذف صبحانه يا شام از برنامه ي روزانه باشد. اين افراد اغلب توجيه هايي براي كار خود دارند كه به اندازه ي كافي مجاب كننده است و باعث مي شود اطرافيان شان متوجه مشكل اصلي نشوند.

نكته اي كه لازم است در مورد افسردگي بدانيم آن است كه افراد مبتلا به افسردگي همواره احساس تنهايي مي كنند. آن ها به عشق و پذيرش ديگران نياز دارند تا به آن ها در غلبه بر هيولاي درون شان كمك كند. اين فرآيند دشواري هاي زيادي دارد اما شايد بتوانيد با كمكي اندك زندگي آن عزيزان يا نزديكان تان را كه دچار اين مشكل هستند نجات دهيد. اما كساني كه خود دچار افسردگي هستند مي بايست احساسات شان را با عزيزان شان در ميان بگذارند و درباره ي آن صحبت كنند. نشان دادن اينكه نيازمند كمك هستيد يك ضعف محسوب نمي شود.
 

موضوعات مشابه


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۵ دى ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۳۷:۳۹ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

خيانت پدر به مادر

سلام.ما يه خونواده چهار نفره ايم.من مامانم بابام و داداشم.من باداداشم خيلي راحتم ميتونم همه چيز رو بهش بگم اما نميدونم اينكار درسته يا نه؟؟من يه نوجوان 13 سالم و تو تصميم گيري زياد خوب نيستم نميدونستم دردم رو به كي بگم كه به فكرم رسيد بيام اينجا.اولش تو گوشي بابام فيلم هاي مستهجن پيدا ميكردم كه بهد از اون ديدم تو سايت هاي همسر يابي بوده و بعدم چند تا پيامك كه توش درباره دوستي با يه خانوم بود .من خيلي بچه تر ازاونم كه بخوام راجب اينجور چيز ها تصميم بگيرم ميتونم به مادريم بگم اما ميترسم بعد25سال زندگي كارشون به طلاق بكشه.لطفا كمكم كنيد ممنون از سايت خوبتون

پاسخ : خيانت پدر به مادر

با سلام خدمت شما دوست عزيز
قابل درك است كه الان از نظر روحي درگيري زيادي در اين مورد داريد. اما براي اينكه خودتان نيز آسيبي در اين ميان نبينيد بهتر است از اين گونه موارد و كنجكاوي ها كناره گيري كنيد اين موارد ممكن است در زندگي متاهلي بين پدرو مادرها به شكل هاي مختلف اتفاق افتد و الان كه از اين موضوع اطلاع داريد باز هم نمي توانيد قضاوتي كنيد چون ممكن است اين يك كنجكاوي باشد كه بخاطر نياز جنسي در پدرتان شكل گرفته است و ممكن است ايشون متوجه اشتباه خودشان بشنود پس نمي توان در اين مورد سريع قضاوت كرد يا به ايشون برچسب خاصي زد . اگر ديد اين موضوع دارد تاثير زيادي بر زندگي شما مي گذارد و پدرتان رفتارهاي متفاوتي نشان مي دهد و به زندگي خانوادگي شما آسيب وارد مي شود مي توانيد با يك مشاور به صورت حضوري يا تلفني صحبت كنيد تا ايشون پدرتونو وارد پروسه مشاور كنند و اين موضوع را با ايشون به سبكي در ميان بگذارند كه حريم هاي بين شما نيز شكسته نشوند .
در اين مسير از روانشناسان مجرب كانون مشاوران ايران كمك بگيريد.
۰۲۱-۸۸۴۷۲۸۶۴
شاد باشيد

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۵ دى ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۳۶:۰۰ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

راضي نبودن از جنسيت

سلام من 21 سالمه و چن سال پيش مشكل جنسي پيدا كرده بودم يني خودارضايي انجام ميدادم بعد از دو سال روان درماني و قرص خوردن حالا مشكل اينو پيدا كردم كه من خيلي دوست دارم كه دختر ميبودم و رفتار هاي دخترونه ميداشتم ولي نميدونم بايد چيكار كنم كه اين طرز فكر از ذهنم بره بيرون كمكم كنيد با اين وضع اصلا نميتونم زندگي آرومي داشته باشم وقتي ميبينم دخترا چقد راهت زندگي ميكنن يني چه درس بخونن چه نخونن هيچ كسي جرعت اينو نداره كه بگه مدرك تحصيليت چيه يا اينكه براي دخترا لباساي خيلي قشنگ و كفشاي شيك هست يا دوستاي زيادي دارن و هميشه پسران كه دنبال اونا هستن و هميشه دلبري ميكنن من خيلي دوست داشتم اين رفتار ها رو انجام بدم ولي خب هيچ راهي ندارم لطفا بگيد چيكار كنم؟؟؟

با سلام

دوست عزيز بهتره حتما به روانشناس به صورت حضوري مراجعه كنيد و در باره اين مساله صحبت كنيد .به هر حال داشتن تفكرات در مورد نسيت دديگر و تمايل به داشتن جنسيت ديگر به خاطر مورادي كه شما مطرح كرديد مثل انتخاب لباس تنوع دوست و …دال بر مشكلات جنسيتي كه بخواهيد تغيير جنسيت بدهيد نمي شود چون صرفا رواني است و بر مي گردد به مساله هويت جنسي كه خب در شما مشكل ساز بوده است .وقتي افراد دچار مشكل هوست جنسي باشند ططبيعتا از جنسيت خود راضي نيستند و تمايل دارند جنسيت مقابل را داشته باشند و خود را انچنان مي پندارند در روياهايي كه دارند دبدون اينكه اصلا مشكل و ناهنجاري اناتوميك و پزشكي داشته باشند .همين مساله خودارضايي در شما ممكنه مشكلاتي را ايجاد كرده باشد كه خوب اكنون چنين اثراتي را هم داشته است.در هر حال اميدوارن با مراجعه حضوري مساله بررسي شود و براي حل ان به شما راهكارهايي پيشنهاد شود چون كاملا مساله رواني است

در اين مورد ميتونيد با متخصصين كانون مشاوران ايران، مشاوره تلفني/تخصصي داشته باشيد
982122354783
موفق باشيد


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۵ دى ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۳۲:۵۵ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

براي كودكان، عادت هاي سالم به معني وزن سالم مي باشد

بچه ها نيازي به رژيم هاي غذايي زودگذر، برنامه هاي كاهش وزن خودسرانه و يا تمرين هاي شديد ندارند. چيزهاي كوچكي وجود دارد كه آن ها هر روز انجام مي دهند كه در نهايت بزرگترين تفاوت ها را ايجاد مي كنند. با عادت هاي مناسب، مي توانيد فرزند خود را در وزن سالمي نگه داريد يا اگر اضافه وزن داشته باشد، به او كمك كنيد.كليد اين است كه انتخاب هاي خوب براي تمام اعضاي خانواده بخشي از زندگي شوند- كه شامل والدين نيز مي شود.

عادت سالم ۱: خوردن شام به عنوان يك خانواده.

تحقيقات نشان مي دهد كه خانواده هايي كه با هم غذا مي خورند اغلب رژيم غذايي بهتر و ميزان چاقي كمتري دارند. چرا؟ وقتي در منزل آشپزي مي كنيد، منو غذا را كنترل مي كنيد، بنابراين براي همه خوردن غذاي سالم ساده تر مي شود. به علاوه، زماني كه بچه ها به تنهايي غذا مي خورند – مخصوصا در مقابل تلويزيون- آن ها ممكن است به آنچه مي خورند و مقدار آن توجه نكنند، و اين باعث مي شود كه بيش از حد غذا بخورند.فرزند شما هميشه نمي تواند همه چيزهايي كه در بشقاب او قرار داده ايد را دوست داشته باشد، اما شما تهيه مواد مغذي را متوقف نكنيد.هرچه بيشتر بچه ها شما و ساير اعضاي خانواده را مي بينند كه غذاي خاصي را مي خورند، بيشتر احتمال دارد كه آن را امتحان كنند. سرو و لذت بردن از آن كلم بروكلي را حفظ كنيد، و او زودتر از آنچه فكرش را كنيد سر ميز خواهد بود.

براي مطالعه بيشتر:

رژيم غذايي سالم براي كودكان

دستورالعمل هايي براي بهبود رژيم غذايي كودكان

عادت سالم ۲: صفحه هاي نمايش را خاموش كنيد

وقتي بچه ها زمان زيادي را به تماشاي تلويزيون مي گذرانند، بازي ويدئويي انجام مي دهند يا با تلفن همراهشان كار مي كنند، به جاي كار سالمتري مانند فعاليت بدني يا خواب مناسب، دارند ان كارها را انجام مي دهند. آكادمي پزشكان كودك آمريكايي توصيه مي كند بچه هاي ۲ ساله و بزرگتر، خارج از زمان انجام تكاليف نبايد بيش از ۲ ساعت زمان در روز براي كار با صفحه نمايش بگذارند. و كودكاني كه كمتر از ۲ سال دارند نبايد هيچ زماني را براي كار با صفحه نمايش هاي مختلف داشته باشند. براي كمك به كاهش آن، روي آنچه كه بچه ها نمي توانند انجام دهند تمركز نكنيد بلكه بر آنچه كه مي توانند انجام دهند تمركز كنيد. به عنوان مثال، اصلا اشاره اي به تلويزيون ديدن بعد از مدرسه او نكنيد.

در عوض، ليستي از فعاليت هايي كه مي توانند هنگام برگشت به خانه انجام دهند را تهيه كنيد، مانند رقصيدن با موسيقي، بازي در حياط، دوچرخه سواري، و يا كمك به پخت شام.

سپس، اجازه دهيد كه آن ها چيزي را از آن ليست انتخاب كنند. بهترين راه كمك به كودك براي استفاده كمتر از صفحه نمايش اين است كه شما نيز زمان استفاده خود از تلفن، كامپيوتر و يا تلويزيون را محدود كنيد. به جاي آن رهبر بازي اعضاي خانواده در خارج خانه باشيد.

عادت سالم ۳: استفاده از گام شمار براي واداشتن همه به حركت.

اين كار خيلي خوبي نيست تا تقاضا كنيد فرزندتان ورزش كند. بجاي آن الهام بخش كل خانواده براي حركت بيشتر باشيد.

يك ترفند: به هر عضو خانواده يك گام شمار يا ردياب فعاليت بدهيد. هنگامي كه يك بچه شروع به پيگيري تعداد قدم هاي برداشته شده خود مي كند، بسيار طبيعي است كه بيشتر بخواهد قدم بردارد. در پايان روز، همه مي توانند اعداد خود را مقايسه كنند و پيشرفت خود را روي نمودار ببينند.

برخي از برنامه هاي گوشي هاي هوشمند براي بچه ها، مانند Move2Draw، رديابي فعاليت را به يك بازي تبديل مي كنند، كه مي تواند براي آن ها حتي سرگرم كننده نيز باشد. فرزند شما بايد چند قدم بردارد؟ در حالي كه عدد هدف بسياري از بزرگسالان ۱۰،۰۰۰قدم در روز است، هدف بچه ها بايد بالاتر باشد.يك مطالعه نشان داد كه براي كودكان سنين ۶ تا ۱۲ سال يك هدف سالم ۱۲۰۰۰ گام در روز براي دختران و ۱۵،۰۰۰ گام در روز براي پسران بود.اين مقدار ممكن است زياد به نظر برسد، اما بچه ها به طور طبيعي بيشتر از بزرگسالان حركت مي كنند. گام هاي كودك بسيار كوتاه است، به طوري كه آن ها تا انجايي كه شما پياده روي مي كنيد نمي رسند.به آرامي شروع كنيد، و آن را سرگرم كننده كنيد! شما مجبور نيستيد همه را وادار به پياده روي در محله خود كنيد. در عوض، براي يك بازي فوتبال در حياط خلوت يا يك كوه نوردي خانوادگي تيم سازي كنيد.

عادت سالم ۴: انتخاب تنقلات هوشمندانه را آسان كنيد.

اگر يخچال و كابينت هاي شما با مواد مغذي پر شده باشد، مجبور نيستيد نگران جلوگيري بچه ها از خوردن غذاي ناسالم باشيد.در فروشگاه مواد غذايي، فقط غذاهايي را بخريد كه مي خواهيد فرزندتان بخورد. چيپس ها، آب نبات و نوشابه را با گزينه هاي بهتري مانند كراكرهاي غلات، ميوه هاي تازه يا يخ زده و شير تعويض كنيد.در خانه، كاري كنيد كه پيداكردن ميوه ها و سبزيجات برش خورده، آبميوه و پنير و كراكرها براي بچه ها آسان باشد.

عادت سالم ۵: زمان خواب را معين كنيد.

بچه هاي خسته بدخلق هستند. و براي آن ها سخت تر است كه براي انتخاب هاي خوب در طول روز انرژي صرف كنند، مانند ورزش يا انتخاب آب به جاي نوشابه. ممكن است خواب شب براي نوجوانان سخت تر شود. در بلوغ، ساعت بدن آن ها تنظيم مجدد مي شود، و آن ها دير به خواب مي روند. از آنجا كه دبيرستان صبح خيلي زود شروع مي شود، بسياري از نوجوانان به طور مداوم از خواب محروم هستند، كه باعث افزايش خطر ابتلا به افزايش وزن و ساير مشكلات سلامتي مي شود. خواب را در خانه خود يك اولويت قرار دهيد. همه را به يك روال خواب مقيد كنيد، حتي در تعطيلات آخر هفته. حدود يك ساعت قبل از خواب، تلويزيون، تلفن، كامپيوتر و بازي هاي ويدئويي را خاموش كنيد. بچه ها را وادار به انجام كارهايي كنيد تا به آرام شدن آن ها كمك كند. فراموش نكنيد كه چشم بسته نيز براي سلامتي شما خوب است. با تعهد به يك روال معمول خواب براي خودتان، مثال خوبي براي كودكان باشيد.

عادت سالم ۶: ثابت قدم باشيد.

مهمترين راه براي كمك به خانواده براي پايبندي به عادت هاي خوب اين است كه به برنامه خود عمل كنيد. در مورد غذاهايي كه در خانه داريد، در مورد ورزش خانوادگي، و در مورد زمان خواب، هميشه ثابت قدم باشيد.اگر شما انجام دهد، بچه هايتانيا احتمال بيشتري  در درازمدت آن را مي پذيرند. اگر شما

ترديد كنيد، آن ها احتمال بيشتري دارد كه به بحث و مجادله بپردازند. با استقامت، شما به آن ها كمك مي كنيد عادات سالم را به آغوش بكشند، و اين به آنها براي بقيه زندگي شان كمك خواهد كرد.

منبع: كودك و نوجوان

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۵ دى ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۳۰:۵۶ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

سوال شده 7 ساعت قبل در مشاوره خانواده آنلاين توسط زينب

سلام من خانمي ۲۴ ساله هستم  يه دختر ۵ساله  دارم ويه دختره ۲سال و۴ ماهه دارم والان مي‌خوام  براي بارداري سوم اقدام كنم  آيا فاصله ۲سال و۴ ماه بين دو بارداري خوبه يا هنوز زودهست؟

پاسخ داده شده 2 ساعت قبل توسط zahra.dehghan حرفه اي (580 امتياز)

با سلام خدمت شما دوست عزيز

در اول بارداري سوم نياز به آمادگي بدني و روحي خودتان دارد كه آيا آمادگي  بدني و پذيرش و كارهاي سه فرزند را در يك زمان داريد هريك از فرزندان شما در سني قرار دارند كه نيازهاي متفاوتي را تجربه مي كنند . فرزند اول شما زماني كه فرزند سومتان وارد مرحله از شير گرفتن و گرفت از پوشك مي شود وارد مدرسه شده و نياز به توجه براي درس و مشكلات آن دارد و فرزند دوم شما نيز وارد چهار سالگي شده است زماني كه فرزند سوم شما دو ساله مي شود با توجه به تمام جوانب و اينكه آيا به اندازه كافي انرژي و توان روحي داشتن سه فرزند با نيازهاي مختلف و داشتن كمك در اين مسير مي توانيد اقدام به بارداري كنيد و سن كودكانتان فعلا مناسب مي باشد نسبت به اين آن را به زماني مكول كنيد كه فرزند اولتان در اول ابتدايي باشد. سعي كنيد آمادگي روحي داشتن يك فرزند ديگر را  در دو فرزند ديگرتان ايجاد كنيد كه ميزان حسادت در آنها به كمترين مقدار كاهش يابد .

شاد باشيد

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۵ دى ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۲۹:۰۷ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

پديده زورگويي

آن قصه قديمي كودكانه را شنيده‌ايد كه هر كسي فكر مي‌كرد از همه قوي‌تر است تا وقتي كه به از خودش قوي‌تر برمي‌خورد؟ همان كه اسمش «كي از همه پرزورتره؟» است؟ حالا حكايت زندگي در تهران يك جورهايي شبيه آن قصه شده. هر كسي فكر مي‌كند زورش به بقيه مي‌رسد مگر خلافش ثابت شود! اين زورگويي يك جورهايي اپيدمي شده و كار به آنجا رسيده كه قانون هم براي «پرزورها» سد و مانعي محسوب نمي‌شود. مخصوصا قوانين راهنمايي و رانندگي كه انتظار رعايت‌كردنشان از طرف مردم، بدون آن‌كه ترس از جريمه مجبورشان كند، كم‌كم تبديل به يك آرزوي دست نيافتني مي‌شود. چند سال پيش در خيابان وليعصر سر يك كوچه يك‌طرفه از سوپرماركتي خريد مي‌كردم كه سروصداي يك مرد توجه‌ام را جلب كرد. وقتي از مغازه بيرون آمدم، صحنه جالبي را ديدم؛ يك پيكان سفيد داشت برخلاف جهت تابلو وارد كوچه مي‌شد، يعني داشت خلاف قانون عمل مي‌كرد! روبه‌رويش هم يك ماشين ديگر كه در جهت درست و قانوني حركت كرده بود، با ايشان شاخ به شاخ شده بود. راننده خلافكار سرش را از پنجره ماشين بيرون آورده بود و با ركيك‌ترين الفاظ راننده روبه‌رويي را كه مرد جا افتاده و محترمي به نظر مي‌آمد، تهديد مي‌كرد: «مگه خيابون ارث پدرته؟ به تو چه ربطي داره كه من ورود ممنوع مي‌آم؟ [بيب] و [بيب] و [بيب]……»
آن مرد محترم هم انگار گوشه رينگ بوكس گير افتاده باشد، مظلومانه ماشينش را كنار كشيد تا آقاي پرزور بددهن بتواند به خلافش ادامه دهد. حرصم در آمده بود، چقدر وقيح بود اين مرد! با پررويي تمام بر خلافكاري‌اش اصرار مي‌كرد و هيچ كس هم حق اعتراض نداشت.
اما بعد اتفاق جالبي افتاد. قلدرخان كمي كه جلوتر رفت، با ماشين بعدي روبه‌رو شد و دقيقا همان سناريو را اجرا كرد. باز هم سرش را از پنجره بيرون آورد و شروع كرد به راننده ماشين جلويي كه يك بنز سفيد رنگ بود بد و بيراه گفتن. اما اين بار راننده روبه‌رويي كنار نكشيد، از ماشين پياده شد و با اطمينان و آرامش رفت به سمت قلدرخان. هيبتي داشت براي خودش، اما چيزي كه توجه من را جلب كرد پوتين‌هايش بود. او يك مامور نيروي انتظامي بود! راننده خلافكار هم كه پوتين‌ها را ديده بود، متوجه شد اين بار سنبه پرزور است. كمي خودش را جمع و جور كرد و آماده شد تا اين بار از موضع ضعف با طرفش روبه‌رو شود: «جناب سروان به خدا بچه‌ام تو بيمارستانه، منم بايد برم براش دارو بخرم، به خدا مجبور شدم يه طرفه بيام، به خدا…»
مامور قوي هيكل هيچ اعتنايي به مزخرفات قلدر خان نداشت. فقط اشاره كرد كه «از ماشين پياده شو» و بعد اشاره‌اي به مسافر بنز سفيد رنگ كرد. قيافه‌اش ديدني بود. مثل موش آب كشيده جمع شد و به پته پته افتاد: «جناب سروان غلط كردم،… تو رو خدا ببخشيد…» جناب سروان هم بدون توجه به اين حرف‌ها مدارك قلدرخان را ضبط كرد و ماشينش را به پاركينگ منتقل كرد.
دلم خنك شد! اما راستش متاسف هم شدم، چرا بايد براي رعايت يك قانون ساده، سردار طلايي وارد عمل شود؟ چرا خودمان به قانون احترام نمي‌گذاريم؟ چرا حق ديگران برايمان هيچ اهميتي ندارد؟ چرا فكر مي‌كنيم ما از همه پرزورتريم؟ چرا؟

چيزهايي كه نبايد فراموش كنيم
فراموشي شايد مهم‌ترين ضعف و گاهي بزرگ‌ترين نياز اين آدم خاكي باشد، اما بسيار گريزپا و لجباز است. معمولا آن‌چه را بايد فراموش كنيم با تمام جزئيات به ياد مي‌سپاريم و آن‌چه را بايد به ياد بياوريم در ميان گرد و غبار زمان تصويرش را از ياد مي‌بريم. بهانه اين هفته چيز ديگري بود. پاييز بود و مهر و بوي مدرسه، ولي تا سه ماه ديگر مي‌شود از پاييز گفت و من دلم ريخت پايين وقتي در اولين روز مدرسه موقعي كه با پريا داخل ماشين بوديم تا به مدرسه‌اش برسيم، راديو گفت كه هفته دفاع مقدس است و من يادم رفته بود. يادم رفته بود كه درست وقتي هم‌سن اين روز‌هاي پريا بودم، مجبور بودم براي آشنايي با جنگ و آرام‌شدن ترس‌هايم «زندگي، جنگ و ديگر هيچ» فالاچي را بخوانم و موقع آژير قرمز دعا مي‌كردم كه بمب روي خانه ما نيفتد و سال‌ها بعد يك روز با ترس ديدم من هم در مرگ مردمم با ترسم سهيم شده بودم.پديده زورگويي
راديو دارد از جنگ و خاطرات جبهه مي‌گويد و صداي رزمندگاني كه ديگر نيستند، سال‌هاي دهه عجيب و رعب‌آور ۶۰ را در ذهنم تداعي مي‌كند. منع‌كردن هيچ به من نيامده. همين ديشب بود كه پدرم را سرزنش مي‌كردم كه چرا آن‌قدر اشكش سريع سرريز مي‌شود از ديدن هر صحنه‌اي و صدايش لرزان و به او گوشزد مي‌كنم كه پدرِ من بايد كمي خوددار باشيد، زندگي همين است ديگر و الان خدا تلافي شماتتم را سرم درآورده. در اتوبان دارم با سرعت مي‌رانم و عينك بر چشمم هست كه شكمم به قول محمود كلاري عزيز عين آب‌پاش برف‌پاك‌كن مي‌ريزد به سر و رويم. حالا نوبت شماتت پرياست، مامان همين مونده بود كه با گوش كردن به راديو هم گريه‌ات بگيرد. اين را مي‌گويد و دستمالي به من مي‌دهد، چشم‌هايم با پرده اشك تار شده و آرام‌تر مي‌رانم و مي‌گويم: آخه مامان تو كه نبودي ببيني چطور همه پسرهايي كه تو آشنايي و همسايه و فاميل مي‌شناختيم هر هفته عكس و اسمشون مي‌رفت بالاي كوچه و شهيد مي‌شدند. ديگر از مجيد برايش نمي‌گويم كه هنوز جواب عشقش فريرا را ندانسته با ماشين مهمات در جبهه‌هاي غرب پودر شد و به هوا رفت يا حميد كه وقتي خبر شهادتش را شنيدم، دلم ريخت پايين كه مدت‌ها بود قبل جبهه رفتنش با او قهر بودم.

شماره هاي تماس 01

پديده زورگويي
هر موقع با خانواده‌اش مي‌آمدند منزل ما خودم را قايم مي‌كردم تا نبينمش يا از امير تازه داماد يا از حسين يا… اشك امان من و پريا را بريده. پريا مي‌پرسد: مامان به جاش بعضي‌هاشونم زنده موندن. خودش مكث مي‌كند و ادامه مي‌دهد: البته انگار بيشتر اونا هم الان تو آسايشگاهن. زير لب ادامه مي‌دهم يا راننده تاكسي و آژانس يا بي‌كار يا كارمند گرفتار… همين‌طور كه مي‌رانم، تابلويي با همين مناسبت هفته دفاع مقدس مي‌بينم كه تصوير رزمنده‌اي است كه دارد از پشت مي‌رود و بالايش نوشته: ما رفتيم تا شما راحت باشيد. به پريا مي‌گويم: مامان يادت باشه آدم‌هايي كه تو اين جنگ شركت داشتن، نجيب‌ترين و باارزش‌ترين مردهاي اين سرزمين بودند.
دختركم با غصه به روبه‌رو نگاه مي‌كند و زير لب مي‌گويد: خودم مي‌دانم. من مي‌رانم و هر دو تا آخر مسير سكوت مي‌كنيم. بهانه اين هفته‌مان همين باشد. خاطرات جنگ را از ياد نبريم. اين هفته اگر سنمان مي‌رسد در ذهن آن روزها را مروري كنيم، اگر سنمان نمي‌رسد از كساني كه بوده‌اند و ديده‌اند، بپرسيم. ميلان كوندراي محبوبم در مقدمه ديباچه نوين رمان‌نويسي مي‌گويد: كشورهايي كه سال‌هاي جنگ را از سر گذرانده‌اند، بهترين گنجينه دراماتيك را براي نسل بعدي به جاي مي‌گذارند. با همه آرزوي ته دلم و تمام وجودم براي صلحي دائمي در كشورم و دنيا شك ندارم كه سال‌هاي جنگ از آن خاطراتي است كه نبايد يادمان برود.

منبع: كانون مشاوران ايران


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۵ دى ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۲۷:۱۰ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

چرا ميل جنسي كم مي شود؟ راهكارها بدون دارو

كم شدن اميال جنسي يك نوع اختلال عملكرد جنسي است.

هيچ كس آن را دوست ندارد.

اين مشكل مي تواند در يك نقطه در زندگي مردم و در هر دو جنس مرد و زن رخ دهد.

تعدادي از عوامل فيزيكي و روانشناختي در حل اين مشكل موثر هستند كه به عنوان مهمترين آنها اشاره شده است.

اضطراب و كاهش ميل جنسي

ممكن است برخي  در طول اضطراب بتوانند كارهاي زيادي انجام دهد، اما شكي در مورد كاهش رابطه جنسي وجود ندارد.

استرس شغلي، مشكلات مالي، مراقبت از بيمار و از اعضاي خانواده و ساير عوامل استرس زا، ميل جنسي را كاهش مي دهد.

براي كنترل اضطراب، شما بايد تكنيك كنترل اضطراب را ياد بگيريد يا از مشاوره جنسي مفيد استفاده كنيد.

چرا ميل جنسي كم مي شود؟ راهكارها بدون دارو

چرا ميل جنسي كم مي شود؟ راهكارها بدون دارو

سايت “MOSHAVERANE

مشكلات ارتباطي و كاهش ميل جنسي

مشكلات ارتباطي حل نشده بين همسران يكي از عوامل مرگ و كاهش ميل جنسي است.

در خصوص زنان، احساسات صميميت عامل مهمي در رابطه جنسي هستند.

اما بحث و گفتگو، ارتباط ضعيف، خيانت، بي اعتمادي و ساير مسائل كه صميميت را مختل مي كنند، مي توانند منجر به كاهش ميل جنسي شوند.

مصرف الكل و كاهش ميل جنسي

افرادي كه نوشيدني هاي الكلي را مي خورند در داشتن رابطه جنسي نا موفق ترند.

بعضي از مردم معتقدند كه نوشيدني هاي الكلي تمايل جنسي را زياد مي كند، اما الكل تأثير منفي بر پاسخ آنها دارد و نمي تواند رابطه خوبي با خود و همسرش داشته باشد.

الكل همچنين رگهاي خوني و اعصاب درگير در نعوظ را تضعيف مي كند.

محروميت از خواب و كاهش ميل جنسي

بعضي از مردم به علت كمبود خواب با از دست دادن ميل جنسي دست به گريبان هستند.

آنها خيلي سخت به خواب مي روند.

گاهي اوقات بي خوابي يا آپنه خواب باعث مي شود فرد احساس خستگي مضاعف كند و اين ميل جنسي را نيز از بين مي برد.

نگهداري كودك و از دست دادن ميل جنسي

نگه داشتن يك كودك جوان يكي از دلايلي است كه فرد ميل جنسي اش را از دست بدهد.

البته خود تنظيمي مشكلي نيست.

در واقع، عدم داشتن وقت براي مراقبت از يك كودك، تا حدودي از صميميت رابطه كاهش مي دهد و به تدريج باعث كاهش ميل جنسي مي شود.

بنابراين، مردان و زنان گاهي اوقات براي مراقبت از فرزند يا بچه هاي كوچك خود، به كمك كسي ديگر و همكاري با يكديگر نياز دارند.

 
 

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۵ دى ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۲۵:۲۲ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]


كجاي زندگي شما مي تواند تأثير زيادي بر روي غذا خوردن، لباس هايي كه مي پوشيد، و حتي چگونه مغز شما كار مي كند. در يك گزارش در يك بخش ويژه در مورد فرهنگ و روانشناسي در چشم انداز علوم روانشناسي ، يك مجله انجمن روانشناسي، دانشمندان روانشناسي دنيس سي پارك از دانشگاه تگزاس در دالاس و چي مائو هوانگ از دانشگاه ايلينوي در Urbana-Champaign در مورد شيوه هايي كه ساختار و عملكرد مغز را تحت تاثير قرار مي دهد، بحث مي شود.

شواهدي وجود دارد كه ماهيت جمع گرايانه فرهنگ هاي شرقي آسيا در مقابل فرهنگ هاي فردي غرب، بر مغز و رفتار تاثير مي گذارد. آسياي شرقي تمايل به پردازش اطلاعات را به شيوه اي جهاني دارد در حالي كه غربي ها تمايل به تمركز بر اشياء فردي دارند. تفاوت بين شرق آسيا و غربي ها با توجه به توجه، طبقه بندي و استدلال وجود دارد. به عنوان مثال، در يك مطالعه، پس از مشاهده تصاوير ماهي شنا، داوطلبان ژاپني احتمال بيشتري داشتند كه جزئيات متني تصوير را به ياد داشته باشند تا اينكه داوطلبان آمريكايي بودند. تجربيات رديابي حركات چشمگير شركت كنندگان نشان داد كه غربي ها زمان بيشتري را صرف نگاه كردن به اشعه هاي كانوني مي كنند در حالي كه داوطلبان چيني بيشتر در پس زمينه قرار دارند. علاوه بر اين، فرهنگ ما ممكن است در نحوه پردازش اطلاعات صورت شما نقش داشته باشد. تحقيقات نشان داده است كه هنگام مشاهده چهره ها

بررسي تغييرات در فرايندهاي شناختي- چگونگي تفكر ما در طي زمان ميتواند اطلاعاتي در مورد روند پيري و نيز تغييرات مرتبط با فرهنگ ارائه دهد. وقتي كه فراخوان آزاد، حافظه كاري و سرعت پردازشي مي آيد، پيري تأثير بيشتري نسبت به فرهنگ دارد - كاهش در اين توابع نتيجه پيري و نه تجربه فرهنگي است. پارك و هوانگ توجه داشته باشيد كه "با گذشت زمان، هر دو فرهنگ به سوي نمايشي متعادل تر از خود و ديگران حركت مي كنند، به رهبري غربي ها براي تبديل شدن به گرا كمتر به خود و آسيايي هاي شرق به احتمالا تبديل به بيشتر خود متمركز".

   مشاوره قبل طلاق

داستان هاي مربوطه

در حالي كه مطالعات متعدد نشان مي دهد كه فرهنگ ممكن است بر عملكرد عصبي تاثير بگذارد، شواهد محدودي نيز وجود دارد كه اثر تجارب فرهنگي بر ساختار مغز دارد. مطالعات اخير توسط پارك و مايكل چي دوك / دانشگاه ملي سنگاپور شواهدي براي قشر جلدي ضخيم تر (زمينه هاي مشاركت در استدلال) در غرب را نسبت به آسياي شرقي نشان داد، در حالي كه آسياي شرقي آسيب هاي قشر ضخيمتري در مناطق ادراكي داشت. پارك و هوانگ متوجه شده اند كه با استفاده از تصويربرداري عصبي براي مطالعه تأثير فرهنگ بر روي نوروپاتولوژي با چالش هاي بسياري مواجه است. آنها مي نويسند: «داده ها از دو گروه شركت كنندگان جمع آوري مي شوند كه معمولا در مقايسه با ارزش هاي فرهنگي آنها به روش هاي منظم متفاوت است و تفسير هرگونه تفاوت بسيار دشوار است. علاوه بر اين، براي هر مطالعه،

نويسندگان نتيجه مي گيرند: "اين پژوهش دامنه مهمي براي درك پذيري مغز انسان است و اينكه چگونه تفاوت ها در ارزش ها و محيط اجتماعي، ساختار و عملكرد مغز را تخريب مي كند."


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۵ دى ۱۳۹۷ ] [ ۰۷:۱۰:۲۱ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

 


Orexigen® Therapeutics، Inc. (Nasdaq: OREX) اعلام نتايج آنلاين از آزمايش COR-BMOD Contrave® (naltrexone SR / bupropion SR) در مجله چاقي. در تحقيق COR-BMOD تغيير رفتار شديد (BMOD) plus Contrave32 (32 ميلي گرم نالتركسون آزاد شده (SR) / 360 ميلي گرم بپروپيون SR) در مقايسه با BMOD plus دارونما، در 793 بيمار مبتلا به اضافه وزن يا چاق مورد بررسي قرار گرفت. اضافه شدن Contrave به BMOD، كاهش قابل توجه وزن و بهبود در اندازه گيري خطر ابتلا به سرطان را به همراه داشت. نتايج نشان داد كه بيماران مصرف Contrave 3/9٪ از وزن خود را در مقايسه با 5.1٪ در بيماران مبتلا به دارونما (p <0.001) از دست دادند. براي كساني كه 56 هفته درمان را طي كردند، بيماران مصرف Contrave plus BMOD 5/11٪ از وزن بدن خود را در مقايسه با 7/3٪ از كساني كه مصرف دارونما را دريافت كردند (p <0.001) از دست دادند.

تغيير رفتار، از جمله رژيم غذايي و ورزش، به عنوان استاندارد مراقبت در مديريت چاقي شناخته شده است. مزيت اضافه كردن داروهاي خاص به يك برنامه دقيق BMOD به طور گسترده مورد ارزيابي قرار نگرفته است. COR-BMOD براي تست اين فرضيه با ارزيابي Contrave در يك محيطي كه باعث كاهش حداكثر وزن مي شود و بيماران از آن به عنوان بخشي از تلاش كاهش وزن استفاده مي كنند طراحي شده است. شركت كنندگان در هر دو گروه در طول 28 جلسه گروه كوچك با يك يا دو حرفه اي، هر يك از 90 دقيقه طول مي كشد، در طول دوره محاكمه سالانه، مشاوره رژيم غذايي و ورزش را در اختيار داشتند.

"براي درمان چاقي هيچ گلوله جادويي وجود ندارد. براي بعضي از بيماران، درمان موثر و پايدار نياز به يك رويكرد چند منظوره دارد كه ممكن است شامل تركيبي از اصلاح رفتار و دارو درماني باشد"، Thomas Wadden، Ph.D. سرپرست و استاد روانشناسي روانپزشكي در دانشكده پزشكي دانشگاه پنسيلوانيا و مدير مركز اختلالات تغذيه و وزن. "اين مطالعه به وضوح نشان مي دهد كه هنگامي كه Contrave به حالت رژيم غذايي و رژيم ورزشي اضافه مي شود، بيماران مي توانند به ميزان قابل توجهي كاهش وزن دست يابند."  

خانواده همسرم 

داستان هاي مربوطه

نتايج نشان داد كه اضافه كردن Contrave به تغيير رفتار شديد نيز با بهبود آماري قابل توجهي در نشانگرهاي خطر ابتلا به بيماري قلبي، از جمله دور كمر، تري گليسيريد، كلسترول HDL و انسولين ناشتا، همراه بود. شايعترين عوارض جانبي شامل حالت تهوع، سردرد، يبوست و سرگيجه است. عواقب ناخواسته مشاهده شده به طور كلي با ساير مطالعات در برنامه COR و با مشخصات ايمني اجزاي تشكيل دهنده مطابقت دارد.

مايكل ناراچي، مدير عامل شركت Orexigen، گفت: "تنها دارو ممكن است براي اكثر بيماران چاق پاسخ نداشته باشد، بنابراين مهم است كه ما مزاياي يك برنامه كاهش وزن چند مدال را درك كنيم." "نتايج اين مطالعه اعتقاد ما اين است كه يك استراتژي مديريت وزن، با توجه به رانندگان بيولوژيك و رفتاري چاقي، مي تواند موفقيت آميز باشد".

طراحي مطالعه

COR-BMOD يك كارآزمايي تصادفي با دوزهاي كور در كنترل 56 دقيقهاي است كه افراد بالغ مبتلا به اضافه وزن و چاق را ثبت كردهاند. در مجموع 793 بيمار به طور تصادفي براي دريافت Contrave32 + BMOD يا پلاسبو + BMOD در نسبت 3: 1 به طور تصادفي انتخاب شدند. 9 سايت در ايالات متحده در اين مطالعه شركت كردند.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۵ دى ۱۳۹۷ ] [ ۰۷:۰۶:۵۳ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]


اين اجتناب ناپذير است: تحقيقات جديد نشان مي دهد كه شكستگي در ارتباطات مغز باعث كاهش زمان پاسخ فيزيكي ما مي شود.

اين واكنش سريعتر، همراه با تخريب مربوط به سن در كولون كولوسوم، بخشي از مغز است كه در حين فعاليت هاي حركتي يك طرفه به منظور جلوگيري از اتصال ناخواسته يا متقاطع بين دو طرف مغز، راشل سيدلر، استاديار دانشكده سينسي شناسي دانشگاه ميشيگان و گروه روانشناسي، و نويسنده كتاب مقدماتي، گفت:

در بعضي موارد، corpus callosum در يك پل عمل مي كند و گفت و گو مفيد است مانند بعضي از توابع شناختي يا مهارت هاي حركتي دو طرفه.

سيدلر گفت كه مطالعه UM براي اولين بار شناخته شده است كه نشان مي دهد اين گفت و شنود حتي در حالي كه افراد مسن تر در حالت استراحت هستند در حالت استراحت قرار مي گيرند، كه همچنين در مؤسسه جرونولوژي و برنامه تحصيلات تكميلي علوم انساني قرار دارد. اين گفت و شنود استراحت نشان مي دهد كه در طول دو طرف حركت مغز، دو قسمت مغز مفيد و يا جبران ناپذير نيست زيرا طرف مقابل مغز بخشي از جسم را كنترل مي كند. بنابراين، هنگامي كه هر دو طرف مغز به طور همزمان صحبت مي كنند در حالي كه يك طرف بدن تلاش مي كند حركت كند، نتيجه سردرگمي و پاسخ هاي كندتر مي شود.

سيدلر مي گويد: مطالعات قبلي نشان داده است كه صحبت هاي متقابل در مغز در طول وظايف موتورهاي خاص با افزايش سن افزايش مي يابد، اما مشخص نيست كه آيا اين متقابل بحث مانع عملكرد مغز مي شود.

سيدلر گفت: "صحبت كردن صميمي از كار مشكل نيست، زيرا ما اين تغييرات را در مغز زماني مشاهده مي كنيم كه مردم در حال حركت نيستند."

در برخي از بيماري ها كه corpos callosum خيلي بدتر شده است، مانند افرادي كه مبتلا به مولتيپل اسكلروزيس هستند، مي توانيد "حركات آينه" را در حين يك وظيفه ي يك طرفه موتور مشاهده كنيد، جايي كه هر دو طرف به صورت همزمان حركت مي كنند، زيرا ارتباطات زيادي بين دو نيمكره سيدلر گفت: "مغز. اين جنبش هاي آينه به طور معمول در بچه هاي بسيار جوان پيش از تشكيل كامل كولونوسوم به طور معمول اتفاق مي افتد.

داستان هاي مربوطه

در اين مطالعه، محققان جوياستيك را براي بزرگسالان بين 65 تا 75 سال انتخاب كردند و زمان پاسخ آنها را در برابر يك گروه تقريبا 20 تا 25 ساله مقايسه كردند.

سپس محققان با استفاده از يك MRI كاركردي براي تصوير كردن سطوح اكسيژن خون در نقاط مختلف مغز، اندازه گيري فعاليت مغز، انجام دادند.

سئيدلر گفت: "هرچه بيشتر آنها را از طرف ديگر مغز استخدام كرده باشند، آنها به سرعت پاسخ مي دهند."

ناسازگري و پرخاشگري

با اين حال اميد وجود دارد، و فقط به اين دليل كه ما ناگزير سن مي كند، به اين معنا نيست كه سرنوشت ما واكنش به آرامي است. او گفت كه گروه سيدلر در حال توسعه و آزمايش مطالعات آموزش حركتي است كه ممكن است براي جلوگيري از سرريز بين نيمكره ها، corpus callosum را بازسازي يا نگهداري كند.

او گفت كه يك مطالعه قبلي كه توسط گروه ديگري انجام شد نشان داد كه انجام تمرينات هوازي به مدت سه ماه به بازسازي كوروسولزون كمك مي كند، كه نشان مي دهد فعاليت بدني مي تواند به مقابله با اثرات انحطرافي مربوط به سن كمك كند.

گروه سيدلر همچنين مطالعه اي در مورد بررسي هايي دارد كه از تكنيك هاي تصوير برداري مغز براي بررسي تغييرات مغزي مرتبط با بيماري در بيماران پاركينسون استفاده مي كند.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۵ دى ۱۳۹۷ ] [ ۰۷:۰۳:۴۰ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]


اين اجتناب ناپذير است: تحقيقات جديد نشان مي دهد كه شكستگي در ارتباطات مغز باعث كاهش زمان پاسخ فيزيكي ما مي شود.

اين واكنش سريعتر، همراه با تخريب مربوط به سن در كولون كولوسوم، بخشي از مغز است كه در حين فعاليت هاي حركتي يك طرفه به منظور جلوگيري از اتصال ناخواسته يا متقاطع بين دو طرف مغز، راشل سيدلر، استاديار دانشكده سينسي شناسي دانشگاه ميشيگان و گروه روانشناسي، و نويسنده كتاب مقدماتي، گفت: 

در بعضي موارد، corpus callosum در يك پل عمل مي كند و گفت و گو مفيد است مانند بعضي از توابع شناختي يا مهارت هاي حركتي دو طرفه.

سيدلر گفت كه مطالعه UM براي اولين بار شناخته شده است كه نشان مي دهد اين گفت و شنود حتي در حالي كه افراد مسن تر در حالت استراحت هستند در حالت استراحت قرار مي گيرند، كه همچنين در مؤسسه جرونولوژي و برنامه تحصيلات تكميلي علوم انساني قرار دارد. اين گفت و شنود استراحت نشان مي دهد كه در طول دو طرف حركت مغز، دو قسمت مغز مفيد و يا جبران ناپذير نيست زيرا طرف مقابل مغز بخشي از جسم را كنترل مي كند. بنابراين، هنگامي كه هر دو طرف مغز به طور همزمان صحبت مي كنند در حالي كه يك طرف بدن تلاش مي كند حركت كند، نتيجه سردرگمي و پاسخ هاي كندتر مي شود.

سيدلر مي گويد: مطالعات قبلي نشان داده است كه صحبت هاي متقابل در مغز در طول وظايف موتورهاي خاص با افزايش سن افزايش مي يابد، اما مشخص نيست كه آيا اين متقابل بحث مانع عملكرد مغز مي شود.

سيدلر گفت: "صحبت كردن صميمي از كار مشكل نيست، زيرا ما اين تغييرات را در مغز زماني مشاهده مي كنيم كه مردم در حال حركت نيستند."

در برخي از بيماري ها كه corpos callosum خيلي بدتر شده است، مانند افرادي كه مبتلا به مولتيپل اسكلروزيس هستند، مي توانيد "حركات آينه" را در حين يك وظيفه ي يك طرفه موتور مشاهده كنيد، جايي كه هر دو طرف به صورت همزمان حركت مي كنند، زيرا ارتباطات زيادي بين دو نيمكره سيدلر گفت: "مغز. اين جنبش هاي آينه به طور معمول در بچه هاي بسيار جوان پيش از تشكيل كامل كولونوسوم به طور معمول اتفاق مي افتد.

داستان هاي مربوطه

در اين مطالعه، محققان جوياستيك را براي بزرگسالان بين 65 تا 75 سال انتخاب كردند و زمان پاسخ آنها را در برابر يك گروه تقريبا 20 تا 25 ساله مقايسه كردند.

سپس محققان با استفاده از يك MRI كاركردي براي تصوير كردن سطوح اكسيژن خون در نقاط مختلف مغز، اندازه گيري فعاليت مغز، انجام دادند.

سئيدلر گفت: "هرچه بيشتر آنها را از طرف ديگر مغز استخدام كرده باشند، آنها به سرعت پاسخ مي دهند."

با اين حال اميد وجود دارد، و فقط به اين دليل كه ما ناگزير سن مي كند، به اين معنا نيست كه سرنوشت ما واكنش به آرامي است. او گفت كه گروه سيدلر در حال توسعه و آزمايش مطالعات آموزش حركتي است كه ممكن است براي جلوگيري از سرريز بين نيمكره ها، corpus callosum را بازسازي يا نگهداري كند.

مشاوره طلاق آنلاين

او گفت كه يك مطالعه قبلي كه توسط گروه ديگري انجام شد نشان داد كه انجام تمرينات هوازي به مدت سه ماه به بازسازي كوروسولزون كمك مي كند، كه نشان مي دهد فعاليت بدني مي تواند به مقابله با اثرات انحطرافي مربوط به سن كمك كند. 

گروه سيدلر همچنين مطالعه اي در مورد بررسي هايي دارد كه از تكنيك هاي تصوير برداري مغز براي بررسي تغييرات مغزي مرتبط با بيماري در بيماران پاركينسون استفاده مي كند.

اين مطالعه در مجله مجله Frontiers در سيستم علوم اعصاب منتشر شد.

براي اطلاعات بيشتر در مورد سيدلر: http://www.kines.umich.edu/faculty/full-time/seteler.html

براي اطلاعات بيشتر در مورد كينزيولوژي: http://www.kines.umich.edu/


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۵ دى ۱۳۹۷ ] [ ۰۶:۵۵:۳۰ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]


پزشكان، دانشمندان و والدين در سطح جهاني درباره آخرين تحقيقات، گزينه هاي درمان اختلالات طيف اوتيسم صحبت مي كنند

راديو SIRIUS XM (NASDAQ: SIRI) امروز اعلام كرد كه در همكاري با اوتيسم سخنراني راديو راديو گزارش: درك اوتيسم - به دنبال پاسخ، يك نمايش زنده، دو ساعته در ميزگرد توسط Perri Peltz روزنامه نگار روزنامه نگار كه در آن يك پنل از پزشكان، متخصصان، دانشمندان و والدين كودكان مبتلا به بيماري هاي مختلف جهان، آخرين گزينه هاي تحقيق و درمان براي مبتلا شدن به اوتيسم و ​​اختلالات در طيف اوتيسم را بررسي كرده و از شنوندگان در سراسر كشور فراخوانده مي شود.

گزارشات راديو راديو: درك اتيسم - در جستجوي جوابها روز جمعه، 6 اوت از 10:00 صبح تا 12:00 بعد از ظهر در دكتر راديو، كانال 114 SIRIUS و كانال 119 XM پخش خواهد شد. اين برنامه روز شنبه، 7 اوت از 12: 00 - 2:00 بعد از ظهر و يكشنبه، 8 اوت از 8:00 - 10:00 بعد از ظهر ET. موضوعات شامل تكنولوژي نقش در كمك به افراد مبتلا به اوتيسم بهتر ارتباط برقرار و تعامل اجتماعي، آخرين پيشرفت در مراحل اوليه و تحقيق ژنتيك، و مشاوره براي والدين كودكان آسيب ديده است. هيئت كارشناسان در طول تمام نمايش دو ساعته سؤال مي كنند - شنوندگان تشويق مي شوند با شماره هاي 1-877-NYU-DOCS (I-877-698-3627) يا پست الكترونيكي docs@siriusxm.com تماس بگيرند.

دكتر راديو گزارش ها: درك اوتيسم - به دنبال پاسخ ها يك نمايش پيگيري به ماه دكتر راديو اوتيسم ويژه ميزباني شده توسط Peltz كه SIRIUS XM در آوريل 2010 منتشر شد. Peltz مداخله گفت و گو مهم و مستقل بين پزشكان / كارشناسان و پدر و مادر، دوستان و خانواده ها از افراد مبتلا به اوتيسم و ​​اين نمايش باعث شد كه نظرات شنونده قوي در سراسر كشور ايجاد شود.

مهمانان Peltz در گزارش دكتر راديو: درك اوتيسم - به دنبال پاسخ عبارتند از:

 مشاور تهران

  • مليسا نيشوا، MD، استاديار روانپزشكي كودكان و نوجوانان در دانشكده پزشكي NYU Langone، مدير پزشكي خدمات اختلالات طيفي اوتيسم در Cente مطالعه كودك NYU.
  • ليان چوكوسكي، Ph.D.، معاون مدير ارتباطات علمي و پروژه هاي ويژه، سخنراني اوتيسم؛ دانشمند معاون پروژه، موسسه محاسبات عصبي، دانشگاه كاليفرنيا، سن ديگو
  • جوزف بوكسباوم، Ph.D.، مدير مركز ساياف اوتيسم، دانشكده پزشكي كوه سينا. تحقيق او در مورد مكانيزم هاي مولكولي يك ژن مرتبط با اوتيسم نشان مي دهد كه چگونه ژن هاي تغيير يافته يادگيري در سلول هاي مغز را تحت تاثير قرار مي دهند و همچنين يك درمان بالقوه جديد براي اوتيسم را نشان مي دهد.
  • استنلي نلسون، Ph.D.، استاد ژنتيك و روانپزشكي در دانشكده پزشكي ديويد گفن در UCLA. او پژوهشگر ارشد پروژه بلندپروازانه و نوآورانه اي است كه بوسيله سخنراني اوتيسم براي ايجاد و تاييد روش براي استخدام تعداد زيادي از شركت كنندگان در مطالعات ژنتيك اوتيسم انجام شده است.
  • كاترينا بوسر، Ph.D.، رئيس و مدير اجرايي انجمن يادگيري تفاوتهاي فردي هوارد كانتي، مريلند و رئيس فناوري نوآورانه براي ابتلا به اوتيسم در سخنراني اوتيسم.
  • كارري كراهاليوس، Ph.D.، دانشيار علوم كامپيوتر در دانشگاه ايلينوي، رئيس گروه "Spaces اجتماعي" مدرسه. كار Karahalios تمركز بر روي تعامل بين مردم و نشانه هاي اجتماعي كه آنها را در فضاهاي الكترونيكي و چهره به چهره و فشرده مي بينند.
  • دنيس بيانيچي، اوتيسم سخنگوي كارمند، مادر دو فرزند است، يكي از آنها در طيف اوتيسم است. دكتر راديو، زندگي مي كنند، نشان مي دهد كه توسط ميزبان توسط پزشكان مركز پزشكي NYU Langone ميزبان از طيف وسيعي از زمينه ها از جمله: روانشناسي كودك؛ سلامت جنسي؛ جراحي پلاستيك؛پزشكي اضطراري؛ سرطان؛ سلامت قلب؛ تندرستي بانوان؛ پوست اطفال؛ سلامت مردان؛ رژيم غذايي و تغذيه؛ پزشكي ورزشي؛ روانپزشكي و بيشتر. براي كليپ هاي صوتي نمونه و يك ليست كامل برنامه نويسي www.sirius.com/doctorradio را ببينيد .

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۵ دى ۱۳۹۷ ] [ ۰۶:۵۱:۴۸ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]


دانشمندان دانشگاه يينا يك پروتز دست را توسعه داده اند كه درد فانتوم را كاهش مي دهد

درد از دست دادن قسمت بدن دو برابر است، زيرا بيماران نه تنها از درد زخم رنج مي برند. اغلب آنها نيز به علت درد فانتوم تحت تاثير قرار مي گيرند. بر خلاف زخم هاي بدن كه در نهايت درمان مي شوند، درد فانتوم اغلب براي سال ها و گاهي اوقات طول عمر طول مي كشد. پروفسور دكتر توماس وايس از دانشگاه فريدريش شيلر ينا مي گويد: "درد فانتوم براي درمان بسيار دشوار است." پروفسور گروه روانشناسي زيستي و باليني مي گويد: "بيشتر آنها ثابت مي كنند كه به شدت مقاوم به درمان هستند." در بسياري از موارد نشانه ها همچنان ادامه دارد، به رغم دوزهاي بالاي مسكن. به گفته دانشمند تحقيقاتي درد، بيماران در معرض خطر بالاي اعتياد به مواد قرار مي گيرند.

اما اكنون دانشمندان دانشگاه يين باعث ايجاد اميد به بيماران مبتلا به بيماري مي شوند. همراه با جراحان تروما بيمارستان دانشگاه ژنا، شركاي تجاري و حمايت از بيمه اجتماعي اجتماعي آلمان (Deutsche Gesetzliche Unfallversicherung، DGVU) تيم پروفسور وايس تغييرات پروتز دست ساز را به منظور كاهش درد فانتوم پس از قطع آمدن زير عرق تغيير داد.

يك واحد تحريك كننده كه به قسمت باقيمانده بازو با يك كاف متصل است، نقش مهمي در دستگاه پزشكي تازه به وجود آمده دارد. پروفسور دكتر دكتر گونتر هفمن، مدير بخش جراحي جراحي دست و جراحي بازسازي جنا، توضيح مي دهد: "سنسورهاي فشار بين انگشت شست و انگشت اشاره و همچنين انگشت شست دست پروتز دست وجود دارد." در اصل آنها فقط براي تنظيم قدرت دستكاري دست مصنوعي - بسته به اينكه بيمار مي خواست برداشت كند - يك تخم مرغ خام يا يك چكش بود. مي گويد: "سيستم ما در حال حاضر قادر به انتقال اين اطلاعات حسي از دست به دست بازو است"، جراح جراح Hofmann مي گويد. پروفسور ويس توضيح علت درد فانتوم را اضافه مي كند: "بنابراين مغز بازخورد از پروتز را به صورت دست راست خود مي گيرد". ساختار مغز كه در اصل مسئول پردازش محرك بازوها بود پس از از دست رفتن اندام به طور ناگهاني از كار خارج شد. اين باعث سازماندهي مجدد عملكردي اين ناحيه مغز مي شود. روانشناس جنا مي گويد: "اين مناطق از پردازش محرك هاي حسي از ساير قسمت هاي بدن، به ويژه سينه بازو و چهره عبور مي كند." در نتيجه احساسات شديد و گاه دردناك رخ مي دهد - درد فانتوم.

 مشاوره ازدواج آنلاين

داستان هاي مربوطه

با استفاده از بازخورد بين دست مصنوعي و مغز كه توسط سيستم جنا ارائه مي شود، مجددا سازمان مغز پيشگيري مي شود يا به عقب مي رود. "اولين بيماراني كه سيستم را آزمايش كرده بودند در مورد آن بسيار مثبت بود"، پروفسور هافمن از گزارش هاي راضي بود. او افزود كه اكنون مهم است كه سيستم بازخورد را در بيشتر بيماران امكان پذير سازد.

پروفسور وايس توضيح مي دهد: "ما مي خواهيم بدانيم كه انتقال اطلاعات حسي از دست تنها براي چند نفر مفيد است يا اگر براي همه ي اعضاي بدن مصنوعي باشد، درمان است."


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۵ دى ۱۳۹۷ ] [ ۰۶:۴۸:۵۵ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

كاشيكاري

كاشي بين كابينتي
در انتخاب مدل كاشي بين كابينتي به اين نكته توجه كنيد كه كاشي هاي را انتخاب كنيد كه بيشترين هماهنگي را با محيط درون دارند. در انتخاب كاشي هاي بين كابينتي بايد به نكاتي توجه داشت بنابراين كاشي اي انتخاب كنيد كه داراي ويژگي هاي زير باشند

F قابل شستشو

  • مهمترين عامل در انتخاب كاشي اين است كه كاشي قابيلت شستشو را داشته باشد چرا كه اين امر براي بانوان بسيار مهم است. هر چند تمامي كاشي بين كابينتي ممبران قابليت شستشو را دارند ولي برخي از كاشي به مرور و به هنگام شسته شدن كيفيت خود را از دست مي دهند.

F اندازه آشپزخانه

  • ا گر آشپزخانه شما كوچك است پيشنهاد مي‌شود از رنگهاي سفيد و روشن استفاده كنيد و همچنين كاشي‌هاي براق مي‌توانند نور بيشتري را به داخل آشپزخانه بياورند. اگر سقف آشپزخانه شما كوتاه است بهتر است كاشي‌ها را بصورت عمودي كار كنيد. اينكار باعث بلندتر نشان دادن سقفها مي‌شود.

F توجه به رنگ

  • در انتخاب كاشي و نوع رنگ دلخواه خود وسواس به خرج دهيد و كاشي هاي بين كابينتي خود را طوري انتخاب كنيد. كه با كايبنيت شما هماهنگي داشته باشد. استفاده از كاشي دلربا در فضاي بين كابينت سبب مي شود تا ما اتحاد ميان ملزومات آشپزخانه را مشاهده كنيم.

F توجه به چگونگي چيدمان كاشي هاي بين كابينت

  • قيمت كاشي بين كابينتي تاثير بسزايي در انتخاب نوع كاشي بين كابينتي دارد. به طور مثال اگر كابينت استفاده شده شما از چوب مي باشد استفاده از رنگ سبز مي تواند تلفيق جالبي را به وجود آورد. اگر نور زياد آشپزخانه شما را اذيت مي كند مي توانيد از رنگ هاي ملايم استفاده كنيد، و اگر رنگ هاي روشن شما را آزار نمي دهد مي توانيد از رنگ هاي براق و مات استفاده نماييد و زيبايي را به آشپزخانه خود هديه دهيد.

F مقاوم در برابر حرارت و ضربه

  • كاشي بين كابينتي مدرن را انتخاب كنيد كه در برابر ضربه و همچنين حرارت مقاوم باشد، چرا كه فضاي آشپزخانه به دليل وجود وسايل گرمايشي هميشه گرم است بخصوص در انتخاب كاشي هاي پشت اجاق گاز. ساخت آثار هنري با استفاده از كاشي هاي گوناگون: شما مي توانيد فضاي بين كابينت را با كاشي هاي گوناگون پر كرده و اثر هنري با مدل خود بسازيد، كه زندگي در آن جريان داشته باشد.

F توجه به صفحه روي كابينت

  • اگر در انتخاب بين كابينتي مشكل داريد، سعي كنيد اول روي انتخاب صفحه روي كابينت تمركز كنيد. صفحه روي كابينت اسب باركش آشپزخانه شماست و مي تواند مقدار زيادي از بودجه شما را به خود اختصاص دهد، پس در انتخاب آن دقت كنيد. براي صفحه روي كابينت تنوع كمتري به نسبت بين كابينتي در طرح و رنگ وجود دارد. صفحه روي كابينت مي تواند قبل از بين كابينتي نصب شود، پس شما قبل از ساخت كابينت خود بايد تصميم بگيريد.

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۲ دى ۱۳۹۷ ] [ ۰۱:۲۱:۲۴ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ]
.: Weblog Themes By tibablog :.

درباره وبلاگ

آموزش از طريق مشاوره پيش از ازدواج تا زوج درماني و مشاوره خانواده. راهنمايي و مشاوره تلفني ازدواج و خانواده مركز تهران و جنوب ۰۲۱۸۸۴۱۹۸۳۲ مركز مشاوره شمال و شرق ۰۲۱۲۲۲۴۷۱۰۰ شمال و غرب تهران ۰۲۱۲۲۳۵۴۲۸۲ مشاوره ازدواج و خانواده شامل آموزش مهارت هاي رفتار با همسر آينده خانواده همسر زوج درماني شناسايي فرد مناسب و از همه مهمتر اطمينان پيش از ازدواج از يك انتخاب درست است! عوامل زيادي در اين امر دخيل هستند كه بايد مورد بررسي و دقت نظر هنگام همسريابي و يا حتي دوست يابي قبل ازدواج به آن توجه كرد. رفع دعواي زن و شوهر و فرزندان اعتياد و مشاوره فردي
نويسندگان
لینک دوستان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 4037
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب