مشاوره خانواده ، ازدواج، كودك و نوجوان
مشاوره خانواده ، ازدواج، كودك و نوجوان ۰۲۱۸۸۴۱۹۸۳۲

زود انزالي يا سستي كمر يكي از  متداولترين مشكلات امروزه  زن وشوهرهاي جوان است كه  باعث  مي شود  از يكي از بهترين  روزهاي زندگي كه همان مشكلات زناشويي است لذت نبرند. بطور تقريبي از هر ۳ مرد يك  شخص مبتلا به اين مشكل است و متاسفانه  بعضي وقتها  شاهد اين هستيم كه بسياري از جوانان با تصور اينكه اين مشكل  قابل درمان نيست وممكن است سبب شكست در زندگي زناشويشان شود حتي به ازدواج فكر هم نمي كنند، اين تصور در واقع تصور غلطي است و ريشه در مسائل آموزشي دارد، برخي  پدران كه بايد تجربه خود را در مسائل زناشويي در اختيار فرزندشان كه به سن ازدواج رسيده و قصد تشكيل زندگي دارد بگذارند و اين اتفاق نمي افتد با اين تصور كه فرزندم خود اين مسئله را به تجربه متوجه خواهد شد، اين كابوس كه در بين جوانان و به خصوص افرادي كه به تازگي ازدواج كرده اند رواج زيادي دارد. در اين مطلب قصد معرفي روشهايي را خواهيم داشت كه نه تنها به شكل بي نظيري باعث درمان و از بين رفتن اين مشكل و رضايت زوجين از رندگي و مسائل زناشويي را در بر خواهد داشت بلكه كمترين هزينه را داشته و  به مصرف دارو هم نياز نيست. در صورتي كه مطلب حاضر را مطالعه مي كنيد ما را از دعاي خير خود بي نصيب نگذاشته و با دعاي خيرتان راه گشاي ما در ارائه مطالب كاربردي در جهت پيشرفت و تعالي جامعه باشيد.

انزال زودرس يا سستي كمر به زبان ساده : انزال و خروج مايع مني قبل از دخول حتي فقط با لمس بدن و يا در ابتداي عمل نزديكي كه هنوز طرفين به اوج لذت جنسي نرسيده اند كه باعث احساس نارضايتي شديد در طرفين مي شود را انزال زودرس و يا به اصطلاح عاميانه سستي كمر مي گويند.

شناخت عوامل تاثير گذار در زودانزالي

اطباي سنتي و بسياري از روانشناسان تا به حال عوامل بسياري را در ايجاد اين مشكل كشف كرده اند كه به آنها اشاره اي خواهيم داشت.

استفاده از غذاهاي ناسالم : مصرف غذاهاي بي محتوي مانند انوع فست فود باعث زود انزالي در مردان و پرخاشگري و احساس ترس و وحشت در خانم ها مي شود.

عدم آگاهي از جنس مخالف : بي شك يكي از مهمترين مسائل زندگي زناشويي شناخت احساسات و خواست طرفين از يك رابطه است، بهتر ديدم تا با ذكر مثالي اين موضوع را بيشتر روشن كنم. ابتدايي ترين لازمه تحريك جنسي خانم ها احساس آرامش و توجه به احساسات آنها از ساعاتي قبل از رابطه است، داشتن صبر و حوصله در انجام  معاشقه و بوسيدن ، ماساژ قبل از شروع رابطه يكي ديگر از مهمترين مسائلي هستند كه بايد به آن توجه داشت، با توجه به توضيحاتي كه داده شد هر چه بيشتر به احساسات طرف مقابل توجه داشته باشيد باعث شناخت بيشتر خواهد شد كه در بدست آوردن موفقيت كاميابي در زندگي و مسائل زناشويي پيش خواهيد رفت.

كم خوابي : كم خوابي و اختلالات جريان خواب يكي از شايعترين مواردي است كه مسائل جنسي را تحت تاثير قرار مي دهد كه بسياري از افراد به سادگي با آن كنار مي آيند، بي خوابي خود تحت تاثير عوامل بسياري از جمله : نداشتن برنامه غذايي صحيح ، تحمل تنش و استرس در محيط كار و زندگي ، وجود بيماري ها و اختلالات طبي و رواني، سوء مصرف مواد و دخانيات اينها گوشه اي از مشكلاتي است كه شخص را دچار بي خوابي مي كند. بايد گفت بي خوابي خود مادر بسياري از مشكلات و بيماريهاست كه بايد با شناخت عوامل تشكيل دهنده و با استفاده از مشاوره هاي رواني و پزشكي راه حل مناسبي را انتخاب و اين مشكل را از بين برد.

فاصله زياد بين روابط جنسي:يكي از مهمترين عوامل انزال زودرس فاصله طولاني بين هر نزديكي است، وقتي كه احساسات جنسي بين زوجين متراكم ميشود ،  معمولا كنترل يك باره آنها سخت ميشود و منجر به انزال زودرس ميشود

تجربه جنسي كم : اگر شما هم از دسته افرادي هستيد كه تا به حال رابطه ي جنسي نداشته ايد و از اين موضوع نيز نگران هستيد كه بايد چه كنم ؟ در پاسخ به اين سئوال بايد گفت كه شايد نيمي از افرادي كه در جامعه با آنها در تماس هستيم با اين مسئله رويرو هستند و اين به معني بيماري نيست! بلكه با پذيرش اين مسئله و حفظ آرامش خود اين مسئله را براي هميشه از بين برد، در ادامه مطلب شما را با روشهايي آشنا خواهيم كرد كه تا انتهاي اين مطلب با ما همراه باشيد.

تفاوت در ارگاسم(اوج لذت جنسي) زن و مرد :

يك – اولين مرجله در يك رابطه موفق ايجاد حس برانگيختگي در زن و مرد است ، برانگيختگي در مردان به سادگي و از راه هاي متعددي انجام مي شود ولي در زنان بسيار پيچيده تر بوده و به راحتي به وجود نمي آيد. مدت زمان رسيدن به ارضاي جنسي و ملزومات آن در زنان و مردان كاملا متفاوت است.

دو – مردان گاهي در عرض چند ثانيه يا حداكثر چند دقيقه به ارضاي جنسي (انزال) مي‌رسند، ولي زنان براي رسيدن به ارگاسم به زمان طولاني‌تري (معمولا ۱۰ دقيقه يا بيشتر) نياز دارند. برخلاف آقايان، زنان براي رسيدن به ارگاسم به محرك‌هاي ديگري نيز نيازمندند. يعني اگر تمام شرايط مهيا باشد، براي رسيدن به ارضاي جنسي در يك زن، حدود ۲۰ دقيقه زمان لازم است كه اين زمان مي‌تواند در افراد مختلف متغير باشد.

سه – مردان پس از انزال، بلافاصله نمي‌توانند دوباره رابطه برقرار كنند و مدت زماني لازم است تا مجددا توانايي برقراري رابطه را پيدا كنند. اين زمان با توجه به سن مرد، از چند دقيقه تا چند ساعت و حتي چند روز متغير است. در زنان اين زمان معنا ندارد و در يك بار رابطه زناشويي، مي‌توانند حتي چند بار به ارضاي جنسي برسند.

روشهاي درمان زود انزالي يا سستي كمر به زبان ساده

اصلاح مزاج : به عقيده بنده اولين قدم براي پيروزي و موفقيت در يك رابطه زناشويي اصلاح مزاج م متعادل كردن آن است.سيستم گوارش خود را اصلاح و كبد را پاكسازي كنيد، با كمي تحقيق متوجه خواهيد شد كه احساس رضايت ، شادي، خواب كافي و مناسب، عدم افسردگي نيازمند سلامتي كبد و داشتن گوارش منظم است كه اين دو نيازمند شناخت مزاج و مصرف مواد غذايي مناسب خواهند بود.

تغذيه و ساعت مناسب براي انجام مسائل زناشويي : معمولاً زوجها شب را براي انجام مسائل زناشويي انتخاب مي كنند كه البته انتخاب درستي نيز هست زيرا بدن پس از آن نياز به بازسازي و احياي مجدد دارد كه زمان خواب بهترين زمان مناسب است. بهترين زمان صرف غذا حداقل ۳ ساعت قبل از انجام عمل است كه توصيه مي شود بسيار سبك باشد تا فشاري به پروستات وارد نشود و بهترين زمان نزديكي كه در درمان انزال زودرس نيز نيز تاثير دارد پس از خواب شبانه و قبل از طلوع آفتاب است كه بدن خستگي خود را بيرون كرده باشد و آماده هر فعاليت سنگيني است. ياد آور مي شوم كه حتماً قبل از خواب اجابت مزاج داشته باشيد.

خونسردي و آرامش : پرهيز از هيجان زدگي و حفظ آرامش نه تنها باعث از بين رفتن انزال زودرس مي شود بلكه باعث طولاني شدن رابطه و احساس رضابت طرفين مي شود. ياد آور مي شوم كه قبل از شروع رابطه بايد سعي در تحريك زن داشته باشيد كه اين موضوع با لمس بدن و بوسيدن فسمتهاي مختلفي از جمله صورت و گردن انجام مي شود، احاديث بسياري از اعمه اطهار ذكر شده كه انجام اين اعمال باعث استحكام زندگي و احساس رضايت مي شود، پس در انجام ابن اعمال عجله نكنبد.

تعدد نزديكي : همانطور كه فاصله بين هر رابطه باعث افزايش ميل و ايجاد هيجان مي شود بالعكس زياد كردن دفعات نزديكي در طول هفته و روز ميتواند به درمان زود انزالي كمك كند به طوريكه اگر هفته اي دو بار نزديكي داريد و آن را تبديل به هفته اي ۴ الي ۶ بار برسانيد ، بعد از چند هفته مشكل زود انزاليتان تا حدودي رفع ميشود.

استفاده از كاندوم : اگر در ابتداي شروع زندگي زناشويي هستيد گاهي از كاندوم و بخصوص از نوع بيحس كننده آن كه در بازار به فراواني موجود است استفاده كنيد، ميتواند به دليل كمتر كردن ميزان تماس اين نام مجاز نمي باشد جنسي مردانه ، باعث كمتر شدن زود انزالي شود.

وضعيت مناسب هنگام نزديكي : شايد گاهي وضعيتي كه هنگام نزديكي در آن قرار مي گيرد باعث طولاني تر شدن زمان آن شود. معمولاً در كلاسهاي بهداشت كه قبل از ازدواج براي زوجهاي جوان برگزار مي شود به اين نكته اشاره مي شود كه موقعيت قرار گيري مرد زير و زن بالا باعث بيشتر و طولاني شدن مدت زمان نزديكي مي شود اين در حالي است كه روش هاي معمول ( مرد در بالا ) كمك خيلي زيادي به درمان انزال زود رس نميكند ، براي درمان ميبايست از روشهاي جنسي كه در آن مرد به پشت خوابيده و زن در رو عمليات جنسي را با فعاليت زياد كنترل ميكند از جمله بهترين روشها براي درمان ميباشند .

تكنيك فشار : گاهي با كمي تلاش به سادگي مي توان اين موضوع را پشت سر گذاشت. بر طبق اين روش با فشار دادن انتها يا سر اين نام مجاز نمي باشد تناسلي قبل از انزال ، از انزال جلوگيري ميشود كه دليل جلوگيري كردن آن اين است كه با فشار آوردن به اين نقاط فشار خون در اين نقاط كم ميشود و درنتيجه نعوظ يا اركيسون كم ميشود و انزال دير انجام مي پزيرد.

تكنيك توقف و شروع :  شايد بتوان گفت كه يكي از موثرترين روشها كه باعث مي شود تا كاهي فرد بيش از ۱۰ دقيقه نزديكي داشته باشد و از لذت آن هم نيز كم نمي شود.يكي از روشهاي موثر براي رهايي از انزال زودرس روش start & stop نام دارد. در اين روش شما به فعاليت جنسي پرداخته و بعد از آنكه تحريك شما به حداكثر رسيد و درست پيش از آنكه انزال شويد، دست از فعاليت برداشته و براي مدت كوتاهي هيچ تحريكي انجام نمي دهيد. هر چند در ابتدا ممكن است مشكل به نظر برسد ولي به مرور زمان شما از لذت جنسي زيادي بهره مند خواهيد شد. يكي از بهترين راههاي انجام اين روش آنست كه در ابتدا از روش ۴ به ۱ شروع و بعد به تدريج آنرا افزايش داده و به ۹ به ۱ برسانيد. يعني در آميزش هاي اول چهار بار اين نام مجاز نمي باشد خود را وارد واژن نموده و بعد مكث كنيد و دوباره چهار بار وارد نموده و مجددا چند ثانيه صبركنيد و همين طور ادامه دهيد تا نهايتا به انزال برسيد. بسته به وضعيت بدني خود ميتوانيد در طول چند هفته يا چند ماه تعداد دفعات تحريك را بتدريج افزايش داده و در نهايت به بهترين حالت آن يعني نه بار ورود اين نام مجاز نمي باشد تناسلي و يكبار توقف(۹ به ۱) برسانيد

استفاده از حنا : استفاده از حنا نه تنها در رنگ آميزي بلكه در ضدعفوني و حتي يكي از رايجترين درمان هاي گياهي براي ضخامت بخشيدن به پوشت صورت و بدن است كه در اين مورد نيز كارايي لازم را دارد ، براي استفاده مي توان ابتدا اين نام مجاز نمي باشد را با آب و صابون شست و سپس مقدار ۱ تا دو قاشق مرباخوري حنا را به همراه كمي آب خيس كرده و اين نام مجاز نمي باشد را در حالت نعوظ و استاده تحريك و اقدام به ماساژ دادن با حنا كنيد و پس از ۱۰ دقيقه با آب ولرم بشوييد. با استفاده از حنا پوست اين نام مجاز نمي باشد خود را ضخيم كرده و از تحريكات شديد خبري نيست و در نتيجه مدت زمان طولاني مشغول رابطه خواهيد بود.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۴ تير ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۰۱:۱۶ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

روانشناس خوب در زاهدان:زاهدان يكي از كلانشهرهاي ايران و جزو مركز استان سيستان و بلوچستان.

در قسمت شمالي استان سيستان و بلوچستان واقع مي باشد كه اسم پيشين اين شهر “دزآپ” بوده است .

در گذشته به زاهدان تحول پيدا كرده است.روانشناس خوب در زاهدان

روانشناس خوب در زاهدان1

روانشناس خوب در زاهدان

 • زاهدان از قسمت شمال به شهرستان زابل، از قسمت جنوب به شهرستان خاش.
 • از قسمت شرق به كشورهاي افغانستان و همينطور پاكستان.
 • و از قسمت غرب به شهرستان فهرج ختم مي‌شود.
 • كه زاهدان داراي آب و هواي گرم و خشك مي باشد .
 • كه در بيشتر روزها چنين حالتي را دارا مي باشد .
 • و در شبهاي تابستان آب و هواي اين شهر رو به سردي مي رود.
 • آب آشاميدني زاهدان لوله كشي آب شيرين مي‌باشد.
 • و از راه انتقال دادن آب چاه نيمه هاي سيستان .
 • و چاههاي نيمه عميق اطراف خود شهر به تامين شدن مي‌رسد .
 • و زاهدان به خاطر مرزي بودن از شرايط استراتژيك جغرافيايي.
 • و همينطور تجاري و موقعيت به خصوصي برخوردار مي‌باشد.
 • به صورتي كه از يك طرف راه آهن پاكستان كه از مرز ميرجاوه به داخل ايران مي‌شود .
 • و از سمت ديگر راه آهن سراسري ايران به اين شهر ختم مي شود.

معرفي شهر زاهدان

زاهدان شهر نوبنياد مي‌باشد كه در ۵۱۷ كيلومتري شرق شهر كرمان.

و همين طور در نزديكي كشور پاكستان قرار گرفته است

كه اين شهر از راه زميني از قسمت شمال به مشهد .

و همينطور از قسمت جنوب به چابهار مرتبط مي باشد.

و همينطور داراي ايستگاه هاي راه آهن و فرودگاه بين المللي مي باشد.

آب و هواي شهر زاهدان در اكثر روزهاي سال گرم و خشك مي‌باشد.

 • كه در فصل تابستان روزهاي بسيار گرم .
 • و همينطور شب هايي با حرارت نسبي كم را تجربه خواهند كرد.
 • كه به طور معمول در اين شهر برف نمي آيد.
 • و با اين وجود بيشترين مقدار نزولات جوي در استان در ارتباط با زاهدان.
 • و همينطور شهرهاي خاش مي باشد.
 • كه عمدتاً در فصل زمستان اتفاق مي افتد.

اما در ماه‌هاي دي و بهمن آب و هواي نسبتاً خنك و همينطور شبهاي سرد در اين منطقه مي باشد.

مقالات سايت توسط تيم تخصصي مشاوران و روانشناسان “كانون مشاوران ايران “تهيه و پشتيباني شده است.

 روانشناس خوب زاهدان

 • در دنياي امروز احتياج به دانش روانشناسي بيش از هر وقت ديگري الزامي مي باشد .
 • ولي به خاطر نبود آشنايي اكثر مردم با روانشناس و دارا بودن هزينه‌هاي زياد جلسه هاي.
 • مشاوره رجوع كردن به روانشناس به صورت مخفيانه انجام مي شود. روانشناسي از جمله:
 • رشته‌هاي دانشگاهي به حساب مي‌آيد كه هر ساله فارغ التحصيلان فراواني را دارا مي باشد .
 • عليرغم افزايش داشتن آمار صدمه هاي اجتماعي مانند طلاق و همينطور اعتياد و خشونت و غيره.

بيشتر آنان در رشته خود مشغول به كار خواهند شد و به ناچار در رشته هاي غير مرتبط به فعاليت كردن مي‌پردازند.

در جامعه ما متاسفانه به خاطر نا آگاه بودن بعضي از مردم ، تصورهاي غلط درمورد بيشتر مشاغل موجود مي باشد.

و اين موضوع در مورد روانشناسي پررنگ‌تر مي باشد..روانشناس خوب در زاهدان

كه تعدادي از اين عقيده ها به خاطر عقيده هاي نادرست زمان گذشته.

و تعدادي از آنها به دليل نبود اطلاعات و دانش در ميان مردم مي باشد.

كه البته اين اعتقاد هاي غلط در حوزه هاي متعدد به چشم خواهد خورد.

و زمينه‌ساز بيشتر كج انديشي ها و تصميم‌هاي غلط در زندگي بسياري از ما به حساب مي‌آيد.

وظايف روانشناس خوب

 • روانشناسان با افرادي سرو كله خواهند داشت كه امكان دارد مبتلا به بعضي از اختلالات رواني.
 • و هذيان هاي شديد باشند كه موجب برخورد هاي غير متعارف در آنها خواهد شد .
 • و براي معالجه به روانشناس رجوع مي‌كنند كه در آخر هم اين قضاوت‌ها نشانگر ناآگاهي.
 • مردم نسبت به دانش روانشناسي مي باشد و اين وظيفه رسانه ها مي باشد.
 • كه با توليد كردن برنامه هاي آموزشي و هنري به دانش مردم در اين رابطه افزايش بدهند.
 • و به فرهنگ‌سازي كردن بپردازد كه خوشبختانه يا متاسفانه در هنگام برخورد كردن .
 • با روانشناس طرز فكر مردم جامعه در درجه اول به سالم بودن رواني خود روانشناس مي باشد.
 • كه اين امر كاملاً طبيعي به نظر مي رسد ولي چطور مي شود به روانشناسي .
 • كه در مديريت كردن خشم دچار مشكل مي باشد به اعتماد كردن پرداخت.

 

روانشناس خوب در زاهدان

مديريت كردن خشم

روانشناسان به دليل اينكه با بيماري‌هاي رواني بسياري سروكله خواهند داشت.

قطعا از اين بيماري‌ها بي بهره نخواهند ماند و به همين خاطر افرادي كه در بيمارستان‌ها.

و در قسمت مراقبت كردن از بيماري‌هاي رواني به كار كردن مشغول هستند.

اگر مواظب خودشان نباشد قطعا به صورت فرسايشي به اين بيماري ها مبتلا خواهند شد.

در دنيا رسم بر اين مي باشد كه روانشناس كه وارد حرفه اي درماني خود خواهد شد.

در ابتدا مورد بررسي قرار مي‌گيرد و صلاحيت داشتن او از نظر شخصيتي و برخوردي تاييد خواهد شد.

علم روانشناسي

باور نادرست كه در جامعه ما موجود مي باشد و بعضي از اشخاص آگاهانه و يا ناآگاهانه به آن دامن مي‌زنند.

اين مي باشد كه روانشناسي يك نوع علم وارداتي و مختص به كشورهاي غربي مي‌باشد.

و به علاوه تست هاي كليشه‌اي روانشناسي كه نمي تواند به عنوان يك منبع قابل استفاده قرار بگيرد.

خصوصيات يك روانشناس و مشاوره فردي .روانشناس خوب در زاهدان

از كجا اين اطمينان را داشته باشيم كه اين روان‌شناس يا درمانگر هماني مي باشد .

 • كه مي تواند مشكل من را به برطرف كردن بپردازد اين خصوصيات شامل موارد زير خواهد شد:
 • علاقه شديد به ياد گرفتن: نبود مطالعه و پژوهش براي روانشناسي .
 • و تكيه كردن بر دانش دانشگاهي يعني مرگ اينگونه حرفه حساس.
 • بروز دادن دلسوزي و همدردي : شما به عنوان رجوع كننده .
 • و فردي كه درخواست كمك كردن داريد كاملا متوجه طرز رفتار درمانگر خود مي‌شويد.
 • و شما به اين نكته پر اهميت پي ميبريد كه روانشناسي شما عميقاً اظهار همدردي .
 • و همدلي با شما دارد و يا خير كه همدردي و همدلي چيزي بيشتر از كلمات و جملات مي باشد.
 • و در اين رابطه شما بايد با دل و جان خود همدردي كردن را به حس كردن بپردازيد.

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۴ تير ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۵۶:۱۲ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

Red face من فيلم خوب ميخوام..

سلام دوستان عزيز ... ديگه تابستون شده و همه حوصلشون سر رفته.. من ازتون ميخوام فيلم هايي رو معرفي كنين ك زيبا باشه و ارزش ديدن داشته باشه ... از هر ژانري هم ميتونه باشه ... لطفا همتون معرفي كنيد تا همه بتونيم از پيشنهاد هاتون استفاده كنيم ..مرسي ترسناك يادتون نرهههه


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۴ تير ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۵۲:۰۱ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

زرد شدن رنگ اسپرمكم شدن ميل جنسيگاهش ميزان اسپرم

با عرض سلام و خسته نباشيد من پسري 26 ساله هستم كه الان نزديك 2 هفته هست كه ميل جنسيم كاهش پيدا كرده ام و ناحيه تناسلي هنگاه انزال با درد و سوزش همراه است و رنگ اسپرم به صورت زرد رنگ و لخته شده و كم است ميخواستم بدونم دليل اين مشكل چيشت ؟ممنون


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۴ تير ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۴۹:۴۱ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

سوال شده 2 ساعت قبل در دوستي يا نامزدي توسط الهه

با سلام بنده حدود 20 روز پيش ابراز علاقه به يك خانمي كردم و ايشون ازم وقت خواستن و گفتن كه سر شلوغي دارن الان 20 روز گذشته و ايشون هيچ جوابي نداده اند به نظرتون بهش پيام بدم و جوياز علت بشم يا نه چون خيلي آنلاين هم ميشن و نميدونم يجور بي احترامي به من ميشه چون اگه علاقه اي هم به من نداسته باسن بايد اصولا بگن ولي خبريازشون نيست من چيكار كنم ممنون ميشم كمكم كنين

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳ تير ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۴۵:۰۴ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

محله شادمهر يكي از مهم ترين محلات شهر تهران است. مركز مشاوره شادمهر در اين محله توانسته است.

به خوبي پاسخ گوي نيازها و دغدغه هاي مختلف شهروندان اين محله در زمينه هاي مختلف باشد.

يكي از مهم ترين دلايل مراجعه مردم به مركز مشاوره شادمهر مشكل جويدن ناخن در كودكان است.

مركز مشاوره كودك شادمهر

 • شما مطمئنا با چنين صحنه هايي در زندگي ارزشمند خود مواجه خواهيد شد:
 • كودكاني كه دستان خود را در دهان خود كرده و ناخن هايشان را مي جوند.
 • با موهايشان بازي مي كنند، دندان هاي خود را روي يكديگر مي سايند يا ناخن ها را ميخورند.
 • اين عادت عصبي مي تواند دلايل زيادي داشته باشد كه شامل كنجكاوي، تقليد، اضطراب و خشم است.
 • اگر به سرعت تصحيح نشود، اين رفتارها ممكن است در بزرگسالي ادامه يابد.
 • در طي رشد كودك، تحت تاثير تنش و فشار هاي مختلف قرار مي گيرد.
 • اگر چه اين مسائل ممكن است از نظر پدر و مادر پنهان شود.
 • اما آنها به شكل نشانه هاي خارجي مانند جويدن ناخن ظاهر مي شوند.
 • اگر عادت ناخن در كودك شما زياد نيست و گاهي در زمان نگاه كردن تلويزيون.
 • يا در يك وضعيت خاص و دلهره آور اين كار را مي كند، جاي نگراني وجود ندارد .
 • و احتمالا اين عادت كودكانه احتمالا با رشد سن شروع خواهد شد.

مطالب و مقالات سايت ” مركز مشاوره ” توسط تيم تخصصي مشاوران و روانشناس  تهيه و پشتيباني شده است.

عادت ناخن خوردن كودك

اما وقتي عادت ميخكوب شدن كودك ادامه پيدا كند، به عنوان مثال، عصبانيت خود را تكرار كند و بايد دوباره به آن فكر كند.

دستورالعمل هاي زير مي تواند به شما كمك كند تا از شر عادات بد خلاص شويد.

مشاوران خانواده و كودك معتقدند كه تمام والدين در معرض رفتار و نگراني در مورد عادت هاي و رفتارهاي غير طبيعي.

و ناسالم فرزندان خود هستند، اما براي داشتن رفتار موثر و خوب، بايد ابتدا علل اصلي اين مسئله را جستجو و كشف كرد.

سعي كنيد علت جويدن ناخن را در كودك پيدا كنيد چه چيزي او را عصباني، هيجان زده يا مضطرب كرد.

شايد دليل اين رفتار چيزي شبيه به طلاق والدين، حركت خانگي يا رفتن به مدرسه جديد است.

شما بايد علت اصلي مشكل را كشف كنيد و به كودك خود در اين زمينه كمك كنيد.

كودك بايد با نگراني هاي شما صحبت كند. اين مسئله كمي براي كودك مشكل دارد.

بحث در مورد اين از احكام استفاده كنيد كه دليل واقعي براي جويدن ناخن در كودك نيست.

اما باعث تشويق او به صحبت مي شود.

روانشناسي رفتاري كودك

به عنوان مثال، شما مي توانيد به او بگوييد:

آيا مي خواهيد ناخن هايت تند و تيز شود؟

و به اين ترتيب گفتگو درباره مشكل را باز كنيد.

ترك عادت جويدن ناخن در كودكان مثل هر عادت بد ديگر نياز به تلاش و دقت خود كودك دارد.

اين عادت ها ناخودآگاه هستند.

 • جويدن ناخن در كودكان به صورت نا منظم رخ مي دهد.
 • اين عادت حتي در بعضي از بزرگسالان ديده مي شود.
 • و جلوگيري از اين كه كودك از انجام اين كار جلوگيري كند، وضعيت بدتر مي شود.
 • براي قدم زدن به جلو برويد، بگوئيد هنگام خوردن يا غذا خوردن ناخن خود ممنوع است.
 • اجازه ندهيد اين مسئله در خانواده رشد پيدا كند و به يك بحران تبديل شود.
 • اين مورد وضعيت را براي يك خانواده وحشتناك مي كند.

توجه داشته باشيد كه در بعضي موارد، كودكان اين رفتار را جدي نمي گيرند.

و تنها در چند مورد جويدن را انجام مي دهند.

در اين مورد، شما مجبور نيستيد با آن برخورد كنيد يا از انجام اين كار جلوگيري كنيد.

 

 

مركز مشاوره شادمهرمركز مشاوره روانشناسي شادمهر

فقط سعي كنيد دست هاي كودك خود را پاك كنيد.

به يك كلام، ايجاد اختلاف نظر در مورد هر گونه تصور غلط منجر به عميق شدن مشكل مي شود.

بنابراين از روش هاي تنبيهي استفاده نكنيد. بعضي از روانشناسان معتقدند.

كه كودكان و نوجوانان ناخن را به دليل استرس عصبي و مشكلات روزمره مي خورند.

البته، اين باور تا حدودي درست است، و روانشناسان بر اين باورند كه مواردي در خوردن ناخن كاري بدي نيست.

بلكه راهي براي از بين بردن استرس و مشكلات روزمره است.

خشم بيش از حد ناشي از استرس عاطفي و اضطراب براي از بين بردن ناراحتي، اضطراب و اختلافات فكري.

نافرماني ناشي از درگيري با والدين، امتحانات، واكنش معلمان، تماشاي فيلم هاي ترسناك.

 • تقليد از ديگران، والدين، دوستان، هيجان واكنش بيش از حد به خصومت نسبت به والدين .
 • و ديگران يكي ديگر از علل ناخن جويدن است.
 • سعي كنيد به دنبال يك علت باشيد و توجه كنيد كه فرزند شما چه كار مي كند.

شرايط استرس زا در كودك

 • اين شرايط را مشخص كنيد كه در آن استرس را در موقعيت استرس زا ايجاد مي كند.
 • اگر كودك شما در حال تماشاي يك برنامه هيجاني است .
 • ناخن جويدن رواج مي يابد، به او چيزي براي گرم كردن سر او بدهيد.
 • هرگز كودك را براي جويدن ناخن دعوا نكنيد، اما از خوردن ناخن دورش كنيد.
 • كودك بايد در مورد خودش احساس خوبي داشته باشد.
 • ايجاد يك سرزنش، تحقير، تهديد و مجازات كودك هيچ اثر درماني ندارد.
 • اما عادت را تشديد مي كند و باعث اختلالات ديگر مي شود. در عوض، به او اعتماد كنيد.

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳ تير ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۴۲:۴۱ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

فكر كردن به پدرشدن ممكن است ديد مردان را بهتر كند

مردان در روز پدر احساسات مثبت تري مي يابند.

در اكثر كشورها و فرهنگ ها روز غرورآفرين براي مرد به عنوان يك والد در نظر گرفته مي شود: سومين يكشنبه ماه ژوئن روز پدر دست كم در ايالات متحده و قسمت اعظمي از اروپا نامگذاري شده است و در سراسر دنيا روزهاي ديگري در ماه هاي مارس، سپتامپر يا نوامبر بدين منظور اختصاص داده شده است. اين روزها براي ابراز قدرداني از راهنمايي ها، حمايتها و مراقبت هايي است كه پيوند بين نسل ها را محكم تر مي كند و اين روز مي تواند روز ناپدري ها، پدربزرگ و پدرشوهر يا پدرزن ها نيز باشد. البته دست كشيدن از اين سنت به واسطه شكلي از بيان احساسات تحميلي يا به علت كمك به درآمدزايي شركت هاي تجاري فروشنده ظروف كباب پزي، ابزارآلات باغباني يا ابزار تعمير خانه؛ به عنوان كادوهاي استانداردي براي روز پدر؛ كاري راحت است. با اين حال  اين روز ممكن است با برگزاري جشن پدرشدن مردان فوايد مهمي به ارمغان آورد.

چرا اين روز مهم است؟

بسياري از پدران نمي توانند با مسئوليت هاي  واگذار شده به آنها سازگار شوند:  تأمين خانواده خود و مسافرت رفتن هاي مكرر، دور كردن آنها از جمع خانواده براي مدت هاي طولاني يا فهماندن آنكه آنها نمي توانند در همه رويدادهاي مهم خانواده حضور داشته باشند. بسياري از شركت ها مقررات خود را براي انعطاف پذيري يا كار نيمه وقت و يا مرخصي والدين به خاطر واقعيت هاي زيستي پيش روي مادران وفق مي دهند. با اين كار نياز پدران به داشتن خلوتي سواي از كار و تعديل برنامه خود براي مراقبت از فرزندان مورد غفلت قرار مي گيرد.

پدرها حتما بخوانند:

ده نكته براي پدر بهتري بودن

راز ابر قهرمان بودن هر پدر

اين كار رايج مي تواند گريزي بر رفتارهاي قالبي مردان بزند كه در آن از مردان بيشتر انتظار افرادي پويا و مدعي مي رود تا افرادي صميمي و دلسوز. اين ادعا اغلب ريشه در استعدادهاي زيستي مانند سطوح تستوسترون بالا ديده مي شود. با اين حال همه مردان مثل هم نيستند و مطالعات نشان مي دهند كه حوادث مهم زندگي مي تواند موجب تهييج تغييرات هورموني باشد. براي مثال، افزايش يكسان سطوح اُكسي توسين(هورمون مسئول محبت) در مردان و زنان پس از تولد و در دوره كودكي اوليه به اثبات رسيده است. شواهد بيشتر نشان مي دهد كه نقش اجتماعي مردان به عنوان  توليدكنندگان اقتصادي بر تنظيم هورموني، افكار، احساسات و انتخاب هاي زندگي اثر مي گذارد.

گرچه، دايره احساسات و جسارت مردان ممكن است در ابراز شايستگي و عملكرد كاري بهتر آنها مفيد باشد اما ممكن است نزديكي عاطفي و ارتباطات بين فردي مردان به دست فراموشي سپرده شود. رفتارهاي قالبي و انتظارات مردان در راستاي نقش هاي اجتماعي متناسب مي تواند مردان را از برعهده گرفتن نقش هاي مراقبت مأبانه در خانواده برحذر دارد و در نتيجه از ارزش پدران خانه نشين نيز كاسته شود. اين مي تواند كاربردهاي دور رسي براي مردان و همه سنين، نژادها و گرايش هاي جنسي داشته باشد همانطور كه همرنگي با انتظارات كليشه اي مردانگي مرتبط با كاركرد اجتماعي مختل و بهزيستي پايين تر دانسته شده است.

مردان در برابر پدران

مجموعه اي از مطالعات جديد در صدد بررسي اثر ديدگاه هاي كليشه اي مردان بر خلاف ديدگاه پدرانه آنها و چگونگي تطابق اين دو با هم برآمدند(پارك و بانچسفكي،۲۰۱۸). در مطالعه نخست زنان و مردان كارگران آمريكايي در رده هاي سني مختلف، وضعيت فرزندپروري و جهت گيري هاي سياسي خواسته شد تا خود را براساس ۱۴۵ ويژگي مرتب شده به صورت تصادفي در هر يك از گروه هاي “مردان”، “زنان”، “پدران” و “مادران” جاي دهند. نتايج نشان داد كه عليرغم همپوشاني چشمگير بين صفات تخصيص داده شده به زنان و مادران، صفات ديده شده در مردان به عنوان خصوصيت هاي مردان به وضوح از خصوصيت هاي مختص پدران متفاوت بود. بعلاوه، صفاتي كه مردان واجد آنها بودند آشكارا به طور منفي تري از صفات تعيين شده براي ديگر گروه ها از جمله پدران ارزيابي شد.

ديدگاه هاي مثبت پدران

يك مطالعه پيگير ميزان تأكيد بر نقش هاي اجتماعي مردان را بررسي كرد همانطور كه ممكن است در كل ديدگاه هاي مثبت تري از مردانگي را در ذهن پدران ايجاد كند. در يك شرايط اطلاعاتي در مورد تغيير نقش پدران به واسطه درگيري بيشتر در مراقبت از كودك در بسياري از خانواده هاي داراي دو سرپرست فراهم شد. اين وضع با شرايط نمونه ديگر با تأكيد بر اهميت آموزش مادام العمر و به روزكردن مهارت هاي مورد نياز براي حفظ مقام شخص در نيروي كار  مقايسه شد. در ادامه مطالعه شركت كنندگان مرد خود را به عنوان پدران تصور كردند، به جاي اينكه خود را به عنوان عضوي از نيروهاي كاري و در نتيجه اضافه كردن صفات مثبت تري به پروفايل هاي تعيين شده به عنوان شاخص مردان در نظر بگيرند. خواندن در مورد تمايلات پدرانگي به جاي روندهاي محيط كاري باعث شد مردان و زنان شركت كننده مردان را به طور چشمگيري قابل اعتمادتر، اميدوار، باوفا و بخشنده تر و به طور قابل توجهي در بين ديگر صفات كمتر مقتدر، خصومت آميز، خودخواه و غيرقابل اعتماد ارزيابي كنند.

جشن بزرگداشت پدر

تحقيق قبلي در مورد پدرانگي عمدتاً اثرات مثمر ثمر پدران دلسوز بر بهزيستي، جاه طلبي هاي موجود در مسير شغلي و انتخاب هاي زندگي كودكان را مستند كرد. فراست هاي موجود نيز نشان مي دهد كه سرمايه گذاري در نقش هاي پدران مي تواند در بهزيستي مردان سهيم باشد. علاوه بر اينكه اين تحقيق جديد نشان مي دهد كه تمركز بر پدرانگي مي تواند  ديدگاه هاي منفي مردان را كم كند و انتظارات ما از آنها را تغيير دهد. جشن سالانه روز پدر در آمريكا به دو واقعه تاريخي برمي گردد. يكي مراسم يادبود فاجعه معدن در سال ۱۹۸۰است كه در اثر آن ۲۵۰خانواده بدون سرپرست شدند. ديگري موعظه كليسايي در سال۱۹۱۰ است كه آن را وقف پدري كردند كه پس از ماهها درگذشت همسرش خودش به تنهايي شش فرزندش را به جاي سپردن آنها در پرورشگاه بزرگ كرد. هر دوي اين وقايع نقش مردان را به عنوان خدمت رسانان و قيم هاي خانواده بيشتر جا انداخت و اينها موجب دايركردن مؤسسه اي ملي شد كه دست كم سالي يكبار از كودكان براي ابراز صريح عواطف و قدرداني از پدران خود دعوت مي شود.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳ تير ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۳۴:۵۳ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]
سكستراپي

سكستراپي

سكستراپي به روش درماني گفته مي شود كه جهت بهبود رابطه جنسي خانواده و اعضاي آن استفاده مي شود.

برخي از افراد از بيان موضوعات و مشكلات جنسي ترس دارند ويا خجالت مي كشند. و يا فرد قابل اطميناني را پيدا نمي كنند.

سكستراپ يا همان مشاور جنسي يك متخصص در موضوعات جنسي است كه مي توانيد هر موضوعي را بتون خجالت كشيدن با او مطرح كنيد و او امين شما خواهد بود.

سكستراپ

روانشناسي است كه به درمان مشكلات جنسي و بهبود روابط زناشويي خانواده مي پردازد.

 

***ازدواج امر مقدسي است و تلاش ما در زيباتر شدن زندگي شماست. فقط خواست زوجين نيز الزاميست.**

 

وظايف سكستراپ شامل موارد زير است:

 • مشاوره جنسي پيش از ازدواج
 • مشاوره جنسي زناشويي
 • مشاوره جنسي كودكان
 • مشاوره جنسي دوره بلوغ
 • درمان اختلالات جنسي

 

مشاوره جنسي پيش از ازدواج

برخي از دختران و پسران در مورد امور جنسي و ازدواج اطلاعات نادرست و كمي دارند.

اين امر سبب ايجاد مشكلاتي پيش از ازدواج و در دوره نامزدي مي شود كه از شايع ترين انواع آن مي تواند به حاملگي و يا بيماري هاي مقاربتي اشاره كرد.

مشكل ديگري كه مشاوره جنسي پيش از ازدواج به دنبال حل آن است، كشش جنسي پيش از ازدواج سبب تصميم گيري نادرست شود.

فرد احساساتي شده و بجاي تصميم گيري منطقي و مشورت با مشاور خود و بدون توجه به نظرات ديگران تصميم به ازدواج مي گيرد.

مهم ترين عامل مي تواند نا آگاهي جنسي و عدم مراجعه به سكستراپ باشد.

پيش از ازدواج و در دوران نامزدي دختر و پسر از بيان برخي موضوعات مهم جنسي و تبادل نظر امتناع مي كنند.

اين امر سبب ايجاد مشكلاتي رابطه زناشويي بعد از ازدواج مي شود.

مشاوره جنسي زناشويي

برخي زنان يا مردان از ناتواني جنسي همسرشان گلايه دارند و برخي ديگر از عدم جذابيت آن.

برخي از آنان زود انزالي و برخي دير انزالي دارند

مردها با خروج مني ارضا مي شوند ولي فهم زمان ارضاء زن براي برخي مردان مشكل است.

در بلند مدت اين مشكلات سبب بروز خيانت زناشويي مي شود.

افزايش رضايت جنسي مرد

از طرفي خروج مني در مردها به معني ارضاء حداكثري نيست عواملي همچون:

 • خوردن ميوه هايي همچون نارگيل
 • خوردن سبزيجات همچون هويج
 • ماساژ بعد از رابطه جنسي
 • مالش اين نام مجاز نمي باشد تناسلي مرد و نواحي زير شكم
 • صداي زن كه به صورت متناوب و متغير باشد
 • كشيدن آرام ناخون زن روي كمر مرد (مواظب باشيد به او صدمه نزنيد!)
 • انتخاب بهترين پوزيشن زناشويي
 • آرايش و جذابيت جنسي همسر

در افزايش رضايت مرد از ارضا جنسي تاثيرگذار است.

سوال اين است كه چگونه بفهميم كه زن ارضاء شده است؟

علائم ارضا شدن زنان

اين علائم بصورت كلي بوده و ممكن است در برخي متفاوت باشد.

 • لرزيدن بدن بخصوص پاها
 • صداي جيغ و ناله شديد
 • قرمزي صورت
 • قرمزي قفسه سينه
 • سفيدي مردمك چشم
 • نفس نفس زدن زياد
 • تكان دادن زياد سر به اطراف
 • محكم بغل كردن همسر بعد از رابطه زناشويي

 

در هنگام رابطه بپرسيد كه ادامه دهيد يا كافيست.

بعد از رابطه مي توانيد از او بيشتر بپرسيد.

 

افزايش رضايت جنسي زن

موارد زيادي مي تواند در جلسات سكستراپي بيان شود كه در افزايش رضايت جنسي زن موثر باشد ولي به صورت كلي:

 • تكان دادن نقطه جي
 • بوسيدن گونه ها
 • مالش نواحي كناري مهبل
 • نوازش موها و و به آرامي كشيدن
 • مالش نوك پستان
 • گفتن جملات عاشقانه و محبت آميز به همسر
 • ليسيدن و ماليدن پستان ها
 • گذاشتن موسيقي دلخواه او با صداي كم
 • دخول با ريتم منظم و از آرام به سريع
 • اسم همسرتان را صدا كنيد
 • خوردن و لمس گردن و گوش ها و لب ها
 • فشار پشت كدف
 • لمس باسن به صورت متوالي
 • نوازش پاها
 • صداي ارضاء شدن مرد
 • تنوع در محيط رابطه
 • روشن كردن شمع

مشاوره جنسي كودكان

بسياري از تجاوزهايي كه به كودكان صورت مي گيرد به دليل ناآگاهي والدين و كودك است.

در جلسه مشاوره جنسي كودك هم والدين و هم كودك آموزش لازم را مي بينند.

بهتر است سكستراپ در اين مورد خانم باشد.

زيرا كودك ارتباط بهتري برقرار كرده و عوارض جانبي به همراه ندارد.

مشاوره كودك را با نواحي جنسي و خصوصي آشنا كرده به طوري كه سبب بلوغ زودرس و خود ارضايي نشود.

از طرفي به مادر و پدر ياد مي دهد چگونه اين موضوع را مديريت كرده و از بروز تجاوز و آزار جنسي به كودك جلوگيري كنند.

طبق آمار سازمان جهاني بهداشت از هر ۵ كودك در جهان يك كودك در خطر آزارجنسي قرار دارد.

كودك بايد بداند نواحي جنسي كجاست و خصوصي است و هر كس مي خواهد او را آزار دهد مشاور و يا خانواده را آگاه كند.

متاسفانه آزار جنسي در دوره كودكي عواقب نا خوشايندي در بزرگسالي به همراه دارد.

برخي خانواده ها مي گويند: “ور رفتن كودك با خود” كه اين امر نشان مي دهد كودك نياز به مشاوره جنسي دارد.

مشاوره جنسي دوره بلوغ

دوره بلوغ دوره مهمي در زندگي هر كس به حساب مي آيد.

تغيرات زياد فكري و جنسي در فرد چالش هاي بسياري ايجاد مي كند.

دختران در سنين پايين تر نسبت به پسران به بلوغ جنسي و فكري مي رسند.

در اين دوره نه مدارس و نه خانواده به كودكان آموزش هاي لازم را نمي دهند.

در واقع از بيان آن خجالت مي كشند.

سكستراپ يا همان مشاور جنسي بهترين فرد در اين دوره است.

او كودك را با چالش ها و تغيرات اين دوره زماني آشنا كرده و آموزش هاي لازم را به او مي دهد.

دختران و پسران در اين دوره كشش جنسي شديد نسبت به هم داشته و عدم آگاهي مشكلاتي را به همراه خواهد داشت.

 

در يك نمونه:

دختر در سني راهنمايي با پسري دوست شد و با او رابطه جنسي داشت.

دختر و پسر هر دو ناآگاه بودند.

البته عدم آگاهي و آموزش نادرست خانواده و عدم مراجعه به روانشناس سبب شد موضوع حادتر شود.

دختر و پسر در مورد پيشگيري از حاملي و ارتباط جنسي چيز دقيقي نميدانستند.

دختر تا ۶ ماهي حامله بود و خودش تا حدودي متوجه اين علايم شده بود.

ولي متاسفانه خانواده باز هم در جريان نبود.

دوستان دختر او را از حاملي آگاه كردند. دختر بجاي تصميم سنجيده و گفتن موضوع با خانواده (البته از خانواده و عقايد آن ها ترس داشت) يا يك مشاوره خانواده (امين شماست)، موضوع را مخفي كرد.

اين امر تا ۸ ماهي جلو رفت تا جايي كه دختر دست به خودكشي زد و خود و بچه را كشت.

در حالي كه اگر دختر با يك مشاورجنسي در ارتباط بود و آموزش لازم را ديده بود اين اتفاق رخ نميداد.

و علاوه بر اينكه جان دختر به خطر نمي افتاد از وقوع گناه هم جلوگيري مي شد.

 

 

درمان اختلالات جنسي

سكستراپ مي تواند به شناسايي و درمان اختلالات جنسي بپردازد.

زود انزالي سبب مي شود فرد علاوه بر اينكه نمي تواند همسر خود را ارضاء كند سرخورده شود.

زودانزالي علاوه بر درمان توسط دارو مي تواند با روش هاي سكس تراپي، فرد مي تواند رضايت همسر را نيز كسب كند.

براي درمان زودانزالي اين مطلب را مطالعه كنيد.

 

ديرانزالي نيز در بسياري موارد خوب است هنگامي كه هر دو زوج داشته باشند.

ولي گاهي سبب آزاد زوج مي شود.

حتي در سنين مختلف نياز جنسي مرد و زن يكي نيست.

آموزش هاي سكستراپي مي تواند سبب ايجاد توازن ميان زن و مرد گردد.

كوچك بودن آلات در برخي تبليغات ممكن است بد جلوه داده شود ولي اگر مردي روش هاي ارضاء خوبي براي همسرش داشته باشد اندازه اين نام مجاز نمي باشد اهميت كم مي شود.

البته سكس تراپ مي تواند روش هايي نيز براي افزايش سايز و قطر اين نام مجاز نمي باشد پيشنهاد دهد.

ناباروري و بي حاصلي اسپرم توسط آزمايشگاه ژنتيك پيش از ازدواج مي تواند بررسي شود.

البته امروزه روش هاي زيادي براي درمان ناباروري وجود دارد كه از بحث اين مقاله خارج است.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳ تير ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۳۲:۱۵ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

سلام بنده ۲۳ سالمه با دختر خانمي آشنا شدم و پارسال به خواستگاريشون رفتم همراه با مادر و خواهر كوچك ترم و عموي بزرگم (پدرم فوت كردن) وقتي وارد خانه دختر خانم شديم اصلا نذاشتن كه ما ايشون رو ببينيم و بردنشون تو يه اتاق و تا آخر جلسه همونجا بودن ، در آخر خواستگاري گفتند كه ما بايد استخاره بگيريم و اگر خوب اومد جلسات بعدي رو برگزار كنيم فرداي خواستگاري تماس گرفتن و گفتن كه بد اومده در صورتي كه بعدها مشخص شد اصلا استخاره نگرفته بودن در خواستگاري بحث تحصيلات و سربازي و كار براشون مهم بود كه من با اينكه جواب منفي دادن در حالي كه هنوز با دختر خانم رابطه داريم شروع كردم به انجام اين خواسته هاي مهم اونا البته دانشجوي نرمافزار بودم كه ول كردم رفتم سربازي و اون موقع خواستگاري هم كار داشتم (شركتي داشتم در زمينه شبكه و سيستم هاي حفاظتي) سعي كرديم در اين مدت خانواده دختر خانوم رو راضي كنيم ولي از ما اصرار از اونا پافشاري لازم به ذكره كه ما در دو تا استان متفاوت هستيم ، با لطافت و التماس گفتيم گفتن نه با خشونت و تهديد به رفتن به دادكاه و بدون اجازه اونا ازدواج كنيم بازم گفتن نه دختر خانم ميگه كه صبر كنيم راضي ميشن ولي با عقل من جور در نمياد كه خود به خود راضي بشن ايشون ميگن خانواده من ميگن ما پسر رو نميشناسيم ميگم كه بايدبيان تحقيق و رفت و امد كنيم تا بشناسن تا اخر عمر هم اينجوري نميشناسن دوباره ميگن كه راهش دوره ميگم در شهر شما زندگي ميكنيم يعني خانواده دختر هر حرفي ميزنن با جواب منطقي جوابشون رو ميدم اما انگار نه انگار دختر خانم هم بيچاره از لحاظ روحي خيلي فشار روشه و ديگه تحمل نداره برا همين ميگه صبر كنيم اما آيا با صبر كردن درست ميشه؟ و اينكه ما در كلام گفتيم بدونداجازه شما و با اجازه دادگاه ازدواج ميكنيم اما در عمل دختر خانوم رضايت به اين كار نميدن لطفا بگيد كه چكاري انجام بديم

راهنما گفته:

كسب موافقت خانواده
براي راضي كردن والدينتان سعي كنيد ملاحظه حساسيت هاي آنها را بكنيد. مثلا اگر روي مسائل سنتي حساسند.
اين موضوع را براي نامزدتان خوب توضيح دهيد تا با يك رفتار يا پوشش غير منتظره آنها را بيشتر هيجان زده نكند.
حداقل كاري كه در اولين قدم بايد انجام دهيد اين است كه ظاهر و رفتارتان را مطابق ميل والدينتان هماهنگ كنيد.
از فرصت هاي مختلف براي جلب توجه و رضايت بزرگترها استفاده كنيد.
عاقل باشيد و براي رسيدن به يك مصلحت بزرگتر حوصله كنيد و بهاي آن را بپردازيد.
اگر به خاطر لجبازي و غرورتان براي جلب رضايت بزرگترها تلاش نكنيد خودتان را به زحمت ها .
و رنجهاي بيهوده اي گرفتار مي كنيد كه حاصل آن جز عقده هاي رواني چيزي نيست.
اگر چه عشق، جبران كننده ي بسياري از رنجها و كمبودها خواهد بود.
اما اگر سختيهاي يك رابطه بيش از حد طاقت طرفين بشود، شك و ترديدها و وسوسه ها كم كم جايگزين عشق خواهد شد.
اگر نامزدتان با شما همكاري نكند كار براي شما سخت مي شود و اگر سختيها بيش از حد طاقتتان بشود.
از ازدواجتان پشيمان خواهيد شد. در اين صورت بهتر است از خير اين ازدواج بگذريد.
اگر چه عشق، جبران كننده ي بسياري از رنجها و كمبودها خواهد بود اما اگر سختيهاي يك رابطه بيش از حد طاقت طرفين بشود.
شك و ترديدها و وسوسه ها كم كم جايگزين عشق خواهد شد.
اما در بعضي شرايط خاص من جمله در صورتي كه طرفين از سن ازدواجشان گذشته و زياد منتظر رضايت ديگران مانده اند.
ديگر رضايت بزرگترها آنقدرها اهميت نخواهد داشت.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳ تير ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۳۰:۴۷ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

در مركز مشاوره توحيد كه يكي از محلات شهر تهران است.

انواع مشاوره هاي مورد نياز افراد كه اين روزها در مراكز مشاوره انجام مي شوند ارائه مي گردد.

در اين مقاله يكي از رايج ترين مشكلات افراد مراجعه كننده .

به مركز مشاوره توحيد يعني مشكل پرخوري در كودكان را بررسي مي كنيم.

پرخوري در كودكان طبيعي نيست و علت پرخوري در كودك بايد شناسايي و درمان شود.

زيرا اين مورد در كودكان تاثير منفي بر سلامت آنها دارد.

مركز مشاوره كودك توحيد

اگر فرزند شما به دليل عادت بد غذا خوردن به اضافه وزن يا چاقي تبديل شده است.

اين مقاله ممكن است براي شما مفيد باشد.

 • در اين مقاله، ما مي خواهيم در مورد عوارض جانبي خوردن بيش از حد در كودكان صحبت كنيم.
 • و اينكه چگونه مي توانيد به فرزندتان عادت هاي غذايي درست را آموزش دهيم.
 • علت پرخوري كودكان چيست؟ هنگامي كه يك كودك در فصل رشد خود وارد مي شود.
 • به طور مداوم خوردن شروع مي شود.

به عنوان پدر و مادر، شما بايد در فواصل منظم غذا بخوريد تا اشتها را كنترل كنيد.

با اين حال، فرزند شما بعضي اوقات اختلالات خوردن مانند خوردن غذا يا بد خوردن غذا را تجربه مي كند.

اختلالات خوردن كودك

در زير، برخي از مشكلات را كه باعث بروز بيش از حد در كودكان مي شوند، ليست مي كنيم.

نقش استرس در اضافه وزن در كودكان مهم است.

 • گاهي اوقات استرس يا شوك عاطفي مي تواند باعث بروز خوردن بيش از حد در كودكان شود.
 • كودك مبتلا به استرس خوردن را شروع مي كند و اين وزن او را افزايش مي دهد.

ممكن است فرزندتان به دلايل مختلف بيش از حد وزنش زياد شود.

بهترين راه كنترل اين وضعيت، مشورت با يك روانشناس است.

درمان هاي موفق و درمان كاهش وزن مي تواند به كودك كمك كند تا از بروز بيش از حد جلوگيري كند.

 • برخي از انواع پرخوري در كودكان مي توانند عاطفي باشند.
 • خوردن عاطفي در كودكان اغلب به دليل آرامش يا خستگي است.

مركز “ مشاوره ستاره ايرانيان” تنها كلينيك شبانه روزي تخصصي و روانشناسي در ايران.

خوردن عاطفي در كودكان

خوردن غذا معمولا به بيش از حد ادامه مي يابد و اين كالري اضافي نيز وزن نوزاد را افزايش مي دهد.

اضافه كردن وزن مي تواند موجب احساس گناه يا شرم در كودك شود.

اگر نشانه هايي از پرخوري عاطفي در كودك شما داشته باشيد.

بايد در اسرع وقت به طور كلي از اين مشكل مطلع شويد.

اضافه وزن مي تواند ناشي از مصرف شديد خوردن غذا باشد.

اختلالات تغذيه اي مانند :

 • اختلال عملكرد اضافه وزن اغلب در نوجوانان و بزرگسالان جوان رخ مي دهد.
 • هنگامي كه كودك شما از خوردن غذا رنج مي برد.
 • در طول مدت كوتاهي مقدار زيادي غذا مصرف مي كند.

و تمام اين كالري ها چاقي و ساير مشكلات سلامتي را نشان مي دهد.

اين مورد در طولاني مدت باعث مي شود .

كه فرزند شما ديگر براي گرسنگي كنترلي نداشته باشد .

و نمي تواند بيش از حد از بين برود.

مركز مشاوره كودكان

 • افرادي كه از خوردن غذا رنج مي برند تمايل دارند.
 • نشانه هايي از گناه و پنهان شدن را نشان دهند.
 • آشنايي با علائم زياد غذا خوردن  در كودكان مهم است.
 • ميل به غذا يكي از نشانه هاي پرخوري در كودكان است.

خوردن مقدار زيادي مواد غذايي به طور منظم مي تواند بسيار مهم و تاثير گذار باشد.

مخفي كردن يا ذخيره كردن غذاها به صورت مخفي آنها را بخوريد.

به طور منظم در طول روز غذا بخوريد.

 • ناتواني در كنترل گرسنگي از ديگر علائم است.
 • احساس تنش يا فشار مهم است.
 • ناتواني در كنترل وزن بدن.

احساس عدم رضايت پس از وعده هاي غذايي.

روشهاي جلوگيري از كاهش خوردن غذا در كودكان را بايد ياد گرفت.

در اينجا چند راهنمايي كه مي توانيد براي كمك به كودك خود .

در انتخاب هاي تغذيه اي مناسب داشته باشيد.

و از پرخوري اش جلوگيري كنيد، ارائه مي گردد.

مركز مشاوره توحيد1

مشاوره تغذيه كودك

اجتناب از رژيم هاي سخت مهم است.

هنگامي كه كودك شما از يك رژيم غذايي بسيار محدود استفاده مي كند.

او غذاي بيشتري مي خورد و پرخور مي شود و اضافه وزنش بيشتر و بيشتر مي شود.

جلوگيري از مصرف چنين رژيم غذايي و تشويق او به خوردن خوب مهم است.

مقاله مرتبط: بچه هاي خود را در يك چشم انداز آينده بنويسيد.

برنامه غذاي كودك بايد به طور منظم باشد.

 • كودك خود را به صرف صبحانه كامل بسپاريد تا اشتهاي او را محدود كنيد .
 • و براي شروع روز با انرژي بيشتري او را به فعاليت وا داريد.
 • پس از صبحانه، شما بايد دو وعده غذايي متعادل براي ناهار و شام را در نظر بگيريد.
 • در ميان اين وعده ها، مي توانيد غذاهاي خوشمزه اي را براي كودك خود داشته باشيد.
 • اما سعي كنيد او غذاهاي چرب را نخورد و ميان وعده هاي بد را نداشته باشد.

بهبود استرس در كودكان

فرزندتان را به اين برنامه غذا متعهد كنيد و نگذاريد وعده ي اصلي خود را در دست دهد.

ورزش در براي جلوگيري از اضافه وزن مؤثر است.

ورزش نه تنها به كودك كمك مي كند كه اضافه وزن خود را كاهش دهد.

بلكه خلق و خوي او را بهبود مي بخشد و استرس را كاهش مي دهد.

ورزش به طور طبيعي خلق و خوي شما را بهبود مي بخشد .

 • و به كودك كمك مي كند تا بيش از حد خوردن احساسي را كنترل كند.
 • يكي از جنبه هاي مهم در غلبه بر بيش از حد خوردن، كمك به كنترل استرس كودك شما است.
 • كودك را تشويق كنيد كه تمرينات آرامش بخش مانند مديتيشن، نفس عميق و يوگا را انجام دهد.
 

برچسب ها: مركز مشاوره خوب تهران ,مشاوره جنسي تهران ,مشاوره روانشناسي ,مشاوره قبل ازدواج توحيد ,مشاوره ژنتيك تهران ,


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳ تير ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۲۹:۰۴ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

ازدواج و انتخاب همسر اصول و معيار هايي دارد كه كه رعايت اين اصول و معيار ها  تا حدود زيادي  سلامت  ازدواج را تضمين مي كند.

كه در اين مطلب به برخي از اين اصول اشاره شده است .

تطابق خانوادگي زوجين  يكي از ابعاد مهم ازدواج است .زيرا ازدواج صرفا پيوند بين دو نفر نيست بلكه پيوند دو خانواده است بايد  در زمان ازدواج  ارزش هاي درون خانواده فرد را برسي كنيد  و با ارزش هاي درون خانواده خودتان مقايسه كنيد  و لازم است هر دو خانواده از نظر فرهنگي و سنت هاي رايج نزديك به هم باشند.

تا سر حد امكان، تمكن مالي دو خانواده متناسب با يكديگر باشد.  و صلاح نيست كه دختر و پسر  و خانوادهايشان  از لحاظ مالي تفاوت زيادي داشته باشند

همتايي  مذهبي در  انتخاب همسر بسيار مهم است خانم متدين بايد با آقاي متدين ازدواج كند اگر يكي متدين و ديگري نيست باهم ازدواج نكنند. زيرا اگر زوجين اعتقادات مشترك نداشته باشند زندگي سخت مي شود

 

ازدواج موفق

ازدواج موفق

 

ديدگاه هاي دو خانواده از نظر مذهبي – سياسي  – اجتماعي و معاشرت نزديك به هم باشند.

در خانواده دو طرف پدرسالاري يا مادرسالاري به صورت مطلق وجود نداشته باشد.

توجه به تناسب جسمي – زيبايي – قيافه و اندام  مهم است و   زيرا اگر يك نفر زيبا و ديگري زشت صورت باشد  باعث به وجود آمدن مشكل براي هر دو نفر مي شود.

يكي از معيار هاي انتخاب همسر تناسب زوجين از نظر سني است.- البته هر چه فاصله سني زوجين كمتر باشد احنال تفاهم بيشتر است چرا كه دو نفر  با تفاوت سني زياد در دو مرحله متفاوت از زندگي هستند و نياز ها و خصوصيات اخلاقيشان به الطبع متفاوت است .

ميزان تحصيلات از عوامل مهم تشكيل دهنده شخصيت و تعيين كننده  وجه اجتماعي فرد است  بنابراين بهتر است  زوجين از نظر ميزان تحصيلات، اختلاف فاحش نداشته باشند.

اتفاق نظر داشتن در مورد محل زندگي و محل كار .

از نظر طبقه اجتماعي  فاصله زيادي  با يكديگر نداشته باشند   و رشد اجتماعي  رابطه نزديكي با رشد عاطفي دارد  بنابراين شخصي كه  از لحاظ اجتماعي رشد كرده باشد روابط اجتماعي بهتري دارد .

برخورداري زوجين از تشابهات  مهم ترين ركن يك ازدواج موفق مي باشد .ديدگاهشان نسبت به زندگي يكسان باشد.  و شرايط روحي  و رواني و فكري يكساني داشته باشند.

تناسب  هوشي بين زوجين .در واقع هوش يك معيار ي است كه علايق و تفكر خاصي را ايجاد ميكند و در صورت  اختلاف هوشي زياد انطباق و  و تواق طرفين به شدت كاهش مي يابد.

داراي ديدگاه هاي سياسي گرايش هاي اعتقادي و افق هاي فكري نزديك به هم باشند.

مهارت  تصميم گيري  براي  زندگي خود داشته باشند هر دو نفر استقلال رأي داشته باشند؛ يعني شخصاً در امور زندگي تصميم بگيرند و نگذارند ديگران در زندگيشان دخالت داشنه با شند و نظر بدهند و   تصميماتشان بر  پايه ي دهن بيني و تقليد از زندگي ديگران نباشد .

از نظر تفكرات مذهبي در دو قطب مخالف هم نباشند كه اين مورد بسيار مسئله ساز است.  به دنبال  شباهت ها تناسب ه ها و همگن بودن ها برويد  و در اصول كلي بايد شبيه و مانند باشيد يعني قرين و قرينه يكديگر باشيد .

داشتن اختلافاتي در موارد اشاره شده گرچه زندگي را سخت مي كند و امكان تفاهم را به حداقل مي رساند ولي به شرطي كه طرفين اهل تغيير، رشد، تكامل و پيشرفت باشند، همزيستي را غير ممكن نمي سازد  دنبال ازدواج نابرابر نرويد  ازدواج ازدواج برابر است معني ازدواج برابر اين هست كه همه چيزتون  بايد به هم  نسبتا همه چيزتون بايد باهم برابر باشد.

آموخته هاي طول زندگي را مي توان تغيير داد زيرا همه آنها اكتسابي هستند و كافي است غلط بودنش به فرد ثابت شود تا ميل به تغيير آنها فزوني يابد ولي عوامل روان شناختي و ساختاري شخصيت افراد را به سختي مي توان تغيير jدادفاوت هاي شخصيتي ميان همسران ممكن است مشكلاتي در رابطه آنها ايجاد كند،.

اين تغييرات نياز به طول زمان، آموزش علمي، خواستن و به كاربردن تمرينات لازم دارد. تنها «خواستن» كافي نيست؛ گذشت آگاهانه در زندگي و پاكسازي ذهن از تعصبات، نقش اساسي در تفاهم و سازندگي دارد.

در ازدواج هم با توجه به تفاوت‌هايي كه ميان زن و مرد وجود دارد، به‌ هر ميزان زمينه‌هاي اشتراكي و يكساني بين آنها‌ بيشتر باشد، ازدواج آن دو استوارتر و محكم‌تر خواهد بود و بالعكس. پس اساس كار در روابط ميان زن و شوهر، تناسب و هماهنگي ميان آن دو است مي‌توان گفت كه ازدواج نوعي تركيب بين دو انسان است، يك مرد و يك زن. همان‌طور كه در تركيبات شيميايي دو عنصري كه با هم تركيب مي‌شوند هرقدر از نظر هويت وجودي به يكديگر نزديك‌تر باشند تركيب آن دو استوارتر و عميق‌تر انجام خواهد شد و اگر بين دو عنصر تقارن و پيوندي نباشد، تركيب آن متزلزل  مي شود و پس از زمان كوتاهي از بين خواهد رفت،

راه و روش هايي كه  زوجين مي توانند يكديگر را بيشتر بشناسند

 كه راههاي مطالعه و بررسي همسر به دو روش      مستقيم و غير مستقيم  تقسيم مي شود

الف : روش هاي غيرمستقيم

در ابتدا براي شناخت فرد مورد نظر بايد از افرادي كه با وي در تماس هستند اطلاعات لازم كسب شود .

منابع كسب اطلاع به روش غيرمستقيم عبارت اند از:

– تحقيق و بررسي از خانواده و چگونگي روابط خانوادگي و فاميلي. چون هر فردي تحت تأثير محيط خانواده به دنيا آمده و رشد كرده است و از آن فضاي فرهنگي و اجتماعي تأثير پذير بوده و هست.

۱- همسايگان

۳- تحقيق و شناسايي دوستان و نزديكان و رفقاي صميمي در محل زندگي و سكونت، محل درس و محل كار.

۴- محل تحصيل و شغل

۵- همكلاس ها و…

معمولاً كسي كه مي خواهد ازدواج كند بايد در اطراف و جوانب به تفحص و جستجو بپردازد و درباره خانواده و همكاران، همكلاسي ها و دوستان فرد تحقيق و بررسي كند و از بين افراد ذي صلاح براي تكميل اطلاعات خود اقدام كند.

براي انتخاب بايد در زمينه هاي اجتماعي – فرهنگي  – تحصيلات  – وضعيت مالي – اخلاق  و سن و شغل اطلاعات لازم كسب شود و فرد از نظر تطبيق وضعيت طرف مقابل با شرايط خودش بررسي هاي كافي به عمل آورد.

ب : روش هاي مستقيم

گفتگوي مستقيم (ولي تحت نظارت خانواده هاي دو طرف) با يكديگر و اگاهي يافتن  از نقطه نظرات همديگر درباره مسائل مختلف و آنچه در آينده مي تواند در زندگي مشترك تان تأثيرگذار باشد و كسب اطلاع از ميزان اهتمام وي نسبت به ملاك ها و معيارهاي معرفي شده.
بنابراين برخي اطلاعات را مي توان در غير از جلسه مشترك بدست آورد. در عين حال آنچه مهم است در چنين جلساتي موضوعات ومسائل را طرح كرد و از يكديگر بپرسيد و از ويژگيهاي يكديگر اطلاع بيشتري پيدا كرد

ودين اسلام  تحقيق و موشكافي  مستقيم زن و مرد را در صورتي كه قصد ازدواج داشته باشند مجاز دانسته است.

با توجه به مطالب فوق مطالعه حضوري از نظر ديدن و كسب اطلاعات قبل از ازدواج  (اگر هدف ازدواج باشد، نه كسب لذت) مانعي ندارد. پيغمبر اكرم (ص): در حديثي فرموده اند: «وقتي خداوند خواستگاري زني را به دل كسي انداخته باشد مانعي نيست كه او را بنگرد».

منابع

– مشاوره ازدواج و خانواده، تأليف سيد مهدي حسيني

– جوانان و ازدواج (روان شناسي رفتار زوج هاي جوان)، تأليف ا. كيهان نيا

– زناشويي راز خوشبختي، تأليف دكتر كاظمي خلخالي


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳ تير ۱۳۹۷ ] [ ۰۷:۵۹:۱۶ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

زناشويي

سلام من 6 اسفند پريودشدم تا14اسفند روز 2 فروردين 97 رابطه مقعدي داشتم كه مني كامل داخل مقعدم تخليه شد ونامزدم خودشو با دستمال پاك كرد من باكره هستم چندباري بعدش التشونو به التم از جلو ماليدن كه ارضا نشدن من نيم ساعت بعدش 2 تا قرص HD خوردم و دوازده ساعت بعدم دوتا خوردم البته قبل از رابطه مثل هرماه ورم شكم ودرد سينه قبل پريود داشتم الانم دارم با وجود پرده بكارت اينكه هيچ دخولي نداشتيم و تخمك گذاريمم نبوده وقرص اورژانسي درست مصرف كردم چقدر احتمال بارداري هست؟ ميتونم يك هفته بعد رابطه ازمايش خون بدم قابل اطمينان جوابش؟ توروخدا جوابمو زود بديد دارم سكته ميكنم كاش لونژيل ميخوردم ميترسم HD درصد موفقيتش پايين باشه

توسط roya1995 درحاملگي ·

 

با سلام
دوست گرامي
توجه كنيد كه شما باكره هستيد طبق گفته خودتون يك نكته ديگر اينكه شما رابطه مقعدي داشتيد در زماني كه اصلا موقع تخمك گذاري هم نبوده است كه بخواهد بارداري اتفاق بيفتد قرص هم مصرف كرديد پس احتمال بارداري صفر است مگر اينكه در رابطه اي كه داشتيد ماايع مني وارد واژن شده باشد و شما توجه نداشته باشيد ..
به هر حال جاي نگراني وجود ندارد .. چون شما تمام اقدامات لازم را انجام داده ايد منتهي گاهي بارداري حتي در شرايطي كه شما باكره باشيد ممكن است اتفاق بيفتد و بهتره به هر حال براي اطمينان خودتون يك ازمايش بدهيد و هميشه به خاطر داشته باشيد كه بايد از وسايل حفاظتي بهره ببريد

در اين مورد ميتونيد با متخصصين كانون مشاوران ايران، مشاوره تلفني/تخصصي داشته باشيد
02122689558
موفق باشيد


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳ تير ۱۳۹۷ ] [ ۰۷:۴۱:۴۲ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]
امروزه تمامي صاحبان مشاغل با ساخت تابلوي تبليغاتي و نصب آن بر سردر مغازه و محل كارشان به معرفي برند خود مي پردازند. همه ي افراد با عبور از مكان هاي عمومي و تجاري درگير تماشاي تابلوهاي تبليغاتي مي شوند. در واقع تابلوسازي يكي از مهم ترين روش هاي تبليغاتي مي باشد كه در كنار ساير روش هاي تبليغاتي به كسب و كار شما رونق مي بخشد.
درصد بالا در ديده شدن توسط تابلوهاي تبليغاتي:

تبليغات از طريق تابلو تبليغاتي كاملا با تبليغات در فضاي مجازي و اينترنتي متفاوت است. همانطور كه گفتيم تابلو هاي تبليغاتي معمولا براي سر در مكان هاي تجاري استفاده مي شود و روزانه عابرين بسياري از كنار اين تابلوها عبور كرده و اكثر عابرين به طور آگاه يا نا خود آگاه اين تابلو ها را مشاهده كرده وهمين مورد باعث مطرح شدن برند و در نهايت كسب درآمد مي شود.

مسلما مكاني كه داراي تابلو تبليغاتي مناسب در جهت معرفي برند خود باشد توجه مشتري را براي خريد جلب كرده و در مراجعه ي بعدي مشتري تاثير به سزايي خواهد داشت.
متفاوت بودن با رقبا:

مسلما رقباي مشغول به فعاليت در يك صنف براي معرفي محصول و برند خود تابلوهاي تبليغاتي از جمله تابلو حروف برجسته، تابلو چلنيوم يا تابلو استيل استفاده مي كنند اما چيزي كه باعث وجه تمايز بين آن ها مي شود شكيل بودن و كيفيت تابلوي تبليغاتي آن ها مي باشد و اين تاثير مستقيمي بر كسب درآمد آن ها و جذب مشتري خواهد داشت.
مدرن بودن تبليغات:

نصب يك تابلو تبليغاتي مدرن و كلاسيك مي تواند تصوير و ذهنيت مثبتي از يك برند را در ذهن مخاطب ايجاد كند. از تابلو هاي تبليغاتي مدرن مي توان به تابلو استيل، تابلو سه بعدي وكيوم، تابلو نئون پلاستيك، انواع تابلوهاي تبليغاتي جديد چلنيوم و ديگر حروف هاي برجسته اشاره كرد.

صاحبان مشاغل با توجه به نوع حرفه اي كه دارند بايد تابلوي مناسبي را براي محل كار خود در نظر بگيرند. به عنوان مثال تابلوي تبليغاتي يك مغازه موبايل فروشي نبايد همانند تابلوي آژانس مسكن باشد. در ارتباط با ساخت تابلو تبليغاتي بايد يك طراح گرافيك طرح تايلو را متناسب با شغل كارفرما طراحي كند.

تابلوسازي نه تنها باعث افزايش تعداد مشتريان شما مي شود بلكه كلاس كاري شما نيز به حساب مي آيد. در تابلوسازي داشتن هدفي روشن از ساخت آن در موفقيت تبليغات شما تاثيرگذار است. اگر شما سالهاست كه يك مغازه داريد و داراي مشتريان ثابتي نيز مي باشيد شايد تصور كنيد كه با داشتن مشتريان ثابت احتياجي به تبليغات بيشتر و نصب تابلو تبليغاتي بر سردر مغازه خود نخواهيد داشت، اما بايد اين نكته را درنظر داشته باشيد كه نصب تابلوي تبليغاتي مدرن و كلاسيك به افزايش اعتبار شما كمكي شايان خواهد كرد و از اين طريق توجه مشتريان جديد نيز به كسب و كار شما جلب شده و در درآمدزايي شما تاثير به سزايي خواهد داشت.

در واقع هر فروشگاهي با داشتن تابلو تبليغاتي هويت فروشگاه خود را آشكار ساخته و اگر داراي چندين شعبه در سطح شهر باشد باعث شناخته شدن هرچه بيشتر برندش مي شود.

اگر در تابلو تبليغاتي خود از نورپردازي استفاده نماييد باعث جلب توجه عابران مخصوصا در شب خواهد شد.

منبع : گروه توليدي ايمن نورتاب
 

موضوعات مشابه

Last edited by a moderator: ‏جمعه ساعت 00:58

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳ تير ۱۳۹۷ ] [ ۰۷:۳۰:۲۰ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

مراكز مشاوره به محلهايي اطلاق مي شود كه در آن ها خدمان مشاوره روانشناسي و بعضا روانپزشكي ارايه مي گردد. در اين مراكز تعدادي مشاور و روانشناس و روانكاو و روانسنج و … در زمينه هاي مختلف و با تخصص هاي گونان مشغول كار هستند لذا يكي از مهمترين مزاياي اين مراكز در دسترس بودن محدوده وسيعي ا ز خدمات روانشناسي در يك مجموعه و بدون نياز به مراجعه به ساير مكانهاست. به عنوان نمونه در اين مراكز شما ميتوانيد همزمان و در كنار مشاوره فردي از مشاوره خانواده و مشاوره كودك و نوجوان و بازي درماني و همچنين تست هاي روانشناسي مورد نياز در يك مجموعه بهره مند شويد.

 • مراكز مشاوره تهران
 • مراكز مشاوره كرج
 • مراكز مشاوره اصفهان
 • مراكز مشاوره شيراز
 • مراكز مشاوره تبريز
 • مراكز مشاوره بندرعباس
 • مراكز مشاوره اهواز
 • مراكز مشاوره مشهد

مراكز مشاوره مورد تاييد كانون مشاوران ايران


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳ تير ۱۳۹۷ ] [ ۰۷:۲۸:۰۷ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

استرس كنكور

سلام .... من چند روز ديگه كنكور دارم استرسم قبلا خيلي بالا بود الان خيلي بيشتر شده اونقدر كه تپش قلب زياده و كامل حس ميكنم فشار هم خيلي ميافته اكثرا طوري هست كه بدنم سسته و بي حالم.... امروز از استرس و فشار كل بدنم داشت ميلرزيد. خواهشا اگه پيشنهادي داريد بهم بگيد انجام بدم. خودم چيزي به ذهنم نميرسه. ولي با اين شرايط و استرس برم سر جلسه كنكور اوضاع بدم ميشه. دو ساعت خواستم بخوابم از استرس نتونستم شبا هم نميتونم بخوابم با اين كه خستم خوابم نميبره از استرس و تپش قلب .كل بدن داره ميلرزه وحالت تهوع دارم. نميخوام به پزشك مراجعه كنم چون احتمالا قرصايي كه ميخوان بدن مربوط ميشه به مغز و اينا و ريسكه خودش.

هر كي هر چي به ذهنش مياد بگه راه حلي هست بگه. ممنون
پ .ن: ss75 هستم پسووردم يادم رفته.

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳ تير ۱۳۹۷ ] [ ۰۷:۲۴:۵۳ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ]
.: Weblog Themes By tibablog :.

درباره وبلاگ

آموزش از طريق مشاوره پيش از ازدواج تا زوج درماني و مشاوره خانواده. راهنمايي و مشاوره تلفني ازدواج و خانواده مركز تهران و جنوب ۰۲۱۸۸۴۱۹۸۳۲ مركز مشاوره شمال و شرق ۰۲۱۲۲۲۴۷۱۰۰ شمال و غرب تهران ۰۲۱۲۲۳۵۴۲۸۲ مشاوره ازدواج و خانواده شامل آموزش مهارت هاي رفتار با همسر آينده خانواده همسر زوج درماني شناسايي فرد مناسب و از همه مهمتر اطمينان پيش از ازدواج از يك انتخاب درست است! عوامل زيادي در اين امر دخيل هستند كه بايد مورد بررسي و دقت نظر هنگام همسريابي و يا حتي دوست يابي قبل ازدواج به آن توجه كرد. رفع دعواي زن و شوهر و فرزندان اعتياد و مشاوره فردي
نويسندگان
لینک دوستان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 2
همه : 4037
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب