مشاوره خانواده ، ازدواج، كودك و نوجوان
مشاوره خانواده ، ازدواج، كودك و نوجوان ۰۲۱۸۸۴۱۹۸۳۲


يادگيري يك سرگرمي و يا يك كار پيچيده ديگر در دوران كودكي با كمك يك بزرگسال قابل اعتماد مي تواند در برابر وقوع يك اختلال شخصيتي (PD) بعدا در زندگي محافظت كند، مطالعاتي در شماره جاري مجله، توسعه و روانپزشكي گزارش مي دهد .

صرف وقت با يك كودك با خواندن با آنها، كمك به مشق شب و يا آموزش مهارت هاي سازماني آنها كمك مي كند تا سلامت روان شناختي بهتر را در بزرگسالي به وجود آورند.

"ارتباط جدي بين فردي و مهارت هاي اجتماعي كه كودكان از داشتن مشاغل فعال و سالم با بزرگسالان ياد مي گيرند، باعث پيشرفت روان شناختي مثبت مي شوند"، نويسنده Mark Research، دانشمند برجسته Mark F. Lenzenweger، استاد برجسته علوم باليني، علوم اعصاب و روانشناسي شناختي در دانشگاه بينگمتن، دانشگاه نيويورك "با اين حال، يك كودك، سيستم وابستگي خود را - ارتباط آنها با جهان مردم - توسعه مي دهد. بدون آن، راه ارتباطي كودك با ديگر انسان ها مي تواند به شدت تحت تاثير قرار گيرد. همانطور كه متوجه شدم، اين نقص است كه پيش بيني مي كند ظهور علائم اختلال شخصيت اسكيزوئيد در بزرگسالان و فراتر از آن ".

لنزوجر مي گويد كه اهميت واقعي يافته هاي او اين است كه ارزش فعال شدن فرزند را در طول سال هاي شكل گيري خود، به ويژه در اين سن مراقبت روزانه، تلويزيون، فيلم ها و بازي هاي مبتني بر واقعيت مجازي مبتني بر وب، تأكيد مي كند.

"از طريق درجه غني پروسه هاي پروگزيمال يا به سادگي، تعاملات عموما با يك روابط بين فردي و شخصي با يكديگر مرتبط است؛ يك بزرگسال قابل توجه - معمولا يك والد، اما مي تواند همچون يك مراقب يا الگو نقش ايفا كند - Lenzenweger گفت: "يك تجربه غني تر، متمايز و كامل رواني".

اين روابط تمايل به همكاري با ديگران را تقويت مي كند كه پايه روحي تجربه ي انسان است. اما براي برخي از افراد مبتلا به ديابت، اين تمايل به برقراري ارتباط با ديگر افراد به طور چشمگيري وجود ندارد. لنزوئگر، همراه با اين سوال كه چرا اين اتصالات اتفاق نمي افتد، پرسش ديگري را مطرح كردند: چه اتفاقي مي افتد وقتي انجام مي دهند.

وي گفت: "سال ها، محققان پيش بيني كرده اند كه آيا عناصر موجود در محيط زيست مي تواند خطر يا خطر ابتلا به بيماري قلبي را ايجاد يا افزايش دهد." "به عنوان مثال، آسيب هاي دوران كودكي به عنوان مهم شناخته شده است. با اين حال، تا به امروز، هيچ تحقيق قبلي نشان داده است كه اگر چه در حال حاضر، عوامل محافظت كننده در مقابل PD - تا كنون كمك مي كنند."

با اين حال، واژگان حياتي در همه اينها، تاثيرات ژنتيكي - گرايش هاي ارثي ما است كه پاسخ هاي روانشناختي و رفتاري ما را به نوع شرايط و استرس كه زندگي را به طور مداوم به ما مي اندازد، رد مي كند. آيا تجربه يك پروگزيمال غني در زندگي زودهنگام باعث رشد سيستم وابستگي شديد و تعديل شخصيت سالمتر در بزرگسالي مي شود؟ مطالعه Lenzenweger نشان مي دهد كه اين در واقع اين مورد است.

"حتي زماني كه ما در ويژگي هاي شديد مانند خشم، ترس و ناراحتي، كه از فرزند دشوار و چالش انگيز مطرح شده است و ممكن است با افراد ديگر ارتباط برقرار كنيم، هنوز متوجه شديم كه داشتن ارتباط قوي با يك بزرگسال قابل توجه، لنزوئگر گفت: "تاثير در توسعه دارد." "اين بدان معني است كه نقش فرايندهاي پروگزيمال در توسعه كودك به سادگي به معناي آن نيست كه او ارتباط آسان و بنابراين گيرنده توجه فراگير بزرگسالان است."

داستان هاي مربوطه

با كشف داده ها از مطالعه طولي خود از اختلالات شخصيت (LSPD)، كه در سال 1991 آغاز شد و اولين نوع آن بود كه توسط موسسه ملي سلامت رواني تامين مي شد، لنزوگر قادر به انجام يك تحليل چند بعدي بود كه او را قادر به استفاده از زمان به عنوان يك اهرم تحقيق مهم. با استفاده از رويكرد چندوجهي علمي قدرتمند براي مطالعه افراد در طول زمان، LSPD Lenzenweger در موقعيت نسبتا جديدي قرار دارد كه بتوان گفت كه چگونه افراد در طي آن دوره تغيير مي كنند. او همچنين مي تواند به تعيين دقيق آنچه كه عناصر در تعيين نتيجه نهايي در بزرگسالي مهم است، به ويژه در ارتباط با اختلالات شخصيت.

خيانت همسر|زن|شوهر|به همسرم 

به گفته لنزوجر، اين مطالعه نه تنها اين است كه زمين جديدي را در پژوهش PD بررسي مي كند، بلكه نشان دهنده تغيير دريا در روش هاي تحقيقاتي است. قبل از شروع LSPD، مطالعات موجود به سادگي از روش هاي آزمون مجدد استفاده مي كردند - كه در آن مردم يك بار و بعد از آن دوباره بررسي مي شدند. رويكرد Lenzenweger براي مدت زمان طولاني ترتيب مي دهد و از طيف وسيعي از اندازه گيري ها استفاده مي كند، كه درك بهتر از ارتباط بين دوران كودكي و بزرگسالي را ارائه مي دهد. او قصد دارد همه اين موارد را در چند سال آينده دوباره ارزيابي كند تا گروه هاي خود را در اواخر دهه 30 وارد كنند.

لنزوجر همچنين اميدوار است اطلاعات ژنتيكي (DNA) از همه افراد را امتحان كند تا به فهميدن عوامل ژنتيكي كه ممكن است پيش بيني تغيير و ثبات در شخصيت و اختلال شخصيت در طول زمان را كمك كند. اين نوع جمع آوري داده ها همچنين براي مطالعه PD نيز جديد است، به اين ترتيب كه Lenzenweger بار ديگر به سرزمين ناشناخته در اين زمينه وارد مي شود.

لنزوجر گفت: "اين رويكرد جديد، كه شامل ژنتيك است، به ما يك ايده بسيار بهتر از نحوه انجام دادن موضوعات را در اختيار ما مي گذارد، زيرا با چيزهاي پيچيده اي كه در جريان زندگي ادامه مي يابد، مواجه مي شوند." "اين شامل ازدواج، طلاق، بيماري، بيماري، سلامتي، تولد، شغلي، بيكاري، و چالش هاي اقتصادي است. تمركز بر اين عوامل، چه بيولوژيكي و چه اجتماعي، يك پنجره واضح تر در مورد چگونگي تغيير وضعيت شخصيت و شخصيت در طول عمر را فراهم مي كند ما يك بينش واضحتري در قلمرويي كه عمدتا ناشناخته باقي مانده است. "


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۴ اسفند ۱۳۹۷ ] [ ۰۲:۰۶:۴۸ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]


محققان UCLA، دانشگاه ميامي و Cal State، Fullerton از طريق استفاده نوآورانه از سوابق تلفن همراه متوجه شدند كه زنان در طول تخمك گذاري از تماس با پدران خود جلوگيري مي كنند.

مارتي هادسون، استاد ارتباطات UCLA كه در آزمايشگاهش تحقيق انجام شده است، گفت: "زنان به پدران خود با كمترين اغلب در اين روزهاي باروري روزگار مي خوانند و با پدرانشان زودتر تماس مي گيرند.

از آنجا كه آنها دسترسي به محتويات تماس ها را نداشتند، محققان نمي توانند بفهمند كه چرا تخمك گذاري زنان به نظر مي رسد براي جلوگيري از گفتگوي پدر و دختر. آنها مي گويند كه رفتار ممكن است با يك انگيزه ناخودآگاه انگيزه اي براي جلوگيري از كنترل مردان در زماني كه زنان بيشتر بارور هستند. اما يك انگيزه اوليه ممكن است در محل كار باشد: انطباق تكاملي براي جلوگيري از زاد و ولد.

به هر حال، محققان مي دانند كه يافته ها با تحقيقات گذشته در مورد رفتار حيوانات ديگر، زماني كه در بارورترين آنها هستند، سازگار است.

دبرا ليبرمن، استاد روانشناسي دانشگاه ميامي، گفت: "متخصصان زيست شناسي تكامل يافته دريافته اند كه زنان در گونه هاي ديگر از تعاملات اجتماعي با مردان مذكر در دوره هاي باروري بالا جلوگيري مي كنند." "رفتار به مدت طولاني توضيح داده شده است به عنوان وسيله اي براي جلوگيري از درهم زدن و پيامدهاي منفي مرتبط با آن، اما تا زماني كه مطالعه ما انجام نشد، هيچ كس نمي دانست كه آيا الگوي مشابهي در زنان وجود داشته است."

يافته ها در آخرين شماره " علوم روانشناختي " ، يك مجله برجسته علمي بررسي شده است.

اين مطالعه بر پايه ي شواهدي از شيوه هاي ظريف و قابل توجهي كه رفتار ناخودآگاه توسط رويكرد و دستيابي به تخمك گذاري را تحت تاثير قرار مي دهد، تغييري فيزيكي است كه در انسان هيچ گونه ظاهري بيروني از خود ندارد. تحقيقات نشان مي دهد كه زنان تمايل بيشتري به پوشيدن لباس هاي شيك تر دارند تا جايي كه صداي آنها را تغيير مي دهد، راه هايي را كه مردان جذاب تر از آن هستند، و احتمالا بيشتر از اينكه همسران خود را در هنگام بالا بودن نسبت به دوره هاي باروري پايين چرخه قاعدگي. تحقيقات همچنين نشان داده است كه زنان در طول دوره هاي باروري بيشتر به مردان مبتلا مي شوند كه سلامت و رفتار آنها سازگار با مردانگي است، به ويژه اگر آنها قبلا به مردان با اين ويژگي ها نچسبند.

براي آخرين تحقيق، محققين سوابق تلفن همراه 48 زن بين 18 تا 22 ساله يا نزديك به ارتفاع سالهاي باروري زن را بررسي كردند. محققان طي دوره يك دوره صدور صورتحساب تلفن همراه، تاريخ و مدت تماس با دو نفر مختلف را ذكر كردند: پدران و مادرانشان. پس از آن، مدت زمانهاي روز را با توجه به روزهاي بالا و پايين باروري زن در طي آن دوره صورتحساب شناسايي كردند.

زنان در طول روزهاي باروري چرخه خود، حدود دوسوم احتمال داشت كه با پدران خود تماس بگيرند، زيرا آنها در طول روزهاي كم باروري با آنها تماس مي گرفتند. با اين حال، باروري زنان تأثيري بر احتمال پدراني كه آنها را به عهده نمي گيرند تاثير نگذاشته است. زنان همچنين با پدران خود براي زمان كمتري در باروري بالا صحبت كردند، صرف نظر از اينكه چه كسي تماس را آغاز كرد، با متوسط ​​باروري 1.7 دقيقه در روز با باروري بالا نسبت به 3.4 دقيقه در روز در باروري پايين، صحبت مي كرد.

داستان هاي مربوطه

محققان بر اين باورند كه زنان بارور مي توانند از پدران خود اجتناب كنند، زيرا پدران ممكن است بيش از حد به چشم زدن به زننده هاي بالقوه مرد توجه داشته باشند. اما اطلاعات آنها برخي از اين احتمال را ترديد مي كنند. به احتمال زياد، آنها نتيجه مي گيرند كه مانند زنان ديگر گونه ها، زنان داراي مكانيزم هاي روان شناختي ساخته اند كه به محافظت در برابر خطر ابتلا به توليد كودكان كمتر سالم كمك مي كند و زماني كه بستگان ژنتيك نزديك مي شوند، رخ مي دهد.

ليبرمن گفت: "در انسان، زنان تنها در مدت زمان كوتاهي در چرخه قاعدگي بارور مي شوند." "تصميمات جنسي در اين زمان حياتي هستند زيرا ممكن است منجر به بارداري و تعهد بلند مدت براي بالا بردن كودك شود. به همين دليل حس مي شود كه زنان ارتباطات خود را با خويشاوندان ژنتيكي مرد، كه همسران نامطلوب دارند، كاهش مي دهند."

عدم تمايل به گفتگو با پدران مي تواند به انگيزه اي براي جلوگيري از كنترل همه والدين در طي تخمك گذاري منجر شود. در حقيقت، محققان دريافتند كه زنان در طول اين دوره از تماس هاي تلفني خود با مادرانشان افزايش يافته اند و اين الگو براي زنان بسيار حساس به مادرانشان بيشتر است. در باروري بالا، زنان ثابت كردند كه چهار بار بيشتر از مادرانشان با آنها تماس مي گيرند و آنها را به تلفن هاي پدران خود مي رسانند، كه در طول روزهاي كم باروري وجود ندارد. علاوه بر اين، زنان در طول روز باروري روزانه به طور متوسط ​​4/7 دقيقه در روز با تلفن همراه خود با ميانگين باروري 4/2 دقيقه در روز صرف مي كنند.

ناسازگري و پرخاشگري

اليزابت پيلزورث (Elizabeth Pillsworth)، كه همچنين به مطالعه كمك كرده است، توضيح داده شده است.

Pillsworth، استاديار انسان شناسي تكاملي در دانشگاه ايالتي كاليفرنيا، Fullerton، گفت: "آنها ممكن است مادران را به عنوان تابلوهاي صوتي براي تصميم گيري هاي احتمالي در نظر بگيرند كه در اين زمان چرخه آنها در نظر مي گيرند." "مامان تجربه بسيار بيشتري از آنها دارد. مخصوصا براي آن دسته از زنان كه نزديك مادرانشان هستند، مي توانيم تصور كنيم كه آنها مي گويند:" هي مامان، من فقط اين پسر ناز را ديدم، چه فكر مي كنيد؟ "

به هر حال، يافته ها نشان مي دهد كه زنان به طور ناخودآگاه در طول بارورترين دوره هاي خود به رفتار رفتار مي كنند كه شانس باروري را افزايش مي دهد و همچنين به طور بالقوه با همسر مناسب ژنتيكي انجام مي شود.

او گفت: "ما خودمان را به عنوان رهايي از نيروهاي بيولوژيكي كه رفتار حيوانات را رد مي كنيم، مي دانيم." "اما اين نشان مي دهد كه تصميمات ما هر روزه هنوز هم به عوامل باستاني وابسته است كه براي هزاران سال بر بقاي و تكثير تاثير گذاشته است."


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۴ اسفند ۱۳۹۷ ] [ ۰۲:۰۳:۳۱ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

با توجه به تحقيقات جديد، يك قاشق چاي خوري مي تواند به اندازه كافي براي خنك شدن خنك شود، حداقل براي مدت كوتاهي.

يك مطالعه نشان داد افرادي كه يك ليمو نوشيدني شكر شيرين شده با قند داشتند، چند دقيقه بعد از حمله به يك غريبه كمتر از افرادي كه ليموناد را با يك جايگزين شكر مصرف كردند، رفتار مي كردند.

محققان بر اين باورند كه همه اينها بايد با گلوكز، يك قند ساده كه در جريان خون ايجاد شده است، انرژي را براي مغز فراهم كند.

براد بوشمن، يكي از نويسندگان اين مطالعه و استاد ارتباطات و روانشناسي در دانشگاه ايالتي اوهايو گفت: "اجتناب از تحريكات تهاجمي، كنترل خود را مي گيرد و كنترل خودكامه انرژي زيادي به بار مي آورد. گندم فراهم مي كند كه انرژي در مغز است."

"ليموناد نوشيدن شيرين كمك كرد تا انرژي كوتاهمدت مورد نياز براي جلوگيري از تسريع در ديگران فراهم كند."

بوشمن گفت، اين يافته بيشتر از يك كنجكاوي پزشكي است. در دو مقاله منتشر شده او و همكارانش مطالعات متعددي انجام دادند كه نشان مي دهد افرادي كه دچار متابوليسم و ​​يا استفاده از گلوكز در بدنشان هستند، شواهد بيشتري از تجاوز و تمايل كمتر به ديگران را نشان مي دهند.

مشكل اين است كه تعداد افرادي كه دچار متابوليسم گلوكز - به ويژه افرادي كه مبتلا به ديابت هستند - به سرعت در حال افزايش است. از سال 1980 تا 2008، تعداد آمريكاييان مبتلا به ديابت بيش از سه برابر شده است (از 5.6 ميليون نفر به 18.1 ميليون نفر).

بوشمن گفت: "ديابت ممكن است نه تنها به خودتان آسيب برساند بلكه براي جامعه بد است." "متابوليسم سالم گلوكز ممكن است به يك جامعه مسالمت آميز تر كمك كند تا مردم با سطح بالاتري از انرژي براي كنترل خود كنترل كنند."

بوشمن تحقيقات ليموناد را با C. Nathan DeWall و Timothy Deckman از دانشگاه كنتاكي و متيو گاليلوت از SUNY-Albany انجام داد. اين به صورت آنلاين در مجله رفتار تهاجمي ظاهر مي شود و در نسخه چاپي آينده منتشر خواهد شد.

در اين مطالعه 62 دانشجوي كالج به مدت سه ساعت به كاهش بي ثباتي گلوكز پرداختند. آنها گفته شدند كه در يك مطالعه تست طعم شركت كنند و سپس زمان واكنش آنها را در يك آزمايش كامپيوتري در برابر يك حريف ارزيابي كنند.

نيمي از شركت كنندگان ليموناد شيرين شده با شكر داده شد، در حالي كه ديگران ليموناد با جايگزين شكر داده شدند.

پس از هشت دقيقه انتظار براي اينكه گلوكز در جريان خون خود جذب شود، شركت كنندگان در آزمايش واكنش شركت كردند.

تست واكنش در مطالعات ديگر به عنوان شيوه اندازه گيري تجاوز شناخته شده و مورد تاييد قرار گرفته است. شركت كنندگان به آنها گفته شد و يك همسر ناشناس يك دكمه را در سريع ترين زمان ممكن در 25 محاكمه فشار مي دهد و هر كسي كه كندتر از طريق هدفون هاي خود يك انفجار سر و صداي سفيد دريافت مي كند.

در ابتداي هر محاكمه، شركت كنندگان ميزان سر و صدايي كه شركاي خود را دريافت مي كنند تعيين مي كند، اگر آن ها كندتر باشند. نويز در مقياس 1 تا 10 - از 60 دسيبل به 105 دسيبل (در حدود همان حجم به عنوان يك زنگ دود) رتبه بندي شد.

در حقيقت، هر شركت كننده 12 مورد از 25 آزمايش را به طور تصادفي تعيين كرد.

پرخاشگري با شدت سر و صدا توسط شركت كنندگان انتخاب شد در اولين آزمايش - قبل از آنها توسط شريك خود تحريك شد.

نتايج نشان داد كه شركت كنندگان كه ليموناد شيرين شده با شكر را نوشيدند، رفتار تهاجمي بيشتري نسبت به افرادي كه ليموناد را با جايگزين شكر نوشيدند، رفتار مي كردند. كساني كه نوشيدني شكر شيرين را نوشيدند، ميزان متوسط ​​نويز را به ميزان 4.8 در صد از 10 انتخاب كردند، درحاليكه افراد داراي جايگزين شكر به طور ميانگين 6.06 بود.

بوشمن گفت: "به نظر ما، اين اولين مطالعه است كه مي گويد افزايش سطح گلوكز مي تواند رفتار تهاجمي واقعي را كاهش دهد."

"مطمئنا، مصرف شكر نبايد به عنوان يك پانزدهايي براي جلوگيري از تجاوز به شمارفته شود، اما نتايج نشان مي دهد كه افرادي كه به نظر مي رسد" با ضربه زدن "با تجاوز، ممكن است نياز به تقويت انرژي ذهني خود داشته باشند، به طوري كه آنها مي توانند انگيزه هاي تهاجمي خود را از بين ببرند."

داستان هاي مربوطه

در دو مطالعه ديگر در همان مقاله، محققان نشان دادند كه چگونه مشكلات متابوليسم گلوكز ممكن است به مشكلات در سطح اجتماعي تبديل شود. با استفاده از داده هاي سال 2001، محققان دريافتند كه ميزان ديابت براي هر يك از 50 ايالت با ميزان خشونت جرم مرتبط است. اين كشورها كه ميزان ديابت را بالا مي برند، همچنين نرخ قتل، تجاوز، تجاوز و سرقت بيشتر، حتي پس از كنترل نرخ فقر در هر ايالت، بيشترين ميزان را دارند.

او گفت: "اين نشان مي دهد كه ديابت جرم خشونت آميز را پيش بيني نمي كند، زيرا فقر به ديابت و جرايم خشونت كمك مي كند." "ديابت و خشونت همبستگي واقعي دارند."

در تجزيه و تحليل جداگانه، محققان آزمايش كردند كه آيا يك مشكل پزشكي ديگر مرتبط با متابوليسم گلوكز با خشونت در سراسر جهان مرتبط است.

آنها در جمعيت 122 كشور در سراسر جهان ميزان شيوع آنزيمي به نام گلوكز 6-فسفات دهيدروژناز را بررسي كردند. اين آنزيم مربوط به متابوليسم گلوكز است. اين شايع ترين كمبود آنزيم در جهان است كه بيش از 400 ميليون نفر را مبتلا مي كند.

كشورهايي كه سطح بالاتري از اين اختلال را دارند نيز كشتار خشونت آميز بيشتري داشتند، حتي در خارج از جنگ.

بوشمن گفت: "با هم، اين مطالعات نشان مي دهد انواع مختلفي از شواهد مربوط به كاهش گلوكز و ديگر مشكلات متابوليسم گلوكز با تجاوز و خشونت است.

يافته هاي بيشتر در مجموعه ديگري از مطالعات تأييد شده است، اخيرا در مجله "Personality and Differences" منتشر شده است.

در اين مقاله، بوشمن و DeWall همراه با ريچارد پاند، محقق دانشگاه كنتاكي، شركت كنندگان كاملي از چك ليستي كه معمولا مورد استفاده قرار مي گيرند و مورد تاييد قرار مي گيرند و تعداد و شدت علائم ديابت نوع 2 را اندازه گيري مي كنند، مانند بي حسي در پا، ضعف نفس در شب، و احساس كلي خستگي. در سه مطالعه جداگانه، شركت كنندگان همان اقدامات مختلفي را از تمايل خود براي بيهوش كردن ديگران به عمل آوردند.

در هر سه اقدام، افرادي كه سطح بالاي علائم ديابت داشتند، كمتر از ديگران براي گناهانشان آمرزش مي دادند.

در يك مطالعه چهارم، شركت كنندگان در يك بازي معضل زنداني شركت كردند، كه اغلب براي درك چگونگي برخورد با اختلافات مورد استفاده قرار مي گيرد. در اين نسخه، شركت كنندگان مجبور بودند انتخاب كنند كه آيا در يك بازي كامپيوتري همكاري يا رقابت با يك شريك غيرقابل مشاهده داشته باشند.

بوشمان گفت: "ما به ويژه در مورد اينكه شركت كنندگان پاسخ دهند هنگامي كه شريك زندگي خود را در يك اقدام متقاعد كننده و غيرمستقيم در هنگام بازي آغاز كردند، علاقه مند شد." "آيا آنها شريك خود را ببخشند و يا آنها حاضر به همكاري نمي شوند؟"

مشاوره طلاق آنلاين

نتايج نشان داد كه افرادي كه علائم ديابت را بالاتر مي برند، احتمال ابتلا به يك شريك بدون همكاري در مقايسه با افرادي كه علائم ديابت را پايين مي آورند كمتر است.

بوشمن گفت: "اين مطالعات شواهد بيشتري نشان مي دهد كه علائم ديابت ممكن است دچار مشكل در نحوه ارتباط افراد با يكديگر در روز به روز شود."

"اين يك بهانه نيست - ديابت به اين معنا نيست كه مردم مجبور به اعمال تهاجمي باشند، اما ممكن است سبب نگراني در مورد اين رفتارها شود."

"با افزايش ميزان ديابت در سراسر جهان، اين چيزي است كه بايد همه ما را مورد توجه قرار دهد."


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۴ اسفند ۱۳۹۷ ] [ ۰۱:۵۹:۱۳ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

سلام. من 23 سالمه. دانشجوي سال آخر فوق ليسانسم. دارم واسه دكترا هم اقدام مي كنم. هم ليسانس و هم ارشدم رو تو بهترين دانشگاه ها خوندم. اما محيط آكادميك رو هميشه ترجيح دادم به كار كردن. حتي كار هم نيست اصلا. كه من بگم تو جامعه كار ريخته و من نميرم سمتش. اما خانواده م به جاي افتخار كردن به اينكه دخترشون داره بهترين رشته و بهترين دانشگاه تحصيل ميكنه، دارن مدام سركوفت ميزنن بهم. واقعا ديگه نميدونم چيكار كنم. چند روز پيش مامانم يكي از دوستانم رو اتفاقي ديده. و اونم نميدونم به دروغ گفته يا راست. به مامانم گفته به تازگي استخدام شده و درآمدش حدود پنج ميليونه. و از اون موقع روزگار من سياه شده . مدام دارم سركوفت ميخورم. خيلي روزام تنگ و سياه شده. من دارم همه تلاشم رو ميكنم. اما هيچ حمايت روحي و مالي نميشم. مدام دارم مقايسه ميشم.. گاهي فقط به مرگ فكر ميكنم. شايد تنها راه همين باشه… تا يكم كمتر مقايسه بشم…..


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۱۳:۱۹ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]
ديانا و دني كوچولو

دانيال برادر ديانا سگ كوچكي داشت به اسم دني …

روزي دانيال به ديانا گفت: خواهر جان، من براي چند روزي بايد بروم مسافرت؛ آيا ميتواني از دني كوچولو مراقبت كني؟

ديانا با خوشحالي گفت: چرا كه نه؟! من دني را خيلي دوست دارم …

برادرش به ديانا گفت: پس امروز تو مسئول دني كوچولو هستي، خيلي از او مراقبت كن و رفت …

روز بعد ديانا با تكان هاي دني كوچولو از خواب بيدار شد، فهميد كه بايد دني را ببرد بيرون تا دست شويي كند …

پس از اينكه دني دست شويي كرد، ديانا فضولات او را جمع كرد و دور ريخت و بعد دست هايش را شست و غذاي دني را به او داد …

پس از اينكه دني سير شد، او را با شامپوي مخصوص حيوانات شست، در حين حمام، دني كوچولو، خودش را تكان داد تا كاملاً خشك شد …

اي دني بازيگوش، مرا خيس كردي!!!

عصر كه شد، ديانا به دني گفت: دني؟ دني كوچولو؟ ميخواي ببرمت پارك؟!

دني، با اشتياق دمش را تكان داد. ديانا كاپشن دني را تنش كرد تا سرما نخورد، ولي همين كه در خانه را باز كرد، دني كوچولو به سرعت به سمت خيابان دويد …

اتوموبيلي كه از دور مي آمد به شدت مقابل دني ترمز زد و با ناراحتي سرش را از پنجره بيرون آورد و گفت: آهاي دختر كوچولو، قلاده اش كو؟! نزديك بود سگ بيچاره بميرد!!!

ديانا، دني كوچولو را در آغوش گرفت و خدا را شكر كرد كه او سالم است.

پس از آن به خورش قول داد كه هيچ وقت بدون قلاده دني كوچولو را بيرون نبرد.

منبع:مقالات كانون مشاوران ايران


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۱۰:۰۶ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

دوست پسر زنم

پژوهش ها حاكي از اين است كه يك سوم از زنان متاهل روابط نامشروع دارند و نمي دانند چگونه بدرفتاري مي كنند.

سوابق ازدواج و طلاق در سال هاي اخير توسط ارگان هاي مربوطه ثبت شده است.

اين رقم ها در سال اخير در مقايسه با سال قبل كاهش ده درصدي نرخ ازدواج را نشان مي دهد.

اين در حالي است كه نرخ طلاق همچنان افزايش مي يابد. در دهه گذشته، نرخ طلاق همچنان افزايش يافته است.

اين آمار نشان مي دهد كه در ايران از هر پنج ازدواج سه مورد طلاق گرفته شده است.

براساس اين آمار، طلاق در شهرهاي بزرگ مانند تهران بالاتر از شهرهاي كوچك تر و نيز نواحي روستايي مي باشد.

و پايين ترين طلاق در نواحي عشايري ثبت شده است.

همچنين نرخ طلاق مختلف براي زمينه هاي مختلف اقتصادي و فرهنگي وجود دارد.

 • طلاق به تنهايي از سوي جامعه آسيب ديده رخ مي دهد.
 • و از سوي ديگر بسياري از آسيب هاي اجتماعي در طلاق ريشه دارد.
 • ازدواج به صورتي غيرقابل حل است و جوانان صرفا به دنبال ازدواج هستند .
 • و اين موضوع را درك نمي كنند. رسانه ها نيز غير قابل انكار هستند.

مقالات سايت توسط تيم تخصصي مشاوران و روانشناسان “كانون مشاوران ايران “تهيه و پشتيباني شده است.

 دوست پسر زنم

دلايل طلاق

مهم ترين دلايل طلاق عبارتند از: ناتواني جنسي مردان، ازدواج اجباري، سن بيشتر دختر از پسران، اختلافات در سال هاي اوليه ازدواج.

طلاق مد شده است و هر كس دليل خاص خود را دار مثلا برخي مي كونيد رابطه دوست پسر زنم با او باعث جدايي ما شده است.

هنگامي كه مردم پس از طلاق در جامعه جشن مي گيرند، نمي توانند انتظار داشته باشند كه اخلاق پايدار باشند و روابط پايدار را برقرار كنند.

يكي از دلايل عدم طلاق، خوشبختي در جامعه است. در جامعه اي كه خوشبختي وجود ندارد، طلاق رو به افزايش است.

همراه با رسانه ها، مانند تلويزيون، كه دائما خشونت و غم و اندوه را تحريك مي كنند، به جاي يك مكالمه كه روابط را تقويت مي كند.

مطالبات مادي در زندگي مشترك

 • مطالبات مادي از قدرت مردان و زنان در چشم زنان به عنوان يكي از علل درگيري است.
 • در ميان زنان رابطه ي بيروني وجود دارد. زنان به روابط نامشخصي نياز دارند.
 • نتايج تحقيق در دانشگاه هاي خارجي بر روي زنان متاهل نشان مي دهد.
 • كه روابط خائنانه و غيرقانوني افزايش چشمگيري يافته است.
 • اين تحقيق نشان مي دهد كه اين افراد مرتكب اشتباه نمي شوند.
 • علت اصلي اين خيانت ها نارضايتي جنسي و عدم تامين مالي است.
 • پايبندي به ارزش هاي اخلاقي، معنوي و عاطفي طلاق را كاهش مي دهد.
 • و كاهش پايبندي بستر بسياري از اختلافات و طلاق است.
 • در ميان مردان بين سي و پنج تا چهل و پنج ساله، ازدواج علت بسياري از طلاق هاست.

دلايل طلاق زوجين

همچنين طلاق هايي در ميان افرادي كه دور از خانه هستند براي مدت زمان طولاني است.

اين افراد گاهي اوقات حدود يك روز در ماه هم كنار هم نيستند و طلاق و حتي خيانت در بين ان ها وجود دارد.

گاهي اوقات كلاس اجتماعي طلاق مي گويد طلاق در هر طبقه اجتماعي متفاوت است.

طلاق در طبقه متوسط ​​شايع است و در طبقه پايين جامعه، نرخ طلاق كم تر است.

يكي از دلايل طلاق، طبقه متوسط ​​افراد است.

 • وابستگي اقتصادي و سنت هاي قوي پيشگيري از طلاق را به دنبال دارند.
 • در طبقات بالا، زنان از رفاه اجتماعي بهره مند مي شوند.
 • اما كمتر احتمال دارد كه طلاق بگيرند.
 • اما در طبقه متوسط ​​زنان شاغل غير متكي به مرد خود هستند.

 

دوست پسر زنم1

پايين ترين نرخ هاي طلاق

پايين ترين نرخ هاي طلاق در بين فرهنگي ها و افراد فرهيخته ثبت شده است.

يك دهم از طلاق در پرستاران و كارمندان اداري وجود دارد.

مطالعه اي انجام شده در سال هاي اخير نشان مي دهد.

كه نيمي از بيماران بستري در بيمارستان به علت آسيب هاي ناشي از آسيب دستگاه تناسلي بوده است.

و و نيمي از آنها را در زمان خيانت تجربه كردند. پژوهش گران مي گونيد كه مرد ها ممكن است .

 • در هنگام انجام خيانت به همسر خويش و يا در هنگام رابطه نامشروع خيلي هيجان زده شوند.
 • و ايجاد رابطه در محل نامناسب انجام گيرد. ما درباره مسائل و آسيب هاي دختران زياد به شما گفتيم.
 • اما اين بار ممكن است بد نباشد نگاهي متفاوت به اين موضوع داشته باشيم.
 • دختران چه فكري در مورد دوستي با يك پسر مي كنند و اين دوستي در پسران چيست؟
 • دختران گمان مي كنند كه ديدگاه پسران همان است كه ان ها دارند.

شناخت ذهنيت جنس مخالف

اساس دوستي شناختن ديدگاه ها و ذهنيت جنس مخالف در برخورد با حوادث و رويدادها است.

به طوري كه اين تجربه را مي توان در زندگي مشترك استفاده كرد.

اما اين يك اصل گمشده در دوستي دختران و پسران است.

دختران تصور مي كنند كه پسران احساسات عاطفي دارند، و پسران نيز فكر مي كنند .

كه خانم ها نيازهاي جنسي فراواني دارند.

پسران روابط دوستي خود توجه بيشتري به ميل جنسي و غريزي خود مي كنند.

 • و پس از رابطه جنسي، آنها از نظر جنسي وابسته مي شوند.
 • به اين معني كه سكس در آنها براي ان ها مهم تر است.
 • آنها براي رسيدن به اين نياز به شانس در همه جلسات بعدي نگاه خواهند كرد .
 • و اين رابطه تا زماني ادامه مي يابد .
 • كه طرف مقابل به اين نياز پاسخ دهد.
 • اما هرگاه طرف مقابل مقاربت جنسي را رد كنند.
 • رفتار يا گفتار پسر تغيير كرده است.
 • يا ادامه مي يابد و يا رابطه از هم فرو مي پاشد.

پس در نهايت مي توان گفت كه:

حرف بسياري از مردان در مورد دوست پسر زنشان براي جدايي عاطفي و طلاق در ميان ان ها درست است و علت اصلي اين روابط هستند.

 

منبع: فارس پاتوقادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۰۶:۰۴ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]
تابلو ترموود :

امروزه ساخت تابلوي تبليغاتي به شيوه هاي متعددي صورت مي پذيرد . يكي از پركاربردترين نوع تابلو هاي تبليغاتي ، تابلوهايي هستند كه بر مبناي حروف برجسته ساخته مي شوند مانند تابلو چلنيوم . حروف برجسته پس از ساخت و آماده شدن بر روي يك زيرساز نصب مي گردند . زيرسازهايي كه براي نصب تابلو تبليغاتي بكار مي رود از جنس چوب و يا پلكسي گلاس مي باشد . پلكسي در برابر شرايط محيطي بسيار مقاوم مي باشد و دچار تغيير رنگ نمي شود اما براي اينكه يك تابلوي تبليغاتي چوبي داشته باشيم و بتوانيم حروف برجسته را برروي آن نصب كنيم نياز به يك چوب مقاوم همچون ترموود داريم ، تابلو چوبي يا همان تابلو ترموود يكي از كلاسيك ترين و شيك ترين نوع تابلوهاي تبليغاتي است كه مي توان هر نوع حروف برجسته همچون نئون پلاستيك ، استيل و چلنيوم را بر روي آن نصب نمود. ترموود علاوه بر تابلوهاي تبليغاتي بيشترين كاربرد را در نما و دكوراسيون داخلي ساختمان دارد . مي توان از ترمووود به عنوان چوب نما استفاده كرد و نماي چوبي بسيار زيبا و كلاسيك براي يك ساختمان به ارمغان آورد . علاوه بر آن از چوب ترموود براي دكوراسيون داخلي و قسمت هاي متعدد ساختمان همچون در و پنجره ، سونا ، زيرسقف ، راه پله ، قرنيز ، كف و ساير موارد استفاده مي شود . چوب ترموود به دليل گذر از فرآيند حرارت دهي مقاومت بسيار بالايي در برابر شرايط محيطي و همكاري حشرات و همچنين رطوبت دارد .

در اين مبحث قصد داريم به نكاتي كه سبب مقاومت بالاي اين چوب زيبا و پركاربرد شده است اشاره نماييم .

طبق اين تحقيقات براي اينكه بتوانيم دگوگوني هاي فيزيكي و شيميايي حاصل از افزايش دما را بر روي چوب به خوبي درك كنيم نياز داريم كه ساختارها و ويژگي ها و تركيبات اصلي چوب كه شامل سلولز ، همي سلولزها و ليگنين ها هستند را به خوبي بشناسيم زيرا اين عناصر تحت فشار حرارت كاهش مي يابند و در اثر گرما تبخير مي شوند . حال مي خواهيم به بررسي برخي ويژگي هاي چوب كه در اثر حرارت دچار دگرگوني مي شوند بپردازيم :

ويژگي هاي قابل تغيير چوب بر اساس حرارت و گرما
كربوهيدرات ها :
يكي از كربوهيدرات هاي موجود در چوب ، سلولز و همي سلولز مي باشد . سلولز 40 تا 50 درصد و همي سلولز 25 تا 35 درصد چوب را تشكيل مي دهد . زنجيره هاي سلولزي توسط پيوند هيدروكسيل به هم متصل مي شوند و پس از گذراندن فرآيند تيمار حرارتي ، ذرات سلولز كاهش يافته و آب آن حذف شده و مقدار كمي از همي سلولز در چوب باقي مي ماند در نتيجه چوب در برابر پوسيدگي هاي قارچي مقاوم مي شود .

ليگينين :
مواد تيره تخته چوبي هستند كه در لايه هاي اول و دوم چوب مشاهده مي شوند اين مواد سلول هاي چوب را كنار هم نگه مي دارد و اين ماده هم 20 تا 30 درصد چوب هاي نرم و سخت را تشكيل مي دهد . ليگينين يكي از مستحكم ترين اجزاء چوب در برابر حرارت و گرما است و جرم اين ماده در دماهاي بيش از 200 درجه سانتي گراد كاهش مي يابد . در دماهاي بالا محتواي متركسي ليگنين كاهش يافته و گونه هايي هم در دماي 120 تا 220 از خود واكنش نشان مي دهند كه اين واكنش ها بر روي رنگ ، واكنش پذيري ، و فروپاشي چوب تيمار شده تاثير چشم گيري دارند .

عصاره ها :
عصاره ها جزء مولكول هاي كوچك هستند كه سهم كوچكي از بافت چوب را دارند و فقط 5 درصد از چوب را تشكيل مي دهند . عصاره ها حاوي ترپن ها ، چربي ها ، موم ها و فنل ها هستند و انواع متعددي دارند و به آساني در مقابل حرارات واكنش نشان داده و تبخير مي شوند .

مواد سمي :
بر طبق پروژه CTBA كه در سال 1998 بر روي سنجش ميزان اثرگذاري حرارت و مقدار تغيير مواد سمي درون چوب صنوبر انجام گرفت اين حقيقت آشكار شد كه در اثر افزايش دما ، مواد سمي از داخل چوب جدا شده اند .

چگالي :
چگالي بر مبناي وزن و بعد مورد سنجش قرار مي گيرد و طبق نتايج بدست آمده به دليل تيمار حرارتي چگالي چوب ترموود كمتر از چوب معمولي است .

استحكام :
چگالي و استحكام رابطه مستقيمي دارند . چگالي پس از گذراندن فرآيند تيمار چوب با كاهش مواجه مي شود اما نسبت وزن به قدرت ثابت مي ماند و استحكام چوب هم به ميزان رطوبت و آب موجود در لايه هاي زيرين بستگي دارد . فرآيند حرارت چوب به علت كاهش ميزان رطوبت ميانگين ، مي تواند مفيد واقع شود . استحكام چوب در دماهاي بيشتر از 220 درجه سانتيگراد كاهش پيدا مي كند .

ميزان رطوبت ميانگين :
با استفاده از حرارات و گرما ميزان رطوبت ميانگين چوب كاهش مي يابد و مقدار آن در دماي 220 درجه نسبت به چوب تيمار نشده نصف مي شود و هراندازه كه رطوبت چوب بالاتر رود اين ميزان نيز بيشتر تغيير خواهد نمود .

تورم ناشي از رطوبت چوب :
طبق آزمايشات VTT اين امر به اثبات رسيده است كه چوب هاي اصلاح شده يا ترمووود در هر دو حالت روكش دار و بدون روكش ، در برابر تورم و آب رفتگي مقاوم هستند . اين در حالي است كه ترموود ، متحمل تنش هاي ناشي از خشك شدگي نمي شوند و اين خاصيت يك ويژگي مثبت براي كارخانه هاي چوب بري و نجاري ها تلقي مي گردد .

نفوذپذيري :
CTBA مطابق يك آزمايش ساده ميزان نفوذپذيري آب به داخل چوب تيمار شده را چنين آزمايش نمود ، آنها يك چوب را داخل آبي كه عاري از هر گونه مواد معدني بود قرار دادند و پس ازسپري شدن مدت زمان 9 روزه آن چوب را داخل يك فضا در يك اتاق با رطوبت 65 درصد و دماي 20 درجه سانتيگيراد قرار دادند . پس از اين آزمايش اين قضيه به اثبات رسيد كه نفوذپذيري آب درچوب هاي تيمار شده نسبت به چوب هاي خشك شده معمولي ، 20 تا 30 درصد كمتر است .

مقاومت و دوام بيولوژيكي :
مركز و انجمن تحقيقات فني ترموود VTT براي اثبات و آزمايش دوام بيولوژيكي چوب ترموود چند آزمايش متعدد انجام داد .

آزمايش اول بر مبناي قارچ ها صورت پذيرفت ، دو نوع از قارچ هاي موجود در چوب كه بسيار مشكل آفرين هستند با نام هاي Coniophora Puteana و Poria Placentia را مدنظر قرار دادند نتيجه اين آزمايش اثبات مقاومت چوب ترمووود تيمار شده در برابر بيماري هاي قارچي بود . طبق آزمايش دوم مشخص شد كه براي رسيدن به يك مقاومت با ثبات مي بايست چوب به مدت 3 ساعت در دماي 220 درجه سانتيگراد قرار داده شود اين در حالي است كه براي دستيابي به مقاومت معمولي دماي 210 درجه كافي است ، در نتيجه اين آزمايشات چنين برداشت شد كه استفاده از چوب اصلاح شده حراراتي در سطوح خيلي زيرين به دليل كاهش رطوبت مناسب نيست .

ضد حشره بودن :
طبق آزمايشات انجام شده توسط CTBA حشرات موجود در چوب هاي نرم از نوع Longhorn و حشرات موجود در چوب هاي سخت از نوع Anobium Punctatum و Lyctus Bruneus مي باشند كه طي انجام عمليات تيمار چوب ترموود و كاهش هيدروكربن هاي ترپن ، اين چوب فرآوري شده در مقابل اين حشرات كاملا مقاوم مي باشد .

مقاومت در برابر شرايط جوي :
به طور كل آزمايشات متفاوتي براي مقاومت چوب ترموود در برابر شرايط جوي و طبيعي صورت گرفته است و براي مقاوم بودن چوب در برابر نفوذ آب باران آن را به مدت 6 ساعت تحت دماي 225 درجه سانتيگراد قرار مي دهند اين در حالي است كه سطح چوب معمولي در اثر فعاليت باكتريها و ذرات كثيفي كه در آب باران موجود است متورم شده و امكان رشد قارچ فراهم مي شود .
 

موضوعات مشابه

Last edited by a moderator: امروز ساعت 18:55

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۰۲:۴۱ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

رابطه جنسي، تحريك مردان

سلام
من يه سوال داشتم كه خيلي ذهنمو مشغول كرده…
من يه خانم ٣٠ ساله هستم كه الان حدود ١ ساله نامزد كردم (عقد نيستم فقط صيغه محرميت خونديم)
من تو اين مدت ٦،٧ بار با نامزدم رابطه جنسي داشتم، با توجه به اينكه قبلا هيچ وقت تجربه رابطه جنسي با هيچكس نداشتم يه چيزي ذهنمو خيلي مشغول كرده و اونم اينكه نامزدم اين نام مجاز نمي باشد راست نميشه و حتما بايد خودش با دستش با اين نام مجاز نمي باشد ش بازي كنه تا راست بشه، من نميدونم اين حالت طبيعي هست يا نه؟
اين نام مجاز نمي باشد مردا مگه خودش نبايد راست بشه؟ اگه نامزدم با دستش اين نام مجاز نمي باشد شو تحريك نكنه اصلا راست نميشه… اينم بگم كه رابطه جنسي به نسبت خوبي داريم بعدش.
لازمه بگم من به شدت از نظر احساس جنسي گرم هستم و ميترسم اين قضيه نامزدم برام مشكل ساز بشه در آينده….
يه چيز ديگه هم هست كه بيشتر باعث شده فكرم مشغول بشه و اونم اينه كه نامزدم تو دوران مجردي و قبل از من با چندين نفر رابطه جنسي داشته و تقريبا ميتونم بگم زياد هم بوده روابطش… حالا من فكر ميكنم اين حالتش مربوط به همينه و همش داره منو با بقيه كسايي كه تا حالا باهاشون رابطه داشته مقايسه ميكنه و شايد شدت روابطش باعث شده الان خيلي سخت تحريك بشه … البته اينا فقط احساس خودم بود چون خودش ميگه من تو *** خيلي خوبم و هيچ وقت هيچ نظر بدي در موردم نداشته…
لطفا كمكم كنيد كه بفهمم درست فكر ميكنم يا نه؟؟ و اينكه با توجه به چيزايي كه گفتم آيا ازدواجم با همچين مردي درسته يا نه؟ در آينده به مشكل نميخورم؟؟
در ضمن نامزدم تقريبا هر 1ماه و نيم يكبار از من ميخواد كه باهاش رابطه داشته باشم در حالي كه من حتي نياز دارم هر روز رابطه داشته باشم….
ممنون

 

 1. 0 votes

  با سلام.شايد دليل اين مشكل عدم تحريك لازم جنسي براي نزديكي ميباشد اين مقاله ميتواند كمكتان كند چنانچه اين موضوع علت آن نباشد بهتر است به پزشك و مشاور وراجعه فرماييد ميتوانيد با شماره هاي 22354282م22689558:
  فرقي نمي كند كه همسرتان چقدر دوستتان داشته باشد و بخواهد ارضائتان كند؛ تحريكات و شور جنسي او به هيچ وجه شبيه به شما نيست. به همين دليل غيرمنطقي است اگر انتظار داشته باشيد هر زمان شما تحريك شديد در اختيارتان باشد. بايد ياد بگيريد كه چطور گهگاه نيازهايتان را كنترل كنيد. احتمالاً تصور خواهيد كرد كه عادلانه نيست و مطمئناً عصباني خواهيد شد.
  البته بايد كه زوج ها تا آنجا كه مي توانند در زندگي جنسي خود با همسرشان انرژي لازم را صرف كنند، اما بااينحال باز هم ممكن است زمان هايي وجود داشته باشد كه شما آمادگي رابطه ي جنسي را داشته باشيد در حاليكه همسرتان ندارد.
  اين مسئله اي كاملاً نرمال و طبيعي است و بايد آن را بپذيريد. هرچه تلاش همسرتان براي فهميدن شما و نيازهايتان بايد بيشتر شود، تلاش شما نيز در درك اين تفاوت ها بايد افزايش يابد. قسمتي از اين درك و پذيرفتن با اتكاي گاه و بيگاه شما به خودتان براي ارضاي ميل جنسيتان نشان داده مي شود. اگر اطمينان داشته باشيد كه همسرتان واقعاً دوستتان دارد و به شما توجه مي كند، انجام اينكار با راحتي بيشتري صورت خواهد گرفت.

  تنوع، مزه ي زندگي است
  احتمالاً زندگي جنسي شما دچار يكنواختي شده است. حتي مهيج ترين فرد در رابطه جنسي هم اگر رابطه جنسي برايش تكرار مكررات شود، از آن دلزده خواهد شد. اگر اين مورد را در رابطه جنسي خودتان با همسرتان هم مشاهده مي كنيد، پس وقتش رسيده كه كمي تنوع وارد اين رابطه كنيد. براي جلوگيري از يكنواختي جنسي، بايد كمي خلاق باشيد.
  * مكاني جديد انتخاب كنيد : هميشه يك گوشه خاص براي معاشقه جنسي خود انتخاب نكنيد
  * لباس زبر هاي مناسب و جديد بخريد
  * عطر خوشبو استفاده كنيد
  * حتما مسائل بهداشتي و نظافتي را رعايت كنيد : آرايش و زدودن موهاي زائد بسيار مهم است و نشانه اهميت دادن به شريك زندگي خود مي باشد .
  * معمول است كه مرد در رابطه جنسي پيش قدم مي شود . بد نيست براي تنوع زن نيز گاهي پيش قدم شود .
  *رفتار تحريك آميز داشته باشيد : عشوه و ناز زنانه جنسي قبل از نزديكي سبب تحريك شديد مرد مي شود
  * با آرامش و مهرباني با او رفتار كنيد : خشن و عجول نباشيد . سعي كنيد با كلام ، نگاه ، حركات و رفتار خود به ارامي همسر را تحريك كنيد . بگذاريد او نشانه هاي عشق و محبت را در شما ببيند و به ارامي به او نزديك شويد …
  * بوسه قديمي ترين نقطه شناخته شده براي تحريك :است كه شامل بوسيدن لب ها ، صورت ، لاله گوش ، گردن و يا هر قسمتي از بدن همسر باشد كه پيدا كردن نقطه هاي حساس تر مدتي طول مي كشد و به نسبت بلوغ و فهم جنسي مرد و زن نقاط مربوطه شناخته مي شود.
  * گفتار هاي عاشقانه : تحريك فقط به نوع فيزيكي محدود نمي شود و نوع رواني نيز دارد كه بايد به صورت همزمان استفاده شود صحبت هاي عاشقانه كه هنگام رسيدن زن و شوهر به هم رد و بدل مي شود بسيار پر اهميت است .
  * لمس و نوازش با حوصله : سطح داخلي ران ( مرد و زن ) و لب هاي فرج ( زن ) ، بيضه و نواحي اطراف آن (مرد) ، گرفتن و فشردن كمر ( زن و مرد ) ، كليتوريس زن كه تحريك و نوازش آن حكم اين نام مجاز نمي باشد مرد را دارد.
  * همانند گنجشك آميزش نكنيد و همسر خود را با آرامش آماده و راضي سازيد . سعي كنيد در اولين مرحله همسر خور را در شرايط نعوظ كامل قرار دهيد : در مردها با تحريك اين نام مجاز نمي باشد تناسلي و مالش و نوازش آن حالت نعوظ فراهم مي شود ( بلند شدن و سفتي اين نام مجاز نمي باشد تناسلي در مرد را نعوظ مرد گويند ) . در خانمها نعوظ يعني تحريك و سفتي كليتوريس و نوك پستان .
  * فراهم كردن تحريك لازم در همسر : مرد با فكر و يا در نظر آوردن نقاط شهوت انگيز و يا عوامل رواني نعوظ به او دست داده و اغلب در اين حالت تحريك شده به حساب مي آيد آنچه بر زن لازم است تحريك موضعي نيست بلكه تحريك موقعي است و آن زماني است كه مرد در حاليكه دخول انجام مي دهد نعوظ وي كاهش مي يابد و دخالت زن با تحريك مرد در حالي كه عضلات مهبل را بر روي اين نام مجاز نمي باشد مرد فشار داده رانها را بهم نزديك مي كند و امكانا با دست ماليدن به پشت مرد در امتداد ستون فقرات وي ، نعوظ مرد برگشته و مرد را راضي مي سازد.
  * مرد بايد در آغاز رابطه جنسي ذهن و فعاليت خود را متوجه تحريك و آماده كردن زن نمايد. و البته زن نيز بايد به آماده سازي مردش در اين مرحله توجه داشته باشد
  * مرد هر چه بيشتر بتواند با مهارت زن را تحريك كند زن در ادامه هر كاري مرد طالب باشد انجام مي‌دهد. اين مسئله براي خانم ها نيز صادق است .
  *زمان دخول بهترين زمان براي سخنان محبت‌آميز است. در اين لحظه از همسر خود قدرداني كنيد و او را بهترين بناميد كه اين خود سبب
  افزايش روابط زناشويي و استحكام زندگي مي شود
  *به همسر خود بفهمانيد كه رابطه جنسي با او سبب آرامش او مي شود و مي خواهيد با اين عمل عشق و محبت خود را بيشتر به او ثابت كنيد و هدف فقط ارضاء جنسي-جسمي نيست بلكه روح معنوي شما نيز با اين عمل ارضاء مي شود .
  *بهتر است با همسر خود از قبل هماهنگ كنيد كه اسپرم كجا ريخته شود چرا كه اين مطلب سبب آرامش خاطر بيشتر طرفين و تحريك بيشتر مي شود.
  * شوهر بايد زماني كه مطمئن نشده كه زن به اوج لذت و ارضا شدن نزديك نشده از ارضاء خود جلوگيري كند. ديدن ارگاسم و ارضاء زن براي مرد بسيار ارزشمند و تحريك كننده است . سعي كنيد اول زن به اوج لذت برسد و مرد با كمي فداكاري و خويشتن داري بعد از زن ارضاء شود .
  وقتي اول زن ارضاء شود تمايل جنسي مرد بيشتر ميشود و مي تواند براحتي خود را به اوج لذت برساند ولي وقتي مرد اول ارضاء شود زن او را ناتوان جسمي مي بيند و تصور بر آن دارد كه مردش به او در اين لحظه توجه كمتري دارد و اين مسئله مي تواند باعث تاخير و حتي عدم ارضاء زن شود . به محض شروع ارضا از طرف زن، مرد نيز مي‌تواند خود را ارضا كند. بهترين شيوه ارضا‌شدن، همزماني آن بين طرفين است


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ ] [ ۰۷:۵۳:۲۶ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

آكاتژيا يكي از عوارض هاي شايعي مي باشد.

كه  بر اثر داروهاي آنتي سايكوتيك ايجاد مي شود.

نشانه هاي آكاتژيا

 • اختلاف عقيده در رابطه با معيارهاي شناسايي اين عوارض.
 • و دشوار بودن تشخيص افتراقي آن با استرس .
 • و همينطور بي قراري مقدار شيوع آن از ۵/۱۲ تا  ۷۵ درصد داراي فرق مي باشد.

مطالعات اخير با هدف ارزيابي كردن فراواني آكاتژيا  به وسيله ي دو شيوه‌ باليني.

و استفاده كردن ازBARS  انجام مي شود.

مواد و شيوه هاي مطالعه توصيفي ، تحليلي مي‌باشد .

كه بر روي ۱۵۶ بيمار با داروهاي آنتي سايكوتيك.

در قسمت هاي روانپزشكي بيمارستان ها صورت گرفته است.

فراواني آكاتژيا

يكي از پژوهشگران اطلاعاتي در رابطه با شناسايي اين عارضه توسط پزشك .

با بررسي كردن پرونده بيمار استخراج كرده است.

و بعد از آن پژوهشگر ديگر بدون آگاه بودن از نتايج كسب شده از پرونده بيمار.

با استفاده كردن از مقياس BARS مورد بررسي قرار داد.

اطلاعات كسب شده با هم مورد مقايسه قرار مي گيرد.

و از طريق آزمون مورد تجزيه و بررسي قرار گرفت.

 • بررسي به دست آمده به دست آمد اين بود .
 • كه ۴/۱۵ درصد از بيماران بر طبق معيار BARS و ۶/۹ درصد .
 • به تشخيص دادن پزشك معالج به آكاتژيا  مبتلا بودند.

آكاتژيا چيست؟1

تشخيص آكاتژيا توسط BARS

 • مقدار تشخيص آكاتژيا توسط BARS .
 • به شكل داراي معني بيشتر از مقدار تشخيص باليني  توسط پزشك بود.
 • بنابراين راه هاي نامناسب بودن شناسايي آكاتژيا  در بيشتر شدن موربيديني.
 • و كم شدن مقدار قبول كردن معالجه بيمار، به كار رفتن شيوه‌هاي تشخيص .
 • به طور دقيق اينگونه عارضه استفاده كردن از BARS پيشنهاد مي‌شود.

شماره هاي تماس 01

معالجه آكاتژيا

 

 • آنتي كولينرژيك ها را بايد پس از ۴ تا ۶ هفته به قطع كردن آن پرداخت.
 • علائم اين عارضه امكان دارد كه بعد از قطع شدن داروهاي آنتي پسيكوتيك .
 • امكان دارد تا دو هفته و اشخاصي كه مسن هستند تا ۳ ماه  باقي بمانند.

منبع: com.مركزمشاوره


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ ] [ ۰۷:۴۷:۲۷ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

چگونه لجبازي را از زندگي زناشويي حذف كنيم؟

لجبازي در زندگي زناشويي مي‌تواند بر ابعاد مختلف رابطه زن و شوهر تاثير بگذارد. بسياري از دلخوري‌ها و دعواها ريشه در لجبازي زوجين دارد. معمولا در ابتدا يكي از طرفين رفتار ناپخته لجبازي را پيش مي‌گيرد، عدم آگاهي همسر از نحوه برخورد صحيح به ادامه و بدتر شدن رفتارهاي ناپخته مي‌انجامد. هر كسي ممكن است در رابطه با همسرش گاهي لجبازي‌هايي داشته باشد، اما لجبازي بيش از حد در رابطه زناشويي پيامدهاي جبران ناپذيري مي‌تواند داشته باشد. پيش از آن كه اختلافات بيشتر شود بهتر است از مشاوره خانواده بهره ببريد. در ادامه براي پايان دادن به لجبازي همسرتان راهكارهايي ارائه داده ايم.

براي دريافت مشاوره درمان لجبازي در زندگي زناشويي مي‌توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.

منبع: چگونه لجبازي را از زندگي زناشويي حذف كنيم؟


چه كسي لجباز است؟

لجبازي يكي از ويژگي‌هاي انساني است كه هر كس گاهي به آن شكل رفتار مي‌كند. فرد لجباز شبيه يك كودك رفتار مي‌كند و به اصلاح "بچه مي‌شود". به حرف خود اصرار ورزيده و بي دليل به حرف كسي گوش نمي‌كند و كار خودش را انجام مي‌دهد، انگار هيچ چيز جلودارش نيست.

لجبازي در زندگي زناشويي

لجبازي در زندگي زناشويي به صورت معمول اتفاق مي‌افتد. هر فردي در زندگي خود گاهي اوقات دست به رفتارهاي بچگانه مي‌زند و مانند يك كودك رفتار مي‌كند. بحث اين نيست كه كسي نبايد در زندگي زناشويي خود لجبازي كند يا اگر كسي لجبازي كرد، ديگر بايد قيد آن رابطه را زد؛ خير صحبت درباره زماني است كه زن و شوهر هر دو لجبازي كرده و هيچ كدام براي برطرف كردن آن تلاشي نكنند. در چنين شرايطي است كه زندگي مشترك به قهقرا مي‌رود. حالا ممكن است در اين ميان فرزندي هم داشته باشيند. در چنين شرايطي وضعيت بسيار وخيم‌تر مي‌شود و با اين لجبازي‌ها به روان كودك خود نيز صدمه مي‌زنيد. فرزندان اين خانواده‌ها معمولا دچار نوعي اضطراب هستند.

بهترين برخورد با لجبازي همسر

همسر شما نيز از لجبازي لذت نمي‌برد، پس بهتر است راهي پيدا كنيد تا او ياد بگيرد از اين روش براي رسيدن به خواسته هايش استفاده نكند. زماني كه شروع به لجبازي كرد بهتر است به نكاتي زير توجه كنيد:
سكوت كنيد:

بهترين و مورد پسنديده‌ترين رفتار، سكوت است؛ پس خودتان را كنترل كنيد. زيرا اگر شما پرخاشگري كنيد، لجبازي او بيشتر و بيشتر مي‌شود. شما مي‌توانيد در زماني ديگر به علل لجبازي پي برده و آن‌ها را رفع كنيد.
كمبود اعتماد به نفسش را درك كنيد:

كمبود اعتماد به نفس و عدم خود باوري يكي از علل اصلي لجبازي مي‌باشد. معمولا بيشتر افرادي دست به لجبازي مي‌زنند كه اعتماد به نفس ندارند و سعي مي‌كنند با لجبازي به نوعي اقتدارشان را نشان بدهند. پس براي آرامش در زندگي خود به همسرتان كمك كنيد تا خود را بهتر بشناسد و باور كند. براي اين منظور راه‌هاي بالا بردن اعتماد به نفس همسر را بشناسيد.
شما بي تقصير نيستيد:

لازم است بدانيد هميشه همسرتان مقصر نيست؛ بلكه اين رفتار اشتباه خودتان بوده كه موجب لجبازي همسرتان شده است. خيلي وقت‌ها ممكن است به خاطر لحن اشتباه شما، همسرتان به لجبازي دست بزند. برخورد صحيح در دعوا با همسر به جلوگيري از لجبازي كمك مي‌كند.
لجبازي با لجبازي فايده ندارد:

فراموش نكنيد كه لجبازي در زندگي زناشويي تنها به بدتر شدن رابطه خواهد انجاميد و تنها با ايجاد تعارضات مختلف به هر دو شما صدمه وارد مي‌كند. بهتر است اصول ارتباط موثر را ياد بگيريد.

راهكارهايي براي از بين بردن لجبازي همسر:

1- سعي كنيد با او مدارا كرده و با او كنار بياييد.
2- اصلا به فكر استفاده از كلمات كنايه آميز نباشيد. اين كلمات تنها به شديدتر شدن لجبازي مي‌انجامد.
3- سعي كنيد از كلمات مثبت و لحن آرامبخش استفاده كنيد.
4- با او بحث نكنيد و سعي نكنيد هنگام لجبازي او را قانع كنيد.
5- او را به آرامش دعوت كنيد.
6- ياد بگيريد چطور بايد از كسي انتقاد كرد و چطور بايد ويژگي‌هاي منفي همسرتان را به او بگوييد تا او آن‌ها را اصلاح كند.
7- در زمان مناسب مشكلات و ويژگي‌هاي منفي او بگوييد.
8- تا زماني كه همسرتان به حالت متعادلي نرسيده و هنوز در حالت‌هاي عصبي است، راجع به موضوع لجبازي صحبتي به ميان نياوريد و بحث را از نو شروع نكنيد.
9- ياد بگيريد با تعريف كردن از ويژگي‌هاي مثبت همسرتان به او اعتماد به نفس بيشتري بدهيد.
10- در زمان لجبازي اگر همسرتان زمان زيادي را به حرف زدن و بحث‌هاي طولاني مي‌پردازد؛ صبور بودنرا ياد بگيريد و اجازه بدهيد خودش را تخليه هيجاني كند و حرف هايش را كامل بزند.
11-مهارت‌هاي گفتگو خودتان را تقويت كنيد و از روش مناسبي كه به لجبازي نرسد استفاده كنيد.
12- در حرف زدن سعي كنيد لطافت بيشتري داشته باشيد و مستقيم جملات خود را با "تو" شروع نكنيد. استفاده از ضمير مستقيم باعث مي‌شود حس مقصر بودن يا سرزنش كردن در او افزايش پيدا كند. توصيه بهتر اين است كه جملات خود را با "من" يا "ما" شروع بكنيد.

براي دريافت مشاوره درمان لجبازي در زندگي زناشويي مي‌توانيد با مشاوران مركز مشاوره روانشناسي هنر زندگي از طريق تلفن ثابت از كل كشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگيريد.


منبع: چگونه لجبازي را از زندگي زناشويي حذف كنيم؟

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ ] [ ۰۷:۴۱:۳۱ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

تربيت كردن كودك: در تربيت كودك محكم بودن، پابرجا بودن و هماهنگي پر اهميت مي باشد.

در تربيت كردن كودك خود محكم باشيد

نمي توان گاهي اوقات محكم و پابرجا بود و برخي اوقات خيلي. البته كه اين كار را مشكلي مي باشد

لكه كاري داراي خستگي و انرژي گير مي باشد كه مي توان روحيه والدين را تضعيف كند.

راهكارهايي وجود دارد كه به شما كمك مي كنند بتوانيد تربيت فرزندان را پيش ببريد.

 

راه هاي براي ثابت ماندن والدين در اصلاح برخورد كودك

 

1.در اولويت هاي برخوردي تاكيد داشته باشيد

اولين راه حلي كه شما را راهنمايي مي كنند تا در كار تربيت كودك خودپابرجا باشيد ايده ي اولويت رفتاري

مي باشد. اولويت رفتاري برخوردي ميباشد كه مي خواهيد با توجه بيشتري آن را كنترل كنيد. اولويت

رفتاري مي‌توانند مثبت باشد. به طور مثال اگر مي‌خواهيد كودك شما با همديگر همكاري داشته باشند

همكاري كردند اولويت رفتاري به حساب مي آيد. پس بر همكاري توجه كنيد. هر وقت مشاهده كرديد كه

بچه شما با همديگر همكاري دارند بلافاصله آنها را تشويق كنيد. با اين كار به آنها آموزش مي‌دهد كه

همكاري براي شما اهميت زيادي دارد اولويت رفتاري مي‌توانند سوء برخورد هم به حساب بيايد. كودك شما

امكان دارد كه چند نوع سوء رفتار را از خود بروز دهد. اي براي برطرف كردن تمامي آن ها در قدم اول كار

آساني نمي باشد و براي كودكان گيج كننده مي باشد. يكي  يا دو تا از سوء برخوردها را به عنوان سرمشق

انتخاب كنيد و در آغاز كار به برطرف كردن آن بپردازيد. تصور كنيد جنجال راه انداختن كودكان رفتار بدي

مي باشد كه شما مي خواهيد آن را برطرف كنيد. پابرجا بودن و تسليم جنجال كودك خود نشويد جنجال

راه انداختن كودك خود را از بين ببريد.  به طور مثال به او بگوييد: «هنگامي كه به تو گفتم نمي توانيد

شكلات بخوري و مشاهده كردم كه تو جنجال به پا كردي خيلي خوشحال شدم. واقعاً ممنونم ازت.»  اين

كار شما بر رفتارهاي ديگر كودك موثر خواهد بود و تاثير مثبت دارد.  كودكان آن چيزي را كه از

يك شرايطي آموزش ديده اند به شرايط هاي ديگر منتقل مي كنند.

 

2.يادآوري هاي واقعي را به كار ببريد

استفاده از اينجور يادآوري ها به شما راهنمايي مي كنند تا هرچه بيشتر در امر تربيت كودك ثابت قدم

باشيد. براي خود نوشته هاي كوچكي يادداشت كنيد شامل: “تسليم جنجال كودك نبايد شد”.”از كودكان

بايد درخواست كرد تا به آرامي بازي كنند.”  بر روي آينه اتاق خواب خود نشانه هايي را قرار دهيد مانند:

” به دنبال همكاري كردن با كودك باشيد”. بر روي يخچال خود نوشته ديگري قرار دهيد مانند: “با يكديگر

جدال نكنيد”.  آرامش داشته باشيد”. يادداشت ها و نشانه ها به شما راهنمايي مي‌كنند تا در امر تربيت

كودك خود هميشه پابرجا باشيد. آنها همچنين به شما كمك خواهند كرد تا در اولويت رفتاري تكيه كنيد.

 

3.صبور باشيد

سومين راه حلي كه براي پابرجا بودن در امر تربيت فرزند خود به آن احتياج داريد صبور بودن مي باشد.

والدين به دنبال تحولات مي باشد در صورتي كه كودكان دنبال چنين امري نمي باشد. كودكان در نقش‌هاي

رفتار كردن خود را به راحتي تغيير نمي‌دهند. بد رفتاري‌هاي كه با گذر زمان براي كودك جا افتاده است

وقت زيادي هم براي اصلاح آن الزامي مي باشد. پس صبور باشيد و حوصله به خرج دهيد.

 

4.وقت خوبي را برگزينيد

اگر به دنبال يك برنامه جديد و تكنيك تربيتي جديد مي باشيد و مطلوبي را براي اجراي آن انتخاب كنيد.

تلاش نكنيد تحولات را درست پيش از روز عيد يا مهماني هاي سالانه از بزرگترهاي روزهاي مخصوصي كه

سرتان شلوغ ميباشد آغاز كنيد. بلكه وقتي را مورد انتخاب قرار دهيد كه بسيار مطلوب و قابل پيشگيري

مي باشد. چنين كاري زمان و ساختار لازم را براي تربيت كردن كودك خود به شما ارائه مي دهد.

 

5.مواظب وقت هاي حساس در روز باشيد

سه زمان در روز احتمال رخ دادن بد رفتاري كودكان را بيشتر ميكند. يكي صبح،  كه اغلب داراي مشكل مي

باشد زيرا به اجبار از خانه خارج شويد  و بچه بايد به مدرسه برود. اين كار در كودك و والدين آنها نا آرامي

ايجاد مي كنند. اين وقت موقعي مي باشد كه عصبانيت رخ داده و آرام بودن و منطقه دور شويد. بررسي ها

نشان مي دهد كه سخت ترين وقت روز براي والدين و فرزندان مورد به بعد از مدرسه و شام خوردن مي

باشد. والدين در اين موقع خسته مي باشند. كودكان مي خواهند انرژي خود را تخليه كنند. تحقيقات نشان

مي دهد كه اين موقع  زماني مي باشد كه قند خون اشخاص كاهش يافته و موجب تحريك پذيري شده

است. عصرانه خوردن مي‌توانند براي شما و فرزندتان تاثير داشته باشد تلاش كنيد در اين موقع فرزند خود را

سرگرم كنيد. و رفتن به تخت خواب نيز براي برخي از كودكان دشوار مي باشد. كارهاي مرتبط به رفتن به

تختخواب را انجام دهيد مثل مسواك زدن و تعريف قصه. مي توانيد از چك كردن ليست و جدول براي

تنظيم كردن كارهاي مربوط به اين كار مورد استفاده قرار دهيد. زود به رختخواب رفتن را به‌عنوان تنبيه

براي كودك خود در نظر نگيريد.

 

6.انتظار چالش با فرزند خود را داشته باشيد

كودكان والدين خود را مورد آزمايش قرار ميدهند. صرفنظر از اينكه چقدر شما در امر تربيت كودك خود

داراي تعهد هستيد و برنامه ريزي دقيقي داريد كودكان شما در مقابل هرگونه تحولي از خود مقاومت نشان

مي دهند. امكان دارد آن ها بعد از مدتي به سرمشق قبلي خود برگشته و رفتار بعد از آنها بيشتر شود. در

صورت رخ دادن چنين حالتي نااميد نباشيد. اين وضع كاملا معمولي مي باشد. شما بايد استقامت خود را

حفظ نماييد.

 1. تعهد داشته باشيد

هفتمين راه حلي كه شما را راهنمايي مي‌كنند تا در امر تربيت استقامت داشته باشيد، اطلاع از اين مسئله

مي باشد كه پايدار بودن در كار تربيت كودك يكي از پر اهميت ترين عامل فرزند پروري داراي موفقيت مي

باشد. اين امر به كودك آموزش مي‌دهد كه والدين چه انتظاراتي از آنها دارند. هنگامي كودك مي‌تواند

عاقبت برخورد خود را از قبل پيشگيري كند در اين صورت تصميم بهتري مي توان گرفت و كليدي به

صورت صحيح بازي مي‌كنند او را به خاطر همكاري تحسين كنيد. هنگامي كه مشاهده كرديد كودك شما

براي مرتب كردن اتاق خود سعي مي كنند به او توضيح دهيد كه چقدر به او افتخار مي كنيد. براي او بازگو

كنيد كه اينكار نشانه رشد و مسئوليت پذيري مي باشد و به كل خانواده كمك مي كنند. استقامت كردن در

هنگام استفاده از تنبيه پر اهميت مي باشد. هنگامي كه به كودك خود مي گوييد كه براي رفتار بعد از او را

تنبيه مي كنيد به طور دائم به حرف خود عمل كنيد. اگر هر زماني دلتان خواست اين كار را انجام دهيد و

ثبات نداشته باشيد در اين حالت اوضاع را بدتر مي كنيد. باز بودند به كودك خود آموزش مي دهيد كه

آدمي نمي باشيد كه به حرفهاي خود عمل كنند بنابراين كودك شما به رفتار منفي خود ادامه مي دهد.

استقامت در امر تربيت كودك نشان دهنده عشق و علاقه نسبت به مي باشد. با اين روش كودك‌تان متوجه

مي شود كه براي شما ارزشمند است. چنانچه در امر تربيت كودكان استقامت نداشته باشيد موجب مي شود

كه كودك تان هم نسبت به خودش اطمينان نداشته باشد و حس مهم نبودن ،  نبود امنيت و سردرگمي

داشته باشند. اين امر به نوبه خود موجب مي شود كه كودك شما از وضعيت هاي نامعلوم استفاده كنند و

والدين خود را به بازي بكشد. توجه داشته باشيد كه برخي از رفتارهاي بد كودكان معمولي مي باشد. چنانچه

با رفتارهاي بد كودك به طور دائم برخورد داشته باشيد مي توانيد آن را كاهش دهيد در غير اين صورت

موجب بيشتر شدن آن مي شويد.

منبع:مشاورانه

 

برچسب ها: آموزش كودك ,اصلاح رفتار كودك ,تربيت كردن كودك ,تربيت كردن كودكان ,مشاور كودك ,كودك باهوش ,كودك پرخاشگر ,


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ ] [ ۰۷:۳۰:۲۲ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

سوال شده 21 ساعت قبل در مشاوره تحصيلي توسط سارا

سلام من سال دهم تجربيم معدل ترم اولم ۱۹/۲۱شد
هدفم مامايي هست كه خب حدودا بايد زير ده هزار منطقه ۲ بيارم
فقط اين رو ميخواستم بدونم با توجه به تجربه اي كه داريد.
اينكه شنيده ميشه طرف خيلي ميخونده اما تو كنكورش موفق نشده و يا كنكور تجربي سخته
با همه اينا واقع بينانه نگاه كنم
واقعا خيلي دشواره؟
و اينكه جاي اميدي براي من هست؟

پاسخ داده شده 9 ساعت قبل توسط zahra.dehghan حرفه اي (6,900 امتياز)

با سلام خدمت شما دوست عزيز

 شما از معدل بسيار خوبي براي شركت در كنكور برخوردار هستيد كه اين نشان دهنده اين موضوع است كه براي رسيدن به اهدافتان تلاش زيادي به خرج مي دهيد .دقت كنيد كه كنكور يك نوع امتحان در تعداد بالا مي باشد و خب سختي هاي خاص خود را دارد و چون رشته تجربي متقاضي زيادي دارد ممكن است كمي سخت تر باشد اما اين به اين معنا نمي باشد كه شما اگر تلاش خود را كنيد نتيجه خوبي دريافت نمي كنيد اگر شما در كنار داشتن تلاش و اميد ميزان استرس خود را حفظ كنيد امكان كي وجود دارد كه نتيجه تلاش خود را نگيريد و تقريبا غير ممكن است . اين موضوع ممكن است براي كساني رخ بدهد كه تلاش خود را كرده اند اما به علت ميزان بالاي استرس تمركز اصلي خود را براي پاسخ دهي از دست مي دهند . البته دقت كنيد كه هرچقد ميزان مطالعه شما بيشتر باشد و تسلط بيشتري بر مباحث درسي داشته باشيد استرس كمتري را نيز تجربه مي كنيد . سعي كنيد بجاي تمركز بر اين موضوعات با يك برنامه ريزي مشخصص براي شركت در كنكور خود را آماده كنيد . در صورتي كه استرس غير معمول داريد كه باعث مي شود عملكرد شما پايين بيايد به صورت حضوري به روانشناس مراجعه كنيد تا با آموزش هاي در اين زمينه به شما كمك كنند تا اين مسير را بهتر طي كنيد. دقت كنيد كه استفاده از تجربه ديگران مفيد مي باشد اما افراد باهم فرق دارند پس عملكرد انها نيز حتي در محيط هاي يكسان نيز متفاوت مي باشد بهتر است از افرادي كه تنها نااميدي را به شما انتقال مي دهند دوري كنيد.

درمسير مي توانيد با متخصصين كانون مشاوران ايران، مشاوره تلفني/تخصصي داشته باشيد
02122354783

شاد باشيد

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ ] [ ۰۷:۱۹:۳۷ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

اختلال دوقطبي در كودكان ، چگونه تشخيص تا درمان

مشاورانه-صدا-صوتي روانشناسي

در ابتدا علائم دوقطبي اغلب خفيف است.

اين علائم ممكن است ناگهان يا به آرامي و در طول زمان ظاهر شوند.

دشوار است كه تشخيص دهيد كه اين علائم مرتبط هستند و فرزند يا نوجوان شما ممكن است دوقطبي ايجاد كند.

اختلال دوقطبي در كودكان ، چگونه تشخيص تا درمان

كودكان مبتلا به دوقطبي ممكن است علائم زير را داشته باشند:

علائم فيزيكي اختلال دوقطبي در كودكان

 • درد و ناراحتي ناخواسته، مانند سردرد يا درد معده
 • مشكلات خواب و يا خواب بيش از حد
 • تغييرات در عادات غذايي كه منجر به كاهش وزن يا افزايش وزن مي شود يا بر رشد طبيعي نوزاد اثر مي گذارد.
 • خستگي پايدار
 • حركات بدن به نظر مي رسد دير يا زود است.

نشانه هاي احساسي و رواني اختلال دوقطبي

 • مشكلات در تفكر و تصميم گيري
 • عزت نفس، خودپرستي، يا احساس ديگران نسبت به او غيرمنصفانه است.
 • احساس گناه و نااميدي
 • به عنوان مثال، عقب نشيني از جامعه، عدم علاقه به ارتباط با دوستان
 • اضطراب، به عنوان مثال، احساس بسيار نگران يا ترس از جدايي از والدين
 • فكر مرگ و خودكشي
 • مراقب نشانه هايي از تفكر مرگ و خودكشي باشيد. اين علائم ممكن است با سن كودك شما تغيير كند. اين علائم مي تواند شامل عقب ماندگي ذهني يا خودكشي يا پايان دادن به رابطه دوستانه باشد.

افسردگي مي تواند نشانه هايي داشته باشد كه شبيه علائم بيماري هاي ديگر يا ساير شرايط رواني و عاطفي است.

نشانه هايي كه كمتر رايج هستند

افسردگي شديد در كودكان و نوجوانان مي تواند منجر به علائم مانند:

شنيدن صدايي كه صدا اصلا وجود ندارد (توهم). اين وضعيت در كودكان جوان تر است.

داشتن يك اعتقاد قوي به دروغ و گمراه كننده (توهم) اين در نوجوانان شايع تر است.

آيا اين علائم علائم تغييرات خلق طبيعي يا علائم افسردگي است؟

توضيح تفاوت بين خلق و خو طبيعي با علائم افسردگي دشوار است. يك بار، داشتن احساس غم و اندوه و غم، يك چيز طبيعي است. اين حالت ها به فرزند شما كمك مي كند تا بيشتر در مورد زندگي و بيشتر با چالش هاي خود آشنا شود.

به عنوان مثال، گريه و عزاداري براي از دست دادن يك خانواده، دوست يا حتي حيوان خانگي يا چيزهايي مانند جدايي والدين طبيعي.

براي برخي از موارد، كودك شما ممكن است براي مدت طولاني غمگين باشد.

اما اگر اين وضعيت بهبود نيافته و باعث اختلال در زندگي روزمره كودك يا نوجوان شما شود، در اين شرايط ممكن است فرزندتان به درمان پزشكي و روانپزشكي نياز داشته باشد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ ] [ ۰۷:۱۶:۲۳ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

اكثر افراد جذابيت را در ميان اطرافيان در دوستان خود دوست دارند كه با خوش رفتار بودن ، روي خوش

نشان دادن و خوشحال بودن مي توان به اين امر رسيد.

عوامل جذابيت  : به دوستان خود كمك كردن ، محبت كردن به دوستان و خانواده و همينطور توجه و

خيره شدن به طرف مقابل هنگام گفتگو كردن با وي كه باعث ايجاد اعتماد در طرف مقابل خود مي شويد.

ذات جذابيت

صادق بودن ، خوش تيپ بودن و نظم داشتن همچنين دوري كردن از دروغگويي ، بد گويي و غيبت در مورد

دوستان خود ، هر چقدر كه شما احساس مي كنيد طرف مقابل مورد اعتماد است اما اين احتمال را بدهيد

اگر روزي بين شما اختلاف پيش آمد ممكن صحبت هاي شما را به ديگران منتقل كند. در صورت به وجود

آمدن چنين مشكلاتي مركز مشاوره خوب تاثير دارد.ذات دوست داشتني

 

داشتن اعتماد به نفس ، مثبت فكر كردن و خوش بين بودن در جذابيت شما نقش مهمي در بين دوستان

شما دارد زيرا اين رفتارها باعث دلگرمي و به وجود آمدن انگيزه در بين افراد مي شود.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ ] [ ۰۷:۱۱:۴۳ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

همدردي درماني

هدف از روش درمان با تمركز بر همدردي يا همدردي درماني (CFT) كمك به بهبود در درمان عاطفي و رواني.

از طريق تشويق افراد درمانجو به همدردي و مهرباني با خودشان و ساير افراد مي باشد.

همدردي، هم نسبت به خود و هم نسبت به ديگران، يك واكنش عاطفي مي باشد .

و بر اساس نظر عمومي يكي از جنبه هاي مهم بهزيستي مي باشد.

توسعه آن در اغلب موارد مي تواند به بهبود سلامت رواني و عاطفي فرد منجر شود.

متخصصان سلامت روان آموزش ديده، مي تواند CFT را در تمرينات خود ارائه دهند.

تا براي افراد درمانجويي كه مي خواهند با خودشان  يا ديگران همدردي داشته باشند، كمك كند.

مطالب و مقالات سايت ” مشاوره خانواده” توسط تيم تخصصي مشاوران و روانشناسان تهيه و پشتيباني شده است.

همدردي درماني.jpg1

 • تاريخچه CFT
 • CFT به چه نحوي كار مي كند؟
 • تكنيك ها و تمرينات مربوط به CFT
 • مشكلات درمان شده با استفاده از CFT
 • آموزش CFT
 • محدوديت هاي مربوط به CFT

تاريخچه  همدردي درماني CFT

رهيافت CFT كه در قرن ۲۱ و توسط پائول گيلبرت[۱] معرفي شد.

شامل نظريه ها، اصول، و تكنيك هاي مي باشد.

كه در مكتب هاي مختلف روان شناختي روش هاي درماني مختلف و اديان متفاوت وجود دارد.

برخي از مولفه هاي اصلي اين رهيافت عبارتند از:

 • نظريه رفتاري شناختي
 • روان شناسي توسعه اي
 • روان شناسي تكاملي
 • روان شناسي اجتماعي
 • علوم عصب شناسي يا نورو ساينس
 • روان شناسي بودايي

CFT بر مبناي شناخت امروزي از سيستم هاي مقرراتي عاطفي ايجاد شده است كه عبارتند از:

سيستم درمان و مراقبت

سيستم درمان و مراقبت از خود، سيستم تشويق و حركت، و سيستم سلامت اجتماعي و رضايت.

در دروه هاي درمان بر روي پيوند اين سيستم ها و تفكرات و رفتار انساني تاكيد مي شود.

هدف از CFT ايجاد توازن در اين سيستم هاي تاثير گذار سه گانه مي باشد.

گيلبرت در سال ۲۰۰۶ و در دربي، بريتانيا، سازمان ذهن همدرد و مهربان را تشكيل داد.

وي كتاب ذهن مهربان: يك رهيافت جديد براي مقابله با چالش هاي زندگي را در سال ۲۰۱۰ منتشر كرد.

و در سال ۲۰۱۱ و به خاطر فعاليت هاي پيشبردي كه در زمينه مراقبت از سلامتي روان داشت.

جايزه دستور امپراطور بريتانيا[۲] (OBE) را در ۲۰۱۰  دريافت كرد.

نحوه كار CFT  

 • بر اساس نظريه CFT، سيستم هاي تهديد، حركت و رضايت.
 • در سرتاسر تاريخ بشري براي كمك به زنده بودن مورد استفاده قرار گرفته است.
 • انسان هاي اوليه به اجتناب از مشكلات يا غلبه بر مشكلات.
 • دست يابي به منابعي از قبيل غذا و روابط صميمي.
 • و بهره مندي از منافع به عنوان يك بخشي از انجمن اجتماعي، علاقه مند بوده اند.

طرفداران CFT بيان مي دارند كه اين سيستم ها همچنان فعال بوده و بر عواطف.

واكنش ها و عقايد انسان امروزي هم تاثيرگذار است.

براي مثال، در صورتي كه يك عامل تهديد كننده مشاهده شود.

فرد مي تواند احساسات متفاوتي (همانند ترس، اضطراب و عصبانيت) داشته باشد.

رفتارهاي مختلفي (واكنش هايي مانند فرمان برداري، يا مبارزه و فرار) داشته باشد .

همدردي درماني

انحرافات شناختي خاص

 • انحرافات شناختي خاصي (تصميم گيري سريع ، تصميم يك نواخت يا كليشه اي انجام دهند.
 • يا فرض كنند كه سالم بودن همواره بهتر از پشيمان بودن است و دخالت نكند) در وي توسعه يابد.
 • سيستم تحريك و حركت تلاش دارد تا با تقويت احساسات پيش بيني و خشنودي.
 • فرد را به سمت اهداف و منابع مهم راهنمايي كند.

ممكن است كه افراد داراي سيستم تحريك افراطي رفتارهاي خطر زا، همانند:

شيوه هاي روابط جنسي نا امن و يا سوء استفاده الكلي يا دارويي را از خودشان نشان دهند.

سيستم رضايت با احساسات خشنودي مرتبط مي باشد.

 • اين احساسات به دست يابي به رضايت مرتبط نبود.
 • و به دليل نبود تهديدها، به خوبي بروز نمي كنند.
 • در نقطه مقابل، اين وضعيت آرامش مثبت ريشه.
 • در آگاهي نسبت به ارتباط اجتماعي، مراقبت و امنيت دارد.
 • اين سيستم آرامش بخش به صورت تنظيم كننده
 • سيستم هاي تهديد و تحريك عمل مي كنند .
 • و مابين آنها توازن ايجاد مي كند.

 

 

[۱] Paul Gilbert

[۲] The Order of the British Empire

 

 

 

تماس با بهترين مشاوران خانواده كانون مشاوران ايران

۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲ خط ويژه  


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ ] [ ۰۷:۰۴:۲۱ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ][ ۱۲۹ ][ ۱۳۰ ][ ۱۳۱ ][ ۱۳۲ ]
.: Weblog Themes By tibablog :.

درباره وبلاگ

آموزش از طريق مشاوره پيش از ازدواج تا زوج درماني و مشاوره خانواده. راهنمايي و مشاوره تلفني ازدواج و خانواده مركز تهران و جنوب ۰۲۱۸۸۴۱۹۸۳۲ مركز مشاوره شمال و شرق ۰۲۱۲۲۲۴۷۱۰۰ شمال و غرب تهران ۰۲۱۲۲۳۵۴۲۸۲ مشاوره ازدواج و خانواده شامل آموزش مهارت هاي رفتار با همسر آينده خانواده همسر زوج درماني شناسايي فرد مناسب و از همه مهمتر اطمينان پيش از ازدواج از يك انتخاب درست است! عوامل زيادي در اين امر دخيل هستند كه بايد مورد بررسي و دقت نظر هنگام همسريابي و يا حتي دوست يابي قبل ازدواج به آن توجه كرد. رفع دعواي زن و شوهر و فرزندان اعتياد و مشاوره فردي
نويسندگان
لینک دوستان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 2
همه : 4037
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب

تخفیف لند