مشاوره خانواده ، ازدواج، كودك و نوجوان
مشاوره خانواده ، ازدواج، كودك و نوجوان ۰۲۱۸۸۴۱۹۸۳۲

شغلشهردور

باسلام يه مساله اي هست كه تمنا دارم لطف كنيد و پاسخ بديد ……
من دختري 23ساله هستم كه درسم تمام شده كارشناسي معماري دارم چندماه پيش از طريق تلگرام با پسري اشنا شدم كه تصميم گرفتيم ازدواج كنيم از مشهده و 26 سالشه و يك سال مونده تا كارشناسي عمرانش رو بگيره كاراي ساختماني انجام ميده يك خونه نقلي توي مشهد داره كه قسطاشو ميده و هزينه دانشگاهش روهم خودش ميده طوري كه از حقوقش چيز خاصي نمي مونه اما تا سال ديگه قسطاشم تموم ميشه از لحاظ مذهبي و اخلاقي باهمتفاهم داريم با اينكه بهم خيلي علاقه داريم اما صرف احساس انتخابش نكردم من هميشه ارزوم بوده با كسي ازدواج كنم كه اهل كار باشه و مستقل باشه و سنشم زياد نباشه…..
بعد از چند ماه به خانواده ههامون گفتييم و اومدن خواستگاري خانواده هام ازهم خوششون اومد ……..
ولي خانواده من خيلي نگرانن كه يوقت من بدبخت نشم يا نبرن منو مشهد با اينكه خود اقاپسر گفته مياد كرج و خودش دوستداره توي كرج يا تهران زندگي كنه و خانوادشم گفتن مشكلي با اين قضيه ندارن باتوجه به اينكه درسش يك سال ديگه تمومه و حدودا يكسال هم نامزدي طول ميكشه من هيچ نگراني ندارم اما پدرم نگرانه كه بياد اينجا بيكار نشه پسره يبار اومد كرج و چندجا پرسيد .به من گفت كه اينجاهم شرايطش هست كه كاراي ساختموني كنه .تحققيق هم از ططريق دوست پدرم انجام شده گفتن خانواده خوبين فقط ازنظر مالي يكم از شما پايين ترن و بليط گرفتيم كه خودمونم بريم تحقيق كنيم باز حالا قرار شده از مشاوره بپرسيم كه اين ازدواج به بخاطر قضيه اينكه اينجا كار نداره صلاحه يا نه ؟….ممنون

پاسخ (1)

 1. 0 votes

  با سلام خدمت شما دوست عزيز
  با توجه به اينكه عرض كرديد كه تفاهم هاي لازم را داريد و خانواده ها هم با هم صحبت كردند و هردو تا حدي رضايت دارند نيمي از راه حل شده است.اگر خصوصيات ايشان طي تحقيقات و شناختي كه از ايشان پيدا كرده ايد به گونه اي است كه شخصيت كاري ومستقل هستند جاي نگراني نخواهد بود چون افرادي با نگيزه و هدفمند و مستقل هستند بيكار نخواهند موند و به اين صورت نيست كه با تغيير مكان زندگيشان نتوانند خود را وفق دهند.در رابطه با اين موضوع كه ترس داريد كه به شهر ديگري نرويد همين ابتدا موضوع را مطرح كنيد هم توسط خودتان هم خانواده تان.اما نگرانيهاي پيش از ازدواج تا حدي طبيعي است و به بهتر تصميم گرفتن هم كمك خواهد كرد لذا ميتوانيد راي ازدواج هر دوي شما يك مشاوره پيش از ازدواج هم برويد :
  همانطور كه مطلع هستيدنيمي از ازدواج ها به طلاق ختم مي شوند و ميـتوان گـفت كـه از ايـن نيمه ي باقي مانده كه براي مدت زمان زيادي در ازواج هاي دائـمي بـاقي ميمانند تنها ۵۰% از آنها از زندگي خود رضايت داشته و خوشحال هستند. متاسفانه بسياري از خـانم ها و آقايوني كـه با هـم آشنـا مي شونـد و پـس ازمدتي تصـميم بـه ازدواج بـا يكديگـر را مي گيرند، هيچ گونه توجهي به اين آمار و ارقام نميكنند.

  حقيقـت ايــنجاست كه اگـر نخواهيـد ايـن حـقـايق را در نـظر بـگيـريد و فـقـط از روي شـانس و اقـبـال انتظار داشته باشيد كه ازدواج موفقـي در پيش روي داشته باشيد، بايد بدانيد كه احتمال موفقيت شما در رابطه يك به چهار است. به هر حال تكنيك ها و شيوه هاي متنوع زيادي وجود دارند كه با استفاده از آنها مي توان موفقيت زندگي مشترك را تضمين نمود.

  اكثر زوج ها متوجه نيستند كه كلاس هاي آموزشي پيش از ازدواج مي توانند تا حد بسيار زيادي از احتمال طلاق بكاهند. تحقيقات گوياي اين مطلب هستند كه شركت در اين دوره هاي آموزشي مي توانند تا ۳۰% احتمال بروز نفاق و جدايي را كاهش داده و زوجين را به سمت زندگي شاد تري هدايت نمايند. شركت در اين قبيل كلاس هاي مشاوره همچنين مي تواند از استرس هاي شايع زمان پيش از ازدواج نيز بكاهد. تنها كمي تلاش مي تواند احتمال موفقيت شما را در دراز مدت افزايش بخشد. شما بايد هر كاري كه از دستتان بر مي آيد را انجام دهيد تا بتوانيد روياهايتان درباره يك ازدواج موفق را به حقيقت مبدل كنيد، زندگي فوق العاده اي براي خود ايجاد نماييد و براي بقاي آن از هيچ تلاشي مضايقه نكنيد.

  آمادگي هاي پيش از ازدواج وابسته به حقيقت است و براي تداوم بخشيدن به ارتباط ضروري مي باشد. اين كار شما را به طور ضمني براي رويارويي با چالش هاي آتي كه هر زوجي بطور اجتناب ناپذير با آن مواجه خواهد شد، آماده مي كند. بهتر است اينكار را در همين ابتداي رابطه كه هر دو نفر سرشار از انرژي و تازگي هستند، انجام دهيد. در اينيك مورد بخصوص نبايد سرتان را در برف ها فرو كنيد و خودتان را به بيراهه بزنيد. پژوهش هاي اخير حاكي از آنند كه در حدود يك سال پيش از ازدواج و يا حتي ۶ ماه قبل از آن فرصت بسيار مناسبي است كه به مراكز مربوطه مراجعه كنيد و در كلاس ها و دوره هاي آموزشي آمادگي براي ازدواج شركت كنيد. در اين زمان ميزان استرس و عادات منفي در پايين ترين حد خود قرار دارد و مي توان از همان لحظه الگوهاي ارتباطي را برقرار و محقق ساخت. اين دوران درست زماني است كه مشكلات خيلي راحت تر به نظر مي آيند و قابل حل مي باشند.

  زوجين در بدو شروع رابطه با درخواست هاي بيشتري روبرو هستند. با توجه به زندگي مكانيكي عصر اخير شرايط به گونه اي است كه برقراري ارتباط قدري دشوار مي نمايد. اين روزها اغلب مشاهده مي شود كه زوجين هر دو نفر مشغول به كار هستند و بچه دار شدن را براي بعد موكول مي كنند. واقعاً شرايط سختي را دارند. در اين شرايط هر دو نفر بايد از شيوه هاي ارتباطي بسيار قوي برخوردار باشند تا بتوانند مشكلات متفاوت را حل كنند، صميمت موجود را حفظ كرده و اهدافي را تنظيم نموده و براي رسيدن به آن ها تلاش كنند. بدون وجود يك چنين ساختاري طرفين خيلي راحت مغلوب استرس و فشار شده و خود را مي بازند. مشكلات خيلي راحت تر از آنچه فكرش را مي كنند وارد زندگي آنها شده و ريشه ي ارتباطشان را مي خشكاند. البته اغلب افراد در ابتداي رابطه انتظارات مثبت غير واقعي اي را در سر مي پرورانند كه به ندرت كم و كمتر خواهد شد. افرادي كه در خانواده ي هاي طلاق به دنيا آمده اند و يا شاهد زندگي ناموفق والدينشان بوده اند، ممكن است خواهان انتظارات غير واقعي و غير منطقي از زندگي زناشويي خود باشند كه همين مطلب باعث مي شود در زندگي مشترك خود به موفقيت دست پيدا نكنند. آمادگي هاي پيش از ازدواج به عنوان يك فاكتور مصون كننده عمل كرده و شما را قادر مي كند كه قابليت هايتان را ارتقا بخشيده و كمكتان مي كند كه راحت تر بتوانيد از عهده مقابله با مشكلات بالقوه بر آييد. براي اينكه بتوان در زندگي موفق شد زوجين بايد از تمام مزاياي موجود بهره بگيرند.

  مشاوره و آموزش پيش از ازدواج چيست؟

  بايد اذعان داشت كه در بيشتر موارد زوجين به ندرت اتفاق مي افتد كه در اين جلسات شركت كنند، اما به هر حال در اين ميان عده ي انگشت شماري نيز هستند كه در جلسات آمادگي پيش از ازدواج شركت مي كنند. تعداداين جلسات مي تواند از يكي دو جلسه شروع شده و تا چندين مرحله ادامه پيدا كند. گاهي اوقات دفتر ارزيابي و آموزش مهارت ها نيز به آن اضافه مي شود. به هر حال محتوي و مدت زمان اين نوع جلسات مشاوره به جهت گيري زوجين ومشاوران بستگي دارد؛ اما متاسفانه هميشه نمي توان در يكي دو جلسه كليه مواردي را كه زوجين بايد نسبت به آن آگاهي پيدا كنند را مطرح كرد و در يكي دو جلسه همه ي مطالب مهم را تحت پوشش قرار داد.

  جلسات مشاوره و كلاس هاي آموزشي آمادگي ازدواج را مي توان به عنوان نوعي رويكرد مكمل و يا متناوب در نظر گرفت كه خانم ها و آقايون نامزد كرده را با مهارت ها، عادات، و نگرش هاي يك زندگي موفق آشنا كرده و با آموزش تكنيك هاي غني، راه را براي رسيدن به موفقيت هموار مي سازد. زوجين همچنين با بهره گيري از اين روش ها مي توانند انتظار يك زندگي موفق و طولاني مدت راداشته باشند. بايد توجه داشت كه اين نوع جلسات در رديف كلاس هاي آموزشي قرار مي گيرند و نه درماني. برخي از اين جلسات آموزشي وابسته به ارگان هاي مذهبي هستند و برخي ديگر از سوي گروهك هاي غير مذهبي برگراز مي گردند. در اين جلسات مباحث عامي كه ممكن است هر زن و مرد تازه ازواج كرده اي با آن برخورد كنند، مطرح مي گردد. برخي از افراد تصور مي كنند كه اين نوع آموزش ها مانند تعليم رانندگي يا آمادگي براي امتحان معمولي و پيش پا افتاده هستند اما بايد به اين افراد گوشزد كرد كه چنين نيست؛
  كتاب اخير “سوزان پيور” با عنوان: “سوال سخت: ۱۰۰ سوال كه بايد پيش از گفتن “بله” از خود بپرسيد” در ميان پرفروش ترين كتاب هاي سال قرار دارد. خواندن اين كتاب مي تواند به افرادي كه قصد ازوداج دارند كمك كند تا وارد يك فضاي حمايت كننده شده و چهارچوبي خاص را در نظر بگيرند كه به واسطه ي آن بتوانند اين سوالات را از خود پرسيده و ببينند با پاسخ هايي كه به آنها مي دهند آيا مي توانند در زندگي با فرد مورد نظر به موفقيت دست پيدا كنند يا خير.
  هر نوع آموزش هاي مقدماتي كه زوجين براي خود انتخاب مي كنند – چه مذهبي و چه انواع غير مذهبي – به هر حال بايد شامل فعاليت هايي باشد كه به آنها توانايي ها و مهارت هاي بالايي را مي دهد تا بتوانند با چالش هاي اجتناب ناپذير زندگي مواجه شده و آنها را در يك رابطه ي سرسپرده قرار داده و قابليت زندگي مشترك را به آنها اعطا كند.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۴ اسفند ۱۳۹۷ ] [ ۰۳:۳۳:۲۶ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

تقويت هيجان:شما ممكن است در دوراني از زندگي خود احساس بي هيجاني كنيد و نياز به روش هايي براي تقويت خود داشته باشيد.

تا بتوانيد همچنان سكان دار زندگي خوب باشيد. وقتي خالي از هيجان مي شويد انجام امور به سختي پيش مي رود.

در زير مراحلي را ذكر مي كنيم كه به شما در بازيافتن نيروي هيجاني كمك مي كند.

 

تقويت هيجان در زندگي

 همه ما دوران گذار در زندگي خود داريم و زماني به خود مي آييم كه در وسط يكي از اين دوران ها قرار داريم و مشاهده آنچه مي گذرد مي تواند واقعاً دشوار باشد.

شما ممكن است نسبت به كار خود احساس بريدن يا حتي خستگي رواني، نوعي تجربه هيجاني ناخوشايند، داشته باشيد.

استراحت كنيد

 شما ممكن است فقط نياز به چند روزي (يا دو ماه) تعطيلات براي تسكين امور يا پيداكردن راه حلي براي مسائل خود داشته باشيد.

افرادي كه مرخصي نمي گيرند مستعد فرسودگي ناشي از بيش كاري هستند، بنابراين وقتي احساس نياز مي كنيد.

با استراحت كردن خود را از اين درد نجات دهيد، ولو آنكه واقعاً فكر كنيد كه نيازي نداريد.

خونسردي خود را حفظ كنيد

 هر چه قدر تكنيك هاي خودآرامي را يادگرفته ايد يا در گذشته استفاده كرده ايد اكنون زمان آن است كه دوباره آنها و آن روند كار را از سر بگيريد.

تقويت هيجاني مستلزم ورزش هاي روزانه اي مانند تقويت قواي جسماني خواه با به فكر فرو رفتن

و مراقبه يا سفر يا صرفاً خوردن يك فنجان چاي با خيالي راحت در باغچه پشتي منزل باشد، با اين كارها مي توانيد مانند قبل نيروي هيجاني خود را بازيابيد.

تقويت ارتباط با ديگران 

ممكن است براي شما سخت باشد كه در وضعيت ناراحتي، عزيزان شما، شما را در اين وضع ببينند.

اما اين حالت واقعاً يك التيام دهنده ايده آل است.

شما مي توانيد بگوييد”هي، امروز حالم خوب نيست و بايد استراحت كنم”، چطور اين روز را به عنوان زمان ملاقات در نظر گرفته ايد؟

اين براي فهماندن وضعيت خود به آنها كافي است، بدون گفتن هيچ جزئيات بيشتري و مي توانيد روز آرامي را بگذرانيد.

 ممكن است علت تخليه هيجاني شما به دلايل مشكلات جسماني باشد، به شما توصيه مي كنم براي معاينه به يك پزشك معالج مراجعه كنيد.

گاهي اوقات تنها آسوده خاطر شدن از يك دستيار پزشكي رسمي تمام آن چيزي است كه با كمك آن مي توانيد نيروي از دست رفته خود را بازگردانيد.

شماره هاي تماس 01

تنوع را در كارهاي خود بگنجانيد

 ثابت شده است كه انجام كارهاي جديد موجب افزايش ارتباط شما با زندگي و وابستگان شما مي شود.

اگر تا به حال چادر نزده ايد اكنون موقعيت خوبي براي خوابيدن زير ستارگان و آشتي با طبيعت باشد.

فقط ليست ابزار ايده آل خود را براي اتخاذ تصميم درجلوگيري از اتفاقات تهديد كننده آن بازبيني كنيد.

ويژگي هاي شخصيتي

 توصيه مي شود براي شكل گيري ديدگاهي نسبت به امور جاري، درد و رنج هاي خود را بر روي كاغذ بياوريد.

در اين كار عجله كنيد اما براي كامل كردن ليست به خود دو روز مهلت بدهيد.

سپس، زير اموري كه قادر به انجام دادن آن هستيد، خط بكشيد.

همچنين آنچه در مورد ويژگي هاي شخصيتي خود مي دانيد را فهرست بندي كنيد.

ليست نگراني هاي خود را با ليست موارد مثمرثمر خود مقايسه كنيد.

كه شما را به وجود تعادل مطلوب خود اميدوار كند.

سپس اگر مؤثر واقع نشد، از موارد موجود در ليست موارد خوب و مثمرثمر براي كم حجم كردن ليست نگراني خود استفاده كنيد.

مشورت كنيد

گاهي اوقات وقتي كه شما هيچ احساسي نسبت به خود نداريد ممكن است نياز به ديدي بيروني داشته باشيد.

تا به شما اطلاعاتي موردنياز براي اقدام كردن يا متوقف كردن آنچه ديگر براي شما سودي ندارد، ارائه دهد.

تصور متوقف كردن چيزي كه حتي براي شما خوشايند است مي تواند سخت باشد.

اما بهر حال ممكن است به درد اين زمان شما نخورد.

ما اينجا به طور خلاصه وار مواردي را ذكر كرديم. ابزارهاي زيادي ديگري وجود دارد.

مهم ترين چيز اين است كه شما از مسائل جاري اين دوره از زندگي خود آگاه باشيد.

هيجانات شما ممكن است كامل باشند.

در غير اين صورت اكنون شما با يكسري ابزارها براي جلو بردن زندگي خود آشنايي پيدا كرديد.

 

 

منبع: مركزمشاوره ستاره ايرانيان


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۴ اسفند ۱۳۹۷ ] [ ۰۳:۲۹:۱۶ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

انواع ترس

برخي اوقات از پديده‌اي خواهيم ترسيد و هراس آن مانع از زندگي طبيعي ما خواهد شد كه برخي اوقات از بچگي از مسئله اي ترس داشته ايم و نتوانستيم مسئله را در خود برطرف كنيم كه شايد ترس ها در هنگامي به عنوان يك بيماري در شخص ارزيابي شوند و برخي اوقات با مشاوره هاي كوتاه مدت و يا شناختن خود بتوان مسئله را برطرف كرد .
البته در اين مورد هم مثل مسئله هاي روانشناسي ديگر اشخاص به آساني اظهار نظر خواهند كرد و يا راه‌حل‌هايي را نادرست به اطرافيان توصيه مي دهند ولي همه مسئله هاي روانشناسي از نگاه تحليل برخورد متقابل به نوعي ديگر و از پايه و بنيان ارزيابي مي شود.
ترس ها يا به صورت عيني مي باشند و يا ذهني هستند كه ترس هاي ذهني به ترس‌هايي گفته مي‌شود كه در پس آنها عقيده اي منطقي موجود مي باشد كه موجب بقاي ما خواهد شد.
بنابراين ما آنها را مي‌شناسيم و مديريت مي‌كنيم يا ترس‌هاي به دور از منطق مي باشند و در سطح ناخودآگاه سركوب خواهند شد و ريشه اصلي آن را مشاهده نمي‌كنيم مثل ترس داشتن از مرگ و از آينده و همينطور ترس داشتن از مسئله هاي غير قابل پيش بيني و غيره.

ترسيدن از يك احساس مي باشد كه به واسطه تهديد بر فرديت ما و همين طور برداشت هاي ما به وجود مي‌آيد هنگامي كه فردي از چيزي ترس دارد گويا آن چيز شرايط و انسان و يا شئ و يا حتي مفهوم ذهني مي باشد تهديدي بر وجود آن به حساب مي‌آيد.
به صورت طبيعي ما امكان دارد از گرگ درنده در بيابان ترس داشته باشيم به دليل اينكه امكان دارد ما را بدرد اما برخي استرس‌ها بيروني واضحي دارا نمي باشد ولي امكان دارد تمام زندگي ما را شامل ‌شود مانند ترس داشتن از مرگ و از ارواح خبيث و ترس داشتن از تنها ماندن و همينطور ترس داشتن از مورد قضاوت قرار گرفتن كه در يك رابطه تمام اينها ترس هاي شايعي مي‌باشند كه در انسان ها موجود مي باشد و مي تواند وجود داشته باشند .
اما لزوماً در اين ترس‌ها يك عامل بيروني كه ما را به تهديد كردن بپردازد موجود نمي باشد كه ترس احساسي به حساب مي‌آيد كه حاصل از تفكر مبتني بر تهديد شده و در نهايت ترس موجب برخورد در ما خواهد شد به طور مثال امكان دارد هنگامي كه بچه اي از سگ ترس دارد پشت مادر خود پنهان شود و از چهره اي بترسد پشت مادرش به آن به پشت كردن بپردازد.

هنگامي كه ما دچار ترس مي شويم كه در سر وكارمان موفق باشيم كه امكان دارد بهانه‌ اي بياوريم و سركار نرويم و شغل خود را به كنار گذاشتن بپردازيم . هنگامي كه مي ترسيم در رابطه به رها شدن برسيم امكان دارد كه رابطه را پيشاپيش به قطع كردن بپردازيم .
وقتي كه مي‌ترسيم كه فردي را به آن علاقه داريم بميرد و از دستش بدهيم امكان دارد كه قبل از آن رابطه مان را با آن شخص كاهش بدهيم كه هنگامي كه از دستش مي‌دهيم دچار صدمه نشويم .
بنابراين اهميت شناخت ترس‌ها و مديريت كردن آنها و اينكه چه ريشه اي مي توانند دارا باشند از اين جهت پر اهميت مي باشد كه ترس ها در ما برخورد به وجود مي آورد كه برخوردها موجب مي شود كه در شرايط شخصيتمان روي اطرافيان موثر باشيم و از اطرافيان واكنش دريافت كنيم كه ترس را هم مي توانيم در زمان ارزيابي كنيم .
ترس مي‌تواند مربوط به زمان آينده باشد يعني تهديد ، تهديدي كه در جريان مي‌باشد نگراني از اينكه امكان دارد فلان اتفاق رخ دهد مانند ترس داشتن از در رابطه كنار گذاشته شدن و ترس مي‌تواند مربوط به زمان حال هم باشد مانند اينكه ماشيني در پشت سر ما به ترمز كردن بپردازد و بوق بزند و ما خواهيم ترسيد و كنار مي رويم كه ترس مي‌تواند مربوط به زمان گذشته باشد
اتفاقي براي ما رخ داده كه تهديدي بر روانيت وجودي و جسمي و جنسي به ما وارد كرده است اما همچنان از آن ترس داريم مانند فردي كه در زمان گذشته مورد دزدي واقع شده و به او صدمه وارد كرده‌اند و از اين به بعد در خيابان به تنهايي راه برود با ترس مسير را طي خواهد كرد.
هنگامي كه مي خواهيم ترس را ارزيابي كنيم الزامي مي باشد كه بشناسيم تهديد مورد نظر چه مي باشد يعني چه ماهيتي دارا مي باشد و دوم اينكه زمان تهديد معين شود يعني اين تهديد مال زمان گذشته يا در حال مي باشد و يا متعلق به آينده مي‌باشد.
براي اينكه بتوانيم از ترس به عنوان يك احساس مورد استفاده قرار دهيم احتياج مي باشد كه اين را بدانيم كه اين تهديد چقدر ريشه در عقيده منطق و يا غير منطقي ما دارا مي باشد كه ترس هايي كه ريشه در عقيده هاي داراي منطق ما دارند در حقيقت مطلوب مي باشد به دليل اينكه ترس يك مكانيزم حاصل از فرگشت مي باشد و موجب بقاي ما خواهد شد .
ما مي توانيم از انرژي ترس استفاده داشته باشيم و به مديريت كردن شرايط نامناسب يا فرار كردن از آن يا چگونگي توانايي غلبه كردن در آن شرايط را بيابيم نمي توان بيان كرد كه ترسيدن احساس نامناسبي مي باشد منتها به شرطي كه فكري منطقي متناسب با اتفاق رايج باشد.
به طور مثال اگر فردي درس خود را نمي خواند و از اين مي ترسد كه آخر ترم در درسش قبول نشود اگر دچار ترس نشود همه ي امتحانات خود را خراب خواهد كرد اما همين ترس از رد شدن در امتحان مي باشد كه موجب مي شود كه حداقل با انگيزه دور از اين كه در رشته تحصيلي اش اخراج مي‌شود به درس خواندن بپردازد.

ما در برابر ترس ها امكان دارد واكنش جنگيدن و يا فرار كردن را مورد انتخاب قرار دهيم يعني اينكه هنگامي كه يك عامل ترسناك براي ما ايجاد مي شود يا مي مانيم و با آن مي جنگيم و يا پا به فرار خواهيم گذاشت و يا اينكه منجمد خواهيم شد و نگاه مي‌كنيم كه دوتاي اول به بقاي ما ياري مي‌دهد هنگامي كه ترس را مورد ارزيابي قرار مي دهيم بايد فرايند شناختي آنها را مورد بررسي قرار بدهيم اينكه اگر مي ترسم كه صدمه اي بر من وارد بشود از چه منطقي نشأت خواهد گرفت ؟
نتيجه نشانگر اين مي باشد كه اين ترس مطلوب مي باشد و به من ياري مي‌دهد كه بتوانم با حقيقت نامناسب مقابله كنم ؟ يا از آن دوري كنم به دليل اينكه غير منطقي مي باشد؟ كه در اين موقعيت احتياج به وجود داشتن روانشناس و يا روان درمان الزامي مي باشد.
ترس نوعي از شرطي شدگي در مقابل محرك ناخوشايند و دردناك به حساب مي‌آيد كه در اين رابطه آزمايش هاي صورت گرفته و طي آن يك بچه كوچك را در برابر يك خرگوش قرار داده‌اند كه بچه با خرگوش به بازي كردن پرداخته كه بعدها هنگامي كه خرگوش را جلوي بچه گذاشتند كه به آن دست بزند با يك ضربه محكم به ظرف فلزي بزرگ صداي ‌مهيب به وجود آورد .
بچه از آن صدا دچار ترس شد ولي به گريه كردن پرداخت پس از چندين بار شرطي شدگي در اين كودك به وجود آمد كه هر بار كه خرگوش را كنار بچه قرار داده اند بدون اينكه صدايي به وجود آيد بچه دچار ترس مي شد و به گريه كردن پرداخته است .
بنابراين بچه در مقابل خرگوش و تكرار كردن محرك غيرشرطي صداي بلند نسبت به خرگوش شرطي شده بود كه با مشاهده كردن خرگوش دچار ترس شد كه خيلي از ترس هاي ما به همين صورت مي باشد.
يعني ريشه آن محرك ديگري به حساب مي‌آيد كه ما نسبت به آن عامل ترسناك به شرطي شدن رسيده ايم و واكنش از خود نشان داده ايم كه بعدها در ادامه دادن آزمايش براي همان بچه ريشي از خرگوش درست كرده اند و آزمايش كنندگان آن را به صورت خرگوش قرار داده اند كه به سمت بچه قرار دادن .
با اينكه خرگوش نبود ولي موجب شد كه بچه وحشت كند پس بنابراين از ديدگاه رفتار درماني ترس ها به نوعي شرطي شدگي در مقابل يك محرك ناخوشايند و دردناك به حساب مي‌آيد كه همان تهديد در برابر ما مي باشد .
انسان ها امكان دارد از يك حيوان بترسند مثل بيشتر اشخاصي كه از سوسك خواهند ترسيد در صورتي كه سوسك يك نوع حشره مي باشد و هيچ گونه صدمه اي به ما نخواهد زد شايد علتش اين باشد كه اولين باري كه سوسك را ديده ايم با محرك غير شرطي يعني صداي جيغ و اضطراب مواجه شده ايم كه موجب شده ذهن بچه دچار آسيب شود كه سوسك مساوي مي‌باشند با اضطراب و ترس داشتن در صورتي كه در شرايط ديگر يا فرهنگ ديگر مادري كه از سوسك نمي ترسد .
بچه هم از سوسك نخواهد ترسيد به دليل اينكه شرطي شدگي در اين زمينه موجود نمي باشد.

پس بنابراين شرطي شدگي به نوعي آموختگي به حساب مي‌آيد . در يادگيري مشاهده اي برخي اوقات ما ترس ها را در طول مشاهده و در طول زمان كودكي با مشاهده كردن والدين آموزش مي بينيم. از نظر روانكاوي كه نگاه هميشه دقيقي دارد ترس ها به نوعي ناخودآگاه و يادآور احساس تهديدگي در زمان كودكي به حساب مي‌آيند بنابراين از نگاه روانكاوي ترس ناخودآگاه ما را به سوي احساس تهديد شدگي در دوران كودكي را درمان تكرار خواهد كرد.

منبع:كانون مشاوران ايران

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۴ اسفند ۱۳۹۷ ] [ ۰۳:۲۵:۴۷ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

كودكان بد سرپرست يعني كودكاني كه والدين خود را از دست داده اند

و بعضي كودكان با وجود والدين مورد بي محبتي آنها قرار مي گيرند.

متاسفانه بعضي از والدين بجاي آن كه رفتار مفيد ياد بدهند و فرزندشان را براي آينده آماده سازي كنند ،

براي آنها مشكلات تربيتي و  شخصيتي فراهم مي كنند.

طلاق عاطفي

كودكان بد سرپرست امكان دارد از خانواده ثروتمند باشند در عوض آنكه والدين آنها به مسائل عاطفي و تربيت آنها بپردازند

وقت خود را در مهماني ها و خوشگذراني صرف مي كنند اين كودكان داراي والدين هستند

ولي آنها نيازهاي فرزندشان را ناديده مي گيرند.

با بالا رفتن طلاق هاي عاطفي  تاثير منفي بر كودكان مي گذارد

و آنها ممكن است در معرض آسيب هاي اجتماعي قرار گيرند.

كودكاني كه در خيابان ها و مترو ها سرگردانند و به كار مشغول هستند

بهزيستي خانه هاي سبز و اورژانس اجتماعي تاسيس كرده است

تا باعث كم شدن آسيب هاي  كودكان شوند  و زندگي اين كودكان بهبود پيدا كند، اما والدين بايد دقت كنند

كه محيطي عاطفي و پر از محبت به وجود بياورند كه كودكان سمت آسيب نروند.

كودكاني كه بدون سرپرست هستند مسئوليتش بر عهده دولت مي باشد

تا با نگهداري در مراكز خاص آنها رابراي تربيت و شغل و……. آماده كنند ،

همه سازمان ها ، از وزارت كشور گرفته تا صدا و سيما و وزارتخانه هابايد در اين زمينه داخل شوند تا اين پديده از بين برود.

منبع:e-teb.com

 

برچسب ها: اثرات طلاق عاطفي ,تربيت كودكان ,رشد جسمي كودكان ,رشد روحي كودكان ,طلاق عاطفي ,مشاور كودكان ,كودكان بد سرپرست ,


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۴ اسفند ۱۳۹۷ ] [ ۰۳:۲۲:۳۱ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

سوال شده 20 ساعت قبل در روانشناسي كودك و نوجوان توسط بي نام

سلام ووقت به خير
دخترم ۳سالشه وفوق العاده لجبازه.باشنيدن هرچيزي كه خلاف ميلش باشه گريه ميكنه ووسايل روبه اطراف پرتاب ميكنه.وقتي ميريم بازاربيشتروقتمون صرف خريدن تنقلات وآروم كردن اون ميشه.ديگه تقريبا خونه نشين شديم.چندباررفتيم مسافرت امامجبورشديم برگرديم تالااقل مزاحم بقيه نباشيم. براي داشتن هرچيزي فورا ميزنه زيرگريه واونقدرگريه ميكنه تاياخريده بشه يازيرگريه خوابش ببره.به هيچ حرفي گوش نميده.وقتي ميگيم اين كاررونكن عمداًهمون كارروانجام ميده.اطرافيان ميگن زيادي لوسش كرديد.
ممنون ميشم راهنماييم كنيدچي كاركنم كه لااقل اينقدرگريه نكنه ويه كم به حرفهامون گوش بده.ويادبگيره كه هرچيزي كه خواست نميشه فوراً خريده بشه.

پاسخ داده شده 4 ساعت قبل توسط zahra.dehghan حرفه اي (7,260 امتياز)

با سلام خدمت شما دوست عزيز

به نظر مي رسد كه فرزند شما از اين رفتار براي رسيدن به خواسته خود استفاده مي كند و متوجه شده است كه از طريق فرياد زدن ، پرخاش، پرتاب كردن و... مي تواند توجه شما به خود جلب كند . كودك متوجه مي شود كه در جمع مي تواند با اين رفتارها بيشتر به خواسته هاي خود برسد و سعي مي كند زماني كه در جمع قرار دارد از موقعيت خود استفاده كند و اين رفتار كودك بخاطر لجبازي با شما نمي باشد بلكه رفتار اشتباهي است كه در او شكل گرفته است . بهتر است حتي در جمع به رفتارهاي اشتباه او توجه نكنيد و سعي كنيد كه او را بغل كنيد و به يك محيط آرام تر و بدون حضور ديگران ببريد و به او بگويد كه رفتارش اشتباه است و به دليل اينكه رفتار درستي نداشته است نمي تواند به خواسته خود برسد و يا براي او توضيح بدهيد كه امكان به دست اوردن اين خواسته در زمان فعلي وجود ندارد فرزند شما به سني رسيده است كه مي توانيد به او صبر كردن را ياد بدهيد بهتر است مثلا از خواسته هاي كوچك استفاده كنيد و بگوييد اجازه بده مثلا ظروف را بگذارم آشپزخانه مي آييم و وسيله مورد نظرت را به شما مي دهم و ... سعي كنيد رفتارهاي هرچند كم ولي درست او را تشويق كنيد و به او دقيقا بگوييد كه مثلا اين بستني را به تو مي دهم چون با صداي آرام خواسته خود را بيان كرديد . سعي كنيد از قصه استفاده كنيد و مشكلات فرزندتان را به صورت قصه بيان كنيد و از او بخواهيد كه با شما همراهي كند مثلا بگوييد به نظرت الان سارا براي اينكه از مادرش بستني درخواست كند مي تواند چگونه اين موضوع را بيان كند ؟ بگذاريد ذهن او راحل هاي مختلفي را پيدا كند . از ستاره استفاده كنيد و براي رفتارهاي مثبت او به او ستاره بدهيد و به او بگوييد كه وقتي ستارها پنج تا شد برايتان مثلا فلان چيز را مي خرم دقت كنيد كه جايزه بايد براي او جذاب باشد از اين طريق او صبر كردن و رفتار درست را آموزش مي بيند و در سري بعد ميزان ستارها را كمي بيشتر كنيد . دقت كنيد كه براي حذف رفتارهاي نادرست نياز به صبر و آرامش به همراه زمان مي باشد و شما نبايد توقع داشته باشيد با چند روز در رفتار دخترتان معجزه رخ بدهد بهتر است به روند خود ادامه بدهيد و تداوم داشته باشد تا به نتيجه برسيد . بهتر است خودتان از فرياد زدن و يا تنبيه بدن او خوداري كنيد چون مي تواند باعث افزايش رفتار اشتباه او شود و از آن به عنوان الگو استفاده كند بهتر است محكم نه بگوييد و حتي اگر گريه شديد بود براي او با آرامش توضيح بدهيد و بگذاريد اگر بازهم گريه كرد ادامه بدهد اگر شما اذيت شويد و به او خواسته اشتباهش را بدهد اين رفتار در او تثبيت مي شود و باز تكرار مي كند اما زماني كه متوجه شود با داستان و بازي و صحبت شما كه چه رفتراي را انجام بدهد كه به خواسته خود برسد كم كم آن را جايگزين دادو فرياد مي كند.براي اين موضوع مي توانيد به صورت حضوري به روانشاس مراجعه كنيد تا رفتارهاي دختراتان مورد بررسي دقيق تري قرار گيرد.

درمسير مي توانيد با متخصصين كانون مشاوران ايران، مشاوره تلفني/تخصصي داشته باشيد
02122354783

شاد باشيد

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۴ اسفند ۱۳۹۷ ] [ ۰۳:۱۹:۳۲ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

اسكيزوفرني و ازدواج / آيا با افراد اسكيزوفرني ازدواج كنيم؟

مشاورانه-صدا-صوتي روانشناسي

همواره روانپزشكان با سوالات متعدد از بيماران و خانواده هايشان در رابطه با اسكيزوفرني و ازدواج بيمار در سن ازدواج روبرو هستند.

در چنين مواردي متخصص، مطابق با تجربياتش و مطالعه شرايط فرهنگي، اجتماعي و اقتصادي بيمار، توصيه مي كند.

انگيزه هاي مختلف در پشت اين سوالات وجود دارد.

اسكيزوفرني و ازدواج آيا با افراد اسكيزوفرني ازدواج كنيم؟

نگراني خانواده بيماران اسكيزوفرني 

خانواده بيمار چندين نگراني دارد:

 • آيا كسي است كه پس از مرگ والدين از بيمار مراقبت مي كند؟
 • آيا مي توان با ازدواج ان را درمان كرد يا متوقف نمود؟
 • آيا ارائه نياز جنسي به بيمار تاثير مي گذارد؟
 • آيا او تبديل به يك فرد واحد شده است؟

تفكر بيمار اسكيزوفرني در مورد ازدواج

بيمار همچنين در مورد ازدواج مشغول فكر بسياري است:

 • والدين و آشنايان بسيار مشتاق هستند كه با من ازدواج كنند. نمي دانم چه بايد بكنم يا نبايد ها چيست؟
 • آيا ازدواج براي شرايط ذهني من مفيد است؟
 • فكر ازدواج من را نگران مي كند؛ آيا اين نگراني براي من مضر است؟
 • من مي خواهم ازدواج كنم آيا كسي مايل است كه همسر من باشد؟
 • آيا اين مانع ازدواج من است؟

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۴ اسفند ۱۳۹۷ ] [ ۰۳:۱۵:۰۲ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]
 
 
وابستگي افراد باعث عدم پيشرفت ميشود

انسان به اطرافيان مخصوصا والدينش وابستگي دارد كه اگر اين وابستگي بيشتر شود موجب اختلالات اخلاقي ميشود.

ويژگي هاي مهم شخصيت وابسته: عدم تصميم گيري مستقلانه  ، استرس و قبول نكردن مسئوليت ، محتاج بودن به حمايت ديگران ،

ناتواني عدم موافقت در مقابل ديگران ، طاقت نداشتن در تنهايي ، ترس از تنهايي و رانده شدن.

مشكلات وابستگي : رنج بردن ، افسرده شدن ، هراس از جدا بودن ، طفره رفتن از كار كردن باعث مشكلات

در شغل و عدم اجتماعي بودن فرد ميشود در نتيجه حملات اضطرابي به فرد وارد ميشود.

چگونگي كمك به اين افراد : بردباري ، آموزش شجاعت ، سعي در قدرت تصميم گرفتن و مسئوليت ها كمك بزرگي به اين افراد ميكند.

درمان كردن : درمان اين بيماران نتيجه بخش بوده و مورد استقبال قرار گرفته است.

درمان اين افراد به دو دسته تقسيم ميشود: دارو درماني و روان درماني .

روان درماني از جمله درماني است كه بدون دارو ميباشد و به صورت گروهي يا فردي مورد اجرا قرار ميگيرد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۴ اسفند ۱۳۹۷ ] [ ۰۳:۱۲:۰۷ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

مشاوره پزشكي تلفني شبانه روزي زنان

مشاوره پزشكي تلفني شبانه روزي زنان در اين بخش مورد بررسي قرار گرفته شده است.

با توجه به بيشتر شدن كمي و كيفي هاي متعدد در دو دهه گذشته در كشورمان.

بيشتر فعاليت‌هاي معالجه بيشتر به صورت تخصصي صورت مي‌گيرد.

در اين مركز تشخيص دلايل افسردگي به جديدترين روش هاي علمي شناسايي و بدون دارو (نوروفيدبك چيست؟) درمان مي شود.

به طور مثال در زمان هاي گذشته رشته اي به اسم ارتوپد موجود نبود.

و متخصصان جراحي كار متخصص ارتوپد فعلي را انجام مي‌دادند.

و همينطور به فعاليت پزشكان عمومي در طي سالهاي گذشته به خاطر نبود.

و يا كمبود متخصص در بيشتر رشته‌ها بسيار گسترده‌تر از زمان امروزي بود.

به صورتي كه پزشكان عمومي تقريباً همه وظيفه هاي متخصصين داخلي را انجام مي‌دادند.

 

مشاوره تلفني خانواده 

رشد كردن و توسعه پيدا كردن علم پزشكي به وجود آمدن رشته هاي تخصصي فراوان را به همراه دارد .

و در اين موقعيت بيشتر پزشكان پس از دريافت كردن مدرك عمومي .مشاوره پزشكي تلفني شبانه روزي زنان

خود در يك رشته تخصصي به ادامه دادن تحصيل مي‌پردازند.

و همه انرژي خود را براي كسب كردن دانش و توانايي در آن رشته ثبت خواهد كرد.

و قطعاً با گسترش پيدا كردن كمي و كيفي دانش پزشكي ديگر نمي‌توان اين توقع را داشت.

كه به طور مثال يك متخصص داخلي با تجربه ضرورتي در انجام دادن عمل هاي جراحي را دارا باشد.

و همچنين يك راديولوژيست مهارت انجام دادن كاشتن حلزون شنوايي كه توسط متخصص گوش.

و حلق و بيني صورت مي‌گيرد را دارا باشد در اين صورت مي باشد كه جامعه پزشكي از لحاظ معالجه بهتر .

و كاملتر براي بيماران بيشتر از زمان گذشته احتياج به درخواست مشاوره و رزرو وقت مشاوره.

از همكاران خود در رشته‌هاي متعدد تخصصي پزشكي مي باشد .مشاوره پزشكي تلفني شبانه روزي زنان

ولي درخواست كردن مشاوره پزشكي مثل هر فعاليت ديگري در جامعه پزشكي داراي قاعده به خصوصي مي باشد .

متاسفانه حداقل در كشور ما هيچ فردي به آن نمي‌پردازد.مشاوره پزشكي تلفني شبانه روزي زنان

و تاكنون اين قوانين در يك جا جمع آوري نشده است.

مشاوره پزشكي تلفني شبانه روزي زنان همواره به آنان كمك مي كند.

و ظرايف قانوني و همين‌طور اخلاقي آن مورد ارزيابي قرار نگرفته است.مشاوره پزشكي تلفني شبانه روزي زنان

مطالب و مقالات سايت ” مشاوره خانواده” توسط تيم تخصصي مشاوران و روانشناسان تهيه و پشتيباني شده است.

مشاوره پزشكي تلفني شبانه روزي زنان

مشاوره پزشكي آنلاين

 • منظور از مشاوره پزشكي خدمت هاي ارائه شده توسط پزشكي مي باشد .
 • كه عقيده هاي او توسط پزشك ديگر يا يك مركز درماني به خاطر ارزيابي.
 • يا معالجه بيماري يا برطرف كردن مشكل درماني يك بيمار مورد درخواست قرار گرفته است.
 • مشاور امكان دارد  در منزل و يا در بيمارستان يا مركز هاي مراقبت هاي ويژه انجام شود .
 • ذكر اين نكته الزامي مي باشد كه اين موارد موجود مي باشد كه پزشك مورد مشاوره امكان دارد.
 • نهايت بخش يا معالجه بيمار را برعهده بگيرد و يا براي بررسي يا  معالجه بيشتر .
 • و بهتر احتياج به ويزيت‌هاي دائم بيمار دست پيدا كند.مشاوره پزشكي تلفني شبانه روزي زنان

اما بايد به اين نكته توجه داشت كه بعد از درخواست كردن مشاوره ادامه دادن.

و پيگيري‌هاي بيمار بر عهده پزشك مورد مشاوره نمي‌باشد و مسئول اصلي خود بيمار معالج  مي باشد .

فرق مشاوره با ارجاع بيمار در اين مي باشد كه ارجاع بيمار شامل انتقال پيدا كردن.

به مراقبت هاي ويژه يا كلي يك بيمار از پزشك به پزشك ديگر كه اين عوامل كاملا از مفهوم مشاوره جدا قرار مي گيرد.

در مواردي كه پزشك معالجه كننده به منظور ادامه دادن درمان بيماري يا انجام دادن عمل جراحي.

و چگونگي انجام دادن آن و يا هر اقدام ديگري كه ضروري مي‌باشد به منظور درمان بيمار صورت گيرد .

ويژگي مشاور پزشكي زنان

 • احتياج به مشاوره پزشكي دارا باشد انتخاب كردن پزشك مشابه بايد با توافق بيمار و همينطور بستگان انجام شود.
 • يكي از دليل‌هاي عمده حساس بودن قانونگذاري در اين عوامل حفظ كردن اسرار پزشكي مي باشد .
 • ولي توافق كردن بيمار يا بستگان او با انتخاب كردن پزشك مشاور به اين معنا نمي باشد .
 • كه هر پزشكي كه آنها به معرفي كردن بپردازند پزشك معالج بايد آن را قبول كند .
 • بلكه اساس انتخاب كردن پزشك مشاور بايد با توافق طرفين صورت گيرد .
 • و پزشك مانند بيمار مي تواند از قبول كردن پزشك مشاوره اي.
 • كه از سوي بيمار يا بستگان معرفي شده مخالفت كنند.
 • در مواردي كه مشاوره پزشكي الزامي مي باشد.
 • انتخاب كردن پزشك مشابه با به توافق رسيدن بيمار .
 • و بستگان او و پزشك معالج  صورت مي گيرد.مشاوره پزشكي تلفني شبانه روزي زنان

 

مشاور جنسي زنان

 مشاوره پزشكي  مفهومي مي باشد كه هنوز به صورت كامل در كشور ايران به جا افتادن نرسيده است.

حتما براي شما هم اين مسئله به وجود آمد است.

به شما كمك مي كند تا زندگي زناشويي بهتري داشته باشيد و در مورد تحريك جنسي زنان اطلاعات بيشتري كسب كنيد.

كه در يك روز تعطيل و يا در نيمه‌هاي شب دردي به سراغ شما مي آيد.

كه شما را به كلافه كردن مي‌پردازد يا امكان دارد به خاطر مشغله‌هاي زندگي امروزي .

فرصتي براي رجوع كردن به پزشك را دارا نباشيد .

 • گاهي اوقات هم بازگو كردن حضوري بعضي از مشكلات براي شما خجالت آور مي باشد .
 • و برخي از خانمها داراي فرزند كوچكي هستند كه نمي توانند او را به تنها گذاشتن بپردازند. 

در اينگونه موارد چه كاري بايد انجام دهيد.

آيا مانند برخي از اشخاص اقدام به خود تشخيصي و همينطور خوددرماني بپردازيد؟

اين كار سلامت شما را به خطر مي‌اندازد .

و در بعضي از موارد عوارضي را برجاي خواهد گذاشت.مشاوره پزشكي تلفني شبانه روزي زنان

در عوض حدس زدن دليل مشكل خود و انجام دادن اقدامات درماني خودسرانه بهتر مي باشد .

كه از مشاوره پزشكي ياري بگيريد.

مشاوره پزشكي به معني ارائه دادن يك ديدگاه علمي.

مشاوره پزشكي تلفني شبانه روزي زنان همواره در كنار شما به خدمتدهي مي پردازد.

و همين طور حرفه اي در رابطه با آن چيزي كه يك شخص به خصوص در موقعيت به خصوص بايد.

هدف مشاوره پزشكي

 • هدف از مشاوره پزشكي برگرداندن يا حفظ كردن سلامتي شخص مي باشد.
 • آموزش پوزيشن هاي جنسي به زوجين آموزش مي دهد.
 • و به صورت معمول مشاوره پزشكي به معني ياري رساندن به بيمار جهت شناسايي .
 • و تشخيص بهتر دليل مشكل و هدايت كردن او در رابطه با قرار گرفتن در راه درست معالجه شدن مي باشد.
 • انجام دادن مشاوره هاي پزشكي جزء وظيفه هاي اصلي و حرفه اي پزشك مي باشد.
 • و از پر اهميت ترين رويكردهاي آموزش باليني به حساب مي‌آيد.مشاوره پزشكي تلفني شبانه روزي زنان
 • و همه گروه‌هاي آموزشي وظيفه دارند كه به مشاركت كردن با يكديگر بپردازند. مشاور
 • يا به درمان تجاوز جنسي مي پردازد.

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۴ اسفند ۱۳۹۷ ] [ ۰۳:۰۷:۴۶ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

حسادت مسئله اي قديمي كه از ديرباز تا كنون افرادي كه دچار ضعف شخصيتي هستند را وادار كرده تا به فردي كه به او حسادت ميكنند آسيب برسانند. به طور مثال شما تازه نامزد كرده ايد و حس حسادت دوستتان با ديدن شرايط و همسر آينده تان برانگيخته شده است ، ممكن است دست به كارهايي بزند كه شما را تحريك كرده و دچار شك كند كه آيا اين انتخاب صحيحي است يا خير. اما چگونه  بايد از گزند اين آسيب ها در امان بود تا به زندگي خصوصي تان خدشه اي وارد نكند؟

شما مي توانيد با برقراري تماس با مشاورين ازدواج ما در مراكز مشاوره ازدواج تمامي سوالات و مشكلات خود را با كارشناسان با تجربه در ميان بگذاريد و راه حل آنان را بيابيد.

مشاوره ازدواج با شعب مختلف در ايران و اينبار با راه اندازيمشاوره ازدواج زاهدان بر آن است تا بتواند كمك بزرگي به جامعه ايراني كرده باشد.

مشاوره ازدواج زاهدان با برپايي نمايندگي در مناطق مختلف مانند مشاوره ازدواج امام خميني ، مشاوره ازدواج آزادي ،مشاوره ازدواج كوي قدس ، مشاوره ازدواج جمهوري و ساير شعب آماده پاسخگويي به هموطنان عزيز مي باشد.

مقاله هاي بيشتر در رابطه با اين موضوع را در سايت مشاوره قبل ازدواج ببينيد

منبع:مشاوركو


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۴ اسفند ۱۳۹۷ ] [ ۰۳:۰۴:۰۶ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

سلام من يه پسرم ۱۹ سال سن دارم جديدا از فرو كردن انگشتم در مقعدم لذت ميبرم.همجنس باز نيستم ميخواستم ببينم اين رفتار ميتونه مشكل ساز باشه؟


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۴ اسفند ۱۳۹۷ ] [ ۰۲:۴۶:۰۴ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

مسواك موش موشك

>
مسواك موش موشك

مسواك موش موشك

شب بود و همه جا تاريك بود ولي صداي گريه مي آمد. اين صداي گريه مسواك كوچولو بود. فرشته مهربون پيش او آمد. سلام كرد و گفت: براي چي اينقدر گريه مي كني؟ مسواك گفت: من مسواك موش موشك هستم ولي از روزي كه خريداري شدم موش موشك با من مسواك نزده.

فرشته گفت: شايد موش موشك نمي دونه مسواك نزدن كار اشتباهي است. من امشب به خواب موش موشك مي روم و آينده اش را به او نشان مي دهم.

موش موشك اون شب در خواب ديد كه يك روز موقع خوردن آب سرد دندونش گزگز كرد و درد گرفت. فردا صبح موش موشك به همراه مادرش پيش آقاي دندانپزشك رفتند. آقاي دندانپزشك گفت: چون تو دندانهايت را مسواك نكردي، در دهان تو يه عالمه هپلي جمع شده است. بعد دكتر گفت: تو اول بايد اين داروها را بخوري وقتي قرمزي لپ ات خوب شد، دندانهايت را درست مي كنم.

در اين مدت موش موشك دلش شكلات مي خواست ولي نمي توانست بخورد چون دندونش درد مي گرفت. موش موشك داشت گريه مي كرد كه فرشته مهربون پيش او آمد و گفت: عزيزم چرا گريه مي كني؟ موش موشك گفت: دندانهايم درد مي كند و خيلي بوي بدي مي دهد.

فرشته گفت: چون مسواك نمي زني. موش موشك گفت: من اشتباه كردم. آيا تو به من كمك مي كني؟

فرشته گفت: من تو را به چند سال قبل برمي گردانم. اما تو بايد به من قول بدهي كه از اين به بعد دندانهايت را مسواك بزني. موش موشك گفت: باشه قول مي دهم.

در همين موقع مامان موشه او را از خواب بيدار كرد. موش موشك كه ديد دندانهايش خراب نشده، خيلي خوشحال شد و از آن روز به بعد هميشه قبل از خواب دندانهايش را مسواك مي كرد.

منبع:تريبون آزاد


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۴ اسفند ۱۳۹۷ ] [ ۰۲:۲۷:۰۹ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]
«جبران مي كنم، جبران مي كنم، جبران مي كنم»
گوش من اين جمله رو ازش خيلي شنيده بود...
هر بار آرامشم رو‌ بهم مي ريخت و
با رفتارهاش رو مغزم رژه مي رفت،
بهم مي گفت «جبران مي كنم»
خودش بهتر از هر كسي مي دونست
آدم جبران كردن نيست ولي
اون غرق عادت هاش بود.
عادت به داشتن كسي، عادت به رفتارهايي
كه صفر تا صدش اشتباه بود،
عادت به بحث كردن و عذرخواهي...
آخرين عادتش هم گفتن دروغ معروفش بود
«جبران مي كنم»
آخرين بار وقتي گفت جبران مي كنم،
فقط خنديدم به ياد تمام جبران كردن هايي كه فقط حرفش رو زده بود. بهش گفتم جبران نكن، اصلا هيچ كاري نكن...فقط تنهام بذار.
هر چيزي اولين بارش سخته، مثل تنهايي،
مثل دلتنگي، مثل رفتن ... پس رفتم.
حالا وقتي خوب فكر مي كنم مي بينم
خيلي از ما خودمون رو تو زندان
آدم هايي قرار داديم كه بهمون
وعده ي جبران گذشته رو دادن...
وعده ي نفس كشيدن،وعده ي بازگشت
آرامشي كه خودشون از ما گرفتن اما
هيچ كدوم از وعده هاشون حقيقت نداشته،
فقط مي خواستن تو زندانشون بموني... همين.
گذشت كردن خيلي خوبه خيلي، ولي
تا وقتي كه شور و شوق زندگيت رو
پاي وعده هاي دروغ آدما از بين نبري،
تا وقتي كه بخشيدن وظيفه ت نشه،
تا وقتي كه به زندان آدما عادت نكني ...
 

موضوعات مشابه


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۴ اسفند ۱۳۹۷ ] [ ۰۲:۲۳:۵۱ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

فيلم و فايل صوتي آموزشي روانشناسي رايگان و مشاوره


در يك مطالعه جديد دانشمندان در اونتاريو لندن كشف كرده اند كه استفاده زودهنگام ماري جوانا ممكن است منجر به عملكرد غير عادي مغز و İQ پايين شود.

 

ماري جوانا شايعترين مواد غير قانوني استفاده شده در جهان است. مطالعات گذشته نشان ميدهند كه مصرف كنندگان دائمي ماري جوانا، مخصوصا آنهايي كه در سنين جواني شروع ميكنند، بيشتر در خطر اختلالات شناختي و بيماري هاي رواني چون افسردگي، اختلال دو قطبي و اسكيزوفرني هستند.

دكتراوسوچ كه در انستيتو سلامت در زمينه اضطراب و اختلالات خلقي كار مي كند، مي گويد: “بسياري از جوانان در برنامه ما به شدت ماري جوانا مصرف ميكنند و عليرغم مطالعات گذشته در اين زمينه، باور دارند كه شرايط رواني آنها را بهبود ميبخشد چون به آنها احساس لحظه اي خوبي مي‌دهد. به همين دليل، ما تصميم به مطالعه آثار ماري جوانا و افسردگي بر روي علائم رواني و علمكرد مغز و عملكرد شناختي گرفتيم”.

دكتر اوسوچ و تيم او جوانان را در چهار تيم قرار دادند: افراد افسرده اي كه ماري جوانا مصرف نمي‌كنند. افراد افسرده اي كه به طور مداوم ماري جوانا مصرف مي‌كردند. مصرف كنندگان دائمي ماري جوانا بدون افسردگي و افراد سالم كه ماري جوانا مصرف نمي‌كردند. علاوه بر اين شركت كنندگان سپس به دو گروه تقسيم شدند، كساني كه در سن ۱۷ سالگي شروع به مصرف ماري جوانا كرده اند و  كساني كه مصرف آنرا ديرتر شروع كرده اند يا كلا مصرف نكرده اند.

مقالات بيشتر در ارتباط با اعتياد و مصرف مواد بخوانيد:

چگونه مي تواند سيگار را ترك كرد

شركت كنندگان تحت آزمون روانپزشكي، خلقي، İQ قرار گرفتند و همچنين اسكن مغزي شدند. اين مطالعه دريافت كه هيچگونه شواهدي وجود ندارد كه استفاده از ماري جوانا علائم افسردگي را بهبود بخشد; تفاوتي بين علائم رواني افراد افسرده اي كه ماري جوانا مصرف كرده اند و افراد افسرده اي كه ماري جوانا مصرف نكرده اند وجود ندارد.

علاوه بر اين، نتايج تفاوتهايي را در عملكرد مغزي بين چهار گروه در بخش هاي از مغز كه در ارتباط با فرايند پاداش و كنترل حركتي است را نشان دادند. مصرف ماري جوانا اختلالات عملكرد مغزي افسردگي را تصحيح نكرد، و و در برخي قسمتها آنها را بدتر كرد.

علاوه بر اين، شركت كنندگاني كه از سنين جواني ماري جوانا مصرف كرده اند عملكرد مغزي غير عادي بالايي در بخش هايي كه در ارتباط با فرآيند ديداري-فضايي، حافظه، فعاليت خود-ارجاعي و فرآيند پاداش ميباشند داشتند. مطالعه دريافت كه مصرف زودهنگام ماري جوانان با امتيازهاي پايين در İQ همراه بود.

دكتر اوسوچ گفت: «اين يافته ها نشان مي‌دهند كه مصرف ماري جوانا اختلالات مغزي يا علائم افسردگي را تصحيح نميكند و مصرف آن از سنين پايين نه تنها يك تاثير غير عادي بر روي عملكرد مغز دارد بلكه بر روي İQ نيز دارد.»

اگر در مورد مصرف مواد در نوجوان خود نگران هستيد مقاله زير را مطالعه نماييد:

من فكر مي كنم فرزند نوجوانم مواد مخدر مصرف مي كند

با اشاره تحقيقات گذشته به يك نقش ژنتيكي بين مصرف ماري جوانا و افسردگي، دكتر اوسوچ و دستيارانش در موسسه تحقيقاتي روبارتز وسترن يونيورسيتي آزمايش ژنتيكي بر روي شركت كنندگان انجام دادند. انها كشف كردند كه يك تغيير ژنتيكي خاصي از ژني كه توليد كننده عامل نئوتروپيك مشتق شده مغزي (BDNF) مي‌باشد با نسبت بيشتري در جواناني كه ماري جوانا را از سنين پايين مصرف كرده اند پيدا شد. BDNF  درگير رشد مغزي و حافظه در ميان ديگر فرايند ها است.

دكتر اوسوچ گفت: « اين يك يافته بديع است و بيان كننده اينست كه اين تغيير ژنتيكي ممكن است باعث استفاده زود هنگام جوانان از ماري جوانا ‌شود.» با اين حال دكتر اوسوچ متذكر شد كه اين مطالعه تعداد كمي شركت كننده داشت. اين نتايج ژنتيكي تجربي هستند و بنابراين  بايد با يك مطالعه بزرگ با تعداد شركت كنندگان بيشتر تاييد شود.

منبع: مقالات كانون مشاوران ايران


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۴ اسفند ۱۳۹۷ ] [ ۰۲:۲۱:۲۸ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

با توجه به تحقيقات جديد در موش، قرار گرفتن در معرض نور در شب، ممكن است منجر به افزايش وزن شود، حتي بدون تغيير فعاليت بدني يا خوردن غذاي بيشتري.

محققان دريافتند كه موشهايي كه در طول هشت هفته در معرض نور كم نسبتا كم قرار دارند، ميزان افزايش وزن بدنشان حدود 50 درصد بيشتر از موشهاي ديگر بود كه در يك چرخه استاندارد تاريك زندگي مي كردند.

لورا فونكن، نويسنده اصلي اين مطالعه و دانشجوي دكترا در علوم اعصاب دانشگاه ايالتي اوهايو گفت: "اگر چه در سطوح فعاليت يا مصرف روزانه غذا تفاوت نداشت، موش هايي كه در شب شبانه زندگي مي كردند، كمتر از ديگران زندگي مي كردند." .

مطالعه اين هفته در نسخه اوليه مقالات آكادمي ملي علوم به نمايش در مي آيد .

اگر موش كمتر فعاليت نداشته باشد و يا بيشتر غذا بخورد، چه سبب افزايش وزن مي شود؟ نتايج نشان مي دهد كه موش هايي كه در نور شب زندگي مي كنند، در زمان هايي كه به طور معمول نمي توانند بخورند.

در يك مطالعه، موش ها در معرض نور در شب بودند - اما در دسترس بودن مواد غذايي محدود به زمان هاي غذا خوردن معمول - وزن بيشتري از موش در يك دوره نور تاريك طبيعي به دست آمد.

رندي نلسون، يكي از نويسندگان اين مطالعه و استاد علوم اعصاب و روانشناسي در ايالت اوهايو گفت: "چيزي در مورد نور در شب باعث ساخت موش هايي در مطالعه ما شد كه بخاطر زمان اشتباه بخورند تا مواد غذايي خود را به طور متابوليزه كنند."

نلسون گفت، اگر اين نتايج در انسان تاييد شود، نشان مي دهد كه خوردن غذا در اواخر شب ممكن است عامل خطر خاصي براي چاقي باشد.

در يك مطالعه، موش ها در يكي از سه حالت قرار گرفتند: 24 ساعت نور پايدار، يك دوره استاندارد نور تاريك (16 ساعت نور در 150 لوس، 8 ساعت تاريكي)، يا 16 ساعت نور روز و 8 ساعت تاريك نور (حدود 5 لوكس نور).

محققان اندازه گيري كردند كه چه مقدار از مواد غذايي هر روز موش ها مي خورند. آنها همچنين اندازه گيري كردند كه هر روز از طريق يك سيستم عبور پرتو مادون قرمز در اطراف قفس آنها حركت مي كند. جرم بدن هر هفته محاسبه مي شود.

نتايج نشان داد كه در مقايسه با موشهاي سيكل نور تاريكي استاندارد، افرادي كه در نور كم نور شبانه به ميزان قابل توجهي افزايش يافته بودند، در هفته اول مطالعه و در طول هفته ادامه يافت.

در پايان آزمايش، موش هاي نورپردازي حدود 12 گرم وزن بدن را در مقايسه با 8 گرم براي كساني كه در دوره نور تاريك استاندارد بودند به دست آوردند. (موش در نور روشن ثابت همچنين بيشتر از كساني كه در چرخه تاريك نور معمولي به دست آوردند، اما نلسون گفت موش هاي نور كم نور در شب نسبت به نوردهي نور كه به طور كلي مردم دريافت مي شود، بهتر است.)

موش هاي كم نور در شب نيز سطوح بالاتري از چربي اپيديديم و اختلال تحمل گلوكز را نشانگر پيش ديابت مي دانند.

نتايج نشان داد، گرچه موشهاي كم نور در شب بيش از ديگران غذا خوردند، اما هنگام خوردن آنها تغيير كرد. اين موش ها شبانه هستند، به طوري كه آنها معمولا در شب غذا به ميزان قابل توجهي غذا مي خورند. با اين حال، موش هاي كم نور در شب 55 درصد مواد غذايي خود را در ساعات روز نوراني مصرف كردند، در مقايسه با 36 درصد در موش هايي كه در يك دوره استاندارد نور تاريك زندگي مي كنند.

داستان هاي مربوطه

از آنجايي كه زمان غذا به نظر قابل توجه بود، محققان مطالعه دوم، مشابه با اول، با يك تفاوت مهم: به جاي داشتن غذا به طور آزادانه در دسترس همه زمان ها، دسترسي به غذا به هر زمان كه موش ها به طور معمول فعال بوده يا زماني كه آنها به طور معمول در استراحت هستند.

در اين آزمايش، موش ها در معرض نور كم در شب، افزايش بيشتر در توده بدن را بيشتر از ديگران بود زماني كه مواد غذايي خود را محدود به زمان كه آنها به طور معمول فعال مي شود.

فونكن گفت: "هنگامي كه مصرف غذا را تا زماني كه معمولا به غذا خوردن محدود مي كرديم، افزايش وزن را نمي ديديم." "اين بيشتر به شواهدي ميرسد كه زمان خوردن براي افزايش وزن حياتي است."

يافته ها نشان داد كه سطح كورتيكوسترون، هورمون استرس در موش هاي كم نور در شب، در مقايسه با افرادي كه در يك دوره استاندارد نور تاريك زندگي مي كنند، تفاوت معني داري ندارد.

نوروفيدبك

فونكن گفت كه مهم است زيرا كورتيكواسترون با تغييرات متابوليسم ارتباط دارد. اين نشان مي دهد كه تغييرات در ميزان كورتيكواسترون در تغييرات متابوليسم در موش وجود ندارد.

چگونه نور در شب منجر به تغييرات در متابوليسم مي شود؟ محققان معتقدند كه نور مي تواند سطوح ملاتونين هورمون را متوقف كند، كه در متابوليسم دخيل است. علاوه بر اين، ممكن است بيان ژن هاي ساعت را مختل كند، كه كمك مي كند هنگام كنترل حيوانات خوراكي و زماني كه آنها فعال هستند كنترل شود.

به طور كلي، يافته هاي علمي يكي ديگر از دلايل احتمالي اپيدمي چاقي در كشورهاي غربي است.

نلسون گفت: "نور در شب عامل مهمي براي محيط زيست است كه ممكن است به شيوع چاقي كمك كند. "چاقي اجتماعي با تعدادي از عوامل مرتبط با ميزان نوردهي در شب ارتباط دارد."

به عنوان مثال، محققان استفاده طولاني مدت كامپيوتر و تماشاي تلويزيون را به عنوان عوامل خطرساز چاقي شناسايي كرده اند، اما بر اين نكته تمركز كرده اند كه چگونه با فقدان فعاليت بدني مرتبط مي شوند.

نلسون گفت: "ممكن است افرادي كه از رايانه استفاده مي كنند و شبانه تلويزيون تماشا مي كنند ممكن است در زمان اشتباهي خوردن و متلاشي شدن آنها را متوقف كنند." "واضح است كه حفظ وزن بدن نياز به مصرف پايين كالري و فعاليت فيزيكي دارد، اما اين عامل محيطي ممكن است توضيح دهد كه چرا برخي از افرادي كه توازن انرژي خوب را حفظ مي كنند، هنوز وزن مي گيرند."


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۴ اسفند ۱۳۹۷ ] [ ۰۲:۱۳:۵۶ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]


حافظه، مشكلات يادگيري به مدت طولاني پس از دوره هاي عقب ماندگي جت

با توجه به تحقيقات دانشگاه كاليفرنيا، بركلي، روانشناسان، مغز به دليل تغييرات شديد مغز به طرز چشمگيري باعث تغيير حافظه و يادگيري مشكلات پس از بازگشت به برنامه منظم 24 ساعته مي شود.

محققان همجنسگرايان سوري را دو بار در هفته به مدت چهار هفته به شش ساعت تغيير دادند - معادل يك پرواز هواپيماي نيويورك به پاريس. در طول دو هفته گذشته و پس از بهبودي از يك ماه پس از بهبودي، عملكرد همستر در انجام وظايف يادگيري و حافظه اندازه گيري شد.

همانطور كه انتظار ميرفت، در طول دوره تعويق جت، همسترها مشكل يادگيري كارهاي ساده اي كه همسترهاي گروه كنترل داشتند، مشكل داشتند. محققان شگفت زده شده اند كه اين كسري بودجه يك ماه پس از آنكه همسترها به يك برنامه منظم شبانه روز بازگشتند، ادامه داشت.

علاوه بر اين، محققان تغييرات مداوم در مغز، به ويژه در هيپوكامپ، بخشي از مغز كه نقش مهمي در پردازش حافظه ايفا مي كنند، كشف كردند. آنها دريافتند كه در مقايسه با همسترهاي گروه كنترل، همسترهاي عقب مانده از جت، تنها در نيمي از تعداد نورون هاي جديد در هيپوكامپ پس از تابستان در معرض تابش جت بود. Kriegsfeld گفت، نورون هاي جديد به طور دائمي به هيپوكامپ بالغ اضافه مي شوند و به نظر مي رسد كه مهم هستند براي يادگيري وابسته به هيپوكمپ، در حالي كه مشكلات حافظه با كاهش بلوغ سلولي در اين ساختار مغز مرتبط است.

"اين اولين بار است كه هركسي يك آزمايش محرمانه از اثرات واكنش جت را بر عملكرد مغز و حافظه انجام داده است و نه تنها ما متوجه مي شويم كه عملكرد شناختي در طول واكنش جت كاهش مي يابد، اما ما تا يك ماه بعد از آن تاخير را مي بينيم ، "گفت: لنس كريگسفلد، استاد روانشناسي دانشگاه بركلي و عضو موسسه عصب شناسي هلن ويلز است. "اين چيزي است كه مي گويد اين است كه اگر شما يك اساتيد پرواز، يك پزشك پزشكي يا يك كارگر چرخشگر هستيد، تكرار مكرر ريتم هاي شبانه روزي احتمالا تاثيري طولاني روي رفتار و عملكرد شناختي شما خواهد داشت."

كريگزفلد، ارين م. گيبسون، دانشجوي كارشناسي ارشد و همكارانش، اين هفته خود را در مجله PLoS ONEمجله اينترنتي آنلاين منتشر كرد .

گيبسون گفت: "مطالعات ديگر نشان داده اند كه حملات مزمن فرانسوي، كمبود حافظه و يادگيري همراه با آتروفي در لوب طولي مغز را افزايش مي دهد، كه نشان دهنده كمبود هيپوكامپ ممكن است." "مطالعه ما به طور مستقيم نشان مي دهد كه تاخير جت نوروژنز را در هيپوكامپ كاهش مي دهد."

تاخير جت نتيجه گذر از چندين ناحيه زماني در يك دوره كوتاه مدت است و بدترين اثرات در طول سفر به سوي شرق است. هر يك از ما داراي يك ساعت داخلي 24 ساعته است كه ريتم به اصطلاح ديروز را اجرا مي كند كه هر روز با مقادير كم تنظيم مي شود. هنگامي كه يك فرد وارد منطقه زماني مي شود كه با ساعت داخلي آن هماهنگ نيست، براي بازنشاني اين ريتم روزانه طول مي كشد تا زمانيكه ساعت داخلي دوباره هماهنگ شود، تاخير جت كاهش مي يابد.

Kriegsfeld گفت: اين اختلال حاد ريتم هاي روزانه مي تواند موجب ناراحتي عمومي و همچنين مشكلات دستگاه گوارش شود، زيرا چرخه گرسنگي بدن هماهنگ با زمان غذا نيست.

داستان هاي مربوطه

براي مسافران هواپيما، انقباض جت يك مزاحمت جزئي است كه بيشتر آنها طي چند روز بهبود مي يابند، شايد با كمك يك قرص ملاتونين. براي افرادي كه بارها و بارها از مناطق زماني عبور كرده اند، مانند ساكنان پرواز، اثرات جدي تر ديده مي شود. ستون فقرات و كاركنان چرخش چرخشي - افرادي كه به طور مرتب در شب و روز تغيير مي كنند - مشكلات يادگيري و حافظه، كاهش زمان واكنش، موارد ابتلا به ديابت، بيماري هاي قلبي، فشار خون بالا و سرطان و كاهش باروري ديده شده است. سازمان بهداشت جهاني فهرست كار تغيير را به عنوان يك سرطان زا توصيف مي كند.

گيبسون گفت، تا به امروز، اين اثرات فقط در افراد داراي جت داده شده، و نه پس از بهبودي از زمان جت ثبت شده است. مطالعه UC Berkeley براي اولين بار به بررسي اثرات درازمدت و همچنين تغييرات در آناتومي مغز است.

Kriegsfeld گفت: "شواهد حاكي از آن است كه اختلال در زمان بندي روزانه، تأثير مستقيم بر سلامت و بيماري انسان دارد." "ما اكنون نشان داده ايم كه اثرات طولاني مدت، نه تنها به عملكرد مغز، بلكه احتمالا به ساختار مغز است."

 مشاوره كودك و نوجوان 

محققان در مطالعه خود از همسترها استفاده كردند؛ زيرا آنها يك مدل كلاسيك از ريتم هاي روزانه هستند. Kriegsfeld گفت كه ريتم هاي بدن آنها دقيق هستند، آنها تخم هاي خود را توليد و يا تخمك گذاري، هر 96 ساعت به داخل يك پنجره از چند دقيقه.

از آنجا كه تاخير جت مي تواند هورمون هاي استرس مانند كورتيزول را افزايش دهد و توليد مثل را مختل كند، محققان براي اثرات اين با حذف غده هاي غده فوق كليه يا تخمدان در برخي از همسترها و تزريق سطح نرمال مكمل هاي هورمون كورتيكواسترون و استروژن كنترل مي شوند. اين همستر ها كاهش مشابهي در نورون هاي هيپوكامپ جديد در مغز داشتند.

گيبسون گفت: "تغيير واقعا چشمگير بود و نشان مي دهد كه تاثير بر روي رفتار و مغز مستقيم است نه يك اثر ثانويه افزايش هورمون استرس." "آنها به دليل افزايش غلظت كورتيزول نيستند."

آزمايش ها همچنين نشان مي دهد كه تعداد كم نورون هاي بالغ در هيپوكامپ در همسترهاي عقب مانده جت ناشي از كاهش توليد سلول هاي جديد نيست، بلكه اين است كه سلول هاي جديدي كه به سلول هاي كار مي كنند و يا سلول هاي جديدي كه پيش از موعد مي ميرند، بروز مي كنند. مطالعات بيشتر براي تعيين علت اصلي كاهش نورون بالغ برنامه ريزي شده است.

چطوري از مشكلات جابجايي اجتناب كنيد؟ Kriegsfeld گفت كه، به طور كلي، مردم بايد يك روز از بازيابي براي هر يك ساعت يك تغيير منطقه زماني اجازه مي دهد. كساني كه، مانند كارگران شبانه، كه نمي توانند به يك چرخه شبانه روزانه بازگردند، بايد در يك اتاق با پرده هاي تنگ مقاوم محافظت شده از سر و صداي خارج از خانه، به منظور درستي به برنامه خواب تغيير يافته، بخوابند.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۴ اسفند ۱۳۹۷ ] [ ۰۲:۱۰:۲۳ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ][ ۱۲۹ ][ ۱۳۰ ][ ۱۳۱ ][ ۱۳۲ ]
.: Weblog Themes By tibablog :.

درباره وبلاگ

آموزش از طريق مشاوره پيش از ازدواج تا زوج درماني و مشاوره خانواده. راهنمايي و مشاوره تلفني ازدواج و خانواده مركز تهران و جنوب ۰۲۱۸۸۴۱۹۸۳۲ مركز مشاوره شمال و شرق ۰۲۱۲۲۲۴۷۱۰۰ شمال و غرب تهران ۰۲۱۲۲۳۵۴۲۸۲ مشاوره ازدواج و خانواده شامل آموزش مهارت هاي رفتار با همسر آينده خانواده همسر زوج درماني شناسايي فرد مناسب و از همه مهمتر اطمينان پيش از ازدواج از يك انتخاب درست است! عوامل زيادي در اين امر دخيل هستند كه بايد مورد بررسي و دقت نظر هنگام همسريابي و يا حتي دوست يابي قبل ازدواج به آن توجه كرد. رفع دعواي زن و شوهر و فرزندان اعتياد و مشاوره فردي
نويسندگان
لینک دوستان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 4037
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب

تخفیف لند