مشاوره خانواده ، ازدواج، كودك و نوجوان
مشاوره خانواده ، ازدواج، كودك و نوجوان ۰۲۱۸۸۴۱۹۸۳۲
ثبت دامنه .tel يك راه سريع ، آسان و مقرون به صرفه براي كسب و كار آنلاين شما است .
دامنه .tel چيست ؟
تمام اطلاعات ضروري كه مشتريان نياز دارند در مورد اين پسوند اطلاع داشته باشند در زير ذكر شده است :
• دامنه .tel يك راه ساده براي ايجاد يك صفحه پروفايل آنلاين براي ترويج كسب و كار شما در همه جا است .
• ارائه تمام اطلاعت تماس ضروري همراه با گزينه هايي براي اضافه كردن نقشه ، عكس و مطالب مرتبط است.
• در جستجو به سرعت پيدا مي شوند و براي نمايش با سرعت بالا در تمام دستگاه ها ازجمله تبلت ها و تلفن هاي هوشمند ، طراحي شده است
• مي توانيد آن را به وب سايت هاي (خريد هاست) موجود ، وبلاگ و رسانه هاي اجتماعي ارتباط دهيد به عنوان مثال فيس بوك.

لينكدين ، توييتر.
• قابليت تنظيم لوگو يا نام تجاري خود بر روي آن .
• راه اندازي و بروز رساني آن آسان و سريع است و به هيچ مهارت فني نياز ندارد .

دامنه .tel به چه صورت عمل ميكند ؟
دامين .tel پيدا كردن ، دسترسي و ايجاد ارتباط با شما را براي مشتري آسان مي كند.
دامنه جديد .tel تمام اطلاعات مرتبط با كسب و كارشما كه مشتريان به آن نياز دارند را در يك صفحه پروفايل طراحي شده با صفحه نمايش سريع و ظريف روي تمام دستگاه ها از جمله گوشي هاي هوشمند ارائه مي دهد .
• نام .tel شما فرمتي ساخته است كه از طريق موتورهاي جستجو به آساني قابل پيدا كردن است و نتايج را به آساني نمايش مي دهد .
• نام .tel شما يك لينك همراه با لوگو منحصر به فرد به شما مي دهد كه براي بالا بردن فروش مي توانيد آن را به اشتراك گذاشته و به همه جا ارسال نماييد و مشتري را براي تماس با شما در مورد كسب و كار هدايت ميكند .
• هنگامي كه شما محتوا را دركنترل پنل دامنه .tel خود به روز مي كنيد به نظر مي رسد اطلاعات به صورت خودكار در تمام مكان هايي كه لينك داده شده است ، به روز رساني مي شود .مانند: Google,Yahoo,Bing .

دامنه .tel مورد استفاده براي چه اشخاص يا حرفه هايي است ؟
هر كسب و كار حرفه اي مي تواند ازمزاياي داشتن يك دامنه .tel بهره مند شود .
به نظر مي رسد در دنياي ديجيتالي امروز شما به مكان هاي متعددي براي پيدا كردن مشتريان جديد نياز داريد ، اين مكان ها شامل موتورهاي جستجو ، دايركتورهاي محلي ، سايت هاي رسانه هاي اجتماعي است.
• نام .tel شما يك لينك همراه با لوگو منحصر به فرد به شما مي دهد كه براي بالا بردن فروش مي توانيد آن را به اشتراك گذاشته و به همه جا ارسال نماييد و مشتري را براي تماس با شما در مورد كسب و كار هدايت ميكند .
• نام .tel بيشتر سايت را در معرض نمايش در هنگام جستجو قرار مي دهد .
• نام .tel هم چنين يك وب سايت مستقل بسيار قدرتمند است كه تمام اطلاعات كليدي خود را به صورت mobile-freindly ارائه مي دهد كه مي تواند باعث توسعه در كسب وكار شما از طريق جستجو با موبايل مي شود .
شما مي توانيد صفحه نمايش دامنه .tel و امكانت آن را بر روي دامنه pouyasazan.tel مشاهده نماييد .


منبع: وبلاگ پوياسازان
 

موضوعات مشابه


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۷ ] [ ۰۷:۲۳:۵۷ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]
باسلام
اياراهكاري وجودداردكه بتوانم به كمك ان دوقلو باردار شوم؟
براي كسب اطلاعات بيشتر و راهنمايي مي توانيد با متخصصان ما تماس بگيريد.
Top | #2

پاسخ : شرايط دوقلوزايي

هنوز كسي علت دقيق بارداري دوقلوي همسان (تك تخمكي) را نمي داند. همه خانم هاي باردار تقريبا شانس يكساني براي باردار دوقلوي همسان دارند. گرچه برخي عوامل مي تواند به بارداري دوقلوي غيرهمسان كمك كنند.
بارداري دوقلويي غيرهمسان در برخي نژادها بيشتر ديده مي شود بيشترين تعداد در نيجريه و كمترين تعداد در ژاپن ديده شده است.
احتمال بارداري دوقلو، براي افرادي كه در سن بالاتر باردار مي شوند بيشتر است زيرا ممكن است در سن بالا هنگام تخمك گذاري چند تخمك با هم آزاد شوند.
وجود دو قلوي غير همسان در فاميل مادر مي تواند روي باروري مادر تأثير بگذارد، زيرا ممكن است از نظر ارثي آزادسازي چند تخمك به صورت همزمان در بين آن ها شايع باشد.
لقاح آزمايشگاهي مي تواند شانس دوقلوزايي را افزايش دهد زيرا پزشك مي تواند بيش از يك چنين را به رحم مادر منتقل كند. در انگلستان اگر لقاح به صورت طبيعي انجام گيرد از هر هشتاد تولد يكي از آن ها منجر به چندقلوزايي مي شود در حالي كه در روش از هر پنج تولد يكي از ان ها چند قلو است.

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۷ ] [ ۰۷:۲۲:۳۳ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

سلام .خسته نباشي..
من فردي مجرد 28ساله ليسانسه كه مدتي هست كه دچار اعتياد خود ارضايي شدم و چندين بار ترك كردم و لي لغزش داشتم و دوبار انجام دادم اين عمل يك لحظه به ذهن ميرسه كلا نمي تونم بيخيال بشم. جلو خودم رو نمي تونم بگيرم كل فكر و ذهن مشغولش ميشه.نميتونم چيكار كنم.كمك و راهنمايي ميخوام.با توجه به اينكه قصد ازدواج هم دارم ولي با اين اعتيادي مه داري نميتونم تصميم بگيرم.دچار شك ترديد-بد بيني-اعتماد ب نفسم پايينه-ترس از همه چيز -ولي وقتي كه تركش مي كنم حالم خوبه احساس شادابي و …دارم.
تا مدتي ميگذارمش كنار بعد مدتي تقريبا 15روزه كه تركش كردم دوباره سراغم مياد كه وقتي هم شد ديگه همه چي انگار واسم تمومه .احساس گناه ميكنم.احساس ميكنم به خودم همسر آينده ام خيانت كردم.وافعا قصد ترك دارم ولي تا مدتي ميشه.خانواده دختر خانمي رو معرفي كردن كه با توجه به تحيقيقاتي كه كردن دختر خوبي هست ولي متاسفانه من ترسي دارم.چونكه نديدمش سعي داشتم ببينمش ولي نشده.چون يكبار خواستگاري رفتم و نخواستم ميترسم برم خواستگاري و نخوام بخاطر همين خواستم ببينمش كه نشده.
از شما راهنمايي و كمك ميخوام واين مشكلاتي كه دارم رو چون آدم كم رويي هستم خجالت ميشكم كه اين مسائل رو رودررو با كسي مطرح كنم-
با تشكر از كمك و راهنمايي شما

توسط hrh درتجاوز يا سوء رفتار جنسي · پاسخ 20 روز 10 ساعت 13 دقيقه قبل

سوال: 1 پذيرفته شده: 0 ( 0% ) | امتياز: 0

 

پاسخ (1)

 1. 0 votes

  با سلام
  دوست گرامي اينكه شما قصد ازدواج داريد خودش مي تواند انگيزه خوبي براي ترك باشد منتهي در نظر داشته باشيد خود ارضايي وقتي شروع شود به شكلي نيست كه انتظار داشته باشيد به زودي مرتفع شود و مشكل حل شود و نمي توان مساله را اين طور در نظر گرقت ..بلكه خورارضاي برخلاق تصور بيشتر در مواقع اضطراب ايجاد مي شود و فرد در لحظه اي كه بسيار مضطرب مي شود فكر مي كنيد با اين عمل مي تواند اضطراب را كاهش دهد تنش موقتي كاهش مي يابد و دوباره مساله ديده مي شود بسيار تصميم درستي است كه تا مساله حل نشده اصلا ازدوا نكنيد
  به هر صورت مشكلات به صورت گسترده ايجاد مي شود ولي بايد مراجعه حضوري داشته باشيد اين مشكلي است كه افراد زيادي متاسفانه به ان مبتلا هستند و شما نبايد ابايي از طرح و درمان ان داشته باشيد البته بايد بيشترين مواقعي كه به اين دست مي زنيد را شناسايي كني تا درمان به درستي انجام شود در هر ضورت اميدوارم به زودي مساله رقع شو د و نگران نباشيد با ارداه خود شما قطعا برطرف مي شود

  در اين مورد ميتونيد با متخصصين كانون مشاوران ايران، مشاوره تلفني/تخصصي داشته باشيد


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۷ ] [ ۰۷:۲۰:۴۷ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]
سلام ببخشيد همسر خواهر من بسيار آدم بد دهني هست و خيلي زود عصباني ميشه و همه چي رو به هم ميريزه، حتي هربار سر هر مسئله اي وسايل خونه رو ميشكنه، و فحش هاي بد به ايشون و پدر و مادرم ميده، خواهرم خيلي عذاب ميكشه، اما بخاطر يدونه پسرش كه دو سالشه تحمل ميكنه، شوهرش در ظاهر خيلي آدم مذهبي و با اعتقادي هست، در زندگي اجتماعي و با افراد بيرون از خونه هم بسيار خوش برخورد هست، اما چيزي از مهارت زندگي خانوادگي نميدونه، به نياز هاي همسرش هم خيلي كم توجهه. ولي خودش فكر ميكنه خيلي آدم خوبي هست....لطفا راهنماييمون كنين..
 
 
 
1 پاسخ
پاسخ داده شده 2 روز قبل توسط دكتر روانشناس حرفه اي (42,980 امتياز)
با سلام
دوست عزيز  ببينيد اينكه شما دغدغه داريد و نگران ايشون هستيد كاملا درست و منطقيه ولي بايد بدونيد كه يك مساله بسيار مهم اينه كه خود ايشون بايد حتما مراجعخ داشته باشه ..اينكه همسرش   رفتار بيرون از منزلش خوبه و شخصيت قابل قبولي از خودش نشون داده ولي وقتي منزله چنين شرايطي داره خب قطعا براي ايشون بسيار سخته و قابل درك مخصوصا وقتي مردي باشه كه فحاشي كنه كه واقعا براي يك زن اون زندگي و تحمل شرايط سخت ميشه ولي با همه اين شرايط در نظر داشته باشيد كه يك نكته بسبار مهم اينه كه خواهر شما شايد مهارت برخورد مناسب با چنين فردي رو تداره يا از موضع ضعف با ايشون وارد ميشه و يا هر شكل ديگري كه شرايط رو براي ايشون سخت مي كنه و همسرش ب خورد بدي داره
بسباري از زنان در اين مواقع فنون مديريت رفتار را بلد نيستند و فكر مي كنند به خاطر ابرو و فرزند بايد در بسباري موارد كوتاه بيايند اصلا منظورم اين نيست كه ايشون هم مقابله به مثل كند فحاشي و دعوا كند ولي بايد نوعي برخورو كنه كه ايشدن متوجه رفتار نادرست و عملكرد نادرستش بشه
در هر صورت اميدوارم  به زودي با مراجعه مساله حل و مديريت شود و اصلا نگران نباشيد

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۷ ] [ ۰۷:۱۹:۲۱ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

اكستاسي چيست ؟

اكستاسي چيست ؟

تركيب MDMA يا ۳ و ۴ متيلن دي اكسي مت امفتامين كه به نامهاي اكستاسي، اكستازي، XTC ، E (اي) ،X (اكس) هم معروف است. در ايران به نام قرص شادي هم شناخته مي‌شود. اين ماده در ۱۹۱۴ در آلمان به عنوان كم كننده اشتها مورد استفاده قرار گرفت كه به علت اثرات آن از رده مصرف خارج شد. در دهه ۷۰ ميلادي اين دارو كاربرد مجدد يافت و در روان درماني براي كمك به بيان احساسات بيماران استفاده شد كه در ۱۹۸۴ با اثبات اثرات آن روي مغز حيوانات آزمايشگاهي، از رده خارج شد. در ۱۹۸۵ در آمريكا، مصرف آن ممنوع اعلام شد. در سالهاي اخير مصرف آن در آمريكا، در پارتي‌هاي شبانه موسوم بهRaves به شدت افزايش يافته است كه باعث نگراني دولت امريكا شده است. در دوره زماني خاصي در اروپا، مصرف اين مواد انرژي زا و شادي‌بخش براي كاهش مصرف ساير مواد مخدر مثل هروئين تشويق شده است بطوري كه مصرف آن در اروپا در ۱۹۹۵ از ۵۰۰ هزار قرص در سال به ۳۰ ميليون قرص در دو سال بعد رسيده است.

۲ درصد مردم امريكا حداقل يكبار اين تركيب را مصرف كرده‌اند. حداقل يازده و هفت دهم درصد دانش‌اموزان كلاس آخر دبيرستان در آمريكا يكبار “اكس” مصرف كرده‌اند مصرف اين قرصها در ايران به خصوص در يكسال اخير در پارتي‌هاي شبانه به شدت افزايش يافته است. جوانان تحصيل كرده و مرفه مصرفكنندگان اصلي اين داروها هستند. لازم است عموم مردم و پزشكان با اثرات سوء مصرف اين دارو آشنا شوند. ميزان مراجعه به اورژانس‌ها در امريكا در اثر سوء مصرف اين دارو به شدت افزايش يافته است. (از ۱۱۴۳ مورد در ۱۹۹۸ به ۴۵۱۱ مورد در سال ۲۰۰۰)
همچنانكه ذكر خواهد شد مشكل اصلي در مصرف اين مواد عوارض مزمن آن مي‌باشد. عوارض حاد مصرف بيشتر در مرتبه اول مصرف و در صورت تداخل با بعضي داروهاي ضدافسردگي پيش مي‌آيد.

اكستاسي چيست

تركيب شيميائي

۳ , ۴ MethylendioxyMethAmphetamine يا N, Alpha, DiMethyl 1,3 Benzodiazoxide 5 Ethamine با فرمولC11H15N2O كه بنامهاي MDMA يا اكستاسي معروف است.

اشكال رايج داروئي

 

دارو در امريكا بصورت قرصهاي خوراكي و جويدني، كپسول و مواد تدخيني و تزريقي موجود است. قيمت هر قرص بين ۱۰ تا ۳۰ دلار است در ايران قيمت قرص بين ۴ تا ۲۰ هزار تومان (متوسط ۱۰ هزار تومان) است كه با ماركهاي مرسدس بنز و ميستوبيشي، $ ، KO ، صليب، موجود است و به علت قابليت ساخت آن كه براحتي انجام مي‌شود در لابراتورهاي داخلي هم ساخته مي‌شود كه خطر وجود مواد اضافي در آن و عوارض آن است. هر قرص خوراكي حاوي ۸۰ تا ۱۶۰ ميليگرم MDMA است. پس از بلعيدن اثرات قرص پس از ۲۰ تا ۹۰ دقيقه بعد ظاهر شده و حدود ۲ تا ۳ ساعت اثرات آن در يك حد حفظ شده و بعد افت مي كند و از ۳ تا ۲۴ ساعت اثرات آن باقيست.

اپيدميولوژي

ميزان مصرف اين قرص‌ها در آمريكا به شدت ميان جوانان و نوجوانان در حال افزايش است طبق آخرين آمار تعداد كساني كه براي حداقل يكبار از اين ماده استفاده كرده‌اند بين دانش‌آموزان كلاس آخر دبيرستان در آمريكا از نه درصد به دوازده درصد افزايش يافته است.
دو درصد از كل حمعيت ايالات متحده حداقل يكبار اكستاسي مصرف كرده اند.

نحوۀ اثر در مغز

آمين‌هاي مغز – بويژه نوراپي نفرين و سرتونين نوروترانسيمترهاي مسيرهايي هستند كه كارشان بروز خلق است. با توجه به فرضيه آميني، كاهش عملكرد اين آمين‌ها باعث افسردگي خواهد شد و افزايش فعاليت‌ آنها باعث بالا رفتن خلق مي‌شود.
MDMA از طرقي كه ذكر خواهد شد باعث افزايش خلق و احساس نشاط مي‌شود.

فرضيه تاثير MDMA (اكستاسي) بر مغز:
۱ – افزايش آزادسازي سروتونين در سيناپس‌هاي مغزي
۲ – بلوك بازجذب سروتونين
۳ – افت ميزان سروتونين مغز
۴ – اثرات غيرمستقيم بر ميزان دوپاين مغز

سلول مغزي طبيعي

سلول مغزي تحت تاثير اكستاسي

عوارض پس از مصرف اكستاسي:

●● اثرات مثبت:
● افزايش شديد احساس خوب بودن در فرد
● افزايش انرژي در فرد
● احساس تمايل براي ارتباط با ديگران و احساس تعلق و نزديكي به ديگران
● احساس عشق و سرخوشي
● دست و دلبازي
● افزايش هوشياري و درك موسيقي
● افزايش حسهاي بويايي و چشايي
● احساس تجربيات و حالات روحي جديد در زندگي
● احساس روشنايي
● تمايل براي آغوش گرفتن و بوسيدن ديگران
● به علت افزايش انرژي در افراد مصرف كنندگان تمايل براي فعاليت شديد و رقصهاي طولاني دارند.
● يك تجربه: الكساندر شوگيلين بيوشيميت آمريكايي كه براي اولين بار روي عوارض اين دارو كار مي‌كرد پس از يكبار مصرف اكستاسي مينويسد كوهي كه نزديك منزلم بود و هر روز آنرا مي‌ديدم پس از مصرف اكستاسي طوري به نظرم مي‌آمد كه دوست داشتم ساعتها آنرا تماشا كنم؟!

اثرات منفي

● كاهش اشتها
● تغييرات بينايي
● گشاد شدن مردمكها (ميدرياز) افراد مصرف كننده در محل‌هاي مصرف مثل پارتي‌ها با وجود كم بودن نور مجبور به استفاده از عينكهاي آفتابي در شب هستند كه علت آن تحريك‌پذيري با نور است.
● حركات غيرطبيعي چشم (نيستاگموس)
● توهم بينايي (هالوسيناسيون)
● افزايش ضربان قلب و فشار خون (تاكي‌كاردي و هيپرتانسيون)
● تغيير در نظم حفظ دماي بدن
● فك زدنهاي طولاني (افراد مصرف كننده براي جلوگيري از حالت قفل شدن فك مجبور به مصرف آدامس هستند، تا ساعتها پس از مصرف اين حالت فك زدنهاي غير طبيعي موجود است).
● لرزيدن، عصبي شدن، عدم تمايل براي استراحت
● تمايل شديد براي مصرف مجدد اين ماده پس از افت تاثير اوليه

اثرات منفي شديد

● اثرات شديد احساسي، اختلال خواب، كابوسهاي شبانه حملات ناگهاني اضطراب (Panic Attack)، ديوانگي (Psychosis)
● انقباض شديد فك و پارگي زبان در اثر فك زدنهاي طولاني (Trisma){در صورت بروز اين حالت بايد از آمپول ديازپام و يا قرصهاي خوراكي آن استفاده كرد.
● عدم تمركز، فراموشي، اختلال در يادگيري (Confusion)
● افزايش دماي بدن و كاهش آب بدن (در پارتي‌هايي كه اين دارو مصرف مي‌شود افراد مجبور به مصرف آب فراوان و مكرر هستند و اين مساله خطرات خاص خود را به دنبال دارد).
● اختلال در مكانيسم نعوظ و نرسيدن به اوج لذت جنسي (ارگاسم)
● تهوع و استفراغ
● كاهش سديم خون در اثر مصرف زياد مايعات (هيپوناترمي)
● سردرد و سرگيجه و تشنج
● آنمي آپلاستيك (سركوب شديد خونسازي مغز استخوان)
● افت شديد خلق در روزهاي پس از مصرف
● خستگي و افسردگي شديد تا يك هفته پس از مصرف
● احتمال اعتياد جسمي كم است ولي احتمال اعتياد رواني بسيار زياد است.
● احتمال سميت كبدي
● صدمه به اعصاب مغزي
● بزرگ شدن پستان در آقايان (ژنيكوماستي)
● احتباس ادراري (Retension)
● تخريب عضلات مخطط (رابدوميوليز) كه در نتيجۀ افزايش دماي بدن رخ مي دهد و مي تواند بعلت رسوب مواد حاصل از اين تخريب در كليه باعث آسيب به اين ارگان شود.
● ميزان بروز مرگ در اثر مصرف اكستاسي ۲ در ۱۰۰۰۰۰ مصرف كننده است.
●● دختران جوان بعلت اثرات هورمونهاي جنسي زنانه، در صورت مصرف اكستاسي در معرض خطر بيشتري براي ابتلا به افت سديم خون و بدنبال آن تشنج هستند. (ميزان بروز SIADH در ارتباط با استروژن خون افزايش مي‌يابد).

موارد منع مصرف

با توجه به اثرات اكستاسي در افزايش فشار خون و تعداد نبض و با توجه به اينكه گروهي از مردم پاسخ و واكنش بيشتري نسبت به اين ماده نشان مي‌دهند افراد با سابقه فشار خون بالا، مشكلات قلبي (اختلالات ضربان قلب و…) يا افراد با سابقه سكته قلبي نبايد از اين ماده استفاده كنند. افراد با سابقه مشكل كبدي و كليوي نيز منع مصرف قطعي دارند.
كساني كه از داروهاي ضد افسردگي مثل فنلزين، ترانيل سيپرومين و ضد افسردگي‌هايي مثل پروزاك و زولوفت (Zoloft) هم استفاده مي‌كنند به هيچ‌وجه نبايد از اكستاسي استفاده كننده موارد مرگ ناشي از مصرف همزمان اين داروها با اكستاسي گزارش شده است.
علائم مسموميت با اكستاسي (مربوط به بالا رفتن بيش از حد غلظت دارو در خون) به شكل افزايش شديد ضربان قلب، فشارخون، خستگي، گرفتگي عضلاني يا حملات حاد ترس (Panic Attack) مي‌باشد. در صورت بروز علائم فوق شخص بايد فعاليت را كنار گذاشته، بنشيند و مايعات (آب و آب ميوه) به ميزان كافي مصرف كند. در صورت بروز علائم مثل تشنج، كاهش سطح هوشياري و … هرچه سريعتر به مراكز درماني مراجعه شود. در صورت مصرف همزمان قرص‌هاي اكستاسي با الكل عوارض ناشي از دهيدراتاسيون و كاهش آب بدن تشديد مي‌‌شود و در عين حال عوارض اكستاسي بر خلق كاهش مي‌يابد .

 نتايج آخرين تحقيقات

در يك بررسي انجام شده يا كمك اسكن(PET (Positron Emission Tomography كه روي ۲ گروه ۱۴ نفري از مصرف كنندگان اكستاسي (حداقل ۳ هفته مصرف) كه هيچ داروي روان‌گردان ديگري مصرف نكرده‌اند و ۱۵ نفر كه هيچ دارويي مصرف نمي‌كنند نشان داده شد كه ميزان سروتونين در مغز بشدت كاهش يافته است و سلولهاي عصبي حاوي سروتونين آسيب ديده‌اند. لازم به ذكر است كه افراد مورد مطالعه از لحاظ سن و تعداد زن و مرد مشابه بوده‌اند.

توضيح شكل

شكل بالا نشان دهنده اسكن مغز يك فرد عادي است كه اكستاسي مصرف نمي‌كند ولي اسكن پائين مربوط به مغز يك فرد مصرف كننده اكستاسي است. نقاط سياه رنگ در عكس پائين نشان دهنده آسيب مغزي ناشي از مصرف مزمن اكستاسي است.

●●  در مقاله اي كه در مجله نوروساينس در ۱۵ ژوئن ۱۹۹۹ به چاپ رسيد، نتايج يك تحقيق بر روي ميمونها به چاپ رسيد. در بررسي اين ميمونها كه براي مدت ۴ روز و روزي ۲ بار قرص Ecstasy محلول در مايعي را مصرف كرده بودند و ميمونهاي كه فقط همين مايع را استفاده كرده بودند و پس از ۷ سال كالبد شكافي شده بودند مشاهده شد كه تغييراتي در سلولهاي سروتونيني مغز ايجاد شده است كه در لوب فرونتال و نواحي مربوط به فكر كردن، ناحيه هيپوكامپ و نقاط عمقي مغز مربوط به حافظه بوده است. پس مشاهده مي‌شود كه مصرف اكستاسي در دراز مدت باعث ايجاد اختلال در قوه تفكر و حافظه و قابليت يادگيري در فرد مي‌شود. در تحقيقي ديگر مشاهده شد كه پس از مصرف دارو، ميزان سروتونين در مغز به ميزان بيست تا شصت درصد كاهش مي‌يابد و مشاهده شد كه اثرات مخرب مغزي غيرقابل بازگشت است و تغييراتي در نورونهاي دوپامينرژيك مشاهده شد.

درمان

براي درمان اعتياد به اين ماده به روان درماني و كار سخت گروهي نياز است. هيچ پادزهر (آنتي‌دوتي) براي مسموميت با اكستاسي وجود ندارد. در صورت بروز علائمي مثل تب شديد، تشنج و تغييرات ضربان قلب (تاكي‌ آريتمي)، درمان علامتي است.از تركيبات ضد افسردگي و آنتي‌سايكوتيك براي درمان عوارض در روزهاي پس از مصرف استفاده مي‌شود.

حشيش چيست؟

تركيب سبز، قهوه‌اي يا خاكستري مشتق از برگ، دانه، ريشه و گل گياه شاهدانه است كه بنام‌هاي حشيش، ماري جوانا، علف (grass) ، علف هرز(weed)، مري جين (Mary Jane)، جام (و Pot، بنگ، گانجا، شاهدانه و… )هم معروف است. اين ماده رايج‌ترين ماده غيرقانوني مورد مصرف در جهان سال است. از هزاران سال پيش مي‌دانستند كه حشيش اثرات نشئه‌آور دارد. هردوت مورخ يوناني (قرن پنجم قبل از ميلاد) قبيله چادرنشيني را توصيف كرده است كه دانه‌هاي شاهدانه را روي منقل سرخ كرده و با سردادن هلهله شادي از چادر خارج مي‌شدند. حشيش نام مختصر بوته شاهدانه است تمام اجزاء اين گياه خاصيت روانگردان دارد كه از بين آنها -Δ ۹ – تترا هيدروكانابينول (THC -9 Δ -) فراوانتر از همه است. قوي‌ترين انواع حشيش از سرشاخه‌هاي گلدار گياه يا از ترشح رزيني قهوه‌اي مايل به سياه خشك شده برگه‌هاي آن كه hash ياhashish ناميده مي‌شود بدست مي‌آيد. بوته شاهدانه را معمولاً مي‌برند، خشك مي‌كنند و خرد كرده و داخل سيگار (كه معمولاً سيگاري يا joint ناميده مي‌شود) ريخته و آن را دود مي‌كنند. در قرن نوزدهم و اوايل قرن بيستم اثرات ضد درد، ضد تشنج و خواب آور حشيش شناسايي شده بود. در دهه چهارم قرن بيستم اين ماده جزو سيستم دارويي آمريكا بحساب مي‌آمد. بيش از ۴۰۰ ماده شيميايي در گياه حشيش وجود دارد كه ۶۰درصد آنها از لحاظ شيميايي با ΔTHC9- در ارتباط است.

حشيش چگونه مصرف مي‌شود؟

حشيش بصورت سيگار تدخين مي‌شود كه به آن سيگاري، joint و ناخن (nail) هم مي‌گويند. با تدخين حشيش اثرات نشنه آور آن ظرف چند دقيقه ظاهر شده و حدود ۳۰ دقيقه بعد به اوج مي‌رسد و ۲ تا ۴ ساعت دوام مي‌يابد. برخي اثرات حركتي و شناختي ۵ تا ۱۲ ساعت طول مي‌كشد.
ميزان مصرف چقدر است؟
يك پنجم دانش‌آموزان كلاس دهم در آمريكا و يك چهارم دانش‌آموزان كلاس آخر دبيرستان در اين كشور مصرف كنندگان اخير اين ماده هستند يعني در يك ماه قبل حداقل يكبار اين ماده را مصرف كرده‌اند.

از سال ۱۹۹۲ مصرف حشيش در بين نوجوانان و جوانان آمريكايي دو برابر شده است. در سال ۱۹۹۵ تقريباً ۷۷درصد مصرف كنندگان داروهاي غيرقانوني، حشيش مصرف مي‌كرده‌اند.

علل زيادي بر گرايش جوانان به مصرف اين ماده نقش دارند، عده زيادي از جوانان بخاطر تاثير مصرف اين ماده توسط پدر، مادر، برادر و خواهران خود به اين ماده آن را مصرف مي‌كنند و عده‌اي علت گرايش خود به حشيش را تمايل خود براي فرار از مشكلات ذكر مي‌كنند.

عوارض حاصل از مصرف چيست؟

ميزان اثرات اين ماده بر افراد به فاكتورهاي زير بستگي دارد:

۱- تجربيات قبلي فرد با مصرف اين دارو
۲- ميزان ماده THC در سيگار
۳- انتظارات فرد از نحوه ايجاد عوارض
۴- محل مصرف آن
۵- همراهي مصرف حشيش با مصرف ساير مواد مثل الكل و …

بعضي افراد ذكر مي‌كنند كه پس از تدخين حشيش (ماري جوانا) هيچ احساسي ندارند و بعضي احساس سبكي و سرخوشي مي‌كنند. بعضي افراد دچار افزايش اشتهاي شديد وتشنگي شديد مي‌شوند.درصورت مصرف ميزان زياد ماري‌جوانا، فرد مصرف كننده دچار اضطراب و افكار پارانوئيد مي‌شوند.
شايعترين اثرات پس از مصرف حشيش عبارتند از:
۱- اتساع عروق خوني ملتحمه چشم (قرمزي چشم)
۲- افزايش ضربان قلب (تاكي كاردي خفيف)
۳- افت فشار خون وضعيتي در دوزهاي بالاي مصرف
۴- افزايش اشتها كه اشتهاي گاوي ناميده مي‌شود.
۵- خشكي دهان
۶- حملات حاد اضطراب

عوارض كوتاه مدت مصرف

۱- اختلالات حافظه و يادگيري
۲- اختلال در حواس بينائي، شنوايي و لامسه
مسموميت با حشيش اغلب حساسيت فرد مصرف كننده را نسبت به محرك‌هاي بيروني بالا مي‌برد و جزئيات تازه‌اي را آشكار مي‌كند. فرد رنگ‌ها را غني‌تر و عميق‌تر از گذشته حس مي‌كند.
۳- اختلال درك زمان و مكان
۴- اختلال در قدرت تجزيه و تحليل مغز
۵- اختلال تعادل و مهارت‌هاي حركتي: بعلت اختلال در مهارت‌هاي حركتي، افراد مصرف كننده تا ۱۲ ساعت پس از مصرف نبايد رانندگي كنند.
اختلال خواب و فعاليت جنسي كه از چند روز تا چند هفته پس از مصرف از بين مي‌رود.

عوارض بلند مدت مصرف

۱- آتروفي (تحليل) بافت مغزي
۲- استعداد تشنج
۳- آسيب ژنتيكي كه فرزندان فرد را مبتلا به ناهنجاريهاي مادرزادي مي‌كنند.
۴- اختلال فعاليت ايمني بدن
۵- تغيير غلظت هورمونهاي جنسي مردانه و زنانه (بي‌نظمي قاعدگي)
۶- اختلالات اضطرابي- توهم- هذيان و ديوانگي
[در افراد با زمينه قبلي احتمالي رخداد آنها بيشتر است].
۷- استعداد ابتلا به سرطان ريه كه بعلت وجود هيدروكربنهاي سرطان‌زا در دود سيگار مي‌باشد.
۸- فقدان انگيزه در فرد براي استمرار كارهاي روزمره بطوريكه فرد مصرف كننده فاقد نيرو، بي‌حال و ظاهراً‌ تنبل است.
در افرادي كه حشيش مصرف مي‌كنند، استعداد اعتياد به ساير مواد روان‌گردان بيشتر است.

نشانه‌هاي ناشي از ترك

وابستگي به حشيش رواني و غيرجسمي است. نشانه‌هاي ناشي از ترك در معتادين محدود به افزايش تحريك‌پذيري، بي‌قراري، بي‌خوابي، بي‌اشتهايي و تهوع خفيف است و همه اين نشانه‌ها هنگامي بروز مي‌كنند كه شخص بطور ناگهاني مصرف مقادير زياد حشيش را قطع كند.

درمان اعتياد به اكس

شامل پرهيز از مصرف و حمايت رواني فرد مي‌باشد.از داروهاي ضد اضطراب وضدافسردگي نيز استفاده مي‌شود.
كاربرد درماني حشيش:در درمان بي‌اشتهايي افراد مبتلا به ايدز، تهوع شديد ناشي از درمان با داروهاي شيمي درماني و درمان ميگرن استفاده مي‌شود.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۷ ] [ ۰۷:۱۸:۱۰ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

در مقاله حاضر اهدافي به شرح زير دنبال مي شود:

الف) ضرورت كتابخواني از دوره پيش دبستاني تا نوجواني

ب) ويژگي هاي كتاب مناسب

ج) شناسايي و لزوم خواندن كتاب هاي متنوع

 د) شيوه كتابخواني در دوره پيش از دبستان و بالاتر

درباره ضرورت كتاب خواني از دوره پيش دبستاني تا نوجواني همانگونه كه آگاه هستيد هنوز در كشورما و در بسياري از كشورهاي ديگر بيشترين شيوه آموزشي به كار رفته سخنراني مي باشد يعني شما از طريق شنيدن ، فهميدن مي بايستي مطالب را ياد بگيريد اين همان هوش كلامي است در هوش كلامي درك مطلب چه از طريق خواندن و چه از طريق شنيدن بسيار حائز اهميت است. كتابهاي درسي چه در دوره دبستان و چه در ساير دوره ها از نوشتار علمي برخوردارند و ساده و كودكانه ننوشته شده اند اين مسئله در كتابهاي دبيرستاني واضح تر مي باشد. لذا لازم است كودك به سطحي بالاتر از آنچه فعليت اوست سوق داده شود اين همان فن داربست سازي است كه ويگوتسكي متخصص روانشناسي عنوان مي كند با فراهم كردن گفتگويهايي بالاتر از سن كودك ، كم كم او را براي رشد و تعالي آماده مي كنيد. خواندن كتاب در هر دوره سني امكان افزايش خزانه لغت، شناخت دستور زبان متفاوت و درك متفاوت از آنها را فراهم مي كند. در دوره پيش دبستاني سهم بارز اين كتابها بر عهده  اشكال و تصاوير مي باشد اما با ورود به دوره نوجواني نقش اشكال كم رنگ تر مي گردد. بيشتر نوجواناني كه از خواندن كتابهاي متفرقه اجتناب كرده اند اغلب در درك مطلب در دوره دبيرستان دچار مشكل هستند. يا در درس انشاء ضغيف عمل مي كنند.

در مورد ويژگي هاي كتاب مناسب بايد در انتخاب كتاب مناسب براي كودكان حتما سن كودك يا نوجوان را در نظر بگيرد. اما به طور كلي در دوره پيش از دبستان كتابهايي مناسب است كه از تصاوير واضح و روشن در پيام رساني استفاده شده باشد و كودك از طريق تصاوير به مسائل بسياري پي ببرد از ديگر ويژگي هاي كتاب مناسب داشتن داستاني منسجم با شخصيت هايي است كه به خوبي معرفي شده و براي كودك باور پذير باشند و بهتر است مشكلات و مسائل شخصيت ها ي داستان مشابه مشكلاتي باشد كه خود كوك نيز با آنها مواجه است.

از ديگر ويژگي هاي كتاب مناسب داشتن درونمايه ظنز و كمدي يا ارائه شعر در ميانه داستان است. در ارتباط با كودكان خردسال پايان كتاب از اهميت زيادي برخوردار است و بايد داستان به خير خوشي تمام شود و اگر مسئله يا مشكلي مطرح شده است در انتها  بايد به خوبي و خوشي حل شده باشد.

از خريدن كتابهايي كه اطلاعات را بدون سازماندهي و صرفا جهت ارائه در صفحات كم ارائه مي كنند اجتناب كنيد زيرا بي علاقگي در كودك و نوجوان ايجاد مي كند.

ضمنا حائز اهميت است كه چه براي كودك خردسال و چه براي نوجوان از حوزه هاي متقاوتي كتاب فراهم شود . كتاب تخيلي ، كتاب رئال با مسائل واقعي ، كتاب علمي ، كتاب تاريخي و …. . در خريدن كتاب داستان در يك حوزه بسنده نكنيد حتي ممكن است كودك خردسال شما علاقه چنداني به كتبهاي علمي كه پر از عكس حيوانات مختلف است نداشته باشد يا از كل مطالب آن فقط  نام چند حيوان را بشناسد اما همين كفايت مي كند زيرا هر كتاب در يك حوزه بر يك سري از توانايي كودك اثر مي گذارد. كتابهاي تخيلي و علمي بر روي خلاقيت ، كتابهاي رئال و علمي بر درك مطلب و خزانه لغت و … در نهايت اجتماع تمامي كتابها منجر به تشكيل يك ساخت شناختي غني مي شود.

در مورد شيوه كتاب خواني در دوره بيش از دبستان مسئله حائز اهميت آن است كه شما نبايد كتاب را بگونه اي براي كودك خود بخوانيد انگار كه متكلم وحده هستيد بلكه در خواندن كتاب بايد از شيوه ديالوگي استفاده كنيد يعني پاراگرافي را خوانده و سپس سوالاتي را يا شما از كودك ، يا كودك از شما بپرسد . رد و بدل كردن سوال و جواب باعث افزايش درك مطلب و خزانه لغت كودك مي گردد.

در دوره هاي بالاتر با افزايش صفحات كتاب مي توانيد از كودك بخواهيد خلاصه كتاب را براي شما بگوييد و از سن ده سالگي به بعد خلاصه را براي شما بنويسد .


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۷ ] [ ۰۷:۱۶:۰۸ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]
با سلام
من 30 سالمه و دانشجوي دكتري هستم. با يه آقايي مدتي هست كه باهم آشنا شديم. ميتونم بگم كه فاكتورهاي زندگي هامون به هم ميخوره. ازشون خوشم اومده. ايشونم ازم خوششون مياد.
من از ايشون در حد يه مرد زندگي خوشم مياد ولي ايشون نه. فكر ميكنم فقط از آرامشي كه بهشون ميدم و تنهايي شون رو پر ميكنم، خوششون مياد. نميدونم چيكار كنم. نمي تونم بهشون بگم كه دوسشون دارم.
تقريبا از اين موارد تو زندگي چندين مورد پيش اومده و من نتونستم از اين موقعيت ها استفاده كنم. بنظرتون چيكار بايد بكنم؟ چطور ميتونم وقتي يه آقا پسري بهم احساس داره منم احساسم رو نشن بدم تا به ازدواج ختم بشه؟
نميخوام اين موقعيتي كه پيش اومده، از دست بدم. چون ايشون رو دوست دارم. چيكار كنم؟
چطور دوست داشتنم رو بهشون نشون بدم؟
ويرايش توسط زهرا 123 : 05-08-2015 در ساعت 01:14 PM
 
Top | #2
 
با سلام دوست عزيزم ، به نظر من شما نبايد مستقيما به ايشون بگيد دوسش داريد چون ممكنه رفتار سردي انجام بده حتي اگه خيلي علاقه داشته باشه بهتون دوست داشتنتونو به طور غير مستقيم و در عمل بهش نشو، با وقتي كه براي حرف زدن يا ديدنشون ميزاريد بهش ثابت كن دوسش داري ولي اينو مستقيم نگيد صبر داشته باش اگر واقعا دوستت داشته باشه و قصد ازدواج داشته باشه بهتره اون پيش قذدم بشه

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۷ ] [ ۰۷:۱۱:۰۸ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]
مشاوره آنلاين زنان

مشاوره آنلاين زنان  يكي از روش هاي حل مشكلات بانوان است.

مشاوره آنلاين زنان

خانم ها به عنوان يكي از قشر هاي جامعه ما و سراسر دنيا به مواظبت هاي بخصوصي احتياج دارند.

به دليل اينكه به صورتي خلق  شده اند كه

از نظر روحي و رواني نسبت به مردان حساس تر مي باشند.

به آنها مشاوره دادن خيلي ضروري و مشخص كننده مي باشد.

زيرا مشاوره توانايي اين را دارد.

 • كه به خوبي در جهان رواني آن ها سير كرده 
 • مشكلات آن ها را بهتر مي فهمند
 • به آنها  در زندگي آگاه و كمك مي كنند.

از سويي ديگر تعداد خانم ها در جامعه ما و نيز در سراسر جهان طوري مي باشد.

كه احتياج به مشاوره براي آنان و مواظب بودن آنان بسيار بالا مي رود.

مشاوره آنلاين زنان

مشاوره خانواده زنان خانه دار

اگر همسر شما و يكي از خانم هاي خانواده با مشكلي روبه رو هستند

شما مي توانيد به او مدل هاي مشاوره را در حالت هاي متفاوت حضوري و غير حضوري به او توصيه كنيد

كه در روش حضوري به طور معمول شرايط براي اشخاصي كه به مركز مشاوره قابل دسترسي مي باشد

بهتر است ولي در شرايطي كه اين ممكن نيست مي توانيد راه هاي غير حضوري را انتخاب كنيد

كه بستگي به سليقه شما دارد كه حالت حضوري يا آنلاين باشد.

مشاوره آنلاين زنان خانه دار

اگر شما در خانه زني داريد و يا خانومي را مي شناسيد

كه داراي مشكلات روحي و يا هر مشكل ديگر در زندگي را دارا مي باشد

مي تواند به آساني با رفتن به مشاوره معالجه شود مي توانيد به او راه هاي مشاوره آنلاين خانم ها را به عنوان راهي خوب توصيه كنيد

 • كه در راه مشاوره آنلاين زنان به علت اينكه مشاوره با مصرف اينترنت و از روش دور صورت مي گيرد توانايي اين را داريد
 • كه در هر مكاني كه هستيد 
 • از هر جايي كه مي خواهيد با مشاور خود رابطه داشته باشيد و  از خدمات مشاوره استفاده كنيد
 • زيرا در برابر  هر گونه مشكل مي توانيد به راه هاي مشاوره آنلاين خانم ها به عنوان يك راه آسان است
 • با صرفه كه هزينه بالايي ندارد
 • مي توانيد به آساني آن را در هر شرايطي انجام دهيد بانديشيد.

 

در راه مشاوره آنلاين بدون حضور داشتن در مركزهاي مشاوره و بدون احتياج به صرف كردن هزينه براي جا به جا شدن به آساني با مشاوره خود ارتباط برقرار كنيد

سايت “مشاوره خانواده” مطالب مختلفي را در اين زمينه براي شما فراهم كرده است.

 

مشكلات خود به وسيله اين روش به راحتي براي او بازگو كنيد و آنها را رفع كنيد.

مشاوره زناشويي آنلاين
 
مشاوره زناشويي آنلاين

 مشاوره زناشويي آنلاين ارتباط زناشويي يكي از دغدغه هاي زندگي دو نفره است. و مسئله اساسي در مشاوره زناشويي مي باشد.مشاوره زناشويي آنلاين و با مشاوره آنلاين زناشوئي مي توانيد اين مشغله ها را رفع كنيد. حل اختلاف آنلاين زوجين اينكه زوجين بتوانند در صورتي كه اختلاف‌هاي  نظر يكديگر باخبر باشند . مانع هاي موجود در  […]


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۷ ] [ ۰۷:۰۸:۰۴ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

جذاب ترين احساس زن

جذاب ترين احساس زن:تحقيقات در مورد هيجان مي تواند زنان را واداركندبا دلايل ديگري لبخند بزنند.اين تحقيقات نشان دادندغرور جذاب ترين ابراز احساسات مردانه و شادي كمترين آنهاست.

به عنوان بخشي از همان تحقيق، همچنين از مرد ها خواسته شد كه جذاب ترين احساس زن  نشان مي دهند اعم از غرور، شرم، شادي يا بي احساسي را رتبه بندي كنند.در اين تحقيق به بعضي از تفاوت هاي وابسته به جنسيت در آنچه زنان و مردان جذاب مي پندارند توجه شد. جذاب ترين احساسي كه زن ها نشان مي دهند چيست:

شادي زن

در ابتدا طبق جامعه ي آماري و مطالعات، به اين نتيجه رسيديم كه شادي جذاب ترين ابراز احساسات زنانه است: يافته ها اثبات مي كند كه جذابيت شادي زنان، در مطالعه ي مشابه قبل نيز اشاره شده است. تحقيقي كه به وسيله موسر و همكاران منتشر شد.

اين يافته ي معتبر هم با تعاريف هنجار جنسيتي و هم با تعاريف تكاملي براي جذب جنس مخالف همگام است.

مطالعه روانشناسي تكاملي اخير نشان داد كه معمولا مرد ها جذب شاخص هاي زنانگي مثل جواني ظاهري و پذيرش جنسي مي شوند (مثل تحقيق باس، ۲۰۰۸) كه هر دوي آنها مي تواند از طريق خنده منتقل شوند.

توضيحات فرهنگي-اجتماعي درمورد اين يافته ها نشان مي دهند؛ افرادي كه رفتار و ظاهرشان با هنجار هاي جنسيتي محلي سازگار است جذاب تر به نظر خواهند رسيد (براون و همكاران، ۱۹۸۶، اودوهرتي و همكاران، ۲۰۰۳)، از اين منظر شادي خصوصا در زن ها جذاب به نظر مي رسد زيرا خنديدن احساس زنانگي ايجاد مي كند. درواقع تحقيق گذشته مي گويد كه خنده ي زنان اغلب بيش از مردان است و اين ابراز شادي با زنانگي همراه است. براي مثال، زماني كه از شركت كنندگان در يكي از تحقيقات خواسته شده بود ذهن هايشان را خالي كنند و چهره اي شاد تصور كنند، ۷۶% از مرد ها جنسيت چهره متصور را زن تجسم كرده بودند (بكر و همكاران، ۲۰۰۷).

غرور زن

در تحقيق تريسي و بيل، يافتند كه همواره غرور نسبت به ديگر احساسات زنانه، كمتر جذابيت دارد.

نشان دادن غرور نشانه اي از جايگاه بالا است  (مثل شاريف و تريسي، ۲۰۰۹) اما تحقيق اخير تاكيد مي كند كه اين ويژگي براي مردان نسبت به زنان جذابيت جنسي بيشتر بهمراه دارد (مثل باس، ۲۰۰۸).

همچنين، مطالعات انجام شده در پيشينه رفتارهاي قالبي و كليشه ها و پيش داوري تاكيد مي كنند كه زناني كه با كفايت به نظر مي رسند (زنان باهوش، قدرتمند، مستقل) بيشتر احتمال دارد كه به صورت غير ارادي سرد و نجوش به نظر برسند (فيسكه، ۲۰۱۲).احتمالا اين ادراك هاي ناخودآگاه است كه برخي مرد ها را هدايت مي كند تا زناني كه غرور نشان مي دهند را نسبت به زناني كه ديگر حالت ها را نشان مي دهند كمتر جذاب و دست يافتني ببينند.

خجالت جذاب زن

در حالت كلي، طبق مطالعات و جامعه آماري در تحقيقات  بروز خجالت زن در رده بندي جذابيت  بين شادي و غرور آنها قرار مي گيرد (و با لاتر از بي احساسي).

تاثير كلي مثبت نشان دادن خجالت در جذابيت زنان ممكن است به اين دليل باشد كه شرم و خجالت اين پيام را مي رساند كه فرد ابراز كننده ي خجالت براي هنجار هاي اجتماعي احترام قائل است و از اينكه آنها را شكسته آگاه است (گيلبرت، ۲۰۰۷). اين پيام كه نشان از فرونشاني احساس دارد ممكن است قابليت اعتماد را نشان دهد، ويژگي اي كه اخيرا پي برده اند، زماني كه با حالت چهره منتقل شود، جذابيت را زياد مي كند (تودوروف و همكاران، ۲۰۰۸).

مطالعه اي كه نوشته شد صرفا بيان نتايج تحقيقات انجام شده بود و در نظر داشته باشيد كه اين نتايج ممكن است از فرهنگي به فرهنگ ديگر متفاوت باشد و ما اجازه تعميم دادن به تمام فرهنگ ها را نداريم.

از نظر شما جذاب ترين حالت بيان احساس در زن ها چيست؟

آيا با نتايج موافق/مخالف هستيد؟

آيا نتايج مهمي را از قلم انداخته ايم؟


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۹ ارديبهشت ۱۳۹۷ ] [ ۰۵:۳۲:۲۴ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

به اين موضوع فكر كنيد كه برملا كردن خيانت، چه پيامد هايي خواهد داشت

 

پس از آنكه متوجه خيانت همسر خود مي شويد، بايد چكار كنيد؟ و چه كاري نبايد انجام دهيد؟ اين مقاله به ما گام هاي موثري را بعد از خيانت همسر پيشنهاد مي دهد:

 

زماني كه متوجه روابط پنهان همسر خود مي شويد، وحشت، سردرگمي، رنج روحي و جسمي تمام وجود شما را فرا گرفته و شما را در وضعيتي تاريك و مبهم قرار مي دهد. سيلي از نصيحت و راهنمايي از طرف خانواده و دوستان، كتاب ها، و اينترنت به سمت شما روانه مي شوند. زندگي شما به شدت دستخوش تغيير مي شود. مهم نيست چقدر همسر خيانت كار شما ابراز پشيماني كند، شما قانع نشده و بي اعتمادي بر تمام وجود شما و رابطه تان سايه افكنده است.

در زير ۹ راه براي برخورد با خيانت مطرح شده است:

 1. شما ممكن است بخواهيد بلافاصله از طريق شبكه هاي اجتماعي، تلفن، يا ايميل تمامي افرادي كه مي شناسيد را از كاري كه او با شما انجام داده است آگاه سازيد. نفس عميقي بكشيد. با استدلال و براساس منطق رفتار كنيد و از كارهاي عجولانه و بدون فكر خود داري كنيد.
 2. به خاطر داشته باشيد كه حتي اگر اكنون به نظر غير ممكن برسد، اما ممكن است بتوانيد مشكلات رابطه ي خود را حل كنيد. با گذشت زمان ممكن است احساس كنيد كه مي توانيد او را ببخشيد. اگر تمام آشنايان و دوستان خود را متقاعد كرده باشيد كه همسرتان با بي رحمي تمام به شما خيانت كرده و موجب رنج  ديدن شما شده است و اين كه باور كنند همسر شما را مانند يك هيولاي ديو صفت تصور كنند، مي تواند پذيرش مجدد او به عنوان همسر شما را براي آنها نيز بسيار دشوارتر سازد و واكنش هاي خانواده و دوستان شما مي تواند حتي زماني كه مشكلات وخشم موجود ميان شما و همسرتان برطرف شده باشد براي رابطه ي شما  موجب مشكلات متعددي شوند.

9 گام مهم پس از خيانت همسر

پس لطفا به هر كسي چيزي نگوييد.

 1. اين مسئله را تنها با افرادي كه مورد اعتماد شما هستند مطرح كنيد. پشتيباني عاطفي، صرف نظر از اينكه رابطه ي شما نجات خواهد يافت يا خير، براي تسلا و تسكين درد شما لازم است. خود را حبس نكرده و از ديگران دوري نكنيد، شما به دوستان خوب خود براي ايجاد و حفظ توان كافي براي از سر گذراندن اين سختي نياز داريد.
 2. پس از آنكه وضعيت خود را با تعداد اندكي از دوستان مورد اعتماد خود در ميان گذاشتيد، ممكن است تصميم بگيريد تا اين موضوع را به همه بگوييد. در چنين وضعيتي حتي اگر اين كار را انجام دهيد و اين خبر بد در مورد همسرتان را در اختيار همه بگذاريد، تصميم شما ديگر عجولانه نيست و با فكر كافي انجام گرفته است. اين مسئله نشان دهنده ي توانايي شما براي اتخاذ تصميمات قاطع و دقيق و همچنين توانايي شما براي خويشتن داري و كنترل رفتارهاي خود حتي در موقعيت هاي دشوار است.
 3. بلافاصله تصميم به ترك خانه و اسباب كشي نگيريد. اگر نمي توانيد با او زير يك سقف باشيد، ابتدا برنامه ي كوتاه مدتي براي ترك آن خانه بگيريد تا زماني براي بدست آوردن ثبات از دست رفته خود داشته باشيد. ممكن است حتي فكر كردن به زندگي با اين فرد كه شما فكر مي كرديد او را مي شناسيد، و نقاط ضعف و راز هاي خود را با او درميان گذاشته ايد، به نظر غير ممكن برسد. اما به خود زمان كافي بدهيد تا به اينكه چه چيزي به نفع شما خواهد بود فكر كنيد و به راحتي بر اثر رنج وارده به خودتان صدمه نزنيد. زوج هاي بسياري هستند كه پس از چند ماه از برملا شدن رابطه ي پنهاني يكي از آنها، دوباره زند گي در زير يك سقف را شروع مي كنند.
 4. انتقام جويي به بهبود شرايط كمك نخواهد كرد. برخورد هاي احساسي، چه در سخن گفتن و يا برخورد فيزيكي با همسر خيانت كار، كاري درقبال ريشه ي مشكل شما انجام نخواهد داد. اينكه بخواهيد حرف هاي تند و آزار دهنده اي به او بزنيد، كاملا قابل درك است، اما ولي اين اقدامات ويرانگر مي توانند هرگونه شانس بازسازي اعتماد و امنيت عاطفي ميان شما را حتي كمرنگتر سازند. احترام متقابل در آينده تنها در شرايطي حاصل خواهد شد كه با آگاهي كامل در جهت بدست آوردن آن اقدام كنيد.
 5. بسياري از مردم معتقدند كه خشونت فيزيكي تنها زماني اتفاق مي افتد كه مردي يك زن را كتك بزند. اعمال خشونت فيزيكي محدوديت جنسيتي ندارد. صرف نظر از آنكه چه كسي آغازگر خشونت باشد و يا مرتك اعمال خشونت بار شود،همواره نتايجي ويرانگر خواهد داشت.
 6. تعقيب فردي كه با همسر شما رابطه داشته است يا ارسال مطالبي ناخوش آيند از او در شبكه هاي مجازي ممكن است اندكي خشنودي موقتي را براي شما در پي داشته باشد، ولي در درازمدت هيچ حاصلي نخواهد داشت. انرژي خود را براي اين امور بيهوده مصرف نكنيد.
 7. اگر داراي فرزند هستيد، بياد داشته باشيد، مسئوليت حمايت از آنها با شماست. زماني كه حرف هاي بدي در مورد پدر يا مادر او مي زنيد، آنها رنج خواهند برد. شما سعي داريد فردي كه موجب جريحه دار شدن احساست شما شده است را رنج دهيد، اما ممكن است در پايان متوجه شويد كه همزمان موجب رنج كودكان خود نيز شده ايد، و آنها مستحق آن نيستند.

حتي با اين راهنمايي ها، مواجه شدن با خيانت مي تواند بسيار آزار دهنده باشد. سعي كنيد متوجه شويد چه كاري به نفع شما خواهد بود. گاهي اوقات زوج ها مي توانند بر مصائب ناشي از خيانت فايق آمده و رابطه ي خود را مانند قبل و يا حتي بهتر، بازسازي كنند. ولي بسياري اوقات نيز چنين نتايجي ناممكن است. مهم نيست كه وضعيت را چگونه مي بينيد، همزمان با بررسي راه هاي پيش روي خود سعي كنيد با خودتان مهربان باشيد ولي از احساس ترحم در قبال خود بپرهيزيد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۹ ارديبهشت ۱۳۹۷ ] [ ۰۵:۳۰:۵۵ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]
 

تكنيك هاي مانيدفولنس

 • با بيشتر شدن دغدغه هاي زندگي انسان ها و موقعيت پيچيده زندگي .
 • آرامش فكري و رواني يكي از احتياج هاي اصلي انسان مي باشد.
 • كه توجه كردن به آن و توانايي هاي ضروري براي رسيدن به آن از جايگاه.
 • پر اهميتي در ميان مردم برخوردار مي باشد .
 • و اين احتياج يكي از احتياج هاي اصلي مردم محسوب مي شود.

تكنيك هاي ذهن آگاهي

ذهن آگاهي يكي از عوامل زير بناي پر اهميت براي رسيدن به رهايي محسوب مي شود.

به دليل اين كه شيوه اي موثر و داراي قدرت براي خاموش شدن .تكنيك هاي مانيدفولنس

و توقف فشارهاي دنيا و يا همينطور فشارهاي ذهني شخص به حساب مي‌آيد.

ذهن آگاهي شيوه اي مدرن براي فرار كردن از تخيلات و اقامت كردن در زمان حال مي باشد.

شايد بتوان كه معادل فارسي ديگر و همينطور بهتري را براي مايندفولنس در نظر گرفت.

اما شايد ذهن آگاهي ترجمه مطلوب تري براي آن باشد.

روش مانيدفولنس

 • مايندفولنس  اصطلاحي مي‌باشد كه در روانشناسي به معناي توجه كردن .
 • و تمركزي پذيرا و بدون انجام دادن قضاوت، هيجان ها .تكنيك هاي مانيدفولنس
 • و همينطور احساس ها در زمان حال مي باشد.

تكنيك هاي مانيدفولنس1

مرحله هاي مايندفولنس

 • آگاهي : 

اين جنبه از انسان بودن مي باشد كه موجب مي شود.

شما از تجربه هاي خود اطلاعات كسب كنيد.تكنيك هاي مانيدفولنس

و از آنها با خبر شويد بدون آگاهي هيچ چيزي براي شما موجود نمي باشد.

توجهمايندفولنس

توجه يعني آگاهي متمركز.

آموزش ديدن مايندفولنس ،  مهارت شما را براي حفظ كردن توجه بيشتر مي كند.

و مي توانيد هر جا و هر زماني كه اراده كنيد توجه خود را متمركز كنيد.

 به ياد آوردن مايندفولنس

 • اين جنبه از مايندفولنس  در رابطه با اين مسئله مي باشد .
 • كه به چه صورت ميتوان به طور دائم به ياد آوريد .

 

 • كه از لحظه به لحظه ديگر  به تجربه هاي خود اهميت دهيد.
 • اشخاص خيلي زود و  به راحتي مسائل را فراموش خواهند كرد.
 • كه به آن مايندفول مي گويند. تكنيك هاي مانيدفولنس
 • بنابراين به ياد آوردن به معني دوباره آگاه شدن از يك مسئله اي مي باشد.
 

برچسب ها: تكنيك هاي تقويت جنسي ,تكنيك هاي تقويت حافظه ,تكنيك هاي رهايي از افسردگي ,تكنيك هاي مانيدفولنس ,روش كار با تكنيك هاي مانيدفولنس ,


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۹ ارديبهشت ۱۳۹۷ ] [ ۰۵:۲۹:۲۸ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]
چاپ ليوان كاغذي و تم تولد
چاپ ليوان كاغذي و بشقاب كاغذي براي ادارات و سازمانهاي دولتي و خصوصي، شركتها، فروشگاهها، هتلها و رستورانها، تالارهاي پذيرايي و كليه اماكن عمومي توليد اختصاصي ليوان كاغذي و بشقاب كاغذي با بهترين كيفيت چاپ با استفاده از رنگهاي بهداشتي بدون بو كاغذ حتي پس از ريختن مواد داغ در آن طرح هاي متنوع و زيبا ، امكان طرح ، عكس ، آرم و لوگوي دلخواه خود را روي ليوان كاغذي و بشقاب كاغذي چاپ نماييد. با نازلترين قيمت و تحويل در كمترين زمان ممكن امكان ارسال به شهرستان ها براي دريافت اطلاعات بيشتر و اطلاع از قيمتها با ليوان كاغذي ساحل جنوب تماس حاصل فرماييد. ليوان كاغذي در مشهد، چاپ ليوان كاغذي در مشهد، تم تولد در مشهد از جمله فعاليت هاي شركت ما مي باشد.

جنس كاغذي كه در توليد ليوان كاغذي استفاده مي شود ، نوعي كاغذ مخصوص است كه در پروسه هاي توليد بسته بندي مواد غذايي بكار مي رود. اصولا اين نوع كاغذها كه در تماس مستقيم با مواد غذايي مي باشند از يك طرف متشكل از كاغذ پايه يا گرماژ متفاوت و در يك طرف ديگر پوشش پلي اتيلن مي باشند. استفاده از پوشش پلي اتيلن در اين نوع كاغذ ها باعث مي شود تا اولا اينگونه از كاغذها در محيط زيست زودتر بازيافت شوند و به محيط زيست كمترين صدمه را وارد نمايند و ثانيآ در تماس با مواد غذايي كمترين تاثير شيميايي بر روي آنها داشته باشند و كاملآ بهداشتي باشند.

تم تولد طرحي مناسب براي جشنهاي تولد است كه در آن آرايش مناسبي از وسايل مورد نياز تولد، بادكنك تولد در كنار هم قرار مي گيرند. در تم تولد شخصيتيهاي كارتوني و يا رنگ مورد پسند فرزند شما را بايد يكي از اصول مهم براي برقراري جشني زيبا و دوست داشتني براي فرزندتان در نظر بگيريد.
اكثر كودكان با خواندن كتاب يا تماشا كردن شخصيتهاي كارتوني الگويي براي خود در نظر مي گيرند و افكار كودكانشان به طور مكرر مدت ها در ذهنشان مرور مي شود. تم هاي مختلف تولد مخصوص دختر خانوم ها و آقا پسرهاي، تم تولد دخترانه مطابق با آخرين طرح هاي اروپايي با رنگ هايي زيبا مناسب براي برگزاري جشن تولد دخترها و پسرها را به شما پيشنهاد مي دهيم.

ليوان دوجداره به دليل وجود منافذ هوا در لايه دوم از احساس سوختن دست هنگام استفاده از نوشيدني هاي گرم جلوگيري مي كند. و از ديگر مزاياي آن كيفيت مرغوب ـ استحكام مناسب ـ لوكس بودن و جذابيت بصري سه بعدي مي باشد.

ليوان كاغذي ۳۶۰ , ليوان كاغذي , تم تولد
 

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۹ ارديبهشت ۱۳۹۷ ] [ ۰۵:۲۸:۰۶ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

اثرات «متفورمين» بر غدد جنسي مردان مبتلا به ديابت

داروي «متفورمين» مورد استفاده در درمان ديابت، مي‌تواند تاثيرات مضري بر روي سلول‌هاي بيضه در دوران باروري مردان داشته باشد.نتايج تحقيق پژوهشگران كشور نشان داد: داروي «متفورمين» مورد استفاده در درمان ديابت، مي‌تواند تاثيرات مضري بر روي سلول‌هاي بيضه در دوران باروري مردان داشته باشد.


«متفورمين» داروي مورد استفاده در درمان ديابت و برخي از اختلالات مربوط به مقاومت به انسولين مانند سندرم تخمدان پلي كيستيك است. با اين حال اثرات متفورمين در باروري مردان ناشناخته باقي مانده و اثرات آن بر غدد جنسي به طور اختصاصي مورد مطالعه قرار نگرفته است.


بر همين اساس «زهرا مهريان»، دانشجوي دكتراي بيولوژي توليد مثل دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي در يك پژوهش به بررسي اثرات متفورمين بر روي سلول‌هاي بيضه پرداخته است و تعدادي از مقالات در همين زمينه را در يك مرور نظام‌مند مورد بررسي قرار داده است.

بر اساس يافته‌هاي حاصل از مقالات مورد بررسي،‌ شواهدي مبني بر اين وجود دارد كه متفورمين ممكن است به عنوان يك عامل ضد ديابتيك بي‌خطر براي مردان مبتلا به تيپ 2 ديابت در سن باروري باشد و سبب توليد لاكتات توسط سلول‌هاي سرتولي شده كه داراي اثرات تغذيه‌اي و ضد اپوپتوزي بر سلول‌هاي زاياي در حال رشد است.

بر اساس اين تحقيق، برخي يافته‌هاي جديد در بررسي‌هاي كشت بافتي انسان و موش در شرايط آزمايشگاهي نشان دادند متفورمين سبب كاهش ترشح تستوسترون و بيان mRNA فاكتورهاي اصلي درگير در توليد استروئيد مي‌شود.
بر اساس نتايج به دست آمده در اين تحقيق، ترشح لاكتات در هر دو محيط كشت انساني و موشي افزايش مي‌يابد.

همچنين تعدادي از مقالات مروري در اين تحقيق مشخص كرده‌اند كه درمان با متفورمين و رژيم غذايي اصلاح شده مي‌تواند با بهبود كيفيت اسپرم و تقويت توانايي آنتي‌اكسيداني بيضه اعمال اثر كند.

مطالعات در اين تحقيق نشان داده است كه با تجويز متفورمين به موش باردار، اندازه بيضه در جنين و نوزاد آن در طول زندگي داخل رحمي كاهش مي‌يابد. اگرچه تعداد سلول‌هاي زايا توسط متفورمين تغييري نيافته، اما تعدادي از سلول‌هاي سرتولي تا حدودي در هر دو دوره كاهش مي‌يابد.

اين نتايج حاكيست كه تعداد سلول‌هاي ليديگ تنها در دوره جنيني در 16 روز اول كاهش مي‌يابد.


بنابراين،‌ نتايج به دست آمده در اين تحقيق بيانگر آن است كه متفورمين ممكن است به عنوان يك عامل ضد ديابتيك بي‌خطر براي مردان مبتلا به تيپ 2 ديابت در سنين باروري باشد اما تجويز آن در دوران باروري باعث تاثيرات مضري بر روي بيضه و سلول‌هاي آن مي‌شود.

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۹ ارديبهشت ۱۳۹۷ ] [ ۰۵:۲۶:۳۹ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

سلام دوست من مدتيه كه هي ميكه پريود نميشم و خيليا از علايم هم نشون ميدن كه حاملس حتي از چند نفر پرسيده …دوست من تا حالا رابطه ي جنسي نداشته و ولي يه روز ميره كلاس تئاتر و بعد كه ميره دسشوي روي توالت فرنگي ميشينه اول اينكه آيا حامله شدن تو حموم و دسشويي امكان داره،؟و انيكه دوست من حاملس؟،اصلا امكان داره ؟،تمام علائم نشون دهنده همينن لطفا جواب بدين

توسط Jiji درحاملگي · پاسخ 4 روز 18 ساعت 30 دقيقه قبل

سوال: 1 پذيرفته شده: 0 ( 0% ) | امتياز: 0

 

پاسخ (1)

 1. 0 votes

  با سلام
  دوست عزيز ببينيد اگر ايشون تا به حال رابطه جنسي نداشتند و اكنون مشخص ترين عااما يعني تاخير در چريودي را دارند بله ممكن است بارداري اتفاق افتاده باشد فقط در صورتي كه مايه متي روي توالت ريخته شده باشه و ايشون با نشستن روي ان براي چند دقيقه به اين حالت رسيده باشند كه البته اين احتمال بسيار ضعيف است هم بر اساس نوع پرده هم اينكه مايع مني چگونه روي توالت ريخته چون توالت فرنگي هم واژن تماسي با سنگ توالت ندارد به هر حال اين مسائل بسيار حائز اهميت است كه بايد در نظر گرفته شود ..اگر واقعا اين شرايط نبوده و واقعا باردار باشند خب طبيعتا مساله ديگري مطرح است ضمن اينوه حتما زودتر با توجه به داشتن علائم به پزشك مراجعه داشته باشند و ازمايش خون بدهند كه اگر اين مساله وجود داشت زودتر پيگيري شود
  اميدوادم مساله خاصي نباشد گاهي هم در حاملگي كاذب به صورت رواني علائم بارداري تقليد مي شود كه طبيعتا اصلا ربطي به باردار شدن ندارد .
  موفق باشيد


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۹ ارديبهشت ۱۳۹۷ ] [ ۰۵:۱۶:۰۳ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

سوال شده دسامبر 18, 2017 در مشاوره رايگان فردي توسط الميرا

سلام دوست صميمي من مشكلي داره اينكه از خريدش خيلي وقتها لذت نميره بعد از كلي خريد ميگه كاشكي به جاي 5 تومن مثلا 7 تومن تخفيف ميگرفتم هيچ وقت از معاملاتش راضي نيست يا مثلا وقتي واسه يه مجلسي ميره دوغ سفارش ميده بعدش ميگه اي كاش نوشابه سفارش ميدادم هميشه همينطوريه .علتش چيه به نظرتون؟

با سلام دوست عزيز
ببينيد ايشون اگر از ايت وضعيت ناراضي هستند و موحب شده حتي كارايي ايشون كاهش پيدا كنه خودشون بايد حتما مراجعه داشته باشند چون  به هر حال مهم اينه خود فرد از رفتارش ناراضي باشه و ابراز ناراحتي كنه ..ولي اگ خود ايشون در اين زمينه مساله اي ندارند كه خب طبيعتا هيچ مشكلي تيست
ولي به طودكل در شخصيت هاي وسواسي ترديد و دو دلي داشتن مساله بسبار مهميه كه ممكنه افراد بهش توجه نداشته باشند .
اينكه مدام در شرايط تصميم گيري هاي مهم دچار مشكل مي شوند و نمي توانند موفق عمل كنند و به هر حال همين شرايط رو سخت مي كنه ..
به هر حال تصميم گيري با خود ايشونه اگر واقعا در همه تصميمات دچار مشكل ميشه و نمي تونه تصميم درستي بگيره و دو دلي براش پيش مياد حتما د حتما بايد مراجعه داشته باشد تا كمك شود كه مساله اي كه دارد حل و مديريت شود
در هر صورت اميدوارم به زودي مشكل بر طرف شو البته كه جاي نگراني نيست و دلايل احتمالي زيادي هم در اين مورد مطرح مي شود


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۹ ارديبهشت ۱۳۹۷ ] [ ۰۵:۱۴:۳۸ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ][ ۱۲۹ ][ ۱۳۰ ][ ۱۳۱ ][ ۱۳۲ ]
.: Weblog Themes By tibablog :.

درباره وبلاگ

آموزش از طريق مشاوره پيش از ازدواج تا زوج درماني و مشاوره خانواده. راهنمايي و مشاوره تلفني ازدواج و خانواده مركز تهران و جنوب ۰۲۱۸۸۴۱۹۸۳۲ مركز مشاوره شمال و شرق ۰۲۱۲۲۲۴۷۱۰۰ شمال و غرب تهران ۰۲۱۲۲۳۵۴۲۸۲ مشاوره ازدواج و خانواده شامل آموزش مهارت هاي رفتار با همسر آينده خانواده همسر زوج درماني شناسايي فرد مناسب و از همه مهمتر اطمينان پيش از ازدواج از يك انتخاب درست است! عوامل زيادي در اين امر دخيل هستند كه بايد مورد بررسي و دقت نظر هنگام همسريابي و يا حتي دوست يابي قبل ازدواج به آن توجه كرد. رفع دعواي زن و شوهر و فرزندان اعتياد و مشاوره فردي
نويسندگان
لینک دوستان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 2
همه : 4037
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب

تخفیف لند