مشاوره خانواده ، ازدواج، كودك و نوجوان
مشاوره خانواده ، ازدواج، كودك و نوجوان ۰۲۱۸۸۴۱۹۸۳۲

همه والدين سالم در موارد خاصي شبيه هم هستند و در مواردي با ديگران متفاوتند. مواردي كه شبيه هم هستند نشان دهنده ويژگي هاي اصلي است كه والدين خوب را تشكيل مي دهد. اگر پدر و مادر بسياري از اين ويژگي ها را داشته باشند، به اندازه كافي پدر و مادر خوبي هستند. به اندازه كافي خوب، براي بزرگ كردن فرزندان سالم.

براي مطالعه بيشتر:

دستورالعمل هايي براي ارتباط والدين-كودك

نكات ارتباطي براي والدين جوان

والدين ممكن است آن ويژگي هاي مناسب را داشته باشند يا نداشته باشند. آن ها نمي توانند آن ويِژگي ها را در يك فروشگاه خريداري كنند و يا با خواندن در مورد آن ها در يك كتاب آموزشي يا وبلاگ آن ويژگي ها را بدست آورند. آن ها از روش آموزش و پرورشي كه از والدين خود يادگرفته اند، بدست مي آيند. هم چنين مي توانند  از خود واقعي  يا از درمان بدست آيند.

 1. همدل بودن: همدلي بدون شك مهم ترين كيفيتي است كه والدين سالم دارند. آنها قادر هستند خود را به جاي كودكان خود بگذارند و بنابراين آن ها مي توانند عميق ترين احساسات كودك و زبان بدن كودك را درك كنند. اين همچنين به آن ها كمك مي كند تا هنگامي كه كودك بي وقفه گريه مي كند، صبر و تحمل خود را از دست ندهند. آن ها درك مي كنند و صبر دارند.
 2. صميمي بودن: والدين سالم به فرزندان خود متصل هستند. مطالعات متعدد نشان داده است كه براي فرزند، داشتن صميميت واقعي و دلبستگي به مادر و پدرش تا چه اندازه مهم است. آزمايش هاي هارلو با ميمون ها نشان داد كه وقتي ميمون هاي كودك از مادر محروم بودند، با مشكلات رواني رشد مي كنند. اگر پيوند اول كودكي كافي باشد، او قادر خواهد بود بعدا با ديگران نيز پيوند خوبي داشته باشد. والديني كه نمي توانند پيوند داشته باشند (مانند كساني كه از افسردگي رنج مي برند) قادر نخواهند بود كه اين عنصر ضروري براي رشد سالم را فراهم كنند.
 3. توجه: كودكان به توجه نياز دارند. اگر آنها نور چشمي هاي پدر و مادرشان باشند، با حس سالمي درمورد خودشان رشد مي كنند. آن ها از توجه ديگران از جمله دوستان و معلمان، احساس با ارزش بودن مي كنند. اگر والدين زياد مشغول باشند و يا موارد ديگري مانع  توجه به فرزندان به اندازه كافي شود، فرزندان با نياز به توجه رشد مي كنند و هنگامي كه آن را دريافت مي كنند، خود را لايق آن نمي دانند.
 4. احترام: پدر و مادراني كه واقعا به خود احترام مي گذارند، قادر هستند به فرزندان خود نيز احترام بگذارند. با يك كودك بايد محترمانه رفتار شود تا احترام به خود در او رشد پيدا كند. والدين با احترام، فرزندان خود را رهبري نمي كنند، بلكه به آنها راهنمايي مي كنند كه چيزهايي را براي صلاح خودشان بدانند. هنگامي كه آن ها ياد مي گيرند به خود احترام بگذارند، كودكان به گونه اي رشد خواهند كرد تا بزرگسالاني باشند كه از كاركنان و دوستان خود احترام دريافت مي كنند.
 5. دوست داشتن: والديني كه عاشق هستند، قادر به دوست داشتن فرزندان خود نيز خواهند بود. كودكاني كه دوست داشته شوند، احساس مي كنند كه دوست داشتني هستند و با الهام عشق از ديگران از جمله دوستان و همكاران خود رشد مي كنند. وقتي والدين فرزندان خود را دوست دارند، آن ها  نيز احساس مي كنند كه پذيرفته شده اند و معناي مربوطه را درك مي كنند كه تعلق دارند. والديني كه فرزندان خود را دوست دارند، در مورد احساسات خود مراقبت مي كنند و يك پناهگاه امن براي آنها در جهاني فراهم مي كنند كه در آن احساس ناامني وجود دارد.
 6. نظم و انضباط: والدين سالم در زندگي خود نظم و انضباط دارند و از اين رو آن ها نظم و انضباط را به عنوان الگويي براي كودكان خود تبديل مي كنند و قاطعانه (اما نه به شدت) آن ها را به سوي منضبط بودن هدايت مي كنند. به كودكان بايد چگونگي مديريت زندگي به طريقي مفيد نشان داده شود و همچنين چگونگي مديريت احساسات خود و مقابله با احساسات ديگران نيز بايد به آن ها ياد داده شود. ممكن است زمان هايي وجود داشته باشد كه كودكان بايد مجازات شوند، اما پدر و مادر سالم با آرامش و به طور دوست داشتني كودكان را تنبيه مي كنند، نه با عصبانيت يا شدت.
 7. با هم بودن: براي اين كه والدين رابطه سالم با فرزندان خود داشته باشند، بايد با يكديگر نيز رابطه سالمي داشته باشند. اگر والدين با توجه به نحوه برخورد با فرزندان خود با يكديگر خوب رفتار نكنند، اين امر باعث ايجاد مشكلاتي خواهد شد. اگر يكي از والدين به مجازات كودكان اعتقاد داشته باشد، در حالي كه ديگري معتقد به نوازش او باشد، كودك گيج شده و بدون درك از آنچه به معناي همبستگي است، رشد مي كند.
 8. صادق بودن: هيچ چيز بدتر از آن چيزي نيست كه والدين به يك فرزند مي گويند كه يك چيز را انجام دهد، اما خودشان كار ديگري انجام مي دهند كه متفاوت است. به عنوان مثال، پدر به كودك مي گويد كه سر برادر كوچكتر خود فرياد نكشد، اما بعد سر همسرش فرياد مي كشد. صادق بودن واقعا بهترين سياست است، همانطور كه بنجامين فرانكلين گفت؛ براي والدين صادق بودن با يكديگر و فرزندانشان مهم است. اگر والدين به فرزند خود قولي بدهند، بايد اين وعده را حفظ كنند. در غير اين صورت، كودك بدگمان و متقلب خواهد شد.
 9. بازي: والدين سالم مي دانند كه چگونه مي توانند با كودك بازي كنند و شادماني زندگي را به فرزندان خود انتقال دهند. جمله معروفي مي گويد كه: “كار به تنهايي و بازي نكردن باعث مي شود جاني پسر بسيار كسل كننده اي بشود”. قادر بودن به بازي به اين معني است كه مي توانيد آرام شويد. والديني كه با فرزندان خود بازي مي كنند و يا از تماشاي بازي كودكان خود لذت مي برند، به آن ها اهميت لذت بردن از زندگي را آموزش مي دهند و اين كه همه چيز جدي نيست.
 10. اخلاق. يكي از مهمترين وظايف والدين اين است كه فرزندان خود را اجتماعي كنند. آنها به فرزندان خود آموزش مي دهند كه مهربان باشند، و هنگامي كه با ديگران رفتاري مي كنند، هدفمند به خود نگاه كنند. آن ها “سيستم اعتقادي” ندارند، اما با توجه به شايستگي ها، هر وضعيت را به صورت جداگانه قضاوت مي كنند. آن ها به كودكان خود آموزش مي دهند كه نبايد ديگران را دنبال كنند، و پيروي از وجدان فردي خودشان صحيح است.

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ ] [ ۰۵:۵۰:۰۸ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]
باسلام و وقت بخير.بنده دختري 28 ساله و فوق ليسانس مهندسي- از دانشگاه سراسري دارم و چندين سال مشغول به كار هستم. در تمام دوران دانشگاهي به فواصل مختلف چند روابط دوستي نزديك و در يك مورد رابطه عاطفي داشتم. به طوري كه بعد از آن،افسرده شدم و هيچ تمايلي براي برقراري رابطه و حتي جواب دادن به خواستگار ها نداشتم. من موقعيت مناسبي از نظر وضعيت ظاهري،مالي و خانوادگي دارم و تعداد زيادي خواستگار هميشه وجود داشت.تا اينكه با آقايي به صورت تصادفي از طريق اينترنت آشنا شدم ايشان در شهر ديگري زندگي ميكنند و 29 ساله ليسانس از دانشگاه غير انتفاعي و اخيرا سربازيش تمام شده و الان بيكار هست. ابتدا اين رابطه را جدي نگرفتم در عين حال با درخواست من هم رو ديديم و چند روز بعد از من خواست جدي به ازدواج فكر كنم. اول مخالفت كردم ولي وقتي ديدم پسر سالم و خوش اخلاقي هست و از نظر فكري و روحي با هم نزديك هستيم و بسيار مصمم و جديست من هم جدي به اين موضوع فكر كردم و الان نزديك يك سال هست با هم در ارتباط نزديك ولي به صورت دورادور هستيم!هر سه چهار ماهي يك بار(به صورت سفر چند روزه)همديگر را ميبينيم اما هر روز حداقل دو ساعت صحبت و در مورد تمام مسائل با هم مشورت مي كنيم!مسئله اي كه اخيرا باعث اذيت و آزار هر دو نفرمان شده شك كردنش به من هست!من با شروع اين رابطه از تمام روابط قبلي واقعا پشيمانم و همه ي آنها،حتي عادي ترين نوعش را كاملا تمام كردم و تمام وقت و انرژيم را در اختيارش گذاشتم.او اصرار دارد از گذشته ام بداند و من اصلا حاضر نيستم بگويم در حالي كه خودش مي گويد روابط نزديكي با هيچ دختري نداشته و تنها دو سه مورد دوستي عادي بوده و عقيده دارد كه روابط نزديك فقط براي ازدواج است. خودم حس مي كنم كه با من كاملا صادق است ولي من در اين مورد نمي توانم صادق باشم. او روز به روز بيشتر به من شك مي كند به قدري كه هر حرف عادي و روزمره كه مي زنم به نظرش دروغ مي گويم! من هر جور خواسته پيش رفتم حتي رمز فيس بوك و بانك من را براي چك كردن دارد! اخيرا به قدري اذيت شدم كه به فكر جدايي افتادم!مدتي است دلسرد شدم چون به من كاملا بي اعتماد است. اما اصرار مي كند كه نبايد جدا شويم و خودش را اصلاح مي كند حتي در اين مورد گريه مي كند اما تا به حال چند بار قول داده كه ديگر اينقدر حساس و مشكوك نباشد ولي هر بار اين اتفاق شديدتر از قبل مي افتاد!هر دفعه با هم در اين مورد مفصل حرف مي زنيم و من پيشنهاد ميدهم به مشاوره برود ولي به هيج وجه اين كار را نمي كند و مي گويد،من هم حق ندارم بروم! اين بي اعتمادي و از طرفي نداشتن موقعيت ازدواج در حال حاضر از نظر كار و شرايط خاص خانوادش، (هر چند خودش مي گويد هر جور شده كار پيدا مي كند و فوق ليسانش هم مي گيرد و من هم تا آن زمان بايد صبر كنم!)و از طرف ديگر فكر مي كنم اين ازدواج با اين شرايط از نظر عقلي و منطقي احتمالا ازدواج درستي نخواهد بود باعث شده به جدايي فكر كنم ولي از نظر احساسي و قلبي وقتي فكر مي كنم كه هر وقت هم را مبينيم، كنار هم كاملا شاد و آراميم و از همه وجودمان براي هم مايه مي گذاريم، و اينكه من به راحتي و بي رودربايستي مي توانم در مورد همه مسائل با او صحبت كنم و او شنونده بسيار خوب و صبوري براي من هست من را براي جدايي دو دل كرده است. مسئله ازدواج و در نظر گرفتن تمام جوانب عقلي و احساس براي من بسيار مهم هست ممنون ميشوم مرا براي گرفتن تصميم مناسب،راهنمايي بفرماييد
ويرايش توسط پريا : 08-20-2015 در ساعت 09:29 AM
 
Top | #2
 
نقل قول نوشته اصلي توسط پريا نمايش پست ها
باسلام و وقت بخير.بنده دختري 28 ساله ساكن شيراز هستم و فوق ليسانس مهندسي- از دانشگاه سراسري شيراز دارم و الان نزديك 4 سال مشغول به كار هستم. در تمام دوران دانشگاهي به فواصل مختلف چند روابط دوستي نزديك و در يك مورد رابطه عاطفي داشتم. به طوري كه بعد از آن،افسرده شدم و هيچ تمايلي براي برقراري رابطه و حتي جواب دادن به خواستگار ها نداشتم. من موقعيت مناسبي از نظر وضعيت ظاهري،مالي و خانوادگي دارم و تعداد زيادي خواستگار هميشه وجود داشت.تا اينكه با آقايي از مشهد به صورت تصادفي از طريق اينترنت آشنا شدم. ايشان 29 ساله ليسانس معماري از دانشگاه غير انتفاعي مشهد،و اخيرا سربازيش تمام شده و الان بيكار هست. وضع مالي متوسط رو به خوب دارند و پدر ايشان دو زن (همزمان) دارد و ايشان پسر بزرگ از همسر اول هستند.من ابتدا اين رابطه را جدي نگرفتم در عين حال با درخواست من به شيراز آمد و در پايان اولين سفرش به شيراز از من خواست جدي به ازدواج فكر كنم. اول مخالفت كردم ولي وقتي ديدم پسر سالم و خوش اخلاقي هست و از نظر فكري و روحي با هم نزديك هستيم و بسيار مصمم و جديست من هم جدي به اين موضوع فكر كردم و الان نزديك يك سال هست با هم در ارتباط نزديك ولي به صورت دورادور هستيم!هر سه چهار ماهي يك بار(به صورت سفر چند روزه)همديگر را ميبينيم اما هر روز حداقل دو ساعت صحبت و در مورد تمام مسائل با هم مشورت مي كنيم!مسئله اي كه اخيرا باعث اذيت و آزار هر دو نفرمان شده شك كردنش به من هست!من با شروع اين رابطه از تمام روابط قبلي واقعا پشيمانم و همه ي آنها،حتي عادي ترين نوعش را كاملا تمام كردم و تمام وقت و انرژيم را در اختيارش گذاشتم.او اصرار دارد از گذشته ام بداند و من اصلا حاضر نيستم بگويم در حالي كه خودش مي گويد روابط نزديكي با هيچ دختري نداشته و تنها دو سه مورد دوستي عادي بوده و عقيده دارد كه روابط نزديك فقط براي ازدواج است. خودم حس مي كنم كه با من كاملا صادق است ولي من در اين مورد نمي توانم صادق باشم. او روز به روز بيشتر به من شك مي كند به قدري كه هر حرف عادي و روزمره كه مي زنم به نظرش دروغ مي گويم! من هر جور خواسته پيش رفتم حتي رمز فيس بوك و بانك من را براي چك كردن دارد! اخيرا به قدري اذيت شدم كه به فكر جدايي افتادم!مدتي است دلسرد شدم چون به من كاملا بي اعتماد است. اما اصرار مي كند كه نبايد جدا شويم و خودش را اصلاح مي كند حتي در اين مورد گريه مي كند اما تا به حال چند بار قول داده كه ديگر اينقدر حساس و مشكوك نباشد ولي هر بار اين اتفاق شديدتر از قبل مي افتاد!هر دفعه با هم در اين مورد مفصل حرف مي زنيم و من پيشنهاد ميدهم به مشاوره برود ولي به هيج وجه اين كار را نمي كند و مي گويد،من هم حق ندارم بروم! اين بي اعتمادي و از طرفي نداشتن موقعيت ازدواج در حال حاضر از نظر كار و شرايط خاص خانوادش، (هر چند خودش مي گويد هر جور شده كار پيدا مي كند و فوق ليسانش هم مي گيرد و من هم تا آن زمان بايد صبر كنم!)و از طرف ديگر فكر مي كنم اين ازدواج با اين شرايط از نظر عقلي و منطقي احتمالا ازدواج درستي نخواهد بود باعث شده به جدايي فكر كنم ولي از نظر احساسي و قلبي وقتي فكر مي كنم كه هر وقت هم را مبينيم، كنار هم كاملا شاد و آراميم و از همه وجودمان براي هم مايه مي گذاريم، و اينكه من به راحتي و بي رودربايستي مي توانم در مورد همه مسائل با او صحبت كنم و او شنونده بسيار خوب و صبوري براي من هست من را براي جدايي دو دل كرده است. مسئله ازدواج و در نظر گرفتن تمام جوانب عقلي و احساس براي من بسيار مهم هست ممنون ميشوم مرا براي گرفتن تصميم مناسب،راهنمايي بفرماييد
دوست عزيز نياز به نوشتن اين همه مورد نبود چون چنين ازدواجي براساس معيارهاي لازم مردوده

شما فاصله زيادي از هم داريد و هيچوقت نميتونيد شناختي كه لازمه زندگي مشترك هست رو بدست بياريد

دوم ايشون به شما شك داره و همين شك در آينده براي شما تبديل به اسارت و تنگي و در نهايت تنش خواهد شد

متاسفانه و متاسفانه شما چنان خودتون گيج و سردرگم چنين روابطي كرديد كه نميدونيد به چه راهي قدم گذاشتيد

واقعا" معيار شما در زندگي و ازدواج چيه ؟ شما چقدر به خودتون مطمئن هستيد كه چنين روابط مجازي ميتونه شمارو خوشبخت كنه ؟

به هر حال اين خود شما هستيد كه بخوايت به اينچنين روابطي ادامه بديد و يا اينكه تكليفتون رو با چنين ارتباطي مشخص كنيد

و ايكاش بتونيد درست و منطقي فكر كنيد و تصميم بگيريد

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ ] [ ۰۵:۴۹:۱۱ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

هنگامي كه خانومي حامله مي شود به همراه خود نشانه هايي را دارد.

آشكار ترين علائم آن تحول مي باشد.

مشاوره بارداري

آغاز حاملگي  بدين معني مي باشد كه مادر وارد فصل تازه از زندگي مي شود.

علاوه بر اين كه مسئوليت سالم بودن خود را دارد بايد مواظب سالم بودن جنين خود هم باشد.

با آغاز شدن دوران حاملگي تغييراتي در سيستم بدن مادر ايجاد مي شود.

و مواظبت هاي مخصوصي را به همراه دارد.

مشاوران حاملگي به مادران ياري مي دهند تا بتوانند نسبت به شرايطي كه در آن هستند با اطلاع باشند.

 

ارزش توجه كردن به مشاوره بارداري

كسب كردن اطلاعات ضروري ياري مي دهد تا مادر بتواند نسبت به موقعيت بحراني واكنش خوبي داشته باشد.

 • با موقعيت‌هاي سختي روبه‌رو مي‌شوند كه مشاوره بارداري مي‌توانند اين دشواري را براي آنها آسانتر كنند.
 • جنين در هر مقطعي عوض مي شود و در هر دورهاي به مواظبت هاي غذايي و برخورد مطلوب احتياج دارد.
 • با ياري مشاوره بارداري مادران مي توانند هفته به هفته با تحولات فرزند خود آشنايي پيدا كنند.
 • و در صورت آشكار شدن مشكل سريعاً اقدامات ضروري را در جهت جلوگيري از سقط جنين انجام دهند.

 

مشاوره بارداري

 

موثر بودن مشاوره بارداري در كنترل شرايط جنين

مشاوره بارداري موضوعات متفاوتي مانند جسمي ، روحي و رفتاري مادران حامله را شامل مي شود.

راهنمايي در مورد بارداري به مادران ياري مي دهد تا بتوانند از موقعيت خود و جنين شان با اطلاع شود.

و توانايي اين را داشته باشند كه به بهترين نحو ممكن از خود و جني در شكمشان مواظبت كنند.

با استفاده از مشاوره بارداري مي توانيد نسبت به موقعيت جسمي و روحي خود اطلاعات كافي به دست آوريد.

و با كمك تغذيه و  روانشناسي به مشكلات خود غلبه كنيد.

در مشاوره بارداري مسئله هاي جنسي و مشكلاتي كه امكان دارد در روابط زناشويي ايجاد شود، بازگو مي شود.

و روش هاي ضروري جهت جلب كردن توجه به همسر و رفت كردن احتياج هاي جنسي و ديگرمسائلي

كه امكان دارد در زندگي مشترك پديد آيد ارائه مي شود.

علاوه بر اين دوران بعد از بارداري هم موقعيت مخصوصي براي مادران ايجاد مي شود.

در بعضي از موارد شاهد افسرده شدن، بي حالي و خواب زياد و مشكلات روانشناسي ديگري براي والدين مي باشيم.

 

همه اين موارد تا حدودي مي توانند با استفاده از درمانگر خوب برطرف شود.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ ] [ ۰۵:۴۷:۵۱ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

                    مركز مشاوره زنان


مشاوره فردي و امور مربوط به آنبهترين سايت مشاورخانوادهسال 1391. 4.6

عذر و بخشش در خانواده
زماني كه مرد رفتارش را جهت توجه بيشتر تصحيح نمايد و زن برخورد خود را در ارتباط با اشتباهات مرد مورد بازنگري قرار دهد، رابطه رشد مي‌كند. در فضايي از پذيرش و بخشش، مرد انگيزه بيشتري براي اقرار به اشتباه پيدا كرده و تلاش بيشتري براي تصحيح رفتارش مي‌كند.
همه آدم‌ها گاهي اوقات مرتكب اشتباه مي‌شوند، اما همه نمي‌دانند چطور بايد به درستي اشتباهشان را جبران كنند. عذرخواهي يعني ابراز پشيماني و گناه در مورد حرفي كه زده‌ايم يا كاري كه كرده‌ايم و باعث ناراحتي شده و تقاضاي بخشش مي‌كنيم. اما همچنين مي‌دانيم كه غرورمان را زير پا گذاشتن و گفتن «معذرت مي‌خواهم»، كار سختي است. اگر جبران اشتباهتان يا از بين بردن تاثيرات حرف‌هايي كه در عصبانيت به زبان آورده‌ايد، برايتان سخت است، سعي كنيد آرام آرام و به مرور زمان عذرخواهي كنيد و با اين كارتان به طرف مقابل اثبات كنيد كه از حرف‌هاي زده‌شده پشيمانيد و قصد و منظوري نداشته‌ايد.
زماني كه همسري عذرخواهي مي‌كند، بخشش از جانب ديگري آسان‌تر مي‌شود. همسر بخشنده، شرايطي را ايجاد مي‌كند كه ديگري مسئوليت بيشتري براي عذرخواهي احساس نمايد. وقتي مرد بداند كه بخشيده نمي‌شود، عذرخواهي برايش بسيار دشوار است؛ و همين مسئله براي زن نيز صادق است. هيچ كدام از اينها (عذرخواهي و بخشش) بدون ديگري دوام نمي‌يابد. عذرخواهي و بخشش لازم و ملزوم هم هستند.
توانايي مرد براي تصحيح رفتارش به احساس او در مورد پذيرفته‌شدنش بستگي دارد. براي مردي كه به خاطر رفتار زنش احساس تنبيه شدن مي‌كند، توجه و حساسيت به نياز همسرش بسيار دشوار مي‌شود. زماني كه مردان بتوانند عذرخواهي كنند، نه‌تنها زنان خوشحال‌تر مي‌شوند، بلكه آنان هم به آن‌چه نياز دارند يعني اعتماد، قدرداني و پذيرش همسر، مي‌رسند. با تمرين بخشش، زن اين قدرت را پيدا مي‌كند كه بهترين‌ها را براي خود و همسرش به ارمغان آورد. با پيدايش نيروي بخشش، زن مي‌تواند با دوست‌داشتني‌ترين جنبه شخصيت خود ارتباط برقرار كرده و دري را به قلبش باز كند.
سرزنش
زن زماني همسرش را سرزنش مي‌كند كه به دليل عدم خوشبختي خود حس نمايد كه بيش از حد نثار مي‌كند. دور از انصاف است كه بيش از آن‌چه مي‌گيرد نثار كند. همين موضوع موجب رنجش زن مي‌شود. براي پيشرفت در ارتباطات لازم است كه زن چگونگي برخورد با اين موضوع را بداند. سرزنش در هيچ موردي و براي هيچ كس كاربرد ندارد. با راه‌حل‌هايي همچون درك، اعتماد، عشق، پذيرش و حمايت مي‌توانيم از سرزنش همسرمان دور باشيم.
مرد به جاي سرزنش همسرش مي‌تواند رفتاري محبت‌آميز داشته و از او حمايت نمايد. مرد بايد به زن گوش كند، حتي اگر در ابتدا كلمات او سرزنش‌آميز باشد. مرد براي جلب اعتماد زن بايد به او كمك كند و كارهايي هرچند كوچك انجام دهد تا زن بداند كه مرد به او اهميت مي‌دهد.
سرزنش در هيچ موردي و براي هيچ كس كاربرد ندارد. زن نيز به جاي سرزنش مرد، لازم است او را بپذيرد و عيب‌هايش را ببخشد. حتي زماني كه مرد از زن حمايت نمي‌كند، زن بايستي به اعتماد كرده و او را تشويق كند، همچنين از او حمايت بيشتري بخواهد و از مرد قدرداني كند. لازم است زن به خاطر داشته باشد كه براي ساخت يك ارتباط، مجبور به نثار بيش از حد نيست. همان‌طور كه مرد در حين تجربه محدوديت‌هاي زن، براي نثار بيشتر انگيزه پيدا مي‌كند. زماني كه زن محدوديت‌هايش را مورد توجه قرار مي‌دهد، مرد هم خود به خود به دنبال كشف كمبودهاي رفتاري خود گشته و همين موجب تغيير در او مي‌شود.
زماني كه زن متوجه مي‌شود كه به منظور دريافت ياري و كمك، كمبودها و محدوديت‌هاي خود را بيان كرده و به زبان بياورد، خود به خود همسرش را مي‌بخشد و راه‌هاي جديد براي درخواست كردن را كشف مي‌كند و مورد حمايت قرار مي‌گيرد. زماني كه زني محدوديت‌هاي خود را در نظر مي‌گيرد، به تدريج ياد مي‌گيرد كه با آرامش به آن‌چه مي‌خواهد برسد.                                                          مشاور خانواده


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ ] [ ۰۵:۴۶:۲۰ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

يه مشكل دارم باهاش اينه ك وقتي درگيره كارش هست منو بطوركلي فراموش ميكنه مثلا پيش مياد چون درگير يه جلسه يااسترس كارهست حتي يروزم هيچ خبري ازش نباشه يا حتي بين چت كردن با من اگ مشكل كاري پيش يياد ديگه جوابمو نده
و دلخورميشم ازدستش
و حس ميكنم كارش براش تواولويت اوله
چطوري اين مشكلو رفع كنم ك بمنم اندازه كارش توجه كنه؟يا اصلا دوستم نداره شايد؟
ممنون ازراهنماييتون


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ ] [ ۰۵:۴۴:۴۴ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

بيشتر از غلات، ميوه‌جات، سبزيجات، گردو و روغن زيتون استفاده كنيد و مصرف شكر، غلات بدون سبوس و غذاهاي آماده را كاهش دهيد.چون باعث كاهش ميل جنسي تان مي شوند.

 

اگر مي خواهيد كه رابطه احساسي و عاشقانه مداومي با همسرتان داشته باشيد بايد مصرف شكر را كاهش دهيد.، در ميان صرف خوراكي ها غذاهايي مطرح هستند كه به آنها قاتلان احساسي گفته مي‌شود. اين عناصر جنسيت و سن را نمي‌شناسند و شايد در هر زماني زندگي شما و همسرتان را تحت تاثير قرار دهند.

بررسي ها نشان مي دهند، شكر با تخريب و كاهش هورمون هاي بدن به ويژه در زنان آن ها را نسبت به ابراز عشق و علاقه به همسرانشان سرد مي كند.

رژيم غذايي نامناسب مي‌تواند باعث كاهش ميل در ميان همسران شود. هرچه فرد خوراكي‌هاي شيرين تري مصرف كند، توانايياو در برقراري رابطه هم كمتر مي شود. مصرف بيش از شكر و چربي ها اشباع شده نه‌تنها باعث افزايش كلسترول و رسوب آن در ديواره عروق قلب مي‌شود بلكه باعث رسوب كلسترول در بافت هاي بدن مي شود و خون رساني را با مشكل روبه‌رو مي‌سازد.

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ ] [ ۰۵:۴۳:۴۳ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

جواب خيانت شوهر

جواب خيانت شوهر

متوجه مي شويد كه همسرتان به شما خيانت كرده است .

و اين امر واقعاً به ناراحت كردن شما پرداخته است.

و همينطور  ضربه سختي را به شما وارد مي‌كند.

علت بروز خيانت شوهر

 • فكر مي كنيد كه ازدواج باعث مي شود همسر شما به فكر خيانت ‌نيفتد .
 • ولي كارها مطابق ميل شما پيش نخواهد رفت .
 • هنوز هم  هنگامي كه به كارهايي كه با او انجام داده ايد مي افتيد.
 • احساس ناراحت بودن داريد.
 • به چه صورت مي توانيد اين گونه آزار و اذيت ها را فراموش كنيد.

در اينگونه موارد راهكارهايي وجود دارد كه شامل موارد زير مي باشد:

جواب خيانت شوهر

عصبانيت از خيانت شوهر

 • اگر بيش از حد عصباني شويدو بر سر مسئله هاي كوچك به فرياد زدن بپردازيد .
 • احساس كنيد كه بر روي يك طناب باريك به راه رفتن مي پردازيد.
 • و هنگامي كه بد عهدي هاي او را به ياد مي آوريد.
 • عكس العمل هاي فيزيكي شديدي را از خود نشان دهيد.
 • بدون شك  پس از ضربه روحي به استرس دچار خواهيد شد .
 • و بايد هر چه زودتر به پزشك رجوع كنيد.

اين انتظار را نداشته باشيد كه حس آشفته شدن و بي اطمينانيبه آساني در شما از بين برود.

فراموش كردن اينگونه احساس ها به زمان زيادي احتياج دارد.جواب خيانت شوهر

واقع بيني در خيانت شوهر

سعي كنيد كه واقع بين باشيد.

سرمايه، شرايط مسكن و حمل و نقل خود را به در نظر گرفتن بپردازيد.

اگر به پايان دادن زندگي مشترك خود تصميم گرفتيد بايد نظر بگيريد .

كه آيا براي زندگي كردن خود جايي را سراغ داريد.جواب خيانت شوهر

و يا همينطور منبع درآمدي را داريد .

كه از طريق آن بتوانيد احتياج هاي خود را برطرف كنيد.

دليل بي وفايي 

 • بي وفا بودن يك شخص هيچ گونه علت روشني را دارا نمي باشد.
 • امكان دارد به دليل مشكلات در زندگي مشترك ايجاد شود.جواب خيانت شوهر
 • حتي امكان دارد كه چيزي در قلب همسر شما موجود باشد و غيره .
 • در هر صورت شما به هيچ عنوان به طور صحيح علت حقيقي آن را متوجه نمي شويد.

مطالب مرتبط با خيانت همسر:

↵شوهرم بهم خيانت مي كند


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ ] [ ۰۵:۴۱:۰۸ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

روانشناسي زناشويي

روانشناسي زناشويي

روانشناسي زناشويي

براي اينكه زندگي زناشويي خوبي را دارا باشيم  احتياج نمي‌باشد كه بيخودي به دنبال شيوه هاي داراي معجزه بگرديم.

 • علاوه بر اينكه بايد بدانيد كه خوشبخت بودن در زندگي زناشويي.
 • دارا بودن زندگي زناشويي داراي موفقيت پس از ازدواج.
 • هيچ گونه ارتباطي به پرداختن به  رويا پردازي و ايده آل نگري جديد نمي باشد.

اهميت روانشناسي زناشويي

هيچ چيزي نمي باشد كه بدون تلاش و اراده تحقق پيدا كند.

بنابراين لازم مي باشد كه بدانيد اگر واقعاً قصد داريد.

كه موقعيت زندگي زناشويي شما بهتر شود.

بهترين اقداماتي كه مي توانيد در رابطه با آن انجام دهيد.

شناختن عوامل تخريب كننده در زندگي مي باشد.

اين عوامل دشمن زندگي زناشويي مي باشد كه شامل موارد زير مي باشد:

تلويزيون: تلويزيون يك قاتل عشق محسوب مي شود.

روانشناسي زناشويي1

تلويزيون قاتل زندگي زناشويي

در اين مورد ترديد نداشته باشيد حتي كاملاً پيشنهاد مي شود.

كه شام خوردن در جلوي تلويزيون را ممنوع كنيد.

هر شب  پرداختن به غذا خوردن در جلوي تلويزيون  اين اجازه را به شما خواهد داد .

كه به همسر و فرزند خود توجه داشته باشيد .

 •  آنقدر مشغول تماشاي تلويزيون مي‌باشيد كه:
 • هنگامي كه به رختخواب مي‌رويد ديگر وقت صحبت كردن با همسر خود را نداريد.

البته اين را به ياد داشته باشيد كه:

تلويزيون در ارتباط بين والدين و فرزند هم مي تواند نقش تخريب گذاري  داشته باشد.

 مشكل خانه نشين شدن در زندگي زناشويي

 •   امكان دارد به خاطر تلويزيون يا به هر علت ديگري بيرون نرويد. 
 • البته نياز نمي باشد كه به رستورانهاي گران قيمت برويد.
 • و يا اينكه از همسر خود چنين انتظاري را درخواست كنيد.
 • به دليل اين كه اصل قضيه اين مي باشد .
 • كه شما وقت خود را با يكديگر به بهترين نحو سپري كنيد.
 • حالا مي تواند اين  باشد كه مواد غذايي را در خانه تهيه كرده و به پارك رفتن بپردازيد.

 

اهميت وضعيت ظاهري در زندگي زناشويي

 •   تصور نكنيد به دليل اينكه  زن و شوهر شديد و چند سال از زندگي مشتركتان مي‌گذرد .
 • بايد در رابطه با وضع ظاهرتان بي توجه باشيد.

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ ] [ ۰۵:۳۹:۵۹ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

شروع موضوع توسط آميتيس در ‏28 مه 2017 در انجمن اكانت تلگرام

آميتيس
20174605647photo_2017-03-28_02-06-06.jpg

موسيقي با روح ادم بازي مي كنه روح انسان رو مي بره به عمق نت ها وموزيك با تو ميرقصه و تورو به يه دنياي ديگه اي مي بره يه موسيقيدان با روحيه اي كاملا متفاوت از ماها زندگي ميكنه و سازش از زندگيش مهم تره و مثل يك دوست بهش نگاه مي كنه فرقي هم نمي كنه چه سازي بلد باشي مهم اينه كه تو يه هنرمندي و اونم يه نوازنده .


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ ] [ ۰۵:۳۸:۲۰ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

آيا شما واقعا عاشقيد؟

به نام خدا

(( آيا شما واقعا" عاشقيد ؟! - 20 راه براي تشخيص عشق واقعي و حقيقي ))


گرايش بين زن و مرد در نوع خود ميتواند مفيد يا مضر باشد . البته بيشتر ما حداقل يك بار در زندگي تمايل قوي را نسبت به فرد مخالف حس كرده ايم ،خب ! ، اين حس در مورد روابط معمولي شايد بتواند موثر باشد ولي در مورد مسئله ي ازدواج اگر بخواهيم تنها با اكتفا به اين تمايلات و بدون توجه به معيارهاي ديگر روان شناسي تصميمي بگيريم ، ويران كننده است ، چرا كه نتيجه اي جز رنج ، ترس از آينده ، تحليل انرژي و در آخر ، در فاصله زماني كم دچار افسردگي و سرخوردگي مي شويم !.
در تنهايي و با صداقت كامل با خود به نكات زير توجه كنيد . مطمئنا" در آخر مي توانيد به اين سوال پاسخ دهيد كه آيا شما واقعا" عاشق هستيد يا ... ؟!:
يك تمايل و گرايش مفيد چيست ؟ چطور مي توانيد بفهميد كه شخص مورد علاقه شما همان كسي است كه مي خواهيد ؟!

1- با او بسيار راحت هستيد ، گويي كه سالهاست او را مي شناسيد .

2- در بسياري از موارد با يكديگر هم عقيده هستيد. مثل باورهاي فردي ، ارزشها ، اهداف و فلسفه ي زندگي ...

3- وجود حس تساوي با هم ، به طوري كه هيچ كدام از شما دو نفر ، خود را برتر از ديگري نمي داند.

4- از اُمور روزمره يكديگر آگاه هستيد و در اين روابط براي هم حس سرزندگي و شادابي روحي را به ارمغان مي آوريد.

5- با يكديگر راحت هستيد و احساس غريبي نمي كنيد ، روز به روز شادي و صميميت بين شما بيشتر مي شود.6- روح و روان يكديگر را با توجهات متقابل ، تحسين ، تاييد و تمجيدها زنده مي كنيد و به اين صورت است كه زندگي رمانتيكي را تجربه خواهيد كرد.

7- از اينكه اوقات بيشتري را در كنار هم باشيد لذت مي بريد و از هم خسته نمي شويد !

8- هميشه نسبت به او گرايش داريد و اين حسّ با هم بودن هر لحظه بيشتر و بيشتر مي شود.

9- در همه حال براي پيشرفت يكديگر تلاش مي كنيد ولي نه در آن حد كه هر يك از شما احيانا" استقلال شخصي خود را از دست داده باشيد!

10- در حفظ صميميت بيشتر رابطه و حل مشكلات زندگيتان در مقايسه با زوج هايي كه بدون اين حس و تنها بطور رسمي با هم ازدواج كرده اند ، موفق تر هستيد.

11- با هم گرم ، قابل انعطاف ، صميمي ، رئوف و دلسوز يكديگر هستيد و و هر دو بر آنيد تا اين عواطف هر روز افزون شود.

12- براحتي از اشتباهات هم چشم پوشي مي كنيد و دوباره روابط شما به همان نزديكي قبل باقي است .

13- احساس مي كنيد كه متعلق به هم هستيد ( البته اين حالت نبايد با احساس تحت كنترل بودن يا مالكيت همراه باشد) , و ديگران شما را زوجي خوشبخت و جدانشدني مي دانند.

14- با گذشت ، فداكاري و بزرگ نكردن اشتباهات يكديگر ، در كنار هم احساس امنيت مي كنيد و هيچ ترسي بابت از دست دادن هم نداريد .

15– عواطف و اميال جنسي شما نسبت به هم بسيار قوي و غير قابل اجتناب است...

16- ناخودآگاه احساسات و عواطف جنسي خود را نسبت به هم نشان مي دهيد و نه از روي عادت،در اين حالت است كه امنيت روحي ايجاد مي شود و خيال هر دو طرف بابت عدم وجود انحرافات اخلاقي و عادات غلط در يكديگر راحت است...
17- هميشه در دسترس هم هستيد و مي توانيد روي وجود هم حساب كنيد.

18- بين شما انرژي هاي مثبت زيادي است كه حس اشتياق به زندگي را افزون مي كند .

19- با گذشت زمان روابط شما مستحكم تر شده است .

20- روابط شما طوري بر يكديگر تاثير داشته كه اگر با خودتان روراست باشيد مي بينيد كه شما شخصي بهتر و متفاوت تر نسبت به گذشته هستيد.

اميدورايم پس از تمركز روي مطالب فوق ، رابطه اي كه در ذهن داشتيد هماني باشد كه خواستيد ، در غير اين صورت بهتر است تجديد نظر كنيد ، بدون شك قطع رابطه ي غلط با وجود وابستگي ، بسيار دردآور است ولي اين درد بيشتر از رنجي نيست كه با ادامه ي اين رابطه مجبور مي شويد تا آخر عمر تحمل كنيد...


نكته : دوستان توجه داشته باشن كه مسائل فوق اصولا و اكثرا در رابطه با زندگي مشترك و عشق واقعي هست ( قبل و بعد از ازدواج و البته اكثرا" در دوران نامزدي ) ... و براي خيلي از عزيزاني كه هنوز به سني خاص نرسيدن و اين شرايط و مسائل رو تجربه نكردن ممكنه ناشناخته و يا غير ضروري باشه...اما با اين وجود مطمئنا روزي همه ي شما عزيزان اين موارد رو تجربه خواهيد كرد و پا به اين مرحله خواهيد گذاشت پس پيشنهاد ما اين هست كه فقط با نكته برداري يا يادداشتِ اين موارد در جايي و گوشه اي براي آينده ي خودتون در حال حاضر بهترين كار رو انجام بديد...چون بدونِ هيچ شكي اين مسائل براي تمامي شما عزيزان اتفاق خواهد افتاد...اميدواريم كه همه ي شما دوستان و بزرگواران روزي آرامش و خوشبختيِ واقعي و عشق حقيقي رو به معناي واقعي كلمه تجربه كنيد.


شاد و سلامت و سربلند باشيد


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ ] [ ۰۵:۳۶:۱۵ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

ترديد براي قطع رابطه يا ادامه

ازدواجترديدتنهاييجداييدودلي

سلام خسته نباشيد من دختري29ساله هستم كه با آقايي متاهل كه يك فرزند ده ساله دارد به مدت پنج سال زندگي كردم به اين وعده كه ايشان عاشق منه و عقدم ميكنه اما متوجه شدم رابطه هاي ديگرهم داره براي همين از خانه اش امدم بيرون الان چهارماه گذشته از جداييمان، ايشان مصرهستن كه منوميخواد و اگه باهش زندگي نكنم تهديد كرد كه آبرومو ميبره ومتقابلا منم ايشان را تهديدكردم ورابطه هاش و مداركي كه داشتم را روكردم ايشان گفتن براش مهم نيست،مسئله اينه كه من پشتيبان مالي ندارم و تواين چهارماه بدهكارشدم به شوهرخواهرم چون قراربوداجاره طبقه بالا را بدم الان يك شغل كارگري پيداكردم اما ترديد دارم نميدانم تكليف زندگيم چيه!ازطرفي هنوز باوجود فهميدن رابطه اين آقا دوستش دارم يا شايدم نياز به پشتيبان نميدانم!
اين آقا ميگه ميام صحبت ميكنم و عقدت ميكنم آيا قبول كنم يا كلا بهشان جواب رد بدم باوجود ريسك صدماتي كه ممكنه بهم بزنه و + فكرنكنم آينده اي داشته باشم چطور ميتونم با كسي ازدواج كنم درحالي كه شناسنامه ام سفيد و دختر هم نيستم!ازطرفي اعتمادبنفسم پايين و خجالتيم و نميدانم اصلا چطور زندگيم را بگذرانم،
ازطرف ديگه بسختي شوهرخواهرمو و رفتارخواهرافسرده ام را تحمل ميكنم حقيقت ماندم چيكاركنم
وقتي با اين آقا اتمام حجت كردم كه ديگه خيلي ديره براي زندگي ايشان سه هفته به من زنگ نزد و من روزها مثل سال برام گذشت البته منم مقاومت كردم وزنگي نزدم آيا اين دوست داشتن يا وابستگي!
من چيكاركنم بهتره؟ادامه اين زندگي پرازتنهايي
يا ازدواج با اين آقامتاهل كه گاهي بدجور ميره رواعصابم انقد كه تحملش برام سخت ميشه وگاهي هم انقدر باهش خوشم كه فكرميكنم بدون اون نميتونم.

با سلام

دوست عزيز توجه داشته باشيد كه شما 5 سال با ايشون ارتباط داشتيد و دختر نيستيد به هر حال همه اين مسائل درست و اينكه اين اقا به شما وعده ازدواج داده و ارتبط هاي ديگري دارد كه با وجود متاهل بودنش ارتباط با شما و هر فرد ديگر به طور كل خيانت محصوب مي شود واصلا شكي در اين مساله نيست ..وقتي فردي به اين راحتي با وجود فرزند با ديگران وارد ارتباط مي شود چقدر قابل اتكاست
البته از اين نكته غافل نشويم كه شما هم مقصر هستيد و به هر حال مي تونستيد وارد رابطه نشويد به هر حال افراد زيادي در زندگي شخصي مشكلاتي دارند ولي فرار نيست براي فرار از مشكلات اين راه را انتخاب كنند
اگر فكر مي كنيد مي تونيد مستقل زندگي كنيد و خب اين تجربه هر چند تلخي هم كه باشد به هر حال تجربه است فكر مي كنم وارد چنين زندگي اشفته اي كه تازه پاي يك زن و بچه در ميان است و شايد ديكراني نشويد چون احتمالا كم كم باعث مشكلات روحي زياد براي خودتون ميشه .اگر بكارت شما به وسيله اين فرد از بين رفته و احتمالا مي دونيد داشتن رابطه جنسي خودش وابستگي عاطفي ايجاد مي كند شايد زندگي با همين فرد بهتر باشد و البته بايد تبعاتي هم بدهيد در هر حال تصميم گيرنده خود شما هستيد ولي فكر نكنيد به خاطر فرار از مشكلات بايد و محبوريد اين شرايط رو تحمل كنيد


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ ] [ ۰۵:۲۵:۲۸ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]
سلام من سوالم در رابطه با تك فرزندي و چند فرزندي هست من و شوهرم تفاوت سني زيادي داريم اكنون دختري 6 ساله اي داريم وقتي به بچه دوم فكر ميكنم تنها مشكلي كه منو آزار ميده همون اختلاف سني بچه با پدرش هست كه 50 سال ميشه به نظرتون اين مشكل جدي هست؟ آيا تك فرزندي واقعا بده؟

پاسخ داده شده 27 Mar 2018 توسط دكتر روانشناس حرفه اي (44,600 امتياز)
ويرايش شده 28 Mar 2018 توسط دكتر روانشناس

با سلام
دوست گرامي به هر حال در شرايط جامعه امروزي كه افراد در سن 33 تا 35 و بيشتر ازدواج مي كنند طبيعتا اگر بخواهند گاها فرزند اولي هم داشته باشندددر همان رنج سني قرار ميگيرد مهم  واقعا اين نيست كه فكر كنيد  كه    به اين خاطر بهتره فرزنددديگري نداشته باشيد
در داشتن فرزند افراد بايد شرايط و جوانب كار را بسنجند اينكه ايا براي كودك جديد برنامه ودارند مي توانند به لحاظ مالي تامين كنند و اينكه  به لحاظ روحي و رواني  توانايي و زمان تامين براي كودكان رو داريد

به هر حال فرزندان نعمتي هستند و اگر فرزند شما تنها نباشد بهتر است به هر حال هميشه پدر و مادر نيستند ولي اينكه  فرزند شما حامي و همراه و هم خوني داشته باشد مساله بسيار مهمي است كه بايد دقت داشته باشيد ..  
در هر حال اميدوارم  به زودي  فرزند سالمي در اينده باشيد و بدانيد مهم شادابي و نشاط روحي و رواني است تا اينكه صرفا درگير اعداد و رقم ها شويم ..

در اين مورد ميتونيد با متخصصين كانون مشاوران ايران، مشاوره تلفني/تخصصي داشته باشيد

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ ] [ ۰۵:۲۱:۵۲ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

نشانه مرد وفادار:مردي كه واقعا  به همسر خود علاقه مند باشد .

بدون هيچ گونه ترديدي وفادار خواهد بود .

ولي از آنجايي كه خانمها داراي روحيه حساس مي باشند.

برخي اوقات به همسر خود شك خواهند كرد.

 نشانه هاي مرد وفادار

او سپاسگزار شما مي باشد:

 •  اگر همسر شما به سپاسگزاري از شما بپردازد .
 • نشانگر اين مي باشد كه از رابطه عاطفي خود داراي رضايت است.
 • و همين طور داراي  اعتماد به نفس كافي مي باشد.
 • اگر در رابطه با جايگاه شما و خودش در اين رابطه احساس بدي داشته باشد .
 • هيچگاه به خاطر داشتن شما در اين رابطه تشكر نمي كند .
 • و اين نشانه داشتن علاقه نسبت به شما مي باشد.

صرف كردن وقت براي همسر

 • هنگامي كه همسرتان وقت خود را با شما سپري مي‌كند.
 • به اين معنا مي باشد كه شما را در اولويت زندگي خود قرار مي‌دهد.
 • پس او به چه علت  با شخص ديگري رابطه داشته باشد .
 • هنگامي كه شما او را بهتر از شخصيت ديگري مي شناسيد.

نشانه مرد وفادار

گذشته مردان وفادار

 • اگر علاقه مند مي باشيد .
 • كه همسرتان با شما احساس راحتي داشته باشد.
 • در رابطه با گذشته او جبهه نگيريد .
 • و به او اجازه  بدهيد كه به صورت آزادانه در مورد آن گفت و گو كند.
 • اگر همسرتان وفادار باشد از كارهاي اشتباه خود احساس پشيماني دارد.
 • پس  با گفتگو كردن درباره گذشته خود در حقيقت مي خواهد.
 • از اشتباهات خود به درس گرفتن پردازد.
 • بنابراين اين آزادي عمل را به او بدهيد .
 • تا نه صحبتي در دل او بماند.
 • و نه چيزي از گذشته او براي شما مبهم باشد.

 

توجه به نشانه هاي غيرطبيعي مردان

 • هيچ نشانه غير طبيعي  در برخورد او وجود ندارد
 •  اگر همسر شما هيچ برخورد غير طبيعي ندارد.
 • به طور مثال كاملاً عشق قديمي خود را فراموش كرده است.
 • و حتي كوچكترين رابطه اي با او ندارد .
 •  وقت خود را با شما سپري خواهد كرد .
 • و علاقه ندارد كه شما به تنهايي به جايي برويد .
 • در اين صورت علتي براي شك كردن موجود نمي باشد.

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۴۱:۰۸ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]
باسلام و وقت بخير.بنده دختري 28 ساله و فوق ليسانس مهندسي- از دانشگاه سراسري دارم و چندين سال مشغول به كار هستم. در تمام دوران دانشگاهي به فواصل مختلف چند روابط دوستي نزديك و در يك مورد رابطه عاطفي داشتم. به طوري كه بعد از آن،افسرده شدم و هيچ تمايلي براي برقراري رابطه و حتي جواب دادن به خواستگار ها نداشتم. من موقعيت مناسبي از نظر وضعيت ظاهري،مالي و خانوادگي دارم و تعداد زيادي خواستگار هميشه وجود داشت.تا اينكه با آقايي به صورت تصادفي از طريق اينترنت آشنا شدم ايشان در شهر ديگري زندگي ميكنند و 29 ساله ليسانس از دانشگاه غير انتفاعي و اخيرا سربازيش تمام شده و الان بيكار هست. ابتدا اين رابطه را جدي نگرفتم در عين حال با درخواست من هم رو ديديم و چند روز بعد از من خواست جدي به ازدواج فكر كنم. اول مخالفت كردم ولي وقتي ديدم پسر سالم و خوش اخلاقي هست و از نظر فكري و روحي با هم نزديك هستيم و بسيار مصمم و جديست من هم جدي به اين موضوع فكر كردم و الان نزديك يك سال هست با هم در ارتباط نزديك ولي به صورت دورادور هستيم!هر سه چهار ماهي يك بار(به صورت سفر چند روزه)همديگر را ميبينيم اما هر روز حداقل دو ساعت صحبت و در مورد تمام مسائل با هم مشورت مي كنيم!مسئله اي كه اخيرا باعث اذيت و آزار هر دو نفرمان شده شك كردنش به من هست!من با شروع اين رابطه از تمام روابط قبلي واقعا پشيمانم و همه ي آنها،حتي عادي ترين نوعش را كاملا تمام كردم و تمام وقت و انرژيم را در اختيارش گذاشتم.او اصرار دارد از گذشته ام بداند و من اصلا حاضر نيستم بگويم در حالي كه خودش مي گويد روابط نزديكي با هيچ دختري نداشته و تنها دو سه مورد دوستي عادي بوده و عقيده دارد كه روابط نزديك فقط براي ازدواج است. خودم حس مي كنم كه با من كاملا صادق است ولي من در اين مورد نمي توانم صادق باشم. او روز به روز بيشتر به من شك مي كند به قدري كه هر حرف عادي و روزمره كه مي زنم به نظرش دروغ مي گويم! من هر جور خواسته پيش رفتم حتي رمز فيس بوك و بانك من را براي چك كردن دارد! اخيرا به قدري اذيت شدم كه به فكر جدايي افتادم!مدتي است دلسرد شدم چون به من كاملا بي اعتماد است. اما اصرار مي كند كه نبايد جدا شويم و خودش را اصلاح مي كند حتي در اين مورد گريه مي كند اما تا به حال چند بار قول داده كه ديگر اينقدر حساس و مشكوك نباشد ولي هر بار اين اتفاق شديدتر از قبل مي افتاد!هر دفعه با هم در اين مورد مفصل حرف مي زنيم و من پيشنهاد ميدهم به مشاوره برود ولي به هيج وجه اين كار را نمي كند و مي گويد،من هم حق ندارم بروم! اين بي اعتمادي و از طرفي نداشتن موقعيت ازدواج در حال حاضر از نظر كار و شرايط خاص خانوادش، (هر چند خودش مي گويد هر جور شده كار پيدا مي كند و فوق ليسانش هم مي گيرد و من هم تا آن زمان بايد صبر كنم!)و از طرف ديگر فكر مي كنم اين ازدواج با اين شرايط از نظر عقلي و منطقي احتمالا ازدواج درستي نخواهد بود باعث شده به جدايي فكر كنم ولي از نظر احساسي و قلبي وقتي فكر مي كنم كه هر وقت هم را مبينيم، كنار هم كاملا شاد و آراميم و از همه وجودمان براي هم مايه مي گذاريم، و اينكه من به راحتي و بي رودربايستي مي توانم در مورد همه مسائل با او صحبت كنم و او شنونده بسيار خوب و صبوري براي من هست من را براي جدايي دو دل كرده است. مسئله ازدواج و در نظر گرفتن تمام جوانب عقلي و احساس براي من بسيار مهم هست ممنون ميشوم مرا براي گرفتن تصميم مناسب،راهنمايي بفرماييد
ويرايش توسط پريا : 08-20-2015 در ساعت 09:29 AM
 
Top | #2
 
نقل قول نوشته اصلي توسط پريا نمايش پست ها
باسلام و وقت بخير.بنده دختري 28 ساله ساكن شيراز هستم و فوق ليسانس مهندسي- از دانشگاه سراسري شيراز دارم و الان نزديك 4 سال مشغول به كار هستم. در تمام دوران دانشگاهي به فواصل مختلف چند روابط دوستي نزديك و در يك مورد رابطه عاطفي داشتم. به طوري كه بعد از آن،افسرده شدم و هيچ تمايلي براي برقراري رابطه و حتي جواب دادن به خواستگار ها نداشتم. من موقعيت مناسبي از نظر وضعيت ظاهري،مالي و خانوادگي دارم و تعداد زيادي خواستگار هميشه وجود داشت.تا اينكه با آقايي از مشهد به صورت تصادفي از طريق اينترنت آشنا شدم. ايشان 29 ساله ليسانس معماري از دانشگاه غير انتفاعي مشهد،و اخيرا سربازيش تمام شده و الان بيكار هست. وضع مالي متوسط رو به خوب دارند و پدر ايشان دو زن (همزمان) دارد و ايشان پسر بزرگ از همسر اول هستند.من ابتدا اين رابطه را جدي نگرفتم در عين حال با درخواست من به شيراز آمد و در پايان اولين سفرش به شيراز از من خواست جدي به ازدواج فكر كنم. اول مخالفت كردم ولي وقتي ديدم پسر سالم و خوش اخلاقي هست و از نظر فكري و روحي با هم نزديك هستيم و بسيار مصمم و جديست من هم جدي به اين موضوع فكر كردم و الان نزديك يك سال هست با هم در ارتباط نزديك ولي به صورت دورادور هستيم!هر سه چهار ماهي يك بار(به صورت سفر چند روزه)همديگر را ميبينيم اما هر روز حداقل دو ساعت صحبت و در مورد تمام مسائل با هم مشورت مي كنيم!مسئله اي كه اخيرا باعث اذيت و آزار هر دو نفرمان شده شك كردنش به من هست!من با شروع اين رابطه از تمام روابط قبلي واقعا پشيمانم و همه ي آنها،حتي عادي ترين نوعش را كاملا تمام كردم و تمام وقت و انرژيم را در اختيارش گذاشتم.او اصرار دارد از گذشته ام بداند و من اصلا حاضر نيستم بگويم در حالي كه خودش مي گويد روابط نزديكي با هيچ دختري نداشته و تنها دو سه مورد دوستي عادي بوده و عقيده دارد كه روابط نزديك فقط براي ازدواج است. خودم حس مي كنم كه با من كاملا صادق است ولي من در اين مورد نمي توانم صادق باشم. او روز به روز بيشتر به من شك مي كند به قدري كه هر حرف عادي و روزمره كه مي زنم به نظرش دروغ مي گويم! من هر جور خواسته پيش رفتم حتي رمز فيس بوك و بانك من را براي چك كردن دارد! اخيرا به قدري اذيت شدم كه به فكر جدايي افتادم!مدتي است دلسرد شدم چون به من كاملا بي اعتماد است. اما اصرار مي كند كه نبايد جدا شويم و خودش را اصلاح مي كند حتي در اين مورد گريه مي كند اما تا به حال چند بار قول داده كه ديگر اينقدر حساس و مشكوك نباشد ولي هر بار اين اتفاق شديدتر از قبل مي افتاد!هر دفعه با هم در اين مورد مفصل حرف مي زنيم و من پيشنهاد ميدهم به مشاوره برود ولي به هيج وجه اين كار را نمي كند و مي گويد،من هم حق ندارم بروم! اين بي اعتمادي و از طرفي نداشتن موقعيت ازدواج در حال حاضر از نظر كار و شرايط خاص خانوادش، (هر چند خودش مي گويد هر جور شده كار پيدا مي كند و فوق ليسانش هم مي گيرد و من هم تا آن زمان بايد صبر كنم!)و از طرف ديگر فكر مي كنم اين ازدواج با اين شرايط از نظر عقلي و منطقي احتمالا ازدواج درستي نخواهد بود باعث شده به جدايي فكر كنم ولي از نظر احساسي و قلبي وقتي فكر مي كنم كه هر وقت هم را مبينيم، كنار هم كاملا شاد و آراميم و از همه وجودمان براي هم مايه مي گذاريم، و اينكه من به راحتي و بي رودربايستي مي توانم در مورد همه مسائل با او صحبت كنم و او شنونده بسيار خوب و صبوري براي من هست من را براي جدايي دو دل كرده است. مسئله ازدواج و در نظر گرفتن تمام جوانب عقلي و احساس براي من بسيار مهم هست ممنون ميشوم مرا براي گرفتن تصميم مناسب،راهنمايي بفرماييد
دوست عزيز نياز به نوشتن اين همه مورد نبود چون چنين ازدواجي براساس معيارهاي لازم مردوده

شما فاصله زيادي از هم داريد و هيچوقت نميتونيد شناختي كه لازمه زندگي مشترك هست رو بدست بياريد

دوم ايشون به شما شك داره و همين شك در آينده براي شما تبديل به اسارت و تنگي و در نهايت تنش خواهد شد

متاسفانه و متاسفانه شما چنان خودتون گيج و سردرگم چنين روابطي كرديد كه نميدونيد به چه راهي قدم گذاشتيد

واقعا" معيار شما در زندگي و ازدواج چيه ؟ شما چقدر به خودتون مطمئن هستيد كه چنين روابط مجازي ميتونه شمارو خوشبخت كنه ؟

به هر حال اين خود شما هستيد كه بخوايت به اينچنين روابطي ادامه بديد و يا اينكه تكليفتون رو با چنين ارتباطي مشخص كنيد

و ايكاش بتونيد درست و منطقي فكر كنيد و تصميم بگيريد

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۳۹:۴۸ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

همه كودكان در سنين مختلف ويژگي هاي غالبي دارند كه در كنار چالش برانگيز بودن عادي هستند و كودك  براي عبور از ان سن و پا گذاشتن به دوره بعدي اين نقاط عطف را طي خواهد كرد. گاه اين رفتارها از ديد والدين غير عادي به حساب امده و به عنوان يك رفتار مشكل دار با آن ها برخورد مي شود. در زير ليستي از اين رفتارهاي معمول ويژه سنين آورده شده است براي كسب اطلاعات بيشتر در اين زمينه به مقالات رشدي ما در سنين مختلف مراجعه نماييد: روان شناسي رشد كودك و نوجوان

رفتارهاي معمول كودكان

كودكان ممكن است:

 • قشقرق به پا كنند.
 • جيغ و داد كنند.
 • خواهر و برادرها، پدرو مادر و دوستان خود را كتك بزنند.
 • چيزها را بشكنند، پرت كنند و خوراكي ها را له كنند.
 • به حرف ديگران گوش ندهند و تمركز نكنند.

مطالب مرتبط:

تغيير رفتار كودكان با تقويت هاي درست

اين رفتار آنها غيرعادي نيست. كودكان عكس العمل هايي را كه در مواقع قشقرق به پا كردن، كتك زدن ديگران يا گفتن حرف هاي زشت رخ مي دهد را ياد مي گيرند. كودكان همواره در برابر موانع مقاومت مي كنند و در حال بررسي كارهايي هستند كه والدين آنها را ممنوع مي دانند، همان چيزهايي كه آنها قادر به انجام دادن و ندادنش هستند. با اين هدف آنها مي توانند آنچه پذيرفتني است و در مقابل آنچه پذيرفتني نيست را درك كنند.

والدين روش هاي مراقبت از فرزندان خود را مي آزمايند. يك دستورالعمل ساده وجود ندارد. يادگيري نحوه رفتاركردن كودكان و اينكه والدين بتوانند بهترين روش را براي پرورش بهتر كودك خود به كار گيرند، زمان بر است.

چه چيزي باعث مي شود كودكان به روش هاي چالش برانگيزانه اي عمل كنند؟

معمولاً كودكان فقط براي ناراحت كردن يا آزردن والدين خود بدرفتاري نمي كنند. اغلب دلايلي پشت رفتار كودك است.

اين مسئله ممكن است به دليل آن باشد كه:

 • آنها از رفتن به مدرسه و شرايط آن غمگين و مضطربند.
 • آنها به برادر يا خواهر خود حسادت مي كنند.
 • آنها به توجه والدين نياز دارند.
 • دلشان مي خواهد زماني را با والدين خود صرف كنند.

الگوهاي رفتاري مي تواند ثابت بمانند. در برخي اوقات اكثر كودكان به دليل جلب توجه بدرفتاري مي كنند. اگر كودكان هنگامي كه رفتار خوبي انجام مي دهند از سوي والدين توجه زيادي دريافت نكنند آنها سعي مي كنند براي جلب توجه خودسرانه عمل كنند حتي اگر توبيخ و سرزنشي شوند.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۳۷:۵۷ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ][ ۱۲۲ ][ ۱۲۳ ][ ۱۲۴ ][ ۱۲۵ ][ ۱۲۶ ][ ۱۲۷ ][ ۱۲۸ ][ ۱۲۹ ][ ۱۳۰ ][ ۱۳۱ ][ ۱۳۲ ]
.: Weblog Themes By tibablog :.

درباره وبلاگ

آموزش از طريق مشاوره پيش از ازدواج تا زوج درماني و مشاوره خانواده. راهنمايي و مشاوره تلفني ازدواج و خانواده مركز تهران و جنوب ۰۲۱۸۸۴۱۹۸۳۲ مركز مشاوره شمال و شرق ۰۲۱۲۲۲۴۷۱۰۰ شمال و غرب تهران ۰۲۱۲۲۳۵۴۲۸۲ مشاوره ازدواج و خانواده شامل آموزش مهارت هاي رفتار با همسر آينده خانواده همسر زوج درماني شناسايي فرد مناسب و از همه مهمتر اطمينان پيش از ازدواج از يك انتخاب درست است! عوامل زيادي در اين امر دخيل هستند كه بايد مورد بررسي و دقت نظر هنگام همسريابي و يا حتي دوست يابي قبل ازدواج به آن توجه كرد. رفع دعواي زن و شوهر و فرزندان اعتياد و مشاوره فردي
نويسندگان
لینک دوستان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 2
همه : 4037
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب

تخفیف لند