ازدواج علاوه بر مشخصه هاي اخلاقي و رفتاري و همچنين مسائل اقتصادي و شخصيتي كه دارد، ويژگي هاي ظاهري طرف مقابل را هم در بر مي گيرد. هيچ دختر يا پسري دوست ندارد كه همسر آينده وي از لحاظ ظاهري بد بوده و يا زشت باشد البته اين تشخيص بسته به سليقه خودتان بوده ، اختلاف قد بين زن و شوهر و هر فرد متناسب با ظاهر خودش، يك تيپ ظاهري را براي همسرش مي پسندد. يكي از اين مشخصه هاي ظاهري قد و جثه مي باشد.


به طور معمول ازدواج بين دختر و پسري كه دختر خانم از قد و جثه بزرگتري برخوردار است متداول نمي باشد و اصولاً دختران دوست دارن كه پسراني با قد و هيكل بزرگتر نسبت به خودشان را انتخاب كنند و همچنين پسران اصلاً تمايلي به ازدواج با دختراني با قد و جثه بزرگتر نسبت به خودشان ندارند. طبق تحقيقات به عمل آمده بر روي انتخابهاي افراد براي اولويت ازدواجشان، مردان انعطاف بيشتري نسبت به زنان در مورد انتخاب هايشان دارند به اين معني كه مردان حاضرند با برخي از انتخاب ها كه دختران قد بلندتري دارند كنار بيايند اما دختران جوان به هيج وجه اينگونه عمل نمي كنند. جالب است بدانيد براساس همين تحقيقات زماني كه سن دختران بالا مي رود ، آنان هستند كه انعطاف بيشتري نسبت به گزينه اي خود نشان مي دهند.


اگر مسائل ظاهري را كه اهميت بسياري نيز دارند و دختر و پسر از لحاظ قدي و هيكلي بايد كاملاً به هم بيايند را كنار بگزاريم، قد بلندتر و جثه ي بزرگتر خانم مي تواند مشكلات جدي را از لحاظ مسائل زناشويي پديد بياورد.اما در كل اين انتخاب سليقه اي بوده و تا حد بسياري به خود فرد برميگردد اين خود فرد است كه بايد انتخاب كند و تا انتها پاي انتخاب خود بايستد. بنابرايم براي جلوگيري از هر مشكلي مي توان با دقت انتخاب كرد و همچنين در انتخاب خود با افرادي آگاه مشورت كرد تا بتوان زندگي خوب را رقم زد.