مشاوره خانواده ، ازدواج، كودك و نوجوان
مشاوره خانواده ، ازدواج، كودك و نوجوان ۰۲۱۸۸۴۱۹۸۳۲

عدم تعامل جنسي،مشكل نعوظ ،مشكل انزال

سلام بنده مردي 55 ساله هستم و بازنشسته حدود 2 سال است كه كلا ميل حنسي خود را از دست داده ام يعني مشكل نعوظ دارم و گاهي كه نعوظ هست انزال ندارم هيچ مشكلي هم با همسرم ندارم البته حدود دو يا سه سال است از چند دارو استفاده ميكنم (پروپرانولول،سرترالين،يوريناسين) شايد در طول دو ماه يك بار رابطه جنسي موفق داشته باشيم البته قبلا ميل جنسي خيلي شديد داشتم و از ادويه جاتي مثل زعفران ودارچين و غيره استفاده كردم فايده نداشته لطفا راهنمايي بفرماييد

خ (2)

 1. 0 votes

  كاهش ميل جنسي

  دوست عزيز قطعا داروها روي ميل جنسي شما تاثيرگذار هستند.
  كه ميتونيد در اين مورد با پزشك معالجتون مشورت كنيد .
  بطور مثال :
  عوارض قرص سرترالين شامل كاهش تمايلات جنسي.
  تاخير در انزال، خونريزي‌هاي غيرطبيعي (نقاط قرمز در سطح پوست).
  گرفتگي و پرش ناگهاني عضلات، تب، سرگيجه، خشكي دهان.
  افزايش احساس تشنگي، خستگي، تغييرات ناگهاني و بي‌اراده خلق .
  و خو، تپش قلب، راش پوستي، احساس خارش در پوست، تهوع.
  احساس منگي و ناراحتي معده مي‌باشد..
  در اين مورد ميتونيد با متخصصين كانون مشاوران ايران، مشاوره تلفني/تخصصي داشته باشيد
  دفتر قيطريه:
  ۰۲۱-۲۲۶۸۹۵۵۸ خط ويژه


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۷ ] [ ۰۴:۵۷:۴۴ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

سلام به نظر شما چطور ميشه از دغدغه هاي الكي تلگرام نجات پيدا كرد چطور ميشه به مهمترين وطايف رسيدگي كرد واز جهنم تلگرام نجات يافت؟ و يك سوال ديگه اينكه افرادي كه به من ربط ندارند تو محيط تلگرام يهو مهم ميشن و حرفا و رفتارا و عكس العمل هاشون برام اهميت پيدا ميكنه چطور بايد از شر اين حالات خلاص بشم.؟ پاسخ داده شده 4 فوريه 2018 توسط راهنما

نگفتيد كه چند سالتونه اما در هر سني كه هستين سعي كنيد واسه انجام كارتون يه برنامه ريزي داشته باشيد و بهش پايبند باشيد در اين بين يه زماني رو براي شبكه هاو فضاي محازي اختصاص بدين مثلا يك ساعت در روز وقتي سرتون گرم كارتون بشه ديگه براتون آسونتره اوايلش سخت هست ولي كم كم بهتر ميشه

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۷ ] [ ۰۴:۵۶:۰۶ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

آغوش درماني

آغوش درماني

لمس اساس ارتباط نوزاد آدمي با دنيايي است كه به آن قدم مي گذارد. حواس پنج گانه از اولين ابزارهاي ارتباطي او با ديگران است. از اين ميان حس لامسه كاربرد زيادي دارد. نوزاد انسان ، لطافت، گرمي، سردي، درد، فشار، راحتي، آسايش و بسياري از حالات جسمي و حتي عاطفي را از طريق حس لامسه دريافت مي كند. كساني كه در دوران نوزادي و كودكي دچار محروميت حسي شده اند، در بزرگسالي به سختي قادرند عواطف خود را نشان دهند و به نظر ديگران افرادي سرد و بي روح مي نمايند.

در آغوش گرفتن ديگران

هم با كلام و هم بدون آن مي توان با خود و ديگران ارتباط برقرار كرد؛ و لمس از جمله ابزارهاي ارتباط غيركلامي است.

هلن كولتون(Helen Colton)مولف كتاب لمس، عقيده خود را در خصوص ضرورت توجه به سيستمهاي لمس و عملكردهاي بيولو‍ژيك ابراز مي دارد كه ما از همان آغاز زندگي دانش و خرد كسب كرده ايم و به انسان هاي دانائي تبديل شده ايم. اكنون آنقدر دانش نوين در اختيار داريم كه بتوانيم به ابعاد جديدمان ، در مقام انسان هاي بيولوژيك (homo bioloicus)، توجه كنيم. ارگانيسم بيولوژيك ما براي عمل كردن در حد اعلاي خود – حداكثر شادي و لذت – به چه چيزي احتياج دارد؟

شواهد علمي حاكي است كه “لمس كردن” يا “تماس انساني” يكي از قدرتمندترين و پايه اي ترين نيازهاي بشر است. موجود انسان – كه تركيبي از گونه هاي فهيم و انسان هاي بيولوژيك است – براي برقراري تماس با دنيا و كسب لذت و سلامت در آن از قدرت لمس استفاده مي كند و آن را در خدمت پرورش جامعه مي گيرد.

بغل كردن يك رفتار طبيعي 

در آغوش گرفتن پاسخي طبيعي و غريزي از روي عاطفه ، مهر و محبت، احتياج و شادي است.
لمس كردن و لمس شدن نه تنها خوشايند بلكه نوعي نياز است. تحقيقات علمي اين نظريه را ، كه تحريك با لمس براي سلامت عاطفي و جسمي ما كاملا لازم است ، تاييد مي كند.
لمس درماني و يا تقويت سيستم حس لمس يكي از ابزارهاي اصلي درمان محسوب مي شود. لمس كردن به تسكين درد و كاهش اضطراب و افسردگي كمك مي كند ، اراده بيمار را براي زندگي تقويت مي كند و همچنين به نوزادان نارسي كه در دستگاه هاي ويژه( انكوباتور) از لمس محروم مي مانند كمك ميكند كه رشد كنند

فوايد آغوش درماني

آزمايش هاي گوناگون نشان داده اند كه مهمترين فوائد و خاصيتهاي اثبات شده براي لمس عبارتند از :
۱٫ موجب مي شود كه ما به خودمان و محيطمان احساس بهتري پيدا كنيم.
۲٫ تاثير مثبتي بر رشد زبان و هوش كودكان مي گذارد.
۳٫ عزت نفسدر كودك به وجود مي آورد.
۴٫ تنش و فشار عصبي را كاهش مي دهد.
۵٫ حضور فيزيكي والد و فرزند را در كنار هم تاييد مي كند.
۶٫ موجب تغييرات فيزيولوژيكي چشمگير در لمس كننده(toucher) و لمس شونده(touched) مي شود.
لمس ، شكل هاي گوناگوني دارد ، در آغوش گرفتن ، كه نوع خاصي از لمس كردن است، نقش موثري در كسب سلامتي و بهبودي بازي مي كند.

 

ماهيت و مبناي فيزيولوژيكي بغل كردن

ريشه فعل “بغل كردن” (hugging) ظاهرا به فعل اسكانديناوي قديمي Hugga، به معني آرامش دادن و نوازش كردن، برمي گردد؛ مانند مادري كه فرزندش را بغل مي كند. محققان در دهه ۱۹۷۰ ، درباره مواد شيميايي به نام “اندورفين ها” كه در خون و سيستم اعصاب وجود دارد ، پژوهش هايي انجام دادند. اندورفين ها موادي شبه مورفيني هستند كه درد را تسكين مي دهند و موجب مي شوند احساس شادابي كنيم . بررسي ها حاكي است كه اين خواب آورهاي طبيعي ، كه مغز و دستگاه اعصاب آن را توليد مي كنند، هنگامي كه يكديگر را در آغوش مي گيريم افزايش مي يابند.(Melody Beattie,1987)

Ashley Montague(1971) در كتاب لمس كردن، در خصوص اهميت پوست انسان چنين اظهارنظر نموده است كه ظاهرا در مغز ناحيه اي وجود دارد كه در پاسخ به محرك هاي لمسي رشد مي كند. اگر كودكي به فدر كافي لمس نشود قسمتي از مغزش پژمرده مي شود و سيستم ايمني بدن او آسيب مي بيند.

بغل شدن در شروع زندگي سبب مي شود كه ما بتوانيم عشق بورزيم. بچه هايي كه بدون بغل شدن بزرگ مي شوند در بزرگسالي نمي توانند به ديگران عشق بورزند و ممكن است به افرادي روان دردمند(Psychopath) يا جامعه دردمند(Sociopath) تبديل شوند يا به شكل بيمارگونه اي رشد كنند.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۷ ] [ ۰۴:۵۴:۵۹ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

آموزش توالت رفتن يك مرحله مهم براي كودكان و همينطور والدين است. راز گذر از از اين مرحله چيست؟ وقت گذاشتن و صبوري به خرج دادن.

موفقيت در آموزش توالت رفتن منوط به آمادگي جسمي و هيجاني مي باشد و وابسته به سن خاصي نيست. بسياري از كودكان از سن ۲سالگي علاقه مند به آموزش توالت رفتن مي باشند در حالي كه برخي ديگر تا سن دو و نيم سالگي يا حتي بيشتر آمادگي ندارند درحالي كه عجله اي هم در آن نيست. اگر شما خيلي زود آموزش توالت رفتن را شروع كنيد ممكن است آموزش و درك توالت رفتن بسيار زمان بر باشد.

آيا كودك شما آمادگي دارد؟ از خود سؤالات  زير را بپرسيد:

 • آيا كودك شما به توالت يا صندلي توالت يا پوشيدن لباس زير علاقه دارد؟
 • آيا كودك شما جهات اساسي را درك كرده و دنبال مي كند؟
 • آيا كودك شما نياز به دستشويي رفتن را از طريق عبارات، بيانات يا حركات چهره اي به شما مي گويد؟
 • آيا كودك شما قادر است دوساعت يا بيشتر در روز خودش را خيس نكند؟
 • آيا كودك شما درمورد پوشك خشك يا خيس شكايت مي كند؟
 • آيا كودك شما مي تواند به تنهايي شلوارش را پايين بكشد و دوباره بالا بكشد؟
 • آيا كودك شما مي تواند روي صندلي بنشيند و سپس از روي آن بلند شود؟

اگر پاسخ شما بيشتر بله است، كودك شما ممكن است آماده آموزش توالت رفتن باشد. اگر به بيشتر سوالات پاسخ نه مي دهيد ممكن است نياز باشد صبر كنيد به ويژه اگر كودك شما با يك تغيير بزرگ به تازگي مواجه شده يا به زودي مواجه خواهد شد مانند اسباب كشي و يا به دنيا امدن خواهر و برادر جديد. خردسالي كه امروز با آموزش توالت رفتن مخالفت مي كند ممكن است در عرض چند ماه ديگر پذيراي اين كار باشد.

وقتي كه شما تصميم مي گيريد كه زمان شروع آموزش توالت رفتن است زمينه را براي دست يابي به آن فراهم كنيد. با حفظ نگرش مثبت در خود و ديگر مراقبان كودك، شروع كنيد. سپس اين مراحل را انجام دهيد.

براي مطالعه بيشتر:

۱۲ توصيه جهت آموزش دستشويي رفتن به كودكان

وسايل لازم را در همه جا قرار دهيد

صندلي توالت را در حمام و توالت يا در ابتدا جايي قرار دهيد كه كودك شما بيشتر وقت خود را آنجا مي گذاراند و صندلي را  نيز تزيين كنيد و او را به نشستن برروي صندلي  با يا بدون پوشك ترغيب كنيد. اطمينان يابيد كه كودك شما مي تواند روي پاهاي خود بر روي زمين يا صندلي توالت فرنگي بايستد.

كمك كنيد كودك شما بداند چگونه در مورد توالت صحبت كند با استفاده از اصطلاحاتي صحيح و ساده. شما مي توانيد محتواهاي پوشك كثيف را در صندلي توالت بگذاريد بماند تا مفهوم يا مقاصد كاربرد آن را به كودك نشان دهيد يا اجازه دهيد تا كودك اعضاي خانواده را هنگام استفاده از صندلي توالت ببيند.

براي توالت رفتن زمان بندي داشته باشيد

اگر كودك شما مايل است اجازه دهيد بدون پوشك چندين بار طي روز دقايقي را روي صندلي توالت بنشيند. در پسران، اغلب بهتر است كه نشسته ادرار كنند و سپس پس از اتمام آموزش دفع مي توانيد ادرار كردن ايستاده را نيز ياد دهيد. كتاب آموزش توالت رفتن را بخوانيد يا به كودك خود يك اسباب بازي براي سرگرم شدن هنگام نشستن بر روي صندلي توالت بدهيد. وقتي او در حمام است در كنارش بنشينيد. حتي اگر كودك شما فقط آنجا نشسته است، او را به تلاش كردن تشويق كنيد و به او يادآوري كنيد كه بعداً اجازه تلاش دوباره براي دستشويي را دارد. براي حفظ ثبات سعي كنيد صندلي توالت يا توالت فرنگي را هنگام بيرون رفتن از منزل با خودتان ببريد.

براي مطالعه بيشتر:

آموزش ارزش هاي مهم به كودك پنج ساله

سريع برو اونجا!

وقتي كه شما متوجه علائمي حاكي از نياز به توالت رفتن مانند وول خوردن، چمپاته زدن در يك جا يا گرفتن ناحيه تناسلي شديد، سريع واكنش نشان دهيد. كودك خود را با اين علائم آشنا كنيد، هنگام دستشويي كردن او توقف كنيد و او را به دستشويي هدايت كنيد. كودك را تشويق كنيد تا موقعي كه دستشويي دارد به شما بگويد. دختران را آموزش دهيد تا از جلو به عقب خود را خشك كنند براي پيشگيري از حركت ميكروب ها از مقعد به واژن يا مثانه. هنگام كشيدن فلش تانك بگذاريد كودك آن را به عنوان يك وظيفه اجتماعي انجام دهد و مطمئن شويد كه كودك پس از آن دست هايش را مي شويد.

مشوق هاي انگيزيشي را درنظر بگيريد.

برخي از كودكان به استيكرها يا ستاره هاي روي چارت ها واكنش نشان مي دهند. برخي ديگر گردش در پارك و ديگر داستان هاي مكمل موقع خواب را دوست دارند. تلاش كودك را با تشويق كلامي تقويت كنيد مانند: “چقدر عالي، تو داري درست مثل بچه هاي بزرگ توالت رفتن رو ياد مي گيري”. مثبت انديش باشيد حتي اگر اين رفت و برگشت به توالت موفقيت آميز نباشد.

پوشك ها را مدفون كنيد.

پس از چند هفته آموزش توالت موفقيت آميز، كودك شما ممكن است آماده جابجايي پوشك با آموزش شلوار يا لباس زير باشد. اين انتقال يا گذر را با رفتن به بيرون جشن بگيريد. به كودك اجازه دهيد تا خود لباس زير را بيرون آورد. پس از آنكه كودك شما آماده پوشيدن با آموزش شلوار يا لباس زير مقرر مي شود از به تن كردن بالاپوش ها، كمربند يا تسمه، لباس هاي سرتاسري يا ديگر مواردي كه مي تواند مانع از لباس پوشيدن مستقل شود بپرهيزيد.

خواب سالم داشتن

اكثر كودكان اوايل اغلب حدود دو تا سه ماه آموزش مداوم توالت رفتن در كنترل مثانه در طي روز تسلط دارند. آموزش توالت در خواب نيمروز يا شبانه ممكن است ماه ها يا سالها طول بكشد. در اين اثناء از شلوارهاي يكبار مصرف يا از تشك هاي لايه دار در هنگام خواب كودك استفاده كنيد.

دريابيد كه چه زماني بايد آموزش دهيد و چه زماني دست بكشيد

اگر كودك شما در چند هفته بر استفاده از صندلي توالت يا توالت مقاومت مي كند يا نمي تواند بر روي آن بنشيند يك وقفه بيندازيد. اگر اين فرصت ها باز هم او را آماده نكرد طي چند ماه دوباره تلاش كنيد. شما ممكن است نفس راحت تري بكشيد اگر كودك شما نحوه استفاده از توالت را كشف مي كند و ياد مي گيرد. اما انتظار وقوع پيشامدهاي تصادفي و در رفتن هاي ناگهاني را داشته باشيد. اينجا مواردي براي پيشگيري و كنترل خيس كردن شلوار وجود دارد:

 • يادآورهايي را ارائه دهيد. خود را خيس كردن اغلب زماني روي مي دهند كه كودكان مجدوب فعاليت هايي مي شوند كه براي لحظاتي دلچسب تر از استفاده از توالت است. براي مبارزه با اين حالت، توالت رفتن منظم را ارائه دهيد مانند ابتداي صبح، بعد از هر وعده غذايي و اسنك، قبل از سوار ماشين شدن يا رفتن به رختخواب.
 • خونسردي خود را حفظ كنيد. كودكان عمداً خيس كردن شلوار را براي عصباني كردن والدين ايجاد نمي كنند. اگر كودك شما خود را خيس كرد او را سرزنش، تأديب يا خجالت زده نكنيد. شما ممكن است بگوييد”اين بار را فراموش كردي. بار بعد هر چه زودتر به توالت خواهي رفت”.
 • آمادگي داشته باشيد. اگر كودك شما چندين بار خود را خيس مي كند لباس زير جذبي ممكن است بهتر باشد. بر تعويض لباس زير و پوشاك دستي به صورت دستي تكيه كنيد، به ويژه براي مدرسه يا در حضور مراقب كودك.خيس كردن هاي تصادفي خطري ندارند اما آنها مي توانند منجر به مورد اذيت واقع شدن، خجالت و بيزاري از جانب همسالان شود. اگر كودك آموزش ديده در توالت رفتن دوباره برمي گردد يا زمين مي خورد، به ويژه در سن ۴ سالگي و بالاتر از آن يا اينكه نگران خيس كردن هاي تصادفي كودك خود هستيد با پزشك مشورت كنيد. گاهي اوقات مشكلات خيس كردن شلوار نشان دهنده شرايط اساسي جسماني مانند عفونت مجاري ادرار يا بيش كاري مثانه باشد. درمان فوري مي تواند كمك كند تا كودك شما بتواند عاري از اين مشكل باشد.

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۷ ] [ ۰۴:۵۳:۵۲ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]
 
 
افراد پرخاشگر منفعل

افراد پرخاشگر منفعل:افراد منفعل پرخاشگر افرادي هستند كه در ظاهر با شما مشكلي ندارند ولي به صورت پنهاني اين خشم را بروز مي دهند. ويژگي پرخاشگر-منفل يكي از بدترين نوع الگوهاي رفتاري در روابط است و مي تواند منجر به اختلافات عميق شود. در اين مقاله به بررسي اين ويژگي مي پردازيم.

 

نشانه افراد پرخاشگر منفعل

اينها بعضي از ويژگي هاي فرد پرخاشگر-منفعل مي باشند:

آنچه مي خواهيد را به شما نمي دهد.

وقتي به آن نياز نداريد آن را به شما مي دهد! سپس توقع دارد توجهش را تحسين كنيد.

وقتي به قدر كفايت قدرشناس نباشيد او را عصباني مي كند!

هيچ چيز هيچ وقت تقصير او نبوده.

حتي زماني كه تقصير اوست، اول تقصير شما است!

او  معاف از انجام هر كاري است كه دوست ندارد انجام دهد.

او حس مي كند حق دارد آنچه مي خواهد را انجام دهد. كه اين بايد به قدر كافي توجيه شود.

او بسيار «فراموش» مي كند و اين تقصير شماست كه به او ياد آوري نكرديد، «تو بايد مي دانستي من فراموش خواهم كرد!»

او براي انجام ندادن كارهايي كه هرگز قصد انجامشان را نداشته دليل مي تراشد.

قول مي دهد كه اصلا قصد ادامه دادن اين رفتارها را ندارد.

او بدون اينكه احساس خجالت كند كار هاي شرم آور انجام مي دهد.

او از ترس هايتان عليه شما استفاده مي كند.

او شما را بخاطر كاري كه خودش انجام داده متهم مي كند.

متوجه نيست كه چطور موجب رنجش شما يا رنجش خودش مي شود.

او شما را از پا در مي آورد تا اين كه به مشاجره پايان دهيد.

او از آسيب پذيري شما نفع مي برد.

برخورد با پرخاشگر منفعل

تلاش مي كنيد به او بفهمانيد كه دارد چه كاري با شما انجام مي دهد اما او متوجه نخواهد شد.

نه تنها متوجه نمي شود، بلكه اين تقصير شماست كه او متوجه نشده! توضيحات شما براي او «به قدر كافي خوب نبوده.» شكست از آن شماست نه او.

او طعنه مي زند و سپس مي گويد «تحمل شوخي نداري؟»

قلب شما را مي شكند و بدبخت تان مي كند، اما او از «حال ناخوشايند تان» رنج مي برد.

از تجربه درس نمي گيرد. اشتباه مشابهي را بار ها و بار ها انجام مي دهند.

او مي داند چه انتظاري داريد و با انجام ندادن آن بر شما پيروز مي شود. «فراموش كردم.»

باعث مي شود به او اعتماد كنيد. («عزيزم در اين موضوع به من اعتماد كن.») و سپس به اعتمادتان خيانت مي كند.

به صورت منفعل شما را با انجام ندادن، فراموش كردن، تاخير، افراط، دليل تراشي، اغراق و مانند اين تنبيه مي كند. اين تنبيه ها اثر آشكاري نخواهد داشت.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۳۵:۴۲ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

با عرض سلام به همه دوستان و اساتيد عزيز
مطالب سايت رو خوندم برام جالب بود
من ي پسر 23 ساله هستم و خودمم معلم هستم چند وقتيه از ي دختر خوشم مياد كه 6 ماه از من بزرگتره و داره ارشد ميخونه.. ايشون ي دختر بسيار خوب و البته درشت و هيكلي هستن كه اين خصيصه مطلوب من مي باشد.. من قدم 168 اينا و وزنمم نزديك 60 كيلو است و اما ايشون قدش همان 168 يا 170 و وزن 75 هست. سوالي كه دارم اينه آيا حرف و نگاه عرف, و مردم ما رو اذيت خواهد كرد؟؟ آيا اين اختلاف قدي و وزني براي ما مشكل ساز خواهد بود؟؟ من سليقه ام ته دل خودم از همچين دخترايي خوشم مياد.. فقط از تآثير و زور حرف مردم كمي نگرانم.. بنظر شما راهكار چيه؟ تشكر

Sorena گفته:

اگه من شرايط تو رو داشتم با دختري با اين شرايط ازدواج نميكردم.ولي اگه واقعا عاشقي و عاشقته باهاش ازدواج كن در غير اينصورت فراموش كن.
در مورد حرف مردمم بايد عرض كنم ك هرگز براي حرف مردم ب اندازه پشيزي ارزش قائل نباش.
متأسفانه ما ايراني ها حرف مفت زياد ميزنيم….پس بهتره ك ب حرف مردم توجه نكني.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۳۲:۲۳ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

كاندوم هاي لاتكسي با پيشگيري از تماس محل آلوده با فرد سالم از ابتلا به بيماري هاي جنسي جلوگيري مي نمايد،كاندوم هاي پلي اورتان نيز فراهم كننده محافظت در برابر بيماري هاي مقاربتي بوده ولي قدرت آن ها به اندازه انواع لاتكسي نيست.

 

نمونه بارز آن همسران سوء مصرف كنندگان مواد يا بعضا همسران زندانيان هستند. رعايت نكات كامل رفتارهاي جنسي كامل علي الخصوص استفاده مستمر و بي وقفه از كاندوم هاي لاتكس در تمام ارتباطات جنسي علي الخصوص نفوذي براي آنان موكدا توصيه مي شود.

كاندوم مانع از بارداري شده و مانع از دخول اسپرم به داخل مهبل مي شود. از هر ١٠٠ زني كه از كاندوم استفاده مي كنند، حدود ١۴ نفر از آنان در پايان يك سال پس از مصرف غيردقيق كاندوم و ٢ نفر از مصرف كنندگان دقيق و منظم كاندوم باردار مي شوند.

كاندوم هاي لاتكس مي توانند باعث ممانعت از ابتلا به بسياري از بيماري هاي منتقله از راه جنسي شوند. لاتكس يكي از انواع پلاستيك است كه به دليل دارا بودن ضخامت استاندارد و نفوذپذيري مانع از تبادل مايعات بدن در طي انواع ارتباطات جنسي نفوذي مي شود. در ٧ درصد مردان و زنان مصرف كننده اماكن حساسيت به لاتكس وجود دارد. تغيير نوع كاندوم در چنين مواردي مي تواند كمك كننده باشد.

استفاده از كاندوم ميزان تحريكات اين نام مجاز نمي باشد تناسلي را كاهش مي دهد و لذا موجب طولاني شدن مدت رابطه جنسي مي شود. بنابراين استفاده از كاندوم يك روش مناسب راي جلوگيري از انزال زودرس است و بخش عمده اي از مصرف كنندگان مواد كه به اين اختلال دچارند از مصرف كاندوم سود مي برند. تاخير در انزال زودرس و طولاني شدن مدت رابطه جنسي كه از طريق استفاده از كاندوم ايجاد مي شود موجب افزايش لذت جنسي در طرفين رابطه مي شود.

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۲۹:۵۵ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

نكات اثر گذاشتن صحبت بر مخاطب

افراد هنگام صحبت كردن تلاش مي كنند تا بر مخاطب موثر باشند.

در اين موارد بايد فكر كنند كه در كجا و در چه موقعيتي صحبت كنند و از كلمات استرس دهنده جلوگيري كنند.

درك موقعيت خود در مورد سخني كه مي خواهيد انجام دهيد اهميت دارد اينكه شما را به هدفتان  نزديك مي كند

يا موجب سوء تفاهم طرف مقابل و  همچنين شما را برروي مطالب متمركز كند،

نقش مهمي براي تاثير گذاشتن در ذهن مخاطب دارد.

اثر گذاشتن صحبت بر مخاطب

 • عواملي كه بر جذب مخاطب مهم است شامل :

بر چهره مخاطب مستقيم نگاه كنيد ،برقراري ارتباط مثبت،توجه كردن به گزينه مورد نظر،

روش هاي گفتن يك موضوع بر اساس طبقه بندي و ارزش  اطلاعات،در نظر گرفتن واكنش مخاطب مي باشد.

آهنگ صدا در موقع صحبت كردن اهميت دارد زيراهم ميتواند باعث اشتياق وصميمي شدن مخاطب شود هم نشانگر طعنه باشد

پس سعي كنيد در هنگام سخن گفتن با مخاطب از فضاي منفي جلوگيري كنيد.

هنگام خستگي توجه داشته باشيد كه احتمال شكست درگفتار وجود دارد زيرا در اين موقعيت ذهن از انرژي كمتري برخوردار است

قبل از صحبت كردن ذهن خود را استراحت دهيد تا شرايط كارايي ذهنتان به حالت عادي برگردد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۲۷:۵۱ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]
در اين مقاله مي خواهيم توضيح كوتاهي در مورد لايسنس بدهيم و توضيح دهيم كه لايسنس مورد نياز چه كساني است؟
به صورت خيلي خلاصه اگر بخواهم در يك جمله لايسنس را توضيح دهم لايسنس مجوز استفاده از كنترل پنل ها را براي شما فراهم ميكند.
لايسنس يكي از موارد مورد نياز براي نصب و استفاده از كنترل پنل ها مي باشد ، شما براي اينكه هنگام خريد هاست يك سرور هميشه آپديت داشته باشيد و در مواقع نياز به پشتيباني بتوانيد از پشتيباني كمپاني ارائه دهنده ي كنترل پنل استفاده كنيد بايد لايسنس تهيه كنيد ، بدون نصب لايسنس استفاده از كنترل پنل ها امكان پذير نميباشد.
شما با هزينه اندكي ميتوانيد مجوز استفاده از آن ها را دريافت نماييد.
كساني نيازمند لايسنس هستند كه سرور مجازي يا سرور اختصاصي خريداري كرده اند.و اكنون با نصب كنترل پنل نيازمند لايسنس براي استفاده از آن مي باشند.
كساني كه از هاست اشتراكي استفاده مي كنند نيازي به تهيه لايسنس ندارند.
پوياسازان جهت سهولت مشتريان اقدام به ارائه ي لايسنس كنترل پنل هاي پلسك ، سي پنل ، دايركت ادمين و لايت اسپيد با مجوز رسمي از كمپاني هاي ارائه دهنده نموده است. حتي اگر شما سرور خود را از شركت ديگري تهيه كرده باشيد مي توانيد لايسنس كنترل پنل خود را از پوياسازان تهيه و بر روي سرور خود نصب كنيد.

پاورپك چيست؟
با اضافه كردن پاورپك به لايسنس add on هايي به كنترل پنل اضافه مي شود. مانند sql server يا Tomcat , …
لايسنس قيمت هاي مختلفي دارد كه قيمت هاي لايسنس بستگي به تعداد دامنه هاي مورد نياز شما بر روي سرور دارد.
در سايت پوياسازان مي توانيد قيمت لايسنس پلسك ، سي پنل ، دايركت ادمين و لايت اسپيد را مشاهده كنيد.


منبع: وبلاگ پوياسازان
 

موضوعات مشابه

Last edited by a moderator: ‏سه شنبه ساعت 02:39

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۲۵:۰۸ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]
سلام دوستان اميدوارم حالتون خوب باشه
راستش ميخواستم بدونم براي بورسيه تحصيلي تو آمريكا بايد چه امتيازاتي يا چه كار هايي انجام بدم من و دوستم 14 سالمونه و ميخوايم دبيرستان و دانشگاه رو توي آمريكا بگذرونيم زبان انگليسي من خوبه و در حدي ميشه گفت يه چيزايي بلدم اما دوستم يكي دوسال ديگه تافل ميگيره ميخواستم بدونم شرايط خاصي داره
و ميخواستم بدونم چطوري ميتونم اقدام كنم براي اين كار؟
براي كسب اطلاعات بيشتر و راهنمايي مي توانيد با متخصصان ما تماس بگيريد.
Top | #2

پاسخ : تحصيل در آمريكا

مهاجرت تحصيلي به آمريكا نياز به واسطه دانشگاه هاي ممتاز داره و البته شرايط ممتاز

اگر منظور تحصيل در مقطع دبيرستان و متوسطه آمريكاست ك ابتدا نياز به اقامت آمريكا داريد

لزومه هاي ديگه هم داشتن isi -gre-gmat خوب .


شما در حالي ايران زندگي ميكنيد و شرايط اقامت نداريد نميتونيد كاري كنيد . مگر اينكه وارد مقطع دانشگاه بشيد (دانشگاهيي همچو شريف ) اونم در صورتي ك شرايط گلد لازم رو داشته باشيد بورسيه ميشيد . (بماند ك نخبه هاش همچنان تو گودال شريف گير ند ! ) يا طبق دعوتنامه اي از اقوام درجه 1 Invite بشيد

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۲۱:۱۶ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

سلام . حدود ۲ ماه هست كه با آقايي جهت ازدواج آشنا شدم به مرور متوجه رفتار سرد و بي تفاوتي ايشون شدم . وقتي پرسيدم گفتند دختري در فاميل به ايشون معرفي شده ولي صد در صد نيست تقاضا داشتند به اسرار كه رابطه تا مشخص شدن تكليف ايشون ادامه داشته باشه كه اگر اون قضيه نشد با من ادامه بدن . از وقتي اينو شنيدم كامل به هم ريختن يعني منو تو آب نمك خوابونده . خواهشا كمكم كنيد الان بايد چي كار گنم ؟ بايد صبر كنم يا كلا رابطه رو كنار بذارم ؟!

توسط mah00 درازدواج · پاسخ 406 روز 7 ساعت 39 دقيقه قبل

سوال: 1 پذيرفته شده: 0 ( 0% ) | امتياز: 0

 

پاسخ (2)

0 votes

سلام دوست عزيز با آرزوي خوشبختي وسربلندي براي شما
دوماه زمان زيادي براي شناخت ي انسان نمي باشد. ….بايد براي آشنايي با طرف مقابل زمان زيادي صرف شود كه البته اين شناخت بايد در قالب چارچوب هاي مشخصي باشد…..وبراي آشنا شدن ووقت گذاشتن بايد ارزش اين كار راهم در نظر گرفت.بنده فك ميكنم اين آقا اگر واقعا شما را دوست داشتن هرگز منتظر مورد بعدي نميشدن كه آن را آناليز كنن كه در صورت بد بود آن مورد دوباره به سمت شما برگردن………….شما بايد كسي را در كنار خود داشته باشيد كه از هر منظر به بودن در كنار شما افتخار كند واطمينان داشته باشد…..به نظر بنده ايشان قصد سودجويي از شما واحساساتتان را دارن…..اميدوارم تصميم درستي اتخاذ كنيد.با تقديم احترام


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۱۹:۳۶ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]
اكبر هستم شغلم توي بازار كار پارچه هست
و الان به كار جديدي روي اوردم
تير ماه امسال ۳۰ سالم تموم ميشه
تحصيلات ديپلم برق صنعتي
برج ۴ پارسال  با خانمي آشنا شدم  كه اشناييت ما از طريق مادر ايشون بودش
من تمام چيزهاييكه بايد قبل از آشنايي ميگفتم نوع فرهنگ خانوادم و جايگاه اجتماعي كه داشتم و خيلي چيزهاي و زمانيكه بتونم خواسته هاي نفر مقابل و خانواده مقابل رو انجام بدم گفتم
ولي طي زماني مادر اون خانم مخالفت كردن
ولي من با اون خانم براي شناخت ببشتر ادامه دادم كه خواسته جفتمون بود
تو اين مسير اشتباهاتي بوجود اومد كه دووطرفه بودولي چيزي نبود كه نشه حلش كرد
اوايل منطقي رفتار كردم ولي بعد رفتيم تو رابطه احساسي
من هميشه تو رابطه احساسي ضعيفم هستم
چون فكر ميكنم نفر مقابلم هم همين رو داره
رابطمون عميقتر شد
نزديك به ۲ ماه كه نفر مقابل نميخواد
و به گفته خودش شناختي كه از من پيدا كرده نميتونه كنار بياد و اون هم به خاطر اين هست كه
خانواده من و رفتار من مثل پدرش هست
ايشون از پدرش و خانواد پدرش خياي اذيت كشيده
و شناختي كه من پيدا كردم بهشون اهميتي قائل نيست و هنوز درگير فكراي سنتي و خانوادگي گذشته خود هستن
۲ عمه مجرد سن بالاي ۴۰ و يك عمو مجرد كه تمام اينها روي خانواد و خود دختر تاثير گذاشته
حال من هم دوسش دارم  ولي ترسهاي زندگي پدر و مادر باعث شده كه نتونه ادمه بده
و شغلي رو شروع كرديم كنار هم هستيم
با هم صحبت ميكنيم ولي من نميتوانم عواطفم رو كنترل كنم
و هميشه باعث ناراحتي ميشود
من نميخواهم از دست بدهم و
دوستش دارم و تلاش ميكنم براي درست كردن زندگيمون كنم
ولي روحيه خيلي پاييني دارم و نياز به كمك دارم
و حس ميكنم كه نفر مقابلم وارد يه رابطه جديد شده و فقط حس من هست خودش ميگه نه
 مشاورها كمك خاصي نتونستن انجام بدن ممنون ميشم راهنماييم كنيد
 
 
 
1 پاسخ
پاسخ داده شده 21 ساعت قبل توسط دكتر روانشناس حرفه اي (47,240 امتياز)
با سلام
دوست عزير
مشاوره ها كاري نكردن يعني به چن نفر مراجعه كنيد   تحت چه عنواني ؟؟
شرايط روحي شما علاقه  ك عاطفه اي كه بين شماست كاملا قابل دركه و متوجه هستم كه به هر حال سخته كه به راحتي با شرايطي كنار بياييد و بخواهيد ايشون رو فراموش كنيد
ولي بدونيد كه فر رفتني رفتني است چه امروز چه فردا اگر دل ايشون با شما نباشه صرفا تلاش و وقت و انرژي رواني بيهوده است كه صرف ميشه و مشكلاتي ايجاد مي كنه
به هر حال در نظر داشته باشيد كه وقتي مي گوييد كه ايشون روابط خانوادگي اشفته اي داشتند و خب عمه و عمو مجرد و رفتارهاي خاص پدر اين شرايط واقعا به لحاظ رواني براي فرد ذهنيت هايي ايجاد مي كند كه طبيعتا در زندگي اينده موثر است و باعث ايجاد مشكلات زيادي خواهد شد
به هر حال اين شما هستيد كه بايد تصميم بگيريد كه مي خواهيد با اين شرايط ادامه بدهيد يا خير
همينكه مي فرماييد مادر ايشون هم مخالف هستند خب طبيعتا بايد پيگير مي شديد كه چرا ؟؟نه اينكه رابطه را ادامه بدهيد چون فقط وابستگي بيشتر مي شود و مشكلات فرد گسترش مي يابد
به هر حال اميدوارم متوجه صحبت هاي بنده باشيد و موفق باشيد و خوشبخت و بتوانيد تصميم درستي بگيريد
 
 
 

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۱۷:۱۵ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

درمان استرس معده:استرس و اضطراب فراوان فقط به عصبي كردن شما نمي‌پردازد.

بلكه اعصاب سيستم گوارش و در حقيقت معده و روده شما را به هم خواهد ريخت.

تعريف استرس

 • به بيان ديگر استرس ناراحتي‌هاي عصبي.
 • و اضطراب ، بر روي سيستم گوارش موثر مي باشد .
 • كه موجب تحريك شدن سيستم گوارش.
 • و اختلال ترشح يكسري از هورمونها .
 • يا ميانجي‌هاي عصبي بين سيستم مغز .
 • اعصاب و دستگاه گوارش بدن خواهد شد.
 • كه اين امر در آخر شدت بيماري هاي معده .
 • و همينطور روده را بيشتر كرده يا تظاهر مشكلات .
 • و بيماري هاي پنهان گوارشي را به همراه دارد.
 • بيماريهاي ناشي از استرس.

متخصصين گوارش اعتقاد دارند كه استرس زخم معده را به وجود نمي آورد.

اما اگر فردي بيماري معده مانند زخم معده دارا باشد استرس آن را تشديد خواهد كرد .

ولي به خودي خود عامل به وجود آورنده ي زخم معده يا التهاب روده نمي باشد.

تحقيقات نشان گر اين مي باشد كه هرگونه استرس و اضطراب مي‌تواند.

سيستم عصبي گوارش را مختل كند.

استرس و زخم معده 

 • كه اين موضوع باعث افزايش پيدا كردن زخم معده خواهد شد. 
 • در حقيقت هنگامي كه پزشكان بعد از انجام دادن آزمايش ها .
 • و ارزيابي هاي تشخيصي در پيدا كردن دليل آشكار شدن درد ها .
 • و اختلالات گوارشي به نتيجه اشكار شدن درد هاي عصبي در معده.
 • و روده راه بسيار محتملي مشاهده مي كنند.

محققان بر اين تاكيد دارند كه اختلالات عصبي تحت تاثير استرس گرفته است .

تا اضطراب ، ترشح يكسري ميانجي هاي عصبي و در حقيقت هورمونها .

كه رابطه ميان اعصاب مغزي و اعضاي بدن مي باشند دچار تحول خواهند شد .

و رويكرد آن عضو را مختل خواهند كرد.

درمان استرس معده

اختلالات عصبي تحت تاثير استرس

 • حتي در مبحث سندروم روده تحريك پذير، روده  تحت تاثير اين ميانجي ها واقع مي‌شود .
 • و حركت هاي آن تند تر يا كمتر از حالت معمولي خواهد شد.
 • كه حاصل آن آشكار شدن اسهال يا يبوست هاي عصبي مي باشد.
 •  اختلالات رواني مانند اضطراب و استرس هاي محيطي .
 • در به وجود آمدن نفخ معده داراي تاثير مي باشند.

 

در حقيقت ،  بيشتر شدن گاز در معده .

و روده كه  منجر به وجود آمدن نفت مي شود.

و به فرد احساس سنگيني در پيرامون ناف را خواهد داد .

كه مي تواند تحت تاثير عوامل تنش هاي روحي به وجود آيد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۱۵:۴۰ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

نكات زير مي توانند در روند آموزش توالت رفتن به كودك شما موثر باشند:

۱. به كودكتان فرصت دهيد: براي آنكه كودك توالت‌رفتن را بياموزد ابتدا بايد مغز او تكامل يابد و سيستم عصبي مركزي بتواند مثانه او را كنترل كند. وقتي هنوز مغز كامل نيست، كودك بدون اختيار ادرار مي‌كند يعني مثانه يا روده‌ها به محض پرشدن، خالي مي‌شوند. تقريبا در تمام كودكان از ۲۸ ماهگي به بعد، مغز تكامل پيدا مي‌كند و مي‌توانند ادرارشان را كنترل كنند.
۲. از فصل تابستان استفاده كنيد: فصل تابستان، بهترين زمان براي گرفتن كودك از پوشك است. كودك را تشويق كنيد اگر ادرار يا مدفوع دارد، بگويد. چند ساعت در روز او را باز بگذاريد.
براي مطالعه بيشتر: درمان شب ادراري كودكان
۳. به او آموزش دهيد: براي كودكتان يك صندلي توالت كوچك بخريد و به او ياد دهيد كه هر زمان احساس نياز كرد، روي آن بنشيند. مي‌توانيد اين صندلي را در حمام، دستشويي يا اتاق خود كودك قرار دهيد.

۴.مثل بزرگ‌ترها با او رفتار كنيد: اگر فرزندتان به تكامل مغزي رسيده اما هنوز توالت رفتن را نياموخته، او را همراه با خواهر يا برادرزاده‌هايتان به مسافرت ببريد. بودن در كنار كودكان بزرگ‌تر و ديدن آنها باعث مي‌شود كودك شما نيز از رفتارهاي آنها تقليد كند. فقط مراقب باشيد رقابت ايجاد نشود يا اگر فرزندتان اختيار خود را از دست داد، مسخره‌اش نكنيد.

۵.اجازه ندهيد بيش از ۱۰دقيقه روي صندلي بنشيند: اگر از كودكتان خواستيد روي صندلي توالت بنشيند، اما ۱۰دقيقه گذشت و او كاري نكرد، مجبورش نكنيد تا همچنان روي صندلي بماند. صندلي توالت او را جمع كنيد و ساعتي بعد دوباره از او بخواهيد اين كار را انجام دهد.

۶.به او اطمينان دهيد: برخي كودكان از مدفوع يا ادراركردن مي‌ترسند چون هنوز نمي‌دانند بدن آنها مواد مضر را دفع مي‌كند و فكر مي‌كنند قسمتي از بدنشان را از دست مي‌دهند. ماجرا را براي آنها توضيح دهيد تا ترسشان از بين برود.

۷.لباس‌هاي راحت تن او كنيد: وقتي توالت رفتن را به كودك آموزش مي‌دهيد لباس‌هاي راحت تن او كنيد تا بتواند بلافاصله آنها را دربياورد. فاصله زماني بين حس كودك براي توالت رفتن و انجام اين كار گاهي بسيار كوتاه است. در تابستان فقط يك شورتك پاي او كنيد تا بلافاصله بتواند آن را دربياورد.

۸.تشويقش كنيد: براي آموختن پاكيزگي بايد كودك را تشويق كرد. تشويق‌هاي زباني مثل «تو بزرگ‌شده‌اي» «مايه افتخار هستي» در كنار تشويق‌هاي عملي! مثلا هر بار كه كودكتان ادرار يا مدفوعش را كنترل كرد، به او امتياز بدهيد و بعد از هر ۱۰-۵ امتياز برايش هديه بخريد.

۹.پوشك‌هاي شورتي بخريد: در طول زماني كه قرار است پاكيزگي را به فرزندتان آموزش دهيد، از پوشك‌هاي شورتي استفاده كنيد تا هم مطمئن باشيد همه‌جا را كثيف نمي‌كند هم بتواند در صورت تمايل فورا آن را درآورد.

۱۰.سرزنش نكنيد: شايد كودك براي چند روز اختيار مدفوع و ادرارش را به دست بياورد اما بعد از آن دوباره نتواند خود را كنترل كند. در اين صورت او را سرزنش نكنيد و فقط مرتب توالت‌رفتن را به او يادآور شويد.

۱۱.ترس‌هايش را از بين ببريد: اگر كودكتان از ريختن آب بعد از اجابت‌مزاج مي‌ترسد، به او آموزش دهيد آب براي شستن و پاك‌كردن است و وقتي روي توالت نشسته آسيبي به او نخواهد زد.

۱۲.عصرها او را كنترل كنيد: كودكان در ۳ سالگي تقريبا كنترل ادرار و مدفوع را مي‌آموزند اما باز هم كنترل اين مساله طي شب كار آساني نيست و بيشتر كودكان يا آنقدر هوشيار نيستند كه خود را كنترل كنند يا توانايي برخاستن از خواب را ندارند. شب‌ها كودكتان را پوشك كنيد و براي چند ماه عصرها كه او را مي‌خوابانيد، مراقب كنترل ادرارش باشيد. اگر لباس‌هاي او هنگام بيدارشدن خشك بودند، يعني شب‌ها هم مي?شود خيالتان راحت باشد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۱۴:۱۵ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

 

 • سلام وخسته نباشين من خيلي دودل هستم اگه ميشه زود جوابمو بدين چون بايد تصميم بگيرم اگه امكانش هست جواب به ايميلم ارسال كنين.
  زماني كه دوم دبيرستان بودم ناخوداگاه فهميدم پسر خاله م رو دوست دارم من از بچگي پيشش معذب بودم به هيچكس هيچي نگفتم تا اينكه پيش دانشگاهي كه رسيدم احساس كردم خيلي دلتنگشم ووقتي ميبينمش تمام بدنم ميلرزه.خيلي دلتنگش ميشدم تا اينكه بعد از كنكورم خواهرش اومد بهم گفت كه اون۵ساله كه بهت علاقه داره وخيلي دوست داره واز اين حرفا اما الان شرايط ازدواج نداره واز طرفي خانواده من هم اصلا راضي به شوهر كردنم با هيچكس نبودن واون فقط از من جواب ميخواست من ه عشقش بودم نتونستم مخفي كنم وبه دختر خالم گفتم كه باشه موافقم چند ماه گذشت كه بهم گفت شماره تو ميخواد من مخالفت كردم بعد از كلي اصرار شماره مو از خواهرش گرفت وبراي مدتي باهم حرف ميزديم اما كاملا حدود را رعايت ميكرديم چون من ادم كاملا مذهبي ومقيدي بودم خلاصه بعد از يك سال اومد خواستگاري ومن به مامانم گفتم كه قبلا بهم گفته مامانم عصبي شد وگفت كه بايد فراموشش كني اون وخانوادش خيلي اصرار كردن وواسطه فرستادن اما مامانم مخالف بود و درس خوندن من وخواهر بزرگترم را بهانه ميكرد ومن از همه اين ماجراها بيخبر بودم وهيچ چيزي بمن نميگفتن من شوك بهم وارد شده بود تا يكسال بعدش نميفهميدم زنده ام يا مرده شبا تا صبح كارم گريه بود چون ابروم پيش خانوادم رفته بود دلم براش دتنگ ميشد اما نميخواستم برخلاف ميل خانوادم عمل كنم وباهاش حرف بزنم واونم شماره اي از من نداشت از يك طرف به عشقش بهم مطمين بودم كه تركم نميكنه از حال وروزش هم خبر نداشتم بعد يكسال رفت خواستگاري وعقد كرد بعد يكسال هم ازدواج كرد وبعد يكسال بازنش به مشكل خوره وداره طلاقش ميده بعد سه ماه كه بازنش قهر بود بهم پيام داد وگفت فلاني وازم خواست ببخشمش جوابشو ندادم سه چهار بار ديگه با فاصله زماني پيام داد تا يك روز عصباني شدم وبهش گتم دست از سرم برداره ناراحت شد وگفت خانوادش مجبورش كرده بودن ازدواج كنه ومريض شده بود واز اين حرفا منم هم بهش گفتم بخشيدمت اما ديگه نميتونم باهات باشم.من تو فاصله اين سه سال كه عقد كرده بود خواستگاراي خوبي داشتم اما چون هنوز اون فراموش نكرده بودم حاضر به ازدواج نبودم ونميخواستم كسي را با خودم بدبخت كنم اما هيچوقت فراموشش نكردم وبعضي روزا بدجور بي تاب ميشم كه با دعا وگريه كردن پيش خدا خودم را اروم ميكنم داشتم به وضع عادت ميكردم واون داشت كمرنگتر ميشد حتي به بعضي از خواستگارام فك هم ميكردم كه دوباره سر وكلش پيدا شد وهمه چيز ريخت بهم شدم همون ادم بي قرار قبلي.
  الان يك خواستگعر خوب دارم وميخوام باهاش ازدواج كنم اما نميدونم با دلم چكار كنم بنظرتون من الان امادگي ازدواج دارم؟ايا من نميتونم بجز اون با كسي خوشبخت باشم؟اصلا عذر اون ميتونه موجه باشه ومن ميتونم عذرشو بپذيرم؟البته اون ميگه تو زندگيش هميشه باهاش بودم ونتونسته فراموشم كنه اما دليل طلاقش موجه وتقصير از زنشه پس يعني اون به خاطر من طلاق نگرفت.خواهش ميكنم كمكم كنين من بايد چكار كنم؟
   
   
 • Top | #2
  تاريخ عضويتJun 2014
  عنوان كاربرمديريت كل سايت
  نوشته ها1,606
  پسنديده41
  مورد پسند40
   
  خب اول از همه بايد بگم امكان ارسال به ايميل وجود نداره

  ولي در مورد مشكل شما...

  چيزي كه در اين بين وجود داره اون رشته اي بوده كه پاره شده و ايشون ازدواج كرده و زندگي جديدي رو براي خودش تشكيل داده

  و حالا به هر دليلي نتونسته ادامه بده و شما هم اينطور كه مشخصه اون حس و علاقه سابق رو نداريد و وابستگي امروز شما برميگرده

  به خاطرات گذشته كه با ايشون داشتيد ...

  پس چيزي كه الان براي شما مهمه اينه كه بتونيد تكليفتون رو با خودتون مشخص كنيد ...

  حتي اگر تونستيد مشاوره حضوري مراجعه كنيد ولي دوست عزيز اگر در دلتون هنوز هم حسي درباره پسرخالتون هست بايد بهش فكر كنيد

  تا بتونيد به نتيجه اي برسيد حالا يا مثبت يا منفي ....

  ولي اگر مثل قبل نيستيد و سردتر شديد ميتونيد در كنار ايشون به خواستگاراي ديگه ام فكر كنيد كه من فكر ميكنم اين مورد به شما نزديكتره ...

  پس اين عشق با اون عشق روزهاي گذشته خيلي فرق كرده و شما هم بايد با اين ديد به مسايل پيش روتون فكر كنيد

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۱۲:۳۶ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ]
.: Weblog Themes By tibablog :.

درباره وبلاگ

آموزش از طريق مشاوره پيش از ازدواج تا زوج درماني و مشاوره خانواده. راهنمايي و مشاوره تلفني ازدواج و خانواده مركز تهران و جنوب ۰۲۱۸۸۴۱۹۸۳۲ مركز مشاوره شمال و شرق ۰۲۱۲۲۲۴۷۱۰۰ شمال و غرب تهران ۰۲۱۲۲۳۵۴۲۸۲ مشاوره ازدواج و خانواده شامل آموزش مهارت هاي رفتار با همسر آينده خانواده همسر زوج درماني شناسايي فرد مناسب و از همه مهمتر اطمينان پيش از ازدواج از يك انتخاب درست است! عوامل زيادي در اين امر دخيل هستند كه بايد مورد بررسي و دقت نظر هنگام همسريابي و يا حتي دوست يابي قبل ازدواج به آن توجه كرد. رفع دعواي زن و شوهر و فرزندان اعتياد و مشاوره فردي
نويسندگان
لینک دوستان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 4037
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب