مشاوره خانواده ، ازدواج، كودك و نوجوان
مشاوره خانواده ، ازدواج، كودك و نوجوان ۰۲۱۸۸۴۱۹۸۳۲

مقابله با افراد مشكل زا و دخالت ها در خانواده و فاميل

هر كسي با اعضاي خانواده خود داراي مشكلاتي است. اين امر مي تواند ناشي از بد رفتاري و بد خلقي نامادري، رفتار سلطه جويانه پدر، دخالت هاي پسر عمو يا حتي اخلاق بد و بي ادبانه كودك باشد. ولي مهم نيست كه اين مشكل از كجا ناشي مي شود، آنها مي دانند كه چه كاري را بكنند كه بر شما تاثير گذاشته و شما را عصبي و ديوانه كنند.

نكته بد اين است كه، شما نمي توانيد از شر اين افراد به طور كامل رها شويد، اين افراد خانواده شما مي باشند. نكته اميدوار كننده اين مي باشد كه ، يادگيري نحوه برخورد با اين افراد مشكل زا، منافع قابل توجهي در زندگي دارد، و مي تواند در تمامي وضعيت ها مفيد و با ارزش باشد. بنابراين چند نكته وجود دارد كه بايد به خاطر بسپاريد.

آنها شخصيت واقعي خودشان را بروز مي‌دهند

افسانه مربوط به عقرب و قورباغه را به ياد بياوريد. عقرب از قورباغه درخواست مي كند كه او را به آن طرف رودخانه ببرد. قورباغه در مرحله اول از اين كار امتناع مي كند ولي عقرب از از وي درخواست مي كند كه اين كار را بكند و به قورباغه مي گويد كه صدمه اي بهش نمي زند، و قورباغه قبول مي كند. در وسط راه، عقرب قورباغه را نيش مي زند، و هر دو آنها به داخل آب مي افتند و غرق مي شوند، قورباغه از عقرب مي پرسد كه ” چرا اين كار را كردي؟ الان هر دوي ما مي ميريم.”

عقرب جواب مي دهد :” من يك عقرب هستم. طبيعت و ماهيت من اين گونه مي باشد”.

نتيجه اخلاقي داستان اين است كه ، مردم واقعا داراي شخصيت و ماهيت مربوط به خودشان هستند. شما از يك فرد كه داراي اختلال شخصيتي خود شيفتگي است، نمي توانيد انتظار داشته باشيد كه با همدلي و به صورت مهربان كاري را انجام دهد. شما نمي توانيد از عقرب انتظار داشته باشيد كه نيش نزند، هر چند كه اين كار در نهايت منجر به ضرر خودش شود.

اعضاي خانواده داراي مشكل، به دليل عدم توانايي آنها براي واكنش مناسب و پذيرفتن اشتباهي كه دارند، بدنام مي باشند. كار و سر گرمي آنها ، سرزنش كردن افراد ديگر مي باشد، پس يك قورباغه با هوش باشيد. بيش از توانايي آنها ، از آنها انتظار نداشته باشيد، و در اين حالت شما مايوس نمي شويد و صدمه نمي بينيد.

رفتار آنها مربوط به شما نيست

پذيرفتن و عمل به اين توصيه، هنگامي كه با خانواده خود سر و كار داريد ، سخت مي باشد.- هر چيزي شخصي و خصوصي به نظر مي رسد.  ولي واقعيت اين است كه اين امر در مورد خود شما نمي باشد.

دان ميگل ريز چهار نكته را ياد آوري مي كند:

بقيه افراد اين كار را به خاطر شما و با هدف اذيت كردن شما انجام نمي دهند، اين كار آنها به دليل خصوصيات شخصيتي آنها مي باشد. همه افراد با روياهاي خودشان زندگي مي كنند، با ذهن خود زندگي مي كنند، آنها در يك دنياي كاملا جدا ، نسبت به دنيايي كه ما در آن زندگي مي كنيم، هستند.

وي ادامه مي دهد:

اين امر براي شما حس آزادي زيادي را مي دهد هنگامي كه حرف هاي آنها را به خود نگيريد.

تسلط بر اينكه ياد بگيريد حرف ديگران را بخود نگيريد به اندازه يك عمر زمان مي برد اما ارزش آن را دارد. كار خود را با ياد آوري اين نكته به خودتان شروع كنيد كه ، كاري كه مردم در قبال شما انجام داده يا صحبتي كه در مورد شما مي كنند، حاصل و نتيجه شخصيت خودشان است، نه نتيجه اخلاق و شخصيت شما.

در تله احساس گناه نيفتيد.

استفاده از احساس گناه، يكي از حالت هاي سوء استفاده عاطفي مي باشد، كه هدف آن كنترل افراد ديگر ، از طريق دخالت و سوء استفاده از احساسات آنها مي باشد.

آنچه كه اعضاي مشكل زاي خانواده بخوبي انجام مي دهند اينست كه در شما احساس گناه ايجاد كنند در مورد چيزي كه انجام داده ايد يا حتي نداده ايد. اين بدان مفهوم است كه شما كاري كه انها مي خواهند انجام نمي دهيد بنابراين فردي نيستيد كه آنها مي خواهند، يا به خانواده اهميت نمي دهيد. دچار اين مشكل نشويد. اگر احساس كنيد كه داريد در دام احساس گناه مي افتيد، به آرامي به آنها بگوييد كه شما از اينكه ديگران در احساسات شما دخالت كرده و سوء استفاده كنند، خوشحال نمي شويد و اينكار و اين حالت را از طرف بقيه تحمل نخواهيد كرد. كساني كه دخالت مي كنند ، افرادي هستند كه از حقه هاي كثيفي استفاده مي كنند. بنابراين افرادي هستند كه دفع  مي شوند و بايد از آنها فاصله بگيريد.

اگر آنها به ايجاد اين احساس گناه ادامه مي دهند، بار ديگر عصباني شويد و به آنها بگويد كه شما نمي توانيد درخواست آنها را در اين موقع انجام دهيد، اينكه نياز داريد كه آنها به تصميمات شما احترام بگذارند.

به دنبال نكات مثبت باشيد

به دلايلي، ما توجه بيشتري بر رفتار اعضاي خانواده كه داراي مشكل هستند، در مقابل اشخاصي كه دوست داريم و مدت زيادي با آنها هستيم داريم، و ما بخش زيادي از زمان خود را براي يادگيري دلايلي كه مردم ما را دوست دارند، صرف مي كنيم، در صورتي كه پاسخي وجود داشته باشد كه مي تواند احتمالا قانع كننده باشد. به عبارت ديگر، ما از نكات مثبت چشم پوشي كرده، و فقط به موارد منفي مي پردازيم.

واقعيت اين است كه ، حتي پر حادثه ترين دورهمي خانوادگي نمي تواند در حالت كلي بد باشد. همانند وسوسه و اغواء مربوط به قرار گرفتن در يك وضعيتي كه به عنوان قرباني قرار بگيريم. به افراد ديگر اجازه ندهيد كه حالت و وضعيت شما را بدتر بكنند، و تجربيات مثبتي كه شما با خانواده تان داشتيد، را تحت تاثير قرار داده و كم ارزش نشان دهد. همانطور كه قانون جذب كردن بيان مي دارد كه ، ” شما زندگي خود را غرق و مشغول در مواردي مي كنيد كه بر آن تمركز داريد”. پس توجه خود را به طرف خورشيد و افكار مثبت سوق دهيد.

داراي ارتباط مستقيم، آرام و قاطعانه باشيد

اگر تصميم داريد كه با فرد مشكل زاي خانواده مقابله كنيد، با خودتان صادق و شفاف باشيد. در مورد حقايق شك كنيد و بر عبارت “من” تمركز كنيد (براي مثال ،”حس مي كنم حرف هاي من اصلا اهميت ندارد وقتي مدام در كارهاي من دخالت مي كني ” يا ” من از اينكه در مورد زندگي من تصميم بگيريد ، خوشم نمي آيد”).

به ياد بياوريد كه : افراد دخالت كننده ، از روي تلقين آنها شناخته نمي شوند. آنها سعي مي كنند تا شما را سردرگم و گيج كنند، حالت تهاجمي و اهانت آميز به خود بگيريد، يا نقش قرباني را در نظر بگيريد –يك استتار و فريب دادن مشهور كه به عنوان پوست دوم ( شخصيت پنهان) آن‌ها مي باشد. آرام باشيد، مودب باشيد ولي حالت مثبت و قاطع داشته باشيد. به آنها اجازه ندهيد كه با زور شما را وادار به تسليم بكنند.  هدف شما اين است كه در مورد احساس خود صميمي و صادقانه باشيد،  و مشخص كنيد كه شما برخي رفتارهاي خاص را تحمل نخواهيد كرد.

 

منبع: com.مشاوره-خانواده


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۷ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۰۷:۳۰ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]
[​IMG] با شروع فصل پاييز و بهتر شدن آب و هوا در كيش اين جزيره رويايي ميتواند گزينه مناسبي براي سفر با ماشين شخصي باشد شروع فصل سرما در سراسر ايران و هواي بهاري جزيره كيش خود انگيزه اي براي سفر به كيش است البته سفر به كيش با هواپيما نيز گزينه اي ديگري است كه اغلب مسافرين به دليل گراني بليط و به صرفه نبودن آن ممكن است از سفر به كيش منصرف شوند.اما در اين ميان سفر به كيش با خودروي شخصي بهترين گزينه هست چرا كه علاوه بر اقتصادي بودن شما ميتوانيدبا خودروي شخصي تان به راحتي و با آرامش هر نقطه اي از جزيره كيش را كه بخواهيد، ببينيد و از سفر خود لذت بيشتري ببريد. اگر دوست داريد كه مناظر دريايي و كوهستاني تماشايي را در جاده ببينيد، صبح از بندرعباس راهي بندر چارك شويد تا بتوانيد چشم انداز سحرآميز و رويايي غروب آفتاب را نيز در لنديگراف تماشا كنيد. ​
تنها راه رسيدن به جزيره كيش از طريق مبادي دريايي از جمله بندر چارك كه مناسب ترين و بهترين بندر براي رسيدن به كيش هست چراكه به دليل پرتردد بودن در هر ساعت از شبانه روز داراي شناورهايي در مسير چارك به كيش و بالعكس كيش به چارك مي باشد و از بندرعباس تقريبا 291 كيلومتر مسافت تا بندر چارك راه است.
نزديك ترين بندر به كيش بندر چارك ميباشد كه هر روز در ساعت هاي متفاوت شناورهاي براي مسير كيش به چارك يا چارك به كيش قرار داده اند براي اطلاع از ساعت هاي شناور به كانال تلگرام بندر چارك مراجعه نماييد.
charakkish@
اطلاعات بندر گاه :
بندر چارك :07644280544
جزيره كيش:07644422300
در اين جزيره اقامتگاه هاي مناسب زيادي شامل 50 هتل و مركز اقامتي وجود دارد، پس نگران محل اقامت خود نباشيد. همه ساله با هماهنگي سازمان منطقه آزاد كيش، همه ي امكانات براي استقبال هرچه بهتر از مسافرين فراهم مي گردد تا بتوانيد با آرامش خيال به سفر برويد.
شايد براي خيلي ها سوال باشد امكان اجاره سوئيت در كيش يا اجاره آپارتمان در كيش وجود دارديا خير
بله اين امكان وجود دارد
به دليل گراني هتل ها و مقرون به صرفه بودن اجاره ويلا در كيش معمولا يكي از گزينه هاي خوب براي اقامت مسافرين عزيز هست و گذشته از اقتصادي بودن به دليل داشتن امكاناتي مانند آشپز خانه و بزرگ بودن واحد ها همواره مورد محبوبيت مسافرين بوده است
پس دست به كار شويد و از همين الان يه برنامه ريزي براي سفر به كيش انجام دهيد.
 

موضوعات مشابه


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۷ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۰۵:۰۶ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

فراز جنسي يا ميل جنسي بالا

به مدت زماني از طول زندگي انسان كه در آن ميل و ظرفيت شهواني و شدت ارگاسم در بالاترين اندازه خود است

فراز جنسي گفته مي‌شود .


فراز جنسي مردان معمولاً در اواخر سنين نوجواني( ۲۰-۱۸سالگي) است

و در اين دوره توان رسيدن به ارگاسم‌هاي متناوب و طول مدت و شدت آن در بالاترين حد قرار دارد.

در حاليكه فراز جنسي و توان رسيدن اوج در خانم‌ها حداقل يك دهه بالاتر يعني در سنين ۴۰-۳۰ سالگي كه به او

ميپيوندد. زنان معمولاً ديرتر با توانايي‌هاي جنسي‌شان آشنا ميشوند.

در هر حال در هر دو جنس تمايلات و مهارتهاي جنسي با افزايش تجربه و اطلاعات فردي

به تدريج پخته‌تر و مؤثرتر خواهد شد.

منبع: تريبون آزاد


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۷ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۰۳:۱۸ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

ليلي و مجنون

بي شك بارها نام ليلي مجنون را شنيده ومي خواهيد بدانيد داستان دلدادگي اين دو چيست كه اينقدر بر سر زبان هاست وحتي ضرب المثل كوي وبرزن شده است . مي خواهم خيلي خلاصه داستان را بيان كنم هر چند شما دوستان عزيز استاد ماييد . اميدوارم طوري بيان كنم كه در اخر معلوم شود ليلي زن بود يا مرد!

ليلي ومجنون نام يكي از منظومه هاي نظا مي گنجوي شاعر بزرگ ايران است . ليلي دختري زيبا از قبيله عامريان بود و مجنون پسري زيبا از ديار عرب . نام اصلي او قيس بود و بعد از آشنايي با ليلي او را مجنون يعني ديوانه خواندند چرا كه او ديوانه بار دور كوه نجد كه قبيله ليلي در آنجا بود طواف مي كرد. قيس با ليلي در راه مكتب آشنا شد و اين دو شيفته يكديگر شدند. ابتدا عشقشان مخفي بود اما از آنجا كه قصه دل را نمي توان مخفي نگاه داشت ،رسواي عالم شدند قصه دلدادگي ان دو به همه جا رسيد .

پدر ليلي مردي بود مشهور و ثروتمند و چون بعضي از(( رجال امروزي!)) حاضر نبود دخترك زيباي خود را به فرد بي سر و پايي چون قيس دهد كه تنها سرمايه اش يك دل عاشق بودو بس . پدر مجنون به خواستگاري ليلي رفت اما نه تنها پدر ليلي بلكه همه قبيله عامريان با اين وصلت مخالفت كردند مجنون چون جواب رد شنيد زاري ها و گريه ها كرد ولي دست بردار نبود قبيله ليلي قصد آزار او را كردند و او گريخت .مجنون حتي شخصي به نام نوفل را به خواستگاري ليلي فرستاد اما سودي نداشت . بعدها ليلي را به مردي از قبيله بني اسد دادند البته بر خلاف ميل ليلي، نام اين مرد ابن سلام بود عروسي مفصلي بر گزار شد پدر ليلي از خوشحالي سكه هاي زيادي بين حاضران تقسيم كرد در اولين شب زفاف ابن سلام سيلي محكمي از ليلي نوش جان كرد .
مردي خبر اين ازدواج را به مجنون رسانيد و خود بهتر ميدانيد در ان موقع چه حالي به مجنون عاشق و بي دل دست داد ، غم مرگ پدر نيز پس از چندي به آن اضافه شد . ليلي نيز دل خوشي از ابن سلام نداشت و به زور با او سر مي كرد تا اينكه ابن سلام بيمار شد وپس از مدتي جان سپرد و ليلي در مرگ جان سوز او به سوگ نشست!! . اين خبر را به مجنون رساندند ، مجنون دو تا پا داشت دو تاي ديگر هم غرض گرفت و به ديدار ليلي شتافت شايد مي خواست شريك غم ليلي پدرش باشد !
سرتان را درد نياورم اين دو مدتي در كنار هم بودند واز عشق هم بهره ها بردند ولي افسوس كه ديري نپاييد كه چراغ عمر ليلي زيبا روي خاموش شد و مجنون تنهاي تنها شد . قبر ليلي را از مجنون مخفي ساختند ولي مجنون از خدا خواست او را به ليلي برساند و گفت اينقدر مي گردم واينقدر خاكها را مي بويم تا بوي ليلي را حس كنم و چنين كرد تا قبر دلداده خود را يافت . مجنون بر سر قبر ليلي انچنان گريه و زاري كرد تا به او پيوست و او را در كنار ليلي دفن كردند و اين دو دلداده عاشق بار ديگر در كنار هم آرميدند . بايد گفت صد احسنت به اين عشق . اما نتايج اين عشق براي عاشقان : 1-عزيزان مواظب باشيد در راه مدرسه ، دانشگاه و.. عاشق نشويد و اگر شديد چون ليلي و مجنون شويد 2- حال كه عاشق شديد بدانيد عشق مخفي كردني نيست پس شهره آفاقيد 3- در راه عشق خود استوار و صبور باشيد حتي از خويشان معشوقه خود نترسيد 4- هرگز تن به از دواج كسي كه دوستش نداريد ،ندهيد
5- در راه عشق بايد رنج ها و سختي ها بكشيد(( كه عشق آ سان نمود اول ولي افتاد مشكل ها)) آه چه غرقاب مهيبي است عشق مهلكه پر ز نهيبي است عشق غمزه خوبان دل عالم شكست شير دل است آن كه از اين غمزه رست زندگي عشق عجب زندگي است زنده كه عاشق نبود زنده نيست
 • نتيجه اخلاقي : «سخت‌ترين كار دنيا اينه كه بخواي با كسي بحث كني كه از اول به خودش قول داده: "هيچي نفهمه"... !»

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۷ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۰۱:۴۹ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

زودانزالي

سلام
من پسري 24 ساله هستم و تو نوجووني خودارضايي ميكردم و دچار زود انزالي شدم بعد ازدواج متوجه شدم كه تايم دخول من بيشتر از دو دقيقه نميتونه باشه. روش هاي مختلفي روامتحان كردم براي بهتر شدن اوضاع، اسپري تاخيري تاثير چنداني نداشت و كاندوم هاي تاخيري هم همچنين. خداروشكر تونستم با روش چندبار ارضاع شدن رابطم رو بهتر بكنم و خانمم روهم راضي نگه دارم به اين صورت كه مرتبه اول بعد معاشقه ، بدون دخول يك مرتبه ارضاع ميشم و بعد اون دخول رو انجام ميدم و ده دقيقه ميتونم رابطه داشته باشم و همزمان ارضا بشيم ولي با اين وجود خيلي برام دلچسب نيست . من و خانمم هردو گرم مزاجيم و درطول هفته مگر مشكلي باشه و يا مهمان بياد كه رابطه نداشته باشيم.
من دوست دارم كه حداقل ماهي يك بار كه شب هاي خاصي هستش و با امادگي ميخوايم رابطه برقرار كنيم يكبار انزال داشته باشم و رابطم طولاني باشه چون لذت مرتبه اول خيلي بالاتره و اصلا قابل مقايسه با مرتبه دوم و سوم نيست.
ميخواستم راهنماييم ك
نيد آيا اسپري واقعا قويي يا قرص بدون ضرري هستش كه بتونم در طول ماه يكبار استفاده كنم ؟


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۷ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۰۰:۲۴ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

چگونه از كودكان خود در فضاي مجازي طي شش مرحله محافظت كنيم

اينترنت بخشي از زندگي روزمره شده است و تصور كردن زندگي بدون آن براي كودكان بسيار سخت است. علاوه بر بازي كردن، كودكان براي درس و برقراري تماس با دوستان خود نيز به اينترنت متكي هستند. والدين ممكن است در آرزوي محدود كردن ميزان استفاده از فضاي مجازي براي اعضاي كوچك خانواده باشند اما به يكباره محروم كردن آنها از دنياي اتصال و ارتباط نيز غيرعادلانه است.

در صورتي كه به دلايلي صحيح از اينترنت استفاده مي شود پس دسترسي داشتن به آن ممكن است داراي فوايدي براي كودكان باشند. اما، خطراتي وجود دارد كه والدين بايد از آن آگاه باشند. همچنين، با وجود تهديد بدافزار و ويروس هاي كامپيوتري كودكان مستعد زورگويي (قلدري) هاي سايبري و مسائل غيراخلاقي خواهند بود.

مراحل زير به شما اطمينان مي دهد كه اعضاي كوچكتر خانواده عادات اينترنتي خوبي را ايجاد مي كنند و در فضاي مجازي ايمن مي مانند.

مطالب مرتبط:

هشت دليل اعتياد نوجوان به بازي هاي آنلاين

بررسي خشونت در بازيهاي ويدئويي و آنلاين كودك و نوجوان

۱) درباره ريسك ها و خطرات گفتگو كنيد.

اگر كودكان شما به اندازه كافي در استفاده از تكنولوژي و اينترنت كهنه كار هستند پس به قدر كافي بالغ هستند كه  بتوان درباره خطرات رسانه اي با آنها گفتگو كرد. شما نه بايد كودكان را بترسانيد و نه خيلي رك باشيد بلكه طوري صحبت كنيد كه آنها خطرات حتمي جرم سايبري و سوءاستفاده هاي غيراخلاقي درك كنند. ايجاد ارتباطي باز در زمينه اينترنت بدان معناست كه همه اعضاي خانواده لزوم ايجاد يك نگرشي سالم در استفاده از آن را درك كنند.

۲) محدوديت ها را وضع كنيد.

وضع كردن محدوديت هاي استفاده از اينترنت و تكنولوژي داراي فوايد زيادي براي كودكان و خانواده ها است. در سنين خيلي پايين موانع بايد شما اعمال محدوديت هايي در استفاده از هر گونه رسانه اجتماعي و ارتباط با دوستان باشد. همانطور كه كودكان بزرگ مي شوند بايد به آنها آزادي بيشتري داده شود اما اين ايده خوبي براي محدود كردن ميزان زماني است كه آنها مي توانند صرف فضاي مجازي و سايت هاي قابل دسترسي كنند. محدوديت هاي سني در بازي ها بايد اعمال شود. ممنوعيت استفاده از گوشي هاي هوشمند، تبلت ها و ديگر تكنولوژي ها در موقع صرف غذا مي تواند موجب تعامل خانواده با يكديگر شود.

۳) نظارت هاي والديني را تحميل كنيد.

عصر ديجيتال، دنيا را براي كودكان گسترش داده است، اما مواردي وجود دارد كه آنها نبايد ببينند. كنترل گري هاي والديني بايد در جهت شبكه هاي پهن باند و سيار موجود در دستگاه هاي شخصي يا موتورهاي جستجو به كار برده شود. اين كارها بايدبراي جلوگيري كردن ازدسترسي به محيط هاي نامناسب با سن كودكان،خريدن اپليكيشن ها و تغيير پسوردها و شرايط خصوصي اعمال مي شود. مطالعات اخير نشان مي دهند كه شمار بالايي از كودكان فيلم هاي پورن و ديگر مضمون هاي بزرگسالي در فضاي مجازي را پيش از رسيدن به سن دوازده سالگي ديده اند و كنترل گري هاي والدين ابزار مؤثري براي پيشگيري از بروز خطرات اين موارد است.

۴) با يكديگر در دنياي مجازي جستجو كنيد.

اينترنت يك منبع خارق العاده و غني براي آموزش است و كودكان بايد در راستاي استفاده از آن براي تحقيق ترغيب شوند. بازي هاي آموزشي و اپليكيشن ها مي توانند يادگيري را جالب سازند. گذران زمان در اينترنت با كودكان خود بدان معناست كه آنها بتوانند پتانسيل آن را به روش هايي كنترل شده و امن كشف كنند. اعضاي كوچكتر خانواده مهارت هاي اساسي فناوري اطلاعات را پرورش مي دهند اگر آنها نحوه استفاده از كامپيوترها و ديگر دستگاههاي شخصي براي دسترسي به راهنماها و اكانت هاي ايميل را مشاهده كنند.

۵) آگاهي از زورگيري سايبري را بالا ببريد.

رسانه هاي اجتماعي و اينترنت روش تجربه كردن مزاحمت و زورگويي در كودكان را تغيير داده است اما آن هنوز هم مي توانند اثري مخرب داشته باشد. زورگيري سايبري مي تواند از طريق ايميل، پايگاه هاي بازي، نوشته ها و در شبكه هاي اجتماعي اتفاق بيفتد. ايند مسئله مي تواند شامل اشكال زيادي از جمله آزار، تهديدها و ارعاب و در معرض عام قرار دادن اطلاعات شخصي افراد ديگر باشد. اگر كودك شما يك قرباني است در مورد زورگيري سايبري مكالماتي آزاد و صريح با او داشته باشيد و آنها را به گفتگو با خود شما ترغيب كنيد. به اشتراك گذاشتن بسيار زياد اطلاعات شخصي در فضاي مجازي مي تواند منجر به دستكاري و مبادرت ديگران به تجاوز به حريم خصوصي شود.

۶) خطرات دوست يابي در فضاي مجازي را برجسته كنيد.

از آنجايي كه كودكان موجوداتي پاك هستند گمان مي برند افرادي كه با آنها در صفحات مجازي ملاقات مي كنند همان افرادي هستند كه در چت ها وانمود مي كنند. چت روم ها وجمع هاي گفتگو مي توانند جاهاي خطرناكي باشند علاوه بر اين كه تحقيقات نشان مي دهند كه آنها عرصه هاي شكار توسط متجاوزان كودكان و افراد صدمه زننده به آنها است. بعد، در موارد افراطي، كودكان توسط  افرادي كه آنها را دعوت به ملاقات در خفا مي كنند اغفال مي شوند. براي كودكان برقراري ارتباط با دوستان مدرسه خود در فضاي مجازي خوب و نوعي سرگرمي است اما به آنها خطرات بالقوه دوست شدن با غريبه ها در دنياي مجازي را هشدار دهيد.

پيشرفت تكنولوژي بدان معناست كه كودكان بايد به زندگي در دنياي اتصال عادت كنند. اگر والدين در نحوه استفاده سالم و ايمن از اينترنت به آنها آموزش دهند جايي براي انكار نياز دسترسي به آن باقي نمي ماند.

منبع:فارس پاتوق


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۷ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۵۹:۰۲ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

سوال شده 1 روز قبل در روانشناسي كودك و نوجوان توسط بي نام

سلام خسته نباشيد.ديشب منو وهمسرم رابطه برقراركرديم .پسر 9 ساله من تو اتاق ديكه خواب بود.در اتاق باز بود ماهم چون بك اتاق داريم داخل هال ميخوابيم.بعد از برفراري رابطه كه تقريبا 20دقبقه طول كشيد پسرم باباشو صدازد كه خوابم نميبره.منو و همسرم شوكه شديم.كل ديشب رو نخوابيدم.از پسرم زير زبونشو با هزار تا ترفندكشيدم فهميدم كه ديده.اما چون نميدونستم چطوري برخورد كنم باهاش گفتم فردا باهم صحبت ميكنيم.حالا چيكاركنم ساعت 2 از مدرسه مياد.خواهش ميكنم كمكم كنيد افسرده شدم

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۷ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۵۷:۲۸ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

در مقابل رفتارهاي منفي كودك توجهي نكنيد: رفتارهاي آزار دهنده كودك كه موجب خشم والدين مي شود.

ازجمله : فرمان نبردن از دستورات والدين  و رفتارهاي خشن انجام مي دهند .

كه مهم ترين اين رفتار خراب كردن وسايل شخصي مخصوصا اسباب بازي مي باشد.

از ديگر رفتارهاي آزار دهنده كودك غر زدن ، حرف بد زدن ، پرتاب كردن آب دهان ، جويدن ناخن و كتك

زدن مي باشد كه اگر كنترل نشود باعث ايجاد رفتاري مشكل در آينده مي شود.

در صورت اعتنا نكردن به كودك نسبت به رفتار غلط او به وسيله پدر و مادر كه در اين گونه موارد از كودكان بخواهند.

درخواستش را به آرامي بگويد و در صورت موفق شدن كودك او را تشويق كنند.

شماره هاي تماس 01

وقتي كه كودك متوجه رفتار غلط خود مي شود و به او پايان مي دهد .

اگر چه پدر و مادر از او عصباني هستند.

ولي نبايد تنبيهاتي مثل نگاه نكردن به كودك ، دور شدن از او ، با بي توجهي كردن به رفتار او بدون فاصله پايان دهند.رفتارهاي منفي كودك

 

منبع: com.مركزمشاوره


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۷ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۵۶:۰۳ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

موعد ازدواج زماني مي رسد كه زمينه هاي آن فراهم باشد. اين زمينه هاي ازدواج مي تواند بلوغ فكري، بلوغ جنسي و يا رسيدن به تفكري خوب براي اداره زندگي توسط دختران و غير از مسائل ذكر شده داشتن زمينه هاي اقتصادي، داشتن هدف و همچنين يافتن همسر مناسب ار لحاظ فكري براي پسران باشد بنابراين هرزمان كه اين شرايط محيا باشد، آن زمان، زمان ازدواج است.

براي كسب اطلاعات بيشتر به سايت مشاوره ازدواج رجوع كنيد

منبع:مركزمشاوره ستاره ايرانيان


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۷ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۵۴:۲۶ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]
تفكر سالم براي كودكان كوچكتر

 

** براي كودكان بزرگترو نوجوانان، تفكر واقع گرايانه براي نوجوانان  را ملاحظه كنيد.

به طور كلي كودكان نگران ، متفاوت از ديگر كودكان فكر ميكنند. براي مثال انها ميتوانند به راحتي 101 راه براي اشتباه انجام دادن كارها پيدا كنند. همچنين انها تمايل دارند تا دنيا را تهديد اميزترو خطرناكتر ببينند. اگر يك پدر يا مادر، دير به خانه بيايد، يك كودك مضطرب ممكن است فكر كند كه “مامان تصادف كرده!”. چيزي كه كودك شما به خودش ميگويد ” گفتگو با خود” ناميده ميشود. كودكان مضطرب تمايل به گفتگوبا خود منفي و مضطرب دارند. برخي مثالها شامل:

 • من در امتحان رد ميشوم.
 • چي ميشه اگه من نتونم اين كار رو انجام بدم.
 • هيچ چيزي به خوبي كار نميكنه.
 • آنها مرا دوست ندارند.
 • من احمقم.
 • من مريض ميشم و ميميرم.
 • اون سگ ميخاد منو گاز بگيره.

تشخيص گفتگو با خود  براي كودكان مهم است ، زيرا افكار مضطرب منجر به احساس اضطراب ميشود كه باعث رفتار نارحت ميشود. براي مثال:

موقعيت= روز اول مدرسه

 

افكار مضطرب:

افكار:

 

وقتيكه من در مدرسه هستم يه اتفاق بد براي مادرم مي افتد!

 

احساسات :

 

ترس اضطراب نگراني

 

رفتار:

 

نرفتن به مدرسه

اوقات تلخي

گريه

روش ديگر

افكار مفيد:

افكار:

 

روز اول مدرسه خيلي راحت است و من برخي از دوستانم را دوباره ميبينم!

 

احساسات :

 

هيجان زده

پرانرژي

شاد

 

رفتار:

 

با لبخند به مدرسه ميرود و به دوستانش سلام ميكند.

بنابراين، مرحله اول اين است كه كودك توجه به گفتگو با خودهايش را شروع كند مخصوصن افكار مضطرب!

چطور اين كار را انجام دهيم!

مرحله اول: به كودكان كوچكتر درباره افكار يا “گفتگو با خود” اموزش دهيد.

 • افكار لغاتي هستند كه ما به خودمان بدون بلند صحبت كردن ميگوييم(گفتگو با خود)
 • ما هر ساعت از روز افكار بسياري داريم.
 • افكار خصوصي هستند- ديگران نمي دانند كه ما به چه چيزي فكر ميكنيم مگر اينكه ما به انها بگوييم.
 • مردم ميتوانند افكار متفاوت درباره يك موضوع مشابه داشته باشند.مشاوره كودكان

در اينجا مثالي در مورد چگونگي توضيح افكار داده ميشود:

 

·                    ” همه ما افكاري درمورد موضوعات داريم. افكار لغاتي هستند كه ما به خودمان بدون بلند صحبت كردن ميگوييم. ديگران نمي دانند كه ما به چه چيزي فكر ميكنيم مگر اينكه ما به انها بگوييم. به اين دليل كه ما در تمام اوقات افكاري داريم، معمولن به انها توجه نميكنيم.انها به طور خودكار پيش ما مي ايند. بيا  امتحان كنيم و افكارمان را كند و به انها توجه كنيم.”

 

 

 

فعاليت من به چه چيزي فكر ميكنم؟ ميتواند به اين توضيح كمك كند. شما همچنين ميتوانيد از كتابهاي تصويري يا فيلم براي اموزش به كودكتان درباره افكار استفاده كنيد. براي مثال به تصوير يك شخصيت اشاره كنيد و بگوييد”در تعجبم كه او به چه چيزي فكر ميكند؟”

به خاطرداشته باشيد كه ، ممكن است براي كودكان درك اين مفهموم كه فكر چيست مشكل باشد وبويژه بيان اختلاف بين افكار و احساسات. براي مثال كودك شما ممكن است بگويد كه فكرش اين است كه ” ترسيده ام” ( كه در واقع يك احساس است) در مقابل ” اين صداي يك دزد است كه درحال شكستن پنجره براي وارد شدن است( كه اين يك فكر واقعي است). آشكار كردن افكار موجود در پس احساسات مهم است. براي مثال “چه چيزي شما را ترسانده؟ تو فكر ميكني كه اين صدا ممكن است چه باشد؟

 

نكات:

يك روش براي توصيف اختلاف بين فكرو احساس به كودكان اين است كه توضيح دهيم كه فكر از ذهن مي ايد واحساس از قلب .

مرحله2 : به كودك براي شناسايي افكار( يا گفتگو با خود)  كه منجر به احساس اضطراب ميشود كمك كنيد .

اغلب ما از اينكه درباره چه چيزي صحبت ميكنيم آگاه نيستيم . اين زمان ميبرد تا افكار خاص خود را تعيين كنيم.

سوالات براي پرسيدن، به منظور كمك به كودك براي شناسايي افكار مضطرب يا نگران شامل اين سوالات هستند:

چه چيزي احساس ترس در تو ميشود؟ تو نگراني كه  چه اتفاقي بيفتد؟ انتظار داري تا چه چيز بدي در اين موقعيت رخ دهد؟

براي كودكان كوچكتر، اين ميتواند به اندازه اي باشد كه شما ميتوانيد پيشرفت كنيد. تنها شناسايي افكار انها يك قدم بزرگ در يك برنامه طولاني مدت براي كمك به مبارزه با اضطراب است. يك روش براي متقاعد كردن او به ادامه توجه به افكار مضطرب، استفاده از يك علامت توقف واقعي به عنوان يك ياد اور  براي” توقف و توجه ” است.

به كودكتان يادآوري كنيد كه تنها  اين كه او اينطور فكر ميكند، به معني واقعي بودن اين مسئله نيست! براي مثال، تنها به اين دليل كه او فكر ميكند در آسانسور گير خواهد كرد،  به اين معني نيست كه حتمن اتفاق مي افتد(اگر چه اين اتفاق ممكن است واقعن ترسناك باشد).

 

درحاليكه كودكان معمولن ميتوانند افكار همراه با احساس اضطراب را توصيف كنند، در برخي موارد كودكان نميتوانند افكار مضطرب را شناسايي كنند، مخصوصن  بچه هاي خيلي كوچك يا انهايي كه زياد پرحرف نيستند. در هرسني ممكن است اضطراب ،قبل از وجود داشتن افكار درباره يك موقعيت حاضر شوند. اگر شما و كودكتان افكار مضطرب را شناسايي نكنيد، بهتر است بيش از حد به كودكتان در اين باره فشار نياوريد. با پيشنهاد دادن بيش از اندازه، شما ممكن است در جاييكه قبلن اضطرابي نبوده، نگراني ايجاد كنيد. درعوض مراقب باشيد تا ببينيد آيا كودك شما در آينده از افكار مضطرب ياد ميكند. رويكردهاي ديگر براي مديريت اضطراب ، حتي وقتيكه افكار مضطرب شناسايي نشوند كار ميكنند.

(درك مفاهيم زير ممكن است براي كودكان كوچكتر بسيار مشكل باشد)

مرحله 3: به انها بياموزيد كه چيزي كه فكر ميكنيم روي احساس ما اثر ميگذارد.

وقتيكه ما انتظار داريم چيز بدي اتفاق بيفتد، ما احساس اضطراب ميكنيم.

چيزي كه ما فكر ميكنيم روي اينكه ما چه احساسي داريم موثر است (يا احساسات مارا كنترل ميكند).

براي مثال، تصوركنيد شما درحال قدم زدن هستيد و يك سگ را ميبينيد. اگر فكركنيد كه اين سگ با مزه است، شما احساس آرامش ميكنيد.با اينحال اگر فكر كنيد كه اين سگ شما را گاز خواهد گرفت، شما احساس ترس خواهيد كرد. از نوشته افكار           احساس براي كمك به توضيح اين نظربه كودكتان استفاده كنيد.

 

مرحله 4: تغيير افكار غير مفيد به افكار مفيد

ابتدا، اختلاف بين فكر مفيد و غير مفيد را توضيح دهيد.

 

 

 

روزانه هزاران فكردر سر ما ميگذرند. برخي از اين افكار مفيد و برخي ديگر غير مفيد هستند. يك فكر مفيد به ما احساس اطمينان ، شادي و شجاعت ميدهد. يك فكر غير مفيد مارا نارحت وعصبي ميكند. شما ميتوانيد درباره برخي افكار مفيد و غير مفيد فكر كنيد؟

 

وقتيكه كودك شما توانست اختلاف بين افكار مفيد و غير مفيد را تشخيص دهد،ازاو بخواهيد تا بودن دريك سناريو خاص را تصور كند. خوب است كه اين سناريو كمي نامشخص  باشد. بپرسيد: يك فكر غير مفيد كه شما ميتواني داشته باشي چيست؟ يك فكر مفيد چيست؟ براي مثال،

 

موقعيت افكار غير مفيد افكار مفيد
يك گروه از بچه ها به او نگاه ميكنند و ميخندند انها به من ميخندند. من به نظراحمق مي ايم. انها احتمالن به يك چيز خنده دار ميخندند، من فقط درحال قدم زدن هستم. من به درستي نميدانم انها به چه چيزي مي خندند.
دعوت نشدن به تولد اون منو دوست نداره،شرط ميبندم كه من در كلاس تنها كسي هستم كه به مهماني دعوت نشده. احتمالن انها فراموش كردن،يا شايد فقط يك مهماني كوچك بوده،من دوستان خوب ديگري هم دارم.
گرفتن نمره پايين در يك امتحان من هيچ وقت نمي توانم درست هجي كنم. من تمام تلاشم را كردم. اين فقط يك نمره است من براي امتحان بعدي بيشتر تلاش ميكنم.

 

وقتيكه كودك شما با افكار مفيد روبرو ميشود، به راهنماي  توسعه و استفاده از كارتهاي مقابله مراجعه كنيد تا به كودك خود براي ايجاد، نوشتن و به خاطر اوردن برخي از اين افكار مفيد كمك كنيد!

كمك به كودك براي شناسايي افكار غير مفيد و توليد افكار مفيد، بسيار موثر است. همزمان، تفكرات و احساسات مضطرب طبيعي هستند..برقراري ارتباطي كه شما و كودكتان بتوانيد افكار و احساسات مضطرب را بپذيريد ، مهم است.انها احمقانه نيستند. انها تنها يك روش فكر كردن واحساس كردن هستندو روشهاي بسيار ديگري براي فكر كردن و احساس كردن وجود دارند.

مرحله 5: طرح STOP را به كودكان بزرگتر معرفي كنيد

1: به علامتهاي اضطراب توجه كنيد   (= S)

2: به افكار مضطرب توجه كنيد (= T)

3 : درباره ديگر افكار مفيد فكر كنيد(= O)

4: او را تحسين كنيد و براي دفعه بعدي برنامه ريزي كنيد (= P)

 

علامت ترس (= S) افكار(= T)  ديگر افكار مفيد (= O) تحسين و برنامه ريزي(= P)
درد شكم

 

تپش قلب

لرزش زانو

ممكن است من استفراغ كنم و مامان براي كمك به من دردسترس نباشد. من ميتوانم بخواهم كه به حمام بروم و نفس آرام بكشم .

 

من ميتوانم آب بخورم.

معلم من مواظب من است ، او به من كمك خواهد كرد

آفرين به تو براي اينكه به خاطر سپردي كه از طرح STOP استفاده كني!

 

دفعه بعدي من به يا دمي اورم كه احساس دست پاچگي خيلي طول نميكشد و اب خوردن مفيد خواهد بود

       

 

اكنون از طرح STOP  همراه با كودكتان استفاده كنيد! شما نياز خواهيد داشت تا چندين نسخه كپي كنيد. ابتدا به همراه كودكتان از روي چارت عمل كنيد. احتمالن شما لازم خواهيد داشت تا اين كار را چندين بار در طول چندين روز انجام دهيد.  وقتيكه كودك شما به خوبي عمل اينكار را ياد گرفت، از او بخواهيد وقتيكه با يك موقعيت ترسناك مواجه ميشود به تنهايي چارت را كامل كند. درنهايت كودك شما به مراحل طرح عادت ميكندو ممكن است حتي نيازي به نوشتن نباشد.

تحسين و جايزه دادن را به ياد داشته باشيد.

 

برچسب ها: تفكر سالم ,تفكر ناسالم ,مشاوره كودكان ,نمودار رشد كودكان ,


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۷ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۵۲:۴۸ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

اگر احساس كمبود محبت در زندگي زناشويي مي كنيم چه بايد كرد

در مرداني كه براي عشق ورزيدن آموزش نديده اند و زناني كه عشقشان را دوست ندارند گاهي اوقات ناتواني مردان در بيان عشق و گاهي اوقات نياز شديد زنان به محبت و علاقه، آفت زندگي مشترك است.

در نهايت به جدايي هاي عاطفي مي انجامد و در نتيجه خيانت!

 • با بيان عشق، همسرتان به شما خيانت نمي كند

خيانت چيزي است كه اگر ما آن را زشت ترين رويداد زندگي زناشويي در نظر نگيريم، حداقل بايد بسيار بد به حساب آيد.

هر رابطه زناشويي داراي دو طرف است و اگر يك طرف مشكل دار شود، تعادل رابطه از بين مي رود و سوء تفاهم بالا مي رود.

نياز شديد برخي از زنان به توجه و عدم توجه برخي از مردان در بيان عشق، نوعي رويداد افراطي است.

اين رويداد در نهايت روابط را از ريل خارج مي كند و نتيجه آن احتمالا موجب تشويق زن براي يافتن منبع ديگري مي شود.

در واقع، يكي از عواملي كه سبب خيانت زنان و برقراري روابط موازي مي شود اين است كه نيازهاي عاطفي و داخلي آن ها برآورده نمي شود.

نيازهايي كه به دليل ناتواني انسان در بيان احساسات دروني اش چنان زياد است كه هيچكس نمي تواند آن را برآورده كند و شكست مي خورد.

در اين مقاله كوتاه، ما درباره نقش نيازهاي عاطفي زنان و نحوه واكنش آنها به خيانت در ازدواج صحبت خواهيم كرد.

از آنجا كه بسياري از زنان نيازهاي عاطفي را به عنوان مهمترين هدف ازدواج و تشكيل يك زندگي مشترك در نظر دارند، عدم رضايت از اين نياز منجر به اختلاف شديد و در نهايت طلاق مي شود.

در حال حاضر، اگر يك مرد درگير با كليشه هاي جنسي باشد او نمي تواند نيازهاي عاطفي و رواني همسرش را برآورده كند.

اگر احساس كمبود محبت در زندگي زناشويي مي كنيم چه بايد كرد

 بخش مهمي از نيازهاي زن باقي مي ماند و وابستگي او به زندگي زناشويي اش از بين مي رود.

در حقيقت، سيستم پدرسالارانه در خيانت هاي زناشويي نيز با ايجاد اين كليشه هاي جنسي موثر است.

اين سيستم مانع از بيان احساسات و عواطف و محكوم كردن احساسات زنانه مي شود.

كليشه هاي جنسيتي به عنوان آموزه هاي دروني كه از لحظه تولد آغاز مي شود، مبناي رفتار و احساسات فرد نسبت به خود و جنس مخالف است.

با قرار دادن فرد در بلوغ و تشكيل يك زندگي مشترك، محدوديت هاي رابطه او با شريك زندگي اش تعيين مي شود.

به اين ترتيب، والدين كه عشق خود را به فرزندان دختر و پسر خود بيان نمي كنند به طور مداوم آنها را تشويق مي كنند تا احساسات خود را سركوب و پنهان كنند.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۷ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۵۱:۱۵ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]
 
 
اتفاقات عجيب و غريب زيست محيطي در تهران

در چند وقت اخير اين قدر اتفاقات عجيب و غريب زيست محيطي در تهران افتاده كه به راحتي مي‌شود گفت تهران كم‌كم دارد به يك باغ وحش بزرگ از حيوانات وحشي تبديل مي‌شود. شايد حتي كسي فكرش را هم نكند كه مردم دوست داشته باشند در خانه‌شان از يك حيوان عجيب و غريب نگه‌داري كنند، اما به آمار و اخبار كه نگاه مي‌كني مي‌بيني كه انگار امروز با يك ماداگاسكار تمام عيار در تهران روبه‌رويي. طبق گفته‌هاي مسئولان بيمارستان دام‌پزشكي تهران گاهي بعضي از مردم با حيوان‌هايي به اين بيمارستان مراجعه مي‌كنند كه حتي براي خود آنها هم تازگي دارد. يكي از پزشكان اين مركز كه دوست نداشت درباره‌اش چيزي گفته شود، مي‌گفت همين چند وقت پيش آقايي مراجعه كرده بود و سوال‌هايي درباره حيوان خانگي‌اش داشت. بعد از كلي بالا و پايين و سوال‌هاي عجيب پرسيدن متوجه شديم او در خانه‌اش از يك ببر نگه‌داري مي‌كند كه اتفاقا به يك بيماري بد مبتلا شده بود، اما تلاش ما براي آوردن آن به بيمارستان با موفقيت روبه‌رو نشد و فرد موردنظر هم فرار كرد.

به همين سادگي. شما هوس مي‌كني از يك ببر يا شير در خانه‌ات نگه‌داري كني و اين كار را هم انجام مي‌دهي، بي‌آن‌كه به خيلي چيزها فكر كني و…

سورپرايز!

واقعا فكرش هم آدم را آزار مي‌دهد. تصور كن براي مهماني به خانه دوستي رفتي و او براي اين‌كه تو را سورپرايز كند، ناگهان از پشت سر يك مار بزرگ پيتون را روي گردنت بيندازد. به احتمال زياد اگر سكته نكني براي يكي دو روزي مثل من منگ خواهي بود. تجربه شخصي بدي كه اميدوارم براي هيچ كدامتان پيش نيايد. درست مثل اين‌كه وسط يكي از جنگل‌هاي بزرگ آفريقا داري راه مي‌روي و چنين موجودي به سمتت حمله‌ور شود. خيلي راحت برايتان بگويم دوست عزيز بعد از انجام چنين شوخي‌هايي با ديگر اطرافيانش كم‌كم باعث رنجش خيلي از آنها شد و بعد هم با همسرش بر سر اين ماجرا به اختلاف رسيد و به خاطر مار عزيزش از همسرش جدا شد‍! از اين دست نمونه‌ها خيلي زياد است. اگر يادتان باشد پنج، شش سال پيش بود كه روزنامه‌ها خبر دادند بچه فردي كه در خانه‌اش از يك شير مراقبت مي‌كرده ناپديد شده و بعدا متوجه شده‌اند كه جناب شير ترتيب بچه بيچاره را داده و وقتي خواستند شير را از خانه مرد ببرند، او با شير عزيزش متواري شده و…

مولوي در تمام تهران…

تا همين چند سال پيش اگر كسي دنبال حيواني اهلي براي نگه‌داري مي‌گشت يا مي‌خواست پرنده‌اي چيزي خريداري كند، سري به بازار مولوي مي‌زد، اما اين روزها مغازه‌هاي پرنده فروشي در جاي جاي شهر خودنمايي مي‌كنند. مغازه‌هايي كه خيلي از آنها در لواي اسم پرنده‌فروشي‌شان به فروش حيوانات ديگر هم مبادرت مي‌كنند. كافي است سري به يكي از آنها بزنيد و سفارش بدهيد. يك روز به صورت كاملا اتفاقي از جلوي يكي از اين مغازه‌ها در خيابان شريعتي رد مي‌شدم كه آكواريومي پشت شيشه توجهم را به خودش جلب كرد. تعدادي مارمولك بزرگ توي اين آكواريوم بودند. وقتي از صاحب مغازه سراغ سمندر لرستاني را گرفتم، باورم نمي‌شد از توي پستويش يك جفت از آنها را برايم بياورد آن هم با قيمت دو ميليون و هفتصد هزار تومان، درست زماني كه خبر قاچاق و خطر انقراض اين موجود روي خبرگزاري‌ها بود. تازه دوست عزيز مي‌گفت اگر تعداد بيشتر هم بخواهم مي‌تواند برايم تهيه كند و تنها به كمي زمان نياز دارد.

شما منو بدهيد، زبل‌خان تهيه مي‌كند

كار به اينجا ختم نمي‌شود. نمي‌دانم چند نفر از شما كارتون زبل‌خان را ديده‌ايد. كارتون محبوب كودكي‌هاي ما كه شخصيتش مي‌گفت: «زبل‌خان اينجا، زبل‌خان اونجا، زبل‌خان همه جا. هر چيزي كه بخواهي كافي است كه دستش را دراز كند و برايت بياورد و…» بعد هم دستش را دراز مي‌كرد و يك شير را مي‌گرفت و از توي جنگل مي‌كشيد بيرون و… حالا حكايت اين فروشندگان حيوانات هم شده حكايت زبل‌خان. كافي است شما سفارش بدهيد و البته هزينه‌ها را كه به گفته آنها خيلي هم زياد نيست تامين كنيد و آنها خواسته شما را تهيه كنند. فكر مي‌كنم قبل از اين‌كه بخواهم اشاره‌اي به قيمت‌ها داشته باشم، بد نيست به يك آمار درباره كشف حيوانات قاچاق شده در تهران نگاهي بيندازيم.

مسئولي اينچنين اعلام كرده است: «براساس آمارها در اين مدت ۱۸ حلقه مار آبي، چهار سمندر لرستاني، ۲۳ سنجاب وحشي، ۴۸ لاك‌پشت بركه‌اي غيربومي، سه لاك‌پشت بومي، دو رأس آهو، ۲۰ بهله انواع پرندگان وحشي، ۲۵۶ قطعه بلبل خرما و طرقه، سه خارپشت، شش قطعه كلاغ گردن بور، شش قطعه هدهد، دو قطعه كبك، چهار قلاده روباه و يك قطعه كلاغ نوك قرمز از قاچاقچيان كشف و ضبط شده است.» آمار تكان‌دهنده‌اي است. اين تنها آمار كشفيات است، حالا فكرش را بكنيد، حداقل سه برابر اين آمار هم كشف نشده است. همين‌طوري است كه مي‌گويم تهران براي خودش شده يك‌پا ماداگاسكار. كارتونش را كه ديده‌ايد؟ خب بگذريم برويم سراغ قيمت‌ها. ميمون بين يك تا سه ميليون تومان. مار از يك ميليون و نيم به بالا. كروكوديل از سه ميليون به بالا. گرگ پنج ميليون تومان. توله ببر يا پلنگ چيزي در حدود هشت ميليون تومان. بچه شير مثل همين‌هايي كه هفت تايش را در تهران پيدا كردند از هشت تا ۱۱ ميليون تومان و…

قوانين چه مي‌گويند؟

مسئولي ديگر گفته اكثر حيوانات كشف شده از بازار خليج آزادگان تهران و برخي مناطق خريد و فروش غيرمجاز در استان تهران و گزارشات مردمي بوده. قطعا محيط زيست استان تهران برابر وظايف قانوني خود با متخلفان و قاچاقچيان حيوانات وحشي به شدت برخورد كرده و ضمن تشكيل پرونده و معرفي آنها به دادگاه نسبت به دريافت ضرر و زيان واردشده نيز اقدام مي‌كنند.

اين صحبت‌ها را كه مي‌شنوي و اتفاقات چند وقت گذشته و پيداشدن اين همه حيوانات وحشي در خيابان را مي‌بيني و گزارشات كشفيات را كنار مشاهداتت مي‌گذاري، به يك سوال بزرگ مي‌رسي. اين‌كه واقعا سازوكار قانوني درباره نگه‌داري از حيوانات وحشي در كشور ما چگونه است؟ آيا قانون به يك نفر اجازه مي‌دهد كه يك حيوان وحشي مثل شير يا مار را در خانه‌اش نگه‌داري كند؟ اگر جواب مثبت است، پس اگر در اين ميان كسي آسيب ببيند، بايد يقه چه ارگاني را گرفت؟ اگر منفي است، پس اين همه حيوان از كجا توي اين شهر آمده‌اند و براي خودشان جولان مي‌دهند؟

مسئولي در اين زمينه مي‌گويد: زماني قاچاق پرندگان مرسوم بود، اما متاسفانه طي سال‌هاي گذشته قاچاق حيوانات چهارپا خصوصا از مرزهاي شرقي كشور افزايش يافته كه در اين خصوص موضوع را به مراجع ذي‌ربط گزارش كرديم.

بررسي‌ها نشان مي‌دهد كه قاچاق گربه‌سانان خيلي مورد توجه قاچاقچيان بوده است. اين در حالي است كه مردم بايد آگاه باشند كه براساس قانون نگه‌داري، حمل‌ونقل و خريد و فروش اين دسته از حيوانات بدون مجوز جرم بوده و قطعا هم فروشنده و هم خريدار به مرجع قضايي معرفي مي‌شود.

خب اين اتفاق خوبي است اگر اجرايي شود، اما ماجراي اتفاقات اطراف ما چيز ديگري مي‌گويد، وقتي حتي تلويزيون هم خانه مردي را در فلان شهر در بخش ويژه خبري‌اش نشان مي‌دهد كه در آن انواع و اقسام مار نگه‌داري مي‌شود يا مرد ديگري كه براي خودش باغ وحشي كوچك درست كرده. برخوردها در اين زمينه ضد و نقيض است و همين ماجرا باعث مي‌شود اين نياز كاملا احساس شود كه بايد در اين زمينه يك بازنگري اساسي قانوني صورت پذيرد.

در حال حاضر براي متخلفان نگه‌داري از حيوانات وحشي قرار مجرميت صادر مي‌شود. اين متخلفان علاوه بر جرم حمل غيرمجاز حيوانات باعث اخلال در نظم عمومي و به نوعي ايجاد هراس در بين مردم نيز شده‌اند. مثلا بر اساس ماده ۷ و بند ج ماده ۱۰ و بند ﻫ ماده ۱۱ از قانون شكار و صيد و ماده ۳۱ آيين نامه اجرايي مذكور و ماده ۶۸۰ قانون مجازات اسلامي، اداره كل حفاظت محيط زيست استان تهران در مرود پرونده بچه شيرها در مرجع قضايي معين از اين متخلفان اعلام جرم نموده است.

مرور اخبار

حتما شما هم اخبار مربوط به پيداشدن حيوانات وحشي در سطح شهر تهران را در چند وقت گذشته شنيده‌ايد و نيازي به روايت كل ماجرا نيست، اما بد نيست يك بار ديگر آنها را با هم مرور كنيم. هفت بچه شير كه به مرور پيدا شدند و دو تاي آنها بر اثر تصادف با خودروها مرده بودند. يك روباه و يك ميمون.

بعد از معاينه بچه شيرهاي زنده معلوم شد كه سه تا از آنها به بيماري مبتلا هستند. شنيده‌ها مي‌گويند قرار است اين سه بچه شير معدوم شوند تا بيماري را به ديگران انتقال ندهند، اما اينجا اين سوال به وجود مي‌آيد كه مگر نمي‌شود اين حيوانات بي‌گناه زبان بسته را درمان كرد كه اين‌گونه قهري مي‌خواهيم با آنها برخورد كنيم، خصوصا اين‌كه همه‌مان به خوبي مي‌دانيم نسل شير ايراني در حال انقراض است و هركدام از اين بچه شيرها مي‌توانند در حفظ آينده اين نسل اتفاق مهمي به شمار بيايند.

گفتني است پس از درج اخبار در اين زمينه فردي كه انتقال دهنده اين حيوانات بوده خود را به سازمان حفاظت محيط زيست معرفي كرده و پس از مراجعه به پارك پرديسان سه قلاده شير ديگر را نيز با خود به آنجا آورده است. هم‌اكنون دو شخصيت حقوقي به مرجع قضايي در خصوص اين پرونده معرفي شدند. يكي شركتي كه ادعا كرده در حال نقل و انتقال اين شيرها بوده و يكي هم باغ‌وحش بابلسر در خصوص فروش غيرقانوني آنها به سيركي در اصفهان، كه گفته مي‌شود در چند شهر ديگر هم فعاليت‌هايي از اين دست داشته است.

اين گونه‌ها مشمول جرايم و قوانين بين‌المللي مي‌شوند؛ اگرچه ما خلأ قانوني در اين خصوص داريم، اما اين بدان‌معنا نيست كه نمي‌توانيم در اين خصوص اعمال قانون كنيم. چرا كه قوانين ديگري در كشور وجود دارد كه از كنار آن مي‌توان با اين دسته از متخلفان برخورد قانوني صورت گيرد. و دوباره و باز به همين نقطه مي‌رسيم كه بايد در قوانين مربوط به نگه‌داري از حيوانات وحشي يك بازنگري كلي اعمال شود. بازنگري‌اي كه علاوه بر حقوق انسان‌ها به حقوق اين حيوانات هم توجه كرده و احترام بگذارد، چون بي‌رودربايستي اين كشور و منابعش همان‌قدر كه به ما انسان‌ها تعلق دارد، به حيوانات موجود در خاك آن هم متعلق است و بايد به حقوق حقه آنها هم احترام گذاشت تا در اين ميان نه به انسان‌ها ضرري وارد شود و نه به حيوانات زبان بسته‌اي كه در حقيقت اسير افراد سوداگر مي‌شوند و در يك لحظه با تكيه بر خوي غريزي‌شان مشكلاتي را به وجود مي‌آورند كه بعضي از آنها جبران‌پذير نخواهند بود.

بازديد:


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۷ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۴۹:۵۳ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

مركز مشاوره خانواده در تهران

هر انساني  به غذا و يك محيط امن احتياج دارد و مايل مي باشد .

كه مورد احترام قرار بگيرد و احساس ارزشمند بودن داشته باشد.

همچنين هر شخصي داراي علاقه‌مندي‌هاي خاصي مي باشد و داراي استعداد مختلفي هستند.

مسئله اي كه در رابطه با انسانها مشترك مي‌باشد.

اين است كه تمام آنها مايل مي باشند كه به پيشرفت برسند و با محيط خود به سازگاري برسند.

همچنين علاقه دارند كه زندگي خانواده مطلوبي داشته باشند.

در شغل خود به موفقيت برسند و بتوانند مشكلات زندگي خود را برطرف كنند.

بعضي اوقات  در زندگي به مشكلات برمي‌خورد كه نمي توانند  راهكاري براي آن پيدا كنند.

در اين حالت الزامي مي باشد كه از مشاوره كمك بگيرند .

مركز مشاوره خانواده در تهران

مطالب و مقالات سايت ” مشاوره خانواده” توسط تيم تخصصي مشاوران و روانشناسان تهيه و پشتيباني شده است.

وظيفه مشاور 

مشاوره با برقرار كردن يك رابطه دوجانبه ميان فردي كه در زندگي مشكلاتي مانند:

تحصيل، خانوادگي و در ارتباط  دارد كمك  مي كند.

مشاوره مي‌تواند با استفاده از دانش و تجربه اي كه دارد .

براي شناسايي و مطرح كردن راهكار براي اينگونه مشكلات موثر مي باشد.

مشاوره براي كمك به اشخاص سالم كه براي آنها مشكلات رفتاري به وجود مي آيد داراي تاثير مي باشد.

 

مشاوره مشكلات رفتاري 

مشكلات رفتاري شامل  موارد زير مي باشد:

 • به چه صورت با فرزند خود برخورد كنند؟ 
 • مشكل در رفتار فرزند خود را به چه صورت برطرف كنند؟ 
 • به چه صورت با همسر خود برخورد كنند؟  اختلافات خانوادگي را  به چه صورت برطرف كنند؟

هدف مشاوره

مشاوره شاخه اي از روانشناسي مي باشد كه كاربردهاي فراواني دارد .

و به اشخاص سالم در موضوعات متفاوت مانند موارد زير كمك مي كنند:

-مشاوره به شخص  ياري مي دهد تا در زمينه، عاطفي و ارزشي رشد كنند.

 • رشد كردن انسان ها داراي جريان پيوسته اي  مي باشد  .
 • كه از كودكي آغاز و تا پيري امتداد دارد.
 • مشاور در چنين مواردي به شخص ياري مي دهد .
 • تا تحولات بدني  خود را قبول كند و يك برداشت داراي منطق داشته باشد.

 

– با رشد كردن عواطف انسان از زندگي خود رضايت كامل دارند .

 • و با اشكال در آن موجب رنجيدن و دلتنگي مي شود.
 • بعضي اوقات دلواپسي ها و ترس ها به شخص اين اجازه را نمي دهند كه از زندگي خود لذت ببرند.
 • و فكر مي كنند كه زندگي بيهوده مي باشد .
 • مشاور مي‌تواند به شخص ياري دهد تا بر ترس ها و دلواپسي هاي خود غلبه كنند.

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۷ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۴۸:۱۵ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]

با سلام
من 9 سال ازدواج كردم همسرم مشاوره و من هميشه فكر ميكردم در زندگيم نبايد مشكلي پيش بياد كه اشتباه كردم الان حدود 9 ماهه كه متوجه شدم كه همسر بنده خود ارضايي مي كنن و بعد از اينكه من متوجه شدم قول دادن كه انجام نده ولي من نميتونم بپذيرم چون خيلي از رفتارهاش تغييري نداشته براي مثال همچنان خانم ها رو ديد ميزنه و اين رفتارش باعث رنجش من ميشه چندين بار هم بهش گفتم اوايل ميگفت كه ميخوام ببينم اشناست يا نه بعدا گفت نيتي نداره و بخاطر اينكه عادت داره مغازه ها و اجناس رو ببينه من فكر ميكنم كه داره خانم ها رو ديد ميزنه و به تازگي متوجه شده ام كه با مراجعش ارتباط داره وقتي بهش گفتم گفتن كه بخاطر اينكه كيس كه ممكنه دست به خودكشي بزنه و در شرايطي كه به مراجعينش آسيب برسه بايد شماره اش رو بده منم اعتراضي نكردم ولي آيا بنظر شما بايد مراجعش از ريز فعاليت و اينكه كجا رفته و انقدر باهم صميمي و دوستانه صحبت كرده باشند و اين براي چندمين بار هست كه تكرار ميشه قبلي ها مراجعش نبودن بقول خودش همكار هاش بودن يا دختر هاي فاميلشون وقتي با كلي دليل و قهر بهش گفتم پذيرفت سوال من اينكه با چنين مردي چطور رفتار كنم چون الان باورم نميشه به قولهايي كه داده و عمل نكرده آيا بازم ميتونم اعتماد كنم هر لحظه و هرجا كه ميره باخودم فكر ميكنم حتما باكسي هست و در حال مكالمه يا گشت و گذار هست
بخاطر شرايط كاريش و چون در شهر مون مشاوره معروفي هست نميتونم برم چون نگران وجوهش هستم
ممنون از راهنمايتون


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۷ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۴۶:۲۴ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]


PAR، Inc. آخرين نسخه شاخص محبوبيت والدين استرس (PSI ™) خود را منتشر كرده است.

PSI-4 براي ارزيابي ميزان استرس در سيستم والدين، PSI-4 يك موجودي 120 عدد است كه بر سه حوزه عمده منبع استرسور تمركز دارد: ويژگي هاي كودك، خصوصيات والدين و استرس زندگي / موقعيت اجتماعي / جمعيتي.

استرس والدين عامل مهمي در رشد كودك است. دكتر Richard Abidin، استاد روانپزشكي باليني و مدرسه در دانشگاه ويرجينيا و نويسنده PSI-4 مي گويد: "سطح بالايي از استرس والدين در ارتباط با پيش بيني طيف گسترده اي از رفتارهاي والدين ناكارآمدي و نتايج كودكان منفي است." "حساسيت كاهش يافته، عدم وجود گرما، رفتار خشن، اگر خشونت آميز و ناديده گرفتن رفتارها و ناتواني در فراهم آوردن يك محيط خانه امن و حامي، مي تواند منفي بر توسعه روانشناختي كودكان و شايستگي هاي آموزشي تاثير بگذارد". تست اطلاعاتي را فراهم مي كند كه مي تواند براي طراحي يك طرح درمان، براي تعيين اولويت براي مداخله و / يا براي ارزيابي پيگيري استفاده شود.

كانال تلگرام كانون

اگرچه ساختار اصلي حفظ شد، PSI براي بهبود ويژگي هاي روان سنجي اقلام فردي و تجديد نظر در مورد آيتم هاي مورد نظر به منظور واضح تر شدن به ساختار هدف يا الگوي رفتاري تجديد نظر شد.

هورمون هاي جديد توسط هر ساله از سن كودكي سازماندهي مي شوند. متناوب - چارچوب تفسيري اوليه براي نمرات PSI-4 و T ارائه شده است. PSI به ويژه مفيد است براي مطالعات غير انگليسي زبان، مطالعات نشان مي دهد كه آن را براي انواع مختلفي از جمعيت خارجي معتبر است.

PSI-4 فرم كوتاه ، كه شما را قادر به روي صفحه نمايش براي مناطق مشكل پدر و مادر كودك، نيز تجديد نظر شده است. 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۷ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۲۹:۳۵ ] [ مشاوره خانواده ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ]
.: Weblog Themes By tibablog :.

درباره وبلاگ

آموزش از طريق مشاوره پيش از ازدواج تا زوج درماني و مشاوره خانواده. راهنمايي و مشاوره تلفني ازدواج و خانواده مركز تهران و جنوب ۰۲۱۸۸۴۱۹۸۳۲ مركز مشاوره شمال و شرق ۰۲۱۲۲۲۴۷۱۰۰ شمال و غرب تهران ۰۲۱۲۲۳۵۴۲۸۲ مشاوره ازدواج و خانواده شامل آموزش مهارت هاي رفتار با همسر آينده خانواده همسر زوج درماني شناسايي فرد مناسب و از همه مهمتر اطمينان پيش از ازدواج از يك انتخاب درست است! عوامل زيادي در اين امر دخيل هستند كه بايد مورد بررسي و دقت نظر هنگام همسريابي و يا حتي دوست يابي قبل ازدواج به آن توجه كرد. رفع دعواي زن و شوهر و فرزندان اعتياد و مشاوره فردي
نويسندگان
لینک دوستان
نظرسنجی
[#VoteTitle#]
[#VTITLE#]
     نتیجه

لینک های تبادلی
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 4037
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب