مشاوره خانواده ، ازدواج، كودك و نوجوان
مشاوره خانواده ، ازدواج، كودك و نوجوان

زعفرانيه روستايي مي باشد كه در شمال غربي تجريش قرار دارد.

بيشترين زمين هايي كه در نزديك باغ فردوس قرار دارد زراعي محسوب مي شود.

زعفرانيه

معرفي زعفرانيه

بعد از احداث شدن خيابان هاي پهلوي جاده اي براي دست يابي به اسد آباد  كشيده شد.

كه از باغ فردوس آغاز شده و به سمت سعد آباد ختم مي‌شود.مشاور خوب زعفرانيه

در دنياي امروز در حقيقت در حاشيه همين خيابان هاي قديمي واقع مي باشد.

 • يكي از محله هاي قديمي در اسد آباد ناميده مي شود .
 • كه بيشتر پيرمردان و همينطور پيرزنان محلي باغ هاي مشهور در سعد آباد را به خوبي به ياد مي آورند.
 • و از هواي پاكي كه دارد استفاده مي‌كنند.

معروفترين باغهاي زعفرانيه

از معروفترين اين باغ ها مي توان به باغ زند كريمي ، باغ حاجي ، كلاهي و باغ خيامي را نام برد.

از اين چند باقي كه معروف مي باشند فقط باغ خيامي مي باشد.مشاور خوب زعفرانيه

كه هنوز شكل گذشته خود را حفظ كرده  و بدون تغيير باقي مانده است.

مقالات سايت توسط تيم تخصصي مشاوران و روانشناسان “كانون مشاوران ايران “تهيه و پشتيباني شده است.

 زعفرانيه در دوره قاجار

يكي از اسم هايي مي باشد كه مربوط به دوران قاجار است .

و عده اي بر اين باور مي باشد كه به دليل اين كه كاخ سعد آباد  اين منطقه رنگ آن زعفراني مي‌باشد .

به ندرت  از طريق مردم به اسم زعفرانيه نام گرفته است.

به دليل اينكه افرادي كه تمايل داشتند در اين منطقه زندگي كنند .

زعفرانيه1

نشاني از اين محله  در كاخ را كه در آن هنگام محبوب ترين سازه در آن منطقه بوده است مي‌دادند.

اين محله بدون سابقه داشتن در تاريخ مثل ديگر آبادي ‌هايي كه  در كنار آن هستند.مانند:

 • اوين و تجريش از آن ياد مي‌شود اسمي از آن در تاريخ مشاهده نمي‌كنيم.
 • به عبارت ديگر در اوايل دهه چهارم هجري زعفرانيه داراي وجود خارجي نبوده است. 
 • در زمان هاي قديم زعفرانيه به عنوان قسمتي از زمين هاي كشاورزي مورد استفاده قرار مي گرفته است.
 • و در آن زمين هايي وجود داشت كه گندم كشت مي شود .مشاور خوب زعفرانيه
 • و همينطور در آن زمين‌ها پياز زعفران در قسمت سعدآباد كاشتند.

كه به دليل اينكه  در نزديكي اين محله بوده است به تدريج اين خيابان به زعفرانيه نام گرفت.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۱۶:۰۵ ] [ مشاوره خانواده ، ازدواج، كودك و نوجوان ] [ نظرات (0) ]

نامه‌هاي پراحساس از عشق

مي‌خواهم از اين دفتر خاطرات، صفحه‌اي پاره كنم و برايت به پاي كبوتر ببندم، صفحه‌اي كه هم شايد گوشه‌اي از تاريخ را مي‌گويد، هم شايد دل‌نوشته كوچك و كوتاه زني است از كرور كرور اتفاقات تاريخي كه كمينه (به قول زن‌هاي قديمي) از يك هزارمش خبر ندارد. حالا بين خودمان بماند كه آن قديمي‌تر‌ها كمينه نبودند، آن زن‌ها كه با اخبارشان، نامه‌هايشان، سكه‌هاي ته جيبشان نيمه پنهان تاريخ را ساخته‌اند… صبر كن، به قول دوستي تاريخ نوشته آدم‌هاي بي‌حوصله است و زن‌ها پرحوصله و ريزبينند حتي اگر خاطرات مي‌نويسند، اگر نامه‌اي پر ماجرا رقم مي‌زنند، يا اگر نامه‌اي گرفته‌اند. چون به جان خودم هيچ مردي نمي‌تواند در مقابل همسرش، مادرش، خواهرش يا حتي عمه و خاله‌اش با دبدبه و كبكبه حرف بزند، وقتي همه رازهايش از پيش فاش شده و وقتي توي چشم‌هاي زن اشك محبت است؛ مثالش نامه خانم ملكه ايران، دختر ناصرالدين شاه به همسرش ظهيرالدوله مشروطه خواه و درويش مسلك است، درست وقتي پشت پرده به توپ بستن مجلس را تعريف مي‌كند و از زبان محمد علي شاه ديوانه مي‌گويد فلاني به من گفت «عمه جان ديدي چه بر سر من آوردند؟»
آخر كي مي‌تواند در مقابل چنين نامه‌هايي ساكت بماند، كي مي‌تواند، پشت پرده‌ها و ريزه‌دوزي‌ها و حرف و حديث‌ها را ول كند و برود دفتر خاطرات بي‌مزه تاريخ نويس بي‌حوصله و سبيل‌داري را بخواند كه از به توپ بستن مجلس كه سالگردش نزديك است، مثل همه وقايع عالم حرف مي‌زند؟ دروغ مي‌گويم، نامه‌هايم را نخوان، اينها قسمت تاريك تاريخند.
۱- اولين نامه‌ام، رقعه‌اي به قلم انيس‌الدوله همسر ناصرالدين شاه در ۱۲۹۵است، وقتي هنوز زن جواني است كه به همسران ديگر شوهرش حسادت مي‌كند، با اين كه خودش جايگاه خاصي دارد، در سفر اول فرنگستان همراه شوهر تا مسكو رفته و به قول مهدي بامداد سه سال بعد از اين نامه حكومت كاشان را هم مي‌گيرد.نامه هاي پراحساس از عشق
خب زن است و حسود. دلش نمي‌خواهد شوهرش آواره خيابان‌هاي فرنگ شود و بعد هم براي همه عهد و عيالش سوغات و هديه كاغذپيچ بفرستد، دلش اينها را نمي‌خواهد، حالا درست است كه مثل پنج سال پيش از اينش، در سفر فرنگ اول حرفش خريدار ندارد و تنها نگين خانه شاهي نيست، اما حرفش هنوز در رو دارد و خودش هم با خبر است، پس نامه‌اي با شكايت پنهان توي دل مي‌فرستد براي شوهرش و هم متلكش را مي‌گويد درباره زنان تازه آمده و كس و كار و چه مي‌دانم طلحك‌هايشان، هم حرف قولنج و بيماري مي‌زند كه دلش را نرم كند و هم قربان صدقه مي‌رود، حالا چه واقعي چه الكي…
۲- «از تهران به تبريز، امروز كه بيست و هفتم شهر حال است
تلگراف فرموديد از سلامتي مزاج مبارك خوشنود شدم. ان‌شاءالله تعالي اين جزئي نقاهت رفع خواهد شد. هميشه دنبل پا مزيد بر صحت مزاج مبارك بوده. الحال هم نافع است. در تهران باران نمي‌آيد، هوا ابر است؛ ليكن جمعه گذشته قدري تگرگ بقدر فندق آمد، ناودان‌ها كار كرد، بازهم خواهد باريد. از التفافات شاه احوالم بهتر است بعد از تنقيه قولنج رفع شده اگر ديگر نيايد. قربانت گردم فرمايش شد، به‌طوري رفتار بكنيد كه مشغول بشويد خوش بگذرد، مشغولياتي بهتر از اين نبود كه سايرين را براي حرمخانه مشغوليات بفرستيد. بنا نبود كه سايرين ماندني باشند، چطور شد كه ماندني شدند، در حقيقت احسان حضرت ظل اللهي روحنا فداه از حد گذشته در حرمخانه، عجب انصاف بكار برديد. هر روز يك نوع مشغوليات براي حرمخانه پيدا مي‌كنيد. از ديشب تا بحال مشغوليات پيدا كرده‌اند. ديگر لازم به صفا و مهماني نيست.
انيس‌الدوله؛ ۲۷ ربيع الثاني سنه ۱۲۹۵
۳- نامه‌هاي عهد قجر و خصوصا نامه‌هاي مطنطن و پر افاده شازده قشمشم‌هاي يك چيزي دارد به اسم تعارف و مبالغه و به قول مهران مديري پاچه‌خاري و به قول قجري‌ها بادمجان دور قاپ چيني كه بعد‌ها خدا را شكر يا از نامه‌ها حذف مي‌شود يا چه مي‌دانم شكل ديگري پيدا مي‌كند. خصوصا در نامه‌هاي عاشقانه كه همسران براي هم مي‌نويسند، نامه‌هايي پر از دلتنگي و غر از دوري… نامه بعدي هم نامه يكي ديگر از زنان مشهور ناصرالدين شاه است، امين اقدس كه امين و خادم مخصوص شاه بوده و كليددار حرم، كه البته گمانم در زمان سفر دوم فرنگ ديگر ۳۰ سالي داشته و از چشم شاه افتاده بوده و دنبال عشق نبوده… اصلا شايد فقط دنبال سرپناهي بوده و جاه و مقامي و اطميناني از داشتن سقف كه گربه‌هاي شوهر را ستايش مي‌كند و بعد هم بالاخره مليجك را كه مي‌گويند برادرزاده‌اش بوده توي دامن شاه مي‌گذارد و براي خودش جاپايي مي‌سازد كه وقتي كور و عليل و زمين‌گير شد، هوو‌ها از گيس آويزانش نكنند…. نامه را بخوانيد و تاريخ را روشن ببينيد…
۴- «قربان خاك پاي مبارك بگردم ** سواد دست‌خط مبارك را كه به رمز شرف صدور يافته بود زيارت شد، بسيار مشعوف و خرسند و خرم شده، قلب ضعيف را تسلي دادم. خدا به عزت محمد و آل محمد كه سايه بلندپايه اقدس شهرياري را از سر اين كنيز جان‌نثار كم نفرمايد. جاي شريف خالي، زيبلي و بچه گربه‌هاي ديگر همه خوب. بازي مي‌كنند. حيف كه تشريف ندارند. الان در سر سفره ناهار خوردن آنها را تماشا كنيد كه چقدر مزه دارند. كمينه بجز محرومي از فيض حضور مطلبي ندارم.

 

نامه‌هاي پراحساس از عشق
۵- «يك نامه عاشقانه به همراه يك سكه تاريخي در لباس يكي از زنان قاجاري كه در اولين جشنواره تجسمي سنتي (ايرانيان، آينه‌داران ميراث كهن) به نمايش گذاشته شده بود، كشف شد. اين نامه كه در يك كاغذ كوچك است با جوهر آبي رنگ نوشته شده است و هيچ تاريخي ندارد. نامه كلا در هفت خط است و دو بيت شعر نيز در آن نوشته شده است. مدير نگارخانه سعدآباد گفت: «زماني كه مسئول امور هنري نگارخانه سعد آباد قصد داشت لباسي را كه متعلق به دوره قاجار بود، به يك مشتري نشان دهد، متوجه وجود يك نامه و سكه در جيب لباس شد.»
۶- مي‌دانم بي‌ربطاست، اما از نامه‌هاي شاهانه كه بگذريم، چند سال پيش اين جور كه مديران سعدآباد تعريف مي‌كنند و سايت‌هاي اينترنتي نوشتند، نامه‌اي عاشقانه ته جيب قبايي زنانه كشف شد كه شايد ۲۰۰ سالي عمر داشت. مي‌گفتند پيراهن كه راه راه و چاپ قلمكار بود و سكه‌اي به تاريخ ۱۲۱۹ كنارش غبار گرفته بود، نامه‌اي زرد و قديمي توي دلش داشت از مردي به زني كه دوستش داشت. حالا اگر نشد كه همه نامه را چاپ كنيم، خودتان جست‌وجويش كنيد و ببينيد فرق نامه‌اي كه همسر شاه براي مرد قدر قدرت مي‌نويسد با نامه‌اي كه مردم عادي براي هم مي‌نوشتند چقدر است…. اما گفتني است گرچه اين نامه‌ها تاريخ را نمي‌سازند، و نامه‌هاي انيس‌الدوله ارزش ديگري دارد، اما مي‌شود گفت: عشق مردم عادي يا نامه‌هاي پر از عشق مردي ساده تاريخ را زيباتر مي‌كند، همين!

 

۷- «تلگراف نواب عليه عاليه انيس‌الدوله است. روز دوشنبه سوم شوال المكرم سنه ۱۳۰۶ از ميانج ]ميانه[ به ورشوي عرض كرده است. حضور اعليحضرت شاهنشاه در ورشو، تلگراف مبارك غزه شوال است در ميانج زيارت شد. شكر سلامتي وجود مبارك را به جاي آوردم. نواب فخرالدوله و سايرين سلامت هستيم. خودم از تبريز در غصه گرفتارم. از تبريز تا ميانج همه روزه به رنج ساخته شد… انيس‌الدوله»
۸- چرا دوباره نامه از انيس‌الدوله گذاشتم؟ آن هم به وقت سفر سوم فرنگ و تقريبا آخرهاي كار ناصرالدين شاه وقتي ديگر بي‌خيال اصلاحات مي‌شد و ديوانه‌وار عاشق فرنگ رفتن بود و نه انيس‌الدوله و نه بقيه زن‌هايش در مقابل هيجانات فرنگي و تماشاخانه‌ها و مراسم بالط شاهنشاهي (همان باله) برايش رنگي نداشتند؟ نامه‌هاي پراحساس

خيلي خب، نامه از زني است كه ديگر حنايش پيش شوهر رنگي ندارد، به گفته پيشخدمت خاصه اعتمادالسلطنه، اما احترام دارد و بايد برود بخوابد و جلوي ديد نباشد كه شاه بقيه زن‌هايش را صدا بزند، اما زن هنوز عاشق است، موقع بدرقه معشوق زار مي‌زند و همان كسي است كه روز قِران منحوس جلوي شوهر زانو مي‌زند و التماسش مي‌كند كه از پيشگويي‌هاي شوم بترسد و خودش را به كشتن ندهد… اما خب تاريخ است ديگر، به حرف زنان عاشق نوشته نمي‌شود، چون تاريخ را مردان بي‌حوصله نوشته‌اند و وقتي از نامه ناصرالدين شاه به زن نورچشمي‌اش، عايشه خانم يوشي، مي‌نويسند، دارند فقط كار علمي مي‌كنند و از دل شكسته انيس‌ها و تاريخي كه مي‌سازند، بي‌خبرند.
۹- خيلي قبل‌تر از اين كه انيس‌الدوله از قاتل پشت پرده شوهر، يا همان امين‌السلطان انتقام بگيرد و خودش دق كند يا چيزخور شود، اعتمادالسلطنه همان پيشخدمت خاصه، وزير انطباعات و خاطرات نويس مشهور در ۱۲۹۹ از دعواهاي زنانه انيس با زنان حرم نوشته است، از حسودي‌اش، از عشقش و از پولتيك‌هايش. يكي از اين خاطرات برمي‌گردد به هفت سال پيش از اين نامه…. اعتمادالسلطنه در خاطراتش به همسري ناصرالدين شاه با زني به اسم عايشه خانم اشاره مي‌كند و از مهماني خانواده خانم مي‌نويسد در سفر به شمال كه همه زن‌ها دعوتند جز انيس‌الدوله، البته كينه قديمي است و همين نامه‌ها و خاطره‌نگاري‌ها نيمه تاريك تاريخ را تعريف كرده‌اند، نيمه‌اي كه اگر نشناسي و اگر با وسواس نخواني تاريخ كشورت را نخوانده‌اي، چون آن نوشته‌هاي پر اهن و تلپ و مجيز گو، آن نثرهاي انتقادي و تلخ مردانه وآن منم منم‌هاي بي‌حساب و كتابشان فقط كليات را مي‌گويد و داستان واقعي در نامه‌هاي زنان و نامه به زنان آمده است.
۱۰- روزنامه خاطرات ناصرالدين‌شاه قاجار، ۱۲۹۰ قمري، در سفر اول فرنگستان، مسكو، وقتي هنوز جوان است و عاشق انيس‌الدوله… «امروز بنا شد انيس‌الدوله و حرم از اينجا فردا بروند تهران با ساري اصلان، و ميرشكار محمد حسن خان برادر انيس‌الدوله حاجي سرور و آقا علي و غيره. انيس‌الدوله راضي نمي‌شد، گريه كردند، خيلي به ما بد گذشت خيلي بد خيلي سخت اگر همراه مي‌برديم براي جا منزل كالسكه كشتي نشستن اشكالات داشت اگر بروند تهران دل ما مي‌سوخت…بسيار بسيار بد گذشت… خدا ان‌شاءالله به سلامتي همه را به وطن برساند به خصوص انيس‌الدوله…»
۱۱- پايان داستان عاشقانه نيست، آدم‌هاي اين داستان همه پير و كور و مردار مي‌شوند، اعتمادالسلطنه به طرز عجيبي چند هفته قبل از مرگ ناصرالدين شاه سكته مي‌كند، ناصرالدين شاه به اصرار امين‌السلطان وزيري كه مي‌خواسته عزل كند به حرم شاه عبدالعظيم مي‌رود و كشته مي‌شود. حالا به دست ميرزا رضا و به فتنه‌اي ناشناخته خدا عالم است… از آن طرف زنش انيس آواره و دربه‌در در مهماني عروسي دختر شاه توطئه‌اي مي‌كند، براي نابودي امين‌السطان در چشم شاه جديد، بعد همه خلع مي‌شوند، همه مي‌ميرند… داستان واقعي اما در نامه زنانه اهالي حرم است، در خاطرات تاج‌السلطنه كه توطئه پر از عشق انيس را فاش مي‌كند، در نامه‌هاي قديمي و تلگراف‌هايي كه از عشق و شور و حسادت مي‌گويند و در خاطراتي كه نيمه قايم را نشانمان مي‌دهند…


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۱۴:۴۲ ] [ مشاوره خانواده ، ازدواج، كودك و نوجوان ] [ نظرات (0) ]

بدخوابي

سلام وقتتون به خير من ۱۷ سالمه و مجردم و يك مدت طولانيه بي خوابم چون يك شب كه هنوز خوابم نبرده بود صداي ارتباط جنسي پدر و مادرم رو شنيدم و از ترس اينكه بيدار نمونم باز و دوباره نشنوم شبا باز بيخواب ميشم و همينطور حس تنفر دارم عصبي ام شبا و مدام ميخوام سعي كنم بهشون بفهمونم من بيدارم چيكار بايد بكنم؟سني ام كه خواب نياز دارم و اينه وضع خوابم

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۱۱:۲۳ ] [ مشاوره خانواده ، ازدواج، كودك و نوجوان ] [ نظرات (0) ]

بايد ها و نبايد هاي خانواده همسر

بايد و نبايدها

سلام و تشكر از سايت خيلي خوبتون من و همسرم چند ماهي ميشه كه ازدواج كرديم خانواده اونا مذهبي هستن و خيلي به چادر اهميت ميدن اما خود شوهرم خيلي حساس نيست. من اول خواستگاري گفتم كه فقط تو بعضي مراسم هاي مذهبي و و قتي سركار ميرم چادر سرم ميكنم ايشون هم پذيرفتن و قرار شد خونه اقوام پدر شوهرم چادر بپوشم و اين كار رو هم تا الان انجام دادم. اما به تازگي مادربزرگ همسرم شروع كرده به گفتن اين كه چرا شلوارش تنگه چرا جوراب نميپوشه(تو فصل الان كه هوا گرمه)، چرا هميشه چادر سرش نميكه واز اين حرفا. الان نميدونم چيكار كنم از يطرف دوست ندارم اول زندگيم تلخي و ناراحتي درست بشه از ي طرف خانواده مخصوصا مادرم تحت فشارميذاره منو كه چرا اينقدر تغيير كردي چرا به حرفشون گوش ميدي و از اين چيزا و ي موضوع ديگه كه نميخوام امر و نهي كردن و نظر دادن در مورد لباس پوشيدن من براشون عادت بشه. لطفا راهنماييم كنين كه چه برخوردي بكنم تا هم اونا ناراضي نباشن هم از طرف خانواده بازخواست نشم و مهم تر اينكه چه كاري درسته.
ممنون

با سلام
دوست عزيز
ببنييد وقتي شما پذيرفتيد با اين شرط كه حجاب داشته باشيد يعني همسرتون فضاي خانوادگي رو براي شما توصيف كرده و خب طبيعتا با اطلاع از شرايط ايشون ازدواج كرديد و خب اينكه مي فرماييد رعايت مي كنيد بسيار مطلوبه منتهي اگر فكر مي كنيد بيش از حد حساسيت هايي نشان مي دهند …خب با همسرتون صحبت كنيد و ايشون بهتره مطرح كنند چون قطعا شما اكنون روي فشار هستيد چون بايد متناسب با انتظارات پيش برويد ..
به هر حال در نظر داشته باشيد كه در زندگي درسته كه به هر حال افراد بايد يكديگر را همان طور كه هيتند بپذيرند ولي چون قبول كرديد .
نبايد با حرف هر نفر سريع موضع بگيربد
اينكه مادر شما هم شما رو تحت فشار قرار بدهند كه چا اين طور رفتار كرديد ..به هر حال در نظر داشته باشيد ..كه اگر با همسرتون مشكل نداشتيد و نداريد و براتون مسائل قابل حله و خب اگر كمي بهتر بپوشيد اون هام هم صحبتي نمي كنند خب اينگونه رفتار كنيد چون خود شما مي فرماييد كه به هر حال براتون مهمه بحثي نكنيد ..
يعني فردي منطقي هستيد .در هر حال باز مي توانيد با مشاوره هم صحبت كنيد ولي اين مساله مهمي است كه در نظر داشته باشيد كه مهم خود شما هستيد ..
در هر صورت زندگي موفقي داشته باشيد و تا مي توانيد هر دو نفر انعطاف به خرج دهيد و رفتارهاي ديگران شما را تحت تاثير قرار ندهد .اميدوارم خوشيخت باشيد

در اين مورد ميتونيد با متخصصين كانون مشاوران ايران، مشاوره تلفني/تخصصي داشته باشيد
02122689534
موفق باشيد


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۱۰:۰۹ ] [ مشاوره خانواده ، ازدواج، كودك و نوجوان ] [ نظرات (0) ]
دختري هستم با تحصيلات بالا مدتي قبل خواستگاري براي من آمد و خودش مهندس معرفي كرد قبل عقد متوجه شدم ايشون مدرك مهندسي نگرفتن و درسشون ول كردن البته الان به مدت يك سال كه دوباره رفتن سمت درس و دارن رشته شون تو يك دانشگاه ديگه ادامه ميدن من نسبت به اينكه اين ماجرا به من نگفتن بهشون بي اعتماد شدم اما بهشون دلبسته هستم به نظرتون چيكار كنم ايا كلا مسئله منتفي كنم؟
 
 
 
1 پاسخ
پاسخ داده شده 1 روز قبل توسط دكتر روانشناس حرفه اي (50,720 امتياز)
با سلام
دوست عزيز  ببينيد ايا تنها   دليل مخالفت با ايشون فقط بحث مربوط  به  مدرك ايشونه كه شما اذيت شديد و به هر حال نشده  با خودتون كنار بيايد منتهي مي فرماييد دارن دانشگاه ديگري ادامه مي دهند اين يعني كه در هر صورت ايشون  تلاش مي كنند كه به   خواست شما احترام بگذارند ..البته دروغ ايشون هم دروغ كوچكي نبوده چون براي شما كه تحصيل كرده هستيد قطعا تاثير گذار بوده ....كه ايشون رو انتخاب كنيد
اگر شرايط ديگه مطلوبه و دروغي گفته نشده و طبيعيه كه دلبسته شديد و خودتون پذيرفتيد كه مشكلي نيست كه اكنون بخواهند ادامه بدهند بهتره حتما مراجعه داشته باشيد  ...
كه  هم بدونيد چطور صحبت كنيد كه هم دليل دروغ رو بفرمايند و هم ناراحت نشن از برخوردتون و حتما نياز به تحقيقات بيشتري است اگر  واقعا بخواهيد با ايشون ادامه بدهيد ..
فعلا در مورد پاسخ رد  دادن عجله نكنيد مگر اينكه واقعا دليل منطقي براي اين مساله داشته باشيد ..
به هر حال اميدوارم خوشبخت باشيد و مشكل خاصي پيش نيايد

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۰۷:۰۷ ] [ مشاوره خانواده ، ازدواج، كودك و نوجوان ] [ نظرات (0) ]

همايونشهر از محلات مهم شهر تهران است كه در آن مركز مشاوره همايونشهر هر روزه پاسخگويي افرادي است.

كه نيازمند مشاوره در زمينه هاي گوناگون هستند.

يكي از مواردي كه توسط مراجعين مركز مشاوره همايونشهر به كرات ذكر مي شود.

مشكل به ارگاسم نرسيدن خانم ها در رابطه است.

مركز مشاوره خانواده همايونشهر

نكات رابطه نشان مي دهد در مورد مسائل جنسي زنان ارگاسم و رضايت خيلي است.

پاسخ طبيعي و لذت بخش جنسي كه نتواند باعث ايجاد آن در طول فعاليت جنسي شود .

مي تواند مشكلات زيادي در زندگي زناشويي ايجاد كند.

يكي از دلايل اينكه رضايتمندي به عنوان يك افسانه پنهاني در نظر گرفته شده است.

پيچيدگي ارگاسم زن نسبت به مردان است و بسياري از عوامل بر روند رضايت در زنان تأثير مي گذارد.

مسئوليت براي مردان در فرايند سكس و رابطه جنسي بيشتر از زنان است.

به عبارت ديگر، در رابطه جنسي، براي تحريك و ارگاسم زنان، كار اساسي و ضروري لازم است .

كه براي آقايان اين موارد كمتر نياز  مي شود.

علائم فيزيكي ارگاسم

علائم فيزيكي خاص در ارگاسم يا رضايت زن مي تواند به شرح زير باشد:

انقباض واژن، رحم و اسفنكتر مقعد، افزايش شدت نبض واژينال .

و افزايش ضربان قلب، كه نشان مي دهد كه زنان رضايت دارند.

چه چيزي موجب رضايت زنان مي شود؟ ارگاسم زنان مي تواند.

از طريق تحريك جنسي در مكان هاي مختلف جنسي يا غير جنسي ايجاد شود.

كليتوريس و ديواره واژن شايع ترين عوامل هستند.

تحريك سينه، نوك پستان، صحبت هاي عاطفي و غيره همچنين منجر به ارگاسم در زنان مي شود.

 • اختلال در ارگاسم ممكن است به علت عوامل پزشكي مانند مصرف داروهاي ضد فشار خون .
 • متيل دوپا، برخي از داروهاي ضد اضطراب و خواب آور.

داروهاي ضد افسردگي بيماري هايي مانند:ديابت، كمبود هورمون استروژن و بيماري هايي مانند ام اس باشد.

البته حذف رحم تاثير كمي بر كاهش ارگاسم و رضايت از زنان دارد.

اختلال در ارگاسم

اكثر زوج ها در همان زمان ارگاسم را دريافت نمي كنند، اما خشم جنسي و شديد جنسي زنان.

قبل از نزديكي احتمال ابتلا به ارگاسم همزمان را افزايش مي دهد. عوامل رواني مرتبط با رضايت در زنان عبارت اند از:

سن، تحصيلات، طبقه اجتماعي، مذهب، شخصيت و ارتباطات بين فردي، عوامل رواني و اجتماعي كه بر توانايي زنان تأثير مي گذارند.

شايع ترين علت روانشناختي اختلال ارگاسم، اختلال وسواسي-اجباري در مرحله تحريك است .

كه اغلب با افكار و اضطراب هاي دلخواه و منفي همراه است. اين زنان در مورد رابطه جنسي خود بسيار نگران هستند.

كه قادر به آرام كردن نيستند تا باعث رفلكس طبيعي عصبي براي ايجاد ارگاسم شوند و ناخودآگاه مانع عملكرد طبيعي آنها مي شود.

مطالب و مقالات سايت ” مركز مشاوره ” توسط تيم تخصصي مشاوران و روانشناس  تهيه و پشتيباني شده است.

مركز مشاوره جنسي همايونشهر

اين نوع اضطراب اضطراب چشمگير است.

 • عوامل فردي مانند احساس عمومي ضعف و عدم سلامت جسمي، تجربيات جنسي منفي و استرس زندگي.
 • بيكاري و خصومت روزانه، احساسات منفي نسبت به همسر، كيفيت پايين ارتباطات بين شوهر .
 • و همسر، عدم صميميت در رابطه جنسي، كاهش رابطه جنسي و اختلال عملكرد تمام مراحل سكس.
 • و همچنين اختلال در رضايت زن مي تواند سبب بروز مشكلات در ارگاسم زن ها شود

. اختلالات دوران كودكي، اختلال اجتماعي و وجود تصور غلط درباره سكس.

و نگرش منفي نسبت به لذت جنسي، گرايش جنسي و يا هويت جنسي.

تاثيرات منفي بر عملكرد جنسي و ارگاسم در بزرگسالي دارند. ا

ين سوابق در دوران كودكي درباره نگرش والدين نسبت به سكس است.

مركز مشاوره همايونشهر1

سوء استفاده جنسي در كودكي

 • وجود سابقه سوء استفاده جنسي در دوران كودكي و احساسات منفي در رابطه با جنسيت.
 • مشكلات همسر و كاهش عزت نفس، احساسات منفي زن نسبت به خود از لحاظ شكل بدن.
 • زيبايي و ترس از دست دادن كنترل، اثر عميق بر عملكرد جنسي زنان و به ويژه رضايت بخشي انان و ارگاسم شان دارد.
 • اضطراب نيز تأثيرات مضر روي عملكرد جنسي، به خصوص ارگاسم (رضايت) دارد.

برنامه هاي متعددي براي درمان اختلالات ارگاسم توصيه مي شود، از جمله تحقيق و درمان اختلالات رواني .

و دارو درماني، آموزش جنسي و توسعه مهارت هاي ارتباطي و مهارت هاي جنسي مشاوره براي كاهش اضطراب جنسي.

و عملكردي، تمرين هوازي منظم، افزايش حس اعتماد به نفس، انعطاف پذيري با كنترل وزن بدن، تمرين هاي سرگرم كننده.

افزايش انگيزه جنسي، و تغيير روش هاي معمول و كليشه اي براي برقراري ارتباط با همسر، همچنين به ارگاسم زن كمك مي كند.

علائم رضايت جنسي زن

علائم و نشانه هاي رضايت زن به شرح زير است: برخي از زنان مي توانند به راحتي پس از ارگاسم بخوابند.

يكي از نشانه هاي به ارگاسم رسيدن بودن زنان نوك سينه هاي انان است سفت شدن نوك پستان.

همراه با چند نشانه ديگر، مانند تنفس زياد، هيجان و لرزش اندام ها و داد زدن مي تواند از نشانه هاي ارگاسم در زنان باشد.

زنان معمولا بعد از ارگاسم نياز زيادي به برقراري رابطه عاطفي لمس شدن بوسيده شدن و نوازش شدن دارند.

و همين كار باعث ايجاد حس خوبي در آنان خواهد شد و در نوبت هاي بعدي رابطه جنسي، به ارگاسم رسيدن آن ها را تسريع كرده و بهبود مي بخشد.

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۰۵:۵۳ ] [ مشاوره خانواده ، ازدواج، كودك و نوجوان ] [ نظرات (0) ]

به عنوان والدين لازم است كه در مورد وضعيت كلي سلامت فرزند خود در هر سنين خاص اطالعات لازم را كسب كنيد. به همين دليل در اين مقاله چك ليست لازم براي بررسي اين موارد را ذكر كرده ايم.

انتظاراتي كه در طول اين بررسي بايد داشته باشيد:

پزشك يا پرستار در طول اين بررسي:
۱. قد و وزن كودكتان را چك مي كند، و شاخص توده ي بدني (BMI) كودكتان را محاسبه مي كند، و طرح اندازه گيري ها را بر روي نمودار ترسيم رشد مشخص مي كند.
۲. با استفاده از ابزارهاي استاندارد و دقيق فشار خون و بينايي كودكتان را چك مي كند.
۳. سوالاتي مي پرسد، موارد نگران كننده را بيان مي كند، و پيشنهادات و توصيه هايي در رابطه با كودك تان به شما ارائه مي دهد:
تغذيه: در اين سن، كودكان بايد با سليقه خودشان غذاهاي سالم را انتخاب كرده و تغذيه ي سالمي داشته باشند. رژيم غذايي كودكتان بايد شامل پرتئين هاي بدون چربي، حبوبات، ميوه ها و سبزيجات، و لبنيات كم چرب باشد. كودكان در اين سن نياز دارند كه روزانه سه ليوان شير كم چرب يا فاقد چربي مصرف كنند، و بايد روزانه پنج وعده شامل ميوه ها و سبزيجات داشته باشند و غذاهايي كه محتوي چربي و قند فراوان است بايد محدود شوند.

مطالب مرتبط با دوازده سالگي:

رشد كودك دوازده ساله

روان شناسي نوجوان دوازده ساله

خواب

كودكان در اين سن به طول معمول به ۱۰- ۱۱ ساعت خواب شبانه نياز دارند. كمبود خواب باعث مي شود كه ميزان توجه و دقت كودك در مدرسه با مشكل مواجه شود. ساعت خواب را به گونه اي مشخص كنيد كه كودك خواب كافي داشته باشد و كودكتان را تشويق كنيد كه روال خواب مشخص شده را دنبال كند.
فعاليت هاي فيزيكي. كودكان در اين سن حداقل بايد براي ۶۰ دقيقه فعاليت فيزيكي داشته باشند. كارشناسان توصيه مي كنند كه ساعات تماشاي تلويزيون، فيلم، بازي هاي ويدئويي، گوشي هاي هوشمند، تبلت، كامپيوتر، را به دو ساعت در روز محدود كنيد.

رشد

در سن ۱۲ سالگي معمول است كه كودك:
• برخي از نشانه هاي بلوغ را بروز دهد:
در دختران، بلوغ معمولا از ۸ تا ۱۳ سالگي با رشد سينه ها و ظاهر شدن موهاي شرمگاهي شروع مي شود. دوران قاعدگي معمولا دو سال پس از رشد سينه ها شروع مي شود.
در پسران، بيضه ها بزرگ مي شود، اولين نشانه ي بلوغ، معمولا در ۱۱ سالگي نمايان مي شود، ولي امكان دارد كه اين اتفاق در زماني زودتر يعني در سن ۹ سالگي و يا ديرتر در سن ۱۵ سالگي بيفتد. رشد اين نام مجاز نمي باشد تناسلي و ظاهر شدن موهاي ناحيه ي تناسلي در اين دوره اتفاق مي افتد.
• پوستي چرب دارند و جوش هاي پوستي نمايان مي شود
• جهش ناگهاني رشدي دارند. براي دختران، حدود ۶ تا ۱۲ ماه پس از قاعدگي رخ مي دهد. جهش رشدي در پسران پس از بلوغ رخ مي دهد.
• تفكر مشخصي دارند ولي عكس العمل هايشان با عواقب آينده ارتباطي ندارد
• به پذيرش همسالان و استقلال اشتياق دارند
• توجهشان بر روي ظواهر و رفتارهاي فردي است (زيرا آنها فكر مي كنند كه همه به آنها نگاه مي كنند)
پزشك پس از صحبت كردن با شما، ممكن است بخواهد كه زماني را با كودكتان تنها باشد تا او به سوالات اضافه اي پاسخ دهد.
۴. معاينه ي فيزيكي: شامل گوش دادن به ضربان قلب و ريه، معاينه ي پشت براي بررسي هر گونه انحنا در ستون فقرات، و بررسي نشانه هاي بلوغ. والدين، پرستار، يا مراقب كودك بايد در طول اين معاينات حضور داشته باشند، ولي خواهر يا برادر كودك به دليل رعايت حريم شخصي كودك بايد بيرون منتظر بمانند.
۵. واكسن زدن: واكسن مي تواند از كودك در برابر بسياري از بيماري هاي دوران كودكي محافظت كند، بنابراين مهم است كه كودكتان به موقع واكسن دريافت كند. برنامه ي واكسن مي تواند متفاوت باشد، بنابراين در رابطه با چيزهايي كه بايد انتظار ان را داشته باشيد با پزشك مشورت كنيد.
۶. تست هاي توصيه شده: ممكن است پزشك تشخيص دهد كه كودكتان كم خوني دارد، كلسترول بالايي دارد، بيماري سل دارد و اگر نياز باشد آزمايش هاي ديگري توصيه مي كند.

آينده نگري

در اينجا برخي از مواردي كه تا معاينه ي بعدي بايد به خاطر بسپاريد ذكر شده است:
مدرسه
۱. كودكتان را تشويق كنيد كه در فعاليت هاي مختلفي شركت داشته باشد، فعاليت هايي شامل موسيقي، هنر و صنايع دستي، ورزش، كلوب هاي بعد از مدرسه، و ديگر فعاليت هايي كه مورد علاقه ي كودك مي باشد.
۲. از دستاوردهايي كه كودكتان كسب كرده تجليل كنيد و در زمينه هايي كه كودك تلاش مي كند از او حمايت كنيد.
۳. محيطي آرام را براي انجام تكاليفش فراهم سازيد و ابزارهايي كه حواس كودك را منحرف مي كنند مانند تلويزيون و گوشي موبايل را به حداقل برسانيد.
۴. زماني كه فعاليت هاي مدرسه با چالش هاي بيشتري مواجه مي شوند، كودكاني كه پيشرفت چنداني نداشته اند ممكن است در آنها نشانه هاي مشكلات توجه و يادگيري، قلدري يا افسردگي وجود داشته باشد. سعي كنيد كه مشكلات را ريشه يابي كنيد.
۵. فشار همسالان ممكن است كودك را به سمت فعاليت هاي خطرناك سوق دهد، كارهايي مانند نوشيدن مشروبات الكلي يا سيگار كشيدن. كساني را كه كودكتان با آنها زمانش را صرف مي كند بشناسيد و مطمئن شويد كه فعاليت هاي انها توسط يك بزرگسال نظارت مي شود.
خودتان
۱. خودتان را براي سوالاتي كه كودكتان در رابطه با بلوغ و احساساتي كه با اين تغييرات به وجود خواهد آمد آماده سازيد. كودكتان را تشويق كنيد كه نگراني ها و سوالاتش را با شما در ميان بگذارد.
۲. در دختران، اولين عادت ماهانه معمولا در ۱۳ سالگي رخ مي دهد، ولي اين اتفاق مي تواند ديرتر و در سن ۱۵ سالگي رخ دهد. قبل از اينكه قاعدگي رخ دهد در رابطه با اين اتفاق با دختران صحبت كنيد و كودكتان را تشويق كنيد اولين بار كه اين اتفاق براي او افتاد را با شما در ميان بگذارد.
۳. در مورد رابطه ي جنسي با كودكتان به روشني صحبت كنيد و او را تشويق كنيد كه تا زماني كه بزرگتر نشده از رابطه ي جنسي خودداري كند و خطر ابتلا به بيماري هاي جنسي و بارداري را توضيح دهيد.
۴. پسرتان را مطمئن سازيد كه نعوظ و احتلامي كه شب ها براي او اتفاق مي افتد اتفاقي طبيعي است.
۵. بزرگ شدن نيازمند استقلال است و اين بدين معني است كه نوجوان امكان دارد از برخي محدوده ها و قوانين تعيين شده تخلف كند. مشخص كنيد كه چه قوانيني مهم نيستند و چه قوانيني همچنان بايد پابرجا باشد.
۶. كودكتان را تشويق كنيد كه هر روز به حمام برود و يا دوش بگيرد. اگر بوي بدنش نگران كننده است به كودكتان بگوييد كه دئودورانت استفاده كند.
۷. مطمئن شويد كه كودكتان دو بار در روز دندانهايش را مسواك مي زند، يك با در روز از نخ دندان استفاده مي كند، و هر شش ماه يك بار به دندان پزشك مراجعه مي كند.
۸. در پي نشانه هاي افسردگي باشيد، كه مي تواند شامل تحريك پذيري، غم، از دست دادن علاقه به انجام فعاليت ها، پيشرفت تحصيلي پايين، و صحبت كردن در مورد خودكشي مي باشد.

امنيت

۱. در رابطه با خطر سيگار كشيدن، الكل و مواد مخدر با كودكتان صحبت كنيد.
۲. نوجوان همچنان بايد در صندلي عقب بنشيند و در وسايل نقليه حتما بايد كمربند ببندد.
۳. زماني كه كودك دوچرخه سواري، اسكيت و يا اسكوتر سواري مي كند مطمئن شويد كه از كلاه ايمني استفاده مي كند.
۴. كودكتان بايد از كرم ضد آفتاب با SPF 30 يا بالاتر استفاده كند و حداقل بايد ۱۵ دقيقه قبل ازخروج از خانه كرم بزند و هر دو ساعت يك بار بايد كرم را تمديد كند.
۵. كودكتان را محدود كنيد كه كمتر در معرض سيگار قرار گيرد، زيرا احتمال خطر مشكلات قلبي و ريوي را افزايش مي دهد.
۶. بر استفاده ي كودكتان از اينترنت نظارت كنيد. كامپيوتر خانوادگي تان را در جايي قرار دهيد كه ببينيد كه كودكتان چكار مي كند. فيلترها و چكينگ هاي مرورگر را بر روي كامپيوتر نصب كنيد تا متوجه شويد كه كودكتان چه سايت هايي را مشاهده كرده است.
۷. با عدم نگهداي اسلحه در خانه كودكتان را در مقابل آسيب هايي كه ممكن است از ناحيه ي اسلحه ببيند از كودكتان محافظت كنيد. اگر شما در خانه تان اسلحه داريد، آن را در جايي كه غيرقابل دسترس باشد نگهداريد. فشنگ ها را در جايي جدا از اسلحه بگذاريد، و مطمئن شويد كه كودكان به كليد دسترسي ندارند.
اين چكآپ ها مورد تاييد آكادمي طب اطفال (AAP) براي راهنمايي والدين مي باشند.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۰۴:۳۴ ] [ مشاوره خانواده ، ازدواج، كودك و نوجوان ] [ نظرات (0) ]
گروه ازدواج موقت

گروه ازدواج موقت

ازدواج موقت كه به صيغه موقت مشهور مي‌باشد نوعي از ازدواج در مذهب شيعه مي باشد.

كه در آن عقد و ازدواج براي مدت مشخص و محدودي با يك مهريه مشخص ميان زن و مرد بسته خواهد شد.

و با پايان يافتن آن ارتباط زوجين خود به‌ خود منتفي خواهد شد.

مسلمانان در رابطه با  اين مسئله داراي اختلاف نظر  مي باشند.

ازدواج موقت و اهل سنت

اهل سنت آن را حرام تلقي مي‌كنند اما شيعيان آن را صحيح و به صورت درست مي‌دانند.

اين نوع ازدواج در مذهب شيعه مي باشد و فقهاي اماميه آن را بر طبق سوره هاي قرآن درست مي دانند.

ازدواج موقت داراي شباهاتها و تفاوت هايي با ازدواج دارا مي باشد .

كه پر اهميت ترين خصوصيات آن مشخص كردن مدتي مي باشد.

كه با پايان رسيدن آن ازدواج بدون احتياج به طلاق پايان خواهد گرفت.

اين مدت حداقل و حداكثري دارا نمي باشد ولي بعضي از اشخاص اعتقاد دارند.

كه در حالي كه مدت ازدواج موقت از طول عمر انسان فراتر برود ازدواج به دائم تبديل خواهد شد.

گروه ازدواج موقت

عبارات ازدواج موقت

 • براي صيغه ازدواج موقت جمله اي را بيان مي كنند  شامل:
 • خود را با مهريه مشخص براي مدت مشخصي به زوجيت خود در خواهم آورد.
 • از سمت زن و اعلام عبارتي مانند مي پذيرم از طرف مرد مي باشد.
 • برخي از اشخاص اعتقاد دارند كه در صورت مهارت تلفظ كردن واژه هاي عربي.
 • بايد حتما به زبان عربي بيان شود ولي در قانون مدني چنين چيزي موجود نمي باشد.
 • همچنين مي‌توان مدت عقد را به تمديد كردن پرداخت.
 • و همينطور مرد مي تواند از ادامه دادن آن به صرف‌ نظر كردن بپردازد.
 • و به اصطلاح مدت باقيمانده را ببخشد و زوجيت را پايان‌دهد.
 • در ازدواج موقت مانند ازدواج دائم بايد براي آن مهريه در نظر گرفت.
 • و تعداد آن بستگي به توافق زوجين دارد.
 • ولي برخلاف ازدواج دائم كه مشخص كردن مهريه را مي توان به پس از ازدواج كردن.
 • موكول كرد يا براي آن توافقي نكرد، در ازدواج موقت نبود.
 • مشخص كردن مهريه در زمان عقد باعث باطل شدن قرار داد خواهد شد.

انقضاي طلاق

طلاق در ازدواج موقت موجود نمي باشد .

و انقضاي آن با تمام شدن مدت مي باشد.

به اين معنا مي باشد كه مرد مي تواند.

پيش از تمام شذن زمان صرف نظر كند و ارتباط را پايان دهد.

ارث در ازدواج موقت

در رابطه با شرايط ارث در ازدواج موقت اختلاف نظرهاي فراواني موجود ميباشد و چهار ديدگاه مطرح مي‌باشد:

زن و شوهر از يكديگر ارث نخواهند برد مگر آن كه در زمان عقد شرط آن را بيان كنند.

زن و شوهر از يكديگر ارث نخواهند برد شرط ارث باطل محسوب مي شود.

براي اينكه ارث يك حكم شرعي محسوب مي‌شود و اثبات آن به علت احتياج دارد.

زن و شوهر از يكديگر ارث خواهد برد مگر اينكه شرط عدم ارث داشته باشند. –

زن و شوهر از يكديگر ارث خواهند برد و شرط عدم ارث هم باطل محسوب مي شود.

 • بر طبق قانون با توجه به ماده ۹۴۶ كه بيان كرده است.
 • كه زوجين كه زوجيت آنها به صورت دائمي مي باشد .
 • و محروم از ارث نباشد از يكديگر ارث خواهد برد .
 • بنابراين در ازدواج موقت ارث موجود نمي باشد .
 • ولي اينكه آيا مي توان شرط توارث را بيان كرد معين نمي باشد.
 • زن  نمي تواند با غير مسلمان  به ازدواج كردن بپردازد.
 • و مرد هم با زن مشرك نمي‌تواند ازدواج داشته باشد .

ولي با اهل كتاب مانند زرتشتيان مي تواند به ازدواج كردن بپردازد.

ازدواج با زن بيشتر از يك مرد در يك زمان جايز نمي باشد .

ولي به نظر برخي از اشخاص در ازدواج موقت محدوديت عددي موجود نمي باشد.

و به هر مقدار كه مايل باشند مي‌توانند همسر موقت داشته باشند .

كه برخلاف ازدواج دائم به چهار همسر همزمان داراي محدوديت مي باشد.

مطالب و مقالات سايت ” مشاوره خانواده” توسط تيم تخصصي مشاوران و روانشناسان تهيه و پشتيباني شده است.

اجازه پدر در ازدواج موقت 

 •  پسر و دختر بالغ و غير باكره در امر ازدواج كردن داراي استقلال مي باشند.
 • و هيچ فردي مخصوصا پدر در آن دخالتي ندارد. 

بر اساس نظر معتقدان پسر يا دختر بعد از دوران بلوغ نمي‌توانند ازدواج خود را به هم بزنند.

در ازدواج موقت ارزيابي‌هاي بسياري صورت گرفته و عقيده هاي متفاوتي وجود دارد.

در اين بين به نظر مي‌آيد كه آنچه بيشتر در ازدواج كردن دائم مد نظر اسلام مي‌باشد.

كه تشكيل دادن خانواده و به وجود آوردن نسل و تربيت كردن فرزندان سالم مي باشد.

آن چيزي كه از مجموعه اسلامي در رابطه با ازدواج موقت مورد استفاده قرار گرفته است.

اين مي باشد كه بيشتر منظور از اين دو نوع ازدواج ارضا شدن به صورت درست غريزه جنسي مي باشد.

 • هدف اصلي آن توليد نسل  نمي باشد و اين نوع زناشويي را به اسم متعه مي‌دانند.
 • در اينجا اين سوال ايجاد مي‌شود كه چه ضرورتي دارد كه اسلام براي ارضا شدن غريزه جنسي .
 • چنين قانوني را ايجاد كند مگر در قانون ازدواج دائم كه اساس تشكيل دادن خانواده‌ها محسوب مي شود .

براي تامين شدن اين مسئله كافي نمي باشد؟ براي پاسخ دادن به اين سوال بايد گفت :

كه غريزه جنسي مانند ديگر توانايي ها و احساسها و روحيات در اشخاص داراي فرق مي باشد.

كه در برخي از اشخاص اين غريزه به حد اعتدال موجود مي باشد.

كه تنها با تشكيل دادن خانواده رفع خواهد شد.

 • ولي در برخي از اشخاص غريزه جنسي در حال طوقيان مي‌باشد.
 • به صورتي كه با انتخاب كردن همسر دائم برطرف نمي شود.
 • و يا اينكه در اثر اختلال و نبود هماهنگي اخلاقي و همين‌طور روحي زن از مرد تمكين خواهد كرد.
 • و در نتيجه نيروي جنسي كه ضروري مي‌باشد در موقع خود و به نحو درست استفاده نمي شود.
 • مخصوصا در حالي كه عوامل تحريك كننده شهوت در اجتماع تا سرحد پيشرفت قرار دارد .
 • و به كارهاي نادرست اشخاص را وا مي‌دارد در اين صورت انجام دادن ازدواج موقت مشاهده‌ مي شود.

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۰۳:۱۶ ] [ مشاوره خانواده ، ازدواج، كودك و نوجوان ] [ نظرات (0) ]
 
نقل قول نوشته اصلي توسط paria نمايش پست ها
باسلام.
من دختري 27 ساله متولد 67 هستم ليسانس هنر(گرافيك)چند روز پيش يه آقايي ازم خواستگاري كردن كه ايشون قبلا دبير خودم بودن و متولد 55 هستن.13 سال باهم اختلاف سني داريم.ايشون ارشد هنر دارن و دبير هستن.دو سال پيش همسرشون فوت ميكنه و الان تصميم به ازدواج گرفتن
الان تو شرايط كاملا سردر گمي به سر ميبرم و اصلا نميدونم بايد چيكار كنم و چي بگم.
بنظر آدم خوبي ميان ولي اختلاف سني و ضربه روحي كه دو سال پيش خوردن و برا يه معضله.
احساس ميكنم براي رهايي از غم از دست دادن همسرشون ميخوان دوباره ازدواج كنن.خيلي ابراز احساسات ميكنن و من در جواب چيزي نميتوم بگم.

ازتون خواهش ميكنم راهنمايي كنيد منو
مسلما" اختلاف سني و گذشته ايشون روي زندگي شما موثر خواهد بود

بهتره در اين مورد براي راهايي از سردرگمي حتما" مشاوره اي حضوري داشته باشيد البته تا قبل از اينكه وابستگي عاطفي اجازه هر واكنشي رو از شما بگيره

در اين مورد ميتونيد با متخصصين كانون مشاوران ايران، مشاوره تلفني/تخصصي داشته باشيد
دفتر قيطريه:
۰۲۱-۲۲۶۸۹۵۵۸ خط ويژه
دفتر سعادت آباد:
۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲ خط ويژه
دفتر شريعتي:
۰۲۱-۸۸۴۲۲۴۹۵ خط ويژه

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۰۰:۵۵ ] [ مشاوره خانواده ، ازدواج، كودك و نوجوان ] [ نظرات (0) ]
مشاوره ازدواج: اشتباهات در دوران نامزدي و شناخت

در دوران قبل از ازدواج و در مرحله شناخت، پسر و دختر ممكن است مرتكب اشتباهاتي شوند كه ميتواند در آينده ضررهاي جبران ناپذيري به آنها وارد كند. اين اشتباهات كه عمدتا به دليل غلبه احساس بر منطق به وجود مي آيد، مي تواند شامل موارد زير باشد:

۱- ناديده گرفتن ويژگي هاي بد طرف مقابل

۲- پر رنگ كردن نكات مثبت و ناديده گرفتن جنبه هاي منفي

۳- ناديده گرفتن احساسات خود

۴- انتخاب فردي كه نياز به تغيير دارد. اگر قصد ازدواج با او را داريد بايد او را همان گونه كه است بخواهيد.

۵- فردي را انتخاب كنيد كه در كنار او احساس خوشبختي مي كنيد نه كسي كه به شما محتاج است.

۶- نبايد سريع عقد كرد و حداقل ۶ ماه براي شناخت دو طرف لازم است.

۷- نبايد در برابر حقايق مقاومت كرد و تلاش كنيد تا كاستي ها را ببينيد.

مركز مشاوره خانواده مشاوره آنلاين ازدواج مركز مشاوره آنلاين مشاوره ازدواج تهران مشاوره آنلاين خانواده


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۵۹:۳۲ ] [ مشاوره خانواده ، ازدواج، كودك و نوجوان ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ]
.: Weblog Themes By tibablog :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
لینک دوستان
نظرسنجی
[#VoteTitle#]
[#VTITLE#]
     نتیجه

لینک های تبادلی
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 98
دیروز : 3
افراد آنلاین : 1
همه : 1013
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب